05/01/15                       Men's Track & Field Meet Results                          PAGE  1

     LEGENDS OF THE NIGHT       AT  ODESSA-MONTOUR H.S.        05/01/15    OUTDOOR



                                     *** FINAL SCORING ***

   1. Horseheads                         87.00    10. Elmira Notre Dame                  19.00
   2. Tioga                              87.00    11. Southern Cayuga                    18.00
   3. Trumansburg                        81.00    12. Odessa Montour                     18.00
   4. South Seneca                       36.00    13. Elmira                             16.00
   5. Newark Valley                      31.00    14. Groton                             10.00
   6. Lansing                            26.00    15. Candor                             10.00
   7. Union Springs                      26.00    16. Moravia                             6.00
   8. Watkins Glen                       26.00    17. Campbell Savona                     3.00
   9. Newfield                           24.00    18. Thomas A. Edison                    3.00


                                         EVENT RESULTS


 1. 400 METER RELAY      SEMI-FINAL  1 (FAT)     1.  Trumansburg (A)                                                     46.44
                                                 2.  South Seneca (A)                                                    49.83
                                                 3.  Candor (A)                                                          49.85
                                                   (Wyatt Whitmore(11),Adam Nichols(11),Quintin Haus(10),Kaidyn Foster(10))
                                                 4.  Horseheads (A)                                                      50.47
                                                   (Trevor Felenchek(10),Brandon Ellis(9 ),Christopher Eames(9 ),Dante VanNoy(9 ))
                                                 5.  Groton (A)                                                          51.78
                                                   (Andrew Brown(9 ),John Kuzniak(9 ),Nate Ossit(11),Kenny Tallman(12))
                                                 6.  Union Springs (A)                                                   53.99
                                                   (Mitch LoMascolo(12),Eric Ryan(09),Dylan Vivenzio(11),Jimmy Thurston(09))

                         SEMI-FINAL  2 (FAT)     1.  Tioga (A)                                                           47.48
                                                   (Austin Beebe(12),Josh Kithcart(12),Jake Lewis(11),Matt Jump(12))
                                                 2.  Elmira (A)                                                          49.12
                                                   (Andrew Ellison(11),Eric Kelsey(9 ),Jan Ziembicki(9 ),Taisean Horton(9 ))
                                                 3.  Newark Valley (A)                                                   49.33
                                                   (Aaron Hathaway(8 ),Josh felicetti(12),Dylan Williams(12),Cole Ford(12))
                                                 4.  Watkins Glen (A)                                                    49.60
                                                   (Kevin Kernan(12),Thomas Schmitt(11),Aidan DeBolt(10),Ryan Pruitt(10))
                                                 5.  Moravia (A)                                                         51.55
                                                   (Cody Gilfus(12),Nick Yowan(9 ),Nate Williams(9 ),Bernhard Lavender(11))
                                                 6.  Campbell Savona (A)                                                 51.58
                                                   (Devin Gwinner(12),Andrew Gallipeau(12),Cyrano Buda(10),Derek Gauss(10))

                              FINAL    (FAT)     1.  Trumansburg (A)                                                     46.39
                                                 2.  Tioga (A)                                                           47.64
                                                   (Austin Beebe(12),Josh Kithcart(12),Jake Lewis(11),Matt Jump(12))
                                                 3.  Newark Valley (A)                                                   48.79
                                                   (Aaron Hathaway(8 ),Josh felicetti(12),Dylan Williams(12),Cole Ford(12))
                                                 4.  Elmira (A)                                                          49.49
                                                   (Andrew Ellison(11),Eric Kelsey(9 ),Jan Ziembicki(9 ),Taisean Horton(9 ))
                                                 5.  Watkins Glen (A)                                                    50.79
                                                   (Kevin Kernan(12),Thomas Schmitt(11),Aidan DeBolt(10),Ryan Pruitt(10))
                                                 6.  South Seneca (A)                                                    50.89


 2. 3200 METER RELAY          FINAL    (FAT)     1.  Horseheads (A)                                                    8:41.58
                                                   (Noah Bosket(10),John Sepelak(12),Micah Page(12),John Nitterour(12))
                                                 2.  Newark Valley (A)                                                 8:43.77
                                                   (Kevin Basel(11),Sam Stewart(12),Josh Blazey(10),Collin Wing(10))
                                                 3.  Trumansburg (A)                                                   9:01.08
                                                 4.  South Seneca (A)                                                  9:10.29
                                                 5.  Southern Cayuga (A)                                               9:13.83
                                                   (Mark Larsen(10),Jack Stebbins(11),Mitch Fessenden(11),Sam Nolan(11))
                                                 6.  Elmira Notre Dame (A)                                             9:44.84
                                                 7.  Moravia (A)                                                       9:45.76
                                                   (Jacob Campbell(11),Jakob Scholeno(11),Nate Morse(10),Jon Smith(12))
                                                 8.  Watkins Glen (A)                                                  9:47.21
                                                   (Sean Holland(9 ),Daniel Paradiso(9 ),Shawn Rutledge(10),Gabriel Planty(7 ))
                                                 9.  Union Springs (A)                                                 9:57.20
                                                   (Dominic LoMascolo(10),Logan Corcoran(09),Jacob Dillion(09),Jared Wilmot(10))
                                                10.  Groton (A)                                                       10:00.22
                                                   (Adam Cronk(9 ),Richard Moore(9 ),Luke Lauchle(11),Scott Salch(9 ))
                                                11.  Odessa Montour (A)                                               10:06.71
                                                   (Bryce Kot(9 ),Zach Elliott(8 ),Nick Sgrecci(10),Noah Brewster(8 ))
                                                12.  Newfield (A)                                                     10:38.46
                                                   (Alex Borgella(9 ),Mat Johnson(10),Frankie Reilly(10),Gabe Wood(9 ))
                                                13.  Candor (A)                                                       11:07.81
                                                   (Simon Burczyk(12),Ethan Showerman(11),Adam Wilcox(11),John Quick(10))


 3. 110M HURDLES         SEMI-FINAL  1 (FAT)     1.  Jacob Cozzarin(12)     Trumansburg                                  17.57
                                                 2.  Thomas Alfieri(12)     Union Springs                                18.87
                                                 3.  Max Malloy(10)         Horseheads                                   22.59
                                                 4.  Bobby Marshall(10)     Newark Valley                                23.19
                                                 5.  Matt Laurenson(11)     Candor                                      NF

                         SEMI-FINAL  2 (FAT)     1.  Sam Burns(12)          Tioga                                        17.36
                                                 2.  James Randolph(11)     Odessa Montour                               18.46
                                                 3.  Liam Saccucci-Bryan (12Trumansburg                                  18.70
                                                 4.  Flynn Anderson(09)     Union Springs                                22.26
                                                 5.  Daniel Lindhorst(9 )   Newark Valley                                22.32

