Licensed to Yen Timing Services                HY-TEK's Meet Manager 1/10/2015
                           RWTL-Class-CD - 1/9/2015                            
                                    Hobart                                     
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Travasia Singletary        9 Aquinas Inst              7.56   1 
  2 Jamellah Craven           12 School Of Th              7.63   1 
  3 Ky'Hanti Smith-Brown       9 School Of Th              7.70   1 
  4 Clarissa Henry            12 School Of Th              7.73   1 
  5 Jah-Nease McCullough      12 School Of Th              7.76   1 
  6 Jessie Hammers            11 Wayland-Coho              7.82   2 
  7 A'Najah Ford               8 School Of Th              7.84   2 
  8 Zamaya Smith              12 School Of Th              7.84   2 
  9 Samoya Ricketts           12 Greece Olymp              7.89   3 
 10 Timieya Guilford          12 School Of Th              7.89   3 
 11 Kisha Baker               11 Franklin                  7.90   1 
 12 Andrea Smith               9 Livonia                   7.97   3 
 13 Rosemary Flumerfeldt      12 Notre Dame-B              7.98   3 
 14 Brandi Leslie             10 Aquinas Inst              8.00   1 
 15 Aubrianna Lantrip         11 Midlakes                  8.02   4 
 16 Jaelyn Morgan              9 Marion                    8.03   2 
 17 Shelby Hutton             11 Palmyra-Mace              8.03   4 
 18 Ahjiana Johnson           11 Sodus Centra              8.06   2 
 19 Anaujah Nelson            10 Greece Olymp              8.06   4 
 20 Nazjahe Boswell            9 World of Inq              8.08   2 
 20 Emily Strong              12 Lyons                     8.08   5 
 22 Shana Spinks              10 School Of Th              8.09   4 
 23 Charline Ruiz             10 World of Inq              8.18   3 
 24 Courtney Schojan          12 Wayne Centra              8.19  10 
 25 Alivia Moore              10 Newark Hs-Ny              8.20   4 
 26 Justine Willard           11 Gananda                   8.21   4 
 27 Taylor Quackenbush        10 Wayland-Coho              8.21   5 
 28 Candis Chance             11 Newark Hs-Ny              8.23   5 
 29 Lydia Barnard             10 Honeoye Cent              8.24   5 
 30 Kyla Ross                  8 School Of Th              8.24   5 
 31 Jana Balcerak             12 Honeoye Cent              8.26   6 
 32 Sabrina Campbell          11 Greece Odyss              8.32   6 
 33 Sunny Guyette              9 Greece Olymp              8.34   4 
 34 Bailey Lis                11 Honeoye Cent              8.34   6 
 35 Kristen Boyd              12 Batavia                   8.35   3 
 36 Hannah Mateo               9 Newark Hs-Ny              8.35   5 
 37 Sarah Warriner            12 Bath-Haverli              8.36   6 
 38 Allison Albers             9 Bath-Haverli              8.38   7 
 39 Katie Hamel                8 Wayne Centra              8.41   7 
 39 Leah Whiteman             11 Dansville                 8.41  14 
 41 Katie Hubbard             11 South Seneca              8.42   9 
 42 Katie Hamilton             8 Batavia                   8.43   5 
 42 Dana Wilsey               10 Palmyra-Mace              8.43   7 
 44 Brianna Jones             11 Franklin                  8.45   7 
 45 Chanel Odum               10 School Of Th              8.46   5 
 46 Kate Ford                 12 Livonia                   8.47   7 
 47 Jordan Cunningham         10 Gananda                   8.47   9 
 48 Patience Kpor             10 School Of Th              8.48   8 
 49 Chrishanda Van Cleaf      12 East Rochest              8.52   7 
 50 Faith Kirkland             9 Franklin                  8.54   8 
 51 Shatiara Williams         10 Franklin                  8.56  11 
 52 Janiya Knight             10 World of Inq              8.57   6 
 53 Tieona Barnett-Latta      10 World of Inq              8.58   7 
 54 Gwen Healy                12 Honeoye Cent              8.60   9 
 55 Rachel Early              10 North Rose-W              8.62   9 
 56 Megan Malueg               9 Red Creek                 8.67   9 
 57 Taylor Gabriel             8 Wayne Centra              8.68  10 
 58 Kim Mullan                12 Red Creek                 8.68   8 
 59 Elisha Johnson            11 Franklin                  8.68  12 
 60 Tia Rivera                10 Greece Olymp              8.69   8 
 61 Lauren Edsen               8 Red Jacket                8.70  11 
 62 Amelia Dragone            11 Livonia                   8.70  10 
 63 Alexis Thompson           11 Franklin                  8.70   8 
 64 Sara Jane Stevens         10 Honeoye Cent              8.71   7 
 65 Calissa Williams          11 Franklin                  8.72  10 
 66 Monet Harris              10 Bath-Haverli              8.72  11 
 67 Janaya Buggs              10 Franklin                  8.74  12 
 68 McKenzie McIntyre          9 Red Creek                 8.75  10 
 69 Meghan Maker              12 Wayland-Coho              8.76  10 
 70 Rachel Hoh                 9 Livonia                   8.77  19 
 71 Makenzie Desain            9 Palmyra-Mace              8.78  10 
 72 Ny-asia Rivera            10 School Of Th              8.81  12 
 73 Mone Rodgers              12 School Of Th              8.82   9 
 74 Cassidy Perry             11 Palmyra-Mace              8.85  11 
 75 Breoshena Washington      10 School Of Th              8.87   9 
 76 Zy'erra Harris            11 School Of Th              8.88   8 
 77 Niara Daniels              9 Franklin                  8.89  11 
 78 Mikayla VanDermeid         9 Livonia                   8.89  13 
 79 Korina McPherson          10 Bath-Haverli              8.89  16 
 80 Madison Keifer            10 Red Jacket                8.90  13 
 81 Adeline Reale              9 Lyons                     8.91  15 
 82 Hailey Corbett             9 Waterloo                  8.92  12 
 83 Jasmine Chanthabouasy     10 Greece Odyss              8.93  11 
 84 Dana Berry                11 Bath-Haverli              8.95  17 
 85 Aniya DeBride              9 Honeoye Cent              8.96  12 
 86 Shannon Waugh             12 Waterloo                  8.97  12 
 87 Samantha Maddox           10 Clyde-Savann              8.97  14 
 88 April Worboys             11 Franklin                  9.00   6 
 89 Katelyn Case               9 Lyons                     9.01  14 
 90 Anne Jori                 10 Northstar Ch              9.02  12 
 91 Kurstin Secsney           11 South Seneca              9.02  14 
 92 Cheyenne Celentano        11 Wayland-Coho              9.03  14 
 93 Hallie Albrecht           11 Lyons                     9.07  15 
 94 Amy Dhaliwal              10 Greece Olymp              9.13  15 
 95 Allysa Stock              12 Waterloo                  9.14  14 
 96 Andjrea Chambers           9 Clyde-Savann              9.15  15 
 97 Corrine Perry             10 Red Jacket                9.16  14 
 98 Clarissa Williams         11 Clyde-Savann              9.18  15 
 99 Victoria Cramp            11 Hornell                   9.18  17 
100 Vicki Sturdivant          11 South Seneca              9.20  16 
101 Brianna Moon              10 North Rose-W              9.21  14 
102 Julyanna Cornish          10 Red Jacket                9.22  15 
103 Andrea Resto              11 School Of Th              9.23  16 
104 Logan Paddock             12 Clyde-Savann              9.24  17 
105 Gabrielle Stanton          9 Wayland-Coho              9.25  21 
106 Arianna Rambali           10 Greece Olymp              9.30  15 
107 Hallie Minges              8 South Seneca              9.31  16 
108 Rayne Bossard             11 Hornell                   9.33  15 
109 Samantha Barnhart          9 Waterloo                  9.34  18 
110 Shyana Green              12 School Of Th              9.37  18 
111 Abigail Elisofon           9 Waterloo                  9.44  16 
112 Anna Kabel                 9 Notre Dame-B              9.47  18 
113 Molly Patterson           12 Honeoye Cent              9.53  13 
114 Emily Piazza              12 Williamson C              9.56  18 
115 Sarah Hull                10 Livonia                   9.60  18 
116 Madison Forbes             9 Livonia                   9.61  18 
117 Zahraa Abdulla            11 Hornell                   9.62  19 
118 Sophia Matties            10 Red Jacket                9.63  17 
119 Violet Koehler             8 Bath-Haverli              9.64  19 
120 Hunter Denmark             8 South Seneca              9.70  18 
121 Julianna Otero            10 Newark Hs-Ny              9.72   6 
122 Alexia Salerno            10 Waterloo                  9.73  18 
123 Laurel Pitcher             9 Red Jacket                9.82  17 
124 Niaomi VanAlstine         11 Red Creek                 9.88  20 
125 Maria Gallina              9 Clyde-Savann              9.90  20 
126 Julia Hubbard              8 South Seneca             10.02  16 
127 Jolie Franklin             9 Franklin                 10.10  20 
128 Niyah Crutchfield         10 Greece Olymp             10.11  19 
129 Alyssa Cooper              9 East Rochest             10.13  17 
130 Rebekah Boy                9 East Rochest             10.15  20 
131 Hanna Cook                10 Lyons                    10.25  20 
132 Trinh Nguyen              12 Red Creek                10.30  21 
133 Gracie Wright             10 Red Creek                10.35  21 
134 Calista Lowry             10 Waterloo                 10.42  20 
135 Michaela Moore             9 Red Jacket               10.50  17 
136 Sierra Mitchell           10 Waterloo                 10.74  21 
137 Emilyn Goodman            12 Waterloo                 10.95  22 
138 Sarah Montague            10 Marcus Whitm             11.06  21 
139 Abby Rice                  9 Red Jacket               11.09  20 
140 Lacey Mendenhall          10 Red Creek                11.09  19 
141 Emily Miles                9 Honeoye Cent             11.48  22 
142 Katie VanDuyne             9 Red Jacket               13.53  22 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Madison Lewis             11 Wayland-Coho             44.35   1 
  2 Emily Strong              12 Lyons                    44.63   1 
  3 Kisha Baker               11 Franklin                 44.85   1 
  4 Courtney Schojan          12 Wayne Centra             44.96   1 
  5 Hayleigh Palotti           9 Livonia                  45.62   2 
  6 Jamie Sebastian            8 Bath-Haverli             45.77   3 
  7 Nazjahe Boswell            9 World of Inq             46.05   3 
  8 Charline Ruiz             10 World of Inq             46.27   3 
  9 Samoya Ricketts           12 Greece Olymp             46.64   2 
 10 Rebecca Canale            12 Batavia                  46.76   2 
 11 Brandi Leslie             10 Aquinas Inst             46.89   2 
