Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/19/2013 04:12 PM
                        Trent Jackson Invit - 1/19/2013                        
                                Brockport State                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Seidman, Andy             11 Penfield               9:00.10  
  2 Nichy, Matt               11 Depew                  9:05.63  
  3 Smith, Nick               12 Williamson C          10:01.06  
 
Event 2  Girls 4x200 Meter Relay 3 turn stag
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Lancaster                                           1:45.68   5 
  2 Edison Tech                                         1:46.87   5 
  3 Rush-Henrietta                                      1:49.72   5 
  4 Pittsford Sutherland                                1:51.83   5 
  5 Gates-Chili                                         1:52.19   5 
  6 Webster Schroeder                                   1:52.28   4 
  7 Canandaigua                                         1:52.36   4 
  8 S.O.T.A.                                            1:52.80   5 
  9 Wayland-Cohocton                                    1:52.94   4 
 10 Fairport                                            1:53.13   4 
 11 Palmyra-Macedon                                     1:54.47   4 
 12 Mercy                                               1:55.83   3 
 13 Ballston Spa HS                                     1:55.98   3 
 14 Penfield                                            1:56.08   4 
 15 Hamburg                                             1:57.38   2 
 16 Williamsville North                                 1:58.16   2 
 17 Depew                                               1:58.24   2 
 18 Batavia                                             2:00.80   3 
 19 Greece Athena                                       2:01.22   3 
 20 Ne/Nw Coll Prep                                     2:01.61   1 
 21 East Irondequoit                                    2:01.81   3 
 22 Livonia                                             2:02.68   1 
 23 Brockport                                           2:03.77   1 
 24 Williamsville East                                  2:04.85   1 
 
Event 3  Boys 4x200 Meter Relay 3 turn stag
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      1:34.22   5 
  2 Edison Tech                                         1:34.50   5 
  3 Spencerport                                         1:35.44   5 
  4 Gates-Chili                                         1:36.09   5 
  5 East High                                           1:36.16   4 
  6 Greece Olympia                                      1:37.36   4 
  7 Batavia                                             1:37.57   4 
  8 Aquinas Institute                                   1:37.75   3 
  9 Greece Athena                                       1:37.83   5 
 10 Fairport                                            1:39.00   3 
 11 Webster Schroeder                                   1:39.26   4 
 12 Lancaster                                           1:39.41   2 
 13 Charlotte HS                                        1:39.48   4 
 14 East Irondequoit                                    1:39.87   3 
 15 Canisius                                            1:40.64   4 
 16 Williamsville North                                 1:41.90   3 
 17 West Irondequoit                                    1:42.77   2 
 18 S.O.T.A.                                            1:43.77   3 
 19 Penfield                                            1:45.58   2 
 20 Ne/Nw Coll Prep                                     1:46.24   3 
 21 Brockport                                           1:50.45   1 
 22 Depew                                               1:51.33   1 
 23 Williamson Central                                  1:51.59   2 
 24 Williamsville East                                  1:55.58   1 
 
Event 4  Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lembo, Katie              11 Penfield               4:40.99  
  2 Albrecht, Autumn          10 Brockport              4:51.48  
  3 Leo, Trista               11 Penfield               4:57.03  
  4 Sedita, Megan              9 Penfield               4:57.98  
  5 Jones, Emma               12 Rush-Henriet           5:00.30  
  6 Lawler, Maggie            12 Victor Centr           5:01.82  
  7 O'Neill, Karli            12 Churchville-           5:05.02  
  8 Garbinski, Dana           11 Canandaigua            5:06.59  
  9 D'Amore, Lauren           12 Canandaigua            5:10.94  
 10 Fredriksen, Hannah        10 Hamburg                5:13.63  
 11 Kurzweil, Charlotte        9 Mercy                  5:14.88  
 12 Moskal, Raelynn           11 Alexander Ce           5:15.46  
 13 Kunigan, Mary             10 Hilton                 5:16.76  
 14 Bartlett, Chelsea         12 Wayland-Coho           5:17.15  
 15 Bucci, Loryn              10 Fairport               5:18.07  
 16 Wojnowski, Veronica        8 East Irondeq           5:18.10  
 17 Danison, Hope             11 Ballston Spa           5:24.89  
 18 Pericozzi, Emily          11 Lancaster              5:24.95  
 19 Clay, Charlene            11 Byron-Bergen           5:25.20  
 20 mccain, marlee            12 WilliamsvE             5:26.51  
 21 Handley, Janelle          10 Greece Athen           5:28.42  
 22 Schmidt, Lizzy            10 WilliamsvN             5:52.33  
 23 Cassidy, Kaylee           10 Batavia                5:59.02  
 24 Curto, Angela             12 Depew                  6:53.90  
 
Event 5  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pease, Keith              12 Greece Athen           4:18.55  
  2 Ranke, Tyler              11 Hilton                 4:27.04  
  3 Schantz, Mikey            12 Rush-Henriet           4:35.18  
  4 Leicht, Tyler             11 Ballston Spa           4:35.76  
  5 Stumph, Zack              12 Hamburg                4:36.15  
  6 Demmer, Ty                11 Batavia                4:36.43  
  7 Rodriguez, Gabe           12 Geneseo                4:39.08  
  8 Kozlowski, Mike           11 Penfield               4:40.88  
  9 Simpson, Zak              11 Brighton               4:43.13  
 10 Geiger, Everett           10 Cal-Mum                4:46.38  
 11 Selbig, Brandon           12 Wayland-Coho           4:46.71  
 12 Killigrew, Kevin          10 Web Schroeder          4:50.17  
 13 Wolf, Josh                12 Fairport               4:52.30  
 14 MacDavid, Jacob           12 Lancaster              4:56.25  
 15 Schmitt, Alexander        11 WilliamsvN             4:57.22  
 16 Burns, Grahm              12 West Irondeq           4:57.95  
 17 Hilfiker, Bryan           12 Sodus Centra           5:01.93  
 18 Cannon, Nathan             9 Gates-Chili            5:03.96  
 19 Christ, William           11 Canisius               5:10.96  
 20 Deuschle, Tyler            9 Depew                  5:25.03  
 21 behuniak, joshua          11 WilliamsvE             5:37.63  
 22 Liddle, Nick              10 Williamson C           5:38.35  
 23 Winslow, Noah              9 Brockport              5:57.97  
 
Event 6  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Grazen, Ashley             9 Lancaster                 7.40q  5 
  2 Stanley, Demonica         10 Edison Tech               7.42q  4 
  3 Obieke, Imani              9 Edison Tech               7.45q  1 
  4 Sullivan, Lauren          12 Lancaster                 7.46q  3 
  5 Kopp, Madeline            12 Spencerport               7.46q  2 
  6 Brinkley, Briyanna        12 S.O.T.A.                  7.51q  2 
  7 Jeffries, Tiaja           11 Rush-Henriet              7.52q  1 
  8 Love, Tanisha             12 Edison Tech               7.59q  3 
  9 McCullough, Jah-Nease     10 S.O.T.A.                  7.64   1 
 10 Ikpot, Emem               10 Mercy                     7.72   5 
 11 Phillips, Allison         12 Palmyra-Mace              7.73   5 
 12 Cycon, Tiffany            10 Lancaster                 7.79   4 
 13 Cubero, Dez               12 Web Thomas                7.80   2 
 14 Boyd, Kristen             10 Batavia                   7.83   1 
 15 Brooken, Jada             11 East High                 7.86   1 
 16 Calderon, Brianna         12 East Irondeq              7.87   4 
 17 May, Leah                 12 Palmyra-Mace              7.92   4 
 18 Olson, Rachel             12 Canandaigua               7.92   3 
 19 Ricketts, Samoya          10 Greece Olymp              7.96   5 
 20 Walker, Alexandra         12 Byron-Bergen              7.96   1 
 21 Hochbrueckner, Kate       12 Geneseo                   8.00   5 
 22 Dehlinger, Brooke         12 Hamburg                   8.02   2 
 23 Kelly, Melissa            10 WilliamsvN                8.03   4 
 24 Martin, Tylyn             12 Fairport                  8.03   2 
 25 Leslie, Brandi             8 Aquinas Inst              8.10   2 
 26 Krol, Ashley              12 Depew                     8.15   3 
 27 Kase, Molly               10 Brighton                  8.15   4 
 28 Babbitt, Jenna            12 LeRoy                     8.30   4 
 29 Lindor, Lora               9 Ne/Nw Coll P              8.41   5 
 30 Gravante, Nikki           10 Gates-Chili               8.54   5 
 31 ostrowski, sarak           8 WilliamsvE                9.04   2 
 
