Yen Timing Services       HY-TEK's Meet Manager 5/24/2014 08:29 PM
                            Class A-AA - 5/24/2014                             
                                  Penfield HS                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Lanae-Tava Thomas          8 Rush-Henriet             12.44   3  10   
  2 Abby Frank                 9 Penfield                 12.47   3   8   
  3 Tiaja Jeffries            12 Rush-Henriet             12.70   3   6   
  4 Tori Thompson             10 Rush-Henriet             12.73   3   4   
  5 Taryn Prutsman            12 Webster Thom             12.91   3   2   
  6 Brianna Randolph           9 Gates-Chili              12.94   3   1   
  7 Julia Nicosia             11 Penfield                 13.14   2 
  8 Sarah Frame               10 Webster Thom             13.16   2 
  9 Adama Donzo               10 Rush-Henriet             13.21   2 
 10 Elisabeth Stowell          9 Webster Schr             13.23   3 
 11 Jenna Strickland           9 Victor Centr             13.25   2 
 12 Amy Buckner               10 Webster Thom             13.29   1 
 13 Tamara Harley             11 Penfield                 13.41   1 
 14 Stefani Teglash            7 Penfield                 13.53   1 
 15 Sarah Funk                12 Webster Schr             13.55   1 
 16 Amanda Vogt                9 Webster Schr             13.59   2 
 17 Samantha Vaow              9 Penfield                 13.69   1 
 18 Samantha Brown            12 Webster Schr             13.78   2 
 19 Samantha Ritter            8 Fairport                 13.88   1 
 20 Jayla Flowers             12 Webster Schr             13.95   2 
 
Girls 200 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas          8 Rush-Henriet             25.36   3  10   
  2 Abby Frank                 9 Penfield                 25.60   3   8   
  3 Tori Thompson             10 Rush-Henriet             25.73   3   6   
  4 Taryn Prutsman            12 Webster Thom             26.33   3   4   
  5 Brianna Randolph           9 Gates-Chili              26.50   2   2   
  6 Elisabeth Stowell          9 Webster Schr             26.55   3   1   
  7 Tiaja Jeffries            12 Rush-Henriet             26.61   3 
  8 Haley Brust               11 Hilton                   26.99   2 
  9 Julia Nicosia             11 Penfield                 27.25   1 
 10 Sarah Frame               10 Webster Thom             27.40   3 
 11 Amy Buckner               10 Webster Thom             27.47   2 
 12 Jessica Wolcott           12 Victor Centr             27.60   2 
 13 Jenna Strickland           9 Victor Centr             27.65   2 
 14 Samantha Brown            12 Webster Schr             27.82   1 
 15 Bryce Felton              10 Rush-Henriet             27.94   1 
 16 Brittany Jordan           12 Spencerport              28.33   2 
 
Girls 400 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sammy Watson               9 Rush-Henriet             55.47   3  10   
  2 Ceara Watson              11 Rush-Henriet             57.33   3   8   
  3 Sarah Lacey                9 Gates-Chili              58.95   3   6   
  4 Emily Zeafla              12 Rush-Henriet             59.71   3   4   
  5 Erika Tillotson            9 Victor Centr           1:00.83   3   2   
  6 Julia Flocco              10 Fairport               1:02.29   3   1   
  7 Bryce Felton              10 Rush-Henriet           1:02.71   2 
  8 Sasha Fowler              10 Rush-Henriet           1:03.17   3 
  9 Sarah Giancursio          10 Penfield               1:03.66   2 
 10 Hannah Ferrari             9 Webster Schr           1:04.40   2 
 11 Brittany Jordan           12 Spencerport            1:04.42   2 
 12 Carly Oddi                10 Victor Centr           1:04.59   1 
 13 Alainna Schmidt           11 Victor Centr           1:05.13   1 
 14 Anna Schwarzweller         9 Victor Centr           1:05.49   2 
 15 Olivia Lewis              10 Churchville-           1:06.67   2 
 
Girls 800 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sammy Watson               9 Rush-Henriet           2:15.99   10   
  2 Ceara Watson              11 Rush-Henriet           2:16.39    8   
  3 Heather Nortz             11 Fairport               2:21.21    6   
  4 Anna Kostarellis           9 Churchville-           2:23.61    4   
  5 Megan Sedita              10 Penfield               2:24.62    2   
  6 Erin Sedita               12 Fairport               2:25.62    1   
  7 Julia Wiseman             11 Webster Schr           2:25.86  
  8 Xaelel Allen-Caballero    11 Rush-Henriet           2:26.15  
  9 Jenny Coleman             11 Hilton                 2:27.93  
 10 Natalie Hansen             8 Penfield               2:28.31  
 11 Daria Stacy               11 Webster Thom           2:31.29  
 12 Norah McKinley             9 Victor Centr           2:31.87  
 13 Christian Conner          11 Fairport               2:32.88  
 14 Claire Gilmore            11 Fairport               2:34.63  
 15 Sarah Cok                 11 Penfield               2:34.87  
 16 Gina Osso-Carbonaro       10 Victor Centr           2:39.94  
 17 Alyssa Ash                12 Webster Schr           2:41.82  
 
Girls 1500 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katie Lembo               12 Penfield               4:40.04   10   
  2 Alex Cooper               11 Rush-Henriet           4:44.99    8   
  3 Emily Scheck               9 Webster Schr           4:47.61    6   
  4 Natalie Neamtu             9 Webster Thom           4:52.02    4   
  5 Siobhan Quinn             11 Rush-Henriet           4:57.07    2   
  6 Jade Hendricks - Jones     8 Hilton                 5:01.14    1   
  7 Rachael Jones             10 Fairport               5:01.22  
  8 Natalie Fitzgerald        12 Webster Schr           5:01.73  
  9 Trista Leo                12 Penfield               5:03.50  
 10 Lindsey Davenport         12 Webster Thom           5:05.96  
 11 Boushra Belkhir           10 Victor Centr           5:07.74  
 12 Ellie Songer              10 Webster Thom           5:12.66  
 13 Grace White               12 Fairport               5:15.97  
 14 Meghan Trimer             12 Gates-Chili            5:16.52  
 15 Michaela Meissner         11 Fairport               5:21.31  
 16 Claire Ludington          12 Webster Schr           5:22.12  
 17 Kelly O'Hara              10 Webster Thom           5:23.56  
 18 Hannah Smith              11 Victor Centr           5:25.08  
 19 Meagan Arguien            10 Churchville-           5:31.81  
 
Girls 3000 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katie Lembo               12 Penfield              10:02.62   10   
  2 Amanda Vestri              9 Webster Thom          10:36.47    8   
  3 Alex Cooper               11 Rush-Henriet          10:50.21    6   
  4 Siobhan Quinn             11 Rush-Henriet          10:51.17    4   
  5 Mary Kunigan              11 Hilton                11:00.75    2   
  6 Brittany Mechler          11 Webster Thom          11:02.22    1   
  7 Reagan Gillooly            7 Penfield              11:09.46  
  8 Elena Mantilla             7 Penfield              11:13.55  
  9 Faith Gruver              12 Athena/Odys           11:18.81  
 10 Mary Quinmore              8 Penfield              11:21.89  
 11 Sarah Shapley             10 Fairport              11:30.70  
 12 Abigail Williams          10 Fairport              11:32.40  
 13 Claire Ashton              9 Webster Thom          11:32.88  
 14 Vanessa Morgan            10 Victor Centr          11:33.28  
 15 Jennifer Broderick        10 Fairport              11:34.93  
 16 Meagan Arguien            10 Churchville-          11:42.16  
 17 Marisa Gingello           12 Penfield              11:42.25  
 18 Sage Daughton             10 Penfield              11:51.90  
 19 Emory McDowell            10 Fairport              11:53.51  
 20 Ellie Pauly               10 Hilton                12:00.16  
 21 Carolyn Bremer             9 Victor Centr          12:15.22  
 
Girls 100 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Meaghan Schwartz          11 Gates-Chili              15.36   3  10   
  2 Alyssia Colson            12 Gates-Chili              16.21   3   8   
  3 Jenna Minges              12 Rush-Henriet             16.33   3   6   
  4 Alexa Bartosiewicz        12 Penfield                 17.36   3   4   
  5 Ellie Ramirez             10 Rush-Henriet             17.42   3   2   
  6 Kelly Statskey            10 Rush-Henriet             17.64   2   1   
  7 Melody Hancock            11 Penfield                 17.72   3 
  8 Casey Leader              12 Spencerport              17.85   2 
  9 Zoe Herrick               12 Athena/Odys              17.88   3 
 10 Ciara Manske              11 Fairport                 18.01   3 
 11 Allegra Maxwell           10 Victor Centr             18.03   2 
 12 Michela Maiola            10 Spencerport              18.14   2 
 13 Chima Dimgba               9 Athena/Odys              18.42   2 
 14 Emily Herrmann            10 Victor Centr             18.55   1 
       2:22.679 (2:22.679)        4:49.577 (2:26.899)        7:14.402 (2:24.826)
       9:29.692 (2:15.290)
 15 Tianna Gunnis             10 Penfield                 19.56   1 
       2:38.653 (2:38.653)        5:30.983 (2:52.331)        8:23.378 (2:52.395)
      11:03.315 (2:39.937)
 16 Lisa Huynh                11 Churchville-             20.25   2 
 
Girls 400 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Britney Swarthout         11 Penfield               1:05.73   3  10   
  2 Shannon Page              11 Hilton                 1:07.04   3   8   
  3 Erika Tillotson            9 Victor Centr           1:07.70   3   6   
  4 Emily Zeafla              12 Rush-Henriet           1:07.94   3   4   
  5 Sinead Sargeant            8 Fairport               1:09.66   3   2   
  6 Casey Leader              12 Spencerport            1:10.36   3   1   
  7 Jacqueline Rogers         10 Victor Centr           1:10.97   3 
  8 Abby Bourcy               11 Penfield               1:11.86   2 
  9 Olivia Sedita              9 Fairport               1:13.35   2 
 10 Elvira Martinez           12 Rush-Henriet           1:13.37   2 
 11 Zoe Herrick               12 Athena/Odys            1:13.50   1 
 12 Izzie Moll                 9 Fairport               1:13.72   2 
 13 Emily Herrmann            10 Victor Centr           1:13.96   2 
 14 Chima Dimgba               9 Athena/Odys            1:14.18   3 
 15 Kate Erickson             12 Victor Centr           1:15.10   2 
 16 Kayla Rissew              12 Hilton                 1:19.27   1 
 17 Linzee Reyes               7 Hilton                 1:20.47   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Laura Adams               12 Webster Thom           7:22.45   10   
  2 Sarah Cok                 11 Penfield               7:30.74    8   
  3 Mary Kunigan              11 Hilton                 7:36.41    6   
  4 Alex Carpenter            10 Webster Thom           7:40.27    4   
  5 Tory Fahrenholz           10 Penfield               7:47.79    2   
  6 McKenzie Angus            10 Penfield               7:53.95    1   
  7 Kate Erickson             12 Victor Centr           7:58.84  
  8 Lexi Peters                8 Rush-Henriet           8:00.17  
  9 Alyssa Kalen              10 Hilton                 8:04.28  
 10 Kelsie Canessa             9 Webster Schr           8:04.68  
 11 Kristina Glitch           12 Rush-Henriet           8:12.33  
 12 Shauna Glavin              8 Hilton                 8:19.15  
 13 Emma Weber                 9 Webster Thom           8:25.62  
 14 Charlotte Nazarian         8 Penfield               8:26.69  
 15 Moriah Martone            10 Spencerport            8:50.19  
 
Girls 4x100 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                   48.91   2  10   
     1) Adama Donzo 10                  2) Tori Thompson 10               
     3) Lanae-Tava Thomas 8             4) Tiaja Jeffries 12              
  2 Webster Thomas  'A'                                   50.43   2   8    50.421
     1) Abbey Lee 12                    2) Sarah Frame 10                 
     3) Amy Buckner 10                  4) Taryn Prutsman 12              
  3 Gates-Chili  'A'                                      50.43   2   6    50.426
     1) Tiana Haines 10                 2) Alyssia Colson 12              
     3) Brianna Randolph 9              4) Meaghan Schwartz 11            
  4 Webster Schroeder  'A'                                52.31   2   4   
     1) Elisabeth Stowell 9             2) Jayla Flowers 12               
     3) Sarah Funk 12                   4) Samantha Brown 12              
  5 Fairport  'A'                                         52.70   2   2   
     1) Rebecca Glenn 10                2) Becca Ritter 10                
     3) Julia Flocco 10                 4) Sinead Sargeant 8              
  6 Greece Athena  'A'                                    53.40   1   1   
     1) Janelle Handley 11              2) Chima Dimgba 9                 
     3) Ajia McIntyre 11                4) Sabrina Campbell 10            
  7 Victor Central  'A'                                   54.38   1 
     1) Alainna Schmidt 11              2) Jori Pistritto 9               
     3) Jessica Wolcott 12              4) Jenna Strickland 9             
 -- Penfield  'A'                                           DNF   2 
     1) Julia Nicosia 11                2) Stefani Teglash 7              
     3) India Gunnis 11                 4) Abby Frank 9                   
 -- Edison Tech  'A'                                         DQ   1  zone 3
     1) Diamani Madden 9                2) Shonice Hill 10                
     3) Erika Burt 10                   4) Brittany Hinds 9               
 
Girls 4x400 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 4:04.73   10   
     1) Sasha Fowler 10                 2) Ceara Watson 11                
     3) Elvira Martinez 12              4) Sammy Watson 9                 
  2 Fairport  'A'                                       4:08.47    8   
     1) Heather Nortz 11                2) Becca Ritter 10                
     3) Julia Flocco 10                 4) Sinead Sargeant 8              
  3 Hilton  'A'                                         4:10.91    6   
     1) Madison Walker 10               2) Colleen Arnold 12              
     3) Norah Arnold 10                 4) Shannon Page 11                
  4 Penfield  'A'                                       4:15.01    4   
     1) Gianna Gunnis 10                2) Sarah Giancursio 10            
     3) Abby Bourcy 11                  4) Britney Swarthout 11           
  5 Webster Thomas  'A'                                 4:22.07    2   
     1) Sarah Frame 10                  2) Emma Weber 9                   
     3) Daria Stacy 11                  4) Natalie Neamtu 9               
  6 Victor Central  'A'                                 4:22.88    1   
     1) Anna Schwarzweller 9            2) Carly Oddi 10                  
     3) Alainna Schmidt 11              4) Erika Tillotson 9              
  7 Webster Schroeder  'A'                              4:24.04  
     1) Julia Wiseman 11                2) Natalie Fitzgerald 12          
     3) Emily Scheck 9                  4) Hannah Ferrari 9               
 
