Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/12/2012 06:46 PM
                        Waterloo Sensation - 4/12/2012                         
                                   Waterloo                                    
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Demonica Stanley           9 Edison Tech              12.54   7 
  2 Chyna Harris              11 Edison Tech              12.69   7 
  3 Briyanna Brinkley         11 School Of Th             12.95   7 
  4 Imani Obieke               8 School Of Th             13.12   7 
  5 Christine Lyttle          11 Canandaigua              13.14   6 
  6 Heather Anderson          10 Penn Yan                 13.21   6 
  7 Na'Tatyana Conner         10 Sodus Centra             13.55   6 
  8 Kate Hochbrueckner        10 Geneseo                  13.59   7 
  9 Shaquenta Allen-Wilson    12 Charlotte HS             13.70   6 
 10 Essence Roby              12 Charlotte HS             13.75   5 
 11 Kylee Hughes               9 Midlakes                 13.81   6 
 12 Morgan DeVuyst            12 Midlakes                 13.93   6 
 13 Lauren Gallentine          9 Midlakes                 13.96   6 
 14 Kelly Bennett             11 Sodus Centra             14.06   4 
 15 Madi Ferrara               9 Honeoye Fall             14.30   4 
 16 Kendra Grady              10 Sodus Centra             14.32   5 
 17 Riley O'Flynn              9 Honeoye Fall             14.35   4 
 18 Sarah Giancursio           8 Penfield                 14.38   5 
 19 Alicia Smith              11 Holley Centr             14.40   3 
 20 Olivia Lawler             11 Canandaigua              14.66   4 
 20 Jessica Fragnoli           9 Canandaigua              14.66   5 
 22 Kyaila Tarver             10 Lyons                    14.69   3 
 23 Stephanie Owens            9 Penn Yan                 14.72   3 
 24 Tanzania McDaniel         10 Geneva                   14.81   6 
 25 Monefay Hosang             7 East Rochest             14.87   4 
 26 Ashley Harling            12 Penn Yan                 14.88   5 
 27 Karina Soto                7 Waterloo                 14.99   4 
 28 Ali Noll                  10 Aquinas Inst             15.00   5 
 29 Savannah Houck            10 Marion                   15.19   3 
 30 Jessica Rhone             10 Romulus                  15.21   3 
 31 Natalie Sesnie            11 Penfield                 15.22   4 
 32 Sarina Karito             10 Mynderse Aca             15.24   3 
 33 Olivia Croston             9 Honeoye Fall             15.24   2 
 34 Olivia Brandow            10 Romulus                  15.48   1 
 35 Michelle Bettylon         12 Waterloo                 15.81   2 
 36 Akilah Brown               9 Aquinas Inst             16.01   2 
 37 Chelsey Stock              9 Waterloo                 16.07   3 
 38 Brittney Dorow            11 East Rochest             16.19   2 
 39 Jamie Luckman              9 Marion                   16.77   2 
 40 Samantha Stone            10 Lyons                    17.41   1 
 41 Mikayla Walton             9 Geneseo                  17.77   1 
 42 Jordan Bates              10 Waterloo                 18.06   1 
 43 Cynthia Kinsman            9 Penfield                 18.31   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Camaria Long              12 Aquinas Inst             25.90   7 
  2 Billie Carroll            12 Edison Tech              26.12   7 
  3 Brittani Campbell          8 School Of Th             26.68   7 
  4 Justina Sanders-Schifano   9 Sodus Centra             27.11   6 
  5 Demonica Stanley           9 Edison Tech              27.43   7 
  6 Kate Hochbrueckner        10 Geneseo                  28.15   5 
  7 Jessica Colmerauer        11 Canandaigua              28.17   6 
  8 Christine Lyttle          11 Canandaigua              28.25   6 
  9 Brittany Maggio           11 Wayne Centra             28.48   6 
 10 Heather Anderson          10 Penn Yan                 28.62   4 
 11 Tanisha Love              11 Edison Tech              28.74   7 
 12 Mackenzie Sturtz          11 Marion                   29.09   5 
 13 Kylee Hughes               9 Midlakes                 29.10   6 
 14 Brandi Leslie              7 Aquinas Inst             29.41   6 
 15 Na'Tatyana Conner         10 Sodus Centra             29.59   3 
 16 Madi Ferrara               9 Honeoye Fall             29.61   3 
 17 Alyeah Bennett            12 Charlotte HS             29.65   4 
 18 Lauren Gallentine          9 Midlakes                 29.76   5 
 19 Morgan DeVuyst            12 Midlakes                 29.77   6 
 20 Taylor DiSanto            10 Lyons                    29.87   4 
 21 Noelle Morabito           12 East Rochest             30.21   5 
 22 Sarah Couperus            10 Marion                   30.21   3 
 23 Kimli Roberts             12 Aquinas Inst             30.31   3 
 24 Emily Strong               9 Lyons                    30.34   4 
 25 Caroline Sturtz           10 Marion                   30.37   3 
 26 Olivia Lawler             11 Canandaigua              30.49   3 
 27 Ashley Harling            12 Penn Yan                 30.53   4 
 28 Sabrina Parsons            8 Penn Yan                 30.61   4 
 29 Monefay Hosang             7 East Rochest             30.87   5 
 30 Alicia Smith              11 Holley Centr             30.93   2 
 31 Natalie Crandall           8 Wayne Centra             30.94   5 
 32 Kendra Grady              10 Sodus Centra             31.27   3 
 33 Tanzania McDaniel         10 Geneva                   31.33   6 
 34 Olivia Croston             9 Honeoye Fall             32.46   2 
 35 Sara Wick                 10 Honeoye Fall             32.47   2 
 36 Michelle Bettylon         12 Waterloo                 32.62   1 
 37 Bethany McLean             9 Wayne Centra             33.20   1 
 38 Whitney Denison            7 Romulus                  34.01   1 
 39 Brielle Jodeit            11 Waterloo                 35.10   2 
 40 Jessica Bono               9 Geneseo                  36.42   1 
 41 Tiffany Pascarella        10 Waterloo                 37.43   1 
 42 Megan Gentile             11 Holley Centr             37.72   1 
 43 Mikayla Walton             9 Geneseo                  38.01   1 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Camaria Long              12 Aquinas Inst           1:00.63   6 
  2 Jessica Colmerauer        11 Canandaigua            1:04.85   6 
  3 Bridget Morgan            12 Aquinas Inst           1:06.40   6 
  4 Brandi Leslie              7 Aquinas Inst           1:06.60   4 
  5 Ilana Schnaufer           11 Penfield               1:06.91   6 
  6 Caroline Sturtz           10 Marion                 1:07.27   5 
  7 Thaniqua Bronson-Tramel   12 School Of Th           1:07.64   5 
  8 Hanna Barnes              12 Honeoye Fall           1:07.76   5 
  9 Autumn Beckens            12 Sodus Centra           1:07.99   5 
 10 Kristy Landre             11 Canandaigua            1:08.45   5 
 11 Malarie Nelson            10 Mynderse Aca           1:08.70   4 
 12 Emily Strong               9 Lyons                  1:09.01   5 
 13 Brittany Johnson          12 Geneseo                1:09.26   4 
 14 Sarah Couperus            10 Marion                 1:09.31   3 
 15 Emily Vandereems           8 Canandaigua            1:09.53   3 
 16 Kayla Goodman             10 Midlakes               1:09.62   6 
 17 Stephanie Owens            9 Penn Yan               1:09.86   3 
 18 Megan Gentile             11 Wayne Centra           1:10.21   6 
 19 Elizabeth Kaye            10 Geneseo                1:10.30   4 
 20 Ashley Harling            12 Penn Yan               1:10.64   4 
 21 Olivia Brandow            10 Romulus                1:11.79   2 
 22 Bethany Van Pelt           8 East Rochest           1:12.04   2 
 23 Sara Wick                 10 Honeoye Fall           1:13.19   2 
 24 Lilly Lupinetti           10 Honeoye Fall           1:13.42   2 
 25 Hannah Gage               12 Midlakes               1:13.52   5 
 26 Whitney Denison            7 Romulus                1:15.93   1 
 27 Ciera Carey               12 Midlakes               1:18.09   3 
 28 Royality Gavin            10 Edison Tech            1:18.72   4 
 29 Kaitlyn Leccarde           9 Penfield               1:18.98   3 
 30 Shaondel Hall             10 Sodus Centra           1:19.66   3 
 31 Brielle Jodeit            11 Waterloo               1:20.15   1 
 32 Olivia Baxter              8 Mynderse Aca           1:20.23   3 
 33 Modesty Jefferson          9 Edison Tech            1:21.11   2 
 34 Kayli Harling              9 Penn Yan               1:21.43   4 
 35 Emily Pearson             10 Holley Centr           1:21.53   1 
 36 Grace Callghan            11 Holley Centr           1:23.13   2 
 37 Crystal Brownell          10 Lyons                  1:23.34   2 
 38 Megan Gentile             11 Holley Centr           1:25.02   1 