Event 7  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Smith, Brian              12 Greece Athen              6.54q  5 
  2 Noble, Carnell            10 Greece Olymp              6.58q  6 
  3 Harley, Terrance          11 Greece Athen              6.58q  3 
  4 Garfield, Daekwan         10 Edison Tech               6.73q  6 
  5 Gambill, Nicodemus        12 East High                 6.74q  2 
  6 Hardgers, Craig           12 Greece Olymp              6.77q  1 
  7 Kothor, Victorin          12 Greece Odyss              6.77q  5 
  8 Powell, Richard           11 Gates-Chili               6.85q  3 
  9 Scott, Dylan              12 West Irondeq              6.86   6 
 10 McClendon, Darius         12 Greece Arcad              6.91   6 
 11 Williams, Robert          12 Spencerport               6.91   4 
 11 Moore, Tremaine            9 Greece Olymp              6.91   5 
 13 Fuller, Mitch             11 Lancaster                 6.94   2 
 14 Strickland, Parris        10 Brighton                  6.95   4 
 15 Zimbardi, Tyler           10 Canandaigua               6.96   1 
 16 Williams, Earl            11 Charlotte HS              6.98   1 
 17 George, Steve             10 Lancaster                 6.99   3 
 18 Benton, Denzel            12 Canisius                  7.01   4 
 19 Richards, Terrance        10 Aquinas Inst              7.05   5 
 20 Fowler, Malcolm           12 Rush-Henriet              7.06   2 
 21 Jones, Elijah             12 Web Schroeder             7.07   1 
 22 Schaefer, Mathew          11 WilliamsvN                7.09   5 
 23 Ortiz, Jeremiah           12 East Irondeq              7.09   2 
 24 DeMay, Casey              12 Williamson C              7.12   6 
 25 Mangiamele, Will          11 Pitt Sutherland           7.16   3 
 26 Fryer, Cameron            11 Canisius                  7.16   3 
 27 Merrill, Xavier           12 Ne/Nw Coll P              7.18   3 
 28 Edwards, Lucky             9 Uprep Roch                7.19   5 
 29 Hailey, Jiren             11 Fairport                  7.25   1 
 30 Sosnoski, Kyle            12 Depew                     7.31   3 
 31 Sykora, Joshua            11 Brockport                 7.40   5 
 32 Kolberg, Derek            11 Ballston Spa              7.46   2 
 33 Bosso, Nick               12 Penfield                  7.47   6 
 34 Larson, Nick              12 Hamburg                   7.60   6 
 35 Noye, Justin              11 East High                 8.31   4 
 36 colgan, shane             11 WilliamsvE                8.60   2 
 
Event 8  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Visca, Mary               10 Pitt Sutherland        3:07.65  
  2 D'Amore, Kendall          12 Canandaigua            3:09.66  
  3 Caterisano, Rachel        12 Mercy                  3:10.36  
  4 Rothacker, Janelle        10 Ballston Spa           3:11.76  
  5 Hernandez, Gabriella      12 Greece Athen           3:12.28  
  6 Nortz, Heather            10 Fairport               3:13.69  
  7 Allen-Caballero, Xaelel   10 Rush-Henriet           3:14.66  
  8 Coleman, Jenny            10 Hilton                 3:16.31  
  9 Wiseman, Julia            10 Web Schroeder          3:16.82  
 10 Lewis, Courtney           11 Wayland-Coho           3:20.29  
 11 Agurto-Munding, Sofia      8 East Irondeq           3:23.47  
 12 Cuddihy, Erin             10 Hamburg                3:24.45  
 13 Hall, Kara                12 Byron-Bergen           3:25.87  
 14 kramer, allana             8 WilliamsvE             3:28.81  
 15 Kindig, Alexis            11 Batavia                3:29.84  
 16 Parker, Joyce             10 S.O.T.A.               3:33.07  
 17 Moyer, Jackie             12 Aquinas Inst           3:33.25  
 18 Copeland, Kennedy         10 WilliamsvN             3:35.11  
 19 Sommer, Heidi              9 Brockport              3:40.56  
 20 Burgess, Rhiannon          9 Lyndonville            3:42.48  
 21 Jermyn, Kristin           11 Spencerport            3:52.24  
 
Event 9  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mullen, Andrew            12 Brighton               2:38.74  
  2 Pirnie, Ross              12 Hilton                 2:40.33  
  3 Drexler, Ben              12 Aquinas Inst           2:41.39  
  4 Sargeant, Seamus          11 Fairport               2:41.84  
  5 Helwig, Brian             12 Ballston Spa           2:44.84  
  6 Callahan, Brandon         10 Brockport              2:48.34  
  7 Freudenvoll, Dominic      12 Greece Arcad           2:50.52  
  8 Lauria, Mike              12 Greece Athen           2:51.71  
  9 Demmer, Tom               10 Batavia                2:55.09  
 10 Young, Justin             11 Spencerport            2:55.54  
 11 Wojnicki, Jake            11 Hamburg                2:55.93  
 12 Milligan, McQuade         12 WilliamsvN             2:59.38  
 13 Bosso, Chris               9 Penfield               3:06.85  
 14 karbowski, jakob          10 WilliamsvE             3:09.49  
 15 Nickerson, Kevin          12 Byron-Bergen           3:09.84  
 16 Poremba, Matt             11 Lancaster              3:12.72  
 17 Cash, Andre               10 Greece Olymp           3:14.54  
 18 Haak, Dylan               10 Depew                  3:15.39  
 19 Morales, Jose             12 Williamson C           3:16.08  
 
Event 10  Girls 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stanley, Demonica         10 Edison Tech               7.24  
  2 Grazen, Ashley             9 Lancaster                 7.32  
  3 Sullivan, Lauren          12 Lancaster                 7.40  
  4 Obieke, Imani              9 Edison Tech               7.42  
  5 Brinkley, Briyanna        12 S.O.T.A.                  7.46  
  6 Love, Tanisha             12 Edison Tech               7.54  
  7 Jeffries, Tiaja           11 Rush-Henriet              7.57  
 
Event 11  Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Brian              12 Greece Athen              6.44  
  2 Noble, Carnell            10 Greece Olymp              6.48  
  3 Harley, Terrance          11 Greece Athen              6.57  
  4 Garfield, Daekwan         10 Edison Tech               6.75  
  5 Gambill, Nicodemus        12 East High                 6.76  
  6 Hardgers, Craig           12 Greece Olymp              6.78  
  7 Powell, Richard           11 Gates-Chili               6.81  
  8 Kothor, Victorin          12 Greece Odyss              6.89  
 
