Licensed to Hy-Tek Meet Services       HY-TEK's Meet Manager 5/17/2014 04:47 PM
                        Monroe County Champ - 5/17/2014                        
                                Rush Henrietta                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Lanae-Tava Thomas          8 Rush-Henriet             12.58   7  10   
  2 Abby Frank                 9 Penfield                 12.72   7   8   
  3 Tiaja Jeffries            12 Rush-Henriet             12.94   7   6   
  4 Brianna Randolph           9 Gates-Chili              13.08   6   5   
  5 Tori Thompson             10 Rush-Henriet             13.10   7   4   
  6 Davida Hawkes             12 Pittsford Su             13.16   7   3   
  7 Olivia Robinson           11 Brockport                13.22   7   2   
  8 De'Zhaire Bennett         11 Irondequoit              13.25   6   1   
  9 Elisabeth Stowell          9 Webster Schr             13.25   7 
 10 Julia Gleason             12 Canandaigua              13.27   5 
 11 Aaliyah Holt              11 Greece Arcad             13.29   5 
 12 Kori Webster-Dixon        12 Gates-Chili              13.32   6 
 13 Ka'ayla Jones             12 Pittsford Me             13.37   6 
 14 Sarah Frame               10 Webster Thom             13.39   6 
 15 Amanda Chen               10 Pittsford Su             13.39   5 
 16 Kellee Washburn           10 Canandaigua              13.40   7 
 17 Adama Donzo               10 Rush-Henriet             13.43   3 
 18 Jordan Beckley            11 East Irondeq             13.45   3 
 19 Samantha Carro            11 Canandaigua              13.45   5 
 20 Haley Brust               11 Hilton                   13.46   3 
 21 Renee LeBlanc              9 Fairport                 13.49   3 
 22 Julia Nicosia             11 Penfield                 13.52   6 
 23 Stefani Teglash            7 Penfield                 13.55   3 
 24 Aubrie Bleier             11 Pittsford Su             13.58   6 
 25 Jenna Strickland           9 Victor Centr             13.58   4 
 26 Lilly Lupinetti           12 Honeoye Fall             13.77   4 
 27 Amy Buckner               10 Webster Thom             13.81   3 
 28 Carly Lydon               12 Churchville-             13.82   4 
 29 Sophia Dinehart            8 Batavia                  13.83   5 
 30 Samantha Brown            12 Webster Schr             13.83   2 
 31 Kiaya Franklin             8 Batavia                  13.85   6 
 32 Malika BenSalama          10 Greece Arcad             13.85   5 
 33 Margo Tremaine            12 Pittsford Me             13.87   4 
 34 Dana Cowley               10 Greece Arcad             13.92   3 
 35 Colleen Eckl               9 Pittsford Me             13.94   4 
 36 Amanda Vogt                9 Webster Schr             13.96   4 
 37 Rebecca Glenn             10 Fairport                 14.06   2 
 38 Semaja Wilson             10 Irondequoit              14.06   1 
 39 Morgan Femiano             9 Greece Arcad             14.08   5 
 40 Amaya Morrow               8 Hilton                   14.08   2 
 41 Emily George              11 Brighton                 14.08   1 
 42 Sabrina Campbell          10 Greece Athen             14.10   2 
 43 McKenzie Sicke            10 Webster Thom             14.11   2 
 44 Anaujah Nelson             9 Greece Olymp             14.14   2 
 45 Audrey Klafehn            10 Spencerport              14.20   2 
 46 Jaclyn Neubauer           10 Spencerport              14.25   1 
 47 Deona Campbell             9 Greece Arcad             14.47   1 
 48 Harley DeNoto             12 Pittsford Su             14.52   1 
 49 Hallie Buddendeck          9 Webster Thom             15.02   4 
 -- Aryana Anderson           10 East Irondeq                FS   3 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Abby Frank                 9 Penfield                 26.54   6  10   
  2 Tori Thompson             10 Rush-Henriet             26.97   6   8   
  3 Julia Gleason             12 Canandaigua              27.28   5   6   
  4 Lauren Chester            11 Greece Olymp             27.29   6   5   
  5 Olivia Robinson           11 Brockport                27.37   6   4   
  6 Elisabeth Stowell          9 Webster Schr             27.43   6   3   
  7 Brianna Randolph           9 Gates-Chili              27.68   4   2   
  8 Kiaya Franklin             8 Batavia                  27.68   5   1   
  9 Grace Dunnigan            10 Pittsford Su             27.79   6 
 10 Annie Hanna                9 Pittsford Su             27.93   5 
 11 Amy Buckner               10 Webster Thom             28.00   3 
 12 Julia Hare                10 Brockport                28.00   1 
 13 Julia Nicosia             11 Penfield                 28.08   3 
 14 Erika Tillotson            9 Victor Centr             28.11   4 
 15 Jordynn Barnnart          11 Greece Arcad             28.15   5 
 16 Adama Donzo               10 Rush-Henriet             28.15   2 
 17 Bryce Felton              10 Rush-Henriet             28.18   2 
 18 Sarah Frame               10 Webster Thom             28.27   5 
 19 Jessica Wolcott           12 Victor Centr             28.28   3 
 20 Jenna Strickland           9 Victor Centr             28.32   4 
 21 Samantha Carro            11 Canandaigua              28.35   4 
 22 Haley Brust               11 Hilton                   28.43   4 
 23 Julia Flocco              10 Fairport                 28.46   4 
 24 Sophia Dinehart            8 Batavia                  28.53   3 
 25 Stefani Teglash            7 Penfield                 28.62   1 
 26 Elizabeth Babb            12 Spencerport              28.71   3 
 27 McKenzie Sicke            10 Webster Thom             28.74   3 
 28 Rebecca Glenn             10 Fairport                 28.85   2 
 29 Morgan Femiano             9 Greece Arcad             29.11   3 
 30 Makaila Newland           11 Rush-Henriet             29.22   1 
 31 Aryana Anderson           10 East Irondeq             29.34   1 
 32 Jenna Minges              12 Rush-Henriet             29.37   1 
 33 Carly Oddi                10 Victor Centr             29.47   2 
 34 Tara Mundy                10 Brighton                 29.55   1 
 35 Jori Pistritto             9 Victor Centr             29.64   1 
 36 Semaja Wilson             10 Irondequoit              29.66   5 
 37 Kristen Boyd              11 Batavia                  30.66   2 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sammy Watson               9 Rush-Henriet             55.61   6  10   
  2 Ceara Watson              11 Rush-Henriet             55.83   6   8   
  3 Sarah Lacey                9 Gates-Chili              58.89   6   6   
  4 Lauren Chester            11 Greece Olymp             59.46   6   5   
  5 Erika Tillotson            9 Victor Centr           1:00.00   6   4   
  6 Annie Hanna                9 Pittsford Su           1:00.17   6   3   
  7 Katelynn Krapf            10 Pittsford Me           1:01.61   5   2   
  8 Jordynn Barnnart          11 Greece Arcad           1:01.71   4   1   
  9 Colleen Miller            11 Webster Schr           1:02.43   5 
 10 Julia Flocco              10 Fairport               1:02.62   5 
 11 Sasha Fowler              10 Rush-Henriet           1:02.65   3 
 12 Marissa Dispenza          11 Batavia                1:02.98   5 
 13 Hannah Ferrari             9 Webster Schr           1:03.05   4 
 14 Elvira Martinez           12 Rush-Henriet           1:03.27   3 
 15 Emily Vandereems          10 Canandaigua            1:03.43   3 
 16 Sarah Giancursio          10 Penfield               1:03.49   5 
 17 Jamie Amoroso             10 Pittsford Me           1:03.72   2 
 18 Brittany Jordan           12 Spencerport            1:03.80   4  1:03.797
 19 Madison Walker            10 Hilton                 1:03.80   1  1:03.799
 20 Olivia Lewis              10 Churchville-           1:04.24   3 
 21 Bryce Felton              10 Rush-Henriet           1:04.35   4 
 22 Carly Oddi                10 Victor Centr           1:04.37   3 
 23 Rebecca Canale            11 Batavia                1:04.41   2 
 24 Alainna Schmidt           11 Victor Centr           1:04.76   2 
 25 Shannon Page              11 Hilton                 1:04.80   5 
 26 Meghan Crowfoot            9 Canandaigua            1:04.98   2 
 27 Morgan Smith               9 Brockport              1:05.02   3 
 28 Catharine Lewis           10 Brighton               1:05.08   2 
 29 Julia Hare                10 Brockport              1:05.13   3 
 30 Claire Zickl               8 Batavia                1:05.28   1 
 31 Lily Schultz               9 Greece Arcad           1:05.71   2 
 32 Eleanor Lenoe              9 Brighton               1:05.86   1 
 33 Aryana Anderson           10 East Irondeq           1:05.95   3 
 34 Gianna Gunnis             10 Penfield               1:06.01   4 
 35 Lexine Wilkas             11 Irondequoit            1:08.36   5 
 -- Michaela Traylor          11 Penfield                   DNF   6 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ceara Watson              11 Rush-Henriet           2:16.68   3  10   
  2 Heather Nortz             11 Fairport               2:20.75   3   8   
  3 Katelynn Krapf            10 Pittsford Me           2:23.92   2   6   
  4 Natalie Hansen             8 Penfield               2:25.08   3   5   
  5 Daria Stacy               11 Webster Thom           2:25.20   3   4   
  6 Anna Kostarellis           9 Churchville-           2:26.49   3   3   
  7 Elyse Barkstrom            9 Pittsford Me           2:26.63   3   2   
  8 Norah McKinley             9 Victor Centr           2:26.75   2   1   
  9 Amanda Zeccola            11 Pittsford Me           2:27.31   3 
 10 Christian Conner          11 Fairport               2:27.32   2 
 11 Julia Wiseman             11 Webster Schr           2:28.02   3 
 12 Claire Gilmore            11 Fairport               2:28.42   2 
 13 Lilly Pieper              12 Pittsford Me           2:28.58   2 
 14 Nicole Amatore            10 Brockport              2:31.37   3 
 15 Gina Osso-Carbonaro       10 Victor Centr           2:32.29   2 
 16 Kaylee Cassidy            11 Batavia                2:32.58   1 
 17 Jamie Amoroso             10 Pittsford Me           2:33.02   2 
 18 Kristin Taylor            12 Brockport              2:34.27   2 
 19 Amanda Smith              10 Brighton               2:35.94   1 
 20 Emma Eastridge            10 Batavia                2:39.42   2 
 21 Kara Rosenthel            11 Greece Arcad           2:41.81   1 
 22 Shea Kinsella             11 Spencerport            2:42.43   1 
 23 Connie Pullinzi           12 Batavia                2:47.68   1 
 24 Hannah Bernard            10 Canandaigua            2:48.27   1 
 25 Alexis Kindig             12 Batavia                2:48.46   2 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Katie Lembo               12 Penfield               4:35.46   2  10   
  2 Mary Barger               11 Pittsford Me           4:48.68   2   8   
  3 Mary Visca                11 Pittsford Su           4:49.03   2   6   
  4 Emily Scheck               9 Webster Schr           4:51.35   2   5   
  5 Kennedy Jensen            12 Canandaigua            4:53.93   2   4   
  6 Anna Kostarellis           9 Churchville-           4:55.44   2   3   
  7 Madi Schriefer            10 Pittsford Me           4:56.41   2   2   
  8 Natalie Neamtu             9 Webster Thom           4:56.43   2   1   
  9 Megan Sedita              10 Penfield               4:57.94   2 
 10 Trista Leo                12 Penfield               4:59.39   2 
 11 Laura Adams               12 Webster Thom           5:02.49   2 
 12 Amanda Vestri              9 Webster Thom           5:03.15   2 
 13 McKensie Galusha          10 Pittsford Me           5:05.20   2 
 14 Lindsey Davenport         12 Webster Thom           5:06.52   2 
 15 Jade Hendricks - Jones     8 Hilton                 5:06.64   1 
 16 Elena Mantilla             7 Penfield               5:07.14   1 
 17 Kelly O'Hara              10 Webster Thom           5:07.30   1 
 18 Kaylee Cassidy            11 Batavia                5:09.32   1 
 19 Maddy Hobika               8 Pittsford Su           5:09.50   1 
 20 Emma Eastridge            10 Batavia                5:10.20   1 
 21 Grace White               12 Fairport               5:10.21   1 
 22 Rachael Jones             10 Fairport               5:12.36   2 
 23 Michaela Meissner         11 Fairport               5:12.36   1 
 24 Meghan Trimer             12 Gates-Chili            5:12.95   1 
 25 Natalie Fitzgerald        12 Webster Schr           5:13.05   2 
 26 Danielle Falkenstein      10 Brockport              5:14.87   1 
 27 Claire Ludington          12 Webster Schr           5:21.96   1 
 28 Boushra Belkhir           10 Victor Centr           5:24.20   2 
 29 Kari Tuite                11 Pittsford Me           5:25.16   1 
 30 Clara Wagner              12 Irondequoit            5:26.03   2 
 31 Alyssa Kalen              10 Hilton                 5:26.77   1 
 32 Sarah Rappleye             9 Spencerport            5:30.74   1 
 33 Alexis Kindig             12 Batavia                5:33.45   1 
 34 Genevieve Ruhland         12 Churchville-           5:39.56   1 
 35 Savannah Towey            12 Fairport               5:41.39   1 
 36 Jessica Dubman            12 Spencerport            5:45.92   1 
 -- Shannon Miller            11 Pittsford Me                FS   2 
 