                         SEMI-FINAL  3 (FAT)     1.  Jonah Schumacher(11)   Tioga                                        17.79
                                                 2.  Eric Allen(10)         Newfield                                     18.46
                                                 3.  Kevin Kernan(12)       Watkins Glen                                 18.64
                                                 4.  Eric Kelsey(9 )        Elmira                                       20.83
                                                 5.  Maverick Salvagin(9 )  Campbell Savona                              21.62

                              FINAL    (FAT)     1.  Jacob Cozzarin(12)     Trumansburg                                  16.48
                                                 2.  Sam Burns(12)          Tioga                                        16.63
                                                 3.  Jonah Schumacher(11)   Tioga                                        17.43
                                                 4.  Eric Allen(10)         Newfield                                     18.24
                                                 5.  James Randolph(11)     Odessa Montour                               18.75
                                                 6.  Kevin Kernan(12)       Watkins Glen                                 19.31
                                                 7.  Liam Saccucci-Bryan (12Trumansburg                                  19.82


 4. 100 METER DASH       SEMI-FINAL  1 (FAT)     1.  Keegan Moore(9 )       Trumansburg                                  12.47
                                                 2.  Ian Judge(12)          Newfield                                     13.32
                                                 3.  Brandon Ellis(9 )      Horseheads                                   13.43
                                                 4.  Jacobe Flanigan(11)    Candor                                       13.53
                                                 5.  Brandon Voorhees(11)   Odessa Montour                               13.54
                                                 6.  Josh Zajac(09)         Lansing                                      13.62
                                                 7.  Jack Bates(12)         Thomas A. Edison                             13.88

                         SEMI-FINAL  2 (FAT)     1.  Austin Beebe(12)       Tioga                                        12.46
                                                 2.  Matt Jump(12)          Tioga                                        12.93
                                                 3.  Trevor Felenchek(10)   Horseheads                                   12.99
                                                 4.  Jan Ziembicki(9 )      Elmira                                       13.05
                                                 5.  Nate Ossit(11)         Groton                                       13.33
                                                 6.  Dom Raburn(9 )         South Seneca                                 13.78
                                                 7.  Christian Lopez(12)    Thomas A. Edison                             14.49

                         SEMI-FINAL  3 (FAT)     1.  Ryan Pruitt(10)        Watkins Glen                                 12.71
                                                 2.  Jake Lewis(11)         Tioga                                        12.80
                                                 3.  Cole Ford(12)          Newark Valley                                12.81
                                                 4.  Jimmy Thurston(09)     Union Springs                                13.31
                                                 5.  Zach Knapp(9 )         Odessa Montour                               13.61
                                                 6.  Cody Gilfus(12)        Moravia                                      13.78
                                                 7.  Andrew Gallipeau(12)   Campbell Savona                              13.88

                         SEMI-FINAL  4 (FAT)     1.  Dylan Bean(11)         Candor                                       12.42
                                                 2.  Bruce Jefferson(11)    Horseheads                                   12.68
                                                 3.  Austin Beaudin(11)     Southern Cayuga                              12.86
                                                 4.  Paco Rillaroza(10)     Elmira Notre Dame                            13.04
                                                 5.  Aaron Hathaway(8 )     Newark Valley                                13.22
                                                 6.  Devin Gwinner(12)      Campbell Savona                              13.80
                                                 7.  Gabe Pesco(10)         Trumansburg                                  13.99

                         SEMI-FINAL  5 (FAT)     1.  Sam Godfrey(10)        Elmira Notre Dame                            14.32
                                                 2.  Ian Murray(9 )         Southern Cayuga                              14.36
                                                 3.  Gavin Reese(9 )        Elmira                                       15.08
                                                 4.  Julian Thornton(9 )    Watkins Glen                                 16.00

                         SEMI-FINAL  6 (FAT)     1.  Dom Raburn(9 )         South Seneca                                 13.46
                                                 2.  Jacob Klumpp(10)       Groton                                       13.77
                                                 3.  Mitch LoMascolo(12)    Union Springs                                13.86
                                                 4.  Nate Williams(9 )      Moravia                                      13.88
                                                 5.  Ryan Bennett(09)       Lansing                                      14.12

                              FINAL    (FAT)     1.  Keegan Moore(9 )       Trumansburg                                  12.07
                                                 2.  Dylan Bean(11)         Candor                                       12.08
                                                 3.  Austin Beebe(12)       Tioga                                        12.09
                                                 4.  Bruce Jefferson(11)    Horseheads                                   12.49
                                                 5.  Ryan Pruitt(10)        Watkins Glen                                 12.50
                                                 6.  Cole Ford(12)          Newark Valley                                12.57
                                                 7.  Jake Lewis(11)         Tioga                                        12.66


 5. 1600 METER RUN       FINAL HEAT  1 (FAT)     1.  Austin Voorhess(10)    Trumansburg                                5:28.42
                                                 2.  Adam Nichols(11)       Candor                                     5:32.65
                                                 3.  Nate Morse(10)         Moravia                                    5:34.29
                                                 4.  Lewis Levesque(8 )     Tioga                                      5:34.32
                                                 5.  Jeff Roblyer(12)       Thomas A. Edison                           5:42.33
                                                 6.  Connor Ayers(9 )       Campbell Savona                            5:46.51
                                                 7.  Tyler Kuenzli(10)      Campbell Savona                            5:47.93
                                                 8.  Trevor Dunn(9 )        Odessa Montour                             5:49.96
                                                 9.  Anders Gartenberg(09)  Lansing                                    5:54.64
                                                10.  Gabe Wood(9 )          Newfield                                   5:57.66
                                                11.  Ed Kenny(11)           Elmira                                     5:58.06
                                                12.  Jon Jackson(09)        Union Springs                              5:58.37
                                                13.  Logan Morton(9 )       Elmira                                     5:58.40
                                                14.  Mat Johnson(10)        Newfield                                   6:03.31
                                                15.  Dominic LoMascolo(10)  Union Springs                              6:05.08
                                                16.  Brad Zuke(10)          Thomas A. Edison                           6:36.47
                                                17.  Justin Gillule(12)     Tioga                                       NF

