Licensed to Yen Timing Services       HY-TEK's Meet Manager 1/31/2014 08:23 PM
                    RWTL - BD Classes - 6:00pm - 1/31/2014                     
                                 Varsity Only                                  
                                      RIT                                      
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Jackson, Tae'lor          11 Mercy                     7.70   1 
  2 Harris, Daysha            11 Wilson Magne              7.73   1 
  3 Bennett, De'Zhaire        11 Irondequoit               7.76   1 
  4 Washburn, Kellee          10 Canandaigua               7.79   1 
  5 Johnson, Ahjiana          10 Sodus Centra              7.88   2 
  6 Buckman, T'Oine            9 Eastridge                 7.94   1 
  7 Wilson, Semaja            10 Irondequoit               7.95   1 
  8 Petrella, Vanessa         12 Northstar Ch              8.02   2 
  9 BenSalama, Malika         10 Greece Arcad              8.05   2 
 10 Holmes, Satin             10 Wilson Magne              8.05   1 
 11 Morgan, Jaelyn             8 Marion                    8.07   2 
 12 Halter, Haley             10 Fairport                  8.07   2 
 13 Meyn, Jennifer            11 Williamson C              8.08   5 
 14 Barts, Regina             12 Wilson Magne              8.09   2 
 15 Ebanks, Diamond           11 World of Inq              8.11   3 
 16 Seguin, Hollie            11 Clyde-Savann              8.12   2 
 17 Nelson, Anaujah            9 Greece Olymp              8.13   3 
 18 Friend, Emily              9 LeRoy                     8.15   4 
 18 Fitch, Jordon             12 Marcus Whitm              8.15   3 
 20 Higgins, Abby             10 Marion                    8.16   2 
 21 Davis, Vanessa            11 World of Inq              8.16   4 
 22 Cole, Akira                8 Brighton                  8.16   3 
 23 Spencer, Neja              9 Canandaigua               8.17   3 
 24 Parsons, Emily            10 Fairport                  8.18   3 
 25 Smith, Kaitlyn            11 Fairport                  8.25   4 
 26 Ritter, Samantha           8 Fairport                  8.26   3 
 27 Gause, Feionna            10 Wilson Magne              8.29   4 
 28 Benitez, Ashley            9 Eastridge                 8.33   4 
 29 Debot, Jessica            10 Charlotte HS              8.33   3 
 30 Van Cleaf, Chrishanda     11 East Rochest              8.38   4 
 31 Guyette, Sunny             8 Greece Olymp              8.41   5 
 32 Johnson, X'Zayvianna       8 Red Jacket                8.42   4 
 33 Felle, Gabrielle          10 Eastridge                 8.44   4 
 34 Healy, Gwen               11 Honeoye Cent              8.50   5 
 35 Piacente, Courtney        12 Honeoye Cent              8.51   5 
 36 Highsmith, Shataryn        9 World of Inq              8.56   5 
 37 Noll, Ali                 12 Notre Dame-B              8.71   5 
 38 Bredesen, Harmony         12 Marcus Whitm              9.14   5 
 39 Pagan, Keyli              11 East Hs-Roch              9.25   6 
 40 Babbitt, Hayley            9 LeRoy                     9.35   6 
 41 LaDietra, Alexsanderia     9 Bishop Kearn              9.36   6 
 42 Wright, Gracie            11 Red Creek                10.80   6 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Burroughs, Catarra        12 Wilson Magne             41.50   1 
  2 Ikpot, Emem               11 Mercy                    42.01   1 
  3 Sanders-Schifano, Justin  11 Sodus Centra             42.33   1 
  4 Hanna, Annie               9 Pittsford Su             43.34   1 
  5 Cannon, Roberta           12 Brighton                 43.77   1 
  6 Matteson, Nicole          12 Greece Arcad             44.00   1 
  7 Nagel, Kate               11 Byron-Bergen             44.07   2 
  8 Barnhart, Jordyn          11 Greece Arcad             44.10   2 
  9 Strong, Emily             11 Lyons                    45.10   2 
 10 Flocco, Julia             10 Fairport                 45.30   2 
 11 Ricketts, Samoya          11 Greece Olymp             45.38   2 
 12 Eaton, Jena               11 Williamson C             45.83   4 
 13 Johnson, Kelsey           12 Mercy                    46.33   3 
 14 tenHoopen, Emma            9 Pittsford Su             46.39   2 
 15 Atkins-Lewis, Taylor       8 Fairport                 46.50   3 
 16 Harrington, Ciara         12 LeRoy                    46.63   4 
 17 Flugel, Catherine         10 Mercy                    47.09   7 
 18 Anderson, Aryana          10 Eastridge                47.09   3 
 19 Moll, Isabel               9 Fairport                 47.13   5 
 20 Sargeant, Maeve           10 Fairport                 47.62   5 
 21 Porchea, Aeriana          11 East Hs-Roch             47.63   6 
 22 Cicoria, Taylor            7 Mercy                    47.64   6 
 23 Petti, Jeanette           12 Fairport                 47.76   5 
 24 Rembold, Sara             11 Mercy                    47.80   5 
 25 Kirui, Sheilah            11 Wilson Magne             47.95   5 
 26 DeNoto, Harley            12 Pittsford Su             47.97   4 
 27 White, Pam                 9 Mercy                    48.47   4 
 28 Decker, Elizabeth          9 Eastridge                48.65   5 
 29 Dey, Victoria              9 Fairport                 48.88   6 
 30 Rivera, Tia                9 Greece Olymp             49.14   7 
 31 Hess, Christina            9 Eastridge                49.80   6 
