Licensed to Yen Timing Services       HY-TEK's Meet Manager 2/20/2015 11:41 PM
                           Section-V-CD - 2/20/2015                            
                            RIT - Gordon Fieldhouse                            
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Travasia Singletary        9 Aquinas Inst              7.43   2 
  2 Kiaya Franklin             9 Batavia                   7.45   2 
  3 Kate Nagel                12 Byron-Bergen              7.48   2 
  4 Jessie Hammers            11 Wayl-Cohoc                7.72   1 
  5 Jah-Nease McCullough      12 S.O.T.A.                  7.73   2 
  6 A'Najah Ford               8 S.O.T.A.                  7.74   2  7.735
  7 Brandi Leslie             10 Aquinas Inst              7.74   1  7.740
  8 Makayla Armstrong          9 Batavia                   7.75   2 
  9 Samoya Ricketts           12 Greece Olymp              7.76   2 
 10 Timieya Guilford          12 S.O.T.A.                  7.80   1 
 11 Andrea Smith               9 Livonia                   7.86   1  7.853
 12 April Jenkins             10 S.O.T.A.                  7.86   1  7.859
 13 Sophia Dinehart            9 Batavia                   7.87   1 
 14 Allison Albers             9 Bath-Hav                  8.04   1 
 15 Shelby Hutton             11 Pal-Mac                   8.05   1 
 
Girls 300 Meter Dash Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Travasia Singletary        9 Aquinas Inst             42.05   5 
  2 Kiaya Franklin             9 Batavia                  42.38   5 
  3 Clarissa Henry            12 S.O.T.A.                 42.61   5 
  4 Timieya Guilford          12 S.O.T.A.                 43.71   4 
  5 Kate Nagel                12 Byron-Bergen             43.84   5 
  6 Jessie Hammers            11 Wayl-Cohoc               43.99   3 
  7 Madison Lewis             11 Wayl-Cohoc               44.25   4 
  8 Jamie Sebastian            8 Bath-Hav                 44.37   4 
  9 Samoya Ricketts           12 Greece Olymp             45.16   3 
 10 Shana Spinks              10 S.O.T.A.                 45.31   3 
 11 A'Najah Ford               8 S.O.T.A.                 45.39   1 
 12 Brandi Leslie             10 Aquinas Inst             45.48   2 
 13 Jah-Nease McCullough      12 S.O.T.A.                 45.64   2 
 14 Regan Henrici              8 Batavia                  45.65   1 
 15 Shianne Chapman           11 Wayl-Cohoc               45.88   2 
 16 Claire Zickl               9 Batavia                  45.90   4 
 17 Amala Bernard              9 Aquinas Inst             47.06   1 
 
Girls 600 Meter Run Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Madison Lewis             11 Wayl-Cohoc             1:40.36   3 
  2 Marissa Dispenza          12 Batavia                1:41.51   3 
  3 Claire Zickl               9 Batavia                1:44.32   3 
  4 Briana Bromley             8 Batavia                1:44.82   3 
  5 Monique Hanna             12 Aquinas Inst           1:47.52   2 
  6 Emma May                  11 Pal-Mac                1:47.60   2 
  7 Kaitlyn Lockwood          10 Newark HS              1:49.17   2 
  8 Mia Walker                12 Franklin               1:49.97   3 
  9 Hollee Graham             10 Pal-Mac                1:52.84   2 
 10 Carina Giannini            9 S.O.T.A.               1:55.03   1 
 11 Adrianna Vasquez          10 Pal-Mac                1:55.44   1 
 12 Katy Lowe                 11 Livonia                1:56.57   1 
 13 Milla Turner               9 Waterloo               1:57.18   1 
 14 Kambree Calkins            8 Bath-Hav               1:59.50   1 
 
Girls 1000 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Meghan Curtin             11 Wayl-Cohoc             3:06.15  
  2 Hayleigh Palotti           9 Livonia                3:09.33  
  3 Kaylee Cassidy            12 Batavia                3:14.01  
  4 Rebecca Canale            12 Batavia                3:16.78  
  5 Sophia Dinehart            9 Batavia                3:16.79  
  6 Erin Graham               11 Pal-Mac                3:18.36  
  7 Adrianna VanCuyck         11 Wayne Centra           3:25.99  
  8 Kambree Calkins            8 Bath-Hav               3:30.48  
  9 Samantha Walker           12 Byron-Bergen           3:31.01  
 10 Sarah Finzer              12 Wayne Centra           3:35.53  
 11 Indigo Collier            10 Aquinas Inst           3:43.05  
 12 Sennett Turner             7 Waterloo               3:58.05  
 
Girls 1500 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hayleigh Palotti           9 Livonia                5:05.00  
  2 Meghan Curtin             11 Wayl-Cohoc             5:06.19  
  3 Jordan Hurlbut            11 Pal-Mac                5:16.26  
  4 Mickey Knapp               8 Aquinas Inst           5:18.83  
  5 Kaylee Cassidy            12 Batavia                5:23.08  
  6 Maggie Cecere             10 Batavia                5:31.84  
  7 Samantha Walker           12 Byron-Bergen           5:33.21  
  8 Hannah Finkney             8 Batavia                5:35.81  
  9 Emily Wagner              12 Batavia                5:38.73  
 10 Courtney Page              9 Waterloo               5:46.46  
 11 Erin Maker                10 Wayl-Cohoc             5:48.77  
 12 Kendall Jones             11 Pal-Mac                5:51.54  
 13 Danielle Quinn            12 Batavia                5:56.74  
 14 Michaela Austin           12 Byron-Bergen           5:57.89  
 
Girls 3000 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Meghan Curtin             11 Wayl-Cohoc            11:10.19  
  2 Adrianna VanCuyck         11 Wayne Centra          11:17.27  
  3 Maggie Cecere             10 Batavia               11:56.93  
  4 Kristen Jones             12 Pal-Mac               12:01.27  
  5 Riley Corey                8 Waterloo              12:07.76  
  6 Danielle Quinn            12 Batavia               12:33.47  
  7 Madison Murray             9 Batavia               12:54.65  
  8 Stephanie Knudsen          9 Dansville             13:27.65  
  9 Courtney Page              9 Waterloo              13:42.72  
 -- Joanna O'Sullivan         10 Aquinas Inst               DNF  
 
Girls 55 Meter Hurdles Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Zamaya Smith              12 S.O.T.A.                  8.93   2 
  2 Marissa Dispenza          12 Batavia                   9.00   2 
  3 Chanel Odum               10 S.O.T.A.                  9.23   2 
  4 Leah Whiteman             11 Dansville                 9.50   2 
  5 Alana Puma                11 Batavia                   9.58   2 
  6 Hannah Pendleton          10 North Rose-W              9.96   2 
  7 Makenna Sciandra          10 Pal-Mac                  10.12   1 
  8 Karina Soto               10 Waterloo                 10.39   1  10.381
  9 Nicole Maltese            10 Batavia                  10.39   1  10.386
 10 Kate Ford                 12 Livonia                  10.54   1 
 11 Katie Hamel                8 Wayne Centra             10.63   2 
 12 Spring DeFranco            9 Wayne Centra             10.66   1 
 13 Carly Trine               12 North Rose-W             11.00   1 
 14 Millie Gonzalez           10 Gr Odyssey               11.03   1 
 15 A'Najah Ford               8 S.O.T.A.                 11.42   2 
 
