Licensed to Hy-Tek Meet Services       HY-TEK's Meet Manager 1/23/2014 09:44 AM
                 Trent Jackson/Cedric Walker Invit - 1/18/2014                 
                                Brockport State                                
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ashley Grazen             10 Lancaster                 7.35q  7 
  2 Catarra Burroughs         12 Wilson Magne              7.40q  6 
  3 Imani Obieke              10 Edison Tech               7.46q  3 
  4 Tiaja Jeffries            12 Rush-Henriet              7.46q  1 
  5 Allie Mazur               11 Lancaster                 7.50q  5 
  6 Abby Frank                 9 Penfield                  7.57q  4 
  6 Davida Hawkes             12 Pittsford Su              7.57q  1 
  8 Molly Scarpello           10 Lancaster                 7.57q  2 
  9 Julia Sagan               11 Brockport                 7.58   2 
 10 Travasia Singletary        8 Aquinas Inst              7.61   7 
 11 Ashley Brown              10 Wilson Magne              7.67   4 
 12 Kate Nagel                11 Byron-Bergen              7.71   4 
 13 Orianne Simon              8 Jamestown                 7.71   7 
 14 Rachel Roberson           11 Sweet Home                7.72   2 
 15 Haley Brust               11 Hilton                    7.72   6 
 16 Taryn Prutsman            12 Webster Thom              7.72   6 
 17 Emem Ikpot                11 Mercy                     7.72   5 
 18 Jah-Nease McCullough      11 School Of Th              7.73   3 
 19 Jaya Granger              12 Aquinas Inst              7.74   5 
 20 Sarah Frame               10 Webster Thom              7.76   4 
 21 Darcy DeAngelis           11 Spencerport               7.78   6 
 22 Tae'lor Jackson           11 Mercy                     7.78   3 
 23 Alexandra Teglash         10 Penfield                  7.80   1 
 24 Tori Thompson             10 Rush-Henriet              7.82   7 
 25 De'Zhaire Bennett         11 Irondequoit               7.86   6 
 26 Jamellah Craven           11 School Of Th              7.88   3 
 27 Kellee Washburn           10 Canandaigua               7.88   2 
 28 Samoya Ricketts           11 Greece Olymp              7.89   1 
 29 Kiaya Franklin             8 Batavia                   7.90   2 
 30 Emilee Hanlon              8 Dunkirk                   7.90   5 
 31 T'Oine Buckman             9 Eastridge                 7.94   3 
 32 Becca Ritter              10 Fairport                  7.95   7 
 32 Ally Moore                 9 Batavia                   7.95   1 
 34 Bryce Felton              10 Rush-Henriet              7.95   5 
 35 Deja Wroten               11 Lockport                  7.98   4 
 36 Alex Lambert              12 Victor Centr              8.02   1 
 37 Jackie Britton            10 Geneseo                   8.05   7 
 38 Mikayla Bolles             8 Williamsvill              8.12   5 
 39 Amanda Lane               11 Ballston Spa              8.13   6 
 40 Tiana Haines              10 Gates-Chili               8.14   2 
 41 Sabrina Campbell          10 Greece Odyss              8.17   1 
 42 Malika BenSalama          10 Greece Arcad              8.20   2 
 43 Jena Eaton                11 Williamson C              8.21   3 
 44 Azure Pitts                9 West Seneca               8.28   5 
 45 Courtney Crooks           12 North Tonawa              8.38   1 
 46 Sarah Bandanelli          10 Kenmore East              8.40   4 
 47 Alexis Kinsman            11 Hamburg                   8.48   4 
 48 Ali Noll                  12 Notre Dame-B              8.69   2 
 49 Jasmine DeLong            12 Williamsvill              8.77   3 
 
Girls 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ashley Grazen             10 Lancaster                 7.22   10   
  2 Catarra Burroughs         12 Wilson Magne              7.32    8   
  3 Imani Obieke              10 Edison Tech               7.41    6   
  4 Abby Frank                 9 Penfield                  7.48    5   
  5 Davida Hawkes             12 Pittsford Su              7.49    4   
  6 Allie Mazur               11 Lancaster                 7.51    3   
  7 Tiaja Jeffries            12 Rush-Henriet              7.51    2   
  8 Molly Scarpello           10 Lancaster                 7.57    1   
 
Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ceara Watson              11 Rush-Henriet             41.86  10  10   
  2 Lauren Bamford            12 Pittsford Me             42.54  10   8   
  3 Catarra Burroughs         12 Wilson Magne             42.72  10   6   
  4 Dominique Logronio        12 Lancaster                43.08   8   5   
  5 Emem Ikpot                11 Mercy                    43.17  10   4   
  6 Sarah Garvin               9 Jamestown                43.23  10   3   
  7 Michaela Traylor          11 Penfield                 43.49   9   2   
  8 Tiaja Jeffries            12 Rush-Henriet             43.58   9   1   
  9 Emily Zeafla              12 Rush-Henriet             43.72   8 
 10 Abby Frank                 9 Penfield                 43.73   9 
 11 Tessa Artruc              12 Livonia                  43.81   9 
 12 Clarissa Henry            11 School Of Th             44.00   8 
 13 Kellee Washburn           10 Canandaigua              44.38   4 
 14 Maddie Hammer             12 Williamsvill             44.52   8 
 15 Kisha Baker               10 Franklin Med             44.56   5 
 16 Nicole Matteson           12 Greece Arcad             44.63   7 
 17 Melinda Vilarinho         12 Wayne Centra             44.75   3 
 18 Tiana Kerr                10 Williamsvill             44.85   6 
 19 Tiffany Cycon             11 Lancaster                44.89   9 
 20 Taryn Prutsman            12 Webster Thom             44.94   6 
 21 Jordyn Barnhart           11 Greece Arcad             45.00   5 
 22 Shelby Goudy              11 Kenmore East             45.03   5 
 23 Kiaya Franklin             8 Batavia                  45.06   4 
 24 Sarah Frame               10 Webster Thom             45.10   8 
 25 Sinead Sargeant            8 Fairport                 45.19   6 
 26 Ally Moore                 9 Batavia                  45.24   4 
 26 Kristen Boyd              11 Batavia                  45.24   6 
 28 Ashley Brown              10 Wilson Magne             45.24   7 
 29 Mikayla Bolles             8 Williamsvill             45.27   6 
 30 Jamie Boyer               10 West Seneca              45.28   7 
 31 Julia Gleason             12 Canandaigua              45.39   7 
 32 Sarah Norris               9 Ballston Spa             45.53   3 
 33 Shana Spinks               9 School Of Th             45.57   5 
 34 Timieya Guilford          10 School Of Th             45.58   3 
 35 Madison Walker            10 Hilton                   45.70   4 
 36 Samoya Ricketts           11 Greece Olymp             45.80   4 
 37 Madison Lewis             10 Wayland-Coho             45.87   7 
 38 Kaila Frazier             12 Sweet Home               45.88   7 
 39 Emma tenHoopen             9 Pittsford Su             45.91   3 
 40 Izzy Slater                8 Hilton                   46.10   4 
 41 Anna Schwarzweller         9 Victor Centr             46.11   5 
 42 Erika Tillotson            9 Victor Centr             46.19   3 
 43 Calan Pogorzelski         11 Dunkirk                  46.26   2 
 44 Brandi Leslie              9 Aquinas Inst             46.83   2 
 45 Aryana Anderson           10 Eastridge                47.05   2 
 46 Jena Eaton                11 Williamson C             47.98   2 
 47 Emily Pawlik              12 North Tonawa             48.16   5 
 48 Abigail Largis             9 Lockport                 48.46   1 
 49 sarah ostrowski            9 Williamsvill             48.60   3 
 50 Semaja Wilson             10 Irondequoit              49.15   1 
 51 Jackie Britton            10 Geneseo                  49.78   2 
 52 Ali Noll                  12 Notre Dame-B             53.31   1 
 
Girls 600 Meter Run in lanes
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shannon Page              11 Hilton                 1:40.69   6  10   
  2 Annie Hanna                9 Pittsford Su           1:41.19   6   8   
  3 Britney Swarthout         11 Penfield               1:42.12   6   6   
  4 Lindsey Davenport         12 Webster Thom           1:42.60   6   5   
  5 Jenny Coleman             11 Hilton                 1:43.51   5   4   
  6 Julia Wiseman             11 Webster Schr           1:44.60   6   3   
  7 Xaelel Allen-Caballero    11 Rush-Henriet           1:45.47   5   2   
  8 Julianna Lauricella       12 LeRoy                  1:45.67   5   1   
  9 Emily Vandereems          10 Canandaigua            1:46.95   5 
 10 Kelly Nichols             11 North Tonawa           1:47.02   5 
 11 Claire Gilmore            11 Fairport               1:48.20   4 
 12 Leanne Glaub              11 West Seneca            1:48.41   4 
 13 Rebecca Canale            11 Batavia                1:48.42   4 
 14 Stephanie Wojnowski       11 Eastridge              1:48.52   5 
 15 Monique Hanna             11 Aquinas Inst           1:48.75   3 
 16 Kate Erickson             12 Victor Centr           1:49.64   4 
 17 Shannon Oberst             9 Brighton               1:50.05   4 
 18 Hannah Fogarty             9 Ballston Spa           1:50.34   2 
 19 Natalie Wiepert           12 Lancaster              1:50.59   2 
 20 Joyce Parker              11 School Of Th           1:51.01   3 
 21 Gabrielle LaRosa          11 Hamburg                1:51.30   1 
 22 Elizabeth Friden          11 Pittsford Me           1:51.47   2 
 23 Rachel Weissenburg        12 Sweet Home             1:51.77   3 
 24 Kristin Taylor            12 Brockport              1:52.17   3 
 25 Megan Talmon              12 Kenmore East           1:52.85   2 
 26 Emily Losito              12 Williamsvill           1:53.19   2 
 27 Olivia Miller             11 Wayland-Coho           1:53.61   3 
 28 Megan Moynihan            12 Geneseo                1:54.53   3 
 29 Shalon Manuel              9 Jamestown              1:58.09   1 
 30 Lindsey Ellis             12 Lockport               1:58.69   1 
 31 Tae'lor Jackson           11 Mercy                  2:00.08   6 
 32 Heeba Kariapper           11 Williamsvill           2:01.18   1 
 33 Natalie Nytz              10 Dunkirk                2:05.01   1 
 34 Brooke Bishop              7 Williamson C           2:10.09   1 
 
