Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/15/2012 10:03 PM
                       RWTL-groups CENTRAL - 12/15/2012                        
                             2 events per athlete                              
                                      RIT                                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 55 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Amanda Burkey             12 Fairport                  9.51   1 
  2 Zamaya Smith              10 School Of Th              9.57   1 
  3 Alana Morrow               9 Mercy                     9.70   1 
  4 Briyanna Brinkley         12 School Of Th              9.75   1 
  5 Rebecca Weidman           12 Webster Schr              9.77   2 
  6 Shaniqua Porter           12 East Hs-Roch              9.89   1 
  7 Dez Cubero                12 Webster Thom              9.99   2 
  8 Emily D'Imperio           12 Livonia                  10.15   2 
  9 Gabrielle Macool          12 Hornell                  10.17   1 
 10 Lauren Bamford            11 Pittsford Me             10.26   1 
 11 Emily Graham              12 Mercy                    10.34   2 
 12 Rachel Caterisano         12 Mercy                    10.58   2 
 13 Molly Kase                10 Brighton                 10.84   2 
 14 Nikki Dobbertin           11 Honeoye Cent             11.06   3 
 15 Khamariya Morrow          10 West Irondeq             11.20   3 
 16 Kate Ford                 10 Livonia                  11.29   3 
 17 Aleksandra Dewa           10 Mercy                    11.42   3 
 18 Angelica Vega             12 Webster Thom             11.80   4 
 19 Aleta Brown               12 Brighton                 12.13   2 
 20 Jessica Higgins           11 West Irondeq             12.36   3 
 21 Breanna Leonard           11 Honeoye Cent             13.26   3 
 22 Desirae Zagari             9 Honeoye Cent             13.39   4 
 23 Teresa Neuman              9 Honeoye Cent             14.20   3 
 24 Kyra Nagele                9 Livonia                  14.23   2 
 25 Morgab LaRocca             9 Livonia                  14.55   4 
 26 Mikaela Sevensma          11 Livonia                  14.58   3 
 27 Leslie Hull                9 Livonia                  17.15   4 
 
Event 2  Girls 55 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dakota Dugan               9 Webster Thom             10.66  
  2 Alexis Duggan              9 Webster Schr             10.75  
  3 Gloria Benoit              9 Webster Schr             10.76  
  4 Tiffany Leung             10 Fairport                 11.01  
  5 Rachel White              10 Fairport                 11.36  
  6 Sami Hung-Krause          11 Brighton                 12.22  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Amir Rogers               12 Ne/Nw Coll P              7.70   1 
  2 Terrille Howard           12 School Of Th              8.47   1 
  3 Pat Jones                 12 Fairport                  8.68   1 
  4 Deaven Noble              12 Webster Schr              8.94   1 
  5 Alec Weidman              12 Webster Thom              9.25   2 
  6 Jalen Smith               12 School Of Th             10.20   1 
  7 Andres Fonseca            12 Webster Thom             10.98   2 
  8 Ezra Celli                11 Brighton                 11.06   2 
 
Event 5  Boys 55 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aidan Murphy              12 Fairport                 11.14  
  2 Connor Spiegel             9 Webster Thom             11.19  
 
Event 7  Girls 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Claire Ashton              8 Webster Thom          10:45.27  
  2 Amanda Vestri              8 Webster Thom          11:04.67  
  3 Alexa Campbell            11 Brighton              11:11.71  
  4 Lilly Pieper              11 Pittsford Me          11:32.56  
  5 Natalie Fitzgerald        11 Webster Schr          12:12.88  
  6 Leah Strassburg           12 Mercy                 12:26.36  
  7 Laura Huff                 9 Mercy                 12:48.72  
  8 Bernadette Hayes           9 Mercy                 12:58.86  
 
Event 8  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlotte Kurzweil         9 Mercy                 11:38.78  
 
Event 9  Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Will Ronchetti            11 Brighton               9:50.92  
  2 Nick Ciolkowski           10 McQuaid Jesu          10:03.05  
  3 Matt VanVleck             12 Pittsford Me          10:13.09  
  4 Josh Goldstein            11 Webster Thom          10:17.44  
  5 Kevin Witt                11 Webster Thom          10:27.60  
  6 Justin Reed               12 Webster Schr          10:32.05  
  7 Grahm Burns               12 West Irondeq          10:43.39  
  8 Javi Perez                12 McQuaid Jesu          10:46.89  
  9 Ben Shelton               11 West Irondeq          10:47.46  
 10 Anthony Demme             12 Pittsford Me          10:53.54  
 11 Tommy Alvermann            8 McQuaid Jesu          10:54.08  
 12 Keith Johnson             11 Webster Thom          10:54.26  
 13 Justin Vestri             10 Webster Thom          10:59.62  
 14 Jacob Walsh               12 Hornell               11:18.19  
 15 Ryan Sullivan             12 West Irondeq          11:19.61  
 16 Jason Kuperberg           11 Pittsford Me          11:22.47  
 17 Logan Ellis               11 Livonia               11:27.81  
 18 Wade Cone                 11 Hornell               11:30.33  
 19 Matthew Faulkenberry       8 Livonia               11:54.59  
 20 Luke Curran               10 McQuaid Jesu          12:05.40  
 21 Ben Consler               11 Livonia               12:07.34  
 22 Jesse Hallett              9 Honeoye Cent          12:33.91  
 
Event 10  Boys 3200 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sean McMahon              10 Pittsford Me          11:10.75  
  2 Kade Canessa               9 Webster Schr          11:28.86  
  3 Nick Tomaino               9 McQuaid Jesu          11:38.51  
  4 Adam Morrison             11 Webster Schr          12:07.60  
 
Event 11  Girls 600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brenna Swetman            12 Pittsford Me           1:45.11  
  2 Sarah Bronk               11 Mercy                  1:45.53  
  3 Stephanie Wojnowski       10 East Irondeq           1:45.91  
  4 Lindsey Davenport         11 Webster Thom           1:47.97  
  5 Dayonna Holmes            12 Charlotte HS           1:48.28  
  6 Loryn Bucci               10 Fairport               1:49.52  
  7 Megan Tremaine            10 Pittsford Me           1:49.95  
  8 Julia Wiseman             10 Webster Schr           1:50.23  
  9 Kathryn Swider            10 Fairport               1:50.43  
 10 Colleen Miller            10 Webster Schr           1:50.55  
 11 Isabelle Ballet           12 Pittsford Me           1:50.72  
 12 Catarra Burroughs         11 Wilson Magne           1:52.31  
 13 Cindy Nguyen              12 Webster Thom           1:52.68  
 14 Michele Zoyhofski         12 Webster Thom           1:52.95  
 15 Joyce Parker              10 School Of Th           1:53.64  
 16 Rachel Sacks              11 Pittsford Su           1:53.64  
 17 Bridget Bayer             12 Pittsford Me           1:53.79  
 18 Alyssa Ash                11 Webster Schr           1:55.68  
 19 Sofia Agurto-Munding       8 East Irondeq           1:56.13  
 20 Ellie Clement             10 Brighton               1:56.74  
 21 Kelly Hurlburt            12 Webster Thom           1:57.09  
 22 Samantha Serling          11 Pittsford Me           1:57.56  
 23 Alyssa Butterbaugh        10 Honeoye Cent           1:58.95  
 24 Rose Marchand             10 Mercy                  2:01.29  
 25 Morgan Urbanek            12 Webster Schr           2:02.59  
 26 Jiya Grayson              10 Wilson Magne           2:02.81  
 27 Rachel Nesbitt            12 Webster Schr           2:05.30  
 28 Kaitlyn VanOrman          11 Livonia                2:06.74  
 29 Kristen Smith              9 Mercy                  2:09.96  
 30 Katy Lowe                  9 Livonia                2:10.98  
 31 Lexine Wilkas             10 West Irondeq           2:11.31  
 32 Emily Koss                 9 West Irondeq           2:12.58  
 33 Courtney LaRocca           9 Livonia                2:12.91  
 34 Aprili Moore              12 Wilson Magne           2:13.58  
 35 Seyvion Scott             10 School Of Th           2:16.78  
 36 Margaret Slocum            9 Honeoye Cent           2:20.83  
 37 Molly Patterson           10 Honeoye Cent           2:25.52  
 38 Savannah Cook              9 Honeoye Cent           2:29.30  
 39 Brooke Eltz               10 Honeoye Cent           2:36.22  
 
Event 12  Girls 600 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nanaka Kohlbach           12 Webster Schr           1:53.12  
  2 Tori Fox                  10 Fairport               1:55.57  
  3 Ellie Songer               9 Webster Thom           1:56.93  
  4 Mackenzie Brooks           8 Hornell                2:00.52  
  5 Katie Cox                  9 Brighton               2:01.06  
  6 Kennedy Walters            9 Webster Schr           2:02.96  
  7 Dakota Dugan               9 Webster Thom           2:04.48  
  8 Maddy Brown               10 Fairport               2:05.22  
  9 Sarah Hurlburt             9 Webster Thom           2:05.70  
 10 Dana Owens                 8 East Irondeq           2:05.81  
 11 Tara Khalil                9 Fairport               2:07.01  
 12 Elise Coon                 8 East Irondeq           2:09.09  
 13 Emily Yancone              8 Mercy                  2:09.11  
 14 Leah Garrison             11 Fairport               2:13.05  
 15 Kaylan Kane               10 Pittsford Me           2:13.70  
 16 Sophia Kraynik            11 Fairport               2:15.36  
 17 Rachel Schaal             11 Brighton               2:21.40  
 18 Rachel Hann                9 Mercy                  2:21.63  
 19 Alice Hyejin Bn           11 Mercy                  2:34.98  
 
