Licensed to Yen Timing Services       HY-TEK's Meet Manager 1/23/2015 08:24 PM
                       RWTL - ADE- One Event - 1/23/2015                       
                                      RIT                                      
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Darcy DeAngelis           12 Spencerport               7.59   1 
  2 Aubrie Bleier             12 Pittsford Su              7.71   1 
  3 Grace Dunnigan            11 Pittsford Su              7.81   1 
  4 Alexandria Rose           10 Gates-Chili               7.82   1 
  5 Jessie Hammers            11 Wayland-Coho              7.83   1 
  6 Makayla Armstrong          9 Batavia                   7.86   1 
  7 Emma tenHoopen            10 Pittsford Su              8.02   2 
  8 Haley Halter              11 Fairport                  8.11   2 
  9 Jena Eaton                12 Williamson C              8.11   3 
 10 Colleen Eckl              10 Pittsford Me              8.14   2 
 11 Sarah Miller              11 Fairport                  8.20   4 
 12 Katie Hamilton             8 Batavia                   8.21   3 
 13 Sabrina Campbell          11 Greece Odyss              8.21   2 
 14 Kristen Boyd              12 Batavia                   8.21   3 
 15 Ashlyn Peets              11 Pittsford Su              8.29   4 
 16 Juanna Mason               9 Robert Brown              8.29   3 
 17 Kaitlyn Smith             12 Fairport                  8.29   4 
 18 Bailey Lis                11 Honeoye Cent              8.40   3 
 19 Faith Kirkland             9 Franklin                  8.44   4 
 20 Becca Ritter              11 Fairport                  8.54   4 
 21 Janiya Knight             10 World of Inq              8.59   3 
 22 Rachel Hoh                 9 Livonia                   8.65   5 
 23 Jaidan Salisbury           9 Greece Odyss              8.66   5 
 24 Courtney Hawkins          10 Greece Athen              8.66   4 
 25 McKenzie McIntyre          9 Red Creek                 8.77   5 
 26 Ashley Barclay            10 Churchville-              8.92   5 
 27 Emma Yarid                11 Churchville-              8.93   5 
 28 Aniya DeBride              9 Honeoye Cent              8.95   5 
 29 Emily Moore               12 Canandaigua               8.98   2 
 30 Elisha Johnson            11 Franklin                  9.01   4 
 31 Zahraa Abdulla            11 Hornell                   9.37   6 
 32 Abigail Elisofon           9 Waterloo                  9.40   5 
 33 Kalika West               10 Spencerport               9.59   6 
 34 Marissa Marini            11 Greece Athen              9.63   6 
 35 Alexia Salerno            10 Waterloo                  9.78   5 
 36 Rebekah Boy                9 East Rochest             10.13   6 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sinead Sargeant            9 Fairport                 43.37   1 
  2 Kiaya Franklin             9 Batavia                  43.50   1 
  3 Kate Nagel                12 Byron-Bergen             43.59   1 
  4 Julia Flocco              11 Fairport                 44.38   1 
  5 Emily Fish                 9 Fairport                 45.12   2 
  6 Meghan Crowfoot           10 Canandaigua              45.66   1 
  7 Samantha Ritter            9 Fairport                 45.77   2 
  8 Nazjahe Boswell            9 World of Inq             45.94   1 
  9 Regan Henrici              8 Batavia                  46.24   2 
 10 Kennedy Meisenzahl         8 Gates-Chili              46.36   3 
 11 Shianne Chapman           11 Wayland-Coho             46.74   2 
 12 Charline Ruiz             10 World of Inq             46.80   2 
 13 Crystal Elvin             11 Fairport                 46.92   3 
 14 Kyra Clark                10 Canandaigua              47.47   3 
 15 Emily Friend              10 LeRoy                    47.49   3 
 16 Jillian Quevedo           10 Pittsford Me             47.94   3 
 17 Jennifer Meyn             12 Williamson C             48.06   2 
 18 Lilly Williams             9 Pittsford Su             48.32   4 
 19 Hailey Corbett             9 Waterloo                 48.64   4 
 20 Janie Potts                9 Pittsford Su             48.78   3 
 21 Niara Daniels              9 Franklin                 48.86   5 
 22 Brianna Jones             11 Franklin                 48.92   4 
 23 Lucy Bonin                11 Pittsford Su             49.19   4 
 24 TaShayla Henderson         9 World of Inq             49.45   4 
 25 Hope Porrazzo             10 Churchville-             49.79   5 
 26 Anelis Quinones           11 World of Inq             49.90   5 
 27 Kaitlin Derleth           10 Waterloo                 50.26   5 
 28 Isabel Thelen             11 Livonia                  50.34   5 
 29 Nyaiyah White             11 Robert Brown             50.50   5 
 30 Tieona Barnett-Latta      10 World of Inq             50.74   4 
 31 Roni Thompson             10 Gates-Chili              51.27   6 
 32 Taylor Goodman             9 Spencerport              51.28   6 
 33 Meghan Maker              12 Wayland-Coho             53.39   6 
 34 Kayla Luther              10 Churchville-             53.71   7 
 35 Danielle Green             9 Honeoye Cent             55.01   6 
 36 Meghan Lavery             11 Livonia                  55.86   7 
 37 Alyssa Cooper              9 East Rochest             58.69   7 
 38 Molly Patterson           12 Honeoye Cent             59.23   7 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Vanessa Watson             8 Spencerport            1:41.47   1 
