Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/2/2015 06:48 PM
                           Batavia_Invit - 5/2/2015                            
                               Van Detta Stadium                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Terionna Ware             12 Sweet Home               12.57   3  10   
  2 Rachel Roberson           12 Sweet Home               12.93   3   8   
  3 Kiaya Franklin             9 Batavia                  13.09   3   6   
  4 Rosemary Flumerfeldt      12 Notre Dame-B             13.40   3   4   
  5 Lindsey Lovett            12 Byron-Bergen             13.42   3   2   
  6 Sophia Dinehart            9 Batavia                  13.44   3   1   
  7 Camryn McCrossan          10 Sweet Home               13.52   3 
  8 Nicole Maltese            10 Batavia                  13.55   2 
  9 Miriam Tardy               7 Byron-Bergen             13.81   2 
 10 Kenydie Mott              11 Oakfield-Ala             13.91   3 
 11 Riley Sanger              11 Holley Centr             14.20   2 
 12 Lexi Milazzo               9 Holley Centr             14.56   2 
 13 Alexis Studley            10 Grand Island             14.60   2 
 14 Karson Richenberg         10 Byron-Bergen             14.63   2 
 15 Khiva Huxhold              9 Holley Centr             14.99   2 
 16 Gracie McNamara           10 Grand Island             15.30   2 
 17 Bella March                8 Notre Dame-B             15.78   1 
 18 Hope Kollarick             9 Oakfield-Ala             16.21   1 
 19 Hannah Gualtieri           8 Notre Dame-B             16.48   1 
 20 Olivia Johnson            10 Grand Island             18.28   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kiaya Franklin             9 Batavia                  26.66   4  10   
  2 Lindsey Lovett            12 Byron-Bergen             27.42   4   8   
  3 Sophia Dinehart            9 Batavia                  27.42   4   6   
  4 Camryn McCrossan          10 Sweet Home               27.64   4   4   
  5 Rosemary Flumerfeldt      12 Notre Dame-B             27.89   4   2   
  6 Regan Henrici              8 Batavia                  28.28   3   1   
  7 Julia Smith                8 Holley Centr             29.76   3 
  8 Faith Johnson              7 Sweet Home               29.85   4 
  9 Karson Richenberg         10 Byron-Bergen             30.16   3 
 10 Kristen Nenni             11 Holley Centr             30.98   3 
 11 Faith Martell             10 Grand Island             31.06   2 
 12 Amber Foppes              12 Oakfield-Ala             31.20   2 
 13 Corinne McCrossan         11 Sweet Home               31.85   2 
 14 Gracie McNamara           10 Grand Island             32.36   3 
 15 Taylor Peck                9 Notre Dame-B             32.54   1 
 16 Jessica Hicks              9 Oakfield-Ala             32.63   2 
 17 Madysen Henault            8 Notre Dame-B             34.88   1 
 18 Vanessa Shores             9 Grand Island             36.20   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bella Calloway            10 Sweet Home               59.69   4  10   
  2 Marissa Dispenza          12 Batavia                1:00.32   4   8   
  3 Kiaya Franklin             9 Batavia                1:01.38   4   6   
  4 Meghan Thomas             12 Grand Island           1:06.17   4   4   
  5 McKayla Kasperek           8 Sweet Home             1:08.09   3   2   
  6 Faith Johnson              7 Sweet Home             1:08.43   2   1   
  7 MaryBernadette Bochicchi  12 Notre Dame-B           1:08.97   3 
  8 Alexis Studley            10 Grand Island           1:09.66   3 
  9 Emily Gonyea               7 Byron-Bergen           1:10.19   2 
 10 Jayna Wright              11 Alexander Ce           1:13.06   2 
 11 Margaret Sutherland        9 Notre Dame-B           1:13.69   3 
 12 Carly Olles                9 Notre Dame-B           1:16.01   1 
 13 Kelly Schlifke            10 Grand Island           1:18.79   1 
 14 Mikala Smith              11 Holley Centr           1:18.88   1 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sam Peterman              10 Sweet Home             2:22.85   2  10   
  2 Kayleigh Hildreth         10 Sweet Home             2:31.73   2   8   
  3 Claire Zickl               9 Batavia                2:37.46   2   6   
  4 Samantha Walker           12 Byron-Bergen           2:41.35   2   4   
  5 Rebecca Canale            12 Batavia                2:42.82   2   2   
  6 Margaret Sutherland        9 Notre Dame-B           2:44.89   2   1   