Girls 4x800 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Penfield  'A'                                       9:38.74   10   
     1) Natalie Hansen 8                2) Megan Sedita 10                
     3) Katie Lembo 12                  4) Trista Leo 12                  
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 9:46.39    8   
     1) Elvira Martinez 12              2) Xaelel Allen-Caballero 11      
     3) Siobhan Quinn 11                4) Alex Cooper 11                 
  3 Fairport  'A'                                       9:52.25    6   
     1) Rachael Jones 10                2) Claire Gilmore 11              
     3) Christian Conner 11             4) Heather Nortz 11               
  4 Webster Thomas  'A'                                10:13.72    4   
     1) Brittany Mechler 11             2) Ellie Songer 10                
     3) Daria Stacy 11                  4) Kelly O'Hara 10                
  5 Victor Central  'A'                                10:16.12    2   
     1) Boushra Belkhir 10              2) Hannah Smith 11                
     3) Norah McKinley 9                4) Gina Osso-Carbonaro 10         
  6 Spencerport  'A'                                   10:55.84    1   
     1) Moriah Martone 10               2) Sarah Rappleye 9               
     3) Michaela Austin 11              4) Shea Kinsella 11               
  7 Gates-Chili  'A'                                   11:09.49  
     1) Justyn Loney-Newman 11          2) Amanda Sendgara 10             
     3) Stacy Cao 10                    4) Meghan Trimer 12               
  8 Webster Schroeder  'A'                             11:24.20  
     1) Elizabeth Geiser 10             2) Allyson Bates 10               
     3) Janessa Chichelli 8             4) Abby Dyson 9                   
 
Girls High Jump 4-4 start Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sarah Killip              10 Webster Schr           5-01.00      1.54m  10   
  2 Sara Thomas               11 Webster Thom           4-10.00      1.47m   7   
  2 Alyssia Colson            12 Gates-Chili            4-10.00      1.47m   7   
  4 Jordan Silver             10 Penfield               4-08.00      1.42m   4   
  5 Jessica Wolcott           12 Victor Centr          J4-08.00      1.42m   2   
  6 Carly Lydon               12 Churchville-          J4-08.00      1.42m   1   
  7 Madison O'Brian           10 Penfield               4-06.00      1.37m 
  8 Sarah Lacey                9 Gates-Chili           J4-06.00      1.37m 
  8 Meg Beiter                11 Fairport              J4-06.00      1.37m 
 10 Taylor Stewart            11 Rush-Henriet          J4-06.00      1.37m 
 11 Santina Haas              12 Rush-Henriet           4-04.00      1.32m 
 
Girls Pole Vault 7-0 start Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Zoe Camillaci             11 Hilton                11-03.00      3.42m  10   
  2 Earnie Burapan             9 Hilton                10-03.00      3.12m   8   
  3 Taylor Haude              10 Hilton                10-00.00      3.04m   6   
  4 Abbey Lee                 12 Webster Thom           9-06.00      2.89m   4   
  5 Regan Maguire              8 Penfield               9-00.00      2.74m   1   
  5 Elizabeth Babb            12 Spencerport            9-00.00      2.74m   1   
  5 Molly Luger               12 Penfield               9-00.00      2.74m   1   
  8 Julia LaMotte-Gravante    10 Gates-Chili           J9-00.00      2.74m 
  9 Allegra Maxwell           10 Victor Centr           8-06.00      2.59m 
  9 Amanda Slack              11 Penfield               8-06.00      2.59m 
  9 Hunter Filer              12 Victor Centr           8-06.00      2.59m 
 12 Karley Schuhart           11 Penfield               8-00.00      2.43m 
 12 Erica Ellis                7 Gates-Chili            8-00.00      2.43m 
 14 Sydney Angus               8 Penfield               7-06.00      2.28m 
 14 Alexis Duggan             10 Webster Schr           7-06.00      2.28m 
 14 Grace Piampiano           10 Penfield               7-06.00      2.28m 
 14 Anne Bell                 10 Penfield               7-06.00      2.28m 
 
Girls Long Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Darcy DeAngelis           11 Spencerport           16-10.75      5.14m  10   
  2 Alyssia Colson            12 Gates-Chili           16-07.00      5.05m   8   
  3 Lisa Huynh                11 Churchville-          16-06.50      5.04m   6   
  4 Haley Brust               11 Hilton                16-04.00      4.97m   4   
  5 Olivia Lewis              10 Churchville-          15-09.75      4.81m   2   
  6 Lanae-Tava Thomas          8 Rush-Henriet          15-08.75      4.79m   1   
  7 Tori Thompson             10 Rush-Henriet          15-07.50      4.76m 
  8 Meaghan Schwartz          11 Gates-Chili           15-02.00      4.62m 
  9 Earnie Burapan             9 Hilton                15-00.50      4.58m 
 10 Rachel Willard            12 Fairport              14-11.75      4.56m 
 11 Anna Burgin               10 Webster Schr          14-10.50      4.53m 
 12 Ayanna Simmons             8 Churchville-          14-07.50      4.45m 
 13 Shaniece Blair            12 Edison/Monroe         14-04.25      4.37m 
 14 Chloe Miller              12 Webster Thom          14-03.75      4.36m 
 15 Alexis Ferguson           10 Rush-Henriet          13-09.50      4.20m 
 16 Ashley Jackson            12 Spencerport           13-08.00      4.16m 
 17 Sarah Funk                12 Webster Schr          13-04.75      4.08m 
 
Girls Triple Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Darcy DeAngelis           11 Spencerport           36-03.75     11.06m  10   
  2 Meaghan Schwartz          11 Gates-Chili           34-07.75     10.56m   8   
  3 Olivia Lewis              10 Churchville-          34-07.00     10.54m   6   
  4 Lisa Huynh                11 Churchville-          34-01.50     10.40m   4   
  5 Rachel Willard            12 Fairport              33-05.50     10.19m   2   
  6 Erika Tillotson            9 Victor Centr          32-11.50     10.04m   1   
  7 Victoria Farina           11 Hilton                32-05.75      9.89m 
  8 Ayanna Simmons             8 Churchville-          32-00.75      9.77m 
  9 Bailey Hinzo              10 Penfield              30-04.50      9.25m 
 10 Erika Burt                10 Edison/Monroe         30-02.50      9.20m 
 11 Regan Maguire              8 Penfield              30-02.00      9.19m 
 12 Anna Burgin               10 Webster Schr          29-10.50      9.10m 
 13 Leah Newman               12 Rush-Henriet          29-08.50      9.05m 
 
Girls Shot Put Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Victoire Kothor           12 Athena/Odys           40-11.50     12.48m  10   
  2 Brianna Lewis             12 Rush-Henriet          35-05.00     10.79m   8   
  3 Steevie Hill              12 Victor Centr          34-04.00     10.46m   6   
  4 Leah Hulbert              10 Rush-Henriet          32-09.25      9.98m   4   
  5 Alexa Guzman              10 Fairport              31-06.25      9.60m   2   
  6 Lindsay Shevlin           12 Webster Thom          30-05.00      9.27m   1   
  7 Brittany Reisinger        12 Fairport             J30-05.00      9.27m 
  8 Shonice Hill              10 Edison/Monroe         30-02.75      9.21m 
  9 Brealle Brown             10 Rush-Henriet          30-00.50      9.15m 
 10 Nijah Smith                9 Penfield              29-09.00      9.06m 
 11 Krystal Bradley           11 Webster Thom          29-05.25      8.97m 
 12 Samantha Shannon          11 Hilton                28-10.00      8.78m 
 13 Siniyah Sutton-Barton     12 Churchville-          28-03.25      8.61m 
 14 Jimhye Manor               9 Rush-Henriet          28-01.50      8.57m 
 15 aislin butler             10 Athena/Odys           27-09.25      8.46m 
 16 Gabrielle Bell            11 Fairport              27-05.00      8.35m 
 17 Rachel Cassorla           11 Webster Schr          27-01.50      8.26m 
 18 Sarah Payne               12 Victor Centr          20-00.75      6.11m 
 
Girls Discus Throw Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Steevie Hill              12 Victor Centr            119-05     36.39m  10   
  2 Victoire Kothor           12 Athena/Odys             103-06     31.54m   8   
  3 Krystal Bradley           11 Webster Thom             95-04     29.05m   6   
  4 Brianna Lewis             12 Rush-Henriet             94-05     28.77m   4   
  5 Brittany Reisinger        12 Fairport                 93-03     28.42m   2   
  6 Leah Hulbert              10 Rush-Henriet             91-09     27.96m   1   
  7 Rachel Cassorla           11 Webster Schr             88-08     27.02m 
  8 Rebecca Rock              10 Penfield                 86-08     26.41m 
  9 Siniyah Sutton-Barton     12 Churchville-             85-06     26.06m 
 10 Samantha Bahr             12 Rush-Henriet             84-06     25.75m 
 11 Sarah Payne               12 Victor Centr             83-05     25.42m 
 12 Lindsay Shevlin           12 Webster Thom             82-10     25.24m 
 12 Ivanna Vorobets           12 Webster Schr             82-10     25.24m 
 14 Gabrielle Bell            11 Fairport                 81-03     24.76m 
 14 Alexa Guzman              10 Fairport                 81-03     24.76m 
 16 Brealle Brown             10 Rush-Henriet             80-00     24.38m 
 17 Samantha Shannon          11 Hilton                   78-00     23.77m 
 18 Nijah Smith                9 Penfield                 75-10     23.11m 
 18 Alexa Bartosiewicz        12 Penfield                 75-10     23.11m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class AA Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebekah White             12 Spencerport            2:25.96     744
  2 Harper Stewart            11 Penfield               2:28.56     711
  3 Taylor Alloco              9 Hilton                 2:34.09     643
  4 Janay Mull                12 Rush-Henriet           2:40.31     569
  5 Dakota Dugan              10 Webster Thom           2:44.53     522
  6 Megan Farrell             12 Penfield               2:48.93     475
  7 Eboni Jackson             10 Penfield               2:56.75     396
  8 Isabella Delisanti        10 Penfield               2:58.15     383
  9 Taylor Samuel             11 Fairport               3:13.28     252
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class AA Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harper Stewart            11 Penfield                 17.01   2    595
  2 Janay Mull                12 Rush-Henriet             17.48   2    543
  3 Rebekah White             12 Spencerport              17.53   2    538
  4 Isabella Delisanti        10 Penfield                 18.12   1    476
  5 Dakota Dugan              10 Webster Thom             18.35   1    453
  6 Taylor Samuel             11 Fairport                 18.60   2    428
  7 Megan Farrell             12 Penfield                 19.24   2    368
  8 Taylor Alloco              9 Hilton                   20.97   1    227
  9 Eboni Jackson             10 Penfield                 21.06   1    220
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Janay Mull                12 Rush-Henriet             1.50m    4-11.00    621
  2 Harper Stewart            11 Penfield                 1.45m    4-09.00    566
  2 Megan Farrell             12 Penfield                 1.45m    4-09.00    566
  4 Eboni Jackson             10 Penfield                 1.40m    4-07.00    512
  5 Taylor Alloco              9 Hilton                   1.35m    4-05.00    460
  5 Taylor Samuel             11 Fairport                 1.35m    4-05.00    460
  7 Rebekah White             12 Spencerport              1.30m    4-03.25    409
  7 Isabella Delisanti        10 Penfield                 1.30m    4-03.25    409
  9 Dakota Dugan              10 Webster Thom             1.25m    4-01.25    359
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Harper Stewart            11 Penfield                 4.78m   15-08.25    500
  2 Rebekah White             12 Spencerport              4.45m   14-07.25    416
  3 Taylor Alloco              9 Hilton                   4.34m   14-03.00    388
  4 Isabella Delisanti        10 Penfield                 4.20m   13-09.50    355
  5 Eboni Jackson             10 Penfield                 4.13m   13-06.75    338
  6 Dakota Dugan              10 Webster Thom             4.00m   13-01.50    308
  7 Taylor Samuel             11 Fairport                 3.96m   13-00.00    299
  8 Janay Mull                12 Rush-Henriet             3.83m   12-06.75    270
  9 Megan Farrell             12 Penfield                 3.69m   12-01.25    239
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Harper Stewart            11 Penfield                 7.73m   25-04.50    382
  2 Janay Mull                12 Rush-Henriet             7.72m   25-04.00    381
  3 Rebekah White             12 Spencerport              7.15m   23-05.50    345
  4 Taylor Samuel             11 Fairport                 6.79m   22-03.50    322
  5 Megan Farrell             12 Penfield                 6.76m   22-02.25    320
  6 Isabella Delisanti        10 Penfield                 6.37m   20-10.75    295
  7 Taylor Alloco              9 Hilton                   5.92m   19-05.25    266
  8 Dakota Dugan              10 Webster Thom             5.78m   18-11.75    257
  9 Eboni Jackson             10 Penfield                 5.74m   18-10.00    255
 
Girls Outdoor Pentathlon Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harper Stewart            11 Penfield                  2754   10   
  2 Rebekah White             12 Spencerport               2452    8   
  3 Janay Mull                12 Rush-Henriet              2384    6   
  4 Taylor Alloco              9 Hilton                    1984    4   
  5 Megan Farrell             12 Penfield                  1968    2   
  6 Isabella Delisanti        10 Penfield                  1918    1   
  7 Dakota Dugan              10 Webster Thom              1899  
  8 Taylor Samuel             11 Fairport                  1761  
  9 Eboni Jackson             10 Penfield                  1721  
 
