Licensed to Yen Timing Services       HY-TEK's Meet Manager 1/11/2014 12:28 AM
                            RWTL - ADE - 1/10/2014                             
                                 Varsity Only                                  
                                   Hobart-WS                                   
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Catarra Burroughs         12 Wilson Magne              7.41   1 
  2 Davida Hawkes             12 Pittsford Su              7.56   1 
  3 Kate Nagel                11 Byron-Bergen              7.61   1 
  4 Justina Sanders-Schifano  11 Sodus Centra              7.73   1 
  5 Haley Brust               11 Hilton                    7.79   1 
  6 Kellee Washburn           10 Canandaigua               7.84   1 
  7 Ashley Brown              10 Wilson Magne              7.86   1 
  8 Jamellah Craven           11 School Of Th              7.87   1 
  9 De'Zhaire Bennett         11 Irondequoit               7.93   2 
 10 T'Oine Buckman             9 Eastridge                 7.96   2 
 10 Jah-Nease McCullough      11 School Of Th              7.96   2 
 10 Satin Holmes              10 Wilson Magne              7.96   3 
 13 Samantha Carro            11 Canandaigua               7.97   3 
 14 Vanessa Petrella          12 Northstar Ch              8.00   3 
 15 Brianna Randolph           9 Gates-Chili               8.01   2 
 15 Izzy Slater                8 Hilton                    8.01   2 
 17 Jada Brooken              12 East Hs-Roch              8.02   2 
 18 Brittaney Hunter           9 School Of Th              8.06   2 
 19 Teyah Brice               10 School Of Th              8.08   4 
 20 Shana Spinks               9 School Of Th              8.09   6 
 20 Jackie Britton            10 Geneseo                   8.09   3 
 20 Daysha Harris             11 Wilson Magne              8.09   4 
 23 Madison Walker            10 Hilton                    8.11   3 
 24 A'Najah Ford               7 School Of Th              8.14   5 
 25 Taylor Atkins-Lewis        8 Fairport                  8.16   4 
 25 Hollie Seguin             11 Clyde-Savann              8.16   4 
 27 Ahjiana Johnson           10 Sodus Centra              8.20   3 
 28 Colleen Arnold            12 Hilton                    8.21   3 
 29 Sarah Warriner            11 Bath-Haverli              8.23   5 
 30 Aryana Anderson           10 Eastridge                 8.24   6 
 31 Semaja Wilson             10 Irondequoit               8.25   3 
 32 Zaijah Chavis             11 Wayne Centra              8.26   4 
 33 Ciara Harrington          12 LeRoy                     8.28   8 
 33 Haley Halter              10 Fairport                  8.28   4 
 35 Troyesha Peskie           11 Gates-Chili               8.33   5 
 36 Mahogony Williams         12 Wilson Magne              8.34   6 
 37 Kyla Ross                  7 School Of Th              8.35   4 
 37 Claire Wolters            11 Hilton                    8.35   6 
 37 Regina Barts              12 Wilson Magne              8.35   5 
 40 Rebecca VanLaeken         12 Canandaigua               8.36   7 
 40 Gabrielle Felle           10 Eastridge                 8.36   9 
 42 Brittany Jordan           12 Spencerport               8.37   7 
 42 Allison Albers             8 Bath-Haverli              8.37   5 
 44 Taylor Quackenbush         9 Wayland-Coho              8.42   6 
 45 Jaclyn Neubauer           10 Spencerport               8.43   7 
 46 Erica Eck                 12 Livonia                   8.46   8 
 47 Kana Chanthabandith       12 Churchville-              8.47   6 
 48 Phraeopohatsorn Jene-Kri  11 Canandaigua               8.48   7 
 48 Emily Friend               9 LeRoy                     8.48   6 
 50 Neja Spencer               9 Canandaigua               8.49   5 
 50 Kim Mullan                11 Red Creek                 8.49   7 
 52 Alisha Jenney             12 Bath-Haverli              8.50   5 
 52 Norah Arnold              10 Hilton                    8.50   5 
 54 Jessica Fragnoli          11 Canandaigua               8.51   8 
 54 Feionna Gause             10 Wilson Magne              8.51   8 
 54 Aeriana Porchea           11 East Hs-Roch              8.51   8 
 57 Ashley Benitez             9 Eastridge                 8.52   8 
 58 Bicuma Rubingu             9 School Of Th              8.53  11 
 58 Kaileen Valentin           9 Irondequoit               8.53  10 
 58 Blessing Glover           12 School Of Th              8.53   8 
 58 Brittany Semmler          11 Livonia                   8.53   9 
 62 Aaliyah Campbell          11 East Hs-Roch              8.54   9 
 63 Christina Hess             9 Eastridge                 8.57  10 
 64 Imani Celestine           11 School Of Th              8.60   7 
 65 Amelia Dragone            10 Livonia                   8.62  11 
 66 Allie Sprague             12 Bath-Haverli              8.63  10 
 66 Ja'Quesiah Dillard         9 School Of Th              8.63   8 
 66 Nandi Jeffries             9 School Of Th              8.63   9 
 69 Shadia Ingram              9 Wilson Magne              8.64  11 
 70 Kari Lautner              11 Hilton                    8.65   9 
 70 Deja Scott                11 Wilson Magne              8.65   7 
 72 Evelynn Burns              9 Bath-Haverli              8.67  10 
 72 Mia Pollino               10 Canandaigua               8.67  10 
 74 Ayden O'Brien             11 Bath-Haverli              8.68   7 
 75 Dana Basile               11 Livonia                   8.69  11 
 76 Igra Tahir                11 Canandaigua               8.71  10 
 76 Briana Freeman            12 Eastridge                 8.71  12 
 78 Vanessa Zimmerman         11 Wayne Centra              8.75  10 
 79 Madhia Hussain             9 Pittsford Me              8.76  11 
 80 Kelly Galloway            10 Hilton                    8.81  13 
 80 Monet Harris               9 Bath-Haverli              8.81  12 
 82 Emily Moore               11 Canandaigua               8.82   9 
 83 Brittney Bennett          10 Canandaigua               8.86  15 
 84 Julia Longacre            11 Bath-Haverli              8.88   9 
 85 Elease Goodlet            10 Wilson Magne              8.89  12 
 85 Esther Ngo-Oum             7 School Of Th              8.89  12 
 85 Alise Nizerimana          10 Wilson Magne              8.89  17 
 88 Dana Berry                10 Bath-Haverli              8.93  14 
 88 Claire Raleigh            10 Hilton                    8.93  12 
 90 Madison DeVito            11 Canandaigua               8.96  13 
 91 MacKenna Taggart           7 Bath-Haverli              8.97  17 
 92 Emerald Hicks             11 Irondequoit               8.99  14 
 93 Lily Redman                9 Livonia                   9.00  17 
 93 Alex Burton               12 Eastridge                 9.00  13 
 95 Corrine Wood              10 Hilton                    9.06  16 
 95 Zy'erra Harris            10 School Of Th              9.06   9 
 97 Dorina Hritz              12 Livonia                   9.07  16 
 97 Cheryln Felle              8 Eastridge                 9.07  14 
 97 Daria Burge               11 Hilton                    9.07  14 
100 Clarissa Williams         10 Clyde-Savann              9.09  15 
101 Lauren Lovin              12 Canandaigua               9.13  12 
102 Emily Dix                  9 Gates-Chili               9.14  13 
103 Cheyenne Markowski         9 Dansville                 9.16  18 
103 Meghan Lavery             10 Livonia                   9.16  14 
105 Amy Hoffman               11 Canandaigua               9.19  16 
106 Sara Pickett              12 Northstar Ch              9.20  15 
106 Rachel Stalls             11 Eastridge                 9.20  16 
108 Elizabeth Herrick          9 Bath-Haverli              9.22  19 
108 Lauren Secor              10 Clyde-Savann              9.22  15 
110 Jeanne Rivera             12 Hilton                    9.24  16 
110 Stephanie Harris          10 Hilton                    9.24  18 
112 Andrea Resto              10 School Of Th              9.25  17 
113 Jessica Schwallie          9 Hilton                    9.26  15 
114 Melyssa Greene            10 Churchville-              9.27  17 
115 Rayne Bossard             10 Hornell                   9.30  15 
116 Sarah Messner             10 Livonia                   9.33  16 
117 Miranda Pasquarella       12 Brighton                  9.34  14 
117 Nicole Sarlo               8 Hilton                    9.34  15 
119 Jasmine VanScooter        10 Wayland-Coho              9.35  17 
120 Mawazo Niyokwizigira      10 Wilson Magne              9.37  13 
120 Alexsanderia LaDietra      9 Bishop Kearn              9.37  18 
122 Kelsey Lautner            11 Hilton                    9.38  18 
123 Brittani Messmer          10 Hilton                    9.40  21 
124 Grace Vangordner           9 Canandaigua               9.43  19 
125 Aaliyah Davidson          10 Gates-Chili               9.44  20 
126 Jessica Hendershot        11 Clyde-Savann              9.45  15 
127 Hannah Bortle              9 Wayland-Coho              9.48  18 
128 Claire Carson             10 Canandaigua               9.49  18 
129 Sarah Fellows              9 Livonia                   9.50  21 
130 Violet Koehler             7 Bath-Haverli              9.58  20 
131 Michelle Tewksbury         9 Livonia                   9.62  20 
131 Madison Duncan             9 Canandaigua               9.62  19 
133 Marisa Principato         11 Canandaigua               9.68  19 
134 Taylor White               9 Clyde-Savann              9.69  20 
135 Olivia Taylor             10 Livonia                   9.74  19 
136 Julia Gardner             11 Canandaigua               9.75  20 
137 Marleigh Glassheen        12 Clyde-Savann              9.78  19 
138 Alex Ross                  8 Bath-Haverli              9.79  18 
139 Jessica Meyer             11 Bishop Kearn              9.80  20 
140 Linda Coleman             12 Canandaigua               9.83  19 
141 Jillian Patterson          9 Bath-Haverli              9.84  13 
142 Selena Calder             12 Canandaigua               9.87  20 
143 Lucy Lamin                11 East Hs-Roch              9.93  11 
144 Alexis Hellinger          10 Wayland-Coho              9.97  20 
145 Victoria Taylor           11 Gates-Chili               9.99  17 
146 Samantha Towner            9 Wayland-Coho             10.01  19 
147 Emily Sestak              10 Bath-Haverli             10.19  18 
148 Prestije Majors           11 School Of Th             10.29  21 
149 Hannah Maneiro            10 Livonia                  10.43  21 
150 Jenny Rodriguez           11 Wayland-Coho             10.52  21 
151 Melissa Roig              10 Gates-Chili              10.69  21 
152 Gracie Wright             11 Red Creek                10.89  21 
 -- Tiana Haines              10 Gates-Chili                 FS   2 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lauren Bamford            12 Pittsford Me             43.38   1 
  2 Annie Hanna                9 Pittsford Su             43.45   1 
  3 Catarra Burroughs         12 Wilson Magne             43.49   1 
  4 Tessa Artruc              12 Livonia                  44.13   1 
  5 Justina Sanders-Schifano  11 Sodus Centra             44.55   1 
  6 Clarissa Henry            11 School Of Th             44.66   2 
  7 Ashley Brown              10 Wilson Magne             44.84   2 
  8 Kate Nagel                11 Byron-Bergen             45.12   2 
  9 Sinead Sargeant            8 Fairport                 45.17   3 
 10 Colleen Arnold            12 Hilton                   45.27   4 
 11 Elizabeth Babb            12 Spencerport              45.47   2 
 12 Madison Lewis             10 Wayland-Coho             45.61   2 
 13 Madison Walker            10 Hilton                   45.83   3 
 14 Izzy Slater                8 Hilton                   45.84   2 
 15 Emily Vandereems          10 Canandaigua              46.01   3 
 16 Melinda Vilarinho         12 Wayne Centra             46.20   3 
 16 Julia Gleason             12 Canandaigua              46.20   1 
 18 Alyssa Welytok            11 Wayland-Coho             46.22   1 
 19 Margo Tremaine            12 Pittsford Me             46.49   3 
 20 Emma tenHoopen             9 Pittsford Su             46.60   4 
 21 Sarah Hartman             12 Wayne Centra             46.63   4 
 22 Victoria Banghart         11 Pittsford Me             46.80   3 
