Yen Timing Services       HY-TEK's Meet Manager 1/31/2015 09:46 AM
                            RWTL - BCF - 1/30/2015                             
                                   Brockport                                   
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Lanae-Tava Thomas          9 Rush-Henriet              7.04   1 
  2 Tori Thompson             11 Rush-Henriet              7.26   1 
  3 Ashley Brown              11 Wilson Magne              7.46   1 
  4 Travasia Singletary        9 Aquinas Inst              7.51   1 
  5 Jamellah Craven           12 School Of Th              7.61   1 
  6 Satin Holmes              11 Wilson Magne              7.67   1 
  7 Amanda Vogt               10 Webster Schr              7.68   2 
  8 Emem Ikpot                12 Mercy                     7.70   2 
  9 Jah-Nease McCullough      12 School Of Th              7.70   2 
 10 Tae'lor Jackson           11 Mercy                     7.71   2 
 11 Ahjiana Johnson           11 Sodus Centra              7.72   3 
 12 Amaya Morrow               9 Hilton                    7.74   3 
 13 Haley Brust               12 Hilton                    7.74   1 
 14 Paula Heymann             11 Webster Schr              7.75   3 
 15 Jenna Belden               9 Warsaw                    7.76   3 
 16 Adama Donzo               11 Rush-Henriet              7.78   3 
 17 De'Zhaire Bennett         12 Irondequoit               7.79   2 
 18 Jenna Strickland          10 Victor Centr              7.81   3 
 19 Bryce Felton              11 Rush-Henriet              7.82   5 
 20 Sarah Frame               11 Webster Thom              7.82   2 
 21 Zamaya Smith              12 School Of Th              7.83   4 
 21 A'Najah Ford               8 School Of Th              7.83   4 
 23 Jiya Grayson              12 Wilson Magne              7.88   4 
 24 Stefani Teglash            8 Penfield                  7.88   3 
 25 Catherine Flugel          11 Mercy                     7.92   5 
 26 Alexandra Teglash         11 Penfield                  7.93   6 
 27 Julia Nicosia             12 Penfield                  7.97   5 
 28 Samoya Ricketts           12 Greece Olymp              8.00   4 
 29 Brandi Leslie             10 Aquinas Inst              8.01   4 
 30 April Jenkins             10 School Of Th              8.02   9 
 31 Jode Solomon              11 Wilson Magne              8.02   5 
 32 Sydney Frelier            11 Webster Schr              8.03   5 
 33 Daysha Harris             12 Wilson Magne              8.04   5 
 33 Morgan Femiano            10 Greece Arcad              8.04   5 
 35 Caroline Hyman            12 Webster Thom              8.05   5 
 36 Semaja Wilson             11 Irondequoit               8.06   4 
 37 Sarah Warriner            12 Bath-Haverli              8.15   7 
 38 Dasia Barclay             11 Greece Olymp              8.17   6 
 39 Tamara Harley             12 Penfield                  8.18   6 
 40 Nicole Johnson             9 Wilson Magne              8.18   4 
 41 Allison Albers             9 Bath-Haverli              8.20   6 
 42 Anaujah Nelson            10 Greece Olymp              8.21   6 
 43 Isabell Felle             10 Eastridge                 8.23   6 
 44 Alainna Schmidt           12 Victor Centr              8.24   7 
 45 Leanna Harris             11 Eastridge                 8.24   6 
 46 Hannah Mateo               9 Newark Hs-Ny              8.30   7 
 47 Mary Dusett                9 Greece Arcad              8.32   9 
 48 Abigail Bleier            12 Notre Dame-B              8.34   8 
 49 Laurena Jensen            12 Romulus                   8.39   8 
 50 Bicuma Rubingu            10 School Of Th              8.41   7 
 51 Jordan Cunningham         10 Gananda                   8.43   9 
 52 Deja Scott                12 Wilson Magne              8.43   7 
 53 Feionna Gause             11 Wilson Magne              8.45   8 
 54 Kathy Hernandez           12 Penfield                  8.48   9 
 55 Dana Wilsey               10 Palmyra-Mace              8.49   7 
 56 Nandi Jeffries            10 School Of Th              8.53   8 
 57 Alicia Zimmer              9 Webster Thom              8.56   8 
 58 Ravion Jackson             9 Wilson Magne              8.58   7 
 59 Katie Hubbard             11 South Seneca              8.63   8 
 60 Alicia Sterwart           11 Charlotte/Le              8.82   3 
 61 Timani Bowens              8 School Of Th              8.83   9 
 62 Emilie Soliday            11 Palmyra-Mace              8.86  10 
 63 Hallie Albrecht           11 Lyons                     8.93  10 
 64 Adeline Reale              9 Lyons                     8.94   9 
 65 Madison Keifer            10 Red Jacket                8.97   9 
 66 Kurstin Secsney           11 South Seneca              9.02  10 
 67 Anna Kabel                 9 Notre Dame-B              9.42  10 
 68 Sophia Matties            10 Red Jacket                9.51  10 
 -- Timieya Guilford          12 School Of Th                FS   4 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ceara Watson              12 Rush-Henriet             40.85   1 
  2 Justina Sanders-Schifano  12 Sodus Centra             41.28   1 
  3 Travasia Singletary        9 Aquinas Inst             41.79   1 
  4 Emem Ikpot                12 Mercy                    43.33   1 
  5 Julia Hare                11 Brockport                43.46   2 
  6 Jordynn Barnnart          12 Greece Arcad             43.70   1 
  7 Courtney Schojan          12 Wayne Centra             43.87   2 
  8 Emily Strong              12 Lyons                    43.94   1 
  9 Shannon Sedita             9 Penfield                 43.96   2 
 10 Jamie Sebastian            8 Bath-Haverli             44.05   3 
 11 Adeline Runkle            12 Wayne Centra             44.10   6 
 12 T'Oine Buckman            10 Eastridge                44.16   4 
 13 Monica Mack               10 Webster Thom             44.22   3 
 14 Natalie Neamtu            10 Webster Thom             44.65   3 
 15 Aubrianna Lantrip         11 Midlakes                 44.65   7 
 16 Paula Heymann             11 Webster Schr             44.68   5 
 17 Sarah Frame               11 Webster Thom             44.73   3 
 18 Aryana Anderson           11 Eastridge                44.74   2 
 19 Samoya Ricketts           12 Greece Olymp             45.23   4 
 20 Catherine Flugel          11 Mercy                    45.24   4 
 21 Elizabeth Decker          10 Eastridge                45.61   2 
 22 Sasha Fowler              11 Rush-Henriet             45.71   4 
 23 Jah-Nease McCullough      12 School Of Th             45.97   5 
 24 Jenna Strickland          10 Victor Centr             46.22   4 
 25 Emma May                  11 Palmyra-Mace             46.49   7 
 26 Semaja Wilson             11 Irondequoit              46.80   5 
 27 Hanna LaRocca              8 Wayne Centra             46.91   6 
 28 A'Najah Ford               8 School Of Th             46.94   6 
 29 Pam White                 10 Mercy                    47.15   7 
 30 Elisabeth Stowell         10 Webster Schr             47.34   2 
 31 Stephanie Wojnowski       12 Eastridge                47.37   5 
 32 Jessica Moody             11 Brockport                47.43   7 
 33 Kaira Donnan               9 Gananda                  47.64   8 
 34 Jailene Arroyo             8 Eastridge                47.78   5 
 35 Suzanna Wojnowski          8 Eastridge                47.82   7 
 36 Anaujah Nelson            10 Greece Olymp             48.10   9 
 37 Jordan Cunningham         10 Gananda                  48.16   9 
 38 Monet Harris              10 Bath-Haverli             48.39   7 
 39 Brandi Leslie             10 Aquinas Inst             48.41   6 
 40 Amanda Moody              11 Brockport                48.68   9 
 41 Cristina Scheffer         12 Brockport                48.68   8 
 42 Katie Hubbard             11 South Seneca             49.03  10 
 43 Nicole Johnson             9 Wilson Magne             49.11   8 
 44 Ariel Felice              11 South Seneca             49.17   9 
 45 Asia McInnis              10 Greece Arcad             49.63   9 
 46 Jillian Blodgett          10 Newark Hs-Ny             49.86  10 
 47 Gabriela Torres            9 Irondequoit              49.89  10 
 48 Dana Wilsey               10 Palmyra-Mace             50.88   8 