Girls 100 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Catarra Burroughs         12 Wilson/EC/SWW            12.29   3  10   
  2 Ashley Brown              10 Wilson/EC/SWW            12.85   3   8   
  3 Davida Hawkes             12 Pittsford Su             12.87   3   6   
  4 De'Zhaire Bennett         11 Irondequoit              12.91   3   4   
  5 Olivia Robinson           11 Brockport                13.12   3   2   
  6 Emem Ikpot                11 Mercy                    13.12   3   1   
  7 Tae'lor Jackson           10 Mercy                    13.12   2 
  8 Kellee Washburn           10 Canandaigua              13.13   3 
  9 Julia Gleason             12 Canandaigua              13.13   1 
 10 Amanda Chen               10 Pittsford Su             13.15   2 
 11 Samantha Carro            11 Canandaigua              13.19   2 
 12 Aaliyah Holt              11 Greece Arcad             13.30   2 
 13 Margo Tremaine            12 Pittsford Me             13.37   1 
 14 Jada Brooken              12 East Hs-Roch             13.40   1 
 15 Satin Holmes              10 Wilson/EC/SWW            13.41   2 
 16 Morgan Femiano             9 Greece Arcad             13.53   2 
 17 Ka'ayla Jones             12 Pittsford Me             13.54   2 
 18 Colleen Eckl               9 Pittsford Me             13.54   1 
 19 Malika BenSalama          10 Greece Arcad             13.55   2 
 20 Samoya Ricketts           11 Greece Olymp             13.58   1 
 21 Margaret Kreienberg       11 Pittsford Me             13.58   1 
 22 Dana Cowley               10 Greece Arcad             13.62   1 
 23 Elaina Alston              9 Irondequoit              13.72   1 
 -- Gia Keith                 10 Brighton                    FS   3 
 
Girls 200 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Catarra Burroughs         12 Wilson/EC/SWW            25.04   3  10   
  2 Ashley Brown              10 Wilson/EC/SWW            26.05   3   8   
  3 Emem Ikpot                11 Mercy                    26.12   3   6   
  4 Lauren Bamford            12 Pittsford Me             26.26   3   4   
  5 De'Zhaire Bennett         11 Irondequoit              26.50   2   2   
  6 Julia Gleason             12 Canandaigua              26.64   3   1   
  7 Grace Dunnigan            10 Pittsford Su             26.71   3 
  8 Victoria Banghart         11 Pittsford Me             26.72   3 
  9 Olivia Robinson           11 Brockport                26.85   3 
 10 Aubrie Bleier             11 Pittsford Su             26.92   2 
 11 Gia Keith                 10 Brighton                 27.04   2 
 12 Tae'lor Jackson           10 Mercy                    27.19   2 
 13 Margaret Kreienberg       11 Pittsford Me             27.26   1 
 14 Jordynn Barnnart          11 Greece Arcad             27.31   2 
 15 Colleen Eckl               9 Pittsford Me             27.52   1 
 16 Kellee Washburn           10 Canandaigua              27.61   2 
 17 Elissa Goorman            10 Pittsford Su             27.94   1 
 18 Semaja Wilson             10 Irondequoit              28.29   2 
 
Girls 400 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emem Ikpot                11 Mercy                    59.14   3  10   
  2 Annie Hanna                9 Pittsford Su             59.50   3   8   
  3 Jordynn Barnnart          11 Greece Arcad           1:01.16   3   6   
  4 Grace Dunnigan            10 Pittsford Su           1:01.58   3   4   
  5 Jada Brooken              12 East Hs-Roch           1:02.42   3   2   
  6 Elizabeth Decker           9 East Irondeq           1:02.94   2   1   
  7 Ayse Conover               9 Brockport              1:03.39   3 
  8 Jamie Amoroso             10 Pittsford Me           1:03.41   3 
  9 Morgan Smith               9 Brockport              1:04.36   2 
 10 Aryana Anderson           10 East Irondeq           1:04.69   2 
 11 Catharine Lewis           10 Brighton               1:04.84   2 
 12 Lily Schultz               9 Greece Arcad           1:05.12   2 
 13 Andrea Johnson            11 Brighton               1:05.30   2 
 14 Katie Cox                 10 Brighton               1:05.72   1 
 15 Gemma Vodacek              8 Brighton               1:06.84   1 
 16 Katherine Kerekes         10 Pittsford Me           1:07.61   1 
 17 Lexine Wilkas             11 Irondequoit            1:08.43   3 
 18 Eleanor Lenoe              9 Brighton               1:08.58   2 
 
Girls 800 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Autumn Albrecht           11 Brockport              2:21.30   10   
  2 Katelynn Krapf            10 Pittsford Me           2:21.74    8   
  3 Mary Barger               11 Pittsford Me           2:22.43    6   
  4 Elyse Barkstrom            9 Pittsford Me           2:26.08    4   
  5 Amanda Zeccola            11 Pittsford Me           2:27.94    2   
  6 Shannon Miller            11 Pittsford Me           2:28.52    1   
  7 Eilis Regan                9 Pittsford Su           2:29.45  
  8 Nicole Amatore            10 Brockport              2:32.98  
  9 Emily Zink                11 Brockport              2:33.02  
 10 Emma Saubermann            8 Pittsford Su           2:33.85  
 11 Alexa Campbell            12 Brighton               2:33.98  
 12 Kristin Taylor            12 Brockport              2:34.49  
 13 Anna Tommasi              10 Pittsford Me           2:35.09  
 14 Rachel Sacks              12 Pittsford Su           2:35.13  
 15 Lilly Pieper              12 Pittsford Me           2:38.48  
 16 Anna Doerr                11 Mercy                  2:41.14  
 
Girls 1500 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Barger               11 Pittsford Me           4:48.22   10   
  2 Kennedy Jensen            12 Canandaigua            4:49.35    8   
  3 Autumn Albrecht           11 Brockport              4:51.50    6   
  4 Shannon Miller            11 Pittsford Me           5:02.76    4   
  5 McKensie Galusha          10 Pittsford Me           5:03.14    2   
  6 Maddy Hobika               8 Pittsford Su           5:07.60    1   
  7 Emily Zink                11 Brockport              5:11.18  
  8 Danielle Falkenstein      10 Brockport              5:27.81  
  9 Kari Tuite                11 Pittsford Me           5:35.76  
 
Girls 3000 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Visca                11 Pittsford Su          10:23.70   10   
  2 Kennedy Jensen            12 Canandaigua           10:30.23    8   
  3 Madi Schriefer            10 Pittsford Me          10:43.86    6   
  4 Clara Wagner              12 Irondequoit           10:44.32    4   
  5 Colleen Yancey            12 Pittsford Me          10:56.56    2   
  6 Megha Singh               10 Pittsford Me          11:23.91    1   
  7 Madeleine Pieper          12 Pittsford Me          11:28.21  
  8 Katie Giugno               8 Mercy                 11:28.37  
  9 Riley Poisson              8 Canandaigua           11:34.05  
 10 Charlotte Kurzweil        10 Mercy                 11:34.97  
 11 Meaghan Trevor             7 Mercy                 11:48.46  
 12 Savoy Curry               11 Brockport             11:48.70  
 13 Hannah Gullace            10 Pittsford Me          11:49.78  
 14 Madeleine Shellard         8 Irondequoit           11:56.54  
 15 Monica LaBorde            12 Mercy                 12:05.07  
 16 Amanda Canfield           11 Greece Arcad          12:08.52  
 17 Katherine Novak            9 Pittsford Me          12:16.10  
 18 Lianna Liu                10 Greece Arcad          12:22.00  
 19 Ann Marie Mozrall         10 Pittsford Su          12:28.35  
 20 Emily Koss                10 Irondequoit           12:34.91  
 
Girls 100 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Samantha Carro            11 Canandaigua              15.31   3  10   
  2 Alana Morrow              10 Mercy                    15.76   3   8   
  3 Jenna Berry                9 Pittsford Me             16.27   3   6   
  4 Emily Wade                10 Mercy                    16.85   3   4   
  5 Maryanna Hauck            12 Brockport                16.92   3   2   
  6 Sarah Wied                11 Canandaigua              17.34   3   1   
  7 Molly Kase                11 Brighton                 17.42   3 
  8 Elizabeth Yung            10 Greece Arcad             17.90   2 
  9 Ericka Hayes              11 East Hs-Roch             18.10   2 
 10 Breanna Maciag            10 Brighton                 18.21   2 
 11 Veronica Barnes           10 Brockport                18.33   2 
 12 Jing Chang                 9 Pittsford Me             18.39   2 
 13 Julia Gallagher            8 Canandaigua              18.55   2 
 14 Emma tenHoopen             9 Pittsford Su             18.65   1 
 15 Elissa Goorman            10 Pittsford Su             18.76   1 
 -- T'Oine Buckman             9 East Irondeq                FS   3 
 
Girls 400 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lauren Bamford            12 Pittsford Me           1:06.84   3  10   
  2 T'Oine Buckman             9 East Irondeq           1:10.05   3   8   
  3 Aeriana Porchea           11 East Hs-Roch           1:10.10   3   6   
  4 Jenna Berry                9 Pittsford Me           1:11.14   3   4   
  5 Emily Wade                10 Mercy                  1:11.73   3   2   
  6 Genevieve Rotz            11 Canandaigua            1:11.93   3   1   
  7 Jing Chang                 9 Pittsford Me           1:13.17   2 
  8 Abby Miller               10 Pittsford Me           1:13.36   2 
  9 Stephanie Wojnowski       11 East Irondeq           1:14.31   3 
 10 Amy Schumacher            10 Irondequoit            1:16.08   3 
 11 Sara Rembold              11 Mercy                  1:16.93   2 
 12 Julia Gallagher            8 Canandaigua            1:17.39   2 
 13 Kasandra Diaz              9 Greece Olymp           1:18.12   2 
 14 Erin Kesel                11 Canandaigua            1:19.92   2 
 15 Cristina Scheffer         11 Brockport              1:20.08   2 
 16 Alejandra Soto            11 Brockport              1:20.09   2 
 17 Pam White                  9 Mercy                  1:20.44   1 
 18 Emily Marshall            10 Pittsford Su           1:22.97   1 
 -- Elizabeth Decker           9 East Irondeq               DNF   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shannon Miller            11 Pittsford Me           7:23.46   10   
  2 Colleen Yancey            12 Pittsford Me           7:24.23    8   
  3 Madi Schriefer            10 Pittsford Me           7:29.60    6   
  4 Stephanie Wojnowski       11 East Irondeq           7:44.22    4   
  5 Kari Tuite                11 Pittsford Me           7:57.21    2   
  6 Anna Doerr                11 Mercy                  8:01.29    1   
  7 Alexa Campbell            12 Brighton               8:05.27  
  8 Monica LaBorde            12 Mercy                  8:29.26  
  9 Giannina Popelka           9 Canandaigua            8:33.36  
 10 Meaghan Trevor             7 Mercy                  8:54.17  
 11 Laura Huff                10 Mercy                  8:59.85  
 
Girls 4x100 Meter Relay Class A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pittsford Mendon  'A'                                 49.47   2  10   
     1) Ka'ayla Jones 12                2) Victoria Banghart 11           
     3) Lauren Bamford 12               4) Margo Tremaine 12              
  2 Canandaigua  'A'                                      50.06   2   8   
     1) Samantha Carro 11               2) Sarah Wied 11                  
     3) Julia Gleason 12                4) Kellee Washburn 10             
  3 Wilson Magnet  'A'                                    50.88   2   6   
     1) Ashley Brown 10                 2) Satin Holmes 10                
     3) Melajah Clinkscales 9           4) Catarra Burroughs 12           
  4 Pittsford Sutherland  'A'                             50.96   2   4   
     1) Amanda Chen 10                  2) Emily Wycallis 12              
     3) Aubrie Bleier 11                4) Davida Hawkes 12               
  5 Mercy  'A'                                            52.06   1   2   
     1) Catherine Flugel 10             2) Brenna Multala 11              
     3) Alana Morrow 10                 4) Tae'lor Jackson 10             
  6 Brighton  'A'                                         52.41   1   1   
     1) Teshi Timothy 9                 2) Tara Mundy 10                  
     3) Molly Kase 11                   4) Gia Keith 10                   
  7 Brockport  'A'                                        52.53   1 
     1) T'Andrah Brundidge 9            2) Ayse Conover 9                 
     3) Veronica Barnes 10              4) Olivia Robinson 11             
  8 Greece Arcadia  'A'                                   53.11   1 
     1) Dana Cowley 10                  2) Malika BenSalama 10            
     3) Janella Hughes 12               4) Aaliyah Holt 11                
 -- Irondequoit  'A'                                         DQ   2  zone 3
     1) Elaina Alston 9                 2) De'Zhaire Bennett 11           
     3) Charliees King 9                4) Semaja Wilson 10               
 
Girls 4x400 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pittsford Sutherland  'A'                           4:08.89   10   
     1) Emma tenHoopen 9                2) Grace Dunnigan 10              
     3) Aubrie Bleier 11                4) Annie Hanna 9                  
  2 Brockport  'A'                                      4:16.65    8   
     1) Julia Hare 10                   2) Ayse Conover 9                 
     3) Morgan Smith 9                  4) Nicole Amatore 10              
  3 Wilson Magnet  'A'                                  4:17.10    6   
     1) Satin Holmes 10                 2) Ashley Brown 10                
     3) Daysha Harris 11                4) Catarra Burroughs 12           
  4 Pittsford Mendon  'A'                               4:17.87    4   
     1) Elyse Barkstrom 9               2) Margo Tremaine 12              
     3) Jamie Amoroso 10                4) Katelynn Krapf 10              
  5 Mercy  'A'                                          4:18.28    2   
     1) Tae'lor Jackson 10              2) Laura Maas 12                  
     3) Catherine Flugel 10             4) Emem Ikpot 11                  
  6 Brighton  'A'                                       4:23.68    1   
     1) Catharine Lewis 10              2) Katie Cox 10                   
     3) Gemma Vodacek 8                 4) Andrea Johnson 11              
  7 Canandaigua  'A'                                    4:29.33  
     1) Genevieve Rotz 11               2) Sarah Wied 11                  
     3) Meghan Crowfoot 9               4) Neja Spencer 9                 
 