Girls 4x200 Meter Relay Class C
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Batavia  'A'                                        1:54.60   2 
     1) Nicole Maltese 10               2) Alana Puma 11                  
     3) Sophia Dinehart 9               4) Makayla Armstrong 9            
  2 Greece Olympia  'A'                                 1:56.98   2 
     1) Dasia Barclay 11                2) Sunny Guyette 9                
     3) Anaujah Nelson 10               4) Samoya Ricketts 12             
  3 Bath-Haverling  'A'                                 1:59.76   2 
     1) Jamie Sebastian 8               2) Sarah Warriner 12              
     3) Monet Harris 10                 4) Allison Albers 9               
  4 Wayne Central  'A'                                  2:01.98   1 
     1) Adrianna VanCuyck 11            2) Hanna LaRocca 8                
     3) Hannah Means 9                  4) Spring DeFranco 9              
  5 Palmyra-Macedon  'A'                                2:02.33   1 
     1) Dana Wilsey 10                  2) Makenzie Desain 9              
     3) Erin Graham 11                  4) Jordan Hurlbut 11              
  6 Aquinas Institute  'A'                              2:02.95   2 
     1) Hannah Knapp 10                 2) Alexis Villarubbia 10          
     3) Monique Hanna 12                4) Brandi Leslie 10               
  7 Livonia  'A'                                        2:03.79   1 
     1) Kate Ford 12                    2) Mikayla VanDermeid 9           
     3) Katy Lowe 11                    4) Andrea Smith 9                 
  8 Hornell  'A'                                        2:09.80   1 
     1) Zahraa Abdulla 11               2) Julia Robinson 9               
     3) Kayla Eason 8                   4) Anna Flaitz 9                  
  9 Waterloo  'A'                                       2:13.15   1 
     1) Samantha Barnhart 9             2) Mady Dibble 11                 
     3) Hailey Corbett 9                4) Kaitlin Derleth 10             
 -- School Of The Arts  'A'                                  DQ   2 
     1) Jah-Nease McCullough 12         2) Shana Spinks 10                
     3) Clarissa Henry 12               4) Ky'Hanti Smith-Brown 9         
 
Girls 4x400 Meter Relay Class C
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Batavia  'A'                                        4:16.99   2 
     1) Kiaya Franklin 9                2) Rebecca Canale 12              
     3) Regan Henrici 8                 4) Marissa Dispenza 12            
  2 Wayne Central  'A'                                  4:22.39   2 
     1) Sarah Finzer 12                 2) Katie Hamel 8                  
     3) Hanna LaRocca 8                 4) Adrianna VanCuyck 11           
  3 Bath-Haverling  'A'                                 4:39.25   2 
     1) Monet Harris 10                 2) Allison Albers 9               
     3) Sarah Warriner 12               4) Jamie Sebastian 8              
  4 Palmyra-Macedon  'A'                                4:41.74   2 
     1) Shelby Hutton 11                2) Maria Voss 9                   
     3) Makenna Sciandra 10             4) Hollee Graham 10               
  5 Livonia  'A'                                        4:43.95   1 
     1) Meghan Lavery 11                2) Corrine Sicker 8               
     3) Mikayla VanDermeid 9            4) Katy Lowe 11                   
  6 Waterloo  'A'                                       4:54.97   1 
     1) Milla Turner 9                  2) Courtney Page 9                
     3) Karina Soto 10                  4) Kaitlin Derleth 10             
 
Girls 4x800 Meter Relay Class C
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Palmyra-Macedon  'A'                               10:22.71  
     1) Kristen Jones 12                2) Emma May 11                    
     3) Erin Graham 11                  4) Jordan Hurlbut 11              
  2 Batavia  'A'                                       10:28.98  
     1) Briana Bromley 8                2) Kaylee Cassidy 12              
     3) Claire Zickl 9                  4) Maggie Cecere 10               
  3 Aquinas Institute  'A'                             11:21.48  
     1) Indigo Collier 10               2) Monique Hanna 12               
     3) Joanna O'Sullivan 10            4) Rowan Humphries 12             
  4 Waterloo  'A'                                      11:40.58  
     1) Milla Turner 9                  2) Sarah Teal 10                  
     3) Riley Corey 8                   4) Sennett Turner 7               
 -- School Of The Arts  'A'                                 DNF  
     1) Timani Bowens 8                 2) Carina Giannini 9              
     3) Zy'erra Harris 11               4) Andrea Resto 11                
 
Girls High Jump Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aubrianna Lantrip         11 Midlakes               5-02.00  
  2 Adeline Runkle            12 Wayne Centra           5-01.00  
  3 Ellenia-Jo Errington      11 Dansville              4-08.00  
  4 Claudia Kaplun            12 Aquinas Inst           4-06.00  
  4 Mia Walker                12 Franklin               4-06.00  
  4 Cydney Halsey              9 Pal-Mac                4-06.00  
  7 Bailee Gottorff            9 Livonia               J4-06.00  
  7 Maria Canzoneri           10 Batavia               J4-06.00  
  9 Anna Flaitz                9 Hornell                4-04.00  
  9 Kasandra Diaz             10 Greece Olymp           4-04.00  
 11 Julia Robinson             9 Hornell                4-02.00  
 12 Ariana Ross               11 Batavia                4-00.00  
 -- Timieya Guilford          12 S.O.T.A.                    NH  
 
Girls Pole Vault Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kristyn Mott              12 Batavia                8-06.00  
  2 Madison Lewis             11 Wayl-Cohoc             8-00.00  
  3 Lauren Cook               11 Bath-Hav              J8-00.00  
  4 Rachel Denise              9 Batavia                7-00.00  
  5 Heather Hickok            10 Hornell                6-06.00  
  5 Sydney Durawa             12 Batavia                6-06.00  
  7 Jordyn Dala               12 Pal-Mac                5-06.00  
 
Girls Long Jump Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aubrianna Lantrip         11 Midlakes              17-00.00  
  2 Travasia Singletary        9 Aquinas Inst          16-06.00  
  3 Shana Spinks              10 S.O.T.A.              16-04.75  
  4 Dasia Barclay             11 Greece Olymp          16-02.00  
  5 Alana Puma                11 Batavia               16-00.50  
  6 Sydney Durawa             12 Batavia               16-00.25  
  7 Clarissa Henry            12 S.O.T.A.             J16-00.25  
  8 Sarah Warriner            12 Bath-Hav              15-08.50  
  9 Kristyn Mott              12 Batavia               14-10.50  
 10 Makayla Armstrong          9 Batavia               14-07.00  
 11 Bicuma Rubingu            10 S.O.T.A.              13-09.00  
 -- Zamaya Smith              12 S.O.T.A.                  FOUL  
 
Girls Triple Jump Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aubrianna Lantrip         11 Midlakes              35-08.50  
  2 Adeline Runkle            12 Wayne Centra          35-00.50  
  3 Dasia Barclay             11 Greece Olymp          33-10.75  
  4 Kristyn Mott              12 Batavia               31-09.50  
  5 Nandi Jeffries            10 S.O.T.A.              30-01.50  
  6 Hannah Means               9 Wayne Centra          29-03.50  
  7 Kasandra Diaz             10 Greece Olymp          29-01.75  
  8 Kristen Boyd              12 Batavia               29-01.00  
  9 Bicuma Rubingu            10 S.O.T.A.              28-08.50  
 10 Courtney Caralla          11 Newark HS             28-02.50  
 11 Cydney Halsey              9 Pal-Mac               26-09.50  
 12 Ja'Quesiah Dillard        10 S.O.T.A.              25-08.75  
 
Girls Shot Put Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sydney Sheehe             11 Newark HS             30-10.50  
  2 Mady Dibble               11 Waterloo              30-10.25  
  3 Celia Flynn               10 Batavia               29-10.00  
  4 Elizabeth Emerson         12 Batavia               29-09.75  
  5 Liz Smith                 12 Batavia               29-08.50  
  6 Hannah Pendleton          10 North Rose-W          28-07.25  
  7 Kelly Loucks              12 Livonia               28-04.75  
  8 Mone Rodgers              12 S.O.T.A.              28-02.50  
  9 Cheyenne Celentano        11 Wayl-Cohoc            27-06.50  
 10 Aislinn Butler            11 Gr Odyssey            27-04.50  
 11 Allysa Stock              12 Waterloo              27-03.50  
 12 Meghan Cole               12 Waterloo              26-01.25  
 
Girls Weight Throw Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zamaya Smith              12 S.O.T.A.              30-02.25  
  2 Kelly Searles-Porey       12 Pal-Mac               30-00.00  
  3 Celia Flynn               10 Batavia               29-05.00  
  4 Laura Guiste              11 Batavia               29-03.00  
  5 Elizabeth Emerson         12 Batavia               28-06.25  
  6 Liz Smith                 12 Batavia               25-07.00  
  7 Mady Dibble               11 Waterloo              25-02.50  
  8 Mone Rodgers              12 S.O.T.A.              24-10.50  
  8 Kelly Loucks              12 Livonia               24-10.50  
 10 Alexis Hinds              10 Dansville             23-01.50  
 11 Raegan Lemmon             11 Dansville             22-02.50  
 12 Jessey Bruening            9 Pal-Mac               21-09.75  
 