 32 Smith, Makaylla           10 Honeoye Cent             49.94   7 
 33 Doherty, Kia              12 Marcus Whitm             50.76   7 
 34 Gamble, Kiara             10 Wilson Magne             50.89   6 
 35 Cooper, Kelly              9 Red Creek                51.99   7 
 36 Bresett, Desiree           9 Williamson C             53.37   8 
 37 Opett, Alicia              7 Bishop Kearn             53.69   4 
 38 Reale, Anna               11 Lyons                    53.78   7 
 39 Heffernan, Hannah         12 East Rochest             59.98   8 
 40 Corridi, Shannon          10 Honeoye Cent           1:01.57   8 
 41 Wilke, Talia               9 East Rochest           1:03.55   8 
 42 Mendenhall, Lacey          9 Red Creek              1:07.91   8 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Barkstrom, Elyse           9 Pittsford Me           1:42.45   1 
  2 Sargeant, Sinead           8 Fairport               1:43.79   1 
  3 Wade, Raylene             12 Red Creek              1:43.97   1 
  4 Lovett, Kimmy             12 Byron-Bergen           1:44.29   1 
  5 Vandereems, Emily         10 Canandaigua            1:44.38   1 
  6 Sedita, Erin              12 Fairport               1:44.46   1 
  7 Lauricella, Julianna      12 LeRoy                  1:44.94   1 
  8 Bucci, Loryn              11 Fairport               1:45.03   1 
  9 Bamford, Lauren           12 Pittsford Me           1:45.18   2 
 10 Gilmore, Claire           11 Fairport               1:47.28   1 
 11 Galusha, McKensie         10 Pittsford Me           1:49.91   2 
 12 Agurto-Munding, Sofia      9 Eastridge              1:49.92   2 
 13 Ritter, Becca             10 Fairport               1:50.17   2 
 14 Van Pelt, Bethany         10 East Rochest           1:52.17   2 
 15 Schumacher, Amy           10 Irondequoit            1:52.30   2 
 16 Friden, Elizabeth         11 Pittsford Me           1:53.03   2 
 17 Guinness, Shelby           9 Eastridge              1:53.04   2 
 18 Stash, Amelia             11 Marcus Whitm           1:55.31   2 
 19 Bronk, Hayley              7 Mercy                  1:55.74   3 
 20 Bates, Lauren             12 Canandaigua            1:55.84   3 
 21 Dobbertin, Nikki          12 Honeoye Cent           1:57.86   3 
 22 Sanchez, Maria             9 Northstar Ch           1:58.19   3 
 23 Boccaci, Madison           9 Greece Arcad           1:59.41   3 
 24 Early, Rachel              9 North Rose-W           2:00.41   3 
 25 Coon, Elise                9 Eastridge              2:02.32   3 
 26 Schaertl, Savanna         12 Red Jacket             2:03.27   4 
 27 Bock, Mikayla              9 Honeoye Cent           2:05.52   4 
 28 Stremick, Sydney          11 Greece Arcad           2:05.55   4 
 29 Kubiak, Holly             12 East Rochest           2:06.59   3 
 30 Chavez, Emily             11 LeRoy                  2:07.22   4 
 31 Rotach, Lexi               9 Red Creek              2:08.49   4 
 32 Galbraith, Anne           11 Lyons                  2:09.66   4 
 33 Beske, Rachel             12 Williamson C           2:12.69   4 
 34 Farrington, Alyssa        11 Williamson C           2:14.00   4 
 35 Button, Denise            12 Marcus Whitm           2:18.23   4 
 36 Eltz, Brooke              11 Honeoye Cent           2:39.61   4 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Barger, Mary              11 Pittsford Me           3:02.64   1 
  2 Garbinski, Dana           12 Canandaigua            3:19.41   1 
  3 Meissner, Michaela        11 Fairport               3:19.70   1 
  4 Walker, Samantha          11 Byron-Bergen           3:21.16   1 
  5 Tuite, Kari               11 Pittsford Me           3:21.50   1 
  6 Conner, Christian         11 Fairport               3:22.16   1 
  7 White, Grace              12 Fairport               3:22.34   1 
  8 McDonald, Faith           11 Red Creek              3:22.64   1 
  9 Warner, Anna              11 Notre Dame-B           3:23.13   1 
 10 Maas, Laura               12 Mercy                  3:23.14   1 
 11 Handley, Janelle          11 Greece Athen           3:26.32   2 
 12 Wojnoswki, Suzanna         7 Eastridge              3:29.47   2 
 13 Sacks, Rachel             12 Pittsford Su           3:29.66   2 
 14 Oswald, Meghan            12 Marcus Whitm           3:31.89   2 
 15 Khalil, Tara              10 Fairport               3:33.74   2 
 16 Kurmis, Jaime             10 East Rochest           3:34.35   2 
 17 Roncone, Ava               8 Pittsford Me           3:34.38   2 
 18 Liu, Lianna               10 Greece Arcad           3:34.84   2 
 19 Sargeant, Katie           10 Mercy                  3:35.23   2 
 20 VanGee, Cheyanne          11 Marion                 3:37.93   2 
 21 King, Jessie               9 LeRoy                  3:39.78   3 
 22 Leonard, Breanna          12 Honeoye Cent           3:39.86   3 
 23 Fox, Tori                 11 Fairport               3:41.76   2 
 24 Bailey, Lexi              10 Marion                 3:50.11   3 
 25 Gray, Sarah               11 Honeoye Cent           3:52.50   3 
 26 Moussa, Jasmine           10 Northstar Ch           3:52.82   3 
 27 Owens, Dana                9 Eastridge              3:53.61   3 
 28 Dorgan, Maggie             9 Red Jacket             3:55.63   3 
 29 Finn, Aubrey              11 East Rochest           3:56.82   3 
 30 Lezette, Victoria         12 Greece Arcad           4:00.08   3 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nortz, Heather            11 Fairport               5:03.50   1 
