Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/29/2011 02:30 PM
                             RWTL BDE - 12/28/2011                             
                                      HWS                                      
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Demonica Stanley           9 Edison Tech               7.57   1 
  2 Camaria Long              12 Aquinas                   7.58   1 
  3 Madeline Kopp             11 Spencerport               7.61   1 
  4 Tanisha Love              11 Edison Tech               7.63   1 
  5 Catarra Burroughs         10 Wilson Magne              7.67   1 
  6 Imarie Waller             11 Gates-Chili               7.75   4 
  7 Christine Lyttle          11 Canandaigua               7.76   2 
  8 Erica Williams            12 Batavia                   7.77   1 
  9 Briyanna Brinkley         11 School Of Th              7.91   2 
 10 Ashley Owens              12 LeRoy                     7.94   4 
 11 Amanda Entress            12 Gates-Chili               7.95   4 
 12 Billie Carroll            12 Edison Tech               7.96   1 
 13 Tylyn Martin              11 Fairport                  8.00   5 
 14 Emem Ikpot                 9 Mercy                     8.01   5 
 15 India Gunnis               9 Penfield                  8.03   3 
 16 Jah-Nease McCullough       9 School Of Th              8.03   5 
 17 Rachel Olson              11 Canandaigua               8.04   3 
 18 Sarah Wied                 9 Canandaigua               8.07   4 
 19 Shaniece Blair            10 Edison Tech               8.08   3 
 20 Veronica Grouse           11 Fairport                  8.09   3 
 21 Ronika Frith              10 West Irondeq              8.09   4 
 22 Alexandra Walker          11 Byron-Bergen              8.10   3 
 23 Amanda Balduf             11 Batavia                   8.13   4 
 24 Brianna Calderon          11 East Irondeq              8.14   2 
 25 Nyasia Mercado            10 Edison Tech               8.17   1 
 26 Kalea Burks                9 West Irondeq              8.18   4 
 27 Jillian Gueli             11 Fairport                  8.18   6 
 28 Gianna Gunnis              8 Penfield                  8.20   5 
 29 Jiya Grayson               9 Wilson Magne              8.22   2 
 30 Amahtala Walker           12 School Of Th              8.22   2 
 31 Alexandra Teglash          8 Penfield                  8.23   2 
 32 Jayonna Jennings          11 Penfield                  8.23   6 
 33 Kristen Boyd               9 Batavia                   8.23   5 
 34 Shannon Thomas             9 Edison Tech               8.24   4 
 35 Kallie Layland            10 Keshequa                  8.26   7 
 36 Brooke Duncan              8 Gates-Chili               8.27   6 
 37 Arielle Koffi             10 Fairport                  8.30   5 
 38 Dezhare Bennett            9 West Irondeq              8.30   3 
 39 Casey Leader              10 Spencerport               8.37  10 
 40 Bryce Felton               8 Mercy                     8.39  12 
 41 Kasiedra Wade             10 School Of Th              8.39   2 
 42 Mahogony Williams         10 Wilson Magne              8.40   3 
 43 Amanda Mietus              9 Mercy                     8.42   6 
 44 Kelly Lynch                9 Geneseo                   8.46   9 
 45 Shikiah Dal                9 School Of Th              8.50   6 
 46 Riley Johnson             12 Greece Athen              8.51   9 
 47 Yezenia Rodriquez         10 Gates-Chili               8.53   7 
 48 Alicia Kuhlmann           12 Wayland Coho              8.53   6 
 49 Ayana McLaren             10 Aquinas                   8.56   9 
 50 Mone Rodgers               9 School Of Th              8.56   6 
 51 Madison Lewis              8 Wayland Coho              8.59   8 
 52 Brittany Richardson       10 Fairport                  8.59   5 
 53 Jayla Flowers             10 Gates-Chili               8.60  12 
 54 Olivia Lawler             12 Canandaigua               8.70   8 
 55 Shelby Smith              12 Gates-Chili               8.71   7 
 56 Maddie Mugnola            12 Canandaigua               8.74   8 
 57 Eboni Jackson              8 Penfield                  8.75   6 
 58 Aliyah Donadelle           9 Mercy                     8.75  12 
 59 Kimili Roberts            12 Aquinas                   8.77   9 
 60 Tianna Gunnis              8 Penfield                  8.78   7 
 61 Heather Groot             11 Canandaigua               8.79   8 
 62 Ashleigh Anglin           10 Wilson Magne              8.80   8 
 63 Robin Clemm               12 Batavia                   8.82   8 
 64 Tierra Bell               12 Spencerport               8.83   7 
 65 Sahara DeLaughter         10 Fairport                  8.83   8 
 66 Miley Lott                11 Mercy                     8.88  12 
 67 Veronica Wojnowski         7 East Irondeq              8.89   5 
 68 Sensorya Shelton-Ford      9 Edison Tech               8.92   3 
 69 Abby Merritt              11 East Irondeq              8.93   9 
 70 Morgan Loghry             12 Bath-Haverli              8.93   9 
 71 Brianna Sick              11 Wayland Coho              8.94   9 
 72 Chandre Brown             12 Gates-Chili               9.03   7 
 73 Rachel Chervonyak         10 Penfield                  9.10   8 
 74 Joanna Cordts             12 Spencerport               9.12  11 
 75 Chelsea Richey            12 Wayland Coho              9.36  11 
 76 Ashley Jackson            10 Spencerport               9.38  11 
 77 Taylor-Ann Haacke         12 Wayne                     9.52  10 
 78 Alexandra Cator           11 Canandaigua               9.60  10 
 79 Allison Warren            11 Bath-Haverli              9.68  10 
 80 Prima James               12 West Irondeq             10.15  10 
 81 Kan Pitharattanatip       12 Canandaigua              11.30  11 
 
Girls 300 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Camaria Long              12 Aquinas                  42.94   1 
  2 Maggie Pryslak            11 Mercy                    44.71   1 
  3 Courtney Lewis            10 Wayland Coho             45.28   2 
  4 Christina Woodworth       11 LeRoy                    45.33   1 
  5 Miranda Gilbert-Smalt      8 Bath-Haverli             45.73   1 
  6 Brianna Calderon          11 East Irondeq             45.77   1 
  7 Julia Gleason             10 Canandaigua              45.86   1 
  8 Gianna Gunnis              8 Penfield                 46.16   2 
  9 Kristen Boyd               9 Batavia                  46.43   2 
 10 Tanisha Love              11 Edison Tech              46.47   1 
 11 Gabriella Hernandez       11 Greece Athen             46.60   5 
 12 Alexandra Walker          11 Byron-Bergen             46.67   5 
 13 India Gunnis               9 Penfield                 46.79   2 
 14 Kate Nagel                 9 Byron-Bergen             46.89   2 
 15 Rebecca Canale             9 Batavia                  46.89   1 
 16 Alyssa Welytok             9 Wayland Coho             47.26   2 
 17 Briyanna Brinkley         11 School Of Th             48.09   3 
 18 Amahtala Walker           12 School Of Th             48.16   3 
 19 Chelsea Touchstone        12 Greece Athen             48.27   2 
 20 Melinda Vilarinho         10 Wayne                    48.29   3 
 20 Brittany Jordan           10 Spencerport              48.29   6 
 22 Alex LaJuett              10 Fairport                 48.30   2 
 23 Jillian Kahn              12 Dansville                48.68   6 
 24 Bryce Felton               8 Mercy                    48.86  10 
 25 Nicole Fore               11 Byron-Bergen             48.93   4 
 26 Amanda Mietus              9 Mercy                    49.01   5 
 27 Autumn Beckens            12 Sodus                    49.18   7 
 28 Jessica Fragnoli           9 Canandaigua              49.44   5 
 29 Aubrie Dodd               11 School Of Th             49.53   4 
 30 Brittany Richardson       10 Fairport                 49.66   3 
 31 Juliana Pietropaolo       10 Canandaigua              49.77   6 
 32 Robin Clemm               12 Batavia                  49.79   6 
 33 Elizabeth Babb            10 Spencerport              49.83   3 
 34 Ayana McLaren             10 Aquinas                  49.84   7 
 35 Camaryn Browning          12 Gates-Chili              49.98   5 
 36 Miley Lott                11 Mercy                    50.17   8 
 37 Laura Schramm              9 Bath-Haverli             50.21   5 
 38 Maddie Mugnola            12 Canandaigua              50.52   4 
 39 Shikiah Dal                9 School Of Th             50.71   7 
 40 Yezenia Rodriquez         10 Gates-Chili              50.80   3 
 41 Riley Johnson             12 Greece Athen             50.85   6 
 42 Shanelle Clark            12 School Of Th             51.16   4 
 43 Megan Pierce               9 Dansville                51.26   8 
 44 Shaniece Blair            10 Edison Tech              51.30   7 
 45 Kelsey Johnson            10 Greece Athen             51.30   4 
 46 Sahara DeLaughter         10 Fairport                 51.35  11 
 47 Nikki Suozzi              11 Batavia                  51.37   6 
 48 Miranda Graham            11 LeRoy                    51.42   8 
 49 Rachel Chervonyak         10 Penfield                 51.43   7 
 50 Kasiedra Wade             10 School Of Th             51.46  12 
 51 Kalea Burks                9 West Irondeq             51.52   7 
 52 Marie Grace Nibigira      10 Mercy                    51.92  10 
 53 Morgan Loghry             12 Bath-Haverli             52.40   9 
 54 Tianna Gunnis              8 Penfield                 52.45  11 
 55 Shannon Thomas             9 Edison Tech              52.70   7 
 56 Alexandra Fox             12 Canandaigua              52.74   8 
 57 Chandre Brown             12 Gates-Chili              52.78  11 
 58 Casey Pollack             11 Greece Athen             52.79   8 
 59 Kristyn Mott               9 Batavia                  52.99   8 
 60 Eva Janofsky               9 Batavia                  53.30   9 
 61 Nicole Sardellitti        10 Spencerport              53.33  11 
 62 Lindsay Wrobel            11 Batavia                  53.54   9 
 63 Mariah Grieco             10 Greece Odyss             54.01  10 
 64 Lauren Barlow             10 Bath-Haverli             54.33  11 
 65 Emma Eastridge             8 Batavia                  54.66   9 
 66 Ashley Barnhart           11 Dansville                55.01  11 
 67 Meagan Bell               10 Gates-Chili              55.45  12 
 68 Brianna Sick              11 Wayland Coho             55.55  13 
 69 Meghan Maker               9 Wayland Coho             55.86  12 
 70 Madeline Pizzo             8 Mercy                    56.06   9 
 71 Riley Conklin             10 Dansville                56.72  12 
 72 Kaylee Erwin              11 Dansville                57.70  14 
 73 Rebecca Rex               10 Dansville                58.17  12 
 74 Taylor-Ann Haacke         12 Wayne                    58.62  13 
 75 Ashley Jackson            10 Spencerport              58.95  14 
 76 Brianna Long              11 Dansville                59.10  13 
 77 Caroline Wensel           12 Wayland Coho           1:01.82  13 
 78 Stephanie McMahon         12 Dansville              1:03.65  14 
 79 Jessica Mallory            9 Dansville              1:04.83  14 
 80 Kaitlyn Cornell           11 Dansville              1:05.18  14 
 81 Sabrina Curtis            10 Dansville              1:08.00  14 
 