 12 A'Najah Ford               8 School Of Th             46.91   3 
 13 Monique Hanna             12 Aquinas Inst             47.01   4 
 14 Kalista Swan              10 Newark Hs-Ny             47.18   3 
 15 Shianne Chapman           11 Wayland-Coho             47.20   2 
 16 Lauren Cook               11 Bath-Haverli             47.22   2 
 17 Regan Henrici              8 Batavia                  47.31   3 
 18 Kaitlyn Lockwood          10 Newark Hs-Ny             47.72  10 
 19 Karina Soto               10 Waterloo                 47.79   4 
 20 Nicole Maltese            10 Batavia                  48.04   4 
 21 X'Zayvianna Johnson        9 Red Jacket               48.18   4 
 22 Monet Harris              10 Bath-Haverli             48.22   6 
 23 Kaira Donnan               9 Gananda                  48.24   5 
 24 Mia Walker                12 Franklin                 48.39   3 
 25 Alivia Moore              10 Newark Hs-Ny             48.40   6 
 26 Dana Wilsey               10 Palmyra-Mace             48.41   5 
 27 Allison Albers             9 Bath-Haverli             48.54   6 
 28 Ariel Felice              11 South Seneca             48.72   5 
 29 Sabrina Campbell          11 Greece Odyss             48.83   4 
 30 Anaujah Nelson            10 Greece Olymp             48.89  10 
 31 Jordan Cunningham         10 Gananda                  48.98   7 
 32 Jena Eaton                12 Williamson C             49.00   6 
 33 Lexi Bailey               11 Marion                   49.10   4 
 34 Jaidan Salisbury           9 Greece Odyss             49.21   7 
 35 Amelia Stash              12 Marcus Whitm             49.35   8 
 36 Kyla Ross                  8 School Of Th             49.54   6 
 37 Katie Hubbard             11 South Seneca             49.57   7 
 38 Jillian Blodgett          10 Newark Hs-Ny             49.68   7 
 39 Jana Balcerak             12 Honeoye Cent             49.70   5 
 40 Ellenia-Jo Errington      11 Dansville                49.81   6 
 41 TaShayla Henderson         9 World of Inq             49.90   6 
 42 Niara Daniels              9 Franklin                 49.98   8 
 43 Taylor Gabriel             8 Wayne Centra             50.16   7 
 44 Sunny Guyette              9 Greece Olymp             50.27   5 
 45 Hailey Rossi               8 Marcus Whitm             50.29  11 
 46 Carley Schojan             8 Wayne Centra             50.29  10 
 47 Tieona Barnett-Latta      10 World of Inq             50.37   5 
 48 Millie Gonzalez           10 Greece Odyss             50.50   8 
 49 Hailey Corbett             9 Waterloo                 50.54   5 
 50 Rachel Hoh                 9 Livonia                  50.66   8 
 51 Kambree Calkins            8 Bath-Haverli             50.76  12 
 52 Anelis Quinones           11 World of Inq             50.93   9 
 53 Tia Rivera                10 Greece Olymp             50.95   7 
 54 Janaya Buggs              10 Franklin                 51.04  12 
 55 Carina Giannini            9 School Of Th             51.17  11 
 56 Mikayla VanDermeid         9 Livonia                  51.20  11 
 57 Adrianna Vasquez          10 Palmyra-Mace             51.22  10 
 58 Makenzie Desain            9 Palmyra-Mace             51.45  12 
 59 Isabel Thelen             11 Livonia                  51.49  10 
 60 Lyndsey Renter            11 Northstar Ch             51.53   8 
 61 Emily Schwartz             9 Wayland-Coho             51.71   9 
 62 Aniya DeBride              9 Honeoye Cent             51.83  10 
 63 Drianni Bennett            9 Sodus Centra             51.96   7 
 64 Korina McPherson          10 Bath-Haverli             51.96  10 
 65 Grace Blondell            11 Newark Hs-Ny             52.02  10 
 66 Katy Lowe                 11 Livonia                  52.12   9 
 67 Nicole Prindle            11 Palmyra-Mace             52.19   9 
 68 Rachel Early              10 North Rose-W             52.23   9 
 69 Karoline Williams          8 Marion                   52.25  13 
 70 Faith Kirkland             9 Franklin                 53.00  12 
 71 Alexis Carson             10 North Rose-W             53.17   7 
 72 Julia Robinson             9 Hornell                  53.18  12 
 73 Kasandra Diaz             10 Greece Olymp             53.42   8 
 74 Meghan Maker              12 Wayland-Coho             53.57  11 
 75 Katelyn Case               9 Lyons                    53.67  11 
 76 Hallie Albrecht           11 Lyons                    53.81  12 
 77 Carolyn Blake             10 School Of Th             54.75   9 
 78 Janiya Knight             10 World of Inq             55.12  13 
 79 Madison Keifer            10 Red Jacket               55.22  14 
 80 Andjrea Chambers           9 Clyde-Savann             55.33  17 
 81 Arianna Rambali           10 Greece Olymp             55.34  14 
 82 Alexis Thompson           11 Franklin                 55.62  11 
 83 Kasey Campbell            12 Honeoye Cent             56.00  13 
 84 Zy'erra Harris            11 School Of Th             56.21  15 
 85 Meghan Lavery             11 Livonia                  57.29  14 
 86 Anna Kabel                 9 Notre Dame-B             57.31  14 
 87 Emily Cooper               9 Livonia                  58.72  15 
 88 Violet Koehler             8 Bath-Haverli             58.81  15 
 89 Julyanna Cornish          10 Red Jacket               58.90  14 
 90 Sarah Hull                10 Livonia                  58.96  16 
 91 Kayli Krossber            10 Marcus Whitm             59.59  14 
 92 Molly Patterson           12 Honeoye Cent           1:00.26  15 
 93 Hunter Denmark             8 South Seneca           1:00.70  16 
 94 Elyse Spahn                9 Greece Odyss           1:00.80  16 
 95 Niaomi VanAlstine         11 Red Creek              1:01.75  16 
 96 Shyana Green              12 School Of Th           1:01.95  17 
 97 Maria Gallina              9 Clyde-Savann           1:05.42  17 
 98 Rebekah Boy                9 East Rochest           1:05.52  17 
 99 Niyah Crutchfield         10 Greece Olymp           1:08.87  17 
100 Lacey Mendenhall          10 Red Creek              1:08.96  16 
101 Adriannah Klejment        10 Williamson C           1:13.32  17 
102 Gracie Wright             10 Red Creek              1:14.23  18 
103 Katie VanDuyne             9 Red Jacket             1:26.27  18 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Justina Sanders-Schifano  12 Sodus Centra           1:47.32   1 
  2 Marissa Dispenza          12 Batavia                1:48.02   1 
  3 Jordan Hurlbut            11 Palmyra-Mace           1:48.30   1 
  4 Claire Zickl               9 Batavia                1:49.80   1 
  5 Kaitlyn Lockwood          10 Newark Hs-Ny           1:49.98   1 
  6 Adrianna VanCuyck         11 Wayne Centra           1:51.34   1 
  7 Erin Graham               11 Palmyra-Mace           1:51.52   1 
  8 Monique Hanna             12 Aquinas Inst           1:52.25   1 
  9 Mia Walker                12 Franklin               1:52.67   1 
 10 Emma May                  11 Palmyra-Mace           1:54.48   1 
 11 Courtney Page              9 Waterloo               1:55.70   1 
 12 Briana Bromley             8 Batavia                1:55.79   2 
 13 Amelia Stash              12 Marcus Whitm           1:55.81   1 
 14 Marlea Jones              11 South Seneca           1:56.78   3 
 15 Carina Giannini            9 School Of Th           1:56.85   2 
 16 Shealyn Doody             12 Red Jacket             1:57.04   2 
 17 Kambree Calkins            8 Bath-Haverli           1:58.41   2 
 18 Morgan West               11 Marion                 1:58.65   2 
 19 Jillian Blodgett          10 Newark Hs-Ny           1:58.76   3 
 20 Hailey Rossi               8 Marcus Whitm           1:58.81   3 
 21 Maria Voss                 9 Palmyra-Mace           1:59.72   2 
 22 Kaira Donnan               9 Gananda                1:59.94   2 
 23 Laurena Jensen            12 Romulus                2:00.12   2 
 24 Erin Maker                10 Wayland-Coho           2:00.66   4 
 25 Sarah Teal                10 Waterloo               2:01.67   3 
 26 Katy Lowe                 11 Livonia                2:01.78   2 
 27 Corrine Sicker             8 Livonia                2:02.22   3 
 28 Grace Blondell            11 Newark Hs-Ny           2:02.71   3 
 29 Jade Tusch                 8 Marion                 2:03.53   2 
 30 Amelia Ennis              10 Newark Hs-Ny           2:03.69   4 
 31 Karoline Williams          8 Marion                 2:03.78   2 
 32 Brooke Bishop              8 Williamson C           2:03.92   3 
 33 Samantha Miller           11 Dansville              2:04.78   2 
 34 Danielle Green             9 Honeoye Cent           2:05.00   3 
 35 Danielle Waite            11 Dansville              2:05.72   2 
 36 Ellie Schwarz              9 Marcus Whitm           2:06.25   3 
 37 Emily Schwartz             9 Wayland-Coho           2:07.07   5 
 38 Julia Robinson             9 Hornell                2:08.01   4 
 39 Courtney Caralla          11 Newark Hs-Ny           2:08.27   4 
 40 Mikayla Bock              10 Honeoye Cent           2:08.38   3 
 41 Morgan Diggins             8 Newark Hs-Ny           2:08.76   4 
 42 Megan Dildine             12 Williamson C           2:09.34   4 
 43 Maggie Dorgan             10 Red Jacket             2:10.67   4 
 44 Marlayna Wertz             7 Marion                 2:12.46   4 
 45 Sadie Woloson             10 Honeoye Cent           2:13.35   4 
 46 Elizabeth Maslyn           9 Red Jacket             2:13.80   4 
 47 Violet Koehler             8 Bath-Haverli           2:14.71   5 
 48 Kristen Gambino           12 North Rose-W           2:16.25   5 
 49 Sarah Bacci                9 East Rochest           2:18.25   5 
 50 Anne Galbraith            12 Lyons                  2:18.52   4 
 51 Carolyn Blake             10 School Of Th           2:18.62   3 
 52 Sarai Sharkey              9 Red Creek              2:20.28   5 
 53 Alyssa Cooper              9 East Rochest           2:22.02   5 
 54 Margaret Slocum           11 Honeoye Cent           2:22.36   5 
 55 Zy'erra Harris            11 School Of Th           2:24.90   5 
 56 Sammie Kean                9 Red Jacket             2:35.50   5 
 57 Lacey Mendenhall          10 Red Creek              2:40.50   5 
 58 Brooke Eltz               12 Honeoye Cent           2:46.11   5 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hayleigh Palotti           9 Livonia                3:12.73   1 
  2 Kaylee Cassidy            12 Batavia                3:16.52   1 
  3 Rebecca Canale            12 Batavia                3:25.65   1 
  4 Sarah Finzer              12 Wayne Centra           3:28.04   1 
  5 Faith McDonald            12 Red Creek              3:31.29   1 
  6 Makenna Sciandra          10 Palmyra-Mace           3:36.59   1 