  2 Visca, Mary               11 Pittsford Su           5:03.65   1 
  3 Schwan, Becca             11 LeRoy                  5:07.45   1 
  4 Horan, Shannon            11 Fairport               5:11.16   1 
  5 Button, Audrey            11 Marcus Whitm           5:15.66   1 
  6 Jensen, Kennedy           12 Canandaigua            5:16.79   1 
  7 Clay, Charlene            12 Byron-Bergen           5:20.40   1 
  8 Wojnowski, Stephanie      11 Eastridge              5:21.58   1 
  9 Oberst, Shannon            9 Brighton               5:23.52   2 
 10 Baxter, Taylor            11 East Rochest           5:26.35   1 
 11 Gruver, Faith             12 Greece Athen           5:27.38   1 
 12 Gullace, Mikayla           8 Honeoye Cent           5:30.58   1 
 13 Whitely, Avery             8 Pittsford Me           5:36.31   1 
 14 Huffman, Sarah             9 Lyons                  5:36.68   2 
 15 Weaver, Chloe              9 Red Creek              5:38.87   2 
 16 Driscoll, Alanna          12 LeRoy                  5:39.73   2 
 17 Diver, Marsadez           12 Sodus Centra           5:42.99   2 
 18 Zitz, Tatijana            11 Irondequoit            5:45.10   2 
 19 Hancey, Kate              10 Pittsford Su           5:46.51   2 
 20 Schaertl, Sarah Jo        11 Red Jacket             5:46.65   2 
 21 Canfield, Amanda          11 Greece Arcad           5:46.77   2 
 22 Stutzman, Tracy            7 Honeoye Cent           5:49.93   2 
 23 Cheasman, Hana            10 Red Jacket             5:52.07   2 
 24 Schwarz, Ellie             8 Marcus Whitm           5:53.96   2 
 25 Salerno, Alexia            9 Romulus                6:08.35   2 
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wojnowski, Veronica        9 Eastridge             11:07.66  
  2 Campbell, Alexa           12 Brighton              11:16.14  
  3 Pieper, Lilly             12 Pittsford Me          11:21.42  
  4 Kurzweil, Charlotte       10 Mercy                 11:28.20  
  5 Swider, Kathryn           11 Fairport              11:28.72  
  6 Singh, Megha              10 Pittsford Me          11:32.55  
  7 Giugno, Katie              8 Mercy                 11:39.50  
  8 Popelka, Giannina          9 Canandaigua           11:54.86  
  9 Huff, Laura               10 Mercy                 12:17.47  
 10 Shapley, Sarah            10 Fairport              12:23.28  
 11 Perry, Hannah             10 Brighton              12:36.88  
 12 Beach, Sydney              9 Red Creek             12:46.28  
 13 Koss, Emily               10 Irondequoit           12:47.11  
 14 Hulme, Mackenzie          11 Canandaigua           12:51.21  
 15 Liedmann, Mariah          12 Williamson C          13:21.08  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Carro, Samantha           11 Canandaigua               8.57   1 
  2 Morrow, Alana             10 Mercy                     9.19   1 
  3 Kase, Molly               11 Brighton                  9.63   1 
  4 Wade, Emily               10 Mercy                     9.65   1 
  5 Rotz, Genevieve           11 Canandaigua               9.84   1 
  6 Cook, Sarah               10 Mercy                     9.85   1 
  7 Morrow, Khamariya         11 Irondequoit              10.28   2 
  8 Bailey, Kristen           12 Byron-Bergen             10.31   1 
  9 Holtby, Kenya             12 Sodus Centra             10.43   2 
 10 Woodard, Amanda           10 Pittsford Me             10.53   2 
 11 Yung, Elizabeth           10 Greece Arcad             10.58   2 
 12 Allen, Brianna             8 Marion                   10.61   1 
 13 Prusinowski, Audrie       10 Marcus Whitm             10.62   3 
 14 Neuman, Teresa            10 Honeoye Cent             10.80   3 
 15 Mullan, Kim               11 Red Creek                10.83   2 
 16 Beauchamp, Kelsey         12 East Rochest             10.84   2 
 17 Bailey, Allison           12 Marcus Whitm             11.01   3 
 18 Malueg, Megan              8 Red Creek                11.17   2 
 19 Armstrong, Mary           10 Lyons                    11.22   3 
 20 Ruiz, Charline             9 World of Inq             11.29   3 
 21 Carter, Samantha          10 Red Jacket               11.39   4 
 22 Williams, Kelly            8 Marion                   11.47   3 
 23 Dewa, Aleksandra          11 Mercy                    11.49   4 
 24 Russotti, Jyl              8 Bishop Kearn             11.51   4 
 25 Piazza, Emily             11 Williamson C             11.63   4 
 26 Cook, Melissa             10 Mercy                    11.68   4 
 27 Lis, Bailey               10 Honeoye Cent             12.00   4 
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gilmour, Alyssa           12 Red Creek              4-06.50  
  2 Hilfiker, Raven           11 Eastridge              4-06.00  
  2 Pendleton, Hannah          9 North Rose-W           4-06.00  
  2 Couperus, Sarah           12 Marion                 4-06.00  
  2 Gleason, Julia            12 Canandaigua            4-06.00  
  2 Grayson, Jiya             11 Wilson Magne           4-06.00  
  2 McInnis, Asia              9 Greece Arcad           4-06.00  
  8 Brown, Audrey              8 Canandaigua            4-00.00  
  8 Campbell, Aaliyah         11 East Hs-Roch           4-00.00  
  8 Diaz, Kasandra             9 Greece Olymp           4-00.00  
 -- Banghart, Victoria        11 Pittsford Me                NH  
