Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/17/2015 07:45 AM
                            Royal Comet - 5/16/2015                            
                                Rush-Henrietta                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 12.28  2001        Kela Jackson, Wilson Magnet                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Lanae-Tava Thomas          9 Rush-Henriet             12.06#  8  10   
  2 Tori Thompson             11 Rush-Henriet             12.48   8   8   
  3 Michaela Burrell          11 Corning                  12.72   8   6   
  4 Travasia Singletary        9 Aquinas Inst             12.90   7   4   
  5 Amaya Morrow               9 Hilton                   13.10   6   2   
  6 Kiaya Franklin             9 Batavia                  13.11   8   1   
  7 Hallie Buddendeck         10 Webster Thom             13.13   8 
  8 Brianna Randolph          10 Gates-Chili              13.15   8  13.147
  9 Olivia Robinson           12 Brockport                13.15   7  13.148
 10 Amanda Chen               11 Pittsford Su             13.18   7 
 11 Aubrie Bleier             12 Pittsford Su             13.22   7 
 12 Morgan Femiano            10 Greece Arcad             13.26   6 
 13 Nakeya Rogers             10 Auburn                   13.35   5 
 14 Haley Brust               12 Hilton                   13.37   6 
 15 Imani Obieke              11 Edison Tech              13.41   5 
 16 Monica Millick            12 Cortland                 13.42   7 
 17 Sarah Spencer              9 Corning                  13.43   5 
 18 Amy Joerger                9 Spencerport              13.46   6 
 19 Jah-Nease McCullough      12 School Of Th             13.59   6 
 20 Breea Silva                9 Brighton                 13.62   6 
 21 Monefay Hosang             9 Greece Athen             13.68   4 
 22 Aaliyah Holt              12 Greece Arcad             13.69   5 
 23 Jaclyn Neubauer           11 Spencerport              13.72   5 
 24 Samantha Diamond           9 Williamsvill             13.74   4 
 25 Nicole Maltese            10 Batavia                  13.82   4 
 26 Taylor Quackenbush        10 Wayland-Coho             13.85   5 
 27 Veronica Barnes           11 Brockport                13.86   6  13.852
 28 Erica Manners             10 Auburn                   13.86   4  13.856
 29 Anaujah Nelson            10 Greece Olymp             13.90   4 
 30 Amanda Poetker            10 Penfield                 13.97   4 
 31 Emily George              12 Brighton                 14.02   3 
 32 McKenzie Sicke            11 Webster Thom             14.06   7 
 33 Marchelle Brooks          12 Williamsvill             14.10   4  14.097
 34 Jacqueline Phillips       11 Cortland                 14.10   4  14.100
 35 Juanna Mason               9 Edison Tech              14.13   5 
 36 Emily Friend              10 LeRoy                    14.23   3 
 37 Phoebe Ariola             10 Living Word              14.29   3 
 38 Miriam Tardy               7 Byron-Bergen             14.36   3 
 39 Nyah Coley                 9 Aquinas Inst             14.51   2 
 40 Meghan Zielan              9 Clarence                 14.58   2 
 41 Abigail Bleier            12 Notre Dame-B             14.59   2 
 42 Shanique Hill              9 Greece Olymp             14.74   3 
 43 Yujin Kim                  9 Living Word              14.78   2 
 44 Emily Schwartz             9 Wayland-Coho             14.79   2 
 45 Hannah Taber              10 Gananda                  14.85   1 
 46 Margaret Sutherland        9 Notre Dame-B             15.17   3 
 47 Serena Washburn            9 Penfield                 15.53   2 
 48 Sibelle Parson            10 East Rochest             15.71   1 
 49 Jillian Uhl                9 Geneseo                  16.39   1 
 50 Lauren Good                9 Sweet Home               17.19   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 25.23  5/17/2008   Brianna Cromartie, Aquinas Inst             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas          9 Rush-Henriet             24.43#  8  10   
  2 Tori Thompson             11 Rush-Henriet             25.64   8   8   
  3 Terionna Ware             12 Sweet Home               25.84   8   6   
  4 Emem Ikpot                12 Mercy                    26.42   8   4   
  5 Travasia Singletary        9 Aquinas Inst             26.48   7   2   
  6 Kiaya Franklin             9 Batavia                  26.51   7   1   
  7 Hallie Buddendeck         10 Webster Thom             26.69   8 
  8 Kate Nagel                12 Byron-Bergen             26.76   8 
  9 Aarika Colson             12 Gates-Chili              26.83   6 
 10 Jaqueen Fisher            12 Corning                  27.15   7 
 11 Rachel Roberson           12 Sweet Home               27.17   7 
 12 Amaya Morrow               9 Hilton                   27.26   7 
 13 Madison Walker            11 Hilton                   27.42   5  27.417
 13 Sophia Dinehart            9 Batavia                  27.42   6  27.417
 15 Lindsey Lovett            12 Byron-Bergen             27.45   8 
 16 Vanessa Watson             8 Spencerport              27.51   8 
 17 Nakeya Rogers             10 Auburn                   27.76   5 
 18 Lauren Chester            12 Greece Olymp             27.78   7 
 19 Brandi Leslie             10 Aquinas Inst             27.84   6 
 20 Olivia Robinson           12 Brockport                27.85   6 
 21 Shahnika Williams         12 Auburn                   27.95   6 
 22 Sarah Spencer              9 Corning                  28.28   4 
 23 Taylor Quackenbush        10 Wayland-Coho             28.49   4 
 24 Deona Campbell            10 Greece Arcad             28.62   5 
 25 Samantha Diamond           9 Williamsvill             28.66   4 
 26 McKenzie Sicke            11 Webster Thom             28.70   4 
 27 Marchelle Brooks          12 Williamsvill             28.72   4 
 28 Monefay Hosang             9 Greece Athen             28.88   3 
 29 Natalie Eckl              10 Penfield                 28.97   5 
 30 Jacqueline Phillips       11 Cortland                 29.17   1 
 31 Abby Salvaggio             9 Geneseo                  29.30   5 
 32 Jah-Nease McCullough      12 School Of Th             29.51   6 
 33 Anaujah Nelson            10 Greece Olymp             29.60   4 
 34 Phoebe Ariola             10 Living Word              29.83   3 
 35 Emily Friend              10 LeRoy                    30.08   3 
 36 Brooklyn Crockton         12 Pittsford Su             30.11   3 
 37 Kelly Cupo                 8 Pittsford Su             30.20   3 
 38 Kathryn Novak             11 Penfield                 30.23   3 
 39 Eva Scarpa                 9 East Aurora              30.36   3 
 40 Teia DePasquale            9 Clarence                 30.48   2 
 41 Alexi Walts               10 Cortland                 30.86   2 
 42 Meghan Maker              12 Wayland-Coho             31.20   2 
 43 Hannah Taber              10 Gananda                  31.37   2 
 44 Alexis Thompson           11 Franklin                 31.71   1 
 45 Yujin Kim                  9 Living Word              31.95   2 
 46 Sibelle Parson            10 East Rochest             33.29   1 
 47 Jasmine Cooper             9 East Rochest             34.98   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 55.91  5/16/2009   Brianna Cromartie, Aquinas Inst             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ceara Watson              12 Rush-Henriet             55.54#  8  10   
  2 Bella Calloway            10 Sweet Home               58.40   8   8   
  3 Kate Nagel                12 Byron-Bergen             59.35   8   6   
  4 Lauren Chester            12 Greece Olymp           1:00.06   8   4   
  5 Sinead Sargeant            9 Fairport               1:00.25   8   2   
  6 Madison Lewis             11 Wayland-Coho           1:00.67   7   1   
  7 Emem Ikpot                12 Mercy                  1:00.69   8 
  8 Monica Mack               10 Webster Thom           1:00.79   8 
  9 Kiaya Franklin             9 Batavia                1:00.83   7 
 10 Mikayla Bolles             8 Williamsvill           1:01.02   8 
 11 Shana Spinks              10 School Of Th           1:02.29   6 
 12 Rebecca Canale            12 Batavia                1:02.48   7 
 13 Jordynn Barnnart          12 Greece Arcad           1:03.38   7 
 14 Carmen Mancuso             8 Fillmore               1:03.40   7 
 15 Emma Francis              12 Notre Dame-B           1:03.51   6 
 16 Lexi Peters                9 Rush-Henriet           1:03.68   6 
 17 Catherine Flugel          11 Mercy                  1:03.80   7 
 18 Corrinne Bernd             9 Clarence               1:03.86   5 
 19 Julia Darlak              10 Clarence               1:04.07   5 
 20 Kailey Merrill            11 Corning                1:04.18   6 
 21 Abby Salvaggio             9 Geneseo                1:04.26   5 
 22 Jenny Coleman             12 Hilton                 1:04.48   7 
 23 Maddie Schattinger        11 Auburn                 1:04.85   6 
 24 Claire Wolters            12 Hilton                 1:04.97   5 
 25 Denia Campbell            10 Greece Arcad           1:05.07   5 
 26 Ashley Page                8 Wayland-Coho           1:05.68   4 
 27 Shea Kinsella             12 Spencerport            1:05.99   4 
 28 Eva Scarpa                 9 East Aurora            1:06.28   5 
 29 Margaret Sutherland        9 Notre Dame-B           1:06.55   3 
 30 Timieya Guilford          12 School Of Th           1:06.64   7 
 31 Chloe Hurrell              9 Williamsvill           1:06.70   5 
 32 Lilly Williams             9 Pittsford Su           1:07.13   4 
 33 Zhane Smith               10 Brighton               1:08.11   3 
 34 Deanna Perez              10 Auburn                 1:08.24   3 
 35 Janie Potts                9 Pittsford Su           1:08.34   4 
 36 Amala Bernard              9 Aquinas Inst           1:08.47   4 
 37 Niara Daniels              9 Franklin               1:08.92   4 
 38 Brianna Correa-Berry      12 Franklin               1:09.29   3 
 39 Carly Fee                 11 LeRoy                  1:10.28   3 
 40 Hannah Cuzzupoli           9 Spencerport            1:11.00   2 
 41 Mira Phillips              9 Penfield               1:11.45   3 
 42 Tia Rivera                10 Greece Olymp           1:11.93   1 
 43 Anna Wilson               10 Sweet Home             1:12.87   2 
 44 Maria Meck                 9 Penfield               1:14.70   1 
 45 Amy Tichacek              10 Gananda                1:18.88   1 
 46 Jasmine Cooper             9 East Rochest           1:23.49   1 
 47 Rebekah Boy                9 East Rochest           1:34.99   1 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
        Meet: # 2:18.94  5/17/2008   Trina Bills, Liverpool                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sam Peterman              10 Sweet Home             2:15.55#  4  10   
  2 Molly McLaughlin           9 East Aurora            2:17.42#  4   8   
  3 Ceara Watson              12 Rush-Henriet           2:17.75#  4   6   
  4 Meghan Curtin             11 Wayland-Coho           2:19.15   4   4   
  5 Elsa Cole                 10 Fillmore               2:19.80   4   2   
  6 Tess Schilke              10 Fillmore               2:21.12   4   1   
  7 Siobhan Quinn             12 Rush-Henriet           2:21.37   4 
  8 Katie Butler              12 Corning                2:22.34   4 
  9 Catharine Lewis           11 Brighton               2:23.72   4 
 10 Fiona Danieu              11 East Aurora            2:24.39   4 
 11 Naomi Wistner              8 Williamsvill           2:24.64   4 
 12 Jenny Coleman             12 Hilton                 2:25.74   3 
 13 Taylor Alloco             10 Hilton                 2:28.79   4 
 14 Eilis Regan               10 Pittsford Su           2:28.90   3 
 15 Maddy Hobika               9 Pittsford Su           2:29.30   3 
 16 Mackenzie Kota             8 Wayland-Coho           2:29.86   3 
 17 Kaylee Cassidy            12 Batavia                2:30.51   2 
 18 Kayleigh Hildreth         10 Sweet Home             2:30.55   3 
 19 Claire Zickl               9 Batavia                2:30.77   2 
 20 Monique Hanna             12 Aquinas Inst           2:31.10   3 
 21 MacBain Jamie             11 Auburn                 2:32.19   2 
 22 Liz Rott                  10 Clarence               2:32.38   3 
 23 Taylor Zeigler            10 Webster Thom           2:32.65   3 
 24 Kelly O'Hara              11 Webster Thom           2:33.07   3 
 25 Madeleine Shellard         9 Irondequoit            2:34.23   2 
 26 Jessica Harris            10 Geneseo                2:34.66   3 
 27 Julianna Murphy           11 Penfield               2:35.32   2 
 28 Pearl Cooper              10 Corning                2:35.67   4 
 29 Emma Weber                10 Mercy                  2:35.92   3 
 30 Maddie Schattinger        11 Auburn                 2:36.48   2 
 31 Ariya Roberts              8 Williamsvill           2:37.01   3 
 32 Katie Schoen              11 Mercy                  2:38.49   3 
 33 Lydia Johnson             10 Geneseo                2:40.49   2 
 34 Emily Zink                12 Brockport              2:41.34   2 
 35 Natalie Lebedko           11 Greece Athen           2:41.80   2 
 36 Emily Gonyea               7 Byron-Bergen           2:42.24   2 
 37 Sierra Kegler              9 Spencerport            2:45.02   1 
 38 Carrie Dugan              10 Greece Olymp           2:45.08   1 
 39 Cristina Scheffer         12 Brockport              2:45.51   1 
 40 Jaime Kurmis              11 East Rochest           2:47.32   1 
 41 Kara Rosenthel            12 Greece Arcad           2:50.33   2 
 42 Lauren Phettaplace         9 Cortland               2:51.71   2 
 43 Sarah Farnum              11 Churchville-           2:52.11   2 
 44 Isabella Stavelone         9 Greece Arcad           2:52.27   1 
 45 Niara Daniels              9 Franklin               2:54.36   1 
 46 Indigo Collier            10 Aquinas Inst           2:54.55   1 
 47 Shayna Dehmler            11 Penfield               2:55.46   1 
 48 Emma Mathes                8 Albion                 2:57.90   2 
 49 Stacy Cao                 11 Gates-Chili            2:57.99   1 
 50 Julia Birdsall             9 Cortland               3:07.76   1 
 51 Sara Rule                  9 School Of Th           3:10.18   1 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
        Meet: # 4:58.61  2001        Mary Stoughton, Brockport                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Natalie Badding           10 Clarence               5:02.87   2  10   
  2 Anna Warner               12 Notre Dame-B           5:03.35   2   8   
  3 Danielle Dorogi           12 Williamsvill           5:07.75   2   6   
  4 Meredith Morse            10 Pittsford Su           5:08.81   2   4   
  5 Sam Himes                 10 Sweet Home             5:11.71   2   2   
  6 Lianna Liu                11 Greece Arcad           5:12.61   2   1   
  7 Quinn Metcalfe             9 Churchville-           5:13.70   2 
  8 Grace Nolan                9 Greece Arcad           5:16.44   2 
  9 Cristina Ray               9 Clarence               5:16.73   2 
 10 Joanna Bunker             12 Living Word            5:20.32   2 
 11 Catherine Hauser          11 Brighton               5:24.31   2 
 12 Maddy Gross               12 Cicero-N. Sy           5:27.43   2 
 13 Jessica Aldred             9 Pittsford Su           5:31.22   2 
 14 Linzee Reyes               8 Hilton                 5:32.35   2 
 15 Emily Wagner              12 Batavia                5:33.52   2 
 16 Madison Baird              9 Williamsvill           5:36.16   1 
 17 Natalie Lebedko           11 Greece Athen           5:40.61   1 
 18 Megan McMullen             8 Aquinas Inst           5:42.48   2 
 19 Emma Mathes                8 Albion                 5:43.71   2 
 20 Annmarie Gruttadauro       9 Brockport              5:44.30   2 
 21 Lauren Phettaplace         9 Cortland               5:45.90   1 
 22 Remziye Erdogen           11 Spencerport            5:46.93   1 
 23 Ashley Heh                 8 Greece Olymp           5:50.34   1 
 24 Michaela Austin           12 Byron-Bergen           5:56.01   2 
 25 Carina Giannini            9 School Of Th           5:57.73   1 
 26 Mia Picciano               9 Auburn                 6:00.44   1 
 27 Carrie Dugan              10 Greece Olymp           6:08.51   1 
 28 Gabrielle McGinnity       11 Brockport              6:09.52   1 
 29 Olivia Tette               9 Mercy                  6:09.98   1 
 30 Stacy Cao                 11 Gates-Chili            6:14.85   1 
 31 Haylee Mason              10 Auburn                 6:15.59   1 
 32 Melissa Dinovo             9 Mercy                  6:23.76   1 
 33 Julia Birdsall             9 Cortland               6:25.25   1 
 34 Moriah Meyers              9 Living Word            6:34.28   1 
 35 Simone Murray             11 Edison Tech            6:54.35   1 
 36 Callee Norton              9 Byron-Bergen           7:10.68   1 
 37 Piper Van Kerkhove         9 School Of Th           7:35.18   1 
 
