Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/26/2012 06:37 PM
                            Class CC-D - 5/26/2012                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class D Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Timothy, Lindsey          10 Arkport                  17.55   1    536
  2 Worthington, McKayla      11 Fillmore                 18.55   1    433
  3 Vonglis, Jackie            9 Wheatland-Ch             19.98   2    304
  4 Hint, Kylie               10 Fillmore                 20.42   2    268
  5 Wise, Sarah               11 Avoca                    20.77   2    241
  6 Wood, Brielle              9 Alfred-Almon             20.80   2    239
  7 Wetherwax, Destiny        12 Avoca                    21.48   2    191
  8 Hendee, Mary              12 Alfred-Almon             21.62   1    182
  9 Vonglis, Madeline          8 Wheatland-Ch             21.63   1    181
 
Event 2  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class CC Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bowers, Andreanna         10 Wayland-Coho             17.23   2    571
  2 Brown, Nathena            11 Bishop Kearn             18.42   1    446
  3 Dunham, Brooke            12 Wellsville               18.46   2    442
  4 Graham, Miranda           11 LeRoy                    18.95   1    395
  5 Kelly, Carissa            12 Gananda                  19.03   2    388
  6 DeJonge, Jessica          12 Wellsville               19.40   1    354
  7 Johnsen, Sam              10 Bloomfield               19.58   2    338
  8 Ebert, Veronica           11 Wellsville               19.84   2    316
  9 Ceneviva, Gina            10 Avon Central             20.46   1    265
 10 Rogers, Mary               7 Bloomfield               20.94   1    229
 11 Reyngoudt, Lexi           10 Holley Centr             21.24   2    207
 12 Piazza, Emily              9 Williamson C             22.74   1    115
 13 Nelson, Malarie           10 Mynderse Aca             23.30   2     87
 
Event 3  Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class D Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sutherland, Jake          11 Wheatland-Ch             18.03   1    521
  2 Nichols, Anthony          12 Fillmore                 18.14   1    511
  3 Sorber, Derek              9 Bradford-NY              18.73   1    456
  4 Gorman, Sam               10 Alfred-Almon             19.59   1    382
  5 Mini, Nick                12 Northstar Ch             19.69   2    374
  6 Duttweiler, Bub           11 Keshequa                 20.48   1    312
  7 Kolesar, Hunter           10 Alfred-Almon             20.88   2    283
  8 White, Marcel             11 Mount Morris             20.98   1    276
  9 Rugg, William             10 Dundee                   21.28   2    255
 10 Oates, Jesse              12 Avoca                    21.90   2    215
 11 Smith, Joe                 9 Avoca                    22.47   2    180
 12 Johnson, Matt              9 Alfred-Almon             22.95   2    154
 
Event 4  Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class CC Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rizzeri, Jordan           11 Wayland-Coho             17.12   1    612
  2 McGiveron, Morgan         11 Pembroke                 17.29   2    594
  3 Schwartz, Jacob           11 Marcus Whitm             18.03   1    521
  4 Seeley, Jayce             11 LeRoy                    18.46   2    481
  5 Vankouwenberg, Connor     12 Avon Central             19.09   2    425
  6 Seward, Ryan              12 Pembroke                 19.48   2    391
  7 Brown, Rob                11 Alexander Ce             19.53   1    387
  8 White, Josh               12 East Rochest             19.69   2    374
  9 Westfall, Zak             12 Gananda                  20.02   2    348
 10 Cook, Alex                 9 Williamson C             20.51   2    310
 11 Willis, Jake               9 Williamson C             20.58   1    305
 12 Morales, Nick             12 Mynderse Aca             20.86   1    284
 13 Recio, Mitchell            9 Wellsville               21.22   1    259
 14 Weaver, David             10 Holley Centr             22.93   1    155
 
Event 5  Girls 2000 Meter Steeplechase Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Leonard, BreOnna          11 Bradford-NY            7:45.45  
  2 Chichester, Elisabeth     11 Mount Morris           8:16.91  
  3 Hubbard, Kailean          10 Fillmore               8:21.31  
  4 Gardner, Maeve            10 Mount Morris           8:31.22  
  5 Craddock, Tiffany          8 Bolivar-Rich           8:39.49  
  6 Snyder, Emma               9 Keshequa               8:43.04  
  7 Goho, Riley               10 Mount Morris           8:44.41  
  8 Swackhamer, Abbey          7 Alfred-Almon           8:47.74  
  9 Aini, Mary Frances        10 Arkport                8:54.41  
 10 Kress, Kyra                9 Alfred-Almon           9:01.45  
 11 Strollo-DiCenso, Serena    7 Notre Dame-B           9:08.31  
 -- Schiano, Erin              9 Keshequa                   DNF  
 
Event 6  Girls 2000 Meter Steeplechase Class CC
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bishop, Cassidy           11 Williamson C           7:32.06  
  2 Phillips, Anna            11 Avon Central           7:39.28  
  3 Button, Audrey             9 Marcus Whitm           8:01.67  
  4 Merlau, Monica            10 Holley Centr           8:29.13  
  5 Graham, Hannah            10 Wellsville             8:36.24  
  6 Kent, Nina                12 Bloomfield             8:38.43  
  7 Kingston, Myriah          12 Avon Central           9:05.50  
  8 Keene, Libby              11 Wayland-Coho           9:37.84  
  9 Scherer, Morgan            9 Avon Central           9:49.38  
 10 Dodge, Jamie              10 Williamson C           9:58.17  
 11 Sullivan, Annalyse        11 East Rochest          10:38.63  
 
Event 7  Boys 3000 Meter Steeplechase Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Antolos, Jeffrey          11 Notre Dame-B           9:59.27  
  2 Lucas, Connor             11 Keshequa              10:11.92  
  3 Porter, Mitchell          12 Alfred-Almon          10:47.99  
  4 Mormino, John             10 Alfred-Almon          10:51.02  
  5 Fischer, Andrew           12 Notre Dame-B          10:53.09  
  6 Clark, Hunter              8 Alfred-Almon          11:27.11  
  7 Worthington, Joe           9 Fillmore              11:33.87  
  8 Cox, Brandon              12 Fillmore              11:45.92  
  9 Simone, Alex              11 Keshequa              11:54.81  
 10 Lawrence, Levi             8 Alfred-Almon          11:58.07  
 11 Jackson, Tim               9 Fillmore              12:11.65  
 12 Cook, Chris               11 Alfred-Almon          12:13.30  
 13 Lawton, Matt              10 Wheatland-Ch          12:57.66  
 
Event 8  Boys 3000 Meter Steeplechase Class CC
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rudnik, Randi             11 Pembroke              10:27.60  
  2 Hanss, Jacob              10 East Rochest          10:28.87  
  3 Beadle, Martin             9 Holley Centr          10:44.61  
  4 Sticco, Mike              10 Mynderse Aca          10:54.40  
  5 Smith, Doug               12 Williamson C          10:59.64  
  6 Forman, Dylan             12 Williamson C          11:14.98  
  7 Raffel, Dylan              9 Alexander Ce          11:28.18  
  8 Malone, Levi              10 Wayland-Coho          11:28.28  
  9 Hilfiker, Bryan           11 Sodus Centra          11:29.31  
 10 Brown, Alex               10 Wellsville            11:42.45  
 11 Lord, Drew                11 Wayland-Coho          11:49.96  
 12 Reiner, Ben               11 Pembroke              11:57.78  
 13 Livermore, Matt           11 LeRoy                 12:06.76  
 14 Burton, Noah              11 Addison               12:06.83  
 15 Woodworth, John           10 LeRoy                 12:41.52  
 16 Metcalf, Damien           12 Williamson C          12:59.09  
 
Event 9  Girls 4x100 Meter Relay Class D
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Jasper-Troupsburg                                     51.41   2 
  2 Keshequa                                              52.47   2 
  3 Alfred-Almond                                         54.75   2 
  4 Mount Morris                                          55.34   2 
  5 Hammondsport                                          55.40   2 
  6 Notre Dame-Batavia                                    55.48   2 
  7 Bolivar-Richburg                                      56.04   2 
  8 Arkport                                               56.28   1 
  9 Genesee Valley                                        56.52   1 
 10 Fillmore                                            1:04.08   1 
 -- Harley-Allendale-Col                                     DQ   2 
 
Event 10  Girls 4x100 Meter Relay Class CC
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wayland-Cohocton                                      52.54   2 
  2 Warsaw                                                52.55   2 
  3 LeRoy                                                 53.52   2 
  4 Wellsville                                            53.74   2 
  5 Marcus Whitman                                        54.37   1 
  6 Alexander Central                                     54.60   2 
  7 Addison                                               54.75   1 
  8 Williamson Central                                    54.98   2 
  9 Avon Central                                          54.99   1 
 10 Gananda                                               55.28   2 
 11 Holley Central                                        58.67   1 
 12 Mynderse Academy                                    1:03.01   1 
 13 Sodus Central                                       1:07.93   2 
 
Event 11  Boys 4x100 Meter Relay Class D
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Genesee Valley                                        44.93   2 
  2 Alfred-Almond                                         45.68   2 
  3 Dundee                                                46.87   2 
  4 Hammondsport                                          47.95   2 
  5 Arkport                                               48.03   2 
  6 Notre Dame-Batavia                                    48.36   1 
  7 Uprep Rochester                                       48.43   2 
  8 Bradford-NY                                           48.96   1 
  9 Fillmore                                              49.30   2 
 10 DeSales                                               49.69   1 
 11 Keshequa                                              50.65   1 
 12 Mount Morris                                          50.94   1 
 -- Bolivar-Richburg                                        DNF   1 
 -- Wheatland-Chili                                          DQ   2 
 
Event 12  Boys 4x100 Meter Relay Class CC
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wellsville                                            44.81   2 
  2 Avon Central                                          45.16   2 
  3 Williamson Central                                    46.40   2 
  4 LeRoy                                                 46.65   2 
  5 Holley Central                                        47.01   2 
  6 Wayland-Cohocton                                      47.30   2 
  7 Addison                                               47.55   2 
  8 Marcus Whitman                                        48.16   1 
  9 Alexander Central                                     48.26   2 
 10 Bishop Kearney                                        49.05   1 
 11 Pembroke                                              49.40   1 
 12 Sodus Central                                         51.78   1 
 13 Mynderse Academy                                      52.47   1 
 
Event 13  Girls 4x400 Meter Relay Class D
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hammondsport                                        4:17.81  
  2 Keshequa                                            4:23.62  
  3 Alfred-Almond                                       4:27.22  
  4 Mount Morris                                        4:44.99  
  5 Bolivar-Richburg                                    5:05.54  
 
Event 14  Girls 4x400 Meter Relay Class CC
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wayland-Cohocton                                    4:08.83   2 
  2 Wellsville                                          4:14.17   2 
  3 LeRoy                                               4:16.46   2 
  4 East Rochester                                      4:16.74   2 
  5 Bloomfield                                          4:26.06   2 
  6 Avon Central                                        4:29.15   1 
  7 Alexander Central                                   4:29.80   2 
  8 Sodus Central                                       4:30.47   2 
  9 Addison                                             4:32.68   2 
 10 Gananda                                             4:33.17   1 
 11 Marcus Whitman                                      4:38.59   1 
 12 Holley Central                                      4:38.93   1 
 13 Mynderse Academy                                    5:08.93   1 
 
Event 15  Boys 4x400 Meter Relay Class D
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Genesee Valley                                      3:34.37   2 
  2 Alfred-Almond                                       3:41.58   2 
  3 Harley-Allendale-Col                                3:42.13   2 
  4 Arkport                                             3:46.64   2 
  5 Dundee                                              3:52.75   2 
  6 Bolivar-Richburg                                    3:54.24   2 
  7 Keshequa                                            3:55.99   1 
  8 Notre Dame-Batavia                                  3:57.35   2 
  9 DeSales                                             4:00.45   1 
 10 Wheatland-Chili                                     4:11.89   2 
 
Event 16  Boys 4x400 Meter Relay Class CC
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wellsville                                          3:32.78   2 
  2 Williamson Central                                  3:37.27   2 
  3 Holley Central                                      3:38.42   2 
  4 Wayland-Cohocton                                    3:39.47   2 
  5 Bishop Kearney                                      3:45.78   1 
  6 Marcus Whitman                                      3:48.85   2 
  7 Addison                                             3:49.93   2 
  8 Pembroke                                            3:52.64   2 
  9 Avon Central                                        3:59.61   2 
 10 Alexander Central                                   3:59.81   1 
 11 Mynderse Academy                                    4:06.87   1 
 12 Sodus Central                                       4:07.70   1 
 