  7 Emily Wagner              12 Batavia                3:37.25   2 
  8 Jaime Kurmis              11 East Rochest           3:39.85   1 
  9 Joanna Brown               9 Red Creek              3:40.03   1 
 10 Natalya Vega              10 School Of Th           3:42.79   2 
 11 Indigo Collier            10 Aquinas Inst           3:44.61   2 
 12 Amelia Ennis              10 Newark Hs-Ny           3:45.10   2 
 13 Mikayla Bock              10 Honeoye Cent           3:46.70   2 
 14 Sarah Gray                12 Honeoye Cent           3:47.60   2 
 15 Morgan Diggins             8 Newark Hs-Ny           3:56.87   2 
 16 Sydney Salone              8 Newark Hs-Ny           4:04.73   3 
 17 Mary Link                 10 Wayland-Coho           4:04.86   3 
 18 Ellie Gorall              10 Honeoye Cent           4:10.04   3 
 19 Marinna Raquero            8 Livonia                4:11.28   3 
 20 Elizabeth Maslyn           9 Red Jacket             4:12.08   2 
 21 Rowan Humphries           12 Aquinas Inst           4:20.95   1 
 22 Hailey Grove               9 East Rochest           4:25.43   3 
 23 Sarah Howell              11 Newark Hs-Ny           4:28.25   3 
 24 Emilie Soliday            11 Palmyra-Mace           4:28.33   3 
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kaylee Cassidy            12 Batavia                5:15.02  
  2 Anna Warner               12 Notre Dame-B           5:20.93  
  3 Mickey Knapp               8 Aquinas Inst           5:23.91  
  4 Mariah Smith              12 Hornell                5:42.43  
  5 Sarah Huffman             10 Lyons                  5:47.27  
  6 Erin Maker                10 Wayland-Coho           5:51.30  
  7 Emily Wagner              12 Batavia                5:51.77  
  8 Natalya Vega              10 School Of Th           5:53.52  
  9 Riley Corey                8 Waterloo               5:53.97  
 10 Stephanie Knudsen          9 Dansville              5:59.71  
 11 Tracy Stutzman             8 Honeoye Cent           6:00.22  
 12 Hana Cheasman             11 Red Jacket             6:00.62  
 13 Sarah Teal                10 Waterloo               6:00.82  
 14 Brianna Moon              10 North Rose-W           6:20.71  
 15 Alexia Salerno            10 Waterloo               6:23.51  
 16 Katie Cody                 9 Red Jacket             6:25.75  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anna Warner               12 Notre Dame-B          11:08.14  
  2 Adrianna VanCuyck         11 Wayne Centra          11:32.09  
  3 Joanna O'Sullivan         10 Aquinas Inst          11:47.22  
  4 Mikayla Gullace            9 Honeoye Cent          12:11.61  
  5 Mariah Smith              12 Hornell               12:13.16  
  6 Chloe Weaver              10 Red Creek             12:18.45  
  7 Kristen Jones             12 Palmyra-Mace          12:19.09  
  8 Mia Callahan              10 Sodus Centra          12:30.98  
  9 Danielle Quinn            12 Batavia               12:38.17  
 10 Hana Cheasman             11 Red Jacket            12:39.41  
 11 Stephanie Knudsen          9 Dansville             12:41.15  
 12 Samantha Miller           11 Dansville             13:01.97  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Zamaya Smith              12 School Of Th              8.92   1 
  2 Marissa Dispenza          12 Batavia                   9.19   1 
  3 Chanel Odum               10 School Of Th              9.39   1 
  4 Hannah Pendleton          10 North Rose-W              9.76   2 
  5 Adeline Runkle            12 Wayne Centra              9.90   1 
  6 Jade Tusch                 8 Marion                    9.92   2 
  7 Alana Puma                11 Batavia                  10.07   1 
  8 Mary Armstrong            11 Lyons                    10.10   1 
  9 Katie Hamel                8 Wayne Centra             10.13   2 
 10 Leah Whiteman             11 Dansville                10.17   2 
 11 Kate Ford                 12 Livonia                  10.23   2 
 12 Brianna Allen              9 Marion                   10.34   2 
 13 Kelly Williams             9 Marion                   10.37   3 
 14 Karina Soto               10 Waterloo                 10.49   2 
 15 X'Zayvianna Johnson        9 Red Jacket               10.51   2 
 16 Kim Mullan                12 Red Creek                10.68   3 
 17 Amy Tichacek              10 Gananda                  10.74   3 
 18 Teresa Neuman             11 Honeoye Cent             10.81   4 
 19 Kiaya Franklin             9 Batavia                  10.82   3 
 20 Carly Trine               12 North Rose-W             10.83   4 
 21 Makenna Sciandra          10 Palmyra-Mace             10.84   3 
 22 Nicole Maltese            10 Batavia                  10.88   3 
 23 Ellie Schwarz              9 Marcus Whitm             10.92   4 
 24 Bailey Lis                11 Honeoye Cent             11.00   4 
 25 Millie Gonzalez           10 Greece Odyss             11.06   7 
 26 Amelia Dragone            11 Livonia                  11.15   4 
 27 Sara Jane Stevens         10 Honeoye Cent             11.21   4 
 28 Lauren Edsen               8 Red Jacket               11.24   5 
 29 Victoria Cramp            11 Hornell                  11.30   5 
 30 Megan Malueg               9 Red Creek                11.42   3 
 31 Nicole Prindle            11 Palmyra-Mace             11.52   5 
 32 Rosemary Flumerfeldt      12 Notre Dame-B             11.74   1 
 33 Rayne Bossard             11 Hornell                  11.77   5 
 34 Jasmine Chanthabouasy     10 Greece Odyss             11.85   6 
 35 Emily Piazza              12 Williamson C             11.87   5 
 36 Margaret Slocum           11 Honeoye Cent             12.02   5 
 37 Chelsey Stock             12 Waterloo                 12.09   6 
 38 Adrianna Vasquez          10 Palmyra-Mace             12.17   5 
 38 Shealyn Doody             12 Red Jacket               12.17   4 
 40 Hailey Corbett             9 Waterloo                 12.19   5 
 41 Ellie Gorall              10 Honeoye Cent             12.33   6 
 42 Audrie Prusinowski        11 Marcus Whitm             12.36   3 
 43 Ashley Mouton             12 North Rose-W             12.38   6 
 44 Brooke Main               11 Newark Hs-Ny             12.41   7 
 45 Danielle Green             9 Honeoye Cent             12.48   6 
 46 Julia Hubbard              8 South Seneca             12.72   7 
 47 Zahraa Abdulla            11 Hornell                  12.74   6 
 48 Alexis Hinds              10 Dansville                13.05   6 
 49 Sophia Matties            10 Red Jacket               13.39   7 
 50 Sadie Woloson             10 Honeoye Cent             13.60   7 
 51 Emma Kelly                10 Dansville                15.87   6 
 52 Leaha Eidman              11 Williamson C             16.40   7 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 School Of The Arts  'A'                             1:51.64   1 
  2 Wayland-Cohocton  'A'                               1:52.89   1 
  3 World of Inquiry  'A'                               1:59.46   1 
  4 Sodus Central  'A'                                  2:00.35   1 
  5 Franklin  'A'                                       2:01.10   2 
  6 Batavia  'A'                                        2:01.57   1 
  7 Newark Hs-Ny  'A'                                   2:01.60   2 
  8 Wayne Central  'A'                                  2:03.41   1 
  9 Gananda  'A'                                        2:04.86   2 
 10 Honeoye Central  'A'                                2:05.40   2 
 11 Livonia  'A'                                        2:07.18   2 
 12 School Of The Arts  'B'                             2:08.14   1 
 13 Red Jacket  'A'                                     2:08.81   2 
 14 Franklin  'B'                                       2:11.64   3 
 15 Palmyra-Macedon  'A'                                2:12.40   3 
 16 Lyons  'A'                                          2:12.80   3 
 17 North Rose-Wolcott  'A'                             2:12.82   3 
 18 Newark Hs-Ny  'B'                                   2:14.18   2 
 19 Honeoye Central  'B'                                2:18.33   3 
 20 Waterloo  'A'                                       2:20.31   3 
 21 South Seneca  'A'                                   2:25.33   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Batavia  'A'                                        4:22.46   1 
  2 Bath-Haverling  'A'                                 4:38.34   1 
  3 Wayne Central  'A'                                  4:38.59   1 
  4 School Of The Arts  'A'                             4:38.87   1 
  5 Marion  'A'                                         4:45.83   1 
  6 Lyons  'A'                                          4:49.43   1 
  7 Palmyra-Macedon  'A'                                4:50.91   1 
  8 Newark Hs-Ny  'A'                                   4:55.02   1 
  9 Bath-Haverling  'B'                                 5:04.32   2 
 10 Livonia  'A'                                        5:06.63   2 
 11 Honeoye Central  'A'                                5:09.24   2 
 12 South Seneca  'A'                                   5:11.99   2 
 13 Williamson Central  'A'                             5:22.58   2 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Palmyra-Macedon  'A'                               10:43.95  
  2 Aquinas Institute  'A'                             11:21.63  
  3 Batavia  'A'                                       11:26.80  
  4 Waterloo  'A'                                      11:36.73  
  5 Red Creek  'A'                                     12:01.77  
  6 Livonia  'A'                                       12:06.67  
  7 East Rochester  'A'                                12:07.96  
  8 Honeoye Central  'A'                               12:48.11  
  9 Williamson Central  'A'                            13:02.51  
 10 Red Jacket  'A'                                    13:13.17  
 11 Batavia  'B'                                       13:53.77  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bethany Van Pelt          11 East Rochest           5-00.00  
  2 Ellenia-Jo Errington      11 Dansville              4-06.00  
  3 Timieya Guilford          12 School Of Th           4-04.00  
  4 Bailee Gottorff            9 Livonia               J4-04.00  
  5 Cydney Halsey              9 Palmyra-Mace          J4-04.00  
  6 Leaha Eidman              11 Williamson C           4-02.00  
  6 A'Najah Ford               8 School Of Th           4-02.00  
  8 Kristyn Mott              12 Batavia               J4-02.00  
  9 Kasey Campbell            12 Honeoye Cent          J4-02.00  
 10 Alyssa Farrington         12 Williamson C          J4-02.00  
 11 Hadassah Adams            10 Dansville              4-00.00  
 11 Marlayna Wertz             7 Marion                 4-00.00  