 49 April Jenkins             10 School Of Th             51.00  11 
 50 Isabell Felle             10 Eastridge                51.11  10 
 51 Ja'Quesiah Dillard        10 School Of Th             52.33   8 
 52 Alicia Sterwart           11 Charlotte/Le             52.94   6 
 53 Anna Kabel                 9 Notre Dame-B             54.42  12 
 54 Sophia Matties            10 Red Jacket               57.91  12 
 55 Katie VanDuyne             9 Red Jacket             1:20.04  12 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ceara Watson              12 Rush-Henriet           1:39.01   1 
  2 Justina Sanders-Schifano  12 Sodus Centra           1:42.42   1 
  3 Natalie Neamtu            10 Webster Thom           1:42.60   1 
  4 Autumn Albrecht           12 Brockport              1:42.77   1 
  5 Colleen Miller            12 Webster Schr           1:43.60   1 
  6 Emily Strong              12 Lyons                  1:43.78   2 
  7 Alex Cooper               12 Rush-Henriet           1:44.40   1 
  8 Carly Oddi                11 Victor Centr           1:44.65   2 
  9 Erika Tillotson           10 Victor Centr           1:44.71   1 
 10 Nicole Amatore            11 Brockport              1:46.50   2 
 11 Suzanna Wojnowski          8 Eastridge              1:47.08   3 
 12 Shannon Page              12 Hilton                 1:47.11   1 
 13 Jenny Coleman             12 Hilton                 1:47.29   1 
 14 Jordynn Barnnart          12 Greece Arcad           1:47.72   2 
 15 Anna Schwarzweller        10 Victor Centr           1:48.65   2 
 16 Kennedy Walters           11 Webster Schr           1:48.92   2 
 17 Reagan Gillooly            8 Penfield               1:49.23   3 
 18 Alainna Schmidt           12 Victor Centr           1:49.33   2 
 19 Abbie Hill                12 Victor Centr           1:49.85   2 
 20 Amy Schumacher            11 Irondequoit            1:50.83   2 
 21 Natalie Hansen             9 Penfield               1:50.98   2 
 22 Julia Wade                 9 Mercy                  1:51.06   2 
 23 Elizabeth Decker          10 Eastridge              1:51.26   4 
 24 Boushra Belkhir           11 Victor Centr           1:51.37   4 
 25 Tory Fahrenholz           11 Penfield               1:51.41   3 
 26 Xaelel Allen-Caballero    12 Rush-Henriet           1:52.07   1 
 27 Kaitlyn Lockwood          10 Newark Hs-Ny           1:52.72   3 
 28 Cristina Scheffer         12 Brockport              1:53.00   3 
 29 Kaira Donnan               9 Gananda                1:53.51   3 
 30 Meghan Domroes             8 Penfield               1:54.02   3 
 31 Anna Warner               12 Notre Dame-B           1:54.16   4 
 32 McKenzie Angus            11 Penfield               1:54.25   4 
 33 Clarissa Henry            12 School Of Th           1:54.64   3 
 34 Mickey Knapp               8 Aquinas Inst           1:55.16   3 
 35 Danielle Falkenstein      11 Brockport              1:55.51   3 
 36 Jillian Blodgett          10 Newark Hs-Ny           1:56.35   4 
 37 Timieya Guilford          12 School Of Th           1:56.95   4 
 38 Marlea Jones              11 South Seneca           1:57.07   4 
 39 Zoe-Dai Ferraro-Pedraza    9 Bishop Kearn           1:57.20   4 
 40 Kambree Calkins            8 Bath-Haverli           1:57.34   4 
 41 Emily Zink                12 Brockport              1:57.40   4 
 42 Tae'lor Jackson           11 Mercy                  1:57.60   3 
 43 Alexa Foley               12 Victor Centr           1:58.18   4 
 44 Grace Blondell            11 Newark Hs-Ny           2:00.71   5 
 45 Abigail Bleier            12 Notre Dame-B           2:02.63   5 
 46 Morgan Diggins             8 Newark Hs-Ny           2:06.73   5 
 47 Courtney Caralla          11 Newark Hs-Ny           2:12.08   5 
 48 Elizabeth Maslyn           9 Red Jacket             2:12.26   5 
 49 Nadiya Pishtoy            12 Greece Arcad           2:21.04   5 
 50 Sammie Kean                9 Red Jacket             2:31.51   5 
 51 Kiadumbari Tor            12 Wilson Magne           2:38.57   5 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Adrianna VanCuyck         11 Wayne Centra           3:09.78   1 
  2 Veronica Wojnowski        10 Eastridge              3:11.18   1 
  3 Jade Hendricks - Jones     9 Hilton                 3:12.40   1 
  4 Julia Wiseman             12 Webster Schr           3:13.12   1 
  5 Boushra Belkhir           11 Victor Centr           3:15.66   1 
  6 Bailey Pierce              9 Rush-Henriet           3:16.97   1 
  7 Jenny Coleman             12 Hilton                 3:17.02   1 
  8 Abby Bourcy               12 Penfield               3:17.97   1 
  9 Lilia Sagan               11 Brockport              3:18.76   2 
 10 Anna Warner               12 Notre Dame-B           3:20.68   2 
 11 Lianna Liu                11 Greece Arcad           3:21.18   2 
 12 Daria Stacy               12 Webster Thom           3:21.52   1 
 13 Sage Daughton             11 Penfield               3:21.57   1 
 14 Taylor Zeigler            10 Webster Thom           3:21.87   2 
 15 Hannah Smith              12 Victor Centr           3:22.66   1 
 16 Jessica Gover             12 Rush-Henriet           3:23.30   2 
 17 Mary Kunigan              12 Hilton                 3:23.54   2 
 18 Mickey Knapp               8 Aquinas Inst           3:27.60   3 
 19 Sarah Finzer              12 Wayne Centra           3:27.73   2 
 20 Erin Graham               11 Palmyra-Mace           3:28.11   1 
 21 Molly Falkenstein          9 Brockport              3:29.56   2 
 22 Alex Carpenter            11 Webster Thom           3:29.61   2 
 23 Emily Zink                12 Brockport              3:30.56   3 
 24 Sarah Ball                11 Webster Thom           3:30.74   2 
 25 Erin Foley                10 Victor Centr           3:33.32   2 
 26 Kaitlyn Lockwood          10 Newark Hs-Ny           3:35.31   2 
 27 Kambree Calkins            8 Bath-Haverli           3:39.34   3 
 28 Emily Radford             12 Holley Centr           3:40.86   2 
 29 Indigo Collier            10 Aquinas Inst           3:45.57   3 
 30 X'Zayvianna Johnson        9 Red Jacket             3:45.80   3 
 31 Carrie Dugan              10 Greece Olymp           3:47.01   3 
 32 Maggie Dorgan             10 Red Jacket             4:00.16   3 
 33 Brina Wentz               12 Palmyra-Mace           4:11.41   3 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Emily Scheck              10 Webster Schr           4:59.71   1 
  2 Ellie Songer              11 Webster Thom           5:01.47   1 
  3 Megan Sedita              11 Penfield               5:03.24   1 
  4 Haley Riorden              8 Rush-Henriet           5:07.83   1 
  5 Stephanie Wojnowski       12 Eastridge              5:17.14   1 
  6 Marlee Angus               8 Penfield               5:18.59   1 
  7 Lianna Liu                11 Greece Arcad           5:20.15   2 
  8 Elena Mantilla             8 Penfield               5:20.58   2 
  9 Savoy Curry               12 Brockport              5:20.65   2 
 10 Bailey Pierce              9 Rush-Henriet           5:21.48   1 
 11 Kelly O'Hara              11 Webster Thom           5:26.16   1 
 12 Molly Falkenstein          9 Brockport              5:26.60   1 
 13 Cameron Mackenzie          9 Penfield               5:27.27   1 
 14 Sofia Agurto-Munding      10 Eastridge              5:28.68   1 
 15 Emily Radford             12 Holley Centr           5:36.85   2 
 16 Madison Stellrecht        12 Warsaw                 5:40.84   2 
 17 Sarah Huffman             10 Lyons                  5:40.92   2 
 18 Joanna O'Sullivan         10 Aquinas Inst           5:42.48   2 
 19 Hana Cheasman             11 Red Jacket             5:46.04   2 
 20 Kendall Jones             11 Palmyra-Mace           5:46.05   2 
 21 Liliana Santana           12 Newark Hs-Ny           6:04.36   2 
 22 Elena Davis                9 Irondequoit            6:06.94   2 
 23 Katie Cody                 9 Red Jacket             6:25.78   2 
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emily Scheck              10 Webster Schr          10:27.22  
  2 Amanda Vestri             10 Webster Thom          10:33.76  
  3 Claire Miller             11 Penfield              10:58.59  
  4 Veronica Wojnowski        10 Eastridge             11:07.54  
  5 Kelsie Canessa            10 Webster Schr          11:16.99  
  6 Mary Kunigan              12 Hilton                11:28.74  