                         FINAL HEAT  2 (FAT)     1.  Patrick Hazlitt(10)    Watkins Glen                               4:38.43
                                                 2.  Ben Eisenhut(12)       Lansing                                    4:42.09
                                                 3.  Gavin Harrington(9 )   Elmira Notre Dame                          4:53.01
                                                 4.  Josh Blazey(10)        Newark Valley                              4:53.82
                                                 5.  Will Armstrong(11)     Horseheads                                 4:55.02
                                                 6.  Scott Hawley(10)       South Seneca                               4:55.47
                                                 7.  Luke Eberhardt(11)     Odessa Montour                             4:56.36
                                                 8.  Gabriel Planty(7 )     Watkins Glen                               4:58.26
                                                 9.  Mark Kemmerer(12)      Newark Valley                              5:05.42
                                                10.  Matt Connolly(9 )      Elmira Notre Dame                          5:09.67
                                                11.  Brett Robinson(10)     South Seneca                               5:25.78
                                                12.  Jakob Scholeno(11)     Moravia                                    5:25.96
                                                13.  Matthew Bauman(10)     Horseheads                                 5:26.33
                                                14.  Will Westlake(9 )      Trumansburg                                5:58.05

                              FINAL    (FAT)     1.  Patrick Hazlitt(10)    Watkins Glen                               4:38.43
                                                 2.  Ben Eisenhut(12)       Lansing                                    4:42.09
                                                 3.  Gavin Harrington(9 )   Elmira Notre Dame                          4:53.01
                                                 4.  Josh Blazey(10)        Newark Valley                              4:53.82
                                                 5.  Will Armstrong(11)     Horseheads                                 4:55.02
                                                 6.  Scott Hawley(10)       South Seneca                               4:55.47
                                                 7.  Luke Eberhardt(11)     Odessa Montour                             4:56.36
                                                 8.  Gabriel Planty(7 )     Watkins Glen                               4:58.26
                                                 9.  Mark Kemmerer(12)      Newark Valley                              5:05.42
                                                10.  Matt Connolly(9 )      Elmira Notre Dame                          5:09.67
                                                11.  Brett Robinson(10)     South Seneca                               5:25.78
                                                12.  Jakob Scholeno(11)     Moravia                                    5:25.96
                                                13.  Matthew Bauman(10)     Horseheads                                 5:26.33
                                                14.  Austin Voorhess(10)    Trumansburg                                5:28.42
                                                15.  Adam Nichols(11)       Candor                                     5:32.65
                                                16.  Nate Morse(10)         Moravia                                    5:34.29
                                                17.  Lewis Levesque(8 )     Tioga                                      5:34.32
                                                18.  Jeff Roblyer(12)       Thomas A. Edison                           5:42.33
                                                19.  Connor Ayers(9 )       Campbell Savona                            5:46.51
                                                20.  Tyler Kuenzli(10)      Campbell Savona                            5:47.93
                                                21.  Trevor Dunn(9 )        Odessa Montour                             5:49.96
                                                22.  Anders Gartenberg(09)  Lansing                                    5:54.64
                                                23.  Gabe Wood(9 )          Newfield                                   5:57.66
                                                24.  Will Westlake(9 )      Trumansburg                                5:58.05
                                                25.  Ed Kenny(11)           Elmira                                     5:58.06
                                                26.  Jon Jackson(09)        Union Springs                              5:58.37
                                                27.  Logan Morton(9 )       Elmira                                     5:58.40
                                                28.  Mat Johnson(10)        Newfield                                   6:03.31
                                                29.  Dominic LoMascolo(10)  Union Springs                              6:05.08
                                                30.  Brad Zuke(10)          Thomas A. Edison                           6:36.47
                                                31.  Justin Gillule(12)     Tioga                                       NF


 6. 400 METER DASH       FINAL HEAT  1 (FAT)     1.  Jeffery Allen(11)      Newfield                                   1:08.30
                                                 2.  Colin Marsh(9 )        Odessa Montour                             1:12.27
                                                 3.  Kevin Evangelista(12)  Newfield                                   1:21.65

                         FINAL HEAT  2 (FAT)     1.  Logan Corcoran(09)     Union Springs                              1:03.99
                                                 2.  Justin Searles(10)     Moravia                                    1:04.77
                                                 3.  John Quick(10)         Candor                                     1:04.78
                                                 4.  Kameron Hall(10)       Candor                                     1:06.18
                                                 5.  Bryce Kot(9 )          Odessa Montour                             1:06.68
                                                 6.  Jordan Laursen(11)     Campbell Savona                             NF

                         FINAL HEAT  3 (FAT)     1.  Matt Signor(10)        Southern Cayuga                              59.49
                                                 2.  Jared Wilmot(10)       Union Springs                              1:02.15
                                                 3.  Sean Church(11)        Southern Cayuga                            1:03.23
                                                 4.  Blake Stermer(9 )      Elmira Notre Dame                          1:04.39
                                                 5.  Scott Salch(9 )        Groton                                     1:06.93
                                                 6.  Tristan Nevins(11)     Groton                                     1:07.25

                         FINAL HEAT  4 (FAT)     1.  Nathanial Fleishman(11)Lansing                                      56.52
                                                 2.  Taisean Horton(9 )     Elmira                                       57.93
                                                 3.  Liam McDonnell(9 )     Trumansburg                                  58.47
                                                 4.  Aidan DeBolt(10)       Watkins Glen                                 58.58
                                                 5.  James Blair(09)        Lansing                                    1:02.17
                                                 6.  Garett Sovocool(11)    Moravia                                     NF

                         FINAL HEAT  5 (FAT)     1.  Bruce Jefferson(11)    Horseheads                                   54.94
                                                 2.  Paco Rillaroza(10)     Elmira Notre Dame                            55.39
                                                 3.  Eli Corning(11)        South Seneca                                 56.10
                                                 4.  Cole Ford(12)          Newark Valley                                56.64
                                                 5.  Jonny Polo Rankin(10)  Tioga                                        56.75
                                                 6.  Sam Stewart(12)        Newark Valley                                59.11

                         FINAL HEAT  6 (FAT)     1.  Sean Strayer(12)       Horseheads                                   52.21
                                                 2.  Andrew Ellison(11)     Elmira                                       54.63
                                                 3.  Tom Hawley(12)         South Seneca                                 54.78
                                                 4.  William Prisloe(11)    Trumansburg                                  55.38
                                                 5.  Tyler Predix(12)       Tioga                                        55.58
                                                 6.  Patrick Hazlitt(10)    Watkins Glen                                 56.61