Girls 1000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sammy Watson               9 Rush-Henriet           2:59.36   3  10   
  2 Sam Peterman               9 Sweet Home             3:03.28   3   8   
  3 Heather Nortz             11 Fairport               3:03.31   3   6   
  4 Mary Barger               11 Pittsford Me           3:03.56   3   5   
  5 Mary Visca                11 Pittsford Su           3:08.58   3   4   
  6 Elyse Barkstrom            9 Pittsford Me           3:11.24   3   3   
  7 Daria Stacy               11 Webster Thom           3:11.67   3   2   
  8 Kimmy Lovett              12 Byron-Bergen           3:12.13   3   1   
  9 Naomi Wistner              7 Williamsvill           3:13.31   3 
 10 Adrianna VanCuyck         10 Wayne Centra           3:16.75   3 
 11 Tory Fahrenholz           10 Penfield               3:17.43   2 
 12 Dana Garbinski            12 Canandaigua            3:17.94   2 
 13 Clare Losito              11 Williamsvill           3:18.95   3 
 14 Alexis Kindig             12 Batavia                3:19.20   2 
 15 Molly Kabsa                8 Hamburg                3:19.66   2 
 16 Whitney Wright             8 Ballston Spa           3:19.71   2 
 17 Laura Maas                12 Mercy                  3:22.79   2 
 18 Monica Hope               12 Spencerport            3:23.45   2 
 19 Gina Osso-Carbonaro       10 Victor Centr           3:23.49   2 
 20 Anna Warner               11 Notre Dame-B           3:24.10   2 
 21 Sofia Agurto-Munding       9 Eastridge              3:27.32   2 
 22 Nicole Amatore            10 Brockport              3:30.84   2 
 23 Brenda Bartkowiak          9 Lockport               3:32.64   2 
 24 Olivia Cronmiller         11 Livonia                3:34.53   1 
 25 Emily Pericozzi           12 Lancaster              3:35.60   1 
 26 Sarah Cannon              10 Lima Christi           3:36.08   1 
 27 Rachel Johnson             9 Jamestown              3:40.04   1 
 28 Kennedy Quinn             12 Gates-Chili            3:44.63   1 
 29 Monica Lewicki            10 West Seneca            3:48.49   1 
 30 Mariah Liedmann           12 Williamson C           3:49.41   1 
 31 Danielle Dal Porto        11 North Tonawa           3:49.99   1 
 32 Claire Finnerty           12 Greece Arcad           3:51.67   1 
 33 malika kodial              9 Williamsvill           4:01.15   1 
 34 Hannah McCrady             9 Dunkirk                4:38.41   1 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alex Cooper               11 Rush-Henriet           4:47.60   3  10   
  2 Autumn Albrecht           11 Brockport              4:49.42   3   8   
  3 Emily Scheck               9 Webster Schr           4:55.74   3   6   
  4 Erin Sedita               12 Fairport               4:56.45   3   5   
  5 Hannah Kurbs              11 Lockport               4:57.72   3   4   
  6 Alexandria Ortega         11 Sweet Home             5:00.84   3   3   
  7 Trista Leo                12 Penfield               5:01.06   3   2   
  8 Maggie Cecere              9 Batavia                5:01.46   3   1   
  9 Megan Sedita              10 Penfield               5:08.51   3 
 10 Becca Schwan              11 LeRoy                  5:09.97   2 
 11 Veronica Wojnowski         9 Eastridge              5:10.74   2 
 12 McKensie Galusha          10 Pittsford Me           5:11.82   2 
 13 Raelynn Moskal            12 Alexander Ce           5:12.30   2 
 14 Clare Losito              11 Williamsvill           5:18.12   2 
 15 Kennedy Copeland          11 Williamsvill           5:18.72   2 
 16 Anna Warner               11 Notre Dame-B           5:19.19   2 
 17 Alyssa Kalen              10 Hilton                 5:19.80   2 
 18 alanna kramer              9 Williamsvill           5:22.17   2 
 19 Lilly Pieper              12 Pittsford Me           5:22.93   3 
 20 Hope Danison              12 Ballston Spa           5:26.46   2 
 21 Emily Radford             11 Holley Centr           5:30.44   1 
 22 Moriah Martone            10 Spencerport            5:30.45   1 
 23 Boushra Belkhir           10 Victor Centr           5:30.47   1 
 24 Laura Huff                10 Mercy                  5:34.68   2 
 25 Dana Garbinski            12 Canandaigua            5:34.88   1 
 26 Samantha Walker           11 Byron-Bergen           5:40.06   1 
 27 Meghan Trimer             12 Gates-Chili            5:40.54   2 
 28 Mickey Knapp               7 Aquinas Inst           5:41.87   1 
 29 Janelle Handley           11 Greece Athen           5:42.31   1 
 30 Stephanie Lisiecki        10 West Seneca            5:43.61   1 
 31 Erin Maker                 9 Wayland-Coho           5:45.80   1 
 32 Rachel Sacks              12 Pittsford Su           5:46.16   1 
 33 Tatijana Zitz             11 Irondequoit            5:55.33   1 
 34 Caroline Heeter            9 Hamburg                6:20.69   1 
 35 Nicole Haase               9 Jamestown              6:29.04   1 
 36 Hayleigh Sanchez           9 Dunkirk                7:19.54   1 
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katie Lembo               12 Penfield               9:59.13   10   
  2 Abbey Lang                11 Lockport              10:46.88    8   
  3 Kari Tuite                11 Pittsford Me          10:53.38    6   
  4 Amanda Vestri              9 Webster Thom          10:55.41    5   
  5 Clarissa Hensler           9 Livonia               11:08.00    4   
  6 Veronica Wojnowski         9 Eastridge             11:09.43    3   
  7 Mary Kunigan              11 Hilton                11:17.86    2   
  8 Emma Eastridge            10 Batavia               11:20.16    1   
  9 Natalie Cummings           9 Lake Shore H          11:25.45  
 10 Charlotte Kurzweil        10 Mercy                 11:26.85  
 11 Kathryn Swider            11 Fairport              11:33.48  
 12 Faith Gruver              12 Greece Athen          11:35.74  
 13 Charlene Clay             12 Byron-Bergen          11:36.10  
 14 Lexi Peters                8 Rush-Henriet          11:42.09  
 15 Meghan Trimer             12 Gates-Chili           11:53.79  
 16 Amanda Booth              11 Wayland-Coho          11:55.35  
 17 Sarah Rappleye             9 Spencerport           12:02.98  
 18 Lizzy Schmidt             11 Williamsvill          12:15.00  
 19 Vanessa Morgan            10 Victor Centr          12:26.22  
 20 Hannah Fredriksen         11 Hamburg               12:31.92  
 21 Lenore Reina              11 Brockport             12:47.81  
 22 robin marshall            10 Williamsvill          12:57.99  
 23 Emily Koss                10 Irondequoit           13:07.54  
 24 Megan Dildine             11 Williamson C          13:43.83  
 25 Emily Dauer                9 West Seneca           14:36.69  
 -- Shannon Oberst             9 Brighton          DNF-1 lap short  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Alyssia Colson            12 Gates-Chili               8.60q  7 
  2 Samantha Carro            11 Canandaigua               8.82q  3 
  3 Summer Haight             12 Jamestown                 8.84q  5 
  4 Meaghan Schwartz          11 Gates-Chili               8.93q  6 
  5 Rachel Crose              11 Ballston Spa              9.14q  2 
  6 Jenna Siracuse            12 Wayne Centra              9.15q  2 
  7 Zamaya Smith              11 School Of Th              9.32q  4 
  8 Maryanna Hauck            12 Brockport                 9.34q  1 
  9 Marissa Dispenza          11 Batavia                   9.43   4 
 10 Madasyn Matusiak          12 West Seneca               9.46   2 
 11 Harper Stewart            11 Penfield                  9.51   6 
 12 Melody Hancock            11 Penfield                  9.57   7 
 13 Sarah Wied                11 Canandaigua               9.58   4 
 14 Anquanette Jordan         12 Franklin Med              9.59   6 
 15 Jenna Minges              12 Rush-Henriet              9.60   7 
 16 Alana Morrow              10 Mercy                     9.67   1 
 17 Andreanna Bowers          12 Wayland-Coho              9.68   1 
 18 Alyssa Oviasogie          10 Williamsvill              9.71   3 
 19 Tiana Luton               10 Sweet Home                9.82   2 
 20 Rene Meinhold             12 Hamburg                   9.84   1 
 21 Natalie Hoppe             12 Penfield                  9.85   3 
 22 Emily Wade                10 Mercy                     9.85   4 
 23 Sarah VanAernem           12 Ballston Spa              9.86   5 
 24 Ellie Ramirez             10 Rush-Henriet              9.89   6 
 25 Winter Barry              10 Lancaster                 9.91   5 
 26 Marissa Sly               11 North Tonawa             10.03   3 
 27 Kayla Bicknell            12 Lancaster                10.04   5 
 28 brenda sheedy             11 Williamsvill             10.09   5 
 29 sarah ostrowski            9 Williamsvill             10.18   3 
 30 Jessica Staab             12 Hilton                   10.19   3 
 31 Dakota Dugan              10 Webster Thom             10.20   1 
 32 Samantha Ruszczyk         11 Hamburg                  10.22   7 
 33 Margo Maybeck             12 Victor Centr             10.25   2 
 34 Allissa Galenski          10 Lancaster                10.31   4 
 35 Sarah Cook                10 Mercy                    10.37   7 
 36 Molly Kase                11 Brighton                 10.41   6 
 37 Kristen Bailey            12 Byron-Bergen             10.43   6 
 38 Savia Moreland            10 Dunkirk                  10.44   5 
 39 Kate Ford                 11 Livonia                  10.46   6 
 40 Casey Leader              12 Spencerport              10.50   1 
 41 Elizabeth Yung            10 Greece Arcad             10.56   4 
 42 Anna Falk                 12 Greece Odyss             10.74   7 
 43 Baileigh Moquin            9 Palmyra-Mace             10.75   3 
 44 Isabel Moll                9 Fairport                 10.82   4 
 45 T'Oine Buckman             9 Eastridge                10.83   7 
 46 Jennifer Fertitta         11 Williamsvill             10.86   5 
 47 Zoe kendrick              12 Irondequoit              10.88   2 
 48 Jordan Stover             11 Lockport                 11.40   1 
 49 Emily Piazza              11 Williamson C             11.74   1 
 -- Brianna Allen              8 Marion                      FS   2 
 
Girls 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Alyssia Colson            12 Gates-Chili               8.67   10   
  2 Summer Haight             12 Jamestown                 8.76    8   
  3 Meaghan Schwartz          11 Gates-Chili               8.87    6   
  4 Samantha Carro            11 Canandaigua               8.93    5   
  5 Jenna Siracuse            12 Wayne Centra              9.39    4   
  6 Rachel Crose              11 Ballston Spa              9.45    3   
  7 Zamaya Smith              11 School Of Th              9.92    2   
  8 Maryanna Hauck            12 Brockport                10.47    1   
 