  7 Vanessa Morgan            11 Victor Centr          11:35.16  
  8 Annmarie Gruttadauro       9 Brockport             11:52.34  
  9 Emily Koss                11 Irondequoit           11:53.96  
 10 Carolyn Bremer            10 Victor Centr          11:57.87  
 11 Kristen Jones             12 Palmyra-Mace          12:00.82  
 -- Anne Galbraith            12 Lyons                      DNF  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alana Morrow              11 Mercy                     8.87   1 
  2 Zamaya Smith              12 School Of Th              8.93   1 
  3 Rosemary Flumerfeldt      12 Notre Dame-B              9.49   1 
  4 Emily Wade                11 Mercy                     9.62   1 
  5 Chanel Odum               10 School Of Th              9.63   1 
  6 Ellie Ramirez             11 Rush-Henriet              9.64   1 
  7 Britney Swarthout         12 Penfield                  9.65   2 
  8 Kelly Statskey            11 Rush-Henriet              9.80   1 
  9 Jordan Hare               11 Brockport                 9.95   2 
 10 Elizabeth Yung            11 Greece Arcad             10.01   2 
 11 Sarah Cook                11 Mercy                    10.02   2 
 12 Mary Armstrong            11 Lyons                    10.03   2 
 13 Khamariya Morrow          12 Irondequoit              10.26   3 
 14 Ahjiana Johnson           11 Sodus Centra             10.28   3 
 15 Veronica Barnes           11 Brockport                10.31   3 
 16 Aubrianna Lantrip         11 Midlakes                 10.38   4 
 17 Hana Cheasman             11 Red Jacket               10.91   4 
 18 Jacquelyn Smith            9 Greece Arcad             11.01   4 
 19 Allyson Meintel           11 Rush-Henriet             11.04   2 
 20 Shealyn Doody             12 Red Jacket               11.21   4 
 21 Amy Tichacek              10 Gananda                  11.21   3 
 22 Katie Hamel                8 Wayne Centra             11.71   2 
 23 Kurstin Secsney           11 South Seneca             12.06   4 
 24 Nicole Prindle            11 Palmyra-Mace             12.64   4 
 25 Julia Hubbard              8 South Seneca             12.79   4 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:48.14   1 
  2 Wilson Magnet  'A'                                  1:48.97   1 
  3 Hilton  'A'                                         1:49.60   1 
  4 School Of The Arts  'A'                             1:49.85   1 
  5 Webster Schroeder  'A'                              1:50.66   2 
  6 Penfield  'A'                                       1:51.40   1 
  7 Eastridge  'A'                                      1:52.71   2 
  8 Brockport  'A'                                      1:53.06   2 
  9 Irondequoit  'A'                                    1:55.17   2 
 10 Penfield  'B'                                       1:55.81   2 
 11 Mercy  'A'                                          1:56.16   1 
 12 Rush-Henrietta  'B'                                 1:57.19   2 
 13 Bath-Haverling  'A'                                 1:57.47   3 
 14 Newark Hs-Ny  'A'                                   2:00.27   3 
 15 Mercy  'B'                                          2:05.32   3 
 16 Red Jacket  'A'                                     2:06.38   4 
 17 Newark Hs-Ny  'B'                                   2:07.98   3 
 18 South Seneca  'A'                                   2:08.05   4 
 19 Lyons  'A'                                          2:08.37   4 
 20 South Seneca  'B'                                   2:21.00   4 
 -- Wilson Magnet  'B'                                       DQ   3 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 4:09.90   1 
  2 Penfield  'A'                                       4:14.22   1 
  3 Webster Thomas  'A'                                 4:17.30   1 
  4 Mercy  'A'                                          4:20.12   1 
  5 Wayne Central  'A'                                  4:20.60   2 
  6 Hilton  'A'                                         4:23.28   1 
  7 School Of The Arts  'A'                             4:27.25   2 
  8 Rush-Henrietta  'B'                                 4:29.28   1 
  9 Victor Central  'A'                                 4:31.26   2 
 10 Penfield  'B'                                       4:33.93   2 
 11 Webster Schroeder  'A'                              4:37.75   2 
 12 Palmyra-Macedon  'A'                                4:37.96   2 
 13 Lyons  'A'                                          4:43.72   3 
 14 Notre Dame-Batavia  'A'                             4:52.11   3 
 15 Mercy  'B'                                          4:52.53   3 
 16 Red Jacket  'A'                                     5:07.41   3 
 17 Aquinas Institute  'A'                              5:08.50   3 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 9:42.42  
  2 Penfield  'A'                                       9:53.00  
  3 Brockport  'A'                                      9:58.44  
  4 Penfield  'B'                                      10:49.25  
  5 Webster Thomas  'A'                                11:01.19  
  6 Mercy  'A'                                         11:46.79  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aubrianna Lantrip         11 Midlakes               5-03.00  
  2 Adeline Runkle            12 Wayne Centra           5-02.00  
  3 Makayla Binter            11 Greece Arcad           5-00.00  
  4 Asia McInnis              10 Greece Arcad           4-10.00  
  4 Harper Stewart            12 Penfield               4-10.00  
  6 Emily Wade                11 Mercy                  4-08.00  
  6 Claudia Kaplun            12 Aquinas Inst           4-08.00  
  6 Haley Brust               12 Hilton                 4-08.00  
  9 Charlotte Jarvis          11 Penfield               4-06.00  
  9 Sara Thomas               12 Webster Thom           4-06.00  
  9 Melissa Rudy              12 Hilton                 4-06.00  
 12 Deja Scott                12 Wilson Magne           4-04.00  
 12 Amy Tichacek              10 Gananda                4-04.00  
 12 Stephanie Wojnowski       12 Eastridge              4-04.00  
 15 Makenzie Desain            9 Palmyra-Mace           4-02.00  
 15 Kasandra Diaz             10 Greece Olymp           4-02.00  
 17 Shadia Ingram             10 Wilson Magne           4-00.00  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zoe Camillaci             12 Hilton                11-00.00  
  2 Earnie Burapan            10 Hilton                10-06.00  
  3 Sarah Pirnie              12 Hilton                10-00.00  
  4 Allegra Maxwell           11 Victor Centr           9-06.00  
  4 Taylor Haude              11 Hilton                 9-06.00  
  6 Rachel Siciliano          12 Hilton                 9-00.00  
  7 Madeline Pizzo            11 Mercy                  8-06.00  
  7 Amanda Slack              12 Penfield               8-06.00  
  7 Regan Maguire              9 Penfield               8-06.00  
 10 Karley Schuhart           12 Penfield               8-00.00  
 10 Sydney Angus               9 Penfield               8-00.00  
 12 Rosemary Flumerfeldt      12 Notre Dame-B           7-06.00  
 13 Elenie Mitchell           10 Penfield               7-00.00  
 14 Kristen Kukfa             10 Penfield               6-06.00  
 14 Anne Bell                 11 Penfield               6-06.00  
 16 Alexa Messineo            12 Webster Schr           6-00.00  
 16 Mary Armstrong            11 Lyons                  6-00.00  
 18 Jordyn Dala               12 Palmyra-Mace           5-06.00  
 19 Brianna Richmond          11 Avon Central           4-06.00  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Justina Sanders-Schifano  12 Sodus Centra          17-10.25  
  2 Lanae-Tava Thomas          9 Rush-Henriet          17-09.50  
  3 Harper Stewart            12 Penfield              16-08.00  
  4 Travasia Singletary        9 Aquinas Inst          16-05.75  
  5 Jenna Belden               9 Warsaw                16-05.00  
  5 Clarissa Henry            12 School Of Th          16-05.00  
  7 Shana Spinks              10 School Of Th          16-03.75  
  8 Dasia Barclay             11 Greece Olymp          16-03.50  
  8 Leanna Harris             11 Eastridge             16-03.50  
 10 Elaina Alston             10 Irondequoit           16-01.00  
 10 Adama Donzo               11 Rush-Henriet          16-01.00  