Girls 4x800 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pittsford Mendon  'A'                               9:53.15   10   
     1) Elyse Barkstrom 9               2) Amanda Zeccola 11              
     3) Lilly Pieper 12                 4) Katelynn Krapf 10              
  2 Pittsford Sutherland  'A'                          10:07.79    8   
     1) Eilis Regan 9                   2) Rachel Sacks 12                
     3) Ann Marie Mozrall 10            4) Mary Visca 11                  
  3 Mercy  'A'                                         10:12.37    6   
     1) Laura Maas 12                   2) Charlotte Kurzweil 10          
     3) Katie Giugno 8                  4) Catherine Flugel 10            
  4 Canandaigua  'A'                                   10:39.60    4   
     1) Emily Vandereems 10             2) Giannina Popelka 9             
     3) Hannah Bernard 10               4) Erin Kesel 11                  
  5 Brighton  'A'                                      10:44.83    2   
     1) Talia Pinker 12                 2) Meagan McDonald 11             
     3) Eleanor Lenoe 9                 4) Katie Cox 10                   
  6 Greece Arcadia  'A'                                12:46.40    1   
     1) Madison Boccaci 9               2) Lianna Liu 10                  
     3) Claire Finnerty 12              4) Kara Rosenthel 11              
 
Girls High Jump 4-4 start Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Asia McInnis               9 Greece Arcad          J5-04.00      1.62m  10   
  2 Jenna Berry                9 Pittsford Me          J5-03.00      1.60m   8   
  3 Aeriana Porchea           11 East Hs-Roch          J4-10.00      1.47m   6   
  4 Emily Wade                10 Mercy                 J4-10.00      1.47m   4   
  5 Jessica Anderson           9 Canandaigua           J4-08.00      1.42m   1.50
  5 Janella Hughes            12 Greece Arcad          J4-08.00      1.42m   1.50
  7 Ericka Hayes              11 East Hs-Roch          J4-08.00      1.42m 
  8 Elissa Goorman            10 Pittsford Su           4-06.00      1.37m 
  8 Jiya Grayson              11 Wilson/EC/SWW          4-06.00      1.37m 
 10 Kate Hancey               10 Pittsford Su          J4-06.00      1.37m 
 10 Emily Marshall            10 Pittsford Su          J4-06.00      1.37m 
 12 Emily Rachfal             10 Brighton               4-04.00      1.32m 
 -- Rose Heffron              11 Mercy                       NH            
 
Girls Pole Vault 6-6 start Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Madeline Leon             11 Pittsford Me           9-00.00      2.74m  10   
  2 Madeline Pizzo            10 Mercy                 J9-00.00      2.74m   8   
  3 Ericah Roncone            10 Pittsford Me           8-06.00      2.59m   6   
  4 Lily Hoyser                9 Pittsford Me           8-00.00      2.43m   4   
  5 Katherine Lowenguth       11 Brighton              J8-00.00      2.43m   2   
  6 Kara Rosenthel            11 Greece Arcad          J8-00.00      2.43m   1   
  7 Brenna Multala            11 Mercy                  7-06.00      2.28m 
  7 Marina Scalise            12 Brighton               7-06.00      2.28m 
  9 Lourdes Sharp              9 Brighton              J7-06.00      2.28m 
  9 Sarah Woerner             11 Canandaigua           J7-06.00      2.28m 
 11 Esabella Cesarini         10 Brighton               7-00.00      2.13m 
 11 Abby McGahey               9 Canandaigua            7-00.00      2.13m 
 11 Lexine Wilkas             11 Irondequoit            7-00.00      2.13m 
 14 Emily Miller              10 Pittsford Su           6-06.00      1.98m 
 
Girls Long Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Davida Hawkes             12 Pittsford Su          16-05.50      5.01m  10   
  2 Jordan Beckley            11 East Irondeq          15-10.75      4.84m   8   
  3 Dasia Barclay             10 Greece Olymp          15-09.25      4.80m   6   
  4 Ka'ayla Jones             12 Pittsford Me          15-08.50      4.78m   4   
  5 Lauren Bamford            12 Pittsford Me          15-08.25      4.78m   2   
  6 Sarah Wied                11 Canandaigua           15-08.00      4.77m   1   
  7 Rose Heffron              11 Mercy                 15-07.50      4.76m 
  8 Grace Messina              9 Pittsford Su          15-06.00      4.72m 
  9 Aaliyah Holt              11 Greece Arcad          15-05.00      4.69m 
 10 Julia Gleason             12 Canandaigua           15-04.50      4.68m 
 11 Alana Morrow              10 Mercy                 14-10.50      4.53m 
 12 Dana Cowley               10 Greece Arcad          14-10.25      4.52m 
 13 Colleen Eckl               9 Pittsford Me          14-08.75      4.48m 
 14 Malika BenSalama          10 Greece Arcad          14-07.50      4.45m 
 15 Alyssa DeMott             11 Canandaigua           14-07.00      4.44m 
 16 Elaina Alston              9 Irondequoit           14-02.75      4.33m 
 17 Teshi Timothy              9 Brighton              13-00.00      3.96m 
 
Girls Triple Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Davida Hawkes             12 Pittsford Su          36-07.25     11.15m  10   
  2 Maryanna Hauck            12 Brockport             33-05.75     10.20m   8   
  3 Abby McGahey               9 Canandaigua           33-03.50     10.14m   6   
  4 Alana Morrow              10 Mercy                 33-00.00     10.05m   4   
  5 Ka'ayla Jones             12 Pittsford Me          32-07.00      9.93m   2   
  6 Emily Wade                10 Mercy                 32-05.50      9.89m   1   
  7 Colleen Eckl               9 Pittsford Me          32-05.00      9.88m 
  8 Rose Heffron              11 Mercy                 32-04.00      9.85m 
  9 Dasia Barclay             10 Greece Olymp          31-09.50      9.69m 
 10 Alyssa DeMott             11 Canandaigua           31-09.00      9.67m 
 11 Elissa Goorman            10 Pittsford Su          31-06.50      9.61m 
 12 Jordan Beckley            11 East Irondeq          31-03.75      9.54m 
 13 Madeline Leon             11 Pittsford Me          31-02.75      9.51m 
 14 Christine Teng            10 Brighton              30-11.00      9.42m 
 15 Meghan Hill               11 Pittsford Me          30-08.00      9.34m 
 16 Elaina Alston              9 Irondequoit           30-04.50      9.25m 
 17 Kasandra Diaz              9 Greece Olymp          29-03.00      8.91m 
 18 Jessica Anderson           9 Canandaigua           27-05.50      8.36m 
 -- Jiya Grayson              11 Wilson/EC/SWW               ND            
 
Girls Shot Put Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kierra Carter             12 Mercy                 38-09.50     11.82m  10   
  2 Chinue Omeri              11 East Irondeq          35-03.50     10.75m   8   
  3 Megan Smith               11 Brockport             33-07.00     10.23m   6   
  4 Deanna Lane               12 Canandaigua           32-10.00     10.00m   4   
  5 Rachel Richenberg         10 Canandaigua          J32-10.00     10.00m   2   
  6 Madeline Pizzo            10 Mercy                 31-01.00      9.47m   1   
  7 Mia Caterasano            11 Mercy                 31-00.00      9.44m 
  8 Lily Robinson              9 Brockport             29-03.00      8.91m 
  9 Christophene Robinson     10 Irondequoit           28-07.75      8.73m 
 10 Megan Wood                10 Brockport             28-01.00      8.55m 
 11 Mahogony Williams         12 Wilson/EC/SWW         27-10.50      8.49m 
 12 Luna Pierre               10 Wilson/EC/SWW         27-02.50      8.29m 
 13 Geralyn Halmond           11 Brockport             27-02.00      8.28m 
 14 Carolyn Tanski            10 Greece Olymp          27-01.00      8.25m 
 15 Deavana Williams          11 Wilson/EC/SWW         26-08.00      8.12m 
 16 MaiJoi Sharp              11 Brighton              26-07.00      8.10m 
 17 Taylor Lombardo           12 Pittsford Me          26-05.50      8.06m 
 18 Grace Messina              9 Pittsford Su          25-07.00      7.79m 
 19 Maddy Smith                9 Pittsford Su          25-02.50      7.68m 
 
Girls Discus Throw Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Brianna Young              8 Brockport               104-11     31.97m  10   
  2 Megan Smith               11 Brockport                97-08     29.76m   8   
  3 Geralyn Halmond           11 Brockport             95-00.50     28.96m   6   
  4 Kierra Carter             12 Mercy                    91-03     27.81m   4   
  5 Mahogony Williams         12 Wilson/EC/SWW         88-03.50     26.91m   2   
  6 Deanna Lane               12 Canandaigua              84-10     25.85m   1   
  7 Chinue Omeri              11 East Irondeq          82-06.50     25.15m 
  8 Andrea Brilbeck           12 Mercy                    80-11     24.66m 
  9 MaiJoi Sharp              11 Brighton              79-02.50     24.14m 
 10 Maddy Smith                9 Pittsford Su             78-10     24.02m 
 11 Grace Messina              9 Pittsford Su          78-00.50     23.78m 
 12 Lily Robinson              9 Brockport                75-00     22.86m 
 13 Hannah Rolfe               9 Canandaigua              73-07     22.42m 
 14 Liz Gaffney                9 Brockport             72-02.50     22.00m 
 15 Rachel Foster             11 Canandaigua              71-05     21.76m 
 16 Rachel Shadler            11 Irondequoit           62-09.50     19.13m 
 17 Cecelia Loeffler           9 Canandaigua              60-05     18.41m 
 18 Christophene Robinson     10 Irondequoit           60-02.50     18.35m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class A Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ann Bisognano             11 Pittsford Su           2:34.75     635
  2 Amanda Woodard            10 Pittsford Me           2:40.77     564
  3 Hayley Bronk               7 Mercy                  2:41.76     553
  4 Katie Gold                11 Pittsford Me           2:47.35     491
  5 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me           2:49.69     467
  6 Jordan Hare               10 Brockport              2:50.02     463
  7 Sarah Cook                10 Mercy                  2:50.35     460
  8 Alex Hetterich             8 Mercy                  2:50.57     458
  9 Erin Kosciewicz           12 Mercy                  2:56.20     401
 10 Allison Wagner            10 Canandaigua            2:56.31     400
 11 Addison Teng              12 Mercy                  3:09.57     281
 12 Melissa Cook              10 Mercy                  3:16.77     225
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class A Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarah Cook                10 Mercy                    17.14   1    581
  2 Ann Bisognano             11 Pittsford Su             17.96   2    493
  3 Allison Wagner            10 Canandaigua              18.13   2    475
  4 Katie Gold                11 Pittsford Me             18.85   1    404
  5 Jordan Hare               10 Brockport                19.01   2    389
  6 Amanda Woodard            10 Pittsford Me             19.63   2    334
  7 Alex Hetterich             8 Mercy                    19.97   1    305
  8 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me             19.99   1    303
  9 Addison Teng              12 Mercy                    20.18   2    287
 10 Hayley Bronk               7 Mercy                    20.33   1    275
 11 Celina Lilliquist         10 Canandaigua              20.83   1    237
 12 Melissa Cook              10 Mercy                    21.01   2    224
 13 Erin Kosciewicz           12 Mercy                    21.74   2    174
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Amanda Woodard            10 Pittsford Me             1.40m    4-07.00    512
  2 Alex Hetterich             8 Mercy                    1.30m    4-03.25    409
  2 Katie Gold                11 Pittsford Me             1.30m    4-03.25    409
  2 Allison Wagner            10 Canandaigua              1.30m    4-03.25    409
  2 Ann Bisognano             11 Pittsford Su             1.30m    4-03.25    409
  2 Hayley Bronk               7 Mercy                    1.30m    4-03.25    409
  7 Erin Kosciewicz           12 Mercy                    1.25m    4-01.25    359
  7 Addison Teng              12 Mercy                    1.25m    4-01.25    359
  9 Sarah Cook                10 Mercy                    1.15m    3-09.25    266
  9 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me             1.15m    3-09.25    266
  9 Celina Lilliquist         10 Canandaigua              1.15m    3-09.25    266
  9 Jordan Hare               10 Brockport                1.15m    3-09.25    266
 13 Melissa Cook              10 Mercy                    1.10m    3-07.25    222
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Katie Gold                11 Pittsford Me             4.17m   13-08.25    347
  1 Sarah Cook                10 Mercy                    4.17m   13-08.25    347
  3 Allison Wagner            10 Canandaigua              4.16m   13-07.75    345
  4 Ann Bisognano             11 Pittsford Su             4.06m   13-04.00    322
  5 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me             4.05m   13-03.50    319
  6 Amanda Woodard            10 Pittsford Me             4.00m   13-01.50    308
  7 Alex Hetterich             8 Mercy                    3.97m   13-00.25    301
  8 Addison Teng              12 Mercy                    3.82m   12-06.50    267
  9 Melissa Cook              10 Mercy                    3.60m   11-09.75    220
 10 Celina Lilliquist         10 Canandaigua              3.32m   10-10.75    165
 11 Jordan Hare               10 Brockport                3.26m   10-08.50    153
 12 Erin Kosciewicz           12 Mercy                    3.17m   10-05.00    137
 13 Hayley Bronk               7 Mercy                    3.11m   10-02.50    126
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ann Bisognano             11 Pittsford Su             7.93m   26-00.25    395
  2 Allison Wagner            10 Canandaigua              7.64m   25-00.75    376
  3 Addison Teng              12 Mercy                    6.61m   21-08.25    310
  4 Jordan Hare               10 Brockport                6.46m   21-02.50    301
  5 Melissa Cook              10 Mercy                    6.39m   20-11.75    296
  6 Sarah Cook                10 Mercy                    6.27m   20-07.00    288
  7 Katie Gold                11 Pittsford Me             6.23m   20-05.25    286
  8 Amanda Woodard            10 Pittsford Me             6.01m   19-08.75    272
  9 Erin Kosciewicz           12 Mercy                    5.89m   19-04.00    264
 10 Celina Lilliquist         10 Canandaigua              5.70m   18-08.50    252
 11 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me             5.67m   18-07.25    250
 12 Alex Hetterich             8 Mercy                    5.40m   17-08.75    233
 13 Hayley Bronk               7 Mercy                    5.16m   16-11.25    218
 
