Licensed to Yen Timing Services       HY-TEK's Meet Manager 4/28/2013 09:08 PM
                         His and Her Invit - 4/27/2013                         
                                  Penfield HS                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Madeline Kopp             12 Spencerport              12.39   6  10   
  2 Imani Obieke               9 Edison Tech              12.84   6   8   
  3 Allison Phillips          12 Palmyra-Mace             12.89   6   6   
  4 Abby Frank                 8 Penfield                 12.97   6   5   
  5 Briyanna Brinkley         12 School Of Th             13.10   6   4   
  6 Sahje Jones                9 Franklin/NE-             13.18   6   3   
  7 Christine Lyttle          12 Canandaigua              13.24   5   2   
  8 Kellee Washburn            9 Canandaigua              13.29   4   1   
  9 Dez Cubero                12 Webster Thom             13.42   5 
 10 Taryn Prutsman            11 Webster Thom             13.45   5 
 11 Olivia George              8 Alexander Ce             13.47   3 
 12 Darcy DeAngelis           10 Spencerport              13.50   5 
 13 Catarra Burroughs         11 Wilson Magne             13.53   5 
 14 Haley Brust               10 Hilton                   13.54   5 
 15 Kate Nagel                10 Byron-Bergen             13.55   3 
 16 Jah-Nease McCullough      10 School Of Th             13.57   4 
 17 Deaven Winebrake          12 Pittsford Su             13.60   4 
 18 Aubrie Bleier             10 Pittsford Su             13.63   4 
 19 Emily George              10 Brighton                 13.64   4 
 20 Kailyn McKinley           10 Victor Centr             13.70   4 
 21 Shelby Goudy              10 Kenmore East             13.72   4 
 22 Nialah Owens              12 Penfield                 13.75   5 
 23 Carly Lydon               11 Churchville-             13.76   2 
 24 Alexandra Walker          12 Byron-Bergen             13.79   3 
 25 Morgan McDonald           12 Brighton                 13.85   6 
 26 Shelby Hutton              9 Palmyra-Mace             13.87   3 
 26 Izzy Slater                7 Hilton                   13.87   5 
 28 Malika BenSalama           9 Greece Arcad             13.94   3 
 29 Royality Gavin            11 Edison Tech              14.06   6 
 30 Shaiasia Davidson         11 Rush-Henriet             14.13   2 
 31 Alainna Schmidt           10 Victor Centr             14.26   3 
 32 Kelly Statskey             9 Rush-Henriet             14.37   1 
 33 Daysha Harris             10 Wilson Magne             14.39   2 
 34 Cheyann Rivers             9 Franklin/NE-             14.40   1 
 35 Alexis Balduf              9 Batavia                  14.42   2 
 36 Briana Britt              12 John Marshal             14.55   1 
 37 Elyse Snow                 9 Batavia                  14.59   2 
 38 Nyah Coley                 7 Aquinas Inst             14.75   2 
 39 Ayana McLaren             12 Aquinas Inst             14.76   3 
 40 Brittany Banks             9 Kenmore East             14.81   2 
 41 Kali Wright                9 Alexander Ce             14.96   1 
 42 Deija Brooks              11 John Marshal             15.07   1 
 
Girls 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Madeline Kopp             12 Spencerport              25.02   6  10   
  2 Imani Obieke               9 Edison Tech              26.06   6   8   
  3 Allison Phillips          12 Palmyra-Mace             26.45   6   6   
  4 Davida Hawkes             11 Pittsford Su             26.46   6   5   
  5 Briyanna Brinkley         12 School Of Th             26.71   6   4   
  6 Alexandra Teglash          9 Penfield                 26.84   6   3   
  7 Lindsey Lovett            10 Byron-Bergen             26.88   4   2   
  8 Christine Lyttle          12 Canandaigua              26.94   4   1   
  9 Austin Nagelhout          10 Kenmore East             27.04   6 
 10 Taryn Prutsman            11 Webster Thom             27.22   5 
 11 Jessica Colmerauer        12 Canandaigua              27.52   4 
 12 Olivia George              8 Alexander Ce             27.74   5 
 13 Haley Brust               10 Hilton                   27.82   5 
 14 Mahagani Thomas           12 Rush-Henriet             27.88   5 
 15 Michaela Traylor          10 Penfield                 27.91   5 
 16 Shana Spinks               8 School Of Th             28.15   4 
 17 Sahje Jones                9 Franklin/NE-             28.27   5 
 18 Jori Pistritto             8 Victor Centr             28.55   3 
 19 Jenna Minges              11 Rush-Henriet             28.97   5 
 19 Caroline Hyman            10 Webster Thom             28.97   4 
 21 Teshi Timothy              8 Brighton                 29.46   4 
 22 Allison Cappon             9 Hilton                   29.48   4 
 23 Elyse Snow                 9 Batavia                  29.67   3 
 24 Michaelle Sullivan        10 Brighton                 29.69   4 
 25 Alexis Balduf              9 Batavia                  29.76   3 
 26 Karlie Kehoe               9 Victor Centr             29.96   3 
 27 Sarah Bandanelli          10 Kenmore East             30.08   3 
 28 Amari Hall                 9 Franklin/NE-             30.33   3 
 -- Mariah Borlaug            10 Alexander Ce                NT   1 
 -- Amonie DiRoma             12 Spencerport                 NT   2 
 -- Regina Barts              11 Wilson Magne                NT   2 
 -- Bianca Martinez           12 John Marshal                NT   1 
 -- Hollee Graham              8 Palmyra-Mace                NT   1 
 -- jacia schick               9 Albion                      NT   2 
 -- Rian Axelrod              12 Pittsford Su                NT   2 
 -- Carly Lydon               11 Churchville-                NT   2 
 -- Amina Arjan               12 John Marshal                NT   1 
 -- Sophie Constantine         7 Aquinas Inst                NT   2 
 -- Amala Bernard              7 Aquinas Inst                NT   2 
 
Girls 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Madeline Kopp             12 Spencerport              55.89   5  10   
  2 Annie Hanna                8 Pittsford Su           1:00.16   5   8   
  3 Emily Zeafla              11 Rush-Henriet           1:00.28   5   6   
  4 Jessica Colmerauer        12 Canandaigua            1:01.02   5   5   
  5 Lindsey Lovett            10 Byron-Bergen           1:01.10   4   4   
  6 Shelby Goudy              10 Kenmore East           1:01.73   5   3   
  7 Mahagani Thomas           12 Rush-Henriet           1:02.23   4   2   
  8 Lindsey Davenport         11 Webster Thom           1:02.53   5   1   
  9 Kate Nagel                10 Byron-Bergen           1:02.88   3 
  9 Gianna Gunnis              9 Penfield               1:02.88   4 
 11 Sarah Giancursio           9 Penfield               1:03.05   5 
 12 Erika Tillotson            8 Victor Centr           1:03.15   4 
 13 Michele Zoyhofski         12 Webster Thom           1:03.52   4 
 14 Kiaja Oneil               10 Kenmore East           1:04.27   4 
 15 Kisha Baker                9 Franklin/NE-           1:04.30   3 
 16 Gabriella Hernandez       12 Greece Athen           1:04.41   4 
 17 Johanna Wanberg           12 Pittsford Su           1:05.03   2 
 18 Clarissa Henry            10 School Of Th           1:05.12   3 
 19 Shannon Page              10 Hilton                 1:05.17   5 
 20 Carlie Eagle              12 Canandaigua            1:05.75   3 
 21 Hollee Graham              8 Palmyra-Mace           1:05.84   3 
 22 Leah Taylor               12 Alexander Ce           1:06.27   2 
 23 Emily Herrman              9 Victor Centr           1:06.75   3 
 24 Catarra Burroughs         11 Wilson Magne           1:06.92   4 
 25 Sarah Jones               12 Hilton                 1:06.98   2 
 26 Brittany Jordan           11 Spencerport            1:07.18   3 
 27 Katie Cox                  9 Brighton               1:07.77   2 
 28 Lidia DeHaven             10 Brockport              1:09.42   2 
 29 Natalie Sharpe            10 Batavia                1:10.51   2 
 30 Lindsey Hill               9 Batavia                1:11.33   2 
 31 Arabia Williams           12 Edison Tech            1:16.63   1 
 32 Feionna Gause              9 Wilson Magne           1:17.23   1 
 33 Kathryn Thomas             8 Palmyra-Mace           1:17.92   1 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Eileen O'Hara             12 Webster Thom           2:16.26   3  10   
  2 Natalie Neamtu             8 Webster Thom           2:23.17   3   8   
  3 Meghan Curtin              9 Wayland-Coho           2:23.63   3   6   
  4 Jenny Coleman             10 Hilton                 2:26.63   3   5   
  5 Megan Sedita               9 Penfield               2:26.91   3   4   
  6 Abbie Hill                10 Victor Centr           2:27.13   3   3   
  7 Ilana Schnaufer           12 Penfield               2:27.21   3   2   
  8 Gabriella Hernandez       12 Greece Athen           2:28.71   3   1   
  9 Erin Graham                9 Palmyra-Mace           2:34.12   2 
 10 Raelynn Moskal            11 Alexander Ce           2:35.13   2 
 11 Kate van der Sloot        12 Pittsford Su           2:35.70   3 
 12 Abigail Monroe            12 Churchville-           2:36.22   2 
 13 Eleni Fleckenstein        10 Victor Centr           2:36.86   2 
 14 Kim Lovett                11 Byron-Bergen           2:39.06   2 
 15 Kristina Glitch           11 Rush-Henriet           2:40.31   3 
 16 Megan Brown               12 Churchville-           2:41.22   2 
 17 Rachel Sacks              11 Pittsford Su           2:42.38   2 
 18 Andrea Johnson            10 Brighton               2:43.76   2 
 19 Kara Rosenthel            10 Greece Arcad           2:44.56   1 
 20 Moriah Martone             9 Spencerport            2:44.65   2 
 21 Kara Hall                 12 Byron-Bergen           2:45.32   2 
 22 Amanda Cook               11 Aquinas Inst           2:45.67   1 
 23 Makenna Sciandra           8 Palmyra-Mace           2:47.88   1 
 24 Teddy Lauzau              10 Kenmore East           2:48.99   1 
 25 Cristina Scheffer         10 Brockport              2:53.24   1 
 26 Lindsey Hill               9 Batavia                3:00.88   1 
 27 Anna Mosley                9 Batavia                3:03.13   1 
 28 Heather Maloney           12 Spencerport            3:03.73   1 
 29 Monica Sotomayor          10 Edison Tech            3:16.23   1 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Katie Lembo               11 Penfield               4:38.99   2  10   
  2 Siobhan Quinn             10 Rush-Henriet           4:50.81   2   8   
  3 Haley Keene               12 Hilton                 4:52.18   2   6   
  4 Mary Visca                10 Pittsford Su           4:57.03   2   5   
  5 Kenzie Ward               12 Pittsford Su           5:02.02   2   4   
  6 Raelynn Moskal            11 Alexander Ce           5:06.59   2   3   
  7 Amanda Vestri              8 Webster Thom           5:06.77   2   2   
  8 Katie Edwards             12 Webster Schr           5:09.89   2   1   
  9 Abby Sullivan             11 Canandaigua            5:10.18   2 
 10 Kathleen O'Brien          12 Webster Thom           5:19.71   2 
 11 Kara Hall                 12 Byron-Bergen           5:21.45   2 
 12 Jordan Hurlbut             9 Palmyra-Mace           5:22.30   2 
 13 Sam Walker                10 Byron-Bergen           5:23.56   1 
 14 Lindsay Heyer             12 Penfield               5:24.90   2 
 15 Shauna Glavin              7 Hilton                 5:25.01   2 
 16 Boushra Belkhir            9 Victor Centr           5:25.40   1 