 12 Victoria Farina           12 Hilton                15-11.00  
 13 Monique Lawrence          12 Rush-Henriet          15-09.50  
 14 Amanda Vogt               10 Webster Schr          15-09.00  
 15 Emily Wade                11 Mercy                 15-07.75  
 16 Eboni Jackson             11 Penfield              15-06.50  
 17 Makayla Binter            11 Greece Arcad          15-05.50  
 17 Ahjiana Johnson           11 Sodus Centra          15-05.50  
 19 Anna Burgin               11 Webster Schr          15-05.00  
 20 Morgan Femiano            10 Greece Arcad          15-01.75  
 21 Laurena Jensen            12 Romulus               15-00.75  
 22 Bicuma Rubingu            10 School Of Th          14-11.75  
 23 Samantha Rogers            9 Brockport             14-10.75  
 24 Timani Bowens              8 School Of Th          14-07.00  
 25 Veronica Barnes           11 Brockport             14-04.75  
 26 Sarah Warriner            12 Bath-Haverli          14-04.50  
 27 Jamie Sebastian            8 Bath-Haverli          14-04.00  
 28 Aleksandra Dewa           12 Mercy                 14-03.75  
 29 Carley Schojan             8 Wayne Centra          14-03.00  
 29 Mary Dusett                9 Greece Arcad          14-03.00  
 31 Makenzie Desain            9 Palmyra-Mace          14-01.50  
 32 Katie Hamel                8 Wayne Centra          14-00.75  
 32 Sarah Cook                11 Mercy                 14-00.75  
 34 Tamara Harley             12 Penfield              14-00.50  
 34 Hannah Means               9 Wayne Centra          14-00.50  
 36 Brianna Richmond          11 Avon Central          13-07.50  
 37 Isabelle Brewer            9 Palmyra-Mace          13-06.00  
 38 Jennifer Gorman           12 Brockport             13-03.75  
 39 Dana Berry                11 Bath-Haverli          13-03.50 
 40 Juliana Larson            11 Webster Thom          13-03.00   
 41 Chanel Odum               10 School Of Th          13-01.00  
 42 Eva Doran                 10 Victor Centr          12-08.00  
 43 Jordan Hare               11 Brockport             12-06.50  
 44 Cassidy Perry             11 Palmyra-Mace          12-03.00  
 45 Lyndsey Renter            11 Northstar Ch          12-01.50  
 -- Kiersten DeMarco          12 South Seneca              FOUL  
 -- Collette Morris            9 Palmyra-Mace              FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jiya Grayson              12 Wilson Magne          34-11.00  
  2 Adeline Runkle            12 Wayne Centra          34-08.50  
  3 Erika Tillotson           10 Victor Centr          34-05.75  
  4 Dasia Barclay             11 Greece Olymp          32-10.50  
  5 Victoria Farina           12 Hilton                32-06.75  
  6 Samantha Rogers            9 Brockport             32-03.50  
  7 Eboni Jackson             11 Penfield              32-00.50  
  8 Alana Morrow              11 Mercy                 31-09.50  
  9 Jamellah Craven           12 School Of Th          31-08.50  
 10 Elaina Alston             10 Irondequoit           31-04.00  
 11 Bicuma Rubingu            10 School Of Th          31-03.00  
 12 Sasha Fowler              11 Rush-Henriet          31-00.00  
 13 Miranda Hughes             9 Rush-Henriet          30-11.50  
 14 Nandi Jeffries            10 School Of Th          29-10.75  
 15 Amy Tichacek              10 Gananda               29-07.00  
 16 Monique Lawrence          12 Rush-Henriet          28-08.75  
 17 Hannah Means               9 Wayne Centra          28-07.75  
 18 Courtney Caralla          11 Newark Hs-Ny          27-10.50  
 19 Carley Schojan             8 Wayne Centra          27-05.00  
 20 Dana Berry                11 Bath-Haverli          26-09.00  
 21 Isabelle Brewer            9 Palmyra-Mace          26-08.50  
 22 Nichole Caralla           11 Newark Hs-Ny          26-07.00  
 23 Claudia Kaplun            12 Aquinas Inst          26-04.75  
 24 Kiersten DeMarco          12 South Seneca          22-09.00  
 25 Collette Morris            9 Palmyra-Mace          22-00.00  
 -- Anna Burgin               11 Webster Schr              FOUL  
 -- Ariel Felice              11 South Seneca              FOUL  
 -- Ja'Quesiah Dillard        10 School Of Th              FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Megan Smith               12 Brockport             33-03.00  
  2 Leah Hulbert              11 Rush-Henriet          31-09.00  
  3 Sydney Sheehe             11 Newark Hs-Ny          31-04.00  
  4 Nijah Smith               10 Penfield              31-01.25  
  5 Markaysia Renford         10 Mercy                 29-11.50  
  6 Brealle Brown             11 Rush-Henriet          29-07.00  
  7 Madeline Pizzo            11 Mercy                 29-05.00  
  8 Mone Rodgers              12 School Of Th          29-00.50  
  9 Lily Robinson             10 Brockport             28-00.50  
 10 Olyvia Zinkiewich          9 Brockport             27-01.00  
 11 Onesty Jackson            11 Charlotte/Le          26-08.00  
 12 Rachel Cassorla           12 Webster Schr          26-06.50  
 13 Liz Gaffney               10 Brockport             26-05.50  
 14 Cierra Hamilton           12 Charlotte/Le          26-04.25  
 15 Kelly Searles-Porey       12 Palmyra-Mace          25-10.25  
 16 Sam Carlson               12 Webster Thom          25-05.00  
 17 Kristen Woods             12 Webster Thom          25-03.75  
 18 Madison Raforth           10 Greece Olymp          25-03.50  
 19 Luna Pierre               11 Wilson Magne          25-00.50  
 20 Samantha Chaplain         12 Brockport             24-11.50  
 21 Makayla Binter            11 Greece Arcad          24-11.25  
 22 Brianna Peacock           11 Greece Arcad          24-11.00  
 23 Tayler Crowe              12 Romulus               24-10.00  
 24 Brianna Richmond          11 Avon Central          24-06.50  
 25 Lauren O'Dell             10 Victor Centr          24-04.25  
 26 Dana Hernandes            12 Lyons                 24-00.50  
 27 Rachel Shadler            12 Irondequoit           23-04.50  
 27 Hallie Minges              8 South Seneca          23-04.50  
 29 Jordan Jaeger             11 Palmyra-Mace          22-10.50  
 30 Stephanie Nwachi           9 Rush-Henriet          22-03.75  
 31 Vicki Sturdivant          11 South Seneca          21-09.00  
 32 Asyaa Davis               10 Wilson Magne          21-02.00  
 33 Michaela Moore             9 Red Jacket            19-04.50  
 34 Cheyenne Molisani         12 Webster Schr          17-03.25  
 35 Rachel Yovonovich          9 Irondequoit           15-11.00  
 
Girls Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brealle Brown             11 Rush-Henriet          35-03.75  
  2 Leah Hulbert              11 Rush-Henriet          33-10.25  
  3 Megan Smith               12 Brockport             31-08.00  
  4 Markaysia Renford         10 Mercy                 29-05.75  
  5 Nijah Smith               10 Penfield              29-00.25  
  6 Zamaya Smith              12 School Of Th          28-11.50  
  7 Dana Hernandes            12 Lyons                 28-03.75  
  8 Lily Robinson             10 Brockport             27-11.75  
  9 Rebecca Rock              11 Penfield              27-09.25  
 10 Kelly Searles-Porey       12 Palmyra-Mace          27-06.75  
 11 Vicki Sturdivant          11 South Seneca          26-01.75  
 12 Kayla Nellis               9 Hilton                25-02.50  
 13 Madeline Pizzo            11 Mercy                 23-10.75  
 14 Lauren O'Dell             10 Victor Centr          23-10.25  
 15 Lacey Smith               11 Lyons                 23-02.00  
 16 Melissa Cook              11 Mercy                 22-07.25  
 17 Liz Gaffney               10 Brockport             22-06.75  
 18 Samantha Chaplain         12 Brockport             22-04.75  
 19 Jordan Jaeger             11 Palmyra-Mace          22-03.25  
 20 Mone Rodgers              12 School Of Th          22-01.00  
 21 Tayler Crowe              12 Romulus               21-05.50  
 22 Kristen Woods             12 Webster Thom          19-09.00  
 23 Rachel Cassorla           12 Webster Schr          19-07.75  
 24 Jessey Bruening            9 Palmyra-Mace          19-07.25  
 25 Rose Marchand             12 Mercy                 19-03.75  
