Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/3/2012 10:14 PM
                              RWTL-BCD - 2/3/2012                              
                      NO HIP #S FOR DASH - HURDLES - 300                       
                                   NY Chiro                                    
                                    Results                                    
 
Girls 45 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Tanisha Love              11 Edison Tech               6.33   1 
  2 Demonica Stanley           9 Edison Tech               6.38   1 
  3 Allison Phillips          11 Palmyra-Mace              6.41   1 
  4 Chyna Harris              11 Edison Tech               6.46   1 
  5 Amahtala Walker           12 School Of Th              6.60   2 
  6 Briyanna Brinkley         11 School Of Th              6.63   2 
  7 Billie Carroll            12 Edison Tech               6.65   3 
  8 Cathy Quaidoo             12 Brighton                  6.65   2 
  9 Christine Lyttle          11 Canandaigua               6.65   1 
 10 Rachel Olson              11 Canandaigua               6.75   2 
 11 Janae Dulaney             12 Greece Athen              6.76   2 
 12 Nyasia Mercado            10 Edison Tech               6.83   4 
 13 Shaniece Blair            10 Edison Tech               6.87   3 
 14 Sarah Funk                10 Webster Schr              6.87   5 
 15 Shelby Hutton              8 Palmyra-Mace              6.87   4 
 15 Jah-Nease McCullough       9 School Of Th              6.87   3 
 17 Deziree Cubero            11 Webster Thom              6.89   5 
 18 Taryn Prutsman            10 Webster Thom              6.89   4 
 19 Kathleen Irwin            10 Webster Schr              6.91   3 
 20 Samantha Gagliano         10 Palmyra-Mace              6.91   6 
 21 Shannon Thomas             9 Edison Tech               6.92   4 
 22 Jovanna Miller            10 Newark                    6.94   5 
 23 Kelsey Kramberg           10 Webster Schr              6.96   5 
 24 Kallie Layland            10 Keshequa                  6.99   5 
 25 Alex Kober                11 Webster Schr              7.03   2 
 26 Katie Fisher              11 Greece Athen              7.15   6 
 27 Joelle Traub              12 Webster Thom              7.19   6 
 28 Alicia Kuhlmann           12 Wayland Coho              7.22   6 
 29 Lauren Cox                12 Webster Thom              7.22   5 
 30 Madison Lewis              8 Wayland Coho              7.25   6 
 31 Kelsey Burke               9 Wayland Coho              7.25   7 
 32 Meghan Maker               9 Wayland Coho              7.30   7 
 33 Kristen Badeau            12 Hornell                   7.31   7 
 34 Alex Liberty              12 Webster Thom              7.31   6 
 35 Breanna Bernardi          12 Bishop Kearn              7.34   1 
 36 Mone Rodgers               9 School Of Th              7.35   7 
 37 Imani Celestine            9 School Of Th              7.36   7 
 38 Giorgia Farne             12 Wayne                     7.67   8 
 39 Gaby Cordaro              12 Brighton                  7.70   8 
 40 Mercedes Bossard          12 Hornell                   7.71   8 
 41 Marisa Bernardi           10 Bishop Kearn              7.80   8 
 42 Erin Becker               11 Bishop Kearn              9.06   8 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tanisha Love              11 Edison Tech              45.35   1 
  2 Breonica Smith            12 Wayland Coho             45.73   1 
  3 Nyasia Mercado            10 Edison Tech              45.78   1 
  4 Tessa Artruc              10 Livonia                  46.04   2 
  5 Allison Phillips          11 Palmyra-Mace             46.07   4 
  6 Alex Kober                11 Webster Schr             46.14   1 
  7 Julia Gleason             10 Canandaigua              46.55   2 
  8 Jessica Colmerauer        11 Canandaigua              46.64   4 
  9 Joelle Traub              12 Webster Thom             46.80   2 
 10 Shelby Hutton              8 Palmyra-Mace             47.48   6 
 11 Amahtala Walker           12 School Of Th             47.55   7 
 12 Michele Zoyhofski         11 Webster Thom             47.57   3 
 13 Valerie VanHoesen         12 Palmyra-Mace             47.59   5 
 14 Courtney Lewis            10 Wayland Coho             47.61   2 
 15 Samantha Gagliano         10 Palmyra-Mace             47.63   9 