 11 Kasandra Diaz             10 Greece Olymp           4-00.00  
 11 Miranda Sprague           10 Clyde-Savann           4-00.00  
 11 Claire Donovan            10 Williamson C           4-00.00  
 16 Audrie Prusinowski        11 Marcus Whitm           3-09.00  
 16 Regan Henrici              8 Batavia                3-09.00  
 -- Desiree Bresett           10 Williamson C                NH  
 -- Hailey Rossi               8 Marcus Whitm                NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Justina Sanders-Schifano  12 Sodus Centra          16-05.00  
  2 Kristyn Mott              12 Batavia               16-01.00  
  3 Adeline Runkle            12 Wayne Centra          15-09.00  
  4 Aubrianna Lantrip         11 Midlakes              15-08.00  
  5 Megan Malueg               9 Red Creek             14-11.50  
  6 Laurena Jensen            12 Romulus               14-09.50  
  7 Janelle Handley           12 Greece Athen          14-09.00  
  8 Jamellah Craven           12 School Of Th          14-07.50  
  9 Shana Spinks              10 School Of Th          14-04.50  
 10 Clarissa Henry            12 School Of Th          14-03.50  
 11 Ahjiana Johnson           11 Sodus Centra          14-03.00  
 12 Alana Puma                11 Batavia               14-02.00  
 13 Lydia Barnard             10 Honeoye Cent          14-00.00  
 14 Hannah Means               9 Wayne Centra          13-11.25  
 15 Lauren Cook               11 Bath-Haverli          13-10.50  
 15 Sarah Warriner            12 Bath-Haverli          13-10.50  
 17 Shelby Hutton             11 Palmyra-Mace          13-10.25  
 18 Ellenia-Jo Errington      11 Dansville             13-10.00  
 19 Katie Hamilton             8 Batavia               13-05.50  
 20 Sunny Guyette              9 Greece Olymp          13-05.00  
 21 Bicuma Rubingu            10 School Of Th          13-02.00  
 22 Amy Dhaliwal              10 Greece Olymp          13-01.50  
 22 Gwen Healy                12 Honeoye Cent          13-01.50  
 24 Carley Schojan             8 Wayne Centra          13-01.00  
 25 Kelly Williams             9 Marion                12-09.00  
 26 Isabelle Brewer            9 Palmyra-Mace          12-06.50  
 27 Drianni Bennett            9 Sodus Centra          12-04.00  
 28 Nandi Jeffries            10 School Of Th          12-03.00  
 29 Chrishanda Van Cleaf      12 East Rochest          12-02.50  
 29 Cassidy Perry             11 Palmyra-Mace          12-02.50  
 31 Victoria Cramp            11 Hornell               12-01.00  
 32 Hadassah Adams            10 Dansville             12-00.00  
 32 April Worboys             11 Franklin              12-00.00  
 32 Breoshena Washington      10 School Of Th          12-00.00  
 32 Lyndsey Renter            11 Northstar Ch          12-00.00  
 32 Nia Mann                  12 World of Inq          12-00.00  
 32 Emma Brassie              12 Marcus Whitm          12-00.00  
 38 Abigail Elisofon           9 Waterloo              11-10.25  
 39 Makenzie Desain            9 Palmyra-Mace          11-09.50  
 40 Cydney Halsey              9 Palmyra-Mace          11-08.00  
 41 Maria Voss                 9 Palmyra-Mace          11-03.00  
 42 Samantha Barnhart          9 Waterloo              11-02.00  
 43 Bailey Lis                11 Honeoye Cent          10-10.00  
 44 Calista Lowry             10 Waterloo              10-09.50  
 45 Rayne Bossard             11 Hornell               10-06.00  
 46 Brooke Main               11 Newark Hs-Ny          10-05.00  
 47 Hannah Rex                11 Dansville             10-03.00  
 48 Alexis Hinds              10 Dansville             10-00.00  
 49 Justine Willard           11 Gananda                9-11.00  
 50 Zamaya Smith              12 School Of Th           9-06.00  
 51 Jamie Longo               10 Dansville              9-04.00  
 52 Hailey Grove               9 East Rochest           9-00.00  
 53 Claudia Below             11 Waterloo               7-06.00  
 -- Jah-Nease McCullough      12 School Of Th              FOUL  
 -- Ky'Hanti Smith-Brown       9 School Of Th              FOUL  
 -- Emma Kelly                10 Dansville                 FOUL  
 -- Zahraa Abdulla            11 Hornell                   FOUL  
 -- Patience Kpor             10 School Of Th              FOUL  
 -- Jaelyn Morgan              9 Marion                    FOUL  
 -- Karoline Williams          8 Marion                    FOUL  
 -- Skylar Rauber             10 Dansville                 FOUL  
 -- Kiersten DeMarco          12 South Seneca              FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aubrianna Lantrip         11 Midlakes              32-10.50  
  2 Kristyn Mott              12 Batavia               32-08.25  
  3 Adeline Runkle            12 Wayne Centra          31-05.00  
  4 Janelle Handley           12 Greece Athen          30-08.50  
  5 Amy Tichacek              10 Gananda               30-02.50  
  6 Nandi Jeffries            10 School Of Th          29-09.50  
  7 Hannah Means               9 Wayne Centra          28-08.00  
  8 Kristen Boyd              12 Batavia               28-06.25  
  9 Sara Jane Stevens         10 Honeoye Cent          28-00.50  
 10 Brianna Allen              9 Marion                28-00.00  
 10 Ariel Felice              11 South Seneca          28-00.00  
 12 Courtney Caralla          11 Newark Hs-Ny          27-10.50  
 13 Jamie Sebastian            8 Bath-Haverli          27-09.50  
 14 Hanna LaRocca              8 Wayne Centra          27-08.50  
 15 Kelly Williams             9 Marion                27-08.25  
 16 Kasandra Diaz             10 Greece Olymp          27-04.50  
 17 Kiaya Franklin             9 Batavia               27-04.00  
 18 Mia Callahan              10 Sodus Centra          26-10.00  
 19 Amy Dhaliwal              10 Greece Olymp          26-09.00  
 20 Bicuma Rubingu            10 School Of Th          26-07.00  
 21 Isabelle Brewer            9 Palmyra-Mace          26-06.00  
 22 McKenzie McIntyre          9 Red Creek             26-04.00  
 23 Alyssa Farrington         12 Williamson C          25-08.00  
 24 Jena Eaton                12 Williamson C          24-09.50  
 25 Julianna Otero            10 Newark Hs-Ny          23-11.00  
 26 Hannah Rex                11 Dansville             23-09.50  
 27 Lilli Smith               11 Palmyra-Mace          23-03.00  
 28 Jamie Longo               10 Dansville             22-03.25  
 29 Cydney Halsey              9 Palmyra-Mace          21-11.00  
 -- Dana Berry                11 Bath-Haverli              FOUL  
 -- Hadassah Adams            10 Dansville                 FOUL  
 -- Alexis Hinds              10 Dansville                 FOUL  
 -- Nichole Caralla           11 Newark Hs-Ny              FOUL  
 -- Kiersten DeMarco          12 South Seneca              FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Katy Broach               12 Clyde-Savann          31-04.75  
  2 Mady Dibble               11 Waterloo              31-02.00  
  3 Sydney Sheehe             11 Newark Hs-Ny          30-10.00  
  4 Kourtney Baker            12 Marion                30-03.00  
  6 Celia Flynn               10 Batavia               28-11.50  
  7 Hannah Pendleton          10 North Rose-W          28-09.50  
  8 Aislinn Butler            11 Greece Odyss          28-08.00  
  9 Liz Smith                 12 Batavia               28-07.25  
 10 Mone Rodgers              12 School Of Th          28-03.25  
 11 Elizabeth Emerson         12 Batavia               26-09.25  
 12 Kelly Loucks              12 Livonia               26-09.00  
 13 Kelly Searles-Porey       12 Palmyra-Mace          26-08.00  
 14 Meghan Cole               12 Waterloo              26-05.50  
 15 April Jenkins             10 School Of Th          26-04.50  
 16 Alexis Carson             10 North Rose-W          26-02.00  
 17 Cheyanne VanGee           12 Marion                25-10.00  
 18 Tayler Crowe              12 Romulus               25-05.25  
 19 Allysa Stock              12 Waterloo              25-04.50  
 20 Cheyenne Celentano        11 Wayland-Coho          25-03.00  
 21 Tori Greco                11 Palmyra-Mace          24-04.50  
 22 Andrea Resto              11 School Of Th          23-11.00  
 23 Vicki Sturdivant          11 South Seneca          23-09.00  
 24 Courtney Arliss           12 Clyde-Savann          23-08.00  
 25 Madison Raforth           10 Greece Olymp          23-04.50  
 26 Brittany Trank            10 Marcus Whitm          23-03.25  
 27 Dana Hernandes            12 Lyons                 23-02.50  
 28 Lilli Smith               11 Palmyra-Mace          23-01.00  
 29 Madeline Dorey            10 Livonia               23-00.50  
 30 Shianne Chapman           11 Wayland-Coho          22-10.50  
 31 Raegan Lemmon             11 Dansville             22-07.75  
 32 Jessie Hammers            11 Wayland-Coho          22-07.50  
 32 Hallie Minges              8 South Seneca          22-07.50  
 34 Shealyn Doody             12 Red Jacket            22-06.00  
 34 Claudia Below             11 Waterloo              22-06.00  
 34 Amber Kelly               12 School Of Th          22-06.00  
 37 Emily Miles                9 Honeoye Cent          22-02.50  
 38 Keanna Adams               9 World of Inq          21-08.50  
 39 Carlene McCauley          12 Wayland-Coho          21-07.00  
 40 Jaelyn Linzy-Richardson    9 Lyons                 20-08.50  
 41 Lacey Smith               11 Lyons                 20-04.25  
 42 Alys Derby                11 Red Jacket            20-03.00  
 42 Emilyn Goodman            12 Waterloo              19-11.75  
 43 Raven Johnson             12 World of Inq          19-04.50  
 44 Gabrielle Stanton          9 Wayland-Coho          19-01.00  
 45 Breanna Adams              9 World of Inq          18-10.00  
 46 Sarah Montague            10 Marcus Whitm          18-03.50  
 47 Cheyenne Hernandes         9 Lyons                 18-03.00  
 48 Michaela Moore             9 Red Jacket            17-11.00  
 49 Anne Jori                 10 Northstar Ch          17-09.00  
 50 Kellilyn Arnold           12 Marcus Whitm          17-08.00  
 51 Kayli Krossber            10 Marcus Whitm          17-02.00  
 52 Emma Kelly                10 Dansville             17-00.00  
 53 Adriannah Klejment        10 Williamson C          16-05.00  
 54 Sierra Mitchell           10 Waterloo              15-09.00  
 55 Shyana Green              12 School Of Th          15-07.50  
 56 Mary Link                 10 Wayland-Coho          14-03.00  
 -- Laurel Pitcher             9 Red Jacket                FOUL  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Olivia Harbol             12 Palmyra-Mace           7:56.56  
  2 Rowan Humphries           12 Aquinas Inst           8:16.55  
