Licensed to Yen Timing Services       HY-TEK's Meet Manager 6/23/2013 10:48 PM
             2013 USATF Niagara Outdoor Championships - 6/23/2013              
                                  Hilton H.S.                                  
                                    Results                                    
 
Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1 Uczen, Abby U             16 Unattached               2.80m    9-02.25 
 
Women Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Needham, Maggie U         23 Unattached              10.20m   33-05.75 
 
Women Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Needham, Maggie U         23 Unattached              32.92m     108-00 
 
Men 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kozlowski, Jeremy         19 Unattached               11.84  
  2 Dillard, Mackenzie U      19 Unattached               11.95  
  3 Johnson, Shamar U         24 Unattached               12.14  
  4 Breazeale, Joseph U       30 Unattached               12.30  
  5 Merrill, Mattthew U       34 Unattached               12.78  
  6 Serianni, Dan U           22 Unattached               13.65  
  7 Quinlisk, Bill U          61 Unattached               16.08  
 
Men 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dillard, Mackenzie U      19 Unattached               23.75  
  2 Kozlowski, Jeremy         19 Unattached               24.67  
  3 Johnson, Shamar U         24 Unattached               25.28  
  4 Breazeale, Joseph U       30 Unattached               25.62  
  5 Dahleiden, Cody           22 Unattached               26.09  
  6 Serianni, Dan U           22 Unattached               28.80  
 
Men 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kozlowski, Jeremy         19 Unattached               56.35  
  2 Serianni, Dan U           22 Unattached               57.55  
  3 Merrill, Mattthew U       34 Unattached             1:00.48  
 
Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Derick, James U           47 Unattached             2:13.32  
  2 Serianni, Dan U           22 Unattached             2:18.36  
  3 Raymond, Lawson U         42 Unattached             2:20.00  
  4 Bickham, Scott U          46 Unattached             2:20.67  
  5 Nier, Mike U              48 Unattached             2:23.32  
  6 Liebers, Robert U         55 Unattached             2:24.17  
 
Men 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Serianni, Dan U           22 Unattached             4:39.51  
  2 Nier, Mike U              48 Unattached             4:39.98  
  3 Bickham, Scott U          46 Unattached             4:44.37  
  4 Managan, Jerry U          51 Checkers Ath           5:34.24  
 
Men 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Derick, James U           47 Unattached            10:02.39  
  2 Raymond, Lawson U         42 Unattached            10:47.07  
  3 Nier, Mike U              48 Unattached            11:14.08  
 
Men 20-24 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dahleiden, Cody           22 Unattached             1:04.66  
  2 Imperi, Douglas           20 Unattached             1:06.69  
 
Men 30-34 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Merrill, Mattthew U       34 Unattached             1:08.25  
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unattached  'A'                                       48.09  
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unattached  'A'                                     4:11.87  
       1:02.697 (1:02.697)        2:10.846 (1:08.150)        3:13.921 (1:03.075)
         4:11.866 (57.946)
  2 Unattached  'B'                                     4:12.16  
       1:05.625 (1:05.625)        2:11.135 (1:05.510)        3:13.468 (1:02.333)
         4:12.160 (58.693)
 
Men High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Raymond, Lawson U         42 Unattached               1.45m    4-09.00 
 
Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Henderson, Shawn U        20 Unattached               4.10m   13-05.25 
  2 Ksionzyk, Michael U       30 Unattached               3.95m   12-11.50 
  3 Henderson, Reggie U       51 Unattached               3.65m   11-11.75 
  4 Kelly, James U            63 Unattached               2.80m    9-02.25 
 
Men Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Shamar U         24 Unattached               5.65m   18-06.50 
  2 Imperi, Douglas           20 Unattached               5.63m   18-05.75 
  3 Beckwith, Ted U           57 Unattached               4.05m   13-03.50 
 
Men Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dahleiden, Cody           22 Unattached              11.52m   37-09.50 
  2 Imperi, Douglas           20 Unattached              11.46m   37-07.25 
 
Men Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fuentes, Jordan U         23 Unattached              15.23m   49-11.75 
  2 Pearson, Hank U           49 Unattached               9.68m   31-09.25 
  3 Spanneut, Gene U          66 Unattached               9.61m   31-06.50 
  4 Yost, Chuck U             78 Unattached               9.46m   31-00.50 
 
Men Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fuentes, Jordan U         23 Unattached              43.18m     141-08 
  2 Bzibziak, Raymond U       58 Unattached              31.80m     104-04 
  3 Spanneut, Gene U          66 Unattached              26.18m      85-11 
  4 Yost, Chuck U             78 Unattached              23.23m      76-02 
 
Men Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Spanneut, Gene U          66 Unattached              38.40m     126-00 
  2 Pearson, Hank U           49 Unattached              36.72m     120-06 
  3 Quinlisk, Bill U          61 Unattached              22.86m      75-00 
  4 Yost, Chuck U             78 Unattached              22.64m      74-03