  7 Abigail Bleier            12 Notre Dame-B           2:47.24   1 
  8 Lindsey Allen              9 Holley Centr           2:47.42   2 
  9 Elle Fulton                8 Batavia                2:48.20   1 
 10 Isabel Dickinson           9 Grand Island           2:48.30   2 
 11 Kaitlynn Tuohy            10 Grand Island           2:48.44   2 
 12 Katie Rebmann              9 Alexander Ce           2:48.64   1 
 13 Michaela Austin           12 Byron-Bergen           2:51.53   2 
 14 Liz Hawes                 12 Oakfield-Ala           2:51.60   1 
 15 Elizabeth Richardson       9 Alexander Ce           2:57.44   1 
 16 Genna Baldassarre         10 Grand Island           2:59.25   1 
 17 Olivia Pignatora           7 Sweet Home             3:18.92   1 
 18 Jules Hoepting             9 Oakfield-Ala           3:29.25   1 
 
Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sam Peterman              10 Sweet Home             4:45.43   10   
  2 Aileen Doyle              12 Sweet Home             5:00.11    8   
  3 Kaylee Cassidy            12 Batavia                5:25.15    6   
  4 Emily Fred                 9 Grand Island           5:26.85    4   
  5 Emily Radford             12 Holley Centr           5:29.99    2   
  6 Morgan Fuller              9 Byron-Bergen           5:39.67    1   
  7 Emily Wagner              12 Batavia                5:40.21  
  8 Lindsey Allen              9 Holley Centr           5:40.40  
  9 Michaela Austin           12 Byron-Bergen           5:47.25  
 10 Olivia Johnson            10 Grand Island           5:48.85  
 11 Shelby McGinnis           11 Notre Dame-B           5:52.58  
 12 Alison Nixon               8 Notre Dame-B           6:18.59  
 13 Jules Hoepting             9 Oakfield-Ala           7:04.09  
 14 Samantha Wingate          12 Batavia                7:20.81  
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexandria Ortega         12 Sweet Home            10:49.32   10   
  2 Sam Himes                 10 Sweet Home            11:10.87    8   
  3 Anna Warner               12 Notre Dame-B          11:16.19    6   
  4 Jessica Carter             7 Sweet Home            12:08.59    4   
  5 Kaylee Cassidy            12 Batavia               12:20.52    2   
  6 Emily Radford             12 Holley Centr          12:29.07    1   
  7 Maggie Cecere             10 Batavia               12:38.60  
  8 Olivia Johnson            10 Grand Island          12:50.92  
  9 Madison Murray             9 Batavia               13:14.56  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tiana Luton               11 Sweet Home               15.19   3  10   
  2 Marissa Dispenza          12 Batavia                  15.69   3   8   
  3 Rosemary Flumerfeldt      12 Notre Dame-B             16.96   3   6   
  4 Nicole Maltese            10 Batavia                  18.07   3   4   
  5 McKayla Kasperek           8 Sweet Home               19.13   3   2   
  6 Madisyn Tomaszewski        9 Batavia                  19.41   3   1   
  7 Bethany Ezard             11 Byron-Bergen             19.63   3 
  8 Hannah Mahon              10 Grand Island             19.97   1 
  9 Amber Schwinn             11 Grand Island             20.07   2 
 10 Melissa MacCowan           7 Byron-Bergen             20.26   3 
 11 Abrianna Kruger            8 Holley Centr             21.49   2 
 12 Brianna Matteson          11 Oakfield-Ala             21.73   2 
 13 Alexus Wenzel             10 Alexander Ce             21.75   2 
 14 Amber Foppes              12 Oakfield-Ala             21.79   2 
 15 Brittany Hicks            11 Oakfield-Ala             21.95   2 
 16 Ashley Parmelee           10 Grand Island             22.22   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marissa Dispenza          12 Batavia                1:09.72   2  10   
  2 Amaya Turnage              9 Sweet Home             1:11.61   2   8   
  3 Elizabeth Cohen            8 Batavia                1:15.47   2   6   
  4 Jayna Wright              11 Alexander Ce           1:19.07   2   4   
  5 Nicole Maltese            10 Batavia                1:21.70   2   2   
  6 Melissa MacCowan           7 Byron-Bergen           1:23.06   2   1   
  7 Alexus Wenzel             10 Alexander Ce           1:24.87   1 
  8 Ashley Parmelee           10 Grand Island           1:28.38   1 
  9 Kelly Schlifke            10 Grand Island           1:30.89   1 
 10 Vanessa Shores             9 Grand Island           1:44.02   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grace Kibler               9 Attica                 8:15.65   10   