Girls 1500 Meter Run Tanski
=======================================================================
        Meet: # 4:41.44  5/12/2012   Katie Lembo, Penfield                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sammy Watson              10 Rush-Henriet           4:34.01#  10   
  2 Maddie Ustanik            12 Corning                4:38.71#   8   
  3 Natalie Neamtu            10 Webster Thom           4:41.94    6   
  4 Sophia Tasselmyer         11 East Aurora            4:45.09    4   
  5 Natalie Rogus             12 Corning                4:45.88    2   
  6 Maisy Webster             10 East Aurora            4:49.77    1   
  7 Amanda Vestri             10 Webster Thom           4:51.43  
  8 Meghan Curtin             11 Wayland-Coho           4:53.36  
  9 Alex Cooper               12 Rush-Henriet           4:54.50  
 10 Tess Schilke              10 Fillmore               4:56.90  
 11 Taylor Parry              12 Cicero-N. Sy           4:58.14  
 12 Jade Hendricks             9 Hilton                 5:03.13  
 13 Reagan Gillooly            8 Penfield               5:04.20  
 14 Elena Mantilla             8 Penfield               5:06.05  
 15 Kaylee Cassidy            12 Batavia                5:08.80  
 16 Sarah Rappleye            10 Spencerport            5:11.56  
 17 Shannon Oberst            10 Brighton               5:13.62  
 
Girls 3000 Meter Run
==========================================================================
        Meet: # 10:33.08  2004        Amanda Griggs, Hilton                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Katrina Patterson         10 Clarence              10:10.13#  2  10   
  2 Autumn Albrecht           12 Brockport             10:14.60#  2   8   
  3 Mary Visca                12 Pittsford Su          10:15.16#  2   6   
  4 Aileen Doyle              12 Sweet Home            10:18.39#  2   4   
  5 Ellie Songer              11 Webster Thom          10:50.22   2   2   
  6 Kate Mertus               10 Corning               11:03.54   2   1   
  7 Claire Ashton             10 Webster Thom          11:12.77   2 
  8 Rebekah Preisser           8 Pittsford Su          11:14.93   2 
  9 Meave Holman              10 Corning               11:22.05   2 
 10 Savoy Curry               12 Brockport             11:23.90   2 
 11 Joanna Bunker             12 Living Word           11:32.56   2 
 12 Makenna Bleier            10 Hilton                11:42.75   2 
 13 Chloe Messore             10 Hilton                11:54.36   2 
 14 Audrey Pryl                8 Clarence              11:58.06   2 
 15 Sara Ciurca                8 Mercy                 11:59.00   2 
 16 Ellie Garrity             11 Williamsvill          11:59.76   2 
 17 Kendall McGee             12 Cortland              12:08.33   1 
 18 Hannah Perry              11 Brighton              12:19.40   1 
 19 Elena Davis                9 Irondequoit           12:20.36   1 
 20 Payton Yelle               8 Penfield              12:21.22   1 
 21 Bernadette Hayes          11 Mercy                 12:35.01   1 
 22 Laurelle Scorza           11 Penfield              12:41.83   1 
 23 Grace Nolan                9 Greece Arcad          12:42.94   2 
 24 Jessie King               10 LeRoy                 12:47.22   1 
 25 Emily Koss                11 Irondequoit           12:59.32   1 
 26 Madison Murray             9 Batavia               13:30.16   1 
 27 Sarah Clay                12 Byron-Bergen          14:01.71   1 
 28 Madison Boccaci           10 Greece Arcad          14:09.35   1 
 -- Samantha Walker           12 Byron-Bergen               DNF   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: # 15.10  5/12/2012   Isabel Hirtelen-Booker, Harley-Allendale Col
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tiana Luton               11 Sweet Home               15.23   7  10   
  2 Meaghan Schwartz          12 Gates-Chili              15.42   7   8   
  3 Marissa Dispenza          12 Batavia                  16.08   7   6   
  4 Indya Richards             8 Gates-Chili              16.31   7   4   
  5 Ellie Ramirez             11 Rush-Henriet             16.61   7   2   
  6 Kelly Statskey            11 Rush-Henriet             16.94   6   1   
  7 Aleah Foos                11 Albion                   17.03   5 
  8 Annie Wozniak             11 Corning                  17.25   6 
  9 Amaya Morrow               9 Hilton                   17.39   6 
 10 Emma Francis              12 Notre Dame-B             17.43   6 
 11 Molly Kase                12 Brighton                 17.77   7 
 12 Veronica Barnes           11 Brockport                17.78   5 
 13 Ayanah Alexander          11 Brockport                17.84   5 
 14 Sarah Cook                11 Mercy                    18.09   6 
 15 Jacquelyn Smith            9 Greece Arcad             18.18   5 
 16 Jennifer Fertitta         12 Williamsvill             18.20   5 
 17 Joanna Jin                 9 Penfield                 18.21   6  18.201
 18 Chima Digmba              10 Greece Athen             18.21   6  18.207
 19 Emma tenHoopen            10 Pittsford Su             18.26   5 
 20 Alana Morrow              11 Mercy                    18.28   7 
 21 Mahogany Taylor           11 Albion                   18.29   4 
 22 Madison Walker            11 Hilton                   18.38   6 
 23 Elizabeth Yung            11 Greece Arcad             18.39   5 
 24 Jessica Harris            10 Geneseo                  18.45   4 
 25 Nicole Maltese            10 Batavia                  18.55   5 
 26 Michela Maiola            11 Spencerport              18.57   4 
 27 Brenna McKane             10 Webster Thom             18.89   4 
 28 Carolyn Thaney             9 Pittsford Su             19.31   3 
 29 Teia DePasquale            9 Clarence                 19.37   3 
 30 Maryleslie Javier          9 Greece Olymp             19.47   3 
 31 Meghan Mendola            10 Webster Thom             19.58   3 
 32 Milagros Gonzalez         10 Greece Athen             19.73   2  19.721
 33 Deja Daniels               9 Corning                  19.73   4  19.722
 34 Amy Tichacek              10 Gananda                  20.02   3 
 35 Alina Mueller             10 Gananda                  20.46   2 
 36 Alexyn Zigenfus            9 Wayland-Coho             20.52   2 
 37 Elena Santo               12 Greece Olymp             20.65   2 
 38 Miriam Tardy               7 Byron-Bergen             20.66   1 
 39 Genevieve Lima            11 Living Word              21.19   2 
 40 Mira Phillips              9 Penfield                 22.12   3 
 41 Sophia Hale               12 Living Word              22.37   1 
 42 Brigid Kelly               9 Geneseo                  22.52   2 
 43 Hannah Dearie              9 Cortland                 22.81   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: # 1:01.90  5/15/2010   Doriean Broady, Wilson Magnet             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marissa Dispenza          12 Batavia                1:05.50   5  10   
  2 Alana Morrow              11 Mercy                  1:06.11   5   8   
  3 Meaghan Schwartz          12 Gates-Chili            1:08.12   5   6   
  4 T'Andrah Brundidge        10 Brockport              1:08.24   5   4   
  5 Madison Walker            11 Hilton                 1:08.40   5   2   
  6 Maggie McAllister          9 Wayland-Coho           1:09.10   5   1   
  7 Norah Arnold              11 Hilton                 1:10.87   5 
  8 Annie Wozniak             11 Corning                1:11.04   4 
  9 Aleah Martone              9 Spencerport            1:11.64   4 
 10 Jessica Harris            10 Geneseo                1:12.03   4 
 11 Samoya Ricketts           12 Greece Olymp           1:13.85   4 
 12 Chima Digmba              10 Greece Athen           1:14.39   4 
 13 Elizabeth Cohen            8 Batavia                1:15.37   3 
 14 Nicole Amatore            11 Brockport              1:15.49   4 
 15 Sarah Cook                11 Mercy                  1:15.73   3 
 16 Gillian Fedor              9 Clarence               1:16.44   3 
 17 Leaha Langerman            9 Wayland-Coho           1:17.26   3 
 18 Deja Daniels               9 Corning                1:17.30   3 
 19 Tori Weber                 9 Geneseo                1:18.09   3 
 20 Meadow Wistner             8 Williamsvill           1:18.42   2 
 21 Nyaiyah White             11 Edison Tech            1:18.46   1 
 22 Emily Kukiela             10 Auburn                 1:18.68   2 
 23 Natasha Denninson         10 Penfield               1:20.10   2 
 24 Alex Carpenter            11 Webster Thom           1:20.80   2 
 25 Elizabeth Yung            11 Greece Arcad           1:21.09   3 
 26 Hannah Wheling            10 Albion                 1:23.02   3 
 27 Amelia Bozek              10 Auburn                 1:23.09   1 
 28 Sarah Clay                12 Byron-Bergen           1:23.65   2 
 29 Annika Playfair            9 Penfield               1:24.44   2 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
==========================================================================
        Meet: # 7:12.23  5/12/2012   Valerie Palermo, Webster Schroeder        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Elsa Cole                 10 Fillmore               7:24.33   2  10   
  2 Alexandria Ortega         12 Sweet Home             7:32.39   2   8   
  3 McKenzie Angus            11 Penfield               7:45.89   2   6   
  4 Natalie Cummings          10 Lake Shore H           7:56.65   2   4   
  5 Mary Kunigan              12 Hilton                 7:57.62   2   2   
  6 Emma Weber                10 Mercy                  7:58.03   2   1   
  7 Madeleine Shellard         9 Irondequoit            8:00.74   2 
  8 Emily Nui                 10 Corning                8:03.32   2 
  9 Becca Schwan              12 LeRoy                  8:07.78   1 
 10 Kendall McGee             12 Cortland               8:12.61   2 
 11 Ellie Garrity             11 Williamsvill           8:15.95   2 
 12 Mary Frances Gage         10 Williamsvill           8:16.00   2 
 13 Gillian Fedor              9 Clarence               8:16.27   2 
 14 Moriah Martone            11 Spencerport            8:16.98   2 
 15 Alena Wisniewski          10 Webster Thom           8:21.05   2 
 16 Jaime Kurmis              11 East Rochest           8:23.06   1 
 17 Linzee Reyes               8 Hilton                 8:26.93   2 
 18 Rhian O'Dell              11 Corning                8:30.58   2 
 19 Kaitlin Bidlack            9 Wayland-Coho           8:44.86   1 
 20 Anna Dinella              11 Spencerport            8:45.97   1 
 21 Kelly Farrell             10 Penfield               8:50.08   1 
 22 Genevieve Boucher         12 Sweet Home             8:50.62   1 
 23 Danielle Quinn            12 Batavia                8:50.65   1 
 24 Shannon Burke             12 Pittsford Su           8:58.29   1 
 25 Danielle Foeller          12 Byron-Bergen           8:58.81   1 
 26 Morgan Fuller              9 Byron-Bergen           9:00.48   1 
 27 Claire Anvelt             11 Pittsford Su           9:02.31   1 
 28 Rachel Meyer              12 Living Word            9:13.74   1 
 29 Mia Pestle                 9 Cicero-N. Sy           9:15.03   2 
 30 Julia McLaughlin          11 Mercy                  9:19.28   1 
 31 Jill Bennett              11 Gates-Chili            9:19.92   1 
 32 Hannah Finkney             8 Batavia                9:24.19   1 
 33 Hannah Pfeifer             7 Gates-Chili            9:26.54   1 
 34 Nadja Flitcroft           11 Living Word           10:06.36   1 
 35 Amy Tichacek              10 Gananda               10:38.81   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 48.79  5/16/2009   Rush-Henrietta, Rush-Henriet                
                       K Green, C Hercules, T Blair, L Stanley           
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                        47.90#  3  10   
  2 Sweet Home                                            49.24   3   8   
  3 Gates-Chili                                           50.45   3   6   
  4 School Of The Arts                                    50.54   3   4   
  5 Aquinas Institute                                     51.30   2   2   
  6 Batavia                                               51.31   2   1   
  7 Greece Arcadia                                        51.77   3 
  8 Brockport                                             52.27   2 
  9 Corning                                               52.33   3 
 10 Greece Olympia                                        52.33   2 
 11 Penfield                                              53.34   2 
 12 Auburn                                                54.37   1 
 13 Clarence                                              54.63   2 
 14 Williamsville North                                   54.64   1 
 15 Edison Tech                                           55.27   2 
 16 Cortland                                              55.62   1 
 17 Living Word Academy                                   56.50   1 
 18 Wayland-Cohocton                                      57.86   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 3:55.88  5/16/2009   Wilson Magnet, Wilson Magne               
                         N Greggs, T Murphy, D Broady, A Henry             
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Batavia                                             4:04.69   3  10   
  2 Wayland-Cohocton                                    4:05.57   3   8   
  3 Rush-Henrietta                                      4:05.66   3   6   
  4 Hilton                                              4:09.60   3   4   
  5 East Aurora                                         4:11.48   3   2   
  6 Corning                                             4:11.99   3   1   
  7 Williamsville North                                 4:15.58   2 
  8 School Of The Arts                                  4:20.62   2 
  9 Mercy                                               4:21.54   3 
 10 Clarence                                            4:27.74   2 
 11 Byron-Bergen-Elba                                   4:29.44   2 
 12 Penfield                                            4:29.45   2 
 13 Geneseo                                             4:30.72   2 
 14 Pittsford Sutherland                                4:32.84   3 
 15 Auburn                                              4:35.65   1 
 16 Living Word Academy                                 4:48.37   1 
 17 Greece Olympia                                      5:04.67   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 9:39.26  2004        Liverpool                                 
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 East Aurora                                         9:35.77#  2  10   
  2 Webster Thomas                                      9:45.35   2   8   
  3 Brockport                                           9:48.80   2   6   
  4 Batavia                                             9:53.81   2   4   
  5 Brighton                                            9:55.29   2   2   
  6 Clarence                                            9:56.61   2   1   
  7 Pittsford Sutherland                                9:57.43   2 
  8 Hilton                                             10:11.87   2 
  9 Corning                                            10:23.81   2 
 10 Notre Dame-Batavia                                 10:36.34   1 
 11 Geneseo                                            10:49.79   1 
 12 Aquinas Institute                                  10:51.09   1 
 13 Penfield                                           10:58.42   1 
 14 Mercy                                              11:00.65   2 
 15 Byron-Bergen-Elba                                  11:01.11   1 
 16 Williamsville North                                11:06.29   1 
 17 School Of The Arts                                 13:01.71   1 
 