 22 Jada Brooken              12 East Hs-Roch             46.80   3 
 24 Timieya Guilford          10 School Of Th             47.16   5 
 25 Dana Garbinski            12 Canandaigua              47.31   3 
 26 Daysha Harris             11 Wilson Magne             47.64   4 
 27 Jillian Quevedo            9 Pittsford Me             47.76   6 
 28 Vanessa Petrella          12 Northstar Ch             47.84   5 
 29 Brittany Jordan           12 Spencerport              47.98   5 
 29 Monet Harris               9 Bath-Haverli             47.98   6 
 31 Norah Arnold              10 Hilton                   48.04   6 
 32 Satin Holmes              10 Wilson Magne             48.65   5 
 33 Aryana Anderson           10 Eastridge                49.13   4 
 34 Maria Sanchez              9 Northstar Ch             49.19   7 
 35 Semaja Wilson             10 Irondequoit              49.28   5 
 36 Veronica Mariano          11 School Of Th             49.50   6 
 37 Megan Moynihan            12 Geneseo                  49.65   7 
 38 Haley Halter              10 Fairport                 49.74   7 
 39 Teyah Brice               10 School Of Th             50.05   7 
 40 Claire Wolters            11 Hilton                   50.07   7 
 41 Meg Beiter                11 Fairport                 50.24   7 
 42 Kristen Quigley           12 Canandaigua              50.50   8 
 43 Jah-Nease McCullough      11 School Of Th             50.52   5 
 44 Jaclyn Neubauer           10 Spencerport              50.59   8 
 45 Dana Basile               11 Livonia                  50.64  10 
 46 Elizabeth Decker           9 Eastridge                50.86   9 
 47 Isabel Moll                9 Fairport                 51.17   6 
 48 A'Najah Ford               7 School Of Th             51.25  11 
 49 Zaijah Chavis             11 Wayne Centra             51.33   8 
 50 Michaela Martin           12 Red Creek                51.44  10 
 50 Jackie Britton            10 Geneseo                  51.44   6 
 52 Kyra Clark                 9 Canandaigua              51.49   9 
 53 Kyla Ross                  7 School Of Th             51.54   8 
 54 Gabrielle Felle           10 Eastridge                51.89  10 
 55 Danielle Bullo             9 Canandaigua              52.23   9 
 56 Meghan Hill               11 Pittsford Me             52.24  10 
 57 Kelly Cooper               9 Red Creek                52.31  10 
 58 Emily Means               11 Wayne Centra             52.41   8 
 59 Kari Lautner              11 Hilton                   52.44   9 
 60 Christina Hess             9 Eastridge                52.51  11 
 61 Isabel Thelen             10 Livonia                  52.56  13 
 62 Malikya Russell            7 School Of Th             52.57  10 
 63 Marryn Ralyea              8 Hilton                   52.67  10 
 64 Amy Schumacher            10 Irondequoit              52.75   6 
 65 Feionna Gause             10 Wilson Magne             52.93   9 
 66 Daria Burge               11 Hilton                   52.96  12 
 67 Ja'Quesiah Dillard         9 School Of Th             53.17  12 
 68 Alex DiVasta              11 Hilton                   53.18  10 
 69 Meghan Lavery             10 Livonia                  53.24  12 
 70 Kelly Galloway            10 Hilton                   53.25  11 
 71 Marsadez Diver            12 Sodus Centra             53.28   9 
 72 Jamie Quibell             10 Dansville                53.52  11 
 73 Phraeopohatsorn Jene-Kri  11 Canandaigua              53.86  11 
 74 Allie Sprague             12 Bath-Haverli             53.88  11 
 75 Andrea Giuliano           10 Churchville-             54.26  12 
 76 Laura Herman              12 Pittsford Me             54.29  12 
 77 Regina Barts              12 Wilson Magne             54.68   8 
 78 Jessica Staab             12 Hilton                   55.12  11 
 79 Elizabeth Herrick          9 Bath-Haverli             55.13  13 
 80 Deja Scott                11 Wilson Magne             55.57   8 
 81 Alexis Rogers             10 School Of Th             55.90  17 
 82 Ashley Benitez             9 Eastridge                55.91   9 
 83 Olivia Steedman           10 Churchville-             55.93  14 
 84 Jasmine VanScooter        10 Wayland-Coho             56.15  16 
 85 Shadia Ingram              9 Wilson Magne             56.22  16 
 86 Madison Baker             10 Hilton                   56.34  11 
 87 Madison Duncan             9 Canandaigua              56.44  13 
 88 Kelsey Lautner            11 Hilton                   56.76  15 
 89 Mawazo Niyokwizigira      10 Wilson Magne             56.77  16 
 90 MacKenna Taggart           7 Bath-Haverli             56.82  13 
 91 Jillian Patterson          9 Bath-Haverli             56.93  13 
 92 Claire Raleigh            10 Hilton                   57.09  12 
 93 Miranda Pasquarella       12 Brighton                 57.22  14 
 94 Julia Gardner             11 Canandaigua              57.27  13 
 95 Corrine Wood              10 Hilton                   57.34  14 
 96 Andrea Resto              10 School Of Th             58.07  15 
 97 Violet Koehler             7 Bath-Haverli             58.17  15 
 98 Jessica Meyer             11 Bishop Kearn             58.84  17 
 99 Grace Vangordner           9 Canandaigua              59.26  15 
100 Michelle Tewksbury         9 Livonia                  59.88  16 
101 Samantha Towner            9 Wayland-Coho           1:00.21  15 
102 Emily Sestak              10 Bath-Haverli           1:00.24  15 
103 Brittani Messmer          10 Hilton                 1:00.30  16 
104 Sarah Hull                 9 Livonia                1:00.61  14 
105 Bianca Sansone            12 Hilton                 1:00.62  16 
106 Nicole Sarlo               8 Hilton                 1:01.10  15 
107 Alex Ross                  8 Bath-Haverli           1:02.83  14 
108 Alise Nizerimana          10 Wilson Magne           1:03.01  17 
109 Esther Ngo-Oum             7 School Of Th           1:03.98  17 
110 Lacey Mendenhall           9 Red Creek              1:10.82  17 
111 Gracie Wright             11 Red Creek              1:16.73  17 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Shannon Page              11 Hilton                 1:46.30   1 
  2 Raylene Wade              12 Red Creek              1:46.83   1 
  3 Jenny Coleman             11 Hilton                 1:49.10   1 
  4 Adrianna VanCuyck         10 Wayne Centra           1:49.26   1 
  5 Courtney Lewis            12 Wayland-Coho           1:49.34   1 
  6 Loryn Bucci               11 Fairport               1:49.60   1 
  7 Kimmy Lovett              12 Byron-Bergen           1:49.87   1 
  8 Madelyn Schwartz          12 Wayland-Coho           1:50.03   1 
  9 Shannon Oberst             9 Brighton               1:50.13   1 
 10 Amanda Booth              11 Wayland-Coho           1:50.24   2 
 11 Julianna Lauricella       12 LeRoy                  1:50.51   1 
 12 Sofia Agurto-Munding       9 Eastridge              1:51.19   2 
 13 Claire Gilmore            11 Fairport               1:51.56   1 
 14 Becca Ritter              10 Fairport               1:52.57   3 
 15 Stephanie Wojnowski       11 Eastridge              1:53.78   1 
 16 Joyce Parker              11 School Of Th           1:54.26   2 
 17 Shelby Guinness            9 Eastridge              1:56.67   2 
 18 Sarah Finzer              11 Wayne Centra           1:56.82   2 
 19 Michaela Meissner         11 Fairport               1:57.27   2 
 20 Jade Hendricks - Jones     8 Hilton                 1:57.55   3 
 21 Amy Schumacher            10 Irondequoit            1:57.70   2 
 22 Monica Hope               12 Spencerport            1:57.93   3 
 23 Shea Kinsella             11 Spencerport            2:00.50   4 
 24 Riley Blasiak              8 Brighton               2:01.11   2 
 25 Maria Sanchez              9 Northstar Ch           2:01.62   4 
 26 Maia Schlechter            9 Bath-Haverli           2:02.21   3 
 27 Lexi Bouchard             10 Wayne Centra           2:02.40   4 
 28 Michal Walz               10 Churchville-           2:03.07   2 
 29 Katy Lowe                 10 Livonia                2:03.66   3 
 30 Jamellah Craven           11 School Of Th           2:04.05   3 
 31 Heather Hickock            9 Hornell                2:04.11   4 
 32 Kayla Rissew              12 Hilton                 2:04.19   4 
 33 Jennifer Gray             11 Spencerport            2:04.38   3 
 34 Dana Owens                 9 Eastridge              2:05.63   4 
 35 Elise Coon                 9 Eastridge              2:05.67   3 
 36 Veronica Mariano          11 School Of Th           2:05.79   3 
 37 Shana Spinks               9 School Of Th           2:05.82   2 
 38 Samantha Gunn             11 Dansville              2:06.02   4 
 39 Samantha Serling          12 Pittsford Me           2:07.09   3 
 40 Courtney Page              9 Wayland-Coho           2:07.11   4 
 41 Ava Roncone                8 Pittsford Me           2:08.35   6 
 42 Emily Koss                10 Irondequoit            2:09.25   4 
 43 Shania Kotwas             11 Sodus Centra           2:09.30   5 
 44 Avery Whitely              8 Pittsford Me           2:09.63   6 
 45 Lexi Rotach                9 Red Creek              2:10.33   5 
 46 Chloey Kellogg            11 Hornell                2:11.65   5 
 47 Chanel Odum                9 School Of Th           2:14.49   4 
 48 Mia Callahan               9 Sodus Centra           2:14.74   4 
 49 Danielle Waite            10 Dansville              2:15.13   6 
 50 Jessie King                9 LeRoy                  2:15.53   5 
 51 Meghan Maker              11 Wayland-Coho           2:15.80   6 
 52 Blessing Glover           12 School Of Th           2:16.71   5 
 53 Claudia Kowal              9 Livonia                2:17.50   5 
 54 Alex Coates                9 Wayland-Coho           2:19.69   5 
 55 Olivia Culbertson         11 Hilton                 2:19.99   6 
 56 Mariah Holbrook           12 Dansville              2:21.01   6 
 57 Elizabeth Carbajal Moren  11 Sodus Centra           2:22.76   6 
 58 Sara Oliver               10 Dansville              2:23.95   6 
 59 Mikalah Thomas            10 Dansville              2:24.34   6 
 60 Nandi Jeffries             9 School Of Th           2:30.94   5 
 61 Ellen Quibell             12 Dansville              2:32.85   6 
 62 Imani Celestine           11 School Of Th           2:33.12   5 
 63 Mary Link                  9 Wayland-Coho           2:37.59   6 
 64 Lacey Mendenhall           9 Red Creek              2:56.38   6 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mary Barger               11 Pittsford Me           3:07.03   1 
  2 Mary Visca                11 Pittsford Su           3:07.94   1 
  3 Heather Nortz             11 Fairport               3:08.78   1 
  4 Amanda Zeccola            11 Pittsford Me           3:12.94   1 
  5 Becca Schwan              11 LeRoy                  3:13.99   1 
  6 Kimmy Lovett              12 Byron-Bergen           3:14.78   1 
  7 Adrianna VanCuyck         10 Wayne Centra           3:14.95   1 
  8 Jenny Coleman             11 Hilton                 3:18.81   1 
  9 Raylene Wade              12 Red Creek              3:20.22   1 
 10 Kari Tuite                11 Pittsford Me           3:21.18   2 
 11 Jade Hendricks - Jones     8 Hilton                 3:22.26   2 
 12 Veronica Wojnowski         9 Eastridge              3:22.84   1 
 13 Mariah Smith              10 Hornell                3:24.17   2 
 14 Melinda Vilarinho         12 Wayne Centra           3:24.68   1 
 15 Michaela Meissner         11 Fairport               3:24.74   2 
 16 Alyssa Kalen              10 Hilton                 3:25.17   2 
 17 Kathryn Swider            11 Fairport               3:25.21   1 
 18 Samantha Walker           11 Byron-Bergen           3:27.31   3 
 19 Meghan Trimer             12 Gates-Chili            3:27.65   1 
 20 Sofia Agurto-Munding       9 Eastridge              3:28.55   2 
 21 Monica Hope               12 Spencerport            3:29.38   2 
 22 Megha Singh               10 Pittsford Me           3:30.20   3 
 23 Shelby Guinness            9 Eastridge              3:30.51   2 
 24 Faith McDonald            11 Red Creek              3:32.12   3 
 25 Rachael Rapoza            11 School Of Th           3:33.45   3 
 26 Amanda Booth              11 Wayland-Coho           3:33.71   2 
 27 Kathryn Rohrer            11 Pittsford Me           3:34.80   3 