 16 Melissa Ceciliano         11 Canandaigua              47.77   5 
 17 Sarah Funk                10 Webster Schr             47.99   6 
 18 Chelsea Touchstone        12 Greece Athen             48.03   5 
 19 Madison Lewis              8 Wayland Coho             48.13   6 
 20 Taryn Prutsman            10 Webster Thom             48.22   4 
 21 Gabriella Hernandez       11 Greece Athen             48.41   4 
 22 Kristen Quigley           10 Canandaigua              48.47   8 
 23 Kallie Layland            10 Keshequa                 48.50   6 
 24 Madelyn Schwartz          10 Wayland Coho             48.56   3 
 25 Meghan Curtin              8 Wayland Coho             48.73  11 
 26 Kathleen Irwin            10 Webster Schr             49.15   7 
 27 Maddie Mugnola            12 Canandaigua              49.27   8 
 28 Kristen Badeau            12 Hornell                  49.49  10 
 29 Lindsey Davenport         10 Webster Thom             49.50   3 
 30 Danielle Alexander        11 Palmyra-Mace             49.53  10 
 31 Shaniece Blair            10 Edison Tech              50.18   8 
 32 Zamaya Smith               9 School Of Th             50.33   7 
 33 Rylee Arnold               9 Palmyra-Mace             50.36  12 
 34 Macy Marafioti            11 Canandaigua              50.53  10 
 35 Aubrie Dodd               11 School Of Th             50.55   8 
 36 Natalie Crandall           8 Wayne                    51.15  12 
 37 Amanda Yavorek            11 Canandaigua              51.15   9 
 38 Molly Kase                 9 Brighton                 51.58  11 
 39 Cheyenne Traas            11 Williamson               51.95  11 
 40 Imani Celestine            9 School Of Th             52.01  13 
 41 Jah-Nease McCullough       9 School Of Th             52.36  12 
 42 Meghan Maker               9 Wayland Coho             52.56  12 
 43 Mariah Grieco             10 Greece Odyss             54.70  13 
 44 Gaby Cordaro              12 Brighton                 56.30  13 
 
Girls 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Breonica Smith            12 Wayland Coho           1:46.45  
  2 Gabriella Hernandez       11 Greece Athen           1:47.13  
  3 Georgia Tuttle            11 West Irondeq           1:48.02  
  4 Rachel Rowles             10 Palmyra-Mace           1:53.10  
  5 Colleen Miller             9 Webster Schr           1:53.17  
  6 Morgan Urbanek            11 Webster Schr           1:54.16  
  7 Hannah Groshner           12 Wayland Coho           1:54.40  
  8 Nicole Zoyhofski          12 Webster Thom           1:55.47  
  9 Dayonna Holmes            11 Charlotte              1:56.24  
 10 Janelle Handley            9 Greece Athen           1:58.13  
 11 Chelsea Touchstone        12 Greece Athen           2:00.10  
 12 Madelyn Schwartz          10 Wayland Coho           2:00.26  
 13 Mackenzie Hulme            9 Canandaigua            2:01.05  
 14 Joyce Parker               9 School Of Th           2:02.00  
 15 Courtney Lafferty         12 Greece Athen           2:02.15  
 16 Shelby VanRoo             12 Greece Arcad           2:02.33  
 17 Nicole Bubie              12 Greece Odyss           2:02.57  
 18 Zoe Herrick               10 Greece Odyss           2:02.59  
 19 Nanaka Kohlbach           11 Webster Schr           2:02.98  
 20 Michelle Piwonski         10 Greece Arcad           2:03.29  
 21 Brittany Ward             12 Greece Athen           2:03.38  
 22 Chelsea Bartlett          11 Wayland Coho           2:03.78  
 23 Mackenna Munroe           10 Palmyra-Mace           2:04.06  
 24 Aleece Case                8 Palmyra-Mace           2:04.33  
 25 Crista Curry              12 Palmyra-Mace           2:04.47  
 26 Kathryn Sciandra          11 Palmyra-Mace           2:04.61  
 27 Devan Olschewske          11 Canandaigua            2:04.66  
 28 Lilli Smith                8 Palmyra-Mace           2:05.00  
 29 Kelly Hurlburt            11 Webster Thom           2:05.13  
 30 Briyanna Brinkley         11 School Of Th           2:05.55  
 31 Jennie Bruno              12 Bishop Kearn           2:05.90  
 32 Shaundrana Dean           12 School Of Th           2:06.47  
 33 Kate Rinehart             12 Palmyra-Mace           2:11.09  
 34 Allie Samsonik            11 Brighton               2:12.91  
 35 Holly Kramberg            11 Williamson             2:14.04  
 36 Francesca Onorato         11 Bishop Kearn           2:22.49  
 
Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Eileen O'Hara             11 Webster Thom           3:10.40  
  2 Georgia Tuttle            11 West Irondeq           3:10.74  
  3 Valerie Palermo           11 Webster Schr           3:12.75  
  4 Shannon O'Hara            12 Webster Thom           3:15.17  
  5 Marisa Yonker             12 Palmyra-Mace           3:15.57  
  6 Alaina Bailey             12 Webster Schr           3:21.85  
  7 Courtney Lewis            10 Wayland Coho           3:24.89  
  8 Meghan Curtin              8 Wayland Coho           3:25.14  
  9 Alyssa Ash                10 Webster Schr           3:26.07  
 10 Courtney Lafferty         12 Greece Athen           3:26.23  
 11 Nicole Bubie              12 Greece Odyss           3:28.10  
 12 Daria Stacy                9 Webster Thom           3:28.34  
 13 Janelle Handley            9 Greece Athen           3:30.08  
 14 Leandra Griffith          12 Palmyra-Mace           3:30.22  
 15 Lauren Sedita             10 Penfield               3:31.96  
 16 Claire McClusky           10 Penfield               3:32.48  
 17 Brittany Ward             12 Greece Athen           3:33.84  
 18 Marie Black               12 Palmyra-Mace           3:38.56  
 19 Jennie Bruno              12 Bishop Kearn           3:40.97  
 20 Devan Olschewske          11 Canandaigua            3:44.32  
 21 Ellie Clement              9 Brighton               3:44.51  
 22 Zaila Foster               8 School Of Th           3:46.99  
 23 Heather Kramberg          11 Williamson             3:47.21  
 24 Claire Finnerty           10 Greece Arcad           3:49.94  
 25 Alyssa Waldron            12 Wayne                  3:52.07  
 26 Anika French               9 Livonia                3:53.35  
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cassidy Bishop            11 Williamson             5:13.77  
  2 Laura Adams               10 Webster Thom           5:16.72  
  3 Meghan DioGuardi          10 Alfred-Almon           5:20.73  
  4 Katie Edwards             11 Webster Schr           5:25.92  
  5 Julia Wiseman              9 Webster Schr           5:29.83  
  6 Nicole Zoyhofski          12 Webster Thom           5:32.70  
  7 Jordan Hurlbut             8 Palmyra-Mace           5:40.36  
  8 Erin Graham                8 Palmyra-Mace           5:45.31  
  9 Caroline Wensel           12 Wayland Coho           6:00.08  
 10 Rhiannon Bortle           11 Wayland Coho           6:36.95  
 11 Sarah Bushey              10 Bishop Kearn           7:03.48  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cassidy Bishop            11 Williamson            11:15.89  
  2 Hannah Groshner           12 Wayland Coho          11:25.88  
  3 Meghan DioGuardi          10 Alfred-Almon          11:27.06  
  4 Natalie Fitzgerald        10 Webster Schr          11:59.00  
  5 Claire Ludington          10 Webster Schr          11:59.38  
  6 Kelsie Canessa             7 Webster Schr          12:00.07  
  7 Faith Gruver              10 Greece Athen          12:15.23  
  8 Caroline Wensel           12 Wayland Coho          12:19.16  
  9 Devon Donatello           12 Palmyra-Mace          12:21.51  
 10 Morgan Deming             11 Webster Thom          12:26.25  
 11 Cynthia Nguyen            11 Webster Thom          12:52.92  
 12 Sarah Bushey              10 Bishop Kearn          15:42.77  
 
Girls 50 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Christine Lyttle          11 Canandaigua               8.07   1 
  2 Billie Carroll            12 Edison Tech               8.44   1 
  3 Valerie VanHoesen         12 Palmyra-Mace              8.58   1 
  4 Gabrielle Macool          11 Hornell                   8.84   1 
  5 Zamaya Smith               9 School Of Th              8.89   2 
  6 Samantha Carro             9 Canandaigua               9.08   2 
  7 Katherine Bracht          10 Webster Thom              9.32   3 
  8 Kelsey Burke               9 Wayland Coho              9.46   4 
  9 Julie Shevlin             11 Greece Arcad              9.51   3 
 10 Meredith VanNostrand      12 Palmyra-Mace              9.59   4 
 11 Demonica Stanley           9 Edison Tech               9.66   2 
 12 Zoe Herrick               10 Greece Odyss              9.72   4 
 13 Micalah Klejment          11 Williamson               10.09   3 
 14 Shannon Thomas             9 Edison Tech              10.14   5 
 15 Breanna Bernardi          12 Bishop Kearn             10.33   4 
 16 Kenya Holtboy             10 Newark                   10.59   5 