Event 17  Girls 1500 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schramm, Jeanette         12 Harley-Allen           5:01.75  
  2 DioGuardi, Meghan         10 Alfred-Almon           5:12.65  
  3 Geibel, Brooke             8 Arkport                5:16.78  
  4 Warner, Anna               9 Notre Dame-B           5:17.97  
  5 Kottwitz, Halley          12 Bolivar-Rich           5:31.72  
  6 Talbot, Kristin            7 Arkport                5:32.02  
  7 Drum, Sierra              11 Alfred-Almon           5:33.56  
  8 Calkins, Kalista           7 Alfred-Almon           5:39.75  
  9 McGinnis, Shelby           8 Notre Dame-B           6:07.01  
 10 Hotchkiss, Ella           10 Fillmore               6:16.36  
 
Event 18  Girls 1500 Meter Run Class CC
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Curtin, Meghan             8 Wayland-Coho           4:59.57  
  2 Booth, Amanda              9 Wayland-Coho           5:01.98  
  3 Phillips, Anna            11 Avon Central           5:08.67  
  4 Groshner, Hannah          12 Wayland-Coho           5:11.01  
  5 Luke, Rayanne             12 Williamson C           5:11.10  
  6 Graham, Missy              7 Wellsville             5:12.76  
  7 Button, Audrey             9 Marcus Whitm           5:20.47  
  8 Stearns, Paige            12 Alexander Ce           5:23.97  
  9 Barbay, Erica              8 Mynderse Aca           5:27.05  
 10 Champlin, Rebekah         11 Marcus Whitm           5:28.47  
 11 Kramberg, Heather         11 Williamson C           5:28.97  
 12 Coombs, Melissa           12 Wayland-Coho           5:33.03  
 13 Samardak, Rachel          11 Warsaw                 5:36.71  
 14 Sailer-Dolan, Christina   10 Avon Central           5:37.66  
 15 Radford, Emily            10 Holley Centr           5:39.46  
 
Event 19  Boys 110 Meter Hurdles Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Calla, Luke               12 Notre Dame-B             15.80   2 
  2 Lunn, Brandon             12 Keshequa                 16.60   2 
  3 Timbrook, Michael         12 Alfred-Almon             17.63   2 
  4 Everett, Galen             9 Harley-Allen             17.80   2 
  5 Woughter, Dan             10 Alfred-Almon             17.82   2 
  6 Williams, Jared           11 Wheatland-Ch             17.89   2 
  7 Baliguin, John            10 Hammondsport             18.90   2 
  8 Tripp, Tim                11 Bolivar-Rich             18.94   2 
  9 Cramer, Chris              9 Dundee                   19.12   1 
 10 Fortner, Scott            11 Bolivar-Rich             19.15   1 
 11 Outman, Tristan            9 Genesee Vall             19.64   1 
 12 Vantrese, Brandon          9 Alfred-Almon             20.05   1 
 13 Recco, Sam                12 Lyndonville              20.13   1 
 14 Shilling, Jake            10 Alfred-Almon             20.36   1 
 
Event 20  Boys 110 Meter Hurdles Class CC
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ohlson, DJ                10 Alexander Ce             15.83   2 
  2 Brady, Marshall           11 Wellsville               15.94   2 
  3 Patrick, David            12 Alexander Ce             16.02   2 
  4 Hite, Tyler               11 Avon Central             16.50   2 
  5 Heath, Andrew             12 Holley Centr             17.03   2 
  6 Van Hoover, Abe           10 Williamson C             17.25   2 
  7 Johnson, Dylan            11 LeRoy                    17.34   2 
  8 Dill, Steven              11 Holley Centr             17.60   2 
  9 Bloss, Michael            12 Williamson C             18.30   1 
 10 Roberts, Brent            10 Wellsville               19.20   1 
 11 Metcalfe, Christian       11 Sodus Centra             20.59   1 
 12 Brophy, Taylor             9 Wellsville               21.97   1 
 -- Early, Ryan               10 North Rose-W                DQ   1 
 
Event 21  Girls 100 Meter Hurdles Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hirtelen - Booker, Isabe  11 Harley-Allen             14.54   2 
  2 Austin, Kendall           10 Jasper-Troup             17.22   2 
  3 Torkaman, Sarah           10 Alfred-Almon             17.89   2 
  4 Flumerfeldt, Rosemary      9 Notre Dame-B             18.07   2 
  5 Willey, Kristle            7 Keshequa                 18.52   2 
  6 Pratt, Sarah               9 Genesee Vall             18.83   2 
  7 D'Angelo, Shana           10 Mount Morris             19.26   2 
  8 Duttweiler, Carolyn        9 Genesee Vall             19.51   2 
  9 Diskin, Tess               9 Notre Dame-B             19.74   1 
 10 Ahren, Courtney           12 Dundee                   19.79   1 
 11 Heitman, Taylor           10 Dundee                   20.70   1 
 12 Glazer, Haley              9 Harley-Allen             20.85   1 
 13 Childs, Mallory            9 Bolivar-Rich             22.26   1 
 -- Tarby, April              11 Bolivar-Rich               DNF   1 
 
Event 22  Girls 100 Meter Hurdles Class CC
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Deangelo, Jessica         10 Alexander Ce             16.60   2 
  2 Dziuba, Taylor            12 Warsaw                   17.36   2 
  3 Duttweiler, Sarah         11 Pembroke                 17.37   2 
  4 Pfuntner, Aimee           12 Wayland-Coho             17.61   2 
  5 Warwick, Julia            11 Avon Central             18.21   2 
  6 Reda-Kendrick, Eva        10 Pembroke                 18.28   2 
  7 Spano, Cecelia             9 Sodus Centra             18.40   2 
  8 Micheals, Daykota         11 Marcus Whitm             18.53   1 
  9 Batiste, Tonyann          11 East Rochest             18.73   1 
 10 Gomez, Kim                12 Addison                  19.04   1 
 11 Burke, Kelsey              9 Wayland-Coho             19.26   1 
 12 Bliss, Tara               11 Addison                  19.27   1 
 13 McDowell, Jessica         11 Gananda                  19.43   1 
 14 Reisdorf, Taylor          11 Warsaw                   19.46   1 
 15 Weill, Kelly              12 Gananda                  20.77   1 
 
Event 23  Boys 1600 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Coates, Justin            12 Keshequa               4:31.85  
  2 Antolos, Jeffrey          11 Notre Dame-B           4:33.27  
  3 Davis, Andrew              9 Dundee                 4:50.67  
  4 Newton, Tyler             12 Bolivar-Rich           4:51.71  
  5 Gunn, Pierce              10 Jasper-Troup           4:52.55  
  6 Mormino, John             10 Alfred-Almon           4:53.11  
  7 Eaton, Kenny               9 Wheatland-Ch           4:57.03  
  8 McInnes, Carlos           11 Alfred-Almon           5:00.34  
  9 Stone, Mackenzie          10 Dundee                 5:00.66  
 10 Thompson, Calvin          10 Keshequa               5:03.04  
 11 Bodnar, Josh               8 Fillmore               5:03.97  
 12 Paszko, Ethan             11 Lima Christi           5:11.32  
 13 Hegedorn, Russell         10 Harley-Allen           5:15.88  
 14 Becker, kenny              9 Hammondsport           5:18.44  
 -- Ivie, Ben                 12 Wheatland-Ch               DNF  
 -- Lucas, Connor             11 Keshequa                   DNF  
 
Event 24  Boys 1600 Meter Run Class CC
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cooper, Bobby             11 Gananda                4:34.77  
  2 Smith, David              11 Holley Centr           4:35.16  
  3 Burns, Patrick            12 Pembroke               4:40.82  
  4 Bailey, Jake               8 Williamson C           4:42.12  
  5 O'Donoghue, Justin        12 Avon Central           4:48.61  
  6 Snyder, Galen             11 Avon Central           4:50.01  
  7 Champlin, Jacob           10 Marcus Whitm           4:53.07  
  8 Beadle, Martin             9 Holley Centr           4:55.07  
  9 Bissell-Young, Denzel      9 Sodus Centra           4:57.15  
 10 Snyder, Chris             12 Alexander Ce           4:58.20  
 11 Samardak, Ben             12 Warsaw                 4:58.88  
 12 Daudelin, Ryan             9 East Rochest           5:00.88  
 13 Folkins, Austin           12 Gananda                5:02.57  
 14 Hilfiker, Bryan           11 Sodus Centra           5:33.48  
 -- Selbig, Brandon           11 Wayland-Coho               DNF  
 
Event 25  Girls 400 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brennan, Aedin            12 Harley-Allen           1:00.43   2 
  2 Reiman, Mikala            12 Lima Christi           1:03.00   2 
  3 Francisco, Katelyn        11 Genesee Vall           1:04.04   2 
  4 McDonough, Sydney          9 Alfred-Almon           1:04.77   2 
  5 Stryker, Jaclyn           11 Wheatland-Ch           1:05.38   1 
  6 Jamieson, Alexa           12 Harley-Allen           1:05.44   2 
  7 McMahon, Rachel            9 Alfred-Almon           1:06.48   1 
  8 Sullivan, Stacey          10 Keshequa               1:06.56   2 
  9 Barber, Heather            9 Harley-Allen           1:07.09   1 
 10 Thompkins, Jenny          10 Romulus                1:08.37   2 
 11 Kolo, Liz                 12 Hammondsport           1:09.20   2 
 12 Breese, Molly             11 Lyndonville            1:09.97   1 
 
Event 26  Girls 400 Meter Dash Class CC
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sanders-Schifano, Justin   9 Sodus Centra             58.62   2 
  2 Smith, Breonica           12 Wayland-Coho             59.98   2 
  3 Silvernail, Serena        12 Warsaw                 1:00.23   2 
  4 Shilvock, Abigail         11 Alexander Ce           1:02.83   2 
  5 Woodworth, Christina      11 LeRoy                  1:03.07   2 
  6 Taylor, Leah              11 Alexander Ce           1:03.30   1 
  7 Avino, Holly              10 Avon Central           1:03.61   2 
  8 Lewis, Courtney           10 Wayland-Coho           1:03.75   2 
  9 Bishop, Cassidy           11 Williamson C           1:04.14   2 
 10 Pearson, Jordan            9 Wellsville             1:04.48   1 
 11 Sarch, Serena             10 Wellsville             1:04.97   1 
 12 Beckens, Autumn           12 Sodus Centra           1:05.68   1 
 13 Grady, Kendra             10 Sodus Centra           1:06.58   1 
 14 Duvall, Kierra             8 Addison                1:07.92   1 
 15 Hosang, Monefay            7 East Rochest           1:07.96   1 
 
Event 27  Boys 400 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Markel, Brian             11 Arkport                  51.59   2 
  2 Robinson, Brendan         12 Alfred-Almon             52.07   2 
  3 Scott, Josiah             11 Keshequa                 53.32   2 
  4 Carlson, Arron            11 Notre Dame-B             53.88   2 
  5 Boardman, Matt            12 Alfred-Almon             54.31   1 
  6 Monydeng, Kier            10 Harley-Allen             54.34   2 
  7 Watson, Trenton           11 Genesee Vall             55.43   2 
  8 Jarrell, Davey            11 Harley-Allen             55.64   2 
  9 Miller, Brady             11 Jasper-Troup             55.82   1 
 10 Lohnes, Charles           11 Genesee Vall             56.61   1 
 11 Bergland, Tanner           8 Arkport                  56.83   1 
 12 Gould, Trace               5 Genesee Vall             57.32   1 
 13 Becker, Daniel            11 Hammondsport             57.37   1 
 14 Lucas, Garrett             7 Keshequa                 58.34   1 
 15 Cook, Chris               11 Alfred-Almon           1:00.05   1 
 16 Salvatore, Cody            9 Dundee                 1:00.31   2 
 
Event 28  Boys 400 Meter Dash Class CC
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Henderson, Cory           12 Pembroke                 51.48   2 
  2 Jones, Brett              12 Pembroke                 52.19   2 
  3 York, Kurtis              12 Wellsville               52.74   2 
  4 Pumputis, Zach            12 Avon Central             53.19   2 
  5 McLaughlin, Alex          12 Wellsville               53.52   2 
  6 Berardi, Mike             12 Wellsville               53.57   2 
  7 Siebert, Greg             12 Bishop Kearn             53.81   2 
  8 SanGregory, Mark           9 Warsaw                   54.29   1 
  9 Williams, James           11 Holley Centr             54.91   1 
 10 Bisimwa, Frank             9 Bishop Kearn             55.22   1 
 11 Raptis, Deme              11 Wellsville               55.94   1 
 12 Ward, Josh                11 Gananda                  56.23   1 
 13 White, Eugene             11 Sodus Centra             56.30   2 
 14 Olsen, Matt               11 Marcus Whitm             56.90   1 
 15 Castilleja, Dakota        10 East Rochest             57.33   1 
 