Girls 200 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Meaghan Schwartz          11 Gates-Chili              30.60   6  10   
  2 Alyssa Oviasogie          10 Williamsvill             30.89   6   8   
  3 Emily Wade                10 Mercy                    30.98   4   6   
  4 Anquanette Jordan         12 Franklin Med             31.25   6   5   
  5 brenda sheedy             11 Williamsvill             31.47   2   4   
  6 Natalie Hoppe             12 Penfield                 31.58   5   3   
  7 Samantha Ruszczyk         11 Hamburg                  31.68   1   2   
  8 Emily Zeafla              12 Rush-Henriet             31.76   6   1   
  9 Samantha Carro            11 Canandaigua              31.98   5 
 10 Erin Obrien               12 Kenmore East             32.44   2 
 11 Casey Leader              12 Spencerport              32.50   5 
 12 Stephanie Wojnowski       11 Eastridge                32.70   5 
 13 Julianna Lauricella       12 LeRoy                    32.73   5 
 14 Melissa Kelley            11 Williamsvill             32.90   4 
 15 Kayla Bicknell            12 Lancaster                33.09   3 
 16 Kate Erickson             12 Victor Centr             33.49   2 
 17 Korene Aldrich            10 Jamestown                33.56   4 
 18 Madasyn Matusiak          12 West Seneca              33.81   3 
 19 Sarah VanAernem           12 Ballston Spa             34.13   4 
 20 Khamariya Morrow          11 Irondequoit              34.25   6 
 21 Zoe Herrick               12 Greece Odyss             34.30   1 
 22 Nicole Maltese             9 Batavia                  34.52   3 
 23 Baileigh Moquin            9 Palmyra-Mace             34.88   4 
 24 Claire Donovan             9 Williamson C             34.88   2 
 25 Dakota Dugan              10 Webster Thom             35.01   3 
 26 Jessica Staab             12 Hilton                   35.68   3 
 27 Claudia Kaplun            11 Aquinas Inst             35.78   3 
 28 Kristen Bailey            12 Byron-Bergen             35.96   5 
 29 Meghan Crampton           11 North Tonawa             36.12   2 
 30 Kasandra Diaz              9 Greece Olymp             36.63   4 
 31 Jordan Stover             11 Lockport                 37.68   1 
 32 Zamaya Smith              11 School Of Th             41.90   6 
 
Girls 4x200 Meter Relay 3 turn stag
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lancaster                                           1:46.67   5  10   
  2 Penfield                                            1:49.02   5   8   
  3 Sweet Home                                          1:49.35   5   6   
  4 School Of The Arts                                  1:50.64   4   5   
  5 Wilson Magnet                                       1:50.86   5   4   
  6 Rush-Henrietta                                      1:51.27   5   3   
  7 Wayland-Cohocton                                    1:51.43   4   2   
  8 Pittsford Mendon                                    1:51.56   5   1   
  9 Batavia                                             1:51.98   4 
 10 Aquinas Institute                                   1:52.96   4 
 11 Brockport                                           1:53.49   4 
 12 Mercy                                               1:54.00   4 
 13 North Tonawanda                                     1:54.71   3 
 14 Victor Central                                      1:54.83   3 
 15 Franklin Media Arts                                 1:55.12   2 
 16 Dunkirk                                             1:55.55   2 
 17 Greece Arcadia                                      1:55.96   2 
 18 Ballston Spa HS                                     1:56.40   3 
 19 Lockport                                            1:57.10   3 
 20 Eastridge                                           1:58.40   1 
 21 Hamburg                                             1:59.27   3 
 22 West Seneca East                                    1:59.61   1 
 23 Irondequoit                                         2:00.11   2 
 24 Williamsville North                                 2:00.16   2 
 25 Jamestown                                           2:03.60   2 
 26 Kenmore East                                        2:05.41   1 
 27 Williamsville East                                  2:07.03   1 
 28 Williamson Central                                  2:09.70   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay 2 turn stag
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Penfield                                            4:14.43   4  10   
  2 Rush-Henrietta                                      4:16.72   4   8   
  3 Lancaster                                           4:19.68   4   6   
  4 North Tonawanda                                     4:20.40   4   5   
  5 Mercy                                               4:20.76   4   4   
  6 Hilton                                              4:23.55   4   3   
  7 Wayne Central                                       4:23.86   3   2   
  8 Wayland-Cohocton                                    4:26.98   3   1   
  9 Pittsford Mendon                                    4:29.68   2 
 10 Kenmore East                                        4:31.01   3 
 11 Pittsford Sutherland                                4:31.38   2 
 12 Dunkirk                                             4:31.82   3 
 13 Ballston Spa HS                                     4:32.24   2 
 14 Batavia                                             4:32.79   3 
 15 Victor Central                                      4:33.23   2 
 16 Jamestown                                           4:35.53   2 
 17 Williamsville North                                 4:36.72   1 
 18 Williamsville South                                 4:46.15   2 
 19 Hamburg                                             4:47.10   3 
 20 Greece Olympia                                      4:48.60   1 
 21 Williamson Central                                  4:57.33   1 
 22 Lockport                                            4:58.51   1 
 23 West Seneca East                                    5:09.55   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      9:55.96   10   
  2 Pittsford Mendon                                   10:08.67    8   
  3 Penfield                                           10:13.50    6   
  4 Batavia                                            10:17.37    5   
  5 Lockport                                           10:39.28    4   
  6 Byron-Bergen                                       10:40.35    3   
  7 Hilton                                             10:46.32    2   
  8 Mercy                                              11:06.42    1   
  9 Hamburg                                            11:14.44  
 10 West Seneca East                                   11:20.07  
 11 Sweet Home                                         11:34.68  
 12 Brockport                                          11:39.50  
 13 Williamsville North                                11:39.94  
 14 Jamestown                                          11:59.79  
 15 Kenmore East                                       12:15.43  
 16 Dunkirk                                            13:22.19  
 
Girls Distance Medley 12-
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Penfield                                           12:59.88   2  10   
  2 Hilton                                             13:27.94   2   8   
  3 Fairport                                           13:30.13   2   6   
  4 Brockport                                          13:31.89   2   5   
  5 Webster Thomas                                     13:33.70   1   4   
  6 Palmyra-Macedon                                    13:46.62   2   3   
  7 Williamsville North                                13:51.01   2   2   
  8 Eastridge                                          14:02.79   2   1   
  9 Ballston Spa HS                                    14:12.05   2 
 10 Spencerport                                        14:19.92   2 
 11 Mercy                                              14:26.93   1 
 11 Livonia                                            14:26.93   1 
 13 Rush-Henrietta                                     14:28.26   2 
 14 Victor Central                                     14:51.21   1 
 15 Aquinas Institute                                  14:57.16   1 
 16 Williamsville East                                 15:07.45   1 
 17 Lockport                                           15:23.17   1 
 18 North Tonawanda                                    15:29.57   1 
 19 Williamson Central                                 17:17.05   1 
 
Girls High Jump 4-0 start
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tessa Artruc              12 Livonia                5-04.00   10   
  2 Lauren Hudson             12 Williamsvill           5-03.00    8   
  3 Olivia Gervan              9 Lancaster              5-02.00    6   
  4 Tiana Luton               10 Sweet Home             5-01.00    5   
  5 Carissa Plesums           12 Warsaw                 5-00.00    4   
  6 Janay Mull                12 Rush-Henriet          J5-00.00    3   
  7 Alyssia Colson            12 Gates-Chili            4-10.00    0.75
  7 Madison O'Brian           10 Penfield               4-10.00    0.75
  7 Madelyn Schwartz          12 Wayland-Coho           4-10.00    0.75
  7 Adeline Runkle            11 Wayne Centra           4-10.00    0.75
 11 Megan Farrell             12 Penfield              J4-10.00  
 12 Meg Beiter                11 Fairport              J4-10.00  
 13 Rebekah White             12 Spencerport           J4-10.00  
 13 Asia McInnis               9 Greece Arcad          J4-10.00  
 15 Faith Rivera               9 Dunkirk                4-08.00  
 15 Raven Hilfiker            11 Eastridge              4-08.00  
 15 Julia Gleason             12 Canandaigua            4-08.00  
 15 Aleece Case               10 Palmyra-Mace           4-08.00  
 15 Elena Santo               11 Greece Olymp           4-08.00  
 15 Mary Yare                 12 Aquinas Inst           4-08.00  
 15 Claudia Kaplun            11 Aquinas Inst           4-08.00  
 15 Allison Fish              12 Gates-Chili            4-08.00  
 15 Deanna Alonge             12 Williamsvill           4-08.00  
 15 Harper Stewart            11 Penfield               4-08.00  
 15 Beverly Tremblay          12 Brockport              4-08.00  
 15 Sarah Couperus            12 Marion                 4-08.00  
 15 Haley Brust               11 Hilton                 4-08.00  
 28 Sarah Yensan              10 Lockport               4-04.00  
 28 Amanda Lane               11 Ballston Spa           4-04.00  
 28 Timieya Guilford          10 School Of Th           4-04.00  
 28 Jeanette Petti            12 Fairport               4-04.00  
 28 Julia Flocco              10 Fairport               4-04.00  
 28 Claire Donovan             9 Williamson C           4-04.00  
 34 Courtney Piacente         12 Honeoye Cent           4-02.00  
 34 Catherine Rogowski        10 Jamestown              4-02.00  
 34 Haley Parker              12 Kenmore East           4-02.00  
 37 Alana Puma                10 Batavia                4-00.00  
 37 Margo Maybeck             12 Victor Centr           4-00.00  
 -- Alicia Giles              11 Hamburg                     NH  
 -- Taylor Cicoria             7 Mercy                       NH  
 