 17 Kennedy Jensen            11 Canandaigua            5:27.68   2 
 18 Alexis Kindig             11 Batavia                5:29.93   2 
 19 Nicole Amatore             9 Brockport              5:33.36   1 
 20 Amanda Canfield           10 Greece Arcad           5:38.78   1 
 21 Talia Pinker              11 Brighton               5:39.62   2 
 22 Kristyn Stewart           10 Brockport              5:40.06   1 
 23 Lianna Liu                 9 Greece Arcad           5:44.20   1 
 24 Jenny DiMarino            11 Rush-Henriet           5:46.56   1 
 25 Phoebe Eckler              9 Palmyra-Mace           5:46.96   1 
 26 Shea Kinsella             10 Spencerport            5:47.08   1 
 27 Erin Antonienko           12 Brighton               5:47.25   1 
 28 Tayler Mitchell           11 Batavia                6:27.47   1 
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amanda Paratore           11 Webster Schr          10:44.12   10   
  2 Haley Keene               12 Hilton                10:57.67    8   
  3 Claire Ashton              8 Webster Thom          11:11.26    6   
  4 Mary Kunigan              10 Hilton                11:23.27    5   
  5 Brittany Mechler          10 Webster Thom          11:27.49    4   
  6 Melis Schildkraut         12 Penfield              12:02.63    3   
  7 Marisa Gingello           11 Penfield              12:03.30    2   
  8 Claire Anvelt              9 Pittsford Su          12:09.57    1   
  9 Faith Gruver              11 Greece Athen          12:09.77  
 10 Haily Filer               10 Victor Centr          12:12.52  
 11 Sophie Edwards             9 Pittsford Su          12:14.86  
 12 Vanessa Morgan             9 Victor Centr          12:27.18  
 13 Amanda Smith               9 Brighton              12:29.21  
 14 Madison Carter            12 Brighton              12:29.23  
 15 Sarah Donovan             12 Byron-Bergen          12:32.07  
 16 Hayley Miller             12 Canandaigua           12:59.15  
 17 Emily Wagner              10 Batavia               13:05.45  
 18 Danielle Foeller          10 Byron-Bergen          13:12.69  
 19 Mica Pitcher              10 Batavia               13:38.89  
 20 Remziye Erdogen            9 Spencerport           13:38.99  
 21 Emily Arendt               9 Spencerport           14:26.20  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Isabel Hirtelen - Booker  12 Harley-Allen             15.02   5  10   
  2 Christine Lyttle          12 Canandaigua              15.71   5   8   
  3 Samantha Carro            10 Canandaigua              16.64   5   6   
  4 Jenna Minges              11 Rush-Henriet             16.77   5   5   
  5 Melanie Kehoe             12 Brockport                16.81   5   4   
  6 Eboni Taylor              12 Albion                   16.93   5   3   
  7 Dez Cubero                12 Webster Thom             17.38   4   2   
  8 Zamaya Smith              10 School Of Th             17.39   5   1   
  9 Julie Shevlin             12 Greece Arcad             17.41   4 
 10 Sarah Shellard            12 Victor Centr             17.43   4 
 11 Molly Kase                10 Brighton                 17.50   4 
 12 Maryanna Hauck            11 Brockport                17.79   4 
 13 Jessica DeAngelo          11 Alexander Ce             17.80   3 
 14 Anquuanette Jordan        11 Franklin/NE-             17.83   3 
 15 Melody Hancock            10 Penfield                 17.93   5 
 16 Erin O'Brien              11 Kenmore East             17.97   4 
 17 Alexa Bartosiewicz        11 Penfield                 18.17   4 
 18 Ellie Ramirez              9 Rush-Henriet             18.24   3 
 19 Sarah Pirnie              10 Hilton                   18.37   3 
 20 Casey Leader              11 Spencerport              18.48   2 
 21 Aajah Hunter              10 Victor Centr             18.58   3 
 22 Mahogany Taylor            9 Albion                   18.64   3 
 23 Marissa Dispenza          10 Batavia                  18.69   3 
 24 Briyanna Brinkley         12 School Of Th             19.12   4 
 25 Zoe Herrick               11 Greece Athen             19.24   3 
 26 Jessica Nettnin           11 Hilton                   19.59   2 
 27 Baileigh Moquin            8 Palmyra-Mace             19.84   2 
 28 Makenna Sciandra           8 Palmyra-Mace             20.18   2 
 29 Aprili Moore              12 Wilson Magne             20.42   2 
 30 Colleen Clay              10 Byron-Bergen             20.75   1 
 31 Bethany Ezard              9 Byron-Bergen             21.13   1 
 32 Nicole Maltese             8 Batavia                  22.83   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Melanie Kehoe             12 Brockport              1:08.20   4  10   
  2 Erin O'Brien              11 Kenmore East           1:08.48   4   8   
  3 Casey Leader              11 Spencerport            1:10.24   3   6   
  4 Dayonna Harris            12 Edison Tech            1:10.51   4   5   
  5 Natalie Hoppe             11 Penfield               1:11.31   4   4   
  6 Valarie Palermo           12 Webster Schr           1:11.44   4   3   
  7 Reilly Landino            10 Wayland-Coho           1:13.03   3   2   
  8 Lauren Bates              11 Canandaigua            1:13.53   3   1   
  9 Jacqueline Rogers          9 Victor Centr           1:13.61   2 
 10 Anquuanette Jordan        11 Franklin/NE-           1:14.03   3 
 11 Shelby Hutton              9 Palmyra-Mace           1:14.43   3 
 12 Courtney Lewis            11 Wayland-Coho           1:14.54   4 
 13 Norah Arnold               9 Hilton                 1:15.12   2 
 14 Marissa Dispenza          10 Batavia                1:15.31   3 
 15 Chanel Odum                8 School Of Th           1:16.53   1 
 16 Abby Bourcy               10 Penfield               1:16.55   4 
 17 Allegra Maxwell            9 Victor Centr           1:16.97   2 
 18 Jah-Nease McCullough      10 School Of Th           1:16.99   1 
 19 Baileigh Moquin            8 Palmyra-Mace           1:17.04   3 
 20 Samantha Carro            10 Canandaigua            1:17.79   2 
 21 Rebecca Weidman           12 Webster Schr           1:18.13   3 
 22 Colleen Clay              10 Byron-Bergen           1:18.58   1 
 23 Zoe Herrick               11 Greece Athen           1:18.82   2 
 24 Danielle DeSimone         10 Hilton                 1:18.85   2 
 25 Elissa Goorman             9 Pittsford Su           1:19.09   2 
 26 Rachel Smith              11 Pittsford Su           1:21.36   2 
 27 Sasha Fowler               9 Rush-Henriet           1:22.01   1 
 28 Emily Alvut               11 Alexander Ce           1:23.66   1 
 29 Nicole Maltese             8 Batavia                1:25.76   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Valarie Palermo           12 Webster Schr           6:59.99   10   
  2 Karli O'Neill             12 Churchville-           7:24.99    8   
  3 Autumn Albrecht           10 Brockport              7:38.73    6   
  4 Laura Adams               11 Webster Thom           7:47.68    5   
  5 Alexa Campbell            11 Brighton               7:51.71    4   
  6 Kim Lovett                11 Byron-Bergen           8:03.15    3   
  7 Kristina Glitch           11 Rush-Henriet           8:11.02    2   
  8 Tory Fahrenholz            9 Penfield               8:12.69    1   
  9 Casey Mulroy              11 Pittsford Su           8:12.74  
 10 Alex Carpenter             9 Webster Thom           8:17.55  
 11 Sophia Camillaci           8 Hilton                 8:20.51  
 12 McKenzie Angus             9 Penfield               8:24.81  
 13 Ann Marie Mozrall          9 Pittsford Su           8:29.54  
 14 Emily Vandereems           9 Canandaigua            9:02.02  
 15 Kaylee Cassidy            10 Batavia                9:13.63  
 16 Alayna Schmidt            11 Palmyra-Mace           9:35.98  
 17 Mackenna Munroe           11 Palmyra-Mace          10:12.28  
 18 Megan Rosato              10 Albion                10:18.10  
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edison Tech  'A'                                      49.77   3  10   
  2 Canandaigua  'A'                                      50.77   3   8   
  3 School Of The Arts  'A'                               51.64   3   6   
  4 Webster Thomas  'A'                                   52.34   3   5   
  5 Hilton  'A'                                           52.94   3   4   
  6 Byron-Bergen-Elba  'A'                                53.00   3   3   
  7 Victor Central  'A'                                   53.18   3   2   
  8 Brighton  'A'                                         53.69   2   1   
  9 Kenmore East  'A'                                     54.63   1 
 10 Spencerport  'A'                                      54.87   2 
 11 Batavia  'A'                                          54.99   2 
 12 Rush-Henrietta  'A'                                   57.26   1 
 -- Pittsford Sutherland  'A'                                DQ   2 
 -- Wilson Magnet  'A'                                       DQ   2 
 -- Penfield  'A'                                            DQ   3 
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kenmore East  'A'                                   4:17.73   2  10   
  2 Pittsford Sutherland  'A'                           4:18.17   2   8   
  3 Webster Thomas  'A'                                 4:19.43   2   6   
  4 Victor Central  'A'                                 4:22.68   2   5   
  5 Penfield  'A'                                       4:23.57   2   4   
  6 Brockport  'A'                                      4:23.94   1   3   
  7 Hilton  'A'                                         4:24.36   2   2   
  8 School Of The Arts  'A'                             4:28.24   1   1   
  9 Byron-Bergen-Elba  'A'                              4:29.86   2 
 10 Rush-Henrietta  'A'                                 4:37.10   1 
 11 Batavia  'A'                                        4:42.49   1 
 12 Franklin/NE-NW  'A'                                 4:49.17   1 
 13 Palmyra-Macedon  'A'                                4:54.14   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Penfield  'A'                                       9:44.93   10   
  2 Wayland-Cohocton  'A'                               9:51.68    8   
  3 Webster Thomas  'A'                                 9:54.44    6   
  4 Hilton  'A'                                         9:54.51    5   
  5 Byron-Bergen-Elba  'A'                             10:39.68    4   
  6 Batavia  'A'                                       10:45.19    3   
  7 Kenmore East  'A'                                  11:24.78    2   
  8 Rush-Henrietta  'A'                                11:26.06    1   
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Madelyn Schwartz          11 Wayland-Coho           5-00.00   10   
  2 Megan Farrell             11 Penfield               4-10.00    7   
  2 Janella Hughes            11 Greece Arcad           4-10.00    7   
  4 Chelsey Wilbern           11 Spencerport           J4-10.00    4.50
  4 Aleece Case                9 Palmyra-Mace          J4-10.00    4.50
  6 Jordan Silver              9 Penfield               4-08.00    3   
  7 Haley Brust               10 Hilton                J4-08.00    2   
  8 Mahogany Taylor            9 Albion                J4-08.00    1   
  9 Makayla Binter             9 Greece Arcad          J4-08.00  
  9 Sara Thomas               10 Webster Thom          J4-08.00  
  9 Jessica Locke             12 Canandaigua           J4-08.00  
 12 Emily Rachfal              9 Brighton               4-06.00  