Event 29  Girls 3000 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schramm, Jeanette         12 Harley-Allen          11:19.30  
  2 Warner, Anna               9 Notre Dame-B          11:36.21  
  3 DioGuardi, Meghan         10 Alfred-Almon          11:50.05  
  4 Chichester, Elisabeth     11 Mount Morris          12:07.17  
  5 Swackhamer, Abbey          7 Alfred-Almon          12:08.68  
  6 Craddock, Tiffany          8 Bolivar-Rich          12:12.63  
  7 Schultheis, Hanna          8 Arkport               12:13.10  
  8 Gardner, Maeve            10 Mount Morris          12:17.03  
  9 Fink, Sarah                9 Harley-Allen          12:28.54  
 10 Zickl, Meghan             12 Notre Dame-B          12:31.38  
 11 Calkins, Kalista           7 Alfred-Almon          12:31.77  
 12 Hotchkiss, Ella           10 Fillmore              12:33.10  
 13 Franklin, Morgan           7 Wheatland-Ch          12:55.25  
 14 Stern, Helen               9 Harley-Allen          13:13.16  
 15 McGinnis, Shelby           8 Notre Dame-B          13:41.93  
 
Event 30  Girls 3000 Meter Run Class CC
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Curtin, Meghan             8 Wayland-Coho          11:24.44  
  2 Booth, Amanda              9 Wayland-Coho          11:31.84  
  3 Groshner, Hannah          12 Wayland-Coho          11:33.96  
  4 Graham, Missy              7 Wellsville            11:40.63  
  5 Barbay, Erica              8 Mynderse Aca          11:47.38  
  6 Luke, Rayanne             12 Williamson C          11:50.87  
  7 Lyons, Brenna              9 Addison               11:55.05  
  8 Driscoll, Alanna          10 LeRoy                 11:56.91  
  9 Boy, Virginia             11 East Rochest          12:14.27  
 10 Phillips, Tricia          12 Williamson C          12:20.39  
 11 Kramberg, Heather         11 Williamson C          12:31.07  
 12 Moskal, Raelynn           10 Alexander Ce          12:38.26  
 13 Radford, Emily            10 Holley Centr          12:52.70  
 14 Sailer-Dolan, Christina   10 Avon Central          13:03.68  
 15 Starczewski, Amanda       10 Pembroke              13:08.48  
 16 Roesch, Emily             11 East Rochest          13:45.87  
 
Event 31  Girls 100 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hirtelen - Booker, Isabe  11 Harley-Allen             12.64   2 
  2 Gordinier, Shannon        10 Keshequa                 12.73   2 
  3 Mayes, Stacy              11 Alfred-Almon             13.11   2 
  4 Britton, Jackie            8 Mount Morris             13.28   2 
  5 Green, Megan              10 Keshequa                 13.37   2 
  6 Huyler, Kaitlin           10 Jasper-Troup             13.43   2 
  7 Mowrer, Melissa           10 Bolivar-Rich             13.60   2 
  8 Stryker, Jaclyn           11 Wheatland-Ch             13.83   1 
  9 Crevison, Mariana         11 Wheatland-Ch             13.85   1 
 10 Whetham, Nolleen           9 Dundee                   13.85   1 
 11 Armentano, Dallas         12 Jasper-Troup             14.03   1 
 12 Cartwright, Amber         10 Keshequa                 14.15   1 
 13 Miller, Andrea            12 Hammondsport             14.15   2 
 14 Wolf, Emily               10 Arkport                  14.15   1 
 15 Coons, Katherine          11 Hammondsport             14.16   1 
 16 Swarts, Amanda             9 Arkport                  14.33   1 
 
Event 32  Girls 100 Meter Dash Class CC
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Silvernail, Serena        12 Warsaw                   13.16   2 
  2 Owens, Ashley             12 LeRoy                    13.42   2 
  3 Harris, Jade              11 Wayland-Coho             13.46   2 
  4 Welytok, Alyssa            9 Wayland-Coho             13.62   2 
  5 Kuhlmann, Alicia          12 Wayland-Coho             13.69   2 
  6 Conner, Na'Tatyana        10 Sodus Centra             13.73   2 
  7 Samardak, Rachel          11 Warsaw                   13.74   2 
  8 McCarthy-Walker, Tylea     8 Williamson C             13.88   2 
  9 Falu-Montes, Jensine      10 Gananda                  14.03   1 
 10 Vanduzer, Rebecca         10 Wayland-Coho             14.10   1 
 11 Keenan, Abigail            9 Avon Central             14.11   1 
 12 Woodhouse, Jordan          7 Addison                  14.13   1 
 13 Duttweiler, Hannah         8 Pembroke                 14.14   1 
 14 Heath, MaKaila             8 Avon Central             14.21   1 
 15 Patterson, Emma            8 Pembroke                 14.51   1 
 
Event 33  Boys 100 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hawkes, Brady             12 Northstar Ch             11.43   2 
  2 Milford, Devon            11 Mount Morris             11.54   2 
  3 Clemens, Cody             12 Hammondsport             11.57   2 
  4 Bradford, DJ              12 Wheatland-Ch             11.80   2 
  5 Koehler, Michael          11 Dundee                   11.84   2 
  6 Miles, Andrew              9 Genesee Vall             11.95   1 
  7 Huber, Jon                 9 Dundee                   12.00   2 
  8 Ernest, Markus            11 Alfred-Almon             12.01   1 
  9 Williams, Jared           11 Wheatland-Ch             12.07   1 
 10 Adams, D.J.               11 Wheatland-Ch             12.16   1 
 11 Edwards, Lucky             8 Uprep Roches             12.19   1 
 12 Spoth, Josh               12 Arkport                  12.19   1 
 13 Curenton, David            9 Uprep Roches             12.21   1 
 14 Vosburg, Kieth            11 Alfred-Almon             12.25   2 
 15 Morgan, Jake              11 Arkport                  12.28   1 
 16 Lunn, Brandon             12 Keshequa                 12.36   2 
 
Event 34  Boys 100 Meter Dash Class CC
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Deragon, Josh             11 Avon Central             11.43   2 
  2 Bryan, Tyler              10 Wellsville               11.64   2 
  3 White, Eugene             11 Sodus Centra             11.78   1 
  4 Roberts, Brent            10 Wellsville               11.79   2 
  5 Archie, Chris             11 Bishop Kearn             11.86   1 
  6 Christie, Devin           12 Warsaw                   11.86   2 
  7 Henderson, Cory           12 Pembroke                 11.88   2 
  8 Johnson, Dylan            11 LeRoy                    11.88   2 
  9 Carroll, Brad             12 Holley Centr             11.91   2 
 10 SanGregory, Mark           9 Warsaw                   11.95   1 
 11 Tomion, Ben               11 Marcus Whitm             12.06   1 
 12 Duell, Trystan             9 Warsaw                   12.12   1 
 13 Morrill, John             11 Holley Centr             12.16   1 
 14 DeMay, Casey              11 Williamson C             12.34   1 
 15 Ashford, Marcus            9 Bishop Kearn             12.48   1 
 
Event 35  Boys 3200 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Antolos, Jeffrey          11 Notre Dame-B          10:18.56  
  2 Lucas, Connor             11 Keshequa              10:25.45  
  3 Zain, Aamir               10 Harley-Allen          10:38.02  
  4 Fischer, Andrew           12 Notre Dame-B          10:49.39  
  5 Coons, Chris              10 Hammondsport          10:49.55  
  6 Mormino, John             10 Alfred-Almon          10:57.44  
  7 Bodnar, Josh               8 Fillmore              11:05.67  
  8 Eaton, Kenny               9 Wheatland-Ch          11:05.67  
  9 Winchell, Dallas          10 Bolivar-Rich          11:15.04  
 10 Worthington, Joe           9 Fillmore              11:18.57  
 11 Hogue, Alex                8 Wheatland-Ch          11:19.23  
 12 McInnes, Carlos           11 Alfred-Almon          11:35.48  
 13 Soper, Matt                9 Arkport               11:35.83  
 14 Cox, Brandon              12 Fillmore              12:00.60  
 15 Ringler, Matt             11 Genesee Vall          12:06.62  
 16 Pruch, Isaac              10 Bolivar-Rich          12:21.08  
 
Event 36  Boys 3200 Meter Run Class CC
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, David              11 Holley Centr          10:32.24  
  2 Hanss, Jacob              10 East Rochest          10:43.79  
  3 Rudnik, Randi             11 Pembroke              10:47.07  
  4 Snyder, Chris             12 Alexander Ce          10:49.25  
  5 Sticco, Mike              10 Mynderse Aca          10:54.83  
  6 Champlin, Jacob           10 Marcus Whitm          10:56.06  
  7 Smith, Doug               12 Williamson C          11:07.74  
  8 Bathgate, Dawson           8 East Rochest          11:11.61  
  9 O'Donoghue, Justin        12 Avon Central          11:22.51  
 10 Forman, Dylan             12 Williamson C          11:30.59  
 11 Lord, Drew                11 Wayland-Coho          11:43.30  
 12 Brown, Alex               10 Wellsville            11:51.40  
 13 Snyder, Galen             11 Avon Central          11:58.13  
 14 Hilfiker, Bryan           11 Sodus Centra          12:25.55  
 
Event 37  Girls 400 Meter Hurdles Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Button, Sadie             12 Jasper-Troup           1:09.11   2 
  2 Leonard, BreOnna          11 Bradford-NY            1:09.40   2 
  3 Torkaman, Sarah           10 Alfred-Almon           1:13.09   2 
  4 Jaroszek, Jory             9 Keshequa               1:13.71   2 
  5 Flumerfeldt, Rosemary      9 Notre Dame-B           1:13.81   2 
  6 Kress, Kyra                9 Alfred-Almon           1:15.87   2 
  7 Willey, Kristle            7 Keshequa               1:18.30   2 
  8 Walker, Breanna            9 Wheatland-Ch           1:18.84   1 
  9 Pratt, Sarah               9 Genesee Vall           1:20.89   2 
 10 Nicholas, Brooke           8 Genesee Vall           1:21.47   1 
 11 Wheeler, DeJhiona          8 Mount Morris           1:22.41   1 
 12 Temple, Katrina            9 Genesee Vall           1:22.97   1 
 13 Dannheim, Pam              9 Bolivar-Rich           1:24.20   1 
 14 Glazer, Haley              9 Harley-Allen           1:30.16   1 
 
Event 38  Girls 400 Meter Hurdles Class CC
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bishop, Cassidy           11 Williamson C           1:09.15   2 
  2 Dziuba, Taylor            12 Warsaw                 1:10.06   2 
  3 Geitner, Addi              7 Bloomfield             1:10.06   2 
  4 Welytok, Alyssa            9 Wayland-Coho           1:10.10   2 
  5 Lewis, Courtney           10 Wayland-Coho           1:12.81   2 
  6 Browne, Hailey            10 Avon Central           1:12.89   2 
  7 Blackburn, Nikki          10 Holley Centr           1:15.29   1 
  8 Freese, Ali                9 Marcus Whitm           1:16.15   2 
  9 Batiste, Tonyann          11 East Rochest           1:17.96   1 
 10 Crane, Gabby               8 Addison                1:18.69   1 
 11 Burke, Kelsey              9 Wayland-Coho           1:19.38   1 
 12 Reisdorf, Taylor          11 Warsaw                 1:19.40   2 
 13 Arnold, Kelli Lyn          9 Marcus Whitm           1:19.56   1 
 14 McDowell, Jessica         11 Gananda                1:19.86   1 
 15 Weill, Kelly              12 Gananda                1:21.88   1 
 16 Sauter, Nicole            12 Bloomfield             1:24.13   1 
 
Event 39  Boys 400 Meter Hurdles Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Phillips, Logan           12 Genesee Vall             57.01   2 
  2 Carlson, Arron            11 Notre Dame-B           1:02.75   2 
  3 Calla, Luke               12 Notre Dame-B           1:03.23   2 
  4 Woughter, Dan             10 Alfred-Almon           1:04.18   2 
  5 Baliguin, John            10 Hammondsport           1:04.97   1 
  6 Vantrese, Brandon          9 Alfred-Almon           1:05.06   1 
  7 Timbrook, Michael         12 Alfred-Almon           1:05.45   2 
  8 Cramer, Chris              9 Dundee                 1:05.66   2 
  9 Tripp, Tim                11 Bolivar-Rich           1:06.52   2 
 10 McHale, Reilly             8 Arkport                1:08.18   2 
 11 Fortner, Scott            11 Bolivar-Rich           1:09.25   1 
 12 Prince, Austin             9 Keshequa               1:09.37   1 
 13 Shilling, Jake            10 Alfred-Almon           1:09.57   1 
 14 Brutsman, Deven            8 Jasper-Troup           1:12.31   1 
 15 Riek, Austin              10 Dundee                 1:15.84   1 
 
