Yen Timing Meet Services                   Webster Invit - 4/13/2013                           
                               Webster Thomas HS                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Madeline Kopp             12 Spencerport              13.00   6 
  2 Allison Phillips          12 Palmyra-Mace             13.18   5 
  3 Christine Lyttle          12 Canandaigua              13.65   5 
  4 Jaya Granger              11 Aquinas Inst             13.77   6 
  5 Emem Ikpot                10 Mercy                    14.01   4 
  6 Tae'lor Jackson           10 Mercy                    14.13   3 
  7 Travasia Singletary        7 Aquinas Inst             14.15   3 
  8 Maddy Korol               10 Fairport                 14.22   5 
  9 Sarah Frame                9 Webster Thom             14.25   4 
 10 T'Oine Buckman             8 East Irondeq             14.27   2 
 11 Samantha Brown            11 Webster Schr             14.29   5 
 12 Sarah Wied                10 Canandaigua              14.32   3 
 13 Sarah Funk                11 Webster Schr             14.33   5 
 13 Elizabeth Ellis           12 Lockport                 14.33   6 
 15 Madison Lewis              9 Wayland-Coho             14.37   4 
 16 Jah-Nease McCullough      10 School Of Th             14.39   5 
 17 Abby Higgins               9 Marion                   14.46   4 
 17 McKenzie Sicke             9 Webster Thom             14.46   3 
 19 Aubrianna Lantrip          9 Midlakes                 14.48   4 
 20 Courtney Pickard          12 Cato-Meridia             14.53   6 
 21 Vanessa Petrella          11 Bishop Kearn             14.54   2 
 21 Becca Ritter               9 Fairport                 14.54   5 
 23 Amonie DiRoma             12 Spencerport              14.61   6 
 24 Jensine Falu-Montes       11 Webster Schr             14.68   6 
 25 Aimee Thomas              12 Bishop Kearn             14.76   3 
 26 Olivia Robinson           10 Brockport                14.81   6 
 27 Marchelle Brooks          10 Williamsvill             14.82   4 
 28 Jenna Valleriano           9 Webster Thom             14.84   3 
 29 Teyah Brice                9 School Of Th             14.90   2 
 30 Ayse Conover               8 Brockport                14.91   6 
 31 Chrishanda Van Cleaf      10 East Rochest             15.16   1 
 32 Jordan Beckley            10 East Irondeq             15.61   2 
 33 Semaja Wilson              9 West Irondeq             15.69   2 
 34 Jessica Bono              10 Geneseo                  16.11   1 
 35 Emily Burke                8 Wayland-Coho             16.32   3 
 36 Morganne Hope              9 Palmyra-Mace             16.35   1 
 37 Mikaeli Robinson          10 Geneseo                  16.64   1 
 38 Victoria Schwimmer         9 Williamsvill             17.81   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Madeline Kopp             12 Spencerport              27.14   6 
  2 Allison Phillips          12 Palmyra-Mace             27.53   6 
  3 Alex Kober                12 Webster Schr             28.53   6 
  4 Veronica Grouse           12 Fairport                 28.74   6 
  5 Emem Ikpot                10 Mercy                    28.76   5 
  6 Jessica Colmerauer        12 Canandaigua              29.08   5 
  7 Caroline Hyman            10 Webster Thom             29.69   4 
  8 J'Vonna Clark             12 Lockport                 29.74   6 
  9 Samantha Brown            11 Webster Schr             29.85   5 
  9 Kailyn Szymanski          11 Lockport                 29.85   6 
 11 Rebecca Glenn              9 Fairport                 30.25   4 
 12 Lea Knoche                11 Brockport                30.37   4 
 13 Amy Buckner                9 Webster Thom             30.47   3 
 14 Sarah Funk                11 Webster Schr             30.56   6 
 15 Amonie DiRoma             12 Spencerport              30.82   5 
 16 Aryana Anderson            9 East Irondeq             30.97   4 
 17 Mary Hill                 11 Wayland-Coho             31.28   2 
 18 Kylee Hughes              10 Midlakes                 31.40   4 
 19 Rachel Dodson             11 Brockport                31.54   4 
 20 Patience Kpor              8 School Of Th             32.09   1 
 21 Elaina Alston              8 West Irondeq             32.28   5 
 22 Tyler Daymon              12 Bishop Kearn             32.29   2 
 23 Rose Heffron              10 Mercy                    32.43   2 
 24 Kelsey Hensley            11 Wayland-Coho             32.95   1 
 25 Vanessa Petrella          11 Bishop Kearn             33.24   2 
 26 Brianna Allen              7 Marion                   34.58   1 
 27 Chrishanda Van Cleaf      10 East Rochest             37.33   1 
 
Girls 400 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Madeline Kopp             12 Spencerport              59.74   5 
  2 Maggie Pryslak            12 Mercy                  1:00.91   5 
  3 Brianna Calderon          12 East Irondeq           1:02.82   5 
  4 Lindsey Davenport         11 Webster Thom           1:03.15   5 
  5 Jessica Colmerauer        12 Canandaigua            1:03.36   5 
  6 Georgia Tuttle            12 West Irondeq           1:04.30   5 
  7 Carly Sanford             12 Palmyra-Mace           1:05.63   4 
  8 Joy Nyaanga               12 Williamsvill           1:05.81   5 
  9 Michele Zoyhofski         12 Webster Thom           1:06.68   4 
 10 Colleen Miller            10 Webster Schr           1:07.11   4 
 11 Tera Perilli              12 Lockport               1:07.27   3 
 12 Becca Ritter               9 Fairport               1:08.07   4 
 13 Carlie Eagle              12 Canandaigua            1:08.22   3 
 14 Tyler Daymon              12 Bishop Kearn           1:08.71   2 
 15 Hollee Graham              8 Palmyra-Mace           1:09.14   3 
 16 Jordan Kacur              10 Cato-Meridia           1:09.49   2 
 17 Aryana Anderson            9 East Irondeq           1:09.75   4 
 18 Samantha Ciulla           11 Webster Schr           1:09.93   2 
 19 Brandi Leslie              8 Aquinas Inst           1:10.83   3 
 20 Clarissa Henry            10 School Of Th           1:11.02   5 
 21 Cassie Kramp              10 Midlakes               1:11.21   2 
 22 Sarah Couperus            11 Marion                 1:11.52   2 
 23 Monique Hanna             10 Aquinas Inst           1:11.80   3 
 24 Emma Yates                12 Lockport               1:11.81   2 
 25 Rachel Caterisano         12 Mercy                  1:11.82   4 
 26 Tiana Kerr                 9 Williamsvill           1:12.03   4 
 27 Cristina Scheffer         10 Brockport              1:14.05   1 
 28 Carina Giannini            7 School Of Th           1:14.25   1 
 29 Olivia Miller             10 Wayland-Coho           1:15.56   2 
 30 Lily McDonald              9 Bishop Kearn           1:16.66   1 
 31 Skye Boughton              9 Geneseo                1:26.88   1 
 
Girls 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Maggie Pryslak            12 Mercy                  2:28.58   3 
  2 Meghan Curtin              9 Wayland-Coho           2:28.89   3 
  3 Heather Nortz             10 Fairport               2:29.87   3 
  4 Natalie Neamtu             8 Webster Thom           2:33.27   2 
  5 Autumn Albrecht           10 Brockport              2:33.58   3 
  6 Nanaka Kohlbach           12 Webster Schr           2:34.87   3 
  7 Daria Stacy               10 Webster Thom           2:35.75   3 
  8 Joy Nyaanga               12 Williamsvill           2:37.72   3 
  9 Ali Maloney               11 Midlakes               2:40.48   3 
 10 Alyssa Ash                11 Webster Schr           2:40.50   3 
 11 Reilly Landino            10 Wayland-Coho           2:42.59   2 
 12 Stephanie Wojnowski       10 East Irondeq           2:43.23   3 
 13 Claire Gilmore            10 Fairport               2:47.70   3 
 14 Bethany Van Pelt           9 East Rochest           2:47.97   2 
 15 Joyce Parker              10 School Of Th           2:51.13   3 
 16 Mary Fances Gage           8 Williamsvill           2:51.27   2 
 17 Catherine Flugel           9 Mercy                  2:52.72   2 
 18 Jordan Kacur              10 Cato-Meridia           2:52.99   1 
 19 Morgan West                9 Marion                 2:53.46   2 
 20 Morgan Urbanek            12 Webster Schr           2:54.84   2 
 21 Carina Giannini            7 School Of Th           2:55.44   2 
 22 Kristyn Stewart           10 Brockport              2:55.53   2 
 23 Alida Mooney              11 West Irondeq           2:58.09   2 
 24 Sage Donovan               9 Lockport               3:01.52   2 
 25 Amanda Cook               11 Aquinas Inst           3:03.25   3 
 26 Shea Kinsella             10 Spencerport            3:03.89   2 
 27 Mariah Sergent            11 Midlakes               3:04.29   1 
 28 Lily McDonald              9 Bishop Kearn           3:07.16   1 
 29 Elise Coon                 8 East Irondeq           3:08.03   1 
 30 Fiona Mooney               9 West Irondeq           3:09.12   2 
 31 Lexi Bailey                9 Marion                 3:11.26   1 
 32 Alita Anderson            10 Geneseo                3:11.34   1 
 33 Heather Maloney           12 Spencerport            3:18.09   1 
 34 Talia Wilke                8 East Rochest           3:18.95   1 
 35 Allison Piedmonte         11 Cato-Meridia           3:20.38   1 
 36 Sammie Donatello           9 Palmyra-Mace           3:22.22   1 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Valarie Palermo           12 Webster Schr           4:58.75   2 
  2 Georgia Tuttle            12 West Irondeq           5:05.62   2 
  3 Autumn Albrecht           10 Brockport              5:10.28   2 
  4 Rachael Jones              9 Fairport               5:15.44   2 
  5 Hannah Kurbs              10 Lockport               5:16.81   2 
  6 Katie Edwards             12 Webster Schr           5:18.15   2 
  7 Danielle Dorogi           10 Williamsvill           5:28.92   2 
  8 Erin Graham                9 Palmyra-Mace           5:33.21   2 
  9 Kathleen O'Brien          12 Webster Thom           5:37.39   2 
 10 Christian Conner          10 Fairport               5:39.87   2 
 11 Jaime Kurmis               9 East Rochest           5:42.36   1 
 12 Erin BrindAmour           10 West Irondeq           5:43.24   1 
 13 Amanda Booth              10 Wayland-Coho           5:47.62   2 
 14 Joyce Parker              10 School Of Th           5:50.04   2 
 15 Morgan West                9 Marion                 5:50.09   1 
 16 Laura Huff                 9 Mercy                  5:55.59   1 
 17 Linnea Laux               10 Williamsvill           5:58.79   1 
 18 Nicole Amatore             9 Brockport              5:59.08   1 
 19 Morgan Bailey             11 Geneseo                5:59.62   1 
 20 Laura Maas                11 Mercy                  6:03.85   2 
 21 Mariah Sergent            11 Midlakes               6:05.41   1 
 22 Kristin Jermyn            11 Spencerport            6:08.09   1 
 23 Shea Kinsella             10 Spencerport            6:11.59   1 
 24 Phoebe Eckler              9 Palmyra-Mace           6:12.10   1 
 25 Kelly Hoodak               8 East Irondeq           6:21.11   1 
 26 Emma Mrzywka               9 Marion                 6:22.58   1 
 27 Brenda Bartkowiak          8 Lockport               6:33.65   1 
 