Event 13  Girls 600 Meter Run Modified
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Julia Robinson             7 Hornell                2:14.38  
  2 Katie Ammon                7 Mercy                  2:23.00  
  3 Mikayla Bock               8 Honeoye Cent           2:26.25  
  4 Hanah Bauman               7 Mercy                  2:33.04  
 
Event 14  Boys 600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Mullen             12 Brighton               1:26.59  
  2 Colby Bleier              12 Pittsford Su           1:26.70  
  3 Ty Joseph                 11 Brighton               1:30.46  
  4 Trevor Stiles             12 Hornell                1:31.08  
  5 Seamus Sargeant           11 Fairport               1:31.30  
  6 Conor Delany              11 Webster Schr           1:31.50  
  7 Nolan Feola               12 West Irondeq           1:34.05  
  8 Neil Ryan                 12 Brighton               1:34.74  
  9 Brad Haywood              12 Pittsford Me           1:35.60  
 10 Miguel Dejesus            10 Charlotte HS           1:35.91  
 11 Andy Hamilton             12 McQuaid Jesu           1:36.41  
 12 Kymbol Taylor             11 Ben Franklin           1:36.70  
 13 Patrick Lozy-Lester       11 McQuaid Jesu           1:36.90  
 14 Olivier Hatta             11 Fairport               1:37.51  
 15 Tamere Kendrick           10 Charlotte HS           1:38.21  
 16 Malat Deu                 11 Ben Franklin           1:38.37  
 17 Brian Johnson             12 Pittsford Su           1:38.51  
 18 Dayton Mann               12 Hornell                1:38.82  
 19 Mason Vodacek             10 Brighton               1:38.98  
 20 Momoh Kamara               9 School Of Th           1:40.03  
 21 Matt Cupo                 10 Pittsford Su           1:40.28  
 22 Rhys Baetzhold            11 Pittsford Su           1:40.37  
 23 Shane Garlock             12 Pittsford Me           1:41.85  
 24 Lloyd Davis                9 Ben Franklin           1:42.11  
 25 Zach Erickson              9 Honeoye Cent           1:42.18  
 26 Henry Burton               9 Pittsford Me           1:42.20  
 27 Jake Vanderbroek          10 Honeoye Cent           1:42.24  
 28 Josh Wilson               11 Hornell                1:42.38  
 29 Billy Miles               12 Honeoye Cent           1:44.22  
 30 Tosh Farrell              10 Honeoye Cent           1:47.08  
 31 Dyquone Gamble            12 Charlotte HS           1:48.26  
 32 Brendon Apo                9 Charlotte HS           1:49.35  
 33 Majestic Green            11 Wilson Magne           1:52.48  
 34 Luke Curran               10 McQuaid Jesu           1:53.62  
 35 Phillip Lackey            10 Honeoye Cent           1:54.41  
 36 Caleb Harvey               9 Honeoye Cent           1:55.90  
 37 Stanley Exeart            10 Charlotte HS           1:56.00  
 38 Michael Slade             12 Wilson Magne           1:56.07  
 39 Caleb Beeley               9 Honeoye Cent           1:57.06  
 40 Clarence Shepard          12 Wilson Magne           2:03.53  
 
Event 15  Boys 600 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mike Mallow                9 Fairport               1:35.64  
  2 Andrew Monaco             11 Fairport               1:36.23  
  3 Macrea Kozody              9 Fairport               1:37.91  
  4 Jonah Simpson              8 Brighton               1:39.99  
  5 Brian Buttaggi            11 Webster Schr           1:42.19  
  6 Caleb Enis                11 Brighton               1:43.42  
  7 Jeremiah Piersante        11 Brighton               1:45.83  
  8 Tyler Gottstein           11 Webster Thom           1:46.30  
  9 Nick Tomaino               9 McQuaid Jesu           1:46.74  
 10 Joseph Farnsworth          9 McQuaid Jesu           1:46.76  
 11 Mason Minerva              9 Brighton               1:47.04  
 12 Nathan Ramsay              9 Webster Schr           1:48.04  
 13 Patrick Queiroz           10 Pittsford Me           1:49.14  
 14 Patrick MacDonald         10 Webster Thom           1:50.32  
 15 Jacob Fisler               9 Webster Thom           1:51.17  
 16 Ruben Ebeling             11 Brighton               1:51.47  
 17 Andres Perez              10 McQuaid Jesu           1:51.90  
 18 Andrew Helbig              9 Webster Schr           1:52.73  
 19 Andrew Hecht               9 Webster Schr           1:53.19  
 20 Tim Swingle               11 Pittsford Me           1:57.98  
 21 Matt Lindke               11 Webster Thom           1:59.49  
 22 Andrew Bischoping          9 Pittsford Me           2:05.55  
 23 Jason Ren                 10 Pittsford Me           2:05.67  
 24 Jake Longbine              9 Honeoye Cent           2:18.75  
 
Event 16  Boys 600 Meter Run Modified
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Matt Ciolkowski            8 McQuaid Jesu           1:47.89  
  2 Ethan Ingraham             7 McQuaid Jesu           1:54.49  
  3 Alexander McNulty-Romagu   7 McQuaid Jesu           1:55.69  
  4 Chris Corridi              8 Honeoye Cent           1:55.79  
  5 Tommy Betters              7 McQuaid Jesu           1:55.88  
  6 Joshua Walsh               8 Hornell                2:02.77  
  7 Alex Cook                  8 Honeoye Cent           2:02.83  
  8 Robert Ungar               8 Honeoye Cent           2:06.06  
  9 Nick Bongfiglio            7 McQuaid Jesu           2:07.48  
 10 Max Talsania               7 McQuaid Jesu           2:15.71  
 11 Zach Bailey                8 Hornell                2:17.05  
 
Event 17  Girls 55 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Briyanna Brinkley         12 School Of Th              7.60   1 
  2 Margo Tremaine            11 Pittsford Me              7.76   1 
  3 Emem Ikpot                10 Mercy                     7.84   1 
  4 Deaven Winebrake          12 Pittsford Su              7.88   1 
  5 Tylyn Martin              12 Fairport                  7.89   2 
  6 Mijoi Powel               11 Mercy                     8.00   2 
  7 Shania Brinkley           11 West Irondeq              8.01   1 
  8 Jah-Nease McCullough      10 School Of Th              8.10   1 
  9 Taryn Prutsman            12 Webster Thom              8.10   4 
 10 Zamaya Smith              10 School Of Th              8.12   1 
 11 Jada Brooken              11 East Hs-Roch              8.18   4 
 12 Dejah Caesar              12 West Irondeq              8.19   2 
 13 Annie Hanna                8 Pittsford Su              8.21   2 
 14 Dezhare Bennett           10 West Irondeq              8.26   3 
 15 Ashley Brown               9 Wilson Magne              8.28   3 
 16 Christina Aaron           11 Wilson Magne              8.30   3 
 17 Anquanette Jordan         11 Ben Franklin              8.31   2 
 18 Aryana Anderson            9 East Irondeq              8.36   4 
 19 Cierra Washington         10 West Irondeq              8.37   2 
 20 Kelsey Kramberg           11 Webster Schr              8.41   4 
 21 Briaja Hartzog             9 Ne/Nw Coll P              8.42   3 
 22 Lora Lindor                9 Ne/Nw Coll P              8.47   3 
 23 Cheyenne Connor           10 West Irondeq              8.48   3 
 24 Samantha Brown            11 Webster Schr              8.49   4 
 25 Kaela Brooks              11 West Irondeq              8.55   9 
 26 Amari Hall                 9 Ben Franklin              8.59   2 
 27 Shana Spinks               8 School Of Th              8.60   2 
 28 Meg Beiter                10 Fairport                  8.61   5 
 29 Ashleigh Anglin           11 Wilson Magne              8.63   6 
 30 Catherine Hauser           9 Brighton                  8.70   3 
 31 Regina Barts              11 Wilson Magne              8.83   6 
 32 Setsu Sharp               12 Brighton                  8.86   5 
 33 Gabrielle Reid            12 East Irondeq              8.89   7 
 34 Kyra Nagele                9 Livonia                   8.90   4 
 35 Corie Crane               10 Honeoye Cent              8.92   7 
 36 Sarah Cook                 9 Mercy                     8.93   4 
 37 Dana Basile               10 Livonia                   8.96   6 
 38 Staraija Morley           10 East Hs-Roch              8.99   9 
 39 Zarriah Mcfadden           9 Ben Franklin              9.06   5 
 40 Angelica Vega             12 Webster Thom              9.10   8 
 40 Jessica Higgins           11 West Irondeq              9.10   6 
 42 Kiaira Anglero            11 East Irondeq              9.12   5 
 43 Viktoriya Avlasevich      10 Webster Thom              9.12   6 
 44 Feionna Gause              9 Wilson Magne              9.12   5 
 45 Hollis Collins            11 East Irondeq              9.14   7 
 46 Zoe Jacobs                12 Brighton                  9.14   4 
 47 Aaliyah Jason             11 Livonia                   9.23   8 
 48 Isabel Thelen              9 Livonia                   9.29   6 
 49 Doniesha Miller           12 East Hs-Roch              9.30   7 
 50 Emily Ruiz                12 Webster Thom              9.36   9 
 51 Jane Griepp               10 Webster Thom              9.60   6 
 52 Ashley Brown              12 Brighton                  9.61   7 
 53 Anna Yovanovich           10 West Irondeq              9.77   8 
 54 Leslie Hull                9 Livonia                   9.78   7 
 55 Rachel Jonasse            10 Livonia                   9.81   8 
 56 Carlee Viola              11 Webster Thom              9.83   8 
 57 Makayla Spence             9 School Of Th              9.86   5 
 58 Abigail Kress              9 Livonia                   9.89   8 
 59 Khusbu Patel              12 Brighton                 10.01   8 
 60 Sophrena Bushey           12 East Irondeq             10.33   9 
 61 Brianna Freeman           12 Brighton                 10.75   9 
 