Girls Pole Vault 6-6 start
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zoe Camillaci             11 Hilton                11-06.00   10   
  2 Mikayla Capestrani        12 Jamestown             10-00.00    8   
  3 Sarah Pirnie              11 Hilton               J10-00.00    6   
  4 Karmen Auble              12 Warsaw               J10-00.00    5   
  5 Julia LaMotte-Gravante    10 Gates-Chili            9-00.00    4   
  6 Taylor Haude              10 Hilton                J9-00.00    3   
  7 Kristyn Mott              11 Batavia               J9-00.00    2   
  8 Hunter Filer              12 Victor Centr           8-06.00    0.50
  8 Molly Luger               12 Penfield               8-06.00    0.50
 10 Sarah Bronk               12 Mercy                 J8-06.00  
 11 Breanna Clark             12 Batavia                8-00.00  
 11 Emily Pawlowski           12 Williamsvill           8-00.00  
 11 Haley Parker              12 Kenmore East           8-00.00  
 11 Gabi Ghanime              11 Ballston Spa           8-00.00  
 15 Meghan Hagerty            11 Hamburg                7-06.00  
 15 Lilli Smith               10 Palmyra-Mace           7-06.00  
 15 Allegra Maxwell           10 Victor Centr           7-06.00  
 15 Zoe kendrick              12 Irondequoit            7-06.00  
 15 Briana Freeman            12 Eastridge              7-06.00  
 20 Emily Vandereems          10 Canandaigua            7-00.00  
 20 Claire Donovan             9 Williamson C           7-00.00  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Imani Obieke              10 Edison Tech           17-07.50   10   
  2 Darcy DeAngelis           11 Spencerport           16-05.25    8   
  3 Alyssia Colson            12 Gates-Chili           16-03.75    6   
  4 Julia Gleason             12 Canandaigua           16-02.00    5   
  5 Andreanna Bowers          12 Wayland-Coho          16-00.75    3.50
  5 Tori Thompson             10 Rush-Henriet          16-00.75    3.50
  7 Maddie Hammer             12 Williamsvill          16-00.25    2   
  8 Karmen Auble              12 Warsaw                16-00.00    1   
  9 Harper Stewart            11 Penfield              15-11.00  
 10 Dasia Barclay             10 Greece Olymp          15-10.50  
 11 Jamie Boyer               10 West Seneca           15-10.25  
 11 Haley Brust               11 Hilton                15-10.25  
 13 Alana Morrow              10 Mercy                 15-09.25  
 14 Sarah Yensan              10 Lockport              15-08.25  
 15 Mikayla Capestrani        12 Jamestown             15-06.50  
 16 Erin Butman               10 Jamestown             15-06.25  
 17 Sarah VanAernem           12 Ballston Spa          15-06.00  
 18 Clarissa Henry            11 School Of Th          15-03.50  
 19 Rebekah White             12 Spencerport           15-03.25  
 20 Kristyn Mott              11 Batavia               15-02.50  
 20 Emily DeAngelis           12 Lancaster             15-02.50  
 22 Jiya Grayson              11 Wilson Magne          15-02.00  
 23 Marissa Sly               11 North Tonawa          15-01.75  
 24 Sarah Wied                11 Canandaigua           15-01.00  
 25 Rachel Crose              11 Ballston Spa          15-00.50  
 26 Leah Covelli              12 Hamburg               15-00.00  
 27 Austin Nagelhout          11 Kenmore East          14-11.00  
 28 Breanna Clark             12 Batavia               14-10.75  
 29 Cetera Moore               9 Ballston Spa          14-10.50  
 30 Emily Young               12 Lancaster             14-10.25  
 31 Zamaya Smith              11 School Of Th          14-10.00  
 32 Penny Li                  11 Williamsvill          14-07.50  
 33 Jaelyn Morgan              8 Marion                14-07.00  
 34 Monique Lawrence          11 Rush-Henriet          14-05.75  
 35 Eboni Jackson             10 Penfield              14-05.50  
 36 Courtney Crooks           12 North Tonawa          14-04.25  
 37 Azure Pitts                9 West Seneca           14-04.00  
 38 Victoria Farina           11 Hilton                14-00.50  
 39 Aleece Case               10 Palmyra-Mace          13-11.50  
 40 Malika BenSalama          10 Greece Arcad          13-10.75  
 40 Jennifer Gorman           11 Brockport             13-10.75  
 42 Aleksandra Dewa           11 Mercy                 13-10.50  
 43 Shana Spinks               9 School Of Th          13-10.25  
 43 Tiana Haines              10 Gates-Chili           13-10.25  
 45 Catherine Flugel          10 Mercy                 13-08.25  
 46 Jennifer Fertitta         11 Williamsvill          13-07.50  
 47 Alexis Ferguson           10 Rush-Henriet          13-07.00  
 48 Samantha Hemenger         10 Dunkirk               13-06.75  
 49 Shaniece Blair            12 Edison Tech           13-06.25  
 50 Winter Barry              10 Lancaster             13-00.50  
 51 Jeanette Petti            12 Fairport              13-00.00  
 52 Aryana Anderson           10 Eastridge             12-11.00  
 53 Abigail Largis             9 Lockport              12-10.00  
 54 Elaina Alston              9 Irondequoit           12-04.50  
 -- Megan Norton              11 Victor Centr              FOUL  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sadira Brown              11 Sweet Home            36-04.25   10   
  2 Davida Hawkes             12 Pittsford Su          36-02.50    8   
  3 Jenna Siracuse            12 Wayne Centra          35-00.00    6   
  4 Imani Obieke              10 Edison Tech           34-09.50    5   
  5 Leah Covelli              12 Hamburg               33-11.75    4   
  6 Alyssa Welytok            11 Wayland-Coho          33-10.00    3   
  7 Austin Nagelhout          11 Kenmore East          33-06.75    2   
  8 Darcy DeAngelis           11 Spencerport           33-03.50    1   
  9 Jiya Grayson              11 Wilson Magne          33-01.50  
 10 Meaghan Schwartz          11 Gates-Chili           32-07.75  
 11 Carissa Plesums           12 Warsaw                32-06.75  
 12 Deanna Alonge             12 Williamsvill          32-03.75  
 13 Elvira Martinez           12 Rush-Henriet          32-02.00  
 14 Sarah Yensan              10 Lockport              32-00.00  
 15 Dasia Barclay             10 Greece Olymp          31-11.50  
 15 Victoria Batista          11 Ballston Spa          31-11.50  
 17 Ayanah Alexander          10 Brockport             31-11.00  
 18 Emily Wade                10 Mercy                 31-10.50  
 19 Emily Young               12 Lancaster             31-10.00  
 20 Madasyn Matusiak          12 West Seneca           31-09.75  
 20 Samantha Rogers            8 Brockport             31-09.75  
 22 Maryanna Hauck            12 Brockport             31-08.50  
 23 Kristyn Mott              11 Batavia               31-06.50  
 24 Victoria Farina           11 Hilton                31-05.50  
 25 Rene Meinhold             12 Hamburg               31-03.50  
 26 Rachel Willard            12 Fairport              31-00.25  
 27 Hannah McKelvey           12 Wayland-Coho          31-00.00  
 28 Abbey Frederick           10 Ballston Spa          30-09.00  
 28 Penny Li                  11 Williamsvill          30-09.00  
 30 Alyssa DeMott             11 Canandaigua           30-03.25  
 31 Hanna Williams            12 Marion                30-00.50  
 32 Aleece Case               10 Palmyra-Mace          29-10.75  
 33 Elaina Alston              9 Irondequoit           29-10.25  
 34 Mary Yare                 12 Aquinas Inst          29-08.50  
 35 Claire Finnerty           12 Greece Arcad          28-11.25  
 36 Samantha Hemenger         10 Dunkirk               28-06.75  
 37 Sarah Cannon              10 Lima Christi          27-09.00  
 38 Megan Norton              11 Victor Centr          27-04.25  
 -- Jamellah Craven           11 School Of Th              FOUL  
 
Girls Shot Put 4 attempts
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McKenzie Kuehlewind       12 Lancaster             42-01.00   10   
  2 Victoire Kothor           12 Greece Odyss          39-06.00    8   
  3 Karmen Auble              12 Warsaw                37-09.25    6   
  4 Kierra Carter             12 Mercy                 36-08.50    5   
  5 Rachel Kroening           12 Williamsvill          36-08.25    4   
  6 Ana Santiago              11 East Hs-Roch          34-11.25    3   
  7 Rachel Williams           12 Lockport              34-06.25    2   
  8 Brianna Lewis             12 Rush-Henriet          34-02.00    1   
  9 Chinue Omeri              11 Eastridge             33-08.00  
 10 Steevie Hill              12 Victor Centr          32-01.25  
 11 Jessica Koneski           10 Fairport              31-02.25  
 12 Breeanna Campell          12 Victor Centr          31-02.00  
 13 Brianna Martin            11 Sweet Home            31-00.00  
 14 Megan Smith               11 Brockport             30-11.50  
 15 Kaydessa Meechee          12 Williamsvill          30-05.00  
 16 Rebecca VanLaeken         12 Canandaigua           30-03.50  
 17 Amancia Viera             10 Dunkirk               30-01.50  
 18 Kourtney Baker            11 Marion                29-08.25  
 19 Dana Gillens              12 Marion                29-04.25  
 20 Brianna McKenzie           9 Lancaster             28-10.00  
 21 Celia Flynn                9 Batavia               28-07.25  
 22 Taylor Gibbon             12 Sweet Home            28-04.00  
 23 Gina Graziani             10 Lancaster             28-02.25  
 24 Kelly Loucks              11 Livonia               28-00.00  
 25 Alexis Taylor             11 Williamsvill          26-00.75  
 26 Hayley Richard            12 Ballston Spa          25-00.00  
 27 Payton Devole             11 Kenmore East          24-02.50  
 27 Rebecca Knorr             12 Greece Arcad          24-02.50  
 29 LaStar Farmer              9 Jamestown             24-01.00  
 30 Alicia Giles              11 Hamburg               23-08.25  
 31 Amanda Streeter           12 Byron-Bergen          23-05.00  
 32 Victoria Maass            12 West Seneca           23-01.50  
 33 Roberta Cannon            12 Brighton              22-11.75  
 34 Zoe kendrick              12 Irondequoit           22-00.50  
 35 Rebecca Rock              10 Penfield              21-07.75  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Olivia Harbol             11 Palmyra-Mace           7:24.24   10   
  2 Monica LaBorde            12 Mercy                  7:33.58    8   
  3 Melissa Tylock            11 Penfield               7:35.79    6   
  4 Afton Minavio             11 Rush-Henriet           7:36.72    5   
  5 Rebecca Wittlin           11 Pittsford Me           7:36.96    4   
  6 Kelsey Barrett            11 Lancaster              7:39.31    3   
  7 Ellie Pauly               10 Hilton                 7:46.43    2   
  8 Sarah Lozy-Lester         10 Mercy                  7:50.81    1   
  9 Tayler Mitchell           12 Batavia                7:53.08  
 10 Michaela Austin           11 Spencerport            7:55.88  
 11 celina spitznogle         11 Williamsvill           8:20.77  
 12 Haley Abraham             12 Canandaigua            8:28.48  
 13 Cassie Tabor              11 Hamburg                8:58.17  
 14 Marissa Scaduto           12 Williamsvill           9:03.26  
 15 Jamie Dodge               12 Williamson C           9:55.25  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Carnell Noble             11 Greece Olymp              6.55q  7 
  2 Tremaine Moore            10 Greece Olymp              6.60q  3 
  3 Bamidele Akinniyi         12 Webster Schr              6.62q  2 
  4 Mitch Fuller              12 Lancaster                 6.65q  6 
  5 Byron Hearst              11 Greece Arcad              6.70q  1 
  6 Daekwan Garfield          11 Edison Tech               6.70q  5 
  7 Brandon Stevenson         12 Batavia                   6.71q  3 
  8 Xavier McGee              10 Greece Arcad              6.73q  6 
  9 Charles Hornberger        11 Canisius                  6.73   5 
 10 Andre Hunter              11 Charlotte HS              6.75   4 
 11 Terrance Harley           12 Greece Athen              6.76   2 
 12 Eric Zemaitis             12 Spencerport               6.78   7 
 13 Steve George              11 Lancaster                 6.78   6 
 14 Joe Mendola               11 Greece Arcad              6.80   1 
 15 Jared Hemingway           12 Victor Centr              6.80   2 
 16 Nick Barlette             12 Dunkirk                   6.82   1 
 17 Ryan McQuillen            11 LeRoy                     6.84   7 
 18 Tyler Zimbardi            11 Canandaigua               6.85   7 
 19 Myles Watts               11 Rush-Henriet              6.87   5 
 20 Brentan Peterson          10 Rush-Henriet              6.88   2 
 21 Derell Hennings           12 Sweet Home                6.89   4 
 22 Parris Strickland         11 Brighton                  6.89   5 
 23 Richard Powell            12 Gates-Chili               6.89   3 
 24 Shane Presley             10 Greece Olymp              6.90   3 
 25 Earl Williams             12 Charlotte HS              6.92   6 
 26 Patrick Hardy             12 Webster Thom              6.93   2 
 27 Da 'quon Hollingsworth    12 Jamestown                 6.93   7 
 28 Dekwon Wilson             10 Rush-Henriet              6.93   4 
 29 Justice Milton            11 Sweet Home                6.94   7 
 30 Marrai Miller             10 World of Inq              6.94   4 
 31 Matt Shatah               11 Williamsvill              6.95   5 
 32 CJ Turner                  9 Eastridge                 6.95   4 
 33 Bishop Williams           12 Gates-Chili               6.95   1 
 34 Mathew Nix                10 Ne/Nw Coll P              7.00   1 
 34 Anthony Smith              9 Uprep Roches              7.00   7 
 36 Niko Lantzas              10 Williamsvill              7.03   6 
 37 Jared Sarlo               12 Hilton                    7.08   2 
 38 Brendan Sanders           12 Lockport                  7.11   1 
 39 Dallas Kaiser             12 Pittsford Su              7.13   7 
 40 Gavin Drabik              12 Penfield                  7.16   5 
 41 Chase Hughes              11 Notre Dame-B              7.21   4 
 42 James Upshaw              12 St. Joes                  7.23   4 
 43 Joshua Allen              11 School Of Th              7.27   6 
 44 Terrance Richards         11 Aquinas Inst              7.28   3 
 45 Nick Faraci               12 West Seneca               7.30   6 
 46 Laurence Doucette         11 Fairport                  7.33   3 
 47 Alex Zine-Eddine          11 Irondequoit               7.34   3 
 48 Derek Kolberg             12 Ballston Spa              7.40   5 
 49 Chris Janak                9 Hamburg                   7.42   1 
 50 Devin Thomas              12 Greece Odyss              7.43   1 
 51 Devin Miller              11 Kenmore East              7.44   4 
 52 Collin Garrison           12 Brockport                 7.47   2 
 53 Clarence Brown            12 Franklin Med              7.49   2 
 54 Jacob Iuvino              11 North Tonawa              7.58   3 
 55 Chad Lesser               11 Williamsvill              7.79   5 
 
