Yen Timing Services        HY-TEK's Meet Manager 5/4/2014 10:51 PM
                       Runnin' Cadet-Showdown - 5/3/2014                       
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Julia Nicosia             11 Penfield                 13.14   5 
  2 Madison Lewis             10 Wayland-Coho             13.48   5 
  3 Samoya Ricketts           11 Greece Olymp             13.54   5 
  4 Zamaya Smith              11 School Of Th             13.58   4 
  5 Taylor Heckman             9 Starpoint                13.68   2 
  6 Carly Lydon               12 Churchville-             13.71   5 
  7 Jah-Nease McCullough      11 School Of Th             13.75   5 
  8 Kate Nagel                11 Byron-Bergen             13.76   4 
  9 Colleen Eckl               9 Pittsford Me             13.79   3 
 10 Malika BenSalama          10 Greece Arcad             13.81   5  13.801
 11 Satin Holmes              10 Wilson Magne             13.81   3  13.807
 12 Stefani Teglash            7 Penfield                 14.01   4 
 13 Emily George              11 Brighton                 14.09   4 
 14 Isabella Dockery           9 Starpoint                14.12   3 
 15 Jessica Dunlap             8 Lake Shore H             14.13   4 
 16 Maggie McAllister          8 Wayland-Coho             14.20   4 
 17 Melajah Clinkscales        9 Wilson Magne             14.24   2  14.239
 18 Angel Leveranz             9 Lake Shore H             14.24   5  14.240
 19 Izzy Slater                8 Hilton                   14.26   2 
 20 Jaclyn Neubauer           10 Spencerport              14.29   2 
 21 Anaujah Nelson             9 Greece Olymp             14.38   3 
 22 Jennifer Gorman           11 Brockport                14.46   3 
 23 Ayana McLaren             12 Aquinas Inst             14.48   2 
 24 Sabrina Campbell          10 Greece Athen             14.57   1 
 
Women 100 Meter Dash Showdown
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Catarra Burroughs         12 Wilson Magne             12.57   2 
  2 Abby Frank                 9 Penfield                 12.65   2 
  3 Darcy DeAngelis           11 Spencerport              13.24   2 
  4 Tiaja Jeffries            12 Rush-Henriet             13.27   1 
  5 Taryn Prutsman            12 Webster Thom             13.29   1  13.286
  6 Jaya Granger              12 Aquinas Inst             13.29   2  13.288
  7 Olivia Robinson           11 Brockport                13.32   1 
  8 Lindsey Lovett            11 Byron-Bergen             13.46   1  13.453
  9 Tori Thompson             10 Rush-Henriet             13.46   2  13.460
 10 Camille Dixon             10 Harley-Allen             13.58   2 
 11 Brianna Randolph           9 Gates-Chili              13.66   1 
 12 Haley Brust               11 Hilton                   13.72   2 
 13 Sarah Frame               10 Webster Thom             13.81   1 
 14 Jamellah Craven           11 School Of Th             13.90   1 
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas          8 Rush-Henriet             26.39   6 
  2 Ceara Watson              11 Rush-Henriet             26.64   6 
  3 Camille Dixon             10 Harley-Allen             27.35   4 
  4 Clarissa Henry            11 School Of Th             27.67   6 
  5 Josette Dawson            12 Amherst                  27.84   6 
  6 Ky'hanti Smith-Brown       8 School Of Th             27.92   5 
  7 Ashley Brown              10 Wilson Magne             28.02   6 
  8 Madison Lewis             10 Wayland-Coho             28.22   5 
  9 India Gunnis              11 Penfield                 28.74   2 
 10 Amaya Morrow               8 Hilton                   28.82   3 
 11 Kaylie Schifferle         12 Starpoint                28.84   4 
 12 Samoya Ricketts           11 Greece Olymp             28.90   4 
 13 Madison Walker            10 Hilton                   29.41   5 
 14 Teshi Timothy              9 Brighton                 29.45   2 
 15 Brittany Jordan           12 Spencerport              29.48   3 
 16 Maggie McAllister          8 Wayland-Coho             29.64   5 
 17 Mallory Prelewicz            Clarence                 29.73   1 
 18 Allison Cooper             9 Starpoint                29.88   2 
 19 T'Andrah Brundidge         9 Brockport                29.98   2 
 20 Amanda Poetker             9 Penfield                 30.27   2 
 21 Brandi Leslie              9 Aquinas Inst             30.52   3 
 22 Olivia Daigneau           10 Westhill-Lud             30.78   3 
 23 Danielle DeSimone         11 Hilton                   31.00   2 
 24 Danielle Geary             9 Harley-Allen             31.36   1 
 25 Maddie Penn                9 Lake Shore H             31.40   4 
 26 Molly Etoll                9 Westhill-Lud             32.66   1 
 27 Sarah Farnum              10 Churchville-             33.21   1 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ceara Watson              11 Rush-Henriet             57.39   5 
  2 Emily Zeafla              12 Rush-Henriet             59.96   5 
  3 Catarra Burroughs         12 Wilson Magne           1:00.29   5 
  4 Lauren Chester            11 Greece Olymp           1:00.83   5 
  5 Josette Dawson            12 Amherst                1:01.68   5 
  6 Roberta Cannon            12 Brighton               1:02.90   5 
  7 Ashley Brown              10 Wilson Magne           1:03.37   3 
  8 Brittany Jordan           12 Spencerport            1:04.52   4 
  9 Makayla Binter            10 Greece Arcad           1:04.69   3 
 10 Ayse Conover               9 Brockport              1:05.57   4 
 11 Olivia Lewis              10 Churchville-           1:06.13   3 
 12 Julia Hare                10 Brockport              1:06.24   3 
 13 Shana Spinks               9 School Of Th           1:06.51   2 
 14 Madison Mascio            10 Lake Shore H           1:06.84   3 
 15 Catharine Lewis           10 Brighton               1:06.86   4 
 16 Rosie Yellow               8 Harley-Allen           1:07.05   2 
 17 Marissa Marfurt           10 Clarence               1:07.76   3 
 18 Erin Maker                 9 Wayland-Coho           1:08.54   1 
 19 Olivia Daigneau           10 Westhill-Lud           1:08.88   4 
 20 Emily Schwartz             8 Wayland-Coho           1:09.38   1 
 21 Caroline Hyman            11 Webster Thom           1:10.57   2 
 22 Katia Aaron               11 Clarence               1:11.04   2 
 23 Molly Etoll                9 Westhill-Lud           1:12.94   2 
 
Women 800 Meter Run Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sammy Watson               9 Rush-Henriet           2:17.23  
  2 Melissa Whyman            12 Seton Cathol           2:20.62  
  3 Morgan Chewning-Kulick    10 Liverpool              2:21.31  
  4 Jenny Coleman             11 Hilton                 2:21.91  
  5 Dana Warner               11 Clarence               2:22.47  
  6 Hannah Reinhardt          10 Clarence               2:31.03  
  7 Shannon Page              11 Hilton                 2:38.79  
 
Women 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dana Warner               11 Clarence               2:23.54   3 
  2 Leta Ashley               12 Seton Cathol           2:28.30   3 
  3 Julia Wiseman             11 Webster Schr           2:28.34   3 
  4 Jade Hendricks - Jones     8 Hilton                 2:29.90   3 
  5 Elvira Martinez           12 Rush-Henriet           2:30.01   3 
  6 Natalie Hansen             8 Penfield               2:33.01   2 
  7 Kristin Taylor            12 Brockport              2:33.54   3 
  8 Amanda Smith              10 Brighton               2:35.58   2 
  9 Alaina Kenny               8 Westhill-Lud           2:35.86   3 
 10 Molly Clark               11 Westhill-Lud           2:36.42   2 
 11 Emily Becker              10 Lake Shore H           2:40.34   2 
 12 Allison Menendez           9 Rush-Henriet           2:41.59   2 
 13 Genevieve Ruhland         12 Churchville-           2:43.42   1 
 14 Shea Kinsella             11 Spencerport            2:45.04   2 
 15 Marissa Powers            11 Hilton                 2:46.19   1 
 16 Kara Rosenthel            11 Greece Arcad           2:46.49   2 
 17 Rosie Yellow               8 Harley-Allen           2:50.98   1 
 18 Madison Herlan             9 Lake Shore H           2:52.49   2 
 19 Shayna Dehmler            10 Penfield               2:53.18   1 
 20 Sunniva Sheffield          8 Harley-Allen           2:58.49   1 
 
Women 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jade Hendricks - Jones     8 Hilton                 5:08.78   2 
  2 Amanda Booth              11 Wayland-Coho           5:13.14   2 
  3 Liz Rott                   9 Clarence               5:15.72   2 
  4 Xaelel Allen-Caballero    11 Rush-Henriet           5:18.70   2 
  5 Kara Wilcox               11 Starpoint              5:20.58   2 
  6 Emily Zink                11 Brockport              5:20.77   2 
  7 Mary Washburn             10 Westhill-Lud           5:22.25   2 
  8 Danielle Falkenstein      10 Brockport              5:23.51   2 
  9 Emily Garrett             12 Clarence               5:24.18   2 
 10 Marisa Gingello           12 Penfield               5:25.25   2 
 11 Lexi Peters                8 Rush-Henriet           5:27.40   2 
 12 Eileen Reinhardt           9 Harley-Allen           5:34.59   2 
 13 Charlotte Nazarian         8 Penfield               5:38.21   1 
 14 Talia Pinker              12 Brighton               5:39.86   2 
 15 Genevieve Ruhland         12 Churchville-           5:41.50   1 
 16 Anastasia Nepokroeff      10 Starpoint              5:41.88   2 
 17 Savanna Atwal             11 Harley-Allen           5:42.02   1 
 18 Abby Valachovic           10 Webster Thom           5:44.87   1 
 19 Lisa Bogardus              9 Westhill-Lud           5:48.97   1 
 20 Samantha Stirpe           11 Hilton                 5:49.22   2 
 21 Rory Kuczek                9 Brighton               5:50.57   1 
 22 Alena Wisniewski           9 Webster Thom           5:52.66   1 
 23 Kristin Jermyn            12 Spencerport            5:55.15   1 
 24 Kaitlin Bidlack            8 Wayland-Coho           5:55.21   2 
 25 Ashley Montgomery         10 Byron-Bergen           5:55.66   1 
 26 Remziye Erdogen           10 Spencerport            6:04.99   1 
 