Event 18  Girls 55 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jode Solomon               9 Wilson Magne              8.17   3 
  2 T'Oine Buckman             8 East Irondeq              8.24   4 
  3 Sara Fernaays             11 Fairport                  8.61   2 
  4 Amanda Geisler            10 Webster Schr              8.62   4 
  5 Gabrielle Felle            9 East Irondeq              8.66   6 
  6 Tierra Collins            11 Brighton                  8.67   1 
  7 Tiffany Leung             10 Fairport                  8.74   3 
  8 Raja Williams              9 Wilson Magne              8.74   2 
  9 Meagan McDonald           10 Brighton                  8.76   1 
 10 Sarah Ball                 9 Webster Thom              8.78   1 
 11 Mayra Rodriguez            9 Webster Thom              8.78   1 
 12 Sarai Majors              10 Wilson Magne              8.78   2 
 13 Jessica Boss              10 Pittsford Me              8.79   3 
 13 Nicole Rocco              10 Webster Thom              8.79   6 
 15 Christina Aguilera        10 Webster Thom              8.80   5 
 16 Kaitlyn Smith             10 Fairport                  8.84   4 
 17 Alana Scribani             9 Webster Thom              8.94   3 
 18 Victoria Mclaughlin        9 Webster Schr              8.94   2 
 19 Spohzmai Qadiri           10 Fairport                  8.95   1 
 20 Alyssa Maddaleno           9 Webster Schr              8.95   3 
 21 Kristen Woods             10 Webster Thom              8.96   3 
 22 Hannah Nusbaum             9 Brighton                  8.99   1 
 23 Rachel White              10 Fairport                  9.18   4 
 24 Jessica Riley             10 Fairport                  9.20   4 
 25 Kelcy Horning              9 Webster Thom              9.25   2 
 26 Rachel Stalls             10 East Irondeq              9.28   5 
 27 Shaina Fifield            11 Brighton                  9.28   2 
 28 MaiJoi Sharp              10 Brighton                  9.30   1 
 29 Allison Kompare           10 Pittsford Me              9.32   5 
 30 Myuri Arujunan             9 Webster Schr              9.35   6 
 31 Julia Kompare             10 Pittsford Me              9.36   5 
 32 Alessia Tumminelli         9 Webster Thom              9.36   7 
 33 Juliana Larson             9 Webster Thom              9.38   4 
 34 Alexandra Willett         10 Webster Schr              9.47   6 
 35 Cheryln Felle              7 East Irondeq              9.53   6 
 36 Haley Guidice             12 Webster Schr              9.73   4 
 37 Indiana Brown             11 Pittsford Su              9.75   6 
 38 Claire Thomas             12 Pittsford Su              9.79   7 
 39 Emily Doyle               11 Brighton                  9.81   5 
 40 Anna Deni                  9 Mercy                     9.84   5 
 41 Payton Barrette           10 Webster Thom              9.91   2 
 42 April Kessler             10 Pittsford Me              9.93   5 
 43 Camryn Baird               9 Webster Thom              9.94   2 
 44 Samantha Ferrara           9 Webster Thom              9.99   3 
 45 Mackenzie King            10 Brighton                 10.12   6 
 46 Kiley Vacchetto            9 Webster Schr             10.14   6 
 47 Adeeba Maryal             11 Brighton                 10.54   5 
 48 Maggie Leary              11 Pittsford Su             10.62   7 
 49 Jess Kuhn                 10 Honeoye Cent             12.08   7 
 
Event 19  Girls 55 Meter Dash Modified
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kate Colucci               7 Hornell                   9.02  
  2 Carina Giannini            7 School Of Th              9.09  
  3 Ima Ikpot                  7 Mercy                     9.14  
  4 Zoey Kays                  7 Hornell                  10.30  
 
Event 20  Boys 55 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nicodemus Gambill         12 East Hs-Roch              6.83   1 
  2 Dylan Scott               12 West Irondeq              6.92   7 
  3 Justin Noye               11 East Hs-Roch              6.92   2 
  4 Jacob San Filipo          12 East Irondeq              6.95   1 
  5 Keith Strander            11 Wilson Magne              7.00   3 
  6 Jimmy Shih                10 Webster Schr              7.02   2 
  7 Elijah Jones              12 Webster Schr              7.08   4 
  8 Earl Williams             11 Charlotte HS              7.09   1 
  9 Parris Strickland         10 Brighton                  7.09   3 
 10 Patrick Hardy             11 Webster Thom              7.11   5 
 11 James Cipriano            12 Hornell                   7.14   5 
 12 Amari Lawrence            10 McQuaid Jesu              7.15   2 
 13 Xavier Merrill            12 Ne/Nw Coll P              7.15   5 
 13 Thomas Mariano            11 School Of Th              7.15   1 
 15 Richard O'Bryan           12 Webster Thom              7.22   5 
 16 Jhamoi Phillips           11 Charlotte HS              7.23   1 
 17 Laurence Doucette         10 Fairport                  7.24   4 
 18 Omari Brown               12 East Irondeq              7.27   4 
 19 Terrille Howard           12 School Of Th              7.30   4 
 20 Alex Richardson           12 West Irondeq              7.31   8 
 21 Justin Frazier            10 Charlotte HS              7.31   1 
 22 Cameron Serapilo-Frank    12 McQuaid Jesu              7.34   1 
 23 Dallas Kaiser             11 Pittsford Su              7.34   6 
 24 Xavier Holmes             12 East Hs-Roch              7.35   4 
 25 Twonzaye Gamble           11 Charlotte HS              7.41   3 
 26 Derrick Warren            12 East Hs-Roch              7.41   6 
 27 Justice Jackson-Dean      11 Charlotte HS              7.49   3 
 28 Josh Henderson            10 Livonia                   7.50   3 
 29 Matt Rens                 12 Pittsford Me              7.50   8 
 30 Marvin Sutton-Barton      11 East Hs-Roch              7.55   7 
 31 Javaris Tramel            12 School Of Th              7.57   4 
 32 Will Haydanek             11 McQuaid Jesu              7.58   4 
 33 Brian Manciocchi          10 Honeoye Cent              7.59   7 
 34 Jacob Louis                9 West Irondeq              7.62   8 
 35 Austin Ayers              10 Livonia                   7.67   3 
 36 Johnny Vo                 12 Ben Franklin              7.70   6 
 37 Donald Turner             12 School Of Th              7.80   5 
 38 Chris Deisenroth          12 Webster Thom              7.87   6 
 39 Raeshawn Robinson          9 Ne/Nw Coll P              7.88   6 
 40 Marcus Landon             11 East Irondeq              7.94   8 
 41 Shea Hall                 12 Fairport                  7.97   7 
 42 Allen Sayasone            12 West Irondeq              8.03   8 
 43 Casey Stephenson          11 McQuaid Jesu              8.05   6 
 44 Shamar Cash                9 Ben Franklin              8.05   7 
 45 Ivan Gonzalez             12 School Of Th              8.11   7 
 46 Levi Rizzo                11 Livonia                   8.16   7 
 47 Jake Edwards              10 Honeoye Cent              8.17   8 
 48 John D'Archangelo          9 Honeoye Cent              8.40   9 
 49 Luke Weglarz              12 Pittsford Me              8.42   9 
 50 Phillip Lackey            10 Honeoye Cent              8.54   8 
 51 McAndrew Gamrod            9 Honeoye Cent              8.63   8 
 
