Yen Timing Services        
                         Waterloo Sensation - 4/4/2013                         
                                   Waterloo                                    
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Tori Thompson              9 Rush-Henriet             13.43   5 
  2 Christine Lyttle          12 Canandaigua              13.47   5 
  3 Jateria Wells             10 Lyons                    13.55   3 
  4 Rickayia Jones            12 Rush-Henriet             14.22   4 
  5 Lilly Lupinetti           11 Honeoye Fall             14.40   4 
  6 Tyler Daymon              12 Bishop Kearn             14.48   5 
  7 Aubrianna Lantrip          9 Midlakes                 14.50   5 
  8 Na'Tatyana Conner         11 Sodus Centra             14.58   4 
  9 Kelly Statsky              9 Rush-Henriet             14.62   5 
 10 Earnie Burapan             8 Hilton                   14.83   4 
 11 Lauren Gallentine         10 Midlakes                 14.87   4 
 12 Ahjiana Johnson            9 Sodus Centra             14.92   4 
 13 Stephanie Owens           10 Penn Yan                 15.13   3 
 14 Emily Moore               10 Canandaigua              15.14   2 
 15 Leann Hochadel            10 Honeoye Fall             15.18   3 
 16 Tanzania McDaniel         11 Geneva                   15.42   4 
 17 Valentina Annunziata      11 Honeoye Fall             15.43   3 
 18 Mariah Sergent            11 Midlakes                 15.48   2 
 19 Alandra Russ              11 Geneva                   15.63   5 
 20 Lydia Andersen             8 Penn Yan                 15.64   3 
 21 Emily Porcello             9 Hilton                   15.73   2 
 22 Gabby Mastrangelo          8 Mynderse Aca             15.87   1 
 23 Phraeopohatsorn Jene-Kri  10 Canandaigua              15.88   2 
 24 Katelyn Turner             9 Sodus Centra             15.99   3 
 25 Nicole Sarlo               7 Hilton                   16.57   2 
 26 Emma Jorgensen             9 Waterloo                 16.64   2 
 27 Rhea Hayes                12 Lyons                    17.38   1 
 28 Kaitlyn Stevens            9 Mynderse Aca             17.44   1 
 29 Tiffani Pascarella        11 Waterloo                 17.47   1 
 30 Jordan Bates              11 Waterloo                 18.02   2 
 31 Katie Shumway              9 Mynderse Aca             18.66   1 
 32 Breanna Polley             9 Waterloo                 20.68   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jessica Colmerauer        12 Canandaigua              28.18   5 
  2 Jateria Wells             10 Lyons                    28.19   5 
  3 Heather Anderson          11 Penn Yan                 28.30   5 
  4 Julia Gleason             11 Canandaigua              28.53   4 
  5 Alyssia Soto              11 Waterloo                 29.36   4 
  6 Tyler Daymon              12 Bishop Kearn             29.76   5 
  7 Adama Donzo                9 Rush-Henriet             30.02   4 
  8 Lilly Lupinetti           11 Honeoye Fall             30.04   3 
  9 Kylee Hughes              10 Midlakes                 30.17   5 
 10 Vanessa Petrella          11 Bishop Kearn             30.47   5 
 11 Stephanie Owens           10 Penn Yan                 30.72   5 
 12 Brienne Steike             8 Hilton                   30.89   4 
 13 Leann Hochadel            10 Honeoye Fall             30.97   3 
 14 Kiara Hardaway             9 Sodus Centra             31.19   2 
 15 Cassie Kramp              10 Midlakes                 31.46   2 
 16 Lydia Andersen             8 Penn Yan                 31.49   3 
 17 Kyndel Hetzel              8 Hilton                   31.70   4 
 18 Danielle Schantz           9 Rush-Henriet             31.81   3 
 19 Alandra Russ              11 Geneva                   32.23   1 
 20 Danna Jones                9 Rush-Henriet             32.36   2 
 21 Brittani Messmer           9 Hilton                   32.39   2 
 22 Katelyn Turner             9 Sodus Centra             33.19   3 
 23 Jordan Crego              10 Honeoye Fall             33.81   2 
 24 Hali Saracino              9 Waterloo                 34.47   1 
 25 Hannah Miller              9 Mynderse Aca             34.82   1 
 26 Rachel Turrell            10 Geneva                   34.98   1 
 27 Hannah Peake               7 Mynderse Aca             35.87   1 
 28 Jacqueline Fenik          11 Waterloo                 37.55   1 
 29 Ayla Sandifur             12 Geneva                   41.12   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jessica Colmerauer        12 Canandaigua            1:02.35   5 
  2 Heather Anderson          11 Penn Yan               1:03.44   5 
  3 Madison Walker             9 Hilton                 1:03.94   5 
  4 Bryce Felton               9 Rush-Henriet           1:05.88   5 
  5 Norah Arnold               9 Hilton                 1:06.81   4 
  6 Carlie Eagle              12 Canandaigua            1:07.40   5 
  7 Kylee Hughes              10 Midlakes               1:07.54   5 
  8 Katriel Sadwick           10 Hilton                 1:10.21   4 
  9 Joslin McKay               9 Sodus Centra           1:10.43   3 
 10 Kristen Quigley           11 Canandaigua            1:11.03   4 
 11 Shannon O'Leary           11 Honeoye Fall           1:11.08   3 
 12 Jessica Lamar              8 Sodus Centra           1:11.32   4 
 13 Hannah Gaston             11 Penn Yan               1:11.41   4 
 14 Lily Tieu                  9 Rush-Henriet           1:11.86   3 
 15 Gabby Mastrangelo          8 Mynderse Aca           1:12.52   4 
 16 Cassie Kramp              10 Midlakes               1:12.89   3 
 17 Danielle Schantz           9 Rush-Henriet           1:14.15   4 
 18 Heather Kase              12 Honeoye Fall           1:14.87   3 
 19 Sara Wick                 11 Honeoye Fall           1:16.23   2 
 20 Rachel Turrell            10 Geneva                 1:16.45   3 
 21 Crystal Brownell          11 Lyons                  1:16.98   2 
 22 Lily McDonald              9 Bishop Kearn           1:19.31   2 
 23 Hannah Miller              9 Mynderse Aca           1:24.87   1 
 24 Nahyeon Lee               10 Waterloo               1:27.14   2 
 25 Kaitlin Milella           12 Mynderse Aca           1:28.87   1 
 26 Shalet Andre              10 Sodus Centra           1:31.93   2 
 27 Brandy Mosher              9 Waterloo               1:34.37   2 
 28 Paige Greenfield           9 Waterloo               1:40.29   2 
 