Girls Outdoor Pentathlon Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ann Bisognano             11 Pittsford Su              2254   10   
  2 Allison Wagner            10 Canandaigua               2005    8   
  3 Amanda Woodard            10 Pittsford Me              1990    6   
  4 Sarah Cook                10 Mercy                     1942    4   
  5 Katie Gold                11 Pittsford Me              1937    2   
  6 Alex Hetterich             8 Mercy                     1706    1   
  7 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me              1605  
  8 Hayley Bronk               7 Mercy                     1581  
  9 Jordan Hare               10 Brockport                 1572  
 10 Addison Teng              12 Mercy                     1504  
 11 Erin Kosciewicz           12 Mercy                     1335  
 12 Melissa Cook              10 Mercy                     1187  
 
Boys 100 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daekwan Garfield          12 Edison/Monroe            11.11   3  10   
  2 Marquis Young             12 Fairport                 11.12   3   8   
  3 Myles Watts               11 Rush-Henriet             11.32   2   6   
  4 Zach Johnson              12 Gates-Chili              11.41   3   4   
  5 Bamidele Akinniyi         12 Webster Schr             11.42   3   2   
  6 Jared Hemmingway          12 Victor Centr             11.44   3   1   
  7 Brentan Peterson          10 Rush-Henriet             11.46   2 
  8 Amari Lawrence            11 McQuaid Jesu             11.53   3 
  9 Richard Powell            12 Gates-Chili              11.54   3 
 10 Mark Lukomsky             11 Hilton                   11.59   2 
 11 Patrick Hardy             12 Webster Thom             11.66   3 
 12 Howard Dacosta            11 Edison/Monroe            11.75   2 
 13 Xavier Daniels            10 Edison/Monroe            11.77   2 
 14 Jared Sarlo               12 Hilton                   11.80   2 
 15 David Angie               12 Webster Thom             11.89   2 
 16 Vamunyah Kamara           12 Edison/Monroe            11.92   2 
 17 Max Gloskey                9 Webster Thom             11.95   1 
 18 Dillon Philmon            10 Hilton                   12.07   1 
 19 Cole Mazzo                10 Webster Thom             12.08   1 
 
Boys 200 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Calvary Rogers            11 Athena/Odys              22.28   3  10   
  2 Eric Zemaitis             12 Spencerport              22.61   3   8   
  3 Zach Johnson              12 Gates-Chili              22.84   3   6   
  4 Jared Hemmingway          12 Victor Centr             22.91   3   4   
  5 David Ingraham            12 McQuaid Jesu             23.03   3   2   
  6 Bamidele Akinniyi         12 Webster Schr             23.15   2   1   
  7 Richard Powell            12 Gates-Chili              23.33   2 
  8 Jared Sarlo               12 Hilton                   23.54   2 
  9 Myles Watts               11 Rush-Henriet             23.58   2 
 10 Matt Colway               12 Webster Thom             23.62   3 
 11 Amari Lawrence            11 McQuaid Jesu             23.66   2 
 12 Ryan Kenney               11 Rush-Henriet             23.71   1 
 13 Tracey Harrison           10 Hilton                   23.74   2 
 14 David Brannigan           11 Webster Thom             24.04   2 
 15 Cole Mazzo                10 Webster Thom             24.15   1 
 16 Carl Aaron                11 Gates-Chili              24.53   2 
 17 David Angie               12 Webster Thom             25.26   1 
 
Boys 400 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Calvary Rogers            11 Athena/Odys              49.89   3  10   
  2 Austin Peters             12 McQuaid Jesu             49.98   3   8   
  3 Ji-ren Hailey             12 Fairport                 50.95   3   6   
  4 Matt Barton               11 Victor Centr             51.08   3   4   
  5 Jason J. Hall             11 Victor Centr             51.53   3   2   
  6 Derek Swarthout           12 Penfield                 51.80   3   1   
  7 Noah Williams              9 McQuaid Jesu             53.02   2 
  8 Sean Gublo                10 Athena/Odys              53.04   1 
  9 Paul Henry                11 Rush-Henriet             53.20   3 
 10 Ryan Kenney               11 Rush-Henriet             53.21   2 
 11 Josh Murray               11 Edison/Monroe            53.65   2 
 12 Jared Gavin               12 Spencerport              53.87   1 
 13 Terry Simmons             11 Hilton                   53.89   1 
 14 Stanley Exeart            11 Gates-Chili              53.97   1 
 15 Tracey Harrison           10 Hilton                   54.02   3 
 16 Julio Santos              12 Athena/Odys              54.09   2 
 17 Carl Aaron                11 Gates-Chili              54.26   2 
 18 Matt Colway               12 Webster Thom             54.45   2 
 19 David Brannigan           11 Webster Thom             54.55   2 
 20 Daniel Reger              10 Spencerport              56.39   2 
 
Boys 800 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nate Howe                 12 McQuaid Jesu           1:55.17   10   
  2 Mickey Burke              12 Rush-Henriet           1:56.30    8   
  3 Conor Delaney             12 Webster Schr           2:00.11    6   
  4 Jason T. Hall             12 Victor Centr           2:00.75    4   
  5 Nick Neamtu               10 Webster Thom           2:00.90    2   
  6 Mehamed Abdurahim         11 Rush-Henriet           2:02.42    1   
  7 Jack Gillooly             11 Penfield               2:04.03  
  8 Fletcher Lill             11 Webster Thom           2:04.71  
  9 Cole Gublo                10 Athena/Odys            2:06.34  
 10 Ryan Yuhas                11 Rush-Henriet           2:07.42  
 11 Seamus Sargeant           12 Fairport               2:07.88  
 12 Michael Slattery          11 Rush-Henriet           2:07.94  
 13 Tim Willaims              11 Victor Centr           2:08.41  
 14 Dan Salazar               11 Hilton                 2:08.89  
 15 Jasper Suhr               10 Webster Thom           2:09.02  
 16 Josh Roman                11 Fairport               2:10.04  
 17 Austin Peters             12 McQuaid Jesu           2:10.23  
 18 Ray McBride               12 Webster Schr           2:10.73  
 
Boys 1600 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mickey Burke              12 Rush-Henriet           4:13.89   10   
  2 Nick Neamtu               10 Webster Thom           4:26.04    8   
  3 Mike Mallow               10 Fairport               4:29.36    6   
  4 George Mertens            12 Victor Centr           4:35.68    4   
  5 Justin Shaffer            11 Webster Schr           4:38.61    2   
  6 James Anderson            12 Athena/Odys            4:38.83    1   
  7 Bailey Plummer            11 Spencerport            4:40.02  
  8 Brian Swider              12 Fairport               4:40.37  
  9 Matt Brien                11 McQuaid Jesu           4:40.92  
 10 David Grouse              12 Fairport               4:50.06  
 11 Ryan Burnham              11 Fairport               4:53.67  
 12 Anthony Scalise           10 Fairport               4:54.86  
 13 Joshua Johnson            12 Gates-Chili            4:55.20  
 14 Nick Spinosa              10 Spencerport            4:57.97  
 15 Jamie Shoemaker            9 Athena/Odys            5:01.22  
 16 Joey Hendron              11 Gates-Chili            5:06.37  
 
Boys 3200 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathan Yost               12 Victor Centr           9:49.11   10   
  2 Keith Johnson             12 Webster Thom           9:49.82    8   
  3 Justin Vestri             11 Webster Thom           9:58.72    6   
  4 Donovan Glavin            10 McQuaid Jesu          10:05.47    4   
  5 Tommy Kolaniewicz         12 Athena/Odys           10:06.36    2   
  6 Josh Goldstein            12 Webster Thom          10:08.20    1   
  7 Sean Welch                11 Webster Thom          10:17.64  
  8 David McCarroll           11 Rush-Henriet          10:26.35  
  9 Noah Michaels             12 Fairport              10:27.60  
 10 Brad Farnham               9 Penfield              10:29.16  
 11 Ben Whitman               12 Webster Thom          10:32.43  
 12 Zach Lyons                12 Webster Schr          10:32.95  
 13 Justin Scheg              10 Hilton                10:34.27  
 14 Stephen Loce              10 Webster Thom          10:41.37  
 15 Majd Rouhana               8 Fairport              10:41.86  
 16 Luke Shanahan             12 Victor Centr          11:13.42  
 
Boys 110 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Matt Barton               11 Victor Centr             15.14   2  10   
  2 Anthony Clark             11 Gates-Chili              15.90   2   8   
  3 Jared Mathews             11 Fairport                 16.14   2   6   
  4 Dan Guidarelli            11 Victor Centr             16.56   2   4   
  5 Atiba McLaren             10 McQuaid Jesu             16.65   2   2   
  6 Ryan Ellis                12 Gates-Chili              17.01   1   1   
  7 Amari Lawrence            11 McQuaid Jesu             17.16   2 
  8 Brandon Jermyn            12 Spencerport              17.20   1 
  9 Jason Chukwu              12 Athena/Odys              21.45   1 
 -- Alex Wiegand              12 Athena/Odys                DNF   2 
 -- Tyler Mitchell            12 Athena/Odys                DNF   2 
 
Boys 400 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tyler Mitchell            12 Athena/Odys              57.78   2  10   
  2 Matt Barton               11 Victor Centr             57.95   2   8   
  3 Mike Kahovec              12 Victor Centr           1:00.81   2   6   
  4 Ethan Maguire             11 Penfield               1:01.02   2   4   
  5 Brandon Jermyn            12 Spencerport            1:01.18   2   2   
  6 Peter Mallery             12 Webster Schr           1:01.25   1   1   
  7 Brandon Ottenschot        10 Webster Thom           1:01.33   2 
  8 Dilan Campbell            10 Rush-Henriet           1:01.36   2 
  9 Atiba McLaren             10 McQuaid Jesu           1:02.16   1 
 10 Khaleel Fenn               9 Fairport               1:02.84   1 
 11 Michael Walsh             11 Hilton                 1:03.45   1 
 12 Andy Rogers               12 Rush-Henriet           1:03.62   1 
 13 Jared Gavin               12 Spencerport            1:03.73   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Ranke               12 Hilton                 9:22.47   10   
  2 Luke Shanahan             12 Victor Centr          10:07.81    8   
  3 Mike Kozlowski            12 Penfield              10:11.49    6   
  4 Donovan Glavin            10 McQuaid Jesu          10:19.03    4   
  5 James White               12 Fairport              10:27.25    2   
  6 Nick Caterisano            9 McQuaid Jesu          10:29.23    1   
  7 Ben Whitman               12 Webster Thom          10:34.69  
  8 Kevin Witt                12 Webster Thom          10:40.49  
  9 Joey Hendron              11 Gates-Chili           10:45.24  
 10 Justin Young              12 Spencerport           10:49.55  
 11 Peter Mallery             12 Webster Schr          10:54.83  
 12 Chris Helber              12 McQuaid Jesu          10:59.73  
 13 Macrae Kozody             10 Fairport              10:59.79  
 
Boys 4x100 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edison Tech  'A'                                      43.97   2  10   
     1) Xavier Daniels 10               2) Da'Darrius Dillard 12          
     3) Vamunyah Kamara 12              4) Daekwan Garfield 12            
  2 Rush-Henrietta  'A'                                   44.27   2   8   
     1) Myles Watts 11                  2) Fardan Allen 11                
     3) Richard Arnaud 12               4) Brentan Peterson 10            
  3 McQuaid Jesuit  'A'                                   44.36   2   6   
     1) Amari Lawrence 11               2) David Ingraham 12              
     3) Austin Peters 12                4) Tobi Tella 10                  
  4 Gates-Chili  'A'                                      44.50   2   4   
     1) Stanley Exeart 11               2) Zach Johnson 12                
     3) Anthony Clark 11                4) Richard Powell 12              
  5 Webster Thomas  'A'                                   44.71   2   2   
     1) David Angie 12                  2) Matt Colway 12                 
     3) Cole Mazzo 10                   4) Patrick Hardy 12               
  6 Hilton  'A'                                           45.70   1   1   
     1) Dillon Philmon 10               2) Mark Lukomsky 11               
     3) Savano Edwards 12               4) Jared Sarlo 12                 
  7 Penfield  'A'                                         46.85   1 
     1) Matt Allchin 12                 2) Mike Whitmore 11               
     3) Philip DiFrancesco 12           4) William Estey 12               
  8 Victor Central  'A'                                   46.94   2 
     1) Charlie Ippoltio 10             2) Travis Milne 10                
     3) Mitchell Haefele 11             4) Dan Post 11                    
 
Boys 4x400 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:26.28   2  10   
     1) David Ingraham 12               2) Noah Williams 9                
     3) Atiba McLaren 10                4) Nate Howe 12                   
  2 Victor Central  'A'                                 3:27.29   2   8   
     1) Jared Hemmingway 12             2) Matt Barton 11                 
     3) Jason J. Hall 11                4) Jason T. Hall 12               
  3 Rush-Henrietta  'A'                                 3:33.48   1   6   
     1) AJ Muoio 11                     2) Paul Henry 11                  
     3) Mickey Burke 12                 4) Mehamed Abdurahim 11           
  4 Greece Athena  'A'                                  3:34.96   2   4   
     1) Sean Gublo 10                   2) Tyler Mitchell 12              
     3) Julio Santos 12                 4) Calvary Rogers 11              
  5 Fairport  'A'                                       3:35.92   2   2   
     1) Daniel Traver 11                2) Mike Mallow 10                 
     3) Scott Straw 12                  4) Ji-ren Hailey 12               
  6 Hilton  'A'                                         3:37.84   2   1   
     1) Terry Simmons 11                2) Nate Delvalle 11               
     3) Tyler Ranke 12                  4) Tracey Harrison 10             
  7 Penfield  'A'                                       3:37.91   2 
     1) Cal Robinson 12                 2) Derek Swarthout 12             
     3) Kyle Seegler 10                 4) Ethan Maguire 11               
  8 Webster Thomas  'A'                                 3:41.36   1 
     1) Kevin Witt 12                   2) Max Gloskey 9                  
     3) David Brannigan 11              4) Matt Colway 12                 
  9 Webster Schroeder  'A'                              3:43.86   1 
     1) Dylan Turcott 12                2) Jacob Dyson 11                 
     3) Michael DiFiore 9               4) Brian Buttaggi 12              
 