 28 Joyce Parker              11 School Of Th           3:35.00   2 
 29 Maia Schlechter            9 Bath-Haverli           3:35.12   3 
 30 Rachel Sacks              12 Pittsford Su           3:36.83   3 
 31 Tori Fox                  11 Fairport               3:38.84   2 
 32 Olivia Cronmiller         11 Livonia                3:38.94   5 
 33 Suzanna Wojnoswki          7 Eastridge              3:39.58   3 
 34 Samantha Miller           10 Dansville              3:40.60   3 
 35 Elizabeth Friden          11 Pittsford Me           3:41.16   4 
 36 Shea Kinsella             11 Spencerport            3:41.20   5 
 37 Kristin Jermyn            12 Spencerport            3:43.37   3 
 38 Ellie Pauly               10 Hilton                 3:44.14   4 
 39 Kayla Rissew              12 Hilton                 3:44.21   3 
 40 Natalie Wagner            12 Wayne Centra           3:44.77   4 
 41 Alexa Johnson             11 Canandaigua            3:45.14   4 
 42 Megan Moynihan            12 Geneseo                3:45.42   2 
 43 Jasmine Moussa            10 Northstar Ch           3:46.74   4 
 44 Samantha Serling          12 Pittsford Me           3:47.03   4 
 45 Samantha Gunn             11 Dansville              3:47.41   4 
 46 Angie Bourret              9 Hilton                 3:48.96   4 
 47 Chloe Weaver               9 Red Creek              3:49.20   4 
 48 Jessie King                9 LeRoy                  3:49.46   4 
 49 Megan Tremaine            11 Pittsford Me           3:49.56   5 
 50 Dana Owens                 9 Eastridge              3:51.16   5 
 51 Lauren Schaefer           12 Canandaigua            3:51.38   4 
 52 Rachel Smith              12 Pittsford Su           3:53.68   4 
 53 Heather Bonter             9 Hilton                 3:54.19   5 
 54 Alexandra Avangelista      9 Hilton                 3:58.46   5 
 55 Lexi Rotach                9 Red Creek              3:59.27   5 
 56 Paige Koss                 9 Hilton                 4:00.36   5 
 57 Ellen Graves              12 Dansville              4:01.03   5 
 58 Elise Coon                 9 Eastridge              4:02.04   6 
 59 Chloey Kellogg            11 Hornell                4:02.62   4 
 60 Marryn Ralyea              8 Hilton                 4:03.75   4 
 61 Meagan Bell               12 Gates-Chili            4:03.76   5 
 62 Chloe Messore              9 Hilton                 4:03.98   6 
 63 Bianca Sansone            12 Hilton                 4:06.17   6 
 64 Taylor Alloco              9 Hilton                 4:06.91   3 
 65 Sara Oliver               10 Dansville              4:07.08   5 
 66 Gabby Sheeley             11 Livonia                4:09.67   6 
 67 Emma Daley                 9 Gates-Chili            4:11.81   6 
 68 Gena Driscoll-Brantley    11 School Of Th           4:13.67   6 
 69 Kaitlyn VanOrman          12 Livonia                4:17.93   6 
 70 Artemis Markakis          11 School Of Th           4:22.51   6 
 71 Madison Baker             10 Hilton                 4:23.46   6 
 72 Molly Campbell            12 Red Creek              4:25.65   6 
 73 Ellen Quibell             12 Dansville              4:33.01   6 
 74 Mary Link                  9 Wayland-Coho           4:44.02   5 
 75 Makayla Cary              11 Gates-Chili            5:23.58   6 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Meghan Curtin             10 Wayland-Coho           5:03.97   1 
  2 Erin Sedita               12 Fairport               5:11.78   1 
  3 Elyse Barkstrom            9 Pittsford Me           5:19.68   1 
  4 McKensie Galusha          10 Pittsford Me           5:20.43   1 
  5 Veronica Wojnowski         9 Eastridge              5:23.03   1 
  6 Shannon Horan             11 Fairport               5:23.11   1 
  7 Alyssa Kalen              10 Hilton                 5:26.05   1 
  8 Meghan Trimer             12 Gates-Chili            5:26.54   1 
  9 Mary Kunigan              11 Hilton                 5:29.95   1 
 10 Mariah Smith              10 Hornell                5:32.71   1 
 11 Grace White               12 Fairport               5:33.08   1 
 12 Moriah Martone            10 Spencerport            5:33.88   1 
 13 Giannina Popelka           9 Canandaigua            5:43.15   1 
 14 Charlene Clay             12 Byron-Bergen           5:44.57   1 
 15 Faith McDonald            11 Red Creek              5:45.43   1 
 16 Genevieve Ruhland         12 Churchville-           5:46.76   2 
 17 Hannah Gullace            10 Pittsford Me           5:46.77   2 
 18 Anna Dinella              10 Spencerport            5:50.01   2 
 19 Marsadez Diver            12 Sodus Centra           5:51.10   2 
 20 Chloe Weaver               9 Red Creek              5:54.01   2 
 21 Jesse Gunn                 9 Dansville              5:54.73   2 
 22 Rachael Rapoza            11 School Of Th           5:54.80   1 
 23 Emily Koss                10 Irondequoit            5:58.18   2 
 24 Paige Koss                 9 Hilton                 6:09.24   2 
 25 Kristin Jermyn            12 Spencerport            6:10.78   1 
 26 Allyson Bacon             10 Dansville              6:12.83   1 
 27 Sydney Beach               9 Red Creek              6:24.44   2 
 28 Jessica Dubman            12 Spencerport            6:36.99   2 
 29 Emma Daley                 9 Gates-Chili            6:41.92   2 
 30 Maria Papavram            10 Gates-Chili            7:25.98   2 
 31 Lucy Barrett              11 Gates-Chili            7:58.52   2 
 32 Justeen Peace             11 Gates-Chili            8:09.89   2 
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anna Kostarellis           9 Churchville-          11:52.59  
  2 Charlene Clay             12 Byron-Bergen          12:00.75  
  3 Meagan Arguien            10 Churchville-          12:19.13  
  4 Alanna Driscoll           12 LeRoy                 12:25.11  
  5 Lydia Sklarsky            11 Pittsford Me          12:32.11  
  6 Emilie Uffman             11 Pittsford Me          12:54.52  
  7 Erin Maker                 9 Wayland-Coho          12:54.61  
  8 Molly Oas                 12 Wayland-Coho          12:56.56  
  9 Ellen Graves              12 Dansville             13:07.41  
 10 Remziye Erdogen           10 Spencerport           13:08.86  
 -- Kennedy Jensen            12 Canandaigua                DNF  
 -- Mary Kunigan              11 Hilton                     DNF  
 -- Shauna Glavin              8 Hilton                     DNF  
 -- Sarah Shapley             10 Fairport                   DNF  
 -- Clarissa Hensler           9 Livonia                    DNF  
 -- Sydney Beach               9 Red Creek                  DNF  
 -- Samantha Miller           10 Dansville                  DNF  
 -- Sarah Rappleye             9 Spencerport                DNF  
 -- Hannah Perry              10 Brighton                   DNF  
 -- Allyson Bacon             10 Dansville                  DNF  
 -- Kennedy Quinn             12 Gates-Chili                DNF  
 -- Jesse Gunn                 9 Dansville                  DNF  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Meaghan Schwartz          11 Gates-Chili               8.85   1 
  2 Jenna Siracuse            12 Wayne Centra              9.16   1 
  3 Samantha Carro            11 Canandaigua               9.55   1 
  4 Shannon Page              11 Hilton                    9.92   3 
  5 Sarah Wied                11 Canandaigua              10.10   1 
  6 Rebekah White             12 Spencerport              10.13   2 
  7 Casey Leader              12 Spencerport              10.18   2 
  8 Jessica Staab             12 Hilton                   10.31   2 
  9 Kelsey Burke              11 Wayland-Coho             10.37   2 
 10 T'Oine Buckman             9 Eastridge                10.41   3 
 11 Laurence Leinders         11 Livonia                  10.51   3 
 12 Sarah Pirnie              11 Hilton                   10.53   2 
 12 Kate Ford                 11 Livonia                  10.53   2 
 14 Mackenzie Brooks           9 Hornell                  10.61   3 
 15 Kristen Bailey            12 Byron-Bergen             10.64   3 
 16 Zoe kendrick              12 Irondequoit              10.77   4 
 17 Genevieve Rotz            11 Canandaigua              10.79   2 
 18 Khamariya Morrow          11 Irondequoit              10.83   4 
 19 Morgan Bauer              12 Red Creek                10.85   3 
 20 Lisa Huynh                11 Churchville-             10.88   4 
 20 Kim Mullan                11 Red Creek                10.88   4 
 22 Emily Means               11 Wayne Centra             10.93   3 
 23 Allison Fish              12 Gates-Chili              11.11   1 
 24 Amelia Dragone            10 Livonia                  11.12   4 
 25 Stephanie Wojnowski       11 Eastridge                11.13   1 
 26 Brittney Bennett          10 Canandaigua              11.14   4 
 27 Emma Alberts              11 Red Creek                11.39   5 
 28 Megan Malueg               8 Red Creek                11.40   4 
 29 Melyssa Greene            10 Churchville-             11.77   5 
 30 Victoria Cramp            10 Hornell                  11.97   5 
 31 Rayne Bossard             10 Hornell                  11.98   5 
 32 Mariah Holbrook           12 Dansville                12.00   5 
 33 Elizabeth Decker           9 Eastridge                12.28   5 
 34 Alexsanderia LaDietra      9 Bishop Kearn             12.57   5 
 35 Isabel Moll                9 Fairport                 12.68   2 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wilson Magnet  'A'                                  1:50.94   1 
  2 Pittsford Mendon  'A'                               1:52.81   1 
  3 Canandaigua  'A'                                    1:53.33   1 
  4 Wayland-Cohocton  'A'                               1:53.48   1 
  5 School Of The Arts  'A'                             1:53.92   1 
  6 Hilton  'A'                                         1:54.73   1 
  7 Wayland-Cohocton  'B'                              x1:56.03   2 
  8 Gates-Chili  'B'                                   x1:56.14   3 
  9 School Of The Arts  'B'                            x1:58.14   2 
 10 Fairport  'A'                                       1:58.27   1 
 11 Bath-Haverling  'A'                                 1:59.33   3 
 12 Irondequoit  'A'                                    2:00.57   2 
 13 Wayne Central  'A'                                  2:00.87   2 
 14 Eastridge  'A'                                      2:02.60   3 
 15 Gates-Chili  'C'                                   x2:04.03   4 
 16 Canandaigua  'B'                                   x2:05.20   3 
 17 Pittsford Mendon  'B'                              x2:05.62   2 
 18 Bath-Haverling  'B'                                x2:05.88   3 
 19 School Of The Arts  'C'                            x2:07.75   3 
 20 Wayland-Cohocton  'C'                              x2:08.43   4 
 21 Red Creek  'A'                                      2:08.95   3 
 22 Bath-Haverling  'C'                                x2:10.54   4 
 23 Livonia  'A'                                        2:11.43   3 
 24 Clyde-Savannah  'A'                                 2:11.56   4 
 25 East Hs-Roch  'A'                                   2:13.10   4 
 26 LeRoy  'A'                                          2:15.14   2 
 -- Wilson Magnet  'B'                                      DNF   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Canandaigua  'A'                                    4:49.61   2 
  2 Pittsford Mendon  'A'                               4:51.52   2 
  3 Bath-Haverling  'B'                                x4:59.16   2 
  4 Dansville  'A'                                      5:14.27   2 
  5 LeRoy  'A'                                          5:27.14   1 
 -- Gates-Chili  'A'                                         NT   1 
 -- Wayland-Cohocton  'A'                                    NT   1 
 -- Wayne Central  'A'                                       NT   1 
 -- Fairport  'A'                                            NT   1 
 -- Hilton  'A'                                              NT   1 
 -- Bath-Haverling  'A'                                      NT   1 
 -- Pittsford Sutherland  'A'                               DNF   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hilton  'A'                                        10:26.29  
  2 LeRoy  'A'                                         10:29.18  
  3 Pittsford Mendon  'A'                              10:37.08  