Event 12  Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 LaBorde, Monica           11 Mercy                  7:27.62  
  2 Kem, Bailey               12 Victor Centr           7:27.76  
  3 Keene, Libby              12 Wayland-Coho           7:31.28  
  4 Tylock, Melissa           10 Penfield               7:33.65  
  5 Minavio, Afton            10 Rush-Henriet           7:34.09  
  6 Barrett, Kelsey           10 Lancaster              7:48.97  
  7 Bahr, Samantha            11 Rush-Henriet           7:56.89  
  8 Abraham, Haley            11 Canandaigua            8:00.05  
  9 Dude, Mackenzie           11 Hilton                 8:06.21  
 10 spitznogle, celina        10 WilliamsvE             8:15.84  
 11 Austin, Michaela          10 Batavia                8:16.55  
 12 Yermakova, Liuba          12 WilliamsvN             8:28.92  
 13 Dodge, Jamie              11 Williamson C          10:41.93  
 
Event 13  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lyttle, Christine         12 Canandaigua               8.59q  5 
  2 Carro, Samantha           10 Canandaigua               9.00q  4 
  3 Cubero, Dez               12 Web Thomas                9.10q  1 
  4 Corretore, Allison        12 WilliamsvN                9.24q  2 
  5 Brinkley, Briyanna        12 S.O.T.A.                  9.31q  2 
  6 Shellard, Sarah           12 Victor Centr              9.36q  3 
  7 Schwartz, Meaghan         10 Gates-Chili               9.53q  3 
  8 Auble, Karmen             11 Warsaw                    9.53q  1 
  9 Hochbrueckner, Kate       12 Geneseo                   9.59   5 
 10 Kearns, Charlene          12 Gates-Chili               9.59   4 
 11 Crose, Rachel             10 Ballston Spa              9.62   1 
 12 Augustyn, Caitlin         10 Depew                     9.71   4 
 13 Ruszczyk, Samantha        10 Hamburg                   9.72   5 
 14 Hancock, Melody           10 Penfield                  9.78   1 
 15 Hauck, Maryanna           11 Brockport                 9.79   2 
 16 Stewart, Harper           10 Penfield                  9.84   5 
 17 Shevlin, Julie            12 Greece Arcad              9.84   4 
 18 Porter, Shaniqua          12 East High                 9.92   4 
 19 Scott, Sarmech            10 Edison Tech               9.96   3 
 20 Walker, Madison            9 Hilton                    9.99   3 
 21 Weidman, Rebecca          12 Web Schroeder            10.05   3 
 22 VanAernem, Sarah          11 Ballston Spa             10.07   4 
 23 Garno, Ellie              12 Hilton                   10.09   2 
 24 D'Imperio, Emily          12 Livonia                  10.09   3 
 25 Bailey, Kristen           11 Byron-Bergen             10.12   1 
 26 Bicknell, Kayla           11 Lancaster                10.13   5 
 27 Caterisano, Rachel        12 Mercy                    10.14   5 
 28 Burkey, Amanda            12 Fairport                 10.22   3 
 29 Granger, Jaya             11 Aquinas Inst             10.34   1 
 30 Dispenza, Marissa         10 Batavia                  10.35   4 
 31 Smith, Zamaya             10 S.O.T.A.                 10.40   1 
 32 White, Rebekah            11 Spencerport              10.50   2 
 33 Klejment, Micalah         12 Williamson C             10.62   4 
 34 Kerwin, Jordan            12 LeRoy                    10.88   1 
 35 Jordan, Anquanette        11 Ben Franklin             11.06   5 
 36 Holtby, Kenya             11 Sodus Centra             11.13   2 
 37 Merritt, Abby             12 East Irondeq             11.66   2 
 38 aref, juman               11 WilliamsvE               12.93   3 
 39 Sanford, Dana             10 Palmyra-Mace             13.48   2 
 
Event 14  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Rogers, Amir              12 Ne/Nw Coll P              7.72q  4 
  2 Egeli, Alex               11 Batavia                   8.05q  2 
  3 Ohlson, DJ                11 Alexander Ce              8.07q  1 
  4 Klick, Zakary             12 Canandaigua               8.24q  1 
  5 Barton, Matt              10 Victor Centr              8.29q  3 
  6 Mobley, Desmond           12 Greece Olymp              8.34q  3 
  7 Love II, Tommy            12 Greece Athen              8.39q  2 
  8 Howard, Terrille          12 S.O.T.A.                  8.50q  4 
  9 Hurley, Josh              11 Gates-Chili               8.52   2 
 10 Munn, Eric                11 Canandaigua               8.54   2 
 11 Wiegand, Alex             11 Greece Athen              8.56   3 
 12 Van Hoover, Abe           11 Williamson C              8.58   1 
 13 Jones, Pat                12 Fairport                  8.65   4 
 14 Hayes, Kyle               12 Depew                     8.70   2 
 15 Greiner, Will             12 WilliamsvN                8.72   3 
 16 Noble, Deaven             12 Web Schroeder             8.80   4 
 17 White, Austin             12 Hamburg                   8.81   4 
 18 Frost, Joe                12 Geneseo                   9.02   4 
 19 Weidman, Alec             12 Web Thomas                9.08   3 
 20 Jermyn, Brandon           11 Spencerport               9.08   1 
 21 Webber, Brandon           11 Lancaster                 9.27   4 
 22 Mendola, Joe              10 Greece Arcad              9.51   2 
 23 Estey, William            11 Penfield                  9.75   3 
 24 Pardner, Greg             12 Aquinas Inst              9.85   2 
 25 Scutt, Dustin             10 Sodus Centra              9.94   2 
 26 Ezard, Ben                12 Byron-Bergen              9.99   1 
 27 Seeley, Jayce             12 LeRoy                    10.37   1 
 
Event 15  Girls 600 Meter Run in lanes
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Pryslak, Maggie           12 Mercy                  1:39.70   5 
  2 Watson, Sammy              8 Rush-Henriet           1:40.48   5 
  3 Bishop, Cassidy           12 Williamson C           1:41.14   5 
  4 Swarthout, Britney        10 Penfield               1:42.77   4 
  5 Lauricella, Julianna      11 LeRoy                  1:46.07   4 
  6 Bronk, Sarah              11 Mercy                  1:46.24   4 
  7 Wojnowski, Stephanie      10 East Irondeq           1:47.55   4 
  8 Moynihan, Megan           11 Geneseo                1:47.64   3 
  9 Gilmore, Claire           10 Fairport               1:48.10   3 
 10 Sanders-Schifano, Justin  10 Sodus Centra           1:48.44   5 
 11 Kohlbach, Nanaka          12 Web Schroeder          1:48.56   3 
 12 Hammers, Jessie            9 Wayland-Coho           1:48.66   4 
 13 Canham, Haley             12 Ballston Spa           1:49.06   4 
 14 Taylor, Kristin           11 Brockport              1:49.46   3 
 15 Canale, Rebecca           10 Batavia                1:49.62   3 
 16 Fish, Allison             11 Gates-Chili            1:50.06   2 
 17 Page, Shannon             10 Hilton                 1:51.47   5 
 18 Parker, Joyce             10 S.O.T.A.               1:51.85   2 
 19 Moskal, Raelynn           11 Alexander Ce           1:52.32   2 
 20 LaRosa, Gabrielle         10 Hamburg                1:55.49   2 
 21 Lazarov, Victoria         10 WilliamsvN             1:57.92   3 
 22 blumberg, sarah            7 WilliamsvE             1:58.36   1 
 23 Sotack, Sarah             11 Greece Athen           2:01.76   1 
 24 Becker, Nicole            11 Depew                  2:01.79   1 
 