Boys 4x800 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 8:03.69   10   
     1) Austin Peters 12                2) Matt Brien 11                  
     3) Nick Ciolkowski 11              4) Nate Howe 12                   
       1:58.557 (1:58.557)        4:00.309 (2:01.752)        6:05.019 (2:04.711)
       8:03.688 (1:58.669)
  2 Victor Central  'A'                                 8:13.15    8   
     1) Nathan Yost 12                  2) Tim Willaims 11                
     3) Matt Tellstone 11               4) Jason T. Hall 12               
       2:01.216 (2:01.216)        4:04.935 (2:03.720)        6:09.487 (2:04.552)
       8:13.149 (2:03.663)
  3 Webster Schroeder  'A'                              8:17.53    6   
     1) Justin Shaffer 11               2) Zach Lyons 12                  
     3) Ray McBride 12                  4) Conor Delaney 12               
       2:04.477 (2:04.477)        4:06.969 (2:02.493)        6:12.675 (2:05.706)
       8:17.529 (2:04.854)
  4 Spencerport  'A'                                    8:20.67    4   
     1) Bailey Plummer 11               2) Brandon Jermyn 12              
     3) Daniel Reger 10                 4) Nick Spinosa 10                
       2:02.013 (2:02.013)        4:11.703 (2:09.691)        6:15.996 (2:04.293)
       8:20.669 (2:04.673)
  5 Rush-Henrietta  'A'                                 8:23.41    2   
     1) AJ Muoio 11                     2) Ryan Yuhas 11                  
     3) Brian Kline 9                   4) Michael Slattery 11            
       2:03.923 (2:03.923)        4:05.815 (2:01.892)        6:12.281 (2:06.467)
       8:23.407 (2:11.126)
  6 Fairport  'A'                                       8:31.56    1   
     1) Josh Roman 11                   2) Chris Wright 10                
     3) Ben Bulkeley 8                  4) David Grouse 12                
       2:04.065 (2:04.065)        4:14.997 (2:10.932)        6:20.683 (2:05.686)
       8:31.557 (2:10.874)
  7 Penfield  'A'                                       8:33.68  
     1) Jack Gillooly 11                2) Ford Hossler 12                
     3) Brad Farnham 9                  4) Cal Robinson 12                
       2:07.475 (2:07.475)        4:14.767 (2:07.293)        6:23.072 (2:08.305)
       8:33.673 (2:10.602)
  8 Webster Thomas  'A'                                 8:38.08  
     1) Sean Welch 11                   2) Cole Ziskind 9                 
     3) Jasper Suhr 10                  4) Fletcher Lill 11               
       2:08.960 (2:08.960)        4:18.494 (2:09.534)        6:28.252 (2:09.759)
       8:38.080 (2:09.829)
  9 Hilton  'A'                                         8:59.22  
     1) Jacob Scheg 9                   2) Andrew Berg 11                 
     3) Eric Piato 10                   4) Dan Salazar 11                 
       2:12.490 (2:12.490)        4:22.447 (2:09.958)        6:44.524 (2:22.078)
       8:59.217 (2:14.694)
 10 Gates-Chili  'A'                                    9:11.30  
     1) Stanley Exeart 11               2) Carl Aaron 11                  
     3) Joey Hendron 11                 4) Joshua Johnson 12              
       2:10.994 (2:10.994)        4:26.940 (2:15.947)        6:46.687 (2:19.747)
       9:11.297 (2:24.610)
 
Boys High Jump 5-4 start Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Fardan Allen              11 Rush-Henriet           6-00.00      1.82m  10   
  2 Nick Marlin               12 Athena/Odys           J6-00.00      1.82m   8   
  3 Diamonte Swift            11 Edison/Monroe          5-08.00      1.72m   6   
  4 Robert Quist              10 McQuaid Jesu          J5-08.00      1.72m   3   
  4 Tahj Snow                 10 Spencerport           J5-08.00      1.72m   3   
  6 Sean Mullings             12 Fairport               5-06.00      1.67m   0.50
  6 Spencer Stokes            12 Penfield               5-06.00      1.67m   0.50
  8 Connor Spiegel            10 Webster Thom          J5-06.00      1.67m 
  9 Zach Majeski              10 Rush-Henriet          J5-06.00      1.67m 
  9 Dane DiMaria              12 Hilton                J5-06.00      1.67m 
 11 Ke'on Peterkin            11 Athena/Odys            5-04.00      1.62m 
 11 Gavin Drabik              12 Penfield               5-04.00      1.62m 
 -- Jared Mathews             11 Fairport                    NH            
 -- Andrew Beatty              9 Fairport                    NH            
 -- Savano Edwards            12 Hilton                      NH            
 
Boys Pole Vault 9-6 start Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jared Mathews             11 Fairport              13-06.00      4.11m  10   
  2 Ethan Maguire             11 Penfield              12-06.00      3.81m   8   
  3 Danny Schuhmacher         11 Penfield             J12-06.00      3.81m   6   
  4 Dana Forsgren             12 Fairport              12-00.00      3.65m   4   
  5 Brian Matte               12 Rush-Henriet         J12-00.00      3.65m   2   
  6 Brett Baker               11 Hilton                11-06.00      3.50m   1   
  7 Jack Smith                10 Webster Schr          11-00.00      3.35m 
  7 Andrew Guglielmo          12 Rush-Henriet          11-00.00      3.35m 
  9 Anthony Clark             11 Gates-Chili          J11-00.00      3.35m 
 10 Dylan DelConte             8 Gates-Chili           10-00.00      3.04m 
 11 Ben Vanderstouw           10 Webster Schr           9-06.00      2.89m 
 -- Johnathan Mueller         10 Webster Schr                NH            
 -- Scott St George           12 Webster Thom                NH            
 
Boys Long Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tobi Tella                10 McQuaid Jesu          22-07.00      6.88m  10   
  2 Richard Powell            12 Gates-Chili           20-05.00      6.22m   8   
  3 Jimmy Shih                11 Webster Schr          20-03.50      6.18m   6   
  4 Eric Zemaitis             12 Spencerport           20-01.00      6.12m   4   
  5 Jack Grieb                12 Webster Thom          19-08.00      5.99m   2   
  6 Chris Young               11 Spencerport           19-07.25      5.97m   1   
  7 Mark Lukomsky             11 Hilton                19-04.50      5.90m 
  8 Tracey Harrison           10 Hilton                19-02.50      5.85m 
  9 Da'Darrius Dillard        12 Edison/Monroe         18-11.00      5.76m 
 10 Jared Hemmingway          12 Victor Centr          18-09.50      5.72m 
 11 Dilan Campbell            10 Rush-Henriet          18-07.00      5.66m 
 12 Ryan Ellis                12 Gates-Chili           18-05.25      5.61m 
 13 Connor Miller             12 Fairport              18-04.25      5.59m 
 14 Dane DiMaria              12 Hilton                18-00.50      5.49m 
 15 Anthony Clark             11 Gates-Chili           17-09.25      5.41m 
 16 Terry Simmons             11 Hilton                16-11.25      5.16m 
 -- Scott St George           12 Webster Thom              FOUL            
 
Boys Triple Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Eric Zemaitis             12 Spencerport           45-09.75     13.96m  10   
  2 Jimmy Shih                11 Webster Schr          45-07.00     13.89m   8   
  3 Tobi Tella                10 McQuaid Jesu          43-00.25     13.11m   6   
  4 Da'Darrius Dillard        12 Edison/Monroe         42-09.50     13.04m   4   
  5 Diamonte Swift            11 Edison/Monroe         41-08.00     12.70m   2   
  6 Tyrell Walker             12 Edison/Monroe         41-07.00     12.67m   1   
  7 Ke'on Peterkin            11 Athena/Odys           41-05.75     12.64m 
  8 Chris Young               11 Spencerport           40-11.00     12.47m 
  9 Richard Arnaud            12 Rush-Henriet          39-10.25     12.14m 
 10 Spencer Stokes            12 Penfield              39-09.75     12.13m 
 11 Tyler O'Meal              12 Fairport              39-04.50     12.00m 
 12 Sean Mullings             12 Fairport              39-00.75     11.90m 
 13 Dane DiMaria              12 Hilton                38-10.75     11.85m 
 14 Ryan Ellis                12 Gates-Chili           38-03.25     11.66m 
 -- Connor Miller             12 Fairport                  FOUL            
 -- Jack Smith                10 Webster Schr              FOUL            
 
Boys Shot Put Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Bamidele Akinniyi         12 Webster Schr          53-11.50     16.44m  10   
  2 Christian Johnson         11 Victor Centr          47-09.50     14.56m   8   
  3 Colton Trammel            12 Victor Centr          45-08.50     13.93m   6   
  4 Joseph Foster             11 Edison/Monroe         44-03.00     13.48m   4   
  5 Syrano Edwards            11 Hilton                43-07.00     13.28m   2   
  6 Keanu Heedram             11 Rush-Henriet          42-07.00     12.97m   1   
  7 Nick Marlin               12 Athena/Odys           41-03.25     12.57m 
  8 Markel Louis              11 Edison/Monroe         39-01.75     11.93m 
  9 Lucien Brisson            11 Spencerport           38-11.25     11.86m 
 10 Andrew Nussbaum           11 Victor Centr          37-11.00     11.55m 
 11 Mike Makowski             12 Webster Thom          37-03.50     11.36m 
 12 Bobby West                12 Hilton                37-00.50     11.29m 
 13 Sam Welkley               11 Penfield              36-11.00     11.25m 
 14 Russell Militello         10 Victor Centr          36-10.50     11.23m 
 15 Mark Baitsholts           11 Webster Thom          36-09.25     11.20m 
 
Boys Discus Throw Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Keanu Heedram             11 Rush-Henriet            146-07     44.67m  10   
  2 Christian Johnson         11 Victor Centr            144-08     44.09m   8   
  3 Mark Baitsholts           11 Webster Thom            133-08     40.74m   6   
  4 Sam Welkley               11 Penfield                133-02     40.58m   4   
  5 Anthony Stallworth        10 Gates-Chili             115-10     35.30m   2   
  6 Markel Louis              11 Edison/Monroe           114-06     34.89m   1   
  7 Joseph Foster             11 Edison/Monroe           111-07     34.01m 
  8 Lucien Brisson            11 Spencerport             109-07     33.40m 
  9 Nate Mitchell             10 Gates-Chili             106-00     32.30m 
 10 Anthony Owten             11 Hilton                  104-02     31.75m 
 11 Jake Cox                  11 Penfield                102-05     31.21m 
 12 Vamunyah Kamara           12 Edison/Monroe           101-03     30.86m 
 13 Mike Makowski             12 Webster Thom             94-08     28.85m 
 14 Colton Trammel            12 Victor Centr             88-03     26.89m 
 15 Robert West               11 Fairport                 11-06      3.50m 
 -- Nuradean Ashkar           10 Athena/Odys               FOUL            
 -- Thomas Coene              10 Webster Thom              FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class AA Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathan Cannon             10 Gates-Chili            4:34.94     713
  2 Jake Mosele               12 Hilton                 4:50.69     615
  3 Nick Reiger               12 Webster Schr           5:05.81     527
  4 Justin Briggs             12 Rush-Henriet           5:08.79     510
  5 Kyle DeCann               12 Victor Centr           5:11.43     496
  6 Jeremy Parker             12 Victor Centr           5:14.36     480
  7 Conor Firkins             12 Hilton                 5:16.43     469
  8 Michael Walgrove          11 Penfield               5:18.69     457
  9 Noah McDonald             12 Penfield               5:23.51     432
 10 Evan Samuel               10 Fairport               5:23.84     430
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class AA Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jake Mosele               12 Hilton                   16.23   2    707
  2 Conor Firkins             12 Hilton                   16.26   1    704
  3 Nick Reiger               12 Webster Schr             16.37   2    692
  4 Kyle DeCann               12 Victor Centr             17.69   2    554
  5 Noah McDonald             12 Penfield                 17.77   1    546
  6 Nathan Cannon             10 Gates-Chili              17.97   1    527
  7 Justin Briggs             12 Rush-Henriet             18.95   2    437
  8 Jeremy Parker             12 Victor Centr             19.09   1    425
  9 Michael Walgrove          11 Penfield                 20.03   2    347
 10 Evan Samuel               10 Fairport                 22.66   1    170
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Noah McDonald             12 Penfield                 1.77m    5-09.75    602
  2 Justin Briggs             12 Rush-Henriet             1.67m    5-05.75    520
  2 Nick Reiger               12 Webster Schr             1.67m    5-05.75    520
  4 Michael Walgrove          11 Penfield                 1.62m    5-03.75    480
  4 Nathan Cannon             10 Gates-Chili              1.62m    5-03.75    480
  4 Jake Mosele               12 Hilton                   1.62m    5-03.75    480
  4 Kyle DeCann               12 Victor Centr             1.62m    5-03.75    480
  8 Conor Firkins             12 Hilton                   1.57m    5-01.75    441
  9 Evan Samuel               10 Fairport                 1.47m    4-09.75    367
  9 Jeremy Parker             12 Victor Centr             1.47m    4-09.75    367
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nick Reiger               12 Webster Schr             5.91m   19-04.75    567
  2 Conor Firkins             12 Hilton                   5.73m   18-09.75    529
  3 Kyle DeCann               12 Victor Centr             5.52m   18-01.50    485
  4 Jake Mosele               12 Hilton                   5.48m   17-11.75    477
  5 Noah McDonald             12 Penfield                 5.34m   17-06.25    449
  6 Michael Walgrove          11 Penfield                 5.29m   17-04.25    439
  7 Nathan Cannon             10 Gates-Chili              5.26m   17-03.25    433
  8 Justin Briggs             12 Rush-Henriet             5.04m   16-06.50    390
  9 Jeremy Parker             12 Victor Centr             4.96m   16-03.25    375
 10 Evan Samuel               10 Fairport                 4.65m   15-03.25    317
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nick Reiger               12 Webster Schr            11.84m   38-10.25    597
  2 Jeremy Parker             12 Victor Centr            10.57m   34-08.25    520
  3 Kyle DeCann               12 Victor Centr            10.17m   33-04.50    496
  4 Noah McDonald             12 Penfield                 9.54m   31-03.75    458
  5 Evan Samuel               10 Fairport                 9.37m   30-09.00    448
  6 Conor Firkins             12 Hilton                   9.31m   30-06.50    444
  7 Justin Briggs             12 Rush-Henriet             8.80m   28-10.50    414
  8 Jake Mosele               12 Hilton                   8.46m   27-09.25    394
  9 Nathan Cannon             10 Gates-Chili              8.42m   27-07.50    391
 10 Michael Walgrove          11 Penfield                 6.97m   22-10.50    306
 
