Yen Timing Meet Services       HY-TEK's Meet Manager 5/18/2013 06:25 PM
                           Monroe County - 5/18/2013                           
                                   Hilton HS                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Madeline Kopp             12 Spencerport              12.33   6  10   
  2 Abby Frank                 8 Penfield                 12.82   6   8   
  3 Davida Hawkes             11 Pittsford Su             12.83   5   6   
  4 Kellee Washburn            9 Canandaigua              13.07   5   5   
  5 Taryn Prutsman            11 Webster Thom             13.08   6   3.50
  5 Victoria Banghart         10 Pittsford Me             13.08   6   3.50
  7 Dez Cubero                12 Webster Thom             13.13   4   2   
  8 Casey Leader              11 Spencerport              13.14   5   1   
  9 Charlene Kearns           12 Gates-Chili              13.16   6 
  9 Haley Brust               10 Hilton                   13.16   5 
 11 Shaiasia Davidson         11 Rush-Henriet             13.17   4 
 12 Nialah Owens              12 Penfield                 13.21   3 
 13 Sarah Frame                9 Webster Thom             13.24   4 
 14 jessica marlow            12 Greece Athen             13.27   5 
 15 Margo Tremaine            11 Pittsford Me             13.28   6 
 15 Aaliyah Holt              10 Greece Arcad             13.28   2 
 17 Ka'ayla Jones             11 Pittsford Me             13.32   5 
 18 Kailyn McKinley           10 Victor Centr             13.36   2 
 19 Tiana Haines               9 Gates-Chili              13.37   5 
 20 Jordan Beckley            10 East Irondeq             13.38   1 
 21 Kelsey Muir               12 Honeoye Fall             13.39   3 
 22 Amanda Chen                9 Pittsford Su             13.40   3 
 22 Aarika Colson             10 Gates-Chili              13.40   3 
 24 Julia Nicosia             10 Penfield                 13.41   3 
 24 Deaven Winebrake          12 Pittsford Su             13.41   3 
 26 Darcy DeAngelis           10 Spencerport              13.42   6 
 27 Samantha Brown            11 Webster Schr             13.43   4 
 28 Kristen Boyd              10 Batavia                  13.45   1 
 29 Michaela Traylor          10 Penfield                 13.46   2 
 29 Anne Ritchie              11 Fairport                 13.46   3 
 31 Aubrie Bleier             10 Pittsford Su             13.51   4 
 32 Margaret Kreienberg       10 Pittsford Me             13.52   2 
 32 Carly Lydon               11 Churchville-             13.52   4 
 34 Samoya Ricketts           10 Greece Olymp             13.53   2 
 35 India Gunnis              10 Penfield                 13.55   3 
 36 Veronica Grouse           12 Fairport                 13.57   4 
 37 kalea Bruks               10 West Irondeq             13.71   5 
 37 Kori Webster-Dixon        11 Gates-Chili              13.71   6 
 39 Lilly Lupinetti           11 Honeoye Fall             13.75   2 
 40 Amonie DiRoma             12 Spencerport              13.77   4 
 41 Amanda Balduf             12 Batavia                  13.87   1 
 42 Allie Samsonik            12 Brighton                 13.93   1 
 43 Naimah King               12 Brockport                14.39   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Madeline Kopp             12 Spencerport              25.09   7  10   
  2 Alyssia Colson            11 Gates-Chili              26.18   7   8   
  3 Christine Lyttle          12 Canandaigua              26.33   7   6   
  4 jessica marlow            12 Greece Athen             26.68   5   5   
  5 Anne Ritchie              11 Fairport                 26.92   6   4   
  6 Margo Tremaine            11 Pittsford Me             27.03   6   3   
  7 Michaela Traylor          10 Penfield                 27.13   6   2   
  8 Erika Tillotson            8 Victor Centr             27.20   6   1   
  9 Jessica Colmerauer        12 Canandaigua              27.23   6 
 10 Meg Hubregsen             11 Honeoye Fall             27.37   6 
 11 Annie Hanna                8 Pittsford Su             27.42   7 
 12 Grace Dunnigan             9 Pittsford Su             27.55   5 
 13 Jori Pistritto             8 Victor Centr             27.56   4 
 13 Samantha Brown            11 Webster Schr             27.56   7 
 15 Jenna Minges              11 Rush-Henriet             27.57   4 
 15 Sarah Giancursio           9 Penfield                 27.57   6 
 17 Sarah Frame                9 Webster Thom             27.68   5 
 18 Alexandra Teglash          9 Penfield                 27.70   7 
 19 Margaret Kreienberg       10 Pittsford Me             27.74   3 
 20 Timyia Thomas             12 Gates-Chili              27.75   2 
 21 Michele Zoyhofski         12 Webster Thom             27.77   5 
 22 India Gunnis              10 Penfield                 27.80   5 
 22 Mahagani Thomas           12 Rush-Henriet             27.80   4 
 24 Bryce Felton               9 Rush-Henriet             27.81   5 
 25 Aubrie Bleier             10 Pittsford Su             27.86   3 
 26 Davida Hawkes             11 Pittsford Su             27.88   7 
 27 Haley Brust               10 Hilton                   27.89   5 
 28 Kristen Boyd              10 Batavia                  27.92   2 
 29 Gia Keith                  9 Greece Arcad             27.97   2 
 30 Samoya Ricketts           10 Greece Olymp             28.02   4 
 31 Amanda Chen                9 Pittsford Su             28.13   1 
 32 Julia Flocco               9 Fairport                 28.14   2 
 33 Kelsey Muir               12 Honeoye Fall             28.15   3 
 34 Hannah Latragna           10 Hilton                   28.22   3 
 35 Caroline Hyman            10 Webster Thom             28.39   4 
 36 Catharine Lewis            9 Brighton                 28.42   3 
 37 Jordynn Barnnart          10 Greece Arcad             28.51   1 
 38 Becca Ritter               9 Fairport                 28.60   3 
 39 Amonie DiRoma             12 Spencerport              28.62   3 
 40 Amanda Balduf             12 Batavia                  28.67   2 
 41 Lilly Lupinetti           11 Honeoye Fall             28.83   4 
 42 Tianna Gunnis              9 Penfield                 28.85   2 
 43 Ally Nasello               9 Victor Centr             28.90   2 
 44 Kaitlyn Engdahl            9 Fairport                 28.96   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Madeline Kopp             12 Spencerport              55.37   6  10   
  2 Ceara Watson              10 Rush-Henriet             55.62   6   8   
  3 Emily Zeafla              11 Rush-Henriet             59.00   6   6   
  4 Shannon Page              10 Hilton                   59.88   6   5   
  5 Lauren Chester            10 Greece Olymp           1:00.62   5   4   
  6 Annie Hanna                8 Pittsford Su           1:00.66   6   3   
  7 Emma Merkey               11 Webster Schr           1:00.83   5   2   
  8 Lauren Star               12 Fairport               1:00.88   5   1   
  9 Jessica Colmerauer        12 Canandaigua            1:00.90   6 
 10 Brianna Calderon          12 East Irondeq           1:01.10   4 
 11 Erika Tillotson            8 Victor Centr           1:01.16   5 
 12 Grace Dunnigan             9 Pittsford Su           1:01.39   4 
 13 Lindsey Davenport         11 Webster Thom           1:01.41   5 
 14 Sarah Lacey                8 Gates-Chili            1:02.12   6 
 15 Sammy Watson               8 Rush-Henriet           1:02.46   4 
 16 Elvira Martinez           11 Rush-Henriet           1:02.61   5 
 17 Michele Zoyhofski         12 Webster Thom           1:02.69   4 
 17 Mahagani Thomas           12 Rush-Henriet           1:02.69   5 
 19 Becca Ritter               9 Fairport               1:03.05   4 
 20 Elizabeth Babb            11 Spencerport            1:03.10   4 
 21 megan moscato              9 Greece Athen           1:03.30   3 
 22 Gianna Gunnis              9 Penfield               1:03.48   5 
 23 Marissa Dispenza          10 Batavia                1:03.51   2 
 24 Hannah Latragna           10 Hilton                 1:04.47   3 
 25 Bryce Felton               9 Rush-Henriet           1:04.52   4 
 26 Catharine Lewis            9 Brighton               1:04.76   3 
 27 Colleen Miller            10 Webster Schr           1:04.91   3 
 28 Madeline Leon             10 Pittsford Me           1:05.29   2 
 28 Harley DeNoto             11 Pittsford Su           1:05.29   3 
 30 Sasha Fowler               9 Rush-Henriet           1:05.30   3 
 31 Julia Flocco               9 Fairport               1:05.79   2 
 32 Bridget Bayer             12 Pittsford Me           1:05.87   2 
 33 Makayla Binter             9 Greece Arcad           1:05.90   1 
 34 Janelle Handley           10 Greece Athen           1:06.20   2 
 35 Maeve Sargeant             9 Fairport               1:06.32   1 
 36 Jordynn Barnnart          10 Greece Arcad           1:06.37   4 
 37 Lauren Bamford            11 Pittsford Me           1:06.49   6 
 38 Sarah Jones               12 Hilton                 1:06.78   2 
 39 Shannon Wilson            10 Brockport              1:11.17   1 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ceara Watson              10 Rush-Henriet           2:17.28   2  10   
  2 Georgia Tuttle            12 West Irondeq           2:19.84   2   8   
  3 Natalie Neamtu             8 Webster Thom           2:20.70   2   6   
  4 Xaelel Allen-Caballero    10 Rush-Henriet           2:22.51   2   5   
  5 Heather Nortz             10 Fairport               2:23.39   2   4   
  6 Abbie Hill                10 Victor Centr           2:24.28   2   3   
  7 Alex Cooper               10 Rush-Henriet           2:24.76   2   2   
  8 Daria Stacy               10 Webster Thom           2:25.36   2   1   
  9 Mary Visca                10 Pittsford Su           2:25.85   2 
 10 Ellie Songer               9 Webster Thom           2:26.65   2 
 11 Nicole Amatore             9 Brockport              2:27.63   1 
 12 Elyse Barkstrom            8 Pittsford Me           2:28.09   2 
 13 Carlie Eagle              12 Canandaigua            2:29.50   1 
 14 Anna Kostarellis           8 Churchville-           2:29.59   2 
 15 McKensie Galusha           9 Pittsford Me           2:29.72   1 
 16 Abigail Monroe            12 Churchville-           2:29.92   1 
 17 Emily Vandereems           9 Canandaigua            2:29.99   1 
 18 Sarah Henretta             8 Fairport               2:30.55   1 
 19 Anna Tommasi               9 Pittsford Me           2:31.15   1 
 20 Colleen Yancey            11 Pittsford Me           2:31.83   1 
 21 Megan Tremaine            10 Pittsford Me           2:31.98   2 
 22 Claire Gilmore            10 Fairport               2:32.50   1 
 23 Melis Schildkraut         12 Penfield               2:33.59   1 
 24 Alyssa Ash                11 Webster Schr           2:35.17   1 
 25 Eleni Fleckenstein        10 Victor Centr           2:35.55   1 
 26 Andrea Johnson            10 Brighton               2:35.69   1 
 27 Kara Rosenthel            10 Greece Arcad           2:42.40   1 
 28 Alexis Kindig             11 Batavia                2:43.32   1 
 29 Bridget Bayer             12 Pittsford Me           2:45.28   1 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Katie Lembo               11 Penfield               4:33.30   2  10   
  2 Hannah Cole               12 Honeoye Fall           4:38.65   2   8   
  3 Siobhan Quinn             10 Rush-Henriet           4:44.22   2   6   
  4 Shannon Miller            10 Pittsford Me           4:44.48   2   5   
  5 Haley Keene               12 Hilton                 4:44.95   2   4   
  6 Georgia Tuttle            12 West Irondeq           4:45.05   2   3   
  7 Natalie Neamtu             8 Webster Thom           4:45.80   2   2   
  8 Kennedy Jensen            11 Canandaigua            4:46.19   2   1   
  9 Alex Cooper               10 Rush-Henriet           4:47.74   2 
 10 Autumn Albrecht           10 Brockport              4:48.96   2 
 11 Mary Visca                10 Pittsford Su           4:50.73   2 
 12 Karli O'Neill             12 Churchville-           4:52.65   2 
 13 Amanda Vestri              8 Webster Thom           4:53.34   2 
 14 Erin Sedita               11 Fairport               4:54.47   2 
 15 Colleen Yancey            11 Pittsford Me           4:57.73   1 
 16 Maggie Lawler             12 Victor Centr           4:57.81   2 
 17 Megan Sedita               9 Penfield               5:00.17   1 
 18 Kenzie Ward               12 Pittsford Su           5:00.83   2 
 19 Katie Edwards             12 Webster Schr           5:02.62   1 
 20 Kate van der Sloot        12 Pittsford Su           5:04.98   1 
 21 Lilly Pieper              11 Pittsford Me           5:05.17   1 
 22 Gabriella Hernandez       12 Greece Athen           5:07.80   1 
 23 Alexis Kindig             11 Batavia                5:10.34   1 
 24 Abby Sullivan             11 Canandaigua            5:13.45   1 
 25 Madeleine Pieper          11 Pittsford Me           5:14.30   1 
 26 Marisa Gingello           11 Penfield               5:14.73   1 
 27 Kathleen O'Brien          12 Webster Thom           5:21.58   1 
 28 Talia Pinker              11 Brighton               5:22.25   1 
 29 Megan Brown               12 Churchville-           5:26.02   1 
 30 Clara Wagner              11 West Irondeq           5:26.13   1 
 31 Shea Kinsella             10 Spencerport            5:33.46   1 
 32 Jaqueline Rayburn         12 Victor Centr           5:54.14   1 
 
