Yen Timing Services      HY-TEK's Meet Manager 12/30/2014 10:36 PM
                          Houghton Invit - 12/30/2014                          
                                                         
                               Houghton College                                
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Abby Frank                10 Penfield                  7.37  10  10   
  2 Travasia Singletary        9 Aquinas Inst              7.44  10   8   
  3 Ashley Brown              11 Wilson Magne              7.61  10   6   
  4 Brianna Randolph          10 Gates-Chili               7.74   9   5    7.734
  5 Haley Brust               12 Hilton                    7.74   9   4    7.739
  6 Ky'Hanti Smith-Brown       9 School Of Th              7.75  10   3    7.744
  7 Satin Holmes              11 Wilson Magne              7.75   9   2    7.749
  8 Kate Nagel                12 Byron-Bergen              7.77   9   1    7.762
  9 Jah-Nease McCullough      12 School Of Th              7.77   9  7.769
 10 Kathryn Yoder             12 Amherst                   7.79  10 
 11 Anai Clark                12 Mount Saint               7.80   8 
 12 Tae'lor Jackson           11 Mercy                     7.84   8  7.831
 13 Alexandria Rose           10 Gates-Chili               7.84   9  7.834
 14 Ahjiana Johnson           11 Sodus Centra              7.85   5 
 15 Meghan Crowfoot           10 Canandaigua               7.86   8  7.856
 16 Tyjah Love                 8 Wilson Magne              7.86  10  7.859
 17 Jenna Belden               9 Warsaw                    7.86   6  7.860
 18 Amanda Vogt               10 Webster Schr              7.87   8 
 19 Amaya Morrow               9 Hilton                    7.88   8 
 20 Adama Donzo               11 Rush-Henriet              7.89   9 
 21 Nayilah Williams          10 Fairport                  7.90   7 
 22 Paula Heymann             11 Webster Schr              7.91   7  7.906
 23 De'Zhaire Bennett         12 Irondequoit               7.91   9  7.907
 24 Sophia Dinehart            9 Batavia                   7.91   8  7.910
 25 Jaelyn Morgan              9 Marion                    7.94   7 
 26 Bryce Felton              11 Rush-Henriet              7.96   7  7.951
 27 Catherine Flugel          11 Mercy                     7.96   6  7.958
 28 Aeriana Porchea           12 East Hs-Roch              7.96   7  7.960
 29 Rebecca Glenn             11 Fairport                  7.98   7 
 30 Samoya Ricketts           12 Greece Olymp              8.01   7  8.008
 31 Jamellah Craven           12 School Of Th              8.01  10  8.009
 32 Rosemary Flumerfeldt      12 Notre Dame-B              8.02   5 
 33 Morgan Femiano            10 Greece Arcad              8.05   6 
 34 Aubrianna Lantrip         11 Midlakes                  8.07   6  8.063
 35 Makayla Armstrong          9 Batavia                   8.07   7  8.070
 36 Indya Richards             8 Gates-Chili               8.09   1  8.084
 37 Molly Kase                12 Brighton                  8.09   6  8.087
 38 Shelby Hutton             11 Palmyra-Mace              8.12   4 
 39 Samantha Carro            12 Canandaigua               8.13   8  8.127
 40 Daysha Harris             12 Wilson Magne              8.13  10  8.129
 41 Brandi Leslie             10 Aquinas Inst              8.15   8 
 42 Azure Pitts               10 West Seneca               8.17   5 
 43 Marchelle Brooks          12 Williamsvill              8.28   4 
 44 Phyllicia Whitfield       10 Sweet Home                8.29   5 
 45 Essence Polland           10 Greece Arcad              8.30   5 
 46 Jessica Moody             11 Brockport                 8.33   4  8.322
 47 Melody Hancock            12 Penfield                  8.33   6  8.329
 48 Megan Matusiak             9 West Seneca               8.34   4  8.333
 49 Emily Friend              10 LeRoy                     8.34   4  8.338
 50 El'excia Allen            10 Mount Saint               8.35   4 
 51 Anaujah Nelson            10 Greece Olymp              8.41   6 
 52 Sarah Battaglia           12 Williamsvill              8.57   3 
 53 Tori Keenan               11 Brockport                 8.59   3 
 54 Abigail Bleier            12 Notre Dame-B              8.63   3 
 55 Sophia Sedki              10 Sweet Home                8.69   2 
 56 Sabrina Anderson          11 East Rochest              8.85   3 
 57 Maria Voss                 9 Palmyra-Mace              8.86   2 
 58 Allison Rigg              10 North Rose-W              9.10   2 
 59 Meghan Cole               12 Waterloo                  9.22   1 
 60 Jessica Meyer             12 Bishop Kearn              9.78   1 
 61 Jacqueline Giacovelli      9 Bishop Kearn              9.91   1 
 
Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Justina Sanders-Schifano  12 Sodus Centra             41.45  10  10   
  2 Travasia Singletary        9 Aquinas Inst             42.78  10   8   
  3 Emem Ikpot                12 Mercy                    43.46  10   6   
  4 Madison Walker            11 Hilton                   43.58  10   5   
  5 Clarissa Henry            12 School Of Th             43.93  10   4   
  6 Jordynn Barnnart          12 Greece Arcad             43.95  10   3   
  7 Ayana Bursie              10 Cheektowaga              44.02   7   2   
  8 Kathryn Yoder             12 Amherst                  44.12   9   1   
  9 Sarah Giancursio          11 Penfield                 44.23  10 
 10 Kiaya Franklin             9 Batavia                  44.38   9 
 11 Darien Hooker             11 Canisteo-Gre             44.60   9 
 12 Claire Zickl               9 Batavia                  44.69   8 
 13 Jessie Hammers            11 Wayland-Coho             44.82  10 
 14 Julia Hare                11 Brockport                44.89   8 
 15 Tiana Kerr                11 Williamsvill             45.12   8 
 16 Brittaney Hunter          10 School Of Th             45.29   6 
 17 Courtney Schojan          12 Wayne Centra             45.33   9 
 18 Julia Flocco              11 Fairport                 45.34   7 
 19 Briana Bromley             8 Batavia                  45.62   6 
 20 Meghan Crowfoot           10 Canandaigua              45.69   7 
 21 Jade Hendricks - Jones     9 Hilton                   45.71   6 
 22 Marissa Dispenza          12 Batavia                  45.72   9 
 23 Kate Nagel                12 Byron-Bergen             45.76   9 
 24 Hollee Graham             10 Palmyra-Mace             46.04   8 
 25 Catherine Flugel          11 Mercy                    46.06   6 
 26 Timieya Guilford          12 School Of Th             46.10   8 
 27 Alexandria Rose           10 Gates-Chili              46.12   7 
 28 Taylor Atkins-Lewis        9 Fairport                 46.44   7 
 29 Samoya Ricketts           12 Greece Olymp             46.53   7 
 30 Anna Flaitz                9 Hornell                  46.84   5 
 31 Nejia Spencer             10 Canandaigua              46.88   6 
 32 Jamie Boyer               11 West Seneca              46.92   9 
 33 Shelby Hutton             11 Palmyra-Mace             46.98   6 
 34 Samantha Spampinato       11 Rush-Henriet             47.05   5 
 35 Makaila Newland           12 Rush-Henriet             47.15   5 
 36 Jah-Nease McCullough      12 School Of Th             47.18   8 
 37 MaryGrace Downey          10 Mount Saint              47.19   5 
 38 Amanda Vogt               10 Webster Schr             47.30   5 
 39 Katrina McCollum          12 Williamsvill             47.57   8 
 40 Brandi Leslie             10 Aquinas Inst             47.90   6 
 41 Janie Potts                9 Pittsford Su             48.12   5 
 42 Justine Willard           11 Gananda                  48.24   3 
 43 Karina Soto               10 Waterloo                 48.42   4 
 44 Sarah Warriner            12 Bath-Haverli             48.46   5 
 45 Cristina Scheffer         12 Brockport                48.47   4 
 46 Anai Clark                12 Mount Saint              48.53   3 
 47 Kaira Donnan               9 Gananda                  48.98   4 
 48 Emily Friend              10 LeRoy                    49.12   4 
 49 Sunny Guyette              9 Greece Olymp             49.45   1 
 50 Lilly Williams             9 Pittsford Su             49.51   3 
 51 X'Zayvianna Johnson        9 Red Jacket               49.52   4 
 52 Brianna Allen              9 Marion                   49.68   3 
 53 Jordan Cunningham         10 Gananda                  50.22   3 
 54 Kaitlin Derleth           10 Waterloo                 50.35   3 
 55 Marisa Matusiak           10 West Seneca              50.63   3 
 56 Alexis Carson             10 North Rose-W             50.97   2 
 57 Abigail Bleier            12 Notre Dame-B             51.15   2 
 58 Lauren Edsen               8 Red Jacket               51.83   2 
 59 Daihlia Beckford          11 East Hs-Roch             52.77   1 
 60 Alysa Cox                 11 Dansville                52.78   1 
 61 Hailey Rossi               8 Marcus Whitm             52.90   3 
 62 Sabrina Anderson          11 East Rochest             53.10   2 
 63 Karissa Michel             9 LeRoy                    54.90   1 
 64 Anna Wilson               10 Sweet Home               55.23   1 
 65 Ellie Schwarz              9 Marcus Whitm             55.49   2 
 66 Anna Kabel                 9 Notre Dame-B             56.62   1 
 67 Jyl Russotti               9 Bishop Kearn           1:00.20   1 
 
Girls 600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Britney Swarthout         12 Penfield               1:41.03   8  10   
  2 Madison Lewis             11 Wayland-Coho           1:46.59   8   8   
  3 Grace Maggio              12 Mercy                  1:48.24   7   6   
  4 Colleen Miller            12 Webster Schr           1:48.30   8   5   
  5 Grace Dunnigan            11 Pittsford Su           1:50.03   7   4   
  6 Nicole Amatore            11 Brockport              1:50.08   6   3   
  7 Haley Sheehan             11 Amherst                1:50.54   6   2   
  8 Victoria Lazarov          12 Williamsvill           1:50.68   8   1   
  9 Sinead Sargeant            9 Fairport               1:51.30   7 
 10 Rachel Joachimi           11 Mount Saint            1:51.38   8 
 11 Leanne Glaub              12 West Seneca            1:51.77   7 
 12 Rebecca Canale            12 Batavia                1:52.09   7 
 13 Loryn Bucci               12 Fairport               1:52.43   7 
 14 Shannon Page              12 Hilton                 1:52.49   8 
 15 Emily Vandereems          11 Canandaigua            1:53.02   5 
 16 Norah Arnold              11 Hilton                 1:53.19   7 
 17 Claire Gilmore            12 Fairport               1:53.29   6 
 18 Gabie Loren               12 Rush-Henriet           1:54.62   5 
 19 Meghan Domroes             8 Penfield               1:55.19   6 
 20 Kennedy Walters           11 Webster Schr           1:55.35   3 
 21 Monique Hanna             12 Aquinas Inst           1:56.80   6 
 22 Sarah Cannon              11 Rush-Henriet           1:56.87   6 
 23 Samantha Miller           11 Dansville              1:57.29   4 
 24 Emily Wagner              12 Batavia                1:58.13   5 
 25 Hayley Bronk               8 Mercy                  1:58.48   5 
 26 Lexi Bailey               11 Marion                 1:58.77   4 
 27 Ayana West                 9 Sweet Home             1:58.88   3 
 28 ryann Merritt             12 Mount Saint            1:59.42   4 
 29 Kambree Calkins            8 Bath-Haverli           2:00.06   4 
 30 Chloe Hurrell              9 Williamsvill           2:00.25   5 
 31 Savannah Williamson       11 LeRoy                  2:00.47   3 
 32 Maria Voss                 9 Palmyra-Mace           2:00.48   4 
 33 Kaira Donnan               9 Gananda                2:01.47   5 
 34 Morgan West               11 Marion                 2:01.63   5 
 35 Bethany Van Pelt          11 East Rochest           2:01.99   8 
 36 Elizabeth Friden          12 Pittsford Me           2:02.05   3 
 37 Jaime Kurmis              11 East Rochest           2:04.13   6 
 38 Hailey Rossi               8 Marcus Whitm           2:04.63   3 
 39 Zoe-Dai Ferraro-Pedraza    9 Bishop Kearn           2:05.22   3 
 40 Corinne Brath              9 Sweet Home             2:06.80   2 
 41 Nicole Seifert            10 West Seneca            2:11.68   2 
 42 Julia Robinson             9 Hornell                2:12.71   2 
 43 Ellie Schwarz              9 Marcus Whitm           2:13.35   2 
 44 Elizabeth Maslyn           9 Red Jacket             2:14.89   1 
 45 Carolyn Blake             10 School Of Th           2:16.06   2 
 46 Zy'erra Harris            11 School Of Th           2:25.61   1 
 47 Sammie Kean                9 Red Jacket             2:47.41   1 
 -- McKenna Cone               8 LeRoy                      DNF   3 
 