Event 16  Boys 600 Meter Run in lanes
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hanna, Josh               12 Aquinas Inst           1:23.61   5 
  2 Bleier, Colby             12 Pitt Sutherland        1:24.12   5 
  3 Shenal, Pat               12 Rush-Henriet           1:24.59   5 
  4 Pease, Keith              12 Greece Athen           1:24.98   5 
  5 Drexler, Ben              12 Aquinas Inst           1:25.16   5 
  6 Swarthout, Derek          11 Penfield               1:25.36   5 
  7 Nitche, Anthony           12 Victor Centr           1:28.19   4 
  8 Delany, Conor             11 Web Schroeder          1:28.97   4 
  9 Woodworth, John           11 LeRoy                  1:29.59   3 
 10 Dengler, Luke             11 Fairport               1:29.85   4 
 11 Peerenboom, Cam           11 Hilton                 1:30.01   3 
 12 Lake, Gyasi               11 East Irondeq           1:30.40   3 
 13 Joseph, Ty                11 Brighton               1:30.59   4 
 14 Kuhn, Tyler               12 Batavia                1:30.60   4 
 15 Crowley, Patrick          10 WilliamsvN             1:30.62   3 
 16 Kamara, Momoh              9 S.O.T.A.               1:34.81   2 
 17 Orcutt, Brady             12 Depew                  1:35.40   2 
 18 Aden, Abdullahi           10 Edison Tech            1:35.92   2 
 19 Muka, Elias               11 Ben Franklin           1:37.58   2 
 20 Barriera, Abner           10 Greece Olymp           1:40.10   1 
 21 Wojnicki, Aaron           10 Hamburg                1:42.57   1 
 22 Cerbone, Dalton           11 Lyndonville            1:44.46   3 
 23 cutler, austin            10 WilliamsvE             1:44.96   2 
 24 Hall, Ethan                9 Byron-Bergen           1:45.34   1 
 25 Jasinski, David           11 Canisius               1:45.43   2 
 
Event 17  Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 O'Hara, Eileen            12 Web Thomas            10:20.96  
  2 Jensen, Kennedy           11 Canandaigua           10:25.78  
  3 Keene, Haley              12 Hilton                10:32.01  
  4 Tuttle, Georgia           12 West Irondeq          10:35.91  
  5 Palermo, Valarie          12 Web Schroeder         10:36.98  
  6 Vestri, Amanda             8 Web Thomas            10:44.79  
  7 Heyer, Lindsay            12 Penfield              10:47.93  
  8 Ashton, Claire             8 Web Thomas            10:50.16  
  9 Curtin, Meghan             9 Wayland-Coho          10:55.71  
 10 Clay, Charlene            11 Byron-Bergen          11:52.95  
 11 Gruver, Faith             11 Greece Athen          11:53.73  
 12 Eastridge, Emma            9 Batavia               11:55.84  
 13 Strassburg, Leah          12 Mercy                 11:58.54  
 14 Kramberg, Heather         12 Williamson C          12:16.73  
 15 Radford, Emily            10 Holley Centr          12:30.51  
 16 Falkenstein, Danielle      9 Brockport             12:38.77  
 17 Ring, Ilianna             10 WilliamsvN            13:14.97  
 
Event 18  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Root, Brennan             12 Rush-Henriet           9:33.89  
  2 Scott, Jack               12 Fairport               9:34.78  
  3 Dyrland, Josh             11 West Irondeq           9:37.06  
  4 Ronchetti, Will           11 Brighton               9:39.64  
  5 Stumph, Zack              12 Hamburg               10:16.60  
  6 Hall, Alex                12 Cal-Mum               10:16.69  
  7 Mooney, Dennis            11 Ballston Spa          10:16.89  
  8 Erdogan, Malcolm          12 Spencerport           10:16.90  
  9 Schill, Quinton           11 Greece Arcad          10:18.98  
 10 Whitmarsh, Ryan           12 Hilton                10:23.28  
 11 Vodacek, Mason            10 Brighton              10:23.52  
 12 Demmer, Ty                11 Batavia               10:39.83  
 13 Krull, David              10 Lancaster             10:40.10  
 14 Kolaniewicz, Tommy        11 Greece Athen          10:41.07  
 15 Kean, Andrew              12 WilliamsvN            12:31.22  
 16 Youngs, Ian               12 Williamson C          12:36.33  
 17 Gruttadauro, AJ            9 Brockport             12:36.79  
 -- Hilfiker, Bryan           12 Sodus Centra               DNF  
 
Event 19  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kopp, Madeline            12 Spencerport              40.97   6 
  2 Watson, Ceara             10 Rush-Henriet             41.77   6 
  3 Pryslak, Maggie           12 Mercy                    42.72   6 
  4 Holmes, Dayonna           12 Charlotte HS             42.84   6 
  5 Colson, Alyssia           11 Gates-Chili              43.07   5 
  6 Hammer, Maddie            11 WilliamsvN               43.21   5 
  7 Love, Tanisha             12 Edison Tech              43.37   6 
  8 Hanna, Annie               8 Pitt Sutherland          43.87   4 
  9 Mazur, Allie              10 Lancaster                44.05   3 
 10 Cannon, Roberta           11 Brighton                 44.35   4 
 11 Zeafla, Emily             11 Rush-Henriet             44.35   4 
 12 Ruszczyk, Samantha        10 Hamburg                  44.57   4 
 13 Corbett, Lauren           12 Pitt Sutherland          44.57   5 
 14 Nagel, Kate               10 Byron-Bergen             44.62   3 
 15 Woodworth, Christina      12 LeRoy                    44.64   5 
 16 Matteson, Nicole          11 Greece Arcad             45.00   3 
 17 Boyd, Kristen             10 Batavia                  45.02   4 
 18 Teglash, Alexandra         9 Penfield                 45.25   3 
 19 Granger, Jaya             11 Aquinas Inst             45.68   5 
 20 Tersegno, Erin            10 Web Thomas               45.86   3 
 21 Arnold, Colleen           11 Hilton                   46.02   3 
 22 Lewis, Madison             9 Wayland-Coho             46.37   2 
 23 Eaton, Jena               10 Williamson C             46.84   2 
 24 Baker, Kisha               9 Ben Franklin             47.00   2 
 25 Hillman, Xavia            12 East High                47.08   1 
 26 marshall, robin            9 WilliamsvE               47.13   1 
 27 Miller, Colleen           10 Web Schroeder            47.20   2 
 28 Seeger, Courtney           8 East Irondeq             47.54   2 
 29 Spinks, Shana              8 S.O.T.A.                 47.85   2 
 30 Scheffer, Cristina        10 Brockport                49.91   1 
 31 Outtara, Priscilla        11 Depew                    50.13   1 
 32 Burgess, Rhiannon          9 Lyndonville              51.15   1 
 
Event 20  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Smith, Brian              12 Greece Athen             34.63   6 
  2 Noble, Carnell            10 Greece Olymp             35.58   6 
  3 Harley, Terrance          11 Greece Athen             36.38   5 
  4 Beasley, Korey            12 Gates-Chili              36.81   6 
  5 Schaefer, Mathew          11 WilliamsvN               37.15   6 
  6 Starks, Tremel            11 Edison Tech              37.40   5 
  7 Miller, Rickey            12 Spencerport              37.90   5 
  8 Sykora, Joshua            11 Brockport                37.99   4 
  9 Williams, Earl            11 Charlotte HS             38.12   4 
 10 Wooten, Jason             12 Rush-Henriet             38.87   3 
 11 George, Steve             10 Lancaster                38.95   2 
 12 Ohlson, DJ                11 Alexander Ce             39.14   3 
 13 Elia, John                12 Canandaigua              39.28   4 
 14 Keith, Connor             11 Depew                    39.34   5 
 15 Williams, Lewis           12 East Irondeq             39.41   4 
 16 Kelsey, Taylor            11 Ballston Spa             39.51   4 
 17 Lapresi, Gus              12 Brighton                 39.51   3 
 18 Edward, Alex              12 Fairport                 39.71   3 
 19 Turner, C. J.              8 Web Schroeder            41.22   1 
 20 Graham, London            10 Uprep Roch               41.37   1 
 21 Rozanov, Alex             12 Penfield                 41.54   2 
 22 Allen, Joshua             10 S.O.T.A.                 41.64   2 
 23 Delong, Garrett           11 Canisius                 44.72   1 
 24 dalsbo, angel             10 WilliamsvE               46.92   1 
 
