Section V Cross Country Championships
                  Genesee Community College, Batavia, NY
                             November 2, 2013

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                             Boys Class C - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Joseph Northup      11 Waterloo           17:01.6  5:29  C    1  I 
    2      Martin Beadle       11 Holley Central     17:22.4  5:36  C    2  I 
    3    2 Ben McCarthy        12 Bath-Haverling     17:28.8  5:38  C    3  I 
    4    3 Jake Kramer         12 Hornell            17:29.7  5:38  C    4  I 
    5    4 Jordan Douglas      11 Dansville          17:32.3  5:39  C    5  I 
    6    5 Tyler Pratt         12 Mynderse Academy   17:34.2  5:40  C    6    
    7    6 James Anderson      12 Greece Odyssey     17:35.1  5:40  C    7    
    8    7 Jacob Champlin      12 Marcus Whitman     17:43.5  5:43  C    8    
    9    8 Jake Bailey         10 Williamson Central 17:52.5  5:46  C    9    
   10    9 Jake Chichester     12 Livonia            17:59.5  5:48  C   10  T 
   11   10 Logan Ellis         12 Livonia            18:01.3  5:49  C   11  T 
   12   11 Ben Consler         12 Livonia            18:03.1  5:49  C   12  T 
   13   12 Mark Saile          11 Williamson Central 18:03.8  5:49  C   13    
   14   13 Alan Shipman        12 Livonia            18:04.9  5:50  C   14  T 
   15   14 Mitchell Priebe     12 Midlakes           18:07.0  5:50  C   15    
   16   15 Max Curran          12 Williamson Central 18:09.2  5:51  C   16    
   17   16 Steve Custozzo      12 Greece Odyssey     18:10.1  5:51  C   17    
   18   17 Nicholas Stenberg   10 Waterloo           18:16.4  5:53  C   18    
   19   18 Corey Hurley        12 Palmyra-Macedon    18:16.6  5:53  C   19    
   20   19 Luke Shively        12 Marcus Whitman     18:21.0  5:55  C   20    
   21   20 Gabe Stash          8  Marcus Whitman     18:21.2  5:55  C   21    
   22   21 Sean Peacock        12 Midlakes           18:22.2  5:55  C   22    
   23   22 Connor Hayward      11 LeRoy              18:23.5  5:56  C   23    
   24   23 Christian Devlin    12 Greece Odyssey     18:28.6  5:57  C   24    
   25   24 Austin Blumbergs    8  Penn Yan           18:31.9  5:58  C   25    
   26   25 Cameron D'Angio     10 Waterloo           18:34.8  5:59  C   26    
   27   26 Jacob Hamsher       11 Wayland-Cohocton   18:35.2  5:59  C   27    
   28   27 Torrin Lisi         10 Bath-Haverling     18:36.0  6:00  C   28    
   29   28 Peter Tomlinson     11 Penn Yan           18:40.6  6:01  C   29    
   30   29 Axel Joram          12 Williamson Central 18:41.5  6:01  C   30    
   31   30 Mike McCann         12 Greece Odyssey     18:46.5  6:03  C   31    
   32   31 Sean Gublo          10 Greece Odyssey     18:48.7  6:04  C   32    
   33   32 Mike Sticco         12 Mynderse Academy   18:49.7  6:04  C   33    
   34   33 Noah Bacon          11 Dansville          18:50.0  6:04  C   34    
   35   34 Joshua Smith        12 Midlakes           18:51.6  6:05  C   35    
   36   35 Nate Mayton         10 Marcus Whitman     18:55.6  6:06  C   36    
   37   36 Trevor Kline        10 Wayland-Cohocton   18:55.9  6:06  C   37    
   38   37 Franz Leinders      9  Livonia            18:56.8  6:06  C   38  T 
   39   38 John Woodworth      12 LeRoy              18:59.6  6:07  C   39    
   40   39 Brandon Northup     9  Waterloo           19:00.8  6:08  C   40    
   41   40 Josh Thorp          12 Palmyra-Macedon    19:01.6  6:08  C   41    
   42   41 Brenden Ebertz      10 Greece Odyssey     19:02.3  6:08  C   42    
   43   42 Hunter Orbaker      10 Marcus Whitman     19:02.6  6:08  C   43    
   44   43 Connor Wilkins      10 Livonia            19:04.6  6:09  C   44  T 
   45   44 Jordan Cash         9  Bath-Haverling     19:05.1  6:09  C   45    
   46   45 Ben Eckler          8  Palmyra-Macedon    19:05.4  6:09  C   46    
   47   46 Tyler Smith         9  Bath-Haverling     19:05.9  6:09  C   47    
   48   47 Colby Brokaw        11 Dansville          19:06.6  6:10  C   48    