Girls High Jump
=================================================================================
        Meet: #  5-04  5/17/2008   Juliana Lawniczak, Churchville-             
        Meet: #  5-04  5/14/2011   Victoria Shaffer, Rush-Henriet              
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Timieya Guilford          12 School Of Th           5-01.00      1.54m  10   
  2 Dyonte Allen               8 Gates-Chili            5-00.00      1.52m   8   
  3 Asia McInnis              10 Greece Arcad           5-00.00      1.52m   6   
  4 Haley Brust               12 Hilton                 4-10.00      1.47m   4   
  5 Marissa Netti             11 Auburn                 4-10.00      1.47m   2   
  6 Elissa Goorman            11 Pittsford Su           4-08.00      1.42m   1   
  7 Becca Gresens              9 Webster Thom           4-06.00      1.37m 
  7 Jenna Gooding              9 Spencerport            4-06.00      1.37m 
  9 Annie Wozniak             11 Corning                4-06.00      1.37m 
  9 Aleah Foos                11 Albion                 4-06.00      1.37m 
 11 Meredith Blackburn        10 Penfield               4-06.00      1.37m 
 12 Mya Fisher                 8 School Of Th           4-06.00      1.37m 
 13 Corrinne Bernd             9 Clarence               4-04.00      1.32m 
 14 Kate Hancey               11 Pittsford Su           4-04.00      1.32m 
 15 Mahogany Taylor           11 Albion                 4-04.00      1.32m 
 16 Maria Canzoneri           10 Batavia                4-02.00      1.27m 
 16 Gillian Fedor              9 Clarence               4-02.00      1.27m 
 18 Madison Scoville           9 Geneseo                4-02.00      1.27m 
 18 Genevieve Lima            11 Living Word            4-02.00      1.27m 
 20 Emma Michels               9 Brockport              4-02.00      1.27m 
 -- Sophia Hale               12 Living Word                 NH            
 -- Erin Vargo                10 Corning                     NH            
 -- Brigid Kelly               9 Geneseo                     NH            
 -- Simone Murray             11 Edison Tech                 NH            
 -- Sarah Lynch               11 Mercy                       NH            
 
Girls Pole Vault
=================================================================================
        Meet: # 11-00  5/17/2008   Claire Dishong, Brockport                   
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Erica Ellis                8 Gates-Chili           11-00.00#     3.35m  10   
  2 Earnie Burapan            10 Hilton                10-06.00      3.20m   8   
  3 Zoe Camillaci             12 Hilton                10-00.00      3.04m   6   
  4 Mallory Prelewicz         10 Clarence               9-06.00      2.89m   4   
  5 Regan Maguire              9 Penfield               9-06.00      2.89m   2   
  6 Katherine Lowenguth       12 Brighton               9-00.00      2.74m   1   
  7 Sydney Angus               9 Penfield               8-06.00      2.59m 
  8 Chelsea Meade             12 Williamsvill           8-06.00      2.59m 
  9 Katie Rustay              10 Albion                 8-00.00      2.43m 
 10 Karissa Stark             12 Albion                 8-00.00      2.43m 
 11 Madeline Pizzo            11 Mercy                  8-00.00      2.43m 
 12 Casey Hale                12 Corning                7-06.00      2.28m 
 13 Kate Thomas                9 Geneseo                7-06.00      2.28m 
 13 Erin Vargo                10 Corning                7-06.00      2.28m 
 15 Meadow Wistner             8 Williamsvill           7-06.00      2.28m 
 15 Stacy Cao                 11 Gates-Chili            7-06.00      2.28m 
 17 Kara Rosenthel            12 Greece Arcad           7-00.00      2.13m 
 18 Emily Gonyea               7 Byron-Bergen           7-00.00      2.13m 
 19 Reanne Dressler           10 Byron-Bergen           7-00.00      2.13m 
 20 Luca Fahmer                9 Spencerport            6-06.00      1.98m 
 -- Kristyn Mott              12 Batavia                     NH            
 -- Rachel Denise              9 Batavia                     NH            
 -- Anna Stevens              12 Living Word                 NH            
 -- Mikaeli Robinson          12 Geneseo                     NH            
 
Girls Long Jump
=================================================================================
        Meet: # 16-06  2002        Mia Baker, Brockport                        
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas          9 Rush-Henriet          18-01.25#     5.51m  10   
  2 Morgan Femiano            10 Greece Arcad          17-01.25#     5.21m   8   
  3 Indya Richards             8 Gates-Chili           17-01.00#     5.20m   6   
  4 Taylor Jubilee            11 Corning               17-00.75#     5.20m   4   
  5 Imani Obieke              11 Edison Tech           16-09.00#     5.10m   2   
  6 Shahnika Williams         12 Auburn                16-05.00      5.00m   1   
  7 Emily Friend              10 LeRoy                 16-04.50      4.99m 
  8 Chanyce Powell            10 Albion                16-03.00      4.95m 
  9 Travasia Singletary        9 Aquinas Inst          16-02.75      4.94m 
 10 Clarissa Henry            12 School Of Th          16-02.50      4.94m 
 11 Rose Heffron              12 Mercy                 16-01.75      4.92m 
 12 Tori Thompson             11 Rush-Henriet          16-01.50      4.91m 
 13 Dasia Barclay             11 Greece Olymp          15-09.50      4.81m 
 14 Dana Cowley               11 Greece Arcad          15-05.50      4.71m 
 15 Lilia Sagan               11 Brockport             15-02.75      4.64m 
 16 Shelby Stepherson          9 Gates-Chili           15-02.00      4.62m 
 17 Chloe Hurrell              9 Williamsvill          15-01.00      4.59m 
 18 Grace Messina             10 Pittsford Su          14-11.00      4.54m 
 19 Jennifer Fertitta         12 Williamsvill          14-10.00      4.52m 
 20 Kelly Lynch               12 Geneseo               14-09.50      4.50m 
 21 Samantha Cohen             9 Batavia               14-07.50      4.45m 
 22 Victoria Farina           12 Hilton                14-07.00      4.44m 
 23 Olivia Lewis              11 Churchville-          14-05.50      4.40m 
 24 Alana Morrow              11 Mercy                 14-05.00      4.39m 
 25 Deyja Stroeman             9 Corning               14-02.50      4.33m 
 26 Aleah Foos                11 Albion                14-01.50      4.30m 
 27 Monica Millick            12 Cortland              13-11.50      4.25m 
 28 Olivia Micheal            11 Living Word           13-10.00      4.21m 
 29 Genevieve Lima            11 Living Word           13-06.00      4.11m 
 30 Ali Johnston              10 Penfield              13-05.25      4.09m 
 30 Jane Jonasse              11 Webster Thom          13-05.25      4.09m 
 32 Samantha Rogers            9 Brockport             13-05.00      4.08m 
 33 Nyaiyah White             11 Edison Tech           13-01.25      3.99m 
 34 Abigail Bleier            12 Notre Dame-B          12-05.50      3.79m 
 35 Emily Kukiela             10 Auburn                12-02.25      3.71m 
 36 Mackenzie Slater          11 Penfield              12-02.00      3.70m 
 37 Meghan Maker              12 Wayland-Coho          11-09.00      3.58m 
 38 Mackenzie Curtin           9 Wayland-Coho          10-10.75      3.32m 
 39 SiBelle Parson             9 East Rochest          10-02.00      3.09m 
 -- Julia Stone               11 Pittsford Su              FOUL            
 -- Jaime Kurmis              11 East Rochest              FOUL            
 
Girls Triple Jump
=================================================================================
        Meet: # 36-05.25  2002        Kate Kohout, Clarence                    
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sadira Brown              12 Sweet Home            36-11.75#    11.27m  10   
  2 Taylor Jubilee            11 Corning               35-05.50     10.80m   8   
  3 Chanyce Powell            10 Albion                35-02.25     10.72m   6   
  4 Lilia Sagan               11 Brockport             34-03.75     10.45m   4   
  5 nerae Trueheart           11 Sweet Home            34-00.50     10.37m   2   
  6 Olivia Lewis              11 Churchville-          33-07.50     10.24m   1   
  7 Imani Obieke              11 Edison Tech           33-07.00     10.23m 
  7 Asia McInnis              10 Greece Arcad          33-07.00     10.23m 
  9 Dasia Barclay             11 Greece Olymp          32-11.25     10.03m 
 10 Alexis Crane               9 Rush-Henriet          32-03.50      9.84m 
 11 Victoria Farina           12 Hilton                32-01.25      9.78m 
 12 Julia Wade                 9 Mercy                 31-10.00      9.70m 
 13 Rose Heffron              12 Mercy                 31-08.50      9.66m 
 14 Earnie Burapan            10 Hilton                31-06.00      9.60m 
 14 Marissa Netti             11 Auburn                31-06.00      9.60m 
 16 Erin Lynch                 9 Greece Athen          31-05.50      9.58m 
 17 Mahogany Taylor           11 Albion                31-03.50      9.53m 
 18 Carolyn Thaney             9 Pittsford Su          30-11.25      9.42m 
 19 Grace Messina             10 Pittsford Su          30-09.00      9.37m 
 20 Jamellah Craven           12 School Of Th          30-06.25      9.30m 
 21 Shelby Stepherson          9 Gates-Chili           30-05.50      9.28m 
 22 Morgan Brothers           10 Greece Arcad          30-05.00      9.27m 
 23 Samantha Rogers            9 Brockport             30-02.00      9.19m 
 24 Jennifer Fertitta         12 Williamsvill          30-01.50      9.18m 
 25 Mikaeli Robinson          12 Geneseo               29-11.50      9.13m 
 26 Lindsey Lovett            12 Byron-Bergen          29-09.00      9.06m 
 27 Sam Sherry                10 Corning               29-04.25      8.94m 
 28 Amy Tichacek              10 Gananda               29-03.50      8.92m 
 29 Jane Jonasse              11 Webster Thom          28-09.50      8.77m 
 30 Elena Santo               12 Greece Olymp          28-09.00      8.76m 
 31 Ali Johnston              10 Penfield              27-10.50      8.49m 
 32 Jaylen Kelly              10 Greece Athen          27-07.50      8.42m 
 33 Joanna Jin                 9 Penfield              27-02.00      8.28m 
 34 Mackenzie Curtin           9 Wayland-Coho          26-07.25      8.10m 
 35 Alexi Walts               10 Cortland              25-10.50      7.88m 
 36 Eva Janofsky              12 Batavia               25-10.25      7.88m 
 37 Hannah Dearie              9 Cortland              25-01.00      7.64m 
 38 Julia Krafft              10 Williamsvill          24-05.00      7.44m 
 -- Kristyn Mott              12 Batavia                   FOUL            
 