Event 21  Boys 55 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jiren Hailey              11 Fairport                  7.28   1 
  2 Tyler Stark               12 Fairport                  7.40   1 
  3 Matthew Godwin            10 Webster Thom              7.63   2 
  4 Alex Wark                 12 Webster Schr              7.67   1 
  5 Sampson Ngo               10 McQuaid Jesu              7.71   1 
  6 Rashad Brown              10 East Hs-Roch              7.73   3 
  7 Calvin Nguyen             12 Fairport                  7.86   2 
  8 Cole Mazzo                 9 Webster Thom              7.92   2 
  9 Isaac Randall              8 East Hs-Roch              7.96   6 
 10 Ahmed Aden                 9 East Hs-Roch              7.98   3 
 11 Dylan Yakowyna            10 Webster Thom              8.04   2 
 12 Tyler Secor               10 Fairport                  8.04   4 
 13 Kesean Haten              11 Wilson Magne              8.06   2 
 14 Colby Warren              10 Brighton                  8.08   4 
 15 Matt Buttaggi              9 Webster Schr              8.15   2 
 16 Marco Montante             9 Webster Schr              8.16   1 
 17 Kyle Richards             10 East Irondeq              8.16   3 
 18 Brian Holvey              10 Pittsford Su              8.19   4 
 19 Johnathan Mueller          9 Webster Schr              8.21   2 
 20 Jack Smith                 9 Webster Schr              8.21   1 
 21 Bryan Klee                 9 Webster Thom              8.23   5 
 22 Mark Price                12 East Hs-Roch              8.24   3 
 23 Tucker Marvin              9 Brighton                  8.25   5 
 24 Api Tharmalingham          9 Brighton                  8.27   4 
 25 Alfred Malomo             10 Brighton                  8.28   6 
 26 Brandon Torres-Manuse      8 East Irondeq              8.29   5 
 26 Ben Vanderstouw            9 Webster Schr              8.29   1 
 28 Ruben Mercado              9 Webster Thom              8.30   4 
 29 Namyun Kim                 9 Brighton                  8.33   5 
 30 Zachary Ramsay             9 Webster Schr              8.37   1 
 31 Kweisi Freeman            10 East Irondeq              8.43   4 
 32 Thomas Pink               10 Fairport                  8.47   3 
 33 Mark Butler                9 Brighton                  8.50   6 
 34 Andrew Wagenhals          12 Webster Schr              8.52   4 
 35 Tommy Howe                10 McQuaid Jesu              8.60   2 
 36 Chris Ipolito              9 Brighton                  8.75   5 
 37 Ilan Hirschfield          10 Brighton                  8.80   5 
 38 Nathan Riek                9 Webster Thom              8.84   3 
 39 Trevor Shaw               10 Webster Schr              8.96   3 
 40 Anton Andrievsky           9 Webster Thom              9.21   3 
 41 Zachary Zwieg              9 Honeoye Cent              9.23   4 
 42 Jacob Marra               10 Webster Schr              9.32   5 
 
Event 22  Boys 55 Meter Dash Modified
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Patrick Dela Cruz          8 McQuaid Jesu              8.07   1 
  2 Ben Kemnitzer              8 Hornell                   8.21   1 
  3 Josh Stiles                7 Hornell                   8.66   1 
  4 Cody Lucey                 8 Honeoye Cent              8.74   1 
  5 Alex Cook                  8 Honeoye Cent              8.83   1 
  6 TJ Sek                     8 Honeoye Cent              9.16   2 
  7 Spencer Davis              8 Honeoye Cent              9.54   2 
  8 Ahn Lee                    7 Honeoye Cent             10.17   1 
  9 Eoin Crew                  7 Honeoye Cent             10.59   2 
 10 Cody Crane                 8 Honeoye Cent             10.65   2 
 11 Dalton Wesley              8 Honeoye Cent             12.19   2 
 
Event 23  Girls 1500 Meter Race Walk Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Monica LaBorde            11 Mercy                  8:07.36  
  2 Amanda Zeccola            10 Pittsford Me           8:10.26  
  3 Rebecca Wittlin           10 Pittsford Me           8:13.82  
  4 Kathryn Rohrer            10 Pittsford Me           8:48.08  
  5 Erin Geen                 12 Mercy                  9:04.04  
  6 Emilie Uffman             10 Pittsford Me           9:33.04  
  7 Rachel Lackey             10 Honeoye Cent          10:14.12  
  8 Emily Hann                12 Mercy                 10:17.24  
  9 Corie Crane               10 Honeoye Cent          10:23.30  
 10 Sarah Lozy-Lester          9 Mercy                 10:42.86  
 11 Savannah Cook              9 Honeoye Cent          10:45.70  
 12 Sarah Cook                 9 Mercy                 10:52.74  
 13 Kathryn Rowan             11 Mercy                 11:19.60  
 
Event 25  Girls 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Georgia Tuttle            12 West Irondeq           4:46.50  
  2 Eileen O'Hara             12 Webster Thom           4:48.96  
  3 Laura Adams               11 Webster Thom           5:13.26  
  4 Elyse Barkstrom            8 Pittsford Me           5:24.07  
  5 Katie Edwards             12 Webster Schr           5:38.07  
  6 Ashlynn Blose             10 Webster Schr           5:43.78  
  7 Laura Maas                11 Mercy                  5:51.32  
  8 Jobi Reibson              11 Mercy                  5:51.64  
  9 Emily Koss                 9 West Irondeq           6:12.26  
 10 Breanna Leonard           11 Honeoye Cent           6:44.41  
 11 Margaret Slocum            9 Honeoye Cent           6:59.50  
 
Event 26  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Carpenter             9 Webster Thom           5:42.81  
  2 Lydia Sklarsky            10 Pittsford Me           5:54.97  
  3 Kara Cekuta               11 Webster Schr           6:04.56  
  4 Audrey Merenda            11 Webster Thom           6:59.49  
 
Event 28  Boys 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Matt Brien                12 McQuaid Jesu           4:55.82  
  2 Drew Schmitt               9 Brighton               4:58.66  
  3 Max Black                 11 Pittsford Su           5:03.38  
  4 Bobby Gaffney             11 Pittsford Su           5:08.98  
  5 Noah Young                11 Pittsford Su           5:10.19  
  6 Jake Hart-Predmore        12 McQuaid Jesu           5:13.83  
  7 Stephen Loce               9 Webster Thom           5:18.15  
  8 Logan Ellis               11 Livonia                5:18.77  
  9 Ryan Shaw                 11 Webster Thom           5:18.86  
 10 Jake Vanderbroek          10 Honeoye Cent           5:22.25  
 11 Matt Linsner              12 Livonia                5:22.80  
 12 Kymbol Taylor             11 Ben Franklin           5:26.35  
 13 Malat Deu                 11 Ben Franklin           5:27.58  
 14 Carter Ellis              12 Livonia                5:30.12  
 15 Spencer Donoghue          11 West Irondeq           5:31.95  
 16 Matthew Faulkenberry       8 Livonia                5:33.44  
 17 Jason Walls               10 Livonia                5:59.41  
 18 Andres Fonseca            12 Webster Thom           6:21.90  
 19 Chris Suarez              11 East Irondeq           6:23.40  
 
Event 29  Boys 1600 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rob Brooks                 9 Fairport               5:14.34  
  2 Anthony Scalise            9 Fairport               5:15.36  
  3 Aaron Paratore            10 Webster Schr           5:15.84  
  4 Marshall Wright           10 Webster Schr           5:39.51  
  5 Brandon Schafer            9 Webster Schr           5:59.16  
 
Event 30  Boys 1600 Meter Run Modified
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joey Deorr                 8 McQuaid Jesu           5:47.80  
 