Girls 3000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Eileen O'Hara             12 Webster Thom          10:16.78   2 
  2 Kennedy Jensen            11 Canandaigua           10:40.35   2 
  3 Amanda Paratore           11 Webster Schr          10:52.15   2 
  4 Amanda Vestri              8 Webster Thom          10:59.09   2 
  5 Samantha VanGee           12 Marion                11:39.00   1 
  6 Alex Carpenter             9 Webster Thom          11:40.89   1 
  7 Brittany Mechler          10 Webster Thom          11:41.78   1 
  8 Charlotte Kurzweil         9 Mercy                 11:45.02   2 
  9 Abbey Lang                10 Lockport              11:59.35   2 
 10 Sara Shapley               9 Fairport              12:04.40   2 
 11 Clara Wagner              11 West Irondeq          12:05.41   2 
 12 Hayley Miller             12 Canandaigua           12:09.02   2 
 13 Claire Ludington          11 Webster Schr          12:10.34   2 
 14 Kennedy Copeland          10 Williamsvill          12:18.69   1 
 15 Ashley Ghaemi             12 Fairport              12:22.39   2 
 16 Anna Miskell              11 Geneseo               12:24.15   2 
 17 Grace Ross                12 Lockport              12:26.72   1 
 18 Ashlynn Blose             10 Webster Schr          12:28.71   1 
 19 Sophia Clason             12 Midlakes              12:35.27   1 
 20 Addie Kelly                9 Wayland-Coho          12:44.57   2 
 21 Bernadette Hayes           9 Mercy                 12:55.23   2 
 22 Shannon Dole              12 Midlakes              12:57.61   1 
 23 Allison Chertack          12 Williamsvill          13:11.81   1 
 24 Virginia Boy              12 East Rochest          13:16.09   1 
 25 Morgan Page               10 Palmyra-Mace          13:29.78   1 
 26 Brianna Parkinson         11 Wayland-Coho          13:31.74   2 
 27 Savoy Curry               10 Brockport             13:33.55   1 
 28 Emily Arendt               9 Spencerport           13:54.87   1 
 29 Remziye Erdogen            9 Spencerport           13:55.78   1 
 30 Kimmie Sharpstene          9 Marion                14:00.72   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Christine Lyttle          12 Canandaigua              15.57   5 
  2 Melanie Kehoe             12 Brockport                17.02   5 
  3 Samantha Carro            10 Canandaigua              17.34   5 
  4 Alana Morrow               9 Mercy                    17.79   5 
  5 Anquuanette Jordan        11 Franklin/NE-             17.82   5 
  6 Kate Hochbrueckner        12 Geneseo                  17.90   5 
  7 Melissa Kelly             10 Williamsvill             18.15   4 
  8 Rebecca Weidman           12 Webster Schr             18.31   5 
  9 Kassidy Cook              11 Geneseo                  18.89   4 
 10 Stephanie Boris           12 Webster Thom             19.08   3 
 11 Ciara Manske              10 Fairport                 19.15   4 
 12 Morgan Clark              12 Webster Thom             19.19   3 
 13 Zoe Kendrick              11 West Irondeq             19.52   4 
 14 Emily Wade                 9 Mercy                    19.70   3 
 15 Grace Fumich              12 Webster Schr             19.78   4 
 16 Chanel Odum                8 School Of Th             20.05   4 
 17 Brianna Allen              7 Marion                   20.12   3 
 18 Kelsey Beauchamp          11 East Rochest             20.62   2 
 19 Ashley Arnold             12 Midlakes                 20.69   2 
 20 Melissa Moeller           12 Williamsvill             20.72   2 
 21 Zamaya Smith              10 School Of Th             20.84   5 
 22 Arianne Maloney            9 Cato-Meridia             20.95   1 
 23 Amari Hall                 9 Franklin/NE-             20.99   3 
 24 Cheyann Rivers             9 Franklin/NE-             21.61   3 
 25 Cheyanne VanGee           10 Marion                   21.64   1 
 26 Katie Pollock              7 Lockport                 21.85   2 
 -- Kathryn Thomas             8 Palmyra-Mace                DQ   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brianna Calderon          12 East Irondeq           1:08.75   4 
  2 Melanie Kehoe             12 Brockport              1:09.04   4 
  3 Sarah Bronk               11 Mercy                  1:15.17   4 
  4 Casey Leader              11 Spencerport            1:15.31   4 
  5 Rebecca Weidman           12 Webster Schr           1:17.51   4 
  6 Alana Morrow               9 Mercy                  1:17.76   3 
  7 Stephanie Boris           12 Webster Thom           1:19.09   2 
  8 Melissa Moeller           12 Williamsvill           1:19.17   2 
  9 Shelby Hutton              9 Palmyra-Mace           1:19.49   4 
 10 Chanel Odum                8 School Of Th           1:20.72   3 
 11 Alessandra Suchodolski    11 Webster Thom           1:20.96   2 
 12 Arianne Maloney            9 Cato-Meridia           1:21.30   2 
 13 Melissa Kelly             10 Williamsvill           1:21.73   3 
 14 Olivia Sedita              8 Fairport               1:22.99   3 
 15 Molly BrindAmour          10 West Irondeq           1:25.90   3 
 16 Lidia DeHaven             10 Brockport              1:27.28   2 
 17 Kelsey Beauchamp          11 East Rochest           1:31.57   1 
 18 Erin Maggio                8 East Irondeq           1:32.55   2 
 19 Haley Smith                9 Midlakes               1:32.95   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Karli O'Neill             12 Churchv-Chili          7:41.15  
  2 Jessica Monzyk            12 Lockport               8:25.19  
  3 Stephanie Wojnowski       10 East Irondeq           8:30.54  
  4 Rachel Caterisano         12 Mercy                  8:30.57  
  5 Julia Wiseman             10 Webster Schr           8:39.97  
  6 Brianna Horn              11 Geneseo                8:50.81  
  7 Kelsie Canessa             8 Webster Schr           8:56.44  
  8 Victoria Lazarov          10 Williamsvill           8:59.15  
  9 Madeline Pizzo             9 Mercy                  9:02.00  
 10 Alayna Schmidt            11 Palmyra-Mace           9:57.29  
 11 Haley Smith                9 Midlakes               9:57.83  
 12 Mackenna Munroe           11 Palmyra-Mace           9:58.28  
 13 Annalyse Sullivan         12 East Rochest          10:05.74  
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Canandaigua  'B'                                      52.54   3 
  2 Fairport                                              53.26   3 
  3 Mercy                                                 53.74   2 
  4 Aquinas Institute                                     54.06   2 
  5 Palmyra-Macedon                                       54.21   3 
  6 Webster Thomas                                        54.49   2 
  7 Spencerport                                           54.87   3 
  8 Williamsville North                                   55.58   2 
  9 Marion                                                55.67   2 
 10 Lockport                                              55.81   3 
 11 Midlakes                                              55.87   2 
 12 Wayland-Cohocton                                      55.90   3 
 13 School Of The Arts                                    56.06   3 
 14 Geneseo                                               56.51   3 
 15 Webster Schroeder                                     56.54   2 
 16 East Irondequoit                                      56.72   1 
 17 Franklin/NE-NW                                        57.72   1 
 18 Bishop Kearney                                        59.10   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Fairport                                            4:17.57   2 
  2 Mercy                                               4:22.50   2 
  3 Wayland-Cohocton                                    4:25.71   2 
  4 Webster Thomas                                      4:27.68   2 
  5 Webster Schroeder                                   4:35.60   2 
  6 Lockport                                            4:35.82   2 
  7 Geneseo                                             4:38.09   2 
  8 Midlakes                                            4:41.37   1 
  9 Marion                                              4:42.10   1 
 10 Williamsville North                                 4:42.29   1 
 11 School Of The Arts                                  4:50.06   2 
 12 East Irondequoit                                    4:54.95   1 
 13 Aquinas Institute                                   4:57.42   1 
 14 Cato-Meridian                                       4:58.86   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Webster Schroeder                                  10:51.99  
  2 Wayland-Cohocton					      11:00.18
  3 Fairport                                           11:01.71  
  4 Marion                                             11:20.06  
  5 Mercy                                              11:26.60  
 