Girls Shot Put
=================================================================================
        Meet: # 45-04  5/12/2012   Erica Williams, Batavia                     
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Leah Hulbert              11 Rush-Henriet          35-02.00     10.71m  10   
  2 Madeline Pizzo            11 Mercy                 32-08.50      9.96m   8   
  3 Jamyra Green              12 Greece Athen          32-00.25      9.75m   6   
  4 Robyn Lippa               12 Williamsvill          32-00.00      9.75m   4   
  5 Lily Robinson             10 Brockport             31-11.50      9.74m   2   
  6 Lauryn Wight              10 Batavia               31-09.75      9.69m   1   
  7 Brealle Brown             11 Rush-Henriet          31-01.00      9.47m 
  8 Brianna Young              9 Brockport             31-00.00      9.44m 
  9 Erin Lippa                10 Williamsvill          30-08.50      9.35m 
 10 Olivia Micheal            11 Living Word           30-07.50      9.33m 
 11 Shantia Hunt              12 School Of Th          30-05.00      9.27m 
 12 Celia Flynn               10 Batavia               29-11.25      9.12m 
 13 Makayla Nesmith           11 Greece Olymp          29-11.00      9.11m 
 14 Mia Caterisano            12 Mercy                 29-02.00      8.89m 
 15 Vanessa Motzer            11 Wayland-Coho          28-11.00      8.81m 
 16 Hunter Erway              10 Corning               28-05.00      8.66m 
 17 Ayanna Simmons             9 Churchville-          28-04.00      8.63m 
 18 Anna Alberry              11 Auburn                28-02.00      8.58m 
 19 Jacobi Basko              12 Living Word           27-07.00      8.40m 
 20 Aislinn Butler            11 Greece Athen          27-01.50      8.26m 
 21 Tiariqua Barlow           10 Gates-Chili           27-01.00      8.25m 
 22 Alannah Burke             11 Brighton              27-00.00      8.22m 
 23 Carley Jordan              9 Spencerport           26-11.00      8.20m 
 24 Marissa Ohl               10 Corning               26-08.00      8.12m 
 25 Jocelyn Hernandez          9 Churchville-          26-07.00      8.10m 
 26 Rachel Schaefer           10 Pittsford Su          26-06.00      8.07m 
 27 Lea Schmidtgen            11 Brighton              26-05.50      8.06m 
 28 Madison Scoville           9 Geneseo               25-05.50      7.75m 
 29 Kassandra Vosburg         11 Cortland              25-00.50      7.63m 
 30 Jessica Kryger-Stramba    11 Cortland              24-05.00      7.44m 
 30 Rachel Shadler            12 Irondequoit           24-05.00      7.44m 
 32 Becca Wilkinson           11 Wayland-Coho          24-01.25      7.34m 
 33 Celestine Henry            9 Greece Olymp          23-11.00      7.28m 
 34 Alicyn Bizari             10 Byron-Bergen          23-10.00      7.26m 
 35 Rebecca Hay               10 Gates-Chili           23-02.00      7.06m 
 36 Jessica Neu               10 Hilton                22-11.00      6.98m 
 37 Ohanna Wang               11 Penfield              22-07.00      6.88m 
 38 Caitlin Bray              11 East Rochest          22-01.50      6.74m 
 39 Hasibe Camli              12 Gananda               22-00.00      6.70m 
 40 Mia Krolczyk              10 Spencerport           20-09.00      6.32m 
 41 Adryan Cheeseboro         12 Albion                20-04.00      6.19m 
 42 Sarah Metzler             12 Albion                20-00.50      6.10m 
 43 Lydia Cross                9 Penfield              19-05.75      5.93m 
 44 Savannah Wright            9 LeRoy                 18-02.25      5.54m 
 
Girls Discus Throw
=================================================================================
        Meet: # 142-05  5/16/2009   Claire Dishong, Brockport                  
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Brianna Young              9 Brockport               124-00     37.79m  10   
  2 Erin Lippa                10 Williamsvill             99-09     30.40m   8   
  3 Leah Hulbert              11 Rush-Henriet             95-03     29.03m   6   
  4 Robyn Lippa               12 Williamsvill             92-04     28.14m   4   
  5 Geralyn Halmond           12 Brockport                92-01     28.06m   2   
  6 Grace Messina             10 Pittsford Su             89-02     27.17m   1   
  7 Jacobi Basko              12 Living Word              88-04     26.92m 
  8 Mia Caterisano            12 Mercy                    88-00     26.82m 
  9 Olivia Micheal            11 Living Word              87-09     26.74m 
 10 Liz Smith                 12 Batavia                  84-01     25.62m 
 11 Carley Jordan              9 Spencerport              83-04     25.40m 
 12 Rachel Schuyler           11 Gates-Chili              82-09     25.22m 
 13 Morgan Rhode              10 Corning                  82-07     25.17m 
 14 Marissa Ohl               10 Corning                  80-11     24.66m 
 15 Jenna Phillips             8 Geneseo                  79-06     24.23m 
 16 Jessica Kryger-Stramba    11 Cortland                 76-07     23.34m 
 17 Sam Morgante              12 Byron-Bergen             75-11     23.13m 
 18 Kassandra Vosburg         11 Cortland                 75-06     23.01m 
 19 Vanessa Motzer            11 Wayland-Coho             73-09     22.47m 
 20 Anna Alberry              11 Auburn                   73-06     22.40m 
 21 Elizabeth Emerson         12 Batavia                  73-04     22.35m 
 22 Makayla Nesmith           11 Greece Olymp             72-03     22.02m 
 23 Tiariqua Barlow           10 Gates-Chili              71-04     21.74m 
 24 Aislinn Butler            11 Greece Athen             70-07     21.51m 
 24 Cheyenne Celentano        11 Wayland-Coho             70-07     21.51m 
 26 Meredith McGee             8 Mercy                    68-03     20.80m 
 27 Jasmine Simmons            9 Hilton                   67-02     20.47m 
 28 Rachel Shadler            12 Irondequoit              66-05     20.24m 
 29 Alannah Burke             11 Brighton                 65-10     20.06m 
 30 Kiara Smith               10 Albion                   65-03     19.88m 
 31 Amber Kelly               12 School Of Th             64-09     19.73m 
 32 Jamyra Green              12 Greece Athen             63-10     19.45m 
 33 Rachel Schaefer           10 Pittsford Su             62-03     18.97m 
 34 Marissa Barbata           12 Greece Olymp             58-08     17.88m 
 35 Jamie Bowers              10 Hilton                   58-05     17.80m 
 36 Savannah Wright            9 LeRoy                    57-09     17.60m 
 37 Jocelyn Hernandez          9 Churchville-             57-07     17.55m 
 38 Alicyn Bizari             10 Byron-Bergen             57-03     17.44m 
 39 Nia Bowman                10 Franklin                 55-05     16.89m 
 40 Kaitlin Patt              10 Spencerport              55-03     16.84m 
 41 Liz Alvut                  9 Penfield                 51-03     15.62m 
 42 Ariana Walczyk            11 Penfield                 49-08     15.13m 
 43 Jolene Mckinley            9 Franklin                 39-01     11.91m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shannon Page              12 Hilton                 2:29.90     694
  2 Sarah Cannon              11 Rush-Henriet           2:35.17     629
  3 Ann Bisognano             12 Pittsford Su           2:35.81     622
  4 Bethany Van Pelt          11 East Rochest           2:49.76     466
  5 Kelsey Burke              12 Wayland-Coho           2:49.97     464
  6 Kasandra Diaz             10 Greece Olymp           2:50.78     456
  7 Stephany Samis             8 LeRoy                  2:52.34     440
  8 Ava Speidel                8 Gates-Chili            2:54.77     415
  9 Melissa MacCowan           7 Byron-Bergen           2:56.94     394
 10 Meghan Dann               11 Auburn                 2:57.28     391
 11 Sydney Durawa             12 Batavia                2:58.42     380
 12 Dakota Dugan              11 Webster Thom           3:02.95     338
 13 Rosa Geremia              11 Living Word            3:04.65     323
 14 Aubrey Richardson         11 Penfield               3:07.00     303
 15 Claudia Kaplun            12 Aquinas Inst           3:18.08     215
 16 Melissa Cook              11 Mercy                  3:22.16     187
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shannon Page              12 Hilton                   17.64   3    526
  2 Kelsey Burke              12 Wayland-Coho             17.81   3    508
  3 Ann Bisognano             12 Pittsford Su             18.71   3    418
  4 Stephany Samis             8 LeRoy                    19.01   1    389
  5 Melissa MacCowan           7 Byron-Bergen             19.04   1    387
  6 Dakota Dugan              11 Webster Thom             19.10   2    381
  7 Kasandra Diaz             10 Greece Olymp             19.92   1    309
  8 Bethany Van Pelt          11 East Rochest             20.27   2    280
  9 Rosa Geremia              11 Living Word              20.73   3    244
 10 Meghan Dann               11 Auburn                   20.81   3    239
 11 Aubrey Richardson         11 Penfield                 21.04   2    222
 12 Melissa Cook              11 Mercy                    21.11   2    217
 13 Claudia Kaplun            12 Aquinas Inst             21.33   3    201
 14 Ava Speidel                8 Gates-Chili              21.39   1    197
 15 Sydney Durawa             12 Batavia                  21.81   3    169
 16 Sarah Cannon              11 Rush-Henriet             22.87   2    108
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Bethany Van Pelt          11 East Rochest             1.45m    4-09.00    566
  1 Shannon Page              12 Hilton                   1.45m    4-09.00    566
  3 Kelsey Burke              12 Wayland-Coho             1.35m    4-05.00    460
  3 Stephany Samis             8 LeRoy                    1.35m    4-05.00    460
  5 Claudia Kaplun            12 Aquinas Inst             1.30m    4-03.25    409
  5 Rosa Geremia              11 Living Word              1.30m    4-03.25    409
  5 Aubrey Richardson         11 Penfield                 1.30m    4-03.25    409
  5 Kasandra Diaz             10 Greece Olymp             1.30m    4-03.25    409
  9 Ann Bisognano             12 Pittsford Su             1.25m    4-01.25    359
  9 Sarah Cannon              11 Rush-Henriet             1.25m    4-01.25    359
 11 Sydney Durawa             12 Batavia                  1.20m    3-11.25    312
 11 Meghan Dann               11 Auburn                   1.20m    3-11.25    312
 13 Dakota Dugan              11 Webster Thom             1.15m    3-09.25    266
 13 Melissa MacCowan           7 Byron-Bergen             1.15m    3-09.25    266
 13 Ava Speidel                8 Gates-Chili              1.15m    3-09.25    266
 -- Melissa Cook              11 Mercy                       NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Shannon Page              12 Hilton                   4.63m   15-02.25    461
  2 Sydney Durawa             12 Batavia                  4.43m   14-06.50    411
  3 Bethany Van Pelt          11 East Rochest             4.19m   13-09.00    352
  4 Melissa MacCowan           7 Byron-Bergen             4.13m   13-06.75    338
  5 Ann Bisognano             12 Pittsford Su             4.12m   13-06.25    336
  6 Stephany Samis             8 LeRoy                    4.09m   13-05.00    329
  7 Sarah Cannon              11 Rush-Henriet             3.97m   13-00.25    301
  8 Kasandra Diaz             10 Greece Olymp             3.95m   12-11.50    296
  9 Kelsey Burke              12 Wayland-Coho             3.79m   12-05.25    261
 10 Meghan Dann               11 Auburn                   3.52m   11-06.75    204
 11 Ava Speidel                8 Gates-Chili              3.47m   11-04.75    194
 12 Rosa Geremia              11 Living Word              3.43m   11-03.00    186
 13 Dakota Dugan              11 Webster Thom             3.41m   11-02.25    182
 13 Claudia Kaplun            12 Aquinas Inst             3.41m   11-02.25    182
 15 Melissa Cook              11 Mercy                    3.35m   11-00.00    170
 16 Aubrey Richardson         11 Penfield                 3.26m   10-08.50    153
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ann Bisognano             12 Pittsford Su             8.30m   27-02.75    419
  1 Rosa Geremia              11 Living Word              8.30m   27-02.75    419
  3 Meghan Dann               11 Auburn                   7.31m   23-11.75    355
  4 Shannon Page              12 Hilton                   7.28m   23-10.75    353
  5 Kelsey Burke              12 Wayland-Coho             7.15m   23-05.50    345
  6 Kasandra Diaz             10 Greece Olymp             6.78m   22-03.00    321
  7 Melissa Cook              11 Mercy                    6.56m   21-06.25    307
  8 Bethany Van Pelt          11 East Rochest             6.45m   21-02.00    300
  9 Ava Speidel                8 Gates-Chili              6.37m   20-10.75    295
 10 Claudia Kaplun            12 Aquinas Inst             6.07m   19-11.00    276
 11 Dakota Dugan              11 Webster Thom             5.90m   19-04.25    265
 12 Melissa MacCowan           7 Byron-Bergen             5.77m   18-11.25    257
 13 Sarah Cannon              11 Rush-Henriet             5.72m   18-09.25    254
 14 Aubrey Richardson         11 Penfield                 5.48m   17-11.75    238
 15 Sydney Durawa             12 Batavia                  5.03m   16-06.00    210
 16 Stephany Samis             8 LeRoy                    4.56m   14-11.50    181
 
Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
        Meet: #  3113  5/12/2012   Stephanie Izard, Sweet Home                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shannon Page              12 Hilton                    2600   10   
  2 Ann Bisognano             12 Pittsford Su              2154    8   
  3 Kelsey Burke              12 Wayland-Coho              2038    6   
  4 Bethany Van Pelt          11 East Rochest              1964    4   
  5 Stephany Samis             8 LeRoy                     1799    2   
  6 Kasandra Diaz             10 Greece Olymp              1791    1   
  7 Sarah Cannon              11 Rush-Henriet              1651  
  8 Melissa MacCowan           7 Byron-Bergen              1642  
  9 Rosa Geremia              11 Living Word               1581  
 10 Meghan Dann               11 Auburn                    1501  
 11 Sydney Durawa             12 Batavia                   1482  
 12 Dakota Dugan              11 Webster Thom              1432  
 13 Ava Speidel                8 Gates-Chili               1367  
 14 Aubrey Richardson         11 Penfield                  1325  
 15 Claudia Kaplun            12 Aquinas Inst              1283  
 16 Melissa Cook              11 Mercy                      881  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 10.89  5/16/2009   Andre McCloud, Bath-Haverli                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joe Mendola               12 Greece Arcad             11.09   8  10   
  2 Alex Tostanoski           12 Corning                  11.23   7   8   
  3 Tremaine Moore            11 Greece Olymp             11.24   8   6   
  4 Matthew Stone             12 Brighton                 11.26   8   4   
  5 Aquil El-Amin             12 Uprep Roches             11.33   8   2   
  6 Parris Strickland         12 Brighton                 11.45   7   1   
  7 Justice Obasi             10 Rush-Henriet             11.45   8 
  8 leon atkins               12 Auburn                   11.49   7 
  9 Myles Watts               12 Rush-Henriet             11.52   8 
 10 kavon hunt                11 Auburn                   11.60   7 
 11 Cordell Owens             12 St. Joes                 11.62   8 
 12 London Graham             12 Uprep Roches             11.62   6 
 13 Dustin Ngo                12 Greece Arcad             11.63   6 
 14 Joshua Mack               11 Pittsford Su             11.80   6 
 15 Miles McKinney            11 Churchville-             11.83   5 
 16 Chris Roe                 12 Corning                  11.85   7 
 17 Arun Chaudhuri             9 Williamsvill             11.85   3 
 18 Dexter Proctor            10 Gates-Chili              11.98   7 
 19 Derrick Rogers             9 Gates-Chili              12.13   6 
 20 David Brannigan           12 Webster Thom             12.15   6 
 21 Joshua Olson              10 Brockport                12.16   5 
 22 Raphael Abel              11 McQuaid Jesu             12.20   2 
 23 Chase Hughes              12 Notre Dame-B             12.26   5 
 24 Paul Lunney               12 Williamsvill             12.29   2 
 25 David Joshpe              10 Pittsford Su             12.30   3 
 26 Anthony Sansone           10 Hilton                   12.32   5 
 27 Lamar Chambers            10 Albion                   12.33   2 
 28 Jevontae Leslie           10 Greece Athen             12.33   5 
 29 Malachi Chenault          11 Batavia                  12.36   3 
 30 Shemar Hayes              11 Aquinas Inst             12.40   4 
 31 Jack Tabak                12 Geneseo                  12.47   4 
 32 Israel Florentino         11 Albion                   12.74   3 
 33 Kevin Jackson              9 Spencerport              12.84   4 
 34 Ruot Juong                11 Spencerport              12.89   3 
 35 Morris Carlon             11 Geneseo                  12.94   2 
 36 Giovanni Greer             9 Greece Athen             12.98   4 
 37 Jonah Temple               9 McQuaid Jesu             13.15   3 
 38 Dane George               10 Cortland                 13.20   3 
 39 Charlie Barton             9 Penfield                 13.44   2 
 40 John Duffy                10 Sweet Home               14.11   1 
 41 Tommy Faticone             9 Penfield                 14.18   1 
 42 Tommy Getenet             12 Sweet Home               15.24   1 
 43 Jared Skrotzki            10 Gananda                  15.46   1 
 -- Jimmy Zickl               10 Notre Dame-B                FS   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 21.92  5/14/2011   Brian Smith, Greece Athen                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joe Mendola               12 Greece Arcad             22.48   8  10   
  2 Darren Thompson           11 St. Joes                 22.65   8   8   
  3 Nathaniel Davis            9 Sweet Home               23.26   8   6   
  4 Aquil El-Amin             12 Uprep Roches             23.32   8   4   
  5 Ryan McQuillen            12 LeRoy                    23.52   7   2   
  6 Marcus Evans              11 St. Joes                 23.71   7   1   
  7 Justice Obasi             10 Rush-Henriet             23.75   8 
  8 Anthony Smith             10 Uprep Roches             23.77   8 
  9 Jaysen Wylie              11 Batavia                  23.78   7 
 10 Dexter Proctor            10 Gates-Chili              24.03   6 
 11 Chris Roe                 12 Corning                  24.13   5 
 12 Max Gloskey               10 Webster Thom             24.20   7 
 13 Doug Porter               12 Corning                  24.29   5 
 14 Alan Claboine             11 Churchville-             24.45   5 
 15 Unique Appleberry         12 Churchville-             24.65   5 
 16 Anthony Sansone           10 Hilton                   24.84   6 
 17 Arun Chaudhuri             9 Williamsvill             24.92   6 
 18 Justin Kendrot            12 Byron-Bergen             24.97   4 
 19 davonte house             10 Auburn                   24.98   5 
 20 Casey Harris               9 Hilton                   25.02   6 
 21 Lamar Chambers            10 Albion                   25.10   4  25.094
 22 Cameron Howard             9 Brockport                25.10   6  25.096
 23 William Bergeman          10 McQuaid Jesu             25.41   3 
 24 Jevontae Leslie           10 Greece Athen             25.65   3 
 25 Ryan Morabito              9 Pittsford Su             25.91   4 
 26 Joshua Olson              10 Brockport                26.25   4 
 27 Matt Drake                10 Byron-Bergen             26.27   4 
 28 Kevin Jackson              9 Spencerport              26.36   3 
 29 Damon Burton              10 Aquinas Inst             26.37   2 
 30 Ruot Juong                11 Spencerport              26.77   3 
 31 Morris Carlon             11 Geneseo                  26.83   3 
 32 Brian Holvey              12 Pittsford Su             26.88   3 
 33 Chad Lesser               12 Williamsvill             26.96   4 
 34 Jonah Temple               9 McQuaid Jesu             26.97   2 
 35 Israel Florentino         11 Albion                   26.98   2 
 36 Stephon Trueheart          9 Sweet Home               27.13   1 
 37 Giovanni Greer             9 Greece Athen             27.43   2 
 38 Dane George               10 Cortland                 27.52   2 
 39 Mike Hamilton              9 Auburn                   29.48   2 
 40 Nicklolai Radanovich      10 Penfield                 29.83   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 47.46  5/15/2010   Brycen Spratling, Web. Schroeder            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 leon atkins               12 Auburn                   49.58   8  10   
  2 Byron Hearst              12 Greece Arcad             49.76   8   8   
  3 Parris Strickland         12 Brighton                 50.10   8   6   
  4 Mike Coatsworth           12 East Aurora              50.20   8   4   
  5 Jarrett Laskett           12 Batavia                  51.29   8   2   
  6 Lukas Dalfonso            10 Rush-Henriet             51.61   8   1   
  7 Justin Willson            12 Sweet Home               51.96   7 
  8 Logan Winningham          12 Corning                  52.03   7 
  9 Graycen Carter            10 Aquinas Inst             52.19   7 
 10 Ben Slapelis              12 Webster Thom             52.32   7 
 11 Michael Ryan              12 Pittsford Su             52.58   7 
 12 Geo Davilla               12 Greece Arcad             52.77   6 
 13 Ezra Engst-Mansilla       11 Cortland                 53.29   6 
 14 Kyrren Love               11 Charlotte/Le             53.58   6  53.572
 15 Carrington Vaughn         10 Corning                  53.58   6  53.577
 16 Miles James               11 Churchville-             53.58   4  53.579
 17 Stanley Exeart            12 Gates-Chili              53.69   6 
 18 Abdullahi Aden            12 Edison Tech              54.13   7 
 19 Alex Burrow               11 Brockport                54.39   5 
 20 Dylan Fix                 12 Notre Dame-B             54.63   5 
 21 Liam Lewis                 9 Irondequoit              54.79   5 
 22 seth lewis                12 Auburn                   54.84   5 
 23 Joseph Zickl              12 Notre Dame-B             55.18   5 
 24 Tommy Howe                11 McQuaid Jesu             55.28   4 
 25 Austin Perelka            12 Cortland                 55.30   5 
 26 Charles Cilano            11 St. Joes                 55.40   4 
 27 Luke Hollenbeck           12 Byron-Bergen             55.47   5 
 28 Ethan Dorow               11 East Rochest             55.67   4 
 29 Evan McEwan               11 Batavia                  56.14   4  56.132
 30 Cameron Howard             9 Brockport                56.14   4  56.137
 31 John Steele               10 McQuaid Jesu             56.48   3 
 32 Jordan Day                10 Greece Olymp             56.49   3 
 33 Justin Kendrot            12 Byron-Bergen             57.33   4 
 34 Traylan McCray             8 Gates-Chili              57.51   2 
 35 Dylan McNamara            10 Gananda                  57.56   2 
 36 Cole Gublo                11 Greece Athen             57.73   1 
 37 Zach Toner                 9 Williamsvill             57.85   2 
 38 London Graham             12 Uprep Roches             58.17   6 
 39 Cameron Parrelly          11 Williamsvill             58.37   3 
 40 Chase Vazquez             12 Albion                   58.50   3 
 41 Rony Waheibi              10 Irondequoit              58.54   3 
 42 Tommy Dunn                11 LeRoy                    58.62   2 
 43 Evan Lockhart              9 Penfield                 59.07   2 
 44 Tay'von Jackson            9 School Of Th             59.12   1 
 45 Elijah Munoz              10 Gananda                  59.81   2 
 46 John Scahill              12 East Rochest           1:00.07   3 
 47 Michael Nicosia            9 Penfield               1:02.82   1 
 48 Trent Collins             10 Aquinas Inst           1:03.36   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
        Meet: # 1:59.18  5/15/2010   Eric Stys, Holland Patent                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Paul Henry                12 Rush-Henriet           1:56.32#  5  10   
  2 Matt McLaughlin           11 East Aurora            1:56.93#  5   8   
  3 Marcus Brown              11 St. Joes               1:58.16#  5   6   
  4 Chris Nowak               10 Sweet Home             1:59.66   5   4   
  5 Patrick Murry             10 East Aurora            2:01.08   4   2   
  6 Liam Oberst               12 Brighton               2:01.95   3   1   
  7 Ryan Yuhas                12 Rush-Henriet           2:02.04   5 
  8 Tim Olmsted               12 Spencerport            2:02.15   5 
  9 Patrick Crowley           12 Williamsvill           2:02.81   5 
 10 Sean Welch                12 Webster Thom           2:02.92   4 
 11 Ethan Hilbert              9 Greece Arcad           2:03.00   4 
 12 Britt Kaukeinen           11 Irondequoit            2:03.15   5 
 13 Fletcher Lill             12 Webster Thom           2:03.99   4 
 14 Nick Caterisano           10 McQuaid Jesu           2:04.01   4 
 15 Matt Brien                12 McQuaid Jesu           2:04.08   5 
 16 Brandon Callahan          12 Brockport              2:04.60   5 
 17 Dan Gahagan                9 Corning                2:05.11   3 
 18 Ethan Dorow               11 East Rochest           2:05.33   4 
 19 Eric Dilaura              12 Batavia                2:05.85   4 
 20 Zach Davis                12 Sweet Home             2:07.08   4 
 21 Chad Gueli                12 Pittsford Su           2:07.19   3 
 22 Jonah Simpson             10 Brighton               2:07.39   5 
 23 Liam Lewis                 9 Irondequoit            2:07.81   3 
 24 Derek O'Sullivan          12 LeRoy                  2:09.08   3 
 25 Matthew Ruhland           11 Churchville-           2:09.17   3 
 26 Sam Winebrake             12 Pittsford Su           2:09.19   3 
 27 Campbell Andersen         10 Batavia                2:10.14   3 
 28 Liam O'Reilly             11 Corning                2:10.26   4 
 29 Brian Martin              10 Hilton                 2:10.62   3 
 30 Chris Begy                12 Aquinas Inst           2:11.82   3 
 31 Eric Piato                11 Hilton                 2:12.36   2 
 32 Michael Krueger            9 Brockport              2:12.55   2 
 33 Greg Langlois             12 Williamsvill           2:12.79   2 
 34 Aaron Chen                12 Albion                 2:12.99   3 
 35 Kieran O'Halloran         11 LeRoy                  2:13.84   4 
 36 David Schrenker           11 Byron-Bergen           2:14.47   2 
 37 austin wansor             12 Auburn                 2:15.97   1 
 38 Dylan McNamara            10 Gananda                2:17.19   2 
 39 Tyler Hartman             11 Greece Olymp           2:17.49   2 
 40 Joe Chiapperi             12 Aquinas Inst           2:17.60   2 
 41 Paul Lyman                10 Cortland               2:19.99   1 
 42 Andre Cash                12 Greece Olymp           2:20.55   2 
 43 Paul Suflita              10 Greece Arcad           2:21.19   2 
 44 Alex Haines                9 Auburn                 2:21.41   1 
 45 Mike Anecelle             10 Cortland               2:22.08   1 
 46 Tate Mendel                9 Geneseo                2:22.94   1 
 47 Chase Vazquez             12 Albion                 2:23.47   1 
 48 Colin Zavacki              9 Gates-Chili            2:25.33   1 
 49 Matt Mezzoprete           11 Penfield               2:27.78   1 
 50 Keyshawn Jones             9 Uprep Roches           2:28.79   4 
 51 Patrick LaPlant           10 Gananda                2:46.30   1 
 52 James Watt                 9 Churchville-           3:02.78   1 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
        Meet: # 4:23.21  2000        Steve Strelick, Greece Athena             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kevin Dooley              12 Pittsford Me           4:30.03   2  10   
  2 Kevin Seitz               11 Williamsvill           4:30.08   2   8   
  3 Colin Begley               9 Williamsvill           4:31.07   2   6   
  4 Alec Andrews               9 Brockport              4:41.79   2   4   
  5 Ryan Daudelin             12 East Rochest           4:42.84   2   2   
  6 Andrew Boyce              11 Cortland               4:43.94   2   1   
  7 John Scherer              10 McQuaid Jesu           4:47.78   2 
  8 buck haines               10 Auburn                 4:47.79   2 
  9 Shane Pease                9 Greece Athen           4:49.24   1 
 10 Erik LaCourt              10 Brockport              4:49.80   2 
 11 Sean Clark                12 Irondequoit            4:51.52   2 
 12 Peter Kostarellis          8 Churchville-           4:53.31   1 
 13 Samuel Cottrell           11 Gananda                4:53.64   1 
 14 Justin Micillo             9 Churchville-           4:53.69   2 
 15 Louis Leone               11 Batavia                4:55.01   2 
 16 tony darpino              12 Auburn                 4:56.09   1 
 17 Forest Stewart            11 Cortland               4:56.51   1 
 18 Andy Frank                 8 Penfield               4:56.60   1 
 19 Chris Luther              11 Greece Arcad           4:58.33   2 
 20 Kilian Humpartoomian      12 St. Joes               4:59.04   1 
 21 Nick Ladd                 10 Wayland-Coho           4:59.40   1 
 22 Jared Carl                10 McQuaid Jesu           4:59.58   1 
 23 Dixon Atkins              11 St. Joes               4:59.65   1 
 24 Aaron Chen                12 Albion                 5:01.05   2 
 25 Michael Mancuso           10 Hilton                 5:01.20   2 
 26 Justin Cavanaugh          10 Pittsford Su           5:02.27   2 
 27 Cal Jantzi                11 Batavia                5:02.75   2 
 28 Nathan Popp                9 Living Word            5:03.16   2 
 29 Spencer Malone            10 Geneseo                5:04.79   1 
 30 Ryan McDowell             11 Gananda                5:06.82   1 
 31 Kyle Heyer                11 Penfield               5:09.83   1 
 32 Michael Speciale           9 Hilton                 5:22.34   2 
 33 Andrew Willis             10 Greece Athen           5:32.90   1 
 34 Nick Grasso               12 LeRoy                  5:34.28   1 
 35 Erik Reiter               12 Greece Olymp           5:41.14   1 
 36 Michael Bowen             10 Byron-Bergen           5:42.15   1 
 