Women 3000 Meter Run Glavin
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Katie Lembo               12 Penfield               9:57.83  
  2 Jessica Lawson             9 Corning                9:57.95  
  3 Alex Cooper               11 Rush-Henriet          10:09.97  
  4 Margaret Champagne        10 Seton Cathol          10:13.97  
  5 Mary Visca                11 Pittsford Su          10:22.52  
  6 Kennedy Jensen            12 Canandaigua           10:27.87  
  7 Katie Butler              11 Corning               10:31.17  
  8 Madeline Ustanik          11 Corning               10:32.49  
  9 Autumn Albrecht           11 Brockport             10:32.65  
 10 Meghan Curtin             10 Wayland-Coho          10:35.93  
 11 Siobhan Quinn             11 Rush-Henriet          10:38.36  
 12 Abigail McNamara          11 Liverpool             10:38.73  
 13 Morgan Mahoney            12 Liverpool             10:39.14  
 14 Emily Scheck               9 Webster Schr          10:39.28  
 15 Colleen Yancey            12 Pittsford Me          10:40.56  
 16 Mary Barger               11 Pittsford Me          10:41.72  
 17 Amanda Vestri              9 Webster Thom          10:42.63  
 18 Katrina Patterson          9 Clarence              10:43.22  
 19 Anna Kostarellis           9 Churchville-          10:46.29  
 20 Claire Ashton              9 Webster Thom          10:49.22  
 21 Shannon Miller            11 Pittsford Me          10:51.29  
 22 Juliana Basla             10 Liverpool             10:52.01  
 23 Mary Kunigan              11 Hilton                10:55.77  
 24 Livia Chase               12 Starpoint             10:59.27  
 25 Natalie Rogus             11 Corning               11:07.05  
 26 Maggie Cecere              9 Batavia               11:11.31  
 27 Annibel Coolican          10 Westhill-Lud          11:19.93  
 28 Megan Sedita              10 Penfield              11:26.37  
 
Women 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emily Washburn            12 Westhill-Lud          11:12.91  
  2 Reagan Gillooly            7 Penfield              11:28.09  
  3 Faith Gruver              12 Greece Athen          11:36.26  
  4 Sage Daughton             10 Penfield              11:46.20  
  5 Melissa QuiƱones          9 Clarence              11:49.53  
  6 Ellie Pauly               10 Hilton                11:52.26  
  7 Savoy Curry               11 Brockport             11:55.11  
  8 Lianna Liu                10 Greece Arcad          11:58.25  
  9 Kristina Glitch           12 Rush-Henriet          12:08.26  
 10 Linzee Reyes               7 Hilton                12:12.62  
 11 Noelle Coolican            8 Westhill-Lud          12:15.90  
 12 Hannah Perry              10 Brighton              12:36.09  
 13 Sarah Geller               9 Brighton              13:00.57  
 14 Lenore Reina              11 Brockport             13:23.59  
 
Women 100 Meter Hurdles Showdown
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alyssia Colson            12 Gates-Chili              15.56   2 
  2 Jenna Minges              12 Rush-Henriet             16.99   2 
  3 Marissa Dispenza          11 Batavia                  17.05   2 
  4 Andreanna Bowers          12 Wayland-Coho             17.20   2 
  5 Zamaya Smith              11 School Of Th             17.63   2 
  6 Maryanna Hauck            12 Brockport                17.75   2 
  7 Molly Kase                11 Brighton                 17.77   2 
  8 Taylor Heckman             9 Starpoint                17.97   1 
  9 Alexa Bartosiewicz        12 Penfield                 18.01   1 
 10 Kelly Statskey            10 Rush-Henriet             18.41   1 
 11 Ellie Ramirez             10 Rush-Henriet             18.42   1 
 12 Zoe Herrick               12 Greece Athen             18.51   1 
 13 Casey Leader              12 Spencerport              18.83   1 
 14 Chanel Odum                9 School Of Th             19.82   1 
 
Women 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ali Binga                 10 Starpoint                17.98   3 
  2 Elizabeth Yung            10 Greece Arcad             18.64   3 
  3 Michela Maiola            10 Spencerport              18.76   1 
  4 Chima Dimgba               9 Greece Athen             18.77   3 
  5 Veronica Barnes           10 Brockport                18.85   3 
  6 Amaya Morrow               8 Hilton                   19.02   3 
  7 Ashley Robbins            12 Byron-Bergen             19.33   2  19.324
  8 Earnie Burapan             9 Hilton                   19.33   2  19.330
  9 Lia Urban-Spillane         9 Harley-Allen             19.64   2 
 10 Timieya Guilford          10 School Of Th             19.73   2 
 11 Danielle Geary             9 Harley-Allen             20.15   1 
 12 T'Andrah Brundidge         9 Brockport                20.77   1 
 13 Emma Fitzgibbons           9 Westhill-Lud             23.57   1 
 
Women 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Britney Swarthout         11 Penfield               1:07.65   4 
  2 Courtney Lewis            12 Wayland-Coho           1:10.18   4 
  3 Maddy Hanford             10 Clarence               1:10.58   4 
  4 Casey Leader              12 Spencerport            1:11.29   4 
  5 Colleen Arnold            12 Hilton                 1:11.85   3 
  6 Ali Binga                 10 Starpoint              1:12.26   4 
  7 Norah Arnold              10 Hilton                 1:13.16   4 
  8 Elvira Martinez           12 Rush-Henriet           1:13.37   3 
  9 Reilly Landino            10 Wayland-Coho           1:14.61   4 
 10 Zoe Herrick               12 Greece Athen           1:15.42   3 
 11 Abby Bourcy               11 Penfield               1:15.65   4 
 12 Chima Dimgba               9 Greece Athen           1:16.30   2 
 13 Timieya Guilford          10 School Of Th           1:16.50   3 
 14 Ellie Ramirez             10 Rush-Henriet           1:17.45   3 
 15 Ciara Hoyne               11 Westhill-Lud           1:17.76   3 
 16 Chanel Odum                9 School Of Th           1:17.97   3 
 17 Bonnie O'Neill            12 Lake Shore H           1:19.31   3 
 18 Kate Bartlett             10 Harley-Allen           1:20.71   2 
 19 Kasandra Diaz              9 Greece Olymp           1:22.03   1 
 20 Deanna Burton             10 Lake Shore H           1:22.06   2 
 21 Cristina Scheffer         11 Brockport              1:23.21   2 
 22 Bethany Ezard             10 Byron-Bergen           1:23.95   1 
 23 Alejandra Soto            11 Brockport              1:24.53   2 
 24 Emma Fitzgibbons           9 Westhill-Lud           1:30.23   1 
 
Women 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Natalie Cummings           9 Lake Shore H           7:34.71  
  2 Sarah Cok                 11 Penfield               7:37.82  
  3 Kimmy Lovett              12 Byron-Bergen           7:59.44  
  4 Alexa Campbell            12 Brighton               8:04.38  
  5 Baily Gorman              10 Starpoint              8:11.56  
  6 McKenzie Angus            10 Penfield               8:20.81  
  7 Alyssa Kalen              10 Hilton                 8:24.65  
  8 Tatum Naylor              10 Clarence               8:38.16  
  9 Moriah Martone            10 Spencerport            8:45.11  
 10 Shauna Glavin              8 Hilton                 8:46.59  
 11 Natalie Badding            9 Clarence               9:13.63  
 12 Chloe Messore              9 Hilton                 9:17.02  
 13 Helen Stern               11 Harley-Allen           9:18.01  
 14 Danielle Foeller          11 Byron-Bergen           9:19.15  
 15 Michaela Austin           11 Spencerport            9:35.68  
 16 Lydia Sklarsky            11 Pittsford Me           9:45.34  
 
Women 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                   49.88   2 
  2 Penfield  'A'                                         50.75   2 
  3 Greece Olympia  'A'                                   52.49   2 
  4 School Of The Arts  'A'                               52.85   2 
  5 Brockport  'A'                                        53.57   1 
  6 Hilton  'A'                                           53.62   1 
  7 Starpoint  'A'                                        53.86   1 
  8 Wayland-Cohocton  'A'                                 55.14   1 
  9 Harley-Allendale-Col  'A'                             55.72   1 
 10 Lake Shore Hs-Ny  'A'                                 55.76   1 
 11 Westhill-Ludden  'A'                                  56.47   1 
 -- Wilson Magnet  'A'                                       DQ   2  zone
 
Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 School Of The Arts  'A'                             4:22.05   2 
  2 Rush-Henrietta  'B'                                 4:22.46   2 
  3 Starpoint  'A'                                      4:30.80   1 
  4 Westhill-Ludden  'A'                                4:31.76   2 
  5 Hilton  'B'                                         4:32.29   2 
  6 Brockport  'A'                                      4:32.59   2 
  7 Lake Shore Hs-Ny  'A'                               4:32.77   2 
  8 Clarence  'A'                                       4:37.57   2 
  9 Wilson Magnet  'A'                                  4:47.23   1 
 10 Greece Olympia  'A'                                 4:48.83   1 
 11 Robert Brown  'A'                                   5:15.38   2 
 
Women 4x400 Meter Relay Showdown
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 4:06.43  
  2 Wayland-Cohocton  'A'                               4:08.84  
  3 Hilton  'A'                                         4:15.31  
  4 Batavia  'A'                                        4:16.18  
  5 Byron-Bergen-Elba  'A'                              4:18.11  
  6 Penfield  'A'                                       4:18.95  
  7 Webster Thomas  'A'                                 4:19.94  
 
Women High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kate Bartlett             10 Harley-Allen           4-10.00  
  2 Taylor Stewart            11 Rush-Henriet           4-08.00  
  3 Carly Lydon               12 Churchville-          J4-08.00  
  4 Jordan Silver             10 Penfield              J4-08.00  
  5 Madison O'Brian           10 Penfield               4-06.00  
  6 Caitlin Broderick         11 Spencerport           J4-06.00  
  7 Sam Kruger                 9 Lake Shore H           4-04.00  
  8 Elena Santo               11 Greece Olymp          J4-04.00  
  9 Ericah Roncone            10 Pittsford Me           4-02.00  
  9 Emily Rachfal             10 Brighton               4-02.00  
  9 Simone Murray             12 Robert Brown           4-02.00  
 -- Kasandra Diaz              9 Greece Olymp                NH  
 -- Hannah Newlands            8 Brighton                    NH  
 -- Shonice Hill              10 Robert Brown                NH  
 -- Erin Christensen          12 Westhill-Lud                NH  
 -- Rachael DeHond            12 Churchville-                NH  
 