  2 Becca Schwan              12 LeRoy                  1:41.53   1 
  3 Mary Visca                12 Pittsford Su           1:42.74   1 
  4 Madison Lewis             11 Wayland-Coho           1:42.75   1 
  5 Claire Zickl               9 Batavia                1:42.91   1 
  6 Marissa Dispenza          12 Batavia                1:44.04   1 
  7 Loryn Bucci               12 Fairport               1:47.56   1 
  8 Rebecca Canale            12 Batavia                1:47.98   1 
  9 Claire Gilmore            12 Fairport               1:48.44   1 
 10 Briana Bromley             8 Batavia                1:50.42   2 
 11 Mackenzie Hulme           12 Canandaigua            1:52.19   2 
 12 Cali Nichols               8 Batavia                1:53.07   2 
 13 Sarah Dickenson            9 Pittsford Me           1:55.21   2 
 14 Karoline Williams          8 Marion                 1:55.47   3 
 15 Ava Roncone                9 Pittsford Me           1:56.95   2 
 16 Chloe Erdle                9 Pittsford Me           1:57.03   2 
 17 Milla Turner               9 Waterloo               1:57.44   3 
 18 Madison Murray             9 Batavia                1:57.45   3 
 19 Elizabeth Friden          12 Pittsford Me           1:57.78   2 
 20 Jamie Morgan              10 Spencerport            1:57.80   2 
 21 Katy Lowe                 11 Livonia                1:58.55   2 
 22 Emily Schwartz             9 Wayland-Coho           2:03.39   3 
 23 Megan Dildine             12 Williamson C           2:04.80   3 
 24 Julia Robinson             9 Hornell                2:06.70   3 
 25 Sadie Woloson             10 Honeoye Cent           2:07.13   4 
 26 Jasmine Cooper             9 East Rochest           2:07.73   4 
 27 Corrine Sicker             8 Livonia                2:08.01   3 
 28 Tyra Robertson            10 Gates-Chili            2:08.96   4 
 29 Shannon Waugh             12 Waterloo               2:09.12   4 
 30 Sabrina Anderson          11 East Rochest           2:10.19   4 
 31 Andrea Giuliano           11 Churchville-           2:11.35   3 
 32 Michelle Williams         12 Gates-Chili            2:11.45   4 
 33 Hannah Pfeifer             7 Gates-Chili            2:11.75   4 
 34 Ellie Schwarz              9 Marcus Whitm           2:13.04   4 
 35 Emily Borisuk             10 Marcus Whitm           2:14.71   4 
 36 Margaret Slocum           11 Honeoye Cent           2:14.97   4 
 37 Sareena Vassell           10 Gates-Chili            2:22.60   4 
 38 Lexi Rotach               10 Red Creek              2:34.24   3 
 -- Kisha Baker               11 Franklin                   DNF   1 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Meghan Curtin             11 Wayland-Coho           3:05.90   1 
  2 Elyse Barkstrom           10 Pittsford Me           3:12.93   1 
  3 Heather Nortz             12 Fairport               3:13.03   1 
  4 Kaylee Cassidy            12 Batavia                3:13.70   1 
  5 Clancy Rheude              8 Canandaigua            3:14.16   1 
  6 Haley Arguien              9 Churchville-           3:21.13   2 
  7 Alyssa Libonati            8 Spencerport            3:21.48   1 
  8 Courtney Page              9 Waterloo               3:22.45   1 
  9 Sophia Dinehart            9 Batavia                3:24.41   1 
 10 Meredith Morse            10 Pittsford Su           3:24.46   1 
 11 Sarah Shapley             11 Fairport               3:28.04   1 
 12 Shannon Horan             12 Fairport               3:28.42   1 
 13 Faith McDonald            12 Red Creek              3:29.70   1 
 14 Tori Fox                  12 Fairport               3:30.96   2 
 15 Mia Walker                12 Franklin               3:31.55   1 
 16 Lexi Bailey               11 Marion                 3:32.53   1 
 17 Joanna Brown               9 Red Creek              3:33.02   2 
 18 Amelia Stash              12 Marcus Whitm           3:35.51   2 
 19 Hailey Rossi               8 Marcus Whitm           3:36.07   2 
 20 Jaime Kurmis              11 East Rochest           3:37.22   2 
 21 Mikayla Bock              10 Honeoye Cent           3:41.95   2 
 22 Sarah Gray                12 Honeoye Cent           3:42.45   2 
 23 Jessie King               10 LeRoy                  3:43.81   2 
 24 Sarah Teal                10 Waterloo               3:53.94   2 
 25 Marinna Raquero            8 Livonia                4:00.04   2 
 26 Emma Daley                10 Gates-Chili            4:00.55   2 
 27 Hailey Grove               9 East Rochest           4:30.42   2 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hayleigh Palotti           9 Livonia                5:05.88   1 
  2 Sarah Rappleye            10 Spencerport            5:10.70   1 
  3 Katie Cobos                8 Canandaigua            5:16.36   1 
  4 Cameron Perry             10 Pembroke               5:16.41   1 
  5 Mikayla Gullace            9 Honeoye Cent           5:21.16   1 
  6 Audrey Button             12 Marcus Whitm           5:21.91   1 
  7 Riley Poisson              9 Canandaigua            5:23.94   1 
  8 Samantha Walker           12 Byron-Bergen           5:24.44   1 
  9 Meagan Arguien            11 Churchville-           5:28.43   1 
 10 Michaela Meissner         12 Fairport               5:30.22   2 
 11 Kari Tuite                12 Pittsford Me           5:34.14   1 
 12 Anna Dinella              11 Spencerport            5:34.91   1 
 13 Emily Wagner              12 Batavia                5:38.95   2 
 14 Morgan West               11 Marion                 5:39.87   2 
 15 Hannah Finkney             8 Batavia                5:39.90   2 