Boys 1600 Meter Run Tanski
=======================================================================
        Meet: # 4:22.31  5/12/2012   Andrew Mullen, Brighton                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mike Mallow               11 Fairport               4:24.40   10   
  2 Peter Kane                11 Corning                4:26.25    8   
  3 Jared Moore               12 Corning                4:27.99    6   
  4 Mitchell Daddario         12 Sweet Home             4:28.43    4   
  5 Ben Bulkeley               9 Fairport               4:29.45    2   
  6 Kevin Terragnoli          12 Sweet Home             4:29.94    1   
  7 Cole Viavattene            9 Spencerport            4:30.33  
  8 Nick Neamtu               11 Webster Thom           4:30.81  
  9 Paul Dellinger            10 Brighton               4:31.63  
 10 Britt Kaukeinen           11 Irondequoit            4:31.79  
 11 Justin Vestri             12 Webster Thom           4:32.79  
 12 Ian Russ                   9 East Aurora            4:32.94  
 13 Dawson Bathgate           11 East Rochest           4:33.15  
 14 Nick Spinosa              11 Spencerport            4:33.44  
 15 Justin Schramm            10 Greece Arcad           4:34.03  
 16 Will Corbett              12 Pittsford Su           4:36.18  
 17 Drew Schmitt              11 Brighton               4:36.88  
 18 Josh Bodnar               11 Fillmore               4:40.62  
 
Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
        Meet: # 9:31.75  2002        Billy Smith, East Rochester               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brian Bates               11 Corning                9:30.29#  2  10   
  2 Kevin Moshier             10 Corning                9:34.41   2   8   
  3 Nick Ciolkowski           12 McQuaid Jesu           9:41.24   2   6   
  4 TJ Murray                 11 East Aurora            9:45.52   2   4   
  5 Kenny Vasbinder           11 East Aurora            9:45.55   2   2   
  6 Liam Hilbert              11 St. Joes               9:47.06   2   1   
  7 Josh Bodnar               11 Fillmore              10:05.31   2 
  8 Anthony Belfatto          11 St. Joes              10:06.23   2 
  9 Colin Begley               9 Williamsvill          10:07.18   2 
 10 Jacob Scheg               10 Hilton                10:28.72   2 
 11 Connor Hayward            12 LeRoy                 10:30.60   2 
 12 Dominic Bushen            10 Aquinas Inst          10:32.19   2 
 13 Stephen Loce              11 Webster Thom          10:38.37   2 
 14 Robert Thompson            9 Irondequoit           10:38.92   2 
 15 Joe Doerr                 10 McQuaid Jesu          10:41.14   2 
 16 Oliver Rapp               10 Brighton              10:44.64   1 
 17 Jack Murphy               10 Penfield              10:46.98   2 
 18 Micah Schilke              8 Fillmore              10:47.90   2 
 19 Justin Scheg              11 Hilton                10:48.18   2 
 20 josh cuddy                 9 Auburn                10:48.86   1 
 21 Payton Gleason             9 Churchville-          10:50.90   1 
 22 Daniel Freudenvoll        12 Greece Arcad          10:52.81   2 
 23 Emanuel Garcia-Myers      11 Irondequoit           10:53.28   1 
 24 Owen Goettler             10 Pittsford Su          10:54.47   1 
 25 dan cummings              12 Auburn                10:56.26   1 
 26 Trevor Kline              11 Wayland-Coho          10:57.39   1 
 27 Patrick Sayers            10 Aquinas Inst          11:01.50   1 
 28 Cole Ziskind              10 Webster Thom          11:04.76   2 
 29 Jack Strang               12 Pittsford Su          11:07.68   1 
 30 Louis Leone               11 Batavia               11:10.18   1 
 31 Gavin Bathgate             8 East Rochest          11:13.54   1 
 32 Kevin Seitz               11 Williamsvill          11:19.38   2 
 33 Cal Jantzi                11 Batavia               11:26.04   2 
 34 Nathan Popp                9 Living Word           11:45.26   1 
 35 Dustin Rider              10 Geneseo               11:45.81   1 
 36 Owen Stehm                 9 Cortland              11:45.83   1 
 37 Taylor Leader             12 Spencerport           11:47.85   1 
 38 Sean Mcnutt               12 Sweet Home            11:52.16   1 
 39 Conor Davis               10 Penfield              11:52.21   2 
 40 Sean Donovan              12 Byron-Bergen          12:00.57   1 
 41 Michael Bowen             10 Byron-Bergen          12:42.74   1 
 42 Jacob Stanyard             9 Gananda               12:48.68   1 
 43 Alic Thesing               8 Gates-Chili           13:29.72   1 
 -- Derek Smith               12 Greece Arcad               DNF   2 
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: # 14.67  5/12/2012   Jahmahl Pardner, Aquinas Institute          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Warren Carter             11 Aquinas Inst             15.17   5  10   
  2 Jayon Frater              10 Brockport                15.50   5   8   
  3 Alpha Barry               11 Greece Olymp             16.04   5   6   
  4 Andy Allen                11 Greece Olymp             16.10   5   4   
  5 Marcus Nicholas           10 Irondequoit              16.58   5   2   
  6 Justin Willson            12 Sweet Home               16.97   5   1   
  7 Adonis Davis              11 Batavia                  17.21   4 
  8 Nathan McCarthy           12 Byron-Bergen             17.30   4 
  9 Billy Tucker              11 Corning                  17.38   4 
 10 Rahim Smith               12 Uprep Roches             17.40   4 
 11 Amire Odey                 9 Brockport                18.26   2 
 12 Sean Gublo                11 Greece Athen             18.40   2 
 13 Yusef Ely                 11 Gates-Chili              18.90   3 
 14 Conrad Keenan             12 Corning                  18.91   3 
 15 Andrew Wygal               9 Webster Thom             19.39   2 
 16 Jordan Amstey             10 Brighton                 19.43   3 
 17 Kyle Hochbrueckner        10 Geneseo                  19.70   3 
 18 Nate Flint                10 LeRoy                    19.73   1 
 19 Lazavia Price             10 Batavia                  19.95   4 
 20 Josh Ruskauff             10 Geneseo                  20.03   2 
 21 Jordan Miller             10 Byron-Bergen             20.06   1 
 22 Thomas Firkins            11 Hilton                   20.20   2 
 23 Alex McNulty-Romaguera     9 McQuaid Jesu             20.26   3 
 24 Declan Revenue             9 Spencerport              20.36   1 
 25 Tyler Smith                9 Greece Athen             20.43   2 
 26 Nathan Cannon             11 Gates-Chili              20.67   4 
 27 Jack Flanagan              9 East Rochest             20.86   1 
 28 Tyler Douglas             12 Rush-Henriet             20.87   1 
 -- Tyrone Roundtree          12 Edison Tech                 FS   5 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: # 54.46  5/16/2009   Zach Zeller, Greece Athen                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chris Dabney              12 Sweet Home               55.89   6  10   
  2 Jack Zagrobelny           12 East Aurora              57.60   6   8   
  3 Dilan Campbell            11 Rush-Henriet             57.63   6   6   
  4 Stanley Exeart            12 Gates-Chili              58.59   6   4   
  5 Bryztin Johnson           12 Pittsford Su             59.67   6   2   
  6 Jonathan Armella          10 Greece Olymp           1:00.30   6   1   
  7 Ole Hagemann              12 Greece Olymp           1:01.25   5 
  8 Wesley Burke              10 Churchville-           1:01.89   5 
  9 Lamar Chambers            10 Albion                 1:02.26   5 
 10 Joe Worthington           12 Fillmore               1:02.86   5 
 11 Nathan McCarthy           12 Byron-Bergen           1:02.99   4 
 12 Michael Thomas            11 Charlotte/Le           1:04.06   4 
 13 Nick Swancott             12 Rush-Henriet           1:04.17   3 
 14 Zach Quist                12 Corning                1:04.19   3 
 15 Lazavia Price             10 Batavia                1:04.62   5 
 16 Semaj Stinson             11 Gates-Chili            1:04.66   5 
 17 Josh Lyon                  9 Greece Arcad           1:04.88   2 
 18 Tim Jackson               12 Fillmore               1:04.96   5 
 19 Trevor Sherwood           11 Batavia                1:05.10   3 
 20 Tylor Muscarella           9 Geneseo                1:05.35   3 
 21 Andrew Wygal               9 Webster Thom           1:05.36   3 
 22 Ian Carter                11 Wayland-Coho           1:05.84   4 
 23 Sean Gublo                11 Greece Athen           1:07.09   5 
 24 Tyler Smith                9 Greece Athen           1:07.79   4 
 25 Elijah Munoz              10 Gananda                1:08.08   2 
 26 J'Quan Owens              10 Franklin               1:08.12   2 
 27 Liam Mears                11 Spencerport            1:08.49   3 
 28 Marquise Majors            9 LeRoy                  1:08.67   2 
 29 Gaven Cassidy              9 LeRoy                  1:09.35   4 
 30 Brendon Stone             11 Corning                1:09.50   3 
 31 Jack Flanagan              9 East Rochest           1:10.53   1 
 32 Evan Lockhart              9 Penfield               1:10.62   2 
 33 Thomas Firkins            11 Hilton                 1:11.95   1 
 34 Josh Phelps                9 Byron-Bergen           1:13.62   2 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
==========================================================================
        Meet: # 9:30.90  2002        Brady Ferguson, East High                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Calvin Butlak             12 Lake Shore H           9:40.30   2  10   
  2 Dawson Bathgate           11 East Rochest           9:48.22   2   8   
  3 Brad Farnham              10 Penfield              10:17.01   2   6   
  4 Donny Glavin              11 McQuaid Jesu          10:21.06   2   4   
  5 Colin Sonnefeld           12 Corning               10:23.72   2   2   
  6 Patrick Downey            11 Pittsford Su          10:29.96   2   1   
  7 Peter Miller              11 Sweet Home            10:33.25   2 
  8 Jasper Suhr               11 Webster Thom          10:44.01   2 
  9 Paul Suflita              10 Greece Arcad          10:47.12   2 
 10 Jacob Drew                11 Corning               10:54.38   2 
 11 Joe Worthington           12 Fillmore              10:54.71   2 
 12 David McCarroll           12 Rush-Henriet          10:56.38   2 
 13 Tim Jackson               12 Fillmore              11:00.20   2 
 14 Evan Pirnie                9 Hilton                11:00.22   2 
 15 Collin Regan               9 Pittsford Su          11:08.95   2 
 16 Cameron Campbell          12 Hilton                11:12.05   2 
 17 Maxin McKenzie             8 LeRoy                 11:12.29   2 
 18 Justin Townsend           10 Churchville-          11:15.62   2 
 19 Ethan Bulmahn             10 Irondequoit           11:20.81   1 
 20 Mark DiPasquale           11 McQuaid Jesu          11:24.72   2 
 21 Aaron Freedman             9 Irondequoit           11:25.90   1 
 22 Joe Silivestro            10 Aquinas Inst          11:33.44   1 
 23 Dylan Gaus                 9 Batavia               11:40.92   1 
 24 austin wansor             12 Auburn                11:52.07   1 
 25 Zachary DeMay             10 East Rochest          11:53.82   2 
 26 AJ Gruttadauro            11 Brockport             12:05.47   1 
 27 Clayton Allen              9 Byron-Bergen          12:06.65   1 
 28 Spencer Suhr              12 Spencerport           12:27.15   1 
 29 Jason Henderson           12 Uprep Roches          12:43.48   2 
 30 Brenden Humphries          9 Aquinas Inst          13:16.21   1 
 31 Elijah Ross               10 Edison Tech           13:35.29   1 
 32 Latroy Pate               10 Edison Tech           13:37.22   1 
 33 Jacob Ramsey               9 Gananda               13:55.42   1 
 34 Jordan Emerling           12 Gananda               13:55.43   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 42.89  2007        Edison Tech, Edison Tech                    
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Greece Arcadia                                        43.59   3  10   
  2 Rush-Henrietta                                        44.03   3   8   
  3 St. Joes                                              44.24   3   6   
  4 Edison Tech                                           44.58   3   4   
  5 Aquinas Institute                                     44.86   3   2   
  6 Corning                                               45.22   3   1   
  7 Auburn                                                45.29   2 
  8 Batavia                                               45.68   2 
  9 Pittsford Sutherland                                  46.74   2 
 10 Geneseo                                               47.07   2 
 11 Brockport                                             47.69   2 
 12 Notre Dame-Batavia                                    47.76   1 
 13 Williamsville North                                   48.55   1 
 14 Cortland                                              48.82   1 
 15 Penfield                                              53.10   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 3:22.84  5/16/2009   Edison Tech, Edison Tech                  
                         Q Harley, J Santana, M Canady, J Hlywa            
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 East Aurora                                         3:25.93   3  10   
  2 Rush-Henrietta                                      3:34.38   3   8   
  3 Batavia                                             3:35.41   3   6   
  4 Corning                                             3:38.85   3   4   
  5 Gates-Chili                                         3:45.37   2   2   
  6 Auburn                                              3:45.38   2   1   
  7 Hilton                                              3:45.68   2 
  8 Irondequoit                                         3:52.55   1 
  9 Williamsville North                                 3:52.69   2 
 10 LeRoy                                               4:02.62   2 
 11 Penfield                                            4:13.30   1 
 -- Edison Tech                                              FS   3 
 -- Cortland                                                 DQ   2 
 -- East Rochester                                           DQ   1 
 -- Greece Arcadia                                           DQ   3 
 
