Licensed to Yen Timing Services       HY-TEK's Meet Manager 1/17/2014 11:52 PM
                           RWTL - Monroe - 1/17/2014                           
                                 Varsity Only                                  
                                   Brockport                                   
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Julia Sagan               11 Brockport                 7.54   1 
  2 Olivia Robinson           11 Brockport                 7.70   1 
  3 Meaghan Schwartz          11 Gates-Chili               7.76   1 
  4 Caroline Hyman            11 Webster Thom              7.80   3 
  5 Julia Nicosia             11 Penfield                  7.84   2 
  6 Kisha Baker               10 Franklin Med              7.93   2 
  7 Daysha Harris             11 Wilson Magne              7.93   3 
  8 Brianna Randolph           9 Gates-Chili               7.94   2 
  9 Izzy Slater                8 Hilton                    7.94   2 
 10 Teyah Brice               10 School Of Th              7.97   2 
 11 A'Najah Ford               7 School Of Th              8.03   3 
 12 Satin Holmes              10 Wilson Magne              8.04   1 
 13 Tiana Haines              10 Gates-Chili               8.04   1 
 14 Brittaney Hunter           9 School Of Th              8.05   2 
 15 Kristen Boyd              11 Batavia                   8.08   1 
 16 Tamara Harley             11 Penfield                  8.09   5 
 17 Anquanette Jordan         12 Franklin Med              8.10   3 
 18 Ayse Conover               9 Brockport                 8.10   4 
 19 Adama Donzo               10 Rush-Henriet              8.11   1 
 20 Malikya Russell            7 School Of Th              8.13   3 
 21 Dasia Barclay             10 Greece Olymp              8.15   4 
 22 Vanessa Petrella          12 Northstar Ch              8.17   1 
 23 Neja Spencer               9 Canandaigua               8.18   4 
 24 Regina Barts              12 Wilson Magne              8.18   5 
 25 Jessica Debot             10 Charlotte HS              8.20   5 
 26 Troyesha Peskie           11 Gates-Chili               8.21   4 
 27 Taylor Atkins-Lewis        8 Fairport                  8.22   3 
 28 Amanda Poetker             9 Penfield                  8.22   2 
 29 Haley Halter              10 Fairport                  8.22   3 
 29 Diamond Ebanks            11 World of Inq              8.22   4 
 31 Kyla Ross                  7 School Of Th              8.25   3 
 32 Samantha Brown            12 Webster Schr              8.25   8 
 33 Diamani Madden             9 Edison Tech               8.26   5 
 34 Samantha Ritter            8 Fairport                  8.28   4 
 35 Anaujah Nelson             9 Greece Olymp              8.31   5 
 36 Emily Parsons             10 Fairport                  8.31   4 
 37 Phraeopohatsorn Jene-Kri  11 Canandaigua               8.36   5 
 38 Blessing Glover           12 School Of Th              8.37   6 
 39 Kana Chanthabandith       12 Churchville-              8.43   5 
 40 Bicuma Rubingu             9 School Of Th              8.44   6 
 40 Christina Aguilera        11 Webster Thom              8.44   7 
 42 Elisha Johnson            10 Franklin Med              8.45   6 
 43 Kaitlyn Smith             11 Fairport                  8.47  14 
 44 Mia Pollino               10 Canandaigua               8.47   8 
 45 Courtney Robinson         12 Churchville-              8.48   8 
 46 Ja'Quesiah Dillard         9 School Of Th              8.50   6 
 47 Tia Rivera                 9 Greece Olymp              8.52   7 
 48 Imani Celestine           11 School Of Th              8.52   7 
 49 Kari Lautner              11 Hilton                    8.52   8 
 50 Vanessa Davis             11 World of Inq              8.53   4 
 51 Aereiana Rounds           10 Franklin Med              8.54   9 
 52 Shadia Ingram              9 Wilson Magne              8.54   8 
 53 Jessica Fragnoli          11 Canandaigua               8.54   6 
 54 Theresa Foti              12 Webster Thom              8.55   7 
 55 Kaileen Valentin           9 Irondequoit               8.57   6 
 56 Nandi Jeffries             9 School Of Th              8.57   7 
 57 Latricia Agee             12 Greece Athen              8.58   7 
 58 Luna Pierre               10 Wilson Magne              8.58  10 
 59 Alexa Messineo            11 Webster Schr              8.59  11 
 60 Darricka Sides            12 Greece Olymp              8.60   9 
 60 Courtney Hawkins           9 Greece Athen              8.60   8 
 62 Kathryn Novak             10 Penfield                  8.65   9 
 63 Audrey Brown               8 Canandaigua               8.68   8 
 64 Kristen Quigley           12 Canandaigua               8.71  11 
 65 Katriel Sadwick           11 Hilton                    8.72   9 
 66 Julie Mendola             12 Webster Thom              8.74  10 
 67 Igra Tahir                11 Canandaigua               8.77   9 
 68 Esther Ngo-Oum             7 School Of Th              8.77  10 
 69 Kathy Hernandez           11 Penfield                  8.78   7 
 70 Molly Luger               12 Penfield                  8.81   9 
 71 Susan Doan                11 Greece Athen              8.83  10 
 72 Zy'erra Harris            10 School Of Th              8.85  12 
 73 Mervielle Iambasi         11 Greece Athen              8.86   6 
 74 Claire Raleigh            10 Hilton                    8.86  10 
 75 Daria Burge               11 Hilton                    8.87  12 
 76 Emerald Hicks             11 Irondequoit               8.94  11 
 77 Jeanne Rivera             12 Hilton                    8.94  13 
 78 Lauren Lovin              12 Canandaigua               8.97  11 
 79 Corrine Wood              10 Hilton                    9.01  12 
 80 Emily Dix                  9 Gates-Chili               9.02  13 
 81 Andrea Resto              10 School Of Th              9.07  13 
 82 Kathryn Rose               9 Hilton                    9.08  14 
 83 Alona Johnson             10 Gates-Chili               9.09  16 
 84 Amy Hoffman               11 Canandaigua               9.17  13 
 85 Nicole Sarlo               8 Hilton                    9.19  12 
 86 Aislinn Butler            10 Greece Odyss              9.21  15 
 87 Kelsey Lautner            11 Hilton                    9.22  14 
 88 Alexsanderia LaDietra      9 Bishop Kearn              9.24  14 
 89 J-Lyn Marshal             12 Irondequoit               9.25  12 
 90 Brittani Messmer          10 Hilton                    9.26  14 
 91 Grace Piampiano           10 Penfield                  9.28   6 
 92 Kerstyn Smith             12 Greece Odyss              9.30  15 
 93 Emily Shortino             8 Penfield                  9.31  10 
 94 Stephanie Harris          10 Hilton                    9.32  13 
 95 Aaliyah Davidson          10 Gates-Chili               9.32  15 
 96 Sabrina Pathammavong       9 Churchville-              9.36  14 
 97 Melyssa Greene            10 Churchville-              9.38  14 
 98 Grace Vangordner           9 Canandaigua               9.50  14 
 99 Marisa Principato         11 Canandaigua               9.53  15 
100 Stephani Marini           10 Greece Athen              9.54  11 
101 Claire Carson             10 Canandaigua               9.54  15 
102 Lauren Schaefer           12 Canandaigua               9.55  13 
103 Marissa Marini            10 Greece Athen              9.57  12 
104 Kiadumbari Tor            11 Wilson Magne              9.69  15 
105 Jessica Meyer             11 Bishop Kearn              9.79  16 
106 Victoria Taylor           11 Gates-Chili               9.82  15 
107 Anna Yovanovich           11 Irondequoit               9.86  11 
108 Ashley Blackburn           9 Hilton                    9.90  16 
109 Renee Hyback              12 Churchville-             11.13  16 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Shannon Page              11 Hilton                   43.19   1 
  2 Tori Thompson             10 Rush-Henriet             43.94   1 
  3 Alexandra Teglash         10 Penfield                 44.61   2 
  4 Colleen Arnold            12 Hilton                   45.46   1 
  5 Sarah Giancursio          10 Penfield                 45.71   1 
  6 Bryce Felton              10 Rush-Henriet             45.83   2 
  7 Caroline Hyman            11 Webster Thom             46.49   2 
  8 Julia Nicosia             11 Penfield                 46.64   2 
  9 Brittaney Hunter           9 School Of Th             46.68   3 
 10 Hannah Latragna           11 Hilton                   46.86   2 
 11 Neja Spencer               9 Canandaigua              47.36   5 
 12 Ajanae Fields              8 Franklin Med             47.41   3 
 13 Diamani Madden             9 Edison Tech              47.77   4 
 14 Alanna Fallone            10 Penfield                 47.98   2 
 15 Teyah Brice               10 School Of Th             48.09   5 
 16 Vanessa Petrella          12 Northstar Ch             48.18   3 
 17 Cristina Scheffer         11 Brockport                48.33   3 
 18 Julianna Murphy           10 Penfield                 48.48   4 
 19 Aeriana Porchea           11 East Hs-Roch             48.77   8 
 20 Troyesha Peskie           11 Gates-Chili              49.17   6 
 21 Claire Wolters            11 Hilton                   49.20   4 
 22 Monique Lawrence          11 Rush-Henriet             49.27   7 
 23 Julia Wiseman             11 Webster Schr             49.64   3 
 24 Samantha Brown            12 Webster Schr             49.77   6 
 25 Maria Sanchez              9 Northstar Ch             49.85   4 
 26 Shataryn Highsmith         9 World of Inq             50.00   4 
 27 Julie Mendola             12 Webster Thom             50.23   8 
 28 Nandi Jeffries             9 School Of Th             50.25  10 
 29 Kyra Clark                 9 Canandaigua              50.55   7 