 16 Danielle Quinn            12 Batavia                5:43.91   2 
 17 Chloe Weaver              10 Red Creek              5:44.49   2 
 18 Tori Barnes               12 Pittsford Su           5:46.06   2 
 19 Erin Maker                10 Wayland-Coho           5:47.84   2 
 20 Riley Corey                8 Waterloo               5:48.29   2 
 21 Avery Whitely              9 Pittsford Me           5:51.88   2 
 22 Sennett Turner             7 Waterloo               5:58.54   2 
 23 Elizabeth Ruhland          9 Churchville-           6:03.46   2 
 24 Jill Bennett              11 Gates-Chili            6:07.19   2 
 25 Katherine Vollmer         10 Pittsford Su           6:13.15   2 
 26 Bianca Cilento             8 Gates-Chili            6:29.65   2 
 27 Sarai Sharkey              9 Red Creek              6:56.11   2 
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Samantha Carro            12 Canandaigua               8.84   1 
  2 Darien Hooker             11 Canisteo-Gre              9.59   1 
  3 Jade Tusch                 8 Marion                    9.83   1 
  4 Alana Puma                11 Batavia                   9.89   1 
  5 Olivia Bockrath            9 Fairport                  9.98   1 
  6 Isabel Moll               10 Fairport                 10.20   1 
  7 Brianna Allen              9 Marion                   10.28   1 
  8 Lisa Huynh                12 Churchville-             10.30   5 
  9 Kate Ford                 12 Livonia                  10.34   2 
 10 Makayla Friery             8 Gates-Chili              10.34   5 
 11 Michela Maiola            11 Spencerport              10.37   2 
 12 Kelly Williams             9 Marion                   10.38   2 
 13 Karina Soto               10 Waterloo                 10.45   2 
 14 Jordyn Brown               8 Canandaigua              10.49   2 
 15 Daphine Postl              9 Fairport                 10.63   3 
 16 Katie Gold                12 Pittsford Me             10.70   2 
 17 Teresa Neuman             11 Honeoye Cent             10.74   2 
 18 Destiny Anthony           11 Gates-Chili              10.75   2 
 19 Erin Lynch                 9 Greece Athen             10.75   3 
 20 Millie Gonzalez           10 Greece Odyss             10.78   3 
 21 Mackenizie Mortimer        9 Fairport                 10.79   3 
 22 Nicole Maltese            10 Batavia                  10.91   3 
 23 Rayne Bossard             11 Hornell                  11.06   4 
 24 Bettina Jones              9 Gates-Chili              11.11   4 
 25 Victoria Cramp            11 Hornell                  11.19   4 
 26 Tyrara McLamore            9 Greece Athen             11.20   4 
 27 Ellie Schwarz              9 Marcus Whitm             11.21   3 
 28 Amanda Woodard            11 Pittsford Me             11.23   4 
 29 Audrie Prusinowski        11 Marcus Whitm             11.27   3 
 30 Jasmine Chanthabouasy     10 Greece Odyss             11.45   5 
 31 Emily Piazza              12 Williamson C             11.74   4 
 32 Ellie Gorall              10 Honeoye Cent             12.11   5 
 
Girls High Jump 3 attempts
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Allison Feder              9 Fairport               4-09.00  
  2 Aeriana Porchea           12 East Hs-Roch          J4-09.00  
  3 Bailee Gottorff            9 Livonia                4-03.00  
  3 Kasey Campbell            12 Honeoye Cent           4-03.00  
  3 Simone Murray             11 Robert Brown           4-03.00  
  6 Nikki Nguyen              10 Spencerport            4-00.00  
  6 Marlayna Wertz             7 Marion                 4-00.00  
 -- Ella Senglaub             11 Canandaigua                 NH  
 -- Julia LaMotte-Gravante    11 Gates-Chili                 NH  
 -- Sanaa Wade                 9 Pittsford Me                NH  
 -- Bethany Van Pelt          11 East Rochest                NH  
 -- Maria Canzoneri           10 Batavia                     NH  
 -- Ariana Ross               11 Batavia                     NH  
 -- Leaha Eidman              11 Williamson C                NH  
 -- Meg Beiter                12 Fairport                    NH  
 -- April Worboys             11 Franklin                    NH  
 -- Dyonte Allen               8 Gates-Chili                 NH  
 
Girls Pole Vault 3 attempts
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Madeline Leon             12 Pittsford Me           9-00.00  
  1 Erica Ellis                8 Gates-Chili            9-00.00  
  3 Emily Vandereems          11 Canandaigua            8-00.00  
  3 Lily Hoyser               10 Pittsford Me           8-00.00  
  3 Abby McGahey              10 Canandaigua            8-00.00  
  6 Heather Hickok            10 Hornell                7-00.00  
  6 Cecilia Savka             10 Pittsford Me           7-00.00  
  6 Rachel Denise              9 Batavia                7-00.00  
 -- Claire Donovan            10 Williamson C                NH  
 -- Ericah Roncone            11 Pittsford Me                NH  
 -- Sarah Woerner             12 Canandaigua                 NH  
 -- Emma Maggio               11 Pittsford Me                NH  
 -- Gwen Healy                12 Honeoye Cent                NH  
 -- Kristyn Mott              12 Batavia                     NH  
 -- Sara Jane Stevens         10 Honeoye Cent                NH  
 -- Emma Flaherty              9 Churchville-                NH  
 -- Sarah Hull                10 Livonia                     NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Indya Richards             8 Gates-Chili           15-05.00  