  4 Fairport  'A'                                      10:42.09  
  5 Byron-Bergen  'A'                                  10:52.11  
  6 Fairport  'B'                                     x11:06.76  
  7 Spencerport  'A'                                   11:07.67  
  8 Eastridge  'A'                                     11:20.99  
  9 Churchville-Chili  'A'                             11:34.94  
 10 Wayne Central  'A'                                 11:53.97  
 11 Hornell  'A'                                       12:28.36  
 12 Livonia  'A'                                       12:39.39  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tessa Artruc              12 Livonia                5-02.00  
  2 Madelyn Schwartz          12 Wayland-Coho           5-00.00  
  2 Alyssia Colson            12 Gates-Chili            5-00.00  
  2 Adeline Runkle            11 Wayne Centra           5-00.00  
  2 Carissa Plesums           12 Warsaw                 5-00.00  
  6 Timieya Guilford          10 School Of Th           4-08.00  
  6 Alyssa Gilmour            12 Red Creek              4-08.00  
  6 Kenya Holtby              12 Sodus Centra           4-08.00  
  9 Meg Beiter                11 Fairport               4-06.00  
  9 Raven Hilfiker            11 Eastridge              4-06.00  
  9 Kate Fox                  12 Dansville              4-06.00  
  9 Kori Webster-Dixon        12 Gates-Chili            4-06.00  
 13 Rachel Willard            12 Fairport               4-04.00  
 13 Brianna Randolph           9 Gates-Chili            4-04.00  
 13 Destiny Anthony           10 Gates-Chili            4-04.00  
 13 Lexine Wilkas             11 Irondequoit            4-04.00  
 13 Andreanna Bowers          12 Wayland-Coho           4-04.00  
 13 Aeriana Porchea           11 East Hs-Roch           4-04.00  
 13 Becca Schwan              11 LeRoy                  4-04.00  
 20 Audrey Brown               8 Canandaigua            4-02.00  
 21 Ericah Roncone            10 Pittsford Me           4-00.00  
 21 Aaliyah Campbell          11 East Hs-Roch           4-00.00  
 21 Lauren Bamford            12 Pittsford Me           4-00.00  
 21 Taylor Alloco              9 Hilton                 4-00.00  
 21 Logan Paddock             11 Clyde-Savann           4-00.00  
 -- Rachel Stalls             11 Eastridge                   NH  
 -- Cheryln Felle              8 Eastridge                   NH  
 -- Suzanna Wojnoswki          7 Eastridge                   NH  
 -- Kelly O'Connor            10 Churchville-                NH  
 -- Emma Yarid                10 Churchville-                NH  
 -- Eratykah Thomas           11 East Hs-Roch                NH  
 -- Troyesha Peskie           11 Gates-Chili                 NH  
 -- Alexis Rogers             10 School Of Th                NH  
 -- Allison Fish              12 Gates-Chili                 NH  
 -- Courtney Zaucha           10 Pittsford Me                NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zoe Camillaci             11 Hilton                10-06.00  
  2 Karmen Auble              12 Warsaw                 9-06.00  
  3 Julia LaMotte-Gravante    10 Gates-Chili            9-00.00  
  4 Elizabeth Babb            12 Spencerport            8-06.00  
  4 Taylor Haude              10 Hilton                 8-06.00  
  6 Sarah Pirnie              11 Hilton                 8-00.00  
  7 Zoe kendrick              12 Irondequoit            7-06.00  
  7 Lexine Wilkas             11 Irondequoit            7-06.00  
  7 Erica Ellis                7 Gates-Chili            7-06.00  
 10 Sydney Reber              12 Canandaigua            7-00.00  
 10 Emily Vandereems          10 Canandaigua            7-00.00  
 10 Lauren Cook               10 Bath-Haverli           7-00.00  
 13 Abby McGahey               9 Canandaigua            6-06.00  
 13 Rachel Foster             11 Canandaigua            6-06.00  
 -- Claire Carson             10 Canandaigua                 NH  
 -- Sarah Fellows              9 Livonia                     NH  
 -- Kelly Cooper               9 Red Creek                   NH  
 -- Alexandra Avangelista      9 Hilton                      NH  
 -- Heather Hickock            9 Hornell                     NH  
 -- Cecilia Savka              9 Pittsford Me                NH  
 -- Ericah Roncone            10 Pittsford Me                NH  
 -- Taylor Spinelli            7 Gates-Chili                 NH  
 -- Amanda Woodard            10 Pittsford Me                NH  
 -- Sarah Hull                 9 Livonia                     NH  
 -- Emma Maggio               10 Pittsford Me                NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Karmen Auble              12 Warsaw                16-05.75  
  2 Darcy DeAngelis           11 Spencerport           16-01.00  
  3 Julia Gleason             12 Canandaigua           15-09.75  
  4 Kenya Holtby              12 Sodus Centra          15-04.00  
  5 Rebekah White             12 Spencerport           15-00.00  
  6 Andreanna Bowers          12 Wayland-Coho          14-09.25  
  7 Jiya Grayson              11 Wilson Magne          14-09.00  
  8 Adeline Runkle            11 Wayne Centra          14-07.50  
  9 Sarah Wied                11 Canandaigua           14-03.75  
 10 Lisa Huynh                11 Churchville-          14-03.00  
 11 Clarissa Henry            11 School Of Th          13-10.00  
 12 Megan Malueg               8 Red Creek             13-09.00  
 13 Ahjiana Johnson           10 Sodus Centra          13-07.75  
 13 Zoe Camillaci             11 Hilton                13-07.75  
 15 Victoria Farina           11 Hilton                13-04.75  
 16 Sarah Pirnie              11 Hilton                13-03.75  
 17 Margo Tremaine            12 Pittsford Me          13-00.25  
 18 Kana Chanthabandith       12 Churchville-          13-00.00  
 19 Nala Crumb                 9 Wilson Magne          12-08.00  
 20 Taylor Spinelli            7 Gates-Chili           12-05.75  
 21 Michela Maiola            10 Spencerport           12-03.75  
 22 Kate Ford                 11 Livonia               12-01.75  
 23 Kennedy Meisenzahl         7 Gates-Chili           12-00.75  
 24 Alyssa DeMott             11 Canandaigua           12-00.50  
 25 Elizabeth Carbajal Moren  11 Sodus Centra          11-06.50  
 26 Victoria Cramp            10 Hornell               11-03.75  
 27 Elaina Alston              9 Irondequoit           11-03.00  
 28 Alex DiVasta              11 Hilton                11-02.75  
 29 Rebecca Vanduzer          12 Wayland-Coho          11-00.50  
 30 Rayne Bossard             10 Hornell               10-11.00  
 31 Hannah Rex                10 Dansville             10-07.75  
 32 Rebecca Rex               12 Dansville             10-06.75  
 33 Audrey Brown               8 Canandaigua           10-05.00  
 34 Olivia Taylor             10 Livonia               10-03.00  
 35 Madeline Dorey             9 Livonia               10-00.00  
 36 Alexis Hinds               9 Dansville              9-11.25  
 37 Sarah Messner             10 Livonia                9-10.75  
 38 Danielle Waite            10 Dansville              9-10.00  
 39 Rachel Shadler            11 Irondequoit            9-07.00  
 40 Jamie Longo                9 Dansville              9-00.25  
 41 Victoria Taylor           11 Gates-Chili            8-04.75  
 42 Madhia Hussain             9 Pittsford Me           8-04.25  
 -- Melina Blumenhagen        12 LeRoy                     FOUL  
 -- Ashley Jackson            12 Spencerport               FOUL  
 -- Claudia Kowal              9 Livonia                   FOUL  
 -- Tatijana Zitz             11 Irondequoit               FOUL  
 -- Jeanette Petti            12 Fairport                  FOUL  
 -- Taylor Haude              10 Hilton                    FOUL  
 -- Jeanne Rivera             12 Hilton                    FOUL  
 -- Emma Kelly                 9 Dansville                 FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Davida Hawkes             12 Pittsford Su          34-09.50  
  2 Jenna Siracuse            12 Wayne Centra          34-02.00  
  3 Carissa Plesums           12 Warsaw                33-11.25  
  4 Darcy DeAngelis           11 Spencerport           33-03.75  
  5 Abby McGahey               9 Canandaigua           32-01.75  
  6 Jiya Grayson              11 Wilson Magne          31-11.00  
  7 Rachel Willard            12 Fairport              31-01.25  
  8 Emma Maggio               10 Pittsford Me          31-00.50  
  9 Hannah McKelvey           12 Wayland-Coho          31-00.25  
 10 Meaghan Schwartz          11 Gates-Chili           30-05.00  
 11 Tiana Haines              10 Gates-Chili           29-03.75  
 12 Alyssa DeMott             11 Canandaigua           29-02.50  
 13 Rachel Smith              12 Pittsford Su          28-11.25  
 14 Meghan Hill               11 Pittsford Me          28-09.50  
 15 Kate Fox                  12 Dansville             28-02.75  
 16 Elaina Alston              9 Irondequoit           27-09.25  
 17 Shania Kotwas             11 Sodus Centra          27-08.75  
 18 Riley Blasiak              8 Brighton              27-06.50  
 19 Nala Crumb                 9 Wilson Magne          27-06.00  
 20 Julia Flocco              10 Fairport              27-01.50  
 21 Morgan Bauer              12 Red Creek             27-01.25  
 22 Hanna Sutterluety         12 LeRoy                 26-11.25  
 23 Taylor Spinelli            7 Gates-Chili           26-05.00  
 24 Kennedy Meisenzahl         7 Gates-Chili           26-02.00  
 25 Sarah Griffis             12 Red Creek             25-02.25  
 26 Hannah Rex                10 Dansville             25-00.00  
 27 Rebecca Rex               12 Dansville             24-06.25  
 28 Michela Maiola            10 Spencerport           24-02.00  
 29 Jamie Longo                9 Dansville             22-00.00  
 -- Colleen Eckl               9 Pittsford Me              FOUL  
 -- Mia Callahan               9 Sodus Centra              FOUL  
 -- Jeanette Petti            12 Fairport                  FOUL  
 -- Emma Alberts              11 Red Creek                 FOUL  
 -- Ashley Jackson            12 Spencerport               FOUL  
 -- Victoria Farina           11 Hilton                    FOUL  
 -- Kelsey Mullin             10 Wayne Centra              FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Karmen Auble              12 Warsaw                38-05.50  
  2 Chinue Omeri              11 Eastridge             35-07.00  
  3 Ana Santiago              11 East Hs-Roch          33-06.00  
  4 Katy Broach               11 Clyde-Savann          31-10.00  
  5 Kori Webster-Dixon        12 Gates-Chili           31-00.50  
  6 Rebecca VanLaeken         12 Canandaigua           30-01.50  
  7 Alexa Guzman              11 Fairport              28-10.50  
  8 Kelly Loucks              11 Livonia               28-06.50  
  9 Sara Pickett              12 Northstar Ch          28-04.25  
 10 Mone Rodgers              11 School Of Th          28-03.00  
 11 Siniyah Sutton-Barton     12 Churchville-          27-08.50  
 12 Mahogony Williams         12 Wilson Magne          27-02.25  
 13 Alex Burton               12 Eastridge             27-01.00  
 14 Jaimee Bechard            11 Byron-Bergen          26-02.50  
 15 Jenny Rodriguez           11 Wayland-Coho          25-09.00  
 16 Gabrielle Bell            11 Fairport              25-07.50  
 17 Hollis Collins            12 Eastridge             25-05.50  
 18 Roberta Cannon            12 Brighton              25-02.50  
 19 Abbie Hibsch              11 Spencerport           24-10.50  
 20 Amanda Streeter           12 Byron-Bergen          24-07.00  
 21 Tayler Crowe              11 Romulus               24-06.50  
 22 Vanessa Zimmerman         11 Wayne Centra          24-03.00  
 23 Christina Johnson         11 Churchville-          24-01.50  
 24 Brinna Tansey             12 Canandaigua           24-00.00  
 25 Krista Reger              12 Spencerport           23-06.00  
 26 Frances Seifert           11 Hilton                23-05.00  
 27 Madeline Dorey             9 Livonia               22-10.50  
 28 Mackenzie Brooks           9 Hornell               22-09.50  
 29 Cheri Miller              10 Wayne Centra          22-04.50  
 30 Alexis Hellinger          10 Wayland-Coho          22-03.00  
 31 Asyaa Davis               10 Wilson Magne          22-01.00  