Event 31  Girls 300 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brianna Calderon          12 East Irondeq             43.89   1 
  2 Lauren Star               12 Fairport                 44.39   2 
  3 Tessa Artruc              11 Livonia                  44.70   2 
  4 Dayonna Holmes            12 Charlotte HS             44.86   1 
  5 Lauren Corbett            12 Pittsford Su             45.37   1 
  6 Alex Kober                12 Webster Schr             46.31   1 
  7 Michele Zoyhofski         12 Webster Thom             46.35   2 
  8 Erin Tersegno             10 Webster Thom             46.55   2 
  9 Taryn Prutsman            12 Webster Thom             46.69   5 
 10 Katie Renna               12 Fairport                 46.71   3 
 11 Anquanette Jordan         11 Ben Franklin             46.71   5 
 12 Victoria Banghart         10 Pittsford Me             46.81   2 
 13 Andrea Johnson            10 Brighton                 47.21   6 
 14 Caroline Hyman            10 Webster Thom             47.65   3 
 15 Olivia Sedita              8 Fairport                 48.00   3 
 16 Claire Gilmore            10 Fairport                 48.05   4 
 17 Xavia Hillman             12 East Hs-Roch             48.66   9 
 18 Kelsey Johnson            11 Mercy                    48.69   3 
 19 Emily Wolf                11 Hornell                  48.85   7 
 20 Dezhare Bennett           10 West Irondeq             49.04   5 
 21 Shannon Horan             10 Fairport                 49.20   3 
 22 Shana Spinks               8 School Of Th             49.20   5 
 23 Emma Dustman              12 Fairport                 49.38   6 
 24 Jah-Nease McCullough      10 School Of Th             49.42   4 
 25 Courtney Seeger            8 East Irondeq             49.66   4 
 26 Grace Shi                 11 Pittsford Me             49.69   6 
 27 Cheyenne Connor           10 West Irondeq             49.83   6 
 28 Joyce Parker              10 School Of Th             49.89   5 
 29 Allyson Bilow             10 Webster Thom             50.01   4 
 30 Khamariya Morrow          10 West Irondeq             50.34   8 
 31 Courtney Piacente         11 Honeoye Cent             50.87   8 
 32 Gabrielle Macool          12 Hornell                  50.90   4 
 33 Maddie Pope                9 Livonia                  51.40   7 
 34 Jamellah Craven           10 School Of Th             51.42   7 
 35 Kelly Smith               12 Mercy                    51.54   1 
 36 Sarah Gray                10 Honeoye Cent             51.70   9 
 37 Kaela Brooks              11 West Irondeq             54.16   6 
 38 Imani Bryant               9 Ne/Nw Coll P             54.36   7 
 39 Dana Basile               10 Livonia                  54.55  10 
 40 Amari Hall                 9 Ben Franklin             54.70   7 
 41 Laura Telek               10 Pittsford Me             55.03  10 
 42 Isabel Thelen              9 Livonia                  55.31  10 
 43 Aaliyah Jason             11 Livonia                  55.47  10 
 44 Mikaela Sevensma          11 Livonia                  56.18  11 
 45 Kelly Miller              12 Webster Schr             56.33  10 
 46 Julia Moore               10 Pittsford Me             56.64   9 
 47 Zoe Jacobs                12 Brighton                 56.66   8 
 48 Cierra Washington         10 West Irondeq             57.58   5 
 49 Taylor Burgos              9 Ne/Nw Coll P             58.58   6 
 50 Rachel Jonasse            10 Livonia                1:01.03  11 
 51 Zarriah Mcfadden           9 Ben Franklin           1:05.99   9 
 52 Brianna Freeman           12 Brighton               1:07.09  11 
 53 Makayla Spence             9 School Of Th           1:16.10  11 
 
Event 32  Girls 300 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rebecca Glenn              9 Fairport                 47.78   1 
  2 Mackenzie Brooks           8 Hornell                  51.11   1 
  3 Katie Cox                  9 Brighton                 51.36   3 
  4 Raelynn Gilbert           10 Fairport                 52.05   1 
  5 Meagan McDonald           10 Brighton                 52.80   3 
  6 Nina Bose                 11 Pittsford Su             52.90   1 
  7 Jessica McLaughlin        11 Webster Schr             53.71   3 
  8 Julie Mendola             11 Webster Thom             53.75   2 
  9 Sarah Hurlburt             9 Webster Thom             53.81   2 
 10 Kaitlyn Smith             10 Fairport                 53.97   4 
 11 Jessica Boss              10 Pittsford Me             54.86   1 
 12 Kim Austin                10 Webster Thom             54.97   2 
 13 Hannah Nusbaum             9 Brighton                 55.32   4 
 14 Jessica Riley             10 Fairport                 55.45   4 
 15 Ashlyn Peets               9 Pittsford Su             55.63   3 
 16 Alexa Scott                9 Pittsford Su             56.16   3 
 17 Allison Kompare           10 Pittsford Me             57.80   2 
 18 Shaina Fifield            11 Brighton                 58.03   5 
 19 Lauren Peakes             11 Pittsford Su             58.25   4 
 20 Julia Kompare             10 Pittsford Me             59.04   3 
 21 Claire Thomas             12 Pittsford Su             59.64   5 
 22 Emily Doyle               11 Brighton               1:02.84   5 
 23 Indiana Brown             11 Pittsford Su           1:04.03   5 
 24 Alice Hyejin Bn           11 Mercy                  1:04.97   2 
 25 Anna Deni                  9 Mercy                  1:05.07   5 
 26 Kiley Vacchetto            9 Webster Schr           1:05.47   4 
 27 Adeeba Maryal             11 Brighton               1:11.76   5 
 
Event 33  Girls 300 Meter Dash Modified
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carina Giannini            7 School Of Th             53.88   2 
  2 Ima Ikpot                  7 Mercy                    59.24   1 
  3 Mikayla Bock               8 Honeoye Cent           1:00.28   2 
  4 Katie Ammon                7 Mercy                  1:05.06   2 
  5 Hanah Bauman               7 Mercy                  1:10.26   2 
 
Event 34  Boys 300 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Amir Rogers               12 Ne/Nw Coll P             37.76   1 
  2 Earl Williams             11 Charlotte HS             39.15   1 
  3 Austin Peters             11 McQuaid Jesu             39.59   1 
  4 Gus Lapresi               12 Brighton                 39.75   1 
  5 Derrick Warren            12 East Hs-Roch             41.03   3 
  6 Justin Frazier            10 Charlotte HS             41.10   2 
  7 Alan Peckham              12 Webster Schr             41.16   2 
  8 Marcus McClinton          12 Hornell                  41.18   5 
  9 Brad Haywood              12 Pittsford Me             41.35   3 
 10 Maurice Ragland II        11 McQuaid Jesu             41.82   2 
 11 Sadiel Gamez              10 School Of Th             42.04   6 
 12 Abdul Conteh              10 East Hs-Roch             42.47   6 
 13 James Cipriano            12 Hornell                  42.55   4 
 14 John Zahkary              12 Brighton                 42.79   8 
 15 Xavier Merrill            12 Ne/Nw Coll P             42.85   3 
 16 Momoh Kamara               9 School Of Th             43.04   2 
 17 Marvin Sutton-Barton      11 East Hs-Roch             43.56   7 
 18 Twonzaye Gamble           11 Charlotte HS             43.68   5 
 19 Josh Henderson            10 Livonia                  44.33   7 
 20 Torre Wyatt               11 Charlotte HS             44.66   7 
 21 Will Haydanek             11 McQuaid Jesu             44.72   4 
 22 Brian Manciocchi          10 Honeoye Cent             44.80   8 
 23 Javaris Tramel            12 School Of Th             44.85   5 
 24 Justice Jackson-Dean      11 Charlotte HS             45.21   4 
 25 Donald Turner             12 School Of Th             45.60   5 
 26 Levi Rizzo                11 Livonia                  45.74   8 
 27 Brandan Deigel             9 Ben Franklin             45.90   8 
 28 Jordan Warren             12 Brighton                 46.39   9 
 29 Griffin Rapp              12 McQuaid Jesu             46.61   5 
 30 Jake Edwards              10 Honeoye Cent             48.08   9 
 31 Rian Reed                 11 Webster Thom             48.47   9 
 32 Shamar Cash                9 Ben Franklin             50.32   9 
 33 Allen Sayasone            12 West Irondeq             50.37   4 
 34 McAndrew Gamrod            9 Honeoye Cent             50.86   8 
 35 Malachi McNair             8 School Of Th             51.02   8 
 36 Paul Laukaitis            12 McQuaid Jesu             52.35   5 
 37 Ryan Sullivan             12 West Irondeq             52.50   3 
 38 Jonah Hershey             10 Honeoye Cent             56.11   9 
 
Event 35  Boys 300 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jason Dunn                12 Fairport                 39.89   1 
  2 Alex Edward               12 Fairport                 40.75   1 
  3 Bryztin Johnson           10 Pittsford Su             41.78   2 
  4 Max Allen                 11 Fairport                 42.21   1 
  5 Rashad Brown              10 East Hs-Roch             43.44   2 
  6 Anton Andrievsky           9 Webster Thom             43.75   4 
  7 Dylan Yakowyna            10 Webster Thom             44.72   2 
  8 Ahmed Aden                 9 East Hs-Roch             45.35   3 
  9 Tyler Secor               10 Fairport                 45.95   2 
 10 Mathew Kaiser              9 Pittsford Su             45.96   3 
 11 Marco Montante             9 Webster Schr             46.00   1 
 12 Patrick MacDonald         10 Webster Thom             46.36   4 
 13 Zachary Ramsay             9 Webster Schr             46.57   1 
 14 Devin Woodyard             9 Brighton                 46.87   3 
 15 Bo Harris                 10 Brighton                 47.04   4 
 16 Thomas Pink               10 Fairport                 47.20   3 
 17 Colby Warren              10 Brighton                 47.76   6 
 18 Tucker Marvin              9 Brighton                 47.80   6 
 19 Namyun Kim                 9 Brighton                 47.88   6 
 20 Nathaniel Tsai             9 Webster Thom             48.26   5 
 21 Andrew Friden              9 Pittsford Me             50.14   2 
 22 Mark Price                12 East Hs-Roch             50.42   3 
 23 CJ Gaffney                 9 Pittsford Su             50.93   4 
 24 Tommy Howe                10 McQuaid Jesu             51.35   1 
 25 Jim O'Heron                9 Pittsford Su             52.32   5 
 26 Nathan Riek                9 Webster Thom             53.20   5 
 27 Ilan Hirschfield          10 Brighton                 53.28   6 
 28 Zachary Zwieg              9 Honeoye Cent             53.43   5 
 29 Chris Ipolito              9 Brighton                 54.81   5 
 30 Jake Longbine              9 Honeoye Cent           1:02.16   6 
 