  2 Megan Malueg               9 Red Creek             14-11.75  
  3 Sarah Wied                12 Canandaigua           14-10.00  
  4 Aarika Colson             12 Gates-Chili           14-08.75  
  5 Sydney Durawa             12 Batavia               14-03.50  
  6 Nejia Spencer             10 Canandaigua           14-03.00  
  6 Anna Flaitz                9 Hornell               14-03.00  
  6 Laurena Jensen            12 Romulus               14-03.00  
  9 Alyssa DeMott             12 Canandaigua           13-09.25  
 10 Lydia Barnard             10 Honeoye Cent          13-08.00  
 11 Vanessa Davis             12 World of Inq          13-07.00  
 12 Lina Huynh                 9 Churchville-          13-05.00  
 12 Gabrielle Havens           9 Batavia               13-05.00  
 14 Zara Lakehal Ayat         11 Fairport              13-04.25  
 15 Victoria Daniels          11 Gates-Chili           13-02.25  
 16 Ayshia Faulkner            9 Greece Athen          13-01.75  
 17 Hannah O'Connor           11 Pittsford Me          12-10.50  
 18 Ashley Stafford            9 Churchville-          12-05.25  
 18 SherDavsia Jaque           9 Gates-Chili           12-05.25  
 20 Zoe Spoor                 10 Churchville-          12-03.25  
 20 Samantha Barnhart          9 Waterloo              12-03.25  
 22 Kelly O'Connor            11 Churchville-          12-01.25  
 23 Bridgid McCormack          9 Batavia               11-02.25  
 24 Madelyn Lessar             9 Churchville-          10-11.75  
 25 Calista Lowry             10 Waterloo              10-05.75  
 -- Sabrina Pathammavong      10 Churchville-              FOUL  
 -- Nia Mann                  12 World of Inq              FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ana Santiago              12 East Hs-Roch          36-08.50  
  2 Michela Renna             12 Churchville-          32-06.50  
  3 Rachel Richenberg         11 Canandaigua           32-04.00  
  4 Mady Dibble               11 Waterloo              32-03.75  
  5 Celia Flynn               10 Batavia               29-03.00  
  6 Aislinn Butler            11 Greece Odyss          29-01.00  
  7 Allysa Stock              12 Waterloo              28-08.50  
  7 Jamyra Green              12 Greece Athen          28-08.50  
  9 Kourtney Baker            12 Marion                28-06.50  
 10 Cheyenne Celentano        11 Wayland-Coho          28-03.75  
 11 Liz Smith                 12 Batavia               28-00.00  
 12 Gabrielle Bell            12 Fairport              27-07.50  
 13 Elizabeth Emerson         12 Batavia               27-05.50  
 14 Tiariqua Barlow           10 Gates-Chili           26-10.75  
 15 Cheyanne VanGee           12 Marion                26-10.50  
 16 Kelly Loucks              12 Livonia               26-00.00  
 17 Meaghan Schwartz          12 Gates-Chili           25-08.50  
 18 Tayler Crowe              12 Romulus               24-08.75  
 19 Laura Guiste              11 Batavia               24-01.00  
 20 Brittany Trank            10 Marcus Whitm          23-09.25  
 21 Claudia Below             11 Waterloo              23-06.25  
 22 Jocelyn Hernandez          9 Churchville-          22-07.50  
 23 Tori Wilson               12 Canandaigua           22-07.25  
 24 Emily Miles                9 Honeoye Cent          22-02.50  
 25 Ashaya Williams           12 World of Inq          22-00.50  
 26 Miranda Thompson          12 Williamson C          20-09.00  
 27 Megan Tremaine            12 Pittsford Me          20-08.25  
 28 Iqra Tahir                12 Canandaigua           20-06.00  
 29 Julinnette Rentas         11 East Hs-Roch          20-04.00  
 30 Sarah Montague            10 Marcus Whitm          18-09.50  
 31 Gabrielle Stanton          9 Wayland-Coho          18-06.00  
 32 Adriannah Klejment        10 Williamson C          17-05.00  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rebecca Wittlin           12 Pittsford Me           7:15.66  
  2 Michaela Austin           12 Byron-Bergen           7:35.42  
  3 Amanda Zeccola            12 Pittsford Me           7:42.44  
  4 Mica Pitcher              12 Batavia                8:23.40  
  5 Madison Moore             10 Batavia                8:33.04  
  6 Genevieve Rotz            12 Canandaigua            8:36.81  
  7 Taylor McCall             12 Williamson C           8:39.22  
  8 Remziye Erdogen           11 Spencerport            8:44.15  
  9 Anna Fish                 11 Fairport               8:45.78  
 10 Desiree Bresett           10 Williamson C           8:51.65  
 11 Grace Vangorder           10 Canandaigua            8:56.08  
 12 Samantha Wingate          12 Batavia                8:57.05  
 13 Kellilyn Arnold           12 Marcus Whitm           8:58.18  
 14 Angela May                 9 Marion                 9:06.42  
 15 Paige Wasilewski           9 Batavia                9:32.04  
 16 Rachel Lackey             12 Honeoye Cent          10:02.71  
 17 Kayli Krossber            10 Marcus Whitm          10:08.40  
 18 Raven Foote               10 Wayland-Coho          10:50.05  
 19 Brooke Eltz               12 Honeoye Cent          11:15.32  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ryan McQuillen            12 LeRoy                     6.77   1 
  2 Howard Dacosta            12 Robert Brown              6.91   1 
  3 Sean Wade                 12 LeRoy                     6.93   1 
  4 Jaysen Wylie              11 Batavia                   6.97   1 
  5 Mathew Nix                11 Ne/Nw Coll P              6.98   2 
