Section V Cross Country Championships
                  Genesee Community College, Batavia, NY
                             November 2, 2013

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                       Girls Class DD/D Merged - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Lindsey Piraino     12 Keshequa           20:25.9  6:35  D    1  T 
    2      Morgan Munger       10 Oakfield-Alabama-E 20:29.2  6:36  DD   1  I 
    3    2 Kimmy Lovett        12 Byron-Bergen       20:47.9  6:42  DD   2  I 
    4    3 Shealyn Doody       11 Red Jacket         21:02.1  6:47  DD   3  I 
    5    4 Charlene Clay       12 Byron-Bergen       21:04.6  6:48  DD   4  I 
    6      Cameron Perry       9  Pembroke           21:11.7  6:50  DD   5  I 
    7    5 Chloe Weaver        9  Red Creek          21:11.9  6:50  DD   6    
    8    6 Erin Schiano        11 Keshequa           21:33.8  6:57  D    2  T 
    9    7 Sylvia Thompson     9  Keshequa           21:34.2  6:57  D    3  T 
   10    8 Raylene Wade        12 Red Creek          21:40.4  6:59  DD   7    
   11    9 Chloe Kernan        8  Geneseo            21:43.8  7:00  D    4    
   12   10 Sydney Beach        9  Red Creek          21:47.7  7:01  DD   8    
   13   11 Emma Snyder         11 Keshequa           21:51.1  7:02  D    5  T 
   14   12 Samantha Walker     11 Byron-Bergen       21:56.9  7:04  DD   9    
   15   13 Morgan Franklin     9  Wheatland-Chili    21:58.6  7:05  D    6    
   16      Madison Stellrecht  11 Warsaw             22:00.2  7:05  DD  10    
   17   14 Ashley Montgomery   10 Byron-Bergen       22:00.7  7:06  DD  11    
   18   15 Morgan Bailey       12 Geneseo            22:06.0  7:07  D    7    
   19   16 Faith McDonald      11 Red Creek          22:07.1  7:08  DD  12    
   20   17 Alex Williams       11 Bloomfield         22:07.4  7:08  DD  13    
   21      Eileen Reinhardt    9  Harley-Allendale-C 22:10.3  7:09  D    8    
   22   18 Alexandria Loewke   9  Byron-Bergen       22:10.7  7:09  DD  14    
   23   19 Lindsay Ryan        12 Geneseo            22:12.1  7:09  D    9    
   24   20 Katheryn Piraino    11 Keshequa           22:13.7  7:10  D   10  T 
   25   21 Danielle Foeller    11 Byron-Bergen       22:16.2  7:11  DD  15    
   26   22 Mary Frances Aini   12 Arkport            22:21.2  7:12  D   11    
   27      Christen Wise       9  Avoca              22:23.5  7:13  D   12    
   28   23 Hana Cheasman       10 Red Jacket         22:28.3  7:14  DD  16    
   29   24 Kierra Woodvine     10 Arkport            22:30.8  7:15  D   13    
   30      Laureena Allington  12 Jasper-Troupsburg  22:34.0  7:16  D   14    
   31      Julia Aagesen       12 Harley-Allendale-C 22:36.7  7:17  D   15    
   32   25 Brianna Horn        12 Geneseo            22:38.6  7:18  D   16    
   33   26 Alivia Arliss       10 Clyde-Savannah     22:49.7  7:21  D   17    
   34   27 Anna Miskell        12 Geneseo            22:53.6  7:23  D   18    
   35   28 Tracy Stutzman      7  Honeoye Central    22:57.7  7:24  D   19    
   36      Lily Kegl           9  Harley-Allendale-C 22:59.9  7:25  D   20    
   37      Emily Dyson         9  Pembroke           23:01.1  7:25  DD  17    
   38   29 Hayley Fry          11 Cuba-Rushford      23:03.8  7:26  DD  18    
   39      Raelynn Moskal      12 Alexander Central  23:05.7  7:26  D   21    
   40   30 Sarah Sammons       9  Arkport            23:17.9  7:30  D   22    
   41   31 Ali Bristol         12 Red Creek          23:27.5  7:33  DD  19    
   42      Andrea Larnard      12 Canisteo-Greenwood 23:28.0  7:34  D   23    
   43   32 Dorothee Grant      10 Red Creek          23:31.3  7:35  DD  20    
   44   33 Nikki Dobbertin     12 Honeoye Central    23:33.9  7:36  D   24    
   45   34 Karleen Moore       12 Cuba-Rushford      23:41.5  7:38  DD  21    
   46   35 Rebekah Partridge   12 Arkport            23:43.5  7:39  D   25    
   47   36 Hanna Schultheis    10 Arkport            23:44.0  7:39  D   26    
   48   37 Maddie Vonglis      10 Wheatland-Chili    23:45.3  7:39  D   27    
   49      Helen Stern         11 Harley-Allendale-C 23:48.0  7:40  D   28    
   50      Brooke West         8  Marion             23:49.9  7:41  DD  22    
   51   38 Michaela Martin     12 Red Creek          23:52.3  7:42  DD  23    
   52      Kristin Peters      12 Pembroke           23:53.8  7:42  DD  24    
   53      Allysa Ross         9  Jasper-Troupsburg  23:54.5  7:42  D   29    
   54      Meg Rogers          9  Jasper-Troupsburg  24:08.2  7:47  D   30    
   55   39 Gillian Flint       9  Caledonia-Mumford  24:15.0  7:49  DD  25    
   56   40 Eden Lyn Thomas     9  Red Jacket         24:15.9  7:49  DD  26    