Event 36  Boys 300 Meter Dash Modified
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colton Welch               8 Honeoye Cent             45.05   1 
  2 Ethan Ingraham             7 McQuaid Jesu             46.78   2 
  3 Ben Kemnitzer              8 Hornell                  49.95   1 
  4 Josh Stiles                7 Hornell                  50.79   1 
  5 Alexander McNulty-Romagu   7 McQuaid Jesu             52.14   1 
  6 Trevor Healey              7 Honeoye Cent             52.60   2 
  7 Friend Olsen               7 Honeoye Cent             52.84   1 
  8 Tommy Betters              7 McQuaid Jesu             53.06   2 
  9 Cody Lucey                 8 Honeoye Cent             55.17   2 
 10 Max Longbine               8 Honeoye Cent           1:02.35   2 
 11 Ahn Lee                    7 Honeoye Cent           1:07.21   2 
 
Event 37  Girls 1000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rachel Caterisano         12 Mercy                  3:10.65  
  2 Mary Visca                10 Pittsford Su           3:13.29  
  3 Brenna Swetman            12 Pittsford Me           3:17.78  
  4 Stephanie Wojnowski       10 East Irondeq           3:20.25  
  5 Alexandra Shipman         12 Livonia                3:25.57  
  6 Nikki Dobbertin           11 Honeoye Cent           3:27.64  
  7 Christian Conner          10 Fairport               3:28.43  
  8 Mary Stephenson           10 Mercy                  3:38.03  
  9 Harley DeNoto             11 Pittsford Su           3:38.11  
 10 Laura Huff                 9 Mercy                  3:40.00  
 11 Sofia Agurto-Munding       8 East Irondeq           3:40.84  
 12 Desirae Zagari             9 Honeoye Cent           3:58.54  
 13 Gabby Sheeley             10 Livonia                4:08.75  
 14 Teresa Neuman              9 Honeoye Cent           4:10.54  
 15 Emily LaRocca             10 Livonia                4:11.44  
 
Event 38  Girls 1000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlotte Kurzweil         9 Mercy                  3:31.53  
  2 Alex Carpenter             9 Webster Thom           3:35.66  
  3 Michaela Meissner         10 Fairport               3:37.94  
  4 Ashley Ghaemi             12 Fairport               3:38.18  
  5 Jasmine Mohan              9 Fairport               3:46.76  
  6 Emily Miljkovic            9 Fairport               3:54.93  
  7 Dana Owens                 8 East Irondeq           3:58.15  
  8 Elise Coon                 8 East Irondeq           4:00.49  
 
Event 39  Girls 1000 Meter Run Modified
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elizabeth Szulgit          7 Mercy                  4:17.70  
 
Event 40  Boys 1000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Sullivan          12 McQuaid Jesu           2:42.27  
  2 Josh Dyrland              11 West Irondeq           2:44.80  
  3 Nate Howe                 11 McQuaid Jesu           2:46.70  
  4 Jack Scott                12 Fairport               2:48.00  
  5 Tommy Barbaccia           11 Pittsford Me           2:53.08  
  6 Chris Peffley             11 Webster Thom           2:54.20  
  7 James White               11 Fairport               2:56.43  
  8 Ari Kramer                12 Brighton               2:56.93  
  9 Sean Corcoran             11 Pittsford Me           2:57.50  
 10 Josh Wolf                 12 Fairport               2:58.88  
 11 Brian Swider              11 Fairport               2:59.39  
 12 Justin Koch               12 Brighton               3:00.59  
 13 Danny Ruddy               12 West Irondeq           3:02.86  
 14 Anthony Demme             12 Pittsford Me           3:06.97  
 15 Sam Missall               10 Honeoye Cent           3:12.93  
 16 Henry Burton               9 Pittsford Me           3:15.86  
 17 Zach Erickson              9 Honeoye Cent           3:15.92  
 18 Jud Hershey               10 Honeoye Cent           3:16.21  
 19 Shane Garlock             12 Pittsford Me           3:16.30  
 20 Billy Miles               12 Honeoye Cent           3:25.54  
 
Event 41  Boys 1000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Josh Roman                11 Fairport               3:01.87  
  2 Jake Hunt                 11 Fairport               3:02.66  
  3 Clayton Robinson          10 Fairport               3:04.06  
  4 Caleb Enis                11 Brighton               3:08.29  
  5 Jai Patel                 11 Fairport               3:08.99  
  6 Jeremiah Piersante        11 Brighton               3:10.23  
  7 Cody McDaniel             11 Fairport               3:13.89  
  8 Marshall Wright           10 Webster Schr           3:24.38  
  9 Andrew Wagenhals          12 Webster Schr           3:25.77  
 10 Joseph Farnsworth          9 McQuaid Jesu           3:26.21  
 11 Tim Swingle               11 Pittsford Me           3:27.82  
 12 Andres Perez              10 McQuaid Jesu           3:28.45  
 13 Adam Morrison             11 Webster Schr           3:46.62  
 14 Brandon Schafer            9 Webster Schr           3:47.67  
 15 Evan Yanoff               11 Pittsford Su           3:50.66  
 
Event 42  Boys 1000 Meter Run Modified
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nick Caterisano            8 McQuaid Jesu           3:24.76  
  2 Nick Bongfiglio            7 McQuaid Jesu           3:51.42  
  3 Max Talsania               7 McQuaid Jesu           4:09.19  
  4 Zach Bailey                8 Hornell                4:10.31  
 
Event 43  Girls 4x200 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pittsford Sutherland  'A'                           1:53.82   1 
  2 Webster Schroeder  'A'                              1:55.00   1 
  3 Pittsford Mendon  'A'                               1:55.42   1 
  4 Webster Thomas  'A'                                 1:58.96   2 
  5 Mercy  'A'                                          1:59.05   2 
  6 East Irondequoit  'A'                               1:59.54   2 
  7 Brighton  'A'                                       2:03.34   3 
  8 Fairport  'A'                                       2:04.07   1 
  9 Webster Schroeder  'B'                             x2:04.27   2 
 10 Ne/Nw Coll Prep  'A'                                2:06.59   3 
 11 Pittsford Mendon  'B'                              x2:09.51   2 
 12 East Irondequoit  'B'                              x2:10.85   3 
 
Event 44  Girls 4x200 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Webster Thomas  'B'                                x2:09.90  
  2 Pittsford Sutherland  'B'                          x2:17.11  
 
Event 46  Boys 4x200 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 East Hs-Roch  'A'                                   1:39.09   1 
  2 Pittsford Sutherland  'A'                           1:42.13   2 
  3 Charlotte HS  'A'                                   1:42.27   1 
  4 Fairport  'A'                                       1:42.48   2 
  5 West Irondequoit  'A'                               1:42.84   3 
  6 East Irondequoit  'A'                               1:43.06   1 
  7 McQuaid Jesuit  'A'                                 1:43.07   1 
  8 Webster Schroeder  'A'                              1:43.59   1 
  9 Webster Schroeder  'B'                             x1:45.24   2 
 10 Webster Thomas  'A'                                 1:45.38   2 
 11 Brighton  'A'                                       1:47.46   2 
 12 Ben Franklin  'A'                                   1:53.87   3 
 
Event 47  Boys 4x200 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Irondequoit  'B'                              x1:53.13  
 
Event 49  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brighton  'A'                                       4:42.82  
  2 Pittsford Sutherland  'A'                           4:43.08  
  3 Webster Schroeder  'A'                              4:47.79  
  4 Pittsford Mendon  'A'                               4:48.91  
  5 Mercy  'A'                                          4:50.66  
 
Event 52  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brighton  'A'                                       3:47.27  
  2 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:52.43  
  3 Charlotte HS  'A'                                   4:01.19  
  4 Pittsford Sutherland  'A'                           4:02.46  
  5 Webster Thomas  'A'                                 4:12.28  
  6 Webster Schroeder  'A'                              4:30.13  
 
Event 53  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pittsford Sutherland  'B'                          x4:08.99  
 
Event 55  Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Webster Thomas  'A'                                10:46.47   10   
  2 Mercy  'A'                                         11:12.00    8   
  3 Pittsford Mendon  'A'                              11:15.29    6   
  4 Webster Schroeder  'A'                             11:29.22    5   
  5 Pittsford Mendon  'B'                             x11:43.85  
  6 Webster Schroeder  'B'                            x11:53.93  
  7 Mercy  'B'                                        x11:54.69  
 
Event 56  Girls 4x800 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fairport  'A'                                      12:11.06  
 
Event 58  Boys 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brighton  'A'                                       8:43.27  
  2 Webster Schroeder  'A'                              8:47.84  
  3 West Irondequoit  'A'                               9:13.10  
  4 McQuaid Jesuit  'A'                                 9:18.25  
  5 Pittsford Mendon  'A'                               9:23.99  
  6 Hornell  'A'                                        9:43.40  
  7 Webster Schroeder  'B'                             x9:45.47  
  8 Livonia  'A'                                        9:52.43  
 