 17 Nathena Brown             11 Bishop Kearn             10.66   3 
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joanna Heath              11 West Irondeq           5-02.00  
  2 Katie Fisher              11 Greece Athen           5-00.00  
  3 Andreanna Bowers          10 Wayland Coho           4-08.00  
  3 Adeline Runkle             9 Wayne                  4-08.00  
  5 Carissa Plesums           10 Warsaw                 4-06.00  
  6 Rebecca VanDuzer          10 Wayland Coho           4-04.00  
  7 Kenya Holtboy             10 Newark                 4-02.00  
  8 Brina Wentz                9 Palmyra-Mace           3-10.00  
  8 Aubrie Dodd               11 School Of Th           3-10.00  
 -- Aleece Case                8 Palmyra-Mace                NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gabrielle Sherwood        12 Livonia                9-00.00  
  2 Kaitlyn Gillmor           12 Canandaigua            8-00.00  
  3 Samantha Scott            12 Wayland Coho           7-06.00  
  4 Sydney Reber              10 Canandaigua            7-00.00  
  4 Marissa Apollonio         10 Livonia                7-00.00  
  4 Gabrielle Macool          11 Hornell                7-00.00  
  7 Katherine Bracht          10 Webster Thom           6-06.00  
  7 Andreanna Bowers          10 Wayland Coho           6-06.00  
 -- Irene Putzig              12 Livonia                     NH  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kendra Bush               11 Newark                31-09.00  
  2 Katherine McKrell         10 Webster Schr          31-03.00  
  3 Kelsey Kramberg           10 Webster Schr          29-07.00  
  4 Tatyana Vargas            11 Charlotte             28-08.00  
  5 Sarah Piacentini          10 Webster Schr          28-07.75  
  6 Mone Rodgers               9 School Of Th          28-06.00  
  7 Setsu Sharp               11 Brighton              27-08.25  
  8 Ezgi Dilek                11 Greece Arcad          27-05.50  
  9 Taylor Crowe               9 Romulus               26-02.75  
 10 Michelle Taylor           12 Webster Schr          25-11.25  
 11 Amanda Yavorek            11 Canandaigua           25-07.50  
 12 Samantha Seils            11 Romulus               25-01.50  
 13 Amanda Falkner            10 Greece Arcad          24-06.00  
 14 Mikala Miller             11 Palmyra-Mace          24-05.50  
 15 Ivanna Vorobets           10 Webster Schr          24-05.00  
 16 Mary Willower             10 Romulus               24-04.75  
 17 Mercedes Bossard          12 Hornell               24-04.50  
 18 Rachel Cassorla            9 Webster Schr          24-02.00  
 19 Lindsay Martinescu        11 Webster Schr          24-00.00  
 20 Alexandra Fox             12 Canandaigua           23-11.00  
 21 Chantell Rosser            9 Newark                23-08.50  
 22 Kendall Cyr               10 Canandaigua           22-10.25  
 23 Karley Bush               12 Newark                21-01.50  
 24 Rebecca Walsh             12 Hornell               18-09.00  
 25 Cassandra Olsson          12 Palmyra-Mace          17-10.50  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Olivia Harbol              9 Palmyra-Mace           7:59.50  
  2 Jamie Corbett             12 Canandaigua            8:16.31  
  3 Libby Keene               11 Wayland Coho           8:18.89  
  4 Haley Abraham              9 Canandaigua            8:35.50  
  5 Alyson Hecht              12 Wayne                  8:46.08  
  6 Holly Bumpus              10 Palmyra-Mace           8:52.09  
  7 Lauren Gardner            12 Canandaigua            9:33.38  
 
Boys 45 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brian Smith               11 Greece Athen              5.66   1 
  2 Terrance Harley           10 Greece Athen              5.72   1 
  3 Seth Bailey               12 Palmyra-Mace              5.89   1 
  4 Kaishaun Cathey           11 Edison Tech               5.98   1 
  5 Daekwan Garfield           9 Edison Tech               5.99   1 
  6 Tyre Douglas              12 Edison Tech               6.00   2 
  7 Nile Saahir               12 Edison Tech               6.00   2 
  8 Earl Williams             10 Charlotte                 6.03   2 
  9 Victorin Kothor           11 Greece Odyss              6.05   1 
 10 Jimmy Shih                 9 Webster Schr              6.06   2 
 11 David Ingraham            10 McQuaid                   6.11   2 