                              FINAL    (FAT)     1.  Sean Strayer(12)       Horseheads                                   52.21
                                                 2.  Andrew Ellison(11)     Elmira                                       54.63
                                                 3.  Tom Hawley(12)         South Seneca                                 54.78
                                                 4.  Bruce Jefferson(11)    Horseheads                                   54.94
                                                 5.  William Prisloe(11)    Trumansburg                                  55.38
                                                 6.  Paco Rillaroza(10)     Elmira Notre Dame                            55.39
                                                 7.  Tyler Predix(12)       Tioga                                        55.58
                                                 8.  Eli Corning(11)        South Seneca                                 56.10
                                                 9.  Nathanial Fleishman(11)Lansing                                      56.52
                                                10.  Patrick Hazlitt(10)    Watkins Glen                                 56.61
                                                11.  Cole Ford(12)          Newark Valley                                56.64
                                                12.  Jonny Polo Rankin(10)  Tioga                                        56.75
                                                13.  Taisean Horton(9 )     Elmira                                       57.93
                                                14.  Liam McDonnell(9 )     Trumansburg                                  58.47
                                                15.  Aidan DeBolt(10)       Watkins Glen                                 58.58
                                                16.  Josh felicetti(12)     Newark Valley                                59.11
                                                17.  Matt Signor(10)        Southern Cayuga                              59.49
                                                18.  Jared Wilmot(10)       Union Springs                              1:02.15
                                                19.  James Blair(09)        Lansing                                    1:02.17
                                                20.  Sean Church(11)        Southern Cayuga                            1:03.23
                                                21.  Logan Corcoran(09)     Union Springs                              1:03.99
                                                22.  Blake Stermer(9 )      Elmira Notre Dame                          1:04.39
                                                23.  Justin Searles(10)     Moravia                                    1:04.77
                                                24.  John Quick(10)         Candor                                     1:04.78
                                                25.  Kameron Hall(10)       Candor                                     1:06.18
                                                26.  Bryce Kot(9 )          Odessa Montour                             1:06.68
                                                27.  Scott Salch(9 )        Groton                                     1:06.93
                                                28.  Tristan Nevins(11)     Groton                                     1:07.25
                                                29.  Jeffery Allen(11)      Newfield                                   1:08.30
                                                30.  Colin Marsh(9 )        Odessa Montour                             1:12.27
                                                31.  Kevin Evangelista(12)  Newfield                                   1:21.65
                                                32.  Jordan Laursen(11)     Campbell Savona                             NF
                                                33.  Garett Sovocool(11)    Moravia                                     NF


 7. 200 METER DASH       SEMI-FINAL  1 (FAT)     1.  John Nitterour(12)     Horseheads                                   24.67
                                                 2.  Dylan Bean(11)         Candor                                       25.13
                                                 3.  Jan Ziembicki(9 )      Elmira                                       26.73
                                                 4.  Quintin Haus(10)       Candor                                       27.24
                                                 5.  Andrew Brown(9 )       Groton                                       27.35
                                                 6.  Devin Gwinner(12)      Campbell Savona                              27.89

                         SEMI-FINAL  2 (FAT)     1.  Austin Beebe(12)       Tioga                                        24.83
                                                 2.  Bruce Jefferson(11)    Horseheads                                   25.68
                                                 3.  Nathanial Fleishman(11)Lansing                                      26.58
                                                 4.  Nate Ossit(11)         Groton                                       27.39
                                                 5.  Tristan Orber(12)      Newfield                                     28.39
                                                 6.  Tom Lapp(9 )           South Seneca                                NF

                         SEMI-FINAL  3 (FAT)     1.  Noah Bosket(10)        Horseheads                                   24.83
                                                 2.  Liam Saccucci-Bryan (12Trumansburg                                  25.34
                                                 3.  Ryan Pruitt(10)        Watkins Glen                                 25.70
                                                 4.  Aaron Hathaway(8 )     Newark Valley                                26.24
                                                 5.  Nick Yowan(9 )         Moravia                                      27.02
                                                 6.  Brandon Herndon(11)    South Seneca                                 28.24

                         SEMI-FINAL  4 (FAT)     1.  Nick Bachta(10)        Southern Cayuga                              24.98
                                                 2.  Jake Lewis(11)         Tioga                                        26.18
                                                 3.  Ian Judge(12)          Newfield                                     26.35
                                                 4.  James Blair(09)        Lansing                                      26.85
                                                 5.  Cyrano Buda(10)        Campbell Savona                              29.24
                                                 6.  Keegan Moore(9 )       Trumansburg                                 NF

                         SEMI-FINAL  5 (FAT)     1.  Zach Knapp(9 )         Odessa Montour                               27.61
                                                 2.  Kyle Williams(11)      Newark Valley                                27.79
                                                 3.  Sam Godfrey(10)        Elmira Notre Dame                            28.21
                                                 4.  Eric Ryan(09)          Union Springs                                28.33
                                                 5.  Mitch LoMascolo(12)    Union Springs                                28.82

                         SEMI-FINAL  6 (FAT)     1.  Christian Lopez(12)    Thomas A. Edison                             29.15
                                                 2.  Gavin Reese(9 )        Elmira                                       29.19
                                                 3.  Matt Hotelling(12)     Southern Cayuga                              30.26
                                                 4.  Daniel Paradiso(9 )    Watkins Glen                                NF
                                                 5.  Brandon Voorhees(11)   Odessa Montour                              NF

                              FINAL    (FAT)     1.  John Nitterour(12)     Horseheads                                   23.84
                                                 2.  Noah Bosket(10)        Horseheads                                   24.28
                                                 3.  Austin Beebe(12)       Tioga                                        24.40
                                                 4.  Nick Bachta(10)        Southern Cayuga                              24.78
                                                 5.  Dylan Bean(11)         Candor                                       24.86
                                                 6.  Liam Saccucci-Bryan (12Trumansburg                                  25.52


 8. 400M HURDLES         FINAL HEAT  1 (FAT)     1.  Eric Kelsey(9 )        Elmira                                     1:15.55
                                                 2.  Henry Armstrong(12)    Newark Valley                              1:17.46
                                                 3.  Maverick Salvagin(9 )  Campbell Savona                             NF

                         FINAL HEAT  2 (FAT)     1.  Andrew Gallipeau(12)   Campbell Savona                            1:06.54
                                                 2.  Eric Allen(10)         Newfield                                   1:08.26
                                                 3.  Jimmy Thurston(09)     Union Springs                              1:08.57
                                                 4.  Shawn Rutledge(10)     Watkins Glen                               1:10.02
                                                 5.  Daniel Lindhorst(9 )   Newark Valley                              1:12.36

                         FINAL HEAT  3 (FAT)     1.  Sam Schneider(11)      Southern Cayuga                            1:05.00
                                                 2.  Kevin Kernan(12)       Watkins Glen                               1:05.49
                                                 3.  Thomas Alfieri(12)     Union Springs                              1:06.95
                                                 4.  Devin McCartney(10)    Lansing                                    1:07.03
                                                 5.  Max Malloy(10)         Horseheads                                 1:11.20
                                                 6.  Ben Eisenhut(12)       Lansing                                    1:11.72