Girls High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Lauren Hudson             11 Williamsvill           5-05.00      1.65m 
  2 Madelyn Schwartz          11 Wayland-Coho           4-10.00      1.47m 
  3 Jessica Locke             12 Canandaigua           J4-10.00      1.47m 
  4 Aleece Case                9 Palmyra-Mace           4-08.00      1.42m 
  4 Katie Renna               12 Fairport               4-08.00      1.42m 
  5 Courtney Pickard          12 Cato-Meridia          J4-08.00      1.42m 
  6 Laura Olverd              11 Geneseo               J4-08.00      1.42m 
  7 Ali Maloney               11 Midlakes              J4-06.00      1.37m 
  8 Julia Gleason             11 Canandaigua            4-06.00      1.37m 
  8 Rebecca Weidman           12 Webster Schr           4-06.00      1.37m 
  9 Meg Beiter                10 Fairport              J4-06.00      1.37m 
 10 Morgan Clark              12 Webster Thom          J4-06.00      1.37m 
 13 Taylor Olmstead           12 Palmyra-Mace           4-03.00      1.29m 
 13 Sarah Funk                11 Webster Schr           4-03.00      1.29m 
 13 Sarah Killip               9 Webster Schr           4-03.00      1.29m 
 13 Faith Heal                10 Lockport               4-03.00      1.29m 
 13 Katie Dejonge             10 Midlakes               4-03.00      1.29m 
 13 Deanna Alonge             11 Williamsvill           4-03.00      1.29m 
 19 Makayla Spence             9 School Of Th           4-00.00      1.21m 
 19 Emily Wade                 9 Mercy                  4-00.00      1.21m 
 19 Amanda Krulisky           10 Lockport               4-00.00      1.21m 
 19 Caysey Lofquist            9 Geneseo                4-00.00      1.21m 
 19 Lidia DeHaven             10 Brockport              4-00.00      1.21m 
 19 Rebecca Vanduzer          11 Wayland-Coho           4-00.00      1.21m 
 -- Cheyanne VanGee           10 Marion                      NH            
 -- Raven Hilfiker            10 East Irondeq                NH            
 -- Doreen Vienmann           11 Webster Schr                NH            
 -- Rachel Stalls             10 East Irondeq                NH            
 
Girls Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Megan Evans               12 Lockport              10-00.00      3.04m 
  2 Kasey Semmler             12 Canandaigua            9-00.00      2.74m 
  3 Sarah Bronk               11 Mercy                  8-06.00      2.59m 
  4 Laura Olverd              11 Geneseo                7-06.00      2.28m 
  4 Madison Lewis              9 Wayland-Coho           7-06.00      2.28m 
  6 Rachel Foster             10 Canandaigua            6-09.00      2.05m 
  6 Emily Pawlowski           11 Williamsvill           6-09.00      2.05m 
  6 Hailey Sheridan           10 Williamsvill           6-09.00      2.05m 
  6 Fiona Daloia              12 Webster Schr           6-09.00      2.05m 
  6 Madeline Pizzo             9 Mercy                  6-09.00      2.05m 
 11 Ashley Arnold             12 Midlakes              J6-09.00      2.05m 
 12 Sarah Stripp              11 Marion                 6-00.00      1.82m 
 12 Emma Means                 9 Marion                 6-00.00      1.82m 
 12 Emelie Matthies            9 Lockport               6-00.00      1.82m 
 -- Logan Ellis                9 Geneseo                     NH            
 -- Lexine Wilkas             10 West Irondeq                NH            
 -- Alexis Duggan              9 Webster Schr                NH            
 -- Haley Dryland              9 West Irondeq                NH            
 -- Jordyn Dala               10 Palmyra-Mace                NH            
 -- Kristina Schuler           8 Webster Schr                NH            
 
Girls Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Alex Kober                12 Webster Schr          15-04.00      4.67m 
  2 Darcy DeAngelis           10 Spencerport           15-03.00      4.64m 
  3 Kennedy Lyman             11 Canandaigua           15-01.00      4.59m 
  4 Rose Heffron              10 Mercy                 14-09.50      4.50m 
  5 Julia Gleason             11 Canandaigua           14-09.25      4.50m 
  6 Rachel Dodson             11 Brockport             14-08.25      4.47m 
  7 Veronica Grouse           12 Fairport              14-07.50      4.45m 
  8 Emem Ikpot                10 Mercy                 14-06.25      4.42m 
  9 Kelly Lynch               10 Geneseo               14-03.25      4.34m 
 10 Aubrianna Lantrip          9 Midlakes              13-09.75      4.21m 
 11 Mallory Crane             10 Geneseo               13-09.50      4.20m 
 12 Samantha Ciulla           11 Webster Schr          13-08.00      4.16m 
 13 Shana Spinks               8 School Of Th          13-06.50      4.12m 
 14 Penny Li                  10 Williamsvill          13-05.25      4.09m 
 15 Anna Burgin                9 Webster Schr          13-03.50      4.05m 
 16 Lauren Star               12 Fairport              13-02.00      4.01m 
 17 Lea Knoche                11 Brockport             13-01.00      3.98m 
 18 Shelby Hutton              9 Palmyra-Mace          12-09.50      3.89m 
 19 Mary Hill                 11 Wayland-Coho          12-07.25      3.84m 
 19 Aimee Thomas              12 Bishop Kearn          12-07.25      3.84m 
 21 Jaelyn Morgan              7 Marion                12-05.75      3.80m 
 22 Kathryn Sciandra          12 Palmyra-Mace          12-02.75      3.72m 
 23 Emily Burke                8 Wayland-Coho          12-02.25      3.71m 
 24 Heather Maloney           12 Spencerport           12-01.00      3.68m 
 24 Katie Pollock              7 Lockport              12-01.00      3.68m 
 26 Lily McDonald              9 Bishop Kearn          11-07.00      3.53m 
 27 Cheyanne VanGee           10 Marion                11-03.00      3.42m 
 28 Ariel Davis               12 Lockport              11-01.50      3.39m 
 29 Faith Torres              10 West Irondeq          10-04.25      3.15m 
 30 Stephanie Podguski         9 East Rochest           8-11.00      2.71m 
 -- Jayla Flowers             11 Webster Schr              FOUL            
 