Girls 1000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Meghan Curtin             11 Wayland-Coho           3:08.02   4  10   
  2 Kimberly Forhd            11 Mount Saint            3:10.61   3   8   
  3 Mary Visca                12 Pittsford Su           3:12.50   4   6   
  4 Megan Sedita              11 Penfield               3:14.23   4   5   
  5 Naomi Wistner              8 Williamsvill           3:14.49   4   4   
  6 Becca Schwan              12 LeRoy                  3:15.31   4   3   
  7 Kaylee Cassidy            12 Batavia                3:19.37   3   2   
  8 Abby Bourcy               12 Penfield               3:20.43   4   1   
  9 Christian Conner          12 Fairport               3:23.68   4 
 10 Marissa Saber             11 Mount Saint            3:24.90   3 
 11 Erin Graham               11 Palmyra-Mace           3:25.82   3 
 12 Cameron Mackenzie          9 Penfield               3:26.30   3 
 13 Emma Weber                10 Mercy                  3:26.47   3 
 14 Adrianna VanCuyck         11 Wayne Centra           3:27.03   4 
 15 Samantha Walker           12 Byron-Bergen           3:27.54   3 
 16 Lianna Liu                11 Greece Arcad           3:27.66   2 
 17 Abby Baerwaldt            10 Rush-Henriet           3:27.69   3 
 18 Meredith Morse            10 Pittsford Su           3:27.96   2 
 19 Natalie Hansen             9 Penfield               3:28.09   4 
 20 Anna Warner               12 Notre Dame-B           3:29.25   2 
 21 Rebecca Canale            12 Batavia                3:29.48   2 
 22 Amanda Zeccola            12 Pittsford Me           3:29.70   3 
 23 Julia Wiseman             12 Webster Schr           3:31.10   4 
 24 Danielle Falkenstein      11 Brockport              3:31.18   2 
 25 Madison Baird              9 Williamsvill           3:32.24   1 
 26 Lexi Bailey               11 Marion                 3:33.16   2 
 27 Kelsie Canessa            10 Webster Schr           3:33.27   4 
 28 Kristen Jones             12 Palmyra-Mace           3:34.63   3 
 29 Sarah Finzer              12 Wayne Centra           3:35.71   3 
 30 Erin Kesel                12 Canandaigua            3:39.87   2 
 31 Amelia Stash              12 Marcus Whitm           3:41.12   2 
 32 Jill Bennett              11 Gates-Chili            3:42.07   1 
 33 Jaime Kurmis              11 East Rochest           3:43.70   2 
 34 Morgan West               11 Marion                 3:44.71   2 
 35 Laura Huff                11 Mercy                  3:45.20   2 
 36 Savanah Murray            10 West Seneca            3:49.74   1 
 37 Ruth Riggie                9 Mount Saint            3:53.53   1 
 38 Sennett Turner             7 Waterloo               3:55.07   1 
 39 Elizabeth Maslyn           9 Red Jacket             3:57.29   1 
 40 Brooke Van Slyke          10 Sweet Home             3:58.45   1 
 41 Jessie King               10 LeRoy                  3:59.18   2 
 42 Grace Vangorder           10 Canandaigua            3:59.49   1 
 43 Carleigh Wallace          10 Bishop Kearn           4:01.11   1 
 44 Olivia Pignatora           7 Sweet Home             4:24.53   1 
 -- Elyse Barkstrom           10 Pittsford Me               DNF   3 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Meghan Curtin             11 Wayland-Coho           4:55.27   2  10   
  2 Autumn Albrecht           12 Brockport              4:56.47   2   8   
  3 Alex Cooper               12 Rush-Henriet           4:57.89   2   6   
  4 Becca Schwan              12 LeRoy                  5:15.87   2   5   
  5 Shannon Oberst            10 Brighton               5:17.04   2   4   
  6 Shannon Horan             12 Fairport               5:18.95   2   3   
  7 Clancy Rheude              8 Canandaigua            5:20.07   2   2   
  8 Kelsie Canessa            10 Webster Schr           5:20.55   2   1   
  9 Sage Daughton             11 Penfield               5:21.84   2 
 10 Elena Mantilla             8 Penfield               5:25.57   2 
 11 Alyssa Kalen              11 Hilton                 5:26.05   2 
 12 Lianna Liu                11 Greece Arcad           5:26.35   2 
 13 Bailey Pierce              9 Rush-Henriet           5:27.85   2 
 14 Michaela Meissner         12 Fairport               5:28.01   2 
 15 Kaylee Cassidy            12 Batavia                5:28.30   2 
 16 McKenzie Angus            11 Penfield               5:30.99   2 
 17 Samantha Walker           12 Byron-Bergen           5:31.26   2 
 18 Reagan Gillooly            8 Penfield               5:32.59   2 
 19 Emily Radford             12 Holley Centr           5:32.72   1 
 20 Mickey Knapp               8 Aquinas Inst           5:33.07   2 
 21 Madison Stellrecht        12 Warsaw                 5:39.14   1 
 22 Madison Baird              9 Williamsvill           5:39.84   1 
 23 Molly Falkenstein          9 Brockport              5:41.16   1 
 24 Mackenzie Hulme           12 Canandaigua            5:42.22   1 
 25 Angie Parrizzi             9 Sweet Home             5:43.40   1 
 26 Michaela Austin           12 Byron-Bergen           5:47.40   1 
 27 Jill Bennett              11 Gates-Chili            5:47.59   1 
 28 Elizabeth Ramsey           8 Webster Schr           5:50.23   1 
 29 Sarah Pawlowski           11 Williamsvill           5:51.74   1 
 30 Amanda Andrews             8 Sweet Home             6:01.47   1 
 31 Emily Wagner              12 Batavia                6:03.95   1 
 32 Emily Dauer               10 West Seneca            6:04.92   1 
 33 Mia Callahan              10 Sodus Centra           6:08.49   1 
 34 Audrey Huff                7 Mercy                  6:09.49   1 
 35 Stephanie Knudsen          9 Dansville              6:11.58   1 
 36 Ava Roncone                9 Pittsford Me           6:22.01   1 
 37 Katie Cody                 9 Red Jacket             6:38.10   1 
 38 Brianna Moon              10 North Rose-W           6:41.79   1 
 
Girls 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emily Scheck              10 Webster Schr          10:41.35   2  10   
  2 Siobhan Quinn             12 Rush-Henriet          10:58.28   2   8   
  3 Claire Miller             11 Penfield              11:02.31   2   6   
  4 Kennedy Copeland          12 Williamsvill          11:03.08   2   5   
  5 Audrey Button             12 Marcus Whitm          11:10.78   2   4   
  6 Katie Cobos                8 Canandaigua           11:14.33   2   3   
  7 Anna Warner               12 Notre Dame-B          11:14.94   2   2   
  8 Annmarie Gruttadauro       9 Brockport             11:32.79   2   1   
  9 Haley Riorden              8 Rush-Henriet          11:34.29   2 
 10 Mary Kunigan              12 Hilton                11:35.09   2 
 11 McKenzie Angus            11 Penfield              11:37.20   2 
 12 Jordan Hurlbut            11 Palmyra-Mace          11:38.05   2 
 13 Tory Fahrenholz           11 Penfield              11:45.41   2 
 14 Courtney Page              9 Waterloo              12:00.84   2 
 15 Shannon Oberst            10 Brighton              12:01.17   2 
 16 Joanna O'Sullivan         10 Aquinas Inst          12:07.66   1 
 17 Savoy Curry               12 Brockport             12:08.05   1 
 18 Elizabeth Ramsey           8 Webster Schr          12:17.57   2 
 19 Amanda Canfield           12 Greece Arcad          12:20.49   1 
 20 Meaghan Trevor             8 Mercy                 12:21.29   1 
 21 Riley Corey                8 Waterloo              12:25.72   1 
 22 Samantha Miller           11 Dansville             12:50.36   1 
 23 Jessica Carter             7 Sweet Home            12:50.83   1 
 24 Sarah Pawlowski           11 Williamsvill          13:04.88   1 
 25 Hannah Finkney             8 Batavia               13:09.07   1 
 26 McKenna Cone               8 LeRoy                 13:21.16   1 
 27 Alexa Billingslea         12 West Seneca           13:27.21   1 
 28 Stephanie Knudsen          9 Dansville             13:46.12   1 
 -- Avery Whitely              9 Pittsford Me               DNF   2 
 -- Savannah Williamson       11 LeRoy                      DNF   1 
 