Girls 1500 Meter Race Walk Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Olivia Harbol             12 Pal-Mac                7:26.06  
  2 Michaela Austin           12 Byron-Bergen           7:30.14  
  3 Rowan Humphries           12 Aquinas Inst           8:17.85  
  4 Mica Pitcher              12 Batavia                8:35.44  
  5 Madison Moore             10 Batavia                8:41.51  
  6 Samantha Wingate          12 Batavia                8:44.06  
  7 Jane McGowan              10 Pal-Mac                9:00.35  
  8 Paige Wasilewski           9 Batavia                9:11.66  
  9 Mikalah Thomas            11 Dansville              9:53.02  
 10 Nichole Caralla           11 Newark HS             10:25.88  
 
Girls 55 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nazjahe Boswell            9 World of Inq              7.69   2 
  2 Ahjiana Johnson           11 Sodus                     7.78   2 
  3 Jenna Belden               9 Warsaw                    7.79   2 
  4 Jaelyn Morgan              9 Marion                    7.80   2 
  5 Emily Friend              10 LeRoy                     7.93   1 
  6 Jena Eaton                12 Williamson                8.05   2 
  7 Charline Ruiz             10 World of Inq              8.07   2 
  8 X'Zayvianna Johnson        9 Red Jacket                8.08   1 
  9 Jennifer Meyn             12 Williamson                8.16   2 
 10 Darien Hooker             11 Canisteo-Gre              8.17   2 
 11 Justine Willard           11 Gananda                   8.18   1 
 12 Jana Balcerak             12 Honeoye                   8.23   1 
 13 Bailey Lis                11 Honeoye                   8.28   1 
 14 Vanessa Davis             12 World of Inq              8.29   1 
 15 Laurena Jensen            12 Romulus                   8.39   1 
 16 Abigail Bleier            12 Notre Dame-B              8.47   1 
 
Girls 300 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Justina Sanders-Schifano  12 Sodus                    42.40   4 
  2 Emily Strong              12 Lyons                    43.83   4 
  3 Darien Hooker             11 Canisteo-Gre             45.28   4 
  4 Jennifer Meyn             12 Williamson               46.44   3 
  5 Nazjahe Boswell            9 World of Inq             46.63   4 
  6 Charline Ruiz             10 World of Inq             46.75   3 
  7 Emily Friend              10 LeRoy                    47.26   3 
  8 Ariel Felice              11 South Seneca             47.32   2 
  9 Kaira Donnan               9 Gananda                  47.61   3 
 10 Jordan Cunningham         10 Gananda                  47.78   2 
 11 Katie Hubbard             11 South Seneca             47.79   2 
 12 Jana Balcerak             12 Honeoye                  47.91   1 
 13 Drianni Bennett            9 Sodus                    50.24   1 
 
Girls 600 Meter Run Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Justina Sanders-Schifano  12 Sodus                  1:39.39   3 
  2 Emily Strong              12 Lyons                  1:40.62   3 
  3 Becca Schwan              12 LeRoy                  1:41.77   3 
  4 Kaira Donnan               9 Gananda                1:51.86   2 
  5 Amelia Stash              12 Marcus Whitm           1:52.24   2 
  6 Faith McDonald            12 Red Creek              1:55.43   3 
  7 Joanna Brown               9 Red Creek              1:55.50   3 
  8 Marlea Jones              11 South Seneca           1:56.58   1 
  9 Lydia Barnard             10 Honeoye                1:57.33   2 
 10 Abigail Bleier            12 Notre Dame-B           2:00.09   1 
 
Girls 1000 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Becca Schwan              12 LeRoy                  3:19.88  
  2 Hailey Rossi               8 Marcus Whitm           3:22.91  
  3 Lexi Bailey               11 Marion                 3:25.27  
  4 Faith McDonald            12 Red Creek              3:27.18  
  5 Joanna Brown               9 Red Creek              3:29.39  
  6 Emily Radford             12 Holley Centr           3:31.49  
  7 Mikayla Bock              10 Honeoye                3:43.13  
  8 Sarah Gray                12 Honeoye                3:55.47  
 
Girls 1500 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Becca Schwan              12 LeRoy                  5:14.65  
  2 Cameron Perry             10 Pembroke               5:16.69  
  3 Shealyn Doody             12 Red Jacket             5:25.27  
  4 Mikayla Gullace            9 Honeoye                5:26.37  
  5 Anna Warner               12 Notre Dame-B           5:32.26  
  6 Chloe Weaver              10 Red Creek              5:37.41  
  7 Sarah Huffman             10 Lyons                  5:42.50  
  8 Emily Radford             12 Holley Centr           5:45.76  
  9 Madison Stellrecht        12 Warsaw                 5:56.05  
 10 Tracy Stutzman             8 Honeoye                5:58.69  
 11 Hana Cheasman             11 Red Jacket             6:15.15  
 
Girls 3000 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Audrey Button             12 Marcus Whitm          11:04.92  
  2 Anna Warner               12 Notre Dame-B          11:11.59  
  3 Chloe Weaver              10 Red Creek             11:42.69  
  4 Jaime Kurmis              11 East Rochest          12:25.92  
  5 Mia Callahan              10 Sodus                 12:31.39  
 
Girls 55 Meter Hurdles Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rosemary Flumerfeldt      12 Notre Dame-B              9.45   2 
  2 Mary Armstrong            11 Lyons                     9.87   2 
  3 Darien Hooker             11 Canisteo-Gre             10.02   2 
  4 Amy Tichacek              10 Gananda                  10.05   2 
  5 Jade Tusch                 8 Marion                   10.10   2 
  6 X'Zayvianna Johnson        9 Red Jacket               10.20   2 
  7 Brianna Allen              9 Marion                   10.30   2 
  8 Ahjiana Johnson           11 Sodus                    10.36   2 
  9 Hana Cheasman             11 Red Jacket               10.42   1 
 10 Kelly Williams             9 Marion                   10.51   1 
 11 Teresa Neuman             11 Honeoye                  10.56   1 
 12 McKenna Cone               8 LeRoy                    10.57   1  10.561
 13 Audrie Prusinowski        11 Marcus Whitm             10.57   1  10.564
 14 Ellie Schwarz              9 Marcus Whitm             10.64   1 
 15 Kim Mullan                12 Red Creek                10.72   1 
 16 Bailey Lis                11 Honeoye                  11.06   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay Class D
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 World of Inquiry  'A'                               1:58.94   2 
     1) Tieona Barnett-Latta 10         2) Nazjahe Boswell 9              
     3) TaShayla Henderson 9            4) Charline Ruiz 10               
  2 Gananda  'A'                                        2:01.44   2 
     1) Jordan Cunningham 10            2) Justine Willard 11             
     3) Amy Tichacek 10                 4) Kaira Donnan 9                 
  3 Marion  'A'                                         2:01.99   2 
     1) Lexi Bailey 11                  2) Brianna Allen 9                
     3) Kelly Williams 9                4) Jade Tusch 8                   
  4 Williamson Central  'A'                             2:03.45   2 
     1) Jennifer Meyn 12                2) Jena Eaton 12                  
     3) Claire Donovan 10               4) Brooke Bishop 8                
  5 Honeoye Central  'A'                                2:03.80   2 
     1) Jana Balcerak 12                2) Bailey Lis 11                  
     3) Gwen Healy 12                   4) Lydia Barnard 10               
  6 Red Jacket  'A'                                     2:06.20   2 
     1) Julyanna Cornish 10             2) Corrine Perry 10               
     3) Lauren Edsen 8                  4) Madison Keifer 10              
  7 South Seneca  'A'                                   2:08.54   1 
     1) Marlea Jones 11                 2) Kurstin Secsney 11             
     3) Vicki Sturdivant 11             4) Hallie Minges 8                
  8 Lyons  'A'                                          2:11.80   1 
     1) Adeline Reale 9                 2) Anna Reale 12                  
     3) Katelyn Case 9                  4) Sarah Huffman 10               
  9 LeRoy  'A'                                          2:17.90   1 
     1) Jessie King 10                  2) Karissa Michel 9               
     3) Carly Fee 11                    4) Emily Chavez 12                
 10 Bishop Kearney  'A'                                 2:19.30   1 
     1) Zoe-Dai Ferraro-Pedraza 9       2) Alexsanderia LaPietra 10       
     3) Jessica Meyer 12                4) Jyl Russotti 9                 
 