  6 Derrick Rogers             9 Gates-Chili               7.00   1 
  7 Ahdeosun Aiken            10 Batavia                   7.01   1 
  8 Emmitt Miles              12 East Hs-Roch              7.04   1 
  9 Chris Lovin               12 Canandaigua               7.06   2 
 10 Anthony Gallo             11 Batavia                   7.07   2 
 11 Nick Mitrano              10 Fairport                  7.10   3 
 12 Raequan Johnson           11 Robert Brown              7.13   2 
 13 Cinque Hardin             11 Fairport                  7.14   3 
 14 Saagar Menon              12 Pittsford Su              7.18   2 
 15 Jevontae Leslie           10 Greece Athen              7.23   2 
 16 Robert Mugnola            12 Canandaigua               7.24   3 
 17 Amari Washington          12 East Hs-Roch              7.30   3 
 18 Kenny Griffin             12 Batavia                   7.35   3 
 19 Justin Kendrot            12 Byron-Bergen              7.39   2 
 20 Dylan Crandall            11 Greece Odyss              7.44   3 
 21 Daquan Maxwell             9 Greece Odyss              7.47   3 
 22 Stephen Carro             12 Canandaigua               7.48   4 
 23 Elijah Ross               10 Robert Brown              7.49   4 
 24 Thomas Pink               12 Fairport                  7.50   5 
 25 Giovanni Greer             9 Greece Athen              7.55   4 
 26 Jack Modzel               10 Canandaigua               7.55   4 
 27 Edgar Gonzalez            10 Franklin                  7.55   4 
 28 Gavin Simpson             11 Fairport                  7.57   4 
 29 Ryan Leo                  12 Byron-Bergen              7.65   5 
 30 Taariq Cleveland          12 World of Inq              7.65   4 
 31 Will Bendzus              11 Wayland-Coho              7.66   5 
 32 Trevor Healy               9 Honeoye Cent              7.70   4 
 33 Shane Conlon               9 Livonia                   7.73   5 
 34 Peter Fallon               9 Batavia                   7.76   5 
 35 Jeremy Uderitz            12 Honeoye Cent              7.79   5 
 36 Jacob Dedie                9 Churchville-              7.79   3 
 37 Sheldon Palmer            12 Wayland-Coho              7.81   6 
 38 Chase Monachino            9 Batavia                   7.92   6 
 39 Marques Hargrave           9 Batavia                   7.94   6 
 40 Kobe Pathammavong          9 Churchville-              8.03   6 
 41 Michael Kostecke          12 East Rochest              8.06   6 
 42 Owen Palmer               10 Wayland-Coho              8.56   7 
 43 Cody Crane                11 Honeoye Cent              8.58   6 
 44 Caleb Patterson           11 Honeoye Cent              8.62   5 
 45 Gregory Mayo              10 Livonia                   8.90   7 
 46 Chris Perchitti            9 Waterloo                  8.95   7 
 47 Jalen Corbett             10 Waterloo                  9.50   7 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Calvary Rogers            12 Greece Odyss             35.95   1 
  2 Starr Metales             12 Robert Brown             38.05   1 
  3 Abdul Conteh              12 East Hs-Roch             38.69   1 
  4 Brian Hodges              12 LeRoy                    39.15   2 
  5 Sam Missall               12 Honeoye Cent             39.16   1 
  6 Christian Rivera          12 Franklin                 39.33   2 
  7 Sean Gublo                11 Greece Odyss             39.68   1 
  8 Jake Clement              12 Canandaigua              39.88   2 
  9 Sam Baker                 12 Canandaigua              40.05   2 
 10 Sam Viggiani              10 Canandaigua              40.19   3 
 11 Michel McClain            12 Canandaigua              40.27   1 
 12 Conor McClain             10 Canandaigua              40.46   3 
 13 Jared Rodriguez           10 World of Inq             40.61   4 
 14 Kerwin Rodgers            11 Franklin                 40.64   5 
 15 Rashad Brown              12 East Hs-Roch             40.90   3 
 16 Ethan Ingraham             9 Pittsford Me             40.97   3 
 17 Tyrone Roundtree          12 Robert Brown             41.07   4 
 18 Isaiah Ciociola           10 Batavia                  41.20   4 
 19 Kieran O'Halloran         11 LeRoy                    41.21   2 
 20 Brian Holvey              12 Pittsford Su             41.46   4 
 21 Joshua Walz               12 Churchville-             41.65   4 
 22 Dean Damon                11 Livonia                  41.84   3 
 23 Jason Page                10 Wayland-Coho             42.27   5 
 24 Nate Smith                12 Marcus Whitm             42.29   6 
 25 Trevor Baker              12 East Hs-Roch             42.41   3 
 26 David Snyder              12 Batavia                  42.51   4 
 27 Ryan Bieniek              10 Batavia                  42.57   6 
 28 Matt Clement              11 Canandaigua              42.80   5 
 29 Philip Lackey             12 Honeoye Cent             43.08   6 
 30 Ephreim Gehre             10 World of Inq             43.22   5 
 31 Michael Feinman           11 Wayland-Coho             43.72   6 
 32 Braden Alessi              9 Churchville-             43.83   6 
 33 Kalin Dunniehigh           9 East Hs-Roch             43.94   7 
 34 Juan Laporte Jr.          10 World of Inq             44.18   5 
 35 Francisco Traas Moreno     9 Williamson C             45.84   7 
 36 Jacob Horn                 9 Greece Athen             45.89   7 
 37 Ricardo Garcia             9 Greece Athen             45.99   7 
 38 Ben LeDain                10 Williamson C             48.76   7 