 26 Jordyn Dala               12 Palmyra-Mace          18-04.75  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Olivia Harbol             12 Palmyra-Mace           7:24.63  
  2 Melissa Tylock            12 Penfield               7:35.20  
  3 Afton Minavio             12 Rush-Henriet           7:43.15  
  4 Corrine Perry             10 Red Jacket             8:00.95  
  5 Chloe Messore             10 Hilton                 8:03.41  
  6 Rina Shaffer              11 Rush-Henriet           8:12.34  
  7 Ellie Pauly               11 Hilton                 8:24.20  
  8 Cindy Tran                12 Rush-Henriet           8:29.45  
  9 Julia McLaughlin          11 Mercy                  8:57.13  
 10 Breanna Rehberg           12 Red Jacket             9:02.96  
 11 Jane McGowan              10 Palmyra-Mace           9:13.77  
 12 Sarah Lozy-Lester         11 Mercy                  9:21.95  
 13 Nichole Caralla           11 Newark Hs-Ny           9:47.22  
 -- Bernadette Hayes          11 Mercy                      DNF  
 -- Sara Rembold              12 Mercy                      DNF  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Carnell Noble             12 Greece Olymp              6.43   1 
  2 Kelly Brown               11 Wilson Magne              6.66   1 
  3 Joe Mendola               12 Greece Arcad              6.73   1 
  4 Aquil El-Amin             12 Uprep Roches              6.75   2 
  5 Xavier McGee              11 Greece Arcad              6.75   1 
  6 Dekwon Wilson             11 Rush-Henriet              6.76   1 
  7 Shane Presley             11 Greece Olymp              6.79   1 
  8 Myles Watts               12 Rush-Henriet              6.81   1 
  9 Noah Williams             10 McQuaid Jesu              6.82   1 
 10 Tamere Kendrick           12 Charlotte/Le              6.90   2 
 11 Anthony Brinson            9 Rush-Henriet              6.91   3 
 12 Matt Barton               12 Victor Centr              6.92   2 
 13 Tracey Harrison           11 Hilton                    6.93   2 
 14 Terry Taylor              11 Greece Olymp              6.95   3 
 15 Elijah Mannigualt         10 Uprep Roches              6.96   2 
 15 Joshua Allen              12 School Of Th              6.96   3 
 17 Dakari Brown              10 Eastridge                 6.99   3 
 18 Rakim Cooper              10 Greece Arcad              7.00   2 
 19 Howard Sturgis            12 Wilson Magne              7.02   3 
 20 Collin Farrell            11 Midlakes                  7.03   2 
 21 Brenden Newbauer          12 Greece Arcad              7.07   4 
 22 Justus Lucas              11 School Of Th              7.07   2 
 23 London Graham             12 Uprep Roches              7.08   4 
 24 Jake Violante             11 Greece Arcad              7.10   5 
 25 Kelvin Knight             11 Aquinas Inst              7.10   5 
 26 Tristan Devlin            12 Lyons                     7.13   3 
 27 Trevon Tripp              11 Rush-Henriet              7.16   4 
 28 Sean Sheets               11 Red Jacket                7.20   5 
 29 Massie Scott              11 Eastridge                 7.21   4 
 30 Brian Heirs               11 Aquinas Inst              7.23   7 
 31 Cole Norris               10 Greece Arcad              7.26   6 
 32 Mayroll Pimentel          12 Wilson Magne              7.28   4 
 33 Alexander Ricci           11 Brockport                 7.28   4 
 34 Adam Lennon               11 Palmyra-Mace              7.29   6 
 35 Rahim Smith               12 Uprep Roches              7.30   7 
 36 Cole Bechtold             11 Brockport                 7.30   5 
 37 Daniel Ramos              12 Wilson Magne              7.31   6 
 38 William Franceschi        12 Victor Centr              7.33   8 
 39 Tyshun Brooks             12 Wilson Magne              7.35   6 
 40 Nathan Martin             12 Wayne Centra              7.36   7 
 41 Mitchell Haefele          12 Victor Centr              7.37   6 
 41 Brandon Leiter            10 Webster Thom              7.37   5 
 43 Alex Hargraves            10 Bath-Haverli              7.37   7 
 44 Kenrick Brown             12 Wilson Magne              7.37   5 
 45 Joseph Zickl              12 Notre Dame-B              7.39   9 
 46 Julian Dingwall           10 Webster Thom              7.39   7 
 46 Hakeem Shorter            11 Newark Hs-Ny              7.39   6 
 48 Jon Novak                 12 Penfield                  7.41   7 
 49 Paul Saber                10 Webster Thom              7.41   7 
 50 Tyrell Teabout            12 Newark Hs-Ny              7.43   8 
 51 Canon Davis-Smith         12 Greece Arcad              7.44   6 
 52 Greg Marullo               9 Sodus Centra              7.44   8 
 53 Ole Ytterli               12 Warsaw                    7.46   8 
 54 Yancarlos Guarnizo        12 Eastridge                 7.59  11 
 55 William Woods             12 Lyons                     7.60   9 
 56 Anthony Desiato           12 Wayne Centra              7.61   9 
 57 Daekwon Myers              9 Newark Hs-Ny              7.62  11 
 57 Austin Myers              11 Brockport                 7.62   9 
 59 Max Bowersox              11 Webster Thom              7.64   8 
 60 Jousha Jackson            11 Bishop Kearn              7.66   9 
 60 Luke Azatassou            11 Wilson Magne              7.66   8 
 62 Dan Clark                 11 Red Jacket                7.66  10 
 63 Jimmy Zickl               10 Notre Dame-B              7.67   9 
 64 Justin Shaffer            12 Webster Schr              7.67  10 
 65 Justin Meyers             10 Victor Centr              7.68   9 
 66 Grant Howard              12 Newark Hs-Ny              7.69  10 
 67 Caden Murray               9 Newark Hs-Ny              7.70  10 
 68 Nathan Hawkins            11 Northstar Ch              7.70  10 
 69 Johnny Chiccino            9 Red Jacket                7.73  11 
 70 Justin Carlson            12 Notre Dame-B              7.74   9 
 71 Jayden Cintron             9 Newark Hs-Ny              7.76  11 
 72 Scott Boyce                9 Bishop Kearn              7.77  10 
 73 Jake Wahl                 11 Palmyra-Mace              7.84  11 
 74 Fredrick Walker           11 Wilson Magne              7.86  12 
 75 Johnathan Fedison          9 Eastridge                 7.87  10 
 76 Dezmond Virella           10 Wilson Magne              7.92  11 
 77 Amir Massey                9 Uprep Roches              7.96  12 
 78 Warren Krasz              12 Irondequoit               7.97  11 
 79 Jason Tellier             11 Newark Hs-Ny              7.97  11 
 80 Jeremy Wilkinson          11 Warsaw                    8.06  12 
 81 Leif weber                12 South Seneca              8.41  12 
 82 Isiaha Lateer             10 South Seneca              8.48  12 
 83 Henry Graner               9 Bath-Haverli              9.75  12 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Joe Mendola               12 Greece Arcad             35.75   1 
  2 Dilan Campbell            11 Rush-Henriet             36.24   1 
  3 Noah Williams             10 McQuaid Jesu             36.68   1 
  4 Amari Lawrence            12 McQuaid Jesu             37.42   1 
  5 Jason J. Hall             12 Victor Centr             37.51   2 
  6 Atiba McLaren             11 McQuaid Jesu             37.70   1 
  7 Amani Minley              12 Uprep Roches             37.73   4 
  8 Kyle Seegler              11 Penfield                 37.74   2 
  9 Ryan Kenney               12 Rush-Henriet             38.08   1 
 10 Tracey Harrison           11 Hilton                   38.09   2 
 11 Massie Scott              11 Eastridge                38.90   4 
 12 Roman Sagan               10 Brockport                39.04   3 
 13 Tristan Devlin            12 Lyons                    39.13   3 
 14 Daniel Rooney             10 McQuaid Jesu             39.22   3 
 15 London Graham             12 Uprep Roches             39.40   4 
 16 Tanner Day                10 Rush-Henriet             39.48   5 
 17 Jack Bates                12 Bath-Haverli             39.49   5 
 18 Tamere Kendrick           12 Charlotte/Le             39.52   2 
 19 Brian Heirs               11 Aquinas Inst             39.53   5 
 20 Alex Gonnella             10 Victor Centr             39.64   4 
 21 Kelvin Knight             11 Aquinas Inst             39.69   4 
 22 Lukas Dalfonso            10 Rush-Henriet             39.80   3 
 23 Jake Thide                12 Irondequoit              40.04   3 