 30 Shannon Wilson            11 Brockport                50.65   8 
 31 Kari Lautner              11 Hilton                   50.68   9 
 32 Bicuma Rubingu             9 School Of Th             50.90  10 
 33 Kristen Quigley           12 Canandaigua              50.91   6 
 34 Danielle Bullo             9 Canandaigua              51.04   8 
 35 Kyla Ross                  7 School Of Th             51.46   7 
 36 Feionna Gause             10 Wilson Magne             51.57   9 
 37 Laura Herman              12 Pittsford Me             51.90  12 
 38 Latricia Agee             12 Greece Athen             51.96  12 
 39 Blessing Glover           12 School Of Th             52.10   9 
 40 Jessica Debot             10 Charlotte HS             52.25   8 
 41 Aaliyah Campbell          11 East Hs-Roch             52.29  14 
 42 Charline Ruiz              9 World of Inq             52.35   6 
 43 Janaye Buggs               9 Franklin Med             52.49  11 
 44 Susan Doan                11 Greece Athen             52.81  11 
 45 Ja'Quesiah Dillard         9 School Of Th             52.93  11 
 46 Marryn Ralyea              8 Hilton                   53.02  10 
 47 Jessica Staab             12 Hilton                   53.10  11 
 48 Deja Scott                11 Wilson Magne             53.11   7 
 49 Emily Shortino             8 Penfield                 53.32  10 
 50 Lauren Schaefer           12 Canandaigua              53.33  13 
 51 Tyra Williams             11 Edison Tech              53.51   9 
 52 Imani Celestine           11 School Of Th             53.52   4 
 53 Aereiana Rounds           10 Franklin Med             53.58  12 
 54 Taylor Spinelli            7 Gates-Chili              53.63   9 
 55 Malikya Russell            7 School Of Th             53.84  10 
 56 Sarah Farnum              10 Churchville-             53.89  13 
 57 Alex DiVasta              11 Hilton                   53.97  10 
 58 Daria Burge               11 Hilton                   54.03  11 
 59 Amy Hoffman               11 Canandaigua              54.03  13 
 60 Nia Mann                  11 World of Inq             54.16  14 
 61 Daihlia Beckford           9 East Hs-Roch             54.29  16 
 62 Andrea Giuliano           10 Churchville-             54.29  13 
 63 Shayna Dehmler            10 Penfield                 54.37  12 
 64 Alexsanderia LaDietra      9 Bishop Kearn             55.17  11 
 64 Claire Raleigh            10 Hilton                   55.17  13 
 66 Madison Duncan             9 Canandaigua              55.41  14 
 67 Kelsey Lautner            11 Hilton                   55.48  15 
 68 Katie Juroe               12 Mercy                    55.50   7 
 69 Olivia Steedman           10 Churchville-             55.51  14 
 70 Andrea Resto              10 School Of Th             55.93  16 
 71 Zy'erra Harris            10 School Of Th             56.60  16 
 72 Julia Gardner             11 Canandaigua              56.72  15 
 73 Elisha Johnson            10 Franklin Med             56.76  13 
 74 Madison Baker             10 Hilton                   57.13  12 
 75 Shadia Ingram              9 Wilson Magne             58.00  15 
 76 Grace Vangordner           9 Canandaigua              58.06  16 
 77 Sabrina Vinas             12 Irondequoit              58.46   3 
 78 Jessica Meyer             11 Bishop Kearn             59.31  16 
 79 Esther Ngo-Oum             7 School Of Th             59.76  17 
 80 Ashley Blackburn           9 Hilton                 1:00.43  16 
 81 Jessica Schwallie          9 Hilton                 1:01.70  17 
 82 Marissa Marini            10 Greece Athen           1:02.87  15 
 83 Kiadumbari Tor            11 Wilson Magne           1:03.04  17 
 84 Stephani Marini           10 Greece Athen           1:05.90  15 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Autumn Albrecht           11 Brockport              1:41.27   1 
  2 Loryn Bucci               11 Fairport               1:44.78   1 
  3 Colleen Miller            11 Webster Schr           1:44.80   1 
  4 Emily Scheck               9 Webster Schr           1:47.44   1 
  5 Natalie Fitzgerald        12 Webster Schr           1:48.99   1 
  6 Nicole Amatore            10 Brockport              1:49.13   2 
  7 Norah Arnold              10 Hilton                 1:49.58   1 
  8 Kristin Taylor            12 Brockport              1:49.74   1 
  9 Elena Mantilla             7 Penfield               1:49.83   3 
 10 Emily Zink                11 Brockport              1:50.78   2 
 11 Kristina Glitch           12 Rush-Henriet           1:51.16   2 
 12 Meg Moscato               10 Greece Odyss           1:52.69   2 
 13 Lauren Bates              12 Canandaigua            1:53.82   2 
 14 Heidi Sommer              10 Brockport              1:54.17   2 
 15 Reagan Gillooly            7 Penfield               1:55.21   3 
 16 Veronica Mariano          11 School Of Th           1:55.73   3 
 17 Alyssa Ash                12 Webster Schr           1:56.11   2 
 18 Emily Radford             11 Holley Centr           1:56.45   3 
 19 Maria Sanchez              9 Northstar Ch           1:56.98   4 
 20 Gabby Fregeau             12 Webster Thom           1:57.01   4 
 21 Taylor Alloco              9 Hilton                 1:57.01   2 
 22 Natasha Denninson          9 Penfield               1:57.16   3 
 23 Sheilah Kirui             11 Wilson Magne           1:58.04   3 
 24 Megan Tremaine            11 Pittsford Me           1:58.95   3 
 25 Olivia Sedita              9 Fairport               1:59.28   2 
 26 Madison Boccaci            9 Greece Arcad           1:59.68   4 
 27 Ellegra Nier               9 Greece Athen           1:59.88   4 
 28 Sarah Hurlburt            10 Webster Thom           1:59.89   3 
 29 Katriel Sadwick           11 Hilton                 2:00.47   3 
 30 Lauren DiNardo            10 Penfield               2:00.84   4 
 31 Payton Yelle               7 Penfield               2:01.66   4 
 32 Brenna Bartosiewicz        9 Penfield               2:03.02   4 
 33 Annika Playfair            8 Penfield               2:03.81   5 
 34 Shannon Stevely           12 Mercy                  2:03.81   5 
 35 Sydney Stremick           11 Greece Arcad           2:04.68   5 
 36 Samantha Stirpe           11 Hilton                 2:04.98   4 
 37 Michelle Piwonski         12 Greece Arcad           2:05.86   4 
 38 Kasandra Diaz              9 Greece Olymp           2:06.48   5 
 39 Chloe Messore              9 Hilton                 2:06.90   4 
 40 Lenore Reina              11 Brockport              2:07.70   5 
 41 Jeanne Rivera             12 Hilton                 2:14.34   5 
 42 Olivia Culbertson         11 Hilton                 2:15.15   5 
 43 Kara Cekuta               12 Webster Schr           2:17.69   5 
 44 Sabrina Vinas             12 Irondequoit            2:19.59   2 
 45 keaira brown              10 Edison Tech            2:23.55   5 
 46 Simone Murray             12 Edison Tech            2:27.76   5 
 47 Jelena Randjelovic        12 Webster Thom           2:27.81   5 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kelsie Canessa             9 Webster Schr           3:16.10   1 
  2 Alexa Campbell            12 Brighton               3:19.58   1 
  3 Christian Conner          11 Fairport               3:20.43   1 
  4 Lilia Sagan               10 Brockport              3:20.57   1 
  5 Kaylee Cassidy            11 Batavia                3:20.96   1 
  6 Grace White               12 Fairport               3:21.66   1 
  7 Sage Daughton             10 Penfield               3:22.45   1 
  8 Michaela Meissner         11 Fairport               3:24.07   1 
  9 Kelly O'Hara              10 Webster Thom           3:25.83   1 
 10 Alex Carpenter            10 Webster Thom           3:27.76   1 
 11 Kathryn Rohrer            11 Pittsford Me           3:28.14   2 
 12 Alyssa Kalen              10 Hilton                 3:28.63   1 
 13 Meghan Trimer             12 Gates-Chili            3:29.79   1 
 14 Sarah Shapley             10 Fairport               3:33.27   2 
 15 Amanda Lynch              11 Penfield               3:34.45   1 
 16 Kelly Lovell              12 Webster Thom           3:38.54   2 
 17 Jasmine Mohan             10 Fairport               3:39.59   2 
 18 Danielle Falkenstein      10 Brockport              3:39.68   2 
 19 Alexandra Avangelista      9 Hilton                 3:40.33   2 
 20 Lianna Liu                10 Greece Arcad           3:42.02   2 
 21 Angie Bourret              9 Hilton                 3:42.08   2 
 22 Madison Boccaci            9 Greece Arcad           3:43.45   2 
 23 Aubrey Masters            10 Penfield               3:45.11   2 
 24 Jasmine Moussa            10 Northstar Ch           3:45.36   2 
 25 Gabby Fregeau             12 Webster Thom           3:52.62   2 
 26 Veronica Mariano          11 School Of Th           3:55.81   2 
 27 Paige Koss                 9 Hilton                 3:56.03   3 
 28 Sydney Stremick           11 Greece Arcad           3:57.07   3 
 29 Shannon Stevely           12 Mercy                  3:57.69   3 
 30 Meagan Bell               12 Gates-Chili            3:57.72   3 
 31 Gena Driscoll-Brantley    11 School Of Th           4:06.28   3 
 32 Ariana Falletti           12 Gates-Chili            4:08.38   3 
 33 Abbie Nuijens             10 Penfield               4:10.49   2 
 34 Emma Daley                 9 Gates-Chili            4:12.36   3 
 35 Kara Cekuta               12 Webster Schr           4:13.37   3 
 36 Audrey Merenda            12 Webster Thom           4:15.17   3 
 37 Olivia Culbertson         11 Hilton                 4:22.91   3 
 38 Artemis Markakis          11 School Of Th           4:29.56   3 
 39 Maria Papavram            10 Gates-Chili            4:43.41   3 
 40 Makayla Cary              11 Gates-Chili            5:36.83   3 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kelsie Canessa             9 Webster Schr           5:09.59   1 