 39 Bellalith Olivera-Hernan  10 Sodus Centra           1:26.35   2 
 40 Renee Hardy               10 Mynderse Aca           1:31.05   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ruth Steinke              12 Honeoye Fall           2:25.39  
  2 Katie Engel               12 Honeoye Fall           2:29.13  
  3 Riley Douglas              9 Honeoye Fall           2:36.30  
  4 Hanna Barnes              12 Honeoye Fall           2:37.51  
  5 Samantha VanGee           11 Marion                 2:39.94  
  6 Lauren Mosher             12 Aquinas Inst           2:40.33  
  7 Kristy Landre             11 Canandaigua            2:45.56  
  8 Monica Merlau             10 Holley Centr           2:49.68  
  9 Emily Vandereems           8 Canandaigua            2:49.90  
 10 Joyce Parker               9 School Of Th           2:50.97  
 11 Autumn Beckens            12 Sodus Centra           2:52.57  
 12 Aubrey Masters             8 Penfield               2:54.09  
 13 Bethany Van Pelt           8 East Rochest           2:54.25  
 14 Amanda Cook                  Aquinas Inst           2:55.51  
 15 Erika Means               10 Marion                 2:56.84  
 16 Hannah Gage               12 Midlakes               2:57.27  
 17 Nikki Blackburn           10 Holley Centr           2:57.92  
 18 Cheyanne VanGee            9 Marion                 2:58.43  
 19 Mariah Sergent             9 Midlakes               2:58.44  
 20 Isabelle Rose             12 Sodus Centra           2:58.50  
 21 Lindsay Roden             11 Marion                 2:59.16  
 22 Kayli Harling              9 Penn Yan               2:59.23  
 23 Malarie Nelson            10 Mynderse Aca           2:59.29  
 24 Jaime Kurmis               8 East Rochest           3:00.88  
 25 Emily Radford             10 Holley Centr           3:02.22  
 26 Imani Thomas              10 Charlotte HS           3:03.71  
 27 Shaniqua Porter           11 East Hs-Roch           3:05.09  
 28 Marsadez Diver            10 Sodus Centra           3:07.87  
 29 Kristen Hall               9 Penfield               3:08.78  
 30 Sharon Ricci              12 East Rochest           3:09.03  
 31 Aubrey Finn                9 East Rochest           3:11.82  
 32 Felicia Krunzer            9 Wayne Centra           3:13.64  
 33 Jeana Clocksin            10 Wayne Centra           3:15.32  
 34 Erin Conley               10 Mynderse Aca           3:16.59  
 35 Aubrea Partee             10 Mynderse Aca           3:17.17  
 36 Olivia Baxter              8 Mynderse Aca           3:20.87  
 37 Rachel Tuccio             11 Penn Yan               3:26.05  
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kennedy Jensen            10 Canandaigua            4:57.93  
  2 Katie Engel               12 Honeoye Fall           5:03.81  
  3 Riley Douglas              9 Honeoye Fall           5:17.75  
  4 Lauren Mosher             12 Aquinas Inst           5:19.71  
  5 Tori Fahrenholz            8 Penfield               5:20.60  
  6 Rebecca Manwaring         12 Waterloo               5:26.22  
  7 Samantha VanGee           11 Marion                 5:26.69  
  8 Megan Moynihan            10 Geneseo                5:29.06  
  9 Martha Mevorach           10 Honeoye Fall           5:29.66  
 10 Melis Schildkraut         11 Penfield               5:36.46  
 11 Megan Collier             10 Wayne Centra           5:52.41  
 12 Sara Urckfitz              8 Honeoye Fall           5:54.29  
 13 Cheyanne VanGee            9 Marion                 5:55.38  
 14 Emily Finn                11 East Rochest           5:57.45  
 15 Erika Means               10 Marion                 6:02.15  
 16 Emily Radford             10 Holley Centr           6:04.22  
 17 Joyce Parker               9 School Of Th           6:12.76  
 18 Abbigail Jansen            9 Midlakes               6:18.34  
 19 Marsadez Diver            10 Sodus Centra           6:19.54  
 20 April Vanderlinde         12 Lyons                  6:22.22  
 21 Brianna Moore             11 Midlakes               6:35.12  
 22 Karalee Brickle            9 Midlakes               6:36.57  
 23 Jenn Moss                 11 Penn Yan               6:49.63  
 24 Rachel Tuccio             11 Penn Yan               6:49.85  
 25 Alison Shoff              12 Penn Yan               6:57.84  
 26 Shaundrana Dean           12 School Of Th           7:12.24  
 27 Seyvion Scott              9 School Of Th           7:14.24  
 28 Jamia McCuller            12 East Hs-Roch           8:44.31  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kennedy Jensen            10 Canandaigua           10:42.23  
  2 Hannah Cole               11 Honeoye Fall          11:21.41  
  3 Megan Sedita               8 Penfield              11:30.81  
  4 Anna Miskell              10 Geneseo               11:39.11  
  5 Rebecca Manwaring         12 Waterloo              11:49.30  
  6 Evelyn Pinneo             10 Penn Yan              12:14.36  
  7 Melinda Vilarinho         10 Wayne Centra          12:22.11  
  8 Virginia Boy              11 East Rochest          12:36.64  
  9 Jeriann Beiter            10 Honeoye Fall          12:40.80  
 10 Celia Freida              10 Wayne Centra          13:09.43  
 11 Alison Shoff              12 Penn Yan              14:51.76  
 12 Murphy Smyth              12 Aquinas Inst          15:01.60  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Christine Lyttle          11 Canandaigua              15.88   5 
  2 Billie Carroll            12 Edison Tech              16.17   5 
  3 Kori Hughes               11 Midlakes                 16.88   5 
  4 Shaniqua Porter           11 East Hs-Roch             17.63   5 
  5 Kate Hochbrueckner        10 Geneseo                  17.88   4 
  6 Claire Linton              9 Geneseo                  18.12   4 
  7 Danielle Romaine          12 Midlakes                 18.80   4 
  8 Kassidy Cook              10 Geneseo                  18.82   4 
  9 Zamaya Smith               9 School Of Th             18.93   5 
 10 Jamiqua Davis             12 Charlotte HS             18.94   3 
 11 Eboni Jackson              8 Penfield                 19.38   4 
 12 Kennedy Moore             11 Geneva                   19.45   4 
 13 Monica Merlau             10 Holley Centr             19.60   2 
 14 Tonyann Batiste           11 East Rochest             20.15   3 
 15 Nikki Blackburn           10 Holley Centr             20.24   2 
 16 Leah Blake                10 Geneva                   20.30   5 
 17 Sabrina Parsons            8 Penn Yan                 20.34   2 
 18 Kaylyn Whitney            11 Marion                   20.38   3 
 19 Ashley Arnold             11 Midlakes                 20.61   2 
 20 Anna Cummings             10 Honeoye Fall             20.66   3 
 21 Sensorya Shelton-Ford      9 Edison Tech              20.84   4 
 22 Grace Shashaty            10 Honeoye Fall             20.89   2 
 23 Heather Kase              11 Honeoye Fall             20.96   1 
 24 Olivia Brandow            10 Romulus                  21.41   3 
 25 Shaniece Blair            10 Edison Tech              21.70   5 
 26 Reigan Dudley              7 Waterloo                 21.98   1 
 27 Erin Conley               10 Mynderse Aca             22.15   1 
 28 Charmesh Williams          9 Edison Tech              22.40   1 
 29 Hannah Gaston             10 Penn Yan                 22.98   2 
 30 Lexi Reyngoudt            10 Holley Centr             23.00   2 
 31 Lexi Thompson             10 Mynderse Aca             24.97   1 
 32 Nashell Wilson            12 School Of Th             25.60   3 
 -- Kennethea Wilson          12 School Of Th                FS   5 
 -- Allyson Dressing           9 Waterloo                    DQ   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kori Hughes               11 Midlakes               1:14.95   4 
  2 Dayonna Holmes            11 Charlotte HS           1:16.61   4 
  3 Claire Linton              9 Geneseo                1:16.94   4 
  4 Alyssia Soto              10 Waterloo               1:20.14   3 
  5 Hannah Gaston             10 Penn Yan               1:21.04   3 
  6 Jamiqua Davis             12 Charlotte HS           1:22.79   3 
  7 Karina Soto                7 Waterloo               1:23.82   3 
  8 Allyson Dressing           9 Waterloo               1:23.84   1 
  9 Tonyann Batiste           11 East Rochest           1:23.95   4 
 10 Shanelle Clark            12 School Of Th           1:25.88   2 
 11 Danielle Romaine          12 Midlakes               1:27.08   4 
 12 Kennedy Moore             11 Geneva                 1:27.18   4 
 13 Heather Kase              11 Honeoye Fall           1:27.65   2 
 14 Jessica Rhone             10 Romulus                1:28.23   3 
 15 Zamaya Smith               9 School Of Th           1:28.53   2 
 16 Megan Conley              10 Mynderse Aca           1:28.63   2 
 17 Sensorya Shelton-Ford      9 Edison Tech            1:30.92   2 