  3 Corrine Perry             10 Red Jacket             8:20.00  
  4 Mica Pitcher              12 Batavia                8:28.98  
  5 Madison Moore             10 Batavia                8:50.18  
  6 Breanna Rehberg           12 Red Jacket             8:51.98  
  7 Alys Derby                11 Red Jacket             8:59.59  
  8 Samantha Wingate          12 Batavia                9:02.01  
  9 Kellilyn Arnold           12 Marcus Whitm           9:20.38  
 10 Taylor McCall             12 Williamson C           9:25.86  
 11 Desiree Bresett           10 Williamson C           9:36.38  
 12 Mikalah Thomas            11 Dansville              9:51.90  
 13 Nichole Caralla           11 Newark Hs-Ny           9:52.20  
 14 Paige Wasilewski           9 Batavia               10:00.63  
 15 Kayli Krossber            10 Marcus Whitm          11:20.99  
 16 Raven Foote               10 Wayland-Coho          11:31.09  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anthony Smith             10 Uprep Roches              6.80   1 
  2 Justin Butler             12 Uprep Roches              6.88   1 
  3 Aquil El-Amin             12 Uprep Roches              6.91   1 
  4 Elijah Mannigualt         10 Uprep Roches              7.00   2 
  5 Ahdeosun Aiken            10 Batavia                   7.02   1 
  6 Danaus Seay               11 Franklin                  7.05   3 
  7 Marrai Miller             11 World of Inq              7.08   1 
  8 Nick Johnson              11 Batavia                   7.10   2 
  9 Christian Rivera          12 Franklin                  7.10   3 
 10 Bryce Rattray             10 Clyde-Savann              7.14   2 
 11 Tristan Devlin            12 Lyons                     7.15   4 
 12 Justus Lucas              11 School Of Th              7.16   2 
 13 Kelvin Knight             11 Aquinas Inst              7.19   2 
 14 Joe Dapolito              11 Clyde-Savann              7.22   2 
 15 Terrance Richards         12 Aquinas Inst              7.24   2 
 16 Joshua Allen              12 School Of Th              7.26   2 
 17 Sean Sheets               11 Red Jacket                7.27   3 
 18 Warren Carter             11 Aquinas Inst              7.30   3 
 19 Daquan Maxwell             9 Greece Odyss              7.30   3 
 20 Brian Heirs               11 Aquinas Inst              7.34   3 
 21 Hakeem Shorter            11 Newark Hs-Ny              7.35   5 
 22 Quinten Weis              12 Batavia                   7.35   5 
 23 Nate Murad                12 Red Jacket                7.36   5 
 24 Adam Lennon               11 Palmyra-Mace              7.36   7 
 25 Trent Collins             10 Aquinas Inst              7.36   4 
 26 Jared Rodriguez           10 World of Inq              7.38   4 
 27 Nathan Martin             12 Wayne Centra              7.40   6 
 28 Nate Marino               12 Hornell                   7.40   7 
 29 Andrew Maniace            12 Batavia                   7.45   4 
 30 Dylan Crandall            11 Greece Odyss              7.46   6 
 31 Juan Laporte Jr.          10 World of Inq              7.47   1 
 32 Immanuel Butler           12 Greece Odyss              7.47   6 
 33 Kenny Griffin             12 Batavia                   7.49   5 
 34 Devin Anderson            11 Dansville                 7.50  14 
 35 Greg Marullo               9 Sodus Centra              7.51   4 
 36 Tyrell Teabout            12 Newark Hs-Ny              7.52  10 
 37 Nicholas Fowler            9 Clyde-Savann              7.53  10 
 38 Dylan Wohlschegel         11 Honeoye Cent              7.53   6 
 39 Trevor Healy               9 Honeoye Cent              7.54   8 
 40 Steven Gillespie          10 Red Creek                 7.55   6 
 41 Grant Gerlock             12 Red Jacket                7.56   4 
 42 David Snyder              12 Batavia                   7.57   5 
 42 Ja Juante Riggins         11 Uprep Roches              7.57   7 
 44 Connor Herbst             11 Palmyra-Mace              7.57  10 
 45 Ephreim Gehre             10 World of Inq              7.59   8 
 46 William Woods             12 Lyons                     7.59   9 
 47 Jordan Cohan              11 Wayne Centra              7.61  13 
 48 Matthew Wyatt             10 Red Creek                 7.63  10 
 49 Nic Buirch                 9 Marion                    7.64   8 
 50 Anthony Desiato           12 Wayne Centra              7.64  10 
 51 Jacob Smith               11 Sodus Centra              7.65   4 
 52 Jordan West               10 Clyde-Savann              7.66  10 
 52 Evan Donovan              10 Greece Olymp              7.66   8 
 54 Grant Howard              12 Newark Hs-Ny              7.67   9 
 55 Taariq Cleveland          12 World of Inq              7.67   6 
 56 Dan Clark                 11 Red Jacket                7.68   9 
 57 Nathan Hawkins            11 Northstar Ch              7.69   8 
 58 Shane Conlon               9 Livonia                   7.69   9 
 59 Will Bendzus              11 Wayland-Coho              7.70  11 
 60 Rashaad Mcknight          12 Franklin                  7.72   9 
 60 Caden Murray               9 Newark Hs-Ny              7.72   9 
 62 Tyler Alex                11 Palmyra-Mace              7.73  10 
 63 Christopher Spraggins     10 Greece Olymp              7.74   7 
 64 Benjamin Porter           12 North Rose-W              7.75   6 
 65 Jayden Cintron             9 Newark Hs-Ny              7.77  11 
 66 Friend Olsen               9 Honeoye Cent              7.77   8 
 67 Jeremy Uderitz            12 Honeoye Cent              7.80  11 
 67 Dakota Murray             10 Clyde-Savann              7.80   8 
 69 Darren Delgado-Harris     12 Uprep Roches              7.83  15 
 70 Tom Lapp                   9 South Seneca              7.84  11 
 71 Charles Seguin            10 Clyde-Savann              7.85  12 
 72 Tyler Adler               10 East Rochest              7.85  12 
 73 Kyle Rightmyer            12 Wayne Centra              7.86  12 
 74 D'Andre Snow              10 School Of Th              7.87   7 
 75 Elijah Postlehwaite       12 Wayne Centra              7.87  15 
 76 Hamadi Mberwa             10 School Of Th              7.87  12 
 77 Keyon Davis               12 Uprep Roches              7.91  16 
 77 Rob Zickl                 12 Batavia                   7.91   9 
 79 Michael Kostecke          12 East Rochest              7.91  14 
 80 Sheldon Palmer            12 Wayland-Coho              7.92  13 
 81 Lazavia Price             10 Batavia                   7.95  11 
 82 Alex Mack                 11 Newark Hs-Ny              7.96  13 
 83 Andrew Wainwright         11 Greece Olymp              7.96  18 
 84 Derek Rice Porter          9 Waterloo                  7.98  14 
 85 Louis Voss                12 Palmyra-Mace              7.99  16 
 86 Michael Feinman           11 Wayland-Coho              8.00  13 
 87 Jabin Rodriguez            9 Clyde-Savann              8.06  12 
 88 Naz James                 10 World of Inq              8.06   5 
 89 Jeffrey Semple             9 Greece Olymp              8.07  11 
 90 Ben Harrington            10 Wayne Centra              8.07  12 
 91 Jonas Ivanoc              12 Palmyra-Mace              8.08  15 
 92 Memphis Lohnes             8 Marcus Whitm              8.08  14 
 93 Tyrell Bluto              10 Waterloo                  8.08  11 
 94 Johnny Chiccino            9 Red Jacket                8.10  11 
 95 Lane Priest               11 Red Jacket                8.12  15 
 96 Amir Massey                9 Uprep Roches              8.17  16 
 97 Matt Gately               12 Palmyra-Mace              8.21  15 
 98 Amir Huntley              11 Greece Olymp              8.29  16 
 99 Andrew Taylor             12 Honeoye Cent              8.30  13 
100 Caleb Beeley              11 Honeoye Cent              8.31  13 
100 Leif weber                12 South Seneca              8.31  16 
102 Carter Napolean            9 Red Jacket                8.31  17 
103 Jon Yacono                10 Red Jacket                8.37  15 
104 Mason Walker              10 Greece Odyss              8.40  13 
105 Anthony Diamond           12 Newark Hs-Ny              8.41  16 
106 Alex Watches              10 Bath-Haverli              8.41  17 
107 Kyle Presti               12 Wayland-Coho              8.45  16 
108 Tommy Kikkert             12 Marcus Whitm              8.46  17 
109 Isiaha Lateer             10 South Seneca              8.49  18 
110 Johnny Lippert             9 Clyde-Savann              8.57  16 
111 Gabriel Castro            11 Northstar Ch              8.64  17 
112 Cody Crane                11 Honeoye Cent              8.66  17 
113 Matthew Daudelin           9 East Rochest              8.67  18 
114 Gregory Mayo              10 Livonia                   8.85  18 
115 Owen Palmer               10 Wayland-Coho              8.86  17 
116 Jalen Corbett             10 Waterloo                  9.46  19 
117 Henry Graner               9 Bath-Haverli              9.67  18 
118 Jamal Brunson              9 World of Inq              9.70   5 
119 Braeden Perot             10 Marcus Whitm              9.73  19 
120 Gavin Hoy                  9 Marcus Whitm              9.95  19 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Calvary Rogers            12 Greece Odyss             36.42   1 
  2 Tom Demmer                12 Batavia                  38.55   1 
  2 Jaysen Wylie              11 Batavia                  38.55   1 
  4 Noah Murray               12 North Rose-W             39.29   1 
  5 Sam Missall               12 Honeoye Cent             39.30   2 
  6 Eric Dilaura              12 Batavia                  39.57   3 
  7 Tristan Devlin            12 Lyons                    39.63   2 
  8 Brian Heirs               11 Aquinas Inst             39.67   2 
  9 Kelvin Knight             11 Aquinas Inst             39.67   1 
 10 London Graham             12 Uprep Roches             39.73   1 
 11 Quinten Weis              12 Batavia                  39.85   2 
 12 Nate Murad                12 Red Jacket               40.04   2 
 13 DeShon Cobb               12 Newark Hs-Ny             40.11   3 
 14 Christian Rivera          12 Franklin                 40.19   4 
 15 Tanner Frieda             11 Wayne Centra             40.25   1 
 16 Nathan Martin             12 Wayne Centra             40.28   4 
 17 Michael Imhoff            11 Waterloo                 40.32   4 
 18 Sean Gublo                11 Greece Odyss             40.40   2 
 19 Jordan Cohan              11 Wayne Centra             40.44   4 
 20 Hunter Clark              11 Alfred-Almon             40.97   7 
 21 Brandon Custer            10 Newark Hs-Ny             41.16   6 
 22 Devin Anderson            11 Dansville                41.20   3 
 23 Evan McEwan               11 Batavia                  41.28   6 