Women High Jump Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Madelyn Schwartz          12 Wayland-Coho           5-01.00  
  2 Carissa Plesums           12 Warsaw                 5-00.00  
  3 Asia McInnis               9 Greece Arcad          J5-00.00  
  4 Janella Hughes            12 Greece Arcad           4-10.00  
  5 Megan Farrell             12 Penfield              J4-10.00  
  6 Makayla Binter            10 Greece Arcad          J4-10.00  
  7 Adeline Runkle            11 Wayne Centra           4-08.00  
  7 Haley Brust               11 Hilton                 4-08.00  
  7 Andreanna Bowers          12 Wayland-Coho           4-08.00  
 10 Aleece Case               10 Palmyra-Mace           4-06.00  
 
Women Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Earnie Burapan             9 Hilton                 9-06.00  
  2 Noelle Coolican            8 Westhill-Lud           8-06.00  
  3 Elizabeth Babb            12 Spencerport           J8-06.00  
  4 Marina Scalise            12 Brighton              J8-06.00  
  5 Katherine Doherty         10 Westhill-Lud           8-00.00  
  6 Makayla Arcara            12 Lake Shore H           7-06.00  
  7 Jessica Dunlap             8 Lake Shore H          J7-06.00  
  8 Allison Koithan           12 Starpoint             J7-06.00  
  9 Anne Bell                 10 Penfield               7-00.00  
  9 Sydney Angus               8 Penfield               7-00.00  
  9 Ericah Roncone            10 Pittsford Me           7-00.00  
  9 Alexandra Avangelista      9 Hilton                 7-00.00  
  9 Katherine Lowenguth       11 Brighton               7-00.00  
 14 Shelby Keefer             12 Greece Olymp           6-06.00  
 15 Mallory Prelewicz            Clarence               6-00.00  
 15 Cecilia Savka              9 Pittsford Me           6-00.00  
 15 Kara Rosenthel            11 Greece Arcad           6-00.00  
 -- Abby Stevens               9 Greece Olymp                NH  
 
Women Pole Vault Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Karmen Auble              12 Warsaw                11-03.00  
  2 Zoe Camillaci             11 Hilton                11-00.00  
  3 Julia Schreier            12 Starpoint             10-06.00  
  4 Rockoff Aubrey            10 Amherst               10-00.00  
  5 Haley Wigsten             11 Lansing                9-06.00  
  6 Sarah Pirnie              11 Hilton                J9-06.00  
  7 Hunter Filer              12 Victor Centr           8-09.00  
  7 Abbey Lee                 12 Webster Thom           8-09.00  
  7 Kristyn Mott              11 Batavia                8-09.00  
 10 Regan Maguire              8 Penfield              J8-09.00  
 10 Emily Gallagher            9 Lansing               J8-09.00  
 10 Allegra Maxwell           10 Victor Centr          J8-09.00  
 10 Taylor Haude              10 Hilton                J8-09.00  
 10 Molly Luger               12 Penfield              J8-09.00  
 -- Laura Olverd              12 Geneseo                     NH  
 
Women Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Darcy DeAngelis           11 Spencerport           16-11.00  
  2 Lewis Amina               12 Amherst               16-07.50  
  3 Lindsey Lovett            11 Byron-Bergen          16-01.50  
  4 Lanae-Tava Thomas          8 Rush-Henriet          15-10.00  
  5 Dasia Barclay             10 Greece Olymp          15-08.50  
  6 Tori Thompson             10 Rush-Henriet          15-07.50  
  7 Lisa Huynh                11 Churchville-          15-05.50  
  8 Clarissa Henry            11 School Of Th          15-00.75  
  9 Kaylie Barnes             12 Lake Shore H          15-00.50  
 10 Dana Cowley               10 Greece Arcad          14-08.50  
 11 Aaliyah Holt              11 Greece Arcad          14-07.00  
 12 Maddy Hanford             10 Clarence              14-03.50  
 13 Victoria Farina           11 Hilton                14-02.00  
 14 Julia Nicosia             11 Penfield              14-01.00  
 15 Nala Crumb                 9 Wilson Magne          13-10.50  
 16 Chloe Miller              12 Webster Thom          13-10.00  
 17 Brianna Williams           9 Greece Olymp          13-09.50  
 18 Olivia Lewis              10 Churchville-          13-09.00  
 19 Jennifer Gorman           11 Brockport             13-03.50  
 20 Erika Burt                10 Robert Brown          13-01.00  
 21 Ty'sen Pinkard            10 Wilson Magne          12-11.50  
 22 Taylor Kenney             10 Spencerport           12-07.25  
 23 Sarah Ball                10 Webster Thom          12-05.00  
 23 Mackenzie Slater          10 Penfield              12-05.00  
 25 Tatum Kramer              10 Wayland-Coho          12-04.50  
 26 Lia Urban-Spillane         9 Harley-Allen          12-03.50  
 -- Colleen Eckl               9 Pittsford Me              FOUL  
 -- Makayla Arcara            12 Lake Shore H              FOUL  
 -- Haley Brust               11 Hilton                    FOUL  
 
Women Long Jump Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Darcy DeAngelis           11 Spencerport           16-11.00  
  2 Dasia Barclay             10 Greece Olymp          16-09.50  
  3 Lewis Amina               12 Amherst               16-07.50  
  4 Lindsey Lovett            11 Byron-Bergen          16-01.50  
  5 Lanae-Tava Thomas          8 Rush-Henriet          16-01.00  
  6 Lisa Huynh                11 Churchville-          15-09.00  
  7 Tori Thompson             10 Rush-Henriet          15-07.50  
  8 Clarissa Henry            11 School Of Th          15-05.50  
 
Women Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Darcy DeAngelis           11 Spencerport           34-03.75  
  2 Carissa Plesums           12 Warsaw                33-06.00  
  3 Lewis Amina               12 Amherst               33-01.50  
  4 Isabella Dockery           9 Starpoint             33-00.00  
  5 Maryanna Hauck            12 Brockport             32-11.00  
  6 Olivia Lewis              10 Churchville-          31-08.50  
  7 Colleen Eckl               9 Pittsford Me          31-08.00  
  8 Nala Crumb                 9 Wilson Magne          31-07.50  
  9 Jiya Grayson              11 Wilson Magne          31-04.00  
 10 Makayla Arcara            12 Lake Shore H          31-00.50  
 11 Dasia Barclay             10 Greece Olymp          30-10.00  
 12 Victoria Farina           11 Hilton                30-07.00  
 13 Bicuma Rubingu             9 School Of Th          30-06.00  
 14 Janelle Handley           11 Greece Athen          30-02.00  
 15 Taylor Kenney             10 Spencerport           29-09.00  
 16 Leah Newman               12 Rush-Henriet          29-06.50  
 17 Lisa Huynh                11 Churchville-          29-05.00  
 17 Elena Santo               11 Greece Olymp          29-05.00  
 19 Jessica Dunlap             8 Lake Shore H          28-11.00  
 20 Sasha Fowler              10 Rush-Henriet          28-10.50  
 21 Claire Finnerty           12 Greece Arcad          28-09.00  
 22 Christine Teng            10 Brighton              28-05.50  
 23 Bailey Hinzo              10 Penfield              28-01.25  
 24 Nandi Jeffries             9 School Of Th          28-01.00  
 25 Ashley Robbins            12 Byron-Bergen          28-00.50  
 26 Sophia Camillaci           9 Hilton                27-08.00  
 27 Kendall Ellis              9 Wayland-Coho          26-09.00  
 28 Tatum Kramer              10 Wayland-Coho          26-08.00  
 29 India Gunnis              11 Penfield              26-07.00  
 30 Carly Cristoferetti        9 Westhill-Lud          26-03.50  
 31 Bethany Ezard             10 Byron-Bergen          26-02.00  
 32 Anna-Maria Fischer         9 Brighton              26-00.50  
 33 Danielle Fuller            8 Harley-Allen          25-06.50  
 -- Sarah Ball                10 Webster Thom              FOUL  
 -- Erika Burt                10 Robert Brown              FOUL  
 
Women Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McKenzie Kuehlewind       12 Lancaster             43-00.00  
  2 Victoire Kothor           12 Greece Athen          40-01.00  
  3 Bella Sterly              12 Westhill-Lud          35-06.00  
  4 Anneliese Bienko          12 Clarence             J35-06.00  
  5 Brianna Lewis             12 Rush-Henriet          33-07.00  
  6 Paige Rice                12 Amherst               31-09.00  
  7 Emily Okon                11 Clarence              31-05.50  
  8 Megan Smith               11 Brockport             31-01.75  
  9 Brianna McKenzie           9 Lancaster             30-03.00  
 10 Kayla Wild                12 Westhill-Lud          29-11.50  
 11 Leah Hulbert              10 Rush-Henriet          29-10.00  
 12 Lily Robinson              9 Brockport             29-02.00  
 13 Gina Graziani             10 Lancaster             29-00.50  
 14 Lindsay Shevlin           12 Webster Thom          29-00.00  
 15 Shonice Hill              10 Robert Brown          28-08.50  
 16 Mahogony Williams         12 Wilson Magne          28-07.50  
 17 Shaniece Blair            12 Robert Brown          28-02.25  
 18 Siniyah Sutton-Barton     12 Churchville-          27-09.25  
 19 Samantha Shannon          11 Hilton                27-08.50  
 20 Abbey Monahan              9 Warsaw                27-06.75  
 21 Carolyn Tanski            10 Greece Olymp          26-06.00  
 22 MaiJoi Sharp              11 Brighton              26-05.00  
 23 Johnae Naylor             10 Byron-Bergen          26-03.00  
 24 Vanessa Motzer            10 Wayland-Coho          26-02.25  
 25 Deavana Williams          11 Wilson Magne          25-09.50  
 26 Cheyenne Celentano        10 Wayland-Coho          25-07.25  
 27 Sarah Whiteside           12 Spencerport           25-07.00  
 28 Brianna Jauch             12 Starpoint             25-03.50  
 29 Brianna Abbey             10 Churchville-          25-02.75  
 30 Kristin Kalbfleish        12 Starpoint             25-01.00  
 31 Heather Barber            11 Harley-Allen          25-00.75  
 32 Frances Seifert           11 Hilton                24-00.75  
 33 Lillia Younker             9 Spencerport           22-11.00  
 34 Onesty charlotte          10 Charlotte HS          22-03.25  
 35 Amber Kelly               11 School Of Th          21-10.75  
 36 Elise Grakowsky           11 Pittsford Me          21-09.25  
 37 Madison Raforth            9 Greece Olymp          20-06.00  
 38 Abbey Lamark              12 Aquinas Inst          20-05.75  
 39 Kafiyo Mohamed             9 Charlotte HS          18-06.00  
 