 18 Jenna Hanson              11 Honeoye Fall           1:30.94   3 
 19 Grace Shashaty            10 Honeoye Fall           1:34.02   1 
 20 Lexi Thompson             10 Mynderse Aca           1:37.79   2 
 21 Jenn Moss                 11 Penn Yan               1:38.03   1 
 22 Leah Blake                10 Geneva                 1:38.66   4 
 23 Shaniece Blair            10 Edison Tech            1:42.97   4 
 24 Nashell Wilson            12 School Of Th           1:49.09   2 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hannah Cole               11 Honeoye Fall           7:39.54  
  2 Ruth Steinke              12 Honeoye Fall           7:39.59  
  3 Jenna Hanson              11 Honeoye Fall           8:13.64  
  4 Casey Emerson             11 Geneseo                8:30.06  
  5 Monica Merlau             10 Holley Centr           8:49.65  
  6 Amber Feenaughty           9 Geneseo                8:59.93  
  7 Annalyse Sullivan         11 East Rochest           9:34.86  
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Edison Tech                                           50.93   2 
  2 School Of The Arts                                    51.12   2 
  3 Canandaigua                                           52.88   2 
  4 Midlakes                                              54.57   2 
  5 Charlotte HS                                          54.62   2 
  6 Sodus Central                                         55.86   2 
  7 Penn Yan                                              56.26   2 
  8 Penfield                                              58.16   2 
  9 East Rochester                                        59.58   1 
 10 Lyons                                               1:00.11   1 
 11 Romulus                                             1:00.12   1 
 12 Holley Central                                      1:00.63   1 
 13 Honeoye Falls-Lima                                  1:00.78   1 
 -- Waterloo                                                 DQ   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Penfield                                            4:29.86   2 
  2 Charlotte HS                                        4:31.62   2 
  3 School Of The Arts                                  4:33.81   2 
  4 Marion                                              4:34.07   2 
  5 Waterloo                                            4:43.91   1 
  6 Midlakes                                            4:51.73   2 
  7 Sodus Central                                       4:58.59   2 
  8 Edison Tech                                         5:15.10   2 
  9 Honeoye Falls-Lima                                  5:19.84   1 
 10 Mynderse Academy                                    5:38.81   1 
 11 Geneseo                                             5:47.34   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Honeoye Falls-Lima                                 10:19.39  
  2 Penfield                                           10:44.04  
  3 Geneseo                                            11:06.62  
  4 Wayne Central                                      11:49.90  
  5 Marion                                             11:54.27  
  6 East Rochester                                     13:10.38  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mackenzie Sturtz          11 Marion                 5-00.00  
  2 Bridget Morgan            12 Aquinas Inst           4-09.00  
  3 Adeline Runkle             9 Wayne Centra           4-09.00  
  4 Heather Anderson          10 Penn Yan               4-07.00  
  5 Champagne Goodrum         11 Honeoye Fall           4-07.00  
  6 Olivia Cushman            12 Penfield               4-05.00  
  7 Nikki Blackburn           10 Holley Centr           4-05.00  
  8 Zamaya Smith               9 School Of Th           4-03.00  
  9 Kennethea Wilson          12 School Of Th           4-03.00  
 10 Amy Kurmis                12 East Rochest           4-03.00  
 11 Allison Clements          10 Midlakes               4-03.00  
 12 Lexi Reyngoudt            10 Holley Centr           4-00.00  
 12 Brittany Johnson          12 Geneseo                4-00.00  
 12 Kyaila Tarver             10 Lyons                  4-00.00  
 12 Brittani Campbell          8 School Of Th           4-00.00  
 12 Noelle Morabito           12 East Rochest           4-00.00  
 12 Ali Noll                  10 Aquinas Inst           4-00.00  
 18 Mariah Sergent             9 Midlakes               3-09.00  
 18 Kelly Bennett             11 Sodus Centra           3-09.00  
 18 Eboni Jackson              8 Penfield               3-09.00  
 21 Emily Pearson             10 Holley Centr           3-06.00  
 21 Reigan Dudley              7 Waterloo               3-06.00  
 21 Christy Ogden             11 Honeoye Fall           3-06.00  
 -- Nicole Ellison            11 Waterloo                    NH  
 -- Emily Kordovich           10 Holley Centr                NH  
 -- Renee Hardy               10 Mynderse Aca                NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Laura Howe                12 Penfield               8-00.00  
  2 Ariel Ashline-Winters     11 Wayne Centra           7-06.00  
  3 Zoie McCarthy             10 Charles Finn           7-06.00  
  4 Meaghan Hansen            12 Lyons                  7-00.00  
  5 Grace O'Brien              9 Honeoye Fall           7-00.00  
  6 Ashley Arnold             11 Midlakes               7-00.00  
  6 Jessica Sullivan           9 Honeoye Fall           7-00.00  
  8 Champagne Goodrum         11 Honeoye Fall           7-00.00  
  9 Taylor DiSanto            10 Lyons                  6-00.00  
 -- Elizabeth Kaye            10 Geneseo                     NH  
 -- Olivia Accorso            12 Penfield                    NH  
 -- Reigan Dudley              7 Waterloo                    NH  
 -- Erin Hoyt                 10 Aquinas Inst                NH  
 -- Kennedy Moore             11 Geneva                      NH  
 -- Mariah Sergent             9 Midlakes                    NH  
 -- Natalie Crandall           8 Wayne Centra                NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Justina Sanders-Schifano   9 Sodus Centra          16-01.00  
  2 Demonica Stanley           9 Edison Tech           15-07.00  
  3 Noelle Morabito           12 East Rochest          15-01.50  
  4 Kori Hughes               11 Midlakes              15-00.00  
  5 Dayonna Holmes            11 Charlotte HS          14-06.00  
  6 Julia Gleason             10 Canandaigua           14-05.50  
  7 Leah Blake                10 Geneva                14-03.00  
  7 Shaniqua Porter           11 East Hs-Roch          14-03.00  
  9 Ariel Ashline-Winters     11 Wayne Centra          14-01.00  
 10 Lauren Gallentine          9 Midlakes              13-10.25  
 11 Meaghan Hansen            12 Lyons                 13-03.50  
 12 Taylor DiSanto            10 Lyons                 13-03.00  
 12 Celeste Caccavale         11 Penfield              13-03.00  
 14 Jessica Sullivan           9 Honeoye Fall          12-10.00  
 15 Kayla Goodman             10 Midlakes              12-08.00  
 16 Kristen Kisner            12 Waterloo              12-06.50  
 17 Tanisha Love              11 Edison Tech           12-04.50  
 17 Stephanie Owens            9 Penn Yan              12-04.50  
 19 Mikaeli Robinson           9 Geneseo               12-04.00  
 20 Jen Straube                9 Penfield              12-02.00  
 21 Sabrina Parsons            8 Penn Yan              12-01.00  
 22 Alicia Smith              11 Holley Centr          12-00.00  
 23 Shaondel Hall             10 Sodus Centra          11-11.50  
 24 Kendra Grady              10 Sodus Centra          11-08.25  
 25 Tyra Jones                12 East Hs-Roch          11-07.00  
 26 Amanda Littere            12 Aquinas Inst          11-06.50  
 27 Jessica Bono               9 Geneseo               11-02.50  
 28 Anna Cummings             10 Honeoye Fall          11-01.50  
 29 Nellie Argentieri         11 Geneseo               10-10.00  
 30 Christy Ogden             11 Honeoye Fall          10-07.00  
 31 Malarie Nelson            10 Mynderse Aca          10-06.50  
 32 Lynnea Tillery            12 School Of Th          10-06.00  
 32 Sierra Mendes             12 Holley Centr          10-06.00  
 34 Samantha Cseplo           10 Sodus Centra          10-05.00  
 35 Karley Schuhart            9 Penfield              10-04.50  
 36 Hannah Norton              9 Geneseo               10-04.00  
 37 Kayli Harling              9 Penn Yan               9-08.00  
 38 Jamia McCuller            12 East Hs-Roch           8-01.00  
 39 Alana Snyder              10 Penn Yan               8-00.50  
 40 Rachel Poetker             9 Penfield               8-00.00  
 41 Nicole Ellison            11 Waterloo               7-11.50  