Event 40  Boys 400 Meter Hurdles Class CC
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brady, Marshall           11 Wellsville               58.88   2 
  2 Bisson, Dalton            12 Warsaw                   59.93   2 
  3 Patrick, David            12 Alexander Ce           1:00.54   2 
  4 Carter, Kylan             11 LeRoy                  1:00.57   2 
  5 York, Kurtis              12 Wellsville             1:00.87   2 
  6 Burton, Seth              10 Addison                1:01.62   1 
  7 Van Hoover, Abe           10 Williamson C           1:01.63   1 
  8 Heath, Andrew             12 Holley Centr           1:02.07   2 
  9 Curran, Max               10 Williamson C           1:02.42   2 
 10 Smallwood, Jake           11 Pembroke               1:02.53   2 
 11 Dill, Steven              11 Holley Centr           1:03.04   1 
 12 Riggs, Branden            10 Alexander Ce           1:03.26   1 
 13 Bloss, Michael            12 Williamson C           1:06.89   1 
 14 McDonough, Tyler          11 Marcus Whitm           1:07.98   1 
 15 Early, Ryan               10 North Rose-W           1:08.32   1 
 16 Maxwell, Jim              11 Wellsville             1:09.27   1 
 
Event 41  Girls 800 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Presutti, Brianna         12 Genesee Vall           2:22.83  
  2 Reiman, Mikala            12 Lima Christi           2:25.45  
  3 Schramm, Jeanette         12 Harley-Allen           2:30.29  
  4 Gordon, Lori              10 Hammondsport           2:31.74  
  5 DioGuardi, Meghan         10 Alfred-Almon           2:34.19  
  6 Waters, Kara               9 Bradford-NY            2:35.62  
  7 Swartzfager, Leigh         9 Keshequa               2:38.70  
  8 Thompkins, Jenny          10 Romulus                2:41.12  
  9 Bleier, Abigail            9 Notre Dame-B           2:43.85  
 10 Flick, Morgan             12 Honeoye Cent           2:44.31  
 11 Craddock, Tiffany          8 Bolivar-Rich           2:47.05  
 12 Nolan, Sierra             11 Bolivar-Rich           2:47.29  
 13 Hubbard, Kailean          10 Fillmore               2:49.85  
 14 Francisco, Katelyn        11 Genesee Vall           2:54.01  
 
Event 42  Girls 800 Meter Run Class CC
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Breonica           12 Wayland-Coho           2:21.40  
  2 Graham, Emily             11 Wellsville             2:22.14  
  3 Lauricella, Julianna      10 LeRoy                  2:27.29  
  4 Kurmis, Amy               12 East Rochest           2:28.45  
  5 Dominick, Mia             11 Alexander Ce           2:30.45  
  6 Browne, Hailey            10 Avon Central           2:30.69  
  7 Kane, Kelly               10 Wellsville             2:32.97  
  8 Curtin, Meghan             8 Wayland-Coho           2:35.12  
  9 Bailey, Kelly             11 Avon Central           2:39.57  
 10 Sharick, Danielle         10 Pembroke               2:39.90  
 11 Beckens, Autumn           12 Sodus Centra           2:40.27  
 12 Champlin, Rebekah         11 Marcus Whitm           2:45.04  
 13 DeVine, Sierra            12 Mynderse Aca           2:47.27  
 14 Gayford, Margaret         10 Warsaw                 2:49.10  
 15 Ferraro, Alissa           12 Avon Central           2:56.11  
 16 Freese, Ali                9 Marcus Whitm           3:00.49  
 
Event 43  Boys 800 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Coates, Justin            12 Keshequa               2:04.33  
  2 Foster, Ethan             12 Bolivar-Rich           2:06.41  
  3 Phillips, Duncan          12 Harley-Allen           2:11.81  
  4 Zickl, Joseph              9 Notre Dame-B           2:11.84  
  5 Newton, Tyler             12 Bolivar-Rich           2:12.06  
  6 Gunn, Pierce              10 Jasper-Troup           2:13.99  
  7 Rickicki, Dominic         12 Bolivar-Rich           2:15.79  
  8 Paszko, Ethan             11 Lima Christi           2:15.97  
  9 Mapes, Brock              10 Genesee Vall           2:16.32  
 10 Dens, Ryan                 9 Harley-Allen           2:17.60  
 11 Gunn, Carter              11 Jasper-Troup           2:17.64  
 12 Davis, Andrew              9 Dundee                 2:18.37  
 13 Fransisco, Kris           10 Scio                   2:18.74  
 14 Woerner, Austin           10 Wheatland-Ch           2:19.62  
 15 Strobel, Austin            7 Keshequa               2:20.96  
 
Event 44  Boys 800 Meter Run Class CC
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Selbig, Brandon           11 Wayland-Coho           2:01.85  
  2 Bell, Jordan              12 Warsaw                 2:05.19  
  3 DeMay, Tyler              12 East Rochest           2:05.36  
  4 Abbey, Thomas             11 Addison                2:07.18  
  5 Cooper, Bobby             11 Gananda                2:07.66  
  6 McLaughlin, Alex          12 Wellsville             2:08.16  
  7 Burns, Patrick            12 Pembroke               2:09.90  
  8 Flagg, Charles            11 Wayland-Coho           2:10.03  
  9 Snyder, Galen             11 Avon Central           2:10.18  
 10 Sperr, Paul               11 Williamson C           2:11.27  
 11 Scahill, John              9 East Rochest           2:12.21  
 12 Pratt, Tyler              10 Mynderse Aca           2:15.15  
 13 Dean, Eric                12 North Rose-W           2:17.49  
 14 Wilmoth, Mike             12 LeRoy                  3:00.81  
 15 Neeley, Joe               11 Warsaw                 3:06.16  
 
Event 45  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class D Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Worthington, McKayla      11 Fillmore               2:35.42     627
  2 Wise, Sarah               11 Avoca                  2:40.46     568
  3 Hint, Kylie               10 Fillmore               2:43.57     533
  4 Wetherwax, Destiny        12 Avoca                  2:45.97     506
  5 Hendee, Mary              12 Alfred-Almon           2:48.37     481
  6 Vonglis, Madeline          8 Wheatland-Ch           2:53.36     429
  7 Timothy, Lindsey          10 Arkport                2:53.47     428
  8 Wood, Brielle              9 Alfred-Almon           3:03.95     329
  9 Vonglis, Jackie            9 Wheatland-Ch           3:06.36     308
 
Event 46  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class CC Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Graham, Miranda           11 LeRoy                  2:37.61     601
  2 DeJonge, Jessica          12 Wellsville             2:40.74     564
  3 Bowers, Andreanna         10 Wayland-Coho           2:42.40     546
  4 Dunham, Brooke            12 Wellsville             2:47.72     488
  5 Nelson, Malarie           10 Mynderse Aca           2:50.37     460
  6 Ebert, Veronica           11 Wellsville             2:54.53     418
  7 Johnsen, Sam              10 Bloomfield             2:56.96     394
  8 Rogers, Mary               7 Bloomfield             2:57.26     391
  9 Ceneviva, Gina            10 Avon Central           2:58.07     383
 10 Reyngoudt, Lexi           10 Holley Centr           2:58.53     379
 11 Kelly, Carissa            12 Gananda                3:00.89     357
 12 Brown, Nathena            11 Bishop Kearn           3:08.59     289
 13 Piazza, Emily              9 Williamson C           3:15.91     231
 
Event 47  Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class D Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mini, Nick                12 Northstar Ch           4:38.06     693
  2 Nichols, Anthony          12 Fillmore               4:54.20     594
  3 Duttweiler, Bub           11 Keshequa               4:56.44     580
  4 Kolesar, Hunter           10 Alfred-Almon           4:58.04     571
  5 White, Marcel             11 Mount Morris           5:10.31     502
  6 Johnson, Matt              9 Alfred-Almon           5:10.64     500
  7 Smith, Joe                 9 Avoca                  5:11.30     496
  8 Gorman, Sam               10 Alfred-Almon           5:22.59     437
  9 Sutherland, Jake          11 Wheatland-Ch           5:30.40     397
 10 Rugg, William             10 Dundee                 5:42.15     341
 11 Oates, Jesse              12 Avoca                  5:49.59     308
 12 Sorber, Derek              9 Bradford-NY            6:32.90     146
 
Event 48  Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class CC Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Westfall, Zak             12 Gananda                4:33.82     720
  2 Rizzeri, Jordan           11 Wayland-Coho           4:41.60     670
  3 Vankouwenberg, Connor     12 Avon Central           4:47.85     632
  4 Seeley, Jayce             11 LeRoy                  4:57.99     571
  5 Schwartz, Jacob           11 Marcus Whitm           5:00.93     554
  6 White, Josh               12 East Rochest           5:05.41     529
  7 Seward, Ryan              12 Pembroke               5:09.68     505
  8 Willis, Jake               9 Williamson C           5:12.00     493
  9 McGiveron, Morgan         11 Pembroke               5:12.55     490
 10 Recio, Mitchell            9 Wellsville             5:14.85     477
 11 Cook, Alex                 9 Williamson C           5:18.22     459
 12 Morales, Nick             12 Mynderse Aca           5:51.16     301
 13 Brown, Rob                11 Alexander Ce           6:21.82     182
 
Event 49  Girls Outdoor Pentathlon Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Worthington, McKayla      11 Fillmore                  2110  
  2 Timothy, Lindsey          10 Arkport                   2102  
  3 Wise, Sarah               11 Avoca                     2006  
  4 Hint, Kylie               10 Fillmore                  1650  
  5 Hendee, Mary              12 Alfred-Almon              1591  
  6 Wetherwax, Destiny        12 Avoca                     1544  
  7 Wood, Brielle              9 Alfred-Almon              1339  
  8 Vonglis, Jackie            9 Wheatland-Ch              1334  
  9 Vonglis, Madeline          8 Wheatland-Ch              1249  
 
Event 49  Girls 200 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hirtelen - Booker, Isabe  11 Harley-Allen             26.53   2 
  2 Gordinier, Shannon        10 Keshequa                 26.72   2 
  3 Austin, Kendall           10 Jasper-Troup             26.84   2 
  4 Mayes, Stacy              11 Alfred-Almon             27.11   2 
  5 Button, Sadie             12 Jasper-Troup             27.95   2 
  6 Britton, Jackie            8 Mount Morris             28.31   2 
  7 Leonard, BreOnna          11 Bradford-NY              28.83   2 
  8 Mowrer, Melissa           10 Bolivar-Rich             28.87   2 
  9 O'Brien, Grace            11 Harley-Allen             29.04   1 
 10 McGrain-Githler, Madelin  11 Harley-Allen             29.06   1 
 11 Stryker, Jaclyn           11 Wheatland-Ch             29.11   1 
 12 Whetham, Nolleen           9 Dundee                   29.12   1 
 13 Crevison, Mariana         11 Wheatland-Ch             29.94   1 
 14 Coons, Katherine          11 Hammondsport             31.10   1 
 
Event 50  Girls Outdoor Pentathlon Class CC
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bowers, Andreanna         10 Wayland-Coho              2427  
  2 Brown, Nathena            11 Bishop Kearn              2119  
  3 Dunham, Brooke            12 Wellsville                2106  
  4 Graham, Miranda           11 LeRoy                     1934  
  5 Johnsen, Sam              10 Bloomfield                1913  
  6 Kelly, Carissa            12 Gananda                   1882  
  7 DeJonge, Jessica          12 Wellsville                1845  
  8 Ceneviva, Gina            10 Avon Central              1622  
  9 Ebert, Veronica           11 Wellsville                1547  
 10 Rogers, Mary               7 Bloomfield                1448  
 11 Reyngoudt, Lexi           10 Holley Centr              1314  
 12 Nelson, Malarie           10 Mynderse Aca              1178  
 13 Piazza, Emily              9 Williamson C               935  
 
Event 50  Girls 200 Meter Dash Class CC
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sanders-Schifano, Justin   9 Sodus Centra             26.50   2 
  2 Woodworth, Christina      11 LeRoy                    27.93   2 
  3 Harris, Jade              11 Wayland-Coho             27.98   2 
  4 Geitner, Addi              7 Bloomfield               28.33   2 
  5 Grady, Kendra             10 Sodus Centra             28.42   1 
  6 Babbitt, Jenna            11 LeRoy                    28.43   1 
  7 Turner, Alex              11 Marcus Whitm             28.46   1 
  8 Binggeli, Bonnie          11 Gananda                  28.63   1 
  9 Welytok, Alyssa            9 Wayland-Coho             28.81   2 
 10 McCarthy-Walker, Tylea     8 Williamson C             28.93   2 
 11 Heath, MaKaila             8 Avon Central             29.03   1 
 12 Kuhlmann, Alicia          12 Wayland-Coho             29.09   1 
 13 Nowak, Ashlee             10 Avon Central             29.73   1 
 14 Lewis, Madison             8 Wayland-Coho             29.73   2 
 