Women Shot Put Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McKenzie Kuehlewind       12 Lancaster             43-00.00  
  2 Victoire Kothor           12 Greece Athen          40-01.00  
  3 Bella Sterly              12 Westhill-Lud          36-09.00  
  4 Anneliese Bienko          12 Clarence              35-06.00  
  5 Brianna Lewis             12 Rush-Henriet          35-01.00  
  6 Paige Rice                12 Amherst               32-06.75  
  7 Megan Smith               11 Brockport             32-04.50  
  8 Emily Okon                11 Clarence              31-09.50  
 
Women Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anneliese Bienko          12 Clarence                119-06  
  2 McKenzie Kuehlewind       12 Lancaster               115-07  
  3 Geralyn Halmond           11 Brockport               103-05  
  4 Paige Rice                12 Amherst                 102-07  
  5 Gina Graziani             10 Lancaster                97-06  
  6 Kayla Wild                12 Westhill-Lud             96-02  
  7 Abbey Monahan              9 Warsaw                   95-00  
  8 Maryclaire Steinwachs     12 Clarence                 93-01  
  9 Brianna Jauch             12 Starpoint                92-03  
 10 Megan Smith               11 Brockport                90-02  
 11 Lindsay Shevlin           12 Webster Thom             87-11  
 12 Heather Barber            11 Harley-Allen             84-10  
 13 Siniyah Sutton-Barton     12 Churchville-             83-11  
 14 Bella Sterly              12 Westhill-Lud             81-09  
 15 Samantha Shannon          11 Hilton                   81-07  
 16 Brealle Brown             10 Rush-Henriet             79-01  
 17 Alexa Bartosiewicz        12 Penfield              78-08.50  
 18 Leah Hulbert              10 Rush-Henriet             78-08  
 19 Kristin Kalbfleish        12 Starpoint                71-06  
 20 Mahogony Williams         12 Wilson Magne             70-03  
 21 Shonice Hill              10 Robert Brown          70-00.50  
 22 Cheyenne Celentano        10 Wayland-Coho             69-07  
 23 MaiJoi Sharp              11 Brighton                 67-09  
 24 Lillia Younker             9 Spencerport              67-04  
 25 Charlotte Jarvis          10 Penfield              65-09.50  
 26 Lourdes Sharp              9 Brighton                 62-08  
 27 Bethany Christman         12 Hilton                61-07.50  
 28 Johnae Naylor             10 Byron-Bergen             61-07  
 29 Carolyn Tanski            10 Greece Olymp             59-04  
 29 Becca Wilkinson           10 Wayland-Coho             59-04  
 31 Sarah Whiteside           12 Spencerport              59-01  
 32 Elise Grakowsky           11 Pittsford Me             54-09  
 33 Amber Kelly               11 School Of Th          54-00.50  
 34 Shaniece Blair            12 Robert Brown             53-06  
 35 Madison Raforth            9 Greece Olymp          52-05.50  
 36 Elissa Maldonado-Robinso  11 Churchville-             49-00  
 37 Kafiyo Mohamed             9 Charlotte HS          47-01.50  
 38 Onesty charlotte          10 Charlotte HS          44-11.50  
 39 Deavana Williams          11 Wilson Magne             39-07  
 -- Victoire Kothor           12 Greece Athen              FOUL  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Dash Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebekah White             12 Spencerport            2:33.78     646
  2 Amanda Woodard            10 Pittsford Me           2:47.94     485
  3 Kristen Bailey            12 Byron-Bergen           2:50.15     462
  4 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me           2:54.83     415
  5 Jordan Hare               10 Brockport              2:57.73     387
  6 Emma Wray                 11 Starpoint              3:00.38     362
  7 Eboni Jackson             10 Penfield               3:04.20     327
  8 Allison Cappon            10 Hilton                 3:07.47     299
  9 Dilini Liyanage           11 Rush-Henriet           3:13.42     251
 10 Claire McClusky           12 Penfield               3:21.46     192
 
Outdoor Pentathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emma Wray                 11 Starpoint                17.30   2    563
  2 Rebekah White             12 Spencerport              18.07   1    481
  3 Eboni Jackson             10 Penfield                 18.11   1    477
  4 Amanda Woodard            10 Pittsford Me             19.97   1    305
  5 Jordan Hare               10 Brockport                20.16   2    289
  6 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me             20.88   2    233
  7 Kristen Bailey            12 Byron-Bergen             21.06   2    220
  8 Allison Cappon            10 Hilton                   22.28   1    141
  9 Claire McClusky           12 Penfield                 25.19   2     19
 -- Makaila Newland           11 Rush-Henriet               DNF   2 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Women High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eboni Jackson             10 Penfield                 1.40m     512
  2 Allison Cappon            10 Hilton                   1.30m     409
  3 Emma Wray                 11 Starpoint                1.25m     359
  3 Rebekah White             12 Spencerport              1.25m     359
  3 Kristen Bailey            12 Byron-Bergen             1.25m     359
  6 Amanda Woodard            10 Pittsford Me             1.20m     312
  6 Makaila Newland           11 Rush-Henriet             1.20m     312
  6 Jordan Hare               10 Brockport                1.20m     312
  9 Claire McClusky           12 Penfield                 1.10m     222
  9 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me             1.10m     222
 -- Dilini Liyanage           11 Rush-Henriet                NH  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebekah White             12 Spencerport              4.54m     438
  2 Eboni Jackson             10 Penfield                 4.17m     347
  3 Allison Cappon            10 Hilton                   4.08m     326
  4 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me             3.92m     290
  5 Amanda Woodard            10 Pittsford Me             3.74m     250
  6 Emma Wray                 11 Starpoint                3.72m     246
  7 Dilini Liyanage           11 Rush-Henriet             3.65m     231
  8 Kristen Bailey            12 Byron-Bergen             3.20m     142
  9 Jordan Hare               10 Brockport                3.16m     135
 10 Claire McClusky           12 Penfield                 2.84m      81
 -- Makaila Newland           11 Rush-Henriet              FOUL  
 
Outdoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emma Wray                 11 Starpoint                9.48m     495
  2 Allison Cappon            10 Hilton                   8.13m     408
  3 Rebekah White             12 Spencerport              8.00m     399
  4 Makaila Newland           11 Rush-Henriet             7.38m     359
  5 Amanda Woodard            10 Pittsford Me             6.63m     311
  6 Kristen Bailey            12 Byron-Bergen             6.32m     292
  7 Dilini Liyanage           11 Rush-Henriet             6.24m     287
  8 Eboni Jackson             10 Penfield                 5.98m     270
  9 Jordan Hare               10 Brockport                5.90m     265
 10 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me             5.67m     250
 11 Claire McClusky           12 Penfield                 5.40m     233
 
Women Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rebekah White             12 Spencerport               2323  
  2 Emma Wray                 11 Starpoint                 2025  
  3 Eboni Jackson             10 Penfield                  1933  
  4 Amanda Woodard            10 Pittsford Me              1663  
  5 Allison Cappon            10 Hilton                    1583  
  6 Kristen Bailey            12 Byron-Bergen              1475  
  7 Hannah O'Connor           10 Pittsford Me              1410  
  8 Jordan Hare               10 Brockport                 1388  
  9 Claire McClusky           12 Penfield                   747  
 
Men 100 Meter Dash Showdown
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Carnell Noble             11 Greece Olymp             11.05   2 
  2 Alex Egeli                12 Batavia                  11.28   2 
  3 Joe Mendola               11 Greece Arcad             11.47   1  11.463
  4 Tremaine Moore            10 Greece Olymp             11.47   2  11.467
  5 Zach Johnson              12 Gates-Chili              11.53   2 
  6 Daekwan Garfield          11 Robert Brown             11.54   2 
  7 Parris Strickland         11 Brighton                 11.65   1 
  8 Terrance Harley           12 Greece Athen             11.70   2 
  9 Myles Watts               11 Rush-Henriet             11.73   1 
 10 Bamidele Akinniyi         12 Webster Schr             11.77   1 
 11 Brandon Stevenson         12 Batavia                  11.84   2 
 12 Anthony Smith              9 Uprep Roches             11.86   1 
 13 Byron Hearst              11 Greece Arcad             12.14   2 
 
Men 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Amari Lawrence            11 McQuaid Jesu             11.47   5 
  2 Ernest Edwards            10 Aquinas Inst             11.51   5 
  3 David Ingraham            12 McQuaid Jesu             11.61   4 
  4 Eric Zemaitis             12 Spencerport              11.72   5 
  5 Brentan Peterson          10 Rush-Henriet             11.73   5 
  6 Aquil El-Amin             11 Uprep Roches             11.75   4 
  7 Jared Sarlo               12 Hilton                   11.86   4 
  8 Rowland Jackson           10 Robert Brown             11.88   5  11.876
  9 James Clarke              11 School Of Th             11.88   4  11.879
 10 Xavier Francis            11 Harley-Allen             11.95   3 
 11 Mike Shanley              11 Byron-Bergen             12.02   4 
 12 Josh Arnold               11 Starpoint                12.06   3 
 13 Tyler Pfuntner            12 Wayland-Coho             12.16   4 
 14 Peyton Starling           12 Brighton                 12.22   4 
 15 Quintel Wise              11 Charlotte HS             12.32   1 
 16 Taylor Riggins            10 Aquinas Inst             12.33   2 
 17 Austin Bratek             11 Starpoint                12.34   4  12.336
 18 Andy Scott                 9 Penfield                 12.34   3  12.340
 19 Stephen Marzano           10 Clarence                 12.42   2 
 20 Nate Delvalle             11 Hilton                   12.45   3 
 21 Collin Garrison           12 Brockport                12.58   2 
 22 Joshua Allen              11 School Of Th             12.60   1 
 23 Xavier Israel              8 Harley-Allen             12.62   1 
 24 Joseph Williams           10 Brockport                12.63   1 
 25 Tanner Geiger             11 Clarence                 12.67   2 
 26 Jevontae Leslie            9 Greece Athen             12.95   3  12.942
 27 Alex Siracusa             11 Churchville-             12.95   5  12.950
 