 24 Joseph Northup            12 Waterloo                 41.28   4 
 25 Ja Juante Riggins         11 Uprep Roches             41.30   4 
 26 Nick Johnson              11 Batavia                  41.31   5 
 27 Dean Damon                11 Livonia                  41.51   5 
 28 Levi Lawrence             11 Alfred-Almon             41.56   7 
 29 Andrew Doody              11 Red Jacket               41.58   3 
 30 Kerwin Rodgers            11 Franklin                 41.84   8 
 31 Tyler Alex                11 Palmyra-Mace             41.85   5 
 32 Jared Rodriguez           10 World of Inq             41.88   7 
 33 Cal Jantzi                11 Batavia                  42.05   7 
 34 Jason Page                10 Wayland-Coho             42.06   8 
 35 Tim Kennerson              9 Waterloo                 42.08   6 
 36 Dan Clark                 11 Red Jacket               42.20   8 
 37 Matt Upson                12 Wayne Centra             42.24   6 
 38 Tyrell Teabout            12 Newark Hs-Ny             42.25   9 
 39 Jacob Smith               11 Sodus Centra             42.41   6 
 40 William Woods             12 Lyons                    42.52   8 
 41 Keith Rizzo               11 Red Jacket               42.64   7 
 42 Kydani Chaparro           10 Franklin                 42.84   9 
 43 Jordan Fluker             12 Batavia                  42.89   9 
 44 Caden Murray               9 Newark Hs-Ny             43.07   9 
 45 Adrian Mazur              11 Northstar Ch             43.08   7 
 46 Will Bendzus              11 Wayland-Coho             43.08   8 
 47 Greg Marullo               9 Sodus Centra             43.11   4 
 48 Daekwon Myers              9 Newark Hs-Ny             43.26   8 
 49 Nate Smith                12 Marcus Whitm             43.30  10 
 50 Simeon Alverez            10 Greece Odyss             43.37  16 
 51 Benjamin Porter           12 North Rose-W             43.50   5 
 52 Campbell Andersen         10 Batavia                  43.55   6 
 53 David Snyder              12 Batavia                  43.55   5 
 54 Ephreim Gehre             10 World of Inq             43.82   9 
 55 Juan Laporte Jr.          10 World of Inq             43.85   7 
 56 Philip Lackey             12 Honeoye Cent             43.87  12 
 57 Torrin Lisi               11 Bath-Haverli             43.92   6 
 58 Jud Hershey               12 Honeoye Cent             43.95   2 
 59 Jaxon Fordham             12 Palmyra-Mace             44.05   5 
 60 Dylan Gaus                 9 Batavia                  44.15  11 
 61 Jordan West               10 Clyde-Savann             44.31  13 
 62 Dillon Vandermortel        9 Newark Hs-Ny             44.40   9 
 63 Sam Atwater                9 Clyde-Savann             44.41  13 
 64 Kyle Rightmyer            12 Wayne Centra             44.50  12 
 65 Trevor Healy               9 Honeoye Cent             44.53  11 
 66 Amir Massey                9 Uprep Roches             44.59  13 
 67 Johnny Chiccino            9 Red Jacket               44.71  11 
 68 Taariq Cleveland          12 World of Inq             44.76  12 
 69 Tyler Adler               10 East Rochest             44.84  11 
 70 Edgar Gonzalez            10 Franklin                 44.88  11 
 71 Alex Baylor               10 Waterloo                 45.04  10 
 72 Trent Collins             10 Aquinas Inst             45.11  12 
 73 Michael Kostecke          12 East Rochest             45.39  12 
 74 Jeremy Uderitz            12 Honeoye Cent             45.58  13 
 75 Alfredo Aponte             9 School Of Th             45.60  11 
 76 Angel Melendez            10 Greece Olymp             45.67  11 
 77 Jabin Rodriguez            9 Clyde-Savann             45.71  13 
 78 Malik Jones               11 Williamson C             45.80  13 
 79 Jordan Day                10 Greece Olymp             45.87  10 
 80 Christopher Spraggins     10 Greece Olymp             46.20  10 
 81 Evan Donovan              10 Greece Olymp             46.27  10 
 82 Francisco Traas Moreno     9 Williamson C             46.34  14 
 83 Clark Angarano            11 Greece Olymp             46.35  10 
 84 Jordan Babcock            10 Dansville                46.40  14 
 85 Daquan Maxwell             9 Greece Odyss             47.95  14 
 86 Collin King               10 Clyde-Savann             48.15  16 
 87 D'Andre Snow              10 School Of Th             48.31  14 
 88 David Kuehnert            10 Red Jacket               48.65  14 
 89 Amir Huntley              11 Greece Olymp             48.79  14 
 90 Lane Priest               11 Red Jacket               48.88  13 
 91 Caleb Patterson           11 Honeoye Cent             49.03  15 
 92 Ian Krager                 9 Red Jacket               49.33  15 
 93 Alex Watches              10 Bath-Haverli             49.78  15 
 94 Ben LeDain                10 Williamson C             50.02  15 
 95 Bryce Kennedy             11 Wayland-Coho             50.13  15 
 96 Cody Crane                11 Honeoye Cent             50.15  15 
 97 Andrew Baylor             12 Waterloo                 50.49  15 
 98 Owen Palmer               10 Wayland-Coho             51.00  16 
 99 Naz James                 10 World of Inq             51.23  12 
100 Kevin Zuniga               9 Williamson C             52.50  16 
101 Gregory Mayo              10 Livonia                  56.00  17 
102 Henry Graner               9 Bath-Haverli             56.62  17 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Calvary Rogers            12 Greece Odyss           1:25.95   1 
  2 Eddie Ely                 11 Palmyra-Mace           1:26.17   1 
  3 Hunter Clark              11 Alfred-Almon           1:28.80   1 
  4 Travis Mannix             12 Palmyra-Mace           1:29.35   1 
  5 Noah Murray               12 North Rose-W           1:29.68   1 
  6 Tom Demmer                12 Batavia                1:30.07   1 
  7 Lloyd Davis               11 World of Inq           1:30.64   1 
  8 Alex Vandermolen          11 Palmyra-Mace           1:31.05   1 
  9 Levi Lawrence             11 Alfred-Almon           1:31.12   2 
 10 Joseph Northup            12 Waterloo               1:32.33   1 
 11 Ryan Daudelin             12 East Rochest           1:32.42   1 
 12 Tanner Frieda             11 Wayne Centra           1:33.05   2 
 13 Miguel DeJesus            12 World of Inq           1:34.30   2 
 14 Ethan Dorow               11 East Rochest           1:34.63   1 
 15 Brandon Custer            10 Newark Hs-Ny           1:34.96   2 
 16 Andrew Doody              11 Red Jacket             1:35.37   2 
 17 Tom Hawley                12 South Seneca           1:35.88   3 
 18 Zach Erickson             11 Honeoye Cent           1:35.91   2 
 19 Fred Owen                 10 Livonia                1:36.62   3 
 20 Joe Massaro               11 Red Jacket             1:36.90   3 
 21 Matthew Faulkenberry      10 Livonia                1:38.02   2 
 22 Andrew Fitzgerald         11 Williamson C           1:38.22   2 
 23 Spencer Perrotte          11 Palmyra-Mace           1:38.27   3 
 24 Jacob Yare                10 Aquinas Inst           1:38.41   3 
 25 Jason Henderson           12 Uprep Roches           1:38.54   2 
 26 Dean Damon                11 Livonia                1:38.82   4 
 27 Jackson Correia           10 Newark Hs-Ny           1:39.48   5 
 28 Dave King                 12 Marion                 1:39.61   3 
 29 Torrin Lisi               11 Bath-Haverli           1:39.74   4 
 30 Kydani Chaparro           10 Franklin               1:40.13   3 
 31 Nic Buirch                 9 Marion                 1:40.56   4 
 32 Zach Curran               12 Williamson C           1:41.11   3 
 33 Lazarus Wallace           10 Bath-Haverli           1:41.22   4 
 34 Matt Upson                12 Wayne Centra           1:41.24   2 
 35 Sam Cook                  12 Lyons                  1:41.82   3 
 36 John Scahill              12 East Rochest           1:42.17   5 
 37 Tre Walters               12 Bath-Haverli           1:42.25   4 
 38 Dominic Guarglia          11 Hornell                1:43.60   4 
 39 Cole Gublo                11 Greece Odyss           1:43.77   3 
 40 Kelse Hoyte               12 Uprep Roches           1:44.42   7 
 41 Tristen Dietschler        12 Lyons                  1:45.22   5 
 42 Keyshawn Jones             9 Uprep Roches           1:45.55   5 
 43 Daniel Frisbee             9 Waterloo               1:46.10   5 
 44 Jesse Smith               11 Lyons                  1:46.20   6 
 45 Nate Smith                12 Marcus Whitm           1:46.24   5 
 46 Peter Goff                12 Honeoye Cent           1:46.62   4 
 47 Tyshawn Jones              9 Uprep Roches           1:46.91   5 
 48 Friend Olsen               9 Honeoye Cent           1:47.80   4 
 49 Breandan Mantz            10 Red Creek              1:47.83   4 
 50 Clark Angarano            11 Greece Olymp           1:47.97   5 
 51 Edgar Gonzalez            10 Franklin               1:49.05   4 
 52 Ben Kemnitzer             10 Hornell                1:49.10   5 
 53 Austin Niswonger          11 Lyons                  1:49.20   5 
 54 Travis Anstee             11 Lyons                  1:49.45   6 
 55 Odin Patanzo              11 Lyons                  1:50.20   4 
 56 Duvante Cora               9 Waterloo               1:51.01   6 
 57 Johnathan Argentieri      12 Hornell                1:51.17   5 
 58 Mike Rizzo                11 Red Jacket             1:51.30   4 
 59 Riley Rasmussen           10 South Seneca           1:51.76   6 
 60 Brett Watts               11 Marcus Whitm           1:53.12   6 
 61 Sam Atwater                9 Clyde-Savann           1:53.18   7 
 62 Angel Melendez            10 Greece Olymp           1:54.08   6 
 63 Micah Rice                11 Clyde-Savann           1:54.25   6 
 64 Michael Tette             12 Palmyra-Mace           1:54.38   6 
 65 Isiaha Lateer             10 South Seneca           1:56.07   6 
 66 Alex Watches              10 Bath-Haverli           1:56.51   6 
 67 Dan Abbot                 10 Clyde-Savann           1:56.87   7 
 68 Anthony Troiano           11 East Rochest           1:58.95   7 
 69 Jordan Murphy             11 Uprep Roches           1:59.54   3 
 70 Aaron Sells               10 North Rose-W           1:59.82   7 
 71 Mitchel Lewis             12 Hornell                2:00.00   7 
 72 Andrew Consler            10 Livonia                2:00.02   6 
 73 Jack Flanagan              9 East Rochest           2:00.86   6 
 74 David Kuehnert            10 Red Jacket             2:01.04   7 
 75 Spencer Lippert           10 Clyde-Savann           2:01.80   7 
 76 Andrew Hamblet            10 Clyde-Savann           2:09.90   7 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Everett Geiger            12 Caledonia-Mu           2:43.80   1 
  2 Wade Cone                 12 Hornell                2:46.26   1 