 -- Vicky Young                9 Honeoye Fall              FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Billie Carroll            12 Edison Tech           34-04.75  
  2 Selena Perrin             11 Canandaigua           32-10.25  
  3 Olivia Cushman            12 Penfield              31-10.25  
  4 Justina Sanders-Schifano   9 Sodus Centra          31-06.25  
  5 Emily Vandereems           8 Canandaigua           30-05.00  
  6 Shaniqua Porter           11 East Hs-Roch          30-03.00  
  6 Ariel Ashline-Winters     11 Wayne Centra          30-03.00  
  8 Kennethea Wilson          12 School Of Th          29-10.50  
  9 Elizabeth Kaye            10 Geneseo               29-05.25  
 10 Martha Mevorach           10 Honeoye Fall          29-05.00  
 11 Kylee Hughes               9 Midlakes              28-11.50  
 12 Amy Kurmis                12 East Rochest          28-10.25  
 13 Grace O'Brien              9 Honeoye Fall          28-05.50  
 14 Celeste Caccavale         11 Penfield              28-04.25  
 15 Danielle Romaine          12 Midlakes              27-07.25  
 16 Kelly Bennett             11 Sodus Centra          27-06.50  
 17 Rebecca O'Keefe           12 Penfield              27-06.25  
 18 Christy Ogden             11 Honeoye Fall          27-03.75  
 19 Mikaeli Robinson           9 Geneseo               27-01.50  
 20 Kassidy Cook              10 Geneseo               27-00.25  
 21 Sierra Mendes             12 Holley Centr          26-06.50  
 22 Lexi Reyngoudt            10 Holley Centr          25-06.50  
 23 Casey Beckwith            12 Romulus               25-01.50  
 24 Jaime Kurmis               8 East Rochest          25-00.25  
 25 Karley Schuhart            9 Penfield              24-10.75  
 26 Kristen Kisner            12 Waterloo              23-11.75  
 27 Keena Wildman             10 Honeoye Fall          22-11.25  
 28 ShiAnn Marriott           10 Mynderse Aca          22-05.75  
 29 Allyson Shoap             11 Holley Centr          21-06.75  
 -- Shanelle Clark            12 School Of Th              FOUL  
 -- Amahtala Walker           12 School Of Th              FOUL  
 -- Lynnea Tillery            12 School Of Th              FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sydney Kurtic             11 Honeoye Fall          35-11.00  
  2 Tyra Jones                12 East Hs-Roch          33-07.25  
  3 Ana Santiago               9 East Hs-Roch          29-08.00  
  4 Charnasia Green           12 School Of Th          29-07.75  
  5 Selena Perrin             11 Canandaigua           27-00.25  
  6 Gymmika Manor             11 East Hs-Roch          26-10.00  
  7 Chyna Harris              11 Edison Tech           26-05.25  
  8 Rachel Wiggins            12 Sodus Centra          26-04.50  
  9 Sabrina Gonzalez          12 East Rochest          26-03.00  
 10 Gillian Kurtic             7 Honeoye Fall          25-09.50  
 11 Dana Gillens              10 Marion                25-07.25  
 12 Rachael Spychalski        11 Holley Centr          25-07.00  
 13 Kourtney Baker             9 Marion                25-00.00  
 14 Annie Mills               10 Geneseo               24-07.75  
 15 Jessalyn Cooks            11 Charlotte HS          24-03.00  
 16 Jessica Rhone             10 Romulus               23-03.50  
 17 Paige Whittier            10 Holley Centr          23-00.75  
 18 Meghan Cole                9 Waterloo              22-09.50  
 19 Maddy Dibble               8 Waterloo              22-08.50  
 20 Olivia Cushman            12 Penfield              22-03.75  
 21 Allajae Carter            11 Charlotte HS          22-03.25  
 22 Allyson Shoap             11 Holley Centr          21-06.25  
 23 Shantia Hunt               9 School Of Th          21-04.50  
 24 Sydney Kirven             10 Penfield              21-03.50  
 25 Daijah Spinks              9 East Hs-Roch          21-00.75  
 26 Alexis Jackson             9 Sodus Centra          20-09.00  
 27 Sarina Karito             10 Mynderse Aca          20-07.00  
 27 Angelique Porey           11 East Rochest          20-07.00  
 29 Jasmine Brown             12 Charlotte HS          20-05.50  
 30 Brittany Thomas              Edison Tech           20-02.25  
 31 Alyssa Stock               9 Waterloo              20-02.00  
 32 Malarie Nelson            10 Mynderse Aca          19-06.50  
 32 Katie Maines               9 Geneva                19-06.50  
 34 Meghan Johns              10 Lyons                 18-11.50  
 35 Haley Robinson             9 Penn Yan              18-08.50  
 36 Jordan Bates              10 Waterloo              18-07.50  
 37 Amanda Barnhardt          10 Geneseo               18-05.50  
 38 Caitlin Pulver            10 Geneva                18-04.50  
 39 Shannon Harasta           10 Midlakes              17-07.50  
 40 Holly Bliek               11 Marion                17-05.00  
 41 ShiAnn Marriott           10 Mynderse Aca          16-07.50  
 42 Tiffani Pascarella        10 Waterloo              12-04.50  
 
Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sydney Kurtic             11 Honeoye Fall             92-11  
  2 Annie Mills               10 Geneseo                  87-06  
  3 Selena Perrin             11 Canandaigua              75-11  
  4 Tyra Jones                12 East Hs-Roch             75-07  
  5 Dana Gillens              10 Marion                   73-05  
  6 Sarina Karito             10 Mynderse Aca             72-02  
  7 Rachel Wiggins            12 Sodus Centra             70-02  
  8 Dominique Mendes          11 Holley Centr             66-10  
  9 Sabrina Gonzalez          12 East Rochest             66-04  
 10 Rachael Spychalski        11 Holley Centr             66-01  
 11 Holly Bliek               11 Marion                   64-11  
 12 Ana Santiago               9 East Hs-Roch             64-00  
 13 Shannon Harasta           10 Midlakes                 61-11  
 14 Angelique Porey           11 East Rochest             61-03  
 15 Allyson Shoap             11 Holley Centr             60-09  
 16 Alexis Jackson             9 Sodus Centra             59-10  
 17 Caitlin Pulver            10 Geneva                   59-04  
 18 Kourtney Baker             9 Marion                   59-01  
 19 Carly Jones               11 East Hs-Roch             58-07  
 20 Maddy Dibble               8 Waterloo                 58-03  
 21 Gillian Kurtic             7 Honeoye Fall             57-10  
 22 Sydney Kirven             10 Penfield                 52-04  
 23 Jamia McCuller            12 East Hs-Roch             51-03  
 24 Charnasia Green           12 School Of Th             51-02  
 25 Katie Maines               9 Geneva                   50-10  
 26 Meghan Cole                9 Waterloo                 50-05  
 27 Larissa Graham            10 Sodus Centra             50-03  
 28 Nicole Ellison            11 Waterloo                 50-01  
 29 Amanda Barnhardt          10 Geneseo                  49-10  
 30 Cibryna Hill              10 Waterloo                 49-07  
 31 Bridgett Jackson           9 Sodus Centra             45-08  
 32 Shantia Hunt               9 School Of Th             45-00  
 33 Tamara Harley              9 Penfield                 44-00  
 34 Brittney Dorow            11 East Rochest             43-10  
 35 Meghan Johns              10 Lyons                    43-02  
 36 Tatianna VanVliet         11 Geneseo                  40-03  
 37 Virginia Boy              11 East Rochest             38-01  
 38 ShiAnn Marriott           10 Mynderse Aca             37-08  
 39 Melanie Martinez           9 Penfield                 35-11  
 40 Chelsey Stock              9 Waterloo                 35-01  
 -- Paige Whittier            10 Holley Centr              FOUL  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elizabeth Wilkins         11 Penfield               7:44.38  
  2 Capri Thomas              11 Penfield               8:05.69  
  3 Kaylyn Whitney            11 Marion                 8:25.09  
  4 Brenna Raes               11 Marion                 8:25.93  
  5 Emily Monczynski          10 Penfield              10:16.53  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tre'Von Oliver            11 East Hs-Roch             10.80   7 
  2 Brandon VanderBrook       11 Marion                   11.02   7 
  3 Kevin Kershner            12 Honeoye Fall             11.08   7 
  4 Jahmahl Pardner           12 Aquinas Inst             11.20   7 
  5 Nicodemus Gambill         11 East Hs-Roch             11.35   5 
  6 Justin Noye               10 East Hs-Roch             11.42   4 
  7 Cory McNamara             12 Wayne Centra             11.45   7 
  8 Shyquan Jones             12 Edison Tech              11.49   6 
  9 Daekwan Garfield           9 Edison Tech              11.56   7 
 10 Brad Carroll              12 Holley Centr             11.58   7 
 11 Brok Martin                9 Canandaigua              11.72   6 