Girls 55 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Samantha Carro            12 Canandaigua               8.73   7  10   
  2 Alana Morrow              11 Mercy                     8.74   7   8   
  3 Zamaya Smith              12 School Of Th              8.94   7   6   
  4 Marissa Dispenza          12 Batavia                   9.14   7   5   
  5 Ellie Ramirez             11 Rush-Henriet              9.37   6   4   
  6 Harper Stewart            12 Penfield                  9.45   7   3   
  7 Darien Hooker             11 Canisteo-Gre              9.52   6   2   
  8 Melody Hancock            12 Penfield                  9.77   6   1   
  9 Adeline Runkle            12 Wayne Centra              9.79   4 
 10 Rosemary Flumerfeldt      12 Notre Dame-B              9.85   5 
 11 Molly Kase                12 Brighton                  9.86   6 
 12 Isabel Moll               10 Fairport                  9.90   6 
 13 Emily Wade                11 Mercy                     9.93   7 
 14 Sarah Cook                11 Mercy                     9.97   5 
 15 Sarah Pirnie              12 Hilton                    9.98   6 
 16 Kelly Statskey            11 Rush-Henriet              9.99   4 
 17 Leah Whiteman             11 Dansville                10.10   5 
 18 Olivia Bockrath            9 Fairport                 10.14   5 
 19 Brianna Allen              9 Marion                   10.17   6 
 20 Eboni Jackson             11 Penfield                 10.21   6 
 21 Gina Battaglia            11 Williamsvill             10.26   5 
 22 Elizabeth Yung            11 Greece Arcad             10.32   4 
 23 Alana Puma                11 Batavia                  10.34   5 
 24 Karina Soto               10 Waterloo                 10.39   3 
 25 X'Zayvianna Johnson        9 Red Jacket               10.47   3 
 26 Antoinette Weatherspoon   12 Cheektowaga              10.50   4 
 27 Veronica Barnes           11 Brockport                10.52   4 
 28 Jordan Hare               11 Brockport                10.56   4 
 29 Marcael Davis             12 Cheektowaga              10.57   4 
 30 Katie Gold                12 Pittsford Me             10.64   1 
 31 Ahjiana Johnson           11 Sodus Centra             10.66   3 
 32 Victoria Lazarov          12 Williamsvill             10.69   4 
 33 Amaya Morrow               9 Hilton                   10.74   3 
 34 Amy Tichacek              10 Gananda                  10.76   2 
 35 Sydney Frelier            11 Webster Schr             10.83   3 
 36 Carly Trine               12 North Rose-W             11.17   2 
 37 Audrie Prusinowski        11 Marcus Whitm             11.22   2 
 38 Kelly Williams             9 Marion                   11.30   3 
 38 Lauren Edsen               8 Red Jacket               11.30   1 
 40 Victoria Cramp            11 Hornell                  11.57   1 
 41 Hannah Pendleton          10 North Rose-W             11.58   5 
 42 Elena Santo               12 Greece Olymp             11.60   2 
 43 Jyl Russotti               9 Bishop Kearn             11.66   2 
 44 Ellie Schwarz              9 Marcus Whitm             11.78   2 
 45 Adrianna Vasquez          10 Palmyra-Mace             11.80   2 
 46 Summer Grandinetti         8 West Seneca              12.49   1 
 47 Hailey Maddex             10 West Seneca              12.61   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Penfield  'A'                                       1:50.30   4  10   
  2 Mercy  'A'                                          1:52.24   4   8   
  3 Batavia  'A'                                        1:53.04   3   6   
  4 Webster Schroeder  'A'                              1:53.66   4   5   
  5 Wilson Magnet  'A'                                  1:54.17   4   4   
  6 Rush-Henrietta  'A'                                 1:54.50   3   3   
  7 Gates-Chili  'A'                                    1:55.03   4   2   
  8 Brockport  'A'                                      1:56.19   2   1   
  9 Wayland-Cohocton  'A'                               1:56.26   4 
 10 Pittsford Sutherland  'A'                           1:56.49   3 
 11 Hilton  'A'                                         1:56.88   4 
 12 West Seneca East  'A'                               1:57.44   3 
 13 Mount Saint Mary Aca  'A'                           1:59.30   2 
 14 Wayne Central  'A'                                  1:59.42   3 
 15 Greece Olympia  'A'                                 1:59.76   2 
 16 School Of The Arts  'B'                             1:59.82   4 
 17 Pittsford Mendon  'A'                               2:02.22   2 
 18 Palmyra-Macedon  'A'                                2:02.48   2 
 19 Williamsville North  'A'                            2:02.54   3 
 20 Gananda  'A'                                        2:03.04   2 
 21 Sweet Home  'A'                                     2:06.57   1 
 22 Bath-Haverling  'A'                                 2:07.08   1 
 23 Red Jacket  'A'                                     2:08.02   1 
 24 North Rose-Wolcott  'A'                             2:11.26   1 
 25 Bishop Kearney  'A'                                 2:18.83   1 
 26 Dansville  'A'                                      2:21.66   2 
 -- Fairport  'A'                                            DQ   3  Zone 1
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Penfield  'A'                                       4:15.13   3  10   
  2 Batavia  'A'                                        4:22.82   3   8   
  3 Williamsville North  'A'                            4:26.23   3   6   
  4 Mercy  'A'                                          4:27.01   3   5   
  5 Mount Saint Mary Aca  'A'                           4:27.64   3   4   
  6 Hilton  'A'                                         4:27.80   3   3   
  7 Fairport  'A'                                       4:32.08   2   2   
  8 Cheektowaga Central  'A'                            4:35.60   2   1   
  9 Rush-Henrietta  'A'                                 4:38.54   3 
 10 Palmyra-Macedon  'A'                                4:50.78   1 
 11 Pittsford Mendon  'A'                               4:53.10   1 
 12 West Seneca East  'A'                               5:17.10   1 
 13 Sweet Home  'A'                                     5:21.14   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                10:19.13   10   
  2 Penfield  'A'                                      10:30.53    8   
  3 Fairport  'A'                                      10:35.26    6   
  4 Brockport  'A'                                     10:35.81    5   
  5 Palmyra-Macedon  'A'                               11:08.47    4   
  6 Aquinas Institute  'A'                             11:19.22    3   
  7 Williamsville North  'A'                           11:28.44    2   
  8 Batavia  'A'                                       11:30.89    1   
  9 West Seneca East  'A'                              11:43.32  
 10 Mercy  'A'                                         11:53.51  
 11 Sweet Home  'A'                                    12:12.78  
 -- LeRoy  'A'                                              DNF  
 