Men 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Byron Hearst              11 Greece Arcad             22.75   7 
  2 Anthony Smith              9 Uprep Roches             22.90   7 
  3 Mark SanGregory           11 Warsaw                   23.03   6 
  4 Evan Majewski             12 Starpoint                23.44   6 
  5 Jhamoi Phillips           12 Charlotte HS             23.53   5 
  6 Tremel Starks             12 Robert Brown             23.60   7 
  7 Mike Roach                11 Lake Shore H             23.71   3 
  8 Aquil El-Amin             11 Uprep Roches             23.73   5 
  9 Xavier Francis            11 Harley-Allen             23.80   4 
 10 Xavier Daniels            11 Robert Brown             23.88   6 
 11 Paul Henry                11 Rush-Henriet             24.04   4 
 12 James Clarke              11 School Of Th             24.08   4 
 13 Eric Zemaitis             12 Spencerport              24.09   7 
 14 Noah Williams              9 McQuaid Jesu             24.10   3 
 15 Justin Warren             12 Wilson Magne             24.17   5 
 16 Addison McGinnis          12 Brighton                 24.19   5 
 17 Jared Sarlo               12 Hilton                   24.24   6 
 18 Dustin Ngo                11 Greece Arcad             24.31   4 
 19 Amari Lawrence            11 McQuaid Jesu             24.38   6 
 20 Amani Minley              11 Uprep Roches             24.38   7 
 21 Majoe Tullay               9 Robert Brown             24.65   6 
 22 Semaj Rock                11 Charlotte HS             24.66   5 
 23 Dylan Rowcliffe           10 Byron-Bergen             24.72   3 
 24 Stephen Marzano           10 Clarence                 24.73   2 
 25 Mike Shanley              11 Byron-Bergen             24.79   3 
 26 Tracey Harrison           10 Hilton                   24.86   6 
 27 Austin Bratek             11 Starpoint                24.98   4 
 28 Philip DiFrancesco        12 Penfield                 25.29   2 
 29 Luke Bembower             12 Wayland-Coho             25.29   4 
 30 Chris Young               11 Spencerport              25.35   3 
 31 Kelvin Knight             10 Aquinas Inst             25.37   4 
 32 Rodregus Tripp            12 Rush-Henriet             25.43   3 
 33 Kenneth White             12 Churchville-             25.44   2 
 34 Chris Pullano             11 Westhill-Lud             25.50   3 
 35 Collin Garrison           12 Brockport                25.62   2 
 36 Derrick Rogers             8 Brockport                25.81   2 
 37 Xavier Israel              8 Harley-Allen             25.97   1 
 38 Zachary Vaughn            10 Churchville-             26.00   2 
 39 Josh Ladd                 11 Wayland-Coho             26.05   3 
 40 Matt Torak                12 Westhill-Lud             28.53   1 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Calvary Rogers            11 Greece Athen             50.62   5 
  2 Derek Swarthout           12 Penfield                 51.99   5 
  3 David Ingraham            12 McQuaid Jesu             52.24   4 
  4 Mark SanGregory           11 Warsaw                   52.25   3 
  5 Josh Murray               11 Robert Brown             53.14   4 
  6 Tracey Harrison           10 Hilton                   53.24   5 
  7 Graycen Carter             9 Aquinas Inst             53.34   5 
  8 Earl Williams             12 Charlotte HS             53.38   4 
  9 Daniel Reger              10 Spencerport              53.66   3 
 10 Robert Dalheim            12 Brockport                53.82   5 
 11 Julio Santos              12 Greece Athen             54.02   5 
 12 Isaak Valoshka            11 Churchville-             54.36   3 
 13 Paul Henry                11 Rush-Henriet             54.54   5 
 14 Joshua Allen              11 Robert Brown             54.55   3 
 15 Jonathan Schmidt          11 Clarence                 54.58   5 
 16 Terry Simmons             11 Hilton                   54.82   3 
 17 Justin Warren             12 Wilson Magne             54.94   3 
 18 Semaj Rock                11 Charlotte HS             54.99   4 
 19 Geovany Davila            12 Greece Arcad             55.13   2 
 20 Ethan Maguire             11 Penfield                 55.16   4 
 21 Jared Gavin               12 Spencerport              55.67   2 
 22 London Graham             11 Uprep Roches             56.40   3 
 23 Alex Burrow               10 Brockport                56.47   2 
 24 Idrissa Kabba             12 Greece Olymp             56.84   1 
 25 Zachary Vaughn            10 Churchville-             57.14   4 
 26 Will Sutor                11 Harley-Allen             57.61   2 
 27 Jack Margeson             12 Greece Arcad             57.67   2 
 28 Kevin Knightner           12 Greece Olymp             58.03   2 
 29 Kesean Haten              10 Wilson Magne             58.23   1 
 30 Max Yargeau               10 Lake Shore H             58.48   1 
 31 Dakota Prokop              9 Rush-Henriet             58.81   1 
 32 Spike Su                  10 Harley-Allen             58.97   2 
 33 Austin Dumond             11 Starpoint                59.53   1 
 34 Matt May                  12 Wayland-Coho           1:02.77   1 
 
Men 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mehamed Abdurahim         11 Rush-Henriet           2:01.76   4 
  2 Nicholas Knorz            12 Clarence               2:01.77   4 
  3 Abdu Nyangos              11 Wilson Magne           2:02.94   4 
  4 Zak Simpson               12 Brighton               2:03.55   4 
  5 Bailey Plummer            11 Spencerport            2:05.27   4 
  6 Jack Gillooly             11 Penfield               2:05.40   4 
  7 Alec Southern             12 Clarence               2:06.27   4 
  8 Ty Joseph                 12 Brighton               2:07.26   4 
  9 Brandon Callahan          11 Brockport              2:08.26   4 
 10 Gavin Caccavale-Brown     12 Greece Arcad           2:08.35   3 
 11 Liam Rodgers              11 Westhill-Lud           2:08.74   4 
 12 Justin Schramm             9 Greece Arcad           2:09.93   3 
 13 Josh Owens                12 Westhill-Lud           2:10.15   3 
 14 Ryan Schupp               12 Starpoint              2:10.54   3 
 15 Isaak Valoshka            11 Churchville-           2:11.50   3 
 16 James Anderson            12 Greece Athen           2:11.69   3 
 17 Ford Hossler              12 Penfield               2:11.72   3 
 18 Nick Swancott             11 Rush-Henriet           2:12.37   2 
 19 Cole Gublo                10 Greece Athen           2:12.52   3 
 20 Luke Hollenbeck           11 Byron-Bergen           2:12.56   3 
 21 Abdullahi Aden            11 Robert Brown           2:12.96   2 
 22 Patrick Lozy-Lester       12 McQuaid Jesu           2:13.91   2 
 23 Ryan Dens                 11 Harley-Allen           2:14.11   2 
 24 Max Yargeau               10 Lake Shore H           2:14.24   2 
 25 Andrew Berg               11 Hilton                 2:14.34   3 
 26 Josh Roselund             11 Starpoint              2:17.02   2 
 27 Michael Krueger            8 Brockport              2:17.08   2 
 28 Momoh Kamara              10 School Of Th           2:18.84   2 
 29 Tim Olmsted               11 Spencerport            2:19.51   2 
 30 Kyrren Love               10 Charlotte HS           2:24.23   1 
 31 Innocent Hakizimana       11 Charlotte HS           2:27.84   1 
 32 Nick Ladd                  9 Wayland-Coho           2:29.10   1 
 33 Jacob Yare                 9 Aquinas Inst           2:30.54   1 
 
Men 800 Meter Run Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 TJ Hornberger             12 Lake Shore H           1:56.29  
  2 Alex Christensen          12 Liverpool              1:57.44  
  3 Austin Peters             12 McQuaid Jesu           1:57.87  
  4 Nicholas Leclair          11 Liverpool              1:58.82  
  5 Conor Delaney             12 Webster Schr           1:59.11  
  6 Daniel Muldoon            11 Liverpool              1:59.75  
  7 Robbie Schrenker          12 Byron-Bergen           2:04.02  
  8 Ian Yargeau               12 Lake Shore H           2:04.97  
 
Men 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mason Vodacek             11 Brighton               4:36.50   2 
  2 Abdu Nyangos              11 Wilson Magne           4:37.28   2 
  3 Ian Emerick               11 Starpoint              4:38.69   2 
  4 Anthony Casullo           11 Clarence               4:39.30   2 
  5 Jonah Simpson              9 Brighton               4:39.66   2 
  6 Nick Spinosa              10 Spencerport            4:44.57   2 
  7 Bailey Plummer            11 Spencerport            4:49.32   2 
  8 Owen Memelo               11 Churchville-           4:53.61   2 
  9 Russell Hegedorn          12 Harley-Allen           4:55.70   2 
 10 Gregory Balckburn         11 Clarence               4:57.58   2 
 11 Jamie Shoemaker            9 Greece Athen           4:58.70   1 
 12 Garnet Remillard          10 Westhill-Lud           4:58.79   2 
 13 Alec Andrews               8 Brockport              4:58.90   1 
 14 Brandon George             9 Rush-Henriet           4:59.30   1 
 15 Alec Walsh                12 Westhill-Lud           5:00.92   2 
 16 Brian Kline                9 Rush-Henriet           5:01.30   1 
 17 Jacob Scheg                9 Hilton                 5:01.37   2 
 18 Jack Murphy                9 Penfield               5:02.25   2 
 19 Noah Winslow              10 Brockport              5:02.29   1 
 20 Eric Wright               10 Warsaw                 5:03.32   1 
 21 Cal Robinson              12 Penfield               5:03.51   2 
 22 Luke Sanders              12 Greece Arcad           5:05.20   1 
 23 Dominic Bushen             9 Aquinas Inst           5:09.50   2 
 24 Phil Perez                11 Starpoint              5:12.08   1 
 25 Matthew Ruhland           10 Churchville-           5:15.61   1 
 26 Trevor Kline              10 Wayland-Coho           5:16.44   1 
 27 David Rosell              12 Wayland-Coho           5:17.03   1 
 28 Joshua Greene             11 Greece Olymp           5:19.64   1 
 29 Ryan Dens                 11 Harley-Allen           5:20.44   1 
 30 Naim Hill-Muhammad        11 Wilson Magne           5:32.32   1 
 31 Kevin Farnand             10 McQuaid Jesu           5:35.33   1 
 