Boys 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Tremaine Moore            10 Greece Olymp              6.53   10   
  2 Carnell Noble             11 Greece Olymp              6.56    8   
  3 Mitch Fuller              12 Lancaster                 6.63    6   
  4 Bamidele Akinniyi         12 Webster Schr              6.66    5   
  5 Byron Hearst              11 Greece Arcad              6.69    4   
  6 Daekwan Garfield          11 Edison Tech               6.71    3   
  7 Brandon Stevenson         12 Batavia                   6.75    2   
  8 Xavier McGee              10 Greece Arcad              6.78    1   
 
Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Byron Hearst              11 Greece Arcad             35.68   8  10   
  2 Carnell Noble             11 Greece Olymp             35.69   8   8   
  3 Matt Schaefer             12 Williamsvill             36.29   8   6   
  4 Anthony Smith              9 Uprep Roches             36.41   8   5   
  5 Andre Hunter              11 Charlotte HS             36.65   7   4   
  6 Parris Strickland         11 Brighton                 36.69   7   3   
  7 Ji-ren Hailey             12 Fairport                 36.82   6   2   
  8 Terrance Harley           12 Greece Athen             36.92   7   1   
  9 Joe Mendola               11 Greece Arcad             37.01   8 
 10 Daekwan Garfield          11 Edison Tech              37.37   7 
 11 Eric Zemaitis             12 Spencerport              37.43   4 
 12 Matt Colway               12 Webster Thom             37.46   6 
 13 David Ingraham            12 McQuaid Jesu             37.53   7 
 14 Ryan Kenney               11 Rush-Henriet             37.88   5 
 15 Isaiah Brown              10 Gates-Chili              38.14   5 
 16 Brandon Stevenson         12 Batavia                  38.21   4 
 17 Bill Colmerauer           12 Canandaigua              38.24   5 
 18 Isaac Darling             12 Aquinas Inst             38.43   6 
 19 Henry Tapia               10 Jamestown                38.45   6 
 20 Steven Boltri             12 St. Joes                 38.53   1 
 21 Earl Williams             12 Charlotte HS             38.94   7 
 22 austin cutler             11 Williamsvill             38.98   3 
 23 Miguel Alicea             10 Dunkirk                  39.01   3 
 24 Semaj Rock                11 Charlotte HS             39.01   5 
 25 Josh Murray               11 Edison Tech              39.18   5 
 26 Kyle Brady                11 North Tonawa             39.41   3 
 27 Nate Mascellino           10 Canisius                 39.43   3 
 28 Taylor Kelsey             12 Ballston Spa             39.46   5 
 29 Mathew Nix                10 Ne/Nw Coll P             39.59   3 
 30 Brandon Wyand             12 Victor Centr             39.65   3 
 31 Brendan Sanders           12 Lockport                 39.80   2 
 32 Mason Velletta            12 Lancaster                39.86   1 
 33 Robert Dalheim            12 Brockport                39.87   2 
 34 Kyle Tokarz               11 Wayland-Coho             39.98   4 
 35 Chase Hughes              11 Notre Dame-B             40.60   1 
 36 Elliot Ding               12 Pittsford Su             40.67   2 
 37 Jon Novak                 11 Penfield                 41.03   1 
 38 Christian Kostowniak      11 Hamburg                  41.33   1 
 39 CJ Turner                  9 Eastridge                41.51   4 
 40 Damon Luton               12 Sweet Home               41.79   2 
 41 Joshua Allen              11 School Of Th             41.86   2 
 42 Damian Sorensen           12 Kenmore East             45.64   1 
 -- Maliek Jenkins            12 Irondequoit                 DQ   2  lane violation
 
Boys 600 Meter Run in lanes
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brady Woodward            11 Pittsford Me           1:23.33   7  10   
  2 Austin Peters             12 McQuaid Jesu           1:23.48   7   8   
  3 Jason T. Hall             12 Victor Centr           1:25.00   7   6   
  4 Derek Swarthout           12 Penfield               1:26.44   7   5   
  5 Calvary Rogers            11 Greece Odyss           1:26.64   6   4   
  6 Conor Delaney             12 Webster Schr           1:26.73   6   3   
  7 Mitch Loiacano            12 Lockport               1:27.19   5   2   
  8 Tom Demmer                11 Batavia                1:27.38   6   1   
  9 Patrick Crowley           11 Williamsvill           1:28.03   7 
 10 Kyle Ruffner              12 Lancaster              1:28.26   7 
 11 Daniel Cole               12 Wayne Centra           1:28.39   5 
 12 John Woodworth            12 LeRoy                  1:28.75   6 
 13 AJ Muoio                  11 Rush-Henriet           1:29.08   5 
 14 Sean Corcoran             12 Pittsford Me           1:29.09   6 
 15 Dennis Mooney             12 Ballston Spa           1:29.11   5 
 16 Steven Scarlata           12 Brockport              1:29.84   6 
 17 Chris Dabney              11 Sweet Home             1:30.09   4 
 18 Wayne Parsons             10 Wayland-Coho           1:31.55   5 
 19 Ty Joseph                 12 Brighton               1:31.82   5 
 20 Ricky Suarez              12 Canisius               1:31.90   4 
 21 Luke Dengler              12 Fairport               1:31.91   4 
 22 Ethan Francis             11 Dunkirk                1:32.46   2 
 23 Cam Peerenboom            12 Hilton                 1:32.66   4 
 24 Abdullahi Aden            11 Edison Tech            1:32.78   4 
 25 Benton Stickney           11 Eastridge              1:33.33   3 
 26 Bryztin Johnson           11 Pittsford Su           1:33.89   3 
 27 Jack Margeson             12 Greece Arcad           1:34.60   3 
 28 Brandon Jermyn            12 Spencerport            1:35.45   4 
 29 Sharyel Santiago          11 Hamburg                1:35.89   2 
 30 joseph D'Amico             8 Williamsvill           1:38.81   2 
 31 Michael Amico             12 Aquinas Inst           1:38.82   3 
 32 Nick Vitalone             12 Williamson C           1:42.49   1 
 33 Zachery Butts             10 Jamestown              1:43.09   2 
 34 Derek Madge                9 West Seneca            1:43.91   1 
 35 Josh Roberts              10 North Tonawa           1:45.14   1 
 36 Brandon Shaffer           11 Williamsvill           1:45.65   1 
 37 Ben Shelton               12 Irondequoit            1:45.87   2 
 