Event 51  Boys Outdoor Pentathlon Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nichols, Anthony          12 Fillmore                  2542  
  2 Mini, Nick                12 Northstar Ch              2417  
  3 Sutherland, Jake          11 Wheatland-Ch              2189  
  4 Duttweiler, Bub           11 Keshequa                  1924  
  5 Gorman, Sam               10 Alfred-Almon              1879  
  6 Kolesar, Hunter           10 Alfred-Almon              1747  
  7 Rugg, William             10 Dundee                    1744  
  8 White, Marcel             11 Mount Morris              1698  
  9 Sorber, Derek              9 Bradford-NY               1657  
 10 Johnson, Matt              9 Alfred-Almon              1575  
 11 Smith, Joe                 9 Avoca                     1558  
 12 Oates, Jesse              12 Avoca                     1250  
 
Event 51  Boys 200 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Phillips, Logan           12 Genesee Vall             22.80   2 
  2 Hawkes, Brady             12 Northstar Ch             23.13   2 
  3 Robinson, Brendan         12 Alfred-Almon             23.30   2 
  4 Koehler, Michael          11 Dundee                   23.89   2 
  5 Clemens, Cody             12 Hammondsport             24.18   2 
  6 Jarrell, Davey            11 Harley-Allen             24.39   1 
  7 Monydeng, Kier            10 Harley-Allen             24.50   2 
  8 Ernest, Markus            11 Alfred-Almon             24.80   1 
  9 Miles, Andrew              9 Genesee Vall             24.93   1 
 10 Francis, Xavier            9 Harley-Allen             25.29   1 
 11 Vosburg, Kieth            11 Alfred-Almon             25.36   2 
 12 Lunn, Brandon             12 Keshequa                 26.42   1 
 
Event 52  Boys Outdoor Pentathlon Class CC
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rizzeri, Jordan           11 Wayland-Coho              2549  
  2 Vankouwenberg, Connor     12 Avon Central              2499  
  3 McGiveron, Morgan         11 Pembroke                  2399  
  4 White, Josh               12 East Rochest              2236  
  5 Schwartz, Jacob           11 Marcus Whitm              2233  
  6 Westfall, Zak             12 Gananda                   2140  
  7 Seward, Ryan              12 Pembroke                  1998  
  8 Seeley, Jayce             11 LeRoy                     1915  
  9 Morales, Nick             12 Mynderse Aca              1863  
 10 Willis, Jake               9 Williamson C              1802  
 11 Brown, Rob                11 Alexander Ce              1610  
 12 Recio, Mitchell            9 Wellsville                1448  
 13 Cook, Alex                 9 Williamson C              1422  
 
Event 52  Boys 200 Meter Dash Class CC
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Deragon, Josh             11 Avon Central             23.33   2 
  2 Roberts, Brent            10 Wellsville               23.43   2 
  3 Henderson, Cory           12 Pembroke                 23.72   2 
  4 White, Eugene             11 Sodus Centra             23.81   2 
  5 Bryan, Tyler              10 Wellsville               24.10   2 
  6 Johnson, Dylan            11 LeRoy                    24.26   2 
  7 Berardi, Mike             12 Wellsville               24.35   1 
  8 SanGregory, Mark           9 Warsaw                   24.64   2 
  9 DeMay, Casey              11 Williamson C             24.73   1 
 10 Tomion, Ben               11 Marcus Whitm             24.75   1 
 11 Bartello, Joe             10 Alexander Ce             24.79   1 
 12 Morrill, John             11 Holley Centr             24.80   1 
 13 Duell, Trystan             9 Warsaw                   24.96   1 
 14 Carroll, Brad             12 Holley Centr             25.00   1 
 
Event 53  Girls 4x800 Meter Relay Class D
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Harley-Allendale-Col                               10:18.88  
  2 Hammondsport                                       10:18.90  
  3 Alfred-Almond                                      10:53.25  
  4 Keshequa                                           11:08.21  
  5 Arkport                                            11:14.24  
  6 Mount Morris                                       11:25.50  
  7 Notre Dame-Batavia                                 11:29.39  
  8 Bolivar-Richburg                                   11:53.44  
 
Event 54  Girls 4x800 Meter Relay Class CC
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Wayland-Cohocton                                   10:12.79  
  2 Alexander Central                                  10:28.38  
  3 LeRoy                                              10:28.50  
  4 Addison                                            10:42.06  
  5 Wellsville                                         10:44.25  
  6 Pembroke                                           11:05.23  
  7 Marcus Whitman                                     11:07.81  
  8 Avon Central                                       11:12.50  
  9 Williamson Central                                 11:17.36  
 10 Holley Central                                     11:37.56  
 11 East Rochester                                     11:39.27  
 12 Mynderse Academy                                   11:45.77  
 
Event 55  Boys 4x800 Meter Relay Class D
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Notre Dame-Batavia                                  8:46.81  
  2 Harley-Allendale-Col                                9:01.77  
  3 Alfred-Almond                                       9:03.09  
  4 Bolivar-Richburg                                    9:09.53  
  5 Wheatland-Chili                                     9:37.60  
  6 Dundee                                              9:49.41  
  7 Fillmore                                            9:56.94  
 -- Arkport                                                 DNF  
 -- Keshequa                                                 DQ  
 
Event 56  Boys 4x800 Meter Relay Class CC
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Pembroke                                            8:40.43  
  2 Wayland-Cohocton                                    8:54.46  
  3 Holley Central                                      8:54.97  
  4 LeRoy                                               8:57.73  
  5 Addison                                             9:07.41  
  6 Wellsville                                          9:10.35  
  7 East Rochester                                      9:12.92  
  8 Williamson Central                                  9:19.59  
  9 Marcus Whitman                                      9:21.08  
 10 Alexander Central                                   9:37.99  
 11 Bishop Kearney                                      9:47.43  
 12 Avon Central                                        9:49.85  
 
Event 57  Girls Long Jump Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Brennan, Aedin            12 Harley-Allen          16-06.00      5.02m 
  2 Francisco, Katelyn        11 Genesee Vall          15-00.50      4.58m 
  3 Wolf, Emily               10 Arkport               14-05.50      4.40m 
  4 Miller, Andrea            12 Hammondsport          14-02.00      4.31m 
  5 DiAngelo, Gabrielle       12 Keshequa              14-01.50      4.30m 
  6 Houtz, Kierstin           10 Keshequa              13-11.50      4.25m 
  7 Paszko, Emily              9 Lima Christi          13-08.25      4.17m 
  8 Ewing, Madison             7 Keshequa              13-07.50      4.15m 
  9 Patel, Pooja              11 Alfred-Almon          13-07.00      4.14m 
 10 Button, Sadie             12 Jasper-Troup          13-05.50      4.10m 
 11 Mowrer, Melissa           10 Bolivar-Rich          13-05.25      4.09m 
 12 Willey, Kristle            7 Keshequa              13-04.50      4.07m 
 13 Peck, Logan               11 Alfred-Almon          13-03.75      4.05m 
 14 Sprague, Sammi            11 Dundee                13-02.00      4.01m 
 15 Mortellaro, Grace         10 Notre Dame-B          12-04.00      3.75m 
 
Event 58  Girls Triple Jump Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Brennan, Aedin            12 Harley-Allen          37-03.00     11.35m 
  2 Francisco, Katelyn        11 Genesee Vall          32-04.25      9.86m 
  3 DiAngelo, Gabrielle       12 Keshequa              31-09.00      9.67m 
  4 D'Angelo, Shana           10 Mount Morris          30-11.00      9.42m 
  5 Miller, Andrea            12 Hammondsport          30-04.00      9.24m 
  6 Houtz, Kierstin           10 Keshequa              30-01.50      9.18m 
  7 Bradley, Hannah           11 Arkport               29-07.25      9.02m 
  8 Patel, Pooja              11 Alfred-Almon          29-03.50      8.92m 
  9 Willey, Kristle            7 Keshequa              28-09.25      8.76m 
 10 Hedges, Rachael            9 Arkport               28-07.00      8.71m 
 11 Ewing, Madison             7 Keshequa              28-03.75      8.62m 
 12 Hillier, Lacey             7 Keshequa              27-10.50      8.49m 
 13 Allen, Shelby             11 Alfred-Almon          26-01.50      7.96m 
 14 Beckwith, Casey           12 Romulus               25-10.50      7.88m 
 15 McGinnis, Shelby           8 Notre Dame-B          24-06.00      7.46m 
 
Event 59  Girls Discus Throw Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Anderson, Haley           11 Lyndonville             107-03     32.68m 
  2 Duell, Meghan             11 Notre Dame-B             99-08     30.37m 
  3 Wachob, Nitika            12 Lyndonville              93-04     28.44m 
  4 Smith, Myranda            12 Fillmore                 92-06     28.19m 
  5 Holmok, Hannah            12 Alfred-Almon             86-08     26.41m 
  6 Thompkins, Jenny          10 Romulus                  86-07     26.39m 
  7 Yates, Justine            10 Mount Morris             82-06     25.14m 
  8 Barber, Heather            9 Harley-Allen             81-06     24.84m 
  9 Vanderhorst, Danielle     12 Harley-Allen             76-05     23.29m 
 10 Rhone, Jessica            10 Romulus                  74-10     22.80m 
 11 Kolata, Rikki             12 Bolivar-Rich             74-08     22.75m 
 12 Dunn, Leslie              11 Arkport                  72-09     22.17m 
 13 Berlin, Breanne           10 Avoca                    72-06     22.09m 
 14 Bowman, Skylar            11 Keshequa                 68-03     20.80m 
 15 Nicholas, Brooke           8 Genesee Vall             65-01     19.83m 
 
Event 60  Girls Shot Put Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Anderson, Haley           11 Lyndonville           34-02.75     10.43m 
  2 Smith, Vivica             12 Harley-Allen          33-03.00     10.13m 
  3 Rhone, Jessica            10 Romulus               31-07.75      9.64m 
  4 Kolata, Rikki             12 Bolivar-Rich          27-10.25      8.48m 
  5 Hill, Amanda              11 Dundee                27-04.50      8.34m 
  6 Duell, Meghan             11 Notre Dame-B          27-04.00      8.33m 
  7 Yates, Justine            10 Mount Morris          27-00.00      8.22m 
  8 Dunn, Leslie              11 Arkport               26-11.00      8.20m 
  9 Wagner, Kim               12 Dundee                26-04.00      8.02m 
 10 Smith, Myranda            12 Fillmore              26-03.00      8.00m 
 11 Schenck, Caitlin          10 Dundee                25-03.25      7.70m 
 12 Green, Megan              10 Keshequa              25-00.75      7.63m 
 13 Hyde, Brittany            12 Lyndonville           24-10.50      7.58m 
 14 Buckley, Katara            8 Bradford-NY           24-08.50      7.53m 
 15 Wachob, Nitika            12 Lyndonville           23-11.00      7.28m 
 16 Berlin, Breanne           10 Avoca                 22-03.75      6.80m 
 
Event 61  Girls Pole Vault Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 VanSkiver, Brooke         12 Jasper-Troup           8-00.00      2.43m 
  2 Bugman, Madison           10 Keshequa               7-09.00      2.36m 
  3 Mortellaro, Grace         10 Notre Dame-B           7-03.00      2.20m 
  4 Flumerfeldt, Rosemary      9 Notre Dame-B           7-00.00      2.13m 
  5 Kress, Kyra                9 Alfred-Almon          J7-00.00      2.13m 
  6 Crevison, Mariana         11 Wheatland-Ch          J7-00.00      2.13m 
  7 Hackett, Katelyn           8 Bolivar-Rich          J7-00.00      2.13m 
  8 Donovan, Blaithe          11 Keshequa              J7-00.00      2.13m 
  9 Nolan, Sierra             11 Bolivar-Rich           6-06.00      1.98m 
  9 Clancy, Helen             11 Arkport                6-06.00      1.98m 
  9 Hedges, Rachael            9 Arkport                6-06.00      1.98m 
 
Event 62  Girls High Jump Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Torkaman, Sarah           10 Alfred-Almon           4-10.00      1.47m 
  2 Schiano, Erin              9 Keshequa               4-06.00      1.37m 
  3 Waters, Kara               9 Bradford-NY            4-04.00      1.32m 
  3 Stryker, Jaclyn           11 Wheatland-Ch           4-04.00      1.32m 
  5 Marino, Mary              10 Arkport               J4-04.00      1.32m 
  6 Rees, Kaleigh              9 Bolivar-Rich          J4-04.00      1.32m 
  7 Crevison, Mariana         11 Wheatland-Ch           4-02.00      1.27m 
  7 Gilbert, Anna              9 Dundee                 4-02.00      1.27m 
  9 Flick, Morgan             12 Honeoye Cent          J4-02.00      1.27m 
  9 Houtz, Kierstin           10 Keshequa              J4-02.00      1.27m 
 11 Duttweiler, Carolyn        9 Genesee Vall           4-00.00      1.21m 
 11 Fowler, Brittany          11 Bolivar-Rich           4-00.00      1.21m 
 11 Rangel, Janae              9 Fillmore               4-00.00      1.21m 
 11 Diskin, Tess               9 Notre Dame-B           4-00.00      1.21m 
 11 Howell, Brooke             9 Dundee                 4-00.00      1.21m 
 
