Licensed to Hy-Tek Meet Services       HY-TEK's Meet Manager 5/14/2013 10:49 PM
                          MC League Meet - 5/14/2013                           
                                  Penfield HS                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Abby Frank                 8 Penfield                 12.99   1 
  2 Taryn Prutsman            11 Webster Thom             13.12   1 
  3 Alexandra Teglash          9 Penfield                 13.25   1 
  4 Sarah Frame                9 Webster Thom             13.37   2 
  5 Anne Ritchie              11 Fairport                 13.39   1 
  6 Veronica Grouse           12 Fairport                 13.46   1 
  7 Nialah Owens              12 Penfield                 13.48   2 
  8 Dez Cubero                12 Webster Thom             13.50   1 
  9 Julia Nicosia             10 Penfield                 13.52   2 
 10 Maddy Korol               10 Fairport                 13.70   2 
 11 Amy Buckner                9 Webster Thom             13.78   2 
 12 Rebecca Glenn              9 Fairport                 14.00   2 
 -- India Gunnis              10 Penfield                 13.48   3 
 -- Tamara Harley             10 Penfield                 13.92   4 
 -- Tianna Gunnis              9 Penfield                 13.95   3 
 -- Melody Hancock            10 Penfield                 13.99   3 
 -- Spohzmai Qadiri           10 Fairport                 14.37   5 
 -- Megan Sutherland           9 Fairport                 14.41   4 
 -- Katie Smith               10 Fairport                 14.43   4 
 -- Amanda Poetker             8 Penfield                 14.50   4 
 -- Zara Lakehal Ayat          9 Fairport                 14.57   3 
 -- Kathryn Novak              9 Penfield                 14.70   4 
 -- Tiffany Leung             10 Fairport                 14.96   3 
 -- Marissa Leccarde          12 Penfield                 15.10   5 
 -- Grace Piampiano            9 Penfield                 15.31   5 
 -- Gillian Humphreys          9 Penfield                 15.34   6 
 -- Carina Scalice             9 Penfield                 15.36   6 
 -- Nicole Collins            11 Penfield                 15.43   4 
 -- Katie Cronin               9 Fairport                 15.73   5 
 -- Georgia Kerkezis           9 Fairport                 15.92   5 
 -- Delaney Iacco              9 Fairport                 16.25   6 
 -- Mackenzie Slater           9 Penfield                 16.59   6 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alexandra Teglash          9 Penfield                 27.08   1 
  2 Veronica Grouse           12 Fairport                 27.12   1 
  3 Abby Frank                 8 Penfield                 27.18   1 
  4 Taryn Prutsman            11 Webster Thom             27.35   1 
  5 Anne Ritchie              11 Fairport                 27.48   1 
  6 Michele Zoyhofski         12 Webster Thom             27.81   1 
  7 Michaela Traylor          10 Penfield                 28.41   2 
  8 Amy Buckner                9 Webster Thom             28.60   2 
  9 Tamara Harley             10 Penfield                 28.76   2 
 10 Caroline Hyman            10 Webster Thom             28.93   2 
 -- Tianna Gunnis              9 Penfield                 28.72   3 
 -- Julia Nicosia             10 Penfield                 29.47   3 
 -- Kaitlyn Engdahl            9 Fairport                 29.52   6 
 -- Spohzmai Qadiri           10 Fairport                 29.57   3 
 -- Megan Sutherland           9 Fairport                 30.14   3 
 -- Katie Smith               10 Fairport                 30.75   4 
 -- Kathryn Novak              9 Penfield                 30.93   4 
 -- Tiffany Leung             10 Fairport                 31.14   4 
 -- Shayna Dehmler             9 Penfield                 31.84   5 
 -- Nicole Collins            11 Penfield                 32.22   3 
 -- Hannah Casciano           10 Fairport                 32.33   4 
 -- Lauren DiNardo             9 Penfield                 32.48   5 
 -- Mady Leighton             10 Penfield                 32.70   6 
 -- Katie Cronin               9 Fairport                 33.09   4 
 -- Marissa Leccarde          12 Penfield                 33.41   5 
 -- Anne Bell                  9 Penfield                 33.63   5 
 -- Rachel Poetker            10 Penfield                 34.08   6 
 -- Madeline Mooney            9 Penfield                 34.85   6 
 -- Aubrey Richardson          9 Penfield                 35.65   6 
 -- Katie Pendelberry         10 Penfield                 35.89   6 
 -- Melanie Martinez          10 Penfield                 36.27   6 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lauren Star               12 Fairport               1:02.08   1 
  2 Gianna Gunnis              9 Penfield               1:03.41   1 
  3 Lindsey Davenport         11 Webster Thom           1:03.67   1 