Girls 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Melissa Whyman            11 Seton Cathol           2:32.48   2 
  2 Emily Vandereems           9 Canandaigua            2:33.36   2 
  3 Hannah Latragna           10 Hilton                 2:38.49   2 
  4 Tatiana Quinn             12 Rush-Henriet           2:42.11   2 
  5 Michelle Collins          12 Geneva                 2:44.80   2 
  6 Norah Arnold               9 Hilton                 2:46.22   2 
  7 Jenny DiMarino            11 Rush-Henriet           2:53.08   2 
  8 Shannon O'Leary           11 Honeoye Fall           2:54.55   2 
  9 Afton Minavio             10 Rush-Henriet           2:56.68   1 
 10 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet           2:56.73   2 
 11 Mariah Sergent            11 Midlakes               2:56.80   2 
 12 Maddy Munn                 9 Seton Cathol           2:58.82   2 
 13 Olivia Baxter              9 Mynderse Aca           3:03.37   1 
 14 Lily McDonald              9 Bishop Kearn           3:07.20   1 
 15 Kelly Galloway             9 Hilton                 3:07.47   1 
 16 Kenya Holtby              11 Sodus Centra           3:07.92   1 
 17 Sara Wick                 11 Honeoye Fall           3:08.98   1 
 18 Olivia Staff              10 Penn Yan               3:19.42   1 
 19 Mackenzy Congdon          11 Lyons                  3:22.00   1 
 20 Kaitlyn Frasca             9 Midlakes               3:24.62   2 
 21 Abby Blauvelt             10 Penn Yan               3:28.17   1 
 22 Natalia Bradley           11 Rush-Henriet           3:45.79   1 
 23 Nahyeon Lee               10 Waterloo               3:46.11   1 
 24 Corine Dimariano           9 Midlakes               4:07.55   2 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Emma Jones                12 Rush-Henriet           4:59.65   2 
  2 Melissa Whyman            11 Seton Cathol           5:04.59   2 
  3 Ceara Watson              10 Rush-Henriet           5:08.50   2 
  4 Margaret Champagne         9 Seton Cathol           5:11.29   2 
  5 Shauna Glavin              7 Hilton                 5:36.98   2 
  6 Jeriann Beiter            11 Honeoye Fall           5:45.20   2 
  7 Michelle Collins          12 Geneva                 5:50.51   2 
  8 Maddy Munn                 9 Seton Cathol           5:51.60   2 
  9 Mariah Sergent            11 Midlakes               5:54.41   2 
 10 Shannon Dole              12 Midlakes               5:54.55   2 
 11 Marsadez Diver            11 Sodus Centra           5:56.56   1 
 12 Lauren Schaefer           11 Canandaigua            5:57.22   1 
 13 Dylanne Nowik              9 Rush-Henriet           6:02.17   1 
 14 Jenna Williams            11 Honeoye Fall           6:06.83   2 
 15 Kelly Reese                9 Mynderse Aca           6:10.54   2 
 16 Chloe Carlson              9 Honeoye Fall           6:16.98   1 
 17 Madison Baker              9 Hilton                 6:26.48   1 
 18 Sara Urckfitz              9 Honeoye Fall           6:26.60   1 
 19 Dana DeHollander          11 Hilton                 6:27.19   1 
 20 Kaitlyn Frasca             9 Midlakes               6:44.50   1 
 21 Cassandra Bennett          9 Waterloo               6:45.88   1 
 22 Shannon Waugh             10 Waterloo               6:46.60   1 
 23 Anne Galbraith            10 Lyons                  6:58.33   1 
 24 Corine Dimariano           9 Midlakes               8:16.00   1 
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hannah Cole               12 Honeoye Fall          10:29.76  
  2 Martha Mevorach           11 Honeoye Fall          11:15.30  
  3 Margaret Champagne         9 Seton Cathol          11:17.50  
  4 Mary Kunigan              10 Hilton                11:29.03  
  5 Hayley Miller             12 Canandaigua           12:01.00  
  6 Sophia Camillaci           8 Hilton                12:39.98  
  7 Kelly Reese                9 Mynderse Aca          13:05.49  
  8 Ellie Pauly                9 Hilton                13:06.46  
  9 Evelyn Pinneo             11 Penn Yan              13:14.81  
 10 Shannon Dole              12 Midlakes              13:44.60  
 11 Kaitlyn Frasca             9 Midlakes              15:26.04  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Christine Lyttle          12 Canandaigua              15.47   4 
  2 Mallory Honan             12 Northeastern             15.66   4 
  3 Kori Hughes               12 Midlakes                 17.20   4 
  4 Ellie Garno               12 Hilton                   17.71   4 
  5 Jenna Minges              11 Rush-Henriet             17.73   4 
  6 Jenna Titus               12 Honeoye Fall             18.93   4 
  7 Ellie Ramirez              9 Rush-Henriet             18.97   4 
  8 Julie Dettman             11 Honeoye Fall             19.10   3 
  9 Sarah Pirnie              10 Hilton                   19.21   3 
 10 Zoe Camillaci             10 Hilton                   19.25   3 
 11 Kenya Holtby              11 Sodus Centra             19.60   3 
 12 Karina Soto                8 Waterloo                 19.87   2 
 13 Terra Sheridan            11 Honeoye Fall             20.40   4 
 14 Ashley Arnold             12 Midlakes                 20.61   3 
 15 Kelly Statsky              9 Rush-Henriet             20.89   2 
 16 Leah Van Son              12 Penn Yan                 20.96   2 
 17 Mary Armstrong             9 Lyons                    21.05   2 
 18 Ahjiana Johnson            9 Sodus Centra             21.55   3 
 19 Sabrina Parsons            9 Penn Yan                 21.73   2 
 20 Sarah Gulino              12 Sodus Centra             22.27   2 
 21 Allison Wagner             9 Canandaigua              24.02   3 
 22 Jenn Moss                 12 Penn Yan                 24.21   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Colleen Arnold            11 Hilton                 1:14.34   3 
  2 Alyssia Soto              11 Waterloo               1:15.67   3 
  3 Kori Hughes               12 Midlakes               1:17.94   3 
  4 Ellie Ramirez              9 Rush-Henriet           1:19.32   2 
  5 Julie Dettman             11 Honeoye Fall           1:19.79   3 
  6 Diamond Jenkins           10 Geneva                 1:20.46   3 
  7 Sasha Fowler               9 Rush-Henriet           1:20.98   1 
  8 Jenna Titus               12 Honeoye Fall           1:22.12   3 
  9 Sabrina Parsons            9 Penn Yan               1:22.45   2 