 24 Lowell McCarthy           10 Penfield                 40.11   6 
 25 Alexander Ricci           11 Brockport                40.13   5 
 26 Kelly Brown               11 Wilson Magne             40.45   2 
 27 Brandon Custer            10 Newark Hs-Ny             40.56   7 
 28 Chase Hughes              12 Notre Dame-B             40.60   7 
 29 AJ Muoio                  12 Rush-Henriet             40.67   6 
 30 Kyrren Love               11 Charlotte/Le             40.80   5 
 31 Tyshun Brooks             12 Wilson Magne             40.89   7 
 32 Andrew Doody              11 Red Jacket               41.32   8 
 33 Ja Juante Riggins         11 Uprep Roches             41.36   7 
 34 Keith Rizzo               11 Red Jacket               41.39   9 
 35 Greg Marullo               9 Sodus Centra             41.54   7 
 36 Tyler Alex                11 Palmyra-Mace             41.60   8 
 37 Grant Gerlock             12 Red Jacket               41.63   9 
 38 Alex Hargraves            10 Bath-Haverli             41.98   8 
 39 Joe Massaro               11 Red Jacket               42.38   8 
 40 Michael Thomas            10 Charlotte/Le             42.80   9 
 41 Dan Clark                 11 Red Jacket               43.19   9 
 42 Alfredo Aponte             9 School Of Th             43.21  10 
 43 Johnathan Fedison          9 Eastridge                43.42  10 
 44 Sean Sheets               11 Red Jacket               44.18  10 
 45 Tom Lapp                   9 South Seneca             44.22   9 
 46 Jimmy Zickl               10 Notre Dame-B             44.48  11 
 47 Amir Massey                9 Uprep Roches             45.10  11 
 48 Brandon Bansbach           9 Irondequoit              45.99  11 
 49 Connor Herbst             11 Palmyra-Mace             46.09   7 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Paul Henry                12 Rush-Henriet           1:24.33   1 
  2 Matt Barton               12 Victor Centr           1:25.07   1 
  3 Eddie Ely                 11 Palmyra-Mace           1:25.16   1 
  4 Nick Ciolkowski           12 McQuaid Jesu           1:27.35   1 
  5 Mehamed Abdurahim         12 Rush-Henriet           1:27.67   1 
  6 Matt Brien                12 McQuaid Jesu           1:28.04   1 
  7 Matt Geraci               12 Honeoye Fall           1:28.78   2 
  8 Brandon Callahan          12 Brockport              1:28.84   1 
  9 Tanner Frieda             11 Wayne Centra           1:29.85   2 
 10 Tommy Alvermann           10 McQuaid Jesu           1:30.50   2 
 11 Chris Luther              11 Greece Arcad           1:32.38   2 
 12 Ryan Yuhas                12 Rush-Henriet           1:32.49   1 
 13 Dan Post                  12 Victor Centr           1:33.11   2 
 14 Jon Novak                 12 Penfield               1:33.30   2 
 15 Brandon Joiner            11 Charlotte/Le           1:35.36   1 
 16 Joseph Zickl              12 Notre Dame-B           1:35.81   3 
 17 Ricky Hughson             12 Palmyra-Mace           1:35.98   3 
 18 Jacob Yare                10 Aquinas Inst           1:35.98   3 
 19 Sean Carroll              11 Bishop Kearn           1:36.52   3 
 20 Adrian Mazur              11 Northstar Ch           1:36.59   3 
 21 Brandon Custer            10 Newark Hs-Ny           1:37.18   2 
 22 Mike Rizzo                11 Red Jacket             1:37.20   2 
 23 Jason Henderson           12 Uprep Roches           1:37.50   3 
 24 Joe Massaro               11 Red Jacket             1:37.70   3 
 25 Torrin Lisi               11 Bath-Haverli           1:37.78   4 
 26 Andrew Hecht              11 Webster Schr           1:37.86   2 
 27 Jackson Correia           10 Newark Hs-Ny           1:37.87   4 
 28 Trevor Stein              10 Brockport              1:38.03   4 
 29 Andre Cash                12 Greece Olymp           1:38.24   3 
 30 Matt Upson                12 Wayne Centra           1:38.65   3 
 31 Lazarus Wallace           10 Bath-Haverli           1:41.54   4 
 32 Tristen Dietschler        12 Lyons                  1:42.27   4 
 33 Chris Lowenguth           10 Webster Thom           1:42.59   3 
 34 Tyler Hartman             11 Greece Olymp           1:42.82   4 
 35 Riley Rasmussen           10 South Seneca           1:45.85   5 
 36 Austin Niswonger          11 Lyons                  1:45.96   5 
 37 Yancarlos Guarnizo        12 Eastridge              1:46.76   5 
 38 Isiaha Lateer             10 South Seneca           1:47.64   5 
 39 Tre Walters               12 Bath-Haverli           1:48.06   4 
 40 Jacob Dence                9 Irondequoit            1:49.07   5 
 41 Kenneth Green              9 Wilson Magne           1:50.49   5 
 42 Dezmond Virella           10 Wilson Magne           1:57.56   5 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Paul Henry                12 Rush-Henriet           2:36.07   1 
  2 Nick Ciolkowski           12 McQuaid Jesu           2:37.31   1 
  3 Matt Geraci               12 Honeoye Fall           2:37.56   1 
  4 Mehamed Abdurahim         12 Rush-Henriet           2:38.78   1 
  5 Travis Mannix             12 Palmyra-Mace           2:41.69   1 
  6 Brandon Callahan          12 Brockport              2:42.02   1 
  7 Fletcher Lill             12 Webster Thom           2:43.71   1 
  8 Justin Vestri             12 Webster Thom           2:44.20   1 
  9 Alex Vandermolen          11 Palmyra-Mace           2:45.54   2 
 10 Tanner Frieda             11 Wayne Centra           2:47.07   1 
 11 Cole Ziskind              10 Webster Thom           2:48.94   1 
 12 Justin Schramm            10 Greece Arcad           2:49.04   1 
 13 Alec Andrews               9 Brockport              2:49.45   1 
 14 Dominic Bushen            10 Aquinas Inst           2:49.67   2 
 15 Erik LaCourt              10 Brockport              2:49.87   2 
 16 Caleb Covell              11 Eastridge              2:50.05   3 
 17 Adrian Mazur              11 Northstar Ch           2:50.46   3 
 18 Andrew Hecht              11 Webster Schr           2:50.57   2 
 19 Ben Eckler                 9 Palmyra-Mace           2:50.78   2 
 20 Aidan Blake               10 McQuaid Jesu           2:51.67   2 
 21 Ryan Yuhas                12 Rush-Henriet           2:52.78   1 
 22 Conor Davis               10 Penfield               2:55.86   2 
 23 Matt Laframboise           8 Greece Arcad           2:57.21   2 
 24 Spencer Perrotte          11 Palmyra-Mace           2:57.46   2 
 25 Luke Curran               12 McQuaid Jesu           2:57.73   2 
 26 Sean Carroll              11 Bishop Kearn           2:57.92   2 
 27 Robert Grasso             11 Victor Centr           2:59.20   2 
 28 Trevor Stein              10 Brockport              2:59.64   3 
 29 Grant Pearce              12 Eastridge              3:01.67   3 
 30 Erik Reiter               12 Greece Olymp           3:06.67   3 
 31 Kyrren Love               11 Charlotte/Le           3:08.91   3 
 32 Aaron Stewart             10 Bath-Haverli           3:18.91   3 
 33 Holden Nesbitt             9 Lyons                  3:28.06   3 
 34 Kenneth Green              9 Wilson Magne           3:29.17   3 
 35 Alex Watches              10 Bath-Haverli           3:31.25   3 
 36 Ian Krager                 9 Red Jacket             3:31.94   3 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Erik LaCourt              10 Brockport              4:45.17   1 
  2 Alec Andrews               9 Brockport              4:45.19   1 
  3 Dominic Bushen            10 Aquinas Inst           4:46.52   1 
  4 Dan Hillman               12 Notre Dame -           4:48.15   1 
  5 Kyle Richards             12 Eastridge              4:48.69   1 
  6 Tyler Senall               9 Penfield               4:49.83   2 
  7 Justin Schramm            10 Greece Arcad           4:51.95   1 
  8 Aidan Blake               10 McQuaid Jesu           4:53.17   2 
  9 Manuel Stoeckl            12 Penfield               4:57.81   1 
 10 Mason Howard              12 Wayne Centra           5:00.86   1 
 11 Marshall Wright           12 Webster Schr           5:00.98   2 
 12 Stephen Loce              11 Webster Thom           5:04.04   2 
 13 Walter Schaertl           11 Red Jacket             5:07.62   2 
 14 Ethan Bulmahn             10 Irondequoit            5:11.38   2 
 15 Daniel Ramos              12 Wilson Magne           5:16.84   2 