Girls 600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lauren D'Amore            11 Canandaigua            1:44.65  
  2 Julianna Lauricella       10 LeRoy                  1:45.29  
  3 Miranda Gilbert-Smalt      8 Bath-Haverli           1:45.77  
  4 Kendall D'Amore           11 Canandaigua            1:45.80  
  5 Breonica Smith            12 Wayland Coho           1:47.39  
  6 Gabriella Hernandez       11 Greece Athen           1:47.90  
  7 Stephanie Wojnowski        9 East Irondeq           1:48.24  
  8 Rachel Caterisano         11 Mercy                  1:48.52  
  9 Brianna Calderon          11 East Irondeq           1:48.59  
 10 Maggie Pryslak            11 Mercy                  1:49.05  
 11 Sarah Bronk               10 Mercy                  1:49.09  
 12 Megan Moynihan             9 Geneseo                1:49.35  
 13 Allison Fish              10 Gates-Chili            1:49.91  
 14 Ireland Armstrong         11 Bath-Haverli           1:50.35  
 15 Lauren Cook                8 Bath-Haverli           1:50.97  
 16 Meghan Curtin              8 Wayland Coho           1:52.44  
 17 Christina Woodworth       11 LeRoy                  1:52.59  
 18 Lauren Mosher             12 Aquinas                1:52.92  
 19 Natalie Hoppe             10 Penfield               1:53.12  
 20 Courtney Lafferty         12 Greece Athen           1:53.34  
 21 Madelyn Schwartz          10 Wayland Coho           1:53.69  
 22 Gabriella Giunta           9 Gates-Chili            1:53.83  
 23 Emma Dustman              11 Fairport               1:54.21  
 24 Veronica Wojnowski         7 East Irondeq           1:55.98  
 25 Autumn Beckens            12 Sodus                  1:56.09  
 26 Anne Abel                 12 Aquinas                1:56.12  
 27 Trista Leo                10 Penfield               1:57.08  
 28 Kelsey Hill               11 Batavia                1:57.22  
 29 Laura Schramm              9 Bath-Haverli           1:57.34  
 30 Lauren Bates              10 Canandaigua            1:58.66  
 31 Alexis Kindig             10 Batavia                1:58.76  
 32 Devan Olschewske          11 Canandaigua            1:58.80  
 33 Sarah Ehrmentraut         11 LeRoy                  1:59.70  
 34 Nicole Fore               11 Byron-Bergen           2:00.14  
 35 Kara Hall                 11 Byron-Bergen           2:00.53  
 36 Kristin Jermyn            10 Spencerport            2:00.85  
 37 Brittany Jordan           10 Spencerport            2:01.47  
 38 Justyn Loney               9 Gates-Chili            2:01.67  
 39 Alyssa Waldron            12 Wayne                  2:01.93  
 40 Brittany Ward             12 Greece Athen           2:02.20  
 41 Jessica Esten             11 Spencerport            2:02.40  
 42 Hanah Allen               12 Wilson Magne           2:02.46  
 43 Chelsea Bartlett          11 Wayland Coho           2:03.52  
 44 Mary Yare                 10 Aquinas                2:03.68  
 45 Adeline Runkle             9 Wayne                  2:04.06  
 46 Kelsey Johnson            10 Greece Athen           2:04.82  
 47 Rayleigh Staba            10 LeRoy                  2:05.07  
 48 Shaundrana Dean           12 School Of Th           2:05.36  
 49 Lauren Barlow             10 Bath-Haverli           2:06.30  
 50 Marsadez Diver            10 Sodus                  2:06.65  
 51 Isabelle Rose             12 Sodus                  2:07.28  
 52 Mackenzie Schuster        10 Dansville              2:08.40  
 53 Zaila Foster               8 School Of Th           2:09.42  
 54 Mariah Grieco             10 Greece Odyss           2:11.30  
 55 Becky Drexler             11 Aquinas                2:12.37  
 56 Ellen Quibell             10 Dansville              2:12.83  
 57 Rhiannon Bortle           11 Wayland Coho           2:13.40  
 58 Carolyn Geraci            12 Canandaigua            2:14.30  
 59 Nicole Sardellitti        10 Spencerport            2:15.46  
 60 Lexine Wilkas              9 West Irondeq           2:15.70  
 61 Gwyneth Daunton           12 West Irondeq           2:15.80  
 62 Rachel Foster              9 Canandaigua            2:17.20  
 63 Jennifer Volz             12 Bath-Haverli           2:18.90  
 64 Alysa Mapes               10 Dansville              2:21.50  
 65 Charlotte Kurzweil         8 Mercy                  2:21.60  
 66 Arielle Tomb              12 Bath-Haverli           2:27.60  
 
Girls 1000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Meghan McCormick          12 Canandaigua            3:08.55  
  2 Kathleen McCormick        12 Canandaigua            3:08.77  
  3 Lauren D'Amore            11 Canandaigua            3:08.87  
  4 Georgia Tuttle            11 West Irondeq           3:10.84  
  5 Jane Rosenthal            12 Fairport               3:19.38  
  6 Ashton Hughes             12 Fairport               3:20.45  
  7 Courtney Lewis            10 Wayland Coho           3:22.42  
  8 Julianna Lauricella       10 LeRoy                  3:23.07  
  9 Rachel Caterisano         11 Mercy                  3:23.40  
 10 Lindsay Heyer             11 Penfield               3:25.21  
 11 Megan Moynihan             9 Geneseo                3:26.73  
 12 Lauren Star               11 Fairport               3:27.07  
 13 Kara Hall                 11 Byron-Bergen           3:29.69  
 14 Jamie Corbett             12 Canandaigua            3:29.99  
 15 Brittany Ward             12 Greece Athen           3:30.78  
 16 Lauren Mosher             12 Aquinas                3:31.09  
 17 Victoria Fahrenholz        8 Penfield               3:31.56  
 18 Sarah Cok                  9 Penfield               3:31.86  
 19 Heather Nortz              9 Fairport               3:31.92  
 20 Lauren Sedita             10 Penfield               3:33.01  
 21 Kassidy Sullivan          10 Fairport               3:33.99  
 22 Blair Bartosiewicz        12 Penfield               3:36.03  
 23 Claire Gilmore             9 Fairport               3:38.42  
 24 Trista Leo                10 Penfield               3:40.53  
 25 Courtney Lafferty         12 Greece Athen           3:41.78  
 26 Marisa Gingello           10 Penfield               3:42.42  
 27 Lauren Schaefer           10 Canandaigua            3:42.82  
 28 Alyssa Waldron            12 Wayne                  3:43.69  
 29 Claire McClusky           10 Penfield               3:46.45  
 30 Kristin Jermyn            10 Spencerport            3:47.55  
 31 Anne Abel                 12 Aquinas                3:48.63  
 32 Zaila Foster               8 School Of Th           3:55.64  
 33 Caroline Wensel           12 Wayland Coho           3:56.20  
 34 Rhiannon Bortle           11 Wayland Coho           4:02.92  
 35 Libby Keene               11 Wayland Coho           4:03.13  
 36 Abbiey Pierce             12 Dansville              4:03.34  
 -- Meghan McElligott         12 Fairport                   DNF  
 
Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Meghan McCormick          12 Canandaigua            4:52.52  
  2 Leila Mantilla            12 Penfield               4:52.76  
  3 Kathleen McCormick        12 Canandaigua            5:03.11  
  4 Georgia Tuttle            11 West Irondeq           5:06.37  
  5 Erin Sedita               10 Fairport               5:09.87  
  6 Meghan Curtin              8 Wayland Coho           5:10.74  
  7 Hannah Groshner           12 Wayland Coho           5:20.89  
  8 Megan Sedita               8 Penfield               5:24.80  
  9 Ilana Schnaufer           11 Penfield               5:24.86  
 10 Stephanie Wojnowski        9 East Irondeq           5:36.35  
 11 Charlene Clay             10 Byron-Bergen           5:36.53  
 12 Melinda Vilarinho         10 Wayne                  5:36.76  
 13 Leah Strassburg           11 Mercy                  5:42.39  
 14 Meghan Trimer             10 Gates-Chili            5:47.43  
 15 Rayleigh Staba            10 LeRoy                  5:54.57  
 16 Sara Lozy-Lester           8 Mercy                  5:54.59  
 17 Alexis Kindig             10 Batavia                5:55.85  
 18 Ariana Falletti           10 Gates-Chili            6:00.66  
 19 Kate Bianchi              10 Mercy                  6:07.39  
 20 Sarah Cedruly             11 Mercy                  6:10.91  
 21 Marsadez Diver            10 Sodus                  6:14.79  
 22 Katie Schledorn           10 Dansville              6:17.95  
 23 Caitlyn Young              9 Dansville              6:19.07  
 24 Charlotte Kurzweil         8 Mercy                  6:27.97  
 25 Jennifer Volz             12 Bath-Haverli           6:33.88  
 26 Erycka Rawleigh           10 Bath-Haverli           6:39.53  
 27 Rose Marchand              9 Mercy                  6:45.15  
 28 Murphy Smyth              12 Aquinas                7:00.13  
 
Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Melis Schildkraut         11 Penfield              11:26.21  
  2 Veronica Wojnowski         7 East Irondeq          11:41.71  
  3 Kathryn Swider             9 Fairport              11:56.48  
  4 Charlene Clay             10 Byron-Bergen          11:57.24  
  5 Leah Strassburg           11 Mercy                 11:57.43  
  6 Melinda Vilarinho         10 Wayne                 12:05.92  
  7 Alanna Driscoll           10 LeRoy                 12:17.27  
  8 Faith Gruver              10 Greece Athen          12:24.59  
  9 Emma Eastridge             8 Batavia               12:41.49  
 10 Claire Leisner            12 Mercy                 12:55.23  
 11 Sara Lozy-Lester           8 Mercy                 12:58.78  
 12 Murphy Smyth              12 Aquinas               14:10.34  
 -- Andrea Prosser            10 Fairport                   DNF  
 
Girls 55 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Billie Carroll            12 Edison Tech               9.14   1 
  2 Christine Lyttle          11 Canandaigua               9.36   1 
  3 Amanda Burkey             11 Fairport                  9.50   1 
  4 Janessa Mathews           12 Fairport                  9.51   1 
  5 Nikki Suozzi              11 Batavia                   9.82   2 
  6 Aimee Pfuntner            12 Wayland Coho             10.09   3 
  7 Emily Graham              11 Mercy                    10.09   2 
  8 Jenna Siracuse            10 Wayne                    10.11   1 
  9 Zamaya Smith               9 School Of Th             10.12   1 
 10 Shelby Smith              12 Gates-Chili              10.33   2 
 11 Sarah Wied                 9 Canandaigua              10.36   1 
 12 Andreanna Bowers          10 Wayland Coho             10.38   2 
 13 Demonica Stanley           9 Edison Tech              10.45   3 
 14 Leah Wise                 10 Dansville                10.58   2 
 15 Olivia Cushman            12 Penfield                 10.61   2 
 16 Casey Leader              10 Spencerport              10.63   3 
 17 Elizabeth Maffett         11 Spencerport              10.67   3 
 18 Kristen Bailey            10 Byron-Bergen             10.70   3 
 19 Abigail Bourcy             9 Penfield                 10.78   2 
 20 Kelsey Burke               9 Wayland Coho             10.88   4 
 21 Sarah Cedruly             11 Mercy                    10.88   4 
 22 Rebecca Canale             9 Batavia                  10.98   2 
 23 Megan Pierce               9 Dansville                11.00   5 
 24 Tierra Bell               12 Spencerport              11.07   4 
 25 Casey Woodall              9 Batavia                  11.15   3 
 26 Meagan Bell               10 Gates-Chili              11.15   5 
 27 Shannon Thomas             9 Edison Tech              11.16   4 
 28 Sarah Gulino              11 Sodus                    11.27   4 
 29 Lindsey DePippo           12 Mercy                    11.28   5 
 30 Khamariya Morrow           9 West Irondeq             11.29   5 
 31 Heather Fox               12 Dansville                11.39   6 
 32 Alicia Kuhlmann           12 Wayland Coho             11.46   5 
 33 Justyn Loney               9 Gates-Chili              11.51   6 
 34 Jordan Kerwin             11 LeRoy                    11.51   4 
 35 Kimili Roberts            12 Aquinas                  11.56   4 
 36 Eboni Jackson              8 Penfield                 11.60   5 
 37 Nyasia Mercado            10 Edison Tech              11.81   3 
 38 Sensorya Shelton-Ford      9 Edison Tech              12.14   6 
 39 Rose Marchand              9 Mercy                    12.16   6 
 40 Melissa Hubbard           12 Dansville                12.22   7 
 41 Jessica Higgins           10 West Irondeq             12.53   7 
 42 Kathleen Bretz             9 West Irondeq             13.43   7 
 -- Stephanie Wojnowski        9 East Irondeq                DQ   3 
 