  4 Sarah Giancursio           9 Penfield               1:03.70   1 
  5 Michele Zoyhofski         12 Webster Thom           1:04.00   1 
  6 Becca Ritter               9 Fairport               1:04.32   1 
  7 Michaela Traylor          10 Penfield               1:04.68   2 
  8 Julia Flocco               9 Fairport               1:05.62   2 
  9 Maeve Sargeant             9 Fairport               1:06.23   2 
 10 Carly DiMarco-Fayko       11 Penfield               1:08.87   2 
 11 Gabby Fregeau             11 Webster Thom           1:09.69   2 
 -- Kaitlyn Engdahl            9 Fairport               1:07.61   3 
 -- Julianna Murphy            9 Penfield               1:11.80   4 
 -- Raelynn Gilbert           10 Fairport               1:11.81   3 
 -- Shayna Dehmler             9 Penfield               1:11.86   3 
 -- Kaitlyn Leccarde          10 Penfield               1:12.98   3 
 -- Tara Khalil                9 Fairport               1:13.52   3 
 -- Jen Straube               10 Penfield               1:13.87   4 
 -- Rachel Chervonyak         11 Penfield               1:14.75   4 
 -- Tessa Beradi              10 Penfield               1:17.85   4 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Katie Lembo               11 Penfield               2:20.89   1 
  2 Daria Stacy               10 Webster Thom           2:27.16   1 
  3 Megan Sedita               9 Penfield               2:27.36   1 
  4 Ellie Songer               9 Webster Thom           2:27.93   1 
  5 Sarah Henretta             8 Fairport               2:32.76   1 
  6 Lindsey Davenport         11 Webster Thom           2:32.97   1 
  7 Amanda Vestri              8 Webster Thom           2:33.97   1 
  8 Melis Schildkraut         12 Penfield               2:36.59   1 
  9 Claire Gilmore            10 Fairport               2:36.84   1 
 10 Emma Dustman              12 Fairport               2:37.94   1 
 11 Aubrey Masters             9 Penfield               2:46.79   1 
 -- Lindsey Shear             10 Fairport               2:37.24   2 
 -- Tori Fox                  10 Fairport               2:39.99   2 
 -- Grace White               11 Fairport               2:43.00   2 
 -- Tara Khalil                9 Fairport               2:44.02   2 
 -- Natasha Denninson          8 Penfield               2:44.60   2 
 -- Emory McDowell             9 Fairport               2:45.42   2 
 -- Jasmine Mohan              9 Fairport               2:47.32   2 
 -- Abigail Williams           9 Fairport               2:48.87   2 
 -- Carlie Gutzmer            12 Fairport               2:50.38   2 
 -- Kendall Shaw              10 Fairport               2:55.61   2 
 -- Laurelle Scorza            9 Penfield               2:55.98   2 
 -- Tayler DelNagro           10 Fairport               2:56.67   2 
 -- Sarah Hurlburt             9 Webster Thom           2:57.67   2 
 -- Rachel Chervonyak         11 Penfield               3:01.83   2 
 -- Kristen Kuberka           10 Penfield               3:07.67   2 
 -- Zoe Kaltenbach            10 Fairport               4:14.77   2 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Eileen O'Hara             12 Webster Thom           4:30.13   1 
  2 Katie Lembo               11 Penfield               4:45.32   1 
  3 Natalie Neamtu             8 Webster Thom           4:51.31   1 
  4 Trista Leo                11 Penfield               4:55.05   1 
  5 Heather Nortz             10 Fairport               4:56.84   1 
  6 Christian Conner          10 Fairport               5:13.74   1 
  7 Kathleen O'Brien          12 Webster Thom           5:23.12   1 
  8 Sage Daughton              9 Penfield               5:25.97   1 
  9 Michaela Meissner         10 Fairport               5:29.10   1 
 -- Alexis Wright              9 Webster Thom           5:29.28   2 
 -- Kelly Lovell              11 Webster Thom           5:37.81   2 
 -- Kelly O'Hara               9 Webster Thom           5:38.76   2 
 -- Abby Valachone             9 Webster Thom           5:46.93   2 
 -- Adrienne Reda              9 Fairport               5:48.44   2 
 -- Kristen Hall              10 Penfield               6:04.55   2 
 -- Megan Mezzoprete           8 Penfield               6:18.85   2 
 -- Emily Miljkovic            9 Fairport               6:57.99   2 
 -- Patti Carpenter           11 Penfield               No Data   2 
 -- Tayler DelNagro           10 Fairport               No Data   2 
 -- Katarina Nichols           9 Fairport               No Data   2 
 -- Savannah Towey            10 Fairport               No Data   2 
 -- Kira Ashton               10 Webster Thom           No Data   2 
 -- Audrey Merenda            11 Webster Thom           No Data   2 
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eileen O'Hara             12 Webster Thom          10:55.39  