  2 Kennedy Jensen            12 Canandaigua            5:10.42   1 
  3 Shannon Horan             11 Fairport               5:13.42   1 
  4 Kaylee Cassidy            11 Batavia                5:14.95   1 
  5 Meghan Trimer             12 Gates-Chili            5:15.06   1 
  6 Claire Miller             10 Penfield               5:15.75   1 
  7 Laura Adams               12 Webster Thom           5:15.97   1 
  8 Marisa Gingello           12 Penfield               5:15.99   1 
  9 Alex Carpenter            10 Webster Thom           5:16.37   1 
 10 Alyssa Kalen              10 Hilton                 5:17.39   1 
 11 Kelly O'Hara              10 Webster Thom           5:20.31   1 
 12 Giannina Popelka           9 Canandaigua            5:28.10   1 
 13 Claire Ludington          12 Webster Schr           5:28.23   1 
 14 McKenzie Angus            10 Penfield               5:31.70   1 
 15 Genevieve Ruhland         12 Churchville-           5:38.26   2 
 16 Amanda Canfield           11 Greece Arcad           5:41.55   2 
 17 Justyn Loney-Newman       11 Gates-Chili            5:42.76   1 
 18 Savannah Towey            12 Fairport               5:42.81   1 
 19 Kelly Lovell              12 Webster Thom           5:43.45   1 
 20 Mackenzie Hulme           11 Canandaigua            5:49.31   1 
 21 Emilie Uffman             11 Pittsford Me           5:50.96   2 
 22 Laurelle Scorza           10 Penfield               5:53.12   2 
 23 Lianna Liu                10 Greece Arcad           5:54.98   2 
 24 Charlotte Nazarian         8 Penfield               5:56.75   1 
 25 Julia McLaughlin          10 Mercy                  5:57.60   2 
 26 Paige Koss                 9 Hilton                 6:00.82   2 
 27 Maria Papavram            10 Gates-Chili            6:18.91   2 
 28 Gena Driscoll-Brantley    11 School Of Th           6:28.34   2 
 29 Emma Daley                 9 Gates-Chili            6:29.59   2 
 30 Madison Baker             10 Hilton                 6:35.86   2 
 31 Bianca Sansone            12 Hilton                 6:36.98   2 
 32 Victoria Lezette          12 Greece Arcad           6:41.58   2 
 33 Kelsea Halloran           12 Greece Athen           6:45.21   2 
 34 Audrey Merenda            12 Webster Thom           6:49.84   2 
 35 Artemis Markakis          11 School Of Th           7:00.02   2 
 36 Justeen Peace             11 Gates-Chili            8:26.72   2 
 37 Makayla Cary              11 Gates-Chili            8:26.83   2 
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Megha Singh               10 Pittsford Me          11:40.82  
  2 Meagan Arguien            10 Churchville-          11:44.44  
  3 Katie Giugno               8 Mercy                 11:47.26  
  4 Shauna Glavin              8 Hilton                12:23.38  
  5 Hannah Perry              10 Brighton              12:35.20  
  6 Bernadette Hayes          10 Mercy                 12:40.48  
  7 Savoy Curry               11 Brockport             13:17.16  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Natalie Hoppe             12 Penfield                  9.75   1 
  2 Eboni Jackson             10 Penfield                  9.88   1 
  3 Ayanah Alexander          10 Brockport                10.41   1 
  4 Kisha Baker               10 Franklin Med             10.44   1 
  5 Alana Puma                10 Batavia                  10.45   1 
  6 Christina Aguilera        11 Webster Thom             10.56   2 
  7 Victoria Daniels          10 Gates-Chili              10.77   2 
  8 Genevieve Rotz            11 Canandaigua              10.82   1 
  9 Charline Ruiz              9 World of Inq             10.97   2 
 10 Destiny Anthony           10 Gates-Chili              10.98   3 
 11 Nayilah Williams           9 Fairport                 11.02   2 
 12 Shaniece Blair            12 Edison Tech              11.05   2 
 13 Allison Fish              12 Gates-Chili              11.22   3 
 14 Meagan Bell               12 Gates-Chili              11.32   3 
 15 Victoria Dey               9 Fairport                 11.32   2 
 16 Melissa Cook              10 Mercy                    11.54   3 
 17 Kayla Rissew              12 Hilton                   11.64   2 
 18 Melyssa Greene            10 Churchville-             11.93   3 
 19 Jyare Carter              11 World of Inq             12.36   3 
 20 Alexsanderia LaDietra      9 Bishop Kearn             12.37   3 
 21 Jessica Staab             12 Hilton                   13.01   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wilson Magnet  'B'                                 x1:59.83   1 
     1) Daysha Harris 11                2) Satin Holmes 10                
     3) Feionna Gause 10                4) Regina Barts 12                
  2 Fairport  'A'                                       2:00.07   1 
     1) Emily Parsons 10                2) Taylor Atkins-Lewis 8          
     3) Haley Halter 10                 4) Nayilah Williams 9             
  3 Greece Olympia  'A'                                 2:00.65   2 
     1) Sunny Guyette 8                 2) Samoya Ricketts 11             
     3) Elena Santo 11                  4) Dasia Barclay 10               
  4 Penfield  'A'                                       2:02.53   1 
     1) Tamara Harley 11                2) Amanda Poetker 9               
     3) Elena Mantilla 7                4) Kathy Hernandez 11             
  5 Webster Thomas  'A'                                 2:03.96   2 
  6 Greece Olympia  'B'                                x2:04.65   3 
     1) Anaujah Nelson 9                2) Tia Rivera 9                   
     3) Darricka Sides 12               4) Maddy Bowen 10                 
  7 Pittsford Mendon  'A'                               2:05.12   2 
     1) Hannah O'Connor 10              2) Laura Herman 12                
     3) Amanda Woodard 10               4) Megan Tremaine 11              
  8 Canandaigua  'B'                                   x2:05.79   2 
     1) Igra Tahir 11                   2) Audrey Brown 8                 
     3) Kyra Clark 9                    4) Danielle Bullo 9               
  9 Franklin Media Arts  'B'                           x2:06.32   3 
     1) Janaye Buggs 9                  2) Rosheka Foster 11              
     3) Elisha Johnson 10               4) Aereiana Rounds 10             
 10 Fairport  'B'                                      x2:06.75   2 
     1) Samantha Ritter 8               2) Victoria Dey 9                 
     3) Jasmine Mohan 10                4) Kaitlyn Smith 11               
 11 Irondequoit  'A'                                    2:10.95   1 
     1) Emerald Hicks 11                2) J-Lyn Marshal 12               
     3) Kaileen Valentin 9              4) Tatijana Zitz 10               
 12 Greece Athena  'A'                                  2:17.60   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Webster Schroeder  'A'                              4:23.17  
     1) Julia Wiseman 11                2) Colleen Miller 11              
     3) Elisabeth Stowell 9             4) Amanda Vogt 9                  
  2 Gates-Chili  'A'                                    4:34.97  
     1) Alyssia Colson 12               2) Troyesha Peskie 11             
     3) Tiana Haines 10                 4) Meaghan Schwartz 11            
  3 Webster Schroeder  'B'                             x4:36.09  
     1) Natalie Fitzgerald 12           2) Claire Ludington 12            
     3) Emily Scheck 9                  4) Alyssa Ash 12                  
  4 Fairport  'A'                                       4:37.24  
     1) Loryn Bucci 11                  2) Shannon Horan 11               
     3) Olivia Sedita 9                 4) Christian Conner 11            
  5 Pittsford Mendon  'A'                               4:48.87  
     1) Elizabeth Friden 11             2) Kathryn Rohrer 11              
     3) Hannah Gullace 10               4) Emilie Uffman 11               
  6 Hilton  'A'                                         4:49.67  
     1) Claire Wolters 11               2) Katriel Sadwick 11             
     3) Hannah Latragna 11              4) Marryn Ralyea 8                
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Beverly Tremblay          12 Brockport              4-10.00  
  2 Justyn Loney-Newman       11 Gates-Chili            4-08.00  
  2 Jiya Grayson              11 Wilson Magne           4-08.00  
  4 Destiny Anthony           10 Gates-Chili            4-06.00  
  4 Jordan Silver             10 Penfield               4-06.00  
  4 Hannah Leach              11 Brockport              4-06.00  
  7 Taylor Alloco              9 Hilton                 4-04.00  
  7 Elisabeth Stowell          9 Webster Schr           4-04.00  
  7 Victoria Daniels          10 Gates-Chili            4-04.00  
  7 Kasandra Diaz              9 Greece Olymp           4-04.00  
  7 Emma Eastridge            10 Batavia                4-04.00  
 12 Mya Fisher                 7 School Of Th           4-02.00  
 12 Zamaya Smith              11 School Of Th           4-02.00  
 12 Deja Scott                11 Wilson Magne           4-02.00  
 12 Meaghan Schwartz          11 Gates-Chili            4-02.00  
 12 A'Najah Ford               7 School Of Th           4-02.00  
 12 Madeline Pizzo            10 Mercy                  4-02.00  
 -- Kelly O'Connor            10 Churchville-                NH  
 -- Emma Yarid                10 Churchville-                NH  
 -- Kennedy Walters           10 Webster Schr                NH  
 -- Meredith Blackburn         9 Penfield                    NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Julia LaMotte-Gravante    10 Gates-Chili            9-09.00  
  2 Molly Luger               12 Penfield               8-06.00  
  3 Breanna Clark             12 Batavia               J8-06.00  
  4 Kristyn Mott              11 Batavia                8-00.00  