 16 Daniel Freudenvoll        12 Greece Arcad           5:16.93   2 
 17 Zayn Johnson              10 Irondequoit            5:21.44   2 
 18 Hayden Ashley             12 Palmyra-Mace           5:34.83   2 
 19 Kevin Rinehart            11 Palmyra-Mace           5:42.34   2 
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kyle Richards             12 Eastridge              9:42.06  
  2 Justin Shaffer            12 Webster Schr           9:49.06  
  3 Dan Hillman               12 Notre Dame -          10:00.45  
  4 Brad Farnham              10 Penfield              10:00.52  
  5 Dillon Vandermortel        9 Newark Hs-Ny          10:21.77  
  6 Jacob Scheg               10 Hilton                10:23.96  
  7 Derek Smith               12 Greece Arcad          10:29.11  
  8 Jason Ziskind             10 Webster Thom          10:45.16  
  9 Jerry Gitsis              10 Webster Schr          11:02.08  
 10 Nathan McGuire            11 Warsaw                11:03.68  
 11 John Scherer              10 McQuaid Jesu          11:10.95  
 12 Ben Knowlton              11 Red Jacket            11:27.69  
 13 Aaron Stewart             10 Bath-Haverli          11:35.28  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jayon Frater              10 Brockport                 8.04   1 
  2 Warren Carter             11 Aquinas Inst              8.06   1 
  3 Atiba McLaren             11 McQuaid Jesu              8.17   1 
  4 Andy Allen                11 Greece Olymp              8.21   1 
  5 Amari Lawrence            12 McQuaid Jesu              8.27   1 
  6 Justin Butler             12 Uprep Roches              8.39   1 
  7 Alpha Barry               11 Greece Olymp              8.39   2 
  8 Joe Mendola               12 Greece Arcad              8.40   2 
  9 Collin Farrell            11 Midlakes                  8.44   1 
 10 Anthony Rita              12 Hilton                    8.62   2 
 11 Aquil El-Amin             12 Uprep Roches              8.73   2 
 12 Devin Anglin              11 Newark Hs-Ny              9.22   3 
 13 Tariq Logan               12 Wilson Magne              9.39   2 
 14 Charlie Dobbins           12 Lyons                     9.53   3 
 15 Jonathan Armella          10 Greece Olymp              9.65   3 
 16 Justin Carlson            12 Notre Dame-B              9.72   3 
 17 Andrew Wygal               9 Webster Thom              9.78   3 
 18 Ben Harrington            10 Wayne Centra             10.77   4 
 19 Ian Pawluckie             11 Bishop Kearn             10.85   4 
 20 Jeffrey Semple             9 Greece Olymp             11.24   4 
 21 Michael Thomas            10 Charlotte/Le             14.23   2 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:35.16   1 
  2 Greece Olympia  'A'                                 1:35.18   1 
  3 Rush-Henrietta  'B'                                 1:36.65   1 
  4 Wilson Magnet  'A'                                  1:36.89   1 
  5 Greece Arcadia  'A'                                 1:38.33   1 
  6 Webster Thomas  'A'                                 1:38.55   1 
  7 Victor Central  'B'                                 1:39.93   2 
  8 Brockport  'A'                                      1:40.15   2 
  9 School Of The Arts  'A'                             1:41.24   3 
 10 Red Jacket  'A'                                     1:42.15   3 
 11 Lyons  'A'                                          1:42.29   3 
 12 Wilson Magnet  'B'                                  1:42.85   3 
 13 Victor Central  'A'                                 1:43.65   2 
 14 Eastridge  'A'                                      1:44.06   2 
 15 Newark Hs-Ny  'A'                                   1:44.07   3 
 16 Wayne Central  'A'                                  1:44.26   2 
 17 Red Jacket  'B'                                     1:44.82   3 
 18 Palmyra-Macedon  'B'                                1:45.43   4 
 19 Newark Hs-Ny  'B'                                   1:50.67   4 
 20 Bishop Kearney  'A'                                 1:50.75   4 
 21 Palmyra-Macedon  'A'                                1:54.21   4 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Victor Central  'A'                                 3:33.04   1 
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 3:36.72   1 
  3 Penfield  'A'                                       3:39.70   1 
  4 McQuaid Jesuit  'B'                                 3:39.79   1 
  5 Webster Thomas  'A'                                 3:41.26   1 
  6 Greece Olympia  'A'                                 3:42.80   2 
  7 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:43.24   1 
  8 Rush-Henrietta  'B'                                 3:44.79   2 
  9 Wayne Central  'A'                                  3:53.54   2 
 10 Palmyra-Macedon  'B'                                4:12.04   3 
 11 Webster Schroeder  'A'                              4:12.99   2 
 12 Red Jacket  'A'                                     4:19.57   3 
 -- Palmyra-Macedon  'A'                                     DQ   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Penfield  'A'                                       9:13.82  
  2 Bath-Haverling  'A'                                 9:31.13  
  3 Newark Hs-Ny  'A'                                   9:43.49  
  4 Uprep Rochester  'A'                                9:55.16  
  5 Greece Olympia  'A'                                10:03.87  
  6 Lyons  'A'                                         10:48.85  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fardan Allen              12 Rush-Henriet           6-02.00  
  2 Xavier McGee              11 Greece Arcad           6-00.00  
  3 Jimmy Shih                12 Webster Schr           5-10.00  
  3 Connor Spiegel            11 Webster Thom           5-10.00  
  5 Cole Norris               10 Greece Arcad           5-06.00  
  5 Zach Majeski              11 Rush-Henriet           5-06.00  
  5 Treyquan Capers           11 Greece Olymp           5-06.00  
  5 Matt Ford                 12 Greece Arcad           5-06.00  
  5 Roman Sagan               10 Brockport              5-06.00  
 10 Jacob Yare                10 Aquinas Inst           5-04.00  
 10 Zion Ponder               10 School Of Th           5-04.00  
 10 Elijah Mannigualt         10 Uprep Roches           5-04.00  
 13 Matthew VanDuzee          11 Brockport              5-02.00  
 13 Alex Vandermolen          11 Palmyra-Mace           5-02.00  
 15 Benjamin Wemesfelder      10 Wayne Centra           5-00.00  
 15 Ricky Hughson             12 Palmyra-Mace           5-00.00  
 17 Alfredo Aponte             9 School Of Th           4-10.00  
 18 David Curenton            12 Uprep Roches           4-08.00  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Nguyen            12 Greece Olymp          13-06.00  
  2 Terry Taylor              11 Greece Olymp         J13-06.00  
  3 Andrew Hazelton           12 Aquinas Inst         J13-06.00  
  4 Brett Baker               12 Hilton                12-06.00  
  5 Johnathan Mueller         11 Webster Schr          11-06.00  
  5 Jack Bates                12 Bath-Haverli          11-06.00  
  5 Jack Smith                11 Webster Schr          11-06.00  
  8 Connor Herbst             11 Palmyra-Mace           9-06.00  
  8 Jonathan Maxwell           9 Victor Centr           9-06.00  
 10 Jacob Gifford             11 Lyons                  9-00.00  
 11 Bryan Klee                11 Webster Thom           8-06.00  
 -- Ethan Maguire             12 Penfield                    NH  
 -- Tom Lapp                   9 South Seneca                NH  
 -- Trevor Delly              10 Eastridge                   NH  
 -- Angelo Hutchins           11 Eastridge                   NH  
 -- Danny Schuhmacher         12 Penfield                    NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jimmy Shih                12 Webster Schr          21-10.00  
  2 Joshua Allen              12 School Of Th         J21-10.00  
  3 Xavier McGee              11 Greece Arcad          20-10.50  
  4 Tracey Harrison           11 Hilton                20-09.25  
  5 Tamere Kendrick           12 Charlotte/Le          20-04.50  
  6 Reggie Russell            11 Greece Olymp          20-00.00  
  7 Kyle Seegler              11 Penfield              19-08.50  
  8 Dilan Campbell            11 Rush-Henriet          19-04.50  