  2 Erin Sedita               11 Fairport              10:58.60  
  3 Tory Fahrenholz            9 Penfield              11:00.48  
  4 Brittany Mechler          10 Webster Thom          11:23.45  
  5 Marisa Gingello           11 Penfield              11:29.73  
  6 Christian Conner          10 Fairport              11:44.17  
  7 Sara Shapley               9 Fairport              11:55.96  
  8 Jennifer Broderick         9 Fairport              11:58.52  
  9 Abigail Williams           9 Fairport              11:58.84  
 10 Charlotte Nazarian         7 Penfield              11:58.98  
 11 Ashley Ghaemi             12 Fairport              12:03.11  
 12 Mary Nichols              12 Fairport              12:08.51  
 13 Katarina Nichols           9 Fairport              12:10.23  
 14 Alex Carpenter             9 Webster Thom          12:15.54  
 15 Michaela Meissner         10 Fairport              12:44.38  
 16 Emma Dustman              12 Fairport              13:52.66  
 17 Carlie Gutzmer            12 Fairport              13:52.67  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dez Cubero                12 Webster Thom             16.47   1 
  2 Melody Hancock            10 Penfield                 16.82   1 
  3 Alexa Bartosiewicz        11 Penfield                 17.52   2 
  4 Harper Stewart            10 Penfield                 17.86   1 
  5 Dakota Dugan               9 Webster Thom             18.25   2 
  6 Ciara Manske              10 Fairport                 18.39   1 
  7 Stephanie Boris           12 Webster Thom             18.50   2 
  8 Morgan Clark              12 Webster Thom             18.51   1 
  9 Eboni Jackson              9 Penfield                 18.69   2 
 10 Taylor Samuel             10 Fairport                 21.20   1 
 11 Rachel Willard            11 Fairport                 21.43   2 
 -- Megan Farrell             11 Penfield                 20.16   3 
 -- Isabella Delisanti         9 Penfield                 20.19   3 
 -- Madeline Mooney            9 Penfield                 20.93   3 
 -- Claire McClusky           11 Penfield                 21.54   3 
 -- Ariana Walczyk             9 Penfield                 22.37   3 
 -- Aubrey Richardson          9 Penfield                 23.69   3 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Natalie Hoppe             11 Penfield               1:11.52   1 
  2 Katie Renna               12 Fairport               1:12.20   1 
  3 Dakota Dugan               9 Webster Thom           1:13.80   2 
  4 Morgan Clark              12 Webster Thom           1:14.41   1 
  5 Stephanie Boris           12 Webster Thom           1:15.53   1 
  6 Olivia Sedita              8 Fairport               1:16.02   1 
  7 Alessandra Suchodolski    11 Webster Thom           1:19.33   2 
  8 McKenzie Angus             9 Penfield               1:19.55   2 
  9 Amanda Lynch              10 Penfield               1:24.92   2 
 10 Alexa Bartosiewicz        11 Penfield               1:25.26   1 
 11 Ariana Walczyk             9 Penfield               1:32.90   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fairport  'A'                                         51.84  
  2 Webster Thomas  'A'                                   52.31  
  3 Penfield  'A'                                         53.26  
  4 Fairport  'B'                                         58.07  
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Penfield  'A'                                       4:18.57  
  2 Fairport  'A'                                       4:22.34  
  3 Webster Thomas  'A'                                 4:27.55  
  4 Fairport  'B'                                       4:47.79  
  5 Penfield  'B'                                       5:08.37  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Webster Thomas  'A'                                10:08.78  
  2 Penfield  'A'                                      10:14.05  
  3 Fairport  'A'                                      10:20.35  
  4 Penfield  'B'                                      11:45.13  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katie Renna               12 Fairport               4-10.00  
  2 Jordan Silver              9 Penfield              J4-10.00  
  3 Megan Farrell             11 Penfield               4-08.00  
  4 Madison O'Brian            9 Penfield              J4-08.00  
  4 Harper Stewart            10 Penfield              J4-08.00  
  6 Morgan Clark              12 Webster Thom          J4-08.00  
  7 Maria Boris                9 Webster Thom           4-06.00  
  7 Sara Thomas               10 Webster Thom           4-06.00  
  9 Meg Beiter                10 Fairport               4-04.00  
 14 Rachel Willard            11 Fairport              J4-04.00  
 15 Paula Prusakowski         10 Webster Thom          J4-00.00  
 -- Isabella Delisanti         9 Penfield               4-04.00  