 12 Mac Liu                   12 Honeoye Fall             11.72   5 
 13 Nick VanderWeide          12 Midlakes                 11.91   6 
 14 Marx Jean                 11 East Hs-Roch             11.98   4 
 15 Mo Carlon                 11 Geneseo                  12.00   5 
 16 Eugene White              11 Sodus Centra             12.01   5 
 17 Kenny Grady                9 Lyons                    12.05   6 
 18 Earl Williams             10 Charlotte HS             12.06   1 
 19 Colby Landschoot          11 Midlakes                 12.09   6 
 20 Terrille Howard           11 School Of Th             12.28   1 
 21 Lee Matthews               9 Honeoye Fall             12.28   3 
 22 Tyler Zimbardi             9 Canandaigua              12.32   3 
 23 Toby Wise                 10 Waterloo                 12.35   5 
 24 Akeem Hosang              10 East Rochest             12.36   3 
 25 Thomas Mariano            10 School Of Th             12.43   2 
 26 Jose Diaz                 10 Wayne Centra             12.47   3 
 27 Collin Farrell             8 Midlakes                 12.53   4 
 28 Justice Jackson-Dean      10 Charlotte HS             12.60   4 
 29 Chris Flynn               12 Lyons                    12.63   5 
 30 Michael Alexander          9 Geneva                   12.67   4 
 31 Darnell Parker             9 Geneva                   12.77   6 
 32 Adam Stetzel               7 Holley Centr             12.86   3 
 33 Phil Haughton             10 Holley Centr             12.94   4 
 34 Jalen Smith               11 School Of Th             12.96   2 
 35 Albert Rice                9 Edison Tech              13.05   6 
 36 Jerry DellaPorta          10 Marion                   13.19   2 
 37 Harley Anderson           10 Romulus                  13.29   4 
 38 Zack Shipman              11 Sodus Centra             13.34   3 
 39 Travis Decker             10 Waterloo                 13.55   1 
 40 Wally Morris               9 Sodus Centra             13.98   2 
 41 Garrett Johnstone          9 Wayne Centra             14.01   2 
 42 Andrew Erskine             9 Waterloo                 14.49   1 
 43 Jake DeChick               9 Waterloo                 14.52   1 
 44 Ethan Dorow                8 East Rochest             14.84   1 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tre'Von Oliver            11 East Hs-Roch             22.60   8 
  2 Brandon VanderBrook       11 Marion                   22.61   8 
  3 Kevin Kershner            12 Honeoye Fall             22.74   7 
  4 Chad Roe                  12 Charlotte HS             22.87   8 
  5 Jahmahl Pardner           12 Aquinas Inst             23.13   8 
  6 Nicodemus Gambill         11 East Hs-Roch             23.42   8 
  7 Cory McNamara             12 Wayne Centra             23.62   8 
  8 Justin Noye               10 East Hs-Roch             23.66   7 
  9 Daekwan Garfield           9 Edison Tech              23.67   8 
 10 Trevor Wilkes             12 Honeoye Fall             23.93   5 
 11 Chris Weeden              12 Penn Yan                 24.16   7 
 12 Earl Williams             10 Charlotte HS             24.23   7 
 13 Cory Terwilliger          12 Penfield                 24.39   6 
 14 Tremel Starks             10 Edison Tech              24.52   7 
 15 Kenny Grady                9 Lyons                    24.54   6 
 16 Michael Manley            11 Aquinas Inst             24.68   7 
 17 Lee Matthews               9 Honeoye Fall             24.69   4 
 18 Terrille Howard           11 School Of Th             24.84   4 
 19 Akeem Hosang              10 East Rochest             25.00   4 
 20 John Elia                 11 Canandaigua              25.02   5 
 21 Josh White                12 East Rochest             25.06   3 
 22 Bryan Rollins             10 Geneseo                  25.10   3 
 23 Tyler Zimbardi             9 Canandaigua              25.34   4 
 24 Richard Cowans            10 Edison Tech              25.38   5 
 25 Eugene White              11 Sodus Centra             25.46   2 
 26 Tyler Jodeit              11 Waterloo                 25.48   5 
 27 Chris Flynn               12 Lyons                    25.50   5 
 28 Broderick Walker           9 Marion                   25.55   4 
 29 Thomas Mariano            10 School Of Th             25.73   6 
 30 Collin Farrell             8 Midlakes                 25.94   6 
 31 Jose Diaz                 10 Wayne Centra             26.04   6 
 32 Joshua Allen               9 School Of Th             26.19   8 
 33 Michael Alexander          9 Geneva                   26.38   3 
 34 Justin Grimes             10 Midlakes                 26.48   4 
 35 Toby Wise                 10 Waterloo                 26.49   3 
 36 Darnell Parker             9 Geneva                   26.51   4 
 37 Jerry DellaPorta          10 Marion                   26.69   2 
 38 Justice Jackson-Dean      10 Charlotte HS             26.84   3 
 39 Kyle Pappin               12 Wayne Centra             26.91   5 
 40 Julius Brunson            10 Aquinas Inst             27.05   6 
 41 Timur Doenmez             11 Holley Centr             27.17   2 
 42 Phil Haughton             10 Holley Centr             27.37   3 
 43 Travis Decker             10 Waterloo                 28.61   3 
 44 Javaris Tramel            11 School Of Th             29.04   6 
 45 Michael LoVerdi           11 Geneseo                  29.05   2 
 46 Dave Mauer                10 Penfield                 29.12   3 
 47 Andrew Erskine             9 Waterloo                 29.89   2 
 48 Austen Perez              11 East Rochest             30.20   1 
 49 Markel Louis               9 Edison Tech              31.23   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chad Roe                  12 Charlotte HS             51.84   7 
  2 Brandon VanderBrook       11 Marion                   52.11   7 
  3 Chris Weeden              12 Penn Yan                 52.49   7 
  4 Tyre Douglas              12 Edison Tech              52.83   7 
  5 Tyre Smith                11 Lyons                    53.28   6 
  6 Ben Drexler               11 Aquinas Inst             53.34   7 
  7 Cody Engelsen             12 Marion                   53.75   7 
  8 Nile Saahir               12 Edison Tech              53.94   7 
  9 Derrick Warren            11 East Hs-Roch             54.13   6 
 10 Trevor Wilkes             12 Honeoye Fall             54.66   7 
 11 Cole Matthews             11 Honeoye Fall             54.68   6 
 12 Jarrett Osterhout         12 Canandaigua              56.54   6 
 13 Abdul Conteh               9 East Hs-Roch             57.73   5 
 14 John Elia                 11 Canandaigua              57.85   6 
 15 Oliver Love               12 Canandaigua              58.86   4 
 16 Steven Dill               11 Holley Centr             58.86   5 
 17 Andrew Sperr              12 Penn Yan               1:00.40   4 
 18 Jared Hotchkiss           12 Midlakes               1:00.88   5 
 19 Joshua Allen               9 School Of Th           1:01.35   6 
 20 Rory Kirven               10 Penfield               1:01.85   3 
 21 Kyle Pappin               12 Wayne Centra           1:02.17   4 
 22 Nick Morales              12 Mynderse Aca           1:02.40   3 
 23 Tyler Cummings            10 Wayne Centra           1:02.52   4 
 24 Travis Mothersell         12 Penn Yan               1:02.53   5 
 25 Harley Anderson           10 Romulus                1:02.66   2 
 26 Sabastian Bersani-Molina   9 Geneva                 1:02.66   3 
 27 Greg Meisenzahl            9 Wayne Centra           1:02.72   4 
 28 Nathan Bardeen            10 Aquinas Inst           1:02.88   4 
 29 Jack McDonald              9 Honeoye Fall           1:03.49   3 
 30 Shaquan Lake              12 East Hs-Roch           1:03.72   5 
 31 Tyler Jodeit              11 Waterloo               1:03.95   5 
 32 Dan Flanagan              10 Holley Centr           1:04.97   1 
 33 Javaris Tramel            11 School Of Th           1:04.99   4 
 34 Stephan Uveges            11 Midlakes               1:05.15   2 
 35 Andrew Zellers            11 Mynderse Aca           1:05.77   2 
 36 Ian McLellan              10 Aquinas Inst           1:07.91   1 
 37 Michael Alward            10 Sodus Centra           1:08.32   2 
 38 Thomas Gage                9 Waterloo               1:09.88   2 
 39 John Herrington           11 Lyons                  1:11.53   1 
 40 Ethan Dorow                8 East Rochest           1:12.02   1 
 41 Washington Wulu            9 East Hs-Roch           1:14.76   5 
 42 Anthony Troiano            8 East Rochest           1:15.68   1 
 43 Prashanta Augustine        9 Geneva                 1:22.59   2 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Mullen             11 Brighton               2:05.40  
  2 Gabe Rodriguez            11 Geneseo                2:06.88  
  3 Tyre Douglas              12 Edison Tech            2:07.53  