 39 Anthony Troiano           11 East Rochest             49.02   7 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ben Bulkeley               9 Fairport               1:25.39   1 
  2 Will Corbett              12 Pittsford Su           1:26.96   1 
  3 Zachary Vaughn            11 Churchville-           1:27.88   1 
  4 Josh Murray               11 Robert Brown           1:28.21   3 
  5 Henry Burton              11 Pittsford Me           1:29.03   2 
  6 Abdullahi Aden            12 Robert Brown           1:29.29   1 
  7 Lloyd Davis               11 World of Inq           1:29.58   1 
  8 Carl Aaron                12 Gates-Chili            1:29.59   3 
  9 Eric Dilaura              12 Batavia                1:30.07   2 
 10 Ryan Daudelin             12 East Rochest           1:30.17   1 
 11 Macrae Kozody             11 Fairport               1:30.22   1 
 12 Ethan Dorow               11 East Rochest           1:30.72   2 
 13 Josh Emerson              12 Canandaigua            1:30.83   1 
 14 Levi Lawrence             11 Alfred-Almon           1:31.08   1 
 15 Isaak Valoshka            12 Churchville-           1:31.50   1 
 16 Bryztin Johnson           12 Pittsford Su           1:31.84   2 
 17 Joseph Northup            12 Waterloo               1:32.11   2 
 18 Derek O'Sullivan          12 LeRoy                  1:32.91   2 
 19 Miguel DeJesus            12 World of Inq           1:33.40   2 
 20 Fred Owen                 10 Livonia                1:33.54   2 
 21 Wesley Burke              10 Churchville-           1:33.66   3 
 22 Kevin Winn                10 Fairport               1:33.81   2 
 23 Zach Erickson             11 Honeoye Cent           1:34.30   2 
 24 Max Szalapski             12 Pittsford Me           1:35.10   2 
 25 Matt Cupo                 12 Pittsford Su           1:35.87   3 
 26 Nick Bauer                12 Batavia                1:36.32   3 
 27 Michael Imhoff            11 Waterloo               1:36.68   3 
 28 Cole Gublo                11 Greece Odyss           1:37.60   4 
 29 John Scahill              12 East Rochest           1:37.66   3 
 30 Breandan Mantz            10 Red Creek              1:39.35   3 
 31 Dominic Guarglia          11 Hornell                1:39.83   3 
 32 Ted Townson               12 Waterloo               1:41.03   3 
 33 Simeon Alverez            10 Greece Odyss           1:41.07   4 
 34 Friend Olsen               9 Honeoye Cent           1:43.21   4 
 35 Nathan Statt              11 Marion                 1:43.73   3 
 36 Paul Elliott              11 LeRoy                  1:43.93   4 
 37 Jacob Gefell              10 Greece Athen           1:44.35   4 
 38 Trent Marasco              9 Spencerport            1:45.17   4 
 39 Owen Conlon               11 Gates-Chili            1:47.16   4 
 40 Jeff Cantwell             10 Williamson C           1:51.28   4 
 41 Mitchel Lewis             12 Hornell                1:54.37   4 
 42 JD Grell                  10 Williamson C           1:59.24   4 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Evan Feigel               12 Pittsford Me           2:39.17   1 
  2 Josh Roman                12 Fairport               2:41.05   1 
  3 Bailey Plummer            12 Spencerport            2:42.20   1 
  4 Brady Woodward            12 Pittsford Me           2:46.91   1 
  5 Antjuan Scott             12 World of Inq           2:47.48   1 
  6 Matt Orcutt               11 Fairport               2:49.30   1 
  7 Louis Leone               11 Batavia                2:50.17   1 
  8 Matthew Ruhland           11 Churchville-           2:50.46   1 
  9 Jacob Lorah               12 Marion                 2:51.96   1 
 10 Tom Demmer                12 Batavia                2:52.18   1 
 11 Robbie Berndt             12 Pittsford Me           2:52.48   2 
 12 Campbell Andersen         10 Batavia                2:53.26   1 
 13 Cal Jantzi                11 Batavia                2:55.30   2 
 14 Aaron Faulkenberry        12 Livonia                2:55.69   2 
 15 Clayton Robinson          12 Fairport               2:56.10   1 
 16 Jake Vanderbroek          12 Honeoye Cent           2:56.85   1 
 17 Chad Gueli                12 Pittsford Su           2:57.49   1 
 18 Xavier Anderson           11 World of Inq           2:58.04   2 
 19 Ben Cook                  12 Fairport               2:58.31   2 
 20 Davion Hanks              12 Robert Brown           2:58.50   2 
 21 Anthony Scalise           11 Fairport               2:58.71   2 
 22 Daniel Ferreri            11 Marion                 2:59.94   2 
 23 Nick Liddle               12 Williamson C           3:00.12   2 
 24 Stephen Borisuk           11 Marcus Whitm           3:00.48   2 
 25 Peter Goff                12 Honeoye Cent           3:00.61   2 
 26 Dylan Gaus                 9 Batavia                3:00.86   2 
 27 Owen Goettler             10 Pittsford Su           3:03.17   3 
 28 Jordan Fluker             12 Batavia                3:03.86   2 
 29 Zachary DeMay             10 East Rochest           3:05.73   3 
 30 Jack Argento              12 East Rochest           3:06.05   2 
 31 Nate Palmer               10 Williamson C           3:06.29   3 
 32 Michael Booth             10 Wayland-Coho           3:06.56   3 
 33 Maxin McKenzie             8 LeRoy                  3:07.04   3 
 34 Alex Jones                10 Canandaigua            3:12.10   3 
 35 Shameeq Willis            11 World of Inq           3:12.34   3 
 36 Greg Dick                 12 Churchville-           3:14.11   3 