 -- Eboni Jackson              9 Penfield               4-04.00  
 -- Julia Flocco               9 Fairport               4-04.00  
 -- Elise Chambery            12 Webster Thom           4-04.00  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Molly Luger               11 Penfield               9-06.00  
  2 Allison Gardella          12 Penfield               8-06.00  
  3 Abbey Lee                 11 Webster Thom          J8-06.00  
  4 Abby Beecher              10 Penfield               8-00.00  
  5 Amanda Slack              10 Penfield               7-06.00  
  6 Bridey Murray              9 Penfield               7-00.00  
  7 Grace Piampiano            9 Penfield               6-06.00  
  8 Karley Schuhart           10 Penfield              J6-06.00  
  9 Anne Bell                  9 Penfield               6-00.00  
 -- Megan Mezzoprete           8 Penfield                    NH  
 -- Zoie McCarthy                Finney                      NH  
 -- Katie Bracht              11 Webster Thom                NH  
 -- Maddy Korol               10 Fairport                    NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harper Stewart            10 Penfield              14-09.25  
  2 Chloe Miller              11 Webster Thom          13-11.50  
  3 Megan Sutherland           9 Fairport              13-09.50  
  4 Veronica Grouse           12 Fairport              13-09.25  
  5 Marley Jarvis             10 Webster Thom          13-08.00  
  6 Anne Ritchie              11 Fairport              13-03.75  
  7 Elise Chambery            12 Webster Thom          13-03.00  
  8 Julia Nicosia             10 Penfield              12-10.50  
  9 India Gunnis              10 Penfield              12-07.50  
 10 Celeste Caccavale         12 Penfield              12-06.00  
 11 Maria Boris                9 Webster Thom          12-05.00  
 -- Eboni Jackson              9 Penfield                  FOUL  
 -- Emily Pietak              10 Penfield              13-03.50  
 -- Isabella Delisanti         9 Penfield              12-09.75  
 -- Tamara Harley             10 Penfield              12-09.25  
 -- Claire McClusky           11 Penfield              12-01.50  
 -- Mackenzie Slater           9 Penfield              11-10.00  
 -- Amanda Poetker             8 Penfield              11-10.00  
 -- Rachel Poetker            10 Penfield              11-06.75  
 -- Carina Scalice             9 Penfield              10-11.50  
 -- Mady Leighton             10 Penfield              10-06.75  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marley Jarvis             10 Webster Thom          30-10.00  
  2 Zara Lakehal Ayat          9 Fairport              30-06.00  
  3 Karley Schuhart           10 Penfield              30-01.75  
  4 Taylor Samuel             10 Fairport              29-04.25  
  5 Amanda Slack              10 Penfield              29-03.75  
  6 Celeste Caccavale         12 Penfield              29-02.75  
  7 Rachel Willard            11 Fairport              29-01.25  
  8 Jordan Silver              9 Penfield              28-09.50  
  9 Maria Boris                9 Webster Thom          28-08.00  
 10 Megan Sutherland           9 Fairport              28-01.25  
 11 Elise Chambery            12 Webster Thom          27-08.00  
 -- Carina Scalice             9 Penfield                  FOUL  
 -- Jen Straube               10 Penfield              28-04.50  
 -- Emily Pietak              10 Penfield              27-01.50  
 -- Lauren DiNardo             9 Penfield              26-08.00  
 -- India Gunnis              10 Penfield              25-06.25  
 -- Julianna Murphy            9 Penfield              25-00.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexa Guzman               9 Fairport              28-10.00  
  2 Lindsay Shevlin           11 Webster Thom          27-09.00  
  3 Nia Bush                  11 Penfield              27-00.50  
  4 Gabriella Bell            10 Fairport              25-08.00  
  5 Abbie Clark                9 Webster Thom          25-06.00  
  6 Blair Darcy               10 Webster Thom          25-03.00  
  7 Ashley Harris             10 Penfield              24-07.00  
  8 Kaitlyn Rickard           11 Webster Thom          24-06.00  
  9 Sydney Kirven             11 Penfield              24-01.50  
 10 Rebecca Rock               9 Penfield              22-06.00  
 11 Jordan Jacobs             10 Fairport              21-06.50  
 12 Claire Towey              11 Fairport              21-02.50  
 -- Sarah Cok                 10 Penfield              22-11.50  
 -- Tessa Beradi              10 Penfield              22-00.50  
 -- Paige Casey               10 Fairport              21-02.50  
 -- Gillian Humphreys          9 Penfield              21-01.00  
 -- Ohanna Wang                9 Penfield              20-11.00  