Girls 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Martha Mevorach           11 Honeoye Fall          10:30.80   2  10   
  2 Trista Leo                11 Penfield              10:35.95   2   8   
  3 Riley Douglas             10 Honeoye Fall          10:54.86   2   6   
  4 Maggie Cecere              8 Batavia               10:55.85   2   5   
  5 Alexa Campbell            11 Brighton              11:02.32   2   4   
  6 Kari Tuite                10 Pittsford Me          11:06.36   2   3   
  7 Natalie Fitzgerald        11 Webster Schr          11:21.27   2   2   
  8 Shauna Glavin              7 Hilton                11:25.58   2   1   
  9 Claire Ludington          11 Webster Schr          11:25.88   2 
 10 Alex Carpenter             9 Webster Thom          11:34.17   2 
 11 Christian Conner          10 Fairport              11:34.80   2 
 12 Meghan Trimer             11 Gates-Chili           11:37.80   1 
 13 Kathryn Rohrer            10 Pittsford Me          11:41.39   2 
 14 Claire Anvelt              9 Pittsford Su          11:41.74   2 
 15 Megha Singh                9 Pittsford Me          11:43.81   2 
 16 Sarah Shapley              9 Fairport              11:47.63   1 
 17 Amanda Smith               9 Brighton              11:53.17   1 
 18 Abigail Williams           9 Fairport              11:54.59   1 
 19 Jennifer Broderick         9 Fairport              11:56.25   1 
 20 Ashley Ghaemi             12 Fairport              11:59.20   1 
 21 Sophie Edwards             9 Pittsford Su          11:59.44   1 
 22 Hayley Miller             12 Canandaigua           12:03.34   1 
 23 Faith Gruver              11 Greece Athen          12:03.59   1 
 24 Charlotte Nazarian         7 Penfield              12:05.28   1 
 25 Alexandra Novak           12 Pittsford Me          12:06.19   2 
 26 Carly Acquilano           11 Victor Centr          12:28.95   1 
 27 Lianna Liu                 9 Greece Arcad          12:34.88   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Christine Lyttle          12 Canandaigua              15.08   5  10   
  2 Alyssia Colson            11 Gates-Chili              15.32   5   8   
  3 Samantha Carro            10 Canandaigua              15.98   5   6   
  4 Dez Cubero                12 Webster Thom             16.07   5   5   
  5 Melanie Kehoe             12 Brockport                16.33   5   4   
  6 Sarah Shellard            12 Victor Centr             16.42   4   3   
  7 Maryanna Hauck            11 Brockport                16.47   3   2   
  8 Charlene Kearns           12 Gates-Chili              16.57   4   1   
  9 Jenna Minges              11 Rush-Henriet             16.58   5 
 10 Harper Stewart            10 Penfield                 16.66   4 
 11 Brianna Calderon          12 East Irondeq             17.01   4 
 11 Rebecca Weidman           12 Webster Schr             17.01   5 
 13 Julie Shevlin             12 Greece Arcad             17.06   4 
 14 Sarah Wied                10 Canandaigua              17.12   3 
 15 Ellie Ramirez              9 Rush-Henriet             17.21   3 
 16 Marissa Dispenza          10 Batavia                  17.25   3 
 17 Jessica Sullivan          10 Honeoye Fall             17.29   4 
 18 Alexa Bartosiewicz        11 Penfield                 17.37   3 
 19 Ellie Garno               12 Hilton                   17.53   3 
 20 Elizabeth McGuire         12 Honeoye Fall             17.64   2 
 21 Molly Kase                10 Brighton                 17.73   4 
 22 Carlie Austin             12 Victor Centr             17.93   2 
 23 Casey Leader              11 Spencerport              18.01   2 
 24 Jenna Titus               12 Honeoye Fall             18.05   2 
 25 Amanda Woodard             9 Pittsford Me             18.35   1 
 26 Terra Sheridan            11 Honeoye Fall             18.53   2 
 27 Zoe Herrick               11 Greece Athen             18.66   2 
 28 Rebekah White             11 Spencerport              18.88   2 
 29 Elizabeth Maffett         12 Spencerport              19.61   1 
 30 Kelly Statskey             9 Rush-Henriet             19.90   3 
 31 Ciara Manske              10 Fairport                 22.81   3 
 -- Melody Hancock            10 Penfield                    FS   4 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Melanie Kehoe             12 Brockport              1:06.29   4  10   
  2 Brianna Calderon          12 East Irondeq           1:07.13   4   8   
  3 Valerie Palermo           12 Webster Schr           1:08.44   4   6   
  4 Katie Renna               12 Fairport               1:10.55   4   5   
  5 Natalie Hoppe             11 Penfield               1:11.12   4   4   
  6 Sarah Lacey                8 Gates-Chili            1:11.26   2   3   
  7 Norah Arnold               9 Hilton                 1:11.98   3   2   
  8 Jacqueline Rogers          9 Victor Centr           1:12.36   2   1   
  9 Kate Erickson             11 Victor Centr           1:13.01   3 
 10 Elizabeth McGuire         12 Honeoye Fall           1:13.05   2 
 11 Emily Herrman              9 Victor Centr           1:13.09   4 
 12 Stephanie Wojnowski       10 East Irondeq           1:13.38   2 
 13 Amanda Woodard             9 Pittsford Me           1:13.53   2 
 14 Emmy Held                 12 Honeoye Fall           1:13.73   3 
 15 Dakota Dugan               9 Webster Thom           1:13.92   2 
 16 Genevieve Rotz            10 Canandaigua            1:14.19   3 
 17 Marissa Dispenza          10 Batavia                1:14.48   3 
 18 Johanna Wanberg           12 Pittsford Su           1:14.99   3 
 19 Ellie Ramirez              9 Rush-Henriet           1:15.37   2 
 20 Olivia Sedita              8 Fairport               1:15.52   3 
 21 Lauren Bates              11 Canandaigua            1:16.07   3 
 22 Abby Bourcy               10 Penfield               1:17.07   4 
 23 Zoe Herrick               11 Greece Athen           1:17.96   1 
 24 Morgan Urbanek            12 Webster Schr           1:19.35   1 
 25 Rebecca Weidman           12 Webster Schr           1:20.51   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Valerie Palermo           12 Webster Schr           6:55.84   10   
  2 Jenny Coleman             10 Hilton                 7:38.62    8   
  3 Alexa Campbell            11 Brighton               7:41.17    6   
  4 Tory Fahrenholz            9 Penfield               7:43.06    5   
  5 Mary Kunigan              10 Hilton                 7:53.35    4   
  6 Kate Erickson             11 Victor Centr           7:59.21    3   
  7 Julia Wiseman             10 Webster Schr           8:03.47    2   
  8 Clara Wagner              11 West Irondeq           8:04.33    1   
  9 Kristina Glitch           11 Rush-Henriet           8:07.34  
 10 Stephanie Wojnowski       10 East Irondeq           8:11.61  
 11 Rachel Smith              11 Pittsford Su           8:12.84  
 12 McKenzie Angus             9 Penfield               8:13.52  
 13 Madi Schriefer             9 Pittsford Me           8:15.62  
 14 Marissa Powers            10 Hilton                 8:24.61  
 15 Casey Mulroy              11 Pittsford Su           8:29.60  
 16 Ann Marie Mozrall          9 Pittsford Su           8:30.53  
 17 Kelsie Canessa             8 Webster Schr           8:30.89  
 18 Kaylee Cassidy            10 Batavia                8:58.81  
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Canandaigua                                           50.37   3  10   
  2 Penfield                                              50.81   3   8   
  3 Webster Thomas                                        51.12   2   6   
  4 Spencerport                                           51.29   1   5   
  5 Fairport                                              51.32   3   4   
  6 Pittsford Sutherland                                  51.48   3   3   
  7 Pittsford Mendon                                      51.58   3   2   
  8 Rush-Henrietta                                        52.20   2   1   
  9 Webster Schroeder                                     52.29   2 
 10 Honeoye Falls-Lima                                    52.74   2 
 11 East Irondequoit                                      52.76   2 
 12 Greece Olympia                                        52.93   1 
 13 Victor Central                                        53.16   3 
 14 Greece Athena                                         53.39   1 
 15 Hilton                                                53.53   3 
 16 Gates-Chili                                           53.55   3 
 17 Batavia                                               53.63   2 
 18 Brighton                                              54.17   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fairport                                            4:05.05   2  10   
  2 Pittsford Mendon                                    4:09.56   2   8   
  3 Pittsford Sutherland                                4:11.15   2   6   
  4 Penfield                                            4:11.94   2   5   
  5 Victor Central                                      4:14.37   2   4   
  6 Brighton                                            4:21.66   1   3   
  7 Webster Thomas                                      4:23.45   2   2   
  8 Batavia                                             4:24.82   1   1   
  9 Greece Olympia                                      4:32.24   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pittsford Mendon                                    9:36.53   10   
  2 Penfield                                            9:53.45    8   
  3 Webster Thomas                                      9:59.21    6   
  4 Hilton                                             10:01.03    5   
  5 Honeoye Falls-Lima                                 10:01.19    4   
  6 Fairport                                           10:04.20    3   
  7 Rush-Henrietta                                     10:09.34    2   
  8 Webster Schroeder                                  10:23.81    1   
  9 Churchville-Chili                                  10:28.90  
 10 Batavia                                            10:41.92  
 11 Victor Central                                     10:46.09  
 12 Gates-Chili                                        11:07.21  
 
Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Joanna Heath              12 West Irondeq           5-03.00      1.60m  10   
  2 Janella Hughes            11 Greece Arcad           5-02.00      1.57m   8   
  3 Rebecca Weidman           12 Webster Schr           4-10.00      1.47m   5   
  3 Katie Fisher              12 Greece Athen           4-10.00      1.47m   5   
  3 Katie Renna               12 Fairport               4-10.00      1.47m   5   
  6 Sarah Killip               9 Webster Schr          J4-10.00      1.47m   3   
  7 Jordan Silver              9 Penfield              J4-10.00      1.47m   1.50
  7 Makayla Binter             9 Greece Arcad          J4-10.00      1.47m   1.50
  9 Morgan Perrin             10 Canandaigua           J4-10.00      1.47m 
  9 Ashley Jarkowski          12 Churchville-          J4-10.00      1.47m 
  9 Chelsey Wilbern           11 Spencerport           J4-10.00      1.47m 
  9 Megan Farrell             11 Penfield              J4-10.00      1.47m 
  9 Harper Stewart            10 Penfield              J4-10.00      1.47m 
  9 Morgan Clark              12 Webster Thom          J4-10.00      1.47m 
 15 Carly Lydon               11 Churchville-           4-08.00      1.42m 
 15 Haley Brust               10 Hilton                 4-08.00      1.42m 
 17 Jessica Wisniewski        12 Rush-Henriet           4-06.00      1.37m 
 17 Ajia McIntyre             10 Greece Athen           4-06.00      1.37m 
 17 Madison O'Brian            9 Penfield               4-06.00      1.37m 
 17 Sara Thomas               10 Webster Thom           4-06.00      1.37m 
 17 Alyssia Colson            11 Gates-Chili            4-06.00      1.37m 
 17 Beverly Tremblay          11 Brockport              4-06.00      1.37m 
 17 Rebekah White             11 Spencerport            4-06.00      1.37m 
 24 Meg Beiter                10 Fairport               4-04.00      1.32m 
 24 Christa Lawniczak         12 Churchville-           4-04.00      1.32m 
 24 Juliette Belanger          9 Brighton               4-04.00      1.32m 
 -- Jessica Derefinko         12 Batavia                     NH            
 -- Julia Flocco               9 Fairport                    NH            
 -- Terra Sheridan            11 Honeoye Fall                NH            
 
Girls Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Zoe Camillaci             10 Hilton                11-09.00      3.58m  10   
  2 Charlene Kearns           12 Gates-Chili           11-00.00      3.35m   8   
  3 Sarah Pirnie              10 Hilton                10-06.00      3.20m   6   
  4 Molly Luger               11 Penfield              10-00.00      3.04m   5   
  5 Aleta Brown               12 Brighton               9-06.00      2.89m   4   
  6 Julia Gravante            12 Gates-Chili            9-00.00      2.74m   3   
  7 Taylor Haude               9 Hilton                J9-00.00      2.74m   2   
  8 Allison Gardella          12 Penfield              J9-00.00      2.74m   1   
  9 Breanna Clark             11 Batavia                8-06.00      2.59m 
  9 Nadine Buschner           12 Brighton               8-06.00      2.59m 
  9 Grace O'Brien             10 Honeoye Fall           8-06.00      2.59m 
  9 Elizabeth Babb            11 Spencerport            8-06.00      2.59m 
  9 Madeline Leon             10 Pittsford Me           8-06.00      2.59m 
  9 Hunter Filer              11 Victor Centr           8-06.00      2.59m 
  9 Abbey Lee                 11 Webster Thom           8-06.00      2.59m 
 16 Amanda Slack              10 Penfield               8-00.00      2.43m 
 16 Rachel Yuhas              12 Rush-Henriet           8-00.00      2.43m 
 16 Kristyn Mott              10 Batavia                8-00.00      2.43m 
 16 Sadie Wolters             12 Hilton                 8-00.00      2.43m 
 16 Jessica Sullivan          10 Honeoye Fall           8-00.00      2.43m 
 21 Rachel Siciliano          10 Hilton                 7-06.00      2.28m 
 21 Abby Merritt              12 East Irondeq           7-06.00      2.28m 
 21 Fiona Daloia              12 Webster Schr           7-06.00      2.28m 
 24 Kailey Vickers-Gelo       12 Greece Olymp           7-00.00      2.13m 
 24 Lea Knoche                11 Brockport              7-00.00      2.13m 
 24 Kara Rosenthel            10 Greece Arcad           7-00.00      2.13m 
 24 Lauren Sanna              12 Pittsford Su           7-00.00      2.13m 
 28 Shelby Keefer             11 Greece Olymp           6-06.00      1.98m 
 28 Lily Hoyser                8 Pittsford Me           6-06.00      1.98m 
 
Girls Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Alyssia Colson            11 Gates-Chili           17-00.50      5.19m  10   
  2 Darcy DeAngelis           10 Spencerport           16-06.50      5.04m   8   
  3 Alex Kober                12 Webster Schr          16-03.50      4.96m   6   
  4 Charlene Kearns           12 Gates-Chili           16-03.00      4.95m   5   
  5 Joanna Heath              12 West Irondeq          16-02.50      4.94m   4   
  6 Sarah Wied                10 Canandaigua           16-00.00      4.87m   3   
  7 Kelsey Muir               12 Honeoye Fall          15-10.75      4.84m   2   
  8 Rachel Walsh              12 Greece Athen          15-07.75      4.76m   1   
  9 Harper Stewart            10 Penfield              15-06.00      4.72m 
 10 Lisa Huynh                10 Churchville-          15-03.50      4.66m 
 10 Aajah Hunter              10 Victor Centr          15-03.50      4.66m 
 12 Rachel Siciliano          10 Hilton                15-02.50      4.63m 
 13 Sydney Durawa             10 Batavia               15-02.00      4.62m 
 13 Marley Jarvis             10 Webster Thom          15-02.00      4.62m 
 15 Amonie DiRoma             12 Spencerport           15-01.50      4.61m 
 16 Ellie Garno               12 Hilton                15-01.25      4.60m 
 17 catherine wilbur          12 Greece Athen          15-01.00      4.59m 
 18 Olivia Lewis               9 Churchville-          15-00.50      4.58m 
 18 Rebekah White             11 Spencerport           15-00.50      4.58m 
 20 Meg Hubregsen             11 Honeoye Fall          15-00.25      4.57m 
 21 Lauren Bamford            11 Pittsford Me          15-00.00      4.57m 
 21 Rachel Dodson             11 Brockport             15-00.00      4.57m 
 23 Jessica Sullivan          10 Honeoye Fall          14-11.25      4.55m 
 24 Tori Thompson              9 Rush-Henriet          14-11.00      4.54m 
 25 Kelsey Hill               12 Batavia               14-10.75      4.54m 
 26 Jordan Beckley            10 East Irondeq          14-09.00      4.49m 
 26 Kathleen Irwin            11 Webster Schr          14-09.00      4.49m 
 28 Emmy Held                 12 Honeoye Fall          14-07.50      4.45m 
 29 Megan Gagnier              9 Brighton              14-06.25      4.42m 
 30 Victoria Farina           10 Hilton                14-05.50      4.40m 
 31 Kristyn Mott              10 Batavia               14-05.00      4.39m 
 32 Lauren Star               12 Fairport              14-04.25      4.37m 
 33 Aaliyah Holt              10 Greece Arcad          14-03.00      4.34m 
 34 Dasia Barclay              9 Greece Olymp          14-01.00      4.29m 
 34 Anna Burgin                9 Webster Schr          14-01.00      4.29m 
 36 Terra Sheridan            11 Honeoye Fall          13-10.50      4.22m 
 37 Aubrie Bleier             10 Pittsford Su          13-06.50      4.12m 
 38 Anne Ritchie              11 Fairport              13-05.00      4.08m 
 39 Harley DeNoto             11 Pittsford Su          13-03.75      4.05m 
 40 Veronica Grouse           12 Fairport              13-03.25      4.04m 
 41 Amy Wagner                10 Brighton              13-02.25      4.01m 
 42 Karine Rose               12 Hilton                11-07.25      3.53m 
 -- Tiana Haines               9 Gates-Chili               FOUL            
 -- Ka'ayla Jones             11 Pittsford Me              FOUL            
 
Girls Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Alex Kober                12 Webster Schr          35-09.00     10.89m  10   
  2 Davida Hawkes             11 Pittsford Su          35-04.50     10.78m   8   
  3 Selena Perrin             12 Canandaigua           34-07.75     10.56m   6   
  4 catherine wilbur          12 Greece Athen          34-02.50     10.42m   5   
  5 Darcy DeAngelis           10 Spencerport           33-08.25     10.26m   4   
  6 Kelsey Hill               12 Batavia               33-05.00     10.18m   3   
  7 Maryanna Hauck            11 Brockport             33-02.75     10.12m   2   
  8 Kathleen Irwin            11 Webster Schr          33-01.00     10.08m   1   
  9 Elvira Martinez           11 Rush-Henriet          32-10.00     10.00m 
 10 Juliette Belanger          9 Brighton              32-08.75      9.97m 
 11 Marley Jarvis             10 Webster Thom          32-07.25      9.93m 
 12 Olivia Lewis               9 Churchville-          32-04.50      9.86m 
 13 Zara Lakehal Ayat          9 Fairport              32-03.00      9.82m 
 14 Dasia Barclay              9 Greece Olymp          32-00.50      9.76m 
 15 Erika Tillotson            8 Victor Centr          31-08.50      9.66m 
 16 Joanna Heath              12 West Irondeq          31-06.50      9.61m 
 17 Jessica Wisniewski        12 Rush-Henriet          31-04.50      9.56m 
 18 Lisa Huynh                10 Churchville-          31-04.00      9.55m 
 19 Sydney Durawa             10 Batavia               31-03.50      9.53m 
 20 Victoria Farina           10 Hilton                31-01.50      9.48m 
 20 Kristyn Mott              10 Batavia               31-01.50      9.48m 
 22 Jordan Beckley            10 East Irondeq          30-11.00      9.42m 
 23 Rachel Smith              11 Pittsford Su          30-06.50      9.30m 
 24 Leanna Harris              9 Greece Olymp          30-02.25      9.20m 
 25 Meghan Hill               10 Pittsford Me          30-01.50      9.18m 
 26 Celeste Caccavale         12 Penfield              29-10.00      9.09m 
 27 Kailyn McKinley           10 Victor Centr          29-06.00      8.99m 
 28 Rebekah McNeill           11 Rush-Henriet          29-04.00      8.94m 
 29 Rachel Willard            11 Fairport              29-00.00      8.83m 
 30 Meg Beiter                10 Fairport              28-08.50      8.75m 
 31 Amanda Slack              10 Penfield              28-07.50      8.72m 
 32 Karley Schuhart           10 Penfield              28-04.00      8.63m 
 33 Ka'ayla Jones             11 Pittsford Me          26-04.50      8.03m 
 34 Aajah Hunter              10 Victor Centr           3-00.00      0.91m 
 -- Madeline Leon             10 Pittsford Me              FOUL            
 -- Sam Carlson               10 Webster Thom              FOUL            
 
Girls Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Victoire Kothor           11 Greece Athen          39-07.00     12.06m  10   
  2 Sydney Kurtic             12 Honeoye Fall          37-09.00     11.50m   8   
  3 Maria Jackson             12 Hilton                34-07.00     10.54m   6   
  4 Brianna Lewis             11 Rush-Henriet          33-09.50     10.29m   5   
  5 Jolanta Davis             12 Greece Arcad          32-01.00      9.77m   4   
  6 Megan Smith               10 Brockport             31-10.75      9.72m   3   
  7 Ezgi Dilek                12 Greece Arcad          31-10.50      9.71m   2   
  8 Steevie Hill              11 Victor Centr          31-09.50      9.69m   1   
  9 Chinue Omeri              10 East Irondeq          30-09.50      9.38m 
 10 Breeanna Campell          11 Victor Centr          30-06.00      9.29m 
 11 Jessica Derefinko         12 Batavia               29-00.50      8.85m 
 12 Alexa Guzman               9 Fairport              28-05.00      8.66m 
 13 Kori Webster-Dixon        11 Gates-Chili           28-02.75      8.60m 
 14 Jennifer McMillian        12 Greece Olymp          28-01.25      8.56m 
 15 Siniyah Sutton-Barton     11 Churchville-          28-00.50      8.54m 
 16 Liz Smith                 10 Batavia               26-07.75      8.12m 
 17 Sarah Whiteside           11 Spencerport           26-04.00      8.02m 
 18 Samantha Slossar          12 Brockport             25-10.00      7.87m 
 19 TinTin Ren                12 Pittsford Me          25-06.50      7.78m 
 20 Geralyn Halmond           10 Brockport             25-05.50      7.75m 
 21 Gabriella Bell            10 Fairport              25-02.50      7.68m 
 22 Rebecca Rock               9 Penfield              24-01.00      7.34m 
 