Event 21  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lyttle, Christine         12 Canandaigua               8.61  
  2 Carro, Samantha           10 Canandaigua               8.93  
  3 Cubero, Dez               12 Web Thomas                9.05  
  4 Schwartz, Meaghan         10 Gates-Chili               9.09  
  5 Corretore, Allison        12 WilliamsvN                9.16  
  6 Brinkley, Briyanna        12 S.O.T.A.                  9.34  
  7 Auble, Karmen             11 Warsaw                    9.61  
  8 Shellard, Sarah           12 Victor Centr              9.68  
 
Event 22  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rogers, Amir              12 Ne/Nw Coll P              7.72  
  2 Mobley, Desmond           12 Greece Olymp              8.10  
  3 Barton, Matt              10 Victor Centr              8.13  
  4 Egeli, Alex               11 Batavia                   8.20  
  5 Ohlson, DJ                11 Alexander Ce              8.27  
  6 Klick, Zakary             12 Canandaigua               8.30  
  7 Love II, Tommy            12 Greece Athen              8.33  
  8 Howard, Terrille          12 S.O.T.A.                  8.35  
 
Event 23  Girls 200 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lyttle, Christine         12 Canandaigua              30.77   3 
  2 Calderon, Brianna         12 East Irondeq             31.03   4 
  3 Jordan, Anquanette        11 Ben Franklin             31.68   3 
  4 Welytok, Alyssa           10 Wayland-Coho             31.81   4 
  5 Schwartz, Meaghan         10 Gates-Chili              32.03   3 
  6 Canale, Rebecca           10 Batavia                  32.52   4 
  7 Bourcy, Abby              10 Penfield                 32.68   4 
  8 Mottola, Megan            12 Ballston Spa             33.07   2 
  9 Bicknell, Kayla           11 Lancaster                33.11   2 
 10 sheedy, brenda            10 WilliamsvE               33.18   2 
 11 Hauck, Maryanna           11 Brockport                33.44   2 
 12 Weidman, Rebecca          12 Web Schroeder            34.03   1 
 13 Kozierowski, Joelle       11 Depew                    34.60   3 
 14 Lazarov, Victoria         10 WilliamsvN               34.63   2 
 15 Bailey, Kristen           11 Byron-Bergen             34.65   1 
 16 Bronk, Sarah              11 Mercy                    34.69   4 
 17 Ramirez, Elizabeth         9 Rush-Henriet             35.07   1 
 18 Klejment, Micalah         12 Williamson C             35.52   2 
 19 Maffett, Elizabeth        12 Spencerport              35.72   3 
 20 Holtby, Kenya             11 Sodus Centra             35.75   1 
 21 Blackburn, Amanda          9 Lyndonville              41.33   1 
 -- Gavin, Royality           11 Edison Tech                DNF   4 
 
Event 24  Boys 200 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rogers, Amir              12 Ne/Nw Coll P             25.18   5 
  2 Bleier, Colby             12 Pitt Sutherland          26.24   5 
  3 Egeli, Alex               11 Batavia                  26.25   5 
  4 Jefferson, Ja'marie       12 Greece Olymp             26.60   4 
  5 Klick, Zakary             12 Canandaigua              27.25   3 
  6 Van Hoover, Abe           11 Williamson C             27.38   5 
  7 White, Austin             12 Hamburg                  27.61   3 
  8 Wiegand, Alex             11 Greece Athen             27.73   1 
  9 Beasley, Korey            12 Gates-Chili              28.09   5 
 10 Noble, Deaven             12 Web Schroeder            28.51   2 
 11 Ezard, Ben                12 Byron-Bergen             28.62   1 
 12 Pardner, Greg             12 Aquinas Inst             28.65   3 
 13 Dillard, Da'Darrius       10 Edison Tech              28.73   4 
 14 Muka, Elias               11 Ben Franklin             29.13   4 
 15 Webber, Brandon           11 Lancaster                29.15   3 
 16 Jermyn, Brandon           11 Spencerport              29.22   3 
 17 Kong, Lingming            10 WilliamsvN               30.00   5 
 18 Estey, William            11 Penfield                 30.34   4 
 19 Frost, Joe                12 Geneseo                  30.35   4 
 20 Weidman, Alec             12 Web Thomas               30.61   1 
 21 Leach, Justin             12 Depew                    30.87   3 
 22 Tinney, Nate              12 Ballston Spa             31.14   2 
 23 Scutt, Dustin             10 Sodus Centra             31.66   1 
 24 Cerbone, Dalton           11 Lyndonville              32.26   2 
 
Event 25  Girls Distance Medley 12-4-8-16
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Penfield                                           12:31.51  
  2 Rush-Henrietta                                     12:38.25  
  3 Canandaigua                                        12:48.66  
  4 Brockport                                          13:39.14  
  5 Ballston Spa HS                                    13:49.60  
  6 Williamsville East                                 14:37.15  
  7 Williamsville North                                14:37.63  
  8 Batavia                                            14:56.07  
  9 Williamson Central                                 16:25.99  
 
Event 26  Boys Distance Medley 12-4-8-16
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hilton                                             11:07.73  
  2 Penfield                                           11:28.64  
  3 Brighton                                           11:30.67  
  4 Spencerport                                        11:53.09  
  5 Greece Olympia                                     11:56.75  
  6 Fairport                                           12:01.41  
  7 Ballston Spa HS                                    12:05.14  
  8 Williamsville East                                 13:52.51  
  9 Williamson Central                                 13:58.75  
 
Event 27  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Penfield                                           10:21.10  
  2 Webster Schroeder                                  10:36.01  
  3 Ballston Spa HS                                    11:00.60  
  4 Mercy                                              11:02.08  
  5 Williamson Central                                 11:06.63  
  6 Williamsville North                                11:13.55  
  7 Hamburg                                            11:23.45  
  8 Greece Athena                                      12:05.31  
  9 Brockport                                          12:58.67  
 
Event 28  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Palmyra-Macedon                                     8:37.45  
  2 Ballston Spa HS                                     8:42.33  
  3 West Irondequoit                                    8:45.77  
  4 Fairport                                            9:02.92  
  5 Batavia                                             9:05.55  
  6 Williamsville North                                 9:17.30  
  7 Charlotte HS                                        9:31.25  
  8 Canisius                                            9:55.50  
  9 Edison Tech                                        10:05.70  
 10 Depew                                              10:27.44  
 11 Williamson Central                                 11:10.07  
 -- Penfield                                                DNF  
 
Event 29  Girls 4x400 Meter Relay 2 turn stag
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      4:16.54   4 
  2 Penfield                                            4:19.80   4 
  3 Fairport                                            4:20.96   3 
  4 Mercy                                               4:23.92   3 
  5 Canandaigua                                         4:25.85   2 
  6 LeRoy                                               4:27.26   2 
  7 East Irondequoit                                    4:27.33   4 
  8 Ballston Spa HS                                     4:27.40   3 
  9 Webster Schroeder                                   4:27.54   4 
 10 Wayland-Cohocton                                    4:27.83   4 
 11 Batavia                                             4:28.33   3 
 12 Byron-Bergen-Elba                                   4:29.35   3 
 13 Livonia                                             4:37.53   2 
 14 Williamson Central                                  4:40.68   2 
 15 Gates-Chili                                         4:42.18   1 
 16 S.O.T.A.                                            4:43.01   4 
 17 Lancaster                                           4:43.03   2 
 18 Williamsville North                                 4:46.21   1 
 19 Depew                                               4:48.78   1 
 