 12 Juliette Belanger          9 Brighton               4-06.00  
 12 Carly Lydon               11 Churchville-           4-06.00  
 12 Morgan Clark              12 Webster Thom           4-06.00  
 12 Janay Mull                11 Rush-Henriet           4-06.00  
 12 Beverly Tremblay          11 Brockport              4-06.00  
 12 Elissa Goorman             9 Pittsford Su           4-06.00  
 12 Cady Messmer              12 Albion                 4-06.00  
 20 Taylor Olmstead           12 Palmyra-Mace           4-04.00  
 20 Rebekah McNeill           11 Rush-Henriet           4-04.00  
 20 Danielle DeSimone         10 Hilton                 4-04.00  
 20 Morgan Perrin             10 Canandaigua            4-04.00  
 24 Natalie Sharpe            10 Batavia                4-00.00  
 24 Lidia DeHaven             10 Brockport              4-00.00  
 -- Rachel Fiore              10 Kenmore East                NH  
 -- Marie Thomakos            10 Kenmore East                NH  
 -- Karlie Kehoe               9 Victor Centr                NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zoe Camillaci             10 Hilton                10-06.00   10   
  2 Sarah Pirnie              10 Hilton                 9-06.00    8   
  3 Jessica DeAngelo          11 Alexander Ce           9-00.00    6   
  4 Molly Luger               11 Penfield              J9-00.00    5   
  5 Hunter Filer              11 Victor Centr           8-06.00    4   
  6 Nadine Buschner           12 Brighton              J8-06.00    3   
  7 Kasey Semmler             12 Canandaigua           J8-06.00    2   
  8 Rachel Yuhas              12 Rush-Henriet          J8-06.00    1   
  9 Breanna Clark             11 Batavia                8-00.00  
  9 Abby Beecher              10 Penfield               8-00.00  
  9 Kristyn Mott              10 Batavia                8-00.00  
  9 Elizabeth Babb            11 Spencerport            8-00.00  
  9 Deaven Winebrake          12 Pittsford Su           8-00.00  
  9 Abbey Lee                 11 Webster Thom           8-00.00  
 15 Brianna Dixon             12 Albion                 7-06.00  
 15 Haley Parker              10 Kenmore East           7-06.00  
 17 Zoie McCarthy             11 Charles Finn           7-00.00  
 17 Lea Knoche                11 Brockport              7-00.00  
 17 Jessica Wisniewski        12 Rush-Henriet           7-00.00  
 17 Allegra Maxwell            9 Victor Centr           7-00.00  
 -- Lauren Sanna              12 Pittsford Su                NH  
 -- Karissa Stark             10 Albion                      NH  
 -- Abby McGahey               8 Canandaigua                 NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Austin Nagelhout          10 Kenmore East          16-03.75   10   
  2 Darcy DeAngelis           10 Spencerport           16-00.00    8   
  3 Chanyce Powell             8 Albion                15-11.75    6   
  4 Dayonna Harris            12 Edison Tech           15-08.00    5   
  5 Julia Gleason             11 Canandaigua           15-05.75    4   
  6 Sydney Durawa             10 Batavia               15-02.75    3   
  7 Shana Spinks               8 School Of Th          14-11.75    2   
  8 Olivia Lewis               9 Churchville-          14-09.25    1   
  9 catherine wilbur          12 Greece Athen          14-08.75  
 10 Rachel Siciliano          10 Hilton                14-07.50  
 11 Jiya Grayson              10 Wilson Magne          14-05.75  
 12 Imani Obieke               9 Edison Tech           14-05.00  
 12 Davida Hawkes             11 Pittsford Su          14-05.00  
 14 Dez Cubero                12 Webster Thom          14-04.50  
 15 Victoria Farina           10 Hilton                14-04.00  
 15 Aleece Case                9 Palmyra-Mace          14-04.00  
 17 Rachel Walsh              12 Greece Athen          14-02.75  
 18 Sarah Wied                10 Canandaigua           14-00.00  
 19 Marley Jarvis             10 Webster Thom          13-11.00  
 19 Rachel Dodson             11 Brockport             13-11.00  
 21 Jayna Wright               9 Alexander Ce          13-10.00  
 22 Precious Adams            12 Franklin/NE-          13-09.00  
 23 Megan Gagnier              9 Brighton              13-08.75  
 24 India Gunnis              10 Penfield              13-07.25  
 25 Kristyn Mott              10 Batavia               13-07.00  
 26 Jacqueline Rogers          9 Victor Centr          13-06.00  
 27 Beatrice Awasthi          11 Pittsford Su          13-05.75  
 28 Amy Wagner                10 Brighton              13-05.00  
 29 Celeste Caccavale         12 Penfield              13-04.50  
 30 Alexandra Walker          12 Byron-Bergen          13-04.25  
 30 Monique Lawrence          10 Rush-Henriet          13-04.25  
 32 Kathryn Sciandra          12 Palmyra-Mace          13-04.00  
 33 Amonie DiRoma             12 Spencerport           13-03.25  
 34 Jenna Lynch               10 Victor Centr          13-03.00  
 35 Emily Alvut               11 Alexander Ce          13-01.50  
 36 Jamellah Craven           10 School Of Th          12-06.75  
 37 Malika BenSalama           9 Greece Arcad          12-06.00  
 38 Heather Holland           12 Byron-Bergen          11-10.50  
 39 Imalai Rosado             12 John Marshal          11-06.25  
 40 Ashley Smith              12 John Marshal           9-08.00  
 41 Khadija Mohamed           10 Franklin/NE-           9-02.75  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davida Hawkes             11 Pittsford Su          35-01.25   10   
  2 Juliette Belanger          9 Brighton              33-09.00    8   
  3 Chanyce Powell             8 Albion                33-08.75    6   
  4 catherine wilbur          12 Greece Athen          33-08.50    5   
  5 Austin Nagelhout          10 Kenmore East          33-04.25    4   
  6 Darcy DeAngelis           10 Spencerport           32-10.75    3   
  7 Kelsey Hill               12 Batavia               32-02.50    2   
  8 Maryanna Hauck            11 Brockport             31-11.50    1   
  9 Eboni Taylor              12 Albion                31-10.50  
 10 Olivia Lewis               9 Churchville-          31-09.75  
 11 Jessica Wisniewski        12 Rush-Henriet          31-08.75  
 12 Royality Gavin            11 Edison Tech           31-08.25  
 13 Jessica Locke             12 Canandaigua           31-07.50  
 14 Jiya Grayson              10 Wilson Magne          31-02.25  
 15 Sydney Durawa             10 Batavia               30-10.50  
 15 Erika Tillotson            8 Victor Centr          30-10.50  
 17 Aleece Case                9 Palmyra-Mace          30-10.00  
 18 Rebekah McNeill           11 Rush-Henriet          30-01.75  
 19 Amanda Slack              10 Penfield              30-00.50  
 20 Karley Schuhart           10 Penfield              29-11.25  
 21 Rachel Smith              11 Pittsford Su          29-10.00  
 22 Heather Holland           12 Byron-Bergen          29-07.00  
 23 Victoria Farina           10 Hilton                29-06.50  
 24 Jayna Wright               9 Alexander Ce          29-06.25  
 25 Abby McGahey               8 Canandaigua           29-01.50  
 26 Kailyn McKinley           10 Victor Centr          28-10.50  
 27 Amy Miller                11 Brockport             28-03.25  
 28 Kathryn Sciandra          12 Palmyra-Mace          28-02.50  
 29 Kali Wright                9 Alexander Ce          27-11.25  
 30 Jamellah Craven           10 School Of Th          27-08.50  
 31 Nicole Gilloforte         10 Kenmore East          26-05.25  
 32 Ashley Jackson            11 Spencerport           26-01.75  
 33 Emily Rachfal              9 Brighton              25-10.50  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Victoire Kothor           11 Greece Athen          38-00.00   10   
  2 Setsu Sharp               12 Brighton              34-07.75    8   
  3 Brianna Lewis             11 Rush-Henriet          33-10.00    6   
  4 Jolanta Davis             12 Greece Arcad          31-10.50    5   
  5 Skyler Green              12 Albion                31-03.75    4   
  6 Krystal Bradley           10 Webster Thom          30-09.00    3   
  7 Megan Smith               10 Brockport             30-08.50    2   
  8 Asha Bakari               12 Wilson Magne          30-08.00    1   
  9 Ezgi Dilek                12 Greece Arcad          30-05.25  
 10 Maria Jackson             12 Hilton                30-04.75  
 11 Destiny Green             11 Brighton              30-02.75  
 12 Lindsay Shevlin           11 Webster Thom          29-04.50  
 13 Elizabeth Toribio         12 Albion                29-01.75  
 14 Zamaya Smith              10 School Of Th          29-00.00  
 15 Deanna Lane               11 Canandaigua           28-08.00  
 15 Geralyn Halmond           10 Brockport             28-08.00  
 17 Rachel Richenberg          9 Canandaigua           27-07.50  
 18 Allison Young              9 Victor Centr          27-04.00  
 19 Liz Smith                 10 Batavia               26-03.00  
 20 Siniyah Sutton-Barton     11 Churchville-          26-02.50  
 21 Kaysia Hart               11 Aquinas Inst          24-11.00  
 21 Elizabeth Emerson         10 Batavia               24-11.00  
 23 Lynette Collazo           12 Spencerport           24-07.00  
 24 Ashley Harris             10 Penfield              24-04.00  
 25 Sarah Whiteside           11 Spencerport           23-06.50  
 26 Sydney Kirven             11 Penfield              23-04.50  
 27 Kailee Smith              10 Palmyra-Mace          23-02.75  
 28 Tina Bourret              11 Hilton                22-11.50  
 29 Johnae Naylor              9 Byron-Bergen          22-06.00  
 30 Payton Devole             10 Kenmore East          22-03.00  
 31 Kaleigh Waldo             10 Alexander Ce          21-11.75  
 32 Sarah Mack                12 Rush-Henriet          21-08.00  
 33 Christina Johnson         10 Churchville-          21-06.50  
 34 Ashley Baker              12 Franklin/NE-          19-06.75  
 35 Sam Morgante              10 Byron-Bergen          19-06.25  
 36 Megan Graf                12 Palmyra-Mace          17-09.25  
 37 Haley Parker              10 Kenmore East          17-02.50  
 38 Ashley Smith              12 John Marshal          15-06.00  
 39 Bianca Martinez           12 John Marshal          14-04.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ezgi Dilek                12 Greece Arcad             97-11   10   
  2 Asha Bakari               12 Wilson Magne             96-01    8   
  3 Eibhlin Regan             12 Pittsford Su             95-04    6   
  4 Megan Smith               10 Brockport                88-05    5   
  5 Jolanta Davis             12 Greece Arcad             88-00    4   
  6 Geralyn Halmond           10 Brockport                87-08    3   
  7 Kelsey Hill               12 Batavia                  87-03    2   
  8 Siniyah Sutton-Barton     11 Churchville-             80-05    1   
  9 Skyler Green              12 Albion                   78-10  
 10 Kamryn Peffley            10 Webster Thom             78-09  
 11 Krystal Bradley           10 Webster Thom             78-04  
 12 Setsu Sharp               12 Brighton                 78-01  
 13 Destiny Green             11 Brighton                 77-11  
 14 Elizabeth Toribio         12 Albion                   76-02  
 15 Kaleigh Waldo             10 Alexander Ce             76-01  
 16 Victoire Kothor           11 Greece Athen             74-02  
 17 Elissa Maldonado-Robinso  10 Churchville-             72-06  
 18 Jennifer West             11 Spencerport              71-02  