  9 Andy Allen                11 Greece Olymp          19-02.50  
 10 Dustin Ngo                12 Greece Arcad          19-00.50  
 11 Dekwon Wilson             11 Rush-Henriet          19-00.00  
 12 Raphael Abel              11 McQuaid Jesu          18-11.00  
 13 Julian Dingwall           10 Webster Thom          18-08.50  
 14 Talha Rao                 12 Rush-Henriet          18-05.00  
 15 Sentrail Ghraham-Gibson    9 Uprep Roches          18-04.25  
 16 Matthew Godwin            12 Webster Thom          18-03.50  
 16 Anthony Rita              12 Hilton                18-03.50  
 18 Canon Davis-Smith         12 Greece Arcad          18-03.00  
 18 Jonathan Armella          10 Greece Olymp          18-03.00  
 20 Jack Bates                12 Bath-Haverli          17-11.50  
 21 Keith Rizzo               11 Red Jacket            17-11.00  
 22 Jake Violante             11 Greece Arcad          17-10.00  
 23 Javar Frater              12 Brockport             17-09.50  
 24 Grant Gerlock             12 Red Jacket            17-05.25  
 25 Benjamin Wemesfelder      10 Wayne Centra          17-04.00  
 26 Ole Ytterli               12 Warsaw                17-03.25  
 27 Zion Ponder               10 School Of Th          17-02.00  
 28 Greg Marullo               9 Sodus Centra          16-10.00  
 29 William Franceschi        12 Victor Centr          16-07.50  
 30 Ricky Hughson             12 Palmyra-Mace          16-06.50  
 31 Chris Begy                12 Aquinas Inst          16-05.00  
 32 Jaxon Fordham             12 Palmyra-Mace          16-04.50  
 33 Jon Novak                 12 Penfield              15-09.25  
 34 Josh Lyon                  9 Greece Arcad          15-08.50  
 35 Riley Rasmussen           10 South Seneca          15-05.00  
 36 Jeremy Wilkinson          11 Warsaw                14-10.25  
 37 Alex Hargraves            10 Bath-Haverli          14-07.00  
 38 Darren Delgado-Harris     12 Uprep Roches          14-00.00  
 39 Leif weber                12 South Seneca          13-11.75  
 40 William Woods             12 Lyons                 13-10.00  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Reggie Russell            11 Greece Olymp          42-03.25  
  2 Dustin Ngo                12 Greece Arcad          41-09.00  
  3 Jayon Frater              10 Brockport             41-08.25  
  4 Alpha Barry               11 Greece Olymp          41-04.00  
  5 Justin Butler             12 Uprep Roches          41-00.25  
  6 Canon Davis-Smith         12 Greece Arcad          40-10.75  
  7 Trevon Tripp              11 Rush-Henriet          40-09.50  
  8 Jack Smith                11 Webster Schr          40-09.00  
  9 Dakari Brown              10 Eastridge             39-03.00  
 10 Chris Begy                12 Aquinas Inst          38-03.00  
 11 Elijah Jarvis             11 Webster Thom          38-02.00  
 12 Howard Sturgis            12 Wilson Magne          38-01.75  
 13 Warren Carter             11 Aquinas Inst          37-07.50  
 14 Raphael Abel              11 McQuaid Jesu          37-00.00  
 15 Jaxon Fordham             12 Palmyra-Mace          36-07.50  
 16 Devin Anglin              11 Newark Hs-Ny          36-00.50  
 17 Darren Delgado-Harris     12 Uprep Roches          35-09.50  
 18 Javar Frater              12 Brockport             35-09.00  
 19 Ben Harrington            10 Wayne Centra          35-08.50  
 20 Jake Verkey                9 Newark Hs-Ny          32-09.50  
 21 Jonas Ivanoc              12 Palmyra-Mace          31-03.00  
 -- Jimmy Shih                12 Webster Schr              FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Christian Johnson         12 Victor Centr          52-11.00  
  2 Keanu Heedram             12 Rush-Henriet          52-00.00  
  3 Keyon Davis               12 Uprep Roches          47-04.00  
  4 Jack Fox-Salah            12 Greece Olymp          43-11.00  
  5 Jonathan Robinson         12 Brockport             43-02.50  
  6 Allesandro Tuttobene      12 Aquinas Inst          43-00.50  
  7 Chris Jackson             11 Bishop Kearn          42-04.50  
  8 Noah DeHond               11 McQuaid Jesu          42-01.00  
  9 Syrano Edwards            12 Hilton                41-08.25  
 10 Anthony Pane              12 Brockport             41-01.00  
 11 Austin Reeves             11 Rush-Henriet          39-06.50  
 12 Jason LaRuez              10 Greece Arcad          39-05.25  
 13 Ryan Gloff                12 Brockport             39-05.00  
 14 Anthony Owten             12 Hilton                39-03.00  
 15 Joseph Capuamo            11 Eastridge             38-06.50  
 16 Russell Militello         11 Victor Centr          38-03.00  
 17 Nathan Pearce             10 Palmyra-Mace          38-00.50  
 18 Jacob Plesums             11 Warsaw                37-11.25  
 19 Joe Fulmore               12 Aquinas Inst          37-10.00  
 20 Bishop Simmons            11 Aquinas Inst          37-02.00  
 20 Austin Myers              11 Brockport             37-02.00  
 22 Anthony Kane              11 Greece Arcad          37-01.00  
 23 Jousha Jackson            11 Bishop Kearn          36-09.50  
 24 Regan Craig               10 Irondequoit           36-00.00  
 25 Alex Laure                11 Brockport             35-08.75  
 26 Balys Mockevicius         11 Webster Thom          35-06.50  
 27 Michael Buirch            11 Brockport             35-02.50  
 28 Lucky Edwards             11 Uprep Roches          35-02.00  
 28 Andrew Nussbaum           12 Victor Centr          35-02.00  
 30 Louis Voss                12 Palmyra-Mace          35-01.50  
 31 Derek Kesel               11 Webster Thom          33-07.50  
 32 Juan Benito               12 Red Jacket            33-06.00  
 33 Nick Santiago             10 Greece Arcad          32-07.00  
 34 Jake Verkey                9 Newark Hs-Ny          31-09.00  
 35 Shakur Griffin            11 Wilson Magne          30-11.25  
 36 Carter Napolean            9 Red Jacket            30-07.50  
 37 Yancarlos Guarnizo        12 Eastridge             30-02.50  
 38 Zack Smith                11 South Seneca          29-09.50  
 39 Brendan Bauer             12 Webster Schr          29-00.00  
 40 Henry Graner               9 Bath-Haverli          25-01.50  
 -- Christian Rambali         12 Greece Olymp              FOUL  
 
Boys Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Christian Johnson         12 Victor Centr          56-00.00  
  2 Jack Fox-Salah            12 Greece Olymp          50-07.50  
  3 Anthony Pane              12 Brockport             49-10.50  
  4 Keanu Heedram             12 Rush-Henriet          49-10.00  
  5 Anthony Owten             12 Hilton                47-05.75  
  6 Bishop Simmons            11 Aquinas Inst          46-01.00  
  7 Russell Militello         11 Victor Centr          43-01.50  
  8 Syrano Edwards            12 Hilton                42-02.00  
  9 Jonathan Robinson         12 Brockport             41-09.75  
 10 Jacob Plesums             11 Warsaw                39-05.00  
 11 Noah DeHond               11 McQuaid Jesu          38-10.00  
 12 Christian Rambali         12 Greece Olymp          38-07.00  
 13 Austin Reeves             11 Rush-Henriet          35-09.50  
 14 J.P. Crosby               12 McQuaid Jesu          34-03.50  
 15 Jason LaRuez              10 Greece Arcad          34-00.75  
 16 Louis Voss                12 Palmyra-Mace          33-09.75  
 17 Joe Fulmore               12 Aquinas Inst          33-00.75  
 18 Allen Lu                  11 Aquinas Inst          31-04.75  
 19 Juan Benito               12 Red Jacket            31-04.50  
 20 Adam Lennon               11 Palmyra-Mace          31-04.00  
 21 Michael Buirch            11 Brockport             31-00.75  
 22 Danny Heckman             11 Palmyra-Mace          30-08.50  
 23 Andrew Nussbaum           12 Victor Centr          29-09.00  
 24 Derek Kesel               11 Webster Thom          29-00.50  
 25 Zack Smith                11 South Seneca          28-05.25  
 26 Nathan Pearce             10 Palmyra-Mace          27-11.00  
 27 Ryan Gloff                12 Brockport             26-11.25  
 28 Carter Napolean            9 Red Jacket            22-09.00  
 -- Alex Laure                11 Brockport                 FOUL  
 
Boys 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jack Murphy               10 Penfield               7:59.62