Boys 1000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mitchell Daddario         11 Sweet Home             2:35.03   3  10   
  2 Dan Jones                 12 Lockport               2:39.50   3   8   
  3 Seamus Sargeant           12 Fairport               2:40.62   3   6   
  4 J.D. McGuire              12 St. Joes               2:41.09   3   5   
  5 Steven Neumaier           10 Lancaster              2:41.52   3   4   
  6 George Mertens            12 Victor Centr           2:42.40   3   3   
  7 Robbie Schrenker          12 Byron-Bergen           2:42.44   3   2   
  8 Brandon Callahan          11 Brockport              2:44.57   3   1   
  9 Mike Leczinsky            11 Williamsvill           2:45.37   3 
 10 Rion Pashalidis           12 McQuaid Jesu           2:45.99   2 
 11 Henry Burton              10 Pittsford Me           2:46.80   2 
 12 Kymbol Taylor             12 Franklin Med           2:46.81   3 
 13 Brad Farnham               9 Penfield               2:46.96   2 
 14 Noah Young                12 Pittsford Su           2:47.18   3 
 15 James Anderson            12 Greece Odyss           2:47.49   2 
 16 James Light               12 Wayne Centra           2:47.91   3 
 17 Jonathan Healy            12 Jamestown              2:47.99   2 
 18 Josh Buri                 12 Hilton                 2:48.76   2 
 19 Matt Brien                11 McQuaid Jesu           2:50.25   3 
 20 Alec Tomaszewski          11 Dunkirk                2:50.97   2 
 21 Eli Bashant               10 Ballston Spa           2:51.45   1 
 22 Justin Schramm             9 Greece Arcad           2:51.61   2 
 23 Nick Swancott             11 Rush-Henriet           2:51.67   2 
 24 Matt Eaton                12 Wheatland-Ch           2:52.28   2 
 25 Fletcher Lill             11 Webster Thom           2:53.35   2 
 26 Benton Stickney           11 Eastridge              2:55.92   1 
 27 Jake Bailey               10 Williamson C           2:56.39   1 
 28 Louis Leone               10 Batavia                2:56.55   1 
 29 jakob karbowski           11 Williamsvill           2:59.56   1 
 30 Connor Essenburg          10 North Tonawa           3:01.07   1 
 31 Zachary DeMay              9 East Rochest           3:01.48   1 
 32 Matt Hess                  9 Hamburg                3:02.32   1 
 33 Ben Shelton               12 Irondequoit            3:02.95   1 
 34 Joe Chiapperi             11 Aquinas Inst           3:03.59   1 
 35 Jacob Applegate           10 Canisius               3:05.41   2 
 36 George Cooke              11 Williamsvill           3:07.15   1 
 37 Matt Wallace              10 West Seneca            3:14.29   1 
 38 Chris Franco              12 Gates-Chili            3:17.13   1 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mickey Burke              12 Rush-Henriet           4:15.61   3  10   
  2 TJ Hornberger             12 Lake Shore H           4:17.50   3   8   
  3 Tyler Ranke               12 Hilton                 4:24.66   3   6   
  4 Jack Wesley               12 Pittsford Me           4:24.78   3   5   
  5 Nick Neamtu               10 Webster Thom           4:25.19   3   4   
  6 Nate Howe                 12 McQuaid Jesu           4:28.70   3   3   
  7 Josh Dyrland              12 Irondequoit            4:29.24   3   2   
  8 Nick Ciolkowski           11 McQuaid Jesu           4:29.33   3   1   
  9 Tyler Leicht              12 Ballston Spa           4:30.62   3 
 10 Mike Mallow               10 Fairport               4:31.67   3 
 11 Kevin Witt                12 Webster Thom           4:32.20   3 
 12 Pete Rindfuss             10 Hamburg                4:39.20   2 
 13 Chris Nowak                9 Sweet Home             4:39.30   2 
 14 Will Ronchetti            12 Brighton               4:39.35   3 
 15 Matt Ciminella            12 Sweet Home             4:39.66   2 
 16 Mike Kozlowski            12 Penfield               4:41.71   2 
 17 Will Corbett              11 Pittsford Su           4:41.88   2 
 18 Ty Demmer                 12 Batavia                4:44.81   2 
 19 Austin Oetinger           11 Williamsvill           4:45.40   2 
 20 Nick Spinosa              10 Spencerport            4:46.12   2 
 21 Mehamed Abdurahim         11 Rush-Henriet           4:46.20   3 
 22 Liam Gallagher            10 Canisius               4:48.05   2 
 23 Kevin Terragnoli          11 Sweet Home             4:48.15   2 
 24 Robbie Schrenker          12 Byron-Bergen           4:52.16   1 
 25 Tim Willaims              11 Victor Centr           4:52.80   2 
 26 Kyle Richards             11 Eastridge              4:54.13   2 
 27 Joey Couche               12 Williamsvill           4:54.36   1 
 28 Tommy Kolaniewicz         12 Greece Athen           4:55.39   2 
 29 Owen Memelo               11 Churchville-           4:55.98   2 
 30 Dez Orsolits              11 Lockport               4:56.99   1 
 31 Joe Carleton              12 Lancaster              4:57.07   1 
 32 Nick Courtney             12 St. Joes               4:58.59   1 
 33 Chris Manth               10 North Tonawa           5:00.98   1 
 34 James Anderson            12 Greece Odyss           5:02.43   2 
 35 Joshua Johnson            12 Gates-Chili            5:04.82   1 
 36 Luke Sanders              12 Greece Arcad           5:07.07   1 
 37 joshua behuniak           12 Williamsvill           5:14.15   1 
 38 Tom Logan                 12 Dunkirk                5:22.83   1 
 39 Andre Johnson             11 Jamestown              5:24.18   1 
 40 Zachary DeMay              9 East Rochest           5:24.32   1 
 41 Jacob Yare                 9 Aquinas Inst           5:24.37   1 
 42 Joshua Glaub               8 West Seneca            5:29.03   1 
 
Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Calvin Butlak             11 Lake Shore H           9:52.43   2  10   
  2 Kyle Richards             11 Eastridge              9:54.12   2   8   
  3 Keith Johnson             12 Webster Thom           9:56.34   2   6   
  4 Evan Feigel               11 Pittsford Me           9:56.42   2   5   
  5 Anthony Belfatto          10 St. Joes               9:58.16   2   4   
  6 Isaac Goodman             10 Pittsford Me           9:58.27   2   3   
  7 Josh Goldstein            12 Webster Thom           9:58.64   2   2   
  8 Nathan Yost               12 Victor Centr          10:05.37   2   1   
  9 Drew Schmitt              10 Brighton              10:06.52   2 
 10 Ben Whitman               12 Webster Thom          10:08.43   2 
 11 Donovan Glavin            10 McQuaid Jesu          10:10.63   2 
 12 Griffin Hess              10 Pittsford Me          10:10.71   2 
 13 Jake Wojnicki             12 Hamburg               10:14.91   1 
 14 Jimmy White               12 Fairport              10:16.71   2 
 15 David Grouse              12 Fairport              10:16.80   2 
 16 Joey Couche               12 Williamsvill          10:21.36   1 
 17 Tommy Kolaniewicz         12 Greece Athen          10:24.28   1 
 18 Mason Vodacek             11 Brighton              10:24.44   2 
 19 Javier Soto               11 Dunkirk               10:25.95   2 
 20 Alex Schmitt              12 Williamsvill          10:26.95   2 
 21 Christian Canham          11 Ballston Spa          10:36.61   1 
 22 Kyle Gallo                12 Wayne Centra          10:37.38   2 
 23 Eric Dilaura              11 Batavia               10:38.61   1 
 24 Josh Dyrland              12 Irondequoit           10:38.66   2 
 25 David McCarroll           11 Rush-Henriet          10:40.90   1 
 26 Patrick Downey            10 Pittsford Su          10:41.18   1 
 27 Ricky Milleville          11 Sweet Home            10:52.72   1 
 28 Quinton Schill            12 Greece Arcad          10:55.20   1 
 29 Manuel Stoeckl            11 Penfield              11:00.31   1 
 30 John Britt                12 Lockport              11:00.66   1 
 31 ian macdonald             10 Williamsvill          11:07.72   1 
 32 Elijah Swertfeger         12 Greece Olymp          11:10.84   1 
 33 Logan Ellis               12 Livonia               11:24.63   1 
 34 David Jasinski            12 Canisius              11:32.31   1 
 35 Nathan Smith              10 West Seneca           11:47.61   1 
 36 Matthew Lombardo          11 Jamestown             12:23.71   1 
 37 Tyler Jones                8 Williamson C          12:41.53   1 
 -- Hatta Olivier - (x)       12 Fairport             X10:07.14   2 
 -- Justin Vestri             11 Webster Thom         X10:16.29   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Alex Egeli                12 Batavia                   7.87q  5 
  2 DJ Ohlson                 12 Alexander Ce              7.92q  4 
  3 Matt Barton               11 Victor Centr              7.94q  1 
  4 Bishop Williams           12 Gates-Chili               8.05q  2 
  5 Alex Wiegand              12 Greece Athen              8.25q  3 
  6 Daquone Spikes            11 Sweet Home                8.30q  1 
  7 Brandon Jermyn            12 Spencerport               8.52q  4 
  8 Steven Nowell             12 Jamestown                 8.61q  4 
  9 Da'Darrius Dillard        11 Edison Tech               8.62   2 
 10 Conor Firkins             12 Hilton                    8.63   4 
 11 Dan Guidarelli            11 Victor Centr              8.64   2 
 12 Eric Munn                 12 Canandaigua               8.66   2 
 13 Danaus Seay               10 Franklin Med              8.67   4 
 14 Nick Faraci               12 West Seneca               8.68   5 
 15 Ryan Ellis                12 Gates-Chili               8.69   3 
 16 Amari Lawrence            11 McQuaid Jesu              8.83   3 
 17 Brandon Webber            12 Lancaster                 8.83   5 
 18 Nick Gray                 11 Williamsvill              8.85   5 
 19 austin cutler             11 Williamsvill              8.90   2 
 20 Jake Mosele               12 Hilton                    9.08   3 
 21 Tyler Mitchell            12 Greece Athen              9.13   1 
 22 Patrick Wilson            11 Jamestown                 9.16   1 
 23 Sean Wade                 11 LeRoy                     9.19   1 
 24 Jacob Lowery              11 North Tonawa              9.30   3 
 25 Nick O'Neil               12 Irondequoit               9.35   4 
 26 Zach Curran               11 Williamson C              9.35   5 
 27 Tyler Viele               12 Wayne Centra              9.36   5 
 28 Nate Tinney               12 Ballston Spa              9.73   3 
 29 Connor Spiegel            10 Webster Thom              9.80   2 
 30 Danny Mot                 11 Pittsford Su              9.87   1 
 31 Andy Rogers               12 Rush-Henriet              9.94   2 
 32 Matt Woons                11 Gates-Chili              10.13   2 
 33 Atiba McClaren            10 McQuaid Jesu             10.68   1 
 34 Mike Metzger              12 Livonia                  10.80   4 
 35 Zach Harris               11 Dunkirk                  10.98   3 
 36 Doug Pierce                9 Hamburg                  11.35   4 
 
Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Alex Egeli                12 Batavia                   7.80   10   
  2 DJ Ohlson                 12 Alexander Ce              7.87    8   
  3 Matt Barton               11 Victor Centr              7.96    6   
  4 Bishop Williams           12 Gates-Chili               7.98    5   
  5 Alex Wiegand              12 Greece Athen              8.28    4   
  6 Daquone Spikes            11 Sweet Home                8.36    3   
  7 Brandon Jermyn            12 Spencerport               8.42    2   
  8 Steven Nowell             12 Jamestown                 8.48    1   
 