 32 Hanna Sutterluety         12 LeRoy                 21-10.00  
 33 Claire Baker              11 Clyde-Savann          21-09.50  
 34 Jessica Meyer             11 Bishop Kearn          21-08.00  
 35 Hannah Bortle              9 Wayland-Coho          21-07.50  
 36 Ruth Lora                 12 Irondequoit           21-06.75  
 37 Abby Lasch                11 Wayne Centra          21-06.00  
 38 Julie Ritchie             12 Fairport              21-04.00  
 39 Nicole Tucker             11 Churchville-          21-03.00  
 40 Makayla Cary              11 Gates-Chili           20-09.25  
 41 Elissa Maldonado-Robinso  11 Churchville-          20-07.00  
 42 Stephanie Harris          10 Hilton                20-05.00  
 43 Sabrina Curtis            12 Dansville             20-04.00  
 44 Elease Goodlet            10 Wilson Magne          20-01.25  
 45 Cheyenne Markowski         9 Dansville             20-01.00  
 46 Melina Blumenhagen        12 LeRoy                 19-11.00  
 47 J-Lyn Marshal             12 Irondequoit           19-09.00  
 48 Clarissa Williams         10 Clyde-Savann          19-08.25  
 49 Michaela Austin           11 Spencerport           19-07.25  
 50 Courtney Zaucha           10 Pittsford Me          19-05.50  
 51 Raegan Lemmon             10 Dansville             19-05.00  
 51 Linda Coleman             12 Canandaigua           19-05.00  
 53 Rachel Shadler            11 Irondequoit           19-03.00  
 54 Emily Litolff             11 Livonia               18-09.00  
 55 Lauren Lovin              12 Canandaigua           17-10.00  
 56 Alexis Hinds               9 Dansville             17-09.50  
 57 Hannah Maneiro            10 Livonia               17-08.50  
 58 Marisa Principato         11 Canandaigua           17-04.00  
 -- Zy'erra Harris            10 School Of Th                DQ  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rebecca Wittlin           11 Pittsford Me           7:47.96  
  2 Ellie Pauly               10 Hilton                 8:00.90  
  3 Michaela Austin           11 Spencerport            8:21.92  
  4 Haley Abraham             12 Canandaigua            8:43.07  
  5 Genevieve Rotz            11 Canandaigua            8:59.96  
  6 Heather Bonter             9 Hilton                 9:00.34  
  7 Chloe Messore              9 Hilton                 9:00.84  
  8 Kathryn Rohrer            11 Pittsford Me           9:06.59  
  9 Sarah Griffis             12 Red Creek              9:19.26  
 10 Raven Hilfiker            11 Eastridge              9:24.07  
 11 Michaela Martin           12 Red Creek              9:47.64  
 12 Ava Roncone                8 Pittsford Me           9:58.22  
 13 Avery Whitely              8 Pittsford Me           9:58.29  
 14 Angie Bourret              9 Hilton                10:09.76  
 15 Sabrina Curtis            12 Dansville             10:12.22  
 16 Emma Kelly                 9 Dansville             10:29.16  
 17 Artemis Markakis          11 School Of Th          10:31.83  
 18 Gena Driscoll-Brantley    11 School Of Th          10:31.94  
 19 Mikalah Thomas            10 Dansville             11:27.27  
 20 Raegan Lemmon             10 Dansville             11:51.15  
 -- Mackenzie Dude            12 Hilton                      DQ  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anthony Smith              9 Uprep Roches              6.80   1 
  2 Tyler Zimbardi            11 Canandaigua               6.81   1 
  2 Parris Strickland         11 Brighton                  6.81   1 
  4 Amani Minley              11 Uprep Roches              7.02   2 
  5 Kelly Brown               10 Wilson Magne              7.04   1 
  6 Todd Romano               12 Clyde-Savann              7.05   2 
  6 Aquil El-Amin             11 Uprep Roches              7.05   2 
  6 Justin Warren             12 Wilson Magne              7.05   3 
  9 Jared Sarlo               12 Hilton                    7.07   2 
 10 Dan Graney                12 Northstar Ch              7.08   3 
 11 Brian Shannon             12 Clyde-Savann              7.09   2 
 12 Lucky Edwards             10 Uprep Roches              7.11   2 
 13 Brandon Jones             12 Red Creek                 7.16   3 
 13 Will Mangiamele           12 Pittsford Su              7.16   3 
 13 Joshua Allen              11 School Of Th              7.16   1 
 16 Kyle Tokarz               11 Wayland-Coho              7.19   4 
 17 Dallas Kaiser             12 Pittsford Su              7.20   4 
 18 Majestic Green            12 Wilson Magne              7.22   3 
 19 Chris Lovin               11 Canandaigua               7.25   4 
 19 Joshua Baker              11 Spencerport               7.25   3 
 19 Lance Goebert             12 Clyde-Savann              7.25   6 
 22 Anthony Stallworth        10 Gates-Chili               7.26   6 
 22 Ji-ren Hailey             12 Fairport                  7.26   2 
 24 Brok Martin               12 Canandaigua               7.28   4 
 25 London Graham             11 Uprep Roches              7.30   4 
 25 Xavier Fields              9 School Of Th              7.30   9 
 27 Kameron Cook              10 Canandaigua               7.31   5 
 27 Ben Caton                 12 Pittsford Me              7.31   3 
 29 Scott Muscato              9 Bishop Kearn              7.37   5 
 29 Zach Fischette            10 Clyde-Savann              7.37   6 
 31 Dante Green                9 Uprep Roches              7.38   7 
 32 Anthony Suero             11 Eastridge                 7.39   7 
 33 Trevor Baker              11 East Hs-Roch              7.40   9 
 34 Eric Munn                 12 Canandaigua               7.41   7 
 35 Karl Ursulom              12 Hilton                    7.43   7 
 36 Luke Morgan               12 Hornell                   7.45   5 
 37 Joe Dapolito              10 Clyde-Savann              7.46   6 
 37 Julian Riley              10 Gates-Chili               7.46  10 
 39 Jake Meade                 9 Bishop Kearn              7.47   1 
 39 Saagar Menon              11 Pittsford Su              7.47   6 
 39 Miles James               10 Gates-Chili               7.47   8 
 42 Amari Washington          11 East Hs-Roch              7.48   5 
 42 Jared Doyle               10 Clyde-Savann              7.48  10 
 44 Michael Halligan          11 Hilton                    7.50   6 
 45 John Kimmel               11 Wayland-Coho              7.51   7 
 45 Conor McClain              9 Canandaigua               7.51   8 
 47 Micheal Cheesbro          12 Churchville-              7.53   5 
 48 Ray Smith                 10 Irondequoit               7.54  10 
 48 Connor Boor               12 Dansville                 7.54   6 
 50 Robert Mugnola            11 Canandaigua               7.55   8 
 51 Jamar Gibson              11 Uprep Roches              7.56  19 
 52 Javon Jackson              9 East Hs-Roch              7.58   8 
 53 Calvin Matthews            9 Bishop Kearn              7.59  10 
 54 Alecs Burger              10 Red Creek                 7.60  12 
 54 Rahim Smith               11 Uprep Roches              7.60   9 
 56 Nicholas Hadgis           12 Bishop Kearn              7.62   7 
 57 Sam Viggiani               9 Canandaigua               7.63   8 
 58 Radell Moronta            11 Bishop Kearn              7.64   1 
 59 Brian Hodges              11 LeRoy                     7.66   3 
 59 Lexus Florence            12 East Hs-Roch              7.66   9 
 61 Blake Crayon              11 Uprep Roches              7.67   8 
 61 Steven Gillespie           9 Red Creek                 7.67   9 
 63 Nate Mitchell             10 Gates-Chili               7.68  12 
 64 Cameron Inclima           10 Spencerport               7.70  10 
 65 Jacques Kouevi            11 East Hs-Roch              7.71   9 
 66 Maxwell Reinagel          12 Spencerport               7.72  11 
 67 Hunter Bresee              9 Bath-Haverli              7.74  12 
 68 Stephen Carro             11 Canandaigua               7.76  10 
 69 Devon Burton              10 Irondequoit               7.78  11 
 70 Matt Liu                  12 Canandaigua               7.79   7 
 71 Sullivan Badger            9 Canandaigua               7.80   7 
 72 Matt Clement              10 Canandaigua               7.83  10 
 73 Jacob Smith               10 Sodus Centra              7.85   4 
 74 Luke Azatassou            10 Wilson Magne              7.88  12 
 75 Jack Modzell               9 Canandaigua               7.91  10 
 76 Spenser Brown             12 Wayland-Coho              7.93  11 
 76 Derek Lester              11 Eastridge                 7.93  14 
 78 Anthony Sansone            9 Hilton                    7.95  11 
 78 Luke Marvin               11 Bath-Haverli              7.95  14 
 80 Connor Hanley             10 Canandaigua               7.97  15 
 81 Warren Krasz              11 Irondequoit               7.99  11 
 82 Austin Iodice              9 Eastridge                 8.00  11 
 82 Trevor Delly               9 Eastridge                 8.00  12 
 84 Brett Baker               11 Hilton                    8.01  11 
 84 Dalton Owens               9 Clyde-Savann              8.01  14 
 86 Jordan West                9 Clyde-Savann              8.02  14 
 87 Jean Ortiz                 9 Gates-Chili               8.03  13 
 88 Ben Kemnitzer              9 Hornell                   8.04  14 
 88 Brett Warner               9 Irondequoit               8.04  13 
 90 William Black             12 Bath-Haverli              8.05  15 
 91 Alfredo Aponte             7 School Of Th              8.07  15 
 91 Iosky Cartagena           10 Irondequoit               8.07  15 
 91 Jason Wheeler             11 Canandaigua               8.07  13 
 94 Brandon Torres-Manuse      9 Eastridge                 8.08  13 
 94 Steven Binkowski          10 Bath-Haverli              8.08  15 
 94 Gutemberg Silva           12 Red Creek                 8.08  13 
 97 Shakeem Jackson            9 Hornell                   8.09  13 
 98 Rolando Delgado           12 Irondequoit               8.13  11 
 99 Pat Staley                11 Gates-Chili               8.15  18 
 99 Sean Morris               11 Bath-Haverli              8.15  16 
 99 John Hartman              11 Irondequoit               8.15  13 
102 Sagar Sharma               8 Brighton                  8.16  14 
103 Charles Seguin             9 Clyde-Savann              8.21  14 
104 Jadon Turner               7 Eastridge                 8.23  16 
105 Stephen Lake              12 Eastridge                 8.25  17 
106 James Day                  9 Eastridge                 8.34  16 
107 Michael Brumfield         12 Eastridge                 8.38  17 
107 Dewitt McDowell            9 Wayland-Coho              8.38  13 
109 Josh Mason                 9 Irondequoit               8.40  16 
110 Kyle Presti               11 Wayland-Coho              8.45  17 
111 Spencer Lipper             9 Clyde-Savann              8.46  16 
112 Brian Sikora              11 Bishop Kearn              8.48  16 
112 Collin King                9 Clyde-Savann              8.48  17 
114 Clint Reed                10 Eastridge                 8.52  17 
115 Bobby West                12 Hilton                    8.56  17 
116 Henry Reber                9 Canandaigua               8.63  18 
117 Bryce Muller              11 Bath-Haverli              8.68  17 
118 D'Andre Snow               9 School Of Th              8.74   8 
119 Titus Jones                9 Bishop Kearn              8.75  16 
120 Matt Short                 9 Canandaigua               8.76  18 
121 Keenen Lee                10 Gates-Chili               8.96  19 
122 Zack Woodworth             9 Canandaigua               9.17  19 
123 Sam Walker                10 Canandaigua               9.19  19 
124 Andrew Friden             10 Pittsford Me             10.53  18 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anthony Smith              9 Uprep Roches             36.59   1 
  2 Justin Conklin            12 Bath-Haverli             37.29   1 
  3 Brady Woodward            11 Pittsford Me             37.49   1 
  4 Eric Zemaitis             12 Spencerport              37.75   1 
  5 Sean Corcoran             12 Pittsford Me             38.75   1 
  6 Justin Warren             12 Wilson Magne             38.81   1 
  7 Isaiah Brown              10 Gates-Chili              38.84   1 
  8 Chris Marsaw              12 Hilton                   39.06   2 
  9 Amani Minley              11 Uprep Roches             39.12   2 