                         FINAL HEAT  4 (FAT)     1.  Jacob Cozzarin(12)     Trumansburg                                1:00.05
                                                 2.  John Sepelak(12)       Horseheads                                 1:00.60
                                                 3.  Sam Burns(12)          Tioga                                      1:02.12
                                                 4.  Lincoln Lowe(11)       South Seneca                               1:02.75
                                                 5.  GH Wood(10)            Trumansburg                                1:05.41
                                                 6.  Jonah Schumacher(11)   Tioga                                      1:06.05

                              FINAL    (FAT)     1.  Jacob Cozzarin(12)     Trumansburg                                1:00.05
                                                 2.  John Sepelak(12)       Horseheads                                 1:00.60
                                                 3.  Sam Burns(12)          Tioga                                      1:02.12
                                                 4.  Lincoln Lowe(11)       South Seneca                               1:02.75
                                                 5.  Sam Schneider(11)      Southern Cayuga                            1:05.00
                                                 6.  GH Wood(10)            Trumansburg                                1:05.41
                                                 7.  Kevin Kernan(12)       Watkins Glen                               1:05.49
                                                 8.  Jonah Schumacher(11)   Tioga                                      1:06.05
                                                 9.  Andrew Gallipeau(12)   Campbell Savona                            1:06.54
                                                10.  Thomas Alfieri(12)     Union Springs                              1:06.95
                                                11.  Devin McCartney(10)    Lansing                                    1:07.03
                                                12.  Eric Allen(10)         Newfield                                   1:08.26
                                                13.  Jimmy Thurston(09)     Union Springs                              1:08.57
                                                14.  Shawn Rutledge(10)     Watkins Glen                               1:10.02
                                                15.  Max Malloy(10)         Horseheads                                 1:11.20
                                                16.  Ben Eisenhut(12)       Lansing                                    1:11.72
                                                17.  Daniel Lindhorst(9 )   Newark Valley                              1:12.36
                                                18.  Eric Kelsey(9 )        Elmira                                     1:15.55
                                                19.  Henry Armstrong(12)    Newark Valley                              1:17.46
                                                20.  Maverick Salvagin(9 )  Campbell Savona                             NF


 9. 800 METER RUN        FINAL HEAT  1 (FAT)     1.  Will Armstrong(11)     Horseheads                                 2:17.56
                                                 2.  Garret Andriene(9 )    Elmira                                     2:19.36
                                                 3.  Sean Holland(9 )       Watkins Glen                               2:22.58
                                                 4.  Ethan Hulle(11)        Trumansburg                                2:24.98
                                                 5.  Frankie Reilly(10)     Newfield                                   2:25.77
                                                 6.  Alex Borgella(9 )      Newfield                                   2:26.10
                                                 7.  Matt Lounsbury(11)     Tioga                                      2:26.87
                                                 8.  Connor Ayers(9 )       Campbell Savona                            2:27.22
                                                 9.  Tyler Kuenzli(10)      Campbell Savona                            2:30.20
                                                10.  Dawson Hilfiger(11)    Elmira Notre Dame                          2:32.52
                                                11.  Jaylen Townsend(9 )    Elmira                                     2:39.65
                                                12.  Adam Wilcox(11)        Candor                                     2:45.40
                                                13.  John Quick(10)         Candor                                     2:55.20
                                                14.  Hunter Trojnor-Hill(9 )Moravia                                     NF
                                                15.  Greg Lamphier(11)      Southern Cayuga                             NF

                         FINAL HEAT  2 (FAT)     1.  Evan DeGraw(11)        Union Springs                              2:00.45
                                                 2.  Zach Balog(11)         Union Springs                              2:02.08
                                                 3.  Micah Page(12)         Horseheads                                 2:02.90
                                                 4.  Jacob Carocci(10)      Watkins Glen                               2:06.82
                                                 5.  Sam Stewart(12)        Newark Valley                              2:08.59
                                                 6.  Kevin Basel(11)        Newark Valley                              2:12.46
                                                 7.  Justin Bauco(9 )       Elmira Notre Dame                          2:13.29
                                                 8.  Sam Ives(10)           Trumansburg                                2:15.29
                                                 9.  Adam Cronk(9 )         Groton                                     2:18.03
                                                10.  Tom Hawley(12)         South Seneca                               2:18.63
                                                11.  Skylar Rassmussen(11)  South Seneca                               2:22.07
                                                12.  Josh Zajac(09)         Lansing                                    2:23.84
                                                13.  Nick Sgrecci(10)       Odessa Montour                             2:24.49
                                                14.  Ryan Bennett(09)       Lansing                                    2:29.62

                              FINAL    (FAT)     1.  Evan DeGraw(11)        Union Springs                              2:00.45
                                                 2.  Zach Balog(11)         Union Springs                              2:02.08
                                                 3.  Micah Page(12)         Horseheads                                 2:02.90
                                                 4.  Jacob Carocci(10)      Watkins Glen                               2:06.82
                                                 5.  Sam Stewart(12)        Newark Valley                              2:08.59
                                                 6.  Kevin Basel(11)        Newark Valley                              2:12.46
                                                 7.  Justin Bauco(9 )       Elmira Notre Dame                          2:13.29
                                                 8.  Sam Ives(10)           Trumansburg                                2:15.29
                                                 9.  Will Armstrong(11)     Horseheads                                 2:17.56
                                                10.  Adam Cronk(9 )         Groton                                     2:18.03
                                                11.  Tom Hawley(12)         South Seneca                               2:18.63
                                                12.  Garret Andriene(9 )    Elmira                                     2:19.36
                                                13.  Skylar Rassmussen(11)  South Seneca                               2:22.07
                                                14.  Sean Holland(9 )       Watkins Glen                               2:22.58
                                                15.  Josh Zajac(09)         Lansing                                    2:23.84
                                                16.  Nick Sgrecci(10)       Odessa Montour                             2:24.49
                                                17.  Ethan Hulle(11)        Trumansburg                                2:24.98
                                                18.  Frankie Reilly(10)     Newfield                                   2:25.77
                                                19.  Alex Borgella(9 )      Newfield                                   2:26.10
                                                20.  Matt Lounsbury(11)     Tioga                                      2:26.87
                                                21.  Connor Ayers(9 )       Campbell Savona                            2:27.22
                                                22.  Ryan Bennett(09)       Lansing                                    2:29.62
                                                23.  Tyler Kuenzli(10)      Campbell Savona                            2:30.20
                                                24.  Dawson Hilfiger(11)    Elmira Notre Dame                          2:32.52
                                                25.  Jaylen Townsend(9 )    Elmira                                     2:39.65
                                                26.  Adam Wilcox(11)        Candor                                     2:45.40
                                                27.  John Quick(10)         Candor                                     2:55.20
                                                28.  Hunter Trojnor-Hill(9 )Moravia                                     NF
                                                29.  Greg Lamphier(11)      Southern Cayuga                             NF