Girls 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Autumn Albrecht           11 Brockport             10:37.28   2  10   
  2 Martha Mevorach           12 Honeoye Fall          10:40.79   2   8   
  3 Claire Ashton              9 Webster Thom          10:50.45   2   6   
  4 Megha Singh               10 Pittsford Me          10:51.58   2   5   
  5 Brittany Mechler          11 Webster Thom          10:57.68   2   4   
  6 Alex Carpenter            10 Webster Thom          10:59.57   2   3   
  7 Reagan Gillooly            7 Penfield              11:01.94   2   2   
  8 Faith Gruver              12 Greece Athen          11:06.11   2   1   
  9 Mary Kunigan              11 Hilton                11:09.47   2 
 10 Sarah Shapley             10 Fairport              11:16.87   1 
 11 Madeleine Pieper          12 Pittsford Me          11:17.30   2 
 12 Riley Poisson              8 Canandaigua           11:25.70   1 
 13 Vanessa Morgan            10 Victor Centr          11:26.03   2 
 14 Meagan Arguien            10 Churchville-          11:27.76   1 
 15 Abigail Williams          10 Fairport              11:29.24   2 
 16 Marisa Gingello           12 Penfield              11:30.38   1 
 17 Jennifer Broderick        10 Fairport              11:33.33   1 
 18 Shauna Glavin              8 Hilton                11:36.31   1 
 19 Ellie Pauly               10 Hilton                11:39.66   1 
 20 Charlotte Nazarian         8 Penfield              11:40.93   1 
 21 Amanda Canfield           11 Greece Arcad          11:44.05   1 
 22 Carolyn Bremer             9 Victor Centr          11:47.34   1 
 23 Emory McDowell            10 Fairport              11:50.94   1 
 24 Lianna Liu                10 Greece Arcad          11:53.61   1 
 25 Savoy Curry               11 Brockport             11:55.02   1 
 26 Sage Daughton             10 Penfield              11:59.79   1 
 27 Remziye Erdogen           10 Spencerport           12:51.11   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Meaghan Schwartz          11 Gates-Chili              15.83   5  10   
  2 Samantha Carro            11 Canandaigua              15.85   5   8   
  3 Jenna Minges              12 Rush-Henriet             16.93   5   6   
  4 Jenna Berry                9 Pittsford Me             17.02   5   5   
  5 Melody Hancock            11 Penfield                 17.59   4   4   
  6 Molly Kase                11 Brighton                 17.60   4   3   
  7 Ellie Ramirez             10 Rush-Henriet             17.65   5   2   
  8 Sarah Pirnie              11 Hilton                   17.77   3   1   
  9 Sarah Wied                11 Canandaigua              17.97   4 
 10 Julie Dettman             12 Honeoye Fall             18.04   4 
 11 Casey Leader              12 Spencerport              18.19   3 
 12 Maryanna Hauck            12 Brockport                18.26   5 
 13 Dakota Dugan              10 Webster Thom             18.33   2 
 14 Harper Stewart            11 Penfield                 18.36   5  18.354
 15 Elizabeth Yung            10 Greece Arcad             18.36   3  18.358
 15 Marissa Dispenza          11 Batavia                  18.36   5  18.358
 17 Allegra Maxwell           10 Victor Centr             18.38   3 
 18 Breanna Maciag            10 Brighton                 18.39   2 
 19 Ciara Manske              11 Fairport                 18.42   4 
 20 Alana Puma                10 Batavia                  18.46   3  18.451
 21 Alexa Bartosiewicz        12 Penfield                 18.46   4  18.453
 22 Jing Chang                 9 Pittsford Me             18.49   3 
 23 Zoe Herrick               12 Greece Athen             18.65   4 
 24 Michela Maiola            10 Spencerport              18.96   3 
 25 Chima Dimgba               9 Greece Athen             19.04   3 
 26 Tianna Gunnis             10 Penfield                 19.32   1 
 27 Sydney frelier            10 Webster Schr             19.47   1 
 28 Shannon O'Leary           12 Honeoye Fall             19.71   2  19.701
 29 Amaya Morrow               8 Hilton                   19.71   2  19.706
 30 Julia Gallagher            8 Canandaigua              19.91   4 
 31 Anna Cummings             12 Honeoye Fall             20.31   1 
 32 Lisa Huynh                11 Churchville-             25.69   2 
 -- Izzie Moll                 9 Fairport                    DQ   2 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lauren Bamford            12 Pittsford Me           1:05.30   4  10   
  2 Emily Zeafla              12 Rush-Henriet           1:05.86   4   8   
  3 Britney Swarthout         11 Penfield               1:06.04   4   6   
  4 Erika Tillotson            9 Victor Centr           1:07.46   4   5   
  5 Shannon Page              11 Hilton                 1:09.37   4   4   
  6 Jenna Berry                9 Pittsford Me           1:09.80   4   3   
  7 Casey Leader              12 Spencerport            1:10.37   4   2   
  8 Chima Dimgba               9 Greece Athen           1:10.54   3   1   
  9 Jacqueline Rogers         10 Victor Centr           1:11.01   3 
 10 Stephanie Wojnowski       11 East Irondeq           1:11.78   3 
 11 Marissa Dispenza          11 Batavia                1:12.07   3 
 12 Amy Schumacher            10 Irondequoit            1:12.46   2 
 13 Colleen Arnold            12 Hilton                 1:12.56   3 
 14 Genevieve Rotz            11 Canandaigua            1:13.13   2 
 15 Abby Bourcy               11 Penfield               1:13.30   3 
 16 Izzie Moll                 9 Fairport               1:13.40   2 
 17 Jing Chang                 9 Pittsford Me           1:13.55   1 
 18 Dakota Dugan              10 Webster Thom           1:13.80   1 
 19 Norah Arnold              10 Hilton                 1:13.84   2 
 20 Kate Erickson             12 Victor Centr           1:14.08   3 
 21 Zoe Herrick               12 Greece Athen           1:14.82   2 
 22 Abby Miller               10 Pittsford Me           1:15.27   2 
 23 Stephaine McAvoy          12 Greece Arcad           1:15.42   1 
 24 Kayla Rissew              12 Hilton                 1:16.49   1 
 25 Julia Gallagher            8 Canandaigua            1:17.78   2 
 26 Nicole Maltese             9 Batavia                1:19.03   1 
 27 Kasandra Diaz              9 Greece Olymp           1:23.18   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Colleen Yancey            12 Pittsford Me           7:31.47   10   
  2 Mary Kunigan              11 Hilton                 7:36.99    8   
  3 Sarah Cok                 11 Penfield               7:40.71    6   
  4 Tory Fahrenholz           10 Penfield               7:43.61    5   
  5 Clara Wagner              12 Irondequoit            7:50.56    4   
  6 Alexa Campbell            12 Brighton               7:57.10    3   
  7 Stephanie Wojnowski       11 East Irondeq           7:58.10    2   
  8 McKenzie Angus            10 Penfield               7:58.17    1   
  9 Lexi Peters                8 Rush-Henriet           8:04.88  
 10 Alyssa Kalen              10 Hilton                 8:05.01  
 11 Kristina Glitch           12 Rush-Henriet           8:16.36  
 12 Kelsie Canessa             9 Webster Schr           8:16.48  
 13 Giannina Popelka           9 Canandaigua            8:34.95  
 14 Moriah Martone            10 Spencerport            8:35.45  
 15 Jenna Williams            12 Honeoye Fall           8:50.44  
 16 Tayler Mitchell           12 Batavia               10:15.31  
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                        49.13   3  10   
  2 Penfield                                              50.76   3   8   
  3 Pittsford Mendon                                      50.79   3   6   
  4 Pittsford Sutherland                                  51.78   3   5   
  5 Webster Schroeder                                     52.10   3   4   
  6 Greece Arcadia                                        52.29   2   3   
  7 Gates-Chili                                           52.51   3   2   
  8 Fairport                                              52.56   2   1   
  9 Honeoye Falls-Lima                                    52.82   2 
 10 Hilton                                                53.05   2 
 11 Brighton                                              53.05   1 
 12 Batavia                                               53.10   3 
 13 Churchville-Chili                                     53.55   2 
 14 Greece Athena                                         53.84   1 
 15 Brockport                                             53.90   3 
 16 Greece Olympia                                        54.08   2 
 -- Victor Central                                           DQ   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Penfield                                            4:09.18   2  10   
  2 Hilton                                              4:12.20   2   8   
  3 Fairport                                            4:16.72   2   6   
  4 Batavia                                             4:18.90   2   5   
  5 Brighton                                            4:24.45   2   4   
  6 Pittsford Sutherland                                4:25.61   2   3   
  7 Honeoye Falls-Lima                                  4:27.78   2   2   
  8 Rush-Henrietta                                      4:37.76   1   1   
  9 Webster Schroeder                                   4:44.14   1 
 10 Greece Olympia                                      4:49.93   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pittsford Mendon                                    9:42.76   10   
  2 Penfield                                            9:47.33    8   
  3 Fairport                                           10:06.70    6   
  4 Webster Schroeder                                  10:09.60    5   
  5 Webster Thomas                                     10:11.86    4   
  6 Brockport                                          10:19.43    3   
  7 Pittsford Sutherland                               10:20.77    2   
  8 Batavia                                            10:22.33    1   
  9 Victor Central                                     10:25.33  
 10 Rush-Henrietta                                     10:30.16  
 11 Canandaigua                                        10:47.59  
 12 Hilton                                             10:47.61  
 13 Brighton                                           10:52.51  
 14 Greece Arcadia                                     11:20.02  
 
Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jessica Anderson           9 Canandaigua            5-00.00      1.52m  10   
  2 Jenna Berry                9 Pittsford Me          J5-00.00      1.52m   8   
  3 Jordan Silver             10 Penfield               4-10.00      1.47m   5.50
  3 Janella Hughes            12 Greece Arcad           4-10.00      1.47m   5.50
  5 Audrey Goldfarb           11 Honeoye Fall          J4-10.00      1.47m   4   
  6 Sarah Killip              10 Webster Schr          J4-10.00      1.47m   3   
  7 Harper Stewart            11 Penfield              J4-10.00      1.47m   1.50
  7 Ajia McIntyre             11 Greece Athen          J4-10.00      1.47m   1.50
  9 Sara Thomas               11 Webster Thom          J4-10.00      1.47m 
 10 Megan Farrell             12 Penfield              J4-10.00      1.47m 
 11 Meg Beiter                11 Fairport               4-08.00      1.42m 
 11 Carly Lydon               12 Churchville-           4-08.00      1.42m 
 11 Janelle Handley           11 Greece Athen           4-08.00      1.42m 
 11 Jessica Wolcott           12 Victor Centr           4-08.00      1.42m 
 15 Maria Canzoneri            9 Batavia                4-06.00      1.37m 
 15 Madison O'Brian           10 Penfield               4-06.00      1.37m 
 15 Emma Eastridge            10 Batavia                4-06.00      1.37m 
 18 Emily Rachfal             10 Brighton               4-04.00      1.32m 
 18 Rachel Willard            12 Fairport               4-04.00      1.32m 
 18 Hunter Filer              12 Victor Centr           4-04.00      1.32m 
 -- Santina Haas              12 Rush-Henriet                NH            
 -- Imani Waterford           11 Churchville-                NH            
 
Girls Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Zoe Camillaci             11 Hilton                10-06.00      3.20m  10   
  2 Sarah Pirnie              11 Hilton                10-00.00      3.04m   8   
  3 Earnie Burapan             9 Hilton               J10-00.00      3.04m   6   
  4 Taylor Haude              10 Hilton                 9-06.00      2.89m   5   
  5 Julia LaMotte-Gravante    10 Gates-Chili            9-00.00      2.74m   4   
  6 Kristyn Mott              11 Batavia               J9-00.00      2.74m   3   
  7 Madeline Leon             11 Pittsford Me           8-06.00      2.59m   1   
  7 Regan Maguire              8 Penfield               8-06.00      2.59m   1   
  7 Allegra Maxwell           10 Victor Centr           8-06.00      2.59m   1   
 10 Molly Luger               12 Penfield              J8-06.00      2.59m 
 11 Amanda Slack              11 Penfield              J8-06.00      2.59m 
 11 Erica Ellis                7 Gates-Chili           J8-06.00      2.59m 
 11 Ericah Roncone            10 Pittsford Me          J8-06.00      2.59m 
 14 Kara Rosenthel            11 Greece Arcad           8-00.00      2.43m 
 14 Elizabeth Babb            12 Spencerport            8-00.00      2.43m 
 14 Hunter Filer              12 Victor Centr           8-00.00      2.43m 
 14 Marina Scalise            12 Brighton               8-00.00      2.43m 
 14 Grace O'Brien             11 Honeoye Fall           8-00.00      2.43m 
 19 Breanna Clark             12 Batavia                7-06.00      2.28m 
 19 Laura Piazza              11 Honeoye Fall           7-06.00      2.28m 
 19 Lexine Wilkas             11 Irondequoit            7-06.00      2.28m 
 19 Hannah Roof               10 Honeoye Fall           7-06.00      2.28m 
 19 Alexis Duggan             10 Webster Schr           7-06.00      2.28m 
 24 Emily Vandereems          10 Canandaigua            7-00.00      2.13m 
 24 Lily Hoyser                9 Pittsford Me           7-00.00      2.13m 
 24 Katherine Lowenguth       11 Brighton               7-00.00      2.13m 
 24 Sarah Woerner             11 Canandaigua            7-00.00      2.13m 
 -- Shelby Keefer             12 Greece Olymp                NH            
 -- Abby McGahey               9 Canandaigua                 NH            
 
Girls Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Darcy DeAngelis           11 Spencerport           16-09.00      5.10m  10   
  2 Lanae-Tava Thomas          8 Rush-Henriet          16-07.50      5.06m   8   
  3 Dasia Barclay             10 Greece Olymp          16-01.50      4.91m   6   
  4 Davida Hawkes             12 Pittsford Su          15-10.75      4.84m   5   
  5 Tori Thompson             10 Rush-Henriet          15-08.00      4.77m   4   
  6 Harper Stewart            11 Penfield              15-07.75      4.76m   3   
  7 Meaghan Schwartz          11 Gates-Chili           15-06.00      4.72m   2   
  8 Lauren Bamford            12 Pittsford Me          15-05.50      4.71m   1   
  9 Aaliyah Holt              11 Greece Arcad         J15-05.50      4.71m 
 10 Lisa Huynh                11 Churchville-          15-00.75      4.59m 
 11 Anna Burgin               10 Webster Schr          15-00.00      4.57m 
 12 Elaina Alston              9 Irondequoit           14-11.50      4.55m 
 13 Earnie Burapan             9 Hilton                14-11.00      4.54m 
 14 Jordan Beckley            11 East Irondeq          14-10.50      4.53m 
 15 Alana Puma                10 Batavia               14-10.25      4.52m 
 16 Brianna Williams           9 Greece Olymp          14-09.50      4.50m 
 17 Sarah Wied                11 Canandaigua           14-08.50      4.48m 
 18 Colleen Eckl               9 Pittsford Me          14-07.50      4.45m 
 18 Rachel Willard            12 Fairport              14-07.50      4.45m 
 20 Sarah Funk                12 Webster Schr          14-07.00      4.44m 
 21 Kristyn Mott              11 Batavia               14-06.50      4.43m 
 21 Ka'ayla Jones             12 Pittsford Me          14-06.50      4.43m 
 23 Dana Cowley               10 Greece Arcad          14-03.75      4.36m 
 23 Megan Farrell             12 Penfield              14-03.75      4.36m 
 25 Meg Hubregsen             12 Honeoye Fall          14-03.50      4.35m 
 26 Maryanna Hauck            12 Brockport             14-02.50      4.33m 
 26 Makayla Armstrong          8 Batavia               14-02.50      4.33m 
 28 Olivia Lewis              10 Churchville-          14-01.50      4.30m 
 29 Shannon O'Leary           12 Honeoye Fall          14-00.50      4.27m 
 29 Julia Nicosia             11 Penfield              14-00.50      4.27m 
 31 Ayanna Simmons             8 Churchville-          14-00.25      4.27m 
 32 Megan Fenn                12 Victor Centr          13-11.50      4.25m 
 33 Alyssa DeMott             11 Canandaigua           13-11.00      4.24m 
 33 Ashley Jackson            12 Spencerport           13-11.00      4.24m 
 35 Terra Sheridan            12 Honeoye Fall          13-10.75      4.23m 
 36 Monica Mack                9 Webster Thom          13-08.25      4.17m 
 37 Harley DeNoto             12 Pittsford Su          13-04.00      4.06m 
 38 Breanna Clark             12 Batavia               13-03.00      4.03m 
 39 Malika BenSalama          10 Greece Arcad          12-06.50      3.82m 
 39 Kennedy Lyman             12 Gates-Chili           12-06.50      3.82m 
 41 Haley Brust               11 Hilton                11-11.00      3.63m 
 42 Sophia Dinehart            8 Batavia               11-00.50      3.36m 
 
Girls Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Davida Hawkes             12 Pittsford Su          36-05.00     11.09m  10   
  2 Darcy DeAngelis           11 Spencerport           35-05.00     10.79m   8   
  3 Kristyn Mott              11 Batavia               33-04.50     10.17m   6   
  4 Maryanna Hauck            12 Brockport             33-04.00     10.16m   5   
  5 Dasia Barclay             10 Greece Olymp          32-10.25     10.01m   4   
  6 Abby McGahey               9 Canandaigua           32-01.75      9.79m   3   
  7 Erika Tillotson            9 Victor Centr          31-09.00      9.67m   2   
  8 Jordan Beckley            11 East Irondeq          31-08.75      9.67m   1   
  9 Rachel Willard            12 Fairport              31-06.50      9.61m 
 10 Alyssa DeMott             11 Canandaigua           30-09.75      9.39m 
 11 Samantha Rogers            8 Brockport             30-09.50      9.38m 
 12 Elaina Alston              9 Irondequoit           30-09.00      9.37m 
 13 Colleen Eckl               9 Pittsford Me          30-07.00      9.32m 
 14 Leah Newman               12 Rush-Henriet          30-02.50      9.20m 
 15 Bailey Hinzo              10 Penfield              30-02.25      9.20m 
 16 Regan Maguire              8 Penfield              29-11.75      9.13m 
 17 Madeline Leon             11 Pittsford Me          29-05.25      8.97m 
 18 Emily Borden              12 Honeoye Fall          28-10.25      8.79m 
 19 Janelle Handley           11 Greece Athen          28-09.25      8.76m 
 20 Claire Finnerty           12 Greece Arcad          28-07.00      8.71m 
 21 Renee LeBlanc              9 Fairport              28-03.25      8.61m 
 22 Kasandra Diaz              9 Greece Olymp          27-07.75      8.42m 
 23 Anna Burgin               10 Webster Schr          27-03.50      8.31m 
 -- Jessica Anderson           9 Canandaigua               FOUL            
 