 19 Samantha Shannon          10 Hilton                   70-00  
 20 Dora Devay                11 Batavia                  69-03  
 21 Allison Young              9 Victor Centr             69-02  
 22 Taylor Olmstead           12 Palmyra-Mace             69-01  
 23 Sam Morgante              10 Byron-Bergen             68-10  
 24 Brianna Lewis             11 Rush-Henriet             68-08  
 25 Lynette Collazo           12 Spencerport              65-10  
 26 Kailee Smith              10 Palmyra-Mace             65-06  
 27 Deanna Lane               11 Canandaigua              63-06  
 28 Kaysia Hart               11 Aquinas Inst             63-05  
 29 Sydney Kirven             11 Penfield                 62-10  
 30 Nia Bush                  11 Penfield                 60-10  
 31 Ashley Sine               10 Byron-Bergen             60-09  
 32 Rachel Richenberg          9 Canandaigua              58-07  
 33 Shannon Howard            10 School Of Th             56-09  
 34 Layla Tarricone           10 Rush-Henriet             55-10  
 35 Payton Devole             10 Kenmore East             53-00  
 36 Mahogony Williams         11 Wilson Magne             52-01  
 37 Amanda Cook               11 Aquinas Inst             49-10  
 38 Ashley Baker              12 Franklin/NE-             47-07  
 39 Deija Brooks              11 John Marshal             40-05  
 -- Maria Jackson             12 Hilton                    FOUL  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Dash Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Turner               12 Victor Centr           2:31.83     670
  2 Rebekah White             11 Spencerport            2:33.17     654
  3 Harper Stewart            10 Penfield               2:37.08     607
  4 Ann Bisognano             10 Pittsford Su           2:38.19     594
  5 Karmen Auble              11 Warsaw                 2:41.61     555
  6 Kristen Bailey            11 Byron-Bergen           2:42.66     543
  7 Kyndel Hetzel              8 Hilton                 2:50.73     456
  8 Taylor Haude               9 Hilton                 2:52.89     434
  9 Katie Fisher              12 Greece Athen           2:54.15     421
 10 Isabella Delisanti         9 Penfield               2:55.04     413
 11 Leah Norris               10 Canandaigua            2:56.84     395
 12 Rachel Dobjeleski         11 Rush-Henriet           2:56.97     394
 13 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet           2:58.03     384
 14 Elise Chambery            12 Webster Thom           3:12.79     255
 15 Haley Case                11 Batavia                3:15.91     231
 16 Sabrina Disalvo           12 Batavia                3:29.32     141
 17 Shaniece Blair            11 Edison Tech            3:31.23     130
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Karmen Auble              11 Warsaw                   17.08   2    587
  2 Harper Stewart            10 Penfield                 17.54   3    537
  3 Ann Bisognano             10 Pittsford Su             18.43   3    445
  4 Mary Turner               12 Victor Centr             18.52   2    436
  5 Rebekah White             11 Spencerport              18.55   2    433
  6 Kristen Bailey            11 Byron-Bergen             18.70   2    419
  7 Isabella Delisanti         9 Penfield                 18.80   1    409
  8 Leah Norris               10 Canandaigua              18.93   2    397
  9 Shaniece Blair            11 Edison Tech              20.74   1    244
 10 Katie Fisher              12 Greece Athen             20.75   1    243
 11 Elise Chambery            12 Webster Thom             21.00   3    225
 12 Haley Case                11 Batavia                  21.44   1    194
 13 Kyndel Hetzel              8 Hilton                   21.48   1    191
 14 Taylor Haude               9 Hilton                   21.59   3    184
 15 Sabrina Disalvo           12 Batavia                  21.66   3    179
 16 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet             22.07   3    153
 17 Rachel Dobjeleski         11 Rush-Henriet             25.25   2     18
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katie Fisher              12 Greece Athen             1.52m     644
  1 Karmen Auble              11 Warsaw                   1.52m     644
  3 Harper Stewart            10 Penfield                 1.42m     534
  4 Rebekah White             11 Spencerport              1.37m     481
  5 Mary Turner               12 Victor Centr             1.32m     429
  5 Isabella Delisanti         9 Penfield                 1.32m     429
  5 Ann Bisognano             10 Pittsford Su             1.32m     429
  8 Haley Case                11 Batavia                  1.27m     379
  9 Elise Chambery            12 Webster Thom             1.22m     331
  9 Kyndel Hetzel              8 Hilton                   1.22m     331
  9 Shaniece Blair            11 Edison Tech              1.22m     331
  9 Taylor Haude               9 Hilton                   1.22m     331
 13 Rachel Dobjeleski         11 Rush-Henriet             1.17m     284
 13 Sabrina Disalvo           12 Batavia                  1.17m     284
 13 Kristen Bailey            11 Byron-Bergen             1.17m     284
 13 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet             1.17m     284
 -- Leah Norris               10 Canandaigua                 NH  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Karmen Auble              11 Warsaw                   5.02m     565
  2 Harper Stewart            10 Penfield                 4.43m     411
  3 Katie Fisher              12 Greece Athen             4.33m     386
  4 Rebekah White             11 Spencerport              4.25m     367
  5 Ann Bisognano             10 Pittsford Su             4.23m     362
  6 Shaniece Blair            11 Edison Tech              4.12m     336
  7 Mary Turner               12 Victor Centr             4.00m     308
  8 Taylor Haude               9 Hilton                   3.97m     301
  9 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet             3.86m     276
 10 Sabrina Disalvo           12 Batavia                  3.85m     274
 11 Elise Chambery            12 Webster Thom             3.78m     259
 12 Isabella Delisanti         9 Penfield                 3.69m     239
 13 Leah Norris               10 Canandaigua              3.54m     208
 14 Kyndel Hetzel              8 Hilton                   3.39m     178
 15 Kristen Bailey            11 Byron-Bergen             3.35m     170
 16 Haley Case                11 Batavia                  3.30m     161
 17 Rachel Dobjeleski         11 Rush-Henriet             2.93m      95
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Karmen Auble              11 Warsaw                  11.23m     610
  2 Ann Bisognano             10 Pittsford Su             8.31m     419
  3 Mary Turner               12 Victor Centr             7.99m     399
  4 Harper Stewart            10 Penfield                 7.81m     387
  5 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet             7.38m     359
  6 Shaniece Blair            11 Edison Tech              7.27m     352
  7 Katie Fisher              12 Greece Athen             7.09m     341
  8 Rebekah White             11 Spencerport              6.99m     334
  9 Kristen Bailey            11 Byron-Bergen             6.81m     323
 10 Sabrina Disalvo           12 Batavia                  6.77m     320
 11 Elise Chambery            12 Webster Thom             6.72m     317
 12 Taylor Haude               9 Hilton                   6.60m     309
 13 Haley Case                11 Batavia                  6.42m     298
 14 Leah Norris               10 Canandaigua              6.38m     295
 15 Kyndel Hetzel              8 Hilton                   6.27m     288
 16 Isabella Delisanti         9 Penfield                 5.94m     267
 17 Rachel Dobjeleski         11 Rush-Henriet             5.23m     223
 
Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Karmen Auble              11 Warsaw                    2961   10   
  2 Harper Stewart            10 Penfield                  2476    8   
  3 Rebekah White             11 Spencerport               2269    6   
  4 Ann Bisognano             10 Pittsford Su              2249    5   
  5 Mary Turner               12 Victor Centr              2242    4   
  6 Katie Fisher              12 Greece Athen              2035    3   
  7 Isabella Delisanti         9 Penfield                  1757    2   
  8 Kristen Bailey            11 Byron-Bergen              1739    1   
  9 Taylor Haude               9 Hilton                    1559  
 10 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet              1456  
 11 Kyndel Hetzel              8 Hilton                    1444  
 12 Shaniece Blair            11 Edison Tech               1393  
 13 Elise Chambery            12 Webster Thom              1387  
 14 Leah Norris               10 Canandaigua               1295  
 15 Haley Case                11 Batavia                   1263  
 16 Sabrina Disalvo           12 Batavia                   1198  
 17 Rachel Dobjeleski         11 Rush-Henriet              1014  
 
Boys 100 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tre'Von Oliver            12 East Hs-Roch             11.17   8  10   
  2 Matt Stone                10 Brighton                 11.26   8   8   
  3 Nicodemus Gambill         12 East Hs-Roch             11.27   8   6   
  4 Devon Marshall            12 Spencerport              11.48   7   5   
  5 Jacob Downs               12 Pittsford Su             11.49   7   3   
  5 Robert Williams           12 Spencerport              11.49   7   3   
  5 Darius McClendon          12 Greece Arcad             11.49   8   3   
  8 Tahje Walker              10 Wilson Magne             11.53   8   1   
  9 Treyvond Jones            12 Greece Athen             11.54   7 
 10 Marrai Miller              9 Franklin/NE-             11.66   5 
 11 Patrick Hardy             11 Webster Thom             11.69   7 
 12 Parris Strickland         10 Brighton                 11.78   8 
 13 Tyler Zimbardi            10 Canandaigua              11.87   5 
 13 Jared Hemingway           11 Victor Centr             11.87   6 
 15 Randy Parker               9 Rush-Henriet             11.89   2 
 15 Brandon Stevenson         11 Batavia                  11.89   6 
 17 Vamunyah Kamara           11 Edison Tech              11.90   7 
 18 Jared Sarlo               11 Hilton                   12.08   6 
 19 Myles Watts               10 Rush-Henriet             12.09   5 
 20 Deanthony Terrell         12 John Marshal             12.11   4 
 21 Kurt McGowan              10 Kenmore East             12.16   5 
 21 Mathew Nix                 9 Franklin/NE-             12.16   6 
 23 Markese Murphy            12 John Marshal             12.17   4 
 24 Cody Jerome                9 Palmyra-Mace             12.26   2 
 25 Devinn Smart              12 John Marshal             12.30   3 
 26 Dillon Philmon             9 Hilton                   12.32   5 
 27 Armoni Simmons            10 Wilson Magne             12.33   6 
 28 DeBreein Daniels          12 Kenmore East             12.41   6 
 29 Jared Carello              9 Webster Thom             12.44   5 
 29 Derek Thompson            12 Penfield                 12.44   5 
 31 Jacob Squicciarini        10 Albion                   12.45   4 
 32 Zach Dubois               12 Byron-Bergen             12.46   4 
 32 Jon Poole                 12 Albion                   12.46   2 
 32 Timo Krapf                11 Pittsford Su             12.46   4 