Men 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tommy Kolaniewicz         12 Greece Athen          10:14.85  
  2 Kyle Fitch                12 Westhill-Lud          10:16.17  
  3 Gregory Balckburn         11 Clarence              10:17.87  
  4 Carl Daigler              12 Starpoint             10:20.10  
  5 Ryan Yuhas                11 Rush-Henriet          10:28.11  
  6 Aiden Tolley               9 Pittsford Me          10:29.05  
  7 Derek Smith               11 Greece Arcad          10:31.48  
  8 David McCarroll           11 Rush-Henriet          10:39.08  
  9 Dan DeMauro               11 Westhill-Lud          10:39.73  
 10 Caleb Enis                12 Brighton              10:42.02  
 11 John Pullano               8 Penfield              10:57.32  
 12 Dominic Bushen             9 Aquinas Inst          10:59.32  
 13 Erik LaCourt               9 Brockport             11:00.62  
 14 Manuel Stoeckl            11 Penfield              11:06.95  
 15 Isaac Barrett              8 Brockport             11:08.31  
 16 Sheylen Seymour           10 Starpoint             11:15.78  
 17 Joey Doerr                 9 McQuaid Jesu          11:17.63  
 18 Eric Piato                10 Hilton                11:34.13  
 19 John Scherer               9 McQuaid Jesu          11:46.48  
 20 Jason Henderson           11 Uprep Roches          12:03.74  
 21 Spencer Suhr              11 Spencerport           12:07.94  
 
Men 3200 Meter Run Glavin
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 John McCarthy             12 Corning                9:20.53  
  2 Josh Dyrland              12 Irondequoit            9:26.17  
  3 Sam Chauvin               12 Corning                9:27.06  
  4 Tyler Ranke               12 Hilton                 9:28.27  
  5 Daniel Huben              12 Clarence               9:31.96  
  6 Ben Petrella              10 Liverpool              9:39.38  
  7 Keith Johnson             12 Webster Thom           9:43.43  
  8 Jared Moore               11 Corning                9:43.61  
  9 Connor Buck               11 Liverpool              9:45.77  
 10 Nate Howe                 12 McQuaid Jesu           9:46.79  
 11 Brian Northrup            12 Greece Arcad           9:47.24  
 12 Isaac Goodman             10 Pittsford Me           9:48.67  
 13 David Leff                10 West Genesee           9:48.81  
 14 Nick Neamtu               10 Webster Thom           9:48.90  
 15 Connor Green              12 Pittsford Me           9:48.90  
 16 Dawson Bathgate           10 East Rochest           9:49.57  
 17 Dylan McCarthy            11 Liverpool              9:49.83  
 18 Aamir Zain                12 Harley-Allen           9:50.64  
 19 Brian Bates               10 Corning                9:51.06  
 20 Drew Schmitt              10 Brighton               9:54.79  
 21 Josh Goldstein            12 Webster Thom           9:54.87  
 22 Britt Kaukeinen           10 Irondequoit            9:56.78  
 23 Peter Kane                10 Corning                9:56.82  
 24 Will Ronchetti            12 Brighton               9:58.99  
 25 Tom Moshier               12 Corning               10:03.99  
 26 Paul Dellinger             9 Brighton              10:07.79  
 27 Donovan Glavin            10 McQuaid Jesu          10:11.19  
 28 James Light               12 Wayne Centra          10:15.75  
 29 Mike Kozlowski            12 Penfield              10:17.60  
 30 Evan Feigel               11 Pittsford Me          10:20.18  
 31 Luke Shanahan             12 Victor Centr          10:33.76  
 -- Mickey Burke              12 Rush-Henriet               DNF  
 
Men 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Amari Lawrence            11 McQuaid Jesu             16.11   3 
  2 Warren Carter             10 Aquinas Inst             17.06   3 
  3 Tony SanGregory            9 Warsaw                   17.43   3 
  4 William Estey             12 Penfield                 18.32   2 
  5 Rahim Smith               11 Uprep Roches             18.38   2 
  6 Tyler Mitchell            12 Greece Athen             18.45   1 
  7 Brandon Jermyn            12 Spencerport              18.56   3 
  8 Dylan Kopera              12 Clarence                 18.66   2 
  9 Christopher Carlson       11 Brockport                18.82   2 
 10 Howard Dacosta            11 Robert Brown             19.64   1 
 11 Javonte Green             11 Greece Arcad             20.10   2 
 12 Byron Carter               9 School Of Th             21.21   1 
 13 Andy Rogers               12 Rush-Henriet             21.85   1 
 
Men 110 Meter Hurdles Showdown
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alex Egeli                12 Batavia                  15.36   2 
  2 Anthony Clark             11 Gates-Chili              15.87   1 
  3 Isaiah Brown              10 Gates-Chili              15.90   2 
  4 Jayon Frater               9 Brockport                15.97   2 
  5 Ty Becker                 11 Lake Shore H             16.12   1 
  6 Da'Darrius Dillard        11 Robert Brown             16.15   1 
  7 Joe Mendola               11 Greece Arcad             16.29   2 
  8 Jake Mosele               12 Hilton                   16.47   2 
  9 David Curenton            11 Uprep Roches             16.50   1 
 10 Michael-Jordan Morris     11 Amherst                  16.51   2 
 11 Alex Wiegand              12 Greece Athen             16.61   2 
 12 Abe Van Hoover            12 Williamson C             16.78   1 
 13 Conor Firkins             12 Hilton                   16.83   1 
 14 Aquil El-Amin             11 Uprep Roches             16.88   1 
 15 Josh Bailey               12 Greece Olymp             17.26   2 
 
Men 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alex Wiegand              12 Greece Athen             57.57   5 
  2 Abe Van Hoover            12 Williamson C             57.60   5 
  3 Bennie Dukes              12 Charlotte HS             58.67   5 
  4 Michael-Jordan Morris     11 Amherst                  58.98   5 
  5 Jake Mosele               12 Hilton                 1:01.42   5 
  6 Tyler Mitchell            12 Greece Athen           1:02.33   1 
  7 Brandon Jermyn            12 Spencerport            1:02.33   5 
  8 Tony SanGregory            9 Warsaw                 1:02.71   4 
  9 Daniel Kowal              11 Lake Shore H           1:03.08   4 
 10 Christopher Brown         11 Uprep Roches           1:03.53   3 
 11 Da'Darrius Dillard        11 Robert Brown           1:03.68   5 
 12 Alpha Barry               10 Greece Olymp           1:04.03   4 
 13 Michael Walsh             11 Hilton                 1:04.10   3 
 14 Jared Gavin               12 Spencerport            1:04.15   3 
 15 Brian Heirs               10 Aquinas Inst           1:04.29   2 
 16 Jonas Gage                12 Clarence               1:04.71   3 
 17 Ben Zeller                11 Greece Arcad           1:05.19   3 
 18 Bryan King                10 Westhill-Lud           1:05.83   2 
 19 Alex Frennett             12 Harley-Allen           1:05.87   3 
 20 Richard Cowans            12 Robert Brown           1:06.43   4 
 21 Chris Jakiel               9 Lake Shore H           1:06.55   3 
 22 Darren Delgado-Harris     11 Uprep Roches           1:07.83   2 
 23 Chad Kowalik              12 Byron-Bergen           1:08.11   2 
 24 Alex McNulty-Romaguera     8 McQuaid Jesu           1:08.20   2 
 25 Byron Carter               9 School Of Th           1:12.36   1 
 26 Dylan Kopera              12 Clarence               1:12.37   4 
 27 Anthony Guerrieri          9 Brockport              1:15.41   1 
 28 Mike Chase                11 Starpoint              1:16.24   1 
 
Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Calvin Butlak             11 Lake Shore H           9:47.35  
  2 Jacob Pronti              11 Starpoint             10:34.45  
  3 Brad Farnham               9 Penfield              10:37.94  
  4 Erik Johnson              12 Clarence              10:56.20  
  5 Justin Young              12 Spencerport           10:58.47  
  6 Elijah Swertfeger         12 Greece Olymp          11:16.77  
  7 Chris Helber              12 McQuaid Jesu          11:21.22  
  8 Justin Townsend            9 Churchville-          11:40.83  
  9 Evan Pirnie                8 Hilton                11:47.39  
 10 Brian Martin               9 Hilton                12:10.12  
 11 Evan Bourtis              11 Harley-Allen          12:12.00  
 12 Josh Frye                 11 Harley-Allen          12:40.40  
 -- Andre Cash                11 Greece Olymp               DNF  
 
Men 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Greece Olympia  'A'                                   43.90   3 
  2 Robert Brown  'A'                                     44.25   3 
  3 Greece Arcadia  'A'                                   44.39   3 
  4 Greece Athena  'A'                                    44.51   3 
  5 Rush-Henrietta  'A'                                   44.98   3 
  6 Webster Thomas  'A'                                   45.30   3 
  7 Aquinas Institute  'A'                                45.56   2 
  8 Hilton  'A'                                           46.14   3 
  9 Byron-Bergen-Elba  'A'                                46.44   2 
 10 Charlotte HS  'A'                                     46.82   3 
 11 Wilson Magnet  'A'                                    46.98   2 
 12 Penfield  'A'                                         47.00   2 
 13 School Of The Arts  'A'                               47.39   1 
 14 Starpoint  'A'                                        47.49   2 
 15 Wayland-Cohocton  'A'                                 47.51   2 
 16 Clarence  'A'                                         47.52   1 
 -- Brockport  'A'                                           DQ   1  zone
 