Girls 1600 Sprint Medley 8-2-2-4
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hilton  'A'                                         4:41.22   2  10   
  2 Canandaigua  'A'                                    4:43.85   2   8   
  3 Penfield  'A'                                       4:43.94   2   6   
  4 Greece Arcadia  'A'                                 4:51.58   2   5   
  5 Pittsford Sutherland  'A'                           4:51.94   2   4   
  6 Pittsford Mendon  'A'                               4:54.53   2   3   
  7 Cheektowaga Central  'A'                            4:55.58   1   2   
  8 School Of The Arts  'A'                             4:55.64   2   1   
  9 Batavia  'A'                                        5:01.53   1 
 10 Rush-Henrietta  'A'                                 5:04.68   2 
 11 Bath-Haverling  'A'                                 5:05.51   2 
 12 Marcus Whitman  'A'                                 5:06.27   2 
 13 Williamsville North  'A'                            5:07.79   2 
 14 Notre Dame-Batavia  'A'                             5:08.86   1 
 15 Aquinas Institute  'A'                              5:11.39   1 
 16 Mercy  'A'                                          5:15.99   1 
 17 Mount Saint Mary Aca  'A'                           5:17.99   1 
 18 West Seneca East  'A'                               5:23.62   1 
 19 LeRoy  'A'                                          5:27.47   1 
 20 Dansville  'A'                                      5:29.58   1 
 21 Hornell  'A'                                        5:46.32   1 
 -- Webster Schroeder  'A'                                  DNF   2 
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aubrianna Lantrip         11 Midlakes               5-02.00   10   
  2 Asia McInnis              10 Greece Arcad           5-01.00    8   
  3 Aeriana Porchea           12 East Hs-Roch           5-00.00    6   
  4 Makayla Binter            11 Greece Arcad           4-10.00    5   
  5 Emily Wade                11 Mercy                 J4-10.00    4   
  6 Victoria Daniels          11 Gates-Chili            4-08.00    3   
  7 Timieya Guilford          12 School Of Th          J4-08.00    1   
  7 Taylor Stewart            12 Rush-Henriet          J4-08.00    1   
  7 Allison Feder              9 Fairport              J4-08.00    1   
 10 Meg Beiter                12 Fairport              J4-08.00  
 10 Haley Brust               12 Hilton                J4-08.00  
 12 Madison O'Brian           11 Penfield               4-06.00  
 12 Anna Flaitz                9 Hornell                4-06.00  
 12 Cydney Halsey              9 Palmyra-Mace           4-06.00  
 12 Jiya Grayson              12 Wilson Magne           4-06.00  
 12 Claudia Kaplun            12 Aquinas Inst           4-06.00  
 12 Bethany Van Pelt          11 East Rochest           4-06.00  
 18 Aleksandra Dewa           12 Mercy                  4-03.00  
 18 A'Najah Ford               8 School Of Th           4-03.00  
 18 Charlotte Jarvis          11 Penfield               4-03.00  
 18 Maria Canzoneri           10 Batavia                4-03.00  
 18 Ericah Roncone            11 Pittsford Me           4-03.00  
 18 Katie Gold                12 Pittsford Me           4-03.00  
 24 Ariana Ross               11 Batavia                4-00.00  
 24 Melissa Rudy              12 Hilton                 4-00.00  
 24 Aleece Case               11 Palmyra-Mace           4-00.00  
 24 Audrie Prusinowski        11 Marcus Whitm           4-00.00  
 24 Mai Le                    10 Cheektowaga            4-00.00  
 24 Jordan Hare               11 Brockport              4-00.00  
 30 Kennedy Walters           11 Webster Schr           3-09.00  
 30 Lauren Neudorf            10 Sweet Home             3-09.00  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zoe Camillaci             12 Hilton                11-00.00   10   
  2 Earnie Burapan            10 Hilton               J11-00.00    8   
  3 Rockoff Aubrey            11 Amherst               10-06.00    6   
  4 Taylor Haude              11 Hilton                10-00.00    5   
  5 Sarah Pirnie              12 Hilton                 9-06.00    4   
  6 Kristyn Mott              12 Batavia                9-00.00    3   
  7 Madeline Pizzo            11 Mercy                  8-06.00    1.50
  7 Regan Maguire              9 Penfield               8-06.00    1.50
  9 Madeline Leon             12 Pittsford Me           8-00.00  
 10 Amanda Slack              12 Penfield              J8-00.00  
 11 Sydney Angus               9 Penfield               7-03.00  
 11 Lauren Cook               11 Bath-Haverli           7-03.00  
 11 Madison Nash              12 Williamsvill           7-03.00  
 14 Abby McGahey              10 Canandaigua           J7-03.00  
 15 Ericah Roncone            11 Pittsford Me          J7-03.00  
 15 Emily Vandereems          11 Canandaigua           J7-03.00  
 15 Brianna Richmond          11 Avon Central          J7-03.00  
 18 Meadow Wistner             8 Williamsvill           6-06.00  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Justina Sanders-Schifano  12 Sodus Centra          17-01.50   10   
  2 Meaghan Schwartz          12 Gates-Chili           16-04.00    8   
  3 Harper Stewart            12 Penfield              16-03.50    6   
  4 Dasia Barclay             11 Greece Olymp          16-02.50    5   
  5 Travasia Singletary        9 Aquinas Inst         J16-02.50    4   
  6 Shawnn Foster             12 Cheektowaga           15-08.50    3   
  7 Clarissa Henry            12 School Of Th          15-08.00    2   
  8 Ahjiana Johnson           11 Sodus Centra         J15-08.00    1   
  9 Jaelyn Morgan              9 Marion                15-07.00  
 10 Alana Puma                11 Batavia              J15-07.00  
 11 Jamie Boyer               11 West Seneca           15-04.50  
 11 Emily Wade                11 Mercy                 15-04.50  
 13 Zamaya Smith              12 School Of Th          15-03.50  
 14 Victoria Farina           12 Hilton                15-03.00  
 15 Haley Brust               12 Hilton                15-02.00  
 15 Elaina Alston             10 Irondequoit           15-02.00  
 17 Kristyn Mott              12 Batavia               15-00.50  
 18 Grace Maggio              12 Mercy                 15-00.00  
 19 Anna Burgin               11 Webster Schr          14-11.50  
 19 Makayla Armstrong          9 Batavia               14-11.50  
 21 Laura Jean Davis          11 Cheektowaga           14-09.50  
 22 Jenna Belden               9 Warsaw                14-08.00  
 23 Azure Pitts               10 West Seneca           14-07.50  
 24 elizabeth Suhay           11 Mount Saint           14-05.50  
 25 Monique Lawrence          12 Rush-Henriet          14-04.50  
 25 Earnie Burapan            10 Hilton                14-04.50  
 27 Sydney Durawa             12 Batavia               14-04.00  
 28 Sunny Guyette              9 Greece Olymp          14-01.00  
 29 Nejia Spencer             10 Canandaigua           14-00.50  
 30 Colleen Eckl              10 Pittsford Me          14-00.00  
 31 Kelly Williams             9 Marion                13-09.50  
 32 Samantha Rogers            9 Brockport             13-09.00  
 33 Essence Polland           10 Greece Arcad          13-08.50  
 34 Morgan Femiano            10 Greece Arcad          13-08.00  
 35 Cydney Halsey              9 Palmyra-Mace          13-06.50  
 36 Morgan Stewart             9 Penfield              13-04.00  
 36 Meg Beiter                12 Fairport              13-04.00  
 38 Aleece Case               11 Palmyra-Mace          13-02.50  
 39 Mia Zuchlewski            10 Mount Saint           12-06.50  
 40 Victoria Cramp            11 Hornell               12-04.00  
 41 Amaiya Escobar            10 Sweet Home            11-09.50  
 42 Gina Battaglia            11 Williamsvill          11-09.00  
 42 Emma Brassie              12 Marcus Whitm          11-09.00  
 44 Noelle Davis              12 Rush-Henriet          11-07.00  
 45 Justine Willard           11 Gananda               11-03.00  
 46 Zahraa Abdulla            11 Hornell               11-02.00  
 47 Kaitlin Derleth           10 Waterloo              10-11.00  
 48 Hannah Kling              12 Dansville             10-08.00  
 -- Rockoff Aubrey            11 Amherst                   FOUL  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Meaghan Schwartz          12 Gates-Chili           34-09.50   10   
  2 Shawnn Foster             12 Cheektowaga           34-06.50    8   
  3 Abby McGahey              10 Canandaigua           34-01.50    6   
  4 Elaina Alston             10 Irondequoit           34-01.00    5   
  5 Aubrianna Lantrip         11 Midlakes              32-09.50    4   
  6 Jiya Grayson              12 Wilson Magne          32-03.50    3   
  7 Victoria Farina           12 Hilton               J32-03.50    2   
  8 Kristyn Mott              12 Batavia               32-03.00    1   
  9 Alana Morrow              11 Mercy                 32-01.50  
 10 Jaelyn Morgan              9 Marion                31-09.50  
 11 Dasia Barclay             11 Greece Olymp          31-08.50  
 12 Anna Burgin               11 Webster Schr          31-03.00  
 13 Eboni Jackson             11 Penfield              30-11.00  
 14 Colleen Eckl              10 Pittsford Me          30-10.50  
 15 Emma Maggio               11 Pittsford Me          30-09.00  
 16 Madeline Leon             12 Pittsford Me          30-07.50  
 17 elizabeth Suhay           11 Mount Saint           30-05.50  
 18 Jamellah Craven           12 School Of Th          30-01.00  
 19 Brianna Allen              9 Marion                29-08.50  
 20 Elena Santo               12 Greece Olymp          29-07.50  
 21 Nandi Jeffries            10 School Of Th          29-06.50  
 22 Sasha Fowler              11 Rush-Henriet          29-03.50  
 23 Samantha Rogers            9 Brockport             29-01.00  
 24 Julia Wade                 9 Mercy                 29-00.50  
 25 Kristen Boyd              12 Batavia               29-00.00  
 26 Laura Jean Davis          11 Cheektowaga           28-09.00  
 27 Meghan Hill               12 Pittsford Me          28-08.00  
 28 Meadow Wistner             8 Williamsvill          28-06.00  
 29 Kelly Williams             9 Marion                28-02.50  
 30 Kara Sztaba                9 West Seneca           26-09.50  
 31 Mackenzie Slater          11 Penfield              26-06.50  
 31 Emma Brassie              12 Marcus Whitm          26-06.50  
 33 Emma Hulsing              11 Mount Saint           26-01.00  
 34 Summer Grandinetti         8 West Seneca           25-10.00  
 35 Cydney Halsey              9 Palmyra-Mace          25-02.00  
 36 Amaiya Escobar            10 Sweet Home            23-10.50  
 37 Hannah Rex                11 Dansville             23-09.50  
 38 Jamie Longo               10 Dansville             22-07.00  
 -- Ja'Quesiah Dillard        10 School Of Th              FOUL  
 -- Miranda Hughes             9 Rush-Henriet              FOUL  
 -- Justina Sanders-Schifano  12 Sodus Centra              FOUL  
 -- Mia Callahan              10 Sodus Centra              FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ana Santiago              12 East Hs-Roch          34-09.50   10   
  2 Megan Smith               12 Brockport             34-01.25    8   
  3 Leah Hulbert              11 Rush-Henriet          31-11.50    6   
  4 Celia Flynn               10 Batavia               31-06.25    5   
  5 Rachel Richenberg         11 Canandaigua           31-03.75    4   
  6 Maria Verrastro           10 Cheektowaga           30-01.00    3   
  7 Madeline Pizzo            11 Mercy                 29-05.25    2   
  8 Robyn Lippa               12 Williamsvill          29-01.50    1   
  9 Alexa Guzman              12 Fairport              28-10.00  
 10 Brealle Brown             11 Rush-Henriet          28-08.00  
 11 Lily Robinson             10 Brockport             28-07.50  
 12 Mady Dibble               11 Waterloo              28-04.50  
 13 Liz Smith                 12 Batavia               28-01.25  
 14 April Wright               9 Cheektowaga           27-10.75  
 15 Olyvia Zinkiewich          9 Brockport             27-10.00  
 16 Brianna McKenzie          10 Lancaster             27-06.25  
 17 Meghan Cole               12 Waterloo              27-02.00  
 17 Elizabeth Emerson         12 Batavia               27-02.00  
 19 Rachel Cassorla           12 Webster Schr          26-11.00  
 20 Cheyenne Celentano        11 Wayland-Coho          26-10.25  
 21 April Jenkins             10 School Of Th          26-09.50  
 22 Gina Graziani             11 Lancaster             26-06.25  
 23 Megan Tremaine            12 Pittsford Me          26-05.00  
 24 Megan Wood                11 Brockport             26-00.75  
 25 Kelly Searles-Porey       12 Palmyra-Mace          25-11.75  
 26 Cheyanne VanGee           12 Marion                25-06.50  
 27 Alexis Carson             10 North Rose-W          25-05.00  
 28 Gabrielle Bell            12 Fairport              25-03.25  
 29 Hannah Pendleton          10 North Rose-W          25-03.00  
 30 Rebecca Rock              11 Penfield              25-02.00  
 31 Gina Battaglia            11 Williamsvill          24-06.25  
 32 Tori Wilson               12 Canandaigua           24-03.25  
 33 Brianna Peacock           11 Greece Arcad          24-00.00  
 34 Brianna Richmond          11 Avon Central          23-07.75  
 35 Brittany Trank            10 Marcus Whitm          23-03.25  
 36 Serita Lewis              10 Greece Olymp          23-02.50  
 37 Madison Raforth           10 Greece Olymp          22-11.25  
 38 Amber Kelly               12 School Of Th          22-11.00  
 39 Olivia George             10 Lancaster             21-09.50  
 40 Jessica Meyer             12 Bishop Kearn          21-08.75  
 41 Tori Greco                11 Palmyra-Mace          21-05.25  
 42 Anna Bargnesi             12 Mount Saint           21-04.50  
 43 Raegan Lemmon             11 Dansville             21-03.50  
 44 Jennifer VanReenen        12 Wayne Centra          21-00.25  
 45 Morgan Morin              10 Mount Saint           20-11.00  
 46 Cierah Johnson             9 Sweet Home            20-01.75  
 47 Shyana Green              12 School Of Th          19-08.00  
 48 Julinnette Rentas         11 East Hs-Roch          19-01.00  
 49 Laurel Pitcher             9 Red Jacket            16-03.50  
 50 Abby Rice                  9 Red Jacket            15-07.00  
 
Girls Weight Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gina Graziani             11 Lancaster             40-09.50   10   
  2 Ana Santiago              12 East Hs-Roch          34-05.50    8   
  3 Olyvia Zinkiewich          9 Brockport             32-07.50    6   
  4 Leah Hulbert              11 Rush-Henriet          32-06.00    5   
  5 Brealle Brown             11 Rush-Henriet          31-08.25    4   
  6 Rebecca Rock              11 Penfield              31-05.00    3   
  7 Rachel Richenberg         11 Canandaigua           29-07.00    2   
  8 Megan Smith               12 Brockport             29-06.00    1   
  9 Brianna McKenzie          10 Lancaster             28-09.50  
 10 Lily Robinson             10 Brockport             27-06.00  
 11 Zamaya Smith              12 School Of Th          26-09.00  
 12 Megan Wood                11 Brockport             26-00.00  
 13 Madeline Pizzo            11 Mercy                 25-01.00  
 14 Olivia George             10 Lancaster             24-07.00  
 15 Tori Wilson               12 Canandaigua           24-05.50  
 16 Elizabeth Emerson         12 Batavia               23-10.00  
 17 Celia Flynn               10 Batavia               23-01.50  
 18 Jaime Kurmis              11 East Rochest          22-06.50  
 19 Cheyanne VanGee           12 Marion                21-02.50  
 20 Cierah Johnson             9 Sweet Home            20-10.00  
 21 Amber Kelly               12 School Of Th          19-10.00  
 22 Tori Greco                11 Palmyra-Mace          17-02.00  
 23 Abby Rice                  9 Red Jacket            14-00.00  
 24 Laurel Pitcher             9 Red Jacket            10-05.50  
 -- Kelly Searles-Porey       12 Palmyra-Mace              FOUL  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Olivia Harbol             12 Palmyra-Mace           7:24.22   2  10   
  2 Afton Minavio             12 Rush-Henriet           7:25.26   2   8   
  3 Melissa Tylock            12 Penfield               7:38.81   2   6   
  4 Michaela Austin           12 Byron-Bergen           7:59.79   2   5   
  5 Rowan Humphries           12 Aquinas Inst           8:12.83   2   4   
  6 Ellie Pauly               11 Hilton                 8:12.85   2   3   
  7 Chloe Messore             10 Hilton                 8:25.89   2   2   
  8 Rina Shaffer              11 Rush-Henriet           8:26.10   2   1   
  9 Cindy Tran                12 Rush-Henriet           8:26.21   2 
 10 Corrine Perry             10 Red Jacket             8:33.51   2 
 11 Mica Pitcher              12 Batavia                8:55.57   2 
 12 Madison Moore             10 Batavia                9:08.55   1 
 13 Alys Derby                11 Red Jacket             9:10.25   1 
 14 Sarah Lozy-Lester         11 Mercy                  9:12.27   2 
 15 Samantha Wingate          12 Batavia                9:27.07   2 
 16 Jenny Bartholomay          9 Rush-Henriet           9:45.80   1 
 17 Julia McLaughlin          11 Mercy                 10:02.95   1 
 18 Mikalah Thomas            11 Dansville             10:02.99   1 
 19 Emily Chavez              12 LeRoy                 10:12.97   1 
 20 Violet Koehler             8 Bath-Haverli          10:13.23   1 
 21 Grace Vangorder           10 Canandaigua           10:27.24   1 
 22 Alexandra Nicoletti       12 Pittsford Me          10:37.60   1 
 23 Megan Rooney              11 Mount Saint           10:38.23   1 
 -- Genevieve Rotz            12 Canandaigua                DNF   2 
 