Girls Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Alex Kober                12 Webster Schr          33-02.00     10.10m 
  2 Selena Perrin             12 Canandaigua           33-02.00     10.10m 
  3 Amber Thomas              11 Aquinas Inst          31-09.00      9.67m 
  4 Darcy DeAngelis           10 Spencerport           31-00.00      9.44m 
  5 Jessica Locke             12 Canandaigua           30-05.50      9.28m 
  6 Aubrianna Lantrip          9 Midlakes              30-01.25      9.17m 
  6 Penny Li                  10 Williamsvill          30-01.25      9.17m 
  8 Rose Heffron              10 Mercy                 29-09.00      9.06m 
  8 Taylor Samuel             10 Fairport              29-09.00      9.06m 
 10 Rachel Willard            11 Fairport              28-08.50      8.75m 
 11 Mallory Crane             10 Geneseo               27-09.75      8.47m 
 12 Jayla Flowers             11 Webster Schr          27-07.00      8.40m 
 13 Rachel Caterisano         12 Mercy                 27-05.50      8.36m 
 14 Kathryn Sciandra          12 Palmyra-Mace          27-04.50      8.34m 
 15 Kelsey Kramberg           12 Webster Schr          27-04.25      8.33m 
 16 Aleece Case                9 Palmyra-Mace          27-02.00      8.28m 
 17 Kristina Schuler           8 Webster Schr          26-08.75      8.14m 
 18 Kassidy Cook              11 Geneseo               26-06.25      8.08m 
 19 Xiaoshan Lin              12 Wayland-Coho          25-04.00      7.72m 
 20 Bethany Van Pelt           9 East Rochest          25-02.50      7.68m 
 21 Katie Pollock              7 Lockport              23-09.00      7.23m 
 22 Faith Torres              10 West Irondeq          23-02.25      7.06m 
 23 Ariel Davis               12 Lockport              22-06.50      6.87m 
 -- Jaime Kurmis               9 East Rochest              FOUL            
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Rachel Kroening           11 Williamsvill          32-07.00      9.93m 
  2 Jade Harris               12 Wayland-Coho          32-02.50      9.81m 
  3 Keeley Ralyea             12 Lockport              31-06.25      9.60m 
  4 Kaydessa Meeche           11 Williamsvill          31-05.25      9.58m 
  5 Krystal Bradley           10 Webster Thom          29-00.00      8.83m 
  6 Katherine McKrell         11 Webster Schr          28-06.50      8.69m 
  7 Annie Mills               12 Geneseo               27-05.00      8.35m 
  8 Lindsay Shevlin           11 Webster Thom          26-06.25      8.08m 
  9 Selena Perrin             12 Canandaigua           26-06.00      8.07m 
 10 Kourtney Baker            10 Marion                26-01.50      7.96m 
 11 Lauran Hillman            11 Lockport              25-10.50      7.88m 
 12 Julia Cardinale           11 Cato-Meridia          25-04.50      7.73m 
 13 Kelsey Kramberg           12 Webster Schr          25-02.50      7.68m 
 14 Geralyn Halmond           10 Brockport             24-11.00      7.59m 
 15 Rachel Cassorla           10 Webster Schr          24-08.25      7.52m 
 16 Catalina Rodriguez        12 Geneseo               24-04.00      7.41m 
 17 Taylor Farrell            10 Midlakes              24-03.50      7.40m 
 18 Zoe Kendrick              11 West Irondeq          24-02.00      7.36m 
 19 Delainey LeCuyer           9 Cato-Meridia          23-08.00      7.21m 
 19 Gabrielle Bell            10 Fairport              23-08.00      7.21m 
 21 Rachel Richenberg          9 Canandaigua           23-07.25      7.19m 
 22 Alexa Guzman               9 Fairport              23-07.00      7.18m 
 23 Samantha Slossar          12 Brockport             23-06.00      7.16m 
 24 Ashley Hayes              11 Marion                23-03.50      7.09m 
 25 Brianna Vega              12 West Irondeq          23-00.50      7.02m 
 26 Julia Lotta               10 Spencerport           22-11.50      6.99m 
 27 Vanessa Motzer             9 Wayland-Coho          22-04.25      6.81m 
 28 Ivanna Vorobets           11 Webster Schr          21-04.75      6.52m 
 29 Hannah Wolfanger          12 Spencerport           21-04.50      6.51m 
 30 Angelique Porey           12 East Rochest          21-03.00      6.47m 
 31 Jordan Jaeger              9 Palmyra-Mace          19-02.75      5.86m 
 32 Madelyn Schell            12 Mercy                 18-04.50      5.60m 
 33 Megan Graf                12 Palmyra-Mace          15-04.00      4.67m 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Heather Hale              12 Williamsvill             97-08     29.76m 
  2 Keeley Ralyea             12 Lockport                 94-00     28.65m 
  3 Geralyn Halmond           10 Brockport                89-10     27.38m 
  4 Kari Laidlaw              11 Geneseo                  82-00     24.99m 
  5 Kourtney Baker            10 Marion                   81-04     24.79m 
  6 Jade Harris               12 Wayland-Coho             81-01     24.71m 
  6 Krystal Bradley           10 Webster Thom             81-01     24.71m 
  8 Rachel Cassorla           10 Webster Schr             79-04     24.18m 
  9 Katherine McKrell         11 Webster Schr             78-04     23.87m 
 10 Selena Perrin             12 Canandaigua              74-09     22.78m 
 11 Rachel Kroening           11 Williamsvill             71-06     21.79m 
 12 Allison Piedmonte         11 Cato-Meridia             71-02     21.69m 
 13 Annie Mills               12 Geneseo                  69-03     21.10m 
 14 Gabrielle Bell            10 Fairport                 66-00     20.11m 
 15 Lindsay Shevlin           11 Webster Thom             65-08     20.01m 
 16 Angelique Porey           12 East Rochest             62-11     19.17m 
 17 Lindsay Martinescu        12 Webster Schr             61-09     18.82m 
 18 Ashley Hayes              11 Marion                   59-11     18.26m 
 19 Julia Cardinale           11 Cato-Meridia             57-05     17.50m 
 20 Taylor Olmstead           12 Palmyra-Mace             57-01     17.39m 
 21 Claire Towey              11 Fairport                 56-09     17.29m 
 22 Kaitlynn Merritt          10 East Irondeq             54-08     16.66m 
 23 Rachel Foster             10 Canandaigua              54-03     16.53m 
 24 Taylor Farrell            10 Midlakes                 53-04     16.25m 
 25 Ivanna Vorobets           11 Webster Schr             53-03     16.23m 
 26 Samantha Slossar          12 Brockport                52-01     15.87m 
 27 Brianna Vega              12 West Irondeq             51-01     15.57m 
 28 Hannah Wolfanger          12 Spencerport              49-01     14.96m 
 29 Megan Graf                12 Palmyra-Mace             49-00     14.93m 
 30 Cheyenne Celentano         9 Wayland-Coho             46-00     14.02m 
 31 Stephanie Podguski         9 East Rochest             45-04     13.81m 
 32 Julia Lotta               10 Spencerport              41-10     12.75m 
 33 Zoe Kendrick              11 West Irondeq             39-08     12.09m 
 34 Francesca Onorato         12 Bishop Kearn             38-07     11.76m 
 35 Shyana Green              10 School Of Th             25-09      7.84m 
 -- Danielle Krebs            12 Lockport                  FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebekah White             11 Spencerport            2:46.94     496
  2 Claire Linton             11 Geneseo                2:55.22     411
  3 Baileigh Moquin            8 Palmyra-Mace           2:55.69     406
  4 Claudia Kaplun            10 Aquinas Inst           2:56.29     400
  5 Hanna Williams            11 Marion                 2:56.34     400
  6 Makenna Sciandra           8 Palmyra-Mace           2:57.82     386
  7 Andreanna Bowers          11 Wayland-Coho           3:04.70     323
  8 Mackenzie Sturtz          12 Marion                 3:05.56     315
  9 Allison Corretore         12 Williamsvill           3:09.53     282
 10 Sarah Cook                 9 Mercy                  3:09.58     281
 11 Leah Norris               10 Canandaigua            3:10.15     277
 12 Dazhana Doerr             10 Lockport               3:10.72     272
 13 Joanna Heath              12 West Irondeq           3:11.84     263
 14 Elise Chambery            12 Webster Thom           3:21.65     190
 15 Aleksandra Dewa           10 Mercy                  3:24.96     168
 16 Deja Wroten               10 Lockport               3:44.51      64
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joanna Heath              12 West Irondeq             16.80   2    619
  2 Allison Corretore         12 Williamsvill             17.31   3    562
  3 Claire Linton             11 Geneseo                  17.87   3    502
  4 Nathena Brown             12 Bishop Kearn             18.28   2    460
  5 Mackenzie Sturtz          12 Marion                   18.44   1    444
  6 Andreanna Bowers          11 Wayland-Coho             18.63   1    425
  7 Rebekah White             11 Spencerport              18.95   3    395
  8 Sarah Cook                 9 Mercy                    19.25   3    367
  9 Dazhana Doerr             10 Lockport                 19.50   1    345
 10 Hanna Williams            11 Marion                   19.63   3    334
 11 Baileigh Moquin            8 Palmyra-Mace             19.86   1    314
 12 Makenna Sciandra           8 Palmyra-Mace             20.55   3    258
 13 Leah Norris               10 Canandaigua              20.57   2    257
 14 Claudia Kaplun            10 Aquinas Inst             20.81   1    239
 15 Elise Chambery            12 Webster Thom             21.25   2    207
 16 Deja Wroten               10 Lockport                 21.50   2    190
 17 Mary Rutigliano           10 Geneseo                  21.70   2    176
 18 Aleksandra Dewa           10 Mercy                    21.74   1    174
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Mackenzie Sturtz          12 Marion                   1.62m    5-03.75    759
  2 Joanna Heath              12 West Irondeq             1.47m    4-09.75    588
  3 Andreanna Bowers          11 Wayland-Coho             1.42m    4-07.75    534
  4 Dazhana Doerr             10 Lockport                 1.37m    4-06.00    481
  4 Rebekah White             11 Spencerport              1.37m    4-06.00    481
  6 Hanna Williams            11 Marion                   1.32m    4-04.00    429
  6 Claudia Kaplun            10 Aquinas Inst             1.32m    4-04.00    429
  8 Elise Chambery            12 Webster Thom             1.27m    4-02.00    379
  9 Deja Wroten               10 Lockport                 1.22m    4-00.00    331
  9 Allison Corretore         12 Williamsvill             1.22m    4-00.00    331
  9 Aleksandra Dewa           10 Mercy                    1.22m    4-00.00    331
 12 Claire Linton             11 Geneseo                  1.17m    3-10.00    284
 13 Leah Norris               10 Canandaigua              1.12m    3-08.00    239
 14 Makenna Sciandra           8 Palmyra-Mace             1.02m    3-04.00    156
 14 Baileigh Moquin            8 Palmyra-Mace             1.02m    3-04.00    156
 -- Sarah Cook                 9 Mercy                     FAIL            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Joanna Heath              12 West Irondeq             4.61m   15-01.50    456
  2 Rebekah White             11 Spencerport              4.29m   14-01.00    376
  3 Allison Corretore         12 Williamsvill             4.28m   14-00.50    374
  4 Andreanna Bowers          11 Wayland-Coho             3.83m   12-06.75    270
  5 Claire Linton             11 Geneseo                  3.82m   12-06.50    267
  6 Nathena Brown             12 Bishop Kearn             3.81m   12-06.00    265
  7 Elise Chambery            12 Webster Thom             3.66m   12-00.25    233
  8 Leah Norris               10 Canandaigua              3.54m   11-07.50    208
  9 Mackenzie Sturtz          12 Marion                   3.48m   11-05.00    196
 10 Dazhana Doerr             10 Lockport                 3.45m   11-04.00    190
 11 Claudia Kaplun            10 Aquinas Inst             3.42m   11-02.75    184
 12 Baileigh Moquin            8 Palmyra-Mace             3.41m   11-02.25    182
 13 Hanna Williams            11 Marion                   3.29m   10-09.50    159
 14 Deja Wroten               10 Lockport                 3.25m   10-08.00    151
 15 Makenna Sciandra           8 Palmyra-Mace             3.15m   10-04.00    133
 16 Aleksandra Dewa           10 Mercy                    3.03m    9-11.25    112
 17 Sarah Cook                 9 Mercy                    2.81m    9-02.75     76
 -- Mary Rutigliano           10 Geneseo                   FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Joanna Heath              12 West Irondeq             8.75m   28-08.50    448
  2 Allison Corretore         12 Williamsvill             8.23m   27-00.00    414
  3 Nathena Brown             12 Bishop Kearn             7.64m   25-00.75    376
  4 Mackenzie Sturtz          12 Marion                   6.91m   22-08.00    329
  5 Deja Wroten               10 Lockport                 6.77m   22-02.50    320
  6 Elise Chambery            12 Webster Thom             6.63m   21-09.00    311
  7 Dazhana Doerr             10 Lockport                 6.36m   20-10.50    294
  8 Rebekah White             11 Spencerport              6.33m   20-09.25    292
  9 Andreanna Bowers          11 Wayland-Coho             6.26m   20-06.50    288
 10 Claire Linton             11 Geneseo                  6.21m   20-04.50    285
 11 Baileigh Moquin            8 Palmyra-Mace             6.05m   19-10.25    274
 12 Hanna Williams            11 Marion                   5.74m   18-10.00    255
 13 Sarah Cook                 9 Mercy                    5.67m   18-07.25    250
 14 Claudia Kaplun            10 Aquinas Inst             5.38m   17-08.00    232
 15 Leah Norris               10 Canandaigua              5.15m   16-10.75    218
 16 Aleksandra Dewa           10 Mercy                    4.96m   16-03.25    206
 17 Makenna Sciandra           8 Palmyra-Mace             4.88m   16-00.25    201
 