Girls 4x200 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Edison Tech  'A'                                    1:49.80   1 
     1) Tanisha Love 11                 2) Demonica Stanley 9             
     3) Nyasia Mercado 10               4) Billie Carroll 12              
  2 Canandaigua  'A'                                    1:55.79   2 
  3 Mercy  'A'                                          1:55.87   2 
     1) Emem Ikpot 9                    2) Antoinette Breedlove 11        
     3) Amanda Mietus 9                 4) Maggie Pryslak 11              
  4 Spencerport  'A'                                    1:56.09   1 
     1) Elizabeth Babb 10               2) Madeline Kopp 11               
     3) Brittany Jordan 10              4) Casey Leader 10                
  5 Fairport  'A'                                       1:56.62   1 
     1) Veronica Grouse 11              2) Tylyn Martin 11                
     3) Katie Renna 11                  4) Jillian Gueli 11               
  6 Wilson Magnet  'A'                                  1:57.28   1 
     1) Catarra Burroughs 10            2) Hanah Allen 12                 
     3) Mahogony Williams 10            4) Jiya Grayson 9                 
  7 Wayland Cohocton  'A'                               1:58.03   2 
     1) Madison Lewis 8                 2) Alyssa Welytok 9               
     3) Courtney Lewis 10               4) Breonica Smith 12              
  8 Batavia  'A'                                        1:58.25   3 
     1) Amanda Balduf 11                2) Kristen Boyd 9                 
     3) Breanna Clark 10                4) Nikki Suozzi 11                
  9 School Of The Arts  'A'                             1:59.15   1 
     1) Amahtala Walker 12              2) Jah-Nease McCullough 9         
     3) Briyanna Brinkley 11            4) Kennethea Wilson 12            
 10 Bath-Haverling  'A'                                 1:59.41   1 
     1) Ireland Armstrong 11            2) Lauren Cook 8                  
     3) Miranda Gilbert-Smalt 8         4) Ashley Russell 11              
 11 Penfield  'A'                                       2:00.35   1 
     1) Alexandra Teglash 8             2) Gianna Gunnis 8                
     3) India Gunnis 9                  4) Tianna Gunnis 8                
 12 Fairport  'B'                                      x2:01.58   1 
     1) Arielle Koffi 10                2) Alex LaJuett 10                
     3) Brittany Richardson 10          4) Meg Beiter 9                   
 13 LeRoy  'A'                                          2:02.21   2 
     1) Jenna Babbitt 11                2) Ashley Owens 12                
     3) Ciara Harrington 10             4) Christina Woodworth 11         
 14 West Irondequoit  'A'                               2:04.49   2 
     1) Dezhare Bennett 9               2) Kalea Burks 9                  
     3) Khamariya Morrow 9              4) Ronika Frith 10                
 15 Fairport  'C'                                      x2:04.70   2 
     1) Ashton Hughes 12                2) Meghan McElligott 12           
     3) Jane Rosenthal 12               4) Kathryn Swider 9               
 16 Penfield  'B'                                      x2:07.95   2 
     1) Eboni Jackson 8                 2) Jayonna Jennings 11            
     3) Rachel Chervonyak 10            4) Molly Luger 10                 
 17 Mercy  'B'                                         x2:09.42   3 
     1) Kierra Carter 10                2) Madeline Pizzo 8               
     3) Emma Maggio 8                   4) Katrina Gladstone 12           
 18 Dansville  'A'                                      2:11.64   4 
     1) Ashley Barnhart 11              2) Jillian Kahn 12                
     3) Riley Conklin 10                4) Megan Pierce 9                 
 19 Wayland Cohocton  'B'                              x2:14.09   4 
     1) Chelsea Bartlett 11             2) Brianna Sick 11                
     3) Chelsea Richey 12               4) Meghan Maker 9                 
 20 Bath-Haverling  'B'                                x2:14.52   4 
     1) Lauren Barlow 10                2) Morgan Loghry 12               
     3) Allison Warren 11               4) Arielle Tomb 12                
 21 Wayne  'A'                                          2:15.53   3 
     1) Natalie Crandall 8              2) Taylor-Ann Haacke 12           
     3) Bethany McLean 9                4) Adeline Runkle 9               
 22 Penfield  'C'                                      x2:21.34   2 
     1) Laura Howe 12                   2) Rebecca O'Keefe 12             
     3) Brenna Bartosiewicz 7           4) Claire McClusky 10             
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Canandaigua  'B'                                   x4:20.08   1 
     1) Kendall D'Amore 11              2) Lauren D'Amore 11              
     3) Kathleen McCormick 12           4) Meghan McCormick 12            
  2 Penfield  'A'                                       4:26.88   1 
     1) Alexandra Teglash 8             2) Ilana Schnaufer 11             
     3) Abigail Bourcy 9                4) Leila Mantilla 12              
  3 Wayland Cohocton  'A'                               4:34.73   1 
     1) Hannah Groshner 12              2) Alyssa Welytok 9               
     3) Madison Lewis 8                 4) Alicia Kuhlmann 12             
  4 Greece Athena  'A'                                  4:42.77   2 
     1) Gabriella Hernandez 11          2) Kelsey Johnson 10              
     3) Chelsea Touchstone 12           4) Courtney Lafferty 12           
  5 Canandaigua  'A'                                    4:50.88   2 
  6 Byron-Bergen  'A'                                   4:50.91   1 
     1) Kristen Bailey 10               2) Nicole Fore 11                 
     3) Kara Hall 11                    4) Kate Nagel 9                   
  7 Batavia  'A'                                        4:52.34   2 
     1) Renee Jurewicz 10               2) Connie Pullinzi 10             
     3) Robin Clemm 12                  4) Kristyn Mott 9                 
  8 West Irondequoit  'A'                               4:57.04   1 
     1) Lexine Wilkas 9                 2) Joanna Heath 11                
     3) Zoe Kendrick 10                 4) Georgia Tuttle 11              
  9 Mercy  'A'                                          4:57.45   1 
     1) Rachel Caterisano 11            2) Emma Maggio 8                  
     3) Lindsey DePippo 12              4) Madeline Pizzo 8               
 10 LeRoy  'A'                                          5:00.07   1 
     1) Jenna Babbitt 11                2) Miranda Graham 11              
     3) Ciara Harrington 10             4) Jordan Kerwin 11               
 11 Gates-Chili  'A'                                    5:04.83   2 
     1) Allison Fish 10                 2) Meghan Trimer 10               
     3) Ariana Falletti 10              4) Gabriella Giunta 9             
 12 Mercy  'B'                                         x5:15.96   2 
     1) Anna Palmer 11                  2) Jobi Reibson 10                
     3) Mackenzie Swartout 12           4) Marie Grace Nibigira 10        
 13 Wayland Cohocton  'B'                              x5:16.36   2 
     1) Rebecca VanDuzer 10             2) Caroline Wensel 12             
     3) Libby Keene 11                  4) Rhiannon Bortle 11             
 14 Dansville  'A'                                      5:27.03   2 
     1) Adolin Mountzouros 12           2) Alysa Mapes 10                 
     3) Ellen Quibell 10                4) Brianna Long 11                
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Penfield  'A'                                      10:44.93  
     1) Sarah Cok 9                     2) Melis Schildkraut 11           
     3) Lindsay Heyer 11                4) Blair Bartosiewicz 12          
  2 Wayland Cohocton  'A'                              10:55.78  
     1) Meghan Curtin 8                 2) Hannah Groshner 12             
     3) Breonica Smith 12               4) Madelyn Schwartz 10            
  3 Penfield  'B'                                     x11:27.10  
     1) Natalie Hoppe 10                2) Lauren Sedita 10               
     3) Victoria Fahrenholz 8           4) Marisa Gingello 10             
  4 LeRoy  'A'                                         11:27.67  
     1) Alanna Driscoll 10              2) Jordan Kerwin 11               
     3) Julianna Lauricella 10          4) Becca Schwan 9                 
  5 Mercy  'A'                                         12:06.83  
     1) Beatrice O'Connor 9             2) Claire Leisner 12              
     3) Lindsey DePippo 12              4) Sarah Cedruly 11               
  6 Batavia  'A'                                       12:17.52  
     1) Rachel Henrici 11               2) Alexis Kindig 10               
     3) Emma Eastridge 8                4) Mica Pitcher 9                 
 
Girls High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Amanda Burkey             11 Fairport               5-02.00  
  1 Joanna Heath              11 West Irondeq           5-02.00  
  3 Taylor Harkness           12 Batavia                4-10.00  
  3 Madeline Kopp             11 Spencerport            4-10.00  
  5 Lauren Cook                8 Bath-Haverli           4-08.00  
  5 Jessica Locke             11 Canandaigua            4-08.00  
  7 Tylyn Martin              11 Fairport               4-06.00  
  7 Katie Renna               11 Fairport               4-06.00  
  7 Madelyn Schwartz          10 Wayland Coho           4-06.00  
  7 Sarah Bronk               10 Mercy                  4-06.00  
  7 Rebekah White             10 Spencerport            4-06.00  
 12 Mary Yare                 10 Aquinas                4-04.00  
 12 Olivia Cushman            12 Penfield               4-04.00  
 12 Carissa Plesums           10 Warsaw                 4-04.00  
 12 Adeline Runkle             9 Wayne                  4-04.00  
 16 Rebecca VanDuzer          10 Wayland Coho           4-02.00  
 16 Jessica Colmerauer        11 Canandaigua            4-02.00  
 16 Sarah Ehrmentraut         11 LeRoy                  4-02.00  
 16 Andreanna Bowers          10 Wayland Coho           4-02.00  
 20 Leah Wise                 10 Dansville              4-00.00  
 20 Kaylee Erwin              11 Dansville              4-00.00  
 20 Imarie Waller             11 Gates-Chili            4-00.00  
 20 Aubrie Dodd               11 School Of Th           4-00.00  
 20 Madeline Pizzo             8 Mercy                  4-00.00  
 20 Lindsay Wrobel            11 Batavia                4-00.00  
 20 Natalie Sharpe             9 Batavia                4-00.00  
 27 Claudia Kaplun             9 Aquinas                3-10.00  
 28 Mackenzie Swartout        12 Mercy                  3-08.00  
 28 Sarah Gulino              11 Sodus                  3-08.00  
 -- Adolin Mountzouros        12 Dansville                   NH  
 
Girls Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ireland Armstrong         11 Bath-Haverli           9-06.00  
  2 Sarah Bronk               10 Mercy                  8-06.00  
  3 Laura Howe                12 Penfield               7-06.00  
  3 Jennie Gibson              9 Gates-Chili            7-06.00  
  3 Ariel Ashline-Winters     11 Wayne                  7-06.00  
  6 Molly Luger               10 Penfield               7-00.00  
  6 Breanna Clark             10 Batavia                7-00.00  
  6 Danielle Ruf               9 Gates-Chili            7-00.00  
  6 Kaitlyn Gillmor           12 Canandaigua            7-00.00  
 10 Erika Millman              9 Gates-Chili            6-06.00  
 10 Abby Merritt              11 East Irondeq           6-06.00  
 12 Kendall D'Amore           11 Canandaigua            6-00.00  
 -- Zaila Foster               8 School Of Th                NH  
 -- Elizabeth Babb            10 Spencerport                 NH  
 -- Jessica Esten             11 Spencerport                 NH  
 -- Sydney Reber              10 Canandaigua                 NH  
 -- Kristyn Mott               9 Batavia                     NH  
 -- Olivia Yavorek            10 Canandaigua                 NH  
 -- Sydney Durawa              9 Batavia                     NH  
 -- Olivia Accorso            12 Penfield                    NH  
 -- Natalie Sharpe             9 Batavia                     NH  
 
Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor Harkness           12 Batavia               16-02.50  
  2 Amanda Entress            12 Gates-Chili           15-06.00  
  3 Janessa Mathews           12 Fairport              14-10.50  
  4 Jillian Gueli             11 Fairport              14-08.25  
  5 Zamaya Smith               9 School Of Th          14-06.50  
  6 Aimee Pfuntner            12 Wayland Coho          14-02.00  
  7 Jenna Siracuse            10 Wayne                 14-00.50  
  7 Rachel Olson              11 Canandaigua           14-00.50  
  7 Julia Gleason             10 Canandaigua           14-00.50  
 10 Sydney Durawa              9 Batavia               13-11.00  
 11 Imarie Waller             11 Gates-Chili           13-09.50  
 11 Ariel Ashline-Winters     11 Wayne                 13-09.50  
 13 Casey Woodall              9 Batavia               13-08.00  
 13 Kelly Lynch                9 Geneseo               13-08.00  
 15 Brianne Paganello         12 Batavia               13-07.50  
 16 Emem Ikpot                 9 Mercy                 13-06.00  
 17 Kelsey Hill               11 Batavia               13-03.50  
 17 Kallie Layland            10 Keshequa              13-03.50  
 19 Antoinette Breedlove      11 Mercy                 13-02.00  
 20 Rachel Williamson         11 Wayne                 13-01.50  
 20 Breanna Clark             10 Batavia               13-01.50  
 22 Joanna Heath              11 West Irondeq          13-01.00  
 23 Olivia Cushman            12 Penfield              12-11.50  
 24 Emily Graham              11 Mercy                 12-10.50  
 25 Kelsey Burke               9 Wayland Coho          12-09.50  
 26 Leah Wise                 10 Dansville             12-07.50  
 27 Alexandra Walker          11 Byron-Bergen          12-07.25  
 28 Rebekah White             10 Spencerport           12-03.25  
 29 Kierra Carter             10 Mercy                 12-00.50  
 29 Eva Janofsky               9 Batavia               12-00.50  
 31 Elizabeth Wilkins         11 Penfield              11-10.50  
 32 Chelsea Bartlett          11 Wayland Coho          11-10.25  
 33 Jayonna Jennings          11 Penfield              11-10.00  
 33 Amanda Littere            12 Aquinas               11-10.00  
 35 Abby Merritt              11 East Irondeq          11-09.50  
 35 Jillian Kahn              12 Dansville             11-09.50  
 37 Sarah Gulino              11 Sodus                 11-09.00  
 38 Becky Drexler             11 Aquinas               11-05.50  
 39 Rebecca O'Keefe           12 Penfield              11-04.50  
 40 Meghan Maker               9 Wayland Coho          11-03.50  
 41 Alysa Mapes               10 Dansville             11-02.50  
 42 Faith Torres               9 West Irondeq          11-01.00  
 43 Ashley Jackson            10 Spencerport           10-09.50  
 44 Claire McClusky           10 Penfield              10-08.25  
 45 Rebecca Rex               10 Dansville             10-08.00  
 46 Riley Conklin             10 Dansville             10-06.00  
 47 Joanna Cordts             12 Spencerport           10-05.00  
 48 Allison Warren            11 Bath-Haverli          10-04.25  
 49 Adolin Mountzouros        12 Dansville              9-08.50  
 50 Brianna Long              11 Dansville              9-04.00  
 51 Jasmine Rolon             10 West Irondeq           9-01.50  
 52 Arielle Tomb              12 Bath-Haverli           8-09.00  
 53 Chelsea Richey            12 Wayland Coho           8-05.00  
 54 Jessica Mallory            9 Dansville              8-04.25  
 -- Brooke Duncan              8 Gates-Chili               FOUL  
 -- Ellen Quibell             10 Dansville                 FOUL  
 -- Kathleen Bretz             9 West Irondeq              FOUL  
 