Boys 55 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Byron Hearst              12 Greece Arcad              6.56   9  10   
  2 Carnell Noble             12 Greece Olymp              6.58   9   8   
  3 Parris Strickland         12 Brighton                  6.66   9   6   
  4 Amari Lawrence            12 McQuaid Jesu              6.68   8   5   
  5 Dekwon Wilson             11 Rush-Henriet              6.73   8   4   
  6 Tremaine Moore            11 Greece Olymp              6.74   9   3   
  7 Anthony Smith             10 Uprep Roches              6.75   8   2    6.742
  8 Kelly Brown               11 Wilson Magne              6.75   9   1    6.748
  9 Joe Mendola               12 Greece Arcad              6.76   9 
 10 Noah Williams             10 McQuaid Jesu              6.88   8  6.876
 11 Myles Watts               12 Rush-Henriet              6.88   9  6.877
 12 Aquil El-Amin             12 Uprep Roches              6.96   8 
 13 Derrick Rogers             9 Gates-Chili               6.98   7 
 14 Xavier McGee              11 Greece Arcad              7.00   9 
 15 Ahdeosun Aiken            10 Batavia                   7.01   6 
 16 Anthony Clark             12 Gates-Chili               7.02   8 
 17 Dustin Ngo                12 Greece Arcad              7.04   7 
 18 Chris Lovin               12 Canandaigua               7.05   7 
 19 Nick Mitrano              10 Fairport                  7.06   6 
 20 Collin Farrell            11 Midlakes                  7.07   7 
 21 Emmitt Miles              12 East Hs-Roch              7.10   6 
 22 Liam Gordon               10 Fairport                  7.14   6  7.132
 23 Justus Lucas              11 School Of Th              7.14   7  7.139
 24 Justin Kendrot            12 Byron-Bergen              7.18   5 
 25 Enzo Amati                11 East Rochest              7.21   7  7.202
 26 Shane Presley             11 Greece Olymp              7.21   8  7.208
 27 Saagar Menon              12 Pittsford Su              7.22   5 
 28 Abdul Conteh              12 East Hs-Roch              7.24   5 
 29 Brian Hodges              12 LeRoy                     7.25   7  7.244
 30 Michael Halligan          12 Hilton                    7.25   4  7.249
 30 Chase Hughes              12 Notre Dame-B              7.25   5  7.249
 32 Kaylen Price              11 St. Joes                  7.28   6 
 33 Alexander Ricci           11 Brockport                 7.32   5 
 34 Jalexis Santiago          11 West Seneca               7.36   3 
 35 Jake Shaffer               9 Webster Schr              7.40   4  7.398
 35 Ethan Ingraham             9 Pittsford Me              7.40   1  7.398
 37 Sam Viggiani              10 Canandaigua               7.50   5 
 38 James Hu                  10 Brighton                  7.56   4 
 39 Brandon Dutka             11 West Seneca               7.57   4 
 40 Johnathan Mueller         11 Webster Schr              7.58   4 
 41 Jimmy Zickl               10 Notre Dame-B              7.60   3 
 42 Adam Lennon               11 Palmyra-Mace              7.62   2 
 43 Matt Woons                12 Gates-Chili               7.63   1 
 44 Scott Boyce                9 Bishop Kearn              7.65   2 
 45 Chris Allen                8 Penfield                  7.67   4 
 46 Lowell McCarthy           10 Penfield                  7.70   3 
 47 Josh Thermidor            10 St. Joes                  7.71   5 
 48 Anthony Sansone           10 Hilton                    7.73   3 
 49 Chad Lesser               12 Williamsvill              7.74   3 
 50 Brian Holvey              12 Pittsford Su              7.77   3 
 51 Nyamekyi Daniels          12 Sweet Home                7.79   4  7.789
 52 Austin Myers              11 Brockport                 7.79   3  7.790
 53 Tyler Adler               10 East Rochest              7.93   2 
 54 Jake Wahl                 11 Palmyra-Mace              7.97   2 
 55 Jeremy Wilkinson          11 Warsaw                    8.00   2 
 56 Frank Cruz                 9 School Of Th              8.13   1 
 57 Matt DeRoller             10 Bishop Kearn              8.25   2 
 58 Jordan Silva              10 Sweet Home                8.34   2 
 59 Gabriel Castro            11 Northstar Ch              8.73   1 
 60 Bryce Muller              12 Bath-Haverli             11.76   1 
 
Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Byron Hearst              12 Greece Arcad             34.97   9  10   
  2 Parris Strickland         12 Brighton                 35.99   9   8   
  3 Carnell Noble             12 Greece Olymp             36.14   9   6   
  4 Anthony Smith             10 Uprep Roches             36.16   9   5   
  5 Dilan Campbell            11 Rush-Henriet             36.58   9   4   
  6 Joe Mendola               12 Greece Arcad             36.78   9   3   
  7 Atiba McLaren             11 McQuaid Jesu             37.33   8   2   
  8 Jack Behlmaier            12 Cheektowaga              37.59   9   1   
  9 Kyle Seegler              11 Penfield                 37.61   9 
 10 Ryan Kenney               12 Rush-Henriet             37.89   8 
 11 Jaysen Wylie              11 Batavia                  37.96   7 
 12 Naeem Shah                12 Cheektowaga              38.03   8 
 13 Tracey Harrison           11 Hilton                   38.49   8 
 14 Collin Farrell            11 Midlakes                 38.79   5 
 15 Noah Murray               12 North Rose-W             38.99   8 
 16 Eric Weisansal            11 Williamsvill             39.46   8 
 17 Abdul Conteh              12 East Hs-Roch             39.53   7 
 18 Brian Heirs               11 Aquinas Inst             39.55   7 
 19 Dante Greene              10 Bishop Kearn             39.74   7 
 20 Nate Murad                12 Red Jacket               39.82   3 
 21 Justin Kendrot            12 Byron-Bergen             39.96   6 
 22 Brian Hodges              12 LeRoy                    40.05   5 
 23 Nick Mitrano              10 Fairport                 40.08   7 
 24 Nathan Martin             12 Wayne Centra             40.43   6 
 25 Connor Herbst             11 Palmyra-Mace             40.51   4 
 26 Nick Neamtu               11 Webster Thom             40.53   5 
 27 Chase Hughes              12 Notre Dame-B             40.54   6 
 28 Casey Harris               9 Hilton                   40.61   6 
 29 Alexander Ricci           11 Brockport                40.62   5 
 30 Michael Imhoff            11 Waterloo                 40.88   6 
 31 Sam Viggiani              10 Canandaigua              41.02   6 
 32 Ethan Ingraham             9 Pittsford Me             41.04   1 
 33 Greg Marullo               9 Sodus Centra             41.05   4 
 34 Joseph Zickl              12 Notre Dame-B             41.16   4 
 35 Adam Lennon               11 Palmyra-Mace             41.22   5 
 36 James Hu                  10 Brighton                 41.33   5 
 37 Aziz Shittu               12 St. Joes                 41.37   3 
 38 Chris Lovin               12 Canandaigua              41.61   7 
 39 Brian Holvey              12 Pittsford Su             41.81   3 
 40 Marcus Evans              11 St. Joes                 41.90   3 
 41 Tim Kennerson              9 Waterloo                 41.98   3 
 42 Jake Shaffer               9 Webster Schr             42.25   5 
 43 Trevor Baker              12 East Hs-Roch             42.26   6 
 44 Brandon Dutka             11 West Seneca              42.37   2 
 45 Cam Jackson               10 Sweet Home               42.44   3 
 46 Jon Novak                 12 Penfield                 42.50   6 
 47 Adrian Mazur              11 Northstar Ch             42.90   4 
 48 Dave Cambell              10 Sweet Home               42.93   2 
 49 Benjamin Porter           12 North Rose-W             42.96   4 
 50 Layton Cummings            9 Pittsford Me             43.14   1 
 51 Ricky Russotti            11 Bishop Kearn             43.33   3 
 52 Austin Myers              11 Brockport                43.94   4 
 53 Nate Smith                12 Marcus Whitm             44.28   2 
 54 Evan Donovan              10 Greece Olymp             44.45   2 
 55 Gaven Cassidy              9 LeRoy                    44.67   2 
 56 Johnny Chiccino            9 Red Jacket               44.74   2 
 57 Alfredo Aponte             9 School Of Th             45.02   2 
 58 Carl Aaron                12 Gates-Chili              45.24   8 
 59 John Scahill              12 East Rochest             45.40   3 
 60 Frank Cruz                 9 School Of Th             46.66   1 
 61 Jordan Babcock            10 Dansville                48.33   1 
 62 Brett Watts               11 Marcus Whitm             50.97   1 
 
Boys 600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Josh Roman                12 Fairport               1:27.56   8  10   
  2 Noah Murray               12 North Rose-W           1:28.28   8   8   
  3 Tom Demmer                12 Batavia                1:29.29   8   6   
  4 Nathan Cannon             11 Gates-Chili            1:29.44   8   5   
  5 Ryan Daudelin             12 East Rochest           1:30.09   8   4   
  6 Fletcher Lill             12 Webster Thom           1:31.79   8   3   
  7 Matt Geraci               12 Honeoye Fall           1:32.02   6   2   
  8 Joseph Northup            12 Waterloo               1:32.26   8   1   
  9 Luke Curran               12 McQuaid Jesu           1:32.31   7 
 10 Bryztin Johnson           12 Pittsford Su           1:32.38   7 
 11 Cameron Carver            10 Amherst                1:33.19   7 
 12 Alex Cambria              12 St. Joes               1:33.48   1 
 13 Mason Vodacek             12 Brighton               1:33.65   6 
 14 Daniel Rooney             10 McQuaid Jesu           1:33.68   7 
 15 Daniel Ramos              12 Wilson Magne           1:33.98   8 
 16 Derek O'Sullivan          12 LeRoy                  1:34.30   6 
 17 Tanner Frieda             11 Wayne Centra           1:34.39   7 
 18 Jordan Cohan              11 Wayne Centra           1:34.47   6 
 19 Levi Lawrence             11 Alfred-Almon           1:35.05   7 
 20 Jacob Vokes               11 Amherst                1:35.85   5 
 21 Ryan Carpenter            10 Cheektowaga            1:36.30   1 
 22 Ricky Hughson             12 Palmyra-Mace           1:36.36   5 
 23 Charles Cilano            11 St. Joes               1:36.61   2 
 24 Matt Cupo                 12 Pittsford Su           1:37.00   5 
 25 Nick Bauer                12 Batavia                1:37.65   5 
 26 Josh Zugnoni              11 Rush-Henriet           1:38.19   6 
 27 Josiah Fragnite            9 Aquinas Inst           1:39.31   4  1:39.310
 27 Trevor Carney             11 Webster Schr           1:39.31   5  1:39.310
 29 Daniel Harper             12 Hilton                 1:40.90   4 
 30 Caleb Peck                 9 Brockport              1:41.22   4 
 31 Benjamin Porter           12 North Rose-W           1:41.26   4 
 32 Michael Speciale           9 Hilton                 1:42.03   4 
 33 Michael Allchin           11 Penfield               1:42.37   4 
 34 Jimmy Lei                 12 Sweet Home             1:42.40   5 
 35 Daniel Ferreri            11 Marion                 1:42.75   3 
 36 Matthew Giacovelli         9 Bishop Kearn           1:43.17   3 
 37 Aaron Contestabile        12 Greece Arcad           1:43.46   4 
 38 Julius Donath             11 Brockport              1:44.39   3 
 39 Ian Pawluckie             11 Bishop Kearn           1:47.00   3 
 40 Tyler Murak                9 Sweet Home             1:48.96   3 
 41 Mike Rizzo                11 Red Jacket             1:49.12   3 
 42 Carl Aaron                12 Gates-Chili            1:49.22   7 
 43 Matt Mezzoprete           11 Penfield               1:50.34   3 
 44 Alfredo Aponte             9 School Of Th           1:52.04   2 
 45 Michael Tette             12 Palmyra-Mace           1:52.52   2 
 46 Maxin McKenzie             8 LeRoy                  1:53.78   2 
 47 Alex Watches              10 Bath-Haverli           1:55.97   2 
 48 Hamadi Mberwa             10 School Of Th           2:01.94   2 
 49 Ryan Willett              12 West Seneca            2:02.82   1 
 50 Jake Grzebinski            9 West Seneca            2:05.93   1 
 