Boys 200 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alex Wiegand              12 Greece Athen             26.16   5  10   
  2 Abe Van Hoover            12 Williamson C             27.06   5   8   
  3 Alpha Barry               10 Greece Olymp             27.63   5   6   
  4 Eric Munn                 12 Canandaigua              27.92   4   5   
  5 Danaus Seay               10 Franklin Med             28.13   4   4   
  6 Bishop Williams           12 Gates-Chili              28.13   5   3   
  7 Jared Gavin               12 Spencerport              28.29   2   2   
  8 Celestine Nkounkou        12 North Tonawa             28.32   3   1   
  9 Atiba McClaren            10 McQuaid Jesu             28.74   5 
 10 John Woodworth            12 LeRoy                    28.78   5 
 11 Nick O'Neil               12 Irondequoit              28.87   3 
 12 Richard Cowans            12 Edison Tech              28.89   4 
 13 Nick Gray                 11 Williamsvill             29.49   3 
 14 Kelly Brown               10 Wilson Magne             29.63   1 
 15 Andy Rogers               12 Rush-Henriet             29.86   4 
 16 William Estey             12 Penfield                 30.04   2 
 17 Kevin Miller              11 Ballston Spa             30.26   2 
 18 Brian Heirs               10 Aquinas Inst             30.27   4 
 19 Ty Joseph                 12 Brighton                 30.46   2 
 20 Patrick Wilson            11 Jamestown                30.53   3 
 21 Michael Bobak             11 Canisius                 30.56   4 
 22 Connor Spiegel            10 Webster Thom             31.22   1 
 23 Zach Harris               11 Dunkirk                  31.32   2 
 24 jakob karbowski           11 Williamsvill             32.37   2 
 25 Tyler Carlson             11 Hamburg                  33.88   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay 3 turn stag
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Greece Arcadia                                      1:33.28   6  10   
  2 Canisius                                            1:34.19   6   8   
  3 Greece Olympia                                      1:34.71   6   6   
  4 Charlotte HS                                        1:35.24   5   5   
  5 Batavia                                             1:35.61   5   4   
  6 Uprep Rochester                                     1:36.84   4   3   
  7 Dunkirk                                             1:36.90   4   2   
  8 Greece Athena                                       1:36.94   6   1   
  9 Webster Thomas                                      1:37.56   5 
 10 Lancaster                                           1:37.65   5 
 11 Rush-Henrietta                                      1:38.11   5 
 12 Edison Tech                                         1:38.24   6 
 13 Aquinas Institute                                   1:39.11   4 
 14 Wilson Magnet                                       1:39.14   3 
 15 Williamsville South                                 1:39.35   4 
 16 Sweet Home                                          1:40.14   5 
 17 North Tonawanda                                     1:41.16   2 
 18 Ballston Spa HS                                     1:41.91   4 
 19 Jamestown                                           1:42.02   4 
 20 Williamson Central                                  1:42.31   3 
 21 Hilton                                              1:42.32   3 
 22 Hamburg                                             1:42.38   2 
 23 Victor Central                                      1:42.40   2 
 24 St. Joes                                            1:42.40   3 
 25 Wayland-Cohocton                                    1:42.75   3 
 26 Franklin Media Arts                                 1:43.15   2 
 27 Penfield                                            1:43.74   2 
 28 Irondequoit                                         1:43.86   3 
 29 Eastridge                                           1:46.61   2 
 30 Williamsville North                                 1:48.21   1 
 31 Kenmore East                                        1:50.32   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay 2 turn stag
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McQuaid Jesuit                                      3:31.56   5  10   
  2 Victor Central                                      3:33.89   4   8   
  3 Rush-Henrietta                                      3:36.23   5   6   
  4 Batavia                                             3:38.12   5   5   
  5 Brockport                                           3:40.66   2   4   
  6 Canisius                                            3:42.12   5   3   
  7 Charlotte HS                                        3:42.65   4   2   
  8 Lockport                                            3:42.94   4   1   
  9 Edison Tech                                         3:44.25   5 
 10 Jamestown                                           3:44.68   2 
 11 Ballston Spa HS                                     3:44.90   4 
 12 Greece Olympia                                      3:46.05   3 
 13 Dunkirk                                             3:46.81   3 
 14 Pittsford Sutherland                                3:48.38   3 
 15 Uprep Rochester                                     3:50.81   4 
 16 Hilton                                              3:50.85   3 
 17 Aquinas Institute                                   3:50.95   4 
 18 Williamson Central                                  3:52.35   2 
 19 Wayland-Cohocton                                    3:56.08   2 
 20 North Tonawanda                                     3:58.65   3 
 21 Penfield                                            3:59.29   1 
 22 Hamburg                                             4:06.53   1 
 23 Williamsville South                                 4:09.71   1 
 24 Williamsville North                                 4:17.56   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pittsford Mendon                                    8:24.39   2  10   
  2 Webster Thomas                                      8:38.39   2   8   
  3 Sweet Home                                          8:44.45   2   6   
  4 McQuaid Jesuit                                      8:50.28   2   5   
  5 Jamestown                                           8:51.41   2   4   
  6 Rush-Henrietta                                      9:05.99   2   3   
  7 Pittsford Sutherland                                9:08.72   1   2   
  8 Batavia                                             9:10.30   2   1   
  9 Williamsville North                                 9:10.89   2 
 10 Hilton                                              9:23.58   2 
 11 Hamburg                                             9:26.35   1 
 12 St. Joes                                            9:29.93   2 
 13 North Tonawanda                                     9:43.57   1 
 14 Lockport                                            9:49.54   1 
 15 Aquinas Institute                                   9:56.81   1 
 16 Ballston Spa HS                                    10:07.31   1 
 17 Kenmore East                                       10:10.35   1 
 18 West Seneca East                                   10:17.26   1 
 19 Williamson Central                                 10:26.38   1 
 20 Dunkirk                                            10:37.66   1 
 
Boys Distance Medley 12-
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McQuaid Jesuit                                     11:04.18   2  10   
  2 Williamsville North                                11:19.67   2   8   
  3 Penfield                                           11:20.35   2   6   
  4 Fairport                                           11:22.05   2   5   
  5 Lancaster                                          11:23.14   2   4   
  6 St. Joes                                           11:24.55   2   3   
  7 Ballston Spa HS                                    11:32.03   2   2   
  8 Pittsford Mendon                                   11:32.51   1   1   
  9 Webster Thomas                                     11:32.71   1 
 10 Dunkirk                                            11:33.48   1 
 11 Palmyra-Macedon                                    11:41.86   1 
 12 Greece Arcadia                                     11:54.74   2 
 13 Sweet Home                                         11:57.80   1 
 14 Williamsville East                                 12:41.74   1 
 15 Victor Central                                     12:46.22   1 
 16 Greece Olympia                                     13:05.54   2 
 17 North Tonawanda                                    13:27.84   1 
 18 Williamson Central                                 13:36.27   1 
 
Boys High Jump 4-10 start
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 DJ Ohlson                 12 Alexander Ce           6-09.00   10   
  2 Ryan McQuillen            11 LeRoy                  6-02.00    8   
  3 Tremaine Moore            10 Greece Olymp          J6-02.00    6   
  4 Josh Shamenda             11 Williamsvill           6-00.00    5   
  5 Jared Mathews             11 Fairport               5-10.00    3.50
  5 Bryan Short               12 Greece Arcad           5-10.00    3.50
  7 Spencer Stokes            12 Penfield              J5-10.00    2   
  8 Steven Nowell             12 Jamestown             J5-10.00    1   
  9 Parris Strickland         11 Brighton               5-08.00  
  9 Matt Ford                 11 Greece Arcad           5-08.00  
 11 Casey Wiktorski            9 Penfield               5-06.00  
 11 Justin Willson            11 Sweet Home             5-06.00  
 11 Anders Trestick           11 Ballston Spa           5-06.00  
 11 Xavier McGee              10 Greece Arcad           5-06.00  
 11 Marvin Sutton-Barton      12 East Hs-Roch           5-06.00  
 16 Nathan Bardeen            12 Aquinas Inst           5-04.00  
 16 Jake Thide                11 Irondequoit            5-04.00  
 16 Kyle Basta                11 Ballston Spa           5-04.00  
 19 Khalil Grant              11 Ballston Spa           5-02.00  
 19 Derell Hennings           12 Sweet Home             5-02.00  
 19 Justin Briggs             12 Rush-Henriet           5-02.00  
 19 Aric Huber                11 Hamburg                5-02.00  
 23 Dane DiMaria              12 Hilton                 5-00.00  
 23 Ryan Gajewski             12 Dunkirk                5-00.00  
 25 Matt Gabriele             12 Batavia                4-10.00  
 25 Sam Weglarski             11 North Tonawa           4-10.00  
 -- Noah McDonald             12 Penfield                    NH  
 -- Diamonte Swift            11 Edison Tech                 NH  
 -- Steve Winters             12 Kenmore East                NH  
 -- Isaac Darling             12 Aquinas Inst                NH  
 -- joseph D'Amico             8 Williamsvill                NH  
 -- Andrew Fitzgerald         10 Williamson C                NH  
 