Girls Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Amanda Entress            12 Gates-Chili           33-09.25  
  2 Taylor Harkness           12 Batavia               32-04.25  
  3 Amanda Burkey             11 Fairport              32-02.25  
  4 Jenna Siracuse            10 Wayne                 31-02.00  
  5 Joanna Heath              11 West Irondeq          31-00.00  
  6 Ariel Ashline-Winters     11 Wayne                 30-06.00  
  7 Ashley Owens              12 LeRoy                 30-04.00  
  8 Jessica Locke             11 Canandaigua           30-02.50  
  9 Carissa Plesums           10 Warsaw                30-02.25  
 10 Janessa Mathews           12 Fairport              29-11.50  
 11 Aimee Pfuntner            12 Wayland Coho          29-11.00  
 12 Andreanna Bowers          10 Wayland Coho          29-09.50  
 13 Rachel Williamson         11 Wayne                 29-06.50  
 14 Kelsey Hill               11 Batavia               29-03.00  
 15 Shanelle Clark            12 School Of Th          29-02.50  
 16 Kelly Lynch                9 Geneseo               28-11.25  
 17 Antoinette Breedlove      11 Mercy                 28-10.00  
 18 Sydney Durawa              9 Batavia               28-08.50  
 19 Emily Graham              11 Mercy                 27-11.00  
 20 Jessica Colmerauer        11 Canandaigua           27-07.50  
 21 Rebecca O'Keefe           12 Penfield              27-06.50  
 22 Eva Janofsky               9 Batavia               26-06.50  
 23 Beatrice O'Connor          9 Mercy                 26-06.25  
 24 Rebekah White             10 Spencerport           26-03.00  
 25 Rachel Foster              9 Canandaigua           25-02.00  
 26 Kelsey Burke               9 Wayland Coho          24-01.00  
 27 Joanna Cordts             12 Spencerport           23-00.00  
 -- Elizabeth Wilkins         11 Penfield                  FOUL  
 -- Casey Pollack             11 Greece Athen              FOUL  
 -- Emma Maggio                8 Mercy                     FOUL  
 -- Rebecca Rex               10 Dansville                 FOUL  
 -- Jayla Flowers             10 Gates-Chili                 DQ  
 
Girls Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Erica Williams            12 Batavia               42-08.00  
  2 Kierra Carter             10 Mercy                 34-08.75  
  3 Brianne Paganello         12 Batavia               33-06.50  
  4 Mone Rodgers               9 School Of Th          29-01.00  
  5 Katrina Gladstone         12 Mercy                 27-10.25  
  6 Erin Geen                 11 Mercy                 27-06.00  
  7 Billie Chapell            11 Dansville             27-01.50  
  8 Courtney Jones            10 Batavia               26-00.00  
  9 Jenna Mancuso             11 Batavia               25-01.00  
 10 Maria Steele              11 Canandaigua           24-02.50  
 10 Alexa Mummery             11 West Irondeq          24-02.50  
 12 Alexandra Fox             12 Canandaigua           24-02.00  
 13 Sahara DeLaughter         10 Fairport              23-08.50  
 14 Amanda Yavorek            11 Canandaigua           23-08.00  
 15 Mackenzie Swartout        12 Mercy                 22-09.00  
 16 Veronica Grouse           11 Fairport              22-05.00  
 17 Krista Reger              10 Spencerport           22-00.50  
 18 Brinna Tansey             10 Canandaigua           21-11.25  
 19 Amanda Balduf             11 Batavia               21-04.50  
 20 Sharon Gray               10 Penfield              21-03.00  
 20 Blair Bartosiewicz        12 Penfield              21-03.00  
 22 Cathey Kayla              12 Wilson Magne          21-02.00  
 23 Dora Devay                10 Batavia               20-10.00  
 24 Latarin Young             11 Greece Athen          20-09.50  
 25 Molly Luger               10 Penfield              20-08.25  
 26 Shikiah Dal                9 School Of Th          19-08.75  
 27 Isabelle Rose             12 Sodus                 19-07.00  
 28 Brianna Stigler           11 Canandaigua           19-06.00  
 29 Sierra Boerman            12 Wilson Magne          18-08.25  
 30 Mahogony Williams         10 Wilson Magne          18-00.75  
 31 Sabrina Curtis            10 Dansville             17-09.25  
 32 Liz Smithson              10 Canandaigua           16-06.00  
 33 Cara Brice                 9 Dansville             15-06.00  
 
Girls 1500 Meter Race Walk Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Melissa Tylock             9 Penfield               7:44.69  
  2 Elizabeth Wilkins         11 Penfield               7:47.71  
  3 Patti Carpenter           10 Penfield               8:09.84  
  4 Libby Keene               11 Wayland Coho           8:48.62  
  5 Capri Thomas              11 Penfield               8:50.18  
  6 Bridget Doyle             11 Penfield               8:54.26  
  7 Haley Abraham              9 Canandaigua            8:55.48  
  8 Melissa Hubbard           12 Dansville              8:58.13  
  9 Heather Fox               12 Dansville              8:58.57  
 10 Stephanie McMahon         12 Dansville              9:09.97  
 11 Erycka Rawleigh           10 Bath-Haverli           9:12.00  
 12 Rebecca Braun             11 Penfield               9:19.75  
 13 Alyson Hecht              12 Wayne                  9:19.96  
 14 Amy Hoffman                9 Canandaigua            9:31.84  
 15 Erin Geen                 11 Mercy                  9:44.96  
 16 Addie Forrester           10 Canandaigua           10:09.32  
 17 Emily Hann                11 Mercy                 10:24.18  
 18 Allison McLaughlin         9 Dansville             10:43.06  
 19 Lauren Campbell           12 Dansville             10:47.11  
 20 Lindsay Wrobel            11 Batavia               10:58.30  
 
Girls 55 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brandi Leslie              7 Aquinas                   8.57   2 
  2 Sara Fernaays             10 Fairport                  8.58   1 
  3 Taylor Samuel              9 Fairport                  8.73   1 
  4 Jamie Lieberman           10 Fairport                  8.77   2 
  5 Meg Beiter                 9 Fairport                  8.88   1 
  6 Chloe Wehner               9 Fairport                  8.90   1 
  7 Raelynn Gilbert            9 Fairport                  8.92   2 
  8 Alyssa DeMott              9 Canandaigua               8.95   2 
  9 Tiffany Leung              9 Fairport                  9.00   1 
 10 Latricia Agee             10 Greece Athen              9.01   3 
 11 Hannah Casciano            9 Fairport                  9.07   3 
 12 Giorgia Farne             12 Wayne                     9.09   3 
 13 Gabrielle Reid            11 East Irondeq              9.21   3 
 14 Rachel White               9 Fairport                  9.25   2 
 15 Shea Kinsella              9 Spencerport               9.27   4 
 16 Jenna Putt                 9 Spencerport               9.29   2 
 17 Sophia Kraynik            10 Fairport                  9.33   2 
 18 Susan Doan                 9 Greece Athen              9.35   1 
 19 Jamie Putt                 9 Spencerport               9.35   2 
 20 Samantha McElligott        9 Wayne                     9.67   4 
 21 Francesca Branciforte      9 Gates-Chili               9.69   5 
 22 Kayjona Rogers             9 Penfield                  9.77   4 
 23 jayda guiles              10 Wilson Magne              9.96   1 
 24 Rosa Munoz                 9 Sodus                    10.16   3 
 25 Marisa Principato          9 Canandaigua              10.17   4 
 26 Kaitlynn Merritt           9 East Irondeq             10.30   4 
 27 Alexandra Kern             9 Wayne                    10.40   4 
 28 Dominic DiLuigi            9 Spencerport              10.86   5 
 29 Brittney Montgomery        9 Spencerport              10.94   5 
 
Girls 300 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rachel Willard            10 Fairport                 49.34   1 
  2 Alex Leader               12 Greece Athen             49.48   1 
  3 Brandi Leslie              7 Aquinas                  49.61   1 
  4 Natalie Crandall           8 Wayne                    50.99   1 
  5 Chloe Wehner               9 Fairport                 51.06   1 
  6 Taylor Samuel              9 Fairport                 51.46   1 
  7 Hannah Casciano            9 Fairport                 52.90   2 
  8 Mariah Hettel             12 Greece Athen             52.99   2 
  9 Raelynn Gilbert            9 Fairport                 53.02   2 
 10 Jamie Lieberman           10 Fairport                 54.08   1 
 11 Jenna Putt                 9 Spencerport              54.25   3 
 12 Gabrielle Reid            11 East Irondeq             54.35   3 
 13 Jamie Putt                 9 Spencerport              54.99   2 
 14 Bridget Murray             8 Penfield                 55.22   1 
 15 Bethany McLean             9 Wayne                    55.57   3 
 16 Sophia Kraynik            10 Fairport                 56.88   4 
 17 Brenna Meisenzahl         11 Greece Athen             57.07   2 
 18 Kristen Kuberka            9 Penfield                 57.15   2 
 19 Samantha McElligott        9 Wayne                    58.05   5 
 20 Shea Kinsella              9 Spencerport              59.36   3 
 21 Rachel Bourbonnais         9 Gates-Chili            1:00.48   3 
 22 Ali Weaver                10 LeRoy                  1:00.81   4 
 23 Katie Gorall              11 Greece Athen           1:01.00   5 
 24 Latricia Agee             10 Greece Athen           1:01.44   4 
 25 Fiona O'Connor            10 LeRoy                  1:01.91   4 
 26 Francesca Branciforte      9 Gates-Chili            1:03.12   5 
 27 Alexandra Kern             9 Wayne                  1:06.91   5 
 
Girls 600 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tabitha Truelson           8 Penfield               2:01.94  
  2 Marissa Dispenza           9 Batavia                2:02.61  
  3 Michaela Meissner          9 Fairport               2:02.63  
  4 Michaela Austin            9 Batavia                2:05.93  
  5 Emily Wagner               9 Batavia                2:06.15  
  6 Sarah Sotack              10 Greece Athen           2:07.81  
  7 Brenna Meisenzahl         11 Greece Athen           2:13.27  
  8 Kristen Kuberka            9 Penfield               2:20.09  
  9 Rachel Bourbonnais         9 Gates-Chili            2:22.51  
 10 Fiona O'Connor            10 LeRoy                  2:32.45  
 11 Ali Weaver                10 LeRoy                  2:37.15  
 12 Emily Monczynski          10 Penfield               2:37.43  
 13 Katie Gorall              11 Greece Athen           2:50.71  
 
Girls 1000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anastasia Pfieffer         9 Fairport               3:45.75  
  2 Brenna Bartosiewicz        7 Penfield               3:46.68  
  3 Mica Pitcher               9 Batavia                3:49.86  
  4 Kaylee Cassidy             9 Batavia                3:51.07  
  5 Sarah Sotack              10 Greece Athen           4:02.20  
 
Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emily Wagner               9 Batavia                6:04.56  
  2 Michaela Austin            9 Batavia                6:05.70  
  3 Marissa Dispenza           9 Batavia                6:45.66  
  4 Lauren Pencille           10 LeRoy                  6:55.70  
 
Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Megan Stoutz              12 Fairport              13:35.99  
 
Girls 55 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rachel White               9 Fairport                 11.78  
  2 Jordan Jacobs              9 Fairport                 11.97  
 -- Jamie Putt                 9 Spencerport                 DQ  
 
Girls 4x200 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Penfield  'D'                                      x2:16.87  
     1) Melissa Tylock 9                2) Bridget Doyle 11               
     3) Capri Thomas 11                 4) Rebecca Braun 11               
 
Girls High Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor Samuel              9 Fairport               4-04.00  
  1 Meg Beiter                 9 Fairport               4-04.00  
  3 Alex Leader               12 Greece Athen           4-00.00  
  3 Nina Difante              10 Batavia                4-00.00  
  5 Mariah Hettel             12 Greece Athen           3-10.00  
  6 Lindsay Perrin            10 Canandaigua            3-08.00  
  6 Tiffany Leung              9 Fairport               3-08.00  
 
Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Giorgia Farne             12 Wayne                 11-02.25  
  2 Jocelyn Arce               9 Gates-Chili           10-04.00  
  3 Shea Kinsella              9 Spencerport           10-00.50  
 -- Jenna Putt                 9 Spencerport               FOUL  
 
Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alyssa DeMott              9 Canandaigua           25-07.25  
  2 Sara Fernaays             10 Fairport              23-09.50  
  3 Jordan Jacobs              9 Fairport              23-00.00  
  4 Tiffany Leung              9 Fairport              22-00.00  
 
Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elizabeth Emerson          9 Batavia               21-04.50  
  2 Rosa Munoz                 9 Sodus                 19-09.25  
  3 Nina Difante              10 Batavia               18-08.50  
  4 Molly Weaver              11 Canandaigua           17-08.00  
  5 Dominic DiLuigi            9 Spencerport           17-02.00  
  6 Brittney Montgomery        9 Spencerport           15-07.00  
  7 Kaitlynn Merritt           9 East Irondeq          15-03.50  
 
Girls 1500 Meter Race Walk Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emily Phillips            10 Gates-Chili            9:58.65  
  2 Lauren Pencille           10 LeRoy                 11:08.11  
 
Girls 55 Meter Dash Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nicole Maltese             7 Batavia                   9.25  
  2 Celia Flynn                7 Batavia                   9.89  
  3 Mckenzie Acker             7 Batavia                  10.25  
  4 Aja Lecointe-Wilkinson     7 Batavia                  10.34  
  5 Tiffany Suozzi             8 Batavia                  10.72  
 
Girls 300 Meter Dash Modified
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jackie Barclay             7 Sodus                    51.67   1 
  2 Nicole Maltese             7 Batavia                  56.02   1 
  3 Raylyn Schoomer            7 Sodus                    57.80   1 
  4 Anna Mosley                8 Batavia                  59.19   1 
  5 Mckenzie Acker             7 Batavia                1:03.33   2 
  6 Rachel Flint               7 Batavia                1:06.34   1 
  7 Aja Lecointe-Wilkinson     7 Batavia                1:07.89   2 
  8 Katelyn Corp               7 Batavia                1:08.20   2 
 
Girls 600 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kaitlin Laird              8 Batavia                2:19.52  
  2 Anna Mosley                8 Batavia                2:22.82  
  3 Rachel Flint               7 Batavia                2:33.98  
 
Girls 1500 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Genevieve Walsh            9 Mercy                  7:20.78  
 
Girls 55 Meter Hurdles Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hali Johnson               8 Sodus                    12.45  
 
Girls Long Jump Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jackie Barclay             7 Sodus                 10-08.25  
  2 Hali Johnson               8 Sodus                 10-05.50  
  3 Kaitlin Laird              8 Batavia               10-01.50  
  4 Raylyn Schoomer            7 Sodus                  8-10.50  
 
Girls Shot Put Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Celia Flynn                7 Batavia               21-01.50  
  2 Tiffany Suozzi             8 Batavia               17-06.25  
 
Boys 55 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brian Smith               11 Greece Athen              6.54   1 
  2 Donovan Wallace           12 Wilson Magne              6.72   1 
  3 Desmond Chambers          12 Gates-Chili               6.82   2 
  4 Shyquan Jones             12 Edison Tech               6.90   1 
  5 Devon Marshall            11 Spencerport               6.92   1 
  6 Eric Williams             12 Batavia                   6.94   2 
  7 Ronald Morrow             12 McQuaid                   6.95   1 
  8 Josh Hanna                11 Aquinas                   6.95   1 
  9 Da'Quan Burroughs         12 Wilson Magne              6.97   1 
 10 Brandon Stevenson         10 Batavia                   7.01   5 
 11 Peter Ta                  12 Spencerport               7.05   2 
 12 Rob Williams              11 Spencerport               7.07   4 
 13 Daekwan Garfield           9 Edison Tech               7.07   1 
 14 Nick Felice               12 Clyde-Savann              7.09   2 
 15 Dylan Scott               11 West Irondeq              7.12   3 
 16 Steven Her                12 Canandaigua               7.13   7 
 17 Devin Christie            12 Warsaw                    7.14   2 
 18 Tremel Starks             10 Edison Tech               7.15   6 
 19 Benjamin Boggs            12 Spencerport               7.19   5 
 20 Mitch Noble               11 Batavia                   7.22   4 
 21 David Ingraham            10 McQuaid                   7.23   2 
 22 Tommy Love II             11 Greece Athen              7.26   7 
 23 Darius Dillard             9 Edison Tech               7.29   4 
 24 Jake Callan               12 LeRoy                     7.29   5 
 25 Vamunyah Kamara           10 Edison Tech               7.33   4 
 26 Julio Santos              10 Greece Athen              7.36   9 
 27 Francisco Martinez        12 Batavia                   7.40   2 
 28 Zach Foster               12 Fairport                  7.40   7 
 29 Gyasi Lake                10 East Irondeq              7.41   7 
 30 Terrance Richards          9 Aquinas                   7.42   5 
 31 Nick Lana                 10 East Irondeq              7.42  10 
 32 Da'nel Drayton            11 West Irondeq              7.43   5 
 33 Dequwann Robinson         12 Wilson Magne              7.44   7 
 34 Thomas Mariano            10 School Of Th              7.46   2 
 35 Charles Coleman           12 Gates-Chili               7.47   6 
 36 Richard Cowans            10 Edison Tech               7.49   3 
 37 James Soggs               11 Batavia                   7.53   8 
 38 Dustin Dieter             11 Dansville                 7.54  11 
 39 Tyler phpps               11 Wilson Magne              7.54   8 
 40 Jon Cappotelli            12 Cal-Mum                   7.56  15 
 41 Stark Tyler               11 Fairport                  7.56   4 
 42 Kevin Palmisano            9 Canandaigua               7.58  11 
 43 Collin Burke              11 Wayland Coho              7.59   9 
 44 Junior Morris             10 East Irondeq              7.60   9 
 45 Cherrod Beasley           11 Edison Tech               7.62   3 
 46 Majestic Green            10 Wilson Magne              7.64   4 
 47 Josh Norton               12 Dansville                 7.65   8 
 48 Julian Sgarzi             11 Spencerport               7.66  10 
 49 Malik Jones                9 Edison Tech               7.69   9 
 50 Ethan Mapes                9 Dansville                 7.76   9 
 51 Unique Appleberry          9 Gates-Chili               7.80   6 
 52 William Thomas            11 Wilson Magne              7.81   6 
 53 Brad McKinney             12 Dansville                 7.81  10 
 54 Jalen Smith               11 School Of Th              7.82   8 
 55 Tyler James               11 Canandaigua               7.85  11 
 56 Christian Astigarraga     11 West Irondeq              7.86   7 
 57 Garrett Wales             12 Bath-Haverli              7.88   9 
 58 Nathan Bardeen            10 Aquinas                   7.90  13 
 59 josh hinz                 12 Wayne                     7.96  13 
 60 Matthew May               10 Wayland Coho              7.98  12 
 61 Allen Saysone             11 West Irondeq              7.99  12 
 62 William Dillard-Jackson   12 School Of Th              8.01   8 
 63 Donald Turner             11 School Of Th              8.05  10 
 64 Samuel Baker               9 Canandaigua               8.10  12 
 65 Brady Gould               12 Wayland Coho              8.12  12 
 66 Dean Cutri                11 Canandaigua               8.12  11 
 67 Alex VanDePas             11 Penfield                  8.18  11 
 68 Tre Walters                9 Bath-Haverli              8.27  12 
 69 Matt Liu                  10 Canandaigua               8.28  11 
 70 Robert Mugnola             9 Canandaigua               8.32  13 
 71 Charles Nash              10 Edison Tech               8.36  13 
 72 Glen Jeter                11 Spencerport               8.37  14 
 73 Tyreese Moore              9 Edison Tech               8.38  15 
 74 Lucas Ruckle              11 Canandaigua               8.40  11 
 75 Anthony Ciranni           12 Dansville                 8.49  13 
 76 Warren Krasz               9 West Irondeq              8.93  14 
 77 Nick McCarthy             12 Bath-Haverli              8.94  14 
 78 Shaquan Leach             11 School Of Th              8.97  10 
 79 Alec Cowans                9 Edison Tech              10.14  14 
 80 Joseph Foster              9 Edison Tech              10.18  15 
 
Boys 300 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Josh Hanna                11 Aquinas                  37.41   1 
  2 Zach Andrews              12 Penfield                 37.49   1 
  3 Terrance Harley           10 Greece Athen             38.43   1 
  4 John Hampton              11 Greece Athen             38.83   1 
  5 Mitch Noble               11 Batavia                  39.03   1 
  6 Jimmy Tunison             12 Bath-Haverli             39.15   1 
  7 Asa Adams                 12 Edison Tech              39.42   3 
  8 David Ingraham            10 McQuaid                  39.60   1 
  9 Devon Marshall            11 Spencerport              39.97   3 
 10 Mike Mastro               12 Fairport                 40.04   2 
 11 Marcus Elia               12 Fairport                 40.17   2 
 12 Mitch Parnell             12 Cal-Mum                  40.22   3 
 13 Peter Ta                  12 Spencerport              40.24   2 
 14 Julio Santos              10 Greece Athen             40.25   4 
 15 Peter Boylan              11 LeRoy                    40.33   2 
 16 Tremel Starks             10 Edison Tech              40.36   5 
 17 Brandon Selbig            11 Wayland Coho             40.37   3 
 18 Sean Porrata              12 Greece Athen             40.51   3 
 19 Sean Osborn               11 Spencerport              40.54   4 
 20 Zachary Klick             11 Canandaigua              40.68   3 
 21 Collin Burke              11 Wayland Coho             40.86   4 
 22 Terrance Richards          9 Aquinas                  41.18   4 
 23 Aaron Kelly               10 Wayland Coho             41.26  10 
 24 Dylan Scott               11 West Irondeq             41.27   4 
 25 Daekwan Garfield           9 Edison Tech              41.29   7 
 26 Richard Cowans            10 Edison Tech              41.29   6 
 27 Rickey Miller             11 Spencerport              41.44   5 
 28 Aquiol Tyson              11 Edison Tech              41.99   5 
 29 Nate Howe                 10 McQuaid                  42.14   4 
 30 william brown             12 Wilson Magne             42.17   5 
 31 Darius Dillard             9 Edison Tech              42.17   8 
 32 Zach Foster               12 Fairport                 42.31   6 
 33 Zack Lindsay              10 Sodus                    42.35   7 
 34 Thomas Anderson           10 Edison Tech              42.41   7 
 35 coty vancuyck             11 Wayne                    42.42  11 
 36 Tyler phpps               11 Wilson Magne             42.68  10 
 37 Tyler James               11 Canandaigua              42.71  14 
 38 Benjamin Boggs            12 Spencerport              42.79   5 
 39 Tommy Love II             11 Greece Athen             42.99   5 
 40 Julian Sgarzi             11 Spencerport              43.02   6 
 41 Ethan Mapes                9 Dansville                43.04   7 
 42 Kenny Sadeghi             11 Canandaigua              43.10  11 
 43 Anthony Licata            11 Aquinas                  43.26   6 
 44 Dequwann Robinson         12 Wilson Magne             43.30   9 
 45 Robert Grant               9 Aquinas                  43.33   6 
 46 Nick Rizzo                11 Greece Odyss             43.43   9 
 47 Alex Wiegand              10 Greece Athen             43.44   8 
 48 Kyle Pappin               12 Wayne                    43.56   9 
 49 Nick Martusciello         10 Dansville                43.82   9 
 50 William Thomas            11 Wilson Magne             44.24  10 
 51 Malik Jones                9 Edison Tech              44.27  11 
 52 Kyle Cymbal               11 Wayne                    44.33   9 
 53 Philip Bynoe              12 School Of Th             44.42  10 
 54 William Dillard-Jackson   12 School Of Th             44.55  14 
 55 Dean Cutri                11 Canandaigua              44.69  14 
 56 Stephen Richardson        12 Canandaigua              44.69  11 
 57 Ty Demmer                 10 Batavia                  45.60  13 
 58 Alex VanDePas             11 Penfield                 45.86  11 
 59 Josh Norton               12 Dansville                46.05  13 
 60 Cain Salisbury            10 Bath-Haverli             46.07  14 
 61 Junior Morris             10 East Irondeq             46.11   8 
 62 Brady Gould               12 Wayland Coho             46.36  13 
 63 Donald Turner             11 School Of Th             46.50  12 
 64 Jon Cappotelli            12 Cal-Mum                  46.87  12 
 65 Matthew May               10 Wayland Coho             47.07   9 
 66 Jason Rowley              11 Fairport                 47.22   8 
 67 Keith LeFlore             11 West Irondeq             47.32  11 
 68 Torrin Lisi                8 Bath-Haverli             47.65  12 
 69 Robert Mugnola             9 Canandaigua              49.25  14 
 70 Allen Saysone             11 West Irondeq             49.56  13 
 71 Glen Jeter                11 Spencerport              49.72  15 
 72 Matt Barnhart             12 Dansville                49.89  13 
 73 Anthony Ciranni           12 Dansville                50.77  14 
 74 Devin Thomas              10 Greece Odyss             51.92  14 
 75 Nick McCarthy             12 Bath-Haverli             52.87  15 
 76 Warren Krasz               9 West Irondeq             53.95  16 
 77 Devon Sullivan            12 Dansville                54.10  15 
 78 Collin Price              12 Dansville                55.55  16 
 