Boys 4x800 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 8:16.85  2007        Penfield                                  
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sweet Home                                          7:59.75#  2  10   
  2 Rush-Henrietta                                      8:21.50   2   8   
  3 Webster Thomas                                      8:27.27   2   6   
  4 Brockport                                           8:27.75   1   4   
  5 Batavia                                             8:41.42   2   2   
  6 Pittsford Sutherland                                8:44.12   2   1   
  7 Williamsville North                                 8:44.54   2 
  8 Geneseo                                             8:45.43   1 
  9 St. Joes                                            8:46.47   2 
 10 Corning                                             8:49.40   2 
 11 Cortland                                            8:50.99   1 
 12 Auburn                                              8:53.75   2 
 13 LeRoy                                               8:57.80   1 
 14 Aquinas Institute                                   9:05.18   1 
 15 Hilton                                              9:15.96   1 
 16 Penfield                                            9:20.33   1 
 17 Brighton                                            9:26.77   2 
 18 Gananda                                             9:41.19   1 
 -- McQuaid Jesuit                                           DQ   2 
 
Boys High Jump
=================================================================================
        Meet: #  6-10  2000        Matt Cushman, Hilton                        
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 kavon hunt                11 Auburn                 6-04.00      1.93m  10   
  2 Alec Rice                 12 Geneseo                6-03.00      1.90m   8   
  3 Tahj Snow                 11 Spencerport            6-01.00      1.85m   6   
  4 Dante Arbello              9 Gates-Chili            6-01.00      1.85m   4   
  5 Robert Quist              11 McQuaid Jesu           6-00.00      1.82m   2   
  6 Brandon Burke             10 Byron-Bergen           5-10.00      1.77m   1   
  7 Earnest Edwards           11 Aquinas Inst           5-10.00      1.77m 
  8 Tremaine Moore            11 Greece Olymp           5-10.00      1.77m 
  9 Jon Wilson                12 Greece Arcad           5-10.00      1.77m 
  9 Armani Simmons            12 Greece Athen           5-10.00      1.77m 
  9 Connor Spiegel            11 Webster Thom           5-10.00      1.77m 
 12 Elijah Beardsley          12 Fillmore               5-08.00      1.72m 
 13 Malachi Chenault          11 Batavia                5-08.00      1.72m 
 14 Jarrett Laskett           12 Batavia                5-08.00      1.72m 
 14 Devin Woodyard            11 Brighton               5-08.00      1.72m 
 16 Brandon Leiter            10 Webster Thom           5-08.00      1.72m 
 17 Tyrone Roundtree          12 Edison Tech            5-08.00      1.72m 
 18 Zach Majeski              11 Rush-Henriet           5-06.00      1.67m 
 18 Marcell Davis             12 St. Joes               5-06.00      1.67m 
 18 Ke'on Peterkin            12 Greece Athen           5-06.00      1.67m 
 21 Micah Walker              10 Spencerport            5-06.00      1.67m 
 22 Andy Allen                11 Greece Olymp           5-06.00      1.67m 
 23 Dylan Fix                 12 Notre Dame-B           5-06.00      1.67m 
 24 Fidel Norris              11 Greece Arcad           5-06.00      1.67m 
 24 Kyle Hochbrueckner        10 Geneseo                5-06.00      1.67m 
 26 Jacob Yare                10 Aquinas Inst           5-06.00      1.67m 
 27 Colby Wiktorski           10 Penfield               5-04.00      1.62m 
 27 Zion Ponder               10 School Of Th           5-04.00      1.62m 
 29 Zack Cowell               10 Gates-Chili            5-04.00      1.62m 
 30 Matt Cove                 12 Pittsford Su           5-02.00      1.57m 
 31 Amire Odey                 9 Brockport              5-02.00      1.57m 
 32 Anthony Prestigiacomo     11 Corning                5-02.00      1.57m 
 32 Ryan Boyce                10 LeRoy                  5-02.00      1.57m 
 -- Stratton Hancey            8 Pittsford Su                NH            
 -- Alex McNulty-Romaguera     9 McQuaid Jesu                NH            
 -- Shyhiem Jakes              9 Albion                      NH            
 -- Cory Swiech               10 Williamsvill                NH            
 -- Nate Flint                10 LeRoy                       NH            
 
Boys Pole Vault
=================================================================================
        Meet: # 14-03  2001        Pete Reynolds-2001
Chris Berhel-2003	, Fair
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ethan Maguire             12 Penfield              13-06.00      4.11m  10   
  2 Terry Taylor              11 Greece Olymp          13-00.00      3.96m   7   
  2 Brett Baker               12 Hilton                13-00.00      3.96m   7   
  4 Anthony Prestigiacomo     11 Corning               13-00.00      3.96m   4   
  5 Anthony Nguyen            12 Greece Olymp          12-06.00      3.81m   2   
  6 Andrew Maniace            12 Batavia               12-00.00      3.65m   1   
  7 Dylan DelConte             9 Gates-Chili           12-00.00      3.65m 
  8 Carter Calkins            12 Corning               11-00.00      3.35m 
  9 Ian Crowley Perry         12 Brighton              11-00.00      3.35m 
 10 Austin Kassel             11 Rush-Henriet          11-00.00      3.35m 
 11 Robert Calkins            10 Brighton              10-06.00      3.20m 
 11 Dustin Meyer               8 Gates-Chili           10-06.00      3.20m 
 11 Bryan Klee                11 Webster Thom          10-06.00      3.20m 
 14 Ian George                11 Cortland              10-06.00      3.20m 
 15 Michael Hughes            11 Batavia               10-00.00      3.04m 
 16 Jacob Weiand              12 Wayland-Coho          10-00.00      3.04m 
 17 Brennan McTarnaghan       12 Rush-Henriet          10-00.00      3.04m 
 18 Joe Chiapperi             12 Aquinas Inst           9-03.00      2.81m 
 18 William Bergeman          10 McQuaid Jesu           9-03.00      2.81m 
 20 Gino Filiaci              10 Pittsford Su           9-03.00      2.81m 
 20 Paul Lunney               12 Williamsvill           9-03.00      2.81m 
 22 Jeff Page                 11 Spencerport            9-03.00      2.81m 
 23 Preston Flugel             9 Albion                 8-06.00      2.59m 
 23 Justin Hannan              9 Byron-Bergen           8-06.00      2.59m 
 25 Brett Patmore              9 Spencerport            8-06.00      2.59m 
 25 Dustin Rider              10 Geneseo                8-06.00      2.59m 
 27 Noah Duvall                8 Albion                 8-06.00      2.59m 
 -- Ethan Roy                  9 LeRoy                       NH            
 -- Joseph Farnsworth         11 McQuaid Jesu                NH            
 -- Danny Schuhmacher         12 Penfield                    NH            
 -- Zachary DeMay             10 East Rochest                NH            
 -- Connor Newcomer           12 Pittsford Su                NH            
 -- Cory Utter                12 Byron-Bergen                NH            
 
Boys Long Jump
=================================================================================
        Meet: # 22-05  5/17/2008   Kaiman Leonard, Edison Tech                 
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Armani Simmons            12 Greece Athen          20-10.00      6.35m  10   
  2 kavon hunt                11 Auburn                20-05.00      6.22m   8   
  3 Miles McKinney            11 Churchville-          20-01.00      6.12m   6   
  4 Joshua Mack               11 Pittsford Su          20-00.50      6.10m   4   
  5 Tremaine Moore            11 Greece Olymp          19-11.50      6.08m   2   
  6 Ryan McQuillen            12 LeRoy                 19-11.00      6.07m   1   
  7 Brandon Leiter            10 Webster Thom          19-07.50      5.98m 
  8 Fardan Allen              12 Rush-Henriet          19-07.00      5.96m 
  9 Alec Rice                 12 Geneseo               19-05.00      5.91m 
  9 Alpha Barry               11 Greece Olymp          19-05.00      5.91m 
 11 Earnest Edwards           11 Aquinas Inst          19-03.00      5.86m 
 12 Chris Young               12 Spencerport           19-02.50      5.85m 
 13 Adonis Davis              11 Batavia               19-01.50      5.82m 
 14 Dilan Campbell            11 Rush-Henriet          19-00.50      5.80m 
 15 Alex Tostanoski           12 Corning               18-11.00      5.76m 
 16 John Kimmel               12 Wayland-Coho          18-10.50      5.75m 
 17 Nathan McCarthy           12 Byron-Bergen          18-06.00      5.63m 
 18 Xavier McGee              11 Greece Arcad          18-04.50      5.60m 
 19 Raphael Abel              11 McQuaid Jesu          18-04.00      5.58m 
 19 Jaysen Wylie              11 Batavia               18-04.00      5.58m 
 21 Elijah Beardsley          12 Fillmore              18-03.75      5.58m 
 22 Marcus McFadden            8 Gates-Chili           18-02.00      5.53m 
 23 Ezra Engst-Mansilla       11 Cortland              18-01.00      5.51m 
 24 Brandon Burke             10 Byron-Bergen          18-00.00      5.48m 
 25 Anthony Felton            12 Edison Tech           17-10.50      5.44m 
 26 Marquis Carter            10 Pittsford Su          17-10.00      5.43m 
 26 Conrad Keenan             12 Corning               17-10.00      5.43m 
 28 davonte house             10 Auburn                17-09.50      5.42m 
 29 Unique Appleberry         12 Churchville-          17-08.00      5.38m 
 29 Tahj Snow                 11 Spencerport           17-08.00      5.38m 
 31 Kyle Hochbrueckner        10 Geneseo               17-07.50      5.37m 
 32 Arun Chaudhuri             9 Williamsvill          17-07.00      5.35m 
 33 Manwell Taylor            11 Albion                17-04.50      5.29m 
 34 Matthew Godwin            12 Webster Thom          17-02.00      5.23m 
 35 Lucky Edwards             11 Uprep Roches          17-01.00      5.20m 
 36 Jonah McGrath             10 Penfield              17-00.50      5.19m 
 37 Umar Ahmed                 9 Williamsvill          16-09.00      5.10m 
 38 Javar Frater              12 Brockport             16-08.00      5.08m 
 39 Nate Flint                10 LeRoy                 16-01.00      4.90m 
 40 Demitrius Gardner          9 Albion                15-08.50      4.78m 
 41 Justin Postell            10 Gates-Chili           14-02.00      4.31m 
 42 Ethan Taylor               9 Penfield              12-00.00      3.65m 
 43 Jared Skrotzki            10 Gananda                9-09.00      2.97m 
 
Boys Triple Jump
=================================================================================
        Meet: # 47-02.75  5/17/2008   Odosa Aghayere, Rush-Henriet             
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Trevon Tripp              11 Rush-Henriet          43-09.50     13.34m  10   
  2 Fardan Allen              12 Rush-Henriet          43-00.50     13.11m   8   
  3 Alpha Barry               11 Greece Olymp          42-09.75     13.04m   6   
  4 Miles McKinney            11 Churchville-          42-08.50     13.01m   4   
  5 Ryan McQuillen            12 LeRoy                 42-07.00     12.97m   2   
  6 Adonis Davis              11 Batavia               42-06.00     12.95m   1   
  7 Chris Young               12 Spencerport           42-00.25     12.80m 
  8 Reggie Russell            11 Greece Olymp          41-09.50     12.73m 
  9 Elijah Beardsley          12 Fillmore              41-05.00     12.62m 
 10 Lucky Edwards             11 Uprep Roches          41-03.25     12.57m 
 11 Jayon Frater              10 Brockport             40-11.25     12.47m 
 12 John Kimmel               12 Wayland-Coho          40-11.00     12.47m 
 13 Conrad Keenan             12 Corning               40-06.00     12.34m 
 14 Brandon Burke             10 Byron-Bergen          40-03.75     12.28m 
 15 Malachi Chenault          11 Batavia               40-02.00     12.24m 
 16 Dustin Ngo                12 Greece Arcad          40-00.50     12.20m 
 17 Zion Ponder               10 School Of Th          39-11.50     12.17m 
 18 Manwell Taylor            11 Albion                39-09.00     12.11m 
 19 seth lewis                12 Auburn                39-05.50     12.02m 
 20 Jake Laidlaw               9 Geneseo               39-03.25     11.96m 
 21 Nathan Cannon             11 Gates-Chili           38-09.00     11.81m 
 22 Raphael Abel              11 McQuaid Jesu          38-08.50     11.79m 
 23 Matthew Godwin            12 Webster Thom          38-06.25     11.74m 
 24 Jordan Miller             10 Byron-Bergen          38-05.00     11.70m 
 25 Umar Ahmed                 9 Williamsvill          38-02.50     11.64m 
 26 Arun Chaudhuri             9 Williamsvill          38-00.00     11.58m 
 27 Julian Dingwall           10 Webster Thom          37-06.50     11.44m 
 28 Spencer Kohli             12 Corning               37-06.00     11.43m 
 29 Ryan Bailey               12 Geneseo               37-03.50     11.36m 
 30 Jonah McGrath             10 Penfield              37-02.00     11.32m 
 31 Javar Frater              12 Brockport             36-11.00     11.25m 
 32 Marcus McFadden            8 Gates-Chili           36-09.50     11.21m 
 33 Demitrius Gardner          9 Albion                36-02.50     11.03m 
 34 Amir Massey                9 Uprep Roches          34-00.50     10.37m 
 35 austin wansor             12 Auburn                32-10.00     10.00m 
 -- Marquis Carter            10 Pittsford Su              FOUL            
 