 -- Nora Gjorvad              11 Penfield              20-10.50  
 -- Ruth E, Kelley            11 Penfield              19-09.50  
 -- Britney Swarthout         10 Penfield              19-01.00  
 -- Claire McClusky           11 Penfield              17-08.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gabriella Bell            10 Fairport                 82-11  
  2 Alexa Bartosiewicz        11 Penfield                 73-10  
  3 Claire Towey              11 Fairport                 71-10  
  4 Lindsay Shevlin           11 Webster Thom             71-03  
  5 Blair Darcy               10 Webster Thom             70-08  
  6 Rebecca Rock               9 Penfield                 70-01  
  7 Sydney Kirven             11 Penfield                 69-07  
  8 Kaitlyn Rickard           11 Webster Thom             69-02  
  9 Abbie Clark                9 Webster Thom             66-11  
 10 Ashley Harris             10 Penfield                 60-10  
 11 Alexa Guzman               9 Fairport                 59-06  
 12 Jordan Jacobs             10 Fairport                 47-06  
 -- Katie Pendelberry         10 Penfield                 68-07  
 -- Gillian Humphreys          9 Penfield                 56-00  
 -- Nora Gjorvad              11 Penfield                 55-09  
 -- Melanie Martinez          10 Penfield                 51-09  
 -- Ruth E, Kelley            11 Penfield                 46-04  
 -- Nia Bush                  11 Penfield                 46-01  
 -- Ohanna Wang                9 Penfield                 42-08  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mike Baitsholts           12 Webster Thom             11.34   1 
  2 Patrick Hardy             11 Webster Thom             11.50   1 
  3 Laurence Doucette         10 Fairport                 11.54   1 
  4 Matt Colway               11 Webster Thom             11.76   2 
  5 Derek Thompson            12 Penfield                 12.07   1 
  6 Mike Whitmore             10 Penfield                 12.10   1 
  7 Tyler Stark               12 Fairport                 12.14   1 
  8 Cassidy Bertram           10 Fairport                 12.15   2 
  9 Jared Carello              9 Webster Thom             12.16   2 
 10 Landon Thomas             11 Fairport                 12.31   2 
 11 Matt Teglash              11 Penfield                 12.69   2 
 12 Matt Alchin               11 Penfield                 12.70   2 
 -- Trevor Jenks              11 Fairport                 12.16   3 
 -- Dylan Dimanda              9 Webster Thom             12.50   3 
 -- Brian DiVirgilio          10 Webster Thom             12.72   5 
 -- Tyler O'Meal              11 Fairport                 12.76   4 
 -- Zach Smith                11 Fairport                 12.76   4 
 -- Cole Mazzo                 9 Webster Thom             12.81   5 
 -- Michael Argentoeri        10 Penfield                 12.83   3 
 -- Joe Slomovic               9 Webster Thom             12.89   4 
 -- Ryan Zinn                  9 Webster Thom             13.07   3 
 -- Thomas Pink               10 Fairport                 13.08   5 
 -- Matt Campisi               9 Webster Thom             13.21   4 
 -- Ryan Falk                 11 Fairport                 13.24   5 
 -- Micheal Jorden             9 Fairport                 13.31   5 
 -- Philip DiFrancesco        11 Penfield                 13.47   3 
 -- Jacob Kremer              12 Penfield                 13.63   4 
 -- Reece VanDoren             9 Penfield                 13.65   5 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mike Baitsholts           12 Webster Thom             23.01   1 
  2 Ji-ren Hailey             11 Fairport                 23.30   1 
  3 Laurence Doucette         10 Fairport                 23.40   1 
  4 Matt Colway               11 Webster Thom             23.90   1 
  5 David Brannigan           10 Webster Thom             24.11   2 
  6 Patrick Hardy             11 Webster Thom             24.32   2 
  7 Matt Alchin               11 Penfield                 24.64   1 
  8 Heath Cottengim           11 Fairport                 24.76   2 
  9 Mike Whitmore             10 Penfield                 24.95   1 
 10 Matt Teglash              11 Penfield                 25.60   2 
 11 Bradley Baccaro           10 Fairport                 25.78   2 
 12 Michael Argentoeri        10 Penfield                 26.20   2 
 -- Jared Carello              9 Webster Thom             24.85   3 
 -- Harrison Kesel            11 Fairport                 25.34   3 
 -- Ben Slapelis              10 Webster Thom             25.54   4 
 -- Zach Smith                11 Fairport                 25.61   3 
 -- Brian DiVirgilio          10 Webster Thom             25.85   3 
 -- Thomas Pink               10 Fairport                 26.64   4 
 -- Tyler Secor               10 Fairport                 27.17   5 