  5 Madeline Pizzo            10 Mercy                  7-06.00  
  6 Amanda Slack              11 Penfield              J7-06.00  
  7 Regan Maguire              8 Penfield              J7-06.00  
  8 Meaghan Lohwater          10 Penfield               7-00.00  
  8 Ericah Roncone            10 Pittsford Me           7-00.00  
  8 Emma Maggio               10 Pittsford Me           7-00.00  
 11 Sydney Angus               8 Penfield               6-06.00  
 11 Elenie Mitchell            9 Penfield               6-06.00  
 11 Grace Piampiano           10 Penfield               6-06.00  
 14 Alexandra Avangelista      9 Hilton                 6-00.00  
 14 Anne Bell                 10 Penfield               6-00.00  
 -- Alexa Messineo            11 Webster Schr                NH  
 -- Claire Carson             10 Canandaigua                 NH  
 -- Taylor Spinelli            7 Gates-Chili                 NH  
 -- Sierra Jones              10 Penfield                    NH  
 -- Angie Bourret              9 Hilton                      NH  
 -- Courtney Robinson         12 Churchville-                NH  
 -- Sydney Reber              12 Canandaigua                 NH  
 -- Kristen Kukfa              9 Penfield                    NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alana Puma                10 Batavia               15-06.50  
  2 Lisa Huynh                11 Churchville-          15-04.25  
  3 Maryanna Hauck            12 Brockport             14-10.00  
  4 Rachael Walsh             12 Greece Odyss          14-06.75  
  5 Anna Burgin               10 Webster Schr          14-05.50  
  6 Jamellah Craven           11 School Of Th          14-02.00  
  7 Samantha Rogers            8 Brockport             13-11.75  
  8 Amanda Vogt                9 Webster Schr          13-09.75  
  9 Hannah Latragna           11 Hilton                13-04.50  
 10 Jennifer Gorman           11 Brockport             13-04.25  
 11 Meghan Hill               11 Pittsford Me          13-01.75  
 12 Sunny Guyette              8 Greece Olymp          13-01.25  
 13 Amy Dhaliwal               9 Greece Olymp          13-01.00  
 14 Bailey Strittmatter        9 Penfield              13-00.25  
 15 Ayse Conover               9 Brockport             12-09.75  
 16 Amanda Woodard            10 Pittsford Me          12-09.50  
 17 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me           No Data  
 18 Tamara Harley             11 Penfield              12-07.00  
 19 Kana Chanthabandith       12 Churchville-          12-06.75  
 20 Michelle Piwonski         12 Greece Arcad          12-05.75  
 21 Mya Fisher                 7 School Of Th          12-04.50  
 21 Adama Donzo               10 Rush-Henriet          12-04.50  
 23 Sarah Ball                10 Webster Thom          12-03.25  
 24 Mackenzie Slater          10 Penfield              12-03.00  
 25 Alex DiVasta              11 Hilton                11-11.00  
 26 Melissa Cook              10 Mercy                 11-04.50  
 27 Sydney Rowan              12 Mercy                 10-07.00  
 28 Brianna Randolph           9 Gates-Chili            9-11.50  
 29 Kirsten Cusack            12 Greece Arcad           9-08.75  
 -- Meredith Blackburn         9 Penfield                  FOUL  
 -- Prestije Majors           11 School Of Th              FOUL  
 -- Shannon Wilson            11 Brockport                 FOUL  
 -- Sabrina Pathammavong       9 Churchville-              FOUL  
 -- Bryce Felton              10 Rush-Henriet              FOUL  
 -- Taylor Stewart            11 Rush-Henriet              FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lisa Huynh                11 Churchville-          32-00.00  
  2 Anna Burgin               10 Webster Schr          31-11.00  
  3 Emma Maggio               10 Pittsford Me          31-06.00  
  3 Lilia Sagan               10 Brockport             31-06.00  
  5 Ayanah Alexander          10 Brockport             31-04.00  
  6 Allison Fish              12 Gates-Chili           31-03.00  
  7 Tiana Haines              10 Gates-Chili           31-02.00  
  8 Meghan Hill               11 Pittsford Me          31-01.00  
  9 Kristen Boyd              11 Batavia               30-05.00  
 10 Eboni Jackson             10 Penfield              29-07.00  
 11 Elena Santo               11 Greece Olymp          28-09.00  
 11 Nala Crumb                 9 Wilson Magne          28-09.00  
 13 Kennedy Walters           10 Webster Schr          28-00.00  
 14 Amy Miller                12 Brockport             27-01.00  
 15 Sydney Angus               8 Penfield              25-05.00  
 16 Sydney Rowan              12 Mercy                 25-00.00  
 17 Amy Dhaliwal               9 Greece Olymp          24-11.00  
 18 Kirsten Cusack            12 Greece Arcad          23-03.00  
 -- Maryanna Hauck            12 Brockport                 FOUL  
 -- Samantha Rogers            8 Brockport                 FOUL  
 -- Ellie Ramirez             10 Rush-Henriet              FOUL  
 -- Monique Lawrence          11 Rush-Henriet              FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Katherine McKrell         12 Webster Schr          31-00.00  
  2 Siniyah Sutton-Barton     12 Churchville-          29-03.00  
  3 Alexa Guzman              11 Fairport              29-00.00  
  4 Sarah Piacentini          12 Webster Schr          27-11.00  
  5 Mahogony Williams         12 Wilson Magne          27-07.00  
  6 Nia Bush                  12 Penfield              27-00.00  
  7 Lily Robinson              9 Brockport             26-11.00  
  8 Liz Smith                 11 Batavia               26-05.00  
  9 Elizabeth Emerson         11 Batavia               26-03.00  
 10 Rachel Cassorla           11 Webster Schr          26-02.50  
 11 Shaniece Blair            12 Edison Tech           26-01.50  
 12 Brealle Brown             10 Rush-Henriet          25-11.00  
 13 Solomia Laba              10 Mercy                 25-09.50  
 14 Kristen Woods             11 Webster Thom          25-07.50  
 15 Ivanna Vorobets           12 Webster Schr          25-05.00  
 16 Aislinn Butler            10 Greece Odyss          25-01.50  
 16 Dora Devay                12 Batavia               25-01.50  
 18 Gabrielle Bell            11 Fairport              25-00.00  
 19 Anquanette Jordan         12 Franklin Med          24-11.50  
 20 Luna Pierre               10 Wilson Magne          24-09.50  
 21 Brinna Tansey             12 Canandaigua           24-05.50  
 22 Olyvia Zinkiewich          8 Brockport             24-04.00  
 23 Jyare Carter              11 World of Inq          24-02.50  
 24 Carlee Viola              12 Webster Thom          24-00.50  
 25 Sara Pickett              12 Northstar Ch          23-11.00  
 26 Sydney Kirven             12 Penfield              23-06.50  
 27 Ohanna Wang               10 Penfield              23-04.50  
 28 Rebecca Rock              10 Penfield              23-02.00  
 29 Lana Sykes                11 Fairport              22-04.50  
 29 Zuzana Reginova           12 Webster Schr          22-04.50  
 31 Julie Ritchie             12 Fairport              22-03.50  
 -- Marisa Principato         11 Canandaigua               FOUL  
 -- J-Lyn Marshal             12 Irondequoit               FOUL  
 -- Lauren Lovin              12 Canandaigua               FOUL  
 -- Cynthia Mellon             9 Irondequoit               FOUL  
 -- Kelsey Kramberg           12 Webster Schr              FOUL  
 -- Atim Okung                 9 World of Inq              FOUL  
 -- Corrine Wood              10 Hilton                    FOUL  
 -- Alycia Serrano            12 Greece Arcad              FOUL  
 -- Stephanie Harris          10 Hilton                    FOUL  
 -- Brittani Messmer          10 Hilton                    FOUL  
 -- Victoria Taylor           11 Gates-Chili               FOUL  
 -- Asyaa Davis               10 Wilson Magne              FOUL  
 -- Nilliam Odum              12 East Hs-Roch              FOUL  
 -- Jessica Meyer             11 Bishop Kearn              FOUL  
 -- Tatiana Armstrong         11 Churchville-              FOUL  
 -- Elissa Maldonado-Robinso  11 Churchville-              FOUL  
 -- Ann Marie Olson            9 Canandaigua               FOUL  
 -- Linda Coleman             12 Canandaigua               FOUL  
 -- Heather Bonter             9 Hilton                    FOUL  
 -- Kathryn Rose               9 Hilton                    FOUL  
 -- Nicole Tucker             11 Churchville-              FOUL  
 -- Nicole Sarlo               8 Hilton                    FOUL  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hope Fromm                10 Batavia                8:20.21  
  2 Patti Carpenter           12 Penfield               8:26.33  
  3 Samantha Wingate          11 Batavia                8:38.31  
  4 Chloe Messore              9 Hilton                 8:38.37  
  5 Mica Pitcher              11 Batavia                8:45.41  
  6 Kathryn Rowan             12 Mercy                  9:33.99  
  7 Clare Howland             12 Mercy                  9:44.06  
  8 Anna Yovanovich           11 Irondequoit            9:53.32  
  9 Grace Shi                 12 Pittsford Me          10:37.69  
 10 Cynthia Mellon             9 Irondequoit           11:00.13  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bamidele Akinniyi         12 Webster Schr              6.69   1 
  2 Dylan Turcott             12 Webster Schr              6.90   1 
  3 Kelly Brown               10 Wilson Magne              6.93   1 
  4 Aquil El-Amin             11 Uprep Roches              6.96   2 
  5 Alonzo Turney             12 Aquinas Inst              6.98   1 
  6 Kamara Vamunya               Edison Tech               7.00   3 
  7 Justin Warren             12 Wilson Magne              7.01   1 
  8 Xavier Daniels            11 Edison Tech               7.04   1 