 35 Denzel Brown              12 John Marshal             12.50   1 
 36 Matt Teglash              11 Penfield                 12.54   3 
 37 Malachi Chenault           9 Batavia                  12.61   6 
 38 Jesse Markowski           12 Alexander Ce             12.65   4 
 39 Jeremy Unterborn          12 Palmyra-Mace             12.66   2 
 40 Aaron Dart                11 Byron-Bergen             12.68   3 
 41 Elijah Cotton             12 John Marshal             12.76   1 
 42 Aquil El-Amin             10 Uprep Roches             12.81   2 
 43 Alec Melroy               10 Canandaigua              12.82   3 
 44 Kyle DeCann               11 Victor Centr             12.83   3 
 45 Joseph Williams            9 Brockport                13.03   3 
 46 Avery Jackson             12 John Marshal             15.36   1 
 -- Brian Smith               12 Greece Athen                FS   8 
 
Boys 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brian Smith               12 Greece Athen             21.78   8  10   
  2 Nicodemus Gambill         12 East Hs-Roch             22.52   8   8   
  3 Tre'Von Oliver            12 East Hs-Roch             22.93   8   6   
  4 Daekwan Garfield          10 Edison Tech              23.14   7   5   
  5 Matt Stone                10 Brighton                 23.24   8   4   
  6 Devon Marshall            12 Spencerport              23.36   8   3   
  7 Alex Egeli                11 Batavia                  23.37   8   2   
  8 Breon Johnson             10 Franklin/NE-             23.41   7   1   
  9 Derek Swarthout           11 Penfield                 23.42   7 
 10 Darius McClendon          12 Greece Arcad             23.70   7 
 11 Cresner Holt              12 Greece Arcad             23.72   6 
 12 Treyvond Jones            12 Greece Athen             23.86   7 
 13 Rickey Miller             12 Spencerport              24.02   8 
 14 Jared Sarlo               11 Hilton                   24.10   6 
 15 Deanthony Terrell         12 John Marshal             24.14   5 
 16 David Brannigan           10 Webster Thom             24.25   5 
 17 DeBreein Daniels          12 Kenmore East             24.27   5 
 18 Kevin Morabito            10 Pittsford Su             24.39   5 
 19 Kurt McGowan              10 Kenmore East             24.43   2 
 20 Greg DeSilva              12 Victor Centr             24.44   4 
 21 Myles Watts               10 Rush-Henriet             24.56   4 
 22 Nick Mattle               12 Hilton                   24.65   5 
 23 Xavier Merrill            12 Franklin/NE-             24.66   4 
 24 Zach Dubois               12 Byron-Bergen             24.80   4 
 24 Markese Murphy            12 John Marshal             24.80   4 
 26 Mathew Nix                 9 Franklin/NE-             24.81   6 
 27 Taquan Hardaway           12 School Of Th             24.89   2 
 28 Jacob Squicciarini        10 Albion                   24.98   6 
 29 William DeHond            12 Churchville-             25.02   6 
 29 Jon Poole                 12 Albion                   25.02   4 
 31 Mike Shanley              10 Byron-Bergen             25.13   3 
 32 Zachary Vaughn             9 Churchville-             25.22   2 
 33 Raquan Washington          9 Uprep Roches             25.31   2 
 34 Jeremy Unterborn          12 Palmyra-Mace             25.46   3 
 35 Robert Dalheim            11 Brockport                26.05   2 
 36 Gabe Fiorella             12 Pittsford Su             26.06   3 
 37 Joseph Williams            9 Brockport                26.17   3 
 38 Connor Herbst              9 Palmyra-Mace             27.15   1 
 39 Damare Hanks              10 School Of Th             28.07   1 
 
Boys 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Denzel Knight             12 Brockport                50.14   6  10   
  2 Calvary Rogers            10 Greece Athen             51.48   6   8   
  3 Derek Swarthout           11 Penfield                 51.49   6   6   
  4 Joe Mendola               10 Greece Arcad             52.13   5   5   
  5 Julio Santos              11 Greece Athen             52.80   6   4   
  6 Rickey Miller             12 Spencerport              52.91   6   3   
  7 Jason J. Hall             11 Victor Centr             53.98   4   2   
  8 George Graham             11 Palmyra-Mace             54.00   5   0.50
  8 John Elia                 12 Canandaigua              54.00   4   0.50
 10 Issak Valoshka            10 Churchville-             54.28   4 
 11 Gus Lapresi               12 Brighton                 54.37   4 
 12 Tremel Starks             11 Edison Tech              54.42   5 
 13 Branden Riggs             11 Alexander Ce             54.53   5 
 13 Avery Walsh               10 Kenmore East             54.53   5 
 15 Will Colmerauer           11 Canandaigua              54.60   4 
 16 Jaysen Wylie               9 Batavia                  55.18   3 
 17 Zachary Vaughn             9 Churchville-             55.63   3 
 18 Nick Mattle               12 Hilton                   55.66   6 
 19 Travis Mannix             10 Palmyra-Mace             55.96   3 
 20 Joshua Baker              10 Spencerport              56.13   3 
 21 Josh Murray               10 Edison Tech              56.32   2 
 22 Greg DeSilva              12 Victor Centr             56.47   3 
 23 Brandon Ottenschot         9 Webster Thom             56.55   2 
 24 Brandon Naylor            11 Byron-Bergen             56.74   3 
 25 Robert Dalheim            11 Brockport                56.85   2 
 26 Lloyd Davis                9 Franklin/NE-             57.14   2 
 27 Mike Slattery             10 Rush-Henriet             57.36   4 
 28 James Cryer               10 Batavia                  57.94   2 
 29 Alex Wolczyk              11 Penfield                 58.45   2 
 30 Andy Lew                  12 Rush-Henriet             58.58   1 
 31 Armoni Simmons            10 Wilson Magne             58.63   5 
 32 Rhys Baetzhold            11 Pittsford Su             59.26   2 
 33 Tracey Harrison            9 Hilton                   59.87   4 
 34 Ryan Julius               11 Kenmore East           1:01.29   1 
 35 Nick Guarino              10 Alexander Ce           1:04.18   1 
 36 Malachi McNair             8 School Of Th           1:09.59   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anthony Nitche            12 Victor Centr           2:02.83   4  10   
  2 Robbie Schrenker          11 Byron-Bergen           2:03.70   4   8   
  3 Zach Cove                 12 Pittsford Su           2:04.79   4   6   
  4 Mitch Moran               12 Penfield               2:05.12   3   5   
  5 Jason T. Hall             11 Victor Centr           2:05.19   4   4   
  6 Corey Hurley              11 Palmyra-Mace           2:05.78   3   3   
  7 Chris Peffley             11 Webster Thom           2:05.89   3   2   
  8 Louis Capizzi             12 Kenmore East           2:08.12   4   1   
  9 Cody Martini              12 Palmyra-Mace           2:08.82   3 
 10 Trey Abdella              12 Batavia                2:09.49   3 
 11 Bailey Plummer            10 Spencerport            2:10.36   3 
 12 Cal Robinson              11 Penfield               2:10.81   3 
 13 Ty Joseph                 11 Brighton               2:11.21   4 
 14 Dominic Freudenvoll       12 Greece Arcad           2:11.53   4 
 15 Neil Ryan                 12 Brighton               2:11.80   4 
 16 Wes Enterline             12 Webster Thom           2:12.74   3 
 17 Mehamed Abdurahim         10 Rush-Henriet           2:12.80   4 
 18 John Elia                 12 Canandaigua            2:18.04   3 
 19 Abdullahi Aden            10 Edison Tech            2:18.51   3 
 20 Nick Swancott             10 Rush-Henriet           2:20.24   3 
 21 Issak Valoshka            10 Churchville-           2:23.85   2 
 21 Elias Muka                11 Franklin/NE-           2:23.85   2 
 23 Peterson Pierre           12 Wilson Magne           2:26.38   1 
 24 Divonte Merrill           12 Brockport              2:27.24   1 
 25 Dylan Costello            12 Brockport              2:32.30   1 
 26 Tyler Clayton             12 Hilton                 2:33.58   1 
 27 Luke Hollenbeck           10 Byron-Bergen           2:33.60   2 
 28 Thomas Slenker            10 Alexander Ce           2:37.06   1 
 29 Josh Alexander            11 Canandaigua            2:39.33   2 
 30 Brian Johnson             12 Pittsford Su           2:40.16   2 
 31 Jake Nichols              11 Batavia                2:42.67   2 
 32 Jordan Jenkins            10 Uprep Roches           2:42.99   1 
 33 Rahim Smith               10 Uprep Roches           3:01.35   1 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Keith Pease               12 Greece Athen           4:20.08   2  10   
  2 Andrew Mullen             12 Brighton               4:26.21   2   8   
  3 Will Ronchetti            11 Brighton               4:30.55   2   6   
  4 Will Phelan               12 Pittsford Su           4:35.24   2   5   
  5 Brian Northrup            11 Greece Arcad           4:38.62   2   4   
  6 Keith Johnson             11 Webster Thom           4:43.27   2   3   
  7 Ty Demmer                 11 Batavia                4:44.23   2   2   
  8 Jack Gillooly             10 Penfield               4:48.94   2   1   
  9 Mike Larkin               12 Rush-Henriet           4:49.25   2 
 10 Ben Whitman               11 Webster Thom           4:51.27   2 
 11 Gavin Brown               12 Greece Arcad           4:53.37   2 
 12 Tim Williams              10 Victor Centr           4:54.20   2 
 13 Devon Powley              12 Spencerport            4:54.44   2 
 14 Brandon Callahan          10 Brockport              4:54.96   2 
 14 Andrew Berg               10 Hilton                 4:54.96   1 
 16 Eric Balta                12 Pittsford Su           4:57.62   1 
 17 Marco Sayers              11 Aquinas Inst           4:58.97   1 
 18 Aaron Chen                10 Albion                 4:59.63   1 
 19 Phil Spinosa              12 Spencerport            5:00.43   1 
 20 Eric Dilaura              10 Batavia                5:02.27   1 
 21 Dan Salazar               10 Hilton                 5:06.20   1 
 22 William Kibler            10 Canandaigua            5:06.63   1 
 23 Tommy Kolaniewicz         11 Greece Athen           5:07.02   2 
 24 Kyle Heyer                 9 Penfield               5:09.24   1 
 25 Danny Iadanza             11 Victor Centr           5:09.91   2 
 26 Alex Vandermolen           9 Palmyra-Mace           5:14.68   1 
 27 Abdullahi Aden            10 Edison Tech            5:14.75   1 
 28 Andrew Ohlson             10 Alexander Ce           5:16.24   1 
 29 Noah Winslow               9 Brockport              5:17.23   1 
 30 Matan Presberg            11 School Of Th           5:34.21   1 
 31 Max Kalnitz               10 Kenmore East           5:38.21   1 
 32 Justin Roof                9 Palmyra-Mace           5:50.87   1 
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 George Mertens            11 Victor Centr           9:53.47   10   
  2 Sasha Andrievsky          12 Webster Thom           9:57.22    8   
  3 Josh Goldstein            11 Webster Thom           9:57.90    6   
  4 Mike Kozlowski            11 Penfield               9:58.46    5   
  5 Justin Koch               12 Brighton              10:06.61    4   
  6 Mason Vodacek             10 Brighton              10:15.36    3   
  7 Malcolm Erdogan           12 Spencerport           10:18.42    2   
  8 Donovan Glavin             9 Hilton                10:20.29    1   
  9 Max Black                 11 Pittsford Su          10:55.45  