 -- Brad Schumacher           12 Penfield                 27.18   3 
 -- Ethan Schadt              10 Webster Thom             27.28   4 
 -- Alec Mohney                9 Penfield                 27.62   4 
 -- Reece VanDoren             9 Penfield                 27.71   5 
 -- Micheal Jorden             9 Fairport                 28.00   5 
 -- Jacob Kremer              12 Penfield                 28.14   4 
 -- Michael Allchin            9 Penfield                 28.53   3 
 -- Collin O'Malley           10 Penfield                 28.65   5 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ji-ren Hailey             11 Fairport                 50.76   1 
  2 Jason Dunn                12 Fairport                 52.61   1 
  3 Matt Colway               11 Webster Thom             52.68   1 
  4 Max Allen                 11 Fairport                 53.73   2 
  5 Daniel Traver             10 Fairport                 54.57   2 
  6 Ben Slapelis              10 Webster Thom             55.58   2 
  7 Alex Rozanov              12 Penfield                 56.01   1 
  8 David Brannigan           10 Webster Thom             56.05   2 
  9 Alex Walczyk              11 Penfield                 57.80   2 
 10 Brian Baumer              10 Penfield                 58.64   2 
 11 Jon Novak                 10 Penfield               1:00.64   1 
 -- Fletcher Lill             10 Webster Thom             57.75   3 
 -- Dylan Dimanda              9 Webster Thom             58.02   3 
 -- Cole Mazzo                 9 Webster Thom             58.43   4 
 -- Matt Murante               9 Penfield                 59.19   3 
 -- Aaron Maltese              9 Webster Thom           1:00.77   4 
 -- Luke Trippi                9 Fairport               1:01.21   4 
 -- James Stokes              10 Fairport               1:01.46   3 
 -- Patrick MacDonald         10 Webster Thom           1:02.25   4 
 -- Tyler Secor               10 Fairport               1:02.36   4 
 -- Justin Au-Yeung           11 Fairport               1:03.92   3 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sasha Andrievsky          12 Webster Thom           2:02.01   1 
  2 Mike Mallow                9 Fairport               2:02.27   1 
  3 Nick Neamtu                9 Webster Thom           2:02.89   1 
  4 Seamus Sargeant           11 Fairport               2:04.23   1 
  5 Derek Swarthout           11 Penfield               2:04.78   1 
  6 Mitch Moran               12 Penfield               2:07.06   1 
  7 Macrae Kozody              9 Fairport               2:11.11   1 
  8 Josh Roman                10 Fairport               2:11.67   1 
  9 Wes Enterline             12 Webster Thom           2:12.08   1 
 10 Ford Hossler              11 Penfield               2:14.49   1 
 11 Jasper Suhr                9 Webster Thom           2:20.71   1 
 12 Kyle Heyer                 9 Penfield               2:22.39   1 
 -- Scott Straw               11 Fairport               2:10.96   2 
 -- Matthew Orcutt             9 Fairport               2:11.21   2 
 -- Chris Wright               9 Fairport               2:16.07   2 
 -- Kurt Rogers               10 Fairport               2:27.25   2 
 -- Ryan Shaw                 11 Webster Thom           2:28.94   2 
 -- Ben Cook                  10 Fairport               2:29.19   2 
 -- Patrick MacDonald         10 Webster Thom           2:37.92   2 
 -- Matt Lindke               11 Webster Thom           2:38.02   2 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jack Scott                12 Fairport               4:33.95   1 
  2 Evan Garvey               12 Webster Thom           4:36.07   1 
  3 Mike Kozlowski            11 Penfield               4:36.35   1 
  4 Josh Goldstein            11 Webster Thom           4:37.62   1 
  5 Jack Gillooly             10 Penfield               4:43.09   1 
  6 Chris Peffley             11 Webster Thom           4:47.52   1 
  7 David Grouse              11 Fairport               4:49.07   1 
  8 Brad Farnham               8 Penfield               4:50.72   1 
  9 Andrew Penner             12 Fairport               4:50.77   1 
 10 Matt Loce                 12 Webster Thom           5:00.35   1 
 11 Kyle Heyer                 9 Penfield               5:00.69   1 
 -- Kevin Witt                11 Webster Thom           4:53.67   2 
 -- Anthony Scalise            9 Fairport               5:00.81   2 
 -- Dominic Montante          12 Webster Thom           5:01.95   2 
 -- Daniel Yost               12 Webster Thom           5:05.98   2 
 -- Jack Murphy                8 Penfield               5:08.99   2 
 -- Jacob Baker                9 Fairport               5:33.52   2 
 -- Giullaume Hatta            9 Fairport               5:37.35   2 
 -- Max Battaglia              8 Penfield               5:40.42   2 
 -- Matt Mezzoprete            9 Penfield               5:40.75   2 