 37 Ryan Fordham              12 Canandaigua            3:14.45   2 
 38 Brian Bushnell            12 Red Creek              3:14.53   3 
 39 Brett Patmore              9 Spencerport            3:15.20   3 
 40 Cory Rivera               11 Gates-Chili            3:16.77   3 
 41 Colin Zavacki              9 Gates-Chili            3:17.54   3 
 42 Josh Tudor                11 Greece Athen           3:19.70   3 
 43 Johnathan Argentieri      12 Hornell                3:20.58   3 
 44 Mason Walker              10 Greece Odyss           3:37.44   3 
 45 Alex DeAndres             11 Red Creek              3:44.32   3 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mike Mallow               11 Fairport               4:27.72   1 
  2 Everett Geiger            12 Caledonia-Mu           4:29.08   1 
  3 Isaac Goodman             11 Pittsford Me           4:33.00   1 
  4 Griffin Hess              11 Pittsford Me           4:35.55   1 
  5 Kevin Dooley              12 Pittsford Me           4:36.61   1 
  6 Hunter Clark              11 Alfred-Almon           4:37.47   1 
  7 Dawson Bathgate           11 East Rochest           4:37.81   1 
  8 Nick Spinosa              11 Spencerport            4:40.47   1 
  9 Patrick Queiroz           12 Pittsford Me           4:42.35   1 
 10 Justin Micillo             9 Churchville-           4:43.71   1 
 11 Majd Rouhana               9 Fairport               4:44.09   1 
 12 Cole Viavattene            9 Spencerport            4:46.47   2 
 13 Tim Olmsted               12 Spencerport            4:48.17   2 
 14 Connor Hayward            12 LeRoy                  4:53.34   2 
 15 Nathan Lawler              9 Pittsford Me           4:55.83   2 
 16 Nick Callisher            11 Batavia                4:59.12   2 
 17 Rickie Strong             11 Canandaigua            4:59.61   2 
 18 Tyler Jones                9 Williamson C           5:01.21   2 
 19 Matthew Faulkenberry      10 Livonia                5:03.92   2 
 20 Dave King                 12 Marion                 5:06.12   2 
 21 Rob Brooks                11 Fairport               5:06.25   1 
 22 Joshua Walsh              10 Hornell                5:09.58   2 
 23 Justin Townsend           10 Churchville-           5:10.23   3 
 24 Shane Pease                9 Greece Athen           5:11.84   2 
 25 Dillon Riggs              11 Gates-Chili            5:13.77   2 
 26 Jesse Hallett             11 Honeoye Cent           5:13.86   2 
 27 Ben Kemnitzer             10 Hornell                5:14.45   3 
 28 Daniel Frisbee             9 Waterloo               5:16.35   3 
 29 Mark Saile                12 Williamson C           5:16.39   2 
 30 Ryan Burnham              12 Fairport               5:16.60   1 
 31 Zakariah Jantzi            8 Batavia                5:16.85   3 
 32 Simon Goettler            12 Pittsford Su           5:20.52   3 
 33 Connor Higbee             10 Marion                 5:22.05   3 
 34 Gavin Bathgate             8 East Rochest           5:22.97   3 
 35 Nathan Daley               9 Gates-Chili            5:26.07   3 
 36 Noshua Crymer             10 Red Creek              5:34.27   3 
 37 Kameron Watt              10 Greece Odyss           5:37.98   3 
 38 Pete VanHouten            10 Honeoye Cent           5:40.62   3 
 39 Gio Alberto                9 Gates-Chili            5:58.59   3 
 40 Tylar Smith               12 Marcus Whitm           6:27.96   3 
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anthony Clark             12 Gates-Chili               7.87   1 
  2 Evan Kesel                12 Canandaigua               8.43   1 
  3 Evan Williams             11 Gates-Chili               9.21   1 
  4 Lazavia Price             10 Batavia                   9.38   1 
  5 Tim Kennerson              9 Waterloo                  9.39   1 
  6 JJ Kuhns                  10 LeRoy                     9.54   1 
  7 Hunter Mills              12 Livonia                   9.55   2 
  8 Nate Marino               12 Hornell                   9.61   2 
  9 Jud Hershey               12 Honeoye Cent              9.67   1 
 10 Dillon Gleason            10 Canandaigua               9.70   1 
 11 Ethan Hall                11 Byron-Bergen             10.07   2 
 12 Brandon Adler             12 East Rochest             10.24   2 
 13 Andrew Fitzgerald         11 Williamson C             10.32   2 
 14 James O'Heron             11 Pittsford Me             10.50   2 
 15 Nathan Schmitt             9 Spencerport              10.96   3 
 16 Tyler Adler               10 East Rochest             11.25   3 
 17 Jack Bianchi              10 Greece Odyss             11.71   3 
 18 Matt Langkamp              9 Honeoye Cent             12.79   2 
 
Boys High Jump 3 attempts
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alecs Burger              11 Red Creek              5-09.00  
  2 Danaus Seay               11 Franklin               5-06.00  
  3 Evan McEwan               11 Batavia                5-00.00  
  3 Mike Zimmerman            11 Canandaigua            5-00.00  
  5 Roan Mallaber              8 LeRoy                  4-09.00  
  5 Tyrell Bluto              10 Waterloo               4-09.00  
  5 Tyelor Dingman-Smith      11 Canandaigua            4-09.00  
  5 Peter VanCamp              9 Marion                 4-09.00  
  9 Gavin Luckey               9 LeRoy                  4-06.00  
 -- Tyler Gaus                11 Batavia                     NH  
 -- Josh Whitescarver         11 Batavia                     NH  
 -- Kevin Zuniga               9 Williamson C                NH  