 10 Bill Colmerauer           12 Canandaigua              39.17   2 
 11 John Woodworth            12 LeRoy                    39.44   1 
 12 Kyle Tokarz               11 Wayland-Coho             39.47   2 
 13 Joshua Baker              11 Spencerport              39.52   2 
 14 Connor Boor               12 Dansville                39.72   2 
 15 Jared Gavin               12 Spencerport              40.18   3 
 16 Sam Baker                 11 Canandaigua              40.24   4 
 17 Jake Clement              11 Canandaigua              40.44  12 
 18 Bradley Baccaro           11 Fairport                 40.53   5 
 19 Noah Marthaller           12 Canandaigua              40.59   4 
 20 London Graham             11 Uprep Roches             40.69   3 
 21 Josh Dyrland              12 Irondequoit              40.71   9 
 22 Jared Sarlo               12 Hilton                   40.74   2 
 23 Michel McClain            11 Canandaigua              40.79   3 
 24 Matt Cupo                 11 Pittsford Su             40.97   5 
 25 Aquil El-Amin             11 Uprep Roches             40.98   5 
 26 Josh Alexander            12 Canandaigua              41.00   5 
 27 Hunter Duford             10 Hilton                   41.10   4 
 28 Anthony Marino            12 Wayne Centra             41.22   4 
 29 Dan Graney                12 Northstar Ch             41.31   4 
 30 Maliek Jenkins            12 Irondequoit              41.32   6 
 31 Zach Judd                 11 Northstar Ch             41.34   7 
 32 Josh Wilson               12 Hornell                  41.72   7 
 33 Zach Pero                 12 Dansville                41.77   7 
 34 Kesean Haten              10 Wilson Magne             41.79   6 
 35 Bryztin Johnson           11 Pittsford Su             41.86   5 
 36 Ben McCarthy              12 Bath-Haverli             41.90   9 
 37 Aaron Faulkenberry        12 Livonia                  41.93   6 
 37 Ethan Young               12 Wayland-Coho             41.93   8 
 39 Marlowe Washington        12 Brighton                 41.98   6 
 40 Damani Heath              11 Sodus Centra             42.01   5 
 41 Xavier Fields              9 School Of Th             42.19  11 
 42 Noah Schuster             11 Bath-Haverli             42.20   5 
 43 Joshua Walz               11 Churchville-             42.23   9 
 43 Rashad Brown              11 East Hs-Roch             42.23   6 
 45 Chris Lovin               11 Canandaigua              42.29   8 
 46 Daniel Harper             11 Hilton                   42.32   7 
 47 Jared Doyle               10 Clyde-Savann             42.56   8 
 48 Luke Rens                 11 Pittsford Me             42.63  15 
 49 Matt Clement              10 Canandaigua              42.73  10 
 50 Tyler Ragin               11 Hilton                   42.76   4 
 51 Blake Crayon              11 Uprep Roches             42.78  15 
 52 Trevor Baker              11 East Hs-Roch             42.79  11 
 53 John Pierce               11 LeRoy                    42.87   2 
 54 Kelly Brown               10 Wilson Magne             42.99   7 
 55 Patrick Queiroz           11 Pittsford Me             43.13   8 
 56 Josh Ladd                 11 Wayland-Coho             43.15   6 
 57 Jacques Kouevi            11 East Hs-Roch             43.18  11 
 58 Mathew Kaiser             10 Pittsford Su             43.35   8 
 59 Hunter Bresee              9 Bath-Haverli             43.49  10 
 60 Matt Liu                  12 Canandaigua              43.83  10 
 61 Nicholas Hadgis           12 Bishop Kearn             43.97  11 
 62 Zayn Johnson               9 Irondequoit              44.00  13 
 63 Jacob Smith               10 Sodus Centra             44.04  10 
 64 Calvin Matthews            9 Bishop Kearn             44.09  10 
 65 Scott Muscato              9 Bishop Kearn             44.10   3 
 66 Joe Tanner                11 Bishop Kearn             44.12  10 
 66 Jack Robbins              12 Bath-Haverli             44.12  12 
 68 Radell Moronta            11 Bishop Kearn             44.26   3 
 69 Stephen Carro             11 Canandaigua              44.37  12 
 70 Kelse Hoyte               11 Uprep Roches             44.59   9 
 71 Peyton Notebaert          10 Sodus Centra             44.61   8 
 72 Mike Metzger              12 Livonia                  44.71   6 
 73 Torrin Lisi               10 Bath-Haverli             44.82  12 
 74 Tre Walters               11 Bath-Haverli             44.88  13 
 75 Jason Wheeler             11 Canandaigua              44.96  12 
 76 Robert Mugnola            11 Canandaigua              44.97  13 
 77 Chris Jackson             10 Bishop Kearn             45.22   9 
 78 Rahim Smith               11 Uprep Roches             45.29   8 
 79 Evan Williams             10 Gates-Chili              45.33  13 
 80 Ethan Bulmahn              9 Irondequoit              45.66  14 
 81 Ben Stalls                 9 Eastridge                45.71  16 
 82 Anthony Sansone            9 Hilton                   45.82  15 
 83 Anthony Suero             11 Eastridge                45.94  12 
 84 Liam Mears                10 Spencerport              45.96   9 
 85 Michael Halligan          11 Hilton                   46.06  16 
 86 Jack Modzell               9 Canandaigua              46.10  14 
 87 Michael Mancuso            9 Hilton                   46.89  11 
 88 Austin Iodice              9 Eastridge                46.92  14 
 89 Iosky Cartagena           10 Irondequoit              47.02  16 
 90 Bryce Muller              11 Bath-Haverli             47.04  16 
 91 Jake Meade                 9 Bishop Kearn             47.27  11 
 92 Luis Rodriguez            12 Wayland-Coho             47.68  15 
 93 Dusty Millus              10 Red Creek                47.77  17 
 94 Tim Klier                 12 Gates-Chili              47.85  13 
 95 Connor Hanley             10 Canandaigua              47.86  15 
 96 Jordan West                9 Clyde-Savann             47.87  13 
 97 Brad Ward                 11 Bath-Haverli             47.94  14 
 98 James Day                  9 Eastridge                48.16  14 
 99 Ian Pawluckie             10 Bishop Kearn             48.75   9 
100 Shakeem Jackson            9 Hornell                  48.88  14 
101 Tyler Andrus              10 Clyde-Savann             48.99  16 
102 Alex Spoor                12 Dansville                49.14  17 
103 Trevor Purscell           12 Dansville                49.22  17 
104 Ben Kemnitzer              9 Hornell                  49.41  14 
105 Lexus Florence            12 East Hs-Roch             49.46  14 
106 Josh Mason                 9 Irondequoit              49.62  17 
107 Brian Sikora              11 Bishop Kearn             50.13  18 
108 Richard Mauer             10 Bishop Kearn             50.64  18 
109 Quinn Sullivan             9 Canandaigua              50.79  12 
110 Mason Blue                11 Spencerport              52.26  17 
111 Sam Walker                10 Canandaigua              52.68  18 
112 Mitchel Lewis             11 Hornell                  54.06  18 
113 Clint Reed                10 Eastridge                54.28  15 
114 D'Andre Snow               9 School Of Th             57.00  16 
115 Zack Woodworth             9 Canandaigua            1:02.70  18 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tyler Ranke               12 Hilton                 1:27.88   1 
  2 Parris Strickland         11 Brighton               1:28.33   1 
  3 Ji-ren Hailey             12 Fairport               1:29.61   1 
  4 Wade Cone                 11 Hornell                1:30.44   1 
  5 Cam Peerenboom            12 Hilton                 1:32.23   1 
  6 Isaak Valoshka            11 Churchville-           1:32.45   1 
  7 Luke Dengler              12 Fairport               1:32.82   2 
  8 Brandon Jermyn            12 Spencerport            1:33.73   1 
  9 Wayne Parsons             10 Wayland-Coho           1:34.42   1 
 10 James Light               12 Wayne Centra           1:34.59   2 
 11 Josh Alexander            12 Canandaigua            1:34.83   1 
 12 Jonah Simpson              9 Brighton               1:35.44   2 
 13 Josh Dyrland              12 Irondequoit            1:35.69   1 
 14 Carl Aaron                11 Gates-Chili            1:36.52   2 
 15 Josh Buri                 12 Hilton                 1:36.78   2 
 16 Andrew Jobling            12 Pittsford Su           1:37.23   2 
 17 Isaac Goodman             10 Pittsford Me           1:37.39   3 
 18 Momoh Kamara              10 School Of Th           1:38.35   2 
 19 Elliot Ding               12 Pittsford Su           1:38.94   2 
 20 Scott Straw               12 Fairport               1:39.04   2 
 21 Shaun Graham              10 LeRoy                  1:39.42   2 
 22 Paul Dellinger             9 Brighton               1:40.32   3 
 23 Christopher Brown         11 Uprep Roches           1:41.12   3 
 24 Eric Piato                10 Hilton                 1:41.94   3 
 25 Jason Henderson           11 Uprep Roches           1:42.73   4 
 26 Zach Judd                 11 Northstar Ch           1:44.41   4 
 27 Ethan Bulmahn              9 Irondequoit            1:45.12   3 
 28 Matt Colburt              11 Gananda                1:45.13   5 
 29 Sheldon Palmer            11 Wayland-Coho           1:45.62   3 
 30 Jean Ortiz                 9 Gates-Chili            1:45.79   5 
 31 Kelse Hoyte               11 Uprep Roches           1:45.90   4 
 32 Naim Hill-Muhammad        11 Wilson Magne           1:46.26   3 
 33 Kevin Wrona               11 Pittsford Me           1:46.58   4 
 34 Josh Wilson               12 Hornell                1:46.63   3 
 35 Peyton Notebaert          10 Sodus Centra           1:46.64   5 
 36 Owen Marchand             10 Bishop Kearn           1:47.17   4 
 37 Zayn Johnson               9 Irondequoit            1:47.38   5 
 38 Kristian Campoli          12 Churchville-           1:47.47   5 
 39 Ian Sikora                 9 Bishop Kearn           1:47.53   4 
 40 Tim Ostrander              9 Bishop Kearn           1:50.07   3 
 41 Alfredo Aponte             7 School Of Th           1:52.21   4 
 42 Corey Sprague              9 Bath-Haverli           1:53.25   5 
 43 Alex O'Hare               12 Wayland-Coho           1:53.42   4 
 44 Louis James               12 Wayland-Coho           1:53.63   5 
 45 Breandan Mantz             9 Red Creek              1:54.60   4 
 46 Dewitt McDowell            9 Wayland-Coho           1:55.15   4 
 47 Jacob Muhleisen           11 Hornell                1:55.29   5 
 48 Dan Courteau              11 Gananda                1:55.42   5 
 49 Roberto Arguinzoni        10 Bishop Kearn           1:56.43   5 
 50 Micah Rice                10 Clyde-Savann           1:59.32   6 
 51 Richard Mauer             10 Bishop Kearn           2:05.47   6 
 52 Byron Carter               9 School Of Th           2:07.11   4 
 53 Spencer Lipper             9 Clyde-Savann           2:07.98   6 
 54 Cory White                10 Clyde-Savann           2:10.35   6 
 55 Fox Landschoot             9 Wayland-Coho           2:11.68   6 
 56 Connor Bolam               9 Gates-Chili            2:13.38   6 
 57 Aaron Stewart              9 Bath-Haverli           2:26.09   6 
 58 Andrew Hamlet              9 Clyde-Savann           2:32.01   6 
 -- Austin Lafond             12 School Of Th                DQ   6  cut in too soon
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tyler Ranke               12 Hilton                 2:37.37   1 
  2 Will Ronchetti            12 Brighton               2:43.09   1 
  3 Seamus Sargeant           12 Fairport               2:44.72   1 
  4 James Light               12 Wayne Centra           2:45.38   1 
  5 Zak Simpson               12 Brighton               2:45.41   1 
  6 Kyle Richards             11 Eastridge              2:45.74   1 
  7 Kevin Dooley              11 Pittsford Me           2:46.39   1 
  8 Wade Cone                 11 Hornell                2:47.48   1 
  9 David Grouse              12 Fairport               2:49.53   2 
 10 Robbie Schrenker          12 Byron-Bergen           2:49.95   1 
 11 Isaac Goodman             10 Pittsford Me           2:50.34   1 
 12 Justin Young              12 Spencerport            2:50.88   2 
 13 Nathan Cannon             10 Gates-Chili            2:51.64   2 
 14 Griffin Hess              10 Pittsford Me           2:51.78   1 