  4 Tyler DeMay               12 East Rochest           2:10.25  
  5 Ben Drexler               11 Aquinas Inst           2:10.29  
  6 Jeff Richter              12 Honeoye Fall           2:10.91  
  7 Cole Matthews             11 Honeoye Fall           2:11.04  
  8 Melvin Dillard-Deas       12 Charlotte HS           2:12.22  
  9 Tallon Rood               11 Marion                 2:15.27  
 10 Louis Jackson             12 East Hs-Roch           2:16.99  
 11 James Holley-Grisham      11 East Hs-Roch           2:18.37  
 12 Aquiol Tyson              11 Edison Tech            2:18.47  
 13 Will Ronchetti            10 Brighton               2:21.65  
 14 Cal Robinson              10 Penfield               2:22.14  
 15 Abdul Conteh               9 East Hs-Roch           2:23.19  
 16 Ian Masters               10 Penfield               2:23.44  
 17 Corey Wegman              11 Aquinas Inst           2:23.87  
 18 Derrick Warren            11 East Hs-Roch           2:26.81  
 19 Travis Mothersell         12 Penn Yan               2:27.09  
 20 Bradley Overacre          11 Lyons                  2:27.41  
 21 Nile Saahir               12 Edison Tech            2:28.61  
 22 Greg Meisenzahl            9 Wayne Centra           2:31.08  
 23 James Williams            11 Holley Centr           2:31.81  
 24 Jack Gillooly              9 Penfield               2:32.74  
 25 Joe Owens                  9 Penfield               2:33.51  
 26 Gregory Neuberger         10 Penn Yan               2:34.84  
 27 Mark Paulson              11 Honeoye Fall           2:35.69  
 28 Tim Mastellar             10 Romulus                2:37.09  
 29 Kenneth Fox                9 Aquinas Inst           2:40.72  
 30 Andrew Zellers            11 Mynderse Aca           2:41.16  
 31 Steve Wilfread            12 Canandaigua            2:44.75  
 32 David Manktelow           11 Lyons                  2:47.30  
 33 Zachary DeMay              7 East Rochest           2:52.60  
 34 Davion Hanks               9 Edison Tech            3:08.45  
 35 Otis Wolf                 10 School Of Th           3:09.54  
 36 Duncan McClure             9 Marion                 3:09.55  
 37 Sam Cook                   9 Lyons                  3:12.72  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Geoff Rouin               10 Penn Yan               4:34.30  
  2 Andrew Mullen             11 Brighton               4:34.49  
  3 Gabe Rodriguez            11 Geneseo                4:43.44  
  4 David Smith               11 Holley Centr           4:47.34  
  5 Will Ronchetti            10 Brighton               4:53.63  
  6 Tallon Rood               11 Marion                 4:54.36  
  7 John Lawlor               11 Honeoye Fall           4:57.20  
  8 Jacob Hanss               10 East Rochest           5:03.60  
  9 Sean Rollins              12 Geneseo                5:06.77  
 10 Corey Wegman              11 Aquinas Inst           5:08.64  
 11 Mitch Moran               11 Penfield               5:08.78  
 12 John Scahill               9 East Rochest           5:16.24  
 13 Matt Geraci                9 Honeoye Fall           5:17.56  
 14 Allen Pinkins             11 East Hs-Roch           5:20.77  
 15 Ryan Daudelin              9 East Rochest           5:23.52  
 16 Bryan Hilfiker            11 Sodus Centra           5:25.35  
 17 James Williams            11 Holley Centr           5:26.02  
 18 Tom Hinman                10 Honeoye Fall           5:27.57  
 19 Matt Jankowski            12 Midlakes               5:27.99  
 20 Momoh Kamara               8 School Of Th           5:28.76  
 21 Matan Presberg            10 School Of Th           5:34.99  
 22 Joshua Vigo                9 East Hs-Roch           5:40.16  
 23 Peter Tomlinson           12 Penn Yan               5:41.63  
 24 Nick Beach                 9 Canandaigua            5:43.00  
 25 Matt Decker                9 Midlakes               5:58.79  
 26 Peter Newman              12 Honeoye Fall           6:02.07  
 27 Keegan Poole               9 Midlakes               6:04.96  
 28 Kevin Bonilla             10 East Hs-Roch           6:05.18  
 29 Tom Mueller                9 Midlakes               6:10.56  
 30 Andrew Uttaro             12 Canandaigua            6:11.22  
 31 Christian Maldonado        9 East Hs-Roch           6:41.85  
 32 James Frank               10 Sodus Centra           6:51.04  
 33 Davion Hanks               9 Edison Tech            6:54.77  
 34 Washington Wulu            9 East Hs-Roch           7:15.16  
 35 Otis Wolf                 10 School Of Th           7:22.71  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Geoff Rouin               10 Penn Yan              10:11.05  
  2 Brendan Tassone           12 Penfield              10:16.25  
  3 David Smith               11 Holley Centr          10:16.47  
  4 Mike Kozlowski            10 Penfield              10:18.74  
  5 Devon Rodriguez           12 Geneseo               10:22.65  
  6 Langton Douglas           11 Honeoye Fall          10:36.90  
  7 Patrick Leo               11 Honeoye Fall          10:47.22  
  8 Joe Brunett               12 Honeoye Fall          10:49.34  
  9 Jacob Hanss               10 East Rochest          10:49.98  
 10 Dawson Bathgate            8 East Rochest          11:24.73  
 11 Joseph Northup             9 Waterloo              11:37.50  
 12 Mike Sticco               10 Mynderse Aca          11:38.66  
 13 Sam Mozingo               12 Penfield              11:42.15  
 14 Matan Presberg            10 School Of Th          11:59.08  
 15 Momoh Kamara               8 School Of Th          12:00.06  
 16 Peter Tomlinson           12 Penn Yan              12:01.73  
 17 Emmitt Aimino             12 Marion                12:31.53  
 18 Jillo Lamin               10 East Hs-Roch          12:41.73  
 19 Joshua Vigo                9 East Hs-Roch          13:01.17  
 20 Jacob Macano              10 Wayne Centra          13:01.56  
 21 Brett McManus              9 Marion                13:06.71  
 22 James Frank               10 Sodus Centra          15:47.90  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Shyquan Jones             12 Edison Tech              15.06   4 
  2 Jahmahl Pardner           12 Aquinas Inst             15.46   4 
  3 Sachar Williams           12 East Hs-Roch             15.73   4 
  4 Zachary Klick             11 Canandaigua              16.57   3 
  5 Alijhiah Minor            11 Canandaigua              17.08   4 
  6 Zach Koester              12 Charlotte HS             17.29   3 
  7 Aquiol Tyson              11 Edison Tech              17.45   4 
  8 Terrille Howard           11 School Of Th             18.06   4 
  9 Joe Frost                 11 Geneseo                  18.20   3 
 10 Jacob Cook                10 Geneseo                  18.55   3 
 11 Steven Dill               11 Holley Centr             18.59   3 
 12 Efrain Lugo               12 Geneva                   19.00   4 
 13 Jack McDonald              9 Honeoye Fall             19.23   2 
 14 Mason Tyrrel              12 Honeoye Fall             19.79   2 
 15 Noah Marthaller           10 Canandaigua              20.16   3 
 16 Paul Larzelere            10 Penn Yan                 20.22   3 
 17 Louis Jackson             12 East Hs-Roch             20.27   2 
 18 Mike Pulver               11 Geneva                   22.32   2 
 19 Xavier Phillip             8 Geneva                   22.46   2 
 20 Colby Shuler              12 Honeoye Fall             23.35   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sachar Williams           12 East Hs-Roch             58.55   4 
  2 Shyquan Jones             12 Edison Tech            1:00.94   4 
  3 Efrain Lugo               12 Geneva                 1:01.53   4 
  4 Zachary Klick             11 Canandaigua            1:01.62   3 
  5 Kaishaun Cathey           11 Edison Tech            1:04.44   4 
  6 Jacob Cook                10 Geneseo                1:05.00   4 
  7 Bennie Dukes              10 Charlotte HS           1:06.89   4 
  8 Paul Larzelere            10 Penn Yan               1:07.45   3 
  9 Steven Dill               11 Holley Centr           1:08.57   3 
 10 Collin Farrell             8 Midlakes               1:09.04   3 
 11 Greg Pardner              11 Aquinas Inst           1:09.31   4 
 12 Da'Darrius Dillard         9 Edison Tech            1:09.72   2 
 13 David Shell               11 Honeoye Fall           1:11.63   3 
 14 Charles Steuerwald        10 Penfield               1:12.25   3 
 15 Noah Marthaller           10 Canandaigua            1:13.46   2 
 16 Tyler Veile               10 Wayne Centra           1:14.49   2 
 17 Christian Metcalfe        11 Sodus Centra           1:14.63   2 
 18 Xavier Phillip             8 Geneva                 1:16.00   2 
 19 Mike Pulver               11 Geneva                 1:16.86   2 