 -- Alasdair McClain          11 Fairport               5:51.07   2 
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 James White               11 Fairport              10:02.31  
  2 Keith Johnson             11 Webster Thom          10:04.35  
  3 Olivier Hatta             12 Fairport             J10:04.35  
  4 Jack Scott                12 Fairport              10:16.59  
  5 Brian Swider              11 Fairport              10:21.38  
  6 Ben Whitman               11 Webster Thom          10:28.25  
  7 Noah Michaels             11 Fairport              10:28.77  
  8 Mitchell Baller           12 Webster Thom          10:31.21  
  9 Justin Vestri             10 Webster Thom          10:33.37  
 10 Sean Welch                10 Webster Thom          10:43.24  
 11 Ryan Burnham              10 Fairport              10:43.25  
 12 Stephen Loce               9 Webster Thom          10:45.90  
 13 Cal Robinson              11 Penfield              10:57.98  
 14 Manuel Stoeckl            10 Penfield              11:00.58  
 15 Kellan Baker              11 Fairport              11:03.51  
 16 Chris Bosso                9 Penfield              11:13.26  
 17 Jake Hunt                 11 Fairport              11:31.41  
 18 Andy Seidman              11 Penfield              11:32.49  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pat Jones                 12 Fairport                 15.93   1 
  2 Alec Weidman              12 Webster Thom             17.05   1 
  3 Andrew Paratore           11 Fairport                 17.44   1 
  4 Charles Wygal             12 Webster Thom             17.84   1 
  5 Ryan Flynn                10 Webster Thom             17.92   2 
  6 Noah McDonald             11 Penfield                 18.35   1 
  7 Spencer Stokes            11 Penfield                 20.02   2 
  8 Connor Spiegel             9 Webster Thom             20.48   2 
  9 Michael Walgrove          10 Penfield                 21.23   2 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ryan Connal               11 Penfield               1:00.11   1 
  2 Alec Weidman              12 Webster Thom           1:01.30   1 
  3 Brandon Ottenschot         9 Webster Thom           1:01.79   1 
  4 Jason Dunn                12 Fairport               1:03.75   1 
  5 Ryan Flynn                10 Webster Thom           1:04.76   2 
  6 Andrew Paratore           11 Fairport               1:08.54   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Webster Thomas  'A'                                   45.17  
  2 Fairport  'A'                                         46.18  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Webster Thomas  'A'                                 3:35.28  
  2 Fairport  'A'                                       3:35.87  
  3 Penfield  'A'                                       4:01.19  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Webster Thomas  'A'                                 8:26.41  
  2 Fairport  'A'                                       8:42.51  
  3 Penfield  'A'                                       8:43.04  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Spencer Stokes            11 Penfield               5-10.00  
  2 Noah McDonald             11 Penfield               5-08.00  
  3 Connor Owen               10 Fairport               5-06.00  
  4 Matt Crowley              12 Webster Thom          J5-06.00  
  5 Jared Mathews             10 Fairport               5-04.00  
  6 Brant Crouse              12 Fairport              J5-04.00  
  7 Charles Wygal             12 Webster Thom           5-02.00  
  8 Gavin Drabik              11 Penfield              J5-02.00  
  9 Nick Kaptein              11 Webster Thom          J5-02.00  
 10 Zack Anarella             12 Webster Thom           5-00.00  
 11 Sean Mullings             11 Fairport               4-10.00  
 13 Reece VanDoren             9 Penfield              J4-10.00  
 -- Matt Murante               9 Penfield                    NH  
 -- Andrew Love               11 Fairport               4-10.00  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dana Forsgren             11 Fairport              12-00.00  
  2 Zack Anarella             12 Webster Thom         J12-00.00  
  3 Jared Mathews             10 Fairport              11-00.00  
  4 Charles Wygal             12 Webster Thom          10-06.00  
  5 Ethan Maguire             10 Penfield             J10-06.00  
  6 Noah McDonald             11 Penfield              10-00.00  
  7 Danny Schuhmacher         10 Penfield             J10-00.00  
  8 Matt Crowley              12 Webster Thom           9-06.00  
  9 Nick Kaptein              11 Webster Thom           9-00.00  
 10 Curtis Anderson           10 Fairport               8-00.00  
 -- Michael Allchin            9 Penfield                    NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pat Jones                 12 Fairport              18-05.00  