 15 Josh Buri                 12 Hilton                 2:51.94   2 
 16 Will Corbett              11 Pittsford Su           2:52.32   2 
 17 Michael Houlihan          12 Wayne Centra           2:52.72   2 
 18 Cam Peerenboom            12 Hilton                 2:52.96   2 
 19 Nick Spinosa              10 Spencerport            2:53.48   2 
 20 Jonah Simpson              9 Brighton               2:54.67   2 
 21 Daniel Cole               12 Wayne Centra           2:56.36   1 
 22 Hatta Olivier - (x)       12 Fairport               2:56.94   2 
 23 Paul Dellinger             9 Brighton               2:58.96   2 
 24 Kieran O'Halloran         10 LeRoy                  3:00.19   3 
 25 Matthew Faulkenberry       9 Livonia                3:00.44   3 
 26 Noah Schuster             11 Bath-Haverli           3:01.24   2 
 27 Ben Shelton               12 Irondequoit            3:01.61   2 
 28 Benton Stickney           11 Eastridge              3:02.52   3 
 29 Jeremiah Piersante        12 Brighton               3:05.28   3 
 30 Max Black                 12 Pittsford Su           3:05.38   2 
 31 Momoh Kamara              10 School Of Th           3:06.41   3 
 32 Jacob Scheg                9 Hilton                 3:07.19   4 
 33 Dan Salazar               11 Hilton                 3:07.27   4 
 34 Eric Piato                10 Hilton                 3:07.82   4 
 35 Justin Scheg              10 Hilton                 3:08.00   4 
 36 Caleb Enis                12 Brighton               3:08.35   3 
 37 Troy Gambrill             11 Churchville-           3:09.30   3 
 38 Kevin Wrona               11 Pittsford Me           3:10.20   4 
 39 Devon Yarid               12 Churchville-           3:10.80   4 
 40 Dakota Drake              12 Red Creek              3:12.35   3 
 41 Matt Palmeri              11 Hilton                 3:12.67   4 
 42 Torrin Lisi               10 Bath-Haverli           3:13.63   4 
 43 Ian Sikora                 9 Bishop Kearn           3:14.39   5 
 44 Owen Marchand             10 Bishop Kearn           3:14.45   5 
 45 Daniel Harper             11 Hilton                 3:14.77   4 
 46 Christian Rivera          12 Gates-Chili            3:15.52   4 
 47 Christopher Brown         11 Uprep Roches           3:15.59   5 
 48 Sheldon Palmer            11 Wayland-Coho           3:16.90   3 
 49 David Rosell              12 Wayland-Coho           3:17.23   3 
 50 Tre Walters               11 Bath-Haverli           3:17.29   5 
 51 Chris Suarez              12 Eastridge              3:18.69   5 
 52 Mason Craine              12 Red Creek              3:18.73   5 
 53 Naim Hill-Muhammad        11 Wilson Magne           3:18.84   3 
 54 Josh Ladd                 11 Wayland-Coho           3:19.04   4 
 55 Chris Franco              12 Gates-Chili            3:20.05   3 
 55 Owen Conlon               10 Gates-Chili            3:20.05   3 
 57 Scott Phillips            10 Red Creek              3:20.96   5 
 58 Ben Stalls                 9 Eastridge              3:21.33   6 
 59 Joshua Walz               11 Churchville-           3:22.77   5 
 60 Cameron Campbell          11 Hilton                 3:24.31   6 
 61 Robby Bettin              10 Hilton                 3:24.71   6 
 62 Alex Jones                 9 Canandaigua            3:29.41   5 
 63 Johnathan Argentieri      11 Hornell                3:29.62   6 
 64 Nathan Daley               8 Gates-Chili            3:30.19   6 
 65 Luke Rens                 11 Pittsford Me           3:30.57   5 
 66 Ryan Jeter                11 Gates-Chili            3:32.50   5 
 67 Roberto Arguinzoni        10 Bishop Kearn           3:33.30   6 
 68 Cory O'Gara                9 Bishop Kearn           3:35.99   6 
 68 Johnny Stenzel            10 Wayland-Coho           3:35.99   5 
 70 Alex O'Hare               12 Wayland-Coho           3:36.25   6 
 71 Dillon Riggs              10 Gates-Chili            3:36.42   3 
 72 Austin Lafond             12 School Of Th           3:36.88   6 
 73 Jacob Muhleisen           11 Hornell                3:40.40   4 
 74 Jaquan Edwards             9 Gates-Chili            3:40.75   4 
 75 Andrew Consler             9 Livonia                3:43.70   6 
 76 Joshua Gates              11 School Of Th           3:46.22   6 
 77 Andrew Dinsmore           10 Gates-Chili            3:46.91   6 
 78 Fox Landschoot             9 Wayland-Coho           3:54.35   6 
 79 Aaron Stewart              9 Bath-Haverli           3:55.46   6 
 80 Izaiah Gonyou              9 Clyde-Savann           3:55.48   6 
 81 Nick Franco               10 Gates-Chili            3:56.14   4 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mike Mallow               10 Fairport               4:40.95   1 
  2 Tommy Barbaccia           12 Pittsford Me           4:46.54   1 
  3 David Grouse              12 Fairport               4:49.94   1 
  4 Hatta Olivier - (x)       12 Fairport               4:50.34   1 
  5 Noah Young                12 Pittsford Su           4:51.36   1 
  6 Kyle Richards             11 Eastridge              4:54.19   1 
  7 Macrae Kozody             10 Fairport               4:55.15   1 
  8 Brian Swider              12 Fairport               4:55.83   1 
  9 Patrick Downey            10 Pittsford Su           4:56.92   1 
 10 Hunter Clark              10 Alfred-Almon           4:58.19   1 
 11 Mason Vodacek             11 Brighton               5:00.27   1 
 12 Robbie Schrenker          12 Byron-Bergen           5:03.87   1 
 13 Josh Emerson              11 Canandaigua            5:07.52   2 
 14 Hunter Duford             10 Hilton                 5:07.54   2 
 15 Connor Hayward            11 LeRoy                  5:07.58   1 
 16 Levi Lawrence             10 Alfred-Almon           5:08.86   2 
 17 Robbie Berndt             11 Pittsford Me           5:09.30   2 
 18 Rickie Strong             10 Canandaigua            5:09.61   2 
 19 Owen Memelo               11 Churchville-           5:09.77   1 
 20 Justin Scheg              10 Hilton                 5:11.46   2 
 21 Ben Shelton               12 Irondequoit            5:12.47   1 
 22 Dan Salazar               11 Hilton                 5:15.63   2 
 23 Tanner Frieda             10 Wayne Centra           5:16.21   1 
 24 Logan Ellis               12 Livonia                5:20.50   2 
 25 Matthew Ruhland           10 Churchville-           5:24.48   2 
 26 Dillon Riggs              10 Gates-Chili            5:24.54   2 
 27 Michael Mancuso            9 Hilton                 5:25.34   2 
 28 Sam Johnson                9 Canandaigua            5:26.75   2 
 29 Christian Rivera          12 Gates-Chili            5:27.33   2 
 30 David Rosell              12 Wayland-Coho           5:28.34   2 
 31 Garrett Hoteling          11 Gananda                5:29.68   2 
 32 Matt Palmeri              11 Hilton                 5:38.83   3 
 33 Mason Craine              12 Red Creek              5:41.25   3 
 34 Nathan Daley               8 Gates-Chili            5:47.97   2 
 35 Chris Suarez              12 Eastridge              5:54.46   3 
 36 Austin Gerstner            9 Canandaigua            5:57.14   3 
 37 Robby Bettin              10 Hilton                 6:02.24   3 
 38 Johnathan Argentieri      11 Hornell                6:03.27   3 
 39 Josh Statt                 9 Churchville-           6:12.02   3 
 40 Joshua Gates              11 School Of Th           6:12.08   3 
 41 Johnny Stenzel            10 Wayland-Coho           6:15.10   2 
 42 Owen Conlon               10 Gates-Chili            6:19.32   3 
 43 Connor Bolam               9 Gates-Chili            6:42.67   3 
 44 Andrew Dinsmore           10 Gates-Chili            6:45.24   3 
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Evan Feigel               11 Pittsford Me          10:07.94  
  2 Kyle Gallo                12 Wayne Centra          10:27.13  
  3 Noah Michaels             12 Fairport              10:28.82  
  4 Connor Hayward            11 LeRoy                 10:37.43  
  5 Jack Robbins              12 Bath-Haverli          10:41.91  
  6 Jason Kuperberg           12 Pittsford Me          10:52.41  
  7 Majd Rouhana               8 Fairport              10:55.57  
  8 Ben McCarthy              12 Bath-Haverli          10:57.62  
  9 Hunter Clark              10 Alfred-Almon          11:03.67  
 10 Levi Lawrence             10 Alfred-Almon          11:07.16  
 11 Jacob Hamsher             11 Wayland-Coho          11:11.54  
 12 Sean McMahon              11 Pittsford Me          11:17.00  
 13 Jacob Scheg                9 Hilton                11:21.95  
 14 Caleb Enis                12 Brighton              11:27.08  
 15 Levi Malone               12 Wayland-Coho          11:27.19  
 16 Logan Ellis               12 Livonia               11:30.94  
 17 Ben Consler               12 Livonia               11:31.24  
 18 Justin Townsend            9 Churchville-          11:54.90  
 19 Greg Dick                 11 Churchville-          11:59.56  
 20 Brad Ward                 11 Bath-Haverli          12:13.78  
 21 Christian Haacke          11 Wayne Centra          12:38.05  
 22 Sam Yoder                  9 Bath-Haverli          13:08.68  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bishop Williams           12 Gates-Chili               8.28   1 
  2 Brandon Jermyn            12 Spencerport               8.54   1 
  3 Eric Munn                 12 Canandaigua               8.61   1 
  4 Isaiah Brown              10 Gates-Chili               8.74   2 
  5 Anthony Clark             11 Gates-Chili               8.78   1 
  6 Noah Marthaller           12 Canandaigua               8.99   2 
  7 Jake Mosele               12 Hilton                    9.01   1 
  8 Evan Kesel                11 Canandaigua               9.07   2 
  9 Conor Firkins             12 Hilton                    9.13   1 
  9 Tyler Viele               12 Wayne Centra              9.13   1 
 11 Jared Gavin               12 Spencerport               9.36   2 
 12 Mike Metzger              12 Livonia                   9.52   2 
 13 Sean Wade                 11 LeRoy                     9.54   3 
 14 Danny Mot                 11 Pittsford Su              9.58   2 
 15 Nick O'Neil               12 Irondequoit               9.77   2 
 16 Sean Quinn                12 Churchville-             10.00   3 
 17 Dustin Scutt              11 Sodus Centra             10.05   3 
 18 Evan Williams             10 Gates-Chili              10.11   3 
 19 Alex Blackcloud           11 Gates-Chili              10.16   2 
 20 Hunter Mills              11 Livonia                  10.24   3 
 21 Ty Joseph                 12 Brighton                 10.36   3 
 22 Byron Carter               9 School Of Th             10.49   4 
 23 Johnathon Gardner         12 Red Creek                10.65   3 
 24 Dillon Gleason             9 Canandaigua              10.67   4 
 25 Ian Pawluckie             10 Bishop Kearn             12.07   4 
 26 Thomas Firkins            10 Hilton                   12.53   4 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Gates-Chili  'A'                                    1:38.28   1 
  2 Canandaigua  'A'                                    1:41.30   1 
  3 LeRoy  'A'                                          1:41.42   1 
  4 Wayland-Cohocton  'A'                               1:42.68   2 
  5 Spencerport  'A'                                    1:43.21   1 
  6 Wayne Central  'A'                                  1:43.42   2 
  7 Hilton  'A'                                         1:43.77   1 
  8 Irondequoit  'A'                                    1:44.53   3 
  9 Canandaigua  'B'                                   x1:45.46   2 
 10 East Hs-Roch  'A'                                   1:45.70   1 
 11 East Hs-Roch  'B'                                  x1:45.77   2 
 12 Hornell  'A'                                        1:45.87   1 
 13 LeRoy  'B'                                         x1:46.21   2 
 14 Clyde-Savannah  'A'                                 1:48.89   4 
 15 Bishop Kearney  'A'                                 1:50.00   3 
 16 Eastridge  'A'                                      1:50.36   2 
 17 Bath-Haverling  'A'                                 1:50.51   3 
 18 Bath-Haverling  'B'                                x1:54.29   3 
 19 Wayland-Cohocton  'B'                              x1:56.34   4 
 -- Wilson Magnet  'A'                                      DNF   1 
 -- School Of The Arts  'A'                                  DQ   4  uniform