 10 Brad Farnham               8 Penfield              11:05.68  
 11 Chad Gueli                10 Pittsford Su          11:13.64  
 12 Sean Donovan              10 Byron-Bergen          11:15.30  
 13 Eric Dilaura              10 Batavia               11:31.63  
 14 Casey Heimberger          12 Churchville-          11:32.27  
 15 Matan Presberg            11 School Of Th          11:35.15  
 16 Matthew Marks             12 Rush-Henriet          11:38.37  
 17 Dylan Raffel              10 Alexander Ce          11:38.97  
 18 Foster Quackenbush        11 Alexander Ce          11:47.13  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Amir Rogers               12 Franklin/NE-             15.00   5  10   
  2 Alex Egeli                11 Batavia                  15.56   5   7   
  2 DJ Ohlson                 11 Alexander Ce             15.56   5   7   
  4 Barizaa Worwor            12 Wilson Magne             15.79   4   5   
  5 Deanthony Terrell         12 John Marshal             15.92   4   4   
  6 Matt Barton               10 Victor Centr             16.27   5   3   
  7 Terrille Howard           12 School Of Th             16.56   5   2   
  8 Zakary Klick              12 Canandaigua              16.65   4   1   
  9 Alex Wiegand              11 Greece Athen             16.84   5 
 10 Mike Kahovec              11 Victor Centr             17.28   4 
 11 Jayon Frater               8 Brockport                17.30   4 
 12 Robert Brown              12 Alexander Ce             17.43   4 
 13 Da'Darrius Dillard        10 Edison Tech              17.60   3 
 14 Joe Mendola               10 Greece Arcad             17.83   3 
 15 Conor Firkins             11 Hilton                   18.13   3 
 16 Charles Wygal             12 Webster Thom             18.32   3 
 17 Noah Marthaller           11 Canandaigua              18.44   3 
 18 Brandon Jermyn            11 Spencerport              18.53   4 
 19 Daniel Keister            12 Churchville-             18.72   2 
 20 Alec Weidman              12 Webster Thom             18.90   3 
 21 Tommy Love II             12 Greece Athen             19.05   5 
 22 Danny Mot                 10 Pittsford Su             19.12   2 
 23 Jalen Smith               12 School Of Th             19.16   2 
 24 Brenden Mearns            11 Rush-Henriet             19.95   2 
 25 Logan Amstey              12 Brighton                 20.02   2 
 26 Eric McWethy              11 Batavia                  20.12   2 
 27 William Estey             11 Penfield                 20.14   3 
 28 Michael Walsh             10 Hilton                   21.90   1 
 29 George Richardson         12 Palmyra-Mace             21.91   1 
 30 Howard Dacosta            10 Edison Tech              23.00   2 
 31 Michael Walgrove          10 Penfield                 23.01   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colby Bleier              12 Pittsford Su             55.61   5  10   
  2 Amir Rogers               12 Franklin/NE-             56.49   5   8   
  3 Matt Barton               10 Victor Centr             57.84   5   6   
  4 Barizaa Worwor            12 Wilson Magne             57.85   5   5   
  5 Daniel Viscardi           12 Brockport                59.52   5   4   
  6 Alex Wiegand              11 Greece Athen             59.80   5   3   
  7 Henry Hoffend             12 Pittsford Su           1:00.19   4   2   
  8 Tommy Love II             12 Greece Athen           1:00.75   4   1   
  9 Mike Kahovec              11 Victor Centr           1:01.14   4 
 10 Jarrett Laskett           10 Batavia                1:02.15   3 
 11 Cody Pinkins              12 East Hs-Roch           1:02.19   5 
 12 Ben Ezard                 12 Byron-Bergen           1:02.68   4 
 13 Brandon Jermyn            11 Spencerport            1:02.74   4 
 14 Alec Weidman              12 Webster Thom           1:02.96   4 
 15 Terrille Howard           12 School Of Th           1:03.76   3 
 16 Noah Marthaller           11 Canandaigua            1:04.16   3 
 17 Keith Strander            11 Wilson Magne           1:04.37   5 
 18 Ryan Connal               11 Penfield               1:04.64   4 
 19 Andy Rogers               11 Rush-Henriet           1:04.90   3 
 20 Brenden Mearns            11 Rush-Henriet           1:06.00   2 
 21 Daniel Keister            12 Churchville-           1:07.01   2 
 22 Ben Zeller                10 Greece Arcad           1:07.68   2 
 23 Michael Walsh             10 Hilton                 1:10.39   2 
 24 Howard Dacosta            10 Edison Tech            1:12.19   2 
 25 Eric McWethy              11 Batavia                1:13.06   1 
 26 George Richardson         12 Palmyra-Mace           1:13.66   1 
 27 Malachi McNair             8 School Of Th           1:25.01   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Ranke               11 Hilton                 9:35.53   10   
  2 Luke Shanahan             11 Victor Centr          10:26.73    8   
  3 Kevin Witt                11 Webster Thom          10:35.45    6   
  4 Drew Schmitt               9 Brighton              10:38.54    5   
  5 Ryan Whitmarsh            12 Hilton                10:52.06    4   
  6 Mitchell Baller           12 Webster Thom          11:12.57    3   
  7 Mike Goebel               12 Victor Centr          11:19.84    2   
  8 Justin Young              11 Spencerport           11:22.12    1   
  9 David Wall                11 Canandaigua           11:28.84  
 10 Owen Memelo               10 Churchville-          11:31.95  
 11 Casey Heimberger          12 Churchville-          11:40.33  
 12 Matan Presberg            11 School Of Th          11:49.06  
 13 Josh Thorp                11 Palmyra-Mace          11:49.08  
 14 Dylan Raffel              10 Alexander Ce          11:50.75  
 15 Louis Leone                9 Batavia               11:56.36  
 16 David McCarroll           10 Rush-Henriet          12:25.88  
 17 Foster Quackenbush        11 Alexander Ce          13:49.32  
 18 Kenrick Brown             10 Wilson Magne          14:25.18  
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 East Hs-Roch  'A'                                     43.56   3  10   
  2 Greece Athena  'A'                                    43.82   3   8   
  3 Spencerport  'A'                                      44.40   3   6   
  4 Greece Arcadia  'A'                                   44.67   3   5   
  5 Edison Tech  'A'                                      45.36   3   4   
  6 Franklin/NE-NW  'A'                                   45.39   3   3   
  7 Pittsford Sutherland  'A'                             45.60   3   2   
  8 Canandaigua  'A'                                      45.70   2   1   
  9 Batavia  'A'                                          45.99   3 
 10 Kenmore East  'A'                                     46.99   2 
 11 Uprep Rochester  'A'                                  47.02   1 
 12 Alexander Central  'A'                                47.50   2 
 13 Byron-Bergen-Elba  'A'                                48.27   1 
 14 Penfield  'A'                                         48.60   1 
 15 Rush-Henrietta  'A'                                   50.09   2 
 16 Palmyra-Macedon  'A'                                  54.45   1 
 -- Hilton  'A'                                              DQ   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Greece Athena  'A'                                  3:28.64   3  10   
  2 Brighton  'A'                                       3:34.98   3   8   
  3 Pittsford Sutherland  'A'                           3:35.54   3   6   
  4 Kenmore East  'A'                                   3:35.99   3   5   
  5 Penfield  'A'                                       3:38.26   2   4   
  6 Brockport  'A'                                      3:38.44   3   3   
  7 Franklin/NE-NW  'A'                                 3:39.74   3   2   
  8 Wayland-Cohocton  'A'                               3:45.81   2   1   
  9 Hilton  'A'                                         3:46.54   2 
 10 Palmyra-Macedon  'A'                                3:48.31   2 
 11 Batavia  'A'                                        3:48.90   2 
 12 Uprep Rochester  'A'                                3:50.37   1 
 13 Byron-Bergen-Elba  'A'                              3:53.17   1 
 14 Alexander Central  'A'                              3:55.82   1 
 15 Edison Tech  'A'                                    3:59.95   2 
 16 Webster Thomas  'A'                                 4:00.90   1 
 17 Rush-Henrietta  'A'                                 4:14.65   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Greece Arcadia  'A'                                 8:23.09   10   
  2 Penfield  'A'                                       8:27.25    8   
  3 Palmyra-Macedon  'A'                                8:29.58    6   
  4 Batavia  'A'                                        8:35.92    5   
  5 Pittsford Sutherland  'A'                           8:36.22    4   
  6 Spencerport  'A'                                    8:44.10    3   
  7 Byron-Bergen-Elba  'A'                              8:47.12    2   
  8 Rush-Henrietta  'A'                                 8:49.57    1   
  9 Brighton  'A'                                       8:57.07  
 10 Alexander Central  'A'                              9:08.46  
 11 Hilton  'A'                                         9:46.77  
 12 Webster Thomas  'A'                                 9:53.70  
 13 Edison Tech  'A'                                   10:44.06  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 DJ Ohlson                 11 Alexander Ce           6-03.00   10   
  2 Elijah Cotton             12 John Marshal           6-02.00    8   
  3 Bryan Short               11 Greece Arcad           6-00.00    6   
  4 Malachi Chenault           9 Batavia                5-08.00    5   
  5 Demetrie Richardson       10 Wilson Magne          J5-08.00    4   
  6 Parris Strickland         10 Brighton               5-06.00    3   
  7 Brandon Naylor            11 Byron-Bergen          J5-06.00    2   
  8 Gavin Drabik              11 Penfield              J5-06.00    1   
  9 Jack Bellnier             10 Hilton                J5-06.00  
  9 Spencer Stokes            11 Penfield              J5-06.00  
 11 Eric Zemaitis             11 Spencerport            5-04.00  
 11 Basem Ashkar              11 Greece Athen           5-04.00  
 13 Robert Brown              12 Alexander Ce           5-02.00  
 13 Kevin Carges              12 Brockport              5-02.00  
 13 Justin Fischera           11 Canandaigua            5-02.00  
 13 Ty Joseph                 11 Brighton               5-02.00  
 13 Markese Murphy            12 John Marshal           5-02.00  
 13 Hendershott David         11 Spencerport            5-02.00  
 13 Nick Kaptein              11 Webster Thom           5-02.00  
 13 John Hampton              12 Greece Athen           5-02.00  
 13 Xavier McGee               9 Greece Arcad           5-02.00  
 22 Ben Roberge               10 Canandaigua            5-00.00  
 22 Jarrett Laskett           10 Batavia                5-00.00  
 22 Jack Mikols               10 Churchville-           5-00.00  
 22 David Curenton            10 Uprep Roches           5-00.00  
 22 Alex Cove                 12 Pittsford Su           5-00.00  
 22 Dane DiMaria              11 Hilton                 5-00.00  
 -- Ryan Julius               11 Kenmore East                NH  
 -- Marcellus Bailey          12 Edison Tech                 NH  
 -- Aquil El-Amin             10 Uprep Roches                NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gavin DiMaria             12 Kenmore East          13-00.00   10   