  2 Derek Thompson            12 Penfield              18-02.75  
  3 Matt Crowley              12 Webster Thom          18-01.25  
  4 Sam Bittker               11 Penfield              17-10.50  
  5 Spencer Stokes            11 Penfield              17-10.00  
  6 Connor Owen               10 Fairport              17-07.00  
  7 Trevor Jenks              11 Fairport              17-05.50  
  8 Jack Grieb                11 Webster Thom          17-03.25  
  9 Matthew Godwin            10 Webster Thom          17-01.50  
 10 Connor Miller             11 Fairport              16-09.00  
 11 Mark Yaxis                11 Webster Thom          16-04.50  
 12 Michael Walgrove          10 Penfield              15-05.50  
 -- Tyler O'Meal              11 Fairport              16-03.75  
 -- Timothy Hoff               9 Fairport              16-01.50  
 -- Collin O'Malley           10 Penfield              13-04.00  
 -- Bryson Scott               7 Penfield              11-08.00  
 -- Jacob Mackecknie           9 Penfield              10-05.00  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brant Crouse              12 Fairport              39-03.50  
  2 Matt Crowley              12 Webster Thom          38-07.25  
  3 Spencer Stokes            11 Penfield              38-02.25  
  4 Sam Bittker               11 Penfield              37-11.00  
  5 Jack Grieb                11 Webster Thom          37-08.00  
  6 Connor Miller             11 Fairport              36-09.00  
  7 Andrew Love               11 Fairport              36-06.00  
  8 Matthew Godwin            10 Webster Thom          36-05.00  
  9 Tyler O'Meal              11 Fairport              36-03.50  
 10 Mark Yaxis                11 Webster Thom          36-00.00  
 11 Gavin Drabik              11 Penfield              33-07.00  
 -- Sean Mullings             11 Fairport              32-08.00  
 -- Timothy Hoff               9 Fairport              31-02.50  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 David Mohney              12 Webster Thom          41-04.00  
  2 David Kukfa               12 Penfield              40-04.75  
  3 Jake Condello             12 Webster Thom          37-06.25  
  4 Bruno Winterman           12 Penfield              37-06.00  
  5 Aidan Murphy              12 Fairport              37-04.50  
  6 Mike Makowski             11 Webster Thom          37-02.25  
  7 Mark Baitsholts           10 Webster Thom          35-11.50  
  8 Stephan Castelli          12 Fairport              34-11.00  
  9 Sam Welkley               10 Penfield              33-06.75  
 10 Alex Brophy               11 Penfield              33-05.75  
 11 Alex Hull                 10 Fairport              32-06.75  
 12 Robert West               10 Fairport              31-10.50  
 -- Corey Mancuso             11 Webster Thom          29-11.25  
 -- Jake Cox                  10 Penfield              27-05.25  
 -- Thomas Coene               9 Webster Thom          27-04.50  
 -- Joseph Savoie             11 Fairport              27-03.25  
 -- Alex Tarkowski            10 Penfield              27-02.00  
 -- Tom Murphy                12 Penfield              24-09.25  
 -- Ryan Bacher               10 Webster Thom          23-11.50  
 -- Alex Fedele               10 Penfield              23-07.00  
 -- Josh Anglum               10 Penfield              21-04.75  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fritz Kaltenbach          12 Fairport                132-09  
  2 Stephan Castelli          12 Fairport                129-02  
  3 David Kukfa               12 Penfield                127-03  
  4 David Mohney              12 Webster Thom            115-04  
  5 Jake Condello             12 Webster Thom            111-01  
  6 Sam Welkley               10 Penfield                108-06  
  7 Mark Baitsholts           10 Webster Thom            107-08  
  8 Robert West               10 Fairport                103-09  
  9 Alex Brophy               11 Penfield                101-02  
 10 Mike Makowski             11 Webster Thom             99-10  
 11 Bruno Winterman           12 Penfield                 95-11  
 12 Aidan Murphy              12 Fairport                 95-01  
 -- Jake Cox                  10 Penfield                 99-10  
 -- Josh Anglum               10 Penfield                 83-10  
 -- Thomas Coene               9 Webster Thom             83-04  
 -- Ryan Bacher               10 Webster Thom             79-09  
 -- Joseph Savoie             11 Fairport                 77-01  
 -- Alex Tarkowski            10 Penfield                 76-07  
 -- Alex Hull                 10 Fairport                 67-10  
 -- Alex Fedele               10 Penfield                 66-07  
 -- Tom Murphy                12 Penfield                 65-10