 12 Zachary Klick             11 Canandaigua               6.12   3 
 12 Darius Dillard             9 Edison Tech               6.12   3 
 14 DJ Manou                  12 Webster Schr              6.12   4 
 14 Alijhiah Minor            11 Canandaigua               6.12   4 
 16 Da'nel Drayton            11 West Irondeq              6.13   4 
 17 Julio Santos              10 Greece Athen              6.13   5 
 18 Richard O'Bryan           11 Webster Thom              6.14   5 
 19 Parris Strickland          9 Brighton                  6.19   3 
 20 Gus Lapresi               11 Brighton                  6.19   2 
 21 Vamunyah Kamara           10 Edison Tech               6.20   4 
 22 Thomas Mariano            10 School Of Th              6.20   5 
 23 Conrad Jones              11 Greece Arcad              6.25   3 
 24 Tremel Starks             10 Edison Tech               6.28   3 
 25 Joshua Allen               9 School Of Th              6.33   8 
 26 Justice Jackson-Dean      10 Charlotte                 6.34   9 
 27 Lucas DeGaetano           11 Canandaigua               6.34   8 
 28 Andrew Elling             12 Greece Odyss              6.35   5 
 29 Elijah Brown              10 Bishop Kearn              6.38   7 
 30 Twonzaye Gamble           10 Charlotte                 6.38   6 
 31 Shawn Garofoli            12 Williamson                6.39   9 
 32 Josh Nagle                 9 Palmyra-Mace              6.39   8 
 33 Richard Cowans            10 Edison Tech               6.42   6 
 34 Malik Jones                9 Edison Tech               6.43   7 
 35 Taquan Hardaway           11 School Of Th              6.43   6 
 36 Da'Quan Brown             11 Greece Arcad              6.44   4 
 37 Collin Burke              11 Wayland Coho              6.44   6 
 38 Gregory Siebert           12 Bishop Kearn              6.45  11 
 39 Jalen Smith               11 School Of Th              6.46   7 
 40 Joe Stacy                 12 Webster Thom              6.48   8 
 41 Kyle Jacobs               12 Livonia                   6.50   8 
 42 Marquis Smith              9 Charlotte                 6.51   7 
 43 jose diaz                 10 Wayne                     6.52   9 
 44 Tyler James               11 Canandaigua               6.52  10 
 45 Alex Richardson           11 West Irondeq              6.52   7 
 46 Chris Moretti             12 Livonia                   6.52  11 
 47 Bryan Sampson             12 Edison Tech               6.53   6 
 48 anthony marino            10 Wayne                     6.54   9 
 49 Kyle Cymbal               11 Wayne                     6.56  10 
 50 Momoh Kamara               8 School Of Th              6.56   5 
 51 George Graham             10 Palmyra-Mace              6.57   9 
 52 Kyle Pappin               12 Wayne                     6.59  10 
 53 Donald Turner             11 School Of Th              6.64  10 
 54 Culyn De Beer             10 Canandaigua               6.66  10 
 55 Matt Schubmehl            11 Wayland Coho              6.68  10 
 56 Sam Cassano                9 Bishop Kearn              6.78  11 
 57 Matthew May               10 Wayland Coho              6.82  11 
 58 Frank Bruno               10 Bishop Kearn              6.91  11 
 59 Jeff Bennett              12 Romulus                   7.02  12 
 60 Nick Hadgis               10 Bishop Kearn              7.31  12 
 61 Joe Hickey                12 Bishop Kearn              7.99  12 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 David Ingraham            10 McQuaid                  39.67   1 
  2 Matt Colway               10 Webster Thom             40.39   1 
  3 Nile Saahir               12 Edison Tech              40.43   2 
  4 Sean Porrata              12 Greece Athen             40.59   2 
  5 Julio Santos              10 Greece Athen             40.61   3 
  6 Byron Hearst               9 Greece Arcad             40.64   3 
  7 Collin Burke              11 Wayland Coho             40.71   2 
  8 Jimmy Shih                 9 Webster Schr             40.73   3 
  9 Daekwan Garfield           9 Edison Tech              40.99   7 
 10 Gregory Siebert           12 Bishop Kearn             41.01   5 
 11 Da'nel Drayton            11 West Irondeq             41.18   4 
 12 Brandon Selbig            11 Wayland Coho             41.25   5 
 13 Robert Bretz              12 West Irondeq             41.39   5 
 14 Tommy Love II             11 Greece Athen             41.60   2 