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Pittsford Mendon  'A'                               3:48.08   1 
  2 Bath-Haverling  'A'                                 3:49.14   1 
  3 Pittsford Sutherland  'A'                           3:54.64   1 
  4 Gates-Chili  'C'                                   x4:03.25   2 
  5 LeRoy  'A'                                          4:03.26   2 
  6 Pittsford Sutherland  'B'                          x4:08.99   1 
  7 Wayne Central  'A'                                  4:09.50   1 
  8 Eastridge  'A'                                      4:11.52   2 
  9 Livonia  'A'                                        4:14.55   2 
 10 Bath-Haverling  'B'                                x4:14.98   2 
 11 Bishop Kearney  'A'                                 4:20.98   2 
 12 Bath-Haverling  'C'                                x4:21.87   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Fairport  'A'                                       8:55.50  
  2 Brighton  'A'                                       8:56.95  
  3 Pittsford Mendon  'A'                               9:08.15  
  4 Spencerport  'A'                                    9:29.47  
  5 Wayne Central  'A'                                  9:50.10  
  6 Churchville-Chili  'A'                             10:25.86  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Justin Conklin            12 Bath-Haverli           6-02.00  
  2 Jared Mathews             11 Fairport               5-08.00  
  3 Jake Thide                11 Irondequoit            5-06.00  
  3 Kyle Paddock              10 Clyde-Savann           5-06.00  
  3 Ryan Garrett               9 Clyde-Savann           5-06.00  
  6 Marvin Sutton-Barton      12 East Hs-Roch           5-04.00  
  7 Sean-Isaac Robinson       12 Spencerport            5-02.00  
  7 Tyler Farnung             11 Eastridge              5-02.00  
  7 Anthony Stallworth        10 Gates-Chili            5-02.00  
  7 Ryan Ellis                12 Gates-Chili            5-02.00  
  7 Dane DiMaria              12 Hilton                 5-02.00  
  7 Devin Woodyard            10 Brighton               5-02.00  
 13 Dylan Ufholz               9 Clyde-Savann           5-00.00  
 13 Jordan Cohan              10 Wayne Centra           5-00.00  
 13 Alecs Burger              10 Red Creek              5-00.00  
 13 Adam Yusuf                10 Churchville-           5-00.00  
 -- Ryan Szczepaniak          11 Churchville-                NH  
 -- Stephen Lake              12 Eastridge                   NH  
 -- Corey Sprague              9 Bath-Haverli                NH  
 -- Devon Burton              10 Irondequoit                 NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kevin Palmisano           11 Canandaigua           13-00.00  
  2 Dana Forsgren             12 Fairport              12-06.00  
  2 Alex Blackcloud           11 Gates-Chili           12-06.00  
  4 Luke Morgan               12 Hornell               12-00.00  
  4 Jared Mathews             11 Fairport              12-00.00  
  6 Anthony Clark             11 Gates-Chili           10-06.00  
  7 Sean Wade                 11 LeRoy                  9-06.00  
  7 Jack Bates                11 Bath-Haverli           9-06.00  
  7 Brett Baker               11 Hilton                 9-06.00  
 10 Trevor Delly               9 Eastridge              9-00.00  
 10 Aaron Faulkenberry        12 Livonia                9-00.00  
 12 Micheal Cheesbro          12 Churchville-           8-06.00  
 12 Justin Mundell            11 LeRoy                  8-06.00  
 14 Hunter Mills              11 Livonia                8-00.00  
 14 Derek Lester              11 Eastridge              8-00.00  
 -- Henry Reber                9 Canandaigua                 NH  
 -- Dakota Drake              12 Red Creek                   NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rubin Owens               12 LeRoy                 22-00.00  
  2 Alex Siracusa             11 Churchville-          20-10.50  
  3 Justin Butler             11 Uprep Roches          20-09.50  
  4 Lucky Edwards             10 Uprep Roches          20-04.00  
  5 Tyler Zimbardi            11 Canandaigua           19-11.25  
  6 Richard Powell            12 Gates-Chili           19-04.50  
  7 Jack Bates                11 Bath-Haverli          19-00.75  
  8 Joshua Allen              11 School Of Th          19-00.25  
  9 Eric Zemaitis             12 Spencerport           18-08.25  
 10 Myles McFadden            11 Gates-Chili           18-06.50  
 11 Brandon Jones             12 Red Creek             18-02.75  
 12 Ryan McQuillen            11 LeRoy                 18-02.00  
 13 Abdul Conteh              11 East Hs-Roch          18-01.00  
 13 John Kimmel               11 Wayland-Coho          18-01.00  
 15 Hadlee Howell             12 Wilson Magne          18-00.50  
 16 Stanley Exeart            11 Gates-Chili           17-09.50  
 17 Conor Firkins             12 Hilton                17-01.50  
 18 Ben Caton                 12 Pittsford Me          17-00.75  
 19 Matthew Derse             12 Wayne Centra          17-00.50  
 20 Maliek Jenkins            12 Irondequoit           16-10.50  
 21 Cameron Inclima           10 Spencerport           16-06.50  
 22 Bradley Baccaro           11 Fairport              16-05.00  
 23 Darren Delgado-Harris     11 Uprep Roches          16-03.75  
 24 Steven Gillespie           9 Red Creek             16-03.50  
 25 Steven Binkowski          10 Bath-Haverli          16-02.75  
 26 Clinton Nickens           11 LeRoy                 16-02.50  
 27 Jon Preston                9 Gates-Chili           15-02.50  
 28 Sean Quinn                12 Churchville-          15-01.50  
 29 Ryan Garrett               9 Clyde-Savann          14-10.25  
 30 Dylan Ufholz               9 Clyde-Savann          14-10.00  
 31 Dillon Gleason             9 Canandaigua           14-05.50  
 32 Ray Smith                 10 Irondequoit           13-07.50  
 33 Dusty Millus              10 Red Creek             13-06.25  
 34 Breandan Mantz             9 Red Creek             13-02.50  
 35 Jake Mosele               12 Hilton                12-06.50  
 36 Thomas Firkins            10 Hilton                12-06.25  
 37 Trevor Purscell           12 Dansville             12-03.00  
 38 Lazarus Wallace            9 Bath-Haverli          11-01.00  
 39 Tyler Deuel               10 Dansville             10-10.25  
 40 Mitchel Lewis             11 Hornell               10-02.50  
 41 Tyler Ragin               11 Hilton                 7-00.50  
 -- David Curenton            11 Uprep Roches              FOUL  
 -- Marvin Sutton-Barton      12 East Hs-Roch              FOUL  
 -- Kesean Haten              10 Wilson Magne              FOUL  
 -- Gutemberg Silva           12 Red Creek                 FOUL  
 -- Marlowe Washington        12 Brighton                  FOUL  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Justin Butler             11 Uprep Roches          43-02.00  
  2 Alex Siracusa             11 Churchville-          42-00.00  
  3 Ryan McQuillen            11 LeRoy                 40-01.50  
  4 Myles McFadden            11 Gates-Chili           39-05.00  
  5 Ryan Ellis                12 Gates-Chili           37-09.00  
  6 Nathan Cannon             10 Gates-Chili           37-08.50  
  7 Tyler Viele               12 Wayne Centra          37-06.00  
  8 Damani Heath              11 Sodus Centra          36-10.00  
  9 Rubin Owens               12 LeRoy                 36-09.50  
 10 Evan Kesel                11 Canandaigua           36-00.50  
 11 Matthew Derse             12 Wayne Centra          35-10.25  
 12 Dane DiMaria              12 Hilton                35-06.00  
 13 Ben Twomley                9 Canandaigua           33-06.50  
 14 Jordan Pasquale           12 Spencerport           33-04.25  
 15 Jon Preston                9 Gates-Chili           31-10.25  
 16 Dustin Scutt              11 Sodus Centra          31-10.00  
 17 Sagar Sharma               8 Brighton              31-06.50  
 -- Will Mangiamele           12 Pittsford Su              FOUL  
 -- Devin Woodyard            10 Brighton                  FOUL  
 -- Marco Catera              12 Gates-Chili               FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 BJ White                  12 Eastridge             45-06.00  
  2 Karl Ursulom              12 Hilton                45-05.50  
  3 Chris Jackson             10 Bishop Kearn          40-04.25  
  4 Joe Maurer                12 Irondequoit           40-01.50  
  5 Josh Bozeat               12 Clyde-Savann          39-00.00  
  6 Zach Kellogg              11 Hornell               38-07.25  
  7 Justin Townsend           12 Wayne Centra          38-03.00  
  8 Xavier De Lacruz          11 Uprep Roches          37-08.75  
  9 Keyon Davis               11 Uprep Roches          36-02.50  
 10 Nicholas Bliek            11 Wayne Centra          36-01.25  
 11 Tyler Chevez              10 Wayne Centra          35-11.25  
 12 Jacob Plesums             10 Warsaw                35-07.25  
 13 Elijah Postlehwaite       11 Wayne Centra          35-06.50  
 14 Jake Knights              12 Livonia               35-06.25  
 15 Jordan Pasquale           12 Spencerport           35-01.50  
 16 Jamar Gibson              11 Uprep Roches          34-11.00  
 17 Lance Goebert             12 Clyde-Savann          34-06.50  
 18 Bobby West                12 Hilton                33-11.00  
 19 Gary Culotta              12 Wayne Centra          33-04.00  
 20 Joe Becker                11 Wayne Centra          33-01.00  
 21 Konnor McCowen            10 LeRoy                 33-00.50  
 22 Jovanni Flores            11 Uprep Roches          32-10.50  
 23 Ethan Woeller             10 Churchville-          32-09.50  
 24 Nate Mitchell             10 Gates-Chili           32-07.00  
 25 Clinton Nickens           11 LeRoy                 32-01.00  
 26 Kevin Daniszewski         12 Churchville-          32-00.00  
 27 Maxwell Reinagel          12 Spencerport           31-02.50  
 28 Derek Piotroski           11 Pittsford Me          31-00.50  
 29 Jacob Vanderline          12 Clyde-Savann          31-00.00  
 29 Brandon Sills             10 Wayne Centra          31-00.00  
 31 Travis Cornbau            12 Dansville             30-08.50  
 32 Luke Marvin               11 Bath-Haverli          30-05.00  
 33 Rolando Delgado           12 Irondequoit           29-10.50  
 34 Kevin Palmisano           11 Canandaigua           29-10.00  
 35 Reggie Johnson             9 Eastridge             29-08.25  
 36 Bryce Kennedy             10 Wayland-Coho          29-05.00  
 37 Timothy Burns             10 Churchville-          29-03.00  
 38 Luis Rodriguez            12 Wayland-Coho          29-02.00  
 39 Jeffrey LeBar             11 Dansville             29-00.00  
 40 Ed Murray                 12 Romulus               28-10.00  
 41 Alex Spoor                12 Dansville             28-08.00  
 42 David Lawson               9 Gates-Chili           28-07.50  
 43 Sean-Isaac Robinson       12 Spencerport           28-02.50  
 44 Brian Sikora              11 Bishop Kearn          28-00.50  
 45 Joe Tanner                11 Bishop Kearn          27-06.00  
 46 Max Herbst                10 Canandaigua           27-01.00  
 46 Andrew Friden             10 Pittsford Me          27-01.00  
 48 Duncan Bastedo            10 Clyde-Savann          26-08.00  
 49 Gabe Chappell              9 Dansville             25-11.00  
 50 William Black             12 Bath-Haverli          25-10.50  
 50 Doug Ford                 10 Red Creek             25-10.50  
 52 Kevin Conway               9 Dansville             25-09.25  
 53 Raymond Williams           9 Clyde-Savann          25-06.50  
 54 Tyler Deuel               10 Dansville             25-06.25  
 55 Kyle Presti               11 Wayland-Coho          24-11.50  
 56 Caleb Johnson              9 Dansville             24-05.25  
 57 Mike Dapolito              9 Clyde-Savann          24-05.00  
 58 Mason Blue                11 Spencerport           23-11.50  
 59 Zack Monte                 9 Clyde-Savann          23-05.50  
 60 Ben Clise                 12 Romulus               33-05.00  
 61 Will Oyer                 10 Hornell               21-05.00  
 62 Dustin Schutz             10 Canandaigua           20-01.00  
 63 Pongporn Na Phattaloong    9 Canandaigua           14-07.25