Men 4x400 Meter Relay Showdown
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:33.59  
  2 Brighton  'A'                                       3:35.50  
  3 Lake Shore Hs-Ny  'A'                               3:38.76  
  4 Hilton  'A'                                         3:39.55  
  5 Clarence  'A'                                       3:39.63  
 
Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Penfield  'A'                                       3:39.63   2 
  2 Aquinas Institute  'A'                              3:41.97   2 
  3 Rush-Henrietta  'A'                                 3:49.50   2 
  4 Wayland-Cohocton  'A'                               3:49.52   2 
  5 Churchville-Chili  'A'                              3:56.24   2 
  6 Starpoint  'A'                                      3:57.98   1 
  7 Harley-Allendale-Col  'A'                           3:58.21   1 
  8 Westhill-Ludden  'A'                                4:01.18   1 
 
Men High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kevin Knightner           12 Greece Olymp           5-10.00  
  2 Nick Marlin               12 Greece Athen          J5-10.00  
  3 Jesse Pflaumer            12 Byron-Bergen           5-06.00  
  4 Basem Ashkar              12 Greece Athen          J5-06.00  
  5 Dane DiMaria              12 Hilton                 5-04.00  
  6 Zach Majeski              10 Rush-Henriet          J5-04.00  
  6 David Curenton            11 Uprep Roches          J5-04.00  
  6 Tahj Snow                 10 Spencerport           J5-04.00  
  9 Devin Woodyard            10 Brighton              J5-04.00  
  9 Armoni Simmons            11 Wilson Magne          J5-04.00  
  9 Zachary Kashmer           10 Churchville-          J5-04.00  
 -- Alex Paratore             11 Rush-Henriet                NH  
 -- Roman Sagan                9 Brockport                   NH  
 -- Ian Emerick               11 Starpoint                   NH  
 -- Connell Landino           12 Wayland-Coho                NH  
 -- Shawn Williams            11 Uprep Roches                NH  
 -- Tyler McIntosh            12 Wayland-Coho                NH  
 -- Casey Wiktorski            9 Penfield                    NH  
 -- Joseph Williams           10 Brockport                   NH  
 -- Gavin Drabik              12 Penfield                    NH  
 -- Adam Yusuf                10 Churchville-                NH  
 -- Jason Gan                 12 Harley-Allen                NH  
 -- Savano Edwards            12 Hilton                      NH  
 -- Chris Jakiel               9 Lake Shore H                NH  
 
Men High Jump Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Teddy Okon                12 Clarence               6-08.00  
  2 DJ Ohlson                 12 Alexander Ce           6-04.00  
  3 Bryan Short               12 Greece Arcad           6-02.00  
  4 Mark Vanmarter            12 Liverpool              6-01.00  
  5 Ryan McQuillen            11 LeRoy                  6-00.00  
  6 Bryan Rollins             12 Geneseo                5-10.00  
  7 Spencer Stokes            12 Penfield               5-08.00  
  8 Ty Becker                 11 Lake Shore H          J5-08.00  
 -- Noah McDonald             12 Penfield                    NH  
 -- Rubin Owens               12 LeRoy                       NH  
 
Men Pole Vault Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Max Jordan                11 Lansing               14-00.00  
  2 Justyn Haines             12 Albion               J14-00.00  
  3 Max Curran                12 Williamson C          13-00.00  
  4 Kevin Palmisano           11 Canandaigua          J13-00.00  
  5 Nick Faber                12 Greece Olymp         J13-00.00  
  6 Ben Rourke                12 Lansing               12-06.00  
  7 Josh Girvin               12 Albion                12-00.00  
  8 Timo Krapf                12 Pittsford Su         J12-00.00  
  9 Anthony Clark             11 Gates-Chili           11-03.00  
 10 Danny Schuhmacher         11 Penfield              10-06.00  
 10 Anthony Nguyen            11 Greece Olymp          10-06.00  
 
Men Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ethan Maguire             11 Penfield              11-06.00  
  2 Chris Beckley             10 Lake Shore H         J11-06.00  
  3 Jarod Dickey              11 Starpoint            J11-06.00  
  4 Andrew Guglielmo          12 Rush-Henriet          11-00.00  
  5 Aaron Appelle             12 Brighton              10-06.00  
  5 Christopher Carlson       11 Brockport             10-06.00  
  7 Ian Crowley Perry         11 Brighton             J10-06.00  
  8 Brian Matte               12 Rush-Henriet         J10-06.00  
  8 Dominic Aurigema          11 Starpoint            J10-06.00  
 10 Terry Taylor              10 Greece Olymp          10-00.00  
 11 Anthony Guerrieri          9 Brockport              9-00.00  
 12 Chris Pullano             11 Westhill-Lud           8-06.00  
 13 Frankie Gissendanner       8 Penfield               8-00.00  
 13 Tom Pandina               11 Hilton                 8-00.00  
 15 Curtis Acker              10 Hilton                J8-00.00  
 -- Alex Parks                10 Hilton                      NH  
 -- Charles Cerrone            9 Pittsford Me                NH  
 
Men Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tobi Tella                10 McQuaid Jesu          20-10.00  
  2 Rubin Owens               12 LeRoy                 20-07.00  
  3 Alex Siracusa             11 Churchville-          20-01.25  
  4 Jimmy Shih                11 Webster Schr          20-00.00  
  5 Justin Butler             11 Uprep Roches          19-09.50  
  6 Daekwan Garfield          11 Robert Brown          19-09.00  
  7 Tremaine Moore            10 Greece Olymp          19-07.00  
  8 Joe Mendola               11 Greece Arcad          19-03.50  
  9 Nick Reiger               12 Webster Schr          19-01.50  
 10 Marlowe Washington        12 Brighton              18-11.00  
 11 Richard Arnaud            12 Rush-Henriet          18-10.00  
 12 John Kimmel               11 Wayland-Coho          18-08.25  
 13 Da'Darrius Dillard        11 Robert Brown          18-07.50  
 14 Reggie Russell            10 Greece Olymp          18-06.75  
 15 Spike Su                  10 Harley-Allen          18-05.75  
 16 Shawn Williams            11 Uprep Roches          18-03.50  
 17 Ty Becker                 11 Lake Shore H          18-03.00  
 17 Justus Lucas              10 School Of Th          18-03.00  
 17 David Cummiskey           11 Clarence              18-03.00  
 20 Joshua Allen              11 School Of Th          18-02.00  
 20 Darrius Haztzog           10 Wilson Magne          18-02.00  
 20 Eric Zemaitis             12 Spencerport           18-02.00  
 23 Kyle Seegler              10 Penfield              18-01.25  
 24 Josh Arnold               11 Starpoint             18-01.00  
 25 Ernest Edwards            10 Aquinas Inst          17-11.75  
 26 Lavelle Howard            12 Greece Arcad          17-11.00  
 27 Mark Lukomsky             11 Hilton                17-10.00  
 28 Alpha Barry               10 Greece Olymp          17-07.50  
 29 Miguel Mateos             12 Byron-Bergen          17-06.00  
 29 Jesse Pflaumer            12 Byron-Bergen          17-06.00  
 31 James Clarke              11 School Of Th          17-05.00  
 32 Brendan Wind              11 Greece Athen          17-03.00  
 33 Tracey Harrison           10 Hilton                17-00.50  
 34 Roman Sagan                9 Brockport             16-11.75  
 35 Hadlee Howell             12 Wilson Magne          16-11.50  
 36 Josh Dailey               12 Greece Athen          16-11.00  
 37 Tyler Pfuntner            12 Wayland-Coho          16-08.75  
 38 Andy Hossenlopp           12 Penfield              16-04.25  
 39 Alex McNulty-Romaguera     8 McQuaid Jesu          16-00.50  
 40 Justin Briggs             12 Rush-Henriet          15-02.75  
 -- Peyton Starling           12 Brighton                  FOUL  
 -- Jayon Frater               9 Brockport                 FOUL  
 
Men Long Jump Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tobi Tella                10 McQuaid Jesu          20-10.00  
  2 Rubin Owens               12 LeRoy                 20-07.00  
  3 Alex Siracusa             11 Churchville-          20-01.25  
  4 Jimmy Shih                11 Webster Schr          20-00.00  
  5 Justin Butler             11 Uprep Roches          19-09.50  
  6 Daekwan Garfield          11 Robert Brown          19-09.00  
  7 Tremaine Moore            10 Greece Olymp          19-07.00  
  8 Joe Mendola               11 Greece Arcad         J19-07.00  
 
Men Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Da'Darrius Dillard        11 Robert Brown          44-01.50  
  2 Eric Zemaitis             12 Spencerport           44-01.00  
  3 Reggie Russell            10 Greece Olymp          43-04.50  
  4 Teddy Okon                12 Clarence              42-06.50  
  5 Diamonte Swift            11 Robert Brown          41-10.00  
  6 Alex Siracusa             11 Churchville-          41-05.50  
  7 Miguel Mateos             12 Byron-Bergen          40-05.00  
  8 Spencer Stokes            12 Penfield              39-11.75  
  9 Trevon Tripp              10 Rush-Henriet          39-09.50  
  9 Conor Firkins             12 Hilton                39-09.50  
 11 Dustin Ngo                11 Greece Arcad          39-03.50  
 12 Cannon Davis-Smith        11 Greece Arcad          39-02.00  
 13 Alpha Barry               10 Greece Olymp          38-08.00  
 14 Darrius Haztzog           10 Wilson Magne          38-07.00  
 15 David Cummiskey           11 Clarence              38-02.00  
 16 Marlowe Washington        12 Brighton              37-09.50  
 17 Chad Wilkie               12 Lake Shore H          37-09.00  
 18 Dane DiMaria              12 Hilton                37-07.50  
 19 Warren Carter             10 Aquinas Inst          37-07.00  
 20 Hadlee Howell             12 Wilson Magne          37-06.00  
 21 Javar Frater              11 Brockport             37-00.50  
 22 DeShaun Harris            12 Rush-Henriet          36-05.50  
 23 Devin Woodyard            10 Brighton              36-03.00  
 24 Aaron Dart                12 Byron-Bergen          36-01.00  
 25 Brendan Wind              11 Greece Athen          35-11.00  
 26 Josh Dailey               12 Greece Athen          34-08.50  
 27 Tyler McIntosh            12 Wayland-Coho          33-10.50  
 28 Taylor Pietruszewski      12 Churchville-          32-11.00  
 29 Jacob Yare                 9 Aquinas Inst          32-09.00  
 30 Josh Frye                 11 Harley-Allen          31-00.00  
 31 Conner Shumway            10 Harley-Allen          27-08.50  
 