Boys Shot Put
=================================================================================
        Meet: # 55-07.50  5/12/2012   Dominic Kosar, St. Joe's                 
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 George Shaw               11 Geneseo               52-09.00     16.07m  10   
  2 Jack Fox-Salah            12 Greece Olymp          50-02.50     15.30m   8   
  3 Devon Koepp               12 Batavia               49-09.50     15.17m   6   
  4 Keanu Heedram             12 Rush-Henriet          49-02.00     14.98m   4   
  5 Jonathan Robinson         12 Brockport             47-05.50     14.46m   2   
  6 Gunner Rapone             12 Batavia               46-04.50     14.13m   1   
  7 Syrano Edwards            12 Hilton                42-11.00     13.08m 
  8 Charlie Higgins           11 St. Joes              42-07.00     12.97m 
  9 Casey Goldberg            12 Brighton              41-04.50     12.61m 
 10 Anthony Pane              12 Brockport             41-03.50     12.58m 
 11 Charles Utter             12 Byron-Bergen          41-00.00     12.49m 
 12 Jason LaRuez              10 Greece Arcad          40-02.25     12.24m 
 13 Abraham Thompson           9 Living Word           40-00.75     12.21m 
 14 Timothy Burns             11 Churchville-          39-10.25     12.14m 
 15 Stephen Otis              12 Greece Olymp          39-02.50     11.95m 
 16 Kyle Harrison             11 East Rochest          38-10.00     11.83m 
 17 Konner Oakes              11 Irondequoit           38-09.25     11.81m 
 18 Andrew Palermo             9 Spencerport           38-05.00     11.70m 
 19 Brandon Joseph            10 Franklin              38-04.50     11.69m 
 20 Vitaly Gurman             11 Spencerport           37-11.00     11.55m 
 21 Thomas Coene              11 Webster Thom          37-08.50     11.49m 
 22 Anthony Owten             12 Hilton                37-04.00     11.37m 
 23 Nuradean Ashkar           11 Greece Athen          37-03.75     11.37m 
 24 Anthony Sarago             9 Wayland-Coho          36-11.50     11.26m 
 25 Nick Richter              10 Williamsvill          36-10.75     11.24m 
 26 Dan Tette                 11 Irondequoit           36-10.50     11.23m 
 27 bill alberry              10 Auburn                36-10.00     11.22m 
 28 Nate Mitchell             11 Gates-Chili           36-06.50     11.13m 
 29 Bryan Hallenbeck          12 Byron-Bergen          36-05.75     11.11m 
 30 Anson Meza                 9 Corning               36-04.50     11.08m 
 31 Keiv Calloway             11 LeRoy                 36-04.00     11.07m 
 32 Weigand Spencer           10 Greece Athen          35-08.50     10.88m 
 33 Marcellus Barkley         12 Edison Tech           35-08.00     10.87m 
 34 Charles Coley             11 Wayland-Coho          35-06.25     10.82m 
 35 conner finizio            12 Auburn                35-03.00     10.74m 
 35 David Lawson              10 Gates-Chili           35-03.00     10.74m 
 35 Mike Ciminella            10 Sweet Home            35-03.00     10.74m 
 38 Donovan Kingston           9 Geneseo               35-02.00     10.71m 
 39 Hayden Ricci              11 East Rochest          34-10.00     10.61m 
 40 Mike Laine                11 Albion                34-01.00     10.38m 
 41 Josh Anglum               12 Penfield              33-09.00     10.28m 
 42 William Hyman             10 Webster Thom          32-07.25      9.93m 
 43 Rashaad McKnight          11 Franklin              31-02.00      9.49m 
 44 Allen Lu                  11 Aquinas Inst          31-00.00      9.44m 
 44 Alex Tian                  9 Brighton              31-00.00      9.44m 
 46 Jericho Cerelli           11 Living Word           30-11.00      9.42m 
 47 Brendon Apo               11 Charlotte/Le          28-08.00      8.73m 
 48 Elijah Munoz              10 Gananda               28-06.75      8.70m 
 49 Jacob Stanyard             9 Gananda               27-07.25      8.41m 
 50 Matt LaDuca               11 McQuaid Jesu          27-01.00      8.25m 
 51 Evan Baldwin               9 Uprep Roches          26-05.25      8.05m 
 52 Israel Florentino         11 Albion                26-04.00      8.02m 
 53 Connor Hester             10 McQuaid Jesu          25-06.00      7.77m 
 54 Jamie Baldwin              9 Uprep Roches          24-09.25      7.55m 
 55 Chris Kozolowski           8 Penfield              21-07.75      6.59m 
 -- Julian Smallwood          11 St. Joes                    ND            
 
Boys Discus Throw
=================================================================================
        Meet: # 172-10  5/12/2012   Dominic Kosar, St. Joe's                   
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Keanu Heedram             12 Rush-Henriet            156-10     47.80m  10   
  2 Devon Koepp               12 Batavia                 130-09     39.85m   8   
  3 Vitaly Gurman             11 Spencerport             127-00     38.70m   6   
  4 George Shaw               11 Geneseo                 125-09     38.32m   4   
  5 Gunner Rapone             12 Batavia                 121-07     37.05m   2   
  6 Thomas Coene              11 Webster Thom            120-09     36.80m   1   
  7 Mike Ciminella            10 Sweet Home              119-08     36.47m 
  8 Charles Utter             12 Byron-Bergen            118-08     36.16m 
  9 Jason LaRuez              10 Greece Arcad            118-05     36.09m 
 10 Lucien Brisson            12 Spencerport             117-09     35.89m 
 11 Julian Smallwood          11 St. Joes                116-05     35.48m 
 12 Bishop Simmons            11 Aquinas Inst            114-02     34.79m 
 13 Dan Tette                 11 Irondequoit             114-01     34.77m 
 14 Marcellus Barkley         12 Edison Tech             113-05     34.56m 
 15 conner finizio            12 Auburn                  112-11     34.41m 
 16 Anthony Pane              12 Brockport               110-00     33.52m 
 17 Nate Mitchell             11 Gates-Chili             108-03     32.99m 
 18 Brandon Joseph            10 Franklin                107-10     32.86m 
 19 Syrano Edwards            12 Hilton                  107-00     32.61m 
 20 Eric Larsen               12 East Rochest            106-06     32.46m 
 21 Kyle Harrison             11 East Rochest            106-03     32.38m 
 22 Bryce Chapman             12 Geneseo                 105-09     32.23m 
 23 Cory Utter                12 Byron-Bergen            105-00     32.00m 
 24 Tim Noonan                12 St. Joes                104-09     31.92m 
 25 Christian Rambali         12 Greece Olymp            104-08     31.90m 
 26 Alex Tian                  9 Brighton                104-05     31.82m 
 26 Jordan Amstey             10 Brighton                104-05     31.82m 
 28 Jimmy Zickl               10 Notre Dame-B            103-03     31.47m 
 29 Anthony Owten             12 Hilton                  103-01     31.41m 
 30 Anthony Sarago             9 Wayland-Coho            102-10     31.34m 
 31 Alec Cowans               12 Edison Tech             102-06     31.24m 
 32 Joe Oriel                 11 Greece Olymp            102-04     31.19m 
 33 Charles Coley             11 Wayland-Coho            102-02     31.14m 
 34 Bradley Haag              12 Greece Athen            101-06     30.93m 
 35 Jonathan Robinson         12 Brockport               101-02     30.83m 
 36 Ethan Woeller             11 Churchville-             98-04     29.97m 
 37 Josh Anglum               12 Penfield                 96-11     29.54m 
 38 Rashaad Mcknight          12 Franklin                 94-10     28.90m 
 39 Rayvond Gibson            10 Gates-Chili              94-07     28.82m 
 40 Xavier Blahyj             10 Webster Thom             94-06     28.80m 
 41 Nuradean Ashkar           11 Greece Athen             93-06     28.49m 
 42 Nick Richter              10 Williamsvill             92-08     28.24m 
 43 Timothy Burns             11 Churchville-             90-11     27.71m 
 44 Anson Meza                 9 Corning                  90-01     27.45m 
 45 Tommy Howe                11 McQuaid Jesu             89-11     27.40m 
 46 Keiv Calloway             11 LeRoy                    89-08     27.33m 
 47 Abraham Thompson           9 Living Word              88-03     26.89m 
 48 Regan Craig               10 Irondequoit              87-10     26.77m 
 49 Joseph Zickl              12 Notre Dame-B             86-00     26.21m 
 50 Jericho Cerelli           11 Living Word              84-08     25.80m 
 51 Michael Lang              12 Pittsford Su             83-09     25.52m 
 52 Matt LaDuca               11 McQuaid Jesu             82-05     25.12m 
 53 Allen Lu                  11 Aquinas Inst             80-07     24.56m 
 54 Jamie Baldwin              9 Uprep Roches             76-08     23.36m 
 55 Mike Laine                11 Albion                   75-11     23.13m 
 56 bill alberry              10 Auburn                   75-02     22.91m 
 57 Brian Holvey              12 Pittsford Su             74-05     22.68m 
 58 Patrick LaPlant           10 Gananda                  73-06     22.40m 
 59 Nicklolai Radanovich      10 Penfield                 67-03     20.49m 
 60 Allan Johnson             11 School Of Th             57-03     17.44m 
 61 Evan Baldwin               9 Uprep Roches             55-06     16.91m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christopher Carlson       12 Brockport              4:48.64     627
  2 Anthony Rita              12 Hilton                 4:59.04     565
  3 Zachary Kashmer           11 Churchville-           5:05.25     530
  4 James Cryer               12 Batavia                5:12.35     491
  5 Ethan Roth                11 Geneseo                5:12.96     487
  6 dave palency              12 Auburn                 5:21.60     442
  7 Danaus Seay               11 Franklin               5:22.73     436
  8 Jeremy Voigtschild        10 Rush-Henriet           5:23.98     430
  9 Brandon Adler             12 East Rochest           5:26.36     417
 10 Lequavious Lee            10 Gates-Chili            5:30.82     395
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Christopher Carlson       12 Brockport                16.03   2    729
  2 Anthony Rita              12 Hilton                   16.08   2    724
  3 Danaus Seay               11 Franklin                 16.95   1    629
  4 Zachary Kashmer           11 Churchville-             17.30   2    593
  5 JJ Kuhns                  10 LeRoy                    18.58   1    470
  6 Lequavious Lee            10 Gates-Chili              19.25   1    411
  7 James Cryer               12 Batavia                  19.49   2    391
  8 dave palency              12 Auburn                   19.65   2    377
  9 Brandon Adler             12 East Rochest             20.73   2    294
 10 Jeremy Voigtschild        10 Rush-Henriet             21.75   1    224
 11 Ethan Roth                11 Geneseo                  21.90   1    215
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Danaus Seay               11 Franklin                 1.82m    5-11.50    644
  2 Zachary Kashmer           11 Churchville-             1.76m    5-09.25    593
  3 Christopher Carlson       12 Brockport                1.64m    5-04.50    496
  3 Anthony Rita              12 Hilton                   1.64m    5-04.50    496
  5 Brandon Adler             12 East Rochest             1.61m    5-03.25    472
  6 James Cryer               12 Batavia                  1.58m    5-02.25    449
  7 Ethan Roth                11 Geneseo                  1.49m    4-10.50    381
  8 Jeremy Voigtschild        10 Rush-Henriet             1.43m    4-08.25    338
 -- Lequavious Lee            10 Gates-Chili                 NH            
 -- dave palency              12 Auburn                      NH            
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Danaus Seay               11 Franklin                 5.90m   19-04.25    565
  2 Anthony Rita              12 Hilton                   5.63m   18-05.75    508
  3 Christopher Carlson       12 Brockport                5.51m   18-01.00    483
  4 Zachary Kashmer           11 Churchville-             5.42m   17-09.50    465
  5 Lequavious Lee            10 Gates-Chili              5.11m   16-09.25    404
  6 dave palency              12 Auburn                   4.87m   15-11.75    358
  7 Brandon Adler             12 East Rochest             4.83m   15-10.25    350
  8 Jeremy Voigtschild        10 Rush-Henriet             4.64m   15-02.75    315
  9 James Cryer               12 Batavia                  4.56m   14-11.50    301
 10 Ethan Roth                11 Geneseo                  4.55m   14-11.25    299
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Danaus Seay               11 Franklin                11.15m   36-07.00    555
  2 Zachary Kashmer           11 Churchville-             9.84m   32-03.50    476
  3 James Cryer               12 Batavia                  9.74m   31-11.50    470
  4 Christopher Carlson       12 Brockport                9.70m   31-10.00    468
  5 Anthony Rita              12 Hilton                   9.66m   31-08.50    465
  6 Ethan Roth                11 Geneseo                  8.61m   28-03.00    403
  7 Lequavious Lee            10 Gates-Chili              8.31m   27-03.25    385
  8 Jeremy Voigtschild        10 Rush-Henriet             7.77m   25-06.00    353
  9 dave palency              12 Auburn                   7.72m   25-04.00    350
 10 Brandon Adler             12 East Rochest             7.63m   25-00.50    344
 
Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
        Meet: #  3251  2004        Mike Feathers, Grand Island                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Danaus Seay               11 Franklin                  2829   10   
  2 Christopher Carlson       12 Brockport                 2803    8   
  3 Anthony Rita              12 Hilton                    2758    6   
  4 Zachary Kashmer           11 Churchville-              2657    4   
  5 James Cryer               12 Batavia                   2102    2   
  6 Brandon Adler             12 East Rochest              1877    1   
  7 Ethan Roth                11 Geneseo                   1785  
  8 Jeremy Voigtschild        10 Rush-Henriet              1660  
  9 Lequavious Lee            10 Gates-Chili               1595  
 10 dave palency              12 Auburn                    1527  
 
                    Women - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             107        2) Sweet Home                 68   
    3) Gates-Chili                 48        4) Hilton                     38   
    5) Brockport                   36        6) Batavia                    34   
    7) Corning                     30        8) East Aurora                25   
    8) Clarence                    25       10) Williamsville North        22   
   11) Mercy                       21       12) Wayland-Cohocton           20   
   12) Pittsford Sutherland        20       14) Webster Thomas             16   
   15) Greece Arcadia              15       16) School Of The Arts         14   
   17) Fillmore                    13       18) Notre Dame-Batavia          8   
   18) Penfield                     8       18) Aquinas Institute           8   
   21) Byron-Bergen-Elba            6       21) Greece Athena               6   
   21) Albion                       6       24) Greece Olympia              5   
   25) Lake Shore HS-NY             4       25) East Rochester              4   
   27) Auburn                       3       27) Brighton                    3   
   29) LeRoy                        2       29) Edison Tech                 2   
   29) Fairport                     2       32) Churchville-Chili           1   
 
                    Men - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta              73        2) Corning                    51   
    3) Greece Olympia              42        4) Greece Arcadia             38   
    4) East Aurora                 38        6) Sweet Home                 36   
    7) Batavia                     31        8) Auburn                     29   
    9) Brockport                   26       10) Geneseo                    22   
   10) St. Joes                    22       12) Penfield                   16   
   13) Williamsville North         14       13) Churchville-Chili          14   
   15) Hilton                      13       16) Brighton                   12   
   16) Spencerport                 12       16) Fairport                   12   
   16) McQuaid Jesuit              12       16) Aquinas Institute          12   
   21) East Rochester              11       22) Gates-Chili                10   
   22) Franklin                    10       22) Greece Athena              10   
   22) Lake Shore HS-NY            10       22) Pittsford Mendon           10   
   27) Pittsford Sutherland         8       28) Webster Thomas              7   
   29) UPrep Rochester              6       30) LeRoy                       5   
   31) Edison Tech                  4       32) Irondequoit                 2   
   33) Cortland                     1       33) Byron-Bergen-Elba           1