Girls Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joanna Heath              12 West Irondeq              2374  
  2 Mackenzie Sturtz          12 Marion                    2043  
  3 Rebekah White             11 Spencerport               2040  
  4 Allison Corretore         12 Williamsvill              1963  
  5 Andreanna Bowers          11 Wayland-Coho              1840  
  6 Claire Linton             11 Geneseo                   1749  
  7 Dazhana Doerr             10 Lockport                  1582  
  8 Hanna Williams            11 Marion                    1577  
  9 Claudia Kaplun            10 Aquinas Inst              1484  
 10 Baileigh Moquin            8 Palmyra-Mace              1332  
 11 Elise Chambery            12 Webster Thom              1320  
 12 Leah Norris               10 Canandaigua               1199  
 13 Makenna Sciandra           8 Palmyra-Mace              1134  
 14 Deja Wroten               10 Lockport                  1056  
 15 Aleksandra Dewa           10 Mercy                      991  
 16 Sarah Cook                 9 Mercy                      974  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brandon VanderBrook       12 Marion                   11.57   6 
  2 Alex Reid                 12 Lockport                 11.63   7 
  3 Josh Beshaw               11 Lockport                 11.64   7 
  4 Nick Treasure             12 Cato-Meridia             11.90   5 
  5 Bamidele Akinniyi         11 Webster Schr             11.95   7 
  6 Robert Williams           12 Spencerport              11.99   7 
  7 Nick Miller                9 St.Francis-(             12.00   3 
  8 Darren Thompson            9 St. Joes                 12.01   6 
  9 Tyshawn Stepney           12 St. Joes                 12.02   6 
 10 Matt Colway               11 Webster Thom             12.04   5 
 11 Patrick Hardy             11 Webster Thom             12.08   6 
 12 Devon Marshall            12 Spencerport              12.13   7 
 13 Marrai Miller              9 Franklin/NE-             12.18   5 
 14 Chris Archie              12 Bishop Kearn             12.19   5 
 15 Amari Lawrence            10 McQuaid Jesu             12.20   4 
 16 Earl Williams             11 Charlotte HS             12.21   5 
 17 C. J. Turner               8 Webster Schr             12.22   4 
 18 Tyler Zimbardi            10 Canandaigua              12.26   6 
 19 Bryan Peek                11 St.Francis-(             12.28   3 
 20 Michael Manley            12 Aquinas Inst             12.29   7 
 21 Laurence Doucette         10 Fairport                 12.32   6 
 22 Richard O'Bryan           12 Webster Thom             12.38   5 
 23 Tyrel Marshall            11 School Of Th             12.49   4 
 24 Jeremiah Ortiz            12 East Irondeq             12.52   4 
 25 Da'nel Drayton            12 West Irondeq             12.53   5 
 26 Tyler Stark               12 Fairport                 12.58   3 
 27 Dan Graney                11 Bishop Kearn             12.68   2 
 28 Collin Farrell             9 Midlakes                 12.69   3 
 29 Amani Minley              10 Uprep Roches             12.76   4 
 30 Mathew Nix                 9 Franklin/NE-             12.79   5 
 31 Xavier Daniels             9 East Irondeq             12.86   1 
 32 Colby Landschoot          12 Midlakes                 12.98   3 
 33 Michael Caruso            12 Geneseo                  12.99   2 
 34 Morris Carlon              9 Geneseo                  13.01   3 
 35 Tyler Pfuntner            11 Wayland-Coho             13.07   3 
 36 Justice Jackson-Dean      11 Charlotte HS             13.11   1 
 37 James Clarke              10 School Of Th             13.12   2 
 38 Twonzaye Gamble           11 Charlotte HS             13.20   1 
 39 Luis Rodriguez            10 Charlotte HS             13.26   2 
 40 Johnny Middleton          10 Charlotte HS             13.30   4 
 41 Aquil El-Amin             10 Uprep Roches             13.32   4 
 42 Seth House                10 Cato-Meridia             13.44   3 
 43 Jeremy Unterborn          12 Palmyra-Mace             13.45   1 
 44 Kenneth Holtz             12 Wayland-Coho             13.84   2 
 45 Phineas Jacques           11 East Rochest             16.03   2 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alex Reid                 12 Lockport                 23.54   7 
  2 Jared Gonzalez            11 Marion                   23.59   7 
  3 Lawrence Williams         12 St. Joes                 23.71   7 
  4 Brandon VanderBrook       12 Marion                   23.76   7 
  5 Brennan Macey             12 St.Francis-(             24.74   5 
  6 Cordell Owens             10 St. Joes                 24.98   6 
  7 Eli Jones                 12 Webster Schr             25.07   6 
  8 Amari Lawrence            10 McQuaid Jesu             25.09   3 
  9 Zakary Klick              12 Canandaigua              25.12   3 
  9 Laurence Doucette         10 Fairport                 25.12   5 
 11 Nick Miller                9 St.Francis-(             25.13   4 
 12 Matt Colway               11 Webster Thom             25.48   6 
 13 Rickey Miller             12 Spencerport              25.62   7 
 14 David Brannigan           10 Webster Thom             25.68   5 
 15 Tyrel Marshall            11 School Of Th             25.71   6 
 16 Jayon Frater               8 Brockport                25.80   1 
 17 Richard O'Bryan           12 Webster Thom             25.82   4 
 18 Nick Reiger               11 Webster Schr             25.95   4 
 19 Truth Hlywa               12 East Irondeq             26.04   3 
 20 Chris Archie              12 Bishop Kearn             26.07   5 
 21 Alec Rice                 10 Geneseo                  26.25   2 
 22 Devon Marshall            12 Spencerport              26.30   7 
 23 Kevin Carges              12 Brockport                26.67   2 
 24 Raquan Washington          9 Uprep Roches             26.95   4 
 25 Dan Graney                11 Bishop Kearn             27.22   2 
 26 Matt May                  11 Wayland-Coho             27.90   1 
 27 George Graham             11 Palmyra-Mace             28.45   3 
 28 Rahim Smith               10 Uprep Roches             28.87   1 
 
Boys 400 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Amir Rogers               12 Franklin/NE-             53.70   6 
  2 Rickey Miller             12 Spencerport              54.25   6 
  3 Barizaa Warwar            12 Wilson Magne             54.61   5 
  4 Chris Walter              10 St.Francis-(             55.13   5 
  5 Jason Dunn                12 Fairport                 55.59   6 
  6 Atiba McLaren              9 McQuaid Jesu             56.30   4 
  7 Broderick Walker          10 Marion                   56.31   4 
  8 Daniel Traver             10 Fairport                 56.66   4 
  9 Jordan Caruthers          10 Franklin/NE-             56.68   3 
 10 George Graham             11 Palmyra-Mace             56.79   3 
 11 Dan Peckham               12 Cato-Meridia             56.83   5 
 12 Joseph (Jojo) Gause       11 Bishop Kearn             57.42   1 
 13 John Elia                 12 Canandaigua              57.49   5 
 14 Jared Gavin               11 Spencerport              57.96   4 
 15 Marcus Davis              11 Wilson Magne             57.97   3 
 16 David Miller              12 St. Joes                 58.03   4 
 17 Anthony DiMariano III     12 Midlakes                 58.04   5 
 18 Ryan Kawalerski           10 St.Francis-(             58.67   5 
 19 Luke Bembower             11 Wayland-Coho             58.78   2 
 20 Bradley Boester           11 East Irondeq             58.80   1 
 21 Momoh Kamara               9 School Of Th             59.55   4 
 22 Danny Ruddy               12 West Irondeq           1:00.14   2 
 23 Quinton Marchand          12 Bishop Kearn           1:00.54   2 
 24 Dylan Pebbles             12 Wayland-Coho           1:00.62   3 
 25 Semaj Rock                10 Charlotte HS           1:00.64   3 
 26 Mustafa Sevil             11 Webster Schr           1:01.46   1 
 27 Aaron Maltese              9 Webster Thom           1:01.94   2 
 28 Greg Young                11 Brockport              1:02.48   2 
 29 Brendon Apo                9 Charlotte HS           1:02.49   4 
 30 Kyle Rollins               8 Geneseo                1:03.83   2 
 31 Alec Zalewski             10 East Rochest           1:04.08   2 
 32 Ethan Dorow                9 East Rochest           1:04.22   1 
 33 Chris Abril               12 East Irondeq           1:04.25   1 
 34 Javar Frater              10 Brockport              1:05.17   1 
 35 Anthony Smith              8 Uprep Roches           1:09.28   5 
 36 Anthony Surace            10 Palmyra-Mace           1:13.19   1 
 
Boys 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Connor Tumiel             12 St. Joes               2:04.95   4 
  2 Ben Drexler               12 Aquinas Inst           2:05.74   4 
  3 Nick Ciolkowski           10 McQuaid Jesu           2:08.38   4 
  4 Dan Jones                 11 Lockport               2:09.78   4 
  5 Brandon Callahan          10 Brockport              2:10.72   4 
  6 Chris Peffley             11 Webster Thom           2:12.47   4 
  7 Adam Gargano              10 St.Francis-(           2:14.66   3 
  8 Justin Shaffer            10 Webster Schr           2:15.10   4 
  9 Macrae Kozody              9 Fairport               2:15.69   3 
 10 Corey Wegman              12 Aquinas Inst           2:16.94   4 
 11 Kyle Richards             10 East Irondeq           2:17.18   2 
 12 Josh Alexander            11 Canandaigua            2:17.97   3 
 13 Travis Mannix             10 Palmyra-Mace           2:18.14   2 
 14 Kevin Killigrew           10 Webster Schr           2:18.21   3 
 15 Andrew Wagenhals          12 Webster Schr           2:18.28   3 
 16 Nick Macano               12 Palmyra-Mace           2:18.53   2 
 17 Aaron Hayes               11 St.Francis-(           2:19.04   4 
 18 Bailey Plummer            10 Spencerport            2:19.51   2 
 19 Devon Powley              12 Spencerport            2:19.85   3 
 20 Dane Martella-Tasick      12 Bishop Kearn           2:21.64   3 
 21 Momoh Kamara               9 School Of Th           2:22.30   2 
 22 Joseph Farnsworth          9 McQuaid Jesu           2:23.39   2 
 23 Matt Schubmehl            12 Wayland-Coho           2:24.15   3 
 24 Brandon Forjone           10 Midlakes               2:25.37   2 
 25 Scott Straw               11 Fairport               2:25.58   4 
 26 Brandon Trachte           10 Lockport               2:28.69   2 
 27 Will Sheckler             11 Midlakes               2:29.77   1 
 28 Divonte Merrill           12 Brockport              2:37.41   1 
 29 Matthew Brothers          10 Geneseo                2:39.75   1 
 30 Jaquan Washington          9 Uprep Roches           2:41.23   1 
 31 Daniel Ferreri             9 Marion                 2:44.47   1 
 32 Chris Suarez              11 East Irondeq           2:46.36   1 
 33 Agustine Amores            9 Bishop Kearn           2:49.67   1 
 34 Anthony Troiano            9 East Rochest           2:55.56   1 
 35 Toby Young                10 Marion                 2:56.78   1 
 36 Isaac Hernandez            9 East Rochest           3:02.62   1 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Michael Sullivan          12 McQuaid Jesu           4:33.34   3 
  2 Nate Howe                 11 McQuaid Jesu           4:38.86   3 
  3 Abdu Nyangos              10 Wilson Magne           4:40.40   3 
  4 Nick Neamtu                9 Webster Thom           4:40.96   3 
  5 Olivier Hatta             12 Fairport               4:51.45   3 
  6 Cody Martini              12 Palmyra-Mace           4:52.43   3 
  7 Mitchell Baller           12 Webster Thom           4:54.99   3 
  8 Josh Roman                10 Fairport               4:55.04   3 
  9 John Killigrew            12 Webster Schr           4:55.81   3 
 10 Kevin Witt                11 Webster Thom           4:57.92   3 
 11 Justin Benzino            12 St. Joes               4:59.64   2 
 12 Isiah Utley                9 St.Francis-(           5:00.64   2 
 13 Kyle Richards             10 East Irondeq           5:02.63   1 
 14 Jude Lester               12 Palmyra-Mace           5:04.82   2 
 15 Connor Doran               8 Lockport               5:05.06   2 
 16 Nick Spinosa               9 Spencerport            5:07.33   2 
 17 J.D. McGuire              11 St. Joes               5:07.64   3 
 18 Justin Young              11 Spencerport            5:07.77   2 
 19 Marco Sayers              11 Aquinas Inst           5:10.58   2 
 20 Levi Malone               11 Wayland-Coho           5:17.98   1 
 21 Joe Phillips               9 Cato-Meridia           5:23.22   2 
 22 Ray McBride               11 Webster Schr           5:24.16   2 
 23 John Scahill              10 East Rochest           5:27.39   2 
 24 Ricky Strong               9 Canandaigua            5:41.51   1 
 25 Matt Decker               10 Midlakes               5:44.11   1 
 26 Adam Perilli               8 Lockport               5:45.25   2 
 27 Cody Pacher               11 East Rochest           5:49.79   1 
 28 Ian McLellan              11 Aquinas Inst           5:55.60   2 
 29 David Rosell              11 Wayland-Coho           5:58.24   1 
 30 Nathan Statt               9 Marion                 6:02.80   1 
 31 Ben Decker                 9 Midlakes               6:05.19   1 
 32 Zach Judd                 10 Bishop Kearn           6:09.43   1 
 33 Ben Stalls                 8 East Irondeq           6:12.32   1 
 34 Zachary Shine              9 Geneseo                6:15.08   1 
 35 Nick Seppeler              9 Marion                 6:17.04   1 
 