Girls Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Maria Jackson             12 Hilton                  118-10     36.22m  10   
  2 Eibhlin Regan             12 Pittsford Su            107-09     32.84m   8   
  3 Sydney Kurtic             12 Honeoye Fall            107-07     32.79m   6   
  4 Victoire Kothor           11 Greece Athen            101-01     30.81m   5   
  5 Maddy Bradway              9 Pittsford Me             99-06     30.32m   4   
  6 Ezgi Dilek                12 Greece Arcad             93-09     28.57m   3   
  7 TinTin Ren                12 Pittsford Me             92-07     28.21m   2   
  8 Megan Smith               10 Brockport                91-04     27.83m   1   
  9 Kelsey Hill               12 Batavia                  89-11     27.40m 
 10 Jolanta Davis             12 Greece Arcad             88-06     26.97m 
 11 Rachel Cassorla           10 Webster Schr             87-10     26.77m 
 12 Steevie Hill              11 Victor Centr             87-09     26.74m 
 13 Kamryn Peffley            10 Webster Thom             86-11     26.49m 
 14 Geralyn Halmond           10 Brockport                86-10     26.46m 
 15 Lindsay Martinescu        12 Webster Schr             84-05     25.73m 
 16 Lindsay Shevlin           11 Webster Thom             81-03     24.76m 
 17 Sarah Payne               11 Victor Centr             79-11     24.35m 
 18 Alexa Bartosiewicz        11 Penfield                 79-09     24.30m 
 19 Siniyah Sutton-Barton     11 Churchville-             79-05     24.20m 
 20 Selena Perrin             12 Canandaigua              78-07     23.95m 
 21 Alexa Guzman               9 Fairport                 77-11     23.74m 
 22 Rebecca Rock               9 Penfield                 77-03     23.54m 
 23 Lidia DeHaven             10 Brockport                76-10     23.41m 
 24 Gabrielle Bell            10 Fairport                 76-00     23.16m 
 25 Breeanna Campell          11 Victor Centr             74-04     22.65m 
 26 Liz Smith                 10 Batavia                  73-03     22.32m 
 27 DeYonna Goolsby           11 Gates-Chili              70-02     21.38m 
 28 Dora Devay                11 Batavia                  69-04     21.13m 
 29 Claire Towey              11 Fairport                 68-03     20.80m 
 30 Kathryn Fisher             9 Victor Centr             67-03     20.49m 
 31 Blair Darcy               10 Webster Thom             66-09     20.34m 
 32 Lynette Collazo           12 Spencerport              66-01     20.14m 
 33 Jennifer McMillian        12 Greece Olymp             64-10     19.76m 
 34 Whitney Case              12 Batavia                  58-06     17.83m 
 -- Chinue Omeri              10 East Irondeq              FOUL            
 -- Ashley Brown              12 Brighton                  FOUL            
 -- Elizabeth Emerson         10 Batavia                   FOUL            
 -- Setsu Sharp               12 Brighton                  FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Turner               12 Victor Centr           2:32.39     663
  2 Isabelle Ballet           12 Pittsford Me           2:32.89     657
  3 Brienne Stike              8 Hilton                 2:35.84     621
  4 Ann Bisognano             10 Pittsford Su           2:35.96     620
  5 Natalie Meyer             12 Pittsford Me           2:38.89     586
  6 Shannon O'Leary           11 Honeoye Fall           2:43.25     536
  7 Janay Mull                11 Rush-Henriet           2:44.56     522
  8 Chelsea Mountain          10 Batavia                2:46.27     503
  9 Earnie Burapan             8 Hilton                 2:51.51     448
 10 Eboni Jackson              9 Penfield               2:52.44     439
 11 Isabella Delisanti         9 Penfield               2:54.03     423
 12 Claire McClusky           11 Penfield               2:55.25     411
 13 Hannah Barber             12 Pittsford Me           2:55.44     409
 14 Raven Hilfiker            10 East Irondeq           2:57.53     388
 15 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet           2:58.33     381
 16 Rachel Dobjeleski         11 Rush-Henriet           3:02.35     344
 17 Haley Case                11 Batavia                3:14.47     242
 18 Ta'Jah Hunt                9 Rush-Henriet           3:19.15     208
 19 Sabrina Disalvo           12 Batavia                3:22.03     188
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mary Turner               12 Victor Centr             17.47   3    544
  2 Ann Bisognano             10 Pittsford Su             17.65   2    525
  3 Natalie Meyer             12 Pittsford Me             17.82   3    507
  4 Isabella Delisanti         9 Penfield                 18.46   3    442
  5 Eboni Jackson              9 Penfield                 18.66   1    423
  6 Isabelle Ballet           12 Pittsford Me             19.07   1    384
  7 Ta'Jah Hunt                9 Rush-Henriet             19.10   2    381
  8 Earnie Burapan             8 Hilton                   19.45   3    349
  9 Janay Mull                11 Rush-Henriet             19.49   3    346
 10 Taylor Samuel             10 Fairport                 20.01   3    301
 11 Hannah Barber             12 Pittsford Me             20.06   2    297
 12 Shannon O'Leary           11 Honeoye Fall             20.18   2    287
 13 Sabrina Disalvo           12 Batavia                  20.34   3    275
 14 Haley Case                11 Batavia                  20.53   2    260
 15 Brienne Stike              8 Hilton                   21.35   1    200
 16 Claire McClusky           11 Penfield                 21.78   2    171
 17 Raven Hilfiker            10 East Irondeq             22.71   1    116
 18 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet             24.22   1     48
 19 Chelsea Mountain          10 Batavia                  24.43   1     41
 20 Rachel Dobjeleski         11 Rush-Henriet             27.54   1 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Natalie Meyer             12 Pittsford Me             1.57m    5-01.75    701
  2 Mary Turner               12 Victor Centr             1.42m    4-07.75    534
  2 Isabelle Ballet           12 Pittsford Me             1.42m    4-07.75    534
  2 Janay Mull                11 Rush-Henriet             1.42m    4-07.75    534
  5 Taylor Samuel             10 Fairport                 1.37m    4-06.00    481
  5 Brienne Stike              8 Hilton                   1.37m    4-06.00    481
  7 Eboni Jackson              9 Penfield                 1.32m    4-04.00    429
  7 Ann Bisognano             10 Pittsford Su             1.32m    4-04.00    429
  7 Hannah Barber             12 Pittsford Me             1.32m    4-04.00    429
  7 Shannon O'Leary           11 Honeoye Fall             1.32m    4-04.00    429
  7 Raven Hilfiker            10 East Irondeq             1.32m    4-04.00    429
 12 Haley Case                11 Batavia                  1.27m    4-02.00    379
 12 Chelsea Mountain          10 Batavia                  1.27m    4-02.00    379
 14 Earnie Burapan             8 Hilton                   1.22m    4-00.00    331
 14 Claire McClusky           11 Penfield                 1.22m    4-00.00    331
 14 Rachel Dobjeleski         11 Rush-Henriet             1.22m    4-00.00    331
 14 Isabella Delisanti         9 Penfield                 1.22m    4-00.00    331
 14 Sabrina Disalvo           12 Batavia                  1.22m    4-00.00    331
 19 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet             1.17m    3-10.00    284
 20 Ta'Jah Hunt                9 Rush-Henriet             1.12m    3-08.00    239
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Natalie Meyer             12 Pittsford Me             4.64m   15-02.75    464
  2 Earnie Burapan             8 Hilton                   4.44m   14-07.00    413
  3 Isabelle Ballet           12 Pittsford Me             4.30m   14-01.25    379
  4 Hannah Barber             12 Pittsford Me             4.20m   13-09.50    355
  5 Taylor Samuel             10 Fairport                 4.10m   13-05.50    331
  6 Isabella Delisanti         9 Penfield                 4.07m   13-04.25    324
  7 Sabrina Disalvo           12 Batavia                  4.06m   13-04.00    322
  8 Brienne Stike              8 Hilton                   4.00m   13-01.50    308
  9 Ta'Jah Hunt                9 Rush-Henriet             3.95m   12-11.50    296
 10 Ann Bisognano             10 Pittsford Su             3.93m   12-10.75    292
 11 Raven Hilfiker            10 East Irondeq             3.88m   12-08.75    281
 12 Janay Mull                11 Rush-Henriet             3.86m   12-08.00    276
 13 Shannon O'Leary           11 Honeoye Fall             3.85m   12-07.75    274
 14 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet             3.83m   12-06.75    270
 15 Eboni Jackson              9 Penfield                 3.82m   12-06.50    267
 16 Claire McClusky           11 Penfield                 3.67m   12-00.50    235
 17 Chelsea Mountain          10 Batavia                  3.59m   11-09.50    218
 18 Haley Case                11 Batavia                  3.48m   11-05.00    196
 19 Mary Turner               12 Victor Centr             3.47m   11-04.75    194
 20 Rachel Dobjeleski         11 Rush-Henriet             3.05m   10-00.25    116
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Turner               12 Victor Centr             8.71m   28-07.00    445
  2 Ann Bisognano             10 Pittsford Su             8.67m   28-05.50    443
  3 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet             8.55m   28-00.75    435
  4 Haley Case                11 Batavia                  8.14m   26-08.50    408
  5 Natalie Meyer             12 Pittsford Me             8.10m   26-07.00    406
  6 Sabrina Disalvo           12 Batavia                  7.97m   26-01.75    397
  7 Chelsea Mountain          10 Batavia                  7.76m   25-05.50    384
  8 Hannah Barber             12 Pittsford Me             7.62m   25-00.00    375
  9 Janay Mull                11 Rush-Henriet             7.25m   23-09.50    351
 10 Isabella Delisanti         9 Penfield                 6.98m   22-11.00    334
 11 Taylor Samuel             10 Fairport                 6.60m   21-08.00    309
 12 Isabelle Ballet           12 Pittsford Me             6.43m   21-01.25    299
 13 Shannon O'Leary           11 Honeoye Fall             6.18m   20-03.50    283
 14 Brienne Stike              8 Hilton                   6.15m   20-02.25    281
 15 Earnie Burapan             8 Hilton                   5.96m   19-06.75    269
 16 Eboni Jackson              9 Penfield                 5.92m   19-05.25    266
 17 Raven Hilfiker            10 East Irondeq             5.90m   19-04.25    265
 18 Ta'Jah Hunt                9 Rush-Henriet             5.76m   18-10.75    256
 19 Claire McClusky           11 Penfield                 5.70m   18-08.50    252
 20 Rachel Dobjeleski         11 Rush-Henriet             4.80m   15-09.00    196
 
Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Natalie Meyer             12 Pittsford Me              2664   10   
  2 Mary Turner               12 Victor Centr              2380    8   
  3 Ann Bisognano             10 Pittsford Su              2309    6   
  4 Isabelle Ballet           12 Pittsford Me              2253    5   
  5 Janay Mull                11 Rush-Henriet              2029    4   
  6 Brienne Stike              8 Hilton                    1891    3   
  7 Hannah Barber             12 Pittsford Me              1865    2   
  8 Isabella Delisanti         9 Penfield                  1854    1   
  9 Eboni Jackson              9 Penfield                  1824  
 10 Earnie Burapan             8 Hilton                    1810  
 11 Shannon O'Leary           11 Honeoye Fall              1809  
 12 Chelsea Mountain          10 Batavia                   1525  
 13 Sabrina Disalvo           12 Batavia                   1513  
 14 Haley Case                11 Batavia                   1485  
 15 Raven Hilfiker            10 East Irondeq              1479  
 16 Jen Lincourt              11 Rush-Henriet              1418  
 17 Claire McClusky           11 Penfield                  1400  
 18 Ta'Jah Hunt                9 Rush-Henriet              1380  
 19 Rachel Dobjeleski         11 Rush-Henriet               987  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brian Smith               12 Greece Athen             10.75   6  10   
  2 Korey Beasley             12 Gates-Chili              10.88   6   8   
  3 Carnell Noble             10 Greece Olymp             10.97   6   6   
  4 Matt Stone                10 Brighton                 11.09   6   5   
  5 Alex Egeli                11 Batavia                  11.20   6   4   
  6 Richard Powell            11 Gates-Chili              11.24   6   3   
  7 Devon Marshall            12 Spencerport              11.33   6   2   
  8 Chancellor Harris         12 Rush-Henriet             11.36   4   1   
  9 Bamidele Akinniyi         11 Webster Schr             11.37   5 
 10 Malcolm Fowler            12 Rush-Henriet             11.38   5 
 11 Ja'marie Jefferson        12 Greece Olymp             11.39   4 
 12 Robert Williams           12 Spencerport              11.40   4 
 13 Darius McClendon          12 Greece Arcad             11.45   5 
 14 Joe Mendola               10 Greece Arcad             11.49   1 
 15 Tremaine Moore             9 Greece Olymp             11.51   5 
 15 Craig Hardgers            12 Greece Olymp             11.51   5 
 17 Alex Siracusa             10 Churchville-             11.59   3 
 18 Brandon Stevenson         11 Batavia                  11.60   6 
 19 Shane Presley              9 Greece Olymp             11.61   5 
 20 Patrick Hardy             11 Webster Thom             11.62   4 
 21 Rickey Miller             12 Spencerport              11.66   4 
 22 Alex Obenhofer            12 Honeoye Fall             11.68   4 
 23 Matt Colway               11 Webster Thom             11.69   2 
 24 Randy Parker               9 Rush-Henriet             11.70   3 
 25 Laurence Doucette         10 Fairport                 11.71   3 
 26 C. J. Turner               8 Webster Schr             11.72   3 
 27 Zach Johnson              11 Gates-Chili              11.77   5 
 28 Jason Wooten              12 Rush-Henriet             11.80   3 
 29 Conrad Jones              12 Greece Arcad             11.81   2 
 30 Mark Luckomsky            10 Hilton                   11.85   3 
 31 Trevor Lacz               10 Honeoye Fall             11.89   2 
 32 Nick Mattle               12 Hilton                   11.93   2 
 33 Dylan Turcott             11 Webster Schr             11.95   2 
 34 Miles McFadden            10 Gates-Chili              12.02   3 
 34 Jared Sarlo               11 Hilton                   12.02   2 
 36 Derek Thompson            12 Penfield                 12.10   1 
 37 Kyle DeCann               11 Victor Centr             12.17   1 
 38 Anthony Fraguada          11 Pittsford Su             12.23   1 
 39 Dustin Ngo                10 Greece Arcad             12.24   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brian Smith               12 Greece Athen             21.16   5  10   
  2 Carnell Noble             10 Greece Olymp             22.00   5   8   
  3 Korey Beasley             12 Gates-Chili              22.03   5   6   
  4 Josh Wray                 12 Rush-Henriet             22.17   5   5   
  5 Matt Stone                10 Brighton                 22.34   5   4   
  6 Desmond Mobley            12 Greece Olymp             22.37   4   3   
  7 Joe Mendola               10 Greece Arcad             22.57   4   2   
  8 Bamidele Akinniyi         11 Webster Schr             22.88   4   1   
  9 Zakary Klick              12 Canandaigua              22.93   3 
 10 Devon Marshall            12 Spencerport              22.94   5 
 11 Brian Kroetz              12 Pittsford Su             23.17   4 
 12 Richard Powell            11 Gates-Chili              23.25   5 
 13 Parris Strickland         10 Brighton                 23.30   3 
 14 Darius McClendon          12 Greece Arcad             23.32   3 
 15 Ja'marie Jefferson        12 Greece Olymp             23.39   4 
 16 Cresner Holt              12 Greece Arcad             23.42   3 
 17 Rickey Miller             12 Spencerport              23.47   5 
 18 Jason Wooten              12 Rush-Henriet             23.60   3 
 19 Shane Presley              9 Greece Olymp             23.83   4 
 20 Greg DeSilva              12 Victor Centr             24.06   2 
 21 Mark Luckomsky            10 Hilton                   24.08   3 
 22 Brandon Stevenson         11 Batavia                  24.37   2 
 23 Jared Sarlo               11 Hilton                   24.46   2 
 24 David Brannigan           10 Webster Thom             24.51   2 
 25 C. J. Turner               8 Webster Schr             25.75   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Denzel Knight             12 Brockport                49.10   5  10   
  2 Carnell Noble             10 Greece Olymp             49.87   5   8   
  3 Josh Wray                 12 Rush-Henriet             50.06   5   6   
  4 Ari Stewart               12 Greece Olymp             51.42   5   5   
  5 Calvary Rogers            10 Greece Athen             51.79   5   4   
  6 Joe Mendola               10 Greece Arcad             51.85   4   3   
  7 Ji-ren Hailey             11 Fairport                 52.19   5   2   
  8 Rickey Miller             12 Spencerport              52.65   4   1   
  9 Jared Hemingway           11 Victor Centr             53.18   5 
 10 Cole Matthews             12 Honeoye Fall             53.21   4 
 11 Sean Corcoran             11 Pittsford Me             53.22   4 
 12 William DeHond            12 Churchville-             53.70   3 
 13 Will Colmerauer           11 Canandaigua              53.92   3 
 14 Paul Henry                10 Rush-Henriet             54.22   4 
 15 David Brannigan           10 Webster Thom             54.37   2 
 16 Ryan Kenney               10 Rush-Henriet             54.47   2 
 17 AJ Muoio                  10 Rush-Henriet             54.59   3 
 18 Ryan Warner               12 Batavia                  54.98   2 
 19 Jaysen Wylie               9 Batavia                  55.22   3 
 20 Gus Lapresi               12 Brighton                 55.24   3 
 21 Ryan O'Sullivan           11 Victor Centr             55.26   2 
 22 Alex Rozanov              12 Penfield                 55.32   2 
 23 Jim Keneally               9 Pittsford Me             55.56   3 
 24 Daniel Traver             10 Fairport                 55.67   2 
 25 John Elia                 12 Canandaigua              56.25   4 
 26 Brad Haywood              12 Pittsford Me             56.71   3 
 27 Brian Johnson             12 Pittsford Su             56.94   1 
 28 Danny Ruddy               12 West Irondeq             57.75   1 
 29 Idrissa Kabba             11 Greece Olymp             58.21   2 
 30 Tanis Ring                11 Greece Olymp             58.79   2 
 31 Chris Hufziger            12 Penfield                 59.95   1 
 -- Issak Valoshka            10 Churchville-                FS   3 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mickey Burke              11 Rush-Henriet           1:56.18   3  10   
  2 Andrew Mullen             12 Brighton               1:56.54   3   8   
  3 Ross Pirnie               12 Hilton                 1:59.71   3   6   
  4 Zach Cove                 12 Pittsford Su           1:59.82   3   5   
  5 Conor Delaney             11 Webster Schr           2:01.29   3   4   
  6 Seamus Sargeant           11 Fairport               2:01.31   3   3   
  7 Keith Pease               12 Greece Athen           2:01.86   3   2   
  8 Anthony Nitche            12 Victor Centr           2:01.95   3   1   
  9 Raphael Tshibangu         12 Greece Olymp           2:02.53   3 
 10 Mike Mallow                9 Fairport               2:02.57   3 
 11 Dominic Freudenvoll       12 Greece Arcad           2:02.72   3 
 12 Pat Shenal                12 Rush-Henriet           2:02.78   3 
 13 Derek Swarthout           11 Penfield               2:03.30   3 
 14 Zack Muzdakis             12 West Irondeq           2:03.57   3 
 15 Mitch Moran               12 Penfield               2:04.32   3 
 16 Brandon Callahan          10 Brockport              2:04.59   2 
 17 Nick Neamtu                9 Webster Thom           2:04.61   3 
 18 John Looby                11 West Irondeq           2:05.45   2 
 19 Issak Valoshka            10 Churchville-           2:06.42   2 
 20 Mehamed Abdurahim         10 Rush-Henriet           2:06.65   2 
 21 Tim Williams              10 Victor Centr           2:06.80   2 
 22 Chris Peffley             11 Webster Thom           2:07.20   2 
 23 AJ Muoio                  10 Rush-Henriet           2:07.66   2 
 24 Scott Straw               11 Fairport               2:07.80   1 
 25 Trey Abdella              12 Batavia                2:08.26   2 
 26 Neil Ryan                 12 Brighton               2:08.37   2 
 27 Tommy Barbaccia           11 Pittsford Me           2:08.60   2 
 28 Macrae Kozody              9 Fairport               2:09.03   1 
 29 Gavin Caccavale-Brown     12 Greece Arcad           2:09.39   2 
 30 Connor Green              11 Pittsford Me           2:09.59   2 
 31 Bailey Plummer            10 Spencerport            2:09.72   2 
 32 Eric Cox                  12 Brighton               2:09.91   2 
 33 Cole Gublo                 9 Greece Athen           2:10.12   2 
 34 Mike Lauria               12 Greece Athen           2:10.35   2 
 35 Mason Vodacek             10 Brighton               2:11.29   1 
 36 Josh Roman                10 Fairport               2:11.55   2 
 37 Wes Enterline             12 Webster Thom           2:12.07   1 
 38 Nick Spinosa               9 Spencerport            2:12.30   1 
 39 Devon Powley              12 Spencerport            2:12.41   1 
 40 Matt Tellstone            10 Victor Centr           2:13.27   1 
 41 Josh Alexander            11 Canandaigua            2:13.56   1 
 42 Sam Mohamed               12 Greece Olymp           2:14.74   1 
 43 Josh Buri                 11 Hilton                 2:15.15   1 
 44 Isaac Goodman              9 Pittsford Me           2:16.73   1 
 45 Griffin Hess              10 Pittsford Me           2:18.22   1 
 46 Jordon Balls              12 Victor Centr           2:28.35   1 
 47 Tyler Clayton             12 Hilton                 2:29.09   1 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Keith Pease               12 Greece Athen           4:14.37   2  10   
  2 Will Ronchetti            11 Brighton               4:16.36   2   8   
  3 Tyler Ranke               11 Hilton                 4:20.11   2   6   
  4 Jack Wesley               11 Pittsford Me           4:20.81   2   5   
  5 Josh Dyrland              11 West Irondeq           4:24.09   2   4   
  6 Will Phelan               12 Pittsford Su           4:25.30   2   3   
  7 Sasha Andrievsky          12 Webster Thom           4:25.98   2   2   
  8 Brian Northrup            11 Greece Arcad           4:27.16   2   1   
  9 Nick Neamtu                9 Webster Thom           4:27.30   2 
 10 Evan Garvey               12 Webster Thom           4:31.51   2 
 11 JT Paganelli              12 Honeoye Fall           4:31.52   2 
 12 George Mertens            11 Victor Centr           4:32.47   2 
 13 Connor Green              11 Pittsford Me           4:33.01   2 
 14 Robert Young              12 Pittsford Me           4:34.12   2 
 15 Britt Kaukeinen            9 West Irondeq           4:34.66   1 
 16 Patrick Leo               12 Honeoye Fall           4:34.79   1 
 17 Nolan Feola               12 West Irondeq           4:35.50   2 
 18 Josh Goldstein            11 Webster Thom           4:35.95   2 
 19 Malcolm Erdogan           12 Spencerport            4:39.96   1 
 20 Mason Vodacek             10 Brighton               4:39.97   1 
 21 James Wilczewski          12 West Irondeq           4:40.28   1 
 22 Isaac Goodman              9 Pittsford Me           4:40.91   1 
 23 Luke Robbins               9 Pittsford Su           4:41.15   1 
 24 Bobby Gaffney             11 Pittsford Su           4:41.26   1 
 25 Griffin Hess              10 Pittsford Me           4:41.31   1 
 26 Justin Koch               12 Brighton               4:42.56   1 
 27 Neil Ryan                 12 Brighton               4:43.51   1 
 28 Gavin Caccavale-Brown     12 Greece Arcad           4:43.55   1 
 29 Jack Gillooly             10 Penfield               4:44.80   1 
 30 James Anderson            11 Greece Athen           4:47.03   1 
 31 Andrew Penner             12 Fairport               4:49.19   1 
 32 Devon Powley              12 Spencerport            4:50.29   1 
 33 Caleb Enis                11 Brighton               4:50.96   1 
 34 Casey Heimberger          12 Churchville-           4:56.24   1 
 35 Nick Swancott             10 Rush-Henriet           4:56.25   1 
 36 Divonte Merrill           12 Brockport              5:25.35   1 
 
Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jack Scott                12 Fairport               9:46.18   2  10   
  2 Luke Shanahan             11 Victor Centr           9:52.57   2   8   
  3 Ty Demmer                 11 Batavia                9:52.98   2   6   
  4 Olivier Hatta             12 Fairport               9:56.82   2   5   
  5 Keith Johnson             11 Webster Thom           9:57.18   2   4   
  6 John Lawlor               12 Honeoye Fall          10:02.13   2   3   
  7 Aaron Paige               12 West Irondeq          10:03.17   2   2   
  8 Ari Kramer                12 Brighton              10:04.08   2   1   
  9 Tommy Kolaniewicz         11 Greece Athen          10:08.99   2 
 10 John Killigrew            12 Webster Schr          10:09.02   2 
 11 David Azzara              10 Pittsford Me          10:10.57   1 
 12 Donovan Glavin             9 Hilton                10:10.85   2 
 13 Kevin Dooley              10 Pittsford Me          10:10.92   1 
 14 Ben Whitman               11 Webster Thom          10:11.39   1 
 15 Noah Michaels             11 Fairport              10:12.87   1 
 16 Evan Feigel               10 Pittsford Me          10:13.07   1 
 17 Nate Yost                 11 Victor Centr          10:13.69   1 
 18 Rob Wright                11 Hilton                10:14.30   2 
 19 Grahm Burns               12 West Irondeq          10:15.42   1 
 19 Ben Shelton               11 West Irondeq          10:15.42   1 
 21 Kevin Witt                11 Webster Thom          10:18.57   2 
 22 Zach Lyons                11 Webster Schr          10:20.56   1 
 23 Justin Vestri             10 Webster Thom          10:20.68   2 
 24 Brad Farnham               8 Penfield              10:23.97   1 
 25 Alex Crawford             12 Webster Schr          10:24.84   1 
 26 Josh Wolf                 12 Fairport              10:26.58   2 
 27 Griffin Fitzsimmons        9 Victor Centr          10:27.29   1 
 28 David Grouse              11 Fairport              10:28.03   1 
 29 Sean Welch                10 Webster Thom          10:29.91   1 
 30 Matt VanVleck             12 Pittsford Me          10:30.55   2 
 31 Ben Thompson              12 Webster Schr          10:31.85   1 
 32 Malcolm Erdogan           12 Spencerport           10:35.76   2 
 33 Stephen Loce               9 Webster Thom          10:36.88   1 
 34 Ryan Burnham              10 Fairport              10:39.27   1 
 35 Brian Swider              11 Fairport              10:44.54   2 
 36 Derek Smith               10 Greece Arcad          10:50.14   1 
 37 David Wall                11 Canandaigua           10:54.78   1 
 38 Ryan Sullivan             12 West Irondeq          12:02.59   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Desmond Mobley            12 Greece Olymp             15.13   4  10   
  2 Alex Egeli                11 Batavia                  15.33   4   8   
  3 Tommy Love II             12 Greece Athen             15.69   4   6   
  4 Matt Barton               10 Victor Centr             15.82   4   5   
  5 Deaven Noble              12 Webster Schr             16.07   4   4   
  6 Pat Jones                 12 Fairport                 16.09   4   3   
  7 Ryan Ellis                11 Gates-Chili              16.41   4   2   
  8 Zakary Klick              12 Canandaigua              16.57   3   1   
  9 Dan Guidarelli            10 Victor Centr             16.58   3 
 10 Jayon Frater               8 Brockport                16.62   3 
 11 Evan Miller               12 Pittsford Me             16.67   3 
 12 Bishop Williams           11 Gates-Chili              16.68   4 
 13 Josh Hurley               11 Gates-Chili              16.90   2 
 14 Mason Tyrrel              12 Honeoye Fall             17.11   2 
 15 Alec Weidman              12 Webster Thom             17.13   3 
 16 Mike Kahovec              11 Victor Centr             17.14   3 
 17 Ryan Flynn                10 Webster Thom             17.15   2 
 18 Charles Wygal             12 Webster Thom             17.48   2 
 19 Brandon Jermyn            11 Spencerport              17.54   2 
 20 Josh Bailey               11 Greece Olymp             17.63   3 
 21 Conor Firkins             11 Hilton                   17.85   2 
 22 Noah Marthaller           11 Canandaigua              18.24   2 
 23 William Estey             11 Penfield                 18.60   1 
 24 Matt Woons                10 Gates-Chili              18.93   2 
 25 Daniel Keister            12 Churchville-             19.25   1 
 26 Logan Amstey              12 Brighton                 21.51   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colby Bleier              12 Pittsford Su             55.64   4  10   
  2 Tommy Love II             12 Greece Athen             58.66   4   8   
  3 Daniel Viscardi           12 Brockport                58.85   4   6   
  4 Zakary Klick              12 Canandaigua              58.95   2   5   
  5 Henry Hoffend             12 Pittsford Su             59.01   4   4   
  6 Evan Miller               12 Pittsford Me             59.36   4   3   
  7 Matt Barton               10 Victor Centr             59.59   4   2   
  8 Mason Tyrrel              12 Honeoye Fall             59.88   3   1   
  9 Brandon Jermyn            11 Spencerport            1:00.35   4 
 10 Mike Kahovec              11 Victor Centr           1:00.45   3 
 11 Jarrett Laskett           10 Batavia                1:01.10   3 
 12 Ryan Connal               11 Penfield               1:01.38   4 
 13 Ty Joseph                 11 Brighton               1:01.63   3 
 14 Andy Rogers               11 Rush-Henriet           1:02.68   2 
 14 Jason Dunn                12 Fairport               1:02.68   3 
 16 Ryan Flynn                10 Webster Thom           1:02.72   2 
 17 Alec Weidman              12 Webster Thom           1:03.42   3 
 18 Matt Richmond             12 Greece Athen           1:03.44   2 
 19 Jacob Devries             12 Webster Schr           1:03.68   3 
 20 Brandon Ottenschot         9 Webster Thom           1:03.90   3 
 21 Jared Gavin               11 Spencerport            1:04.54   2 
 22 Dan Post                  10 Victor Centr           1:06.83   2 
 23 Ben Zeller                10 Greece Arcad           1:07.16   1 
 24 Daniel Keister            12 Churchville-           1:09.19   1 
 25 David Schell              12 Honeoye Fall           1:10.59   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ryan Whitmarsh            12 Hilton                10:08.30   10   
  2 Matt VanVleck             12 Pittsford Me          10:10.50    8   
  3 Mike Kozlowski            11 Penfield              10:11.81    6   
  4 Mitch Mizma               12 Hilton                10:15.30    5   
  5 Kyle Richards             10 East Irondeq          10:16.77    4   
  6 James White               11 Fairport              10:17.28    3   
  7 Mitchell Baller           12 Webster Thom          10:30.18    2   
  8 Drew Schmitt               9 Brighton              10:30.92    1   
  9 Elijah Swertferger        11 Greece Olymp          10:43.22  
 10 Mike Larkin               12 Rush-Henriet          10:43.44  
 11 Jacob Devries             12 Webster Schr          10:48.71  
 12 Owen Memelo               10 Churchville-          10:53.12  
 13 Josh Buri                 11 Hilton                10:58.92  
 14 Mike Goebel               12 Victor Centr          10:59.81  
 15 Grahm Burns               12 West Irondeq          11:04.98  
 16 Max Black                 11 Pittsford Su          11:13.29  
 17 Eric Dilaura              10 Batavia               11:13.64  
 18 David Schell              12 Honeoye Fall          11:21.25  
 19 Hayden Nier               12 Greece Athen          11:32.96  
 20 Peter Mallery             11 Webster Schr          11:41.48  
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                        43.25   3  10   
  2 Greece Olympia                                        43.83   3   8   
  3 Greece Athena                                         43.85   3   6   
  4 Spencerport                                           44.07   3   5   
  5 Gates-Chili                                           44.17   3   4   
  6 Webster Thomas                                        44.72   3   3   
  7 Greece Arcadia                                        44.86   3   2   
  8 Webster Schroeder                                     44.97   3   1   
  9 Batavia                                               45.15   2 
 10 Fairport                                              45.47   2 
 11 Brighton                                              45.68   2 
 12 West Irondequoit                                      45.71   1 
 13 Honeoye Falls-Lima                                    45.75   2 
 14 Hilton                                                45.85   1 
 15 Canandaigua                                           46.24   2 
 16 Victor Central                                        47.68   1 
 -- East Irondequoit                                        DNF   2 
 -- Pittsford Sutherland                                    DNF   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pittsford Mendon                                    3:31.72   2  10   
  2 Pittsford Sutherland                                3:35.39   2   8   
  3 Batavia                                             3:36.47   2   6   
  4 Fairport                                            3:39.35   2   5   
  5 Webster Schroeder                                   3:39.74   1   4   
  6 Webster Thomas                                      3:41.73   2   3   
  7 Brighton                                            3:42.55   2   2   
  8 Penfield                                            3:44.17   1   1   
  9 Greece Olympia                                      3:45.63   2 
 10 Hilton                                              3:47.32   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      8:03.20   10   
  2 Pittsford Sutherland                                8:15.19    8   
  3 Pittsford Mendon                                    8:20.42    6   
  4 West Irondequoit                                    8:21.99    5   
  5 Penfield                                            8:28.43    4   
  6 Honeoye Falls-Lima                                  8:28.87    3   
  7 Webster Thomas                                      8:45.01    2   
  8 Hilton                                              8:47.93    1   
  9 Fairport                                            8:51.15  
 10 Greece Olympia                                      8:54.47  
 11 Webster Schroeder                                   8:54.82  
 12 Gates-Chili                                         9:02.05  
 13 Batavia                                             9:04.07  
 14 Victor Central                                      9:06.48  
 15 Brighton                                            9:07.64  
 
Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Desmond Mobley            12 Greece Olymp           6-04.00      1.93m  10   
  2 Austin Darling            12 Honeoye Fall          J6-04.00      1.93m   8   
  3 Zach Simmons              12 Victor Centr           6-02.00      1.87m   6   
  4 Craig Hardgers            12 Greece Olymp           6-00.00      1.82m   5   
  5 Colton Freeman            12 Webster Schr          J6-00.00      1.82m   4   
  6 Bryan Short               11 Greece Arcad           5-10.00      1.77m   3   
  7 Spencer Stokes            11 Penfield              J5-10.00      1.77m   2   
  8 Tremaine Moore             9 Greece Olymp          J5-10.00      1.77m   1   
  9 Noah McDonald             11 Penfield              J5-10.00      1.77m 
 10 Malachi Chenault           9 Batavia                5-08.00      1.72m 
 10 Wyatt Smith               11 West Irondeq           5-08.00      1.72m 
 10 Kalafonti Russel          12 Gates-Chili            5-08.00      1.72m 
 13 Connor Owen               10 Fairport               5-06.00      1.67m 
 13 Basem Ashkar              11 Greece Athen           5-06.00      1.67m 
 13 Mason Tyrrel              12 Honeoye Fall           5-06.00      1.67m 
 13 Nick Marlin               11 Greece Athen           5-06.00      1.67m 
 13 Colin Mahan               10 Victor Centr           5-06.00      1.67m 
 13 Jared Mathews             10 Fairport               5-06.00      1.67m 
 13 Ari Stewart               12 Greece Olymp           5-06.00      1.67m 
 13 Keith Bruce               12 East Irondeq           5-06.00      1.67m 
 13 Brant Crouse              12 Fairport               5-06.00      1.67m 
 13 Parris Strickland         10 Brighton               5-06.00      1.67m 
 23 Charles Wygal             12 Webster Thom           5-04.00      1.62m 
 23 Hendershott David         11 Spencerport            5-04.00      1.62m 
 23 Kevin Carges              12 Brockport              5-04.00      1.62m 
 26 Gavin Drabik              11 Penfield               5-02.00      1.57m 
 26 Matt Crowley              12 Webster Thom           5-02.00      1.57m 
 26 Alex Cove                 12 Pittsford Su           5-02.00      1.57m 
 -- Ty Joseph                 11 Brighton                    NH            
 -- Eric Zemaitis             11 Spencerport                 NH            
 -- Andrew Turner             11 Batavia                     NH            
 -- Zack Anarella             12 Webster Thom                NH            
 
Boys Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Samuel Harding            12 Canandaigua           13-06.00      4.11m  10   
  2 Ryan Ellis                11 Gates-Chili           13-00.00      3.96m   8   
  3 Jacob Trieste             12 Gates-Chili           12-06.00      3.81m   6   
  4 Chris Mydosh              12 Victor Centr         J12-06.00      3.81m   5   
  5 Dana Forsgren             11 Fairport              12-00.00      3.65m   4   
  6 Deaven Noble              12 Webster Schr          11-06.00      3.50m   3   
  7 Nick Faber                11 Greece Olymp         J11-06.00      3.50m   2   
  8 Jared Mathews             10 Fairport             J11-06.00      3.50m   0.50
  8 Kevin Palmisano           10 Canandaigua          J11-06.00      3.50m   0.50
 10 Zack Anarella             12 Webster Thom         J11-06.00      3.50m 
 11 Charles Wygal             12 Webster Thom          11-00.00      3.35m 
 12 Anthony Clark             10 Gates-Chili           10-06.00      3.20m 
 12 Remy Lalisse              12 Brighton              10-06.00      3.20m 
 12 Brad Alexander            11 Honeoye Fall          10-06.00      3.20m 
 15 Aaron Appelle             11 Brighton              10-00.00      3.04m 
 15 Johnathan Mueller          9 Webster Schr          10-00.00      3.04m 
 15 Noah McDonald             11 Penfield              10-00.00      3.04m 
 18 Kurt Moore                11 Victor Centr           9-06.00      2.89m 
 18 Anthony Mitchell          12 Spencerport            9-06.00      2.89m 
 18 Andrew Maniace            10 Batavia                9-06.00      2.89m 
 18 Steve Thull               12 Victor Centr           9-06.00      2.89m 
 18 Danny Schuhmacher         10 Penfield               9-06.00      2.89m 
 23 Michael Cheesbro          11 Churchville-           9-00.00      2.74m 
 23 Christopher Carlson       10 Brockport              9-00.00      2.74m 
 25 Will MacDonald            12 East Irondeq           8-06.00      2.59m 
 -- Andrew Alverman           10 Victor Centr                NH            
 -- Josh Briggs               10 Hilton                      NH            
 -- Connor Cottrell           12 Pittsford Su                NH            
 -- Dan Guidarelli            10 Victor Centr                NH            
 -- Jacob Bigenwald           11 West Irondeq                NH            
 -- Matt Woons                10 Gates-Chili                 NH            
 -- Ethan Maguire             10 Penfield                    NH            
 -- Brian Matte               11 Rush-Henriet                NH            
 
Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Desmond Mobley            12 Greece Olymp          22-11.25      6.99m  10   
  2 Craig Hardgers            12 Greece Olymp          21-01.50      6.43m   8   
  3 Victorin Kothor           12 Greece Athen          20-08.25      6.30m   6   
  4 Alex Siracusa             10 Churchville-          20-07.50      6.28m   5   
  5 Jared Hemingway           11 Victor Centr          20-02.75      6.16m   4   
  6 Brian Kroetz              12 Pittsford Su          20-00.50      6.10m   3   
  7 Korey Beasley             12 Gates-Chili           19-09.50      6.03m   2   
  8 Tremaine Moore             9 Greece Olymp          19-02.50      5.85m   1   
  9 Derek Thompson            12 Penfield              19-01.00      5.81m 
 10 Eric Zemaitis             11 Spencerport           19-00.50      5.80m 
 11 Kevin Carges              12 Brockport             19-00.00      5.79m 
 12 Jayon Frater               8 Brockport             18-11.00      5.76m 
 13 Mark Luckomsky            10 Hilton                18-10.50      5.75m 
 14 Pat Jones                 12 Fairport              18-10.25      5.74m 
 15 Austin Darling            12 Honeoye Fall          18-09.50      5.72m 
 16 Miles McFadden            10 Gates-Chili           18-07.25      5.67m 
 17 Keith Bruce               12 East Irondeq          18-04.75      5.60m 
 18 Matt Crowley              12 Webster Thom          18-04.50      5.60m 
 19 Brandon Stevenson         11 Batavia               18-03.25      5.56m 
 20 Robert Williams           12 Spencerport           18-01.00      5.51m 
 21 Devon Marshall            12 Spencerport           18-00.50      5.49m 
 22 Michael Ciniglia          11 Pittsford Me          17-10.50      5.44m 
 23 Cresner Holt              12 Greece Arcad          17-03.00      5.25m 
 24 Samuel Spragins           12 Brockport             12-00.50      3.67m 
 
Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Denzel Knight             12 Brockport             46-00.50     14.03m  10   
  2 Craig Hardgers            12 Greece Olymp          45-09.00     13.94m   8   
  3 Alex Egeli                11 Batavia               43-00.00     13.10m   6   
  4 Ja'marie Jefferson        12 Greece Olymp          42-08.00     13.00m   5   
  5 Malcolm Fowler            12 Rush-Henriet          41-07.75     12.69m   4   
  6 Alan Peckham              12 Webster Schr          41-03.00     12.57m   3   
  7 Spencer Stokes            11 Penfield              40-08.00     12.39m   2   
  8 Will Mangiamele           11 Pittsford Su          40-00.50     12.20m   1   
  9 Brant Crouse              12 Fairport              40-00.00     12.19m 
 10 Matt Crowley              12 Webster Thom          39-11.00     12.16m 
 11 Alex Siracusa             10 Churchville-          39-10.25     12.14m 
 12 Keith Bruce               12 East Irondeq          39-10.00     12.14m 
 13 Wyatt Smith               11 West Irondeq          39-03.00     11.96m 
 14 Malachi Chenault           9 Batavia               39-00.00     11.88m 
 15 Trevor Lacz               10 Honeoye Fall          38-03.00     11.65m 
 16 Colton Freeman            12 Webster Schr          38-02.75     11.65m 
 17 Michael Ciniglia          11 Pittsford Me          38-01.00     11.60m 
 18 Eric Zemaitis             11 Spencerport           38-00.00     11.58m 
 19 John Elia                 12 Canandaigua           37-04.50     11.39m 
 20 Connor Miller             11 Fairport              36-11.00     11.25m 
 21 Dustin Ngo                10 Greece Arcad          36-02.00     11.02m 
 22 Alpha Barry                9 Greece Olymp          34-11.00     10.64m 
 
Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ryan Cribbin              12 West Irondeq          54-04.00     16.56m  10   
  2 Christian Johnson         10 Victor Centr          48-04.00     14.73m   8   
  3 Dameon Reeves             12 Batavia               48-02.75     14.70m   6   
  4 Dan Drummand              12 Rush-Henriet          48-01.50     14.66m   5   
  5 Ryan Hoh                  11 Honeoye Fall          44-07.50     13.60m   4   
  6 James Soggs               12 Batavia               43-06.50     13.27m   3   
  7 Zach Sampson              12 West Irondeq          43-03.25     13.18m   2   
  8 Valanti Marou             12 Rush-Henriet          43-02.75     13.17m   1   
  9 Nick Marlin               11 Greece Athen          42-08.50     13.01m 
 10 Bamidele Akinniyi         11 Webster Schr          42-03.50     12.89m 
 11 Devon Koepp               10 Batavia               42-02.00     12.85m 
 12 Eliot Leubner             12 Rush-Henriet          41-11.00     12.77m 
 13 David Kukfa               12 Penfield              41-04.00     12.59m 
 14 Karl Ursulom              10 Hilton                41-01.25     12.52m 
 15 BJ White                  11 East Irondeq          41-01.00     12.52m 
 16 Anthony Pane              10 Brockport             40-06.25     12.35m 
 17 Gunner Rapone             10 Batavia               39-10.00     12.14m 
 18 Mike Mintel               12 Victor Centr          39-09.00     12.11m 
 19 Keanu Heedram             10 Rush-Henriet          39-03.25     11.96m 
 20 Daquane Patton            12 Greece Olymp          38-06.50     11.74m 
 21 Joe Maurer                11 West Irondeq          38-06.25     11.74m 
 21 Bruno Winterman           12 Penfield              38-06.25     11.74m 
 23 Aidan Murphy              12 Fairport              37-10.50     11.54m 
 24 Mike Makowski             11 Webster Thom          37-09.00     11.50m 
 25 Alexander Pugh            11 Brockport             37-07.00     11.45m 
 26 Calvin Darling            11 Greece Arcad          37-06.00     11.43m 
 27 Patrick DiRenzo           11 Spencerport           37-05.50     11.41m 
 28 Kristain Concepcion-Juni  10 Spencerport           37-01.00     11.30m 
 29 Mark Baitsholts           10 Webster Thom          36-10.00     11.22m 
 30 Zachary Shales            11 Greece Olymp          36-09.00     11.20m 
 31 Jayshawn Pinkard          11 East Irondeq          36-07.75     11.16m 
 32 Tyler James               12 Canandaigua           36-06.00     11.12m 
 33 Jason Mahon               12 Brighton              36-04.00     11.07m 
 34 Anthony Emanuel           11 Spencerport           36-01.50     11.01m 
 35 Jack Fox-Salah            10 Greece Olymp          35-10.50     10.93m 
 36 Joe Amico                 11 Batavia               35-09.75     10.91m 
 37 Sam Welkley               10 Penfield              35-09.50     10.90m 
 38 Lucien Brisson            10 Spencerport           35-01.50     10.70m 
 39 Parth Patel               12 Pittsford Su          34-07.00     10.54m 
 40 Matt Rens                 12 Pittsford Me          34-02.25     10.42m 
 41 Alex Brophy               11 Penfield              34-00.00     10.36m 
 42 William Kipfer            12 Churchville-          31-07.75      9.64m 
 43 Joseph Reiger             12 Webster Schr          30-09.50      9.38m 
 44 Dante Paris               12 Spencerport           25-11.00      7.89m 
 -- Colton Trammel            11 Victor Centr              FOUL            
 
Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ryan Cribbin              12 West Irondeq            149-10     45.66m  10   
  2 Josh Saxton               12 Rush-Henriet            131-09     40.15m   8   
  3 Fritz Kaltenbach          12 Fairport                130-02     39.67m   6   
  4 Stephan Castelli          12 Fairport                128-05     39.14m   5   
  5 Christian Johnson         10 Victor Centr            126-06     38.55m   4   
  6 Dameon Reeves             12 Batavia                 125-06     38.25m   3   
  7 Ryan Hoh                  11 Honeoye Fall            124-05     37.92m   2   
  8 Tyler James               12 Canandaigua             123-11     37.76m   1   
  9 Valanti Marou             12 Rush-Henriet            122-01     37.21m 
 10 Zach Sampson              12 West Irondeq            122-00     37.18m 
 11 Mike Mintel               12 Victor Centr            121-07     37.05m 
 12 Keanu Heedram             10 Rush-Henriet            120-06     36.72m 
 13 James Soggs               12 Batavia                 119-09     36.49m 
 14 Jason Mahon               12 Brighton                119-05     36.39m 
 15 Jack Fox-Salah            10 Greece Olymp            118-06     36.11m 
 16 Lucien Brisson            10 Spencerport             115-10     35.30m 
 17 Mark Baitsholts           10 Webster Thom            113-06     34.59m 
 18 Joe Maurer                11 West Irondeq            113-05     34.56m 
 18 Bishop Williams           11 Gates-Chili             113-05     34.56m 
 20 David Kukfa               12 Penfield                111-08     34.03m 
 21 BJ White                  11 East Irondeq            111-06     33.98m 
 21 Harry Currier             11 Pittsford Me            111-06     33.98m 
 23 Devon Koepp               10 Batavia                 109-02     33.27m 
 24 Anthony Stallworth         9 Gates-Chili             109-00     33.22m 
 25 Matt Rens                 12 Pittsford Me            108-09     33.14m 
 26 Alexander Pugh            11 Brockport               108-04     33.02m 
 27 Anthony Pane              10 Brockport               103-11     31.67m 
 28 Alan Peckham              12 Webster Schr            103-07     31.57m 
 29 Jayshawn Pinkard          11 East Irondeq            103-06     31.54m 
 30 Alex Glatz                12 Gates-Chili              96-10     29.51m 
 31 Mike Streb                12 Greece Olymp             96-09     29.48m 
 32 Sam Welkley               10 Penfield                 96-02     29.31m 
 33 Gunner Rapone             10 Batavia                  94-04     28.75m 
 34 Karl Ursulom              10 Hilton                   93-07     28.52m 
 35 Nick Marlin               11 Greece Athen             92-11     28.32m 
 36 Joe Amico                 11 Batavia                  90-00     27.43m 
 37 Anthony Emanuel           11 Spencerport              88-09     27.05m 
 38 Jonathan Robinson         10 Brockport                88-07     27.00m 
 -- Jake Chapman              12 Rush-Henriet              FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Adam InFantino            12 Webster Schr           4:42.34     666
  2 Raouf Belkhir             12 Victor Centr           4:42.92     662
  3 William Kibler            10 Canandaigua            4:45.85     644
  4 Nick Reiger               11 Webster Schr           4:47.84     632
  5 Zachary Rifkin            12 Gates-Chili            4:56.36     581
  6 Justin Briggs             11 Rush-Henriet           4:58.03     571
  7 Nate Leisenring           12 Greece Olymp           4:59.99     560
  8 Tymon Nechipurenko        11 West Irondeq           5:12.22     491
  9 Matt Grace                12 Batavia                5:19.56     452
 10 Jake Thide                10 West Irondeq           5:20.74     446
 11 Michael Walgrove          10 Penfield               5:24.91     425
 12 Andrew Allen               9 Greece Olymp           5:33.50     382
 13 Judah Hunt                 8 Rush-Henriet           5:35.90     371
 14 Jorge Thaureaux           12 Rush-Henriet           5:45.27     327
 15 Adonis Davis               9 Batavia                5:46.90     320
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Andrew Allen               9 Greece Olymp             17.01   1    623
  2 Adam InFantino            12 Webster Schr             17.44   3    579
  3 Zachary Rifkin            12 Gates-Chili              17.72   2    551
  4 Nick Reiger               11 Webster Schr             17.74   1    549
  5 Tymon Nechipurenko        11 West Irondeq             18.07   3    517
  6 Nate Leisenring           12 Greece Olymp             19.11   2    423
  7 Matt Grace                12 Batavia                  19.22   3    413
  8 Raouf Belkhir             12 Victor Centr             19.37   1    401
  9 William Kibler            10 Canandaigua              19.65   3    377
 10 Judah Hunt                 8 Rush-Henriet             20.13   2    339
 11 Adonis Davis               9 Batavia                  20.19   2    334
 12 Justin Briggs             11 Rush-Henriet             20.63   3    301
 13 Jorge Thaureaux           12 Rush-Henriet             20.87   3    284
 14 Michael Walgrove          10 Penfield                 21.10   2    267
 15 Jake Thide                10 West Irondeq             21.94   1    212
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tymon Nechipurenko        11 West Irondeq             1.77m    5-09.75    602
  2 Adam InFantino            12 Webster Schr             1.72m    5-07.75    560
  3 Adonis Davis               9 Batavia                  1.67m    5-05.75    520
  3 Zachary Rifkin            12 Gates-Chili              1.67m    5-05.75    520
  5 Nate Leisenring           12 Greece Olymp             1.62m    5-03.75    480
  5 Nick Reiger               11 Webster Schr             1.62m    5-03.75    480
  5 Jake Thide                10 West Irondeq             1.62m    5-03.75    480
  5 Justin Briggs             11 Rush-Henriet             1.62m    5-03.75    480
  9 Raouf Belkhir             12 Victor Centr             1.57m    5-01.75    441
  9 Andrew Allen               9 Greece Olymp             1.57m    5-01.75    441
 11 Matt Grace                12 Batavia                  1.52m    4-11.75    404
 11 Michael Walgrove          10 Penfield                 1.52m    4-11.75    404
 13 Judah Hunt                 8 Rush-Henriet             1.47m    4-09.75    367
 13 William Kibler            10 Canandaigua              1.47m    4-09.75    367
 15 Jorge Thaureaux           12 Rush-Henriet             1.42m    4-07.75    331
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Zachary Rifkin            12 Gates-Chili              5.91m   19-04.75    567
  2 Nick Reiger               11 Webster Schr             5.23m   17-02.00    427
  3 Adam InFantino            12 Webster Schr             5.03m   16-06.00    388
  4 Nate Leisenring           12 Greece Olymp             4.79m   15-08.75    343
  5 Jake Thide                10 West Irondeq             4.68m   15-04.25    323
  6 Justin Briggs             11 Rush-Henriet             4.55m   14-11.25    299
  7 Andrew Allen               9 Greece Olymp             4.34m   14-03.00    262
  8 Raouf Belkhir             12 Victor Centr             4.30m   14-01.25    255
  9 Matt Grace                12 Batavia                  4.27m   14-00.25    250
 10 Jorge Thaureaux           12 Rush-Henriet             4.25m   13-11.50    247
 11 Adonis Davis               9 Batavia                  4.13m   13-06.75    227
 12 Michael Walgrove          10 Penfield                 4.08m   13-04.75    219
 13 William Kibler            10 Canandaigua              3.99m   13-01.25    204
 14 Judah Hunt                 8 Rush-Henriet             3.81m   12-06.00    176
 -- Tymon Nechipurenko        11 West Irondeq              FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Adam InFantino            12 Webster Schr            11.30m   37-01.00    564
  2 Tymon Nechipurenko        11 West Irondeq            10.92m   35-10.00    541
  3 Nick Reiger               11 Webster Schr            10.28m   33-08.75    502
  4 Jorge Thaureaux           12 Rush-Henriet             9.79m   32-01.50    473
  5 William Kibler            10 Canandaigua              9.67m   31-08.75    466
  6 Raouf Belkhir             12 Victor Centr             9.53m   31-03.25    457
  7 Justin Briggs             11 Rush-Henriet             9.10m   29-10.25    432
  8 Zachary Rifkin            12 Gates-Chili              8.94m   29-04.00    422
  9 Adonis Davis               9 Batavia                  8.92m   29-03.25    421
 10 Jake Thide                10 West Irondeq             8.70m   28-06.50    408
 11 Nate Leisenring           12 Greece Olymp             8.68m   28-05.75    407
 12 Andrew Allen               9 Greece Olymp             7.81m   25-07.50    355
 13 Michael Walgrove          10 Penfield                 7.67m   25-02.00    347
 14 Judah Hunt                 8 Rush-Henriet             7.54m   24-09.00    339
 15 Matt Grace                12 Batavia                  7.19m   23-07.25    318
 
Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Adam InFantino            12 Webster Schr              2757   10   
  2 Zachary Rifkin            12 Gates-Chili               2641    8   
  3 Nick Reiger               11 Webster Schr              2590    6   
  4 Raouf Belkhir             12 Victor Centr              2216    5   
  5 Nate Leisenring           12 Greece Olymp              2213    4   
  6 Tymon Nechipurenko        11 West Irondeq              2151    3   
  7 Justin Briggs             11 Rush-Henriet              2083    2   
  8 Andrew Allen               9 Greece Olymp              2063    1   
  9 William Kibler            10 Canandaigua               2058  
 10 Jake Thide                10 West Irondeq              1869  
 11 Matt Grace                12 Batavia                   1837  
 12 Adonis Davis               9 Batavia                   1822  
 13 Michael Walgrove          10 Penfield                  1662  
 13 Jorge Thaureaux           12 Rush-Henriet              1662  
 15 Judah Hunt                 8 Rush-Henriet              1592  
 
Mixed 1500 Meter Race Walk non-scoring
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Melissa Tylock           W10 Penfield               7:34.89  
  2 Bailey Kem               W12 Victor Centr           7:35.06  
  3 Afton Minavio            W10 Rush-Henriet           7:37.12  
  4 Samantha Bahr            W11 Rush-Henriet           8:40.37  
  5 Patti Carpenter          W11 Penfield               8:52.46  
  6 Natalia Bradley          W11 Rush-Henriet          10:53.97  
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Penfield                    66.50     2) Hilton                     66   
    3) Pittsford Mendon            57.50     4) Rush-Henrietta             49   
    5) Spencerport                 48        5) Webster Schroeder          48   
    7) Canandaigua                 47        8) Gates-Chili                46   
    9) Honeoye Falls-Lima          44       10) Pittsford Sutherland       40   
   11) Fairport                    36       12) Webster Thomas             33.50
   13) Greece Athena               31       14) West Irondequoit           26   
   15) Victor Central              24       16) Brockport                  22   
   17) Greece Arcadia              18.50    18) Brighton                   17   
   19) Batavia                      9       20) East Irondequoit            8   
   21) Greece Olympia               4                                           
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Greece Olympia             103        2) Rush-Henrietta             62   
    2) Greece Athena               62        4) Victor Central             48   
    5) Gates-Chili                 47        6) Fairport                   46.50
    7) Batavia                     42        7) Pittsford Sutherland       42   
    9) Webster Schroeder           40       10) West Irondequoit           36   
   11) Pittsford Mendon            32       12) Brighton                   29   
   13) Hilton                      28       14) Brockport                  26   
   15) Honeoye Falls-Lima          21       16) Canandaigua                17.50
   17) Webster Thomas              16       18) Penfield                   15   
   19) Greece Arcadia              11       20) Spencerport                 8   
   21) Churchville-Chili            5       22) East Irondequoit            4