10. 3200 METER RUN       FINAL HEAT  1 (FAT)     1.  Oliver Sugarman(10)    Trumansburg                               11:21.53
                                                 2.  Michael Everett(12)    Elmira                                    11:39.72
                                                 3.  Garret Andriene(9 )    Elmira                                    11:40.72
                                                 4.  Jeremy Williamson(8 )  South Seneca                              11:50.86
                                                 5.  Noah Brewster(8 )      Odessa Montour                            11:57.73
                                                 6.  Lewis Levesque(8 )     Tioga                                     11:57.81
                                                 7.  Jason Kilts(12)        Lansing                                   12:08.54
                                                 8.  Jacob Dillion(09)      Union Springs                             12:25.75
                                                 9.  Jared Sandritter(9 )   Watkins Glen                              12:26.69
                                                10.  Jeff Roblyer(12)       Thomas A. Edison                          12:31.61
                                                11.  Phillip Linnik(8 )     Newfield                                  13:11.78
                                                12.  Mat Johnson(10)        Newfield                                  13:39.67
                                                13.  Brad Zuke(10)          Thomas A. Edison                          13:52.65
                                                14.  Anders Gartenberg(09)  Lansing                                     NF
                                                15.  Justin Gillule(12)     Tioga                                       NF

                         FINAL HEAT  2 (FAT)     1.  Garrett Butters(12)    Elmira Notre Dame                         10:04.08
                                                 2.  Evan Whittaker(9 )     Trumansburg                               10:10.31
                                                 3.  Sebastian Bauco(12)    Horseheads                                10:26.88
                                                 4.  Josh Blazey(10)        Newark Valley                             10:27.88
                                                 5.  Shawn Rutledge(10)     Watkins Glen                              10:32.38
                                                 6.  Matt Karee(10)         Elmira Notre Dame                         10:34.56
                                                 7.  Chris Dutcher(11)      Newark Valley                             10:36.75
                                                 8.  Collin Wing(10)        Newark Valley                             10:56.76
                                                 9.  Matt Maycumber(11)     Elmira                                    11:00.14
                                                10.  Richard Moore(9 )      Groton                                    11:00.55
                                                11.  Owen Juan(8 )          Horseheads                                11:07.48
                                                12.  Scott Hawley(10)       South Seneca                                NF

                              FINAL    (FAT)     1.  Garrett Butters(12)    Elmira Notre Dame                         10:04.08
                                                 2.  Evan Whittaker(9 )     Trumansburg                               10:10.31
                                                 3.  Sebastian Bauco(12)    Horseheads                                10:26.88
                                                 4.  Josh Blazey(10)        Newark Valley                             10:27.88
                                                 5.  Shawn Rutledge(10)     Watkins Glen                              10:32.38
                                                 6.  Matt Karee(10)         Elmira Notre Dame                         10:34.56
                                                 7.  Chris Dutcher(11)      Newark Valley                             10:36.75
                                                 8.  Collin Wing(10)        Newark Valley                             10:56.76
                                                 9.  Matt Maycumber(11)     Elmira                                    11:00.14
                                                10.  Richard Moore(9 )      Groton                                    11:00.55
                                                11.  Owen Juan(8 )          Horseheads                                11:07.48
                                                12.  Oliver Sugarman(10)    Trumansburg                               11:21.53
                                                13.  Michael Everett(12)    Elmira                                    11:39.72
                                                14.  Garret Andriene(9 )    Elmira                                    11:40.72
                                                15.  Jeremy Williamson(8 )  South Seneca                              11:50.86
                                                16.  Noah Brewster(8 )      Odessa Montour                            11:57.73
                                                17.  Lewis Levesque(8 )     Tioga                                     11:57.81
                                                18.  Jason Kilts(12)        Lansing                                   12:08.54
                                                19.  Jacob Dillion(09)      Union Springs                             12:25.75
                                                20.  Jared Sandritter(9 )   Watkins Glen                              12:26.69
                                                21.  Jeff Roblyer(12)       Thomas A. Edison                          12:31.61
                                                22.  Phillip Linnik(8 )     Newfield                                  13:11.78
                                                23.  Mat Johnson(10)        Newfield                                  13:39.67
                                                24.  Brad Zuke(10)          Thomas A. Edison                          13:52.65
                                                25.  Anders Gartenberg(09)  Lansing                                     NF
                                                26.  Justin Gillule(12)     Tioga                                       NF
                                                27.  Scott Hawley(10)       South Seneca                                NF


11. 1600 METER RELAY     FINAL HEAT  2 (FAT)     1.  Tioga (A)                                                         3:48.31
                                                   (Jonny Polo Rankin(10),Tyler Predix(12),Sam Burns(12),Gage Lubertowciz(11))
                                                 2.  Lansing (A)                                                       3:50.44
                                                   (Josh Zajac(09),Devin McCartney(10),Nathanial Fleishman(11),Ben Eisenhut(12))
                                                 3.  Watkins Glen (A)                                                  3:50.96
                                                   (Aidan DeBolt(10),Gabriel Planty(7 ),Jacob Carocci(10),Patrick Hazlitt(10))
                                                 4.  Elmira Notre Dame (A)                                             3:53.01
                                                 5.  Newfield (A)                                                      4:01.57
                                                   (Alex Borgella(9 ),Ian Judge(12),Frankie Reilly(10),Tristan Orber(12))
                                                 6.  Moravia (A)                                                       4:08.26
                                                   (Jacob Campbell(11),Jordan Crossgrove(10),Garett Sovocool(11),Nick Yowan(9 ))
                                                 7.  Candor (A)                                                        4:12.10
                                                   (Matt Laurenson(11),Wyatt Whitmore(11),Kaidyn Foster(10),Adam Wilcox(11))

                         FINAL HEAT  3 (FAT)     1.  Horseheads (A)                                                    3:31.98
                                                   (Micah Page(12),John Sepelak(12),Sean Strayer(12),John Nitterour(12))
                                                 2.  Union Springs (A)                                                 3:40.87
                                                   (Zach Balog(11),Thomas Alfieri(12),Josh Jenkins(12),Evan DeGraw(11))
                                                 3.  Trumansburg (A)                                                   3:44.20
                                                 4.  Newark Valley (A)                                                 3:45.88
                                                   (Kevin Basel(11),Dylan Williams(12),Cole Ford(12),Sam Stewart(12))
                                                 5.  Southern Cayuga (A)                                               3:47.94
                                                   (Sam Nolan(11),Mark Larsen(10),Nick Bachta(10),Austin Beaudin(11))
                                                 6.  South Seneca (A)                                                  4:01.66