Girls Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Chinue Omeri              11 East Irondeq          37-11.50     11.56m  10   
  2 Victoire Kothor           12 Greece Athen          36-02.25     11.02m   8   
  3 Brianna Lewis             12 Rush-Henriet          35-04.00     10.76m   6   
  4 Steevie Hill              12 Victor Centr          33-06.75     10.22m   5   
  5 Leah Hulbert              10 Rush-Henriet          33-04.25     10.16m   4   
  6 Megan Smith               11 Brockport             32-01.50      9.79m   3   
  7 Celia Flynn                9 Batavia               31-07.25      9.63m   2   
  8 Lily Robinson              9 Brockport             31-06.50      9.61m   1   
  9 Deanna Lane               12 Canandaigua           31-00.75      9.46m 
 10 Krystal Bradley           11 Webster Thom          31-00.00      9.44m 
 11 Brealle Brown             10 Rush-Henriet          30-07.25      9.32m 
 12 Rachel Richenberg         10 Canandaigua           30-02.00      9.19m 
 13 Sarah Payne               12 Victor Centr          29-11.25      9.12m 
 14 Nijah Smith                9 Penfield              29-11.00      9.11m 
 15 Rachel Cassorla           11 Webster Schr          29-04.25      8.94m 
 16 Samantha Shannon          11 Hilton                28-11.25      8.82m 
 17 Jimhye Manor               9 Rush-Henriet          28-02.75      8.60m 
 17 Brittany Reisinger        12 Fairport              28-02.75      8.60m 
 19 Siniyah Sutton-Barton     12 Churchville-          28-02.00      8.58m 
 20 Alexa Guzman              10 Fairport              28-01.50      8.57m 
 21 Elizabeth Emerson         11 Batavia               27-11.75      8.52m 
 22 Taylor Himes              10 Honeoye Fall          27-11.00      8.50m 
 23 Ivanna Vorobets           12 Webster Schr          27-04.50      8.34m 
 24 TeSarah Owens             12 Victor Centr          26-09.00      8.15m 
 25 Zoe Vaughn                12 Churchville-          26-07.25      8.10m 
 26 Carolyn Tanski            10 Greece Olymp          26-05.25      8.05m 
 27 Sydney Kirven             12 Penfield              26-01.00      7.95m 
 28 Gillian Kurtic             9 Honeoye Fall          25-09.00      7.84m 
 29 Gabrielle Bell            11 Fairport              25-08.25      7.82m 
 30 MarShae Smith             10 Rush-Henriet          25-04.50      7.73m 
 31 Taylor Lombardo           12 Pittsford Me          25-00.75      7.63m 
 32 Geralyn Halmond           11 Brockport             24-11.00      7.59m 
 33 Sarah Whiteside           12 Spencerport           24-10.00      7.56m 
 34 Kareyne Mendez            12 Greece Olymp          23-10.25      7.27m 
 
Girls Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Steevie Hill              12 Victor Centr            113-04     34.54m  10   
  2 Geralyn Halmond           11 Brockport               100-00     30.48m   8   
  3 Brianna Lewis             12 Rush-Henriet             93-05     28.47m   6   
  4 Leah Hulbert              10 Rush-Henriet             91-03     27.81m   5   
  5 Rebecca Rock              10 Penfield                 91-01     27.76m   4   
  6 Rachel Cassorla           11 Webster Schr             89-02     27.17m   3   
  7 Megan Smith               11 Brockport                89-01     27.15m   2   
  8 Victoire Kothor           12 Greece Athen             88-06     26.97m   1   
  9 Krystal Bradley           11 Webster Thom             87-05     26.64m 
  9 Brianna Young              8 Brockport                87-05     26.64m 
 11 Samantha Bahr             12 Rush-Henriet             86-01     26.23m 
 12 Deanna Lane               12 Canandaigua              85-03     25.98m 
 13 Taylor Himes              10 Honeoye Fall             84-09     25.83m 
 14 Gillian Kurtic             9 Honeoye Fall             83-11     25.57m 
 15 Brittany Reisinger        12 Fairport                 83-02     25.34m 
 16 Chinue Omeri              11 East Irondeq             82-11     25.27m 
 17 Siniyah Sutton-Barton     12 Churchville-             80-01     24.40m 
 18 Nijah Smith                9 Penfield                 78-07     23.95m 
 19 Elizabeth Emerson         11 Batavia                  78-03     23.85m 
 20 Gabrielle Bell            11 Fairport                 77-10     23.72m 
 21 Brealle Brown             10 Rush-Henriet             77-06     23.62m 
 22 Zoe Vaughn                12 Churchville-             77-00     23.46m 
 22 Alexa Bartosiewicz        12 Penfield                 77-00     23.46m 
 24 Ivanna Vorobets           12 Webster Schr             76-09     23.39m 
 25 Lily Robinson              9 Brockport                75-11     23.13m 
 26 Charlotte Jarvis          10 Penfield                 75-10     23.11m 
 27 Rachel Foster             11 Canandaigua              74-03     22.63m 
 28 Sarah Payne               12 Victor Centr             73-10     22.50m 
 29 Dora Devay                12 Batavia                  72-10     22.19m 
 30 Cecelia Loeffler           9 Canandaigua              70-04     21.43m 
 31 Alexa Guzman              10 Fairport                 69-08     21.23m 
 32 Natalie Amico              9 Batavia                  68-10     20.98m 
 33 Taylor Lombardo           12 Pittsford Me             68-05     20.85m 
 34 Olivia Britton            12 Victor Centr             68-00     20.72m 
 35 Celia Flynn                9 Batavia                  67-07     20.59m 
 36 Hannah Rolfe               9 Canandaigua              66-05     20.24m 
 36 TeSarah Owens             12 Victor Centr             66-05     20.24m 
 38 Christophene Robinson     10 Irondequoit              63-06     19.35m 
 39 Courtney Jones            12 Batavia                  58-09     17.90m 
 40 Rachel Shadler            11 Irondequoit              58-04     17.78m 
 41 Kayia Phipps              12 Greece Olymp             54-02     16.51m 
 -- Samantha Shannon          11 Hilton                    FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebekah White             12 Spencerport            2:29.86     695
  2 Ann Bisognano             11 Pittsford Su           2:35.88     621
  3 Taylor Alloco              9 Hilton                 2:44.23     525
  4 Janay Mull                12 Rush-Henriet           2:45.23     514
  5 Amanda Woodard            10 Pittsford Me           2:46.28     503
  6 Eva Janofsky              11 Batavia                2:54.42     419
  7 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me           2:55.71     406
  8 Eboni Jackson             10 Penfield               2:56.71     396
  9 Isabella Delisanti        10 Penfield               2:58.45     380
 10 Allison Wagner            10 Canandaigua            3:00.08     364
 11 Taylor Samuel             11 Fairport               3:04.04     329
 12 Celina Lilliquist         10 Canandaigua            3:04.53     324
 13 Elena Santo               11 Greece Olymp           3:11.33     267
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Janay Mull                12 Rush-Henriet             17.68   1    522
  2 Eboni Jackson             10 Penfield                 17.88   2    501
  3 Rebekah White             12 Spencerport              18.03   2    485
  4 Taylor Samuel             11 Fairport                 18.37   2    451
  5 Ann Bisognano             11 Pittsford Su             18.46   1    442
  6 Isabella Delisanti        10 Penfield                 18.57   2    431
  7 Allison Wagner            10 Canandaigua              18.64   2    424
  8 Amanda Woodard            10 Pittsford Me             19.83   1    316
  9 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me             20.29   1    279
 10 Elena Santo               11 Greece Olymp             20.34   1    275
 11 Taylor Alloco              9 Hilton                   21.23   2    208
 12 Eva Janofsky              11 Batavia                  21.67   2    178
 13 Celina Lilliquist         10 Canandaigua              21.98   1    159
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Janay Mull                12 Rush-Henriet             1.42m    4-07.75    534
  1 Eboni Jackson             10 Penfield                 1.42m    4-07.75    534
  3 Taylor Samuel             11 Fairport                 1.37m    4-06.00    481
  3 Elena Santo               11 Greece Olymp             1.37m    4-06.00    481
  5 Isabella Delisanti        10 Penfield                 1.32m    4-04.00    429
  5 Amanda Woodard            10 Pittsford Me             1.32m    4-04.00    429
  5 Rebekah White             12 Spencerport              1.32m    4-04.00    429
  8 Ann Bisognano             11 Pittsford Su             1.27m    4-02.00    379
  8 Taylor Alloco              9 Hilton                   1.27m    4-02.00    379
 10 Celina Lilliquist         10 Canandaigua              1.22m    4-00.00    331
 10 Allison Wagner            10 Canandaigua              1.22m    4-00.00    331
 10 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me             1.22m    4-00.00    331
 10 Eva Janofsky              11 Batavia                  1.22m    4-00.00    331
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rebekah White             12 Spencerport              4.61m   15-01.50    456
  2 Allison Wagner            10 Canandaigua              4.52m   14-10.00    433
  3 Eboni Jackson             10 Penfield                 4.21m   13-09.75    357
  4 Elena Santo               11 Greece Olymp             4.14m   13-07.00    340
  5 Taylor Alloco              9 Hilton                   4.09m   13-05.00    329
  6 Ann Bisognano             11 Pittsford Su             3.97m   13-00.25    301
  7 Isabella Delisanti        10 Penfield                 3.88m   12-08.75    281
  8 Taylor Samuel             11 Fairport                 3.83m   12-06.75    270
  9 Amanda Woodard            10 Pittsford Me             3.78m   12-05.00    259
 10 Eva Janofsky              11 Batavia                  3.52m   11-06.75    204
 11 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me             3.41m   11-02.25    182
 12 Celina Lilliquist         10 Canandaigua              3.22m   10-06.75    146
 -- Janay Mull                12 Rush-Henriet              FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ann Bisognano             11 Pittsford Su             7.94m   26-00.75    395
  2 Allison Wagner            10 Canandaigua              7.86m   25-09.50    390
  3 Rebekah White             12 Spencerport              7.51m   24-07.75    368
  4 Janay Mull                12 Rush-Henriet             7.23m   23-08.75    350
  5 Isabella Delisanti        10 Penfield                 6.61m   21-08.25    310
  6 Elena Santo               11 Greece Olymp             6.55m   21-06.00    306
  7 Eva Janofsky              11 Batavia                  6.34m   20-09.75    293
  8 Taylor Samuel             11 Fairport                 6.27m   20-07.00    288
  9 Amanda Woodard            10 Pittsford Me             6.07m   19-11.00    276
 10 Taylor Alloco              9 Hilton                   6.04m   19-09.75    274
 11 Eboni Jackson             10 Penfield                 5.79m   19-00.00    258
 12 Celina Lilliquist         10 Canandaigua              5.61m   18-05.00    247
 13 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me             4.90m   16-01.00    202
 
Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebekah White             12 Spencerport               2433   10   
  2 Ann Bisognano             11 Pittsford Su              2138    8   
  3 Eboni Jackson             10 Penfield                  2046    6   
  4 Allison Wagner            10 Canandaigua               1942    5   
  5 Janay Mull                12 Rush-Henriet              1920    4   
  6 Isabella Delisanti        10 Penfield                  1831    3   
  7 Taylor Samuel             11 Fairport                  1819    2   
  8 Amanda Woodard            10 Pittsford Me              1783    1   
  9 Taylor Alloco              9 Hilton                    1715  
 10 Elena Santo               11 Greece Olymp              1669  
 11 Eva Janofsky              11 Batavia                   1425  
 12 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me              1400  
 13 Celina Lilliquist         10 Canandaigua               1207  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carnell Noble             11 Greece Olymp             11.00   4  10   
  2 Joe Mendola               11 Greece Arcad             11.19   4   8   
  3 Jared Hemmingway          12 Victor Centr             11.48   4   6   
  4 Myles Watts               11 Rush-Henriet             11.49   3   5   
  5 Parris Strickland         11 Brighton                 11.49   4   4   
  6 Brentan Peterson          10 Rush-Henriet             11.57   3   3   
  7 Tremaine Moore            10 Greece Olymp             11.61   4   2   
  8 Will Mangiamele           12 Pittsford Su             11.62   4   1   
  9 Brandon Stevenson         12 Batavia                  11.74   4 
 10 Patrick Hardy             12 Webster Thom             11.83   3 
 11 Richard Powell            12 Gates-Chili              11.85   3 
 12 Mark Lukomsky             11 Hilton                   11.85   2 
 13 Alex Siracusa             11 Churchville-             11.87   3 
 14 Shane Presley             10 Greece Olymp             11.88   2 
 15 Trevor Lacz               11 Honeoye Fall             11.89   3 
 16 Matt Colway               12 Webster Thom             11.92   3 
 17 Jared Sarlo               12 Hilton                   11.98   2 
 18 Dustin Ngo                11 Greece Arcad             11.99   3 
 19 Gavin Drabik              12 Penfield                 12.09   1 
 20 Charlie Ippoltio          10 Victor Centr             12.13   2 
 21 Dekwon Wilson             10 Rush-Henriet             12.14   2 
 22 Rakim Cooper               9 Greece Arcad             12.25   2 
 23 Kevin Thapa               12 Brighton                 12.31   1 
 24 Brok Martin               12 Canandaigua              12.35   2 
 25 Marston Brown             12 Brighton                 12.45   1 
 26 Mitchell Haefele          11 Victor Centr             12.54   2 
 27 Ben Caton                 12 Pittsford Me             12.57   1 
 28 Collin Garrison           12 Brockport                12.77   1 
 29 Jevontae Leslie            9 Greece Athen             12.93   1 
 30 Myles Nicholas            12 Irondequoit              13.01   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carnell Noble             11 Greece Olymp             22.08   4  10   
  2 Joe Mendola               11 Greece Arcad             22.47   4   8   
  3 Calvary Rogers            11 Greece Athen             22.74   4   6   
  4 Eric Zemaitis             12 Spencerport              22.84   4   5   
  5 Parris Strickland         11 Brighton                 22.91   4   4   
  6 Jared Hemmingway          12 Victor Centr             23.26   4   3   
  7 Myles Watts               11 Rush-Henriet             23.58   4   2   
  8 Derek Swarthout           12 Penfield                 23.87   3   1   
  9 Ryan Kenney               11 Rush-Henriet             24.00   2 
 10 Shane Presley             10 Greece Olymp             24.02   3 
 11 Richard Powell            12 Gates-Chili              24.12   3 
 12 Julio Santos              12 Greece Athen             24.18   4 
 13 Dylan Turcott             12 Webster Schr             24.27   2 
 14 David Brannigan           11 Webster Thom             24.29   3 
 15 Mark Lukomsky             11 Hilton                   24.36   2 
 16 Bill Colmerauer           12 Canandaigua              24.37   2 
 17 Tracey Harrison           10 Hilton                   24.45   3 
 18 Patrick Hardy             12 Webster Thom             24.63   2 
 19 Jaysen Wylie              10 Batavia                  24.66   3 
 20 Matt Allchin              12 Penfield                 25.10   1 
 21 Chris Young               11 Spencerport              25.29   3 
 22 Andrew Jobling            12 Pittsford Su             25.32   1 
 23 Ben Caton                 12 Pittsford Me             25.43   2 
 24 Collin Garrison           12 Brockport                25.92   1 
 25 Bradley Boester           12 East Irondeq             26.32   1 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Calvary Rogers            11 Greece Athen             49.92   4  10   
  2 Carnell Noble             11 Greece Olymp             49.96   4   8   
  3 Derek Swarthout           12 Penfield                 50.87   4   6   
  4 Ji-ren Hailey             12 Fairport                 51.49   4   5   
  5 Paul Henry                11 Rush-Henriet             52.04   3   4   
  6 Matt Colway               12 Webster Thom             52.22   4   3   
  7 Jim Keneally              10 Pittsford Me             52.29   4   2   
  8 Jason J. Hall             11 Victor Centr             52.57   4   1   
  9 Sean Corcoran             12 Pittsford Me             52.82   2 
 10 David Brannigan           11 Webster Thom             53.17   2 
 11 Robert Dalheim            12 Brockport                53.29   3 
 12 Daniel Reger              10 Spencerport              53.58   3 
 13 Bill Colmerauer           12 Canandaigua              53.59   3 
 14 Sean Gublo                10 Greece Athen             53.99   2 
 15 Jarrett Laskett           11 Batavia                  54.00   3 
 16 Carl Aaron                11 Gates-Chili              54.20   3 
 17 Tracey Harrison           10 Hilton                   54.23   4 
 18 AJ Muoio                  11 Rush-Henriet             54.28   1 
 19 Isaak Valoshka            11 Churchville-             54.29   2 
 20 Ryan O'Sullivan           12 Victor Centr             54.30   2 
 21 Josh Alexander            12 Canandaigua              54.40   1 
 22 Idrissa Kabba             12 Greece Olymp             54.64   1 
 23 Jordan Wohlfeld           12 Honeoye Fall             54.92   1 
 24 Kyle Cutri                11 Canandaigua              55.41   2 
 25 Stephen Chess             12 Brighton                 56.15   1 
 26 Daniel Traver             11 Fairport                 57.52   1 
 27 Zachary Vaughn            10 Churchville-             58.36   2 
 28 Ryan Alaimo               12 Pittsford Su             59.12   1 
 29 Bradley Boester           12 East Irondeq             59.16   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Conor Delaney             12 Webster Schr           1:58.95   3  10   
  2 Britt Kaukeinen           10 Irondequoit            1:59.69   3   8   
  3 Jason T. Hall             12 Victor Centr           2:00.94   3   6   
  4 Seamus Sargeant           12 Fairport               2:01.62   3   5   
  5 Patrick Regan             12 Pittsford Su           2:02.75   3   4   
  6 Josh Dyrland              12 Irondequoit            2:02.89   3   3   
  7 Zak Simpson               12 Brighton               2:03.30   3   2   
  8 Tim Willaims              11 Victor Centr           2:04.25   3   1   
  9 Jack Gillooly             11 Penfield               2:04.86   2 
 10 Matthew Orcutt            10 Fairport               2:05.10   2 
 11 Fletcher Lill             11 Webster Thom           2:05.84   2 
 12 Justin Schramm             9 Greece Arcad           2:06.07   2 
 13 Matt Geraci               11 Honeoye Fall           2:06.45   3 
 14 Tommy Barbaccia           12 Pittsford Me           2:06.50   1 
 15 Brandon Callahan          11 Brockport              2:06.88   2 
 16 Nathan Doyle              12 Pittsford Me           2:06.89   3 
 17 Chad Gueli                11 Pittsford Su           2:07.28   1 
 18 Jasper Suhr               10 Webster Thom           2:07.65   1 
 19 Ray McBride               12 Webster Schr           2:07.89   2 
 20 John Looby                12 Irondequoit            2:07.92   2 
 21 Matt Tellstone            11 Victor Centr           2:10.17   2 
 22 Patrick Queiroz           11 Pittsford Me           2:10.49   2 
 23 Josh Alexander            12 Canandaigua            2:11.25   1 
 24 Eric Dilaura              11 Batavia                2:11.27   2 
 25 Cole Gublo                10 Greece Athen           2:11.58   1 
 26 Cole Viavattene            8 Spencerport            2:12.33   1 
 27 Tim Olmsted               11 Spencerport            2:13.79   1 
 28 Isaak Valoshka            11 Churchville-           2:16.55   1 
 29 Luke Sanders              12 Greece Arcad           2:17.61   1 
 30 Chris Suarez              12 East Irondeq           2:38.05   1 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brian Northrup            12 Greece Arcad           4:26.85   2  10   
  2 George Mertens            12 Victor Centr           4:28.50   2   8   
  3 Kevin Witt                12 Webster Thom           4:29.12   2   6   
  4 Keith Johnson             12 Webster Thom           4:29.46   2   5   
  5 Britt Kaukeinen           10 Irondequoit            4:30.95   2   4   
  6 Coleman Roach             10 Honeoye Fall           4:31.18   2   3   
  7 Isaac Goodman             10 Pittsford Me           4:31.26   2   2   
  8 Drew Schmitt              10 Brighton               4:31.46   2   1   
  9 Justin Shaffer            11 Webster Schr           4:34.75   2 
 10 Bailey Plummer            11 Spencerport            4:36.05   2 
 11 James Anderson            12 Greece Athen           4:36.30   1 
 12 Griffin Fitzsimmons       10 Victor Centr           4:36.31   1 
 13 Griffin Hess              10 Pittsford Me           4:36.56   2 
 14 Kevin Dooley              11 Pittsford Me           4:37.58   2 
 15 Jonah Simpson              9 Brighton               4:37.65   2 
 16 Josh Goldstein            12 Webster Thom           4:37.87   2 
 17 Kevin Killigrew           11 Webster Schr           4:38.11   1 
 18 Brian Swider              12 Fairport               4:38.69   1 
 19 Justin Vestri             11 Webster Thom           4:38.73   1 
 20 Paul Dellinger             9 Brighton               4:39.16   1 
 21 Noah Young                12 Pittsford Su           4:40.60   1 
 22 Will Corbett              11 Pittsford Su           4:41.55   1 
 23 Patrick Queiroz           11 Pittsford Me           4:42.87   1 
 24 Will Ronchetti            12 Brighton               4:45.26   2 
 25 Ty Demmer                 12 Batavia                4:45.57   1 
 26 Mike Mallow               10 Fairport               4:45.69   2 
 27 Mason Vodacek             11 Brighton               4:46.14   2 
 28 Robbie Berndt             11 Pittsford Me           4:46.71   1 
 29 David Grouse              12 Fairport               4:50.96   1 
 30 Joshua Johnson            12 Gates-Chili            4:53.83   1 
 31 Cal Robinson              12 Penfield               5:02.32   1 
 32 Nick Terrigino            12 Webster Schr           5:14.09   1 
 33 Matt Lindke               12 Webster Thom           5:23.62   1 
 34 Chris Suarez              12 East Irondeq           5:38.79   1 
 
Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mickey Burke              12 Rush-Henriet           9:13.02   2  10   
  2 Tyler Ranke               12 Hilton                 9:23.27   2   8   
  3 Nick Neamtu               10 Webster Thom           9:37.12   2   6   
  4 Nathan Yost               12 Victor Centr           9:40.89   2   5   
  5 Matt Geraci               11 Honeoye Fall           9:49.91   2   4   
  6 Evan Feigel               11 Pittsford Me           9:55.71   2   3   
  7 Tommy Kolaniewicz         12 Greece Athen           9:57.88   2   2   
  8 Brad Farnham               9 Penfield               9:59.16   2   1   
  9 Sean Welch                11 Webster Thom          10:02.74   2 
 10 Noah Michaels             12 Fairport              10:02.92   2 
 11 Connor Green              12 Pittsford Me          10:03.84   2 
 12 Ben Whitman               12 Webster Thom          10:05.74   2 
 13 Olivier Hatta             12 Fairport              10:06.40   2 
 14 Nathan Lawler              8 Pittsford Me          10:10.07   1 
 15 Ben Shelton               12 Irondequoit           10:15.11   1 
 16 Aiden Tolley               9 Pittsford Me          10:21.56   1 
 17 Nick Spinosa              10 Spencerport           10:25.91   1 
 18 Zach Lyons                12 Webster Schr          10:28.07   2 
 19 Bobby Gaffney             12 Pittsford Su          10:29.43   1 
 20 Stephen Loce              10 Webster Thom          10:31.77   1 
 21 Derek Smith               11 Greece Arcad          10:32.45   1 
 22 Ryan Young                10 Pittsford Me          10:34.28   1 
 23 Ryan Burnham              11 Fairport              10:40.08   1 
 24 Paul Suflita               9 Greece Arcad          10:41.55   1 
 25 Ryan Shaw                 12 Webster Thom          10:46.66   1 
 26 Caleb Enis                12 Brighton              10:53.19   1 
 27 Nate Barrot               10 Canandaigua           10:58.86   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alex Egeli                12 Batavia                  15.29   3  10   
  2 Matt Barton               11 Victor Centr             15.32   3   8   
  3 Alex Wiegand              12 Greece Athen             15.74   3   6   
  4 Jayon Frater               9 Brockport                16.04   3   5   
  5 Jack McDonald             11 Honeoye Fall             16.28   2   4   
  6 Conor Firkins             12 Hilton                   16.38   2   3   
  7 Jake Mosele               12 Hilton                   16.64   3   2   
  8 Josh Bailey               12 Greece Olymp             16.73   3   1   
  9 Tyler Mitchell            12 Greece Athen             16.83   2 
 10 Dan Guidarelli            11 Victor Centr             16.88   2 
 11 Brandon Jermyn            12 Spencerport              17.15   2 
 12 Mike Kahovec              12 Victor Centr             17.28   2 
 13 Ryan Ellis                12 Gates-Chili              17.78   2 
 14 Nick O'Neil               12 Irondequoit              17.97   2 
 15 William Estey             12 Penfield                 18.25   1 
 16 Brandon Ottenschot        10 Webster Thom             18.28   1 
 17 Danny Mot                 11 Pittsford Su             18.70   1 
 18 Sean Quinn                12 Churchville-             19.02   1 
 19 Anthony Clark             11 Gates-Chili              20.57   3 
 20 Jason Chukwu              12 Greece Athen             22.22   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alex Egeli                12 Batavia                  54.87   3  10   
  2 Matt Barton               11 Victor Centr             56.54   3   8   
  3 Alex Wiegand              12 Greece Athen             56.60   3   6   
  4 Tyler Mitchell            12 Greece Athen             58.71   3   5   
  5 Brandon Jermyn            12 Spencerport              59.40   3   4   
  6 Brandon Ottenschot        10 Webster Thom           1:00.25   3   3   
  7 Ethan Maguire             11 Penfield               1:00.49   3   2   
  8 Dilan Campbell            10 Rush-Henriet           1:00.64   2   1   
  9 Mike Kahovec              12 Victor Centr           1:00.89   3 
 10 Bradley Baccaro           11 Fairport               1:01.51   2 
 11 Nick O'Neil               12 Irondequoit            1:02.42   2 
 12 Andy Rogers               12 Rush-Henriet           1:02.52   1 
 13 Khaleel Fenn               9 Fairport               1:02.56   2 
 14 Ben Zeller                11 Greece Arcad           1:02.79   1 
 15 Dan Post                  11 Victor Centr           1:02.88   1 
 16 Peter Mallery             12 Webster Schr           1:03.26   2 
 17 Alpha Barry               10 Greece Olymp           1:04.81   2 
 18 Jake Mosele               12 Hilton                 1:05.33   2 
 19 Aidan Dunn                11 Pittsford Me           1:06.58   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Josh Dyrland              12 Irondequoit            9:35.28   10   
  2 Connor Green              12 Pittsford Me           9:55.48    8   
  3 Luke Shanahan             12 Victor Centr          10:05.69    6   
  4 James White               12 Fairport              10:16.92    5   
  5 Mike Kozlowski            12 Penfield              10:23.39    4   
  6 Patrick Downey            10 Pittsford Su          10:27.63    3   
  7 Kyle Richards             11 East Irondeq          10:30.56    2   
  8 Macrae Kozody             10 Fairport              10:40.35    1   
  9 Jason Kuperberg           12 Pittsford Me          10:42.66  
 10 Nolan Hoh                 10 Honeoye Fall          10:43.84  
 11 Justin Young              12 Spencerport           10:47.34  
 12 Owen Memelo               11 Churchville-          10:58.05  
 13 Peter Mallery             12 Webster Schr          11:00.10  
 14 Elijah Swertfeger         12 Greece Olymp          11:12.73  
 15 Nate Cornell              12 Batavia               11:28.64  
 16 Tyler Urckfitz            12 Honeoye Fall          11:50.69  
 17 Chris Franco              12 Gates-Chili           13:01.06  
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Greece Olympia                                        43.75   2  10   
  2 Webster Thomas                                        44.48   2   8   
  3 Batavia                                               44.57   2   6   
  4 Rush-Henrietta                                        44.58   2   5   
  5 Honeoye Falls-Lima                                    44.88   2   4   
  6 Hilton                                                46.21   2   3   
  7 Brighton                                              46.61   1   2   
  8 Fairport                                              46.82   2   1   
  9 Churchville-Chili                                     46.94   1 
 10 Victor Central                                        47.57   2 
 11 Penfield                                              47.69   1 
 12 Greece Arcadia                                        48.37   1 
 13 Brockport                                             52.61   1 
 -- Pittsford Sutherland                                     DQ   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Victor Central                                      3:25.60   2  10   
       1:42.309 (1:42.309)          2:33.881 (51.572)          3:25.596 (51.716)
  2 Greece Athena                                       3:29.46   2   8   
       1:47.153 (1:47.153)          2:39.733 (52.580)          3:29.457 (49.725)
  3 Brighton                                            3:30.11   2   6   
       1:46.451 (1:46.451)          2:40.467 (54.016)          3:30.105 (49.638)
  4 Honeoye Falls-Lima                                  3:32.23   2   5   
       1:47.935 (1:47.935)          2:39.560 (51.626)          3:32.222 (52.663)
  5 Penfield                                            3:36.76   2   4   
       1:51.229 (1:51.229)          2:45.815 (54.586)          3:36.756 (50.942)
  6 Greece Arcadia                                      3:36.77   1   3   
       2:44.364 (2:44.364)          3:36.765 (52.402)
  7 Hilton                                              3:38.30   2   2   
           54.702 (54.702)        3:38.296 (2:43.595)
  8 Pittsford Sutherland                                3:39.18   1   1   
       2:44.710 (2:44.710)          3:39.178 (54.468)
  9 Fairport                                            3:42.16   2 
       1:52.573 (1:52.573)          2:47.622 (55.050)          3:42.154 (54.533)
 10 Batavia                                             3:44.82   1 
       2:45.240 (2:45.240)          3:44.819 (59.580)
 11 Webster Schroeder                                   3:47.76   1 
       2:52.236 (2:52.236)          3:47.754 (55.519)
 12 Greece Olympia                                      3:53.08   1 
       2:55.553 (2:55.553)          3:53.073 (57.520)
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      8:09.01   10   
       2:04.727 (2:04.727)        4:11.763 (2:07.037)        6:12.426 (2:00.664)
       8:09.002 (1:56.576)
  2 Fairport                                            8:25.18    8   
       2:04.895 (2:04.895)        4:09.227 (2:04.332)        6:19.234 (2:10.007)
       8:25.178 (2:05.945)
  3 Pittsford Mendon                                    8:26.88    6   
       2:05.973 (2:05.973)        4:15.603 (2:09.630)        6:24.264 (2:08.662)
       8:26.879 (2:02.615)
  4 Webster Schroeder                                   8:37.27    5   
       2:06.563 (2:06.563)        4:17.552 (2:10.989)        6:25.834 (2:08.283)
       8:37.265 (2:11.431)
  5 Penfield                                            8:40.81    4   
       2:09.551 (2:09.551)        4:19.340 (2:09.790)        6:31.060 (2:11.720)
       8:40.802 (2:09.743)
  6 Webster Thomas                                      8:41.99    3   
       2:13.727 (2:13.727)        4:26.576 (2:12.850)        6:38.501 (2:11.926)
       8:41.989 (2:03.488)
  7 Pittsford Sutherland                                8:44.36    2   
       2:09.626 (2:09.626)        4:26.279 (2:16.654)        6:34.567 (2:08.288)
       8:44.351 (2:09.785)
  8 Batavia                                             8:46.76    1   
       2:17.339 (2:17.339)        4:30.440 (2:13.101)        6:40.528 (2:10.088)
       8:46.756 (2:06.229)
  9 Hilton                                              8:51.09  
       2:17.018 (2:17.018)        4:22.557 (2:05.540)        6:40.783 (2:18.226)
       8:51.083 (2:10.301)
 10 Greece Athena                                       9:18.39  
       2:11.802 (2:11.802)        4:40.410 (2:28.609)        6:54.263 (2:13.853)
       9:18.381 (2:24.118)
 11 Greece Olympia                                      9:20.85  
       2:13.727 (2:13.727)           2:21.506 (7.780)        4:38.694 (2:17.189)
       9:20.849 (4:42.156)
 12 Brockport                                           9:26.49  
       2:15.089 (2:15.089)        7:08.233 (4:53.144)           7:08.236 (0.004)
       9:26.485 (2:18.250)
 -- Greece Arcadia                                          DNF  
       2:03.511 (2:03.511)
 
Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nick Marlin               12 Greece Athen           6-03.00      1.90m  10   
  2 Malachi Chenault          10 Batavia                6-00.00      1.82m   8   
  3 Kevin Knightner           12 Greece Olymp          J6-00.00      1.82m   6   
  4 Bryan Short               12 Greece Arcad          J6-00.00      1.82m   5   
  5 Jake Thide                11 Irondequoit           J6-00.00      1.82m   4   
  6 Jarrett Laskett           11 Batavia                5-10.00      1.77m   3   
  7 Ke'on Peterkin            11 Greece Athen          J5-10.00      1.77m   2   
  8 Fardan Allen              11 Rush-Henriet          J5-10.00      1.77m   1   
  9 Xavier McGee              10 Greece Arcad           5-08.00      1.72m 
  9 Spencer Stokes            12 Penfield               5-08.00      1.72m 
  9 Fidel Norris              10 Greece Arcad           5-08.00      1.72m 
  9 Jack Mikols               11 Churchville-           5-08.00      1.72m 
 13 Devin Woodyard            10 Brighton               5-06.00      1.67m 
 13 Jack McDonald             11 Honeoye Fall           5-06.00      1.67m 
 13 Gavin Drabik              12 Penfield               5-06.00      1.67m 
 13 Connor Owen               11 Fairport               5-06.00      1.67m 
 13 Andy Hossenlopp           12 Penfield               5-06.00      1.67m 
 13 Noah McDonald             12 Penfield               5-06.00      1.67m 
 13 Sean Mullings             12 Fairport               5-06.00      1.67m 
 13 Matt Ford                 11 Greece Arcad           5-06.00      1.67m 
 21 Xavia Brooks              11 Greece Olymp           5-04.00      1.62m 
 21 Nick Mitrano               9 Fairport               5-04.00      1.62m 
 21 Savano Edwards            12 Hilton                 5-04.00      1.62m 
 24 Dane DiMaria              12 Hilton                 5-02.00      1.57m 
 -- Ryan O'Sullivan           12 Victor Centr                NH            
 -- Zachary Briggs             9 Pittsford Me                NH            
 