Boys Outdoor Pentathlon Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nick Reiger               12 Webster Schr              2903   10   
  2 Jake Mosele               12 Hilton                    2673    8   
  3 Conor Firkins             12 Hilton                    2587    6   
  4 Nathan Cannon             10 Gates-Chili               2544    4   
  5 Kyle DeCann               12 Victor Centr              2511    2   
  6 Noah McDonald             12 Penfield                  2487    1   
  7 Justin Briggs             12 Rush-Henriet              2271  
  8 Jeremy Parker             12 Victor Centr              2167  
  9 Michael Walgrove          11 Penfield                  2029  
 10 Evan Samuel               10 Fairport                  1732  
 
Boys 100 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carnell Noble             11 Greece Olymp             10.84   3  10   
  2 Andre Hunter              11 Char/Leader              10.92   3   8   
  3 Joe Mendola               11 Greece Arcad             11.11   3   6   
  4 Tremaine Moore            10 Greece Olymp             11.18   3   4   
  5 Kelly Brown               10 Wilson/EC/SWW            11.31   3   2   
  6 Jhamoi Phillips           12 Char/Leader              11.56   2   1   
  7 Dustin Ngo                11 Greece Arcad             11.62   2  11.611
  8 Will Mangiamele           12 Pittsford Su             11.62   3  11.613
  9 Justin Warren             12 Wilson/EC/SWW            11.63   2 
 10 Quintel Wise              11 Char/Leader              11.92   3 
 11 Shane Presley             10 Greece Olymp             11.96   3 
 12 Emmitt Miles              11 East Hs-Roch             11.98   2 
 13 Kevin Thapa               12 Brighton                 12.01   2 
 14 Brok Martin               12 Canandaigua              12.07   2 
 15 Marston Brown             12 Brighton                 12.12   1 
 16 Lavelle Howard            12 Greece Arcad             12.16   2 
 17 Ben Caton                 12 Pittsford Me             12.22   1  12.215
 18 Xavier McGee              10 Greece Arcad             12.22   2  12.218
 19 Myles Nicholas            12 Irondequoit              12.91   1 
 -- Tavon Davis                9 East Hs-Roch                DQ   1  fs
 
Boys 200 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Andre Hunter              11 Char/Leader              21.52   2  10   
  2 Carnell Noble             11 Greece Olymp             21.86   2   8   
  3 Joe Mendola               11 Greece Arcad             22.16   2   6   
  4 Shane Presley             10 Greece Olymp             23.79   2   4   
  5 Justin Warren             12 Wilson/EC/SWW            23.85   2   2   
  6 Bill Colmerauer           12 Canandaigua              24.16   2   1   
  7 Emmitt Miles              11 East Hs-Roch             24.57   1 
  8 Earl Williams             12 Char/Leader              24.67   2 
  9 Ryan Szczepaniak          11 Churchville-             24.69   1 
 10 Kaizhon Higdon            11 Churchville-             25.22   1 
 
Boys 400 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carnell Noble             11 Greece Olymp             49.35   3  10   
  2 Parris Strickland         11 Brighton                 49.81   3   8   
  3 Jim Keneally              10 Pittsford Me             52.45   3   6   
  4 Sean Corcoran             12 Pittsford Me             52.75   3   4   
  5 Robert Dalheim            12 Brockport                52.84   3   2   
  6 Isaak Valoshka            11 Churchville-             52.97   2   1   
  7 Earl Williams             12 Char/Leader              53.57   3 
  8 Geovany Davila            12 Greece Arcad             53.92   2 
  9 Bill Colmerauer           12 Canandaigua              53.93   3 
 10 Addison McGinnis          12 Brighton                 53.94   3 
 11 Kyle Cutri                11 Canandaigua              54.81   2 
 12 Tahjmere Elliott           9 East Irondeq             55.13   1 
 13 Josh Alexander            12 Canandaigua              55.46   2 
 14 Stephen Chess             12 Brighton                 56.04   2 
 15 Alex Burrow               10 Brockport                56.18   1 
 16 Zachary Vaughn            10 Churchville-             58.11   2 
 
Boys 800 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Britt Kaukeinen           10 Irondequoit            1:59.28   10   
  2 Kevin Dooley              11 Pittsford Me           2:02.02    8   
  3 Brady Woodward            11 Pittsford Me           2:02.88    6   
  4 Nathan Doyle              12 Pittsford Me           2:03.89    4   
  5 Patrick Regan             12 Pittsford Su           2:04.16    2   
  6 Zak Simpson               12 Brighton               2:04.29    1   
  7 Isaak Valoshka            11 Churchville-           2:05.65  
  8 Brandon Callahan          11 Brockport              2:05.94  
  9 Chad Gueli                11 Pittsford Su           2:06.62  
 10 Justin Schramm             9 Greece Arcad           2:07.03  
 11 Gavin Caccavale-Brown     12 Greece Arcad           2:08.24  
 12 Tommy Barbaccia           12 Pittsford Me           2:08.89  
 13 Josh Alexander            12 Canandaigua            2:11.29  
 14 John Looby                12 Irondequoit            2:13.93  
 15 Luke Sanders              12 Greece Arcad           2:15.38  
 
Boys 1600 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Josh Dyrland              12 Irondequoit            4:27.78   10   
  2 Brian Northrup            12 Greece Arcad           4:32.66    8   
  3 Isaac Goodman             10 Pittsford Me           4:35.63    6   
  4 Jonah Simpson              9 Brighton               4:38.30    4   
  5 Will Corbett              11 Pittsford Su           4:38.60    2   
  6 Noah Young                12 Pittsford Su           4:39.27    1   
  7 Gavin Caccavale-Brown     12 Greece Arcad           4:40.43  
  8 Patrick Queiroz           11 Pittsford Me           4:42.63  
  9 Mason Vodacek             11 Brighton               4:46.67  
 10 Sean Clark                11 Irondequoit            4:53.89  
 11 Robbie Berndt             11 Pittsford Me           4:57.27  
 12 Cody Waasdorp             10 Greece Arcad           4:59.45  
 13 Caleb Enis                12 Brighton               5:00.92  
 14 Alec Andrews               8 Brockport              5:02.76  
 15 Erik LaCourt               9 Brockport              5:04.01  
 16 Zayn Johnson               9 Irondequoit            5:05.98  
 17 Noah Winslow              10 Brockport              5:25.23  
 
Boys 3200 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Josh Dyrland              12 Irondequoit            9:40.11   10   
  2 Brian Northrup            12 Greece Arcad           9:50.48    8   
  3 Griffin Hess              10 Pittsford Me           9:55.38    6   
  4 Paul Dellinger             9 Brighton              10:02.16    4   
  5 Will Ronchetti            12 Brighton              10:08.96    2   
  6 Connor Green              12 Pittsford Me          10:15.28    1   
  7 Evan Feigel               11 Pittsford Me          10:17.95  
  8 Nathan Lawler              8 Pittsford Me          10:24.84  
  9 Ben Shelton               12 Irondequoit           10:25.79  
 10 Derek Smith               11 Greece Arcad          10:30.28  
 11 Bobby Gaffney             12 Pittsford Su          10:44.67  
 12 Kyle Richards             11 East Irondeq          10:46.20  
 13 Ryan Young                10 Pittsford Me          10:47.92  
 14 Paul Suflita               9 Greece Arcad          10:49.27  
 15 Josh Cerasuolo             9 Brighton              11:05.44  
 -- Drew Schmitt              10 Brighton                   DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joe Mendola               11 Greece Arcad             15.72   10   
  2 Jayon Frater               9 Brockport                15.73    8   
  3 Kelly Brown               10 Wilson/EC/SWW            15.77    6   
  4 Alpha Barry               10 Greece Olymp             16.60    4   
  5 Javonte Green             11 Greece Arcad             16.61    2   
  6 Josh Bailey               12 Greece Olymp             16.64    1   
  7 Nick O'Neil               12 Irondequoit              17.78  
  8 Sean Quinn                12 Churchville-             18.71  
 
Boys 400 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bennie Dukes              12 Char/Leader              57.90   2  10   
  2 Bryztin Johnson           11 Pittsford Su           1:01.82   2   8   
  3 Nick O'Neil               12 Irondequoit            1:01.83   2   6   
  4 Ben Zeller                11 Greece Arcad           1:02.85   2   4   
  5 Tahjmere Elliott           9 East Irondeq           1:04.66   2   2   
  6 Aidan Dunn                11 Pittsford Me           1:06.90   1   1   
  7 Marcus Nicholas            9 Irondequoit            1:08.74   1 
  8 Josh Bailey               12 Greece Olymp           1:11.99   1 
 -- Alpha Barry               10 Greece Olymp                DQ   2  5.1.4.2.c
 
Boys 3000 Meter Steeplechase Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Josh Dyrland              12 Irondequoit            9:46.23   10   
  2 Drew Schmitt              10 Brighton               9:52.24    8   
  3 Connor Green              12 Pittsford Me          10:18.00    6   
  4 Kyle Richards             11 East Irondeq          10:23.16    4   
  5 Patrick Downey            10 Pittsford Su          10:24.53    2   
  6 Jason Kuperberg           12 Pittsford Me          10:51.45    1   
  7 Joshua McCarthy            9 Pittsford Me          11:01.38  
  8 Owen Memelo               11 Churchville-          11:16.28  
  9 Elijah Swertfeger         12 Greece Olymp          11:18.93  
 
Boys 4x100 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson Magnet  'A'                                    45.03   10   
     1) Armoni Simmons 11               2) Justin Warren 12               
     3) Majestic Green 12               4) Kelly Brown 10                 
  2 Brighton  'A'                                         45.06    8   
     1) Kevin Thapa 12                  2) Addison McGinnis 12            
     3) Peyton Starling 12              4) Parris Strickland 11           
  3 Greece Olympia  'A'                                   45.07    6   
     1) Terry Taylor 10                 2) Shane Presley 10               
     3) Idrissa Kabba 12                4) Tremaine Moore 10              
  4 Charlotte HS  'A'                                     45.18    4   
     1) Earl Williams 12                2) Jhamoi Phillips 12             
     3) Justice Jackson-Dean 12         4) Andre Hunter 11                
  5 Pittsford Sutherland  'A'                             45.85    2   
     1) Timo Krapf 12                   2) Marquis Carter 9               
     3) Anthony Fraguada 12             4) Will Mangiamele 12             
  6 East Hs-Roch  'A'                                     46.39    1   
     1) Joshua Vigo 11                  2) Abdul Conteh 11                
     3) Emmitt Miles 11                 4) Marvin Sutton-Barton 12        
  7 Greece Arcadia  'A'                                   46.82  
     1) Cole Norris 9                   2) Rakim Cooper 9                 
     3) Brian Sotomyer 9                4) Lavelle Howard 12              
  8 Churchville-Chili  'A'                                47.76  
     1) Michael Cheesbro 12             2) Kaizhon Higdon 11              
     3) Miles McKinney 10               4) Alex Siracusa 11               
 
Boys 4x400 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlotte HS  'A'                                   3:28.32   10   
     1) Bennie Dukes 12                 2) Earl Williams 12               
     3) Jhamoi Phillips 12              4) Andre Hunter 11                
  2 Brighton  'A'                                       3:30.60    8   
     1) Zak Simpson 12                  2) Addison McGinnis 12            
     3) Ty Joseph 12                    4) Parris Strickland 11           
  3 Greece Arcadia  'A'                                 3:32.91    6   
     1) Dustin Ngo 11                   2) Jack Margeson 12               
     3) Geovany Davila 12               4) Joe Mendola 11                 
  4 Pittsford Mendon  'A'                               3:33.22    4   
     1) Jim Keneally 10                 2) Kevin Dooley 11                
     3) Ben Caton 12                    4) Sean Corcoran 12               
  5 Greece Olympia  'A'                                 3:38.22    2   
     1) Shane Presley 10                2) Carnell Noble 11               
     3) Idrissa Kabba 12                4) Reggie Russell 10              
  6 Brockport  'A'                                      3:39.34    1   
     1) Robert Dalheim 12               2) Christopher Carlson 11         
     3) Jayon Frater 9                  4) Alex Burrow 10                 
  7 Pittsford Sutherland  'A'                           3:42.05  
     1) Aleksie Cartagena 12            2) Matt Cupo 11                   
     3) Elliot Ding 12                  4) Bryztin Johnson 11             
  8 Canandaigua  'A'                                    3:46.21  
     1) Josh Alexander 12               2) Kyle Cutri 11                  
     3) Sam Viggiani 9                  4) Bill Colmerauer 12             
 