 10 Karina Soto                8 Waterloo               1:23.16   2 
 11 Leah Van Son              12 Penn Yan               1:24.14   1 
 12 Kayla Rissew              11 Hilton                 1:24.55   3 
 13 Sarah Jones               12 Hilton                 1:25.60   2 
 14 Erin Connorton             9 Rush-Henriet           1:26.45   2 
 15 Heather Kase              12 Honeoye Fall           1:27.66   1 
 16 Ashley Arnold             12 Midlakes               1:29.68   2 
 17 Jordan Rector              9 Mynderse Aca           1:30.20   1 
 18 Rachel Turrell            10 Geneva                 1:34.57   2 
 19 Ty Harrison               12 Mynderse Aca           1:34.61   1 
 20 Jenn Moss                 12 Penn Yan               1:37.05   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jenny Coleman             10 Hilton                 8:02.70  
  2 Mary Kunigan              10 Hilton                 8:09.51  
  3 Sophia Camillaci           8 Hilton                 8:55.99  
  4 Evelyn Pinneo             11 Penn Yan               9:09.59  
  5 Ellie Pauly                9 Hilton                 9:21.81  
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush-Henrietta                                        53.88   2 
  2 Midlakes                                              55.14   2 
  3 Sodus Central                                         56.22   2 
  4 Bishop Kearney                                        57.65   2 
  5 Lyons                                                 57.93   2 
  6 Honeoye Falls-Lima                                    58.10   2 
  7 Canandaigua                                           59.12   1 
  8 Hilton                                              1:01.57   2 
  9 Geneva                                              1:02.68   2 
 10 Waterloo                                            1:03.77   1 
 11 Mynderse Academy                                    1:05.63   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      4:19.73   2 
  2 Hilton                                              4:26.55   2 
  3 Canandaigua                                         4:31.84   2 
  4 Honeoye Falls-Lima                                  4:33.08   2 
  5 Penn Yan                                            4:33.54   1 
  6 Sodus Central                                       4:33.95   1 
  7 Waterloo                                            5:06.62   2 
  8 Geneva                                              5:12.08   2 
  9 Mynderse Academy                                    5:47.30   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hilton                                             11:12.86  
  2 Rush-Henrietta                                     11:22.73  
  3 Honeoye Falls-Lima                                 11:50.05  
  4 Mynderse Academy                                   12:08.14  
  5 Bishop Kearney                                     12:13.76  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jessica Locke             12 Canandaigua            4-10.00  
  2 Carissa Plesums           11 Warsaw                 4-08.00  
  3 Kelly Bennett             12 Sodus Centra           4-06.00  
  4 Terra Sheridan            11 Honeoye Fall           4-03.00  
  4 Danielle DeSimone         10 Hilton                 4-03.00  
  6 Heather Anderson          11 Penn Yan               4-03.00  
  6 Brienne Steike             8 Hilton                 4-03.00  
  6 Katie Dejonge             10 Midlakes               4-03.00  
  9 Jenna Titus               12 Honeoye Fall           4-00.00  
  9 Shannon O'Leary           11 Honeoye Fall           4-00.00  
  9 Allison Cappon             9 Hilton                 4-00.00  
  9 Morgan Perrin             10 Canandaigua            4-00.00  
  9 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet           4-00.00  
  9 Emmy Held                 12 Honeoye Fall           4-00.00  
 15 Erika Mynio                9 Rush-Henriet           3-09.00  
 15 Mariah Sergent            11 Midlakes               3-09.00  
 15 Ta'Jah Hunt                9 Rush-Henriet           3-09.00  
 15 Kenya Holtby              11 Sodus Centra           3-09.00  
 15 Jordan Rector              9 Mynderse Aca           3-09.00  
 15 Rachel Dobjeleski         11 Rush-Henriet           3-09.00  
 21 Ahjiana Johnson            9 Sodus Centra           3-06.00  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Karmen Auble              11 Warsaw                11-00.00  
  2 Zoe Camillaci             10 Hilton                10-06.00  
  3 Sarah Pirnie              10 Hilton                 9-06.00  
  4 Rachel Siciliano          10 Hilton                 8-00.00  
  5 Taylor Haude               9 Hilton                 7-00.00  
  6 Emily Vandereems           9 Canandaigua            6-06.00  
  7 Taylor DiSanto            12 Lyons                  6-06.00  
  7 Rachel Foster             10 Canandaigua            6-06.00  
  9 Ashley Arnold             12 Midlakes               6-06.00  
 -- Lauren Gallentine         10 Midlakes                    NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mallory Honan             12 Northeastern          17-05.50  
  2 Rachel Siciliano          10 Hilton                15-05.50  
  3 Julia Gleason             11 Canandaigua           15-00.50  
  4 Ellie Garno               12 Hilton                14-09.50  
  5 Selena Perrin             12 Canandaigua           14-06.00  
  6 Kori Hughes               12 Midlakes              14-05.00  
  7 Taylor DiSanto            12 Lyons                 14-03.50  
  8 Earnie Burapan             8 Hilton                13-10.00  
  9 Lauren Gallentine         10 Midlakes              13-09.00  
 10 Aubrianna Lantrip          9 Midlakes              13-04.50  
 11 Victoria Farina           10 Hilton                13-04.00  
 11 Stephanie Owens           10 Penn Yan              13-04.00  
 13 Alexis Ferguson            9 Rush-Henriet          12-11.00  
 14 Lydia Andersen             8 Penn Yan              12-06.00  
 15 Sabrina Parsons            9 Penn Yan              11-11.00  
 16 Hali Johnson               9 Sodus Centra          11-10.50  
 17 Jessica Lamar              8 Sodus Centra          11-06.00  
 18 Lily McDonald              9 Bishop Kearn          11-05.00  
 19 Aly Belknap               10 Rush-Henriet          11-03.50  
 20 Amy Aiken                  9 Rush-Henriet          11-03.00  