Girls 4x400 Meter Relay Class D
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Lyons  'A'                                          4:35.35   2 
     1) Sarah Huffman 10                2) Anna Reale 12                  
     3) Adeline Reale 9                 4) Emily Strong 12                
  2 Marion  'A'                                         4:40.62   2 
     1) Morgan West 11                  2) Kelly Williams 9               
     3) Jade Tusch 8                    4) Karoline Williams 8            
  3 Marcus Whitman  'A'                                 4:48.95   2 
     1) Hailey Rossi 8                  2) Ellie Schwarz 9                
     3) Audrie Prusinowski 11           4) Audrey Button 12               
  4 Notre Dame-Batavia  'A'                             4:54.23   2 
     1) Rosemary Flumerfeldt 12         2) Abigail Bleier 12              
     3) Anna Kabel 9                    4) Anna Warner 12                 
  5 Honeoye Central  'A'                                4:58.88   2 
     1) Ellie Gorall 10                 2) Tracy Stutzman 8               
     3) Sadie Woloson 10                4) Danielle Green 9               
  6 LeRoy  'A'                                          5:01.84   2 
     1) Karissa Michel 9                2) Ally Miller 10                 
     3) Jessie King 10                  4) McKenna Cone 8                 
  7 Red Jacket  'A'                                     5:28.03   1 
     1) Elizabeth Maslyn 9              2) Sophia Matties 10              
     3) Maggie Dorgan 10                4) Katie Cody 9                   
  8 Williamson Central  'A'                             5:32.74   1 
     1) Desiree Bresett 10              2) Megan Dildine 12               
     3) Alyssa Farrington 12            4) Emily Piazza 12                
 
Girls 4x800 Meter Relay Class D
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Marcus Whitman  'A'                                11:06.75  
     1) Ellie Schwarz 9                 2) Audrie Prusinowski 11          
     3) Audrey Button 12                4) Hailey Rossi 8                 
  2 Red Creek  'A'                                     11:12.92  
     1) Joanna Brown 9                  2) Faith McDonald 12              
     3) Sarai Sharkey 9                 4) Chloe Weaver 10                
  3 Marion  'A'                                        11:30.40  
     1) Morgan West 11                  2) Brooke West 9                  
     3) Karoline Williams 8             4) Lexi Bailey 11                 
  4 Honeoye Central  'A'                               11:35.82  
     1) Tracy Stutzman 8                2) Molly Patterson 12             
     3) Ellie Gorall 10                 4) Sarah Gray 12                  
  5 LeRoy  'A'                                         11:36.79  
     1) Jessie King 10                  2) McKenna Cone 8                 
     3) Emily Chavez 12                 4) Carly Fee 11                   
  6 Red Jacket  'A'                                    11:57.98  
     1) Shealyn Doody 12                2) Maggie Dorgan 10               
     3) Sammie Kean 9                   4) Katie Cody 9                   
  7 Williamson Central  'A'                            12:15.75  
     1) Jena Eaton 12                   2) Megan Dildine 12               
     3) Taylor McCall 12                4) Brooke Bishop 8                
 
Girls High Jump Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bethany Van Pelt          11 East Rochest           4-08.00  
  2 Kasey Campbell            12 Honeoye                4-02.00  
  2 Marlayna Wertz             7 Marion                 4-02.00  
  2 Claire Donovan            10 Williamson             4-02.00  
  5 Lydia Barnard             10 Honeoye                4-00.00  
  6 Alyssa Farrington         12 Williamson            J4-00.00  
 -- Miranda Sprague           10 Clyde-Sav                   NH  
 
Girls Pole Vault Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brianna Richmond          11 Avon Central           8-00.00  
  2 Rosemary Flumerfeldt      12 Notre Dame-B           7-06.00  
  3 Mary Armstrong            11 Lyons                  6-06.00  
  3 Claire Donovan            10 Williamson             6-06.00  
  5 Sara Jane Stevens         10 Honeoye               J6-06.00  
 
Girls Long Jump Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Justina Sanders-Schifano  12 Sodus                 17-03.00  
  2 Jenna Belden               9 Warsaw                16-04.25  
  3 Emily Friend              10 LeRoy                 16-00.25  
  4 Jaelyn Morgan              9 Marion                15-11.75  
  5 Ahjiana Johnson           11 Sodus                 15-03.00  
  6 Laurena Jensen            12 Romulus               14-09.50  
  7 Vanessa Davis             12 World of Inq         J14-09.50  
  8 Megan Malueg               9 Red Creek             14-06.25  
  9 Gwen Healy                12 Honeoye               14-01.00  
 10 Lyndsey Renter            11 Northstar Ch          13-05.50  
 11 Brianna Richmond          11 Avon Central          12-09.50  
 12 Drianni Bennett            9 Sodus                 12-02.00  
 
Girls Triple Jump Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jaelyn Morgan              9 Marion                32-05.50  
  2 Brianna Allen              9 Marion                31-10.25  
  3 Bethany Van Pelt          11 East Rochest          31-05.75  
  4 Amy Tichacek              10 Gananda               31-01.75  
  5 Ariel Felice              11 South Seneca          30-10.00  
  6 Sara Jane Stevens         10 Honeoye               29-04.75  
  7 Emily Borisuk             10 Marcus Whitm          28-01.50  
  8 McKenzie McIntyre          9 Red Creek             27-11.75  
  9 Emma Brassie              12 Marcus Whitm          26-08.75  
 10 Drianni Bennett            9 Sodus                 26-06.75  
 11 Alyssa Farrington         12 Williamson            24-08.00  
 -- Mia Callahan              10 Sodus                     FOUL  
 
Girls Shot Put Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Katy Broach               12 Clyde-Sav             32-08.25  
  2 Kourtney Baker            12 Marion                30-01.00  
  3 Cheyanne VanGee           12 Marion                26-11.75  
  4 Dana Hernandes            12 Lyons                 24-08.25  
  5 Hallie Minges              8 South Seneca          24-05.75  
  6 Vicki Sturdivant          11 South Seneca          24-01.50  
  7 Brianna Richmond          11 Avon Central          23-06.00  
  8 Brittany Trank            10 Marcus Whitm          22-07.00  
  9 Ashaya Williams           12 World of Inq          22-02.50  
 
Girls Weight Throw Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vicki Sturdivant          11 South Seneca          32-09.25  
  2 Kourtney Baker            12 Marion                30-08.50  
  3 Dana Hernandes            12 Lyons                 29-00.00  
  4 Katy Broach               12 Clyde-Sav             28-03.25  
  5 Cheyanne VanGee           12 Marion                26-06.25  
  6 Kellilyn Arnold           12 Marcus Whitm          24-06.25  
  7 Lacey Smith               11 Lyons                J24-06.25  
  8 Jaime Kurmis              11 East Rochest          22-06.00  
  9 Brittany Trank            10 Marcus Whitm          21-09.75  
 10 Hallie Minges              8 South Seneca          20-00.75  
 11 Miranda Thompson          12 Williamson            19-02.75  
 
Girls 1500 Meter Race Walk Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Corrine Perry             10 Red Jacket             8:03.63  
  2 Desiree Bresett           10 Williamson             8:19.17  
  3 Taylor McCall             12 Williamson             8:19.22  
  4 Kellilyn Arnold           12 Marcus Whitm           8:46.78  
  5 Alys Derby                11 Red Jacket             8:57.91  
  6 Angela May                 9 Marion                 9:05.76  
  7 Breanna Rehberg           12 Red Jacket             9:09.58  
  8 Emily Chavez              12 LeRoy                  9:18.08  
  9 Rachel Lackey             12 Honeoye               10:03.40  
 