Boys Pole Vault 8-0 start
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Max Curran                12 Williamson C          14-05.00   10   
  2 Nick Faber                12 Greece Olymp          13-06.00    8   
  3 Kevin Palmisano           11 Canandaigua           13-00.00    6   
  4 Dana Forsgren             12 Fairport              12-06.00    5   
  5 Josh Willson              11 Sweet Home           J12-06.00    4   
  6 Jared Mathews             11 Fairport              12-00.00    2.50
  6 Justin Willson            11 Sweet Home            12-00.00    2.50
  8 Alex Blackcloud           11 Gates-Chili          J12-00.00    1   
  9 Andrew Hazelton           11 Aquinas Inst          11-06.00  
  9 Ben Jackson               11 Kenmore East          11-06.00  
 11 Brian Matte               12 Rush-Henriet          11-00.00  
 11 Awsten Beaver             11 Jamestown             11-00.00  
 11 Danny Schuhmacher         11 Penfield              11-00.00  
 11 Anthony Clark             11 Gates-Chili           11-00.00  
 15 Anthony Nguyen            11 Greece Olymp          10-06.00  
 15 Noah McDonald             12 Penfield              10-06.00  
 15 Jeff Wojinski             12 Lockport              10-06.00  
 18 Andrew Guglielmo          12 Rush-Henriet          10-00.00  
 18 Tim Cerrie                11 Dunkirk               10-00.00  
 18 Christopher Carlson       11 Brockport             10-00.00  
 18 Mason Velletta            12 Lancaster             10-00.00  
 18 Sean Wade                 11 LeRoy                 10-00.00  
 23 Andrew Maniace            11 Batavia                9-06.00  
 23 Damian Brady              11 North Tonawa           9-06.00  
 23 Brett Baker               11 Hilton                 9-06.00  
 26 Erik Soucy                11 Williamsvill           9-00.00  
 26 Aaron Wojnicki            11 Hamburg                9-00.00  
 28 Trevor Delly               9 Eastridge              8-06.00  
 -- Brian Manciocchi          11 Honeoye Cent                NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Siracusa             11 Churchville-          22-00.75   10   
  2 Tobi Tella                10 McQuaid Jesu          21-07.00    8   
  3 Alex Egeli                12 Batavia               21-06.75    6   
  4 Justin Butler             11 Uprep Roches          20-09.50    5   
  5 Tyler Zimbardi            11 Canandaigua           20-08.50    4   
  6 Marvin Sutton-Barton      12 East Hs-Roch          20-08.00    3   
  7 Alonzo Turney             12 Aquinas Inst          20-06.50    2   
  8 Lucky Edwards             10 Uprep Roches          20-06.00    1   
  9 Tyrell Walker             12 Edison Tech           20-04.00  
 10 Jaelin Marong             11 Canisius              20-02.00  
 11 Jarell Greene             11 Jamestown             19-11.00  
 12 Joshua Allen              11 School Of Th          19-09.00  
 13 Eric Zemaitis             12 Spencerport           19-06.00  
 13 Cal Hoag                  10 Lancaster             19-06.00  
 15 Alpha Barry               10 Greece Olymp          19-04.50  
 15 Tamere Kendrick           11 Charlotte HS          19-04.50  
 17 Richard Powell            12 Gates-Chili           19-03.00  
 18 Kyle Seegler              10 Penfield              19-02.50  
 19 Jared Hemingway           12 Victor Centr          19-02.00  
 20 Richard Arnaud            12 Rush-Henriet          19-01.25  
 21 Lavelle Howard            12 Greece Arcad          18-06.50  
 22 Deontae Martin            12 Jamestown             18-06.00  
 23 Westley Bolyn             10 Williamsvill          18-05.00  
 24 John Kimmel               11 Wayland-Coho          18-00.50  
 24 Brian Bernier             12 Ballston Spa          18-00.50  
 26 James Upshaw              12 St. Joes              18-00.00  
 27 Abdul Conteh              11 East Hs-Roch          17-10.75  
 28 Connor Owen               11 Fairport              17-09.25  
 28 Reggie Russell            10 Greece Olymp          17-09.25  
 30 Jonah Ribbeck             12 Lockport              17-08.00  
 31 Nathan Bardeen            12 Aquinas Inst          17-07.00  
 32 Myles McFadden            11 Gates-Chili           17-06.25  
 33 Devon Traas               11 Williamson C          17-02.75  
 34 Kyle Brady                11 North Tonawa          16-09.00  
 35 Ben Tarnowski             10 Dunkirk               15-10.00  
 36 Jeremy Herrington          9 Hamburg               12-09.25  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Justin Butler             11 Uprep Roches          43-09.75   10   
  2 Alex Siracusa             11 Churchville-          43-04.00    8   
  3 Jarell Greene             11 Jamestown             42-11.25    6   
  4 Da'Darrius Dillard        11 Edison Tech           42-09.75    5   
  5 Lucky Edwards             10 Uprep Roches          42-09.00    4   
  6 Deontae Martin            12 Jamestown             42-05.00    3   
  7 Ali Akono                 12 St. Joes              42-01.00    2   
  8 Tobi Tella                10 McQuaid Jesu          42-00.00    1   
  9 Cal Hoag                  10 Lancaster             41-09.50  
 10 Spencer Stokes            12 Penfield              41-06.50  
 11 Isaiah Brown              10 Gates-Chili           41-05.50  
 12 Christian Graziano        11 Williamsvill          41-01.00  
 13 Tyrell Walker             12 Edison Tech           40-08.75  
 14 Reggie Russell            10 Greece Olymp          40-06.25  
 15 Will Mangiamele           12 Pittsford Su          40-02.75  
 16 Anders Trestick           11 Ballston Spa          39-11.75  
 17 Jonah Ribbeck             12 Lockport              39-11.00  
 18 Ryan Ellis                12 Gates-Chili           39-08.75  
 19 Ryan McQuillen            11 LeRoy                 39-05.00  
 20 Sam Missall               11 Honeoye Cent          39-04.00  
 21 Tyler Viele               12 Wayne Centra          39-01.50  
 21 Myles McFadden            11 Gates-Chili           39-01.50  
 23 Abe Van Hoover            12 Williamson C          38-04.50  
 24 Abdul Conteh              11 East Hs-Roch          38-03.25  
 25 Matt Gabriele             12 Batavia               38-03.00  
 26 Conor Firkins             12 Hilton                37-10.00  
 27 Chris Begy                11 Aquinas Inst          36-07.50  
 28 Kyle DeCann               12 Victor Centr          36-00.50  
 29 Nick Faraci               12 West Seneca           35-05.50  
 30 James Davignon            11 North Tonawa          34-10.00  
 31 Elijah Rivera             11 Dunkirk               32-04.00  
 32 Jeremy Herrington          9 Hamburg               31-08.00  
 -- Dustin Ngo                11 Greece Arcad              FOUL  
 
Boys Shot Put 4 attempts
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tony DeYoung              12 Lancaster             55-06.50   10   
  2 Brandon Sicurella         12 Lancaster             53-09.25    8   
  3 Bamidele Akinniyi         12 Webster Schr          52-10.25    6   
  4 Christian Johnson         11 Victor Centr          48-02.75    5   
  5 Colin Blair               10 Lancaster             46-04.75    4   
  6 Mickey Evans              12 Williamsvill          45-09.75    3   
  7 Keanu Heedram             11 Rush-Henriet          45-05.50    2   
  8 Brian Bernier             12 Ballston Spa          44-06.50    1   
  9 Wiley Townsend            12 Greece Olymp          44-04.00  
 10 Naja Hart                 12 Sweet Home            43-07.25  
 11 Joseph Foster             11 Edison Tech           42-10.00  
 12 Karl Ursulom              12 Hilton                42-09.50  
 13 Christian Barrett         12 Williamson C          42-04.50  
 14 Jonathan Robinson         11 Brockport             42-00.25  
 15 BJ White                  12 Eastridge             41-09.00  
 16 Gunner Rapone             11 Batavia               41-06.25  
 17 Rashad Woods              11 Sweet Home            41-00.75  
 18 Alex Krest                12 Lockport              40-08.25  
 19 Lucas Andler              12 Canisius              40-07.25  
 20 Zachary Shales            12 Greece Olymp          40-05.00  
 21 Devon Koepp               11 Batavia               40-03.00  
 22 Colton Trammel            12 Victor Centr          40-02.00  
 23 Will Reczek               11 Hamburg               40-01.50  
 24 Austin Wilder             11 Greece Olymp          40-00.75  
 25 Joe Maurer                12 Irondequoit           39-09.00  
 26 Anthony Pane              11 Brockport             38-10.75  
 27 Alexander Pugh            12 Brockport             38-10.00  
 28 Mike Makowski             12 Webster Thom          38-09.50  
 29 Calvin Darling            12 Greece Arcad          37-07.50  
 30 Jacob Plesums             10 Warsaw                37-07.25  
 31 Austin Gallagher          11 Williamsvill          37-04.50  
 32 Carlton Beckford          11 Franklin Med          37-03.50  
 33 Jake Knights              12 Livonia               37-02.00  
 34 Frank Howard              12 Penfield              35-00.50  
 35 Devin Thomas              12 Greece Odyss          34-08.50  
 36 Jordan Pasquale           12 Spencerport           33-06.75  
 37 James Elardo              11 Jamestown             31-05.50  
 38 Jon Rusch                 10 Kenmore East          31-05.25  
 39 Owen Howard               11 North Tonawa          28-05.50  
 
Boys 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andy Seidman              12 Penfield               8:12.82   10   
  2 Chiadikaobi Njoku         12 Rush-Henriet           8:13.06    8   
  3 joey gerlach              11 Sweet Home             8:49.26    6   
  4 Chris Fabrizi             11 Williamsvill           9:20.39    5   
  5 Louis James               12 Wayland-Coho          10:19.26    4   
  6 Benjamin Haskins          12 Greece Olymp          10:53.26    3   
  7 Deodrick Barnes           12 McQuaid Jesu          11:15.32    2   
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta              69.50     2) Penfield                   69.25
    3) Lancaster                   54        4) Hilton                     50   
    5) Gates-Chili                 36.75     6) Pittsford Mendon           35   
    7) Sweet Home                  32        8) Mercy                      29   
    9) Pittsford Sutherland        24       10) Edison Tech                21   
   11) Jamestown                   19       12) Wilson Magnet              18   
   12) Lockport                    18       14) Fairport                   17   
   15) Webster Thomas              16       15) Williamsville North        16   
   15) Warsaw                      16       18) Brockport                  14   
   18) Livonia                     14       20) Palmyra-Macedon            13   
   21) Wayne Central               12.75    22) Wayland-Cohocton           10.25
   23) Canandaigua                 10       24) Spencerport                 9   
   24) Webster Schroeder            9       24) Batavia                     9   
   27) Williamsville South          8       27) Greece Odyssey              8   
   29) School Of The Arts           7       30) Hamburg                     6   
   31) Franklin Media Arts          5       31) North Tonawanda             5   
   33) Williamsville East           4       33) Byron-Bergen                4   
   33) Eastridge                    4       36) East HS-Roch                3   
   36) Ballston Spa HS              3       38) Kenmore East                2   
   39) LeRoy                        1       40) Victor Central              0.50
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Greece Olympia              55        2) McQuaid Jesuit             48   
    3) Lancaster                   36        4) Pittsford Mendon           34   
    5) Sweet Home                  31.50     6) Victor Central             29   
    6) Batavia                     29        6) Rush-Henrietta             29   
    9) Greece Arcadia              28.50    10) UPrep Rochester            28   
   11) Fairport                    24       12) Penfield                   23   
   13) Williamsville North         22       14) Webster Thomas             20   
   15) Lake Shore HS-NY            18       15) Alexander Central          18   
   15) Williamson Central          18       15) Churchville-Chili          18   
   19) Greece Athena               16       20) Jamestown                  15   
   20) Canandaigua                 15       22) St. Joes                   14   
   22) Webster Schroeder           14       24) Canisius                   11   
   24) Lockport                    11       24) Charlotte HS               11   
   27) Gates-Chili                  9       28) Edison Tech                 8   
   28) Eastridge                    8       28) LeRoy                       8   
   31) Hilton                       6       32) Brockport                   5   
   32) Williamsville South          5       34) Spencerport                 4   
   34) Wayland-Cohocton             4       34) Greece Odyssey              4   
   34) Franklin Media Arts          4       38) Brighton                    3   
   38) Ballston Spa HS              3       38) East HS-Roch                3   
   41) Aquinas Institute            2       41) Irondequoit                 2   
   41) Byron-Bergen                 2       41) Pittsford Sutherland        2   
   41) Dunkirk                      2       46) North Tonawanda             1