 21 Cassie Kramp              10 Midlakes              10-09.00  
 22 Hali Saracino              9 Waterloo              10-07.00  
 23 Carissa Clark             10 Geneva                10-05.00  
 24 Jordan Bates              11 Waterloo              10-04.00  
 25 Sarah Aliperti             9 Geneva                 9-10.50  
 26 Fiona Teeling              9 Sodus Centra           9-09.00  
 27 Jacqueline Fenik          11 Waterloo               8-10.50  
 28 Tiffani Pascarella        11 Waterloo               8-07.50  
 29 Chloe Easttey              9 Waterloo               7-03.00  
 -- Kenya Holtby              11 Sodus Centra              FOUL  
 -- Danna Jones                9 Rush-Henriet              FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mallory Honan             12 Northeastern          35-07.00  
  2 Selena Perrin             12 Canandaigua           35-00.00  
  3 Jessica Locke             12 Canandaigua           32-07.00  
  4 Carissa Plesums           11 Warsaw                31-08.00  
  5 Ellie Garno               12 Hilton                30-03.00  
  6 Allison Cappon             9 Hilton                30-00.50  
  7 Kelly Bennett             12 Sodus Centra          29-10.00  
  8 Victoria Farina           10 Hilton                29-08.00  
  9 Hannah Gaston             11 Penn Yan              28-11.00  
  9 Kylee Hughes              10 Midlakes              28-11.00  
 11 Aubrianna Lantrip          9 Midlakes              28-09.00  
 12 Kyndel Hetzel              8 Hilton                28-03.50  
 13 Abby McGahey               8 Canandaigua           28-02.00  
 14 Taylor DiSanto            12 Lyons                 26-09.00  
 15 Katie Dejonge             10 Midlakes              25-06.00  
 16 Erika Mynio                9 Rush-Henriet          24-11.50  
 17 Alexis Ferguson            9 Rush-Henriet          24-07.00  
 18 ShiAnn Marriott           11 Mynderse Aca          23-04.50  
 19 Lily Tieu                  9 Rush-Henriet          22-05.00  
 19 Dilini Liyanage           10 Rush-Henriet          22-05.00  
 -- Chloe Easttey              9 Waterloo                  FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sydney Kurtic             12 Honeoye Fall          35-09.00  
  2 Karmen Auble              11 Warsaw                35-03.25  
  3 Maria Jackson             12 Hilton                31-10.75  
  4 Ana Santiago              10 East Hs-Roch          31-07.75  
  5 Deanna Lane               11 Canandaigua           28-06.25  
  6 Morgan Perrin             10 Canandaigua           27-11.00  
  7 Selena Perrin             12 Canandaigua           26-08.75  
  8 Ty Harrison               12 Mynderse Aca          25-11.50  
  9 Taylor Farrell            10 Midlakes              25-07.00  
 10 Maddy Dibble               9 Waterloo              25-06.25  
 11 Gillian Kurtic             8 Honeoye Fall          25-05.50  
 12 Justina Sanders-Schifano  10 Sodus Centra          24-07.25  
 13 Alexis Jackson            10 Sodus Centra          24-05.25  
 14 Terra Sheridan            11 Honeoye Fall          24-00.50  
 15 Rachel Childers           12 Sodus Centra          24-00.25  
 16 Tina Bourret              11 Hilton                23-09.00  
 17 Samantha Shannon          10 Hilton                23-04.00  
 18 Alyssa Stock              10 Waterloo              23-03.00  
 19 Sarah Mack                12 Rush-Henriet          22-08.50  
 20 Melissa Marquez           12 Geneva                22-04.50  
 21 Emmy Held                 12 Honeoye Fall          22-02.50  
 22 Katie Maines              10 Geneva                21-07.75  
 23 Meghan Johns              11 Lyons                 20-08.50  
 24 Brinna Tansey             11 Canandaigua           20-07.00  
 25 Sarina Karito             11 Mynderse Aca          20-05.25  
 26 Brinn Wheeler             11 Midlakes              20-02.25  
 27 Emma Rowlinson            10 Sodus Centra          20-01.00  
 28 ShiAnn Marriott           11 Mynderse Aca          19-11.25  
 29 Hannah Miller              9 Mynderse Aca          19-08.50  
 30 Jordan Bates              11 Waterloo              18-00.50  
 31 Layla Tarricone           10 Rush-Henriet          17-05.75  
 32 Emily Petty               11 Lyons                 17-00.75  
 33 Chelsey Stock             10 Waterloo              16-07.75  
 34 Cludia Mendoza            12 Geneva                16-04.75  
 35 Maria Mendoza              9 Geneva                16-00.50  
 
Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Selena Perrin             12 Canandaigua              85-10  
  2 Sydney Kurtic             12 Honeoye Fall             84-02  
  3 Sarina Karito             11 Mynderse Aca             77-02  
  4 Maddy Dibble               9 Waterloo                 76-00  
  5 Maria Jackson             12 Hilton                   74-03  
  6 Gillian Kurtic             8 Honeoye Fall             71-05  
  7 Ana Santiago              10 East Hs-Roch             69-05  
  8 Rachel Foster             10 Canandaigua              66-07  
  9 Meghan Johns              11 Lyons                    64-06  
 10 Morgan Perrin             10 Canandaigua              64-05  
 11 Alexis Jackson            10 Sodus Centra             63-02  
 12 Samantha Shannon          10 Hilton                   60-09  
 13 Emma Rowlinson            10 Sodus Centra             59-10  
 14 Tina Bourret              11 Hilton                   59-08  
 15 Nicole Ellison            12 Waterloo                 59-00  
 16 Rachel Hasslestrom         9 Canandaigua              55-10  
 17 Alyssa Stock              10 Waterloo                 51-00  
 18 Caitlin Pulver            11 Geneva                   50-10  
 19 Sarah Mack                12 Rush-Henriet             48-03  
 20 Taylor Farrell            10 Midlakes                 48-01  
 21 Rachel Childers           12 Sodus Centra             47-11  
 22 Chelsey Stock             10 Waterloo                 43-04  
 23 Layla Tarricone           10 Rush-Henriet             42-07  
 24 Hallie Marquart           10 Geneva                   41-01  
 25 Cludia Mendoza            12 Geneva                   40-09  
 26 Brinn Wheeler             11 Midlakes                 40-01  
 27 Maria Mendoza              9 Geneva                   38-10  
 28 Emily Petty               11 Lyons                    37-10  