Event 63  Boys Long Jump Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Milford, Devon            11 Mount Morris          21-05.50      6.54m 
  2 Scott, Josiah             11 Keshequa              20-07.50      6.28m 
  3 Schreiber, Robert         12 Bradford-NY           20-01.25      6.12m 
  4 Ernest, Markus            11 Alfred-Almon          19-10.00      6.04m 
  5 Watson, Trenton           11 Genesee Vall          19-06.00      5.94m 
  6 Williams, Jared           11 Wheatland-Ch          18-08.75      5.70m 
  7 Vosburg, Kieth            11 Alfred-Almon          18-08.25      5.69m 
  8 Edwards, Lucky             8 Uprep Roches          18-07.75      5.68m 
  9 Anderson, Harley          10 Romulus               17-07.75      5.37m 
 10 Faulds, Nick              12 Keshequa              17-06.50      5.34m 
 11 Gunn, Pierce              10 Jasper-Troup          17-03.25      5.26m 
 12 Cook, Chris               11 Alfred-Almon          16-05.50      5.01m 
 13 Stephens, Thomas          10 Wheatland-Ch          16-01.75      4.92m 
 14 Woerner, Austin           10 Wheatland-Ch          13-01.50      4.00m 
 
Event 64  Boys Triple Jump Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Milford, Devon            11 Mount Morris          43-10.50     13.37m 
  2 Scott, Josiah             11 Keshequa              42-04.00     12.90m 
  3 Schreiber, Robert         12 Bradford-NY           40-10.75     12.46m 
  4 Edwards, Lucky             8 Uprep Roches          39-08.25     12.09m 
  5 Brown, Ridge               9 Alfred-Almon          37-08.50     11.49m 
  6 Calla, Luke               12 Notre Dame-B          37-07.50     11.46m 
  7 Duttweiler, Luke          12 Genesee Vall          36-09.50     11.21m 
  8 Eldridge, Kenneth         11 Dundee                36-01.25     11.00m 
  9 Sausner, Matt             12 Notre Dame-B          35-10.00     10.92m 
  9 Sorber, Austin            10 Bradford-NY           35-10.00     10.92m 
 11 Pruch, Isaac              10 Bolivar-Rich          35-01.50     10.70m 
 12 Warner, Curtis            12 Genesee Vall          33-11.50     10.35m 
 13 Cochrane, Steven          12 Notre Dame-B          32-06.00      9.90m 
 14 Carlson, Justin            9 Notre Dame-B          32-01.50      9.79m 
 -- Shilling, Jake            10 Alfred-Almon                ND            
 -- Stephens, Thomas          10 Wheatland-Ch              FOUL            
 
Event 65  Boys Shot Put Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Shaver, Justin            12 Honeoye Cent          46-09.25     14.25m 
  2 Harvey, Travis            12 Alfred-Almon          46-08.50     14.23m 
  3 Kissell, John             11 Dundee                42-09.50     13.04m 
  4 Ellison, Greg             11 Dundee                42-05.50     12.94m 
  5 Hamilton, Ben             12 Bradford-NY           40-05.50     12.33m 
  6 Bradford, DJ              12 Wheatland-Ch          39-00.25     11.89m 
  7 Calkins, Connor           10 Alfred-Almon          38-07.50     11.77m 
  7 Clark, Cody L.            12 Alfred-Almon         J38-05.00     11.70m 
  8 Sexton, Jordan            12 Dundee                38-05.00     11.70m 
 10 Bussmann, Matt            12 Hammondsport          37-04.50     11.39m 
 11 Irwin, Lance               9 Dundee                36-06.00     11.12m 
 12 Williams, Mitch           12 Jasper-Troup          36-03.00     11.04m 
 13 Borgus, Max               11 Keshequa              35-05.25     10.80m 
 14 Pomeroy, Jacob            10 Fillmore              33-05.50     10.19m 
 15 Williams, Tim              9 Wheatland-Ch          33-02.75     10.12m 
 16 Miller, Vyncent           10 Dundee                30-07.00      9.32m 
 
Event 66  Boys Discus Throw Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Mitch           12 Jasper-Troup            129-01     39.34m 
  2 Harvey, Travis            12 Alfred-Almon            128-08     39.21m 
  3 Shaver, Justin            12 Honeoye Cent            123-04     37.59m 
  4 Kissell, John             11 Dundee                  119-10     36.52m 
  5 Ellison, Greg             11 Dundee                  118-10     36.22m 
  6 Bussmann, Matt            12 Hammondsport            113-01     34.46m 
  7 Calkins, Connor           10 Alfred-Almon            108-03     32.99m 
  8 Spear, James              11 Notre Dame-B            107-03     32.68m 
  9 Carruthers, Tyler         11 Dundee                  102-06     31.24m 
 10 Zickl, Joseph              9 Notre Dame-B             98-05     29.99m 
 11 Higgins, Chad             12 Lyndonville              94-06     28.80m 
 12 Livergood, Justin         11 Genesee Vall             91-08     27.94m 
 13 Ford, Rob                 12 Genesee Vall             87-09     26.74m 
 14 Edmister, Brian           11 Genesee Vall             85-07     26.08m 
 15 Burdick, Thomas           12 Bolivar-Rich             84-04     25.70m 
 16 Morse, Tyler              12 Dundee                   81-07     24.86m 
 
Event 67  Boys High Jump Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Faulds, Nick              12 Keshequa               5-10.00      1.77m 
  2 Fransisco, Kris           10 Scio                   5-08.00      1.72m 
  3 Godshalk, Taylor          12 Alfred-Almon          J5-08.00      1.72m 
  4 Brown, Ridge               9 Alfred-Almon           5-06.00      1.67m 
  5 Everett, Galen             9 Harley-Allen          J5-06.00      1.67m 
  6 Adams, D.J.               11 Wheatland-Ch           5-04.00      1.62m 
  7 Sausner, Matt             12 Notre Dame-B          J5-04.00      1.62m 
  8 Shilling, Jake            10 Alfred-Almon          J5-04.00      1.62m 
  9 Miles, Andrew              9 Genesee Vall           5-02.00      1.57m 
  9 Becker, Daniel            11 Hammondsport           5-02.00      1.57m 
  9 Ziefel, Taylor            11 Wheatland-Ch           5-02.00      1.57m 
 12 Eldridge, Kenneth         11 Dundee                 5-00.00      1.52m 
 12 Burdick, Thomas           12 Bolivar-Rich           5-00.00      1.52m 
 14 Vantrese, Brandon          9 Alfred-Almon           4-10.00      1.47m 
 14 Tripp, Tim                11 Bolivar-Rich           4-10.00      1.47m 
 -- Brace, Justin             10 Dundee                      NH            
 
Event 68  Boys Pole Vault Class D
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Borgus, Max               11 Keshequa              12-06.00      3.81m 
  2 Carlson, Arron            11 Notre Dame-B          12-03.00      3.73m 
  3 Porter, Mitchell          12 Alfred-Almon          11-06.00      3.50m 
  4 Calla, Luke               12 Notre Dame-B          10-06.00      3.20m 
  5 Ziefel, Taylor            11 Wheatland-Ch         J10-06.00      3.20m 
  6 Newton, Tyler             12 Bolivar-Rich         J10-06.00      3.20m 
  7 Duesler, Erik             12 Bolivar-Rich          10-00.00      3.04m 
  7 Lewis, Kaleb              12 Arkport               10-00.00      3.04m 
  7 Thompson, Calvin          10 Keshequa              10-00.00      3.04m 
  7 Sausner, Matt             12 Notre Dame-B          10-00.00      3.04m 
 11 Carlson, Justin            9 Notre Dame-B           9-06.00      2.89m 
 11 Fierro, Alejandro         11 Arkport                9-06.00      2.89m 
 13 Brutsman, Deven            8 Jasper-Troup           9-00.00      2.74m 
 13 White, Darik               9 Mount Morris           9-00.00      2.74m 
 13 Carlock, Jimmy            11 Mount Morris           9-00.00      2.74m 
 
Event 69  Girls Long Jump Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Sanders-Schifano, Justin   9 Sodus Centra          17-00.75      5.20m 
  2 McCarthy-Walker, Tylea     8 Williamson C          15-03.00      4.64m 
  3 Morabito, Noelle          12 East Rochest          15-00.75      4.59m 
  4 Welytok, Alyssa            9 Wayland-Coho          14-11.50      4.55m 
  5 Warwick, Julia            11 Avon Central          14-06.25      4.42m 
  6 Bierman, Kylie            12 Wellsville            14-00.50      4.27m 
  7 Pfuntner, Aimee           12 Wayland-Coho          13-07.00      4.14m 
  8 Tangeman, Hanna           11 Warsaw                13-04.75      4.08m 
  9 Durkee, Mercedes           9 Alexander Ce          13-04.00      4.06m 
 10 Hosang, Monefay            7 East Rochest          13-01.50      4.00m 
 11 Keenan, Abigail            9 Avon Central          12-10.00      3.91m 
 11 Quinn, Jaylea             10 Alexander Ce          12-10.00      3.91m 
 13 Falu-Montes, Jensine      10 Gananda               12-07.00      3.83m 
 14 Lockley, Elizabeth        10 North Rose-W          12-04.00      3.75m 
 15 Heath, MaKaila             8 Avon Central          12-00.00      3.65m 
 -- Dixon, Jessica            11 Wellsville                FOUL            
 
Event 70  Girls Triple Jump Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Morabito, Noelle          12 East Rochest          33-00.00     10.05m 
  2 Sanders-Schifano, Justin   9 Sodus Centra          32-11.75     10.05m 
  3 Bierman, Kylie            12 Wellsville            32-07.25      9.93m 
  4 Owens, Ashley             12 LeRoy                 32-02.75      9.82m 
  5 Turner, Alex              11 Marcus Whitm          31-06.75      9.62m 
  6 Plesums, Carissa          10 Warsaw                31-03.00      9.52m 
  7 Wick, Kristine            11 Warsaw                31-01.00      9.47m 
  8 Pfuntner, Aimee           12 Wayland-Coho          30-11.25      9.42m 
  9 VanDerwerken, Shannon     12 Williamson C          29-08.00      9.04m 
  9 McDowell, Jessica         11 Gananda               29-08.00      9.04m 
 11 Quinn, Jaylea             10 Alexander Ce          29-02.50      8.90m 
 12 Tangeman, Hanna           11 Warsaw                29-01.25      8.87m 
 13 Keenan, Abigail            9 Avon Central          28-11.00      8.81m 
 14 Mattison, Laura           11 Wellsville            28-10.25      8.79m 
 15 Dixon, Jessica            11 Wellsville            28-09.50      8.77m 
 16 Reda-Kendrick, Eva        10 Pembroke              27-06.00      8.38m 
 
Event 71  Girls Discus Throw Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Haefele, Alex             11 Pembroke                 94-06     28.80m 
  2 Harris, Jade              11 Wayland-Coho             91-09     27.96m 
  3 Smith, Alyssa              9 Wellsville               89-04     27.22m 
  4 Scharet, Kayla            12 Warsaw                   86-05     26.33m 
  5 Beyer, Felicia            11 Warsaw                   84-10     25.85m 
  6 Monahan, Abbey             7 Warsaw                   83-04     25.40m 
  7 Fisher, Emily             12 Warsaw                   83-02     25.34m 
  8 Tubiolo, Lexi             12 Gananda                 J83-02     25.34m 
  9 VanDerwerken, Shannon     12 Williamson C             81-03     24.76m 
 10 Karito, Sarina            10 Mynderse Aca             77-03     23.54m 
 11 Wiggins, Rachel           12 Sodus Centra             74-10     22.80m 
 12 Hens, Erin                11 LeRoy                    74-06     22.70m 
 13 Cottone, Katherine        12 Avon Central             73-08     22.45m 
 14 Duermeyer, Jenna           9 Pembroke                 72-08     22.14m 
 15 Whittier, Paige           10 Holley Centr             68-05     20.85m 
 16 Hens, Billie               9 LeRoy                    68-04     20.82m 
 