  3 Antjuan Scott             12 World of Inq           2:52.02   1 
  4 Matthew Faulkenberry      10 Livonia                2:52.36   1 
  5 Jake Vanderbroek          12 Honeoye Cent           2:52.57   1 
  6 Walter Schaertl           11 Red Jacket             2:52.65   1 
  7 Jordan Cash-Rawleigh      10 Bath-Haverli           2:53.33   1 
  8 Jacob Lorah               12 Marion                 2:54.01   1 
  9 Campbell Andersen         10 Batavia                2:54.28   1 
 10 Eric Dilaura              12 Batavia                2:54.71   1 
 11 Ben Eckler                 9 Palmyra-Mace           2:57.91   2 
 12 Xavier Anderson           11 World of Inq           2:59.64   1 
 13 Peter Goff                12 Honeoye Cent           3:05.93   2 
 14 Nick Liddle               12 Williamson C           3:06.04   2 
 15 Daniel Ferreri            11 Marion                 3:06.75   2 
 16 Joe Chiapperi             12 Aquinas Inst           3:08.07   2 
 17 Dylan Gaus                 9 Batavia                3:08.32   2 
 18 Cole Gublo                11 Greece Odyss           3:09.05   2 
 19 Michael Booth             10 Wayland-Coho           3:11.78   2 
 20 Shameeq Willis            11 World of Inq           3:12.35   2 
 21 Derek Sovie               12 North Rose-W           3:13.58   2 
 22 Daniel Frisbee             9 Waterloo               3:15.03   3 
 23 Erik Reiter               12 Greece Olymp           3:15.63   3 
 24 Connor Higbee             10 Marion                 3:16.47   3 
 25 Brian Bushnell            12 Red Creek              3:18.72   3 
 26 Pete VanHouten            10 Honeoye Cent           3:21.50   3 
 27 Devon Goodman              9 Clyde-Savann           3:22.60   3 
 28 Noshua Crymer             10 Red Creek              3:25.79   4 
 29 Preston Hilfiker           9 Newark Hs-Ny           3:26.28   4 
 30 Jeff Cantwell             10 Williamson C           3:27.87   3 
 31 Holden Nesbitt             9 Lyons                  3:30.58   3 
 32 Manjinder Brar            11 Greece Olymp           3:32.71   3 
 33 Mason Walker              10 Greece Odyss           3:36.37   4 
 34 Robert Ungar               9 Honeoye Cent           3:36.66   4 
 35 Lane Priest               11 Red Jacket             3:36.87   4 
 36 JD Grell                  10 Williamson C           3:37.80   4 
 37 Tom Bloss                 12 Williamson C           3:37.96   3 
 38 Matt Lauster              12 Lyons                  3:38.09   4 
 39 Ian Krager                 9 Red Jacket             3:39.53   4 
 40 Andrew Consler            10 Livonia                3:39.91   4 
 41 Tylar Smith               12 Marcus Whitm           3:40.80   4 
 42 Emmanuel Pimentel         10 World of Inq           3:42.25   2 
 43 Andrew Willard            10 Greece Odyss           3:44.31   3 
 44 Alex DeAndres             11 Red Creek              3:49.89   4 
 45 Gavin Hoy                  9 Marcus Whitm           4:07.00   4 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dominic Bushen            10 Aquinas Inst           4:55.04   1 
  2 Adrian Mazur              11 Northstar Ch           4:57.20   1 
  3 Louis Leone               11 Batavia                5:00.28   1 
  4 Jordan Cash-Rawleigh      10 Bath-Haverli           5:03.66   1 
  5 Mason Howard              12 Wayne Centra           5:09.23   1 
  6 Nick Callisher            11 Batavia                5:10.67   1 
  7 Jake Vanderbroek          12 Honeoye Cent           5:12.04   1 
  8 Jack Argento              12 East Rochest           5:12.63   1 
  9 Jacob Lorah               12 Marion                 5:13.98   1 
 10 Ricky Hughson             12 Palmyra-Mace           5:14.14   1 
 11 Zachary DeMay             10 East Rochest           5:16.32   1 
 12 Daniel Ferreri            11 Marion                 5:21.99   1 
 13 Tyler Jones                9 Williamson C           5:23.63   1 
 14 Mark Saile                12 Williamson C           5:26.94   1 
 15 Friend Olsen               9 Honeoye Cent           5:32.34   2 
 16 Ethan Dietschler           9 Lyons                  5:34.20   2 
 17 Gavin Bathgate             8 East Rochest           5:36.85   2 
 18 Aaron Stewart             10 Bath-Haverli           5:44.17   2 
 19 Brian Bushnell            12 Red Creek              5:46.55   2 
 20 Michael Booth             10 Wayland-Coho           5:47.07   2 
 21 Noshua Crymer             10 Red Creek              5:48.16   2 
 22 Hayden Ashley             12 Palmyra-Mace           5:48.57   2 
 23 Tyler Foster              11 Dansville              5:56.98   2 
 24 Pete VanHouten            10 Honeoye Cent           6:01.07   2 
 25 JD Grell                  10 Williamson C           6:06.98   2 
 26 Preston Hilfiker           9 Newark Hs-Ny           6:08.64   2 
 27 Jeff Cantwell             10 Williamson C           6:14.17   2 
 28 Tom Bloss                 12 Williamson C           6:18.05   2 
 29 Andrew Meiners            11 Greece Olymp           6:19.69   2 
 30 Tylar Smith               12 Marcus Whitm           6:21.55   2 
 31 Hamadi Mberwa             10 School Of Th           6:23.22   2 
 32 Kyle Vath                 12 Greece Olymp           6:43.52   2 
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Everett Geiger            12 Caledonia-Mu           9:52.78  
  2 Dawson Bathgate           11 East Rochest           9:59.94  
  3 Dominic Bushen            10 Aquinas Inst          10:28.22  
  4 Dillon Vandermortel        9 Newark Hs-Ny          10:29.04  
  5 Cal Jantzi                11 Batavia               10:57.57  
  6 Jordan Fluker             12 Batavia               11:15.40  
  7 Mark Saile                12 Williamson C          11:26.89  
  8 Tyler Jones                9 Williamson C          11:27.63  
  9 Gavin Bathgate             8 East Rochest          11:29.02  
 10 Ben Knowlton              11 Red Jacket            11:32.57  
 11 Zech Nower                10 Newark Hs-Ny          11:36.70  
 12 Ben Kemnitzer             10 Hornell               11:38.23  
 13 Aaron Stewart             10 Bath-Haverli          11:38.41  
 14 Dominic Guarglia          11 Hornell               11:39.50  
 15 Breandan Mantz            10 Red Creek             11:52.22  
 16 Tyler Foster              11 Dansville             12:16.60  
 17 Mike Rizzo                11 Red Jacket            12:22.52  
 18 Mitchel Lewis             12 Hornell               13:21.91  
 19 Kyle Vath                 12 Greece Olymp          13:50.61  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 David Curenton            12 Uprep Roches              8.29   1 
  2 Collin Farrell            11 Midlakes                  8.31   1 
  3 Warren Carter             11 Aquinas Inst              8.32   1 
  4 Danaus Seay               11 Franklin                  8.36   1 
  5 Aquil El-Amin             12 Uprep Roches              8.44   1 
  6 Rahim Smith               12 Uprep Roches              8.90   1 
  7 Zach Curran               12 Williamson C              9.26   1 
  8 Joe Massaro               11 Red Jacket                9.28   1 
  9 Lazavia Price             10 Batavia                   9.36   2 
 10 Charlie Dobbins           12 Lyons                     9.38   2 
 11 Jud Hershey               12 Honeoye Cent              9.54   2 
 12 Nate Marino               12 Hornell                   9.63   2 
 13 Tim Kennerson              9 Waterloo                  9.65   2 
 14 Hunter Mills              12 Livonia                   9.81   3 
 15 Jonah Franciosa           11 East Rochest             10.09   3 
 16 Andrew Fitzgerald         11 Williamson C             10.18   3 
 17 Charles Coley             11 Wayland-Coho             10.50   3 
 18 Brandon Adler             12 East Rochest             10.59   3 
 19 Tyler Adler               10 East Rochest             11.06   2 
 20 Ben Harrington            10 Wayne Centra             11.07   4 
 21 D.J. Kuepper              12 East Rochest             11.10   2 
 22 Tom Lapp                   9 South Seneca             11.23   4 
 23 Jack Bianchi              10 Greece Odyss             11.38   4 
 24 Jack Flanagan              9 East Rochest             11.82   3 
 25 Simeon Alverez            10 Greece Odyss             13.01   4 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Uprep Rochester  'A'                                1:40.96   1 
  2 Franklin  'B'                                       1:42.28   1 
  3 Aquinas Institute  'A'                              1:43.11   1 
  4 Batavia  'A'                                        1:43.23   1 
  5 Red Jacket  'A'                                     1:43.38   2 
  6 Honeoye Central  'A'                                1:43.39   2 
  7 World of Inquiry  'A'                               1:43.41   1 
  8 Lyons  'A'                                          1:45.22   2 
  9 Newark Hs-Ny  'A'                                   1:46.22   3 
 10 Palmyra-Macedon  'A'                                1:48.80   3 
 11 North Rose-Wolcott  'A'                             1:49.03   2 
 12 Wayne Central  'A'                                  1:49.08   2 
 13 Batavia  'B'                                        1:50.27   1 
 14 Newark Hs-Ny  'B'                                   1:50.54   3 
 15 Wayland-Cohocton  'A'                               1:51.04   2 
 16 Honeoye Central  'B'                                1:56.53   2 
 17 Wayland-Cohocton  'B'                               2:02.98   3 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Uprep Rochester  'A'                                3:37.06   1 
  2 Batavia  'A'                                        3:46.86   1 
  3 World of Inquiry  'A'                               3:48.37   1 
  4 East Rochester  'A'                                 3:49.49   1 
  5 Red Jacket  'A'                                     3:51.10   1 
  6 Bath-Haverling  'A'                                 4:00.08   2 
  7 Marion  'A'                                         4:00.35   2 
  8 Batavia  'B'                                        4:09.88   1 
  9 Livonia  'A'                                        4:09.98   1 
 10 South Seneca  'A'                                   4:21.37   2 
 11 Honeoye Central  'A'                                4:33.45   2 
 12 Williamson Central  'A'                             4:33.52   2 
 13 Lyons  'A'                                          4:40.85   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Palmyra-Macedon  'A'                                8:46.81  
  2 Newark Hs-Ny  'A'                                   9:23.52  
  3 Batavia  'A'                                        9:23.95  
  4 Aquinas Institute  'A'                              9:25.27  
  5 Hornell  'A'                                        9:39.92  