Boys 1000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ben Bulkley                9 Fairport               2:41.70   4  10   
  2 Matt Brien                12 McQuaid Jesu           2:42.97   4   8   
  3 Justin Schramm            10 Greece Arcad           2:43.83   4   6   
  4 Mike Mallow               11 Fairport               2:43.87   4   5   
  5 Wade Cone                 12 Hornell                2:45.44   4   4   
  6 Jack Gillooly             12 Penfield               2:46.69   4   3   
  7 Griffin Hess              11 Pittsford Me           2:47.45   3   2   
  8 Travis Mannix             12 Palmyra-Mace           2:47.71   3   1   
  9 Matt Geraci               12 Honeoye Fall           2:48.72   4 
 10 Eric Dilaura              12 Batavia                2:49.18   4 
 11 Patrick Queiroz           12 Pittsford Me           2:49.38   3 
 12 Brandon Callahan          12 Brockport              2:49.67   4 
 13 Tommy Alvermann           10 McQuaid Jesu           2:50.18   4 
 14 Isaac Goodman             11 Pittsford Me           2:52.03   4 
 15 Ethan Dorow               11 East Rochest           2:53.45   3 
 16 Patrick Downey            11 Pittsford Su           2:54.21   3 
 17 Marcus Brown              11 St. Joes               2:54.54   4 
 18 Levi Lawrence             11 Alfred-Almon           2:56.75   3 
 19 Nick Swancott             12 Rush-Henriet           2:58.39   3 
 20 Josh Pomerleau             9 Webster Schr           2:58.95   3 
 21 Jacob Lorah               12 Marion                 2:59.46   3 
 22 Simon Goettler            12 Pittsford Su           3:00.22   2 
 23 Torrin Lisi               11 Bath-Haverli           3:00.63   3 
 24 Eric Piato                11 Hilton                 3:02.37   2 
 25 Derek Madge               10 West Seneca            3:02.98   2 
 26 Evan Pirnie                9 Hilton                 3:03.21   2 
 27 Chris Luther              11 Greece Arcad           3:04.07   3 
 28 Joe Massaro               11 Red Jacket             3:04.89   2 
 29 Daniel Ferreri            11 Marion                 3:05.42   2 
 30 Dale Nicosia              12 West Seneca            3:05.91   2 
 31 Kevin Dooley              12 Pittsford Me           3:07.30   4 
 32 Carl Aaron                12 Gates-Chili            3:08.45   3 
 33 Nick Callisher            11 Batavia                3:09.16   2 
 34 Stephen Borisuk           11 Marcus Whitm           3:09.21   1 
 35 Sean Carroll              11 Bishop Kearn           3:09.48   3 
 36 Matt Upson                12 Wayne Centra           3:09.59   3 
 37 Kyle Heyer                11 Penfield               3:09.65   2 
 38 Zachary DeMay             10 East Rochest           3:10.43   3 
 39 Ryan Fordham              12 Canandaigua            3:13.51   2 
 40 Derek Sovie               12 North Rose-W           3:13.53   1 
 41 Alex Jones                10 Canandaigua            3:13.54   1 
 42 Jonathan Young             9 Williamsvill           3:14.51   2 
 43 Dixon Atkins              11 St. Joes               3:15.22   1 
 44 Kevin Rinehart            11 Palmyra-Mace           3:16.79   1 
 45 Oliver Kelley              8 Byron-Bergen           3:20.12   1 
 46 Sean Mcnutt               12 Sweet Home             3:20.61   1 
 47 Isaac Barrett              9 Brockport              3:21.10   2 
 48 Matthew Johnson            9 Sweet Home             3:22.27   1 
 49 Paul Beck                  9 Northstar Ch           3:22.96   1 
 50 Aaron Stewart             10 Bath-Haverli           3:23.63   1 
 51 Justin Carlson            12 Notre Dame-B           3:25.98   1 
 52 Johnathan Argentieri      12 Hornell                3:29.75   1 
 53 Ian Krager                 9 Red Jacket             3:39.33   1 
 -- Kevin Killigrew           12 Webster Schr               DNF   4 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nick Ciolkowski           12 McQuaid Jesu           4:34.29   3  10   
  2 Jonah Simpson             10 Brighton               4:36.57   3   8   
  3 Paul Dellinger            10 Brighton               4:36.60   3   6   
  4 Patrick Crowley           12 Williamsvill           4:38.88   3   5   
  5 Eddie Ely                 11 Palmyra-Mace           4:40.50   3   4   
  6 Evan Feigel               12 Pittsford Me           4:42.93   3   3   
  7 Isaac Goodman             11 Pittsford Me           4:46.79   3   2   
  8 Justin Shaffer            12 Webster Schr           4:48.06   3   1   
  9 Macrae Kozody             11 Fairport               4:48.69   3 
 10 Majd Rouhana               9 Fairport               4:51.63   2 
 11 Louis Leone               11 Batavia                4:52.71   2 
 12 Jacob Scheg               10 Hilton                 4:52.77   2 
 13 Wade Cone                 12 Hornell                4:53.30   3 
 14 Jack Murphy               10 Penfield               4:53.35   2 
 15 Clayton Robinson          12 Fairport               4:54.77   2 
 16 Griffin Hess              11 Pittsford Me           4:55.04   3 
 17 Jordan Cash-Rawleigh      10 Bath-Haverli           4:55.97   3 
 18 Alec Andrews               9 Brockport              4:56.19   2 
 19 Erik LaCourt              10 Brockport              4:57.84   3 
 20 Dominic Bushen            10 Aquinas Inst           4:58.07   2 
 21 Ryan Burnham              12 Fairport               4:58.17   3 
 22 Aidan Blake               10 McQuaid Jesu           4:58.75   3 
 23 Eric Wright               11 Warsaw                 4:59.07   2 
 24 Robbie Berndt             12 Pittsford Me           4:59.27   3 
 25 Will Corbett              12 Pittsford Su           5:00.86   3 
 26 Kevin Seitz               11 Williamsvill           5:01.01   2 
 27 Tyler Senall               9 Penfield               5:02.44   2 
 28 Adrian Mazur              11 Northstar Ch           5:02.58   2 
 29 joey gerlach              12 Sweet Home             5:02.66   2 
 30 Jordan Fluker             12 Batavia                5:02.79   2 
 31 Rickie Strong             11 Canandaigua            5:03.35   2 
 32 Sam Schultz                9 Sweet Home             5:04.45   2 
 33 Philip Martin             12 St. Joes               5:05.14   1 
 34 Brian Kline               10 Rush-Henriet           5:09.77   1 
 35 Brian Martin              10 Hilton                 5:13.14   1 
 36 Conor Davis               10 Penfield               5:13.34   2 
 37 Matt Laframboise           8 Greece Arcad           5:14.55   1 
 38 Ray Sambrotto              8 West Seneca            5:16.71   1 
 39 Ben Kemnitzer             10 Hornell                5:16.75   1 
 40 Jack Argento              12 East Rochest           5:17.99   1 
 41 Tyler Bentinvenga         10 Greece Arcad           5:37.32   1 
 42 Aaron Stewart             10 Bath-Haverli           5:44.88   1 
 43 Michael Kishlar           11 Greece Olymp           5:46.36   1 
 44 Aaron Sells               10 North Rose-W           6:36.43   1 
 45 Aaron Smith                9 West Seneca            6:37.34   1 
 46 Kyle Vath                 12 Greece Olymp           6:41.40   1 
 
Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nick Neamtu               11 Webster Thom           9:47.17   2  10   
  2 Donny Glavin              11 McQuaid Jesu          10:00.58   2   8   
  3 Dawson Bathgate           11 East Rochest          10:01.31   2   6   
  4 Anthony Belfatto          11 St. Joes              10:03.50   2   5   
  5 Brad Farnham              10 Penfield              10:10.50   2   4   
  6 Joseph Northup            12 Waterloo              10:18.28   2   3   
  7 Justin Shaffer            12 Webster Schr          10:20.20   2   2   
  8 Derek Smith               12 Greece Arcad          10:25.75   2   1   
  9 Austin Oetinger           12 Williamsvill          10:29.64   1 
 10 Dominic Bushen            10 Aquinas Inst          10:33.92   2 
 11 Kevin Seitz               11 Williamsvill          10:36.00   2 
 12 Henry Burton              11 Pittsford Me          10:36.10   2 
 13 Nathan Lawler              9 Pittsford Me          10:36.18   2 
 14 Rob Brooks                11 Fairport              10:36.98   2 
 14 Manuel Stoeckl            12 Penfield              10:36.98   2 
 16 Alex Vandermolen          11 Palmyra-Mace          10:40.98   2 
 17 Justin Scheg              11 Hilton                10:42.83   2 
 18 Hunter Clark              11 Alfred-Almon          10:50.18   2 
 19 Andrew Hecht              11 Webster Schr          10:50.63   1 
 20 Cal Jantzi                11 Batavia               10:50.96   1 
 21 Tanner Zubler             10 West Seneca           10:51.62   1 
 22 Michael Mancuso           10 Hilton                10:53.94   2 
 23 Joshua Glaub               9 West Seneca           10:54.28   1 
 24 Cameron Campbell          12 Hilton                10:55.52   2 
 25 Nicholas Andrews           8 Brockport             11:04.52   1 
 26 Aaron Albrecht             9 Brockport             11:06.97   1 
 27 Mike Rizzo                11 Red Jacket            11:12.11   1 
 28 Dylan Gaus                 9 Batavia               11:17.26   1 
 29 Daniel Freudenvoll        12 Greece Arcad          11:30.79   1 
 30 David McCarroll           12 Rush-Henriet          11:31.77   1 
 31 Gavin Bathgate             8 East Rochest          11:35.33   1 
 32 Justin Boucher            10 Sweet Home            11:38.23   1 
 33 Mason Howard              12 Wayne Centra          11:38.62   1 
 34 Dominic Guarglia          11 Hornell               11:45.04   1 
 35 Jacob Brill               10 St. Joes              12:02.36   1 
 36 Erik Reiter               12 Greece Olymp          12:28.92   1 
 37 Jacob Carter               9 Sweet Home            13:11.87   1 
 