 29 Tiffani Pascarella        11 Waterloo                 35-10  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nicodemus Gambill         12 East Hs-Roch             11.38   5 
  2 Justin Noye               11 East Hs-Roch             11.47   5 
  3 Malcolm Fowler            12 Rush-Henriet             11.92   5 
  4 Collin Farrell             9 Midlakes                 12.05   4 
  5 Lee Matthews              10 Honeoye Fall             12.31   3 
  6 Cole Matthews             12 Honeoye Fall             12.36   5 
  7 Anthony DiMariano III     12 Midlakes                 12.37   3 
  8 Brian Miles               10 East Hs-Roch             12.59   2 
  9 Shawn Morris              11 Lyons                    12.60   4 
 10 Toby Wise                 11 Waterloo                 12.61   3 
 11 Dan Graney                11 Bishop Kearn             12.70   4 
 12 Darnell Parker            10 Geneva                   12.82   5 
 13 Luis Rodriguez            10 Charlotte HS             12.84   4 
 14 Justin Grimes             11 Midlakes                 12.85   2 
 15 Jakuar Ali                 9 Waterloo                 12.98   3 
 16 Marquis Smith             10 Charlotte HS             13.06   4 
 17 Justice Jackson-Dean      11 Charlotte HS             13.08   4 
 18 Michael Perchitti         11 Waterloo                 13.11   2 
 19 Cameron Cook               9 Canandaigua              13.15   2 
 20 Nickolas Bailey           12 Waterloo                 13.16   2 
 21 Travis Decker             11 Waterloo                 13.21   3 
 22 Jovan Alcorn              11 Honeoye Fall             13.30   3 
 23 Demetrius Moore           12 Geneva                   13.42   5 
 24 Tahjmir Lewis             10 Rush-Henriet             13.70   2 
 25 Gavin Saisettha           11 Mynderse Aca             13.86   1 
 26 Sean Johnson              11 Geneva                   14.09   5 
 27 Michael White             10 Sodus Centra             14.14   1 
 28 Jose Lopez                11 Lyons                    14.34   1 
 29 Sam Voak                   9 Penn Yan                 14.85   3 
 30 RJ Harrison                7 Mynderse Aca             14.96   1 
 31 Jorge Lopez               11 Penn Yan                 15.43   2 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nicodemus Gambill         12 East Hs-Roch             23.07   5 
  2 Justin Noye               11 East Hs-Roch             24.15   5 
  3 Jason Wooten              12 Rush-Henriet             24.20   4 
  4 Earl Williams             11 Charlotte HS             24.37   5 
  5 MarQuise Reid             10 East Hs-Roch             24.58   4 
  6 Zakary Klick              12 Canandaigua              25.15   5 
  7 Malcolm Fowler            12 Rush-Henriet             25.21   5 
  8 Anthony DiMariano III     12 Midlakes                 25.45   5 
  9 Nathan Gadoury            12 Geneva                   25.50   4 
 10 Shawn Morris              11 Lyons                    25.60   4 
 11 Michael Imhoff             9 Waterloo                 25.66   2 
 12 Ryan Kenney               10 Rush-Henriet             25.67   4 
 13 Tyler Jodeit              12 Waterloo                 25.88   3 
 14 Dan Graney                11 Bishop Kearn             26.32   5 
 15 Alfedo Resendiz-Rojo      10 Midlakes                 26.57   3 
 16 Luis Rodriguez            10 Charlotte HS             26.62   2 
 17 Travis Decker             11 Waterloo                 26.74   2 
 18 David Hollis               9 Sodus Centra             26.94   1 
 19 Jacob Floss               10 Honeoye Fall             26.95   1 
 20 Jake Converse              9 Honeoye Fall             26.96   1 
 21 Jordan Wohlfeld           11 Honeoye Fall             27.02   2 
 21 Justice Jackson-Dean      11 Charlotte HS             27.02   3 
 23 Joseph (Jojo) Gause       11 Bishop Kearn             27.06   5 
 24 Twonzaye Gamble           11 Charlotte HS             27.07   4 
 25 alex Hassam               10 Midlakes                 27.08   3 
 26 Toby Wise                 11 Waterloo                 27.09   3 
 27 Chris Jackson              9 Bishop Kearn             27.20   2 
 28 Marquis Russ               9 Geneva                   27.46   2 
 29 Cameron Cook               9 Canandaigua              27.72   3 
 30 Gavin Saisettha           11 Mynderse Aca             28.54   1 
 31 Quentin Dandridge          9 Geneva                   29.68   4 
 32 Sam Voak                   9 Penn Yan                 30.12   3 
 33 Michael White             10 Sodus Centra             30.62   1 
 34 RJ Harrison                7 Mynderse Aca             32.09   1 
 35 Jose Lopez                11 Lyons                    33.08   2 
 36 Jorge Lopez               11 Penn Yan                 33.28   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Earl Williams             11 Charlotte HS             53.59   5 
  2 Derrick Warren            12 East Hs-Roch             54.38   5 
  3 Paul Henry                10 Rush-Henriet             55.08   5 
  4 Tyler Jodeit              12 Waterloo                 55.13   4 
  5 Anthony DiMariano III     12 Midlakes                 55.25   4 
  6 Ryan Kenney               10 Rush-Henriet             55.50   4 
  7 Nathan Gadoury            12 Geneva                   56.11   5 
  8 Kevin Bonilla             11 East Hs-Roch             57.06   5 
  9 Alfedo Resendiz-Rojo      10 Midlakes                 57.45   4 
 10 Abdul Conteh              10 East Hs-Roch             58.23   5 
 11 Joseph (Jojo) Gause       11 Bishop Kearn             58.59   2 
 12 Damani Heath              10 Sodus Centra             58.74   2 
 13 Jordan Wohlfeld           11 Honeoye Fall             59.15   3 
 14 Austin O'Donnell          12 Canandaigua              59.18   4 
 15 Jake Converse              9 Honeoye Fall           1:00.24   2 
 16 Andy Lew                  12 Rush-Henriet           1:00.42   5 
 17 Jacob Floss               10 Honeoye Fall           1:01.46   2 
 18 Brian Miles               10 East Hs-Roch           1:01.54   4 
 19 Brendan Newcomb           12 Geneva                 1:01.72   5 
 20 Brandon Forjone           10 Midlakes               1:02.74   3 
 21 Twonzaye Gamble           11 Charlotte HS           1:02.89   4 
 22 Andrew Zellers            12 Mynderse Aca           1:02.94   3 
 23 Ardell Brown              10 Bishop Kearn           1:04.28   1 
 24 Kyle Friend                8 Lyons                  1:05.47   3 