                              FINAL    (FAT)     1.  Horseheads (A)                                                    3:31.98
                                                   (Micah Page(12),John Sepelak(12),Sean Strayer(12),John Nitterour(12))
                                                 2.  Union Springs (A)                                                 3:40.87
                                                   (Zach Balog(11),Thomas Alfieri(12),Josh Jenkins(12),Evan DeGraw(11))
                                                 3.  Trumansburg (A)                                                   3:44.20
                                                 4.  Newark Valley (A)                                                 3:45.88
                                                   (Kevin Basel(11),Dylan Williams(12),Cole Ford(12),Sam Stewart(12))
                                                 5.  Southern Cayuga (A)                                               3:47.94
                                                   (Sam Nolan(11),Mark Larsen(10),Nick Bachta(10),Austin Beaudin(11))
                                                 6.  Tioga (A)                                                         3:48.31
                                                   (Jonny Polo Rankin(10),Tyler Predix(12),Sam Burns(12),Gage Lubertowciz(11))
                                                 7.  Lansing (A)                                                       3:50.44
                                                   (Josh Zajac(09),Devin McCartney(10),Nathanial Fleishman(11),Ben Eisenhut(12))
                                                 8.  Watkins Glen (A)                                                  3:50.96
                                                   (Aidan DeBolt(10),Gabriel Planty(7 ),Jacob Carocci(10),Patrick Hazlitt(10))
                                                 9.  Elmira Notre Dame (A)                                             3:53.01
                                                10.  Newfield (A)                                                      4:01.57
                                                   (Alex Borgella(9 ),Ian Judge(12),Frankie Reilly(10),Tristan Orber(12))
                                                11.  South Seneca (A)                                                  4:01.66
                                                12.  Moravia (A)                                                       4:08.26
                                                   (Jacob Campbell(11),Jordan Crossgrove(10),Garett Sovocool(11),Nick Yowan(9 ))
                                                13.  Candor (A)                                                        4:12.10
                                                   (Matt Laurenson(11),Wyatt Whitmore(11),Kaidyn Foster(10),Adam Wilcox(11))


12. HIGH JUMP                 FINAL              1.  Mike Perkins(11)       Groton                                    6'00.00"
                                                 2.  Tyler Predix(12)       Tioga                                     5'10.00"
                                                 3.  Lincoln Lowe(11)       South Seneca                              5'08.00"
                                                 4.T Sam Schneider(11)      Southern Cayuga                           5'06.00"
                                                  .T Andrew Gallipeau(12)   Campbell Savona                           5'06.00"
                                                 6.  Gabe Pesco(10)         Trumansburg                               5'04.00"
                                                 7.  Derek Stein(12)        Horseheads                                5'04.00"
                                                 8.  Micah Page(12)         Horseheads                                5'04.00"
                                                 9.  Michael Lapar(09)      Lansing                                   5'04.00"
                                                10.  Andrew Rhoads(10)      Groton                                    5'02.00"
                                                11.  John Dougherty(12)     Tioga                                     5'02.00"


13. LONG JUMP                 FINAL              1.  Alex Schreiber-Harri(12Newfield                                 19'05.25"
                                                 2.  Derek Stein(12)        Horseheads                               19'01.00"
                                                 3.  Lincoln Lowe(11)       South Seneca                             18'01.75"
                                                 4.  Ryan Pruitt(10)        Watkins Glen                             17'11.50"
                                                 5.  Loren Gurche(12)       Trumansburg                              17'05.75"
                                                 6.  Josh felicetti(12)     Newark Valley                            17'00.50"
                                                 7.  Eric Allen(10)         Newfield                                 16'11.25"
                                                 8.  Gage Lubertowciz(11)   Tioga                                    16'06.75"
                                                 9.  Dante VanNoy(9 )       Horseheads                               16'03.00"
                                                10.  Keegan Moore(9 )       Trumansburg                              16'03.00"
                                                11.  Kevin Kernan(12)       Watkins Glen                             16'02.50"
                                                12.  Krys Mosher(10)        South Seneca                             16'02.50"
                                                13.  James Blair(09)        Lansing                                  16'01.00"
                                                14.  Dylan Bean(11)         Candor                                   15'08.50"
                                                15.  Dylan Williams(12)     Newark Valley                            15'05.50"
                                                16.  Trevor Dunn(9 )        Odessa Montour                           14'05.00"
                                                17.  Tristan Nevins(11)     Groton                                   14'04.00"
                                                18.  Flynn Anderson(09)     Union Springs                            14'02.25"
                                                19.  Jack Bates(12)         Thomas A. Edison                         14'01.75"
                                                20.  Jon Smith(12)          Moravia                                  13'08.50"
                                                21.  Xavier Gell(09)        Lansing                                  13'07.25"
                                                22.  Derek Gauss(10)        Campbell Savona                          13'06.50"
                                                23.  Bryce Kot(9 )          Odessa Montour                           13'05.00"
                                                24.  Cyrano Buda(10)        Campbell Savona                          13'04.50"
                                                25.  Ian Murray(9 )         Southern Cayuga                          13'01.00"
                                                26.  Brian Chadwick(09)     Union Springs                            11'03.00"
                                                27.  Jacob Klumpp(10)       Groton                                    8'09.75"