Boys 55 Meter Dash Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Carnell Noble             12 Greece Olymp              6.49   2 
  2 Tremaine Moore            11 Greece Olymp              6.60   2 
  3 Aquil El-Amin             12 Uprep Roch                6.66   2 
  4 Shane Presley             11 Greece Olymp              6.75   2 
  5 Alpha Barry               11 Greece Olymp              6.76   2 
  6 Elijah Mannigualt         10 Uprep Roch                6.87   2 
  7 Anthony Gallo             11 Batavia                   6.97   2 
  8 Collin Farrell            11 Midlakes                  6.99   2 
  9 Joshua Allen              12 S.O.T.A.                  7.04   1 
 10 Justus Lucas              11 S.O.T.A.                  7.05   1 
 11 Christian Rivera          12 Franklin                  7.07   1 
 12 Terrance Richards         12 Aquinas Inst              7.14   1 
 13 Kelvin Knight             11 Aquinas Inst              7.16   1 
 14 Kenny Griffin             12 Batavia                   7.19   1 
 15 Justin Kendrot            12 Byron-Bergen              7.27   1 
 
Boys 300 Meter Dash Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Calvary Rogers            12 Gr Odyssey               35.30   4 
  2 Carnell Noble             12 Greece Olymp             35.54   4 
  3 Shane Presley             11 Greece Olymp             37.80   3 
  4 Amani Minley              12 Uprep Roch               37.96   4 
  5 Jaysen Wylie              11 Batavia                  38.05   3 
  6 Tom Demmer                12 Batavia                  38.09   3 
  7 London Graham             12 Uprep Roch               38.73   2 
  8 Jack Bates                12 Bath-Hav                 38.91   1 
  9 Brian Heirs               11 Aquinas Inst             38.95   2  38.942
 10 Anthony Gallo             11 Batavia                  38.95   1  38.947
 11 Kelvin Knight             11 Aquinas Inst             38.97   2 
 12 Christian Rivera          12 Franklin                 39.35   1 
 13 Michael Imhoff            11 Waterloo                 39.82   2 
 14 Justin Kendrot            12 Byron-Bergen             39.86   1 
 -- Anthony Smith             10 Uprep Roch                 DNF   4 
 
Boys 600 Meter Run Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Calvary Rogers            12 Gr Odyssey             1:23.04   3 
  2 Eddie Ely                 11 Pal-Mac                1:23.68   3 
  3 Noah Murray               12 North Rose-W           1:25.51   3 
  4 Tom Demmer                12 Batavia                1:27.82   3 
  5 Fred Owen                 10 Livonia                1:30.58   2 
  6 Campbell Andersen         10 Batavia                1:31.32   2 
  7 Nick Bauer                12 Batavia                1:33.28   2 
  8 Jordan Cohan              11 Wayne Centra           1:34.03   2 
  9 Brandon Custer            10 Newark HS              1:35.66   2 
 10 Jason Henderson           12 Uprep Roch             1:36.49   1 
 11 Dean Damon                11 Livonia                1:37.58   1 
 12 Jackson Correia           10 Newark HS              1:38.10   1 
 13 Matthew Faulkenberry      10 Livonia                1:39.66   1 
 14 Tanner Frieda             11 Wayne Centra           1:39.94   3 
 
Boys 1000 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Eric Dilaura              12 Batavia                2:41.27  
  2 Tanner Frieda             11 Wayne Centra           2:48.66  
  3 Louis Leone               11 Batavia                2:49.72  
  4 Matthew Faulkenberry      10 Livonia                2:52.42  
  5 Ricky Hughson             12 Pal-Mac                2:52.78  
  6 Torrin Lisi               11 Bath-Hav               2:54.68  
  7 Brandon Custer            10 Newark HS              2:56.23  
  8 Kevin Rinehart            11 Pal-Mac                3:12.98  
 
Boys 1600 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alex Vandermolen          11 Pal-Mac                4:42.43  
  2 Joseph Northup            12 Waterloo               4:48.26  
  3 Cal Jantzi                11 Batavia                4:51.06  
  4 Eric Dilaura              12 Batavia                4:55.46  
  5 Mason Howard              12 Wayne Centra           4:55.70  
  6 Dominic Bushen            10 Aquinas Inst           4:56.40  
  7 Dillon Vandermortel        9 Newark HS              5:02.45  
  8 Nick Callisher            11 Batavia                5:08.02  
  9 Louis Leone               11 Batavia                5:09.61  
 10 Joshua Walsh              10 Hornell                5:11.06  
 11 Jordan Fluker             12 Batavia                5:13.92  
 12 Matthew Faulkenberry      10 Livonia                5:17.82  
 13 Zech Nower                10 Newark HS              5:26.29  
 
Boys 3200 Meter Run Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dominic Bushen            10 Aquinas Inst          10:28.93  
  2 Dillon Vandermortel        9 Newark HS             10:35.45  
  3 Cal Jantzi                11 Batavia               10:36.24  
  4 Ben Eckler                 9 Pal-Mac               10:39.80  
  5 Joseph Northup            12 Waterloo              10:41.89  
  6 Joshua Walsh              10 Hornell               10:43.42  
  7 Jordan Cash-Rawleigh      10 Bath-Hav              10:54.10  
  8 Dylan Gaus                 9 Batavia               11:15.34  
  9 Jordan Fluker             12 Batavia               11:24.46  
 10 Ben Kemnitzer             10 Hornell               11:25.55  
 11 Dominic Guarglia          11 Hornell               11:25.72  
 12 Daniel Frisbee             9 Waterloo              11:32.74  
 
Boys 55 Meter Hurdles Class C
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 David Curenton            12 Uprep Roch                8.06   2 
  2 Warren Carter             11 Aquinas Inst              8.07   2 
  3 Justin Butler             12 Uprep Roch                8.15   2 
  4 Andy Allen                11 Greece Olymp              8.30   2 
  5 Collin Farrell            11 Midlakes                  8.35   2 
  6 Aquil El-Amin             12 Uprep Roch                8.46   2 
  7 Devin Anglin              11 Newark HS                 9.09   1 
  8 Rahim Smith               12 Uprep Roch                9.10   2 
  9 Lazavia Price             10 Batavia                   9.17   1 
 10 Adam Taylor               12 Batavia                   9.37   1 
 11 Tim Kennerson              9 Waterloo                  9.60   1 
 12 Nate Marino               12 Hornell                   9.63   1 
 13 Hunter Mills              12 Livonia                   9.76   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay Class C
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Greece Olympia  'A'                                 1:34.07   2 
     1) Carnell Noble 12                2) Tremaine Moore 11              
     3) Shane Presley 11                4) Reggie Russell 11              
  2 Aquinas Institute  'A'                              1:38.20   2 
     1) Brian Heirs 11                  2) Kelvin Knight 11               
     3) Terrance Richards 12            4) Trent Collins 10               
  3 Batavia  'A'                                        1:38.46   2 
     1) Jaysen Wylie 11                 2) Anthony Gallo 11               
     3) Evan McEwan 11                  4) Nick Bauer 12                  
  4 School Of The Arts  'A'                             1:41.59   2 
     1) Joshua Allen 12                 2) Zion Ponder 10                 
     3) Alfredo Aponte 9                4) Justus Lucas 11                
  5 Uprep Rochester  'A'                                1:42.18   2 
     1) Kelse Hoyte 12                  2) Rahim Smith 12                 
     3) London Graham 12                4) Aquil El-Amin 12               
  6 Palmyra-Macedon  'A'                                1:42.38   1 
     1) Tyler Alex 11                   2) Connor Herbst 11               
     3) Ricky Hughson 12                4) Adam Lennon 11                 
  7 Bath-Haverling  'A'                                 1:43.27   1 
     1) Lazarus Wallace 10              2) Tre Walters 12                 
     3) Alex Hargraves 10               4) Jack Bates 12                  
  8 Waterloo  'A'                                       1:46.54   1 
     1) Ted Townson 12                  2) Derek Rice Porter 9            
     3) Andrew Baylor 12                4) Michael Imhoff 11              
  9 Wayne Central  'A'                                  1:46.70   2 
     1) Jordan Cohan 11                 2) Anthony Desiato 12             
     3) Benjamin Wemesfelder 10         4) Matt Upson 12                  
 10 Wayland-Cohocton  'A'                               1:48.41   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay Class C
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Uprep Rochester  'A'                                3:42.18   2 
     1) Anthony Smith 10                2) Amani Minley 12                
     3) London Graham 12                4) Elijah Mannigualt 10           
  2 Batavia  'A'                                        3:43.04   2 
     1) Tom Demmer 12                   2) Eric Dilaura 12                
     3) Nick Bauer 12                   4) Campbell Andersen 10           
  3 Palmyra-Macedon  'A'                                3:47.01   2 
     1) Ricky Hughson 12                2) Alex Vandermolen 11            
     3) Ben Eckler 9                    4) Eddie Ely 11                   
  4 Wayne Central  'A'                                  3:48.54   1 
     1) Nathan Martin 12                2) Benjamin Wemesfelder 10        
     3) Tanner Frieda 11                4) Matt Upson 12                  
  5 Greece Olympia  'A'                                 3:49.31   2 
     1) Jonathan Armella 10             2) Andre Cash 12                  
     3) Ole Hagemann 12                 4) Jordan Day 10                  
  6 Waterloo  'A'                                       3:51.41   1 
     1) Tyrell Bluto 10                 2) Daniel Frisbee 9               
     3) Tim Kennerson 9                 4) Derek Rice Porter 9            
  7 Hornell  'A'                                        4:39.19   1 
     1) Alex Shick 9                    2) Mitchel Lewis 12               
     3) Jacob Bailey 9                  4) Johnathan Argentieri 12        
 