  9 Justin Butler             11 Uprep Roches              7.05   2 
 10 Dan Graney                12 Northstar Ch              7.07   2 
 11 Mathew Nix                10 Ne/Nw Coll P              7.09   2 
 12 Josh Murray               11 Edison Tech               7.11   1 
 13 London Graham             11 Uprep Roches              7.12   3 
 14 Jaysen Wylie              10 Batavia                   7.14   2 
 15 Jared Sarlo               12 Hilton                    7.14   2 
 16 Brok Martin               12 Canandaigua               7.15   3 
 17 Danaus Seay               10 Franklin Med              7.16   3 
 18 Tyler Ragin               11 Hilton                    7.17   3 
 19 Majestic Green            12 Wilson Magne              7.18   3 
 20 Quinten Weis              11 Batavia                   7.21   2 
 21 Ben Caton                 12 Pittsford Me              7.21   2 
 22 Cole Mazzo                10 Webster Thom              7.22   4 
 23 Anthony Stallworth        10 Gates-Chili               7.24   4 
 24 Anthony Felton            11 Edison Tech               7.24   4 
 25 Alex Rodriguez            10 Greece Arcad              7.27   5 
 26 Julian Riley              10 Gates-Chili               7.28   6 
 27 Bradley Baccaro           11 Fairport                  7.28   5 
 28 Brenden Newbauer          11 Greece Arcad              7.29   4 
 29 Chris Lovin               11 Canandaigua               7.31   4 
 30 Clarence Brown            12 Franklin Med              7.32   7 
 31 Andrew Maniace            11 Batavia                   7.33   3 
 32 Amari Washington          11 East Hs-Roch              7.36   5 
 33 Immanuel Butler           11 Greece Odyss              7.36   7 
 34 Demetris Smith            11 Edison Tech               7.36   8 
 35 Lavelle Howard            12 Greece Arcad              7.37   6 
 36 Dahmir Pross III           9 Bishop Kearn              7.37   6 
 37 Xavier Fields              9 School Of Th              7.41   4 
 38 Ahmed Sadiq               12 Franklin Med              7.41   8 
 39 Justice Jackson-Dean      12 Charlotte HS              7.43   5 
 40 Collin Garrison           12 Brockport                 7.43   6 
 41 Dante Green                9 Uprep Roches              7.45   5 
 42 Christian Tsoungui Nkoul  12 Fairport                  7.47   5 
 42 Kameron Cook              10 Canandaigua               7.47   4 
 44 Dylan Crandall            10 Greece Odyss              7.50  12 
 45 Robert Mugnola            11 Canandaigua               7.51   7 
 46 Conor Delaney             12 Webster Schr              7.52   4 
 47 Jason Chukwu              12 Greece Athen              7.54   7 
 48 Jake Meade                 9 Bishop Kearn              7.54   6 
 49 Ray Smith                 10 Irondequoit               7.54   7 
 50 William Estey             12 Penfield                  7.54  11 
 51 Jamar Gibson              11 Uprep Roches              7.55   8 
 52 Sam Viggiani               9 Canandaigua               7.55   8 
 52 Nicholas Hadgis           12 Bishop Kearn              7.55   7 
 54 Umaru Andrews              9 Churchville-              7.57   5 
 55 Jordan Dailey             11 Wilson Magne              7.58   6 
 56 Jevontae Leslie            9 Greece Athen              7.58  10 
 57 Chiadikaobi Njoku         12 Rush-Henriet              7.59  10 
 58 Calvin Matthews            9 Bishop Kearn              7.63   9 
 59 Robert Quist              10 McQuaid Jesu              7.64  10 
 60 Radell Moronta            11 Bishop Kearn              7.64   9 
 61 Shamar Cash               10 Franklin Med              7.65   9 
 62 Cannon Davis-Smith        11 Greece Arcad              7.66   9 
 63 Thomas Pink               11 Fairport                  7.66   8 
 64 Teddy Smith                9 Canandaigua               7.69   8 
 64 Nate Mitchell             10 Gates-Chili               7.69  17 
 66 Rancy Johnson              9 Greece Athen              7.71  10 
 67 Johnathan Mueller         10 Webster Schr              7.71   8 
 68 Jon Kanu                   9 Greece Athen              7.72   9 
 69 Roman Sagan                9 Brockport                 7.73   9 
 70 Edwin Collier             10 Franklin Med              7.74  12 
 71 Matt Clement              10 Canandaigua               7.74  10 
 72 Ben Vanderstouw           10 Webster Schr              7.76  10 
 73 Markel Louis              11 Edison Tech               7.78  11 
 74 Jason Wheeler             11 Canandaigua               7.80  13 
 75 Colin Walters             12 Webster Schr              7.82  14 
 76 Evan Donovan               9 Greece Olymp              7.84  11 
 77 Stephen Carro             11 Canandaigua               7.84  11 
 78 Karl Willis                9 Greece Athen              7.87  13 
 79 Jack Modzell               9 Canandaigua               7.87  10 
 80 Sam XU                    12 Bishop Kearn              7.88  17 
 81 Warren Krasz              11 Irondequoit               7.89  11 
 82 Rafael Munoz              12 Webster Thom              7.90  12 
 83 Alfredo Aponte             7 School Of Th              7.90  14 
 84 Luke Azatassou            10 Wilson Magne              7.91  12 
 84 Carlos Rolon               8 School Of Th              7.91  14 
 84 Devon Burton              10 Irondequoit               7.91  11 
 87 Brett Baker               11 Hilton                    7.92  12 
 88 Rolando Delgado           12 Irondequoit               7.92  15 
 89 Brett Warner               9 Irondequoit               7.95  14 
 90 Corey Mancuso             12 Webster Thom              7.96  13 
 91 Anthony Sansone            9 Hilton                    8.00  12 
 92 John Hartman              11 Irondequoit               8.03  14 
 93 Rian Reed                 12 Webster Thom              8.04  16 
 94 Jarred Lowell             11 World of Inq              8.12  11 
 95 Iosky Cartagena           10 Irondequoit               8.14  14 
 96 Ishmael Walker            12 Greece Athen              8.23  13 
 97 Kyle Brown                10 Greece Olymp              8.23  15 
 98 Cameron Gross             12 Greece Athen              8.29  15 
 99 Carlton Beckford          11 Franklin Med              8.35  17 
100 D'Andre Snow               9 School Of Th              8.36  16 
101 Jonathan Hollister        12 Brockport                 8.38  12 
102 Brian Sikora              11 Bishop Kearn              8.41  15 
103 Zach Mistretta            12 Greece Athen              8.42  15 
104 Jordon Day                 9 Greece Olymp              8.43  16 
105 Josh Mason                 9 Irondequoit               8.47  15 
106 Maurice Clarke            10 Irondequoit               8.53  15 
107 JaKarr Buckner             9 Uprep Roches              8.55  13 
108 Bobby West                12 Hilton                    8.68  15 
109 James Williams            10 Churchville-              8.81  16 
110 Christian Johnson         11 Churchville-              8.82  16 
111 Titus Jones                9 Bishop Kearn              8.90  16 
112 Keenen Lee                10 Gates-Chili               8.91  17 
113 Sam Walker                10 Canandaigua               9.38  17 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kymbol Taylor             12 Franklin Med             37.59   4 
  2 Paul Henry                11 Rush-Henriet             38.55   1 
  3 Justin Warren             12 Wilson Magne             38.57   1 
  4 Dylan Turcott             12 Webster Schr             38.89   1 
  5 Amani Minley              11 Uprep Roches             39.39   1 
  6 Cole Mazzo                10 Webster Thom             39.56   3 
  7 Conor Delaney             12 Webster Schr             39.67   2 
  8 Bradley Baccaro           11 Fairport                 39.74   3 
  9 Xavier Daniels            11 Edison Tech              40.03   4 
 10 Abdullahi Aden            11 Edison Tech              40.04   1 
 11 Mathew Nix                10 Ne/Nw Coll P             40.05   4 
 12 London Graham             11 Uprep Roches             40.21   2 
 13 Maurice Ragland II        12 McQuaid Jesu             40.26   5 
 14 Jake Clement              11 Canandaigua              40.35   3 
 15 Demetris Smith            11 Edison Tech              40.39   5 
 16 Dan Graney                12 Northstar Ch             40.45   4 
 17 Hunter Duford             10 Hilton                   40.79   5 
 18 Abdul Conteh              11 East Hs-Roch             40.98   3 
 19 Dante Green                9 Uprep Roches             40.99   8 
 20 Noah Marthaller           12 Canandaigua              41.22   3 
 21 Marvin Sutton-Barton      12 East Hs-Roch             41.25   7 
 21 Luke Rens                 11 Pittsford Me             41.25   8 
 23 Kyle Roethlisberger       12 Webster Thom             41.39   4 
 24 Zach Judd                 11 Northstar Ch             41.41   5 
 25 Philip DiFrancesco        12 Penfield                 41.67  10 
 26 Andrew Dondorfer          12 Edison Tech              41.70   4 
 27 Roman Sagan                9 Brockport                41.99  10 
 28 Justice Jackson-Dean      12 Charlotte HS             42.27   7 
 29 Rashad Brown              11 East Hs-Roch             42.41   5 
 30 Ryan Yuhas                11 Rush-Henriet             42.50   8 
 31 Xavier Fields              9 School Of Th             42.68   7 
 32 Brenden Mearns            12 Rush-Henriet             42.68   8 
 33 Nicholas Hadgis           12 Bishop Kearn             42.76  11 
 34 Blake Crayon              11 Uprep Roches             42.77   9 
 35 Chiadikaobi Njoku         12 Rush-Henriet             42.86   8 
 36 Matt Clement              10 Canandaigua              43.01   8 
 37 Clarence Brown            12 Franklin Med             43.03  12 
 38 Teddy Smith                9 Canandaigua              43.09   9 
 39 Chris Jackson             10 Bishop Kearn             43.33  10 