14. DISCUS                    FINAL              1.  Bryce Elliott(11)      Odessa Montour                          134'01.00"
                                                 2.  Dylan Babcock(12)      Tioga                                   118'11.00"
                                                 3.  Dalton Evener(12)      Moravia                                 112'00.50"
                                                 4.  Braydon Jackson(10)    Lansing                                 109'02.00"
                                                 5.  TJ Singh(11)           Elmira                                  108'11.00"
                                                 6.  Dan Lukas(12)          Southern Cayuga                         108'05.00"
                                                 7.  Joe Barkley(12)        Elmira Notre Dame                       105'08.00"
                                                 8.  Aaron Laurensen(11)    Candor                                  101'02.50"
                                                 9.  Jacob Malloy(12)       Horseheads                               99'04.25"
                                                10.  Loren Gurche(12)       Trumansburg                              98'03.50"
                                                11.  Josh Kithcart(12)      Tioga                                    96'09.50"
                                                12.  Zach Elliott(8 )       Odessa Montour                           95'10.75"
                                                13.  Marshall Wardon(10)    South Seneca                             95'02.50"
                                                14.  Dalton Elser(11)       Southern Cayuga                          92'10.50"
                                                15.  Christopher Eames(9 )  Horseheads                               92'03.50"
                                                16.  Zach Hutchinson(10)    Tioga                                    92'03.25"
                                                17.  Colie Smith(10)        Campbell Savona                          92'00.25"
                                                18.  Mikel Bennet(11)       Trumansburg                              88'06.00"
                                                19.  Mitch Kunkle(11)       Thomas A. Edison                         84'03.00"
                                                20.  Jason Duke(10)         Newark Valley                            81'08.50"
                                                21.  Tom Davey(10)          Newark Valley                            77'06.50"
                                                22.  Jacob Pratt(9 )        Elmira                                   77'03.75"
                                                23.  Brian Tallman(10)      Groton                                   76'08.25"
                                                24.  Justin Searles(10)     Moravia                                  74'10.50"
                                                25.  Mat Johnson(10)        Newfield                                 73'05.75"
                                                26.  Aidan DeBolt(10)       Watkins Glen                             69'01.00"
                                                27.  Ethan Blinn(10)        Candor                                   68'05.50"
                                                28.  Dylan Vivenzio(11)     Union Springs                            67'11.50"
                                                29.  Eric Ryan(09)          Union Springs                            66'08.50"
                                                30.  Alex Powers(09)        Lansing                                  65'09.25"
                                                31.  Max Carter(12)         Newfield                                 62'06.00"
                                                32.  Zach Smith(11)         South Seneca                             61'00.00"
                                                33.  Luke Lauchle(11)       Groton                                   45'03.50"
                                                34.  Alex Lehman(11)        Campbell Savona                          26'02.25"


15. SHOT PUT                  FINAL              1.  Josh Kithcart(12)      Tioga                                    43'11.50"
                                                 2.  Dylan Babcock(12)      Tioga                                    43'07.75"
                                                 3.  Bryce Elliott(11)      Odessa Montour                           42'04.50"
                                                 4.  Dalton Elser(11)       Southern Cayuga                          38'05.75"
                                                 5.  Manpreet Singh(10)     Elmira                                   37'01.00"
                                                 6.  Mitch Kunkle(11)       Thomas A. Edison                         37'01.00"
                                                 7.  Zach Elliott(8 )       Odessa Montour                           37'00.00"
                                                 8.  Josh Campanella(11)    Moravia                                  37'00.00"
                                                 9.  Conor Joyce(11)        Candor                                   36'05.50"
                                                10.  Joe Barkley(12)        Elmira Notre Dame                        36'05.25"
                                                11.  Dalton Evener(12)      Moravia                                  35'07.25"
                                                12.  Braydon Jackson(10)    Lansing                                  35'07.25"
                                                13.  Christopher Eames(9 )  Horseheads                               35'01.75"
                                                14.  Jacob Malloy(12)       Horseheads                               34'06.00"
                                                15.  Tom Davey(10)          Newark Valley                            33'02.00"
                                                16.  Dan Lukas(12)          Southern Cayuga                          33'00.00"
                                                17.  Josh Jenkins(12)       Union Springs                            32'02.50"
                                                18.  Jason Duke(10)         Newark Valley                            32'02.00"
                                                19.  Stephen LaBarge(10)    Newfield                                 31'09.75"
                                                20.  Zach Smith(11)         South Seneca                             30'08.00"
                                                21.  Jackson Macgee(9 )     Elmira                                   30'08.00"
                                                22.  Max Carter(12)         Newfield                                 30'03.50"
                                                23.  Alex Powers(09)        Lansing                                  30'03.25"
                                                24.  Matthew Goldsmith(11)  Trumansburg                              29'02.50"
                                                25.  PJ Mercado(11)         South Seneca                             29'00.50"
                                                26.  Jacob Heindl(12)       Union Springs                            28'03.50"
                                                27.  Luke Lauchle(11)       Groton                                   26'11.75"
                                                28.  Colie Smith(10)        Campbell Savona                          26'01.00"
                                                29.  Mikel Bennet(11)       Trumansburg                              25'06.00"
                                                30.  Thomas Sherman(11)     Campbell Savona                          23'10.50"


16. TRIPLE JUMP               FINAL              1.  Alex Schreiber-Harri(12Newfield                                 40'10.25"
                                                 2.  Loren Gurche(12)       Trumansburg                              39'08.00"
                                                 3.  Eli Corning(11)        South Seneca                             37'06.50"
                                                 4.  Gage Lubertowciz(11)   Tioga                                    36'06.00"
                                                 5.  Krys Mosher(10)        South Seneca                             35'10.00"
                                                 6.  Max Malloy(10)         Horseheads                               35'06.50"
                                                 7.  Jacob Cozzarin(12)     Trumansburg                              34'11.00"
                                                 8.  Jordan Crossgrove(10)  Moravia                                  34'04.75"
                                                 9.  Skylar Jorgenson(10)   Tioga                                    33'09.50"
                                                10.  Nick Sgrecci(10)       Odessa Montour                           32'11.50"
                                                11.  Jacobe Flanigan(11)    Candor                                   32'03.50"
                                                12.  Flynn Anderson(09)     Union Springs                            32'02.00"
                                                13.  Wyatt Whitmore(11)     Candor                                   31'05.00"
                                                14.  Philip Babey(9 )       Newark Valley                            30'06.00"
                                                15.  Tommy Gerow(12)        Newfield                                 29'05.00"
                                                16.  Kyle Williams(11)      Newark Valley                            28'11.00"
                                                17.  Jon Jackson(09)        Union Springs                            26'11.50"
                                                18.  Cameron Connelly(10)   Watkins Glen                             25'10.50"
                                                19.  Colie Smith(10)        Campbell Savona                          25'04.25"
                                                20.  Hunter Perez(10)       Horseheads                               25'02.00"


17. POLE VAULT                FINAL              1.  Max Jordan(12)         Lansing                                  13'06.00"
                                                 2.  Gage Lubertowciz(11)   Tioga                                    12'00.00"
                                                 3.  Ben Pesco(11)          Trumansburg                              12'00.00"
                                                 4.  Xavier Gell(09)        Lansing                                  10'06.00"
                                                 5.  Jack Bates(12)         Thomas A. Edison                          9'00.00"
                                                 6.  Jacob Slater(11)       Watkins Glen                              9'00.00"
                                                 7.  Holden Waid(10)        South Seneca                              9'00.00"
                                                 8.  Noah McMullin(11)      Newark Valley                             8'06.00"
                                                 9.  Andrew Ellison(11)     Elmira                                    8'06.00"