Boys 4x800 Meter Relay Class C
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Palmyra-Macedon  'A'                                8:54.75  
     1) Travis Mannix 12                2) Alex Vandermolen 11            
     3) Ben Eckler 9                    4) Eddie Ely 11                   
  2 Aquinas Institute  'A'                              9:12.30  
     1) Dominic Bushen 10               2) Joe Chiapperi 12               
     3) Jacob Yare 10                   4) Chris Begy 12                  
  3 Batavia  'A'                                        9:16.78  
     1) Jordan Fluker 12                2) Cal Jantzi 11                  
     3) Nick Callisher 11               4) Louis Leone 11                 
  4 Uprep Rochester  'A'                                9:27.94  
     1) Tyshawn Jones 9                 2) Ja Juante Riggins 11           
     3) Keyshawn Jones 9                4) Kelse Hoyte 12                 
  5 Newark HS  'A'                                      9:31.63  
     1) Dillon Vandermortel 9           2) Zech Nower 10                  
     3) Brandon Custer 10               4) Jackson Correia 10             
  6 Bath-Haverling  'A'                                 9:31.66  
     1) Lazarus Wallace 10              2) Tre Walters 12                 
     3) Torrin Lisi 11                  4) Jordan Cash-Rawleigh 10        
  7 Greece Olympia  'A'                                10:13.49  
     1) Manjinder Brar 11               2) Tyler Hartman 11               
     3) Erik Reiter 12                  4) Michael Kishlar 11             
  8 Hornell  'A'                                       10:29.64  
     1) Mitchel Lewis 12                2) Jacob Bailey 9                 
     3) Joshua Walsh 10                 4) Johnathan Argentieri 12        
 
Boys High Jump Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tremaine Moore            11 Greece Olymp           6-02.00  
  2 David Curenton            12 Uprep Roch             5-07.00  
  3 Zion Ponder               10 S.O.T.A.               5-05.00  
  4 Jacob Yare                10 Aquinas Inst           5-03.00  
  4 Andy Allen                11 Greece Olymp           5-03.00  
  6 Evan McEwan               11 Batavia               J5-03.00  
  7 Jonathan Armella          10 Greece Olymp           5-01.00  
  8 Tyler Gaus                11 Batavia               J5-01.00  
  9 Josh Whitescarver         11 Batavia                4-09.00  
 -- Nick Callisher            11 Batavia                     NH  
 
Boys Pole Vault Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Hazelton           12 Aquinas Inst          13-06.00  
  2 Terry Taylor              11 Greece Olymp          12-06.00  
  3 Jack Bates                12 Bath-Hav              12-00.00  
  4 Anthony Nguyen            12 Greece Olymp         J12-00.00  
  5 Andrew Maniace            12 Batavia              J12-00.00  
  6 Michael Hughes            11 Batavia               10-00.00  
  7 Joe Chiapperi             12 Aquinas Inst           9-06.00  
  8 Connor Herbst             11 Pal-Mac                9-00.00  
  9 Hunter Mills              12 Livonia                8-06.00  
 -- Chandler Baker             9 Batavia                     NH  
 
Boys Long Jump Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joshua Allen              12 S.O.T.A.              21-02.50  
  2 Alpha Barry               11 Greece Olymp          20-08.50  
  3 Jaysen Wylie              11 Batavia               19-08.50  
  4 Andy Allen                11 Greece Olymp          19-03.50  
  5 Justus Lucas              11 S.O.T.A.              19-03.00  
  6 Reggie Russell            11 Greece Olymp          18-10.00  
  7 Sentrail Ghraham-Gibson    9 Uprep Roch            18-09.00  
  8 Josh Whitescarver         11 Batavia               18-08.25  
  9 Immanuel Butler           12 Gr Odyssey            18-02.00  
 10 Zion Ponder               10 S.O.T.A.              17-10.50  
 11 Jonathan Armella          10 Greece Olymp          17-09.00  
 
Boys Triple Jump Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alpha Barry               11 Greece Olymp          43-04.00  
  2 David Curenton            12 Uprep Roch            42-08.25  
  3 Reggie Russell            11 Greece Olymp          42-03.50  
  4 Jaxon Fordham             12 Pal-Mac               37-08.50  
  5 Ryan Bieniek              10 Batavia               36-01.00  
  6 Chris Begy                12 Aquinas Inst          35-08.00  
  7 Tyrell Bluto              10 Waterloo              35-06.00  
  8 Devin Anglin              11 Newark HS             34-10.50  
  9 Tyler Gaus                11 Batavia               34-09.00  
 -- Warren Carter             11 Aquinas Inst              FOUL  
 -- Justin Butler             12 Uprep Roch                FOUL  
 
Boys Shot Put Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Devon Koepp               12 Batavia               46-04.75  
  2 Jack Fox-Salah            12 Greece Olymp          45-11.25  
  3 Allesandro Tuttobene      12 Aquinas Inst          44-01.50  
  4 Anthony Ray                9 Batavia               43-03.25  
  5 Zach Kellogg              12 Hornell               41-05.75  
  6 Gunner Rapone             12 Batavia               41-02.75  
  7 Keyon Davis               12 Uprep Roch            40-09.75  
  8 Nicholas Velte            12 Aquinas Inst          40-07.25  
  9 Nathan Pearce             10 Pal-Mac               40-04.75  
 10 Charles Coley             11 Wayl-Cohoc            39-04.25  
 11 Dylan Lashure             12 Batavia               38-08.50  
 12 Zach Lester               12 North Rose-W          33-05.00  
 
Boys Weight Throw Class C
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Devon Koepp               12 Batavia               60-04.75  
  2 Jack Fox-Salah            12 Greece Olymp          53-05.50  
  3 Bishop Simmons            11 Aquinas Inst          52-00.00  
  4 Gunner Rapone             12 Batavia               46-05.50  
  5 Dylan Lashure             12 Batavia               44-06.50  
  6 Zach Kellogg              12 Hornell               44-03.75  
  7 Louis Voss                12 Pal-Mac               38-05.50  
  8 Clayton Gorski            11 Batavia               37-04.50  
  9 Adam Lennon               11 Pal-Mac               36-04.50  
 10 Sam Munroe                11 Pal-Mac               30-09.50  
 -- Nicholas Velte            12 Aquinas Inst              FOUL  
 -- Anthony Ray                9 Batavia                   FOUL  
 