 -- Beiter, Meg               11 Fairport                    NH  
 -- Beckford, Daihlia          9 East Hs-Roch                NH  
 -- Ryan, Colleen             12 Pittsford Su                NH  
 -- Santo, Elena              11 Greece Olymp                NH  
 -- Tremaine, Margo           12 Pittsford Me                NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Freeman, Briana           12 Eastridge              7-09.00  
  2 Pizzo, Madeline           10 Mercy                  6-06.00  
  2 Donovan, Claire            9 Williamson C           6-06.00  
  2 kendrick, Zoe             12 Irondequoit            6-06.00  
  2 Reber, Sydney             12 Canandaigua            6-06.00  
 -- Maggio, Emma              10 Pittsford Me                NH  
 -- Roncone, Ericah           10 Pittsford Me                NH  
 -- Dodge, Jamie              12 Williamson C                NH  
 -- Bronk, Sarah              12 Mercy                       NH  
 -- Stevens, Abigail           9 Greece Olymp                NH  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hawkes, Davida            12 Pittsford Su          36-10.00  
  2 Plesums, Carissa          12 Warsaw                33-06.75  
  3 Barclay, Dasia            10 Greece Olymp          32-05.75  
  4 McGahey, Abby              9 Canandaigua           32-04.25  
  5 Willard, Rachel           12 Fairport              31-11.00  
  6 Hill, Meghan              11 Pittsford Me          31-06.75  
  7 Williams, Hanna           12 Marion                31-00.50  
  8 Alston, Elaina             9 Irondequoit           30-06.00  
  9 Blasiak, Riley             8 Brighton              30-01.00  
 10 Maggio, Grace             11 Mercy                 29-11.00  
 11 Crumb, Nala                9 Wilson Magne          29-07.50  
 12 Callahan, Mia              9 Sodus Centra          29-01.00  
 13 Finnerty, Claire          12 Greece Arcad          28-10.25  
 13 Porter, Jensen            12 Red Jacket            28-10.25  
 15 Smith, Rachel             12 Pittsford Su          27-11.00  
 16 Eckl, Colleen              9 Pittsford Me          27-09.50  
 17 Kotwas, Shania            11 Sodus Centra          27-09.00  
 18 Alberts, Emma             11 Red Creek             27-05.50  
 19 Bauer, Morgan             12 Red Creek             27-03.00  
 20 Brassie, Emma             11 Marcus Whitm          26-08.25  
 21 Rowan, Sydney             12 Mercy                 26-06.75  
 22 Dhaliwal, Amy              9 Greece Olymp          26-05.00  
 23 Brownell, Crystal         12 Lyons                 25-08.00  
 -- Cusack, Kirsten           12 Greece Arcad              FOUL  
 -- DeMott, Alyssa            11 Canandaigua               FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Carter, Kierra            12 Mercy                 37-11.50  
  2 Auble, Karmen             12 Warsaw                36-00.25  
  3 Santiago, Ana             11 East Hs-Roch          35-02.00  
  4 Omeri, Chinue             11 Eastridge             35-01.00  
  5 Broach, Katy              11 Clyde-Savann          32-05.50  
  6 Koneski, Jessica          10 Fairport              32-01.00  
  7 Baker, Kourtney           11 Marion                31-01.00  
  8 VanLaeken, Rebecca        12 Canandaigua           30-11.00  
  9 Gillens, Dana             12 Marion                30-06.50  
 10 Williams, Mahogony        12 Wilson Magne          29-07.00  
 11 Burton, Alex              12 Eastridge             29-02.75  
 12 Pickett, Sara             12 Northstar Ch          28-03.00  
 13 Guzman, Alexa             11 Fairport              27-10.00  
 14 Collins, Hollis           12 Eastridge             27-04.00  
 15 Knorr, Rebecca            12 Greece Arcad          26-06.75  
 16 Bell, Gabrielle           11 Fairport              26-04.00  
 17 Hernandes, Dana           11 Lyons                 25-02.75  
 18 Tansey, Brinna            12 Canandaigua           25-02.50  
 19 Laba, Solomia             10 Mercy                 24-11.75  
 20 Crowe, Tayler             11 Romulus               24-08.75  
 21 Williams, Ashaya          11 World of Inq          24-02.00  
 22 Pierre, Luna              10 Wilson Magne          23-08.75  
 23 Carter, Jyare             11 World of Inq          23-08.50  
 24 Meyer, Jessica            11 Bishop Kearn          21-07.00  
 25 Marshal, J-Lyn            12 Irondequoit           20-11.75  
 26 Wohlschegel, Kasandra     12 Honeoye Cent          20-11.25  
 27 Saz, Pinar                12 Red Jacket            20-11.00  
 28 Odum, Nilliam             12 East Hs-Roch          17-02.00  
 29 Kuenen, Mara              12 Marcus Whitm          16-00.25  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 LaBorde, Monica           12 Mercy                  7:29.24  
  2 Wittlin, Rebecca          11 Pittsford Me           7:41.37  
  3 Abraham, Haley            12 Canandaigua            8:04.08  
  4 Perry, Corrine             9 Red Jacket             8:28.77  
  5 Griffis, Sarah            12 Red Creek              8:45.56  
  6 Martin, Michaela          12 Red Creek              8:45.81  
  7 Lozy-Lester, Sarah        10 Mercy                  8:46.94  
  8 May, Angela                8 Marion                 9:06.37  
  9 Rohrer, Kathryn           11 Pittsford Me           9:14.31  
 10 Lackey, Rachel            11 Honeoye Cent           9:18.99  
 11 Reibson, Jobi             12 Mercy                  9:26.72  