Boys 3200 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Gabe Rodriguez            12 Geneseo               10:06.17   2 
  2 Sasha Andrievsky          12 Webster Thom          10:10.62   2 
  3 Anthony Belfatto           9 St. Joes              10:15.28   2 
  4 Josh Wolf                 12 Fairport              10:18.48   2 
  5 Josh Goldstein            11 Webster Thom          10:21.20   2 
  6 Noah Zydel                10 St.Francis-(          10:41.36   2 
  7 Ben Brady                 12 St.Francis-(          10:42.25   2 
  8 Alex Crawford             12 Webster Schr          10:42.55   2 
  9 Justin Vestri             10 Webster Thom          10:43.27   2 
 10 Dawson Bathgate            9 East Rochest          10:44.05   2 
 11 Devon Powley              12 Spencerport           10:47.38   2 
 12 Ben Thompson              12 Webster Schr          10:51.19   2 
 13 Matt Kaczmarek            12 Lockport              10:55.42   2 
 14 Ryan Burnham              10 Fairport              11:03.05   2 
 15 Bailey Plummer            10 Spencerport           11:13.30   2 
 16 Nick Caterisano            8 McQuaid Jesu          11:31.00   1 
 17 Jake Eberth               12 Webster Schr          11:40.00   1 
 18 Nick Montesano            10 Geneseo               11:46.25   1 
 19 Mike Johnston              8 Lockport              11:50.87   1 
 20 Zachary DeMay              8 East Rochest          12:07.92   1 
 21 Jacob Lorah               10 Marion                12:30.70   1 
 22 Nathan Amidon              9 Midlakes              12:36.07   1 
 23 Ben Eckler                 7 Palmyra-Mace          12:48.43   1 
 24 Johnny Stenzel             9 Wayland-Coho          13:20.05   1 
 25 Ben Stalls                 8 East Irondeq          13:32.99   1 
 26 Chris Suarez              11 East Irondeq          13:42.28   1 
 27 Trevor Kline               9 Wayland-Coho          14:21.76   1 
 -- Jung Su Kim (Wally)       10 Bishop Kearn               DNF   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Zakary Klick              12 Canandaigua              17.15   4 
  2 Deaven Noble              12 Webster Schr             17.21   4 
  3 Barizaa Warwar            12 Wilson Magne             17.23   4 
  4 Randy Ho                  11 Palmyra-Mace             17.39   4 
  5 Amari Lawrence            10 McQuaid Jesu             17.91   2 
  6 Josiah Chandler           12 Lockport                 18.14   2 
  7 Collin Farrell             9 Midlakes                 18.29   3 
  8 Jayon Frater               8 Brockport                18.58   3 
  9 Charles Wygal             12 Webster Thom             18.63   3 
 10 Andrew Paratore           11 Fairport                 18.70   4 
 11 Noah Marthaller           11 Canandaigua              19.12   2 
 12 Greg Pardner              12 Aquinas Inst             19.39   3 
 13 Truth Hlywa               12 East Irondeq             19.47   1 
 14 Nick O’neil             11 West Irondeq             19.54   3 
 15 Dylan Brann               11 Cato-Meridia             20.50   1 
 16 Alec Weidman              12 Webster Thom             20.84   4 
 17 Hakierre Parker           11 Wilson Magne             21.33   2 
 18 Xavier Daniels             9 East Irondeq             21.91   1 
 19 Shakim Hardy              10 Charlotte HS             22.02   3 
 20 Tymon Nechipurenko        11 West Irondeq             22.28   3 
 21 Josh Smith                12 Fairport                 26.46   2 
 -- Ryan Peace                11 Geneseo                     DQ   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Andy Reid                 12 Lockport               1:00.57   3 
  2 Daniel Viscardi           12 Brockport              1:00.87   4 
  3 Elliot Buccieri           11 St.Francis-(           1:01.34   1 
  4 Zakary Klick              12 Canandaigua            1:02.68   4 
  5 A.J. Stuver               12 McQuaid Jesu           1:02.76   3 
  6 Ryan Flynn                10 Webster Thom           1:03.76   3 
  7 Alec Weidman              12 Webster Thom           1:03.81   4 
  8 Brandon Jermyn            11 Spencerport            1:03.89   4 
  9 Jacob Bigenwald           11 West Irondeq           1:05.54   4 
 10 Josiah Chandler           12 Lockport               1:05.70   2 
 11 Deaven Noble              12 Webster Schr           1:06.44   2 
 12 Randy Ho                  11 Palmyra-Mace           1:06.47   3 
 13 Jared Gavin               11 Spencerport            1:07.27   1 
 14 Peter Mallery             11 Webster Schr           1:07.29   2 
 15 alex Hassam               10 Midlakes               1:07.55   2 
 16 Greg Pardner              12 Aquinas Inst           1:07.67   3 
 17 Noah Marthaller           11 Canandaigua            1:08.56   4 
 18 Mike Taylor               12 St.Francis-(           1:09.00   3 
 19 Jared Mathews             10 Fairport               1:09.15   2 
 20 Taran Cady                11 Cato-Meridia           1:09.75   2 
 21 Atiba McLaren              9 McQuaid Jesu           1:09.83   1 
 22 Andrew Monaco             11 Fairport               1:10.93   2 
 23 Justin Roof                9 Palmyra-Mace           1:15.94   1 
 24 Xavier Daniels             9 East Irondeq           1:35.19   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brandon Selbig            12 Wayland-Coho          10:35.84  
  2 James White               11 Fairport              10:42.45  
  3 Jacob Hanss               11 East Rochest          10:51.87  
  4 Brett Ryan                12 Cato-Meridia          11:21.88  
  5 Mike Taylor               12 St.Francis-(          11:25.84  
  6 Jacob Devries             12 Webster Schr          11:31.69  
  7 Tommy Alvermann            8 McQuaid Jesu          11:35.70  
  8 Peter Mallery             11 Webster Schr          11:46.21  
  9 Isiah Utley                9 St.Francis-(          11:51.86  
 10 Ryan Daudelin             10 East Rochest          12:00.90  
 11 Brandon Jermyn            11 Spencerport           12:16.47  
 12 McKenna Middlebrook       10 Midlakes              12:24.26  
 13 David Rosell              11 Wayland-Coho          12:36.16  
 14 Wyatt Lawler              12 Aquinas Inst          12:38.17  
 -- George Richardson         12 Palmyra-Mace               DNF  
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 St. Joes                                              44.96   3 
  2 Webster Thomas                                        45.04   3 
  3 Spencerport                                           45.49   3 
  4 Aquinas Institute                                     45.61   3 
  5 Webster Schroeder                                     45.98   2 
  6 Canandaigua                                           46.59   2 
  7 Wilson Magnet                                         46.90   3 
  8 Midlakes                                              47.32   2 
  9 Charlotte HS                                          47.47   1 
 10 Fairport                                              47.48   1 
 11 Bishop Kearney                                        47.65   1 
 12 Uprep Rochester                                       47.95   3 
 13 East Irondequoit                                      48.26   1 
 14 Cato-Meridian                                         48.32   1 
 15 Wayland-Cohocton                                      49.15   2 
 16 Geneseo                                               49.18   2 
 17 School Of The Arts                                    50.42   2 
 18 Franklin/NE-NW                                        51.53   2 
 19 Palmyra-Macedon                                       56.63   1 
 -- St.Francis-(Buff)                                        DQ   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Aquinas Institute                                   3:33.05   2 
  2 St.Francis-(Buff)                                   3:40.76   2 
  3 Franklin/NE-NW                                      3:44.35   2 
  4 Webster Schroeder                                   3:45.04   2 
  5 Fairport                                            3:45.77   2 
  6 Wayland-Cohocton                                    3:49.22   2 
  7 Uprep Rochester                                     3:50.68   2 
  8 Charlotte HS                                        3:51.36   2 
  9 Bishop Kearney                                      3:57.44   1 
 10 Geneseo                                             4:07.75   1 
 11 Palmyra-Macedon                                     4:13.85   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 McQuaid Jesuit                                      8:34.43  
  2 St.Francis-(Buff)                                   9:22.10  
  3 Webster Thomas                                      9:22.72  
  4 Webster Schroeder                                   9:44.95  
  5 Wayland-Cohocton                                   10:06.63  
  6 Uprep Rochester                                    12:44.33  
 