 15 Darius McClendon          11 Greece Arcad             41.89   5 
 16 William O'Connor          10 McQuaid                  42.13   7 
 17 Tremel Starks             10 Edison Tech              42.14   4 
 18 Luke Morgan               10 Hornell                  42.15   6 
 19 Joe Stacy                 12 Webster Thom             42.33   6 
 20 Alex Wheaton              12 Livonia                  42.87  10 
 21 Taquan Hardaway           11 School Of Th             42.91   9 
 22 Matt Schubmehl            11 Wayland Coho             43.03  13 
 23 Casey DeMay               11 Williamson               43.08   1 
 24 Joshua Allen               9 School Of Th             43.16   9 
 25 Chris Moretti             12 Livonia                  43.42   9 
 26 Momoh Kamara               8 School Of Th             43.53  11 
 27 Ben Krenz                 11 Palmyra-Mace             43.53  10 
 28 David Banker              12 Williamson               43.62  10 
 29 Shawn Garofoli            12 Williamson               43.70   8 
 30 Alex Wiegand              10 Greece Athen             43.80  10 
 31 ty petrotta               12 Wayne                    44.05   7 
 32 anthony marino            10 Wayne                    44.35  11 
 33 John Zakhary              10 Brighton                 44.69   3 
 34 Philip Bynoe              12 School Of Th             44.76  12 
 35 Stephen Richardson        12 Canandaigua              44.87  11 
 36 Andrew Elling             12 Greece Odyss             45.03  12 
 37 Donald Turner             11 School Of Th             45.15  12 
 38 Jalen Smith               11 School Of Th             45.17  13 
 39 Ricky Hughson              9 Palmyra-Mace             47.85   9 
 40 Matthew May               10 Wayland Coho             48.02  11 
 41 Jon Gelinas               10 Canandaigua              49.08  13 
 
Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Mullen             11 Brighton               1:30.39  
  2 Brian Smith               11 Greece Athen           1:31.59  
  3 Keith Pease               11 Greece Athen           1:32.44  
  4 Dom Freudenvoll           11 Greece Arcad           1:33.42  
  5 Zack Muzdakis             11 West Irondeq           1:35.56  
  6 Trevor Stiles             11 Hornell                1:35.57  
  7 Evan Garvey               11 Webster Thom           1:35.82  
  8 William O'Connor          10 McQuaid                1:35.99  
  9 Nick Rausher              12 McQuaid                1:36.64  
 10 Tommy Lannon              11 Newark                 1:36.65  
 11 George Graham             10 Palmyra-Mace           1:37.42  
 12 Corey Klino               12 Palmyra-Mace           1:37.47  
 13 Ben Schantz               11 McQuaid                1:38.27  
 14 Conor Delaney             10 Webster Schr           1:38.36  
 15 Mike Lauria               11 Greece Athen           1:38.65  
 16 John Elia                 11 Canandaigua            1:39.17  
 17 Terrance Harley           10 Greece Athen           1:39.46  
 18 Shaye Capron              10 Palmyra-Mace           1:39.74  
 19 ty petrotta               12 Wayne                  1:40.11  
 20 Jude Lester               11 Palmyra-Mace           1:40.57  
 21 Dane Martella-Tascik      11 Bishop Kearn           1:40.74  
 22 David Buskey              11 Greece Arcad           1:40.86  
 23 Jeff Mangiafesto          12 Greece Odyss           1:41.93  
 24 Josh Thorp                10 Palmyra-Mace           1:42.11  
 25 Casey DeMay               11 Williamson             1:42.57  
 26 Zach Hale                 12 Greece Athen           1:43.17  
 27 Philip Bynoe              12 School Of Th           1:43.52  
 28 Nick Macano               11 Palmyra-Mace           1:44.30  
 29 Michael Bloss             12 Williamson             1:44.51  
 30 James Anderson            10 Greece Odyss           1:44.53  
 31 Mintesinot Kassu          12 Greece Athen           1:44.71  
 32 Tamere Kendrick            9 Charlotte              1:45.83  
 33 Miguel Dejesus             9 Charlotte              1:46.43  
 34 A.J. Stuver               11 McQuaid                1:47.83  
 35 Jonathan Kordiyok         11 Canandaigua            1:48.61  
 36 Donald Cobb               11 Wayland Coho           1:50.97  
 37 Brian Palamar             11 Bishop Kearn           1:55.19  
 38 Jeff Bennett              12 Romulus                1:56.78  
 
Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Keith Pease               11 Greece Athen           2:39.86  
  2 Jeremy Hassett            12 Newark                 2:40.32  
  3 Mintesinot Kassu          12 Greece Athen           2:46.03  
  4 Nick Rausher              12 McQuaid                2:46.77  
  5 Justin Reed               11 Webster Schr           2:50.75  
  6 Travis Mannix              9 Palmyra-Mace           2:53.85  
  7 Nick Greene               12 Greece Arcad           2:54.10  
  8 Mike Lauria               11 Greece Athen           2:54.82  
  9 Nate Howe                 10 McQuaid                2:55.07  
 10 Josh Goldstein            10 Webster Thom           2:55.18  
 11 Alex Meritt               12 Webster Schr           2:55.81  
 12 Brandon Selbig            11 Wayland Coho           2:57.77  
 13 Chris Peffley             10 Webster Thom           2:58.22  
 14 Zach Hale                 12 Greece Athen           2:58.39  
 15 Steven VandeVelde         12 Palmyra-Mace           3:00.27  
 16 Corey Hurley              10 Palmyra-Mace           3:00.72  
 17 Jake Eberth               11 Webster Schr           3:01.51  
 18 Tyler Goolsby             12 Charlotte              3:03.16  
 19 mike morgan               12 Wayne                  3:03.28  
 20 David Brunette            12 Webster Thom           3:03.94  
 21 Jeff Mangiafesto          12 Greece Odyss           3:03.98  
 22 Sam Harbol                12 Palmyra-Mace           3:05.56  
 23 Kevin Killigrew            9 Webster Schr           3:08.24  
 24 Levi Malone               10 Wayland Coho           3:10.70  
 25 Stanley Exeart             9 Charlotte              3:11.68  
 26 James Anderson            10 Greece Odyss           3:11.70  
 27 Chad Roe                  12 Charlotte              3:13.53  
 28 Brandon Martinez          12 Williamson             3:15.89  
 29 Alex Abrey                10 Livonia                3:20.41  
 30 Ryan Miller               11 Bishop Kearn           3:33.98  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jeremy Hassett            12 Newark                 4:50.76  
  2 Brian Northrup            10 Greece Arcad           4:51.30  
  3 Nick Koss                 12 West Irondeq           5:02.14  
  4 Matt Loce                 11 Webster Thom           5:04.11  
  5 Trevor Stiles             11 Hornell                5:06.36  
  6 Ty Joseph                 10 Brighton               5:07.78  
  7 Charlie Flagg             11 Wayland Coho           5:12.66  
  8 james light               10 Wayne                  5:13.00  
  9 Aaron Paratore             9 Webster Schr           5:17.62  
 10 Buttaggi Brian            10 Webster Schr           5:23.37  
 11 Tommy Lannon              11 Newark                 5:24.92  
 12 Danny Ruddy               11 West Irondeq           5:25.22  
 13 Aaron Kelly               10 Wayland Coho           5:27.17  
 14 Ian Youngs                11 Williamson             5:37.42  
 15 tanner frieda              8 Wayne                  5:38.57  
 16 Hayden Ashley              9 Palmyra-Mace           5:55.49  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jon Beiswanger            12 Williamson            10:40.33  
  2 coty vancuyck             11 Wayne                 10:41.35  
  3 A.J. Stuver               11 McQuaid               10:59.96  
  4 Javy Perez                10 McQuaid               11:22.36  
  5 Quinton Schill            10 Greece Arcad          11:25.73  
  6 Aaron Kelly               10 Wayland Coho          11:32.98  
  7 Matt Koss                 10 West Irondeq          11:34.86  
  8 Dominic Montante          11 Webster Thom          12:24.40  
  9 David Rosell              10 Wayland Coho          12:24.50  
 
Boys 50 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Zachary Klick             11 Canandaigua               7.74   1 
  2 Alex Wiegand              10 Greece Athen              8.05   2 
  3 Deaven Noble              11 Webster Schr              8.05   2 
  4 Kaishaun Cathey           11 Edison Tech               8.06   2 
  5 Robert Bretz              12 West Irondeq              8.25   3 
  6 Tommy Love II             11 Greece Athen              8.61   1 
  7 Michael Bloss             12 Williamson                8.93   3 
  8 Richard Cowans            10 Edison Tech               9.04   4 
  9 Noah Marthaller           10 Canandaigua               9.44   4 
 -- David Banker              12 Williamson                 DNF   2 