 12 Borisuk, Emily             9 Marcus Whitm           9:31.78  
 13 Samantha, Mills            9 Romulus                9:35.49  
 14 Derby, Alys               10 Red Jacket             9:40.01  
 15 Rowan, Kathryn            12 Mercy                  9:47.03  
 16 Trank, Tomasina           12 Marcus Whitm           9:56.96  
 17 Shi, Grace                12 Pittsford Me          10:21.93  
 18 Yovanovich, Anna          11 Irondequoit           10:23.57  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Presley, Shane            10 Greece Olymp              6.75   1 
  2 Brown, Kelly              10 Wilson Magne              6.96   1 
  3 Graney, Dan               12 Northstar Ch              7.03   1 
  4 Jones, Brandon            12 Red Creek                 7.09   2 
  5 Nickens, Clinton          11 LeRoy                     7.13   2 
  6 Shannon, Brian            12 Clyde-Savann              7.14   2 
  7 Kaiser, Dallas            12 Pittsford Su              7.18   2 
  8 Rodriguez, Alex           10 Greece Arcad              7.22   2 
  9 Washington, Amari         11 East Hs-Roch              7.24   3 
 10 Martin, Brok              12 Canandaigua               7.25   2 
 11 Newbauer, Brenden         11 Greece Arcad              7.27   3 
 12 Dapolito, Joe             10 Clyde-Savann              7.30   3 
 13 Howard, Lavelle           12 Greece Arcad              7.33   4 
 13 Hodges, Brian             11 LeRoy                     7.33   4 
 15 Tsoungui Nkoulou, Christ  12 Fairport                  7.34   4 
 16 Webster, Cody             10 Marcus Whitm              7.34   3 
 17 Lovin, Chris              11 Canandaigua               7.35   3 
 18 Zine-Eddine, Alex         11 Irondequoit               7.35   4 
 19 Hadgis, Nicholas          12 Bishop Kearn              7.37   5 
 20 McGinnis, Addison         12 Brighton                  7.38   3 
 21 Baker, Trevor             11 East Hs-Roch              7.39   4 
 22 Doyle, Jared              10 Clyde-Savann              7.39   4 
 23 Roberts, Armani           11 Greece Olymp              7.40   6 
 24 Fischette, Zach           10 Clyde-Savann              7.41   4 
 25 Viggiani, Sam              9 Canandaigua               7.41   5 
 26 Cook, Kameron             10 Canandaigua               7.43   3 
 27 Suero, Anthony            11 Eastridge                 7.47   4 
 28 Smith, Teddy               9 Canandaigua               7.48   5 
 29 Jackson, Javon             9 East Hs-Roch              7.50   5 
 30 Hughes, Chase             11 Notre Dame-B              7.52   2 
 31 Leslie, Jevontae           9 Greece Athen              7.55   6 
 32 Chukwu, Jason             12 Greece Athen              7.58   5 
 33 Pink, Thomas              11 Fairport                  7.61   6 
 34 Camera, Ryan              12 Greece Athen              7.63   6 
 35 Gillespie, Steven          9 Red Creek                 7.65   6 
 36 Carro, Stephen            11 Canandaigua               7.65   7 
 37 Florence, Lexus           12 East Hs-Roch              7.66   6 
 38 Clement, Matt             10 Canandaigua               7.67   7 
 39 Lattimore, Cameron         9 Greece Olymp              7.80   7 
 40 Uderitz, Jeremy           10 Honeoye Cent              7.94   8 
 41 Holvey, Brian             11 Pittsford Su              7.95   7 
 42 Cobbs, Shaun               9 Sodus Centra              7.99   7 
 43 Tisdale, Jyreise          10 East Hs-Roch              8.07   6 
 44 Kostecke, Michael         11 East Rochest              8.10   8 
 45 Kuehnert, David            9 Red Jacket                8.78   8 
 46 Tuccio, Brandon           11 Red Jacket                9.32   8 
 -- Violante, Jake            10 Greece Arcad                FS   5 
 -- McGee, Xavier             10 Greece Arcad               DNF   1 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hearst, Byron             11 Greece Arcad             34.91   1 
  2 Noble, Carnell            11 Greece Olymp             35.57   1 
  3 Mendola, Joe              11 Greece Arcad             37.00   1 
  4 Hailey, Ji-ren            12 Fairport                 37.46   1 
  5 Gonzalez, Jared           12 Marion                   38.03   1 
  6 Santos, Julio             12 Greece Athen             38.66   2 
  7 Colmerauer, Bill          12 Canandaigua              38.74   1 
  8 Talbot, John              12 Marcus Whitm             38.81   3 
  9 Warren, Justin            12 Wilson Magne             39.15   2 
 10 Ding, Elliot              12 Pittsford Su             39.54   2 
 11 Dailey, Josh              12 Greece Athen             39.70   3 
 12 Caton, Ben                12 Pittsford Me             39.96   3 
 13 Devlin, Tristen           11 Lyons                    40.03   4 
 14 Clement, Jake             11 Canandaigua              40.06   2 
 15 Cupo, Matt                11 Pittsford Su             40.28   4 
 16 Rodriquez, Anthony        11 Greece Arcad             40.44   4 
 17 Boss, Wyatt               11 Marcus Whitm             41.02   4 
 18 Conteh, Abdul             11 East Hs-Roch             41.02   3 
 19 Haten, Kesean             10 Wilson Magne             41.12   4 
 20 Pierce, John              11 LeRoy                    41.13   5 
 21 O'Sullivan, Derek         11 LeRoy                    42.10   5 
 22 Wangler, Adam             10 Williamson C             42.13   5 
 23 Knill, Josh               12 Brighton                 42.58   5 