Boys 600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brian Smith               11 Greece Athen           1:28.07  
  2 Zach Andrews              12 Penfield               1:29.33  
  3 Cody Marvin               12 Bath-Haverli           1:29.42  
  4 Austin Peters             10 McQuaid                1:30.17  
  5 Brandon Selbig            11 Wayland Coho           1:30.74  
  6 Ben Drexler               11 Aquinas                1:31.37  
  7 Nick Rausher              12 McQuaid                1:31.45  
  8 Mike Wilmoth              12 LeRoy                  1:31.56  
  9 Matt Roorda               12 Aquinas                1:31.70  
 10 Zach Hale                 12 Greece Athen           1:31.71  
 11 Timothy McGowan           12 Dansville              1:32.17  
 12 Michael Sullivan          11 McQuaid                1:32.51  
 13 Alexander Cordts          12 Spencerport            1:33.58  
 14 Luke Dengler              10 Fairport               1:33.88  
 15 Aquiol Tyson              11 Edison Tech            1:33.95  
 16 Nate Howe                 10 McQuaid                1:34.58  
 17 A.J. Stuver               11 McQuaid                1:34.66  
 18 Austin O'Donnell          11 Canandaigua            1:35.24  
 19 Mike Lauria               11 Greece Athen           1:35.26  
 20 Alex Hall                 11 Cal-Mum                1:35.45  
 21 Seamus Sargeant           10 Fairport               1:35.65  
 22 Alexander Jermyn          12 Spencerport            1:35.67  
 23 Alex Crandell             12 Penfield               1:35.75  
 24 Brendan Murray            11 Bath-Haverli           1:36.91  
 25 Ryan Russell              12 LeRoy                  1:37.25  
 26 Jake Hart - Predmore      11 McQuaid                1:37.33  
 27 Corey Wegman              11 Aquinas                1:37.36  
 28 Zach White                12 Dansville              1:37.67  
 29 Sean Osborn               11 Spencerport            1:37.68  
 30 Harrison Kay              12 Canandaigua            1:37.77  
 31 Alward Michael            10 Sodus                  1:37.98  
 32 Scott Lang                12 Fairport               1:38.39  
 33 Wyatt Lawler              11 Aquinas                1:38.46  
 34 Will Karpie               12 Fairport               1:39.11  
 35 Julio Santos              10 Greece Athen           1:39.50  
 36 Mitch Parnell             12 Cal-Mum                1:40.01  
 37 Tyler Kuhn                11 Batavia                1:40.25  
 38 Robert Grant               9 Aquinas                1:40.79  
 39 Philip Bynoe              12 School Of Th           1:41.85  
 40 James Anderson            10 Greece Odyss           1:42.14  
 41 Brandon Jermyn            10 Spencerport            1:42.34  
 42 DJ Rawleigh               11 Bath-Haverli           1:42.36  
 43 Kyle Pappin               12 Wayne                  1:42.52  
 44 Charles Steuerwald        10 Penfield               1:43.00  
 45 Greg Pardner              11 Aquinas                1:43.67  
 46 Mitchell Ernst            12 Batavia                1:44.22  
 47 Tom Demmer                 9 Batavia                1:45.10  
 48 Danny Ruddy               11 West Irondeq           1:46.48  
 49 Zack Lindsay              10 Sodus                  1:47.64  
 50 Donald Cobb               11 Wayland Coho           1:47.67  
 51 Jason Rowley              11 Fairport               1:48.56  
 52 Ben Shelton               10 West Irondeq           1:48.60  
 53 Cain Salisbury            10 Bath-Haverli           1:50.44  
 54 Anthony Licata            11 Aquinas                1:50.71  
 55 Nick Ciccarone            12 Greece Odyss           1:51.87  
 56 David Rosell              10 Wayland Coho           1:52.12  
 57 Ben Boseck                12 Canandaigua            1:52.83  
 58 Darius Bell               10 Gates-Chili            1:52.87  
 59 Torrin Lisi                8 Bath-Haverli           1:54.00  
 60 Will MacDonald            11 East Irondeq           1:55.50  
 61 Mitch Carrigan            11 Clyde-Savann           1:56.36  
 62 Louis James                9 Wayland Coho           2:07.25  
 63 Warren Krasz               9 West Irondeq           2:15.37  
 
Boys 1000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cameron Johnson           12 Fairport               2:46.28  
  2 Nick Rausher              12 McQuaid                2:46.33  
  3 Michael Sullivan          11 McQuaid                2:48.05  
  4 Austin Peters             10 McQuaid                2:49.43  
  5 Ben Drexler               11 Aquinas                2:50.50  
  6 Zack Muzdakis             11 West Irondeq           2:50.57  
  7 Alexander Jermyn          12 Spencerport            2:50.86  
  8 A.J. Stuver               11 McQuaid                2:52.06  
  9 Mike Kozlowski            10 Penfield               2:52.97  
 10 Alex Hall                 11 Cal-Mum                2:53.87  
 11 Brandon Bachstien         12 Fairport               2:54.39  
 12 Zach Hale                 12 Greece Athen           2:55.37  
 13 Michael Eyerman           12 McQuaid                2:56.15  
 14 Mike Wilmoth              12 LeRoy                  2:57.42  
 15 coty vancuyck             11 Wayne                  2:57.76  
 16 Nick Lowry                12 Fairport               2:59.03  
 17 Aaron Paige               11 West Irondeq           2:59.63  
 18 Josh Dyrland              10 West Irondeq           2:59.83  
 19 Nick Koss                 12 West Irondeq           3:01.94  
 20 Levi Malone               10 Wayland Coho           3:02.93  
 21 Jon Guzzardi              11 Dansville              3:05.48  
 22 Mash Neumann              11 LeRoy                  3:08.04  
 23 John Woodworth            10 LeRoy                  3:08.24  
 24 Corey Wegman              11 Aquinas                3:08.29  
 25 Wyatt Lawler              11 Aquinas                3:08.55  
 26 Brian Laird               11 Batavia                3:09.18  
 27 James Leach               12 Dansville              3:14.70  
 28 James Anderson            10 Greece Odyss           3:15.64  
 29 Ben Shelton               10 West Irondeq           3:15.70  
 30 Tim Martin                10 Batavia                3:15.82  
 31 Zach Michel               11 LeRoy                  3:18.59  
 32 Charles Steuerwald        10 Penfield               3:18.62  
 33 Matt Koss                 10 West Irondeq           3:22.21  
 34 David Rosell              10 Wayland Coho           3:25.00  
 35 Nick Ciccarone            12 Greece Odyss           3:31.79  
 36 Darius Bell               10 Gates-Chili            3:37.39  
 37 Louis James                9 Wayland Coho           4:10.69  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Keith Pease               11 Greece Athen           4:35.18  
  2 Mintesinot Kassu          12 Greece Athen           4:38.62  
  3 Collin Mulcahy            12 Batavia                4:43.25  
  4 Timothy McGowan           12 Dansville              4:44.36  
  5 Travis Jordon             12 Gates-Chili            4:52.82  
  6 Brandon Selbig            11 Wayland Coho           4:53.41  
  7 Jake Hart - Predmore      11 McQuaid                4:55.87  
  8 Mike Lauria               11 Greece Athen           4:56.23  
  9 Brendan Tassone           12 Penfield               5:09.04  
 10 Kevin Nickerson           11 Byron-Bergen           5:09.29  
 11 Jayce Seeley              11 LeRoy                  5:09.74  
 12 Jeff Mangiafesto          12 Greece Odyss           5:10.56  
 13 Yosef Menguistab          12 Wilson Magne           5:13.52  
 14 Mitchell Ernst            12 Batavia                5:14.60  
 15 Levi Malone               10 Wayland Coho           5:21.93  
 16 Charlie Flagg             11 Wayland Coho           5:25.86  
 17 Tom Demmer                 9 Batavia                5:26.15  
 18 Wyatt Lawler              11 Aquinas                5:26.36  
 19 Danny Ruddy               11 West Irondeq           5:27.23  
 20 Ben Shelton               10 West Irondeq           5:29.56  
 21 Ryan Russell              12 LeRoy                  5:31.00  
 22 James Leach               12 Dansville              5:33.31  
 23 Aaron Kelly               10 Wayland Coho           5:34.98  
 24 Matt Koss                 10 West Irondeq           5:36.84  
 25 David Rosell              10 Wayland Coho           5:43.25  
 26 Andrew Uttaro             12 Canandaigua            5:52.73  
 27 Donald Cobb               11 Wayland Coho           5:53.02  
 28 Adam Wood                 10 Canandaigua            6:12.26  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Josh Dyrland              10 West Irondeq          10:14.43  
  2 Jack Scott                11 Fairport              10:16.17  
  3 Brain Swider              10 Fairport              10:20.27  
  4 Collin Mulcahy            12 Batavia               10:28.82  
  5 James White               10 Fairport              10:34.23  
  6 Zack Muzdakis             11 West Irondeq          10:35.01  
  7 Adam Staveski             12 Fairport              10:36.68  
  8 Aaron Paige               11 West Irondeq          10:37.27  
  9 Andy Penner               11 Fairport              10:37.42  
 10 Nick Koss                 12 West Irondeq          10:37.75  
 11 Ethan Koenig              11 Greece Athen          10:41.77  
 12 Josh Wolf                 11 Fairport              10:51.75  
 13 Aaron Kelly               10 Wayland Coho          10:54.35  
 14 Malcolm Erdogan           11 Spencerport           10:56.47  
 15 Ty Demmer                 10 Batavia               11:05.60  
 16 Charlie Flagg             11 Wayland Coho          11:14.04  
 17 Mitch Moran               11 Penfield              11:17.17  
 18 Tucker Draper             10 Bath-Haverli          11:24.77  
 19 Kevin Nickerson           11 Byron-Bergen          11:24.84  
 20 Aidan Murphy              11 Fairport              11:27.13  
 -- Manuel Stoeckl             9 Penfield                   DNF  
 
Boys 55 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Shyquan Jones             12 Edison Tech               7.78   1 
  2 Eric Williams             12 Batavia                   7.91   1 
  3 Ronald Morrow             12 McQuaid                   8.07   1 
  4 Nick Felice               12 Clyde-Savann              8.46   1 
  5 Benjamin Boggs            12 Spencerport               8.65   1 
  6 Tommy Love II             11 Greece Athen              8.84   1 
  7 Alex Egeli                10 Batavia                   8.87   2 
  8 Zachary Klick             11 Canandaigua               8.93   2 
  9 Chester Palozzi           11 Gates-Chili               8.95   2 
 10 Josh Hurley               10 Gates-Chili               8.96   2 
 11 Alex Wiegand              10 Greece Athen              8.99   2 
 12 Alex Crandell             12 Penfield                  9.10   1 
 13 Bernardo Campos           12 Dansville                 9.22   2 
 14 Robert Bretz              12 West Irondeq              9.42   3 
 15 Brendon Forsgren          12 Fairport                  9.48   2 
 16 Jeff Sinclair             11 Dansville                 9.89   3 
 17 Ryan Ellis                10 Gates-Chili               9.96   4 
 18 Brandon Jermyn            10 Spencerport              10.05   3 
 19 Matt Woons                 9 Gates-Chili              10.10   4 
 20 London Booker             12 Gates-Chili              10.21   4 
 21 Jayce Seeley              11 LeRoy                    10.22   4 
 22 Aquiol Tyson              11 Edison Tech              10.48   3 
 23 Keith LeFlore             11 West Irondeq             10.56   4 
 24 Greg Pardner              11 Aquinas                  10.65   4 
 25 William Estey             10 Penfield                 10.84   4 
 26 Gyasi Lake                10 East Irondeq             11.19   2 
 