 20 Colby Orlando             12 Midlakes               1:23.82   1 
 21 Jalen Smith               11 School Of Th           1:26.89   4 
 22 Tyrone Roundtree           9 Edison Tech            1:29.19   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Colby Shuler              12 Honeoye Fall          11:27.56  
  2 Bradley Overacre          11 Lyons                 11:37.49  
  3 Bryan Hilfiker            11 Sodus Centra          11:37.78  
  4 Mike Sticco               10 Mynderse Aca          11:37.81  
  5 Zach Messerschmidt        10 Geneseo               11:40.64  
  6 Wyatt Lawler              11 Aquinas Inst          11:46.56  
  7 David Shell               11 Honeoye Fall          11:57.22  
  8 Cody Engelsen             12 Marion                12:08.97  
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 East Hs-Roch                                          44.49   2 
  2 Honeoye Falls-Lima                                    45.65   1 
  3 Charlotte HS                                          46.04   2 
  4 Canandaigua                                           46.51   2 
  5 Edison Tech                                           46.62   2 
  6 Midlakes                                              47.40   2 
  7 Aquinas Institute                                     48.12   2 
  8 Lyons                                                 49.42   1 
  9 School Of The Arts                                    49.43   2 
 10 Penn Yan                                              49.83   2 
 11 Penfield                                              49.96   1 
 12 Geneva                                                49.97   1 
 13 Sodus Central                                         50.13   1 
 14 Wayne Central                                         50.93   1 
 15 Waterloo                                              51.19   1 
 -- Holley Central                                           DQ   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Edison Tech                                         3:36.71   2 
  2 Charlotte HS                                        3:42.41   2 
  3 East Hs-Roch                                        3:55.15   2 
  4 School Of The Arts                                  4:03.18   2 
  5 Waterloo                                            4:08.36   1 
  6 Sodus Central                                       4:08.95   1 
  7 Wayne Central                                       4:12.87   2 
  8 Penfield                                            4:15.82   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Honeoye Falls-Lima                                  9:09.67  
  2 East Hs-Roch                                        9:22.79  
  3 Charlotte HS                                        9:28.98  
  4 East Rochester                                      9:29.54  
  5 Penfield                                            9:29.61  
  6 School Of The Arts                                 10:28.38  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jarrett Osterhout         12 Canandaigua            6-02.00  
  2 Elijah Cotton             12 School Of Th           6-01.00  
  3 Noah McDonald             10 Penfield               5-09.00  
  4 Bryan Rollins             10 Geneseo                5-09.00  
  5 Aquiol Tyson              11 Edison Tech            5-07.00  
  6 Spencer Stokes            10 Penfield               5-07.00  
  6 Joe Frost                 11 Geneseo                5-07.00  
  8 Mason Tyrrel              12 Honeoye Fall           5-07.00  
  9 Tre'Von Oliver            11 East Hs-Roch           5-05.00  
  9 Josh White                12 East Rochest           5-05.00  
 11 Samuel Harding            11 Canandaigua            5-03.00  
 11 Tyre Smith                11 Lyons                  5-03.00  
 11 Alec Rice                  9 Geneseo                5-03.00  
 11 Nathan Bardeen            10 Aquinas Inst           5-03.00  
 11 Broderick Walker           9 Marion                 5-03.00  
 16 Alex Obenhofer            11 Honeoye Fall           5-00.00  
 16 James Holley-Grisham      11 East Hs-Roch           5-00.00  
 16 Colby Landschoot          11 Midlakes               5-00.00  
 19 Justin Grimes             10 Midlakes               4-09.00  
 19 James Williams            11 Holley Centr           4-09.00  
 19 Jack McDonald              9 Honeoye Fall           4-09.00  
 19 Mike Pulver               11 Geneva                 4-09.00  
 19 Nick Morales              12 Mynderse Aca           4-09.00  
 19 Brian Prater              10 Geneva                 4-09.00  
 -- Stephan Uveges            11 Midlakes                    NH  
 -- Garrett Johnstone          9 Wayne Centra                NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chris Tylock              12 Penfield              10-06.00  
  2 Taylor Miller             12 Penn Yan               9-09.00  
  3 Brad Alexander            10 Honeoye Fall           9-06.00  
  4 Devan Marsteiner          10 Sodus Centra           9-00.00  
  5 Dakota Castilleja         10 East Rochest           9-00.00  
  6 Drew McUmber              10 Lyons                  8-06.00  
  7 Joe Frost                 11 Geneseo                8-06.00  
  8 Garsaovan Bekauri         12 Geneva                 8-06.00  
  9 Josh Wilkes               10 Honeoye Fall           8-00.00  
  9 Bryan Lantry              10 Wayne Centra           8-00.00  
 11 Leo Radcliffe              9 Penfield               7-06.00  
 11 James Patton               9 Honeoye Fall           7-06.00  
 13 Brett McManus              9 Marion                 7-00.00  
 13 Mike Pulver               11 Geneva                 7-00.00  
 13 Lee Matthews               9 Honeoye Fall           7-00.00  
 -- Emmitt Aimino             12 Marion                      NH  
 -- Dan Flanagan              10 Holley Centr                NH  
 -- Samuel Harding            11 Canandaigua                 NH  
 -- Noah McDonald             10 Penfield                    NH  
 -- Caleb Diep                11 Holley Centr                NH  
 -- Peter Garrow              12 Penfield                    NH  
 -- David Manktelow           11 Lyons                       NH  
 -- Will Sheckler             10 Midlakes                    NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mac Liu                   12 Honeoye Fall          21-03.25  
  2 Cory McNamara             12 Wayne Centra          20-11.50  
  3 Aquiol Tyson              11 Edison Tech           19-05.25  
  4 Nick VanderWeide          12 Midlakes              19-02.75  
  5 Jarrett Osterhout         12 Canandaigua           19-01.50  
  5 Bryan Rollins             10 Geneseo               19-01.50  
  7 Sachar Williams           12 East Hs-Roch          18-11.50  
  8 Mo Carlon                 11 Geneseo               18-10.50  
  9 Melvin Dillard-Deas       12 Charlotte HS          18-09.50  
 10 Colby Landschoot          11 Midlakes              18-07.00  
 10 James Holley-Grisham      11 East Hs-Roch          18-07.00  
 12 Bradley Overacre          11 Lyons                 18-02.25  
 13 Ryan Enderby              12 Penfield              17-11.75  
 14 Tyler Zimbardi             9 Canandaigua           17-11.50  
 15 Kenny Grady                9 Lyons                 17-10.50  
 16 Josh Chavez               12 School Of Th          17-09.50  
 17 Shaquan Lake              12 East Hs-Roch          17-02.00  
 18 Taylor Miller             12 Penn Yan              17-01.00  
 19 Devan Marsteiner          10 Sodus Centra          17-00.50  
 19 Brad Alexander            10 Honeoye Fall          17-00.50  
 21 Jake Saracino             11 Midlakes              16-10.75  
 22 Brad Carroll              12 Holley Centr          16-10.00  
 23 James Patton               9 Honeoye Fall          16-09.50  
 24 Matthew Derse             10 Wayne Centra          16-08.50  
 25 Akeem Hosang              10 East Rochest          16-07.50  
 26 Chris Flynn               12 Lyons                 16-06.00  
 27 Adam Stetzel               7 Holley Centr          16-05.25  
 28 John Elia                 11 Canandaigua           16-02.25  
 29 Josh White                12 East Rochest          16-00.00  
 30 Alec Rice                  9 Geneseo               15-10.00  
 31 Da'Darrius Dillard         9 Edison Tech           15-09.00  
 32 Tyler Corso                9 Penfield              15-04.75  
 33 Jared Hotchkiss           12 Midlakes              15-03.00  
 34 Gregory Brewer            12 Geneva                15-01.00  
 35 Trevor Lacz                9 Honeoye Fall          14-05.00  
 36 Xavier Phillip             8 Geneva                13-11.75  
 37 Jerry DellaPorta          10 Marion                13-05.00  
 38 Evan Switzer               9 Geneva                13-01.00  
 39 Skyler Cosco               9 Wayne Centra          13-00.50  
 40 Austen Perez              11 East Rochest          12-09.25  