 24 Tanner, Joe               11 Bishop Kearn             42.59   7 
 25 Kouevi, Jacques           11 East Hs-Roch             42.70   5 
 26 Matthews, Calvin           9 Bishop Kearn             43.13   6 
 27 Pross III, Dahmir          9 Bishop Kearn             43.22   3 
 28 Rizzo, Mike               10 Red Jacket               43.30   6 
 29 Smith, Nate               11 Marcus Whitm             43.34   5 
 30 Krasz, Warren             11 Irondequoit              44.60   6 
 31 Iodice, Austin             9 Eastridge                44.98   6 
 32 Jenkins, Maliek           12 Irondequoit              45.03   4 
 33 Niswonger, Austin         10 Lyons                    45.49   7 
 34 Herendeen, Beau           10 Red Jacket               46.83   7 
 35 Gamrod, McAndrew          10 Honeoye Cent             47.06   7 
 36 Millus, Dusty             10 Red Creek                48.17   7 
 37 Patterson, Caleb          10 Honeoye Cent             52.10   7 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Strickland, Parris        11 Brighton               1:28.61   1 
  2 Woodworth, John           12 LeRoy                  1:29.09   1 
  3 Jones, Jon                12 North Rose-W           1:29.42   1 
  4 Schrenker, Robbie         12 Byron-Bergen           1:30.19   1 
  5 Barbaccia, Tommy          12 Pittsford Me           1:31.31   3 
  6 Roman, Josh               12 Fairport               1:31.42   2 
  7 Richards, Kyle            11 Eastridge              1:31.55   1 
  8 Stickney, Benton          11 Eastridge              1:31.83   1 
  9 Corcoran, Sean            12 Pittsford Me           1:32.24   1 
 10 Ronchetti, Will           12 Brighton               1:32.34   1 
 11 Margeson, Jack            12 Greece Arcad           1:33.49   2 
 12 Alexander, Josh           12 Canandaigua            1:33.62   2 
 13 Dengler, Luke             12 Fairport               1:34.15   1 
 14 Graham, Shaun             10 LeRoy                  1:34.23   2 
 15 Robinson, Rashaad         11 Charlotte HS           1:34.48   3 
 16 Bulkeley, Ben              8 Fairport               1:34.62   2 
 17 Winn, Kevin                9 Fairport               1:34.90   2 
 18 Scahill, John             11 East Rochest           1:34.97   2 
 19 Johnson, Bryztin          11 Pittsford Su           1:35.11   2 
 20 Orcutt, Matt              10 Fairport               1:35.15   2 
 21 Erickson, Zach            10 Honeoye Cent           1:35.24   3 
 22 Hunter, Andre             11 Charlotte HS           1:35.40   3 
 23 Boerman, Abe              12 Marion                 1:35.52   3 
 24 Wright, Chris             10 Fairport               1:35.53   2 
 25 Judd, Zach                11 Northstar Ch           1:35.75   3 
 26 Straw, Scott              12 Fairport               1:36.69   1 
 27 VanHoover, Simon           8 Williamson C           1:36.93   4 
 28 Armella, Johnathan         9 Greece Olymp           1:37.52   4 
 29 Kesel, Harrison           12 Fairport               1:37.79   3 
 30 Cook, Sam                 11 Lyons                  1:37.84   3 
 31 Cash, Andre               11 Greece Olymp           1:38.42   3 
 32 Gerlock, Grant            11 Red Jacket             1:38.53   3 
 33 Vitalone, Nick            12 Williamson C           1:39.56   4 
 34 Clark, Dan                10 Red Jacket             1:39.90   4 
 35 Sikora, Ian                9 Bishop Kearn           1:42.59   4 
 36 Notebaert, Peyton         10 Sodus Centra           1:42.88   4 
 37 Feeley, Jared             10 Pittsford Su           1:45.26   4 
 38 Lackey, Philip            11 Honeoye Cent           1:45.89   4 
 39 Brown, Jaret              11 Marcus Whitm           1:47.63   4 
 40 Mantz, Breandan            9 Red Creek              1:52.01   4 
 41 Daymon, Ramsey             7 Bishop Kearn           1:52.73   4 
 42 Smith, Jesse              10 Lyons                  1:54.94   4 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wesley, Jack              12 Pittsford Me           2:40.11   1 
  2 Woodward, Brady           11 Pittsford Me           2:42.20   1 
  3 Grouse, David             12 Fairport               2:44.82   1 
  4 Feigel, Evan              11 Pittsford Me           2:45.62   1 
  5 Burton, Henry             10 Pittsford Me           2:46.51   1 
  6 Goodman, Isaac            10 Pittsford Me           2:47.06   1 
  7 Young, Noah               12 Pittsford Su           2:49.39   1 
  8 Vodacek, Mason            11 Brighton               2:50.33   1 
  9 Schramm, Justin            9 Greece Arcad           2:50.52   1 
 10 O'Halloran, Kieran        10 LeRoy                  2:51.63   2 
 11 Jones, Jacob              12 North Rose-W           2:52.62   2 
 12 Bailey, Jake              10 Williamson C           2:55.31   2 
 13 Dorow, Ethan              10 East Rochest           2:55.63   1 
 14 Berndt, Robbie            11 Pittsford Me           2:56.09   2 
 15 Joseph, Ty                12 Brighton               2:56.70   1 
 16 Lorah, Jacob              11 Marion                 2:57.17   2 
 17 Doody, Andrew             10 Red Jacket             2:58.30   2 
 18 Scott, Antjuan            11 World of Inq           2:59.66   2 
 19 Drake, Dakota             12 Red Creek              3:02.03   2 
 20 DeMay, Zachary             9 East Rochest           3:02.36   2 
 21 Luthor, Chris             10 Greece Arcad           3:06.09   2 
 22 Goettler, Simon           11 Pittsford Su           3:08.89   2 