Boys 4x200 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Edison Tech  'A'                                    1:37.13   1 
     1) Shyquan Jones 12                2) Nile Saahir 12                 
     3) Kaishaun Cathey 11              4) Tyre Douglas 12                
  2 Wilson Magnet  'A'                                  1:37.37   1 
     1) Donovan Wallace 12              2) Mckenzie Dillard 12            
     3) Da'Quan Burroughs 12            4) Ismail El-amin 12              
  3 Spencerport  'A'                                    1:39.26   2 
     1) Devon Marshall 11               2) Rickey Miller 11               
     3) Rob Williams 11                 4) Eric Zemaitis 10               
  4 Batavia  'A'                                        1:41.02   2 
     1) Mitch Noble 11                  2) Francisco Martinez 12          
     3) Brandon Stevenson 10            4)                                
  5 Edison Tech  'C'                                   x1:43.45   2 
     1) Thomas Anderson 10              2) Tyrone Roundtree 9             
     3) Malik Jones 9                   4) Cherrod Beasley 11             
  6 Fairport  'A'                                       1:43.53   1 
     1) Marcus Elia 12                  2) Mike Mastro 12                 
     3) Laurence Doucette 9             4) Jiren Hailey 10                
  7 Bath-Haverling  'A'                                 1:43.98   1 
     1) Justin Conklin 10               2) Cody Marvin 12                 
     3) Jimmy Tunison 12                4) Darrin Warriner 11             
  8 McQuaid  'A'                                        1:44.74   3 
     1) David Ingraham 10               2) Ronald Morrow 12               
     3) Nate Howe 10                    4) Michael Eyerman 12             
  9 Fairport  'B'                                      x1:48.12   1 
     1) Brandon Bachstien 12            2) Cameron Johnson 12             
     3) Luke Dengler 10                 4) Will Karpie 12                 
 10 Dansville  'A'                                      1:49.38   2 
     1) Ethan Mapes 9                   2) Bernardo Campos 12             
     3) Brad McKinney 12                4) Dustin Dieter 11               
 11 School Of The Arts  'A'                             1:50.63   2 
     1) Joshua Allen 9                  2) Jalen Smith 11                 
     3) Momoh Kamara 8                  4) William Dillard-Jackson 12     
 12 Wayne  'A'                                          1:53.67   2 
     1) Kyle Cymbal 11                  2) jose diaz 10                   
     3) anthony marino 10               4) elijah postlehwaite 9          
 13 Wayland Cohocton  'A'                               1:56.62   3 
     1) Brady Gould 12                  2) Matthew May 10                 
     3) Corey Hale 11                   4) Donald Cobb 11                 
 14 Canandaigua  'A'                                    1:59.53   1 
     1) Steven Her 12                   2) Zachary Klick 11               
     3) Kevin Palmisano 9               4) Thomas Rice 9                  
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Greece Athena  'A'                                  3:36.87   1 
     1) Terrance Harley 10              2) Keith Pease 11                 
     3) Mintesinot Kassu 12             4) Brian Smith 11                 
  2 Edison Tech  'A'                                    3:37.88   1 
     1) Nile Saahir 12                  2) Kaishaun Cathey 11             
     3) Asa Adams 12                    4) Tyre Douglas 12                
  3 Wilson Magnet  'A'                                  3:40.54   1 
     1) Mckenzie Dillard 12             2) william brown 12               
     3) Yosef Menguistab 12             4) Ismail El-amin 12              
  4 Batavia  'A'                                        3:59.69   1 
     1) Eldon Ortiz 12                  2) Alex Egeli 10                  
     3) Austin Klier 12                 4) Eric Snell 11                  
  5 Canandaigua  'A'                                    4:00.23   1 
     1) John Elia 11                    2) Harrison Kay 12                
     3) Austin O'Donnell 11             4) Jarrett Osterhout 12           
  6 McQuaid  'A'                                        4:02.23   1 
     1) Jake Hart - Predmore 11         2) Javy Perez 10                  
     3) Ben Schantz 11                  4) William O'Connor 10            
  7 LeRoy  'A'                                          4:02.72   2 
     1) Peter Boylan 11                 2) Matt Livermore 11              
     3) Jayce Seeley 11                 4) Jeff Woodworth 11              
  8 West Irondequoit  'A'                               4:03.36   2 
     1) Da'nel Drayton 11               2) Dylan Scott 11                 
     3) Jake Thide 9                    4) Robert Bretz 12                
  9 Fairport  'A'                                       4:20.84   2 
     1) Jack Scott 11                   2) Adam Staveski 12               
     3) Andy Penner 11                  4) James White 10                 
 10 Dansville  'A'                                      4:41.03   2 
     1) Matt Barnhart 12                2) Anthony Ciranni 12             
     3) CJ Miller 10                    4) Josh Norton 12                 
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 McQuaid  'A'                                        8:48.03  
  2 Penfield  'A'                                       8:54.00  
     1) Zach Andrews 12                 2) Mitch Moran 11                 
     3) Alex Crandell 12                4) Mike Kozlowski 10              
  3 West Irondequoit  'A'                               9:09.05  
     1) Zack Muzdakis 11                2) Aaron Paige 11                 
     3) Josh Dyrland 10                 4) Nick Koss 12                   
  4 Dansville  'A'                                      9:24.25  
     1) Timothy McGowan 12              2) Jon Guzzardi 11                
     3) Jeff Sinclair 11                4) Zach White 12                  
  5 LeRoy  'A'                                          9:46.72  
     1) Matt Livermore 11               2) Zach Michel 11                 
     3) Mash Neumann 11                 4) John Woodworth 10              
  6 Batavia  'A'                                        9:59.86  
  7 Bath-Haverling  'A'                                10:28.78  
     1) Tucker Draper 10                2) Brendan Murray 11              
     3) DJ Rawleigh 11                  4) Cain Salisbury 10              
 
Boys High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 mike morgan               12 Wayne                  6-05.00  
  2 Alexander Cordts          12 Spencerport            5-08.00  
  3 John Hampton              11 Greece Athen           5-06.00  
  3 Brant Crouse              11 Fairport               5-06.00  
  3 Sean Porrata              12 Greece Athen           5-06.00  
  3 Nick Martusciello         10 Dansville              5-06.00  
  7 Brendon Forsgren          12 Fairport               5-04.00  
  7 Justin Conklin            10 Bath-Haverli           5-04.00  
  7 Jake Thide                 9 West Irondeq           5-04.00  
 10 Isaac Darling             10 Aquinas                5-02.00  
 11 Spencer Stokes            10 Penfield               5-00.00  
 11 Rickey Miller             11 Spencerport            5-00.00  
 11 Samuel Harding            11 Canandaigua            5-00.00  
 11 Jimmy Tunison             12 Bath-Haverli           5-00.00  
 11 Nathan Bardeen            10 Aquinas                5-00.00  
 16 Garrett Heil              10 Bath-Haverli           4-10.00  
 17 Tyler Kuhn                11 Batavia                4-08.00  
 17 Tim Martin                10 Batavia                4-08.00  
 17 Dameon Reeves             11 Batavia                4-08.00  
 
Boys Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jeremy Bartula            12 Gates-Chili           13-00.00  
  2 Chester Palozzi           11 Gates-Chili           13-00.00  
  3 Samuel Harding            11 Canandaigua           12-00.00  
  3 Eric Williams             12 Batavia               12-00.00  
  3 Jacob Trieste             11 Gates-Chili           12-00.00  
  6 Ryan Ellis                10 Gates-Chili           11-06.00  
  7 Jake Callan               12 LeRoy                 10-06.00  
  8 Chris Tylock              12 Penfield              10-00.00  
  8 Nick Lana                 10 East Irondeq          10-00.00  
 10 Luke Baszynski            12 Spencerport            9-06.00  
 10 Eldon Ortiz               12 Batavia                9-06.00  
 10 mike morgan               12 Wayne                  9-06.00  
 13 Kyle Cymbal               11 Wayne                  8-06.00  
 14 Anthony Mitchell          11 Spencerport            8-00.00  
 14 Alex Reynolds             11 Wayland Coho           8-00.00  
 14 Kyle Worden               12 LeRoy                  8-00.00  
 17 Danny Schumacher           9 Penfield               7-06.00  
 17 Jon Guzzardi              11 Dansville              7-06.00  
 -- Matt Liu                  10 Canandaigua                 NH  
 -- Isaac Darling             10 Aquinas                     NH  
 -- Will MacDonald            11 East Irondeq                NH  
 
Boys Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ismail El-amin            12 Wilson Magne          22-10.00  
  2 Donovan Wallace           12 Wilson Magne          21-03.25  
  3 mike morgan               12 Wayne                 20-11.00  
  4 Desmond Chambers          12 Gates-Chili           19-09.50  
  5 Nick Felice               12 Clyde-Savann          19-02.25  
  6 Zach Rifkin               11 Gates-Chili           18-05.75  
  7 Mckenzie Dillard          12 Wilson Magne          18-02.00  
  8 Francisco Martinez        12 Batavia               18-01.50  
  9 Jarrett Osterhout         12 Canandaigua           17-11.75  
 10 Rubin Owens               10 LeRoy                 17-09.25  
 11 Peter Ta                  12 Spencerport           17-06.00  
 12 Zach Foster               12 Fairport              17-04.00  
 13 Dylan Scott               11 West Irondeq          17-03.75  
 14 Jake Callan               12 LeRoy                 17-02.50  
 15 william brown             12 Wilson Magne          17-01.50  
 16 Matt Roorda               12 Aquinas               17-01.00  
 17 Cherrod Beasley           11 Edison Tech           16-10.50  
 18 Devin Christie            12 Warsaw                16-08.75  
 19 Junior Morris             10 East Irondeq          16-07.50  
 20 Collin Burke              11 Wayland Coho          15-11.25  
 21 Darrin Warriner           11 Bath-Haverli          15-11.00  
 22 Justin Conklin            10 Bath-Haverli          15-10.00  
 23 Jeff Sinclair             11 Dansville             15-09.75  
 24 Gyasi Lake                10 East Irondeq          15-08.50  
 25 Jeff Woodworth            11 LeRoy                 15-02.75  
 26 Ryan Couse                10 Gates-Chili           14-06.00  
 27 Jalen Smith               11 School Of Th          13-11.00  
 28 Jake Thide                 9 West Irondeq          13-09.75  
 29 Joe Miller                 9 Gates-Chili           13-03.50  
 30 Tre Walters                9 Bath-Haverli          12-10.25  
 31 Alex Reynolds             11 Wayland Coho          12-07.25  
 -- Nick Martusciello         10 Dansville                 FOUL  
 
Boys Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kaishaun Cathey           11 Edison Tech           42-04.25  
  2 Victorin Kothor           11 Greece Odyss          41-04.00  
  3 Rubin Owens               10 LeRoy                 41-00.50  
  4 Alex Egeli                10 Batavia               39-07.50  
  5 Asa Adams                 12 Edison Tech           38-07.50  
  6 Chester Palozzi           11 Gates-Chili           38-03.00  
  7 Ben Colson                11 Gates-Chili           38-01.00  
  8 Brendon Forsgren          12 Fairport              37-11.50  
  9 Zach Rifkin               11 Gates-Chili           36-11.50  
 10 Jeremy Bartula            12 Gates-Chili           36-01.00  
 11 Brant Crouse              11 Fairport              35-00.00  
 12 Ryan Ellis                10 Gates-Chili           34-05.00  
 13 Rob Williams              11 Spencerport           34-04.25  
 14 Zach White                12 Dansville             34-03.50  
 15 Jacob Trieste             11 Gates-Chili           34-03.25  
 16 Mitch Parnell             12 Cal-Mum               33-11.25  
 17 Spencer Stokes            10 Penfield              33-10.00  
 18 Tyler James               11 Canandaigua           33-09.75  
 19 Cody Marvin               12 Bath-Haverli          33-06.50  
 20 Bernardo Campos           12 Dansville             33-05.00  
 21 Thomas Mariano            10 School Of Th          33-03.00  
 22 Robert Bretz              12 West Irondeq          33-01.25  
 23 Brandon Stevenson         10 Batavia               32-09.50  
 24 Mike Mastro               12 Fairport              32-02.25  
 25 Joe Miller                 9 Gates-Chili           28-01.25  
 26 Jeff Woodworth            11 LeRoy                 21-04.00  
 -- Matt Woons                 9 Gates-Chili               FOUL  
 -- Alex Reynolds             11 Wayland Coho              FOUL  
 
Boys Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 James Soggs               11 Batavia               43-08.25  
  2 Tyler Hoye                12 Batavia               42-04.00  
  3 Dameon Reeves             11 Batavia               40-05.50  
  4 Victorin Kothor           11 Greece Odyss          40-01.00  
  5 Devin Christie            12 Warsaw                39-04.50  
  6 Corey Hale                11 Wayland Coho          39-03.25  
  7 David Kukfa               11 Penfield              38-06.00  
  8 Zach Sampson              11 West Irondeq          38-04.25  
  9 Dustin Dieter             11 Dansville             37-06.25  
 10 Ben Colson                11 Gates-Chili           37-05.00  
 11 Dylan Totten              12 Dansville             37-00.25  
 12 josh hinz                 12 Wayne                 36-09.00  
 13 Kenneth Arend             12 Dansville             36-06.25  
 14 Vamunyah Kamara           10 Edison Tech           35-09.75  
 15 Jeremy Roberts            12 Canandaigua           35-01.25  
 16 Charles Nash              10 Edison Tech           34-00.50  
 17 John Johnson              12 Spencerport           33-11.00  
 18 Jacob Tyson               12 Batavia               33-01.50  
 19 Zach Herring              11 Canandaigua           32-06.50  
 20 Josh Hurley               10 Gates-Chili           30-07.00  
 21 Lucas Ruckle              11 Canandaigua           30-06.00  
 22 Allyn Bixby               11 Clyde-Savann          30-04.75  
 23 Ryan Ruckle               12 Canandaigua           29-09.50  
 24 Joseph Foster              9 Edison Tech           29-08.50  
 25 Gunner Rapone              9 Batavia               29-08.00  
 26 Jon Cappotelli            12 Cal-Mum               29-07.50  
 27 Shaquan Leach             11 School Of Th          29-06.00  
 28 Tyler Kawalski            12 Penfield              29-05.50  
 29 Derrek Mann                9 Clyde-Savann          29-04.50  
 30 Michael Kaplan             9 Clyde-Savann          29-02.50  
 31 Cory Terwilliger          12 Penfield              29-00.00  
 32 Dylan Lashure              9 Batavia               28-07.25  
 33 Brad McKinney             12 Dansville             28-07.00  
 34 Glen Jeter                11 Spencerport           27-09.50  
 35 Jackson Negley            10 Canandaigua           27-08.00  
 36 Joe Fulmore                9 Aquinas               27-04.00  
 37 Nick Rizzo                11 Greece Odyss          26-11.25  
 38 Ryan Couse                10 Gates-Chili           26-06.50  
 39 Marcus Maddox             11 West Irondeq          26-00.00  
 40 Alec Cowans                9 Edison Tech           25-11.50  
 41 Tyreese Moore              9 Edison Tech           25-10.50  
 42 Devin Thomas              10 Greece Odyss          25-01.00  
 43 Matt Barnhart             12 Dansville             24-10.00  
 44 Collin Price              12 Dansville             24-02.50  
 