 40 Marlowe Washington        12 Brighton                 43.35   6 
 41 Ahmed Sadiq               12 Franklin Med             43.38  11 
 42 Dylan Crandall            10 Greece Odyss             43.43   6 
 43 Chris Lovin               11 Canandaigua              43.48   7 
 44 Collin Garrison           12 Brockport                43.50  10 
 45 Javon Jackson              9 East Hs-Roch             43.82  13 
 46 Wesley Burke               9 Churchville-             43.84  11 
 47 Stephen Carro             11 Canandaigua              43.90  12 
 48 Adam Morrison             12 Webster Schr             43.97  16 
 49 Jack Modzell               9 Canandaigua              44.05  15 
 50 Calvin Matthews            9 Bishop Kearn             44.05  11 
 51 Dahmir Pross III           9 Bishop Kearn             44.10   3 
 52 Rahim Smith               11 Uprep Roches             44.22  14 
 53 Jevontae Leslie            9 Greece Athen             44.23  13 
 54 Robert Mugnola            11 Canandaigua              44.28  13 
 55 Austin Myers              10 Brockport                44.32  10 
 56 Ethan Bulmahn              9 Irondequoit              44.35  14 
 57 Rancy Johnson              9 Greece Athen             44.44  13 
 58 Julian Dingwall            9 Webster Thom             44.53   6 
 59 Zayn Johnson               9 Irondequoit              44.61  11 
 60 Anthony Sansone            9 Hilton                   44.67  15 
 61 Jason Wheeler             11 Canandaigua              44.72  13 
 62 Jamar Gibson              11 Uprep Roches             44.76   9 
 63 Radell Moronta            11 Bishop Kearn             44.90  12 
 64 Byron Carter               9 School Of Th             45.45  14 
 65 Jean Ortiz                 9 Gates-Chili              45.73  14 
 66 Luke Azatassou            10 Wilson Magne             45.81  15 
 67 Jon Kanu                   9 Greece Athen             46.06  18 
 68 Devin Huussen             10 Greece Odyss             46.16   6 
 69 Sam XU                    12 Bishop Kearn             46.25  19 
 70 Michael Mancuso            9 Hilton                   46.27  15 
 71 Joshua Greene             11 Greece Olymp             46.41  15 
 72 Edwin Collier             10 Franklin Med             46.51  16 
 73 Ishmael Walker            12 Greece Athen             47.22  16 
 74 Joshua Raftery            11 Edison Tech              47.29   7 
 75 Evan Williams             10 Gates-Chili              47.35  14 
 76 Juel Mateo                10 Greece Athen             47.50  17 
 77 Karl Willis                9 Greece Athen             47.97  18 
 78 Cameron Lattimore          9 Greece Olymp             48.05  17 
 79 Iosky Cartagena           10 Irondequoit              48.11  16 
 80 Josh Mason                 9 Irondequoit              48.15  18 
 81 Brian Sikora              11 Bishop Kearn             48.59  18 
 82 Jyreise Tisdale           10 East Hs-Roch             48.60  12 
 83 David Fanto               11 Penfield                 49.05  18 
 84 Cameron Gross             12 Greece Athen             50.53  19 
 85 Carlos Rolon               8 School Of Th             50.89  17 
 86 James Williams            10 Churchville-             51.07  19 
 87 Asher Phllips              7 School Of Th             51.08  18 
 88 Jonathan Hollister        12 Brockport                51.76  16 
 89 D'Andre Snow               9 School Of Th             51.82  20 
 90 Trevor Baker              11 East Hs-Roch             52.40   9 
 91 Sam Walker                10 Canandaigua              54.25  20 
 92 Titus Jones                9 Bishop Kearn             54.58  20 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Carl Aaron                11 Gates-Chili            1:29.19   2 
  2 Brandon Callahan          11 Brockport              1:29.98   1 
  3 Robert Dalheim            12 Brockport              1:30.46   1 
  4 Michael Slattery          11 Rush-Henriet           1:30.66   1 
  5 Steven Scarlata           12 Brockport              1:31.01   1 
  6 Scott Straw               12 Fairport               1:31.58   2 
  7 Patrick Lozy-Lester       12 McQuaid Jesu           1:33.28   2 
  8 Matt Orcutt               10 Fairport               1:33.33   2 
  9 Brian Buttaggi            12 Webster Schr           1:33.70   3 
 10 Cole Gublo                10 Greece Odyss           1:33.73   2 
 11 Josh Alexander            12 Canandaigua            1:33.90   1 
 12 Chris Wright              10 Fairport               1:34.15   2 
 13 Kevin Winn                 9 Fairport               1:34.54   3 
 14 Antjuan Scott             11 World of Inq           1:35.98   1 
 15 Jon Novak                 11 Penfield               1:36.05   3 
 16 Patrick Queiroz           11 Pittsford Me           1:37.17   2 
 17 Tim Martin                12 Batavia                1:37.49   3 
 18 Jake Nichols              12 Batavia                1:37.98   5 
       1:37.973 (1:37.973)
 19 Kyrren Love               10 Charlotte HS           1:38.23   3 
 20 Isaiah Brown              10 Gates-Chili            1:38.48   1 
 21 Justin Scheg              10 Hilton                 1:39.20   3 
 22 Brendon Apo               10 Charlotte HS           1:39.26   3 
 23 Stanley Exeart            11 Gates-Chili            1:39.34   1 
 24 Andre Cash                11 Greece Olymp           1:39.94   4 
 25 Christopher Brown         11 Uprep Roches           1:39.95   4 
 26 Zach Judd                 11 Northstar Ch           1:40.09   5 
 27 Daniel Harper             11 Hilton                 1:40.49   3 
 28 Gamaliel Rodrigeuz        10 Edison Tech            1:40.94   4 
 29 Kelse Hoyte               11 Uprep Roches           1:41.06   6 
 30 Thomas Pink               11 Fairport               1:41.12   5 
 31 Andrew Beatty              9 Fairport               1:41.20   2 
 32 Joshua Walz               11 Churchville-           1:41.57   3 
 33 Alex McDouglas            11 Edison Tech            1:42.13   5 
 34 Eric Piato                10 Hilton                 1:42.13   4 
 35 Noah Fargo                11 Webster Schr           1:42.34   4 
 36 Jason Henderson           11 Uprep Roches           1:42.46   4 
 37 Kalid Scott               10 Franklin Med           1:42.47   6 
 38 John Gould                11 Pittsford Me           1:42.92   2 
 39 Owen Marchand             10 Bishop Kearn           1:43.10   5 
 40 Joshua Johnson            12 Gates-Chili            1:43.24   5 
 41 Naim Hill-Muhammad        11 Wilson Magne           1:43.31   4 
 42 Ian Sikora                 9 Bishop Kearn           1:43.36   6 
 43 Kevin Wrona               11 Pittsford Me           1:43.52   6 
 44 Ethan Bulmahn              9 Irondequoit            1:43.91   5 
 45 Zayn Johnson               9 Irondequoit            1:44.52   6 
 46 Alfredo Aponte             7 School Of Th           1:44.83   6 
 47 Innocent Hakizimana       11 Charlotte HS           1:44.89   5 
 48 Johnathan Armella          9 Greece Olymp           1:46.48   8 
 49 Tim Ostrander              9 Bishop Kearn           1:46.57   4 
 50 Kyle Vath                 11 Greece Olymp           1:47.49   8 
 51 Darren Delgado-Harris     11 Uprep Roches           1:47.70   6 
 52 Jacob Fisler              10 Webster Thom           1:48.26   7 
 53 Tyler Gottstein           12 Webster Thom           1:48.27   5 
 54 Mike Desimone             12 Greece Odyss           1:48.52   6 
 55 Erik Reiter               11 Greece Olymp           1:49.72   8 
 56 Dillon Schultz            12 Brockport              1:49.78   6 
 57 Emmanuel Pimentel          9 World of Inq           1:50.00   7 
 58 Joshua Greene             11 Greece Olymp           1:50.13   7 
 59 Juan Laporte Jr.           9 World of Inq           1:52.14   7 
 60 Lavon Ward                10 World of Inq           1:52.51   7 
 61 Howard Dacosta            11 Edison Tech            1:52.78   3 
 62 Ian Pawluckie             10 Bishop Kearn           1:52.99   8 
 63 Roberto Arguinzoni        10 Bishop Kearn           1:53.19   7 
 64 Chris Salemi              10 Greece Athen           1:53.96   7 
 65 Shameeq Willis            10 World of Inq           1:54.47   8 
 66 Michael Kishlar           10 Greece Olymp           1:57.05   8 
 67 Rahim Smith               11 Uprep Roches           2:04.84   8 
 68 Manjinder Brar            10 Greece Olymp           2:06.05   8 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Josh Roman                12 Fairport               2:46.47   1 
  2 Nathan Cannon             10 Gates-Chili            2:48.48   1 
  3 Tommy Alvermann            9 McQuaid Jesu           2:48.73   1 
  4 Chris Helber              12 McQuaid Jesu           2:51.25   1 
  5 Jack Murphy                9 Penfield               2:53.99   1 
  6 Cal Robinson              12 Penfield               2:54.27   1 
  7 John Pullano               8 Penfield               2:54.73   1 
  8 Ryan Shaw                 12 Webster Thom           2:55.98   1 
  9 Luke Curran               11 McQuaid Jesu           2:56.03   1 
 10 Greg Farnsworth           12 McQuaid Jesu           2:59.66   1 
 11 Antjuan Scott             11 World of Inq           2:59.79   1 
 12 Jacob Scheg                9 Hilton                 3:02.94   2 
 13 Dan Salazar               11 Hilton                 3:03.73   2 
 14 Eric Piato                10 Hilton                 3:03.94   2 
 15 Chris Luthor              10 Greece Arcad           3:04.55   2 
 16 Adam Morrison             12 Webster Schr           3:04.60   2 
 17 Brian Kline                9 Rush-Henriet           3:07.57   2 
 18 Nick Terrigino            12 Webster Schr           3:10.30   3 
 19 Greg Dick                 11 Churchville-           3:11.35   3 
 20 Ian Sikora                 9 Bishop Kearn           3:14.52   2 
 21 Owen Marchand             10 Bishop Kearn           3:14.80   2 
 22 Joe Tanner                11 Bishop Kearn           3:17.11   1 