   49   48 Roger Rice-Porter   12 Waterloo           19:08.5  6:10  C   49    
   50   49 Matt Decker         11 Midlakes           19:11.6  6:11  C   50    
   51   50 Mike Desimone       12 Greece Odyssey     19:12.8  6:12  C   51    
   52   51 Joshua Walsh        9  Hornell            19:15.1  6:12  C   52    
   53   52 Alex Cook           11 Williamson Central 19:15.3  6:12  C   53    
   54   53 Corey Sprague       9  Bath-Haverling     19:17.1  6:13  C   54    
   55   54 Dean Damon          10 Livonia            19:17.4  6:13  C   55  T 
   56   55 Collin Farrell      10 Midlakes           19:29.4  6:17  C   56    
   57   56 David Rosell        12 Wayland-Cohocton   19:29.6  6:17  C   57    
   58   57 Alex Vandermolen    10 Palmyra-Macedon    19:31.7  6:18  C   58    
   59      Jared Scherer       10 Holley Central     19:36.5  6:19  C   59    
   60   58 Dj Betts            12 Dansville          19:40.4  6:20  C   60    
   61   59 Johnny Stenzel      10 Wayland-Cohocton   19:44.2  6:22  C   61    
   62   60 Paul Elliott        10 LeRoy              19:45.6  6:22  C   62    
   63   61 McKenna Middlebrook 11 Midlakes           19:46.4  6:22  C   63    
   64   62 Shane Gilman        10 Dansville          19:49.1  6:23  C   64    
   65   63 Charles Easttey     12 Waterloo           19:52.5  6:24  C   65    
   66   64 Andy Luke           12 Williamson Central 19:54.1  6:25  C   66    
   67   65 Willow McFadden     10 Dansville          20:10.7  6:30  C   67    
   68   66 Rodney Carmody      12 Dansville          20:12.6  6:31  C   68    
   69   67 Max Butler          10 Waterloo           20:16.4  6:32  C   69    
   70   68 Gerard Moran        12 Williamson Central 20:18.9  6:33  C   70    
   71   69 Ben Kemnitzer       9  Hornell            20:25.4  6:35  C   71    
   72   70 Dominic Guarglia    10 Hornell            20:26.0  6:35  C   72    
   73   71 Chris Toomey        12 Palmyra-Macedon    20:27.7  6:36  C   73    
   74   72 Johnathan Argentier 11 Hornell            20:34.3  6:38  C   74    
   75   73 Adam Palmer         12 Mynderse Academy   20:36.5  6:38  C   75    
   76   74 Michael Booth       9  Wayland-Cohocton   20:37.2  6:39  C   76    
   77   75 Will Sheckler       12 Midlakes           20:42.1  6:40  C   77    
   78   76 Ryan Sandroni       11 Mynderse Academy   20:44.5  6:41  C   78    
   79   77 Matt Pollhein       12 Marcus Whitman     20:46.3  6:42  C   79    
   80   78 Jackson West        9  Wayland-Cohocton   20:51.3  6:43  C   80    
   81   79 Sam Yoder           9  Bath-Haverling     20:54.6  6:44  C   81    
   82   80 Quinton Baxter      12 Mynderse Academy   21:02.9  6:47  C   82    
   83   81 Rauri Orlando       12 Mynderse Academy   21:15.9  6:51  C   83    
   84   82 Josh Baxter         11 Penn Yan           21:17.5  6:52  C   84    
   85   83 Paul Larzelere      12 Penn Yan           21:20.1  6:53  C   85    
   86   84 Zachary Russell     10 Palmyra-Macedon    21:23.5  6:54  C   86    
   87   85 Ben Wilder          11 Penn Yan           21:25.7  6:54  C   87    
   88   86 Mason Thompson      11 Mynderse Academy   21:35.9  6:58  C   88    
   89   87 Derek O'Sullivan    11 LeRoy              21:39.2  6:59  C   89    
   90   88 Jordan Trank        11 Marcus Whitman     21:39.7  6:59  C   90    
   91   89 Dan Wyatt           12 Bath-Haverling     21:56.0  7:04  C   91    
   92   90 Peyton Hansen       8  Penn Yan           21:57.3  7:04  C   92    
   93   91 Sean Wade           11 LeRoy              22:18.2  7:11  C   93    
   94   92 Steven Stephany     10 LeRoy              22:41.9  7:19  C   94    
   95   93 Miguel Bustamante   11 Hornell            22:50.2  7:21  C   95    
   96      Aj Fordham          9  North Rose-Wolcott 23:07.6  7:27  C   96    
   97   94 Dylan Lowery        11 Hornell            23:37.3  7:37  C   97    
   98   95 Ross Andrews        9  Penn Yan           23:49.3  7:41  C   98    
   99      Gaje Papponetti     9  Holley Central     23:53.0  7:42  C   99    
  100      Jason Kimmel        9  Holley Central     24:40.6  7:57  C  100