  6 Wayne Central  'A'                                  9:45.28  
  7 Waterloo  'A'                                       9:53.05  
  8 Honeoye Central  'A'                                9:59.93  
  9 East Rochester  'A'                                10:06.56  
 10 Williamson Central  'A'                            10:20.66  
 11 Lyons  'A'                                         10:21.21  
 12 Red Jacket  'A'                                    10:56.73  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alecs Burger              11 Red Creek              6-00.00  
  2 Ryan Garrett              10 Clyde-Savann          J6-00.00  
  3 David Curenton            12 Uprep Roches           5-10.00  
  4 Zion Ponder               10 School Of Th           5-08.00  
  5 Brandon Adler             12 East Rochest           5-06.00  
  6 Dylan Wohlschegel         11 Honeoye Cent           5-04.00  
  7 Elijah Mannigualt         10 Uprep Roches           5-02.00  
  7 Jacob Yare                10 Aquinas Inst           5-02.00  
  7 Richard Heintzelman       11 Wayne Centra           5-02.00  
  7 Alex Vandermolen          11 Palmyra-Mace           5-02.00  
  7 Ricky Hughson             12 Palmyra-Mace           5-02.00  
 12 Jud Hershey               12 Honeoye Cent           5-00.00  
 12 Collin Farrell            11 Midlakes               5-00.00  
 12 Tyler Gaus                11 Batavia                5-00.00  
 15 Jeffrey Semple             9 Greece Olymp           4-09.00  
 15 Nick Callisher            11 Batavia                4-09.00  
 15 Evan McEwan               11 Batavia                4-09.00  
 15 Sean Sheets               11 Red Jacket             4-09.00  
 15 Sentrail Ghraham-Gibson    9 Uprep Roches           4-09.00  
 20 Johnathan Argentieri      12 Hornell                4-06.00  
 20 Christopher Spraggins     10 Greece Olymp           4-06.00  
 20 Zach Erickson             11 Honeoye Cent           4-06.00  
 20 Alfredo Aponte             9 School Of Th           4-06.00  
 24 Andrew Maniace            12 Batavia                4-03.00  
 25 Michael Hughes            11 Batavia                4-00.00  
 -- Frank Cruz                 9 School Of Th                NH  
 -- Peter Goff                12 Honeoye Cent                NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joshua Allen              12 School Of Th          21-09.75  
  2 Justin Butler             12 Uprep Roches          20-02.50  
  3 Jaysen Wylie              11 Batavia               19-03.25  
  4 Ahdeosun Aiken            10 Batavia               18-06.25  
  5 Jonah Franciosa           11 East Rochest          17-09.75  
  5 Jack Bates                12 Bath-Haverli          17-09.75  
  7 Justus Lucas              11 School Of Th          17-09.00  
  8 Enzo Amati                11 East Rochest          17-08.75  
  9 Anthony Surace            12 Palmyra-Mace          17-06.00  
  9 Brian Manciocchi          12 Honeoye Cent          17-06.00  
 11 Grant Gerlock             12 Red Jacket            17-05.50  
 12 Travis Mannix             12 Palmyra-Mace          16-11.50  
 12 Sentrail Ghraham-Gibson    9 Uprep Roches          16-11.50  
 12 Keith Rizzo               11 Red Jacket            16-11.50  
 15 Dylan Wohlschegel         11 Honeoye Cent          16-09.00  
 16 Steven Gillespie          10 Red Creek             16-05.50  
 17 Hakeem Shorter            11 Newark Hs-Ny          16-05.00  
 18 Jacob Gifford             11 Lyons                 16-03.75  
 19 Darren Delgado-Harris     12 Uprep Roches          16-03.50  
 20 Chris Begy                12 Aquinas Inst          16-00.75  
 21 Jacob Smith               11 Sodus Centra          15-10.75  
 22 Devin Anglin              11 Newark Hs-Ny          15-09.00  
 22 Marc Piccolo              11 Greece Olymp          15-09.00  
 24 Jonas Ivanoc              12 Palmyra-Mace          15-08.75  
 25 Jaxon Fordham             12 Palmyra-Mace          15-08.50  
 26 Jack Bianchi              10 Greece Odyss          15-07.75  
 27 Jason Page                10 Wayland-Coho          15-07.25  
 28 Memphis Lohnes             8 Marcus Whitm          15-06.75  
 29 Greg Marullo               9 Sodus Centra          15-06.50  
 29 Jordan Day                10 Greece Olymp          15-06.50  
 31 Grant Howard              12 Newark Hs-Ny          15-06.00  
 32 Matthew Wyatt             10 Red Creek             15-05.75  
 33 Daekwon Myers              9 Newark Hs-Ny          15-05.50  
 34 Ricky Hughson             12 Palmyra-Mace          15-04.75  
 35 Alecs Burger              11 Red Creek             15-04.50  
 36 Jayden Cintron             9 Newark Hs-Ny          15-03.50  
 37 Naz James                 10 World of Inq          15-02.75  
 38 D'Andre Snow              10 School Of Th          15-00.75  
 38 Derek Rice Porter          9 Waterloo              15-00.75  
 40 Andrew Wainwright         11 Greece Olymp          14-10.50  
 41 Riley Rasmussen           10 South Seneca          14-10.00  
 42 Brett Watts               11 Marcus Whitm          14-05.25  
 43 Christian Knudsen         10 Dansville             14-03.25  
 44 Matt Gately               12 Palmyra-Mace          14-00.50  
 45 Nate Smith                12 Marcus Whitm          13-09.50  
 46 Frank Cruz                 9 School Of Th          13-06.00  
 47 Jordan Babcock            10 Dansville             12-09.50  
 48 Torrin Lisi               11 Bath-Haverli          12-08.00  
 49 Leif weber                12 South Seneca          11-08.00  
 50 Jalen Corbett             10 Waterloo               9-05.75  
 -- Sam Missall               12 Honeoye Cent              FOUL  
 -- Michael Booth             10 Wayland-Coho              FOUL  
 -- Juan Laporte Jr.          10 World of Inq              FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Allesandro Tuttobene      12 Aquinas Inst          43-07.00  
  2 Devon Koepp               12 Batavia               43-04.00  
  3 Anthony Ray                9 Batavia               40-11.00  
  3 Keyon Davis               12 Uprep Roches          40-11.00  
  5 Nicholas Velte            12 Aquinas Inst          40-06.00  
  6 Gunner Rapone             12 Batavia               38-11.50  
  7 Dylan Lashure             12 Batavia               38-05.00  
  8 Nathan Pearce             10 Palmyra-Mace          37-08.50  
  9 Joe Fulmore               12 Aquinas Inst          37-04.00  
 10 Stephen Otis              12 Greece Olymp          37-03.50  
 11 Zach Roegiers             12 Marion                37-00.25  
 12 Collin Farrell            11 Midlakes              36-11.00  
 13 Elijah Postlehwaite       12 Wayne Centra          36-08.50  
 14 Jarred Lowell             12 World of Inq          35-03.00  
 14 D.J. Kuepper              12 East Rochest          35-03.00  
 16 John D'Archangelo         11 Honeoye Cent          35-00.00  
 17 Charles Coley             11 Wayland-Coho          34-09.00  
 18 Louis Voss                12 Palmyra-Mace          34-07.50  
 19 Marc Piccolo              11 Greece Olymp          33-08.00  
 20 Kerwin Rodgers            11 Franklin              33-07.50  
 21 Devin Anderson            11 Dansville             33-07.00  
 22 Clayton Gorski            11 Batavia               33-06.00  
 23 Jake Verkey                9 Newark Hs-Ny          32-07.00  
 24 Justin Villnave           12 Williamson C          32-05.00  
 25 Jason Wise                11 Greece Olymp          32-03.50  
 26 Juan Benito               12 Red Jacket            32-01.50  
 27 Jason Williams            10 Greece Olymp          32-01.00  
 28 Joe Oriel                 11 Greece Olymp          32-00.25  
 29 Michael Schuster          12 East Rochest          31-09.50  
 30 Caleb Beeley              11 Honeoye Cent          31-07.50  
 31 Duncan Bastedo            11 Clyde-Savann          31-07.00  
 31 James Gantz               12 Waterloo              31-07.00  
 33 Jimmy Gill                10 Clyde-Savann          31-06.00  
 34 Gabe Chappell             10 Dansville             31-05.00  
 35 Bryce Kennedy             11 Wayland-Coho          31-04.00  
 36 Adam Lennon               11 Palmyra-Mace          31-02.00  
 37 Brock Broniman            12 Honeoye Cent          31-01.50  
 38 Jacob Robinson            12 Greece Olymp          30-10.50  
 39 Andrew Hazelton           12 Aquinas Inst          30-10.00  
 40 Danny Heckman             11 Palmyra-Mace          30-09.50  
 41 Kyle Presti               12 Wayland-Coho          30-08.75  
 42 Anthony Kanaval           11 Dansville             30-05.25  
 43 Mike Dapolito             10 Clyde-Savann          30-05.00  
 44 Nathan Hawkins            11 Northstar Ch          30-04.50  
 45 Walter Schaertl           11 Red Jacket            30-04.00  
 46 Collin Waldron            11 Livonia               30-03.00  
 47 Zack Monte                10 Clyde-Savann          30-00.50  
 48 Rashaad Mcknight          12 Franklin              29-08.75  
 49 Andrew Baylor             12 Waterloo              29-05.00  
 50 Cory White                11 Clyde-Savann          29-03.50  
 51 Gabriel Castro            11 Northstar Ch          29-03.00  
 52 Caleb Johnson             10 Dansville             29-01.00  
 53 Oscar Fontanez             9 Newark Hs-Ny          29-00.25  
 54 Derek Sovie               12 North Rose-W          28-08.50  
 55 Allen Lu                  11 Aquinas Inst          28-07.50  
 56 Matthew Daudelin           9 East Rochest          28-05.00  
 56 Chris Perchitti            9 Waterloo              28-05.00  
 56 Devin Anglin              11 Newark Hs-Ny          28-05.00  
 59 Jarell Green              10 World of Inq          28-04.50  
 59 Zack Smith                11 South Seneca          28-04.50  
 61 Carter Napolean            9 Red Jacket            28-02.00  
 62 Raymond Williams          10 Clyde-Savann          27-07.50  
 63 Ishmeal Henderson         10 Uprep Roches          27-05.50  
 63 Robert Ungar               9 Honeoye Cent          27-05.50  
 65 Andrew Taylor             12 Honeoye Cent          27-05.00  
 66 Tommy Kikkert             12 Marcus Whitm          26-00.50  
 67 Noah Blank                10 Livonia               25-02.00  
 68 Skyler Harper             11 North Rose-W          24-09.50  
 69 Jamie Baldwin              9 Uprep Roches          24-03.25  
 70 Jeffrey LeBar             12 Dansville             24-00.00  
 70 Sam Munroe                11 Palmyra-Mace          24-00.00  
 72 Evan Baldwin               9 Uprep Roches          23-08.50  
 73 Austin Zimmerman           9 Clyde-Savann          23-07.50  
 74 Braeden Perot             10 Marcus Whitm          21-05.00  
 75 Nolan Huling              10 Waterloo              21-03.00  
 76 Henry Graner               9 Bath-Haverli          20-09.50