Event 30  Boys 4x400 Meter Relay 2 turn stag
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Greece Athena                                       3:31.92   4 
  2 Aquinas Institute                                   3:35.39   4 
  3 Williamson Central                                  3:39.91   3 
  4 Greece Olympia                                      3:40.38   4 
  5 Webster Schroeder                                   3:43.46   4 
  6 Edison Tech                                         3:43.91   4 
  7 Ballston Spa HS                                     3:46.44   3 
  8 Hilton                                              3:46.98   3 
  9 Wayland-Cohocton                                    3:47.55   3 
 10 Penfield                                            3:48.36   2 
 11 Lancaster                                           3:48.42   2 
 12 Depew                                               3:51.22   1 
 13 Gates-Chili                                         3:55.64   2 
 14 Batavia                                             4:01.59   1 
 15 S.O.T.A.                                            4:06.42   2 
 16 Williamsville North                                 4:08.24   1 
 -- Charlotte HS                                             DQ   3 
 
Event 31  Boys Pole Vault 7-6 start
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Curran, Max               11 Williamson C          13-06.00  
  2 Harding, Samuel           12 Canandaigua           13-00.00  
  3 Trieste, Jacob            12 Gates-Chili          J13-00.00  
  4 Ellis, Ryan               11 Gates-Chili           12-00.00  
  5 Noble, Deaven             12 Web Schroeder        J12-00.00  
  6 de Graad, Jack            12 Hilton                11-06.00  
  7 Darling, Isaac            11 Aquinas Inst          10-06.00  
  8 Lewis, Zach               12 Lancaster            J10-06.00  
  9 Palmisano, Kevin          10 Canandaigua           10-00.00  
  9 Foster, Matt              12 Waterloo              10-00.00  
  9 Hoellig, PJ               11 Depew                 10-00.00  
 12 Forsgren, Dana            11 Fairport               9-06.00  
 13 Schuhmacher, Danny        10 Penfield               9-00.00  
 14 Carlson, Christopher      10 Brockport              8-06.00  
 14 Faber, Nick               11 Greece Olymp           8-06.00  
 16 MacDonald, Will           12 East Irondeq           8-00.00  
 17 Wade, Sean                10 LeRoy                  7-06.00  
 18 Sprague, Aric             10 Williamson C           1-00.00  
 -- McWethy, Eric             11 Batavia                     NH  
 -- White, Austin             12 Hamburg                     NH  
 
Event 32  Girls Pole Vault 6-6 start
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Auble, Karmen             11 Warsaw                12-03.00  
  2 Thill, Jenny              12 Lancaster             12-00.00  
  3 Camillaci, Zoe            10 Hilton                10-06.00  
  4 Kearns, Charlene          12 Gates-Chili          J10-06.00  
  5 Wasielewski, Jen          11 Depew                  9-06.00  
  5 Pirnie, Sarah             10 Hilton                 9-06.00  
  7 Matthews, Olivia          12 Ballston Spa          J9-06.00  
  8 Luger, Molly              11 Penfield               9-00.00  
  9 McCarthy, Zoie            11 Charles Finn           8-06.00  
  9 Siciliano, Rachel         10 Hilton                 8-06.00  
  9 Buschner, Nadine          12 Brighton               8-06.00  
  9 Ehrmentraut, Sarah        12 LeRoy                  8-06.00  
  9 Mott, Kristyn             10 Batavia                8-06.00  
 14 Bronk, Sarah              11 Mercy                  8-00.00  
 14 Benzin, Taylor            12 Depew                  8-00.00  
 14 Clark, Breanna            11 Batavia                8-00.00  
 17 Apollonio, Marissa        11 Livonia                7-06.00  
 17 Hagerty, Meghan           10 Hamburg                7-06.00  
 19 Pawlowski, Emily          11 WilliamsvN             7-00.00  
 19 Freeman, Briana           11 East Irondeq           7-00.00  
 21 Vandereems, Emily          9 Canandaigua            6-06.00  
 21 Smith, Lilli               9 Palmyra-Mace           6-06.00  
 -- Daloia, Fiona             12 Web Schroeder               NH  
 -- Dodge, Jamie              11 Williamson C                NH  
 
Event 33  Girls High Jump 4-0 start
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hudson, Lauren            11 WilliamsvN             5-06.00  
  2 Burkey, Amanda            12 Fairport               5-05.00  
  3 Artruc, Tessa             11 Livonia                5-02.00  
  4 Schwartz, Madelyn         11 Wayland-Coho           5-01.00  
  5 Fisher, Katie             12 Greece Athen           5-00.00  
  6 Colson, Alyssia           11 Gates-Chili            4-10.00  
  6 Locke, Jessica            12 Canandaigua            4-10.00  
  8 Plesums, Carissa          11 Warsaw                J4-10.00  
  9 Stewart, Harper           10 Penfield               4-08.00  
  9 Renna, Katie              12 Fairport               4-08.00  
  9 Beiter, Meg               10 Fairport               4-08.00  
  9 Gervan, Olivia             8 Lancaster              4-08.00  
 13 Case, Aleece               9 Palmyra-Mace           4-06.00  
 13 Leach, Hannah             10 Brockport              4-06.00  
 13 Weidman, Rebecca          12 Web Schroeder          4-06.00  
 13 Cotton, Canei             11 Gates-Chili            4-06.00  
 17 Yare, Mary                11 Aquinas Inst           4-04.00  
 17 Tremblay, Beverly         11 Brockport              4-04.00  
 17 Santo, Elena              10 Greece Olymp           4-04.00  
 17 Benzin, Taylor            12 Depew                  4-04.00  
 21 Clark, Breanna            11 Batavia                4-02.00  
 21 Jackson, Eboni             9 Penfield               4-02.00  
 23 Kerwin, Jordan            12 LeRoy                  4-00.00  
 -- Bailey, Kristen           11 Byron-Bergen                NH  
 -- Donovan, Claire            8 Williamson C                NH  
 -- Hogan, Ela                11 Mercy                       NH  
 -- Gleason, Julia            11 Canandaigua                 NH  
 
Event 34  Boys High Jump 4-9 then 5-0
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mobley, Desmond           12 Greece Olymp           6-07.00  
  2 Owens, Rubin              11 LeRoy                  6-06.00  
  3 Ohlson, DJ                11 Alexander Ce           6-02.00  
  4 Simmons, Zach             12 Victor Centr           6-00.00  
  5 Moore, Tremaine            9 Greece Olymp           5-08.00  
  6 Darling, Isaac            11 Aquinas Inst          J5-08.00  
  7 InFantino, Adam           12 Web Schroeder         J5-08.00  
  8 Crouse, Brant             12 Fairport               5-06.00  
  8 Stokes, Spencer           11 Penfield               5-06.00  
 10 Postell, Marcus           12 East High             J5-06.00  
 11 Hampton, John             12 Greece Athen           5-04.00  
 11 Mathews, Jared            10 Fairport               5-04.00  
 13 Frost, Joe                12 Geneseo                5-02.00  
 14 Woodyard, Devin            9 Brighton               5-00.00  
 14 Kong, Lingming            10 WilliamsvN             5-00.00  
 16 Spiess, Andy              12 Lancaster              4-09.00  
 16 Sprague, Aric             10 Williamson C           4-09.00  
 16 Seay, Danaus               9 Ben Franklin           4-09.00  
 -- Hamilton, Justin          10 Batavia                     NH  
 -- Felton, Jermaine          10 S.O.T.A.                    NH  
 -- Freeman, Colton           12 Web Schroeder               NH  
 