 25 Charles Easttey           11 Waterloo               1:06.46   2 
 26 Sam Voak                   9 Penn Yan               1:06.66   3 
 27 Keenan Notebaert           9 Penn Yan               1:06.79   3 
 28 Nick Kinsey                9 Penn Yan               1:06.96   3 
 29 Jose Padilla              10 Sodus Centra           1:07.95   1 
 30 Ryan Lorenzen              9 Sodus Centra           1:09.76   1 
 
Boys 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 AJ Muoio                  10 Rush-Henriet           2:10.62   3 
  2 Josh Wray                 12 Rush-Henriet           2:11.38   3 
  3 Ben Covert                10 Penn Yan               2:18.05   3 
  4 Coleman Roach              9 Honeoye Fall           2:19.87   3 
  5 Tom Hinman                11 Honeoye Fall           2:23.25   2 
  6 Kevin Bonilla             11 East Hs-Roch           2:24.38   2 
  7 Will Sheckler             11 Midlakes               2:25.94   2 
  8 Austin O'Donnell          12 Canandaigua            2:26.62   2 
  9 Jackson Tate               9 Honeoye Fall           2:26.88   3 
 10 Mark Price                12 East Hs-Roch           2:29.77   2 
 11 Derrick Warren            12 East Hs-Roch           2:30.17   3 
 12 Joshua Smith              11 Midlakes               2:31.59   1 
 13 Brandon Forjone           10 Midlakes               2:31.90   2 
 14 Keenan Notebaert           9 Penn Yan               2:33.82   2 
 15 Connor Wuertzer           11 Rush-Henriet           2:34.38   1 
 16 McKenna Middlebrook       10 Midlakes               2:36.52   2 
 17 Jacob Torres               9 Sodus Centra           2:40.06   1 
 18 Andrew Zellers            12 Mynderse Aca           2:40.10   2 
 19 Peter Roloson              9 Mynderse Aca           3:00.64   1 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Pat Shenal                12 Rush-Henriet           4:37.36   2 
  2 Geoff Rouin               11 Penn Yan               4:40.12   2 
  3 Garsevan Bekauri          12 Geneva                 4:56.32   2 
  4 Mike Larkin               12 Rush-Henriet           4:56.71   2 
  5 Ben Covert                10 Penn Yan               5:08.46   2 
  6 Jackson Tate               9 Honeoye Fall           5:08.71   2 
  7 Matt VanDeMortel          12 Geneva                 5:09.06   2 
  8 Coleman Roach              9 Honeoye Fall           5:09.87   1 
  9 Josh Emerson              10 Canandaigua            5:18.45   1 
 10 Isiah Romero               9 Lyons                  5:19.12   1 
 11 Tamere Kendrick           10 Charlotte HS           5:26.16   2 
 12 Tyler Pratt               11 Mynderse Aca           5:27.76   2 
 13 Zachary DeMay              8 East Rochest           5:30.12   1 
 14 Peter Tomlinson           10 Penn Yan               5:31.37   2 
 15 Mike Slattery             10 Rush-Henriet           5:34.89   1 
 16 McKenna Middlebrook       10 Midlakes               5:35.31   1 
 17 Ryan Fordham              10 Canandaigua            5:36.19   1 
 18 Matt Decker               10 Midlakes               5:39.75   1 
 19 Jacob Furtner             11 Rush-Henriet           5:43.66   1 
 20 Eric Wheatley             11 Geneva                 5:44.68   2 
 21 Henry Wickus              12 Honeoye Fall           5:45.10   1 
 22 Kevin Bonilla             11 East Hs-Roch           5:47.87   2 
 23 Will Sheckler             11 Midlakes               5:48.01   1 
 24 Max Butler                 9 Waterloo               5:51.72   1 
 25 Tristen Dietschler        10 Lyons                  6:02.35   1 
 25 Matt Lauster              10 Lyons                  6:02.35   1 
 27 Ben Decker                 9 Midlakes               6:04.77   1 
 28 Ryan Sandroni             10 Mynderse Aca           6:22.05   1 
 29 Dyquone Gamble            12 Charlotte HS           6:22.64   2 
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Geoff Rouin               11 Penn Yan              10:24.82  
  2 Matt Geraci               10 Honeoye Fall          10:38.37  
  3 Joseph Northup            10 Waterloo              10:49.64  
  4 David McCarroll           10 Rush-Henriet          11:47.81  
  5 Andrew Gwynn              10 Canandaigua           11:50.38  
  6 Peter Tomlinson           10 Penn Yan              12:07.89  
  7 Ryan Yuhas                10 Rush-Henriet          12:38.22  
  8 Eric Wheatley             11 Geneva                12:49.12  
  9 Matt Decker               10 Midlakes              13:29.49  
 10 Nathan Amidon              9 Midlakes              13:31.13  
 11 Spencer Linsner           12 Midlakes              14:27.91  
 12 Ryan Sandroni             10 Mynderse Aca          14:36.39  
 13 Andrew Durham              9 Midlakes              16:52.66  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Zakary Klick              12 Canandaigua              16.93   3 
  2 Jack McDonald             10 Honeoye Fall             17.37   3 
  3 MarQuise Reid             10 East Hs-Roch             17.60   3 
  4 Mike Pulver               12 Geneva                   18.36   3 
  5 Collin Farrell             9 Midlakes                 18.47   3 
  6 Roger Rice-Porter         11 Waterloo                 18.99   2 
  7 Brian Palamar             12 Bishop Kearn             19.08   3 
  8 Noah Marthaller           11 Canandaigua              19.47   3 
  9 Mason Tyrrel              12 Honeoye Fall             19.62   2 
 10 Michael Alward            11 Sodus Centra             19.85   1 
 11 Dustin Scutt              10 Sodus Centra             20.31   1 
 12 Cody Pinkins              12 East Hs-Roch             20.61   2 
 13 Justin Briggs             11 Rush-Henriet             21.05   2 
 14 Nick Tatakis              12 Honeoye Fall             21.24   1 
 15 Joshua Rodriguez          11 East Hs-Roch             21.46   2 
 16 Jorge Thaureaux           12 Rush-Henriet             21.66   2 
 17 Ben Aliperti              12 Geneva                   21.90   2 
 18 Jacob Kehoe               12 Lyons                    22.44   3 
 19 Melvin Madera             10 Geneva                   24.00   1 
 20 Truman Walker             11 Sodus Centra             29.21   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Zakary Klick              12 Canandaigua            1:01.67   3 
  2 Brennan Root              12 Rush-Henriet           1:02.22   3 
  3 Noah Marthaller           11 Canandaigua            1:03.85   3 
  4 Abdul Conteh              10 East Hs-Roch           1:04.88   2 