 23 Andrew Berg               11 Hilton                 3:19.45   2 
 24 Garrett Gay               12 Hilton                 3:21.80   3 
 25 Nathan Daley               8 Gates-Chili            3:22.55   3 
 26 Daniel Harper             11 Hilton                 3:22.85   2 
 27 Ian Pawluckie             10 Bishop Kearn           3:27.39   4 
 28 Matt Palmeri              11 Hilton                 3:28.69   2 
 29 Emmanuel Pimentel          9 World of Inq           3:29.37   3 
 30 Lavon Ward                10 World of Inq           3:29.99   3 
 31 Roberto Arguinzoni        10 Bishop Kearn           3:31.74   4 
 32 Cameron Campbell          11 Hilton                 3:33.63   3 
 33 Juan Laporte Jr.           9 World of Inq           3:34.19   4 
 34 Joshua Gates              11 School Of Th           3:37.88   4 
 35 Robby Bettin              10 Hilton                 3:39.03   3 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Justin Shaffer            11 Webster Schr           4:45.34   1 
  2 Kevin Killigrew           11 Webster Schr           4:46.40   1 
  3 Jonah Simpson              9 Brighton               4:53.84   1 
  4 Josh Emerson              11 Canandaigua            4:55.91   1 
  5 Greg Farnsworth           12 McQuaid Jesu           4:56.14   1 
  6 Stephen Loce              10 Webster Thom           4:56.81   1 
  7 Andres Perez              10 McQuaid Jesu           4:58.66   1 
  8 Joseph Reed                9 Fairport               4:59.96   1 
  9 Hunter Duford             10 Hilton                 5:01.07   1 
 10 Joshua Johnson            12 Gates-Chili            5:02.78   1 
 11 Rickie Strong             10 Canandaigua            5:05.03   1 
 12 Caleb Enis                12 Brighton               5:05.45   1 
 13 Robbie Berndt             11 Pittsford Me           5:06.63   1 
 14 Anthony Scalise           10 Fairport               5:06.79   1 
 15 Ben Cook                  11 Fairport               5:07.30   1 
 16 Jacob Scheg                9 Hilton                 5:07.64   2 
 17 Dan Salazar               11 Hilton                 5:08.29   2 
 18 Chris Bosso               10 Penfield               5:14.02   2 
 19 Elias Muka                12 Franklin Med           5:16.74   2 
 20 Andrew Berg               11 Hilton                 5:17.04   2 
 21 Nick Terrigino            12 Webster Schr           5:17.93   2 
 22 Ethan Fisher              11 Greece Athen           5:18.86   2 
 23 Kyle Heyer                10 Penfield               5:19.70   2 
 24 Michael Mancuso            9 Hilton                 5:21.39   2 
 25 Zach Cooper               11 Churchville-           5:22.73   3 
 26 Greg Dick                 11 Churchville-           5:23.52   2 
 27 Matt Mezzoprete           10 Penfield               5:24.29   2 
 28 Christian Rivera          12 Gates-Chili            5:24.81   2 
 29 Sam Johnson                9 Canandaigua            5:25.89   2 
 30 Zach DiPasquale           11 Greece Athen           5:29.43   2 
 31 Nathan Daley               8 Gates-Chili            5:29.54   2 
 32 Bobby Reed                12 Greece Athen           5:30.67   2 
 33 Matt Palmeri              11 Hilton                 5:31.03   3 
 34 Tyler Senall               8 Penfield               5:33.26   3 
 35 Garrett Gay               12 Hilton                 5:33.57   3 
 36 Cameron Campbell          11 Hilton                 5:34.32   3 
 37 Chris Franco              12 Gates-Chili            5:39.81   3 
 38 Alex Jones                 9 Canandaigua            5:40.14   3 
 39 Robby Bettin              10 Hilton                 5:40.36   3 
 40 Cole Gublo                10 Greece Odyss           5:41.58   1 
 41 Andrew Bertalli           11 Greece Athen           5:41.88   2 
 42 Josh Tudor                10 Greece Athen           5:44.70   3 
 43 Ryan Jeter                11 Gates-Chili            5:48.74   3 
 44 Joshua Gates              11 School Of Th           6:00.25   3 
 45 Owen Conlon               10 Gates-Chili            6:03.25   3 
 46 Josh Statt                 9 Churchville-           6:04.71   3 
 47 Andrew Willis              9 Greece Athen           6:11.75   3 
 48 Connor Bolam               9 Gates-Chili            6:32.02   3 
 49 Nick Franco               10 Gates-Chili            6:37.91   3 
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brian Swider              12 Fairport              10:29.09  
  2 Macrae Kozody             10 Fairport              10:31.62  
  3 Burnham Ryan              11 Fairport              10:42.79  
  4 Majd Rouhana               8 Fairport              10:42.97  
  5 Derek Smith               11 Greece Arcad          10:44.39  
  6 Rob Brooks                10 Fairport              10:51.44  
  7 Justin Scheg              10 Hilton                10:52.16  
  8 Paul Suflita               9 Greece Arcad          10:52.93  
  9 Javi Perez                12 McQuaid Jesu          10:53.67  
 10 Jeremiah Piersante        12 Brighton              10:55.72  
 11 Aidan Blake                9 McQuaid Jesu          10:57.17  
 12 Justin Townsend            9 Churchville-          11:16.36  
 13 Matthew Ruhland           10 Churchville-          11:17.11  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Isaiah Brown              10 Gates-Chili               8.44   1 
  2 Conor Firkins             12 Hilton                    8.76   1 
  3 Jake Mosele               12 Hilton                    8.79   1 
  4 Noah Marthaller           12 Canandaigua               8.90   1 
  5 Kelly Brown               10 Wilson Magne              9.14   3 
  6 Tyrone Roundtree          11 Edison Tech               9.22   1 
  7 Evan Kesel                11 Canandaigua               9.23   1 
  8 William Estey             12 Penfield                  9.40   2 
  9 Brenden Mearns            12 Rush-Henriet              9.65   2 
 10 Dillon Gleason             9 Canandaigua              10.37   3 
 11 Evan Williams             10 Gates-Chili              10.39   2 
 12 Michael Walgrove          11 Penfield                 10.48   2 
 13 Byron Carter               9 School Of Th             10.88   3 
 14 Jason Chukwu              12 Greece Athen             11.33   3 
 15 Pat Staley                11 Gates-Chili              11.66   3 
 16 Thomas Firkins            10 Hilton                   12.06   3 
 17 Ian Pawluckie             10 Bishop Kearn             12.39   3 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 East Hs-Roch  'A'                                   1:42.99   2 
     1) Abdul Conteh 11                 2) Amari Washington 11            
     3) Rashad Brown 11                 4) Marvin Sutton-Barton 12        
  2 Canandaigua  'A'                                    1:43.12   2 
     1) Jake Clement 11                 2) Chris Lovin 11                 
     3) Sam Baker 11                    4) Matt Clement 10                
  3 Greece Odyssey  'A'                                 1:45.58   2 
     1) Immanuel Butler 11              2) Dylan Crandall 10              
     3) Cole Gublo 10                   4) Devin Huussen 10               
  4 Charlotte HS  'A'                                   1:46.05   3 
  5 Churchville-Chili  'A'                              1:47.02   3 
  6 Bishop Kearney  'A'                                 1:48.11   1 
     1) Dahmir Pross III 9              2) Nicholas Hadgis 12             
     3) Jake Meade 9                    4) Scott Muscato 9                
  7 Franklin Media Arts  'B'                           x1:50.98   3 
     1) Shamar Cash 10                  2) Edwin Collier 10               
     3) Kalid Scott 10                  4) Ahmed Sadiq 12                 
  8 Greece Athena  'B'                                 x1:53.31   1 
  9 Greece Athena  'A'                                  1:56.76   1 
 10 Greece Athena  'C'                                 x1:57.54   2 
 11 Irondequoit  'A'                                    2:00.23   3 
     1) Iosky Cartagena 10              2) Ray Smith 10                   
     3) Rolando Delgado 12              4) Devon Burton 10                
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Gates-Chili  'A'                                    3:49.42  
     1) Stanley Exeart 11               2) Richard Powell 12              
     3) Carl Aaron 11                   4) Isaiah Brown 10                
  2 Webster Schroeder  'A'                              3:55.44  
     1) Justin Shaffer 11               2) Kevin Killigrew 11             
     3) Brian Buttaggi 12               4) Noah Fargo 11                  
  3 Pittsford Mendon  'A'                               3:56.97  
     1) Sean McMahon 11                 2) Patrick Queiroz 11             
     3) Kevin Wrona 11                  4) Luke Rens 11                   
  4 Bishop Kearney  'A'                                 4:25.35  
     1) Calvin Matthews 9               2) Chris Jackson 10               
     3) Joe Tanner 11                   4) Roberto Arguinzoni 10          
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Casey Wiktorski            9 Penfield               5-08.00  
  2 Jack Mikols               11 Churchville-          J5-08.00  
  3 Danaus Seay               10 Franklin Med           5-04.00  
  4 Kymbol Taylor             12 Franklin Med          J5-04.00  
  5 Benjamin Haskins          12 Greece Olymp           5-02.00  
  5 Adam Yusuf                10 Churchville-           5-02.00  
  5 Tyler Ragin               11 Hilton                 5-02.00  
  5 Anthony Stallworth        10 Gates-Chili            5-02.00  
  5 Dane DiMaria              12 Hilton                 5-02.00  
  5 David Curenton            11 Uprep Roches           5-02.00  
  5 Robert Quist              10 McQuaid Jesu           5-02.00  
  5 Tim Martin                12 Batavia                5-02.00  
  5 Aquil El-Amin             11 Uprep Roches           5-02.00  