Event 35  Boys Shot Put 4 attempts
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Patterson, Devon          11 WilliamsvS            59-01.75  
  2 DeYoung, Tony             11 Lancaster             52-07.50  
  3 Sicurella, Brandon        11 Lancaster             52-01.25  
  4 Cribbin, Ryan             12 West Irondeq          51-03.25  
  5 Reeves, Dameon            12 Batavia               47-07.00  
  6 Hayes, Wesley             12 North Rose-W          45-05.25  
  7 Gabrielli, Joe            12 Depew                 45-01.25  
  8 Soggs, James              12 Batavia               44-10.00  
  9 Brown, Kyle               12 Hamburg               42-02.25  
 10 Newcomb, Joe              11 York                  42-00.00  
 11 Bernier, Brian            11 Ballston Spa          41-10.25  
 12 Kukfa, David              12 Penfield              41-09.50  
 13 Carter, Devan             12 Brighton              41-07.25  
 14 Barrett, Christian        11 Williamson C          40-11.75  
 15 Donalds, Frank            12 Ne/Nw Coll P          40-10.00  
 16 Trammel, Colton           11 Victor Centr          40-00.75  
 17 Bannister, David          12 Brockport             39-11.50  
 18 Johnson, Christian        10 Victor Centr          39-08.50  
 19 Sampson, Zach             12 West Irondeq          38-11.50  
 20 Morrow, Reagan            12 Aquinas Inst          37-09.50  
 21 Pavone, David             11 Greece Athen          37-00.75  
 22 Foster, Joseph            10 Edison Tech           36-11.25  
 23 Kirchner, Robert          12 Web Schroeder         36-10.25  
 24 chopra, rohan             12 WilliamsvE            36-08.00  
 25 James, Tyler              12 Canandaigua           36-05.25  
 26 Murphy, Aidan             12 Fairport              36-02.75  
 27 Townsend, Wiley           11 Greece Olymp          35-07.25  
 28 McIntyre, Evan            10 Hilton                35-07.00  
 29 Pickney, Leonard          12 S.O.T.A.              32-11.50  
 30 Beckford, Carlton         10 Ben Franklin          31-04.50  
 31 Sniatecki, Kenneth        10 WilliamsvN            27-10.50  
 32 Luckman, James            12 Lyndonville           27-04.25  
 
Event 36  Girls Shot Put 4 attempts
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dalliwall, Jessie         11 Grand Island          41-06.50  
  2 Kuehlewind, McKenzie      11 Lancaster             40-06.00  
  3 Kroening, Rachel          11 WilliamsvN            36-09.00  
  4 Kothor, Victoire          11 Greece Odyss          33-11.50  
  5 Lewis, Brianna            11 Rush-Henriet          33-04.00  
  6 Miller-Wampler, Alex      12 Lancaster             32-08.00  
  7 Rothacker, Kailey         10 Ballston Spa          31-10.00  
  8 Dilek, Ezgi               12 Greece Arcad          31-09.00  
  9 McKrell, Katherine        11 Web Schroeder         30-06.75  
 10 Santiago, Ana             10 East High             30-01.25  
 11 Meeche, Kaydessa          11 WilliamsvN            29-11.25  
 12 Hill, Steevie             11 Victor Centr          29-06.50  
 13 Sharp, Setsu              12 Brighton              29-03.25  
 14 Smith, Megan              10 Brockport             29-02.50  
 15 Hale, Heather             12 WilliamsvN            28-10.75  
 16 McMillian, Jennifer       12 Greece Olymp          27-11.00  
 17 Omeri, Chinue             10 East Irondeq          27-10.00  
 18 Koneski, Jessica           9 Fairport              27-01.25  
 19 Smith, Liz                10 Batavia               26-11.75  
 20 Miller, Mikala            12 Palmyra-Mace          26-09.50  
 21 Lane, Deanna              11 Canandaigua           26-06.25  
 22 McCall, Kira              11 Williamson C          26-02.25  
 23 Blackburn, Amanda          9 Lyndonville           24-11.50  
 24 Rzeznik, Amy              11 Depew                 24-10.75  
 25 Kirven, Sydney            11 Penfield              23-01.50  
 26 Blair, Shaniece           11 Edison Tech           21-09.00  
 
Event 37  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stanley, Demonica         10 Edison Tech           17-03.75  
  2 Grazen, Ashley             9 Lancaster             16-08.50  
  3 Sanders-Schifano, Justin  10 Sodus Centra          16-04.00  
  4 Gleason, Julia            11 Canandaigua           16-03.75  
  5 Kober, Alex               12 Web Schroeder         16-03.50  
  6 Hammer, Maddie            11 WilliamsvN            16-02.75  
  7 Holmes, Dayonna           12 Charlotte HS          16-01.50  
  8 Durawa, Sydney            10 Batavia               16-00.25  
  9 Spinks, Shana              8 S.O.T.A.              15-08.50  
 10 Corretore, Allison        12 WilliamsvN            15-05.50  
 11 Gueli, Jillian            12 Fairport              15-02.25  
 12 Ikpot, Emem               10 Mercy                 15-01.00  
 13 White, Rebekah            11 Spencerport           15-00.50  
 14 Donzo, Adama               9 Rush-Henriet          14-11.00  
 15 Fisher, Katie             12 Greece Athen          14-10.25  
 16 Welytok, Alyssa           10 Wayland-Coho          14-09.75  
 17 Walker, Alexandra         12 Byron-Bergen          14-08.00  
 18 Renna, Katie              12 Fairport              14-06.25  
 19 Kozierowski, Joelle       11 Depew                 14-05.25  
 19 Caccavale, Celeste        12 Penfield              14-05.25  
 21 Fish, Allison             11 Gates-Chili           14-04.50  
 21 DeAngelis, Emily          11 Lancaster             14-04.50  
 23 Blair, Shaniece           11 Edison Tech           14-04.25  
 24 Holtby, Kenya             11 Sodus Centra          14-04.00  
 25 Wasielewski, Jen          11 Depew                 14-03.75  
 26 Barclay, Dasia             9 Greece Olymp          14-01.75  
 27 Knoche, Lea               11 Brockport             14-01.50  
 27 Mott, Kristyn             10 Batavia               14-01.50  
 29 Haines, Tiana              9 Gates-Chili           14-00.25  
 30 Olson, Rachel             12 Canandaigua           13-11.75  
 30 Funk, Sarah               11 Web Schroeder         13-11.75  
 30 Stewart, Harper           10 Penfield              13-11.75  
 33 Farina, Victoria          10 Hilton                13-11.25  
 34 Hutton, Shelby             9 Palmyra-Mace          13-09.50  
 35 Chambery, Elise           12 Web Thomas            13-09.25  
 36 Wied, Sarah               10 Canandaigua           13-07.25  
 37 Jumper, Tiysha            12 Greece Olymp          13-05.75  
 38 Dehlinger, Brooke         12 Hamburg               13-05.00  
 39 Wade, Kasiedra            11 S.O.T.A.              13-03.75  
 40 Mason, Tori               11 Williamson C          13-03.50  
 41 Brooken, Jada             11 East High             13-01.75  
 42 panepento, julianna       10 WilliamsvE            11-11.50  
 43 Felle, Cheryln             7 East Irondeq          10-00.50  
 