 23 Liddle, Nick              11 Williamson C           3:09.88   2 
 24 Stalls, Ben                9 Eastridge              3:10.72   3 
 25 Ferreri, Daniel           10 Marion                 3:12.78   3 
 26 Elliott, Paul             10 LeRoy                  3:13.72   3 
 27 Marchand, Owen            10 Bishop Kearn           3:14.17   3 
 28 VanHouten, Pete            9 Honeoye Cent           3:15.42   3 
 29 Suarez, Chris             12 Eastridge              3:16.19   3 
 30 Borisuk, Stephen          10 Marcus Whitm           3:17.97   3 
 31 Olsen, Friend              8 Honeoye Cent           3:17.99   3 
 32 Reiter, Erik              11 Greece Olymp           3:20.70   3 
 33 Hoffman, Skyler           12 Red Jacket             3:22.14   3 
 34 Vath, Kyle                11 Greece Olymp           3:24.38   3 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Schmitt, Drew             10 Brighton               4:41.39   1 
  2 Simpson, Zak              12 Brighton               4:41.81   1 
  3 Corbett, Will             11 Pittsford Su           4:42.06   1 
  4 Bathgate, Dawson          10 East Rochest           4:42.96   1 
  5 Simpson, Jonah             9 Brighton               4:45.82   1 
  6 Dellinger, Paul            9 Brighton               4:46.67   1 
  7 Swider, Brian             12 Fairport               4:50.31   1 
  8 Hanss, Jacob              12 East Rochest           4:51.44   1 
  9 Sargeant, Seamus          12 Fairport               4:53.21   1 
 10 Hayward, Connor           11 LeRoy                  4:53.23   2 
 11 Schill, Quinton           12 Greece Arcad           4:54.59   1 
 12 Champlin, Jacob           12 Marcus Whitm           4:56.90   2 
 13 Vanderbroek, Jake         11 Honeoye Cent           5:01.15   1 
 14 Daudelin, Ryan            11 East Rochest           5:03.09   1 
 15 Kuperberg, Jason          12 Pittsford Me           5:05.54   1 
 16 McMahon, Sean             11 Pittsford Me           5:06.35   2 
 17 Sanders, Luke             12 Greece Arcad           5:07.77   2 
 18 Gueli, Chad               11 Pittsford Su           5:17.49   1 
 19 Strong, Rickie            10 Canandaigua            5:20.41   2 
 20 Knowlton, Ben             10 Red Jacket             5:25.40   2 
 21 Craine, Mason             12 Red Creek              5:36.02   2 
 22 Gifford, Jacob            10 Lyons                  5:45.61   2 
 23 Jones, Tyler               8 Williamson C           5:47.91   2 
 24 Higbee, Connor             9 Marion                 5:56.66   2 
 25 Greene, Joshua            11 Greece Olymp           6:09.39   2 
 26 Smith, Tylar              11 Marcus Whitm           6:19.39   2 
 27 Lauster, Matt             11 Lyons                  6:23.29   2 
 28 Kishlar, Michael          10 Greece Olymp           6:25.47   2 
 
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mallow, Mike              10 Fairport              10:03.44  
  2 Hess, Griffin             10 Pittsford Me          10:04.17  
  3 Olivier - (x), Hatta      12 Fairport              10:06.18  
  4 Kolaniewicz, Tommy        12 Greece Athen          10:19.14  
  5 White, James              12 Fairport              10:23.87  
  6 Kozody, Macrae            10 Fairport              10:29.26  
  7 Ryan, Burnham             11 Fairport              10:40.67  
  8 Rouhana, Majd              8 Fairport              10:43.45  
  9 Smith, Derek              11 Greece Arcad          10:45.89  
 10 Downey, Patrick           10 Pittsford Su          10:52.88  
 11 Piersante, Jeremiah       12 Brighton              10:55.38  
 12 Enis, Caleb               12 Brighton              10:57.36  
 13 Cook, Ben                 11 Fairport              10:57.80  
 14 Suflita, Paul              9 Greece Arcad          11:05.61  
 15 Hallett, Jesse            10 Honeoye Cent          11:06.97  
 16 Swertfeger, Elijah        12 Greece Olymp          11:10.28  
 17 Shelton, Ben              12 Irondequoit           11:13.31  
 18 Winters, Tommy            10 Pittsford Su          11:23.55  
 19 Sawyer, Nathan            10 Red Jacket            11:45.93  
 -- Argento, Jack             11 East Rochest               DNF  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wiegand, Alex             12 Greece Athen              8.28   1 
  2 Bailey, Josh              12 Greece Olymp              8.57   1 
  3 Porchea, Everson          12 Charlotte HS              8.67   2 
  4 Allen, Andrew             10 Greece Olymp              8.71   1 
  5 Munn, Eric                12 Canandaigua               8.74   1 
  6 Marthaller, Noah          12 Canandaigua               8.93   1 
  7 Mitchell, Tyler           12 Greece Athen              8.96   1 
  8 Halton, Devan             12 Red Jacket                9.10   2 
  9 Kesel, Evan               11 Canandaigua               9.10   1 
 10 Mot, Danny                11 Pittsford Su              9.27   2 
 11 O'Neil, Nick              12 Irondequoit               9.28   2 
 12 Fletcher, Kody            12 Marcus Whitm              9.28   1 
 13 Castilleja, Dakota        12 East Rochest              9.32   3 
 14 Wade, Sean                11 LeRoy                     9.33   2 
 15 Dobbins, Charlie          11 Lyons                     9.59   2 
 16 Massaro, Joe              10 Red Jacket                9.64   2 
 17 Kuhn, JJ                   9 LeRoy                     9.86   3 
 18 Fitzgerald, Andrew        10 Williamson C             11.13   3 