Event 72  Girls Shot Put Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Auble, Karmen             10 Warsaw                34-10.75     10.63m 
  2 Harris, Jade              11 Wayland-Coho          32-06.00      9.90m 
  3 Micheals, Daykota         11 Marcus Whitm          31-08.75      9.67m 
  4 Smith, Alyssa              9 Wellsville            31-04.00      9.55m 
  5 Beyer, Felicia            11 Warsaw                30-11.50      9.43m 
  6 Hens, Erin                11 LeRoy                 30-07.00      9.32m 
  7 Scharet, Kayla            12 Warsaw                29-06.00      8.99m 
  8 Richardson, Sierra        12 Wayland-Coho          28-11.75      8.83m 
  9 Haefele, Alex             11 Pembroke              28-00.25      8.54m 
 10 Dominick, Mia             11 Alexander Ce          27-10.00      8.48m 
 11 Spiotta, Lydia            10 Alexander Ce          27-07.25      8.41m 
 12 Hens, Billie               9 LeRoy                 27-03.50      8.31m 
 13 Reyes, Mary                9 North Rose-W          26-04.50      8.03m 
 14 Wiggins, Rachel           12 Sodus Centra          26-01.00      7.95m 
 15 Cottone, Katherine        12 Avon Central          25-08.75      7.84m 
 16 Whittier, Paige           10 Holley Centr          25-01.00      7.64m 
 
Event 73  Girls Pole Vault Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Auble, Karmen             10 Warsaw                11-03.00      3.42m 
  2 Deangelo, Jessica         10 Alexander Ce           9-06.00      2.89m 
  3 Deangelo, Christina       12 Alexander Ce           9-00.00      2.74m 
  4 Duttweiler, Hannah         8 Pembroke               8-09.00      2.66m 
  5 Ehrmentraut, Sarah        11 LeRoy                  8-06.00      2.59m 
  6 Lathron, Jackie           12 Avon Central           8-00.00      2.43m 
  7 Lewis, Madison             8 Wayland-Coho          J8-00.00      2.43m 
  8 Scott, Samantha           12 Wayland-Coho           7-00.00      2.13m 
  8 Meyers, Jessica            9 Alexander Ce           7-00.00      2.13m 
 10 VanDerwerken, Shannon     12 Williamson C          J7-00.00      2.13m 
 11 Patterson, Emma            8 Pembroke               6-06.00      1.98m 
 12 Staba, Alyssa             11 Wellsville             6-00.00      1.82m 
 
Event 74  Girls High Jump Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Quinn, Jaylea             10 Alexander Ce           4-10.00      1.47m 
  2 Schwartz, Madelyn         10 Wayland-Coho           4-08.00      1.42m 
  2 Plesums, Carissa          10 Warsaw                 4-08.00      1.42m 
  4 Avino, Holly              10 Avon Central          J4-08.00      1.42m 
  5 Ehrmentraut, Sarah        11 LeRoy                  4-06.00      1.37m 
  6 Rosso, Sarah              11 Avon Central          J4-06.00      1.37m 
  7 Kurmis, Amy               12 East Rochest          J4-06.00      1.37m 
  8 Duttweiler, Sarah         11 Pembroke               4-04.00      1.32m 
  9 DeSimone, Taylor           8 Holley Centr          J4-04.00      1.32m 
  9 Snopkowski, Randi         11 Warsaw                J4-04.00      1.32m 
  9 Gomez, Kim                12 Addison               J4-04.00      1.32m 
 12 Van Pelt, Bethany          8 East Rochest           4-02.00      1.27m 
 12 Crane, Gabby               8 Addison                4-02.00      1.27m 
 12 Vanduzer, Rebecca         10 Wayland-Coho           4-02.00      1.27m 
 12 Blackburn, Nikki          10 Holley Centr           4-02.00      1.27m 
 12 Messler, Brittany         11 Wellsville             4-02.00      1.27m 
 
Event 75  Boys Long Jump Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Deragon, Josh             11 Avon Central          20-09.50      6.33m 
  2 Fuentes, Brandon          12 Avon Central          19-03.00      5.86m 
  3 Hite, Tyler               11 Avon Central          19-02.50      5.85m 
  4 Pumputis, Zach            12 Avon Central          18-10.25      5.74m 
  5 Stohr, AJ                 12 Williamson C          18-08.75      5.70m 
  6 English, Kyle             11 Addison               18-07.75      5.68m 
  7 Schafer, Ethan            12 Warsaw                18-04.00      5.58m 
  8 Sherry, Tyler             12 Wayland-Coho          17-07.75      5.37m 
  9 Patrick, David            12 Alexander Ce          16-11.50      5.16m 
 10 Hosang, Akeem             10 East Rochest          16-09.00      5.10m 
 11 Barker, Devin             12 Williamson C          16-08.00      5.08m 
 12 Agnello, Benjamin          9 Avon Central          16-05.25      5.01m 
 13 Brunning, Tyler           10 Pembroke              15-05.25      4.70m 
 14 Marsteiner, Devan         10 Sodus Centra          15-04.25      4.67m 
 
Event 76  Boys Triple Jump Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Owens, Rubin              10 LeRoy                 44-08.00     13.61m 
  2 Fuentes, Brandon          12 Avon Central          42-01.00     12.82m 
  3 Jones, Brett              12 Pembroke              42-00.00     12.80m 
  4 Brady, Marshall           11 Wellsville            41-11.75     12.79m 
  5 Hite, Tyler               11 Avon Central          41-10.50     12.76m 
  6 Stohr, AJ                 12 Williamson C          41-09.50     12.73m 
  7 Royce, Jeffery            11 Warsaw                39-11.25     12.17m 
  8 English, Kyle             11 Addison               38-06.50     11.74m 
  9 Schafer, Ethan            12 Warsaw                38-05.00     11.70m 
 10 Pumputis, Zach            12 Avon Central          38-03.75     11.67m 
 11 Folkins, Austin           12 Gananda               37-08.75     11.49m 
 12 Heath, Andrew             12 Holley Centr          37-07.75     11.47m 
 13 Bloss, Michael            12 Williamson C          35-10.50     10.93m 
 14 Palamar, Brian            11 Bishop Kearn          35-00.50     10.68m 
 -- Stetzel, Adam              7 Holley Centr              FOUL            
 
Event 77  Boys Shot Put Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Hayes, Wesley             11 North Rose-W          46-02.50     14.08m 
  2 Duermeyer, Joe            12 Pembroke              45-01.75     13.76m 
  3 Bryan, Tyler              10 Wellsville            43-06.25     13.26m 
  4 Heberlien, Austin         12 Alexander Ce          40-04.50     12.30m 
  5 Franclemont, Zak          12 Pembroke              39-10.50     12.15m 
  6 Carter, Kylan             11 LeRoy                 39-10.00     12.14m 
  7 Hale, Corey               11 Wayland-Coho          39-04.50     12.00m 
  8 Christie, Devin           12 Warsaw                39-04.25     11.99m 
  9 Barrett, Christian        10 Williamson C          39-04.00     11.98m 
 10 Spezzano, George          12 Avon Central          39-03.75     11.98m 
 11 Dean, Christopher         10 North Rose-W          38-10.25     11.84m 
 12 Harris, Chris             11 Wellsville            38-07.50     11.77m 
 13 Allen, Jarrett            12 Avon Central          38-04.75     11.70m 
 14 Mark, Connor              11 Wayland-Coho          38-03.00     11.65m 
 15 DeGraff, Dan              11 Warsaw                34-06.50     10.52m 
 16 Shaffer, Dylan            12 Wayland-Coho          34-05.00     10.49m 
 
Event 78  Boys Discus Throw Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Neeley, Joe               11 Warsaw                  139-06     42.51m 
  2 Wormuth, Levi             11 Wayland-Coho            126-11     38.68m 
  3 Harris, Chris             11 Wellsville              125-01     38.12m 
  4 Price, Dakota             12 Wayland-Coho            124-06     37.94m 
  5 Becker, Darren            10 Wayland-Coho            121-02     36.93m 
  6 Fuentes, Brandon          12 Avon Central            117-01     35.68m 
  7 Franclemont, Zak          12 Pembroke                116-00     35.35m 
  8 LaFountain, Ryan          11 East Rochest            115-03     35.12m 
  9 Teta, Brandon             12 Avon Central            115-01     35.07m 
 10 DeGraff, Dan              11 Warsaw                  111-01     33.85m 
 11 Duermeyer, Joe            12 Pembroke                105-06     32.15m 
 12 Diep, Caleb               11 Holley Centr            104-06     31.85m 
 13 Sykes, Thomas             10 North Rose-W            102-11     31.36m 
 14 Heberlien, Austin         12 Alexander Ce            102-08     31.29m 
 15 Mark, Connor              11 Wayland-Coho            100-09     30.70m 
 16 Spezzano, George          12 Avon Central             97-08     29.76m 
 
Event 79  Boys High Jump Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Owens, Rubin              10 LeRoy                  6-03.00      1.90m 
  2 Jones, Brett              12 Pembroke               6-02.00      1.87m 
  3 Stohr, AJ                 12 Williamson C           6-00.00      1.82m 
  4 Brady, Marshall           11 Wellsville             5-10.00      1.77m 
  5 Bisson, Dalton            12 Warsaw                J5-10.00      1.77m 
  6 Ohlson, DJ                10 Alexander Ce           5-08.00      1.72m 
  7 Kopicki, Alex             12 Williamson C           5-06.00      1.67m 
  8 Mazurowski, Bryce         11 Avon Central          J5-06.00      1.67m 
  9 McIntosh, Tyler           10 Wayland-Coho           5-04.00      1.62m 
  9 Hosang, Akeem             10 East Rochest           5-04.00      1.62m 
 11 Agnello, Benjamin          9 Avon Central           5-02.00      1.57m 
 12 Blaszak, Austin           10 Pembroke               5-00.00      1.52m 
 12 Gorski, Mark              11 Wellsville             5-00.00      1.52m 
 
Event 80  Boys Pole Vault Class CC
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Curran, Max               10 Williamson C          13-09.00      4.19m 
  2 Callan, Jake              12 LeRoy                 11-03.00      3.42m 
  3 Shively, Luke             10 Marcus Whitm          11-00.00      3.35m 
  4 Maxwell, Jim              11 Wellsville            10-06.00      3.20m 
  5 Zimmerman, Kyle            8 Alexander Ce          10-00.00      3.04m 
  6 Schiffler, Nicholas       12 Alexander Ce         J10-00.00      3.04m 
  7 Brown, Alex               10 Wellsville             9-06.00      2.89m 
  8 Smith, Brandon            12 Marcus Whitm           9-00.00      2.74m 
  8 Reynolds, Alex            11 Wayland-Coho           9-00.00      2.74m 
 10 Curran, Zach               9 Williamson C           8-06.00      2.59m 
 10 Cullinan, Dean            12 Pembroke               8-06.00      2.59m 
 10 Brunning, Tyler           10 Pembroke               8-06.00      2.59m 
 13 Worden, Kyle              12 LeRoy                  8-00.00      2.43m 
 -- Marsteiner, Devan         10 Sodus Centra                NH            
 -- Diep, Caleb               11 Holley Centr                NH            
 
Event 81  Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class D Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Timothy, Lindsey          10 Arkport                  4.35m   14-03.25    391
  2 Wise, Sarah               11 Avoca                    4.28m   14-00.50    374
  3 Worthington, McKayla      11 Fillmore                 4.12m   13-06.25    336
  4 Vonglis, Jackie            9 Wheatland-Ch             3.86m   12-08.00    276
  5 Hendee, Mary              12 Alfred-Almon             3.76m   12-04.00    254
  6 Wood, Brielle              9 Alfred-Almon             3.74m   12-03.25    250
  7 Wetherwax, Destiny        12 Avoca                    3.73m   12-03.00    248
  8 Vonglis, Madeline          8 Wheatland-Ch             3.69m   12-01.25    239
  9 Hint, Kylie               10 Fillmore                 3.45m   11-04.00    190
 
Event 82  Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class D Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Wise, Sarah               11 Avoca                    1.43m    4-08.25    544
  2 Worthington, McKayla      11 Fillmore                 1.29m    4-02.75    399
  2 Timothy, Lindsey          10 Arkport                  1.29m    4-02.75    399
  4 Hendee, Mary              12 Alfred-Almon             1.24m    4-00.75    350
  4 Wetherwax, Destiny        12 Avoca                    1.24m    4-00.75    350
  6 Wood, Brielle              9 Alfred-Almon             1.14m    3-08.75    257
  6 Hint, Kylie               10 Fillmore                 1.14m    3-08.75    257
  8 Vonglis, Madeline          8 Wheatland-Ch             1.09m    3-06.75    214
  9 Vonglis, Jackie            9 Wheatland-Ch             1.04m    3-05.00    172
 
Event 83  Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class D Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hint, Kylie               10 Fillmore                 8.04m   26-04.50    402
  2 Timothy, Lindsey          10 Arkport                  7.20m   23-07.50    348
  3 Hendee, Mary              12 Alfred-Almon             6.82m   22-04.50    324
  4 Worthington, McKayla      11 Fillmore                 6.69m   21-11.50    315
  5 Wise, Sarah               11 Avoca                    6.12m   20-01.00    279
  6 Vonglis, Jackie            9 Wheatland-Ch             6.04m   19-09.75    274
  7 Wood, Brielle              9 Alfred-Almon             5.88m   19-03.50    264
  8 Wetherwax, Destiny        12 Avoca                    5.64m   18-06.00    249
  9 Vonglis, Madeline          8 Wheatland-Ch             4.64m   15-02.75    186
 