Event 59  Boys 4x800 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fairport  'A'                                       9:23.35  
 
Event 62  Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amanda Burkey             12 Fairport               5-04.00  
  2 Joanna Heath              12 West Irondeq           5-02.00  
  2 Tessa Artruc              11 Livonia                5-02.00  
  4 Katie Renna               12 Fairport               4-10.00  
  5 Isabelle Ballet           12 Pittsford Me           4-08.00  
  5 Jillian Gueli             12 Fairport               4-08.00  
  5 Rebecca Weidman           12 Webster Schr           4-08.00  
  5 Tylyn Martin              12 Fairport               4-08.00  
  9 Taylor Samuel             10 Fairport               4-06.00  
  9 Meg Beiter                10 Fairport               4-06.00  
 11 Ela Hogan                 11 Mercy                  4-04.00  
 11 Abbey Lee                 11 Webster Thom           4-04.00  
 13 Elise Chambery            12 Webster Thom           4-02.00  
 14 Madeline Pizzo             9 Mercy                  4-00.00  
 -- Sarah Gray                10 Honeoye Cent                NH  
 -- Courtney Piacente         11 Honeoye Cent                NH  
 
Event 65  Boys High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Adam InFantino            12 Webster Schr           5-07.00  
  2 Marcus Postell            12 East Hs-Roch           5-02.00  
  2 Jacob Bigenwald           11 West Irondeq           5-02.00  
  2 Tobi Tella                 9 McQuaid Jesu           5-02.00  
  2 Ben Graham                12 Webster Schr           5-02.00  
  2 Brant Crouse              12 Fairport               5-02.00  
  2 Jake Thide                10 West Irondeq           5-02.00  
  8 Matt Ryan                 11 McQuaid Jesu           5-00.00  
  8 Austin Ayers              10 Livonia                5-00.00  
 10 Fletcher Lill             10 Webster Thom           4-09.00  
 10 Jud Hershey               10 Honeoye Cent           4-09.00  
 
Event 66  Boys High Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Connor Owen               10 Fairport               5-02.00  
  2 Robert Quist              10 McQuaid Jesu           4-06.00  
  2 Devin Woodyard             9 Brighton               4-06.00  
  2 Matt Buttaggi              9 Webster Schr           4-06.00  
  5 Dana Forsgren             11 Fairport               4-03.00  
 -- Kris Mockevicius          11 Webster Thom                NH  
 -- Bo Harris                 10 Brighton                    NH  
 
Event 67  Boys High Jump Modified
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
 -- Chris Corridi              8 Honeoye Cent                NH  
 
Event 68  Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marissa Apollonio         11 Livonia                7-06.00  
  1 Nadine Buschner           12 Brighton               7-06.00  
  1 Briana Freeman            11 East Irondeq           7-06.00  
  4 Fiona Daloia              12 Webster Schr           7-00.00  
  4 Madeline Pizzo             9 Mercy                  7-00.00  
  6 Abby Merritt              12 East Irondeq           6-06.00  
  7 Maddy Kowal               12 Livonia                6-00.00  
  7 Emily D'Imperio           12 Livonia                6-00.00  
  7 Abbey Lee                 11 Webster Thom           6-00.00  
  7 Julia Moore               10 Pittsford Me           6-00.00  
 -- Sarah Bronk               11 Mercy                       NH  
 -- Alyssa Butterbaugh        10 Honeoye Cent                NH  
 -- Laura Telek               10 Pittsford Me                NH  
 
Event 69  Girls Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sami Hung-Krause          11 Brighton               6-06.00  
  2 Amanda Geisler            10 Webster Schr           6-00.00  
 -- Victoria Mclaughlin        9 Webster Schr                NH  
 -- April Kessler             10 Pittsford Me                NH  
 -- Alexandra Willett         10 Webster Schr                NH  
 -- Alexis Duggan              9 Webster Schr                NH  
 
Event 71  Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Deaven Noble              12 Webster Schr          12-01.00  
  2 Luke Morgan               11 Hornell               10-06.00  
  3 Will MacDonald            12 East Irondeq           7-00.00  
  3 Aaron Faulkenberry        10 Livonia                7-00.00  
 -- Dylan Turcott             11 Webster Schr                NH  
 -- Shea Hall                 12 Fairport                    NH  
 -- Marcus Landon             11 East Irondeq                NH  
 
Event 72  Boys Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dana Forsgren             11 Fairport               9-00.00  
  2 Aaron Duncan              11 Webster Thom           7-00.00  
 -- Jack Smith                 9 Webster Schr                NH  
 -- Johnathan Mueller          9 Webster Schr                NH  
 -- Ben Vanderstouw            9 Webster Schr                NH  
 -- Jacob Marra               10 Webster Schr                NH  
 
Event 74  Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joanna Heath              12 West Irondeq          15-03.75  
  2 Jillian Gueli             12 Fairport              15-03.00  
  3 Emem Ikpot                10 Mercy                 14-06.75  
  4 Emily Wolf                11 Hornell               14-05.25  
  5 Jamellah Craven           10 School Of Th          13-11.50  
  6 Sarah Funk                11 Webster Schr          13-07.00  
  7 Amanda Woodard             9 Pittsford Me          13-03.25  
  8 Aleksandra Dewa           10 Mercy                 13-01.00  
  9 Jada Brooken              11 East Hs-Roch          12-08.25  
 10 Leah Prescott             12 Pittsford Me          12-07.75  
 11 Sam Carlson               10 Webster Thom          12-04.75  
 12 Grace Maggio              10 Mercy                 12-03.50  
 13 Kate Ford                 10 Livonia               12-01.25  
 14 Hannah O'Connor            9 Pittsford Me          12-00.00  
 15 Megan Hill                10 Pittsford Me          11-05.75  
 16 Emily Ruiz                12 Webster Thom          11-03.00  
 17 Lexine Wilkas             10 West Irondeq          11-02.00  
 18 Teir McCullough           11 West Irondeq          10-04.25  
 19 Kathryn Rowan             11 Mercy                 10-00.25  
 20 Ivanna Vorobets           11 Webster Schr           9-06.00  
 -- Kelly Miller              12 Webster Schr              FOUL  
 -- J-Lyn Marshal             11 West Irondeq              FOUL  
 
Event 75  Girls Long Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rachel Willard            11 Fairport              13-09.00  
  2 Anna Burgin                9 Webster Schr          13-02.00  
  3 Jessica McLaughlin        11 Webster Schr          12-05.50  
  4 Cheryln Felle              7 East Irondeq          12-00.75  
  5 Gabrielle Felle            9 East Irondeq          11-06.00  
  6 Alyssa Maddaleno           9 Webster Schr          10-11.75  
  7 Haley Guidice             12 Webster Schr          10-09.25  
  8 Myuri Arujunan             9 Webster Schr          10-03.00  
 -- Taryn Baird                9 Webster Thom              FOUL  
 -- Emily Yancone              8 Mercy                     FOUL  
 -- Juliana Larson             9 Webster Thom              FOUL  
 -- Camryn Baird               9 Webster Thom              FOUL  
 -- Rachel Stalls             10 East Irondeq              FOUL  
 
Event 77  Boys Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dylan Scott               12 West Irondeq          20-00.75  
  2 Marx Jean                 12 East Hs-Roch          18-04.25  
  3 Will Mangiamele           11 Pittsford Su          18-03.00  
  4 Adam InFantino            12 Webster Schr          17-07.50  
  5 Jack Grieb                11 Webster Thom          17-06.50  
  6 Thomas Mariano            11 School Of Th          17-06.25  
  7 Tobi Tella                 9 McQuaid Jesu          17-03.50  
  8 Jake Thide                10 West Irondeq          17-03.00  
  9 Mark Yaxis                11 Webster Thom          17-01.50  
 10 Matt Ryan                 11 McQuaid Jesu          16-11.50  
 11 Lewis Williams            12 East Irondeq          16-10.00  
 12 Alan Peckham              12 Webster Schr          16-02.25  
 13 Richard Hagins            11 East Irondeq          15-10.50  
 14 Casey Stephenson          11 McQuaid Jesu          15-10.00  
 15 Jalen Smith               12 School Of Th          15-08.25  
 16 Eric Veltre               10 McQuaid Jesu          14-11.25  
 17 Marcus McClinton          12 Hornell               14-07.00  
 18 Raeshawn Robinson          9 Ne/Nw Coll P          13-02.00  
 19 Danaus Seay                9 Ben Franklin          12-11.25  
 -- Torre Wyatt               11 Charlotte HS              FOUL  
 
Event 78  Boys Long Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Connor Owen               10 Fairport              17-05.00  
  2 Matthew Godwin            10 Webster Thom          17-00.50  
  3 Xavier Daniels             9 East Irondeq          16-09.00  
  4 Robert Frumusa            12 Webster Schr          14-11.00  
  5 Ruben Mercado              9 Webster Thom          14-03.25  
  6 C. J. Turner               8 Webster Schr          14-01.75  
  6 Cole Mazzo                 9 Webster Thom          14-01.75  
  8 Robert Quist              10 McQuaid Jesu          12-11.25  
  9 Michael Lanzafame          9 Webster Thom          12-09.50  
 10 Bryan Klee                 9 Webster Thom          12-07.00  
 11 Stewart Ian                9 Pittsford Me          12-02.25  
 12 Brandon Torres-Manuse      8 East Irondeq          12-00.00  
 13 Trevor Shaw               10 Webster Schr          11-05.00  
 14 Alfred Malomo             10 Brighton              10-00.25  
 -- Sampson Ngo               10 McQuaid Jesu              FOUL  
 