Boys 55 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kelly Brown               11 Wilson Magne              8.05   5  10   
  2 David Curenton            12 Uprep Roches              8.14   5   8   
  3 Amari Lawrence            12 McQuaid Jesu              8.18   5   6   
  4 Warren Carter             11 Aquinas Inst              8.20   5   5   
  5 Atiba McLaren             11 McQuaid Jesu              8.25   4   4   
  6 Anthony Clark             12 Gates-Chili               8.37   5   2.50
  6 Andy Allen                11 Greece Olymp              8.37   4   2.50
  8 Sean Wade                 12 LeRoy                     8.38   5   1   
  9 MJ Morris                 12 Amherst                   8.42   5 
 10 Alpha Barry               11 Greece Olymp              8.50   4 
 11 Evan Kesel                12 Canandaigua               8.61   4 
 12 Wells Antonio             12 Amherst                   8.63   5 
 13 Aquil El-Amin             12 Uprep Roches              8.69   4 
 14 Noah Chojnacki            11 Williamsvill              8.87   3 
 15 Christopher Carlson       12 Brockport                 8.88   4 
 15 Javonte Green             12 Greece Arcad              8.88   3 
 17 Collin Farrell            11 Midlakes                  9.09   4 
 18 Rahim Smith               12 Uprep Roches              9.22   3 
 19 Joe Massaro               11 Red Jacket                9.31   3 
 20 Lazavia Price             10 Batavia                   9.39   2 
 21 Tim Kennerson              9 Waterloo                  9.50   3 
 22 Justin Carlson            12 Notre Dame-B              9.51   1 
 23 Bryztin Johnson           12 Pittsford Su              9.69   2 
 24 Konnor Blankenbush        11 Rush-Henriet              9.73   2 
 25 Ryan Greene               11 Williamsvill              9.83   3 
 26 JJ Kuhn                   10 LeRoy                     9.89   2 
 27 Adam Taylor               12 Batavia                   9.92   2 
 28 Austin Nellis             11 Hilton                   10.23   2 
 29 Ethan Hall                11 Byron-Bergen             10.42   1 
 30 Ben Harrington            10 Wayne Centra             11.07   1 
 31 Thomas Firkins            11 Hilton                   11.09   1 
 32 Daniel Simmonds           11 Rush-Henriet             11.24   2 
 33 Ian Pawluckie             11 Bishop Kearn             11.34   1 
 -- Chris Jackson             11 Bishop Kearn               DNF   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Uprep Rochester  'A'                                1:35.09   4  10   
  2 Greece Olympia  'A'                                 1:36.67   4   8   
  3 Cheektowaga Central  'A'                            1:37.91   4   6   
  4 Batavia  'A'                                        1:38.69   4   5   
  5 Rush-Henrietta  'A'                                 1:39.27   4   4   
  6 Wilson Magnet  'A'                                  1:40.49   4   3   
  7 Greece Arcadia  'B'                                 1:41.11   4   2   
  8 Brockport  'A'                                      1:41.15   3   1   
  9 Canandaigua  'A'                                    1:41.19   3 
 10 East Hs-Roch  'A'                                   1:42.89   3 
 11 School Of The Arts  'A'                             1:42.99   3 
 12 Fairport  'A'                                       1:44.05   3 
 13 Hilton  'A'                                         1:45.14   2 
 14 Wayne Central  'A'                                  1:45.77   1 
 15 Red Jacket  'A'                                     1:46.29   2 
 16 Bishop Kearney  'A'                                 1:46.75   1 
 17 Williamsville North  'A'                            1:47.58   2 
 18 Waterloo  'A'                                       1:47.62   2 
 19 West Seneca East  'A'                               1:48.06   1 
 20 North Rose-Wolcott  'A'                             1:48.16   3 
 21 Penfield  'A'                                       1:48.77   3 
 22 St. Joes  'A'                                       1:48.82   2 
 23 Wayland-Cohocton  'A'                               1:54.50   2 
 24 LeRoy  'A'                                          1:54.59   3 
 25 Bath-Haverling  'A'                                 2:04.72   1 
 -- Aquinas Institute  'A'                                  DNF   4 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:36.05   3  10   
  2 Greece Arcadia  'A'                                 3:36.14   3   8   
  3 Batavia  'A'                                        3:42.62   3   6   
  4 Rush-Henrietta  'A'                                 3:44.54   3   5   
  5 Cheektowaga Central  'A'                            3:49.17   2   4   
  6 Penfield  'A'                                       3:49.23   3   3   
  7 Hilton  'A'                                         3:51.14   3   2   
  8 St. Joes  'A'                                       3:53.64   2   1   
  9 Palmyra-Macedon  'A'                                3:59.07   2 
 10 Greece Olympia  'A'                                 4:01.08   3 
 11 Bath-Haverling  'A'                                 4:04.46   2 
 12 Fairport  'A'                                       4:04.67   2 
 13 Notre Dame-Batavia  'A'                             4:07.01   2 
 14 Webster Schroeder  'A'                              4:08.65   2 
 15 West Seneca East  'A'                               4:17.74   1 
 16 LeRoy  'A'                                          4:19.44   1 
 17 Bishop Kearney  'A'                                 4:22.08   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 8:43.33   10   
  2 Fairport  'A'                                       8:45.18    8   
  3 Pittsford Mendon  'A'                               8:49.42    6   
  4 Palmyra-Macedon  'A'                                8:54.23    5   
  5 Brighton  'A'                                       9:04.31    4   
  6 Penfield  'A'                                       9:11.27    3   
  7 Greece Arcadia  'A'                                 9:13.32    2   
  8 Williamsville North  'A'                            9:15.01    1   
  9 Brockport  'A'                                      9:17.37  
 10 Batavia  'A'                                        9:19.17  
 11 Pittsford Sutherland  'A'                           9:20.41  
 12 West Seneca East  'A'                               9:20.82  
 13 Rush-Henrietta  'A'                                 9:24.27  
 14 Hilton  'A'                                         9:26.07  
 15 Aquinas Institute  'A'                              9:37.64  
 16 Hornell  'A'                                        9:49.02  
 