Event 38  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mobley, Desmond           12 Greece Olymp          24-01.00  
  2 Hardgers, Craig           12 Greece Olymp          21-07.25  
  3 Zemaitis, Eric            11 Spencerport           21-02.75  
  4 Rifkin, Zachary           12 Gates-Chili           21-01.00  
  5 Kothor, Victorin          12 Greece Odyss          21-00.50  
  6 Scott, Dylan              12 West Irondeq          20-06.00  
  7 Bernier, Brian            11 Ballston Spa         J20-06.00  
  8 Nicholas, Desmond          9 Canisius              20-02.25  
  9 Zimbardi, Tyler           10 Canandaigua           20-00.75  
 10 Greggs, Khris             12 Aquinas Inst          19-04.00  
 11 Polland, Da'Shawn         12 Greece Arcad          19-03.75  
 12 Hoellig, PJ               11 Depew                 19-03.00  
 12 Cathey, Kaishaun          12 Edison Tech           19-03.00  
 14 Burno, Tyrone             12 Rush-Henriet          19-01.25  
 15 Dillard, Da'Darrius       10 Edison Tech           19-00.00  
 16 DeMay, Casey              12 Williamson C          18-11.25  
 17 Williams, Robert          12 Spencerport           18-07.75  
 18 Morris, Junior            11 East Irondeq          18-07.00  
 19 Peckham, Alan             12 Web Schroeder         18-06.00  
 19 Simmons, Zach             12 Victor Centr          18-06.00  
 21 Hoag, Cal                  9 Lancaster             18-05.50  
 22 Swimline, Dakota          10 Batavia               18-03.75  
 23 Thompson, Derek           12 Penfield              18-01.25  
 24 Owen, Connor              10 Fairport              17-05.25  
 25 Larson, Nick              12 Hamburg               17-01.00  
 26 Casselman, Tyler          12 WilliamsvN            16-06.75  
 27 El-Amin, Aquil            10 Uprep Roch            16-04.75  
 28 Smith, Jalen              12 S.O.T.A.              15-05.25  
 29 Morales, Jose             12 Williamson C          15-01.75  
 -- Jean, Marx                12 East High                 FOUL  
 
Event 39  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kober, Alex               12 Web Schroeder         35-04.00  
  2 Hawkes, Davida            11 Pitt Sutherland       34-00.00  
  3 Locke, Jessica            12 Canandaigua           33-03.50  
  4 Plesums, Carissa          11 Warsaw                33-01.00  
  5 Hill, Kelsey              12 Batavia               33-00.50  
  6 Sanders-Schifano, Justin  10 Sodus Centra          32-08.50  
  7 Hauck, Maryanna           11 Brockport             32-06.50  
  8 Porter, Shaniqua          12 East High             32-06.00  
  9 Krol, Ashley              12 Depew                 32-05.50  
 10 Burkey, Amanda            12 Fairport              32-00.50  
 11 Wisniewski, Jessica       12 Rush-Henriet          31-11.75  
 12 Hammer, Maddie            11 WilliamsvN            31-08.50  
 13 Durawa, Sydney            10 Batavia               31-08.00  
 14 Garno, Ellie              12 Hilton                31-04.50  
 15 Caccavale, Celeste        12 Penfield              31-02.00  
 16 Mottola, Megan            12 Ballston Spa          31-01.25  
 17 Sagan, Lilia               9 Brockport             31-00.25  
 18 Barclay, Dasia             9 Greece Olymp          30-11.25  
 19 Carlson, Sam              10 Web Thomas            30-10.00  
 20 Wasielewski, Jen          11 Depew                 30-08.50  
 21 McKelvey, Hannah          11 Wayland-Coho          30-04.00  
 22 Young, Emily              11 Lancaster             30-02.25  
 23 Pollock, Casey            12 Greece Athen          28-05.75  
 24 Kaplun, Claudia           10 Aquinas Inst          28-00.25  
 25 Mason, Tori               11 Williamson C          27-03.25  
 26 Sciandra, Kathryn         12 Palmyra-Mace          26-09.00  
 27 Frawley, Katelynn          9 Depew                 26-02.00  
 -- Caterisano, Rachel        12 Mercy                     FOUL  
 
Event 40  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Owens, Rubin              11 LeRoy                 44-05.50  
  2 Hardgers, Craig           12 Greece Olymp          44-04.50  
  3 Cathey, Kaishaun          12 Edison Tech           43-04.50  
  4 Kothor, Victorin          12 Greece Odyss          42-09.00  
  5 Crouse, Brant             12 Fairport              41-04.50  
  6 Jefferson, Ja'marie       12 Greece Olymp          41-01.75  
  7 Zemaitis, Eric            11 Spencerport           40-09.00  
  8 Rifkin, Zachary           12 Gates-Chili           40-04.00  
  9 Mangiamele, Will          11 Pitt Sutherland       40-03.25  
 10 Butler, Justin            10 Uprep Roch            40-01.00  
 11 Stokes, Spencer           11 Penfield              39-11.00  
 12 Elia, John                12 Canandaigua           39-09.75  
 13 Polland, Da'Shawn         12 Greece Arcad          39-07.00  
 14 Cefali, Matt              12 Lancaster             39-01.25  
 15 Freeman, Colton           12 Web Schroeder         39-00.50  
 16 Sperr, Paul               12 Williamson C          38-09.25  
 17 Swimline, Dakota          10 Batavia               38-06.50  
 18 Hellenschmidt, Jake       11 Rush-Henriet          38-04.00  
 19 Dailey, Josh              11 Greece Athen          36-03.75  
 20 Krenz, Ben                12 Palmyra-Mace          33-05.75  
 21 Casselman, Tyler          12 WilliamsvN            33-03.50  
 22 Smith, Jalen              12 S.O.T.A.              32-11.25  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Canandaigua                 71.50     2) Penfield                   64   
    3) Rush-Henrietta              58        4) Lancaster                  54   
    5) Mercy                       45        6) Edison Tech                38   
    7) Williamsville North         31        8) Webster Schroeder          29   
    9) Gates-Chili                 24.50    10) Pittsford Sutherland       24   
   11) Ballston Spa HS             21       12) Webster Thomas             20   
   13) Warsaw                      18       14) Fairport                   17   
   15) Hilton                      16.50    16) Wayland-Cohocton           16   
   17) Brockport                   15       18) Victor Central             12   
   18) East Irondequoit            12       20) Grand Island               10   
   20) Williamson Central          10       20) Spencerport                10   
   23) Sodus Central                9       23) Batavia                     9   
   23) Greece Athena                9       26) S.O.T.A.                    8   
   27) LeRoy                        7       27) Charlotte HS                7   
   29) Livonia                      6       29) Ben Franklin                6   
   31) Greece Odyssey               5       31) West Irondequoit            5   
   33) Depew                        3.50    34) Williamsville East          3   
   35) Churchville-Chili            2       35) Hamburg                     2   
   37) Geneseo                      1       37) East High                   1   
   37) Greece Arcadia               1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Greece Olympia              87        2) Greece Athena              61   
    3) Aquinas Institute           34        4) Rush-Henrietta             32   
    5) Hilton                      30        6) Gates-Chili                29   
    7) Fairport                    25.50     8) Batavia                    25   
    8) Edison Tech                 25        8) Ballston Spa HS            25   
    8) Williamson Central          25       12) Penfield                   22.50
   13) Spencerport                 22       14) Brighton                   21   
   15) West Irondequoit            20       15) NE/NW Coll Prep            20   
   17) LeRoy                       18       18) Pittsford Sutherland       16   
   19) Lancaster                   15       19) Canandaigua                15   
   21) Victor Central              13       22) Webster Schroeder          11   
   23) Palmyra-Macedon             10       23) Greece Odyssey             10   
   23) Alexander Central           10       23) Williamsville South        10   
   23) Depew                       10       23) Hamburg                    10   
   29) East High                    8       30) Williamsville North         7   
   31) Brockport                    4       32) Caledonia-Mumford           3   
   32) North Rose-Wolcott           3       34) Greece Arcadia              2   
   34) Canisius                     2       34) Charlotte HS                2   
   34) Geneseo                      2       38) Williamsville East          1   
   38) S.O.T.A.                     1