 41 Toby Young                 9 Marion                12-08.00  
 42 Isaiah Richardson          8 Geneva                12-05.25  
 43 Josh Anglum                9 Penfield              11-02.50  
 44 Jake DeChick               9 Waterloo              11-01.50  
 45 Theodore Cegelski         10 Penfield              10-01.75  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Louis Jackson             12 East Hs-Roch          42-04.75  
  2 Kaishaun Cathey           11 Edison Tech           42-02.25  
  3 Alijhiah Minor            11 Canandaigua           41-11.00  
  4 Josh Chavez               12 School Of Th          39-03.50  
  5 Alex Obenhofer            11 Honeoye Fall          39-00.75  
  6 Bradley Overacre          11 Lyons                 38-11.25  
  7 Nick VanderWeide          12 Midlakes              38-07.50  
  8 Ryan Enderby              12 Penfield              37-08.00  
  9 Spencer Stokes            10 Penfield              35-08.50  
 10 Noah Marthaller           10 Canandaigua           35-04.00  
 11 Jared Hotchkiss           12 Midlakes              35-02.50  
 12 Tyler James               11 Canandaigua           34-07.50  
 13 Taylor Miller             12 Penn Yan              34-04.00  
 14 Trevor Lacz                9 Honeoye Fall          34-03.75  
 15 Abdul Conteh               9 East Hs-Roch          33-02.00  
 16 Justin Grimes             10 Midlakes              32-06.50  
 17 Gregory Brewer            12 Geneva                32-03.25  
 18 Michael LoVerdi           11 Geneseo               32-01.50  
 19 Mitchell Herendeen        11 Canandaigua           31-09.50  
 20 Matthew Derse             10 Wayne Centra          31-00.00  
 21 Ben Thompson               9 Honeoye Fall          30-03.50  
 22 Jalen Kingston             9 Waterloo              30-00.00  
 23 Evan Switzer               9 Geneva                28-05.50  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ian Gillens               11 Marion                45-06.25  
  2 Jack Weldon               12 Honeoye Fall          43-08.50  
  3 Reid Castner              12 Penn Yan              38-08.00  
  4 Forrest Buchan            12 Geneseo               37-08.00  
  5 David Kukfa               11 Penfield              36-02.50  
  6 Josh Hinz                 12 Wayne Centra          35-11.00  
  7 Donte Johnson              9 East Hs-Roch          34-11.25  
  8 Vamunyah Kamara           10 Edison Tech           34-06.50  
  9 Jeremy Roberts            12 Canandaigua           34-05.50  
 10 Thomas Hillaire           11 Aquinas Inst          34-03.00  
 11 Michael Shaw              11 School Of Th          34-02.00  
 12 Nick Morales              12 Mynderse Aca          34-01.00  
 13 Nick Pomponio             11 Wayne Centra          33-10.50  
 14 Brody Watson              12 Canandaigua           32-10.25  
 15 Caleb Diep                11 Holley Centr          32-09.00  
 16 Joseph Foster              9 Edison Tech           32-07.75  
 17 Charles Nash              10 Edison Tech           32-07.25  
 18 Artez McFadden            12 East Hs-Roch          32-07.00  
 19 Marcos Gonzalez           12 Charlotte HS          32-05.50  
 20 Donnie Rice               11 Geneseo               32-03.50  
 21 Shaquille Siplin          12 School Of Th          32-01.25  
 22 Ron Lewis                    School Of Th          32-01.00  
 22 David Rigerman            11 Holley Centr          32-01.00  
 24 Ryan LaFountain           11 East Rochest          31-09.50  
 25 Tyler Kawalski            12 Penfield              31-01.75  
 26 Cody Pinkins              11 East Hs-Roch          30-11.50  
 27 Sam Mitchell              11 Marion                30-08.75  
 28 Ben Baker                 12 Midlakes              30-05.25  
 29 Oliver Love               12 Canandaigua           30-01.50  
 30 Andrew Sperr              12 Penn Yan              30-00.00  
 31 Steve Barney              11 Holley Centr          29-11.00  
 32 Joe Fulmore                9 Aquinas Inst          29-04.50  
 33 Jordan Richardson          9 Charlotte HS          28-10.00  
 34 Lucas Ruckle              11 Canandaigua           28-08.75  
 35 Ben Clise                 10 Romulus               28-06.50  
 36 Gary Callotta                Wayne Centra          28-06.25  
 37 Michael Macauley           9 Geneseo               28-04.00  
 38 Noah Pitifer              12 Geneva                27-03.50  
 39 Alex Brophy               10 Penfield              27-03.00  
 40 Benjamin Cruz             10 Edison Tech           27-02.75  
 41 Drew Richard              12 Honeoye Fall          27-02.50  
 42 Tim Mastellar             10 Romulus               26-09.75  
 43 Travis Decker             10 Waterloo              26-00.75  
 44 Tom Murphy                11 Penfield              25-10.50  
 45 Ben Davies                 9 Marion                25-05.50  
 46 Dustin Keen               12 Penn Yan              25-05.00  
 47 Robert Mowers             11 East Rochest          25-01.00  
 48 Thomas Gage                9 Waterloo              24-08.50  
 49 Marx Jean                 11 East Hs-Roch          24-02.50  
 50 Zachary Sheridan          10 Midlakes              23-02.00  
 51 Ed Murray                 10 Romulus               22-05.00  
 52 Bryce Chapman              9 Geneseo               22-01.50  
 53 Javon Boaz                   Aquinas Inst          21-07.00  
 54 Brent Siwak               12 Penn Yan              20-10.25  
 55 Isaiah Richardson          8 Geneva                19-09.00  
 56 Nick Westfall              9 Midlakes              19-07.00  
 57 Bryant Carter              9 Edison Tech           16-02.50  
 
Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ian Gillens               11 Marion                  131-07  
  2 Donnie Rice               11 Geneseo                 115-10  
  3 Tyler James               11 Canandaigua             107-06  
  4 Josh Hinz                 12 Wayne Centra            104-05  
  5 Ryan LaFountain           11 East Rochest            101-08  
  6 Artez McFadden            12 East Hs-Roch             97-10  
  7 Donte Johnson              9 East Hs-Roch             96-03  
  8 Vamunyah Kamara           10 Edison Tech              96-01  
  9 Jordan Richardson          9 Charlotte HS             94-00  
 10 Ben Baker                 12 Midlakes                 93-11  
 11 Jeremy Roberts            12 Canandaigua              93-06  
 12 Michael Macauley           9 Geneseo                  92-05  
 13 Ed Murray                 10 Romulus                  90-08  
 14 Forrest Buchan            12 Geneseo                  90-04  
 15 Kyle Betron               12 Geneseo                  89-02  
 16 Marcos Gonzalez           12 Charlotte HS             87-02  
 17 Joseph Foster              9 Edison Tech              82-05  
 18 Charles Nash              10 Edison Tech              82-03  
 19 Caleb Diep                11 Holley Centr             81-08  
 20 Nick Morales              12 Mynderse Aca             80-03  
 21 Lucas Ruckle              11 Canandaigua              79-10  
 22 Ben Clise                 10 Romulus                  76-09  
 23 Brody Watson              12 Canandaigua              75-06  
 24 Nick Pomponio             11 Wayne Centra             75-05  
 25 Tim Mastellar             10 Romulus                  74-06  
 26 Andrew Sperr              12 Penn Yan                 73-00  
 27 Jamire Ballard               East Hs-Roch             71-11  
 28 Harley Anderson           10 Romulus                  70-10  
 29 Ron Lewis                    School Of Th             70-08  
 30 Jalen Kingston             9 Waterloo                 67-06  
 31 Drew Richard              12 Honeoye Fall             67-04  
 32 Steve Barney              11 Holley Centr             66-11  
 33 Gregory Neuberger         10 Penn Yan                 66-05  
 34 Tyler Kawalski            12 Penfield                 66-01  
 35 Benjamin Cruz             10 Edison Tech              64-03  
 36 Noah Pitifer              12 Geneva                   63-11  
 37 David Kukfa               11 Penfield                 63-06  
 38 Gary Callotta                Wayne Centra             60-06  
 39 Thomas Gage                9 Waterloo                 57-09  
 40 Zachary Sheridan          10 Midlakes                 55-05  
 41 Isaiah Richardson          8 Geneva                   49-11  
 42 Robert Mowers             11 East Rochest             45-04  
 43 Nick Westfall              9 Midlakes                 43-11  
 44 Bryant Carter              9 Edison Tech              27-11  
 -- Shaquille Siplin          12 School Of Th              FOUL  
 -- Jack Weldon               12 Honeoye Fall              FOUL  
 -- Reid Castner              12 Penn Yan                  FOUL  
 -- David Rigerman            11 Holley Centr              FOUL