Boys High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Antwoine Anderson         12 Bishop Kearn           6-00.00      1.82m 
  2 Brennan Macey             12 St.Francis-(           5-08.00      1.72m 
  3 Brian Farfaglia           12 Lockport              J5-08.00      1.72m 
  4 Akinlawon Robinson        11 Wilson Magne          J5-08.00      1.72m 
  5 Tyler McIntosh            11 Wayland-Coho           5-06.00      1.67m 
  6 Kevin Carges              12 Brockport             J5-06.00      1.67m 
  7 Samuel Harding            12 Canandaigua           J5-06.00      1.67m 
  8 Nick Kaptein              11 Webster Thom           5-03.00      1.60m 
  8 Alec Rice                 10 Geneseo                5-03.00      1.60m 
  9 Jared Mathews             10 Fairport              J5-03.00      1.60m 
  9 Jake Thide                10 West Irondeq          J5-03.00      1.60m 
 10 Connor Owen               10 Fairport              J5-03.00      1.60m 
 11 Tymon Nechipurenko        11 West Irondeq          J5-03.00      1.60m 
 12 stephen reaves            12 Charlotte HS          J5-03.00      1.60m 
 15 Jordon Miller             12 Cato-Meridia           5-00.00      1.52m 
 15 Danaus Seay                9 Franklin/NE-           5-00.00      1.52m 
 15 Joseph Williams            9 Brockport              5-00.00      1.52m 
 15 Joseph (Jojo) Gause       11 Bishop Kearn           5-00.00      1.52m 
 15 Dalton Reynolds           12 St.Francis-(           5-00.00      1.52m 
 -- Owens Zekiah               9 Spencerport                 NH            
 -- David Curenton            10 Uprep Roches                NH            
 -- Austin Votypka            11 Wayland-Coho                NH            
 -- Brian Palamar             12 Bishop Kearn                NH            
 -- Zack Anarella             12 Webster Thom                NH            
 -- Derek Dunlap              12 Lockport                    NH            
 -- Eric Zemaitis             11 Spencerport                 NH            
 
Boys Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Samuel Harding            12 Canandaigua           12-06.00      3.81m 
  2 Deaven Noble              12 Webster Schr          12-00.00      3.65m 
  3 Zack Anarella             12 Webster Thom          11-06.00      3.50m 
  4 Kevin Palmisano           10 Canandaigua           11-00.00      3.35m 
  5 Charles Wygal             12 Webster Thom          10-06.00      3.20m 
  6 Anthony Mitchell          12 Spencerport           10-00.00      3.04m 
  7 Jason Charlette           12 Midlakes             J10-00.00      3.04m 
  8 Kirk Feeney               10 Lockport               9-06.00      2.89m 
  9 Christopher Carlson       10 Brockport              9-00.00      2.74m 
  9 Jake Foti                 11 Cato-Meridia           9-00.00      2.74m 
  9 Nick Macano               12 Palmyra-Mace           9-00.00      2.74m 
 12 Sean Pebbles              12 Wayland-Coho           8-03.00      2.51m 
 12 Jeremy Unterborn          12 Palmyra-Mace           8-03.00      2.51m 
 14 Will MacDonald            12 East Irondeq           7-06.00      2.28m 
 14 Dylan Brann               11 Cato-Meridia           7-06.00      2.28m 
 14 Alex Reynolds             12 Wayland-Coho           7-06.00      2.28m 
 14 Yues Luiginbuehi          12 Lockport               7-06.00      2.28m 
 14 Michael Caruso            12 Geneseo                7-06.00      2.28m 
 -- Toby Young                10 Marion                      NH            
 -- Connor Malboeuf           12 Marion                      NH            
 -- Nick Kaptein              11 Webster Thom                NH            
 -- Johnathan Mueller          9 Webster Schr                NH            
 -- Dana Forsgren             11 Fairport                    NH            
 -- Jacob Bigenwald           11 West Irondeq                NH            
 -- Anthony Guerrieri          8 Brockport                   NH            
 
Boys Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Alex Reid                 12 Lockport              20-08.25      6.30m 
  2 Chris Walter              10 St.Francis-(          19-10.75      6.06m 
  3 Jimmy Shih                10 Webster Schr          19-08.00      5.99m 
  4 Bryan Rollins             11 Geneseo               19-07.00      5.96m 
  5 Lucky Edwards              9 Uprep Roches          19-01.00      5.81m 
  6 Tyler Zimbardi            10 Canandaigua           19-00.00      5.79m 
  7 Tobi Tella                 9 McQuaid Jesu          18-11.75      5.78m 
  8 Bamidele Akinniyi         11 Webster Schr          18-04.00      5.58m 
  8 Eric Zemaitis             11 Spencerport           18-04.00      5.58m 
 10 Jacob Smolinski           12 St.Francis-(          18-03.75      5.58m 
 11 Tamere Kendrick           10 Charlotte HS          18-03.50      5.57m 
 12 Josiah Chandler           12 Lockport              18-02.50      5.54m 
 13 stephen reaves            12 Charlotte HS          18-02.00      5.53m 
 14 Nick Treasure             12 Cato-Meridia          18-01.75      5.53m 
 15 Robert Williams           12 Spencerport           18-01.50      5.52m 
 16 John Kimmel               10 Wayland-Coho          18-01.00      5.51m 
 17 Aaron Nesmith             12 Wilson Magne          18-00.00      5.48m 
 18 Randy Ho                  11 Palmyra-Mace          17-10.50      5.44m 
 19 Colby Landschoot          12 Midlakes              17-09.00      5.41m 
 20 Adam InFantino            12 Webster Schr          17-07.50      5.37m 
 21 Justin Grimes             11 Midlakes              17-02.00      5.23m 
 22 John Elia                 12 Canandaigua           16-11.50      5.16m 
 22 Danaus Seay                9 Franklin/NE-          16-11.50      5.16m 
 24 Mark Yaxis                11 Webster Thom          16-10.00      5.13m 
 25 Truth Hlywa               12 East Irondeq          16-08.50      5.09m 
 25 Semaj Rock                10 Charlotte HS          16-08.50      5.09m 
 27 Kyle Hochbrueckner         8 Geneseo               16-08.00      5.08m 
 28 Sa'vonne Sherfield        10 Franklin/NE-          16-05.25      5.01m 
 29 Jake Thide                10 West Irondeq          16-05.00      5.00m 
 30 Dana Forsgren             11 Fairport              16-04.00      4.97m 
 30 Shakim Hardy              10 Charlotte HS          16-04.00      4.97m 
 32 Matt Crowley              12 Webster Thom          16-02.50      4.94m 
 33 Seth Krebbeks             10 Palmyra-Mace          15-05.25      4.70m 
 34 Ali Akono                 11 St. Joes              15-03.50      4.66m 
 35 Brad Vincent              11 Cato-Meridia          14-08.75      4.48m 
 36 Javar Frater              10 Brockport             14-04.00      4.36m 
 37 James Upshaw              12 St. Joes              14-03.75      4.36m 
 38 Bryce Baird               12 Wayland-Coho          14-01.50      4.30m 
 39 Dan Hart                  12 Bishop Kearn          12-02.00      3.70m 
 40 kyrren love               12 Charlotte HS          12-00.75      3.67m 
 41 Samuel Spragins           12 Brockport             11-08.00      3.55m 
 