  5 Collin Farrell             9 Midlakes               1:05.14   3 
  6 Bradley Overacre          12 Lyons                  1:05.16   2 
  7 Andy Rogers               11 Rush-Henriet           1:05.84   2 
  8 Brenden Mearns            11 Rush-Henriet           1:06.04   3 
  9 Mike Pulver               12 Geneva                 1:06.11   3 
 10 Jacob Kehoe               12 Lyons                  1:06.44   3 
 11 Michael Alward            11 Sodus Centra           1:07.94   1 
 12 David Schell              12 Honeoye Fall           1:09.42   3 
 13 Mike Sticco               11 Mynderse Aca           1:09.53   2 
 14 Gregory Neuberger         11 Penn Yan               1:10.94   2 
 15 Dustin Scutt              10 Sodus Centra           1:13.61   1 
 16 alex Hassam               10 Midlakes               1:13.67   2 
 17 Ben Aliperti              12 Geneva                 1:13.99   1 
 18 Nick Tatakis              12 Honeoye Fall           1:15.45   1 
 19 Nick Kinsey                9 Penn Yan               1:15.48   1 
 20 Truman Walker             11 Sodus Centra           1:19.78   1 
 21 Charles Easttey           11 Waterloo               1:24.31   2 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Garsevan Bekauri          12 Geneva                10:41.77  
  2 Mikey Schantz             12 Rush-Henriet          10:57.65  
  3 Bryan Hilfiker            12 Sodus Centra          11:51.13  
  4 Roger Rice-Porter         11 Waterloo              11:59.96  
  5 Mike Sticco               11 Mynderse Aca          12:06.35  
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 East Hs-Roch                                          44.75   2 
  2 Rush-Henrietta                                        44.84   2 
  3 Honeoye Falls-Lima                                    47.35   2 
  4 Lyons                                                 48.40   2 
  5 Charlotte HS                                          48.60   2 
  6 Waterloo                                              48.85   1 
  7 Bishop Kearney                                        51.06   2 
  8 Sodus Central                                         53.08   1 
  9 Mynderse Academy                                      57.45   1 
 -- Midlakes                                                 DQ   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 East Hs-Roch                                        3:41.71   2 
  2 Charlotte HS                                        3:47.46   2 
  3 Honeoye Falls-Lima                                  3:49.67   2 
  4 Rush-Henrietta                                      3:50.24   2 
  5 Geneva                                              3:54.41   2 
  6 Waterloo                                            4:04.63   1 
  7 Penn Yan                                            4:11.91   2 
  8 Mynderse Academy                                    4:11.95   1 
  9 Sodus Central                                       4:13.40   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      9:01.04  
  2 Penn Yan                                            9:14.82  
  3 Canandaigua                                         9:17.11  
  4 Charlotte HS                                        9:19.04  
  5 Honeoye Falls-Lima                                  9:38.42  
  6 Midlakes                                            9:48.22  
  7 Waterloo                                           10:06.78  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mason Tyrrel              12 Honeoye Fall           5-10.00  
  2 Austin Darling            12 Honeoye Fall           5-10.00  
  3 Marcus Postell            12 East Hs-Roch           5-08.00  
  4 Samuel Harding            12 Canandaigua            5-06.00  
  5 Colby Landschoot          12 Midlakes               5-04.00  
  6 Zach Heminger             12 Midlakes               5-02.00  
  6 Jack McDonald             10 Honeoye Fall           5-02.00  
  8 Justin Briggs             11 Rush-Henriet           5-02.00  
  9 Joseph (Jojo) Gause       11 Bishop Kearn           5-02.00  
 10 Zack Wilchenski           10 Sodus Centra           5-00.00  
 10 AJ Muoio                  10 Rush-Henriet           5-00.00  
 10 Judah Hunt                 8 Rush-Henriet           5-00.00  
 10 David Hollis               9 Sodus Centra           5-00.00  
 14 Marx Jean                 12 East Hs-Roch           4-09.00  
 15 Devin Smith               12 Rush-Henriet           4-06.00  
 -- Brian Palamar             12 Bishop Kearn                NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Samuel Harding            12 Canandaigua           13-00.50  
  2 Matt Foster               12 Waterloo              11-06.00  
  3 Kevin Palmisano           10 Canandaigua           11-00.00  
  4 Brian Matte               11 Rush-Henriet          11-00.00  
  5 Andrew Guglielmo          11 Rush-Henriet           9-06.00  
  6 Zach Heminger             12 Midlakes               8-06.00  
  7 Nick Jensen               12 Waterloo               7-06.00  
  8 Josh Emerson              10 Canandaigua            7-00.00  
  9 Nickolas Bailey           12 Waterloo               7-00.00  
 -- Ben Decker                 9 Midlakes                    NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Josh Wray                 12 Rush-Henriet          20-09.25  
  2 Bradley Overacre          12 Lyons                 19-00.50  
  3 Marx Jean                 12 East Hs-Roch          19-00.00  
  4 Joey Richardson           11 Geneva                18-11.00  
  5 Tyrone Burno              12 Rush-Henriet          18-07.00  
  6 Colby Landschoot          12 Midlakes              18-05.00  
  7 Tamere Kendrick           10 Charlotte HS          18-02.00  
  8 Marc Vazquez              12 Rush-Henriet          17-08.00  
  9 Justin Grimes             11 Midlakes              17-03.00  
 10 Zach Heminger             12 Midlakes              17-02.25  
 11 Connor Knudtson           10 Waterloo              16-04.50  
 12 Michael Alward            11 Sodus Centra          15-07.00  
 13 Jakuar Ali                 9 Waterloo              15-05.00  
 14 Daniel Fazio              10 Geneva                15-00.50  
 15 Roger Rice-Porter         11 Waterloo              14-10.75  
 16 Dan Graney                11 Bishop Kearn          14-07.50  
 17 Damani Heath              10 Sodus Centra          14-07.25  