Boys 55 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ryan McQuillen            12 LeRoy                     6.82   2 
  2 Marrai Miller             11 World of Inq              6.94   2 
  3 Brian Hodges              12 LeRoy                     7.05   2 
  4 Joe Dapolito              11 Clyde-Sav                 7.06   2 
  5 Tristan Devlin            12 Lyons                     7.13   2 
  6 Clinton Nickens           12 LeRoy                     7.16   2 
  7 Chase Hughes              12 Notre Dame-B              7.17   2 
  8 Bryce Rattray             10 Clyde-Sav                 7.18   2 
  9 Dante Greene              10 Bishop Kearn              7.20   1 
 10 Sean Sheets               11 Red Jacket                7.23   1 
 11 Dylan Wohlschegel         11 Honeoye                   7.32   1 
 12 Nate Murad                12 Red Jacket                7.35   1 
 13 Grant Gerlock             12 Red Jacket                7.47   1 
 14 Nathan Hawkins            11 Northstar Ch              7.49   1 
 15 Jimmy Zickl               10 Notre Dame-B              7.77   1 
 
Boys 300 Meter Dash Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tristan Devlin            12 Lyons                    38.32   3 
  2 Brian Hodges              12 LeRoy                    38.38   3 
  3 Brandon Adler             12 East Rochest             39.30   2 
  4 Nate Murad                12 Red Jacket               39.46   2 
  5 Sam Missall               12 Honeoye                  39.50   3 
  6 Joseph Zickl              12 Notre Dame-B             40.05   2 
  7 Chase Hughes              12 Notre Dame-B             40.26   2 
  8 Dante Greene              10 Bishop Kearn             40.43   3 
  9 Tom Hawley                12 South Seneca             41.02   1 
 10 Jacob Smith               11 Sodus                    42.48   1 
 11 Ricky Russotti            11 Bishop Kearn             43.32   1 
 
Boys 600 Meter Run Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hunter Clark              11 Alfred-Almon           1:26.38   3 
  2 Lloyd Davis               11 World of Inq           1:29.86   3 
  3 Ethan Dorow               11 East Rochest           1:30.57   3 
  4 Kieran O'Halloran         11 LeRoy                  1:31.71   2 
  5 Joseph Zickl              12 Notre Dame-B           1:32.06   2 
  6 Andrew Doody              11 Red Jacket             1:32.15   2 
  7 Dawson Bathgate           11 East Rochest           1:33.14   3 
  8 Zach Erickson             11 Honeoye                1:33.21   2 
  9 Tom Hawley                12 South Seneca           1:34.64   2 
 10 Levi Lawrence             11 Alfred-Almon           1:35.09   3 
 11 Sean Carroll              11 Bishop Kearn           1:38.81   1 
 12 Mike Rizzo                11 Red Jacket             1:39.52   1 
 13 Breandan Mantz            10 Red Creek              1:39.78   1 
 14 Joe Massaro               11 Red Jacket             1:39.79   1 
 
Boys 1000 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ryan Daudelin             12 East Rochest           2:46.35  
  2 Walter Schaertl           11 Red Jacket             2:47.49  
  3 Derek O'Sullivan          12 LeRoy                  2:48.80  
  4 Levi Lawrence             11 Alfred-Almon           2:48.93  
  5 Jake Vanderbroek          12 Honeoye                2:50.14  
  6 Antjuan Scott             12 World of Inq           2:51.15  
  7 Jacob Lorah               12 Marion                 2:54.82  
  8 Nick Liddle               12 Williamson             2:56.35  
  9 Stephen Borisuk           11 Marcus Whitm           2:56.48  
 10 Xavier Anderson           11 World of Inq           3:00.63  
 11 Peter Goff                12 Honeoye                3:02.36  
 
Boys 1600 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Everett Geiger            12 Caledonia-Mu           4:38.90  
  2 Adrian Mazur              11 Northstar Ch           4:45.75  
  3 Hunter Clark              11 Alfred-Almon           4:49.64  
  4 Connor Hayward            12 LeRoy                  5:03.11  
  5 Tyler Jones                9 Williamson             5:05.89  
  6 Eric Wright               11 Warsaw                 5:09.14  
  7 Jake Vanderbroek          12 Honeoye                5:19.07  
  8 Jesse Hallett             11 Honeoye                5:38.53  
 
Boys 3200 Meter Run Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Everett Geiger            12 Caledonia-Mu           9:51.71  
  2 Dawson Bathgate           11 East Rochest          10:04.10  
  3 Connor Hayward            12 LeRoy                 10:44.02  
  4 Jesse Hallett             11 Honeoye               10:49.80  
  5 Tyler Jones                9 Williamson            10:52.09  
  6 Jack Argento              12 East Rochest          11:09.29  
  7 Mark Saile                12 Williamson            11:09.32  
  8 Gavin Bathgate             8 East Rochest          11:13.83  
  9 Zachary DeMay             10 East Rochest          11:16.44  
 10 Nathan McGuire            11 Warsaw                12:11.60  
 
Boys 55 Meter Hurdles Class D
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sean Wade                 12 LeRoy                     8.20   2 
  2 Joe Massaro               11 Red Jacket                8.92   2 
  3 JJ Kuhns                  10 LeRoy                     9.36   2 
  4 Jud Hershey               12 Honeoye                   9.45   2 
  5 Jonah Franciosa           11 East Rochest              9.53   2 
  6 Justin Carlson            12 Notre Dame-B              9.55   2 
  7 Gaven Cassidy              9 LeRoy                     9.74   1 
  8 Andrew Fitzgerald         11 Williamson                9.75   2 
 -- Zach Curran               12 Williamson                  FS   2 
 
Boys 4x200 Meter Relay Class D
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 World of Inquiry  'A'                               1:40.85   2 
     1) Marrai Miller 11                2) Lloyd Davis 11                 
     3) Miguel DeJesus 12               4) Antjuan Scott 12               
  2 Honeoye Central  'A'                                1:41.35   2 
     1) Jeremy Uderitz 12               2) Trevor Healy 9                 
     3) Sam Missall 12                  4) Dylan Wohlschegel 11           
  3 Lyons  'A'                                          1:43.28   2 
     1) Austin Niswonger 11             2) William Woods 12               
     3) Jesse Smith 11                  4) Jacob Gifford 11               
  4 Notre Dame-Batavia  'A'                             1:43.34   2 
     1) Chase Hughes 12                 2) Joseph Zickl 12                
     3) Justin Carlson 12               4) Jimmy Zickl 10                 
  5 Red Jacket  'A'                                     1:43.70   2 
     1) Nate Murad 12                   2) Johnny Chiccino 9              
     3) Sean Sheets 11                  4) Keith Rizzo 11                 
  6 Bishop Kearney  'A'                                 1:47.60   1 
     1) Dante Greene 10                 2) Jousha Jackson 11              
     3) Ian Pawluckie 11                4) Ricky Russotti 11              
  7 LeRoy  'A'                                          1:53.74   2 
     1) Gaven Cassidy 9                 2) Marquise Majors 9              
     3) Gavin Luckey 9                  4) Paul Elliott 11                
  8 Marcus Whitman  'A'                                 1:54.67   1 
     1) Memphis Lohnes 8                2) Tylar Smith 12                 
     3) Stephen Borisuk 11              4) Nate Smith 12                  
  9 Williamson Central  'A'                             1:55.49   1 
     1) Jeff Cantwell 10                2) Malik Jones 11                 
     3) Ben LeDain 10                   4) Trayton Schmeelk 8             
 
Boys 4x400 Meter Relay Class D
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 World of Inquiry  'A'                               3:47.82   2 
     1) Lloyd Davis 11                  2) Emmanuel Pimentel 10           
     3) Xavier Anderson 11              4) Antjuan Scott 12               
  2 East Rochester  'A'                                 3:49.81   2 
     1) Brandon Adler 12                2) Ryan Daudelin 12               
     3) Ethan Dorow 11                  4) D.J. Kuepper 12                
  3 LeRoy  'A'                                          4:01.20   2 
     1) Kieran O'Halloran 11            2) Gaven Cassidy 9                
     3) JJ Kuhns 10                     4) Derek O'Sullivan 12            
  4 Williamson Central  'A'                             4:01.84   1 
     1) Andrew Fitzgerald 11            2) Nate Palmer 10                 
     3) Zach Curran 12                  4) Malik Jones 11                 
  5 Marion  'A'                                         4:03.02   2 
     1) Dave King 12                    2) Connor Higbee 10               
     3) Nic Buirch 9                    4) Jacob Lorah 12                 
  6 Red Jacket  'A'                                     4:10.20   2 
     1) Ben Knowlton 11                 2) Mike Rizzo 11                  
     3) Joe Massaro 11                  4) Andrew Doody 11                
  7 Honeoye Central  'A'                                4:16.43   2 
     1) David Stutzman 12               2) Trevor Healy 9                 
     3) Pete VanHouten 10               4) Zach Erickson 11               
  8 Lyons  'A'                                          4:22.55   1 
     1) Matt Lauster 12                 2) Jesse Smith 11                 
     3) Ethan Dietschler 9              4) Jacob Gifford 11               
 