Men Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tony DeYoung              12 Lancaster             55-11.50  
  2 Brandon Sicurella         12 Lancaster             53-10.00  
  3 Bamidele Akinniyi         12 Webster Schr          52-00.25  
  4 Colin Blair               10 Lancaster             50-04.00  
  5 Britton Mann              11 Clarence              50-02.50  
  6 Joseph Foster             11 Robert Brown          47-06.50  
  7 Keanu Heedram             11 Rush-Henriet          43-08.00  
  8 Christian Barrett         12 Williamson C          43-04.00  
  9 Karl Ursulom              12 Hilton                43-03.50  
 10 Wiley Townsend            12 Greece Olymp          42-11.50  
 11 Jack Fox-Salah            11 Greece Olymp          42-03.00  
 12 Syrano Edwards            11 Hilton                41-11.50  
 13 Nick Marlin               12 Greece Athen          41-05.50  
 13 Javonte Green             11 Greece Arcad          41-05.50  
 15 Austin Wilder             11 Greece Olymp          40-04.50  
 16 Anthony Pane              11 Brockport             40-02.50  
 17 Eric Gardiner             12 Clarence              39-05.00  
 18 Markel Louis              11 Robert Brown          39-02.00  
 18 Wayne Leblanc             11 Starpoint             39-02.00  
 20 Antoine Bordon            12 Warsaw                38-07.00  
 21 Andy Mattina              12 Starpoint             38-06.00  
 22 Bobby West                12 Hilton                38-01.50  
 23 Zachary Shales            12 Greece Olymp          37-04.75  
 24 Charles Utter             11 Byron-Bergen          37-03.50  
 25 Bishop Simmons            10 Aquinas Inst          36-05.75  
 26 Lucien Brisson            11 Spencerport           36-04.75  
 26 Jacob Plesums             10 Warsaw                36-04.75  
 28 Christian Johnson         11 Churchville-          36-01.00  
 29 Abe Schwid                11 Brighton              36-00.00  
 30 Xavier De Lacruz          11 Uprep Roches          35-11.00  
 31 Caleb Sick                12 Wayland-Coho          35-08.00  
 32 Roger Hendrix             11 Charlotte HS          33-05.00  
 33 Jake Bird                 10 Greece Arcad          33-00.50  
 34 Timothy Burns             10 Churchville-          32-10.50  
 35 Keyon Davis               11 Uprep Roches          32-08.50  
 36 Sam Nicodemus             11 Pittsford Me          32-07.00  
 37 Curtis Abele              12 Pittsford Me          32-01.50  
 38 Frank Howard              12 Penfield              31-06.50  
 39 Anthony Cole              10 Brighton              31-01.50  
 40 Maxwell Reinagel          12 Spencerport           29-00.00  
 41 Aaron Solano              12 Aquinas Inst          26-08.00  
 42 Nick Ciolkowski           11 McQuaid Jesu          21-11.00  
 -- John Montgomery           12 Rush-Henriet                ND  
 -- Bradley Haag              11 Greece Athen                ND  
 -- Jonathan Robinson         11 Brockport                 FOUL  
 
Men Shot Put Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brandon Sicurella         12 Lancaster             56-07.25  
  2 Tony DeYoung              12 Lancaster             56-00.25  
  3 Colin Blair               10 Lancaster             55-02.50  
  4 Britton Mann              11 Clarence              54-05.75  
  5 Bamidele Akinniyi         12 Webster Schr          52-00.25  
  6 Joseph Foster             11 Robert Brown          47-06.50  
  7 Keanu Heedram             11 Rush-Henriet          43-08.00  
  8 Christian Barrett         12 Williamson C          43-04.00  
 
Men Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brandon Sicurella         12 Lancaster               138-07  
  2 Javonte Green             11 Greece Arcad            128-05  
  3 Keanu Heedram             11 Rush-Henriet            128-03  
  4 Colin Blair               10 Lancaster               125-03  
  5 Tony DeYoung              12 Lancaster               124-06  
  6 Jonathan Robinson         11 Brockport               123-01  
  7 Anthony Pane              11 Brockport               121-02  
  8 Britton Mann              11 Clarence                120-02  
  9 Karl Ursulom              12 Hilton                  119-06  
 10 Christian Kaczmarek       11 Warsaw                  116-02  
 11 Charles Utter             11 Byron-Bergen            115-02  
 12 Jack Fox-Salah            11 Greece Olymp            114-01  
 13 Sam Welkley               11 Penfield                112-09  
 13 Joseph Foster             11 Robert Brown            112-09  
 15 Lucien Brisson            11 Spencerport             112-08  
 16 Anthony Owten             11 Hilton                  109-11  
 17 Jacob Plesums             10 Warsaw                  108-09  
 18 Vamunyah Kamara           12 Robert Brown            108-03  
 19 Nuradean Ashkar           10 Greece Athen            107-00  
 20 Jordan Amstey              9 Brighton                105-04  
 21 Bishop Simmons            10 Aquinas Inst            104-08  
 22 Nikolas Bocianski         12 Churchville-            104-06  
 23 Roger Hendrix             11 Charlotte HS            103-00  
 24 Zachary Shales            12 Greece Olymp            100-08  
 25 Nicholas Visconti         10 Westhill-Lud             97-11  
 26 Keyon Davis               11 Uprep Roches             94-10  
 27 Cory Utter                11 Byron-Bergen             94-09  
 28 Sam Nicodemus             11 Pittsford Me             93-08  
 29 Jason LaRuez               9 Greece Arcad             93-03  
 30 Andy Mattina              12 Starpoint                93-01  
 31 Jake Cox                  11 Penfield                 92-06  
 32 Kevin Daniszewski         12 Churchville-             92-03  
 33 Abe Schwid                11 Brighton                 89-08  
 34 Freddie Dugan             12 Wayland-Coho             82-00  
 35 Cole Campbell              9 McQuaid Jesu             76-00  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Men 1500 Meter Dash Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 AJ Muoio                  11 Rush-Henriet           4:39.01     687
  2 Johnathan Armella          9 Greece Olymp           4:57.39     575
  3 Nathan Bardeen            12 Aquinas Inst           4:58.99     566
  4 Ethan Hall                10 Byron-Bergen           5:15.37     474
  5 Andrew Allen              10 Greece Olymp           5:27.76     410
  6 Braden Apt                 9 Pittsford Me           5:29.51     402
  7 Joshua Raftery            11 Robert Brown           5:51.07     302
  8 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me           5:55.27     284
  9 Tyrone Roundtree          11 Robert Brown           6:05.58     242
 10 Wells Antonio             11 Amherst                6:18.03     195
 
Outdoor Pentathlon: #1 Men 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wells Antonio             11 Amherst                  16.80   1    645
  2 Andrew Allen              10 Greece Olymp             17.07   2    617
  3 Tyrone Roundtree          11 Robert Brown             19.22   1    413
  4 Johnathan Armella          9 Greece Olymp             19.78   1    367
  5 Ethan Hall                10 Byron-Bergen             20.15   2    337
  6 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me             20.69   2    297
  7 Nathan Bardeen            12 Aquinas Inst             20.76   2    292
  8 Braden Apt                 9 Pittsford Me             22.07   1    204
  9 AJ Muoio                  11 Rush-Henriet             22.12   1    201
 10 Joshua Raftery            11 Robert Brown             22.73   2    166
 
Outdoor Pentathlon: #2 Men High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wells Antonio             11 Amherst                  1.75m     585
  2 Andrew Allen              10 Greece Olymp             1.70m     544
  3 Tyrone Roundtree          11 Robert Brown             1.60m     464
  3 Nathan Bardeen            12 Aquinas Inst             1.60m     464
  3 AJ Muoio                  11 Rush-Henriet             1.60m     464
  3 Johnathan Armella          9 Greece Olymp             1.60m     464
  7 Braden Apt                 9 Pittsford Me             1.55m     426
  8 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me             1.50m     389
  9 Joshua Raftery            11 Robert Brown             1.45m     352
 -- Ethan Hall                10 Byron-Bergen                NH  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Men Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wells Antonio             11 Amherst                  5.70m     523
  2 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me             5.46m     473
  3 Andrew Allen              10 Greece Olymp             5.40m     461
  4 Nathan Bardeen            12 Aquinas Inst             5.36m     453
  5 AJ Muoio                  11 Rush-Henriet             5.04m     390
  6 Johnathan Armella          9 Greece Olymp             4.95m     373
  7 Braden Apt                 9 Pittsford Me             4.67m     321
  8 Joshua Raftery            11 Robert Brown             4.62m     312
  9 Tyrone Roundtree          11 Robert Brown             4.59m     306
 10 Ethan Hall                10 Byron-Bergen             4.55m     299
 
Outdoor Pentathlon: #3 Men Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me            10.02m     487
  2 Andrew Allen              10 Greece Olymp             9.49m     455
  3 Wells Antonio             11 Amherst                  9.31m     444
  4 Tyrone Roundtree          11 Robert Brown             8.92m     421
  5 Nathan Bardeen            12 Aquinas Inst             8.82m     415
  6 Braden Apt                 9 Pittsford Me             8.80m     414
  7 Ethan Hall                10 Byron-Bergen             8.31m     385
  8 AJ Muoio                  11 Rush-Henriet             8.27m     382
  9 Johnathan Armella          9 Greece Olymp             7.99m     366
 10 Joshua Raftery            11 Robert Brown             7.46m     334
 
Men Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Allen              10 Greece Olymp              2487  
  2 Wells Antonio             11 Amherst                   2392  
  3 Nathan Bardeen            12 Aquinas Inst              2190  
  4 Johnathan Armella          9 Greece Olymp              2145  
  5 AJ Muoio                  11 Rush-Henriet              2124  
  6 Michael Ciniglia          12 Pittsford Me              1930  
  7 Tyrone Roundtree          11 Robert Brown              1846  
  8 Braden Apt                 9 Pittsford Me              1767  
  9 Ethan Hall                10 Byron-Bergen              1495  
 10 Joshua Raftery            11 Robert Brown              1466