Event 84  Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class CC Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Brown, Nathena            11 Bishop Kearn             4.45m   14-07.25    416
  2 Bowers, Andreanna         10 Wayland-Coho             4.44m   14-07.00    413
  3 Johnsen, Sam              10 Bloomfield               4.03m   13-02.75    315
  4 Dunham, Brooke            12 Wellsville               3.98m   13-00.75    303
  4 Rogers, Mary               7 Bloomfield               3.98m   13-00.75    303
  6 DeJonge, Jessica          12 Wellsville               3.95m   12-11.50    296
  7 Kelly, Carissa            12 Gananda                  3.83m   12-06.75    270
  8 Ceneviva, Gina            10 Avon Central             3.81m   12-06.00    265
  9 Ebert, Veronica           11 Wellsville               3.75m   12-03.75    252
 10 Graham, Miranda           11 LeRoy                    3.41m   11-02.25    182
 11 Nelson, Malarie           10 Mynderse Aca             3.33m   10-11.25    167
 12 Reyngoudt, Lexi           10 Holley Centr             3.19m   10-05.75    140
 13 Piazza, Emily              9 Williamson C             3.12m   10-03.00    128
 
Event 85  Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class CC Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Bowers, Andreanna         10 Wayland-Coho             1.49m    4-10.50    610
  2 Dunham, Brooke            12 Wellsville               1.44m    4-08.75    555
  2 Kelly, Carissa            12 Gananda                  1.44m    4-08.75    555
  4 Brown, Nathena            11 Bishop Kearn             1.39m    4-06.75    502
  4 Johnsen, Sam              10 Bloomfield               1.39m    4-06.75    502
  6 Ceneviva, Gina            10 Avon Central             1.29m    4-02.75    399
  6 Graham, Miranda           11 LeRoy                    1.29m    4-02.75    399
  8 DeJonge, Jessica          12 Wellsville               1.24m    4-00.75    350
  8 Reyngoudt, Lexi           10 Holley Centr             1.24m    4-00.75    350
 10 Rogers, Mary               7 Bloomfield               1.19m    3-10.75    302
 11 Ebert, Veronica           11 Wellsville               1.14m    3-08.75    257
 12 Piazza, Emily              9 Williamson C             1.09m    3-06.75    214
 13 Nelson, Malarie           10 Mynderse Aca             1.04m    3-05.00    172
 
Event 86  Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class CC Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Brown, Nathena            11 Bishop Kearn             9.03m   29-07.50    466
  2 Johnsen, Sam              10 Bloomfield               7.45m   24-05.50    364
  3 Graham, Miranda           11 LeRoy                    7.34m   24-01.00    357
  4 Dunham, Brooke            12 Wellsville               6.74m   22-01.50    318
  5 Kelly, Carissa            12 Gananda                  6.64m   21-09.50    312
  6 Ceneviva, Gina            10 Avon Central             6.61m   21-08.25    310
  7 Ebert, Veronica           11 Wellsville               6.51m   21-04.25    304
  8 Nelson, Malarie           10 Mynderse Aca             6.32m   20-09.00    292
  9 Bowers, Andreanna         10 Wayland-Coho             6.24m   20-05.75    287
 10 DeJonge, Jessica          12 Wellsville               6.16m   20-02.50    281
 11 Piazza, Emily              9 Williamson C             5.61m   18-05.00    247
 12 Reyngoudt, Lexi           10 Holley Centr             5.47m   17-11.50    238
 13 Rogers, Mary               7 Bloomfield               5.24m   17-02.25    223
 
Event 87  Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class D Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nichols, Anthony          12 Fillmore                 5.43m   17-09.75    467
  2 Mini, Nick                12 Northstar Ch             5.38m   17-08.00    457
  3 Sutherland, Jake          11 Wheatland-Ch             5.18m   17-00.00    417
  4 Gorman, Sam               10 Alfred-Almon             4.73m   15-06.25    332
  5 Smith, Joe                 9 Avoca                    4.28m   14-00.50    252
  6 Sorber, Derek              9 Bradford-NY              4.25m   13-11.50    247
  7 White, Marcel             11 Mount Morris             4.22m   13-10.25    242
  8 Rugg, William             10 Dundee                   4.17m   13-08.25    234
  8 Johnson, Matt              9 Alfred-Almon             4.17m   13-08.25    234
 10 Duttweiler, Bub           11 Keshequa                 4.13m   13-06.75    227
 11 Oates, Jesse              12 Avoca                    4.00m   13-01.50    206
 12 Kolesar, Hunter           10 Alfred-Almon             3.72m   12-02.50    162
 
Event 88  Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class D Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nichols, Anthony          12 Fillmore                10.59m   34-09.00    521
  2 Mini, Nick                12 Northstar Ch            10.56m   34-07.75    519
  3 Rugg, William             10 Dundee                  10.29m   33-09.25    503
  4 Sutherland, Jake          11 Wheatland-Ch             9.29m   30-05.75    443
  5 Sorber, Derek              9 Bradford-NY              9.13m   29-11.50    434
  6 Duttweiler, Bub           11 Keshequa                 8.47m   27-09.50    394
  7 Smith, Joe                 9 Avoca                    8.45m   27-08.75    393
  7 Kolesar, Hunter           10 Alfred-Almon             8.45m   27-08.75    393
  9 Gorman, Sam               10 Alfred-Almon             8.40m   27-06.75    390
 10 Johnson, Matt              9 Alfred-Almon             8.30m   27-02.75    384
 11 White, Marcel             11 Mount Morris             7.55m   24-09.25    340
 12 Oates, Jesse              12 Avoca                    6.61m   21-08.25    284
 
Event 89  Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class D Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nichols, Anthony          12 Fillmore                 1.58m    5-02.25    449
  2 Sutherland, Jake          11 Wheatland-Ch             1.53m    5-00.25    411
  2 Duttweiler, Bub           11 Keshequa                 1.53m    5-00.25    411
  2 Rugg, William             10 Dundee                   1.53m    5-00.25    411
  5 Sorber, Derek              9 Bradford-NY              1.48m    4-10.25    374
  5 Mini, Nick                12 Northstar Ch             1.48m    4-10.25    374
  7 Gorman, Sam               10 Alfred-Almon             1.43m    4-08.25    338
  7 Kolesar, Hunter           10 Alfred-Almon             1.43m    4-08.25    338
  7 White, Marcel             11 Mount Morris             1.43m    4-08.25    338
 10 Johnson, Matt              9 Alfred-Almon             1.38m    4-06.25    303
 11 Oates, Jesse              12 Avoca                    1.28m    4-02.25    237
 11 Smith, Joe                 9 Avoca                    1.28m    4-02.25    237
 
Event 90  Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class CC Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Vankouwenberg, Connor     12 Avon Central             5.20m   17-00.75    421
  2 White, Josh               12 East Rochest             5.18m   17-00.00    417
  3 Rizzeri, Jordan           11 Wayland-Coho             5.16m   16-11.25    413
  4 McGiveron, Morgan         11 Pembroke                 5.03m   16-06.00    388
  5 Seeley, Jayce             11 LeRoy                    4.77m   15-07.75    339
  6 Morales, Nick             12 Mynderse Aca             4.70m   15-05.00    326
  7 Seward, Ryan              12 Pembroke                 4.62m   15-02.00    312
  8 Schwartz, Jacob           11 Marcus Whitm             4.60m   15-01.25    308
  9 Willis, Jake               9 Williamson C             4.25m   13-11.50    247
 10 Westfall, Zak             12 Gananda                  4.22m   13-10.25    242
 11 Brown, Rob                11 Alexander Ce             4.09m   13-05.00    220
 12 Weaver, David             10 Holley Centr             3.98m   13-00.75    203
 13 Cook, Alex                 9 Williamson C             3.93m   12-10.75    195
 14 Recio, Mitchell            9 Wellsville               3.62m   11-10.50    147
 
Event 91  Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class CC Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Vankouwenberg, Connor     12 Avon Central            11.44m   37-06.50    572
  2 Morales, Nick             12 Mynderse Aca            10.92m   35-10.00    541
  3 Seeley, Jayce             11 LeRoy                   10.63m   34-10.50    524
  4 Brown, Rob                11 Alexander Ce             9.73m   31-11.25    469
  5 Westfall, Zak             12 Gananda                  9.51m   31-02.50    456
  6 Seward, Ryan              12 Pembroke                 9.44m   30-11.75    452
  7 McGiveron, Morgan         11 Pembroke                 9.22m   30-03.00    439
  8 White, Josh               12 East Rochest             9.04m   29-08.00    428
  9 Rizzeri, Jordan           11 Wayland-Coho             8.65m   28-04.50    405
 10 Schwartz, Jacob           11 Marcus Whitm             8.58m   28-01.75    401
 11 Willis, Jake               9 Williamson C             8.28m   27-02.00    383
 12 Weaver, David             10 Holley Centr             7.63m   25-00.50    344
 13 Recio, Mitchell            9 Wellsville               6.22m   20-05.00    262
 14 Cook, Alex                 9 Williamson C             6.05m   19-10.25    252
 
Event 92  Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class CC Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 McGiveron, Morgan         11 Pembroke                 1.63m    5-04.25    488
  1 White, Josh               12 East Rochest             1.63m    5-04.25    488
  3 Vankouwenberg, Connor     12 Avon Central             1.58m    5-02.25    449
  3 Rizzeri, Jordan           11 Wayland-Coho             1.58m    5-02.25    449
  3 Schwartz, Jacob           11 Marcus Whitm             1.58m    5-02.25    449
  6 Morales, Nick             12 Mynderse Aca             1.53m    5-00.25    411
  7 Willis, Jake               9 Williamson C             1.48m    4-10.25    374
  7 Westfall, Zak             12 Gananda                  1.48m    4-10.25    374
  9 Brown, Rob                11 Alexander Ce             1.45m    4-09.00    352
 10 Seward, Ryan              12 Pembroke                 1.43m    4-08.25    338
 11 Recio, Mitchell            9 Wellsville               1.38m    4-06.25    303
 12 Weaver, David             10 Holley Centr             1.33m    4-04.25    270
 13 Cook, Alex                 9 Williamson C             1.23m    4-00.50    206
 -- Seeley, Jayce             11 LeRoy                       NH            
 
              Women - Class CC - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Wayland-Cohocton           159        2) Warsaw                     77   
    3) LeRoy                       56        4) Wellsville                 52   
    5) Alexander Central           50        6) Sodus Central              41   
    7) Williamson Central          31        8) Avon Central               27   
    9) East Rochester              24       10) Pembroke                   22   
   11) Marcus Whitman              16       12) Bloomfield                 15   
   13) Bishop Kearney               8       14) Addison                     4   
   14) Holley Central               4       16) Mynderse Academy            2   
   17) Gananda                      1                                           
 
              Women - Class D - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Harley-Allendale-Col       105        2) Alfred-Almond              79   
    3) Keshequa                    71        4) Jasper-Troupsburg          47   
    5) Notre Dame-Batavia          38        6) Mount Morris               34   
    7) Genesee Valley              33        8) Hammondsport               30   
    9) Lyndonville                 26       10) Arkport                    25   
   11) Fillmore                    24       11) Bradford-NY                24   
   13) Lima Christian              16       14) Bolivar-Richburg           12   
   15) Wheatland-Chili              8       16) Romulus                     7   
   16) Avoca                        7       18) Dundee                      2   
 
               Men - Class CC - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Wellsville                  97        2) Avon Central               86   
    2) Pembroke                    86        4) Wayland-Cohocton           47   
    5) LeRoy                       42        6) Williamson Central         41   
    7) Holley Central              40        8) Alexander Central          34   
    9) Warsaw                      29       10) East Rochester             26   
   11) Gananda                     13       12) Sodus Central              10   
   12) North Rose-Wolcott          10       12) Marcus Whitman             10   
   15) Addison                      8       16) Mynderse Academy            6   
   17) Bishop Kearney               4                                           
 
                Men - Class D - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Alfred-Almond              105        2) Keshequa                   90   
    2) Notre Dame-Batavia          90        4) Genesee Valley             43   
    5) Dundee                      37        6) Harley-Allendale-Col       34   
    7) Mount Morris                28        8) Northstar Christian        26   
    9) Bolivar-Richburg            20       10) Wheatland-Chili            18   
   11) Hammondsport                17       12) Arkport                    16   
   12) Honeoye Central             16       14) Bradford-NY                14   
   15) Jasper-Troupsburg           13       16) Fillmore                   10   
   17) Scio                         8       18) UPrep Rochester             4