 14 Andrew Beatty              9 Fairport               5-00.00  
 14 Jared Sarlo               12 Hilton                 5-00.00  
 16 Aaron Duncan              12 Webster Thom           4-09.00  
 -- Richard Cowans            12 Edison Tech                 NH  
 -- John Gould                11 Pittsford Me                NH  
 -- Josh Statt                 9 Churchville-                NH  
 -- Devon Burton              10 Irondequoit                 NH  
 -- Maurice Ragland II        12 McQuaid Jesu                NH  
 -- Matt Gabriele             12 Batavia                     NH  
 -- Tyrell Walker             12 Edison Tech                 NH  
 -- Ryan Szczepaniak          11 Churchville-                NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alex Blackcloud           11 Gates-Chili           11-06.00  
  2 Terry Taylor              10 Greece Olymp         J11-06.00  
  3 Johnathan Mueller         10 Webster Schr          10-06.00  
  4 Danny Schuhmacher         11 Penfield             J10-06.00  
  5 Christopher Carlson       11 Brockport            J10-06.00  
  6 Andrew Maniace            11 Batavia               10-00.00  
  7 Brett Baker               11 Hilton                 9-06.00  
  7 Jack Smith                10 Webster Schr           9-06.00  
  7 Jake Nichols              12 Batavia                9-06.00  
  7 Ben Vanderstouw           10 Webster Schr           9-06.00  
 11 Michael Cheesbro          12 Churchville-           9-00.00  
 12 Dylan DelConte             8 Gates-Chili            8-06.00  
 12 Ryan Yuhas                11 Rush-Henriet           8-06.00  
 12 Aaron Duncan              12 Webster Thom           8-06.00  
 12 Justin Gerace             12 Batavia                8-06.00  
 16 Henry Reber                9 Canandaigua            8-00.00  
 16 Benjamin Haskins          12 Greece Olymp           8-00.00  
 -- Chris Haskins             10 Greece Olymp                NH  
 -- Evan Donovan               9 Greece Olymp                NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Da'Darrius Dillard        11 Edison Tech           21-05.00  
  2 Jimmy Shih                11 Webster Schr          20-08.00  
  3 Daekwan Garfield          11 Edison Tech           19-07.50  
  4 David Curenton            11 Uprep Roches          18-10.00  
  5 Hadlee Howell             12 Wilson Magne          18-09.75  
  6 Marlowe Washington        12 Brighton              18-08.00  
  7 Alex Rodriguez            10 Greece Arcad          18-06.25  
  8 Matthew Godwin            11 Webster Thom          17-11.75  
  9 Julian Dingwall            9 Webster Thom          17-10.25  
 10 Johnathan Armella          9 Greece Olymp          17-06.00  
 11 Justin Briggs             12 Rush-Henriet          17-05.75  
 12 Jaysen Wylie              10 Batavia               17-05.25  
 13 Christopher Carlson       11 Brockport             17-04.00  
 14 Quinten Weis              11 Batavia               17-03.50  
 15 Stanley Exeart            11 Gates-Chili           17-02.25  
 16 Davion Hanks              11 Edison Tech           17-02.00  
 16 Terry Taylor              10 Greece Olymp          17-02.00  
 16 Michael Walgrove          11 Penfield              17-02.00  
 19 Mark Yaxis                12 Webster Thom          17-01.50  
 20 Kyrren Love               10 Charlotte HS          16-11.50  
 21 Darren Delgado-Harris     11 Uprep Roches          16-08.50  
 22 Eli Hoak                  11 Greece Arcad          16-08.25  
 23 Aquil El-Amin             11 Uprep Roches          16-08.00  
 24 Richard Cowans            12 Edison Tech           16-06.00  
 25 Diamonte Swift            11 Edison Tech           16-05.25  
 26 Kyle Roethlisberger       12 Webster Thom          16-03.50  
 27 Javar Frater              11 Brockport             16-00.00  
 28 Julian Riley              10 Gates-Chili           15-09.25  
 29 Abdullahi Aden            11 Edison Tech           15-07.00  
 30 Jon Preston                9 Gates-Chili           15-03.00  
 31 Brenden Newbauer          11 Greece Arcad          15-02.50  
 32 Mike Desimone             12 Greece Odyss          15-01.00  
 32 Karl Ursulom              12 Hilton                15-01.00  
 34 Rafael Munoz              12 Webster Thom          14-04.00  
 35 Thomas Firkins            10 Hilton                13-01.50  
 36 Jordon Day                 9 Greece Olymp          12-10.00  
 37 Carl Aaron                11 Gates-Chili           12-04.00  
 38 Donovan Calvin            12 Churchville-          11-01.50  
 -- Logan French              11 Edison Tech               FOUL  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jimmy Shih                11 Webster Schr          43-08.00  
  2 Daekwan Garfield          11 Edison Tech           41-11.50  
  3 Marco Catera              12 Gates-Chili           39-10.25  
  4 Diamonte Swift            11 Edison Tech           39-07.25  
  5 Cannon Davis-Smith        11 Greece Arcad          38-09.00  
  6 Davion Hanks              11 Edison Tech           38-06.75  
  7 Nathan Cannon             10 Gates-Chili           38-01.00  
  8 Hadlee Howell             12 Wilson Magne          38-00.50  
  9 Matt Gabriele             12 Batavia               37-10.50  
 10 Tyrone Roundtree          11 Edison Tech           36-06.75  
 11 Matthew Godwin            11 Webster Thom          36-04.50  
 12 Mark Yaxis                12 Webster Thom          36-04.25  
 13 Dane DiMaria              12 Hilton                36-01.00  
 14 Anthony Felton            11 Edison Tech           35-05.00  
 15 Miles James               10 Gates-Chili           34-10.25  
 16 Eli Hoak                  11 Greece Arcad          33-00.00  
 17 Jon Preston                9 Gates-Chili           30-08.50  
 -- Pat Staley                11 Gates-Chili               FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bamidele Akinniyi         12 Webster Schr          50-04.00  
  2 Karl Ursulom              12 Hilton                43-04.25  
  3 Chris Jackson             10 Bishop Kearn          40-05.00  
  4 Jack Fox-Salah            11 Greece Olymp          40-01.50  
  5 Nicholas Velte            11 Aquinas Inst          39-10.00  
  6 Markel Louis              11 Edison Tech           39-00.50  
  7 Majestic Green            12 Wilson Magne          38-02.00  
  8 Carlton Beckford          11 Franklin Med          37-10.50  
  9 Jacob Hansen              12 Penfield              37-05.00  
 10 Aaron Fisher              12 Batavia               37-02.00  
 11 Stephen Otis              11 Greece Olymp          36-10.50  
 12 Joe Fulmore               11 Aquinas Inst          36-04.75  
 13 Christian Rambali         11 Greece Olymp          35-08.75  
 14 Xavier De Lacruz          11 Uprep Roches          35-08.25  
 15 Vamunyah Kamara           12 Edison Tech           35-03.00  
 16 Frank Howard              12 Penfield              35-01.00  
 17 Anthony Kane              10 Greece Arcad          34-04.50  
 18 Colin Walters             12 Webster Schr          34-04.00  
 19 Alec Cowans               11 Edison Tech           34-02.00  
 19 Corey Wiktorski           12 Penfield              34-02.00  
 21 Nate Mitchell             10 Gates-Chili           34-01.50  
 22 Lucky Edwards             10 Uprep Roches          33-07.50  
 23 Bishop Simmons            10 Aquinas Inst          33-02.50  
 24 Hadaree Nesmith           12 Brockport             33-01.00  
 25 Rolando Delgado           12 Irondequoit           32-11.50  
 -- Anthony Smith              9 Uprep Roches              FOUL  
 -- Bobby West                12 Hilton                    FOUL  
 -- Robert McCullough         11 Edison Tech               FOUL  
 -- JaKarr Buckner             9 Uprep Roches              FOUL  
 -- Ryan Gloff                11 Brockport                 FOUL  
 -- jerry townsend             9 Edison Tech               FOUL  
 -- Titus Jones                9 Bishop Kearn              FOUL  
 -- Bryce Thomas               9 Uprep Roches              FOUL  
 -- kyle medera               10 Edison Tech               FOUL  
 -- Alex Laure                10 Brockport                 FOUL  
 -- Andrew Miller             12 Webster Thom              FOUL  
 -- Michael Buirch            10 Brockport                 FOUL  
 -- Regan Craig                9 Irondequoit               FOUL  
 -- Vinnie Nenno              12 Webster Thom              FOUL  
 -- Rian Reed                 12 Webster Thom              FOUL  
 -- Corey Mancuso             12 Webster Thom              FOUL  
 -- Kris Mockevicius          12 Webster Thom              FOUL  
 -- Ethan Woeller             10 Churchville-              FOUL  
 -- Derek Piotroski           11 Pittsford Me              FOUL  
 -- Trent Washington          12 Churchville-              FOUL  
 -- Clayton Gorski            10 Batavia                   FOUL  
 -- Tremel Starks             12 Edison Tech               FOUL  
 -- Kevin Daniszewski         12 Churchville-              FOUL  
 -- Timothy Burns             10 Churchville-              FOUL  
 -- Steven Daniszewski         9 Churchville-              FOUL  
 -- Donvan Calvin             12 Churchville-              FOUL  
 -- Nikolas Bocianski         12 Churchville-              FOUL  
 -- Christian Pietrantoni      9 Bishop Kearn              FOUL  
 -- Brian Sikora              11 Bishop Kearn              FOUL  
 -- Alex Diaz                 11 World of Inq              FOUL  
 -- Jovanni Flores            11 Uprep Roches              FOUL  
 -- Keyon Davis               11 Uprep Roches              FOUL  
 -- Jarred Lowell             11 World of Inq              FOUL  
 -- Dylan Lashure             11 Batavia                   FOUL  
 -- Ke-Shaun Jones            11 World of Inq              FOUL  
 -- Jarell Green               9 World of Inq              FOUL