 -- Ronald Morrow             12 McQuaid                    DNF   1 
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 mike morgan               12 Wayne                  6-00.00  
  2 AJ Stohr                  12 Williamson             5-10.00  
  3 Da'Shawn Polland          11 Greece Arcad           5-08.00  
  3 Seth Bailey               12 Palmyra-Mace           5-08.00  
  5 Sean Porrata              12 Greece Athen           5-06.00  
  5 Tymon Nechipurenko        10 West Irondeq           5-06.00  
  5 Tyre Douglas              12 Edison Tech            5-06.00  
  5 Billy Hartman             12 Palmyra-Mace           5-06.00  
  9 David Johnson             12 Palmyra-Mace           5-04.00  
  9 Colton Freeman            11 Webster Schr           5-04.00  
  9 Bryan Sampson             12 Edison Tech            5-04.00  
  9 Bryan Short               10 Greece Arcad           5-04.00  
 13 Jake Thide                 9 West Irondeq           5-02.00  
 13 Aquiol Tyson              11 Edison Tech            5-02.00  
 13 Parris Strickland          9 Brighton               5-02.00  
 16 Max Curran                10 Williamson             5-00.00  
 16 Adam Infantino            11 Webster Schr           5-00.00  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Samuel Harding            11 Canandaigua           12-06.00  
  2 Devin Hoffer              12 Greece Athen          12-00.00  
  2 Deaven Noble              11 Webster Schr          12-00.00  
  4 Austin Peters             10 McQuaid               10-00.00  
  4 Max Curran                10 Williamson            10-00.00  
  6 Kyle Cymbal               11 Wayne                  9-06.00  
  6 Alex Wheaton              12 Livonia                9-06.00  
  8 Billy Hartman             12 Palmyra-Mace           8-06.00  
  8 Matt Colway               10 Webster Thom           8-06.00  
  8 Kevin Palmisano            9 Canandaigua            8-06.00  
 11 Alex Reynolds             11 Wayland Coho           8-00.00  
 11 Nate Howe                 10 McQuaid                8-00.00  
 13 Zach Curran                9 Williamson             7-06.00  
 14 Cory Mancuso              10 Webster Thom           7-00.00  
 -- Daniel Hart               11 Bishop Kearn                NH  
 -- Luke Morgan               10 Hornell                     NH  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dustin Johnson            11 Hornell               41-08.00  
  2 Sean Terry                12 Hornell               39-04.00  
  3 Corey Hale                11 Wayland Coho          38-09.50  
  4 Robert Kirchner           11 Webster Schr          38-02.50  
  5 Victorin Kothor           11 Greece Odyss          38-02.00  
  6 Pat Deebs                 11 Hornell               37-10.00  
  7 Joe Maurer                10 West Irondeq          37-08.50  
  8 Joseph Foster              9 Edison Tech           37-07.75  
  9 Jeremy Roberts            12 Canandaigua           37-00.75  
 10 josh hinz                 12 Wayne                 36-09.00  
 11 Trevor Mitchell           12 Williamson            36-08.00  
 12 Christian Barrett         10 Williamson            36-06.00  
 13 Sam Bloomquist            12 Livonia               35-10.50  
 14 Brody Watson              12 Canandaigua           34-11.75  
 15 Dylan Shaffer             12 Wayland Coho          33-10.00  
 16 Vamunyah Kamara           10 Edison Tech           33-08.00  
 17 Jake Plyter               12 Williamson            33-01.50  
 18 AJ Stohr                  12 Williamson            32-10.00  
 19 Ben Clise                 10 Romulus               31-02.50  
 20 elijah postlehwaite        9 Wayne                 31-02.25  
 21 Jonathan McLean           12 Webster Thom          30-11.00  
 22 Sergio Rosado             11 Greece Arcad          30-07.00  
 23 Rian Reed                 10 Webster Thom          30-06.50  
 24 Kenny Circelli            12 Webster Schr          30-03.00  
 25 Adam Ford                 10 Greece Arcad          29-06.50  
 26 Sam Cassano                9 Bishop Kearn          28-09.50  
 27 Marcus Maddox             11 West Irondeq          27-11.50  
 28 Gavin Geldorf             12 Palmyra-Mace          27-05.00  
 29 Willy Mannix              12 Palmyra-Mace          25-11.00  
 30 Charles Nash              10 Edison Tech           25-06.75  
 31 Eddie Murray              10 Romulus               22-10.00