Event 79  Boys Long Jump Modified
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Patrick Dela Cruz          8 McQuaid Jesu          12-01.25  
  2 Max Longbine               8 Honeoye Cent          10-02.25  
 -- Colton Welch               8 Honeoye Cent              FOUL  
 -- Eoin Crew                  7 Honeoye Cent              FOUL  
 
Event 80  Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davida Hawkes             11 Pittsford Su          34-01.50  
  2 Rachel Smith              11 Pittsford Su          31-07.00  
  3 Emma Maggio                9 Pittsford Me          30-09.75  
  4 Sam Carlson               10 Webster Thom          29-10.25  
  5 Shaniqua Porter           12 East Hs-Roch          29-08.75  
  6 Megan Hill                10 Pittsford Me          28-04.00  
  7 Antoinette Breedlove      12 Mercy                 28-01.75  
  8 Elise Chambery            12 Webster Thom          27-04.75  
 -- Sydney Rowan              11 Mercy                     FOUL  
 -- Jayla Flowers             11 Webster Schr              FOUL  
 
Event 81  Girls Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sara Fernaays             11 Fairport              26-07.00  
 
Event 83  Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brant Crouse              12 Fairport              38-06.00  
  2 Abdul Conteh              10 East Hs-Roch          37-04.25  
  3 Jacob Bigenwald           11 West Irondeq          37-03.75  
  4 Luke Morgan               11 Hornell               36-10.00  
  5 Sam Missall               10 Honeoye Cent          34-11.50  
  6 Jack Grieb                11 Webster Thom          33-10.75  
  7 Mark Yaxis                11 Webster Thom          33-04.75  
  8 Caleb Beeley               9 Honeoye Cent          32-10.00  
  9 Jason Walls               10 Livonia               30-06.00  
 
Event 84  Boys Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathaniel Tsai             9 Webster Thom          27-05.00  
 -- Isaac Randall              8 East Hs-Roch              FOUL  
 
Event 85  Boys Triple Jump Modified
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Trevor Healey              7 Honeoye Cent          27-07.00  
 
Event 86  Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sydney Kurtic             12 Honeoye Fall          37-04.50  
  2 Kierra Carter             11 Mercy                 30-06.25  
  3 Katherine McKrell         11 Webster Schr          30-00.25  
  4 Setsu Sharp               12 Brighton              29-04.00  
  5 Ashley Brown              12 Brighton              28-11.50  
  6 Chinue Omeri              10 East Irondeq          28-08.75  
  7 Megan Guarglia            12 Hornell               28-08.00  
  8 Brianna Buxton            12 Hornell               28-07.75  
  9 Erin Geen                 12 Mercy                 28-05.75  
 10 Sarah Piacentini          11 Webster Schr          27-10.00  
 11 Kelsey Kramberg           11 Webster Schr          26-06.75  
 12 Maddy Bradway              9 Pittsford Me          26-06.25  
 13 Jane Griepp               10 Webster Thom          25-01.50  
 14 Ivanna Vorobets           11 Webster Schr          24-03.75  
 15 Veronica Grouse           12 Fairport              24-02.25  
 16 Gwen Vary                 12 Bloomfield            23-05.00  
 17 Carlee Viola              11 Webster Thom          23-02.00  
 18 Viktoriya Avlasevich      10 Webster Thom          22-10.25  
 19 Quiaja Morrison-Junius    12 East Hs-Roch          22-02.00  
 20 Emily Thomas              11 Honeoye Cent          20-10.00  
 21 Kelly Loucks              10 Livonia               20-06.50  
 22 Khusbu Patel              12 Brighton              19-10.00  
 23 Sierra Parks              11 West Irondeq          19-06.50  
 24 Doniesha Miller           12 East Hs-Roch          19-05.50  
 25 Courtney Zaucha            9 Pittsford Me          18-09.50  
 26 Elizabeth Seeber          10 Livonia               18-08.50  
 27 Emily Litolff             10 Livonia               18-08.25  
 28 Morgan Crittenden         12 East Irondeq          17-09.00  
 29 Taylor Samuel             10 Fairport              17-06.00  
 
Event 87  Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kristen Woods             10 Webster Thom          27-00.50  
  2 Jessica Koneski            9 Fairport              26-05.00  
  3 Rachel Cassorla           10 Webster Schr          25-02.50  
  4 Alexa Guzman              10 Fairport              23-06.75  
  5 MaiJoi Sharp              10 Brighton              23-04.75  
  6 Kaitlynn Merritt          10 East Irondeq          21-11.50  
  7 Kelcy Horning              9 Webster Thom          21-10.50  
  8 Elizabeth Friden          10 Pittsford Me          18-11.00  
  9 Mackenzie King            10 Brighton              18-09.00  
 10 Tatyana Jenkins           10 East Hs-Roch          17-00.00  
 11 Samantha Ferrara           9 Webster Thom          16-01.25  
 12 Anjelica Jones            11 East Hs-Roch          15-11.25  
 13 Jess Kuhn                 10 Honeoye Cent          15-10.75  
 14 Nilliam Odum              11 East Hs-Roch          15-04.50  
 
Event 89  Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ryan Cribbin              12 West Irondeq          51-06.25  
  2 Frank Donalds             12 Ne/Nw Coll P          44-04.75  
  3 Devan Carter              12 Brighton              43-01.50  
  4 BJ White                  11 East Irondeq          41-06.75  
  5 Zach Sampson              12 West Irondeq          40-11.50  
  6 Joe Maurer                11 West Irondeq          39-04.75  
  7 Jordan Richardson         10 Charlotte HS          37-08.50  
  8 Mark Baitsholts           10 Webster Thom          37-02.00  
  9 Roger Hendrix             10 Charlotte HS          36-10.50  
 10 Robert Kirchner           12 Webster Schr          36-08.00  
 11 Charles Jackson           12 West Irondeq          35-11.00  
 12 Joseph Reiger             12 Webster Schr          34-11.50  
 13 Leonard Pickney           12 School Of Th          34-09.00  
 14 Bradley Boester           11 East Irondeq          32-10.00  
 15 Matt Rens                 12 Pittsford Me          32-03.25  
 16 Milan Hlywa               11 Wilson Magne          32-01.75  
 17 Deodrick Barnes           12 McQuaid Jesu          31-11.50  
 18 Corey Mancuso             11 Webster Thom          31-09.25  
 19 Griffin Rapp              12 McQuaid Jesu          30-03.50  
 20 Josue Clarke              11 Charlotte HS          30-01.00  
 21 Luke Weglarz              12 Pittsford Me          28-10.00  
 22 Rian Reed                 11 Webster Thom          28-04.00  
 23 Paul Laukaitis            12 McQuaid Jesu          27-03.50  
 24 John D'Archangelo          9 Honeoye Cent          26-04.00  
 25 Dakwan Bonnick Tomlinson  11 McQuaid Jesu          26-00.50  
 26 Jonah Hershey             10 Honeoye Cent          23-00.00  
 
Event 90  Boys Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aidan Murphy              12 Fairport              35-00.50  
  2 Aaron Duncan              11 Webster Thom          29-02.25  
  3 Vinnie Nenno              11 Webster Thom          27-09.50  
  4 Mark Butler                9 Brighton              26-10.50  
  5 Chris Doak                11 Fairport              26-08.50  
  6 Kris Mockevicius          11 Webster Thom          26-05.75  
  7 Dominique Brown            9 East Hs-Roch          26-02.75  
  8 Brian Holvey              10 Pittsford Su          25-01.75  
  9 Andrew Miller             11 Webster Thom          24-08.25  
 10 Balys Mockevicius          9 Webster Thom          23-09.75  
 11 Matt Skrypta              10 Webster Schr          23-08.00  
 12 Robert Zimmerman           9 Webster Thom          21-11.50  
 13 Andrew Friden              9 Pittsford Me          21-10.75  
 14 Christopher Lomax          9 Hornell               14-03.00  
 15 Andrew Bischoping          9 Pittsford Me          12-11.25  
 
Event 91  Boys Shot Put Modified
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dalton Wesley              8 Honeoye Cent          26-07.50  
  2 Spencer Davis              8 Honeoye Cent          25-00.75  
  3 Robert Ungar               8 Honeoye Cent          24-01.00  
  4 TJ Sek                     8 Honeoye Cent          22-11.00  
  5 Cody Crane                 8 Honeoye Cent          21-03.75  
  6 Hunter Crane               8 Honeoye Cent          17-00.25  
 
               Women - Varsity - Team Rankings - 1 Events Scored
===============================================================================
    1) Webster Thomas              10        2) Mercy                       8   
    3) Pittsford Mendon             6        4) Webster Schroeder           5