  2 Kevin Palmisano           10 Canandaigua          J13-00.00    8   
  3 Justyn Haines             11 Albion                12-06.00    6   
  4 Timo Krapf                11 Pittsford Su          12-00.00    5   
  5 Zack Anarella             12 Webster Thom          11-06.00    4   
  6 Josh Girvin               11 Albion               J11-06.00    3   
  7 Chris Mydosh              12 Victor Centr          11-00.00    1.50
  7 Charles Wygal             12 Webster Thom          11-00.00    1.50
  9 Connor Cottrell           12 Pittsford Su         J11-00.00  
 10 Mike Shanley              10 Byron-Bergen          10-06.00  
 10 Christopher Carlson       10 Brockport             10-06.00  
 10 Andrew Guglielmo          11 Rush-Henriet          10-06.00  
 10 Remy Lalisse              12 Brighton              10-06.00  
 14 Steve Thull               12 Victor Centr          10-00.00  
 14 Michael DePasquale        12 Kenmore East          10-00.00  
 14 Adam Kendrot              12 Byron-Bergen          10-00.00  
 14 Danny Schuhmacher         10 Penfield              10-00.00  
 18 Josh Briggs               10 Hilton                 9-06.00  
 18 Michael Cheesbro          11 Churchville-           9-06.00  
 20 Nick Macano               12 Palmyra-Mace           9-00.00  
 20 Aaron Appelle             11 Brighton               9-00.00  
 20 Jeremy Unterborn          12 Palmyra-Mace           9-00.00  
 20 Kyle Zimmerman             9 Alexander Ce           9-00.00  
 24 Andrew Maniace            10 Batavia                8-06.00  
 24 Eric McWethy              11 Batavia                8-06.00  
 24 Ethan Maguire             10 Penfield               8-06.00  
 24 Chris Messmer             11 Hilton                 8-06.00  
 -- Josh Emerson              10 Canandaigua                 NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Siracusa             10 Churchville-          20-08.25   10   
  2 Alex Egeli                11 Batavia               20-06.50    8   
  3 Daekwan Garfield          10 Edison Tech           20-01.00    5.50
  3 Da'Shawn Polland          12 Greece Arcad          20-01.00    5.50
  5 Eric Zemaitis             11 Spencerport           20-00.00    4   
  6 Da'Darrius Dillard        10 Edison Tech           19-10.50    3   
  7 Lucky Edwards              9 Uprep Roches          19-10.00    1.50
  7 Marquise Riddick          12 Albion                19-10.00    1.50
  9 Jared Hemingway           11 Victor Centr          19-08.00  
  9 Will Mangiamele           11 Pittsford Su          19-08.00  
 11 Mark Luckomsky            10 Hilton                19-07.50  
 12 Brian Kroetz              12 Pittsford Su          19-06.50  
 13 Devan Carter              12 Brighton              19-05.00  
 14 Jayon Frater               8 Brockport             19-03.25  
 15 Robert Williams           12 Spencerport           18-10.00  
 16 Tyler Zimbardi            10 Canandaigua           18-08.25  
 17 Kevin Carges              12 Brockport             18-04.50  
 18 Sa'vonne Sherfield        10 Franklin/NE-          18-01.00  
 19 Marcus Conner             11 Aquinas Inst          17-11.50  
 20 DeBreein Daniels          12 Kenmore East          17-11.00  
 21 Derek Thompson            12 Penfield              17-10.00  
 21 Marlowe Washington        11 Brighton              17-10.00  
 23 Brandon Stevenson         11 Batavia               17-09.50  
 24 Zach Dubois               12 Byron-Bergen          17-08.75  
 25 Josh Dailey               11 Greece Athen          17-08.50  
 26 Jack Grieb                11 Webster Thom          17-05.50  
 27 Cresner Holt              12 Greece Arcad          17-03.50  
 28 Jesse Markowski           12 Alexander Ce          17-01.00  
 29 Matt Crowley              12 Webster Thom          16-11.00  
 30 Basem Ashkar              11 Greece Athen          16-10.25  
 30 Spencer Stokes            11 Penfield              16-10.25  
 32 Dylan Rowcliffe            9 Byron-Bergen          16-07.00  
 33 Anthony Felton            10 Edison Tech           16-01.50  
 34 Kaleb Schaner             11 Victor Centr          15-11.50  
 35 Seth Krebbeks             10 Palmyra-Mace          15-09.00  
 36 Johnny Vo                 11 Franklin/NE-          15-06.50  
 37 Manwell Taylor             9 Albion                15-05.50  
 -- Justus Lucas               9 School Of Th              FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Denzel Knight             12 Brockport             43-10.25   10   
  2 Justin Butler             10 Uprep Roches          42-05.00    8   
  3 Kemani Howard             11 Wilson Magne          41-04.25    6   
  4 Lucky Edwards              9 Uprep Roches          40-09.50    5   
  5 Alex Siracusa             10 Churchville-          40-08.75    4   
  6 Marquise Riddick          12 Albion                40-05.50    3   
  7 Will Mangiamele           11 Pittsford Su          40-02.25    2   
  8 Da'Darrius Dillard        10 Edison Tech           40-01.00    1   
  9 Da'Shawn Polland          12 Greece Arcad          40-00.50  
 10 Sam Bittker               11 Penfield              39-11.50  
 11 Malachi Chenault           9 Batavia               39-03.00  
 12 Desmond Blackmon          10 Albion                39-02.00  
 13 Spencer Stokes            11 Penfield              38-08.00  
 14 Anthony Fraguada          11 Pittsford Su          38-03.75  
 15 Anthony Nitche            12 Victor Centr          37-05.50  
 16 Matt Crowley              12 Webster Thom          36-11.00  
 17 Basem Ashkar              11 Greece Athen          36-04.50  
 18 Conor Firkins             11 Hilton                36-03.00  
 19 Noah Marthaller           11 Canandaigua           35-09.50  
 20 Jack Bellnier             10 Hilton                35-04.00  
 21 Kevin Nickerson           12 Byron-Bergen          35-01.75  
 22 Ben DeLaCruz               9 Brighton              34-06.50  
 23 Robert Williams           12 Spencerport           33-06.50  
 24 Josh Dailey               11 Greece Athen          33-05.00  
 25 Mark Harden               11 Rush-Henriet          32-11.00  
 26 Jalen Smith               12 School Of Th          32-07.00  
 27 Chris Begy                10 Aquinas Inst          32-05.75  
 28 Nick Macano               12 Palmyra-Mace          32-05.50  
 29 Jesse McMullan            11 Greece Arcad          32-03.25  
 30 Seth Krebbeks             10 Palmyra-Mace          31-08.50  
 31 Christian Callahan        12 Byron-Bergen          30-09.00  
 32 Jaysen Wylie               9 Batavia               29-04.75  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dan Drummand              12 Rush-Henriet          47-00.75   10   
  2 Dameon Reeves             12 Batavia               46-10.50    8   
  3 Eliot Leubner             12 Rush-Henriet          45-10.25    6   
  4 Joseph Foster             10 Edison Tech           43-10.25    5   
  5 James Soggs               12 Batavia               42-11.50    4   
  6 Karl Ursulum              10 Hilton                41-00.50    3   
  7 Devan Carter              12 Brighton              40-10.75    2   
  8 Christian Johnson         10 Victor Centr          40-06.50    1   
  9 Colton Trammel            11 Victor Centr          38-09.75  
 10 Jake Condello             12 Webster Thom          38-08.50  
 11 Bruno Winterman           12 Penfield              38-01.50  
 11 Dylan Burkhardt           12 Albion                38-01.50  
 13 John Hampton              12 Greece Athen          37-03.00  
 14 Vamunyah Kamara           11 Edison Tech           36-11.50  
 15 Calvin Darling            11 Greece Arcad          36-11.00  
 16 Brett Zicari              11 Albion                36-09.50  
 17 Anthony Pane              10 Brockport             36-08.00  
 18 Tyler James               12 Canandaigua           36-04.00  
 19 David Bannister           12 Brockport             36-03.00  
 20 Walter Quintanilla        12 Palmyra-Mace          35-06.75  
 21 Jason Mahon               12 Brighton              35-06.50  
 22 Anthony Emanuel           11 Spencerport           34-11.50  
 23 Joe Fulmore               10 Aquinas Inst          34-06.00  
 24 Lucien Brisson            10 Spencerport           34-00.00  
 25 Rolf Witt                 11 Pittsford Su          33-05.50  
 26 Bobby West                11 Hilton                33-03.75  
 27 Aaron Barraclough         12 Kenmore East          33-02.00  
 28 Lucas Ruckle              12 Canandaigua           32-07.00  
 29 Alton Rupp                11 Alexander Ce          32-04.00  
 30 Kristoph Shine            11 Franklin/NE-          31-11.50  
 31 Chris Patnode             10 Palmyra-Mace          31-08.50  
 32 Majestic Green            11 Wilson Magne          31-06.75  
 33 Omega Christian           12 John Marshal          31-05.75  
 34 William Kipfer            12 Churchville-          30-10.00  
 35 Matthew Szymanski         11 Alexander Ce          30-08.75  
 36 Bradley Haag              10 Greece Athen          30-08.50  
 37 Kevin Daniszewski         11 Churchville-          30-06.00  
 38 Avery Jackson             12 John Marshal          29-07.50  
 39 Aaron Cowan               12 Byron-Bergen          28-09.00  
 40 Micheal Lee                8 Franklin/NE-          27-07.75  
 -- David Mohney              12 Webster Thom              FOUL  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 James Soggs               12 Batavia                 130-08   10   
  2 Christian Johnson         10 Victor Centr            129-05    8   
  3 Tyler James               12 Canandaigua             123-02    6   
  4 Jake Condello             12 Webster Thom            122-03    5   
  5 Valanti Marou             12 Rush-Henriet            121-00    4   
  6 Dameon Reeves             12 Batavia                 120-03    3   
  7 Mike Mintel               12 Victor Centr            119-03    2   
  8 David Bannister           12 Brockport               116-10    1   
  9 Keanu Heedrau             10 Rush-Henriet            112-09  
 10 David Kukfa               12 Penfield                112-02  
 11 Mike Eldred               10 Albion                  109-05  
 12 Jason Mahon               12 Brighton                108-09  
 13 Lucas Ruckle              12 Canandaigua             106-11  
 14 Brandon Naylor            11 Byron-Bergen            104-06  
 15 Lucien Brisson            10 Spencerport             104-02  
 16 Anthony Pane              10 Brockport               103-03  
 17 Evan McIntyre             10 Hilton                  100-07  
 18 Kollin Reynolds           11 Albion                   99-07  
 19 Corey Hurley              11 Palmyra-Mace             98-11  
 20 Kevin Daniszewski         11 Churchville-             98-04  
 21 Matthew Szymanski         11 Alexander Ce             94-03  
 22 Karl Ursulum              10 Hilton                   93-03  
 23 Frankie Surace            12 Palmyra-Mace             90-01  
 24 Nikolas Bocianski         11 Churchville-             88-06  
 25 Omega Christian           12 John Marshal             88-02  
 26 Sam Welkley               10 Penfield                 87-11  
 27 Rolf Witt                 11 Pittsford Su             87-02  
 28 Alton Rupp                11 Alexander Ce             86-10  
 29 Vamunyah Kamara           11 Edison Tech              83-01  
 30 Joseph Foster             10 Edison Tech              82-09  
 31 Jovanni Flores            10 Uprep Roches             82-05  
 32 Nuradean Ashkar            9 Greece Athen             81-08  