Boys 4x800 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Greece Arcadia  'A'                                 8:09.28   10   
     1) Gavin Caccavale-Brown 12        2) Bryan Short 12                 
     3) Justin Schramm 9                4) Brian Northrup 12              
       1:59.765 (1:59.765)        4:06.337 (2:06.572)        6:11.488 (2:05.152)
       8:09.274 (1:57.786)
  2 Pittsford Mendon  'A'                               8:17.53    8   
     1) Nathan Doyle 12                 2) Isaac Goodman 10               
     3) Evan Feigel 11                  4) Kevin Dooley 11                
       2:03.433 (2:03.433)        4:08.802 (2:05.369)        6:12.320 (2:03.519)
       8:17.524 (2:05.204)
  3 Brighton  'A'                                       8:18.88    6   
     1) Mason Vodacek 11                2) Ty Joseph 12                   
     3) Zak Simpson 12                  4) Will Ronchetti 12              
       2:04.815 (2:04.815)        4:12.052 (2:07.237)        6:16.524 (2:04.472)
       8:18.871 (2:02.348)
  4 Canandaigua  'A'                                    8:51.21    4   
     1) Andrew Gwynn 11                 2) Josh Emerson 11                
     3) Josh Alexander 12               4) Ryan Fordham 11                
       2:13.524 (2:13.524)        4:30.494 (2:16.970)        6:40.683 (2:10.190)
       8:51.210 (2:10.528)
  5 Pittsford Sutherland  'A'                           8:53.66    2   
     1) Luke Robbins 10                 2) Justin Cavanaugh 9             
     3) Chris Locke 12                  4) Tommy Winters 10               
       2:09.691 (2:09.691)        4:21.551 (2:11.860)        6:36.975 (2:15.425)
       8:53.658 (2:16.683)
  6 Greece Olympia  'A'                                 9:05.59    1   
     1) Joshua Greene 11                2) Andre Cash 11                  
     3) Idrissa Kabba 12                4) Jawuan Wilson 12               
       2:17.324 (2:17.324)        4:32.331 (2:15.008)        6:48.346 (2:16.015)
       9:05.587 (2:17.241)
  7 Brockport  'A'                                      9:20.55  
     1) Michael Krueger 8               2) AJ Gruttadauro 10              
     3) Alec Andrews 8                  4) Noah Winslow 10                
       2:15.851 (2:15.851)        4:38.023 (2:22.173)        6:59.633 (2:21.610)
       9:20.542 (2:20.910)
 
Boys High Jump 5-4 start Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Bryan Short               12 Greece Arcad           6-03.00      1.90m  10   
  2 Matt Ford                 11 Greece Arcad           5-10.00      1.77m   7   
  2 Tremaine Moore            10 Greece Olymp           5-10.00      1.77m   7   
  4 Xavier McGee              10 Greece Arcad          J5-10.00      1.77m   4   
  5 Bennie Dukes              12 Char/Leader           J5-10.00      1.77m   2   
  6 Jack Mikols               11 Churchville-           5-08.00      1.72m   1   
  7 Kevin Knightner           12 Greece Olymp          J5-08.00      1.72m 
  8 Fidel Norris              10 Greece Arcad          J5-08.00      1.72m 
  9 Armoni Simmons            11 Wilson/EC/SWW         J5-08.00      1.72m 
 10 Marvin Sutton-Barton      12 East Hs-Roch           5-06.00      1.67m 
 11 Devin Woodyard            10 Brighton               5-04.00      1.62m 
 -- Jake Thide                11 Irondequoit                 NH            
 
Boys Pole Vault 9-6 start Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kevin Palmisano           11 Canandaigua           14-04.00      4.36m  10   
  2 Timo Krapf                12 Pittsford Su          13-00.00      3.96m   8   
  3 Anthony Nguyen            11 Greece Olymp          12-06.00      3.81m   6   
  4 Terry Taylor              10 Greece Olymp          11-06.00      3.50m   3   
  4 Christopher Carlson       11 Brockport             11-06.00      3.50m   3   
  6 Anthony Guerrieri          9 Brockport             10-00.00      3.04m   1   
  7 Roman Sagan                9 Brockport            J10-00.00      3.04m 
  7 Trevor Delly               9 East Irondeq         J10-00.00      3.04m 
  9 Angelo Hutchins           10 East Irondeq           9-00.00      2.74m 
 10 Michael Cheesbro          12 Churchville-          J9-00.00      2.74m 
 -- Nick Faber                12 Greece Olymp                NH            
 
Boys Long Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Alex Siracusa             11 Churchville-          20-09.75      6.34m  10   
  2 Jhamoi Phillips           12 Char/Leader           19-10.50      6.05m   8   
  3 Dustin Ngo                11 Greece Arcad          19-05.50      5.93m   6   
  4 Tremaine Moore            10 Greece Olymp          18-10.50      5.75m   4   
  5 Lavelle Howard            12 Greece Arcad          18-10.00      5.74m   2   
  6 Bryan Short               12 Greece Arcad          18-08.50      5.70m   1   
  7 Armoni Simmons            11 Wilson/EC/SWW         18-07.75      5.68m 
  8 Marquis Carter             9 Pittsford Su          18-07.50      5.67m 
  9 Alpha Barry               10 Greece Olymp          18-06.50      5.65m 
 10 Anthony Fraguada          12 Pittsford Su          18-02.00      5.53m 
 11 Peyton Starling           12 Brighton              17-07.50      5.37m 
 12 Jim Keneally              10 Pittsford Me          17-07.00      5.35m 
 13 Marvin Sutton-Barton      12 East Hs-Roch          17-06.25      5.34m 
 14 Andrew Jobling            12 Pittsford Su          17-04.25      5.28m 
 15 Marlowe Washington        12 Brighton              16-11.75      5.17m 
 16 Reggie Russell            10 Greece Olymp          13-03.00      4.03m 
 
Boys Triple Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Alex Siracusa             11 Churchville-          42-08.75     13.02m  10   
  2 Will Mangiamele           12 Pittsford Su          41-04.50     12.61m   8   
  3 Alpha Barry               10 Greece Olymp          40-11.25     12.47m   6   
  4 Reggie Russell            10 Greece Olymp          40-08.75     12.41m   4   
  5 Marquis Carter             9 Pittsford Su          40-04.25     12.29m   2   
  6 Bryan Short               12 Greece Arcad          40-01.25     12.22m   1   
  7 Marlowe Washington        12 Brighton              39-09.50     12.12m 
  8 Darrius Haztzog           10 Wilson/EC/SWW         39-09.25     12.12m 
  9 Dustin Ngo                11 Greece Arcad          39-07.75     12.08m 
 10 Jake Thide                11 Irondequoit           39-07.00     12.06m 
 11 Cannon Davis-Smith        11 Greece Arcad          39-05.00     12.01m 
 12 Tavon Davis                9 East Hs-Roch          38-09.75     11.83m 
 13 Anthony Fraguada          12 Pittsford Su          37-11.50     11.56m 
 14 Javar Frater              11 Brockport             36-00.50     10.98m 
 15 Devin Woodyard            10 Brighton              35-07.75     10.86m 
 16 Tahjmere Elliott           9 East Irondeq          34-05.25     10.49m 
 
Boys Shot Put Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Wiley Townsend            12 Greece Olymp          47-11.00     14.60m  10   
  2 Austin Wilder             11 Greece Olymp          46-05.75     14.16m   8   
  3 Jack Fox-Salah            11 Greece Olymp          44-07.00     13.58m   6   
  4 Joe Maurer                12 Irondequoit           42-07.00     12.97m   4   
  5 Jayshawn Pinkard          12 East Irondeq          41-08.00     12.70m   2   
  6 Bryce Genier              12 Pittsford Me          41-05.00     12.62m   1   
  7 Anthony Pane              11 Brockport             41-00.25     12.50m 
  8 Javonte Green             11 Greece Arcad          40-11.00     12.47m 
  9 Myles Nicholas            12 Irondequoit           39-11.75     12.18m 
 10 Johnny Mitlon             12 Char/Leader           39-08.50     12.10m 
 11 Jonathan Robinson         11 Brockport             39-01.00     11.91m 
 12 Ernest Meeks              10 Greece Olymp          38-10.25     11.84m 
 13 Christian Rambali         11 Greece Olymp          38-06.25     11.74m 
 14 Zachary Shales            12 Greece Olymp          37-11.75     11.57m 
 15 Christian Johnson         11 Churchville-          37-05.00     11.40m 
 16 Alex Burlee               12 Canandaigua           36-01.50     11.01m 
 17 Ethan Woeller             10 Churchville-          33-02.00     10.10m 
 
Boys Discus Throw Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jack Fox-Salah            11 Greece Olymp            134-05     40.97m  10   
  2 Joe Maurer                12 Irondequoit             132-08     40.43m   8   
  3 Javonte Green             11 Greece Arcad            117-07     35.83m   6   
  4 Jayshawn Pinkard          12 East Irondeq           J117-07     35.83m   4   
  5 Jonathan Robinson         11 Brockport               115-09     35.28m   2   
  6 Brandon Hutchinson        12 East Irondeq            113-10     34.69m   1   
  7 Anthony Pane              11 Brockport               111-03     33.90m 
  8 Myles Nicholas            12 Irondequoit             106-10     32.56m 
  9 Johnny Mitlon             12 Char/Leader             105-10     32.25m 
 10 Zachary Shales            12 Greece Olymp            105-08     32.20m 
 11 Christian Rambali         11 Greece Olymp            105-06     32.15m 
 12 Bryce Genier              12 Pittsford Me            102-11     31.36m 
 13 Tim Johnson               11 Pittsford Me            102-06     31.24m 
 14 Nikolas Bocianski         12 Churchville-            101-02     30.83m 
 15 Kenneth Toepper           12 Brockport                99-07     30.35m 
 16 Sam Nicodemus             11 Pittsford Me             95-04     29.05m 
 17 Jason LaRuez               9 Greece Arcad             95-03     29.03m 
 18 Kevin Daniszewski         12 Churchville-             90-09     27.66m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class A Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Will Kibler               11 Canandaigua            4:38.24     691
  2 Evan Kesel                11 Canandaigua            4:38.85     688
  3 Nick Baglieri             12 Pittsford Me           4:45.86     644
  4 Johnathan Armella          9 Greece Olymp           4:59.05     565
  5 Andrew Allen              10 Greece Olymp           4:59.91     560
  6 Braden Apt                 9 Pittsford Me           5:36.47     368
  7 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me           5:39.09     356
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class A Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Allen              10 Greece Olymp             16.41     687
  2 Evan Kesel                11 Canandaigua              16.71     655
  3 Will Kibler               11 Canandaigua              18.57     471
  4 Johnathan Armella          9 Greece Olymp             19.08     425
  5 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me             19.22     413
  6 Nick Baglieri             12 Pittsford Me             20.19     334
 -- Braden Apt                 9 Pittsford Me                DQ  
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Will Kibler               11 Canandaigua              1.67m    5-05.75    520
  2 Andrew Allen              10 Greece Olymp             1.62m    5-03.75    480
  2 Braden Apt                 9 Pittsford Me             1.62m    5-03.75    480
  4 Johnathan Armella          9 Greece Olymp             1.57m    5-01.75    441
  4 Nick Baglieri             12 Pittsford Me             1.57m    5-01.75    441
  6 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me             1.52m    4-11.75    404
  6 Evan Kesel                11 Canandaigua              1.52m    4-11.75    404
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Andrew Allen              10 Greece Olymp             5.43m   17-09.75    467
  2 Will Kibler               11 Canandaigua              5.42m   17-09.50    465
  3 Evan Kesel                11 Canandaigua              5.30m   17-04.75    441
  4 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me             5.09m   16-08.50    400
  5 Braden Apt                 9 Pittsford Me             5.04m   16-06.50    390
  6 Johnathan Armella          9 Greece Olymp             4.67m   15-04.00    321
  7 Nick Baglieri             12 Pittsford Me             4.34m   14-03.00    262
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Evan Kesel                11 Canandaigua             10.20m   33-05.75    498
  2 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me            10.14m   33-03.25    494
  3 Will Kibler               11 Canandaigua             10.08m   33-01.00    490
  4 Nick Baglieri             12 Pittsford Me             9.78m   32-01.00    472
  5 Braden Apt                 9 Pittsford Me             9.04m   29-08.00    428
  6 Andrew Allen              10 Greece Olymp             8.52m   27-11.50    397
  7 Johnathan Armella          9 Greece Olymp             8.39m   27-06.50    389
 
Boys Outdoor Pentathlon Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Evan Kesel                11 Canandaigua               2686   10   
  2 Will Kibler               11 Canandaigua               2637    8   
  3 Andrew Allen              10 Greece Olymp              2591    6   
  4 Nick Baglieri             12 Pittsford Me              2153    4   
  5 Johnathan Armella          9 Greece Olymp              2141    2   
  6 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me              2067    1   
  7 Braden Apt                 9 Pittsford Me              1666  
 
              Women - Class AA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             161        2) Penfield                   96   
    3) Webster Thomas              65        4) Gates-Chili                56   
    5) Hilton                      55        6) Fairport                   32   
    7) Spencerport                 31        8) Victor Central             30   
    9) Churchville-Chili           23       10) Webster Schroeder          21   
   11) Greece Athena               19                                           
 
              Women - Class A - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Pittsford Mendon           164        2) Pittsford Sutherland       81   
    3) Mercy                       79        4) Brockport                  66   
    5) Canandaigua                 64.50     6) Wilson Magnet              50   
    7) East Irondequoit            29        8) Greece Arcadia             19.50
    9) East HS-Roch                14       10) Irondequoit                10   
   11) Greece Olympia               6       11) Brighton                    6   
 
               Men - Class AA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Victor Central             105        2) McQuaid Jesuit             76   
    3) Rush-Henrietta              64        4) Webster Schroeder          52   
    5) Fairport                    45.50     6) Greece Athena              45   
    7) Edison Tech                 38        8) Gates-Chili                37   
    9) Webster Thomas              35       10) Spencerport                32   
   11) Penfield                    30.50    12) Hilton                     29   
 
                Men - Class A - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Greece Olympia             122        2) Greece Arcadia             97   
    3) Pittsford Mendon            67        4) Irondequoit                58   
    5) Charlotte HS                53        6) Brighton                   49   
    7) Pittsford Sutherland        37        8) Canandaigua                33   
    9) Churchville-Chili           22       10) Wilson Magnet              20   
   11) Brockport                   17       12) East Irondequoit           13   
   13) East HS-Roch                 1