 18 Zack Wilchenski           10 Sodus Centra          14-02.00  
 19 Victor Davis              10 East Hs-Roch          14-01.50  
 20 Tyler Douglas             10 Rush-Henriet          14-00.50  
 21 Quentin Dandridge          9 Geneva                13-06.00  
 22 Isaiah Richardson          9 Geneva                13-04.25  
 23 kyrren love               12 Charlotte HS          13-02.50  
 24 Sam Voak                   9 Penn Yan              12-11.50  
 25 Evan Switzer              10 Geneva                12-06.00  
 26 Justin Harmon             10 Charlotte HS          11-07.50  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joey Richardson           11 Geneva                41-05.50  
  2 Tamere Kendrick           10 Charlotte HS          39-02.00  
  3 Abdul Conteh              10 East Hs-Roch          38-10.25  
  4 Bradley Overacre          12 Lyons                 38-08.50  
  5 Justin Grimes             11 Midlakes              36-11.00  
  6 Brian Matte               11 Rush-Henriet          36-10.50  
  7 Colby Landschoot          12 Midlakes              36-01.00  
  8 Zach Heminger             12 Midlakes              36-00.25  
  9 Brian Palamar             12 Bishop Kearn          34-10.75  
 10 Connor Knudtson           10 Waterloo              34-06.00  
 11 Mitchell Herendeen        12 Canandaigua           34-01.50  
 12 Victor Davis              10 East Hs-Roch          33-07.00  
 13 Alfedo Resendiz-Rojo      10 Midlakes              33-01.25  
 14 Daniel Fazio              10 Geneva                32-11.00  
 15 Ben Aliperti              12 Geneva                31-11.00  
 16 Dustin Scutt              10 Sodus Centra          31-10.00  
 17 Mike Slattery             10 Rush-Henriet          30-06.50  
 18 Damani Heath              10 Sodus Centra          29-00.50  
 -- Joshua Rodriguez          11 East Hs-Roch              FOUL  
 -- Judah Hunt                 8 Rush-Henriet              FOUL  
 -- Evan Switzer              10 Geneva                    FOUL  
 -- Mose Meremma              10 Rush-Henriet              FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Eliot Leubner             12 Rush-Henriet          42-01.50  
  2 Jordan Richardson         10 Charlotte HS          37-04.75  
  3 Chris Jackson              9 Bishop Kearn          37-00.75  
  4 Glen Shubert              12 Honeoye Fall          36-09.00  
  5 Billy Adams               12 Geneva                36-05.25  
  6 Josh Saxton               12 Rush-Henriet          33-10.50  
  7 AJ Tuman                  11 Geneva                33-08.75  
  8 Mason Tyrrel              12 Honeoye Fall          33-04.75  
  9 Keanu Heedrau             10 Rush-Henriet          33-00.50  
 10 Jousha Jackson             9 Bishop Kearn          32-07.50  
 11 Michael Parrow            11 Waterloo              32-06.00  
 12 Lucas Ruckle              12 Canandaigua           32-04.75  
 13 Jack McDonald             10 Honeoye Fall          32-00.75  
 14 alex Hassam               10 Midlakes              31-03.00  
 15 Thomas Gage               10 Waterloo              30-03.00  
 16 Nick Fisher               10 Midlakes              29-00.50  
 17 Bryan Cooper              12 Geneva                28-08.75  
 18 Chance Rearick            11 Midlakes              28-07.50  
 19 Kevin Vellon              10 Charlotte HS          28-07.00  
 19 Taylor Elliott            11 Mynderse Aca          28-07.00  
 21 Michael Perchitti         11 Waterloo              27-09.00  
 22 Nick Jensen               12 Waterloo              26-11.00  
 23 Jose Padilla              10 Sodus Centra          25-10.75  
 24 Zachary Sheridan          11 Midlakes              25-10.50  
 25 Steven Edwards            10 East Hs-Roch          25-06.00  
 26 Michael White             10 Sodus Centra          25-05.00  
 27 Kevin Dean                11 Penn Yan              25-01.50  
 28 Landyn Drake              10 Penn Yan              24-07.50  
 29 Eric Boot                  9 Canandaigua           24-05.00  
 30 Matt Williams-McIntyre    11 Geneva                23-09.00  
 31 Andrew Baylor             10 Waterloo              23-07.50  
 32 Greg Lanphear             11 Penn Yan              22-10.50  
 33 Jacob Trout               12 Rush-Henriet          22-01.50  
 34 Jovan Alcorn              11 Honeoye Fall          20-09.00  
 35 James Henderson           10 Canandaigua           19-08.75  
 
Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sam Bonk                  12 Clarence                131-01  
  2 Josh Saxton               12 Rush-Henriet            119-00  
  3 Billy Adams               12 Geneva                   98-04  
  4 Jorge Thaureaux           12 Rush-Henriet             92-09  
  5 Glen Shubert              12 Honeoye Fall             92-05  
  6 Nick Jensen               12 Waterloo                 90-10  
  7 Jordan Richardson         10 Charlotte HS             87-03  
  8 Lucas Ruckle              12 Canandaigua              86-05  
  8 Michael Parrow            11 Waterloo                 86-05  
 10 Keanu Heedrau             10 Rush-Henriet             84-06  
 11 Chance Rearick            11 Midlakes                 77-05  
 12 Eliot Leubner             12 Rush-Henriet             75-05  
 13 Isaiah Richardson          9 Geneva                   74-05  
 14 Austin Darling            12 Honeoye Fall             71-01  
 15 Matt Williams-McIntyre    11 Geneva                   68-02  
 16 Zachary Sheridan          11 Midlakes                 64-03  
 17 Jousha Jackson             9 Bishop Kearn             63-03  
 18 Taylor Elliott            11 Mynderse Aca             63-01  
 19 Kevin Vellon              10 Charlotte HS             62-08  
 20 Thomas Gage               10 Waterloo                 61-05  
 21 Michael Perchitti         11 Waterloo                 61-03  
 22 AJ Tuman                  11 Geneva                   59-04  
 23 Eric Boot                  9 Canandaigua              58-05  
 24 Andrew Baylor             10 Waterloo                 56-06  
 25 Kevin Dean                11 Penn Yan                 55-03  
 26 Greg Lanphear             11 Penn Yan                 53-00  
 27 Averil Moore              10 East Hs-Roch             52-10  
 28 Chris Ingram               9 Geneva                   50-03  
 29 Landyn Drake              10 Penn Yan                 42-07  
 30 James Henderson           10 Canandaigua              40-05