 33 Anthony Emanuel           11 Spencerport              79-07  
 34 Aaron Barraclough         12 Kenmore East             78-10  
 35 Kristoph Shine            11 Franklin/NE-             76-07  
 36 Keyon Davis               10 Uprep Roches             75-07  
 37 Parth Patel               12 Pittsford Su             75-04  
 38 Aaron Cowan               12 Byron-Bergen             75-01  
 39 Bradley Haag              10 Greece Athen             70-10  
 40 Avery Jackson             12 John Marshal             63-07  
 41 Xavier De Lacruz          10 Uprep Roches             56-04  
 -- Mark Baitsholts           10 Webster Thom              FOUL  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Dash Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Raouf Belkhir             12 Victor Centr           4:52.84     602
  2 Aquiol Tyson              12 Edison Tech            5:17.35     464
  3 Justin Briggs             11 Rush-Henriet           5:19.65     452
  4 Ethan Hall                 9 Byron-Bergen           5:24.53     427
  5 Ben Krenz                 12 Palmyra-Mace           5:24.63     426
  6 Austin Nellis              9 Hilton                 5:25.19     423
  7 Richard Cowans            11 Edison Tech            5:28.61     406
  8 Matt Grace                12 Batavia                5:32.31     388
  9 Drake DeJesus             12 Kenmore East           5:34.98     375
 10 Marcus Davis              11 Wilson Magne           5:37.38     364
 11 Joshue Rivera             12 John Marshal           5:53.75     290
 12 Anthony Guerrieri          8 Brockport              5:58.76     269
 13 Adonis Davis               9 Batavia                6:01.14     259
 14 Tyler Nashburn             8 Albion                 6:19.94     189
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Aquiol Tyson              12 Edison Tech              17.29   2    594
  2 Joshue Rivera             12 John Marshal             17.93   2    531
  3 Drake DeJesus             12 Kenmore East             18.85   3    446
  4 Richard Cowans            11 Edison Tech              19.00   3    432
  5 Raouf Belkhir             12 Victor Centr             19.23   1    413
  6 Matt Grace                12 Batavia                  19.87   2    360
  7 Marcus Davis              11 Wilson Magne             20.16   2    337
  8 Ben Krenz                 12 Palmyra-Mace             20.49   1    311
  9 Austin Nellis              9 Hilton                   20.81   1    288
 10 Adonis Davis               9 Batavia                  21.04   1    272
 11 Tyler Nashburn             8 Albion                   21.36   2    250
 12 Justin Briggs             11 Rush-Henriet             21.46   3    243
 13 Ethan Hall                 9 Byron-Bergen             21.63   3    232
 14 Anthony Guerrieri          8 Brockport                22.68   3    168
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joshue Rivera             12 John Marshal             1.75m     585
  1 Adonis Davis               9 Batavia                  1.75m     585
  3 Aquiol Tyson              12 Edison Tech              1.65m     504
  3 Justin Briggs             11 Rush-Henriet             1.65m     504
  3 Marcus Davis              11 Wilson Magne             1.65m     504
  6 Richard Cowans            11 Edison Tech              1.55m     426
  6 Drake DeJesus             12 Kenmore East             1.55m     426
  6 Raouf Belkhir             12 Victor Centr             1.55m     426
  6 Matt Grace                12 Batavia                  1.55m     426
 10 Ben Krenz                 12 Palmyra-Mace             1.50m     389
 11 Austin Nellis              9 Hilton                   1.45m     352
 12 Tyler Nashburn             8 Albion                   1.40m     317
 13 Ethan Hall                 9 Byron-Bergen             1.30m     250
 13 Anthony Guerrieri          8 Brockport                1.30m     250
 -- Sherrod Dean              12 Franklin/NE-                NH  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aquiol Tyson              12 Edison Tech              5.40m     461
  2 Joshue Rivera             12 John Marshal             5.27m     435
  3 Marcus Davis              11 Wilson Magne             5.02m     386
  4 Raouf Belkhir             12 Victor Centr             4.77m     339
  5 Justin Briggs             11 Rush-Henriet             4.66m     319
  6 Drake DeJesus             12 Kenmore East             4.61m     310
  7 Austin Nellis              9 Hilton                   4.59m     306
  8 Richard Cowans            11 Edison Tech              4.58m     304
  9 Adonis Davis               9 Batavia                  4.56m     301
 10 Ben Krenz                 12 Palmyra-Mace             4.51m     292
 11 Matt Grace                12 Batavia                  4.48m     287
 12 Ethan Hall                 9 Byron-Bergen             4.06m     215
 13 Anthony Guerrieri          8 Brockport                3.65m     152
 14 Tyler Nashburn             8 Albion                   3.23m      94
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aquiol Tyson              12 Edison Tech             11.64m     585
  2 Drake DeJesus             12 Kenmore East            10.83m     536
  3 Marcus Davis              11 Wilson Magne            10.36m     507
  4 Joshue Rivera             12 John Marshal            10.22m     499
  5 Justin Briggs             11 Rush-Henriet             9.55m     459
  6 Austin Nellis              9 Hilton                   8.88m     419
  7 Richard Cowans            11 Edison Tech              8.64m     404
  8 Raouf Belkhir             12 Victor Centr             8.49m     395
  9 Ben Krenz                 12 Palmyra-Mace             8.34m     386
  9 Adonis Davis               9 Batavia                  8.34m     386
 11 Matt Grace                12 Batavia                  7.61m     343
 12 Tyler Nashburn             8 Albion                   7.56m     340
 13 Ethan Hall                 9 Byron-Bergen             7.27m     323
 14 Anthony Guerrieri          8 Brockport                6.46m     276
 
Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aquiol Tyson              12 Edison Tech               2608   10   
  2 Joshue Rivera             12 John Marshal              2340    8   
  3 Raouf Belkhir             12 Victor Centr              2175    6   
  4 Marcus Davis              11 Wilson Magne              2098    5   
  5 Drake DeJesus             12 Kenmore East              2093    4   
  6 Justin Briggs             11 Rush-Henriet              1977    3   
  7 Richard Cowans            11 Edison Tech               1972    2   
  8 Ben Krenz                 12 Palmyra-Mace              1804    0.50
  8 Matt Grace                12 Batavia                   1804    0.50
 10 Adonis Davis               9 Batavia                   1803  
 11 Austin Nellis              9 Hilton                    1788  
 12 Ethan Hall                 9 Byron-Bergen              1447  
 13 Tyler Nashburn             8 Albion                    1190  
 14 Anthony Guerrieri          8 Brockport                 1115  
 
Mixed 1600 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Olivia Harbol            W10 Palmyra-Mace           7:57.78  
  2 Bailey Kem               W12 Victor Centr           8:01.68  
  3 Julianne Schwallie       W12 Hilton                 8:35.15  
  4 Natalia Bradley          W11 Rush-Henriet           8:54.32  
  5 Patti Carpenter          W11 Penfield               9:03.32  
  6 Afton Minavio            W10 Rush-Henriet           9:13.53  
  7 Ellie Pauly               W9 Hilton                 9:18.06  
  8 Andy Seidman             M11 Penfield               9:28.32  
  9 Tayler Mitchell          W11 Batavia                9:28.33  
 10 Sam Walker               W10 Byron-Bergen           9:29.88  
 11 Kim Lovett               W11 Byron-Bergen          10:33.86  
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Penfield                    73        2) Webster Thomas             58   
    3) Spencerport                 57.50     4) Hilton                     55   
    5) Pittsford Sutherland        52        6) Canandaigua                38   
    7) Kenmore East                37        8) Edison Tech                36   
    9) Brockport                   34       10) Rush-Henrietta             31   
   11) Greece Arcadia              26       11) Wayland-Cohocton           26   
   13) Webster Schroeder           24       13) Brighton                   24   
   15) Albion                      20       16) Greece Athena              19   
   17) Victor Central              18       17) School Of The Arts         18   
   19) Byron-Bergen-Elba           17       20) Palmyra-Macedon            16.50
   21) Warsaw                      10       21) Batavia                    10   
   21) Harley-Allendale-Col        10       21) Churchville-Chili          10   
   25) Wilson Magnet                9       25) Alexander Central           9   
   27) Franklin/NE-NW               3                                           
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Victor Central              63.50     2) Batavia                    54.50
    3) Greece Athena               54        4) Brighton                   51   
    5) Pittsford Sutherland        45        6) East HS-Roch               40   
    7) Greece Arcadia              38.50     7) Webster Thomas             38.50
    9) Edison Tech                 35.50    10) Penfield                   30   
   10) Spencerport                 30       12) Brockport                  28   
   13) Wilson Magnet               26       14) Franklin/NE-NW             24   
   14) Rush-Henrietta              24       16) Kenmore East               20   
   16) John Marshall               20       18) Hilton                     18   
   19) Alexander Central           17       20) Canandaigua                16.50
   21) UPrep Rochester             14.50    22) Churchville-Chili          14   
   23) Albion                      13.50    24) Byron-Bergen-Elba          12   
   25) Palmyra-Macedon             10       26) School Of The Arts          2   
   27) Wayland-Cohocton             1                                           
 
                    Combined Team Scores - 38 Events Scored
===============================================================================
    1) Penfield                   103        2) Pittsford Sutherland       97   
    3) Webster Thomas              96.50     4) Spencerport                87.50
    5) Victor Central              81.50     6) Brighton                   75   
    7) Hilton                      73        7) Greece Athena              73   
    9) Edison Tech                 71.50    10) Batavia                    64.50
   10) Greece Arcadia              64.50    12) Brockport                  62   
   13) Kenmore East                57       14) Rush-Henrietta             55   
   15) Canandaigua                 54.50    16) East HS-Roch               40   
   17) Wilson Magnet               35       18) Albion                     33.50
   19) Byron-Bergen-Elba           29       20) Wayland-Cohocton           27   
   20) Franklin/NE-NW              27       22) Palmyra-Macedon            26.50
   23) Alexander Central           26       24) Churchville-Chili          24   
   24) Webster Schroeder           24       26) John Marshall              20   
   26) School Of The Arts          20       28) UPrep Rochester            14.50
   29) Warsaw                      10       29) Harley-Allendale-Col       10