Boys Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Jimmy Shih                10 Webster Schr          41-04.00     12.60m 
  2 Justin Butler             10 Uprep Roches          40-07.50     12.38m 
  3 Lucky Edwards              9 Uprep Roches          38-06.75     11.75m 
  4 Jacob Smolinski           12 St.Francis-(          38-02.75     11.65m 
  5 Eric Zemaitis             11 Spencerport           38-02.50     11.64m 
  6 Nick Weikle               10 St.Francis-(          37-11.50     11.56m 
  7 Brian Farfaglia           12 Lockport              37-09.25     11.51m 
  8 Aaron Nesmith             12 Wilson Magne          37-06.75     11.44m 
  9 Alan Peckham              12 Webster Schr          37-04.25     11.38m 
 10 Tymon Nechipurenko        11 West Irondeq          37-02.50     11.34m 
 11 Matt Crowley              12 Webster Thom          35-11.75     10.96m 
 12 Mark Yaxis                11 Webster Thom          35-08.50     10.88m 
 13 Alex Whitmore             12 Geneseo               35-06.00     10.82m 
 14 John Elia                 12 Canandaigua           34-11.50     10.65m 
 15 Chris Begy                10 Aquinas Inst          34-10.75     10.63m 
 16 Josh Smith                12 Fairport              34-01.25     10.39m 
 17 Noah Marthaller           11 Canandaigua           33-08.25     10.26m 
 18 Brian Palamar             12 Bishop Kearn          33-05.25     10.19m 
 19 James Upshaw              12 St. Joes              32-10.75     10.02m 
 20 Austin Lindsey            12 Wayland-Coho          32-10.50     10.02m 
 21 Jared Mathews             10 Fairport              32-10.00     10.00m 
 22 John Kimmel               10 Wayland-Coho          32-08.00      9.95m 
 23 Seth Krebbeks             10 Palmyra-Mace          32-02.75      9.82m 
 23 Ali Akono                 11 St. Joes              32-02.75      9.82m 
 25 Maleik Owens              11 Spencerport           31-03.75      9.54m 
 26 Nick Macano               12 Palmyra-Mace          31-00.25      9.45m 
 27 Ryan Bailey               10 Geneseo               30-10.75      9.41m 
 28 Brad Vincent              11 Cato-Meridia          29-08.00      9.04m 
 -- Justin Grimes             11 Midlakes                  FOUL            
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ryan Cribbin              12 West Irondeq          51-00.75     15.56m 
  2 Ian Gillens               12 Marion                46-00.00     14.02m 
  3 David Mohney              12 Webster Thom          43-03.50     13.19m 
  4 Tom McGetrick             12 Cato-Meridia          42-05.50     12.94m 
  5 Bamidele Akinniyi         11 Webster Schr          42-01.00     12.82m 
  6 Shaq Hinton               12 Lockport              40-06.50     12.35m 
  7 Marcelus Hinton           11 Lockport              39-02.25     11.94m 
  8 Anthony Pane              10 Brockport             38-09.50     11.82m 
  9 Connor Mark               12 Wayland-Coho          37-07.00     11.45m 
 10 Zach Sampson              12 West Irondeq          37-06.00     11.43m 
 11 Joe Maurer                11 West Irondeq          37-04.50     11.39m 
 12 Robert Kirchner           12 Webster Schr          37-01.00     11.30m 
 13 Alejandro Cruz            11 East Irondeq          36-11.50     11.26m 
 14 Chris Jackson              9 Bishop Kearn          36-00.00     10.97m 
 15 Mark Baitsholts           10 Webster Thom          35-08.50     10.88m 
 16 Anthony Emanuel           11 Spencerport           35-02.00     10.71m 
 17 Jake Condello             12 Webster Thom          34-11.50     10.65m 
 18 Lucien Brisson            10 Spencerport           34-07.00     10.54m 
 19 Nick Weikle               10 St.Francis-(          34-01.00     10.38m 
 20 Fritz Kaltenbach          12 Fairport              34-00.50     10.37m 
 21 Xavier De Lacruz          10 Uprep Roches          33-10.00     10.31m 
 21 David Bannister           12 Brockport             33-10.00     10.31m 
 23 Noah Dehond                9 McQuaid Jesu          33-09.00     10.28m 
 24 Joe Fulmore               10 Aquinas Inst          33-02.25     10.11m 
 25 Matt Kowalski             10 St.Francis-(          33-00.50     10.07m 
 26 Sam Mitchell              12 Marion                32-07.75      9.95m 
 27 Austin Kirby              11 Cato-Meridia          32-07.25      9.93m 
 28 Chris Abril               12 East Irondeq          32-05.00      9.88m 
 29 Ryan Peace                11 Geneseo               32-03.50      9.84m 
 30 Majestic Green            11 Wilson Magne          32-00.75      9.77m 
 31 alex Hassam               10 Midlakes              32-00.00      9.75m 
 32 Mika Thompson              9 McQuaid Jesu          31-09.00      9.67m 
 33 Eric Larsen               10 East Rochest          31-06.50      9.61m 
 34 Walter Quintanilla        12 Palmyra-Mace          30-11.25      9.42m 
 35 Joseph Reiger             12 Webster Schr          30-05.00      9.27m 
 36 Stephan Castelli          12 Fairport              30-02.50      9.20m 
 37 Keyon Davis               10 Uprep Roches          29-07.75      9.03m 
 38 Kevin Vellon              10 Charlotte HS          29-06.25      8.99m 
 39 Robert Mowers             12 East Rochest          29-00.00      8.83m 
 40 Sam Pierce                10 Midlakes              28-10.00      8.78m 
 41 Mike Murray               11 Palmyra-Mace          28-01.00      8.55m 
 42 Chance Rearick            11 Midlakes              27-11.50      8.52m 
 43 Jovanni Flores            10 Uprep Roches          27-09.00      8.45m 
 44 Micheal Lee                8 Franklin/NE-          27-04.50      8.34m 
 45 Christian Resendez        11 Canandaigua           26-11.00      8.20m 
 46 Bryce Chapman             10 Geneseo               26-05.50      8.06m 
 47 David Hayden              11 Bishop Kearn          24-11.50      7.60m 
 48 Brian Sikora              10 Bishop Kearn          24-10.00      7.56m 
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ian Gillens               12 Marion                  132-00     40.23m 
  2 Fritz Kaltenbach          12 Fairport                122-04     37.28m 
  3 Jake Condello             12 Webster Thom            115-09     35.28m 
  4 Mark Baitsholts           10 Webster Thom            115-06     35.20m 
  5 Matt Kowalski             10 St.Francis-(            112-06     34.29m 
  6 David Bannister           12 Brockport               111-06     33.98m 
  7 Anthony Pane              10 Brockport               111-03     33.90m 
  8 Donnie Rice               12 Geneseo                 110-10     33.78m 
  9 Stephan Castelli          12 Fairport                108-11     33.19m 
 10 David Mohney              12 Webster Thom            105-00     32.00m 
 11 Lucien Brisson            10 Spencerport             101-04     30.88m 
 12 Tom McGetrick             12 Cato-Meridia             97-09     29.79m 
 13 Chris Patnode             10 Palmyra-Mace             92-09     28.27m 
 14 Marcelus Hinton           11 Lockport                 91-03     27.81m 
 15 Nick Weikle               10 St.Francis-(             86-09     26.44m 
 16 Frankie Surace            12 Palmyra-Mace             83-10     25.55m 
 17 Tyler VanNorstrand        11 Cato-Meridia             82-03     25.06m 
 18 Xavier De Lacruz          10 Uprep Roches             80-00     24.38m 
 19 Anthony Emanuel           11 Spencerport              79-09     24.30m 
 20 Freddie Dugan             11 Wayland-Coho             76-09     23.39m 
 21 Chance Rearick            11 Midlakes                 76-08     23.36m 
 22 Alejandro Cruz            11 East Irondeq             76-03     23.24m 
 23 Robert Kirchner           12 Webster Schr             75-06     23.01m 
 24 Roger Hendrix             10 Charlotte HS             75-02     22.91m 
 25 Keyon Davis               10 Uprep Roches             72-08     22.14m 
 26 Noah Dehond                9 McQuaid Jesu             69-01     21.05m 
 27 Dan Bauch                 10 McQuaid Jesu             67-04     20.52m 
 28 Kevin Vellon              10 Charlotte HS             65-05     19.93m 
 29 Anthony Sikorski          12 Lockport                 65-01     19.83m 
 30 Carson Davis              10 Marion                   65-00     19.81m 
 31 Chris Jackson              9 Bishop Kearn             62-05     19.02m 
 32 Zachary Sheridan          11 Midlakes                 60-10     18.54m 
 33 Derek Castillo-Montanye   11 Geneseo                  60-00     18.28m 
 34 Eric Larsen               10 East Rochest             56-01     17.09m 
 35 Micheal Lee                8 Franklin/NE-             44-09     13.63m 
 36 Robert Mowers             12 East Rochest             42-08     13.00m 
 -- Ryan Cribbin              12 West Irondeq              FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan Rizzieri           12 Wayland-Coho           5:04.03     537
  2 Dakota Castilleja         11 East Rochest           5:10.82     499
  3 Pat Jones                 12 Fairport               5:19.51     453
  4 Joe Frost                 12 Geneseo                5:20.31     448
  5 Nathan Bardeen            11 Aquinas Inst           5:20.79     446
  6 Aidan Murphy              12 Fairport               5:35.39     373
  7 Dave Pollock              12 Lockport               5:37.93     361
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dave Pollock              12 Lockport                 16.51   1    676
  2 Pat Jones                 12 Fairport                 16.90   2    635
  3 Jordan Rizzieri           12 Wayland-Coho             17.67   2    556
  4 Joe Frost                 12 Geneseo                  19.19   1    416
  5 Dakota Castilleja         11 East Rochest             20.20   2    334
  6 Ben Krenz                 12 Palmyra-Mace             21.19   2    261
  7 Nathan Bardeen            11 Aquinas Inst             21.27   1    256
  8 Aidan Murphy              12 Fairport                 21.50   1    240
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nathan Bardeen            11 Aquinas Inst             1.67m    5-05.75    520
  1 Joe Frost                 12 Geneseo                  1.67m    5-05.75    520
  3 Dave Pollock              12 Lockport                 1.57m    5-01.75    441
  4 Pat Jones                 12 Fairport                 1.52m    4-11.75    404
  4 Ben Krenz                 12 Palmyra-Mace             1.52m    4-11.75    404
  4 Aidan Murphy              12 Fairport                 1.52m    4-11.75    404
  7 Jordan Rizzieri           12 Wayland-Coho             1.42m    4-07.75    331
  7 Dakota Castilleja         11 East Rochest             1.42m    4-07.75    331
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dave Pollock              12 Lockport                 5.60m   18-04.50    502
  2 Pat Jones                 12 Fairport                 5.02m   16-05.75    386
  3 Jordan Rizzieri           12 Wayland-Coho             4.98m   16-04.25    378
  4 Aidan Murphy              12 Fairport                 4.97m   16-03.75    377
  5 Nathan Bardeen            11 Aquinas Inst             4.88m   16-00.25    360
  6 Ben Krenz                 12 Palmyra-Mace             4.62m   15-02.00    312
  7 Joe Frost                 12 Geneseo                  4.56m   14-11.50    301
  8 Dakota Castilleja         11 East Rochest             4.48m   14-08.50    287
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dave Pollock              12 Lockport                12.52m   41-01.00    638
  2 Aidan Murphy              12 Fairport                10.35m   33-11.50    507
  3 Joe Frost                 12 Geneseo                  9.39m   30-09.75    449
  4 Dakota Castilleja         11 East Rochest             8.55m   28-00.75    399
  5 Jordan Rizzieri           12 Wayland-Coho             8.13m   26-08.25    374
  6 Pat Jones                 12 Fairport                 7.98m   26-02.25    365
  7 Ben Krenz                 12 Palmyra-Mace             7.12m   23-04.50    314
  8 Nathan Bardeen            11 Aquinas Inst             6.83m   22-05.00    297
 
Boys Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dave Pollock              12 Lockport                  2618  
  2 Pat Jones                 12 Fairport                  2243  
  3 Jordan Rizzieri           12 Wayland-Coho              2176  
  4 Joe Frost                 12 Geneseo                   2134  
  5 Aidan Murphy              12 Fairport                  1901  
  6 Nathan Bardeen            11 Aquinas Inst              1879  
  7 Dakota Castilleja         11 East Rochest              1850  
 
Mixed 1600 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Melissa Tylock             W Penfield               8:24.39  
  2 Olivia Harbol            W10 Palmyra-Mace           8:28.39  
  3 Liuba Yermakova          W12 Williamsvill           9:23.78  
  4 Genevieve Rotz           W10 Canandaigua            9:24.12  
  5 Caley Austin             W11 Palmyra-Mace           9:47.00  
  6 Sarah Lozy-Lester         W9 Mercy                  9:54.68  
  7 Jacob Hamsher            M10 Wayland-Coho          11:00.53  
  8 Jennifer Wehrle          W12 Webster Schr          11:28.15