 19 Pawluckie, Ian            10 Bishop Kearn             11.76   3 
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Short, Bryan              12 Greece Arcad           6-02.50  
  2 Ford, Matt                11 Greece Arcad           5-04.00  
  2 Amati, Enzo               10 East Rochest           5-04.00  
  2 Garrett, Ryan              9 Clyde-Savann           5-04.00  
  2 Thide, Jake               11 Irondequoit            5-04.00  
  2 Beatty, Andrew             9 Fairport               5-04.00  
  2 Sutton-Barton, Marvin     12 East Hs-Roch           5-04.00  
  8 Hershey, Jud              11 Honeoye Cent           4-11.00  
  8 Woodyard, Devin           10 Brighton               4-11.00  
  8 Ufholz, Dylan              9 Clyde-Savann           4-11.00  
 -- Owen, Connor              11 Fairport                    NH  
 -- Adler, Brandon            11 East Rochest                NH  
 -- Gardner, Tyler            10 Red Jacket                  NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Curran, Max               12 Williamson C          14-07.00  
  2 Palmisano, Kevin          11 Canandaigua           12-09.00  
  3 Nguyen, Anthony           11 Greece Olymp          10-03.00  
  4 Stutzman, David           11 Honeoye Cent           9-00.00  
  4 Manciocchi, Brian         11 Honeoye Cent           9-00.00  
  6 Aimino, Jacob             12 Marion                 7-09.00  
  6 Reber, Henry               9 Canandaigua            7-09.00  
  8 Corridi, Chris             9 Honeoye Cent           6-06.00  
 -- Mathews, Jared            11 Fairport                    NH  
 -- Forsgren, Dana            12 Fairport                    NH  
 -- Curran, Zach              11 Williamson C                NH  
 -- Lindsay, Matt             12 Williamson C                NH  
 -- Taylor, Terry             10 Greece Olymp                NH  
 -- Delly, Trevor              9 Eastridge                   NH  
 -- Faber, Nick               12 Greece Olymp                NH  
 -- Haskins, Chris            10 Greece Olymp                NH  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McQuillen, Ryan           11 LeRoy                 42-11.00  
  2 Russell, Reggie           10 Greece Olymp          41-05.00  
  3 Kendrick, Tamere          11 Charlotte HS          41-00.75  
  4 Mangiamele, Will          12 Pittsford Su          40-09.00  
  5 Traas, Devon              11 Williamson C          40-02.50  
  6 Van Hoover, Abe           12 Williamson C          40-00.50  
  7 Missall, Sam              11 Honeoye Cent          39-11.25  
  8 Barry, Alpha              10 Greece Olymp          39-08.25  
  9 DeLyser, Hunter           12 Marion                39-07.50  
 10 Davis-Smith, Cannon       11 Greece Arcad          39-06.00  
 11 Ngo, Dustin               11 Greece Arcad          39-02.25  
 12 Franciosa, Jonah          10 East Rochest          38-11.00  
 13 Kuepper, D.J.             11 East Rochest          36-05.75  
 14 Heath, Damani             11 Sodus Centra          36-02.50  
 15 Menicali, Luca            11 Marcus Whitm          35-09.75  
 16 Hershey, Jonah            11 Honeoye Cent          32-01.50  
 17 Gould, John               11 Pittsford Me          31-10.25  
 18 Sharma, Sagar              8 Brighton              31-07.00  
 19 Best, Jacob               11 Marcus Whitm          31-05.00  
 20 Gardner, Johnathon        12 Red Creek             29-00.25  
 -- Washington, Marlowe       12 Brighton                  FOUL  
 -- Howell, Hadlee            12 Wilson Magne              FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Townsend, Wiley           12 Greece Olymp          43-07.00  
  2 White, BJ                 12 Eastridge             43-06.00  
  3 Shales, Zachary           12 Greece Olymp          42-09.00  
  4 Wilder, Austin            11 Greece Olymp          42-03.50  
  5 Peek, Matt                11 Red Jacket            42-03.00  
  6 Robinson, Garrett         12 Marcus Whitm          41-10.50  
  7 Barrett, Christian        12 Williamson C          41-09.00  
  8 Fox-Salah, Jack           11 Greece Olymp          41-07.75  
  9 Maurer, Joe               12 Irondequoit           41-00.00  
 10 Green, Majestic           12 Wilson Magne          38-00.50  
 11 Otis, Stephen             11 Greece Olymp          37-11.50  
 12 Darling, Calvin           12 Greece Arcad          37-10.50  
 13 Jackson, Chris            10 Bishop Kearn          37-02.00  
 14 Tolpa, Ryan               12 Red Jacket            37-00.00  
 15 Barron, Gordon            12 Williamson C          36-08.25  
 16 Rambali, Christian        11 Greece Olymp          35-06.50  
 17 Kane, Anthony             10 Greece Arcad          34-01.50  
 18 Clise, Ben                12 Romulus               34-00.75  
 19 LaRuez, Jason              9 Greece Arcad          33-09.00  
 20 Roegiers, Zach            11 Marion                30-09.00  
 21 Piotroski, Derek          11 Pittsford Me          30-04.00  
 22 Broniman, Brock           11 Honeoye Cent          29-00.00  
 23 Wolfe, Tyler              11 Marcus Whitm          27-02.50  
 24 Beeley, Caleb             10 Honeoye Cent          26-01.00  
 -- Plesums, Jacob            10 Warsaw                    FOUL  
 -- Murray, Ed                12 Romulus                   FOUL  
 -- Bozeat, Josh              12 Clyde-Savann              FOUL  
 -- Delgado, Rolando          12 Irondequoit               FOUL