Boys 1600 Sprint Medley 8-2-2-4
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Penfield  'A'                                       3:47.79   2  10   
  2 Cheektowaga Central  'A'                            3:48.35   2   8   
  3 Canandaigua  'A'                                    3:58.81   2   6   
  4 East Rochester  'A'                                 3:59.90   2   5   
  5 Rush-Henrietta  'A'                                 4:01.58   2   4   
  6 Greece Olympia  'A'                                 4:04.56   2   3   
  7 Aquinas Institute  'A'                              4:06.39   1   2   
  8 Uprep Rochester  'A'                                4:07.36   1   1   
  9 Pittsford Sutherland  'A'                           4:13.42   2 
 10 Red Jacket  'A'                                     4:19.50   1 
 11 Bath-Haverling  'A'                                 4:21.43   1 
 12 Batavia  'A'                                        4:24.41   1 
 13 Hilton  'A'                                         4:25.12   1 
 14 West Seneca East  'A'                               4:26.64   1 
 15 Sweet Home  'A'                                     4:30.82   1 
 16 Bishop Kearney  'A'                                 4:36.83   1 
 17 Marcus Whitman  'A'                                 4:37.63   1 
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ryan McQuillen            12 LeRoy                  6-01.00   10   
  2 Tremaine Moore            11 Greece Olymp           6-00.00    8   
  3 Wells Antonio             12 Amherst               J6-00.00    6   
  4 David Curenton            12 Uprep Roches           5-10.00    4   
  4 Jared Mathews             12 Fairport               5-10.00    4   
  4 Fardan Allen              12 Rush-Henriet           5-10.00    4   
  7 Hakiem Black              12 Cheektowaga           J5-10.00    2   
  8 Xavier McGee              11 Greece Arcad           5-08.00    1   
  9 Devin Woodyard            11 Brighton              J5-08.00  
  9 Zach Majeski              11 Rush-Henriet          J5-08.00  
 11 Enzo Amati                11 East Rochest           5-06.00  
 11 Robert Quist              11 McQuaid Jesu           5-06.00  
 11 Parris Strickland         12 Brighton               5-06.00  
 14 Matt Buttaggi             11 Webster Schr           5-03.00  
 14 Brandon Adler             12 East Rochest           5-03.00  
 14 Zion Ponder               10 School Of Th           5-03.00  
 14 Roman Sagan               10 Brockport              5-03.00  
 18 Jacob Yare                10 Aquinas Inst           5-00.00  
 18 Ryan Greene               11 Williamsvill           5-00.00  
 18 Ricky Hughson             12 Palmyra-Mace           5-00.00  
 18 Casey Wiktorski           10 Penfield               5-00.00  
 18 Sal Zagarrigo              9 West Seneca            5-00.00  
 23 Sean Sheets               11 Red Jacket             4-09.00  
 23 Tyler Gaus                11 Batavia                4-09.00  
 23 James O'Heron             11 Pittsford Me           4-09.00  
 23 Zach Wigent               10 Fairport               4-09.00  
 23 Austin Nellis             11 Hilton                 4-09.00  
 28 Charlie Cerrone           10 Pittsford Me           4-06.00  
 28 Nick Callisher            11 Batavia                4-06.00  
 -- Jordan Silva              10 Sweet Home                  NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Palmisano           12 Canandaigua           13-06.00   10   
  2 Jared Mathews             12 Fairport              13-00.00    8   
  3 Terry Taylor              11 Greece Olymp         J13-00.00    6   
  4 Andrew Hazelton           12 Aquinas Inst          12-06.00    5   
  5 Danny Schuhmacher         12 Penfield              12-00.00    4   
  6 Jack Smith                11 Webster Schr          11-06.00    3   
  7 Sean Wade                 12 LeRoy                 11-00.00    2   
  8 Andrew Maniace            12 Batavia              J11-00.00    1   
  9 Christopher Carlson       12 Brockport            J11-00.00  
 10 John Gould                12 Pittsford Me          10-06.00  
 11 Johnathan Mueller         11 Webster Schr           9-09.00  
 12 Ben Vanderstouw           11 Webster Schr          J9-09.00  
 13 Erik Soucy                12 Williamsvill           9-00.00  
 14 Michael Hughes            11 Batavia               J9-00.00  
 15 Joe Chiapperi             12 Aquinas Inst           8-03.00  
 16 Connor Herbst             11 Palmyra-Mace          J8-03.00  
 17 Ryan McLean               11 Sweet Home            J8-03.00  
 -- Ethan Maguire             12 Penfield                    NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joshua Allen              12 School Of Th          22-02.50   10   
  2 Jimmy Shih                12 Webster Schr          21-03.25    8   
  3 Justin Butler             12 Uprep Roches          20-05.75    6   
  4 Alpha Barry               11 Greece Olymp          20-02.75    5   
  5 Tracey Harrison           11 Hilton                19-10.25    4   
  6 Reggie Russell            11 Greece Olymp          19-10.00    3   
  7 Raphael Abel              11 McQuaid Jesu          19-07.25    2   
  8 Ahdeosun Aiken            10 Batavia               19-05.25    1   
  9 Jaysen Wylie              11 Batavia               19-02.50  
 10 Dilan Campbell            11 Rush-Henriet          18-11.75  
 11 Arun Chaudhuri             9 Williamsvill          18-11.25  
 12 Talha Rao                 12 Rush-Henriet          18-09.75  
 13 Tyler Summage             10 Cheektowaga           18-08.75  
 14 MJ Morris                 12 Amherst               18-08.00  
 15 Canon Davis-Smith         12 Greece Arcad          18-07.50  
 16 Brian Hodges              12 LeRoy                 18-06.75  
 17 Wells Antonio             12 Amherst               18-03.75  
 17 John McGloin              11 St. Joes              18-03.75  
 19 Marcus Evans              11 St. Joes              18-03.25  
 20 Liam Gordon               10 Fairport              18-02.00  
 21 Kyle Krzanowicz           10 Cheektowaga           17-08.00  
 22 Jake Clement              12 Canandaigua           17-06.25  
 23 Zion Ponder               10 School Of Th          17-03.75  
 24 Nyamekyi Daniels          12 Sweet Home            17-02.50  
 24 Eric Weisansal            11 Williamsvill          17-02.50  
 26 Travis Mannix             12 Palmyra-Mace          16-08.00  
 27 Casey Wiktorski           10 Penfield              16-07.25  
 28 Connor Heald              12 Sweet Home            16-01.75  
 29 Layton Cummings            9 Pittsford Me          16-01.50  
 30 Greg Marullo               9 Sodus Centra          16-01.00  
 31 Josh Lyon                  9 Greece Arcad          15-07.25  
 32 Zach Wigent               10 Fairport              15-05.75  
 33 Jonathan Irace            10 West Seneca           15-04.00  
 34 Ethan Hall                11 Byron-Bergen          15-03.75  
 35 JJ Kuhn                   10 LeRoy                 15-00.75  
 36 Tyrell Bluto              10 Waterloo              15-00.00  
 36 James O'Heron             11 Pittsford Me          15-00.00  
 38 Derek Rice Porter          9 Waterloo              14-02.75  
 39 Jeremy Wilkinson          11 Warsaw                14-00.00  
 40 Lucky Edwards             11 Uprep Roches          13-10.75  
 41 Christian Knudsen         10 Dansville             13-10.00  
 42 Brett Watts               11 Marcus Whitm          13-05.75  
 -- Anthony Clark             12 Gates-Chili               FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jimmy Shih                12 Webster Schr          45-02.00   10   
  2 Justin Butler             12 Uprep Roches          43-07.75    8   
  3 Alpha Barry               11 Greece Olymp          43-01.00    6   
  4 Reggie Russell            11 Greece Olymp          42-09.75    5   
  5 Canon Davis-Smith         12 Greece Arcad          41-11.75    4   
  6 David Curenton            12 Uprep Roches          40-11.50    3   
  7 Arun Chaudhuri             9 Williamsvill          39-04.75    2   
  8 Trevon Tripp              11 Rush-Henriet          39-03.50    1   
  9 Nathan Cannon             11 Gates-Chili           39-01.50  
 10 Evan Kesel                12 Canandaigua           39-01.00  
 11 Sean Wade                 12 LeRoy                 39-00.00  
 12 Dustin Ngo                12 Greece Arcad          38-07.75  
 13 Noah Chojnacki            11 Williamsvill          37-04.75  
 14 Jonah Franciosa           11 East Rochest          37-04.50  
 15 Raphael Abel              11 McQuaid Jesu          36-05.25  
 16 Tyler Gaus                11 Batavia               36-03.50  
 17 Casey Wiktorski           10 Penfield              34-10.00  
 18 Devin Woodyard            11 Brighton              34-09.00  
 19 John McGloin              11 St. Joes              34-07.25  
 20 Kyle Krzanowicz           10 Cheektowaga           34-05.50  
 21 Adam Reichert             12 Cheektowaga           34-01.00  
 22 Daniel Simmonds           11 Rush-Henriet          33-06.25  
 23 Josh Thermidor            10 St. Joes              33-02.75  
 24 Tre Walters               12 Bath-Haverli          32-07.50  
 25 Tyrell Bluto              10 Waterloo              32-06.75  
 26 Maxin McKenzie             8 LeRoy                 29-01.75  
 -- Lazavia Price             10 Batavia                   FOUL  
 -- Jordan Silva              10 Sweet Home                FOUL  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Colin Blair               11 Lancaster             54-07.50   10   
  2 Christian Johnson         12 Victor Centr          51-05.75    8   
  3 Keanu Heedram             12 Rush-Henriet          48-05.00    6   
  4 Keyon Davis               12 Uprep Roches          45-06.75    5   
  5 Marvin Appleberry         11 Wilson Magne          45-05.25    4   
  6 Connor Strusienski        11 Lancaster             44-09.50    3   
  7 Jonathan Robinson         12 Brockport             44-05.50    2   
  8 Devon Koepp               12 Batavia               44-01.50    1   
  9 Julian Smallwood          11 St. Joes              43-00.00  
 10 Chris Jackson             11 Bishop Kearn          42-11.00  
 11 Javonte Green             12 Greece Arcad          42-02.00  
 12 Jack Fox-Salah            12 Greece Olymp          41-11.00  
 13 Anthony Pane              12 Brockport             41-04.50  
 14 Anthony Owten             12 Hilton                40-06.00  
 15 Noah DeHond               11 McQuaid Jesu          40-01.00  
 16 Syrano Edwards            12 Hilton                39-11.25  
 17 Zach Kellogg              12 Hornell               39-07.50  
 18 Christian Rambali         12 Greece Olymp          38-07.00  
 19 Jacob Plesums             11 Warsaw                37-11.50  
 20 Nathan Pearce             10 Palmyra-Mace          37-01.50  
 20 Chris Clark               12 St. Joes              37-01.50  
 22 Ryan Gloff                12 Brockport             37-00.25  
 23 Anthony Ray                9 Batavia               36-09.25  
 24 Nate Mitchell             11 Gates-Chili           36-01.25  
 25 Zach Roegiers             12 Marion                35-09.50  
 26 D.J. Kuepper              12 East Rochest          35-06.75  
 27 Michael Buirch            11 Brockport             35-04.75  
 28 Jason LaRuez              10 Greece Arcad          35-02.25  
 29 J.P. Crosby               12 McQuaid Jesu          34-04.00  
 30 Mike Thompson             11 Canandaigua           33-03.50  
 31 Louis Voss                12 Palmyra-Mace          33-00.00  
 32 Aaron Rodriguez            9 Webster Schr          32-10.25  
 33 Gabriel Castro            11 Northstar Ch          32-02.75  
 34 Michael Schuster          12 East Rochest          31-09.75  
 35 Keiv Calloway             11 LeRoy                 31-02.00  
 36 Jimmy Zickl               10 Notre Dame-B          30-10.00  
 36 Juan Benito               12 Red Jacket            30-10.00  
 38 James Gantz               12 Waterloo              30-04.00  
 39 Ryan Bittel               10 Canandaigua           30-01.00  
 40 Ishmail Delacruz          10 Uprep Roches          29-05.50  
 40 Justin Feldmann           11 Sweet Home            29-05.50  
 42 Jeffrey LeBar             12 Dansville             29-03.75  
 43 Gabe Chappell             10 Dansville             28-03.00  
 44 Tommy Kikkert             12 Marcus Whitm          28-00.00  
 45 Derek Sovie               12 North Rose-W          27-11.25  
 46 Grey Lock                 10 Sweet Home            27-11.00  
 47 Joe Tanner                12 Bishop Kearn          26-02.50  
 48 Skyler Harper             11 North Rose-W          26-01.50  
 49 Robbie Berndt             12 Pittsford Me          22-11.00  
 50 Henry Graner               9 Bath-Haverli          20-02.00  
 -- Dylan Lashure             12 Batavia                   FOUL  
 -- Matt Faulise              11 Lancaster                 FOUL  
 -- Gunner Rapone             12 Batavia                   FOUL  
 
Boys Weight Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christian Johnson         12 Victor Centr          48-04.00   10   
  2 Matt Faulise              11 Lancaster             46-02.00    8   
  3 Colin Blair               11 Lancaster             46-00.00    6   
  4 Anthony Owten             12 Hilton                45-06.50    5   
  5 Devon Koepp               12 Batavia               45-02.00    4   
  6 Jack Fox-Salah            12 Greece Olymp          44-08.25    3   
  7 Gunner Rapone             12 Batavia               44-02.50    2   
  8 Keanu Heedram             12 Rush-Henriet          43-09.00    1   
  9 Bishop Simmons            11 Aquinas Inst          43-05.00  
 10 Anthony Pane              12 Brockport             43-04.50  
 11 Noah DeHond               11 McQuaid Jesu          40-09.00  
 12 Jacob Plesums             11 Warsaw                39-11.00  
 13 Connor Strusienski        11 Lancaster             38-11.00  
 14 Jonathan Robinson         12 Brockport             38-10.00  
 15 D.J. Kuepper              12 East Rochest          36-11.50  
 16 Anthony Ray                9 Batavia               36-00.00  
 17 Christian Rambali         12 Greece Olymp          35-05.25  
 18 Michael Schuster          12 East Rochest          35-00.50  
 19 Louis Voss                12 Palmyra-Mace          34-11.00  
 20 Ryan Bittel               10 Canandaigua           34-07.00  
 21 Nate Mitchell             11 Gates-Chili           33-11.00  
 22 Syrano Edwards            12 Hilton                32-06.00  
 23 J.P. Crosby               12 McQuaid Jesu          31-09.00  
 24 Keyon Davis               12 Uprep Roches          30-08.50  
 24 Sam Baker                 12 Canandaigua           30-08.50  
 26 Sam Munroe                11 Palmyra-Mace          30-01.50  
 27 Mike Ciminella            10 Sweet Home            27-07.50  
 28 Dylan Lashure             12 Batavia               25-07.50  
 29 Juan Benito               12 Red Jacket            25-06.00  
 30 Keiv Calloway             11 LeRoy                 25-05.50  
 31 Grey Lock                 10 Sweet Home            20-00.00  
 -- Zach Roegiers             12 Marion                    FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Penfield                    86.50     2) Rush-Henrietta             56   
    2) Hilton                      56        4) Mercy                      40.50
    5) Canandaigua                 35        6) Brockport                  33   
    7) Batavia                     31        8) Gates-Chili                28   
    8) Wayland-Cohocton            28       10) Aquinas Institute          27   
   11) East HS-Roch                24       12) Webster Schroeder          21   
   12) Sodus Central               21       12) Greece Arcadia             21   
   15) Cheektowaga Central         19       15) Williamsville North        19   
   17) School Of The Arts          17       18) Wilson Magnet              15   
   19) Pittsford Sutherland        14       19) Palmyra-Macedon            14   
   19) Midlakes                    14       22) Fairport                   12   
   22) Mount Saint Mary Aca        12       24) Lancaster                  10   
   25) Amherst                      9       26) LeRoy                       8   
   27) Byron-Bergen                 6       28) Greece Olympia              5   
   28) Irondequoit                  5       30) Marcus Whitman              4   
   30) Brighton                     4       32) Pittsford Mendon            3   
   33) Notre Dame-Batavia           2       33) Canisteo-Greenwood          2   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Greece Olympia              66.50     2) McQuaid Jesuit             65   
    3) UPrep Rochester             52        4) Greece Arcadia             47   
    5) Fairport                    45        6) Rush-Henrietta             33   
    7) Brighton                    32        8) Penfield                   27   
    8) Lancaster                   27       10) Batavia                    26   
   11) Webster Schroeder           24       12) Cheektowaga Central        21   
   13) Victor Central              18       13) Wilson Magnet              18   
   15) Canandaigua                 16       16) East Rochester             15   
   17) LeRoy                       13       17) Pittsford Mendon           13   
   17) Webster Thomas              13       20) Aquinas Institute          12   
   21) Hilton                      11       22) School Of The Arts         10   
   22) Palmyra-Macedon             10       24) North Rose-Wolcott          8   
   24) Williamsville North          8       26) Gates-Chili                 7.50
   27) St. Joes                     6       27) Amherst                     6   
   29) Waterloo                     4       29) Hornell                     4   
   31) Brockport                    3       32) Honeoye Falls-Lima          2