Boys Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kevin Palmisano           11 Canandaigua           13-10.00      4.21m  10   
  2 Timo Krapf                12 Pittsford Su          12-06.00      3.81m   8   
  3 Terry Taylor              10 Greece Olymp         J12-06.00      3.81m   6   
  4 Ethan Maguire             11 Penfield              12-00.00      3.65m   5   
  5 Noah McDonald             12 Penfield             J12-00.00      3.65m   4   
  6 Anthony Nguyen            11 Greece Olymp         J12-00.00      3.65m   3   
  7 Lee Matthews              11 Honeoye Fall         J12-00.00      3.65m   2   
  8 Danny Schuhmacher         11 Penfield              11-06.00      3.50m   1   
  9 Christopher Carlson       11 Brockport             11-00.00      3.35m 
  9 Aaron Appelle             12 Brighton              11-00.00      3.35m 
  9 Ian Crowley Perry         11 Brighton              11-00.00      3.35m 
  9 Andrew Guglielmo          12 Rush-Henriet          11-00.00      3.35m 
 13 Jake Nichols              12 Batavia               10-06.00      3.20m 
 13 James Patton              11 Honeoye Fall          10-06.00      3.20m 
 13 Brad Alexander            12 Honeoye Fall          10-06.00      3.20m 
 16 Dylan DelConte             8 Gates-Chili           10-00.00      3.04m 
 16 Roman Sagan                9 Brockport             10-00.00      3.04m 
 16 Johnathan Mueller         10 Webster Schr          10-00.00      3.04m 
 16 Jack Smith                10 Webster Schr          10-00.00      3.04m 
 16 Josh Wilkes               12 Honeoye Fall          10-00.00      3.04m 
 16 Michael Cheesbro          12 Churchville-          10-00.00      3.04m 
 16 Andrew Maniace            11 Batavia               10-00.00      3.04m 
 -- Anthony Clark             11 Gates-Chili                 NH            
 -- Justin Gerace             12 Batavia                     NH            
 -- Anthony Guerrieri          9 Brockport                   NH            
 -- Ben Vanderstouw           10 Webster Schr                NH            
 -- Dana Forsgren             12 Fairport                    NH            
 -- Brian Matte               12 Rush-Henriet                NH            
 -- Scott St George           12 Webster Thom                NH            
 
Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Powell            12 Gates-Chili           20-07.75      6.29m  10   
  2 Alex Siracusa             11 Churchville-          20-06.50      6.26m   8   
  3 Mark Lukomsky             11 Hilton                19-08.75      6.01m   6   
  4 Eric Zemaitis             12 Spencerport           19-07.00      5.96m   5   
  5 Dilan Campbell            10 Rush-Henriet          19-04.50      5.90m   4   
  6 Jack McDonald             11 Honeoye Fall          19-02.00      5.84m   3   
  7 Alpha Barry               10 Greece Olymp          18-09.75      5.73m   2   
  8 Marlowe Washington        12 Brighton              18-06.00      5.63m   1   
  9 Anthony Clark             11 Gates-Chili           18-05.75      5.63m 
 10 Jimmy Shih                11 Webster Schr          18-05.00      5.61m 
 11 Dustin Ngo                11 Greece Arcad          18-04.00      5.58m 
 12 Connor Owen               11 Fairport              18-03.25      5.56m 
 13 Bryan Short               12 Greece Arcad          18-03.00      5.56m 
 14 Will Mangiamele           12 Pittsford Su          18-02.50      5.54m 
 15 Jim Keneally              10 Pittsford Me          18-02.25      5.54m 
 16 Conor Firkins             12 Hilton                18-00.50      5.49m 
 17 Robert Gallup             12 Honeoye Fall          17-11.50      5.47m 
 18 Lavelle Howard            12 Greece Arcad          17-11.00      5.46m 
 19 Maleek Griffin            11 Churchville-          17-08.25      5.39m 
 20 Scott St George           12 Webster Thom          17-07.25      5.36m 
 21 Jaysen Wylie              10 Batavia               17-06.25      5.34m 
 22 Brad Alexander            12 Honeoye Fall          17-06.00      5.33m 
 23 Anthony Fraguada          12 Pittsford Su          17-05.25      5.31m 
 24 Peyton Starling           12 Brighton              17-04.25      5.28m 
 25 Marquis Carter             9 Pittsford Su          17-03.50      5.27m 
 26 Jared Hemmingway          12 Victor Centr          17-03.00      5.25m 
 27 Chris Young               11 Spencerport           17-02.00      5.23m 
 28 Connor Miller             12 Fairport              16-11.50      5.16m 
 29 Jack Grieb                12 Webster Thom          16-10.25      5.13m 
 30 Dane DiMaria              12 Hilton                16-10.00      5.13m 
 31 Kyle Seegler              10 Penfield              16-07.50      5.06m 
 32 Jake Thide                11 Irondequoit           16-06.00      5.02m 
 33 Ke'on Peterkin            11 Greece Athen          16-00.00      4.87m 
 
Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jimmy Shih                11 Webster Schr          43-08.25     13.31m  10   
  2 Eric Zemaitis             12 Spencerport           43-02.75     13.17m   8   
  3 Richard Arnaud            12 Rush-Henriet          43-00.75     13.12m   6   
  4 Reggie Russell            10 Greece Olymp          41-06.25     12.65m   5   
  5 Sean Mullings             12 Fairport              40-04.25     12.29m   4   
  6 Chris Young               11 Spencerport           39-11.25     12.17m   3   
  7 Spencer Stokes            12 Penfield              39-10.25     12.14m   2   
  8 Cannon Davis-Smith        11 Greece Arcad          39-10.00     12.14m   1   
  9 Trevor Lacz               11 Honeoye Fall          39-08.50     12.10m 
  9 Alpha Barry               10 Greece Olymp          39-08.50     12.10m 
 11 Trevon Tripp              10 Rush-Henriet          39-04.25     11.99m 
 12 Brandon Stevenson         12 Batavia               38-11.00     11.86m 
 12 Bryan Short               12 Greece Arcad          38-11.00     11.86m 
 14 Jayon Frater               9 Brockport             38-05.00     11.70m 
 15 Jack Smith                10 Webster Schr          37-09.25     11.51m 
 16 Tyler O'Meal              12 Fairport              37-08.50     11.49m 
 17 Jon Wygal                 12 Webster Thom          33-09.50     10.29m 
 -- Connor Miller             12 Fairport                  FOUL            
 
Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Bamidele Akinniyi         12 Webster Schr          53-00.75     16.17m  10   
  2 Christian Johnson         11 Victor Centr          49-08.75     15.15m   8   
  3 Ryan Hoh                  12 Honeoye Fall          47-11.75     14.62m   6   
  4 Austin Wilder             11 Greece Olymp          45-03.50     13.80m   5   
  5 Wiley Townsend            12 Greece Olymp          44-04.25     13.51m   4   
  6 Colton Trammel            12 Victor Centr          44-01.25     13.44m   3   
  7 Bryce Genier              12 Pittsford Me          43-08.75     13.32m   2   
  8 Devon Koepp               11 Batavia               43-06.50     13.27m   1   
  9 Gunner Rapone             11 Batavia               43-00.25     13.11m 
 10 Keanu Heedram             11 Rush-Henriet          42-07.50     12.99m 
 11 Zachary Shales            12 Greece Olymp          42-04.25     12.90m 
 12 Nick Marlin               12 Greece Athen          42-02.50     12.86m 
 13 Syrano Edwards            11 Hilton                41-08.00     12.70m 
 14 Jack Fox-Salah            11 Greece Olymp          41-05.00     12.62m 
 15 Joe Maurer                12 Irondequoit           41-02.00     12.54m 
 16 Karl Ursulom              12 Hilton                40-07.25     12.37m 
 17 Lucien Brisson            11 Spencerport           39-11.50     12.17m 
 18 Jayshawn Pinkard          12 East Irondeq          39-11.25     12.17m 
 19 Charles Wroten            12 Batavia               39-03.50     11.97m 
 20 Anthony Pane              11 Brockport             38-07.50     11.77m 
 21 Stephen Otis              11 Greece Olymp          37-11.75     11.57m 
 22 Andrew Nussbaum           11 Victor Centr          37-09.00     11.50m 
 23 Christian Rambali         11 Greece Olymp          37-05.50     11.41m 
 24 Myles Nicholas            12 Irondequoit           37-04.50     11.39m 
 25 Jonathan Robinson         11 Brockport             37-03.25     11.36m 
 26 Javonte Green             11 Greece Arcad          36-11.75     11.27m 
 27 Bobby West                12 Hilton                36-07.25     11.15m 
 28 Alex Burlee               12 Canandaigua           36-01.50     11.01m 
 29 Russell Militello         10 Victor Centr          36-00.50     10.98m 
 30 Ernest Meeks              10 Greece Olymp          35-10.50     10.93m 
 31 Robert Gallup             12 Honeoye Fall          35-10.00     10.92m 
 32 Mark Baitsholts           11 Webster Thom          35-08.25     10.87m 
 33 Ender Meiners             12 Greece Olymp          35-06.00     10.82m 
 34 Christian Johnson         11 Churchville-          34-10.25     10.62m 
 35 Tim Johnson               11 Pittsford Me          34-09.50     10.60m 
 35 Charlie Leon              12 Webster Schr          34-09.50     10.60m 
 37 Cobie Beach               12 Pittsford Su          34-06.50     10.52m 
 38 Aaron Fisher              12 Batavia               34-04.00     10.46m 
 39 John Cleary               12 Fairport              33-01.00     10.08m 
 40 Jason LaRuez               9 Greece Arcad          32-07.00      9.93m 
 41 Abe Schwid                11 Brighton              32-03.25      9.83m 
 42 Frank Howard              12 Penfield              30-10.00      9.39m 
 43 Joe Amico                 12 Batavia               30-08.00      9.34m 
 
Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Christian Johnson         11 Victor Centr            141-09     43.20m  10   
  2 Keanu Heedram             11 Rush-Henriet            137-03     41.83m   8   
  3 Ryan Hoh                  12 Honeoye Fall            125-03     38.17m   6   
  4 Mark Baitsholts           11 Webster Thom            124-11     38.07m   5   
  5 Devon Koepp               11 Batavia                 123-06     37.64m   4   
  6 Javonte Green             11 Greece Arcad            120-09     36.80m   3   
  7 Karl Ursulom              12 Hilton                  120-08     36.77m   2   
  8 Gunner Rapone             11 Batavia                 118-03     36.04m   1   
  9 Nate Mitchell             10 Gates-Chili             116-01     35.38m 
 10 Anthony Pane              11 Brockport               115-07     35.22m 
 11 Jayshawn Pinkard          12 East Irondeq            114-10     35.00m 
 12 Sam Welkley               11 Penfield                113-04     34.54m 
 13 Joe Maurer                12 Irondequoit             112-03     34.21m 
 14 Lucien Brisson            11 Spencerport             111-02     33.88m 
 15 Jack Fox-Salah            11 Greece Olymp            111-00     33.83m 
 16 Robert West               11 Fairport                110-08     33.73m 
 17 Jonathan Robinson         11 Brockport               109-11     33.50m 
 18 Brandon Hutchinson        12 East Irondeq            108-04     33.02m 
 19 Thomas Coene              10 Webster Thom            107-11     32.89m 
 20 Christian Rambali         11 Greece Olymp            105-05     32.13m 
 21 Charles Wroten            12 Batavia                 104-10     31.95m 
 22 Tim Johnson               11 Pittsford Me            103-09     31.62m 
 23 Noah McDonald             12 Penfield                103-03     31.47m 
 24 Colton Trammel            12 Victor Centr            102-05     31.21m 
 24 Jason LaRuez               9 Greece Arcad            102-05     31.21m 
 26 Anthony Stallworth        10 Gates-Chili             101-07     30.96m 
 27 Konner Oakes              10 Irondequoit             100-07     30.65m 
 28 Joe Amico                 12 Batavia                  99-07     30.35m 
 29 Bryce Genier              12 Pittsford Me             99-01     30.20m 
 30 Nikolas Bocianski         12 Churchville-             98-04     29.97m 
 31 Anthony Owten             11 Hilton                   98-01     29.89m 
 32 Bamidele Akinniyi         12 Webster Schr             97-06     29.71m 
 33 Sam Nicodemus             11 Pittsford Me             97-05     29.69m 
 34 Rolf Witt                 12 Pittsford Su             95-03     29.03m 
 35 Kenneth Toepper           12 Brockport                94-05     28.77m 
 36 John Montgomery           12 Rush-Henriet             94-03     28.72m 
 37 Nuradean Ashkar           10 Greece Athen             94-00     28.65m 
 38 Kevin Daniszewski         12 Churchville-             91-05     27.86m 
 39 Zachary Shales            12 Greece Olymp             91-03     27.81m 
 40 Jake Cox                  11 Penfield                 87-07     26.69m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathan Cannon             10 Gates-Chili            4:32.75     727
  2 Nick Baglieri             12 Pittsford Me           4:42.74     663
  3 Evan Kesel                11 Canandaigua            4:45.74     645
  4 Will Kibler               11 Canandaigua            4:46.16     642
  5 Justin Briggs             12 Rush-Henriet           4:58.21     570
  6 Nick Reiger               12 Webster Schr           4:59.45     563
  7 Johnathan Armella          9 Greece Olymp           4:59.74     561
  8 Kyle DeCann               12 Victor Centr           5:06.80     521
  9 Andrew Allen              10 Greece Olymp           5:14.66     478
 10 Tyler Gaus                10 Batavia                5:16.84     467
 11 Michael Walgrove          11 Penfield               5:18.98     455
 12 Jeremy Parker             12 Victor Centr           5:21.23     444
 13 Evan Samuel               10 Fairport               5:24.33     428
 14 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me           5:34.88     376
 15 Adonis Davis              10 Batavia                5:46.63     321
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nick Reiger               12 Webster Schr             16.59   2    668
  2 Andrew Allen              10 Greece Olymp             16.87   1    638
  3 Evan Kesel                11 Canandaigua              17.16   1    608
  4 Kyle DeCann               12 Victor Centr             17.38   2    585
  5 Will Kibler               11 Canandaigua              18.57   3    471
  6 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me             18.99   2    433
  7 Adonis Davis              10 Batavia                  19.11   1    423
  8 Nathan Cannon             10 Gates-Chili              19.14   2    420
  9 Johnathan Armella          9 Greece Olymp             19.39   3    399
 10 Christian Jensen          11 Brighton                 19.73   3    371
 11 Justin Briggs             12 Rush-Henriet             19.80   1    365
 12 Evan Samuel               10 Fairport                 20.12   2    340
 13 Jeremy Parker             12 Victor Centr             20.28   3    327
 14 Michael Walgrove          11 Penfield                 20.46   2    314
 15 Tyler Gaus                10 Batavia                  20.61   3    303
 16 Nick Baglieri             12 Pittsford Me             20.61   1    303
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nick Reiger               12 Webster Schr             1.75m    5-08.75    585
  2 Justin Briggs             12 Rush-Henriet             1.70m    5-07.00    544
  2 Andrew Allen              10 Greece Olymp             1.70m    5-07.00    544
  4 Adonis Davis              10 Batavia                  1.65m    5-05.00    504
  4 Kyle DeCann               12 Victor Centr             1.65m    5-05.00    504
  4 Michael Walgrove          11 Penfield                 1.65m    5-05.00    504
  7 Johnathan Armella          9 Greece Olymp             1.60m    5-03.00    464
  7 Nick Baglieri             12 Pittsford Me             1.60m    5-03.00    464
  7 Evan Kesel                11 Canandaigua              1.60m    5-03.00    464
  7 Will Kibler               11 Canandaigua              1.60m    5-03.00    464
 11 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me             1.55m    5-01.00    426
 12 Tyler Gaus                10 Batavia                  1.50m    4-11.00    389
 12 Nathan Cannon             10 Gates-Chili              1.50m    4-11.00    389
 12 Evan Samuel               10 Fairport                 1.50m    4-11.00    389
 15 Jeremy Parker             12 Victor Centr             1.40m    4-07.00    317
 15 Christian Jensen          11 Brighton                 1.40m    4-07.00    317
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nick Reiger               12 Webster Schr             5.72m   18-09.25    527
  2 Adonis Davis              10 Batavia                  5.54m   18-02.25    490
  3 Andrew Allen              10 Greece Olymp             5.47m   17-11.50    475
  4 Nathan Cannon             10 Gates-Chili              5.29m   17-04.25    439
  5 Will Kibler               11 Canandaigua              5.05m   16-07.00    392
  6 Evan Kesel                11 Canandaigua              5.00m   16-05.00    382
  7 Kyle DeCann               12 Victor Centr             4.99m   16-04.50    380
  8 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me             4.93m   16-02.25    369
  9 Johnathan Armella          9 Greece Olymp             4.92m   16-01.75    367
 10 Michael Walgrove          11 Penfield                 4.77m   15-07.75    339
 11 Jeremy Parker             12 Victor Centr             4.76m   15-07.50    337
 12 Justin Briggs             12 Rush-Henriet             4.61m   15-01.50    310
 13 Tyler Gaus                10 Batavia                  4.50m   14-09.25    290
 14 Nick Baglieri             12 Pittsford Me             4.37m   14-04.00    267
 15 Evan Samuel               10 Fairport                 4.32m   14-02.25    259
 16 Christian Jensen          11 Brighton                 3.80m   12-05.75    174
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nick Reiger               12 Webster Schr            11.85m   38-10.50    597
  2 Adonis Davis              10 Batavia                 10.11m   33-02.00    492
  3 Jeremy Parker             12 Victor Centr             9.86m   32-04.25    477
  4 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me             9.83m   32-03.00    475
  4 Evan Kesel                11 Canandaigua              9.83m   32-03.00    475
  6 Will Kibler               11 Canandaigua              9.53m   31-03.25    457
  7 Kyle DeCann               12 Victor Centr             9.29m   30-05.75    443
  8 Justin Briggs             12 Rush-Henriet             9.01m   29-06.75    426
  9 Nick Baglieri             12 Pittsford Me             8.87m   29-01.25    418
 10 Nathan Cannon             10 Gates-Chili              8.74m   28-08.25    410
 11 Christian Jensen          11 Brighton                 8.67m   28-05.50    406
 12 Andrew Allen              10 Greece Olymp             8.56m   28-01.00    400
 13 Evan Samuel               10 Fairport                 8.38m   27-06.00    389
 14 Michael Walgrove          11 Penfield                 8.13m   26-08.25    374
 15 Johnathan Armella          9 Greece Olymp             7.88m   25-10.25    359
 16 Tyler Gaus                10 Batavia                  7.43m   24-04.50    333
 
Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nick Reiger               12 Webster Schr              2940   10   
  2 Evan Kesel                11 Canandaigua               2574    8   
  3 Andrew Allen              10 Greece Olymp              2535    6   
  4 Kyle DeCann               12 Victor Centr              2433    5   
  5 Will Kibler               11 Canandaigua               2426    4   
  6 Nathan Cannon             10 Gates-Chili               2385    3   
  7 Adonis Davis              10 Batavia                   2230    2   
  8 Justin Briggs             12 Rush-Henriet              2215    1   
  9 Johnathan Armella          9 Greece Olymp              2150  
 10 Nick Baglieri             12 Pittsford Me              2115  
 11 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me              2079  
 12 Michael Walgrove          11 Penfield                  1986  
 13 Jeremy Parker             12 Victor Centr              1902  
 14 Evan Samuel               10 Fairport                  1805  
 15 Tyler Gaus                10 Batavia                   1782  
 
Mixed 1500 Meter Race Walk non-scoring
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Melissa Tylock           W11 Penfield               7:42.26  
  2 Tayler Mitchell          W12 Batavia                8:18.23  
  3 Andy Seidman             M12 Penfield               8:25.36  
  4 Patti Carpenter          W12 Penfield               8:40.59  
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             120        2) Penfield                  107   
    3) Pittsford Mendon            80        4) Hilton                     50   
    5) Pittsford Sutherland        45        6) Brockport                  38   
    7) Canandaigua                 36        8) Gates-Chili                31   
    9) Spencerport                 30       10) Victor Central             28   
   11) Fairport                    23       11) Webster Schroeder          23   
   13) Webster Thomas              22       14) Greece Olympia             20   
   15) Batavia                     18       16) Honeoye Falls-Lima         14   
   17) East Irondequoit            13       18) Greece Athena              12.50
   19) Brighton                    10       20) Greece Arcadia              9.50
   21) Churchville-Chili            6       22) Irondequoit                 5   
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Victor Central              88        2) Greece Olympia             78   
    3) Rush-Henrietta              60        4) Greece Athena              55   
    5) Batavia                     46        6) Webster Schroeder          45   
    7) Webster Thomas              39        8) Greece Arcadia             38   
    9) Honeoye Falls-Lima          37       10) Penfield                   34   
   11) Irondequoit                 29       11) Fairport                   29   
   13) Hilton                      26       14) Spencerport                25   
   15) Pittsford Mendon            23       16) Canandaigua                22   
   17) Brighton                    20       18) Pittsford Sutherland       19   
   19) Gates-Chili                 13       20) Churchville-Chili           8   
   21) Brockport                    5       22) East Irondequoit            2