Boys 55 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Laurence Doucette          9 Fairport                  7.35   1 
  2 Alex Edward               11 Fairport                  7.48   5 
  3 Bishop Williams              Gates-Chili               7.59   5 
  4 Jiren Hailey              10 Fairport                  7.62   1 
  5 jose diaz                 10 Wayne                     7.70   3 
  6 Josh Baker                 9 Spencerport               7.73   3 
  7 Thomas Rice                9 Canandaigua               7.76   1 
  8 Mason Callahan            12 McQuaid                   7.81   1 
  9 Mitchell Herendeen        11 Canandaigua               7.87   1 
 10 anthony marino            10 Wayne                     7.91   3 
 11 Jacob Joiner              10 East Irondeq              8.07   4 
 12 Camden Palvino            10 McQuaid                   8.10   1 
 13 Josh Murray                8 Aquinas                   8.14   2 
 14 Brian Heirs                8 Aquinas                   8.19   2 
 15 Immanuel Butler            9 Greece Odyss              8.28   2 
 16 Chris Doak                10 Fairport                  8.35   2 
 17 Patrick Dalton             9 Canandaigua               8.40   2 
 18 Matt Ryan                 10 McQuaid                   8.56   1 
 19 Thomas Pink                9 Fairport                  8.63   2 
 20 Theodore Cegelski         10 Penfield                  8.71   4 
 21 Patrick Staley             9 Gates-Chili               8.78   5 
 22 Vincent Polimeni          10 Greece Athen              8.80   4 
 23 Kyle Richards              9 East Irondeq              8.81   3 
 24 Iain Higgins              10 McQuaid                   8.87   2 
 25 Deodrick Barnes           10 McQuaid                   8.95   3 
 26 Zach Mangiafesto           8 Greece Odyss              8.97   3 
 27 wesley smith               8 Wayne                     9.05   4 
 28 Dutch DeHay                9 Gates-Chili               9.07   5 
 29 Erik Guerrero              9 McQuaid                   9.09   2 
 30 Blake Langdon              9 Gates-Chili               9.46   5 
 31 Jose Ortiz                11 East Irondeq              9.76   4 
 32 William Burnett           10 East Irondeq             10.16   4 
 
Boys 300 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Laurence Doucette          9 Fairport                 41.46   1 
  2 Josh Baker                 9 Spencerport              42.37   1 
  3 Jiren Hailey              10 Fairport                 42.47   1 
  4 Chris Bond                11 Greece Athen             43.45   1 
  5 Mason Callahan            12 McQuaid                  44.10   1 
  6 elijah postlehwaite        9 Wayne                    45.05   2 
  7 anthony marino            10 Wayne                    45.20   1 
  8 Camden Palvino            10 McQuaid                  45.42   2 
  9 jose diaz                 10 Wayne                    45.47   1 
 10 Ryan Camera               10 Greece Athen             45.49   1 
 11 Andrew Maniace             9 Batavia                  45.61   3 
 12 Michael Kephart           10 Greece Athen             45.69   2 
 13 Brian Heirs                8 Aquinas                  46.31   3 
 14 Josh Murray                8 Aquinas                  46.45   3 
 15 Kevin Garcia              12 Greece Athen             47.13   2 
 16 Corey Tirado              10 Greece Athen             47.31   3 
 17 David Doan                10 Greece Athen             47.52   2 
 18 Thomas Pink                9 Fairport                 49.43   4 
 19 Kyle Richards              9 East Irondeq             49.61   4 
 20 Immanuel Butler            9 Greece Odyss             51.20   4 
 21 Cameron Gross             10 Greece Athen             52.13   4 
 22 Zach Mangiafesto           8 Greece Odyss             52.80   5 
 23 Ryan Mangefrida           11 LeRoy                    55.35   5 
 24 Conner Gricius             9 LeRoy                  1:14.00   5 
 
Boys 600 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Trevor Gambacorta         11 Fairport               1:37.98  
  2 William O'Connor          10 McQuaid                1:38.68  
  3 Tommy Alvermann            7 McQuaid                1:40.59  
  4 Andy Hamilton             11 McQuaid                1:41.10  
  5 Matt Brien                 9 McQuaid                1:41.14  
  6 Javy Perez                10 McQuaid                1:42.07  
  7 Ben Schantz               11 McQuaid                1:42.28  
  8 Andrew Hazelton            9 Aquinas                1:44.57  
  9 Jon Novak                  9 Penfield               1:48.35  
 10 Kris Stearns              12 Byron-Bergen           1:48.64  
 11 William Marshall           9 Aquinas                1:48.86  
 12 Nick Giruzzi              11 Greece Athen           1:49.89  
 13 Mark Lancaster            11 Byron-Bergen           1:50.31  
 14 Joe Chiapperi              9 Aquinas                1:50.77  
 15 Alec Felmlee               9 Gates-Chili            1:52.27  
 16 Zach DiPasquale            9 Greece Athen           1:53.18  
 17 Corey Tirado              10 Greece Athen           1:53.97  
 18 Michael Kephart           10 Greece Athen           1:55.61  
 19 Mike Iati                 12 Greece Athen           1:57.04  
 20 David Doan                10 Greece Athen           2:04.89  
 21 Ryan Camera               10 Greece Athen           2:05.25  
 22 Jason Hitzfield           10 Spencerport            2:07.93  
 23 Giadomemico Falleti        9 Gates-Chili            2:08.89  
 24 Cameron Gross             10 Greece Athen           2:10.71  
 25 Spencer Callahan           9 McQuaid                2:13.46  
 26 Ryan Mangefrida           11 LeRoy                  2:17.26  
 27 Connor Hayward             9 LeRoy                  2:21.70  
 28 Conner Gricius             9 LeRoy                  2:57.61  
 
Boys 1000 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Javy Perez                10 McQuaid                3:09.09  
  2 Ben Schantz               11 McQuaid                3:20.66  
  3 Jai Patel                 10 Fairport               3:23.07  
  4 Kris Stearns              12 Byron-Bergen           3:24.37  
  5 William Marshall           9 Aquinas                3:26.19  
  6 Joe Chiapperi              9 Aquinas                3:26.62  
  7 Nick Giruzzi              11 Greece Athen           3:27.43  
  8 Alec Felmlee               9 Gates-Chili            3:30.87  
  9 Zach DiPasquale            9 Greece Athen           3:31.35  
 10 Mark Lancaster            11 Byron-Bergen           3:31.43  
 11 Jason Hitzfield           10 Spencerport            3:49.79  
 12 Mike Iati                 12 Greece Athen           3:50.02  
 13 Giadomemico Falleti        9 Gates-Chili            3:53.66  
 14 Connor Hayward             9 LeRoy                  4:10.22  
 15 Spencer Callahan           9 McQuaid                4:18.32  
 
Boys 1600 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nick White                12 Fairport               5:00.09  
  2 tanner frieda              8 Wayne                  6:05.68  
 
Boys 3200 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 David Grouse              10 Fairport              11:25.37  
  2 Clayton Robinson           9 Fairport              11:46.08  
  3 Jake Hunt                 10 Fairport              11:55.02  
 
Boys 55 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Paratore           10 Fairport                  9.73  
  2 Chris Bond                11 Greece Athen             10.03  
  3 Jared Mathews              9 Fairport                 10.07  
  4 Connor Owen                9 Fairport                 10.84  
 
Boys 4x200 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Penfield  'A'                                       1:54.33  
     1) Alex VanDePas 11                2) Gavin Drabik 10                
     3) Spencer Stokes 10               4) William Estey 10               
  2 LeRoy  'A'                                          1:54.34  
     1) Peter Boylan 11                 2) Kyle Worden 12                 
     3) Josh Gernold 10                 4) Bailey Kennedy 10              
 
Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Batavia  'B'                                       x4:19.26  
  2 Fairport  'B'                                      x4:27.77  
     1) Josh Wolf 11                    2) Aidan Murphy 11                
     3) Brain Swider 10                 4) Clayton Robinson 9             
  3 LeRoy  'A'                                          4:30.22  
     1) Josh Gernold 10                 2) Bailey Kennedy 10              
     3) Zach Michel 11                  4) Kyle Worden 12                 
 
Boys High Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jared Mathews              9 Fairport               5-02.00  
  2 Connor Owen                9 Fairport               5-00.00  
  3 Andrew Paratore           10 Fairport               4-10.00  
 -- Camden Palvino            10 McQuaid                     NH  
 -- Matt Ryan                 10 McQuaid                     NH  
 -- Iain Higgins              10 McQuaid                     NH  
 
Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 William O'Connor          10 McQuaid                7-06.00  
  2 Andrew Maniace             9 Batavia                7-00.00  
 
Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alex Edward               11 Fairport              15-06.25  
  2 Bailey Kennedy            10 LeRoy                 12-03.00  
  3 Dutch DeHay                9 Gates-Chili           11-10.00  
  4 Iain Higgins              10 McQuaid               11-09.50  
 
Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mitchell Herendeen        11 Canandaigua           33-04.50  
 -- Andrew Paratore           10 Fairport                  FOUL  
 
Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shawn Epps                10 LeRoy                 29-04.25  
  2 elijah postlehwaite        9 Wayne                 27-05.00  
  3 Jose Ortiz                11 East Irondeq          26-07.75  
  4 Blake Langdon              9 Gates-Chili           26-00.00  
  5 Erik Guerrero              9 McQuaid               25-01.50  
  6 Deodrick Barnes           10 McQuaid               24-07.75  
  7 Jacob Joiner              10 East Irondeq          21-06.00  
  8 Vincent Polimeni          10 Greece Athen          21-05.25  
  9 William Burnett           10 East Irondeq          20-02.50  
 
Boys 55 Meter Dash Modified
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jaysen Wylie               8 Batavia                   7.63   1 
  2 Andrew Marrocco            8 Batavia                   8.04   1 
  3 Atiba McLaren              8 McQuaid                   8.20   1 
  4 Nick Johnson               8 Batavia                   8.55   1 
  5 Addison Pitcher            8 Batavia                   8.86   2 
  6 ian ciulla                 7 Wayne                     9.27   2 
  7 Callum Jantzi              8 Batavia                   9.36   1 
  8 Michael Hughes             8 Batavia                   9.60   1 
  9 Alex Mott                  8 Batavia                  10.03   1 
 
Boys 300 Meter Dash Modified
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jaysen Wylie               8 Batavia                  44.01   1 
  2 Atiba McLaren              8 McQuaid                  46.29   1 
  3 Smith Jacob                8 Sodus                    47.27   1 
  4 Nick Johnson               8 Batavia                  50.20   2 
  5 Allesandro Margiotta       7 McQuaid                  51.17   1 
  6 ian ciulla                 7 Wayne                    56.53   1 
  7 Torres Jacob               7 Sodus                    56.92   2 
  8 Jair VanDuyne              7 Sodus                    57.57   2 
  9 Cole Shewman               7 Aquinas                1:02.79   1 
 10 Lucas Pritchard            7 Aquinas                1:04.54   1 
 11 Alex Snell                 7 Batavia                1:06.99   2 
 12 Alex Mott                  8 Batavia                1:16.11   2 
 
Boys 600 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Louis Leone                8 Batavia                1:47.46  
  2 John Whitescarver          8 Batavia                1:56.16  
  3 Allesandro Margiotta       7 McQuaid                1:59.25  
  4 Nick Callisher             8 Batavia                2:00.53  
  5 Danny Maxwell              8 McQuaid                2:00.56  
  6 Patrick Ekeren             8 McQuaid                2:09.56  
  7 Tyler Gaus                 8 Batavia                2:11.54  
  8 Michael Hughes             8 Batavia                2:22.19  
  9 Alex Snell                 7 Batavia                2:25.11  
 
Boys 1000 Meter Run Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Louis Leone                8 Batavia                3:23.62  
  2 Nick Callisher             8 Batavia                3:41.76  
  3 Patrick Ekeren             8 McQuaid                3:51.08  
  4 John Whitescarver          8 Batavia                3:51.65  
 
Boys Long Jump Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tyler Gaus                 8 Batavia               13-05.25  
  2 Andrew Marrocco            8 Batavia               12-03.50  
  3 Smith Jacob                8 Sodus                 12-01.50  
  4 Torres Jacob               7 Sodus                 10-07.50  
  5 Callum Jantzi              8 Batavia                9-09.50  
  6 Jair VanDuyne              7 Sodus                  8-10.25  
 
Boys Shot Put Modified
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Addison Pitcher            8 Batavia               30-11.50