 -- Dylan Wohlschegel         11 Honeoye Cent                NH  
 -- Adam Yusuf                11 Churchville-                NH  
 
Boys Pole Vault 3 attempts
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kevin Palmisano           12 Canandaigua           14-00.00  
  2 Andrew Maniace            12 Batavia               12-00.00  
  3 Dylan DelConte             9 Gates-Chili           10-00.00  
  4 Josh Blackburn            11 Gates-Chili            9-00.00  
  5 Chandler Baker             9 Batavia                8-00.00  
  6 Jeff Page                 11 Spencerport            7-00.00  
  7 Ethan Roy                  9 LeRoy                  6-00.00  
  7 Jackson Taylor             9 Marion                 6-00.00  
 -- Trayton Schmeelk           8 Williamson C                NH  
 -- Cosmo Gionta               9 Gates-Chili                 NH  
 -- Dylan Smith               10 Gates-Chili                 NH  
 -- Charlie Cerrone           10 Pittsford Me                NH  
 -- Zach Curran               12 Williamson C                NH  
 -- John Gould                12 Pittsford Me                NH  
 -- Caleb Beeley              11 Honeoye Cent                NH  
 -- Michael Hughes            11 Batavia                     NH  
 -- Sam Bartz                 10 Batavia                     NH  
 -- Henry Reber               10 Canandaigua                 NH  
 -- Jared Mathews             12 Fairport                    NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alex Siracusa             12 Churchville-          22-09.50  
  2 Maleek Griffin            12 Churchville-          19-11.75  
  3 Latif Dillahunt           11 Franklin              19-07.50  
  4 Enzo Amati                11 East Rochest          18-11.25  
  5 Justin Robinson           10 Fairport              18-11.00  
  6 Jonah Franciosa           11 East Rochest          18-08.25  
  7 Anthony Felton            12 Robert Brown          17-09.50  
  8 Immanuel Butler           12 Greece Odyss          17-07.50  
  9 Brian Manciocchi          12 Honeoye Cent          17-03.75  
 10 Liam Gordon               10 Fairport              17-02.75  
 11 Steven Gillespie          10 Red Creek             16-08.50  
 12 David Stutzman            12 Honeoye Cent          16-00.25  
 13 Jacob Mance               11 Churchville-          15-10.25  
 14 Brett Watts               11 Marcus Whitm          15-04.50  
 15 Rajon Carey               10 Greece Athen          15-03.50  
 16 Naz James                 10 World of Inq          15-02.75  
 17 Derek Rice Porter          9 Waterloo              14-09.00  
 17 Duvante Cora               9 Waterloo              14-09.00  
 18 Teddy Smith               10 Canandaigua           13-11.75  
 19 Brandan Spahn             12 Greece Odyss          13-07.25  
 20 Tom Bloss                 12 Williamson C          12-04.50  
 -- Jason Hyde                11 Churchville-              FOUL  
 -- Memphis Lohnes             8 Marcus Whitm              FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Devon Koepp               12 Batavia               42-11.50  
  2 Zach Kellogg              12 Hornell               41-05.50  
  3 Gunner Rapone             12 Batavia               40-09.50  
  4 Zach Roegiers             12 Marion                39-06.50  
  5 John D'Archangelo         12 Honeoye Cent          37-08.00  
  6 Anthony Ray                9 Batavia               37-02.25  
  7 D.J. Kuepper              12 East Rochest          36-01.75  
  8 Clayton Gorski            11 Batavia               35-07.25  
  9 Zach Frank                11 Spencerport           35-00.00  
 10 Jarred Lowell             12 World of Inq          34-08.25  
 11 Charles Coley             11 Wayland-Coho          34-07.00  
 12 Justin Villnave           12 Williamson C          34-02.00  
 13 David Lawson              10 Gates-Chili           33-04.75  
 14 Josh Kurtz                11 Batavia               32-10.00  
 15 Nate Mitchell             11 Gates-Chili           32-08.00  
 16 Dominique Brown           11 East Hs-Roch          32-06.00  
 17 Keiv Calloway             11 LeRoy                 32-04.00  
 18 Michael Schuster          12 East Rochest          32-03.75  
 19 Ryan Bittel               10 Canandaigua           32-01.50  
 20 Michael Ramsey            12 East Hs-Roch          32-01.25  
 21 Mike Thompson             11 Canandaigua           31-08.00  
 22 Rashaad Mcknight          12 Franklin              31-07.50  
 23 Steven Stephany           11 LeRoy                 31-04.50  
 24 James Gantz               12 Waterloo              31-02.00  
 25 Tyler Olix                11 Churchville-          30-06.00  
 26 Zavier King                9 Hornell               30-01.00  
 27 kyle medera               11 Robert Brown          29-10.25  
 28 Norberto Cervantes        10 Williamson C          29-06.00  
 29 Bryce Kennedy             11 Wayland-Coho          29-04.00  
 30 Tommy Kikkert             12 Marcus Whitm          29-03.50  
 31 Antonio Morales           11 Robert Brown          28-05.00  
 32 Collin Waldron            11 Livonia               28-00.75  
 33 Andrew Taylor             12 Honeoye Cent          27-03.75  
 34 Jarell Green              10 World of Inq          25-09.25  
 35 Noah Blank                10 Livonia               24-04.00  
 36 Braeden Perot             10 Marcus Whitm          22-03.25  
 37 Andrew Baylor             12 Waterloo              20-10.00  
 -- Dylan Lashure             12 Batavia                   FOUL