   57      Emma Mrzywka        10 Marion             24:19.4  7:50  DD  27    
   58   41 Alita Anderson      11 Geneseo            24:21.2  7:51  D   31    
   59      Liz Albright        12 Hammondsport       24:24.9  7:52  D   32    
   60   42 Breanna Leonard     12 Honeoye Central    24:25.9  7:52  D   33    
   61   43 Cassie Szulewski    8  Keshequa           24:26.8  7:53  D   34  T 
   62   44 Grace D'Angelo      12 Mount Morris       24:31.6  7:54  D   35    
   63      Mikayla Jensen      9  Marion             24:32.6  7:54  DD  28    
   64   45 Hannah Peck         11 Bloomfield         24:35.1  7:55  DD  29    
   65   46 Madison Hogue       9  Wheatland-Chili    24:37.9  7:56  D   36    
   66   47 Ciarra Zagari       12 Honeoye Central    24:38.3  7:56  D   37    
   67      Marielle Perolina   10 Campbell-Savona    24:40.2  7:57  DD  30    
   68   48 Maddie Ozminowski   7  Wheatland-Chili    24:41.4  7:57  D   38    
   69   49 Samantha Carter     10 Red Jacket         24:41.6  7:57  DD  31    
   70   50 Jessica Vanhouten   11 Honeoye Central    24:42.3  7:58  D   39    
   71      Alison Gregor       10 Avon Central       24:46.0  7:59  DD  32    
   72   51 Maggie Dorgan       9  Red Jacket         25:04.9  8:05  DD  33    
   73   52 Haley Griffith      11 Caledonia-Mumford  25:08.1  8:06  DD  34    
   74   53 Abby Stryker        11 Wheatland-Chili    25:08.5  8:06  D   40    
   75   54 Jessica Caldwell    9  Clyde-Savannah     25:08.7  8:06  D   41    
   76   55 Jazmyn Palermo      12 Mount Morris       25:13.8  8:08  D   42    
   77   56 Nikolle Vanstralen  8  Bloomfield         25:16.6  8:09  DD  35    
   78      Kimmie Sharpstene   10 Marion             25:18.2  8:09  DD  36    
   79      Laken Klotzbach     10 Pembroke           25:29.6  8:13  DD  37    
   80   57 Taylor Strub        11 Red Jacket         25:38.3  8:16  DD  38    
   81   58 Julia Spicciati     11 Mount Morris       25:39.9  8:16  D   43    
   82   59 Sasha Flint         11 Caledonia-Mumford  25:42.4  8:17  DD  39    
   83   60 Kelsey McMullen     12 Caledonia-Mumford  25:46.5  8:18  DD  40    
   84      Tabitha Salonen     10 Kendall            25:47.0  8:18  DD  41    
   85      Anne Galbraith      11 Lyons              25:49.1  8:19  D   44    
   86   61 Emily Swarts        9  Bloomfield         25:56.6  8:21  DD  42    
   87   62 Erica Goble         9  Cuba-Rushford      25:56.8  8:22  DD  43    
   88      Sarah Cannon        10 Lima Christian     26:08.0  8:25  D   45    
   89   63 Amber Cartwright    12 Keshequa           26:13.5  8:27  D   46  T 
   90   64 Stephaine Harper    11 Clyde-Savannah     26:21.3  8:29  D   47    
   91   65 Allyson Fenton      10 Clyde-Savannah     26:21.7  8:30  D   48    
   92      Emily Hayes         10 Avon Central       26:26.2  8:31  DD  44    
   93   66 Shana D'Angelo      12 Mount Morris       26:26.9  8:31  D   49    
   94   67 Leslie Reitz        11 Honeoye Central    26:33.1  8:33  D   50    
   95      Elizabeth Olgin     12 Lyons              26:36.4  8:34  D   51    
   96   68 Molly Emerson       11 Cuba-Rushford      26:42.2  8:36  DD  45    
   97      Kennedy Henshaw     9  Canisteo-Greenwood 26:43.9  8:37  D   52    
   98   69 Taylor Knebel       11 Bloomfield         26:48.7  8:38  DD  46    
   99   70 Laura Redinger      12 Byron-Bergen       26:49.6  8:39  DD  47    
  100   71 Corrine Perry       9  Red Jacket         26:57.2  8:41  DD  48    
  101   72 Hannah Fox          12 Cuba-Rushford      26:58.2  8:41  DD  49    
  102      Molly Remsen        12 Oakfield-Alabama-E 27:12.8  8:46  DD  50    
  103      Abby Salter         12 Avon Central       27:21.3  8:49  DD  51    
  104   73 Emily Smith         12 Wheatland-Chili    27:22.8  8:49  D   53    
  105      Randi Fay           10 Canisteo-Greenwood 27:30.0  8:52  D   54    
  106   74 Jillian Henry       11 Clyde-Savannah     27:34.0  8:53  D   55    
  107      Elizabeth Mullen    10 Canisteo-Greenwood 28:41.4  9:15  D   56    
  108   75 Rachel Lackey       11 Honeoye Central    28:43.8  9:15  D   57    
  109      Vanessa Helgeland   9  Jasper-Troupsburg  29:04.6  9:22  D   58    
  110   76 Rose D'Angelo       9  Mount Morris       29:54.7  9:38  D   59    
  111   77 Emily Witz          11 Bloomfield         31:06.0 10:01  DD  52    
  112      Gabrielle Jasinski  12 Alexander Central  31:09.6 10:02  D   60    
  113      Alanna Paris        12 Alexander Central  31:57.4 10:18  D   61    
  114      Alayna Vanderveer   10 Kendall            33:03.1 10:39  DD  53    
  115   78 Mirranda Ryan       12 Caledonia-Mumford  33:42.0 10:51  DD  54    
  116   79 Courtney Arliss     11 Clyde-Savannah     39:29.2 12:43  D   62