Boys 4x800 Meter Relay Class D
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 East Rochester  'A'                                 9:05.17  
     1) Dawson Bathgate 11              2) Ryan Daudelin 12               
     3) Ethan Dorow 11                  4) John Scahill 12                
  2 Honeoye Central  'A'                                9:19.74  
     1) Jud Hershey 12                  2) Pete VanHouten 10              
     3) Peter Goff 12                   4) Jake Vanderbroek 12            
  3 LeRoy  'A'                                          9:21.18  
     1) Kieran O'Halloran 11            2) Connor Hayward 12              
     3) Paul Elliott 11                 4) Derek O'Sullivan 12            
  4 Red Jacket  'A'                                     9:26.31  
     1) Mike Rizzo 11                   2) Keith Rizzo 11                 
     3) Walter Schaertl 11              4) Joe Massaro 11                 
  5 Williamson Central  'A'                             9:32.41  
     1) Mark Saile 12                   2) Nick Liddle 12                 
     3) Tyler Jones 9                   4) Nate Palmer 10                 
  6 Marion  'A'                                         9:45.69  
     1) Daniel Ferreri 11               2) Dave King 12                   
     3) Connor Higbee 10                4) Jacob Lorah 12                 
  7 Marcus Whitman  'A'                                 9:58.42  
     1) Memphis Lohnes 8                2) Brett Watts 11                 
     3) Tylar Smith 12                  4) Nate Smith 12                  
 
Boys High Jump Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brandon Adler             12 East Rochest           5-11.00  
  2 Ryan McQuillen            12 LeRoy                 J5-11.00  
  3 Alecs Burger              11 Red Creek             J5-11.00  
  4 Ryan Garrett              10 Clyde-Sav              5-09.00  
  5 Enzo Amati                11 East Rochest           5-07.00  
  6 Dylan Wohlschegel         11 Honeoye                5-03.00  
  7 Jud Hershey               12 Honeoye               J5-03.00  
  8 Peter VanCamp              9 Marion                 4-11.00  
 
Boys Pole Vault Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zach Curran               12 Williamson            12-00.00  
  2 Sean Wade                 12 LeRoy                 11-06.00  
  3 Brian Manciocchi          12 Honeoye               10-06.00  
  4 Caleb Beeley              11 Honeoye                9-06.00  
  5 Jacob Gifford             11 Lyons                  9-00.00  
 -- Ethan Roy                  9 LeRoy                       NH  
 -- Trayton Schmeelk           8 Williamson                  NH  
 -- David Stutzman            12 Honeoye                     NH  
 
Boys Long Jump Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ryan McQuillen            12 LeRoy                 20-10.75  
  2 Enzo Amati                11 East Rochest          19-10.25  
  3 Brian Hodges              12 LeRoy                 19-04.00  
  4 Brian Manciocchi          12 Honeoye               19-03.00  
  5 Steven Gillespie          10 Red Creek             18-11.25  
  6 Jonah Franciosa           11 East Rochest          18-06.00  
  7 Grant Gerlock             12 Red Jacket            18-04.75  
  8 Bryce Rattray             10 Clyde-Sav             18-03.25  
  9 David Stutzman            12 Honeoye               17-01.25  
 10 Jacob Smith               11 Sodus                 17-00.75  
 
Boys Triple Jump Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sean Wade                 12 LeRoy                 42-08.00  
  2 Jonah Franciosa           11 East Rochest          40-03.50  
  3 Sam Missall               12 Honeoye               39-08.25  
  4 Enzo Amati                11 East Rochest          39-01.00  
  5 D.J. Kuepper              12 East Rochest          36-08.00  
 -- JJ Kuhns                  10 LeRoy                     FOUL  
 -- Trevor Healy               9 Honeoye                   FOUL  
 
Boys Shot Put Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chris Jackson             11 Bishop Kearn          42-04.75  
  2 Clinton Nickens           12 LeRoy                 41-00.00  
  3 Jacob Plesums             11 Warsaw                39-06.25  
  4 Zach Roegiers             12 Marion                37-11.50  
  5 John D'Archangelo         12 Honeoye               37-05.25  
  6 Duncan Bastedo            11 Clyde-Sav             36-00.50  
  7 Ryan Garrett              10 Clyde-Sav             35-06.25  
  8 Jarred Lowell             12 World of Inq          34-11.50  
  9 Juan Benito               12 Red Jacket            34-00.75  
 10 Justin Villnave           12 Williamson            33-08.25  
 11 Brock Broniman            12 Honeoye               32-00.75  
 12 Jousha Jackson            11 Bishop Kearn          30-01.00  
 
Boys Weight Throw Class D
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Michael Schuster          12 East Rochest          44-00.50  
  2 Jacob Plesums             11 Warsaw                44-00.00  
  3 D.J. Kuepper              12 East Rochest          38-07.00  
  4 Norberto Cervantes        10 Williamson            38-05.50  
  5 Clinton Nickens           12 LeRoy                 38-01.75  
  6 Steven Stephany           11 LeRoy                 35-09.50  
  7 Juan Benito               12 Red Jacket            34-07.00  
  8 Brock Broniman            12 Honeoye               34-05.00  
  9 John D'Archangelo         12 Honeoye               34-04.50  
 10 Zach Roegiers             12 Marion                32-08.50  
 11 Keiv Calloway             11 LeRoy                 31-07.00  
 12 Justin Villnave           12 Williamson            29-00.00  
 
              Women - Class C - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Batavia                    148.50     2) Wayland-Cohocton           51   
    3) Aquinas Institute           49.33     4) Palmyra-Macedon            48.33
    5) School Of The Arts          47        6) Wayne Central              37   
    7) Midlakes                    30        8) Livonia                    20   
    9) Bath-Haverling              18        9) Greece Olympia             18   
   11) Byron-Bergen                16       12) Waterloo                   15   
   13) Dansville                   10       13) Newark HS                  10   
   15) Franklin                     2.33    16) North Rose-Wolcott          2   
   17) Hornell                      1.50                                        
 
              Women - Class D - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Marion                      85        2) Lyons                      49   
    3) Sodus Central               42        4) Marcus Whitman             41   
    5) LeRoy                       37        6) Williamson Central         35   
    7) Notre Dame-Batavia          32        8) Honeoye Central            23   
    8) World of Inquiry            23       10) Red Creek                  22   
   11) Red Jacket                  21       12) Gananda                    20   
   12) East Rochester              20       14) South Seneca               15   
   15) Warsaw                      14       15) Clyde-Savannah             14   
   17) Canisteo-Greenwood          12       18) Avon Central               10   
   19) Pembroke                     8       20) Romulus                     1   
   20) Holley Central               1                                           
 
                Men - Class C - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Greece Olympia             124        2) Batavia                   103   
    3) Aquinas Institute           61        4) UPrep Rochester            60   
    5) Palmyra-Macedon             45        6) School Of The Arts         22   
    7) Greece Odyssey              20        8) Wayne Central              14   
    9) Waterloo                    11       10) Newark HS                  10   
   11) Bath-Haverling               8       12) North Rose-Wolcott          6   
   12) Livonia                      6       14) Hornell                     4   
   15) Midlakes                     2                                           
 
                Men - Class D - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) LeRoy                      126        2) East Rochester            102   
    3) Honeoye Central             51        4) World of Inquiry           37   
    5) Red Jacket                  28        6) Williamson Central         24   
    7) Caledonia-Mumford           20        7) Lyons                      20   
    7) Alfred-Almond               20       10) Warsaw                     15   
   11) Bishop Kearney              11       12) Clyde-Savannah              9   
   13) Red Creek                    8       13) Notre Dame-Batavia          8   
   13) Northstar Christian          8       16) Marion                      7