  2 Maggie Cecere             10 Batavia                8:20.98    8   
  3 Kaitlynn Tuohy            10 Grand Island           8:32.99    6   
  4 Isabel Dickinson           9 Grand Island           8:39.87    4   
  5 Genevieve Boucher         12 Sweet Home             8:46.03    2   
  6 Genna Baldassarre         10 Grand Island           9:00.49    1   
  7 Danielle Quinn            12 Batavia                9:08.73  
  8 Elizabeth Richardson       9 Alexander Ce           9:18.22  
  9 Katie Rebmann              9 Alexander Ce           9:28.85  
 10 Emma Eastridge            11 Oakfield-Ala           9:54.48  
 11 Logan Cadieux              9 Oakfield-Ala           9:56.01  
 12 Mica Pitcher              12 Batavia               10:06.42  
 13 Emily Fischer             11 Notre Dame-B          10:28.12  
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sweet Home                                            50.17   10   
  2 Batavia                                               53.73    8   
  3 Holley Central                                        55.97    6   
  4 Oakfield-Alabama                                      56.34    4   
  5 Notre Dame-Batavia                                    56.54    2   
  6 Grand Island                                          58.35    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay Throwers
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Grand Island                                        1:02.29   10   
  2 Byron-Bergen                                        1:02.56    8   
  3 Holley Central                                      1:05.31    6   
  4 Batavia                                             1:05.91    4   
  5 Notre Dame-Batavia                                  1:06.56    2   
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sweet Home                                          4:09.50   10   
       1:02.918 (1:02.918)        2:06.964 (1:04.047)        3:10.275 (1:03.311)
         4:09.499 (59.225)
  2 Batavia                                             4:18.64    8   
       1:05.337 (1:05.337)        2:10.093 (1:04.757)        3:14.775 (1:04.682)
       4:18.639 (1:03.865)
  3 Grand Island                                        4:42.76    6   
       1:08.350 (1:08.350)        2:19.932 (1:11.582)        3:32.524 (1:12.593)
       4:42.751 (1:10.227)
  4 Holley Central                                      4:48.91    4   
       1:08.780 (1:08.780)        2:24.166 (1:15.387)        3:36.909 (1:12.743)
       4:48.907 (1:11.998)
  5 Notre Dame-Batavia                                  5:21.94    2   
       1:22.771 (1:22.771)        2:37.594 (1:14.824)        4:00.673 (1:23.079)
       5:21.936 (1:21.263)
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Batavia                                            10:36.78   10   
       2:32.807 (2:32.807)        5:17.234 (2:44.427)        8:03.068 (2:45.835)
      10:36.771 (2:33.704)
  2 Holley Central                                     10:46.40    8   
       2:39.518 (2:39.518)        5:25.065 (2:45.548)        8:08.401 (2:43.336)
      10:46.396 (2:37.995)
  3 Notre Dame-Batavia                                 10:47.24    6   
       2:35.080 (2:35.080)        5:22.706 (2:47.626)        8:09.176 (2:46.471)
      10:47.239 (2:38.064)
  4 Byron-Bergen                                       10:59.46    4   
       2:41.374 (2:41.374)        5:30.502 (2:49.129)        8:20.189 (2:49.687)
      10:59.453 (2:39.265)
  5 Grand Island                                       11:26.30    2   
       2:33.961 (2:33.961)        5:16.163 (2:42.202)        8:17.052 (3:00.890)
      11:26.293 (3:09.241)
 
Girls 1600 Sprint Medley Frosh-Soph
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sweet Home                                          4:41.36   10   
  2 Batavia                                             4:57.07    8   
  3 Holley Central                                      4:57.52    6   
  4 Byron-Bergen                                        5:06.72    4   
  5 Grand Island                                        5:14.76    2   
  6 Notre Dame-Batavia                                  5:31.37    1   
  7 Oakfield-Alabama                                    6:00.14  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tiana Luton               11 Sweet Home             5-04.00   10   
     3-09.00 4-00.00 4-02.00 4-04.00 4-06.00 4-08.00 4-10.00 5-00.00 5-01.00 5-02.00 5-03.00 5-04.00 5-05.00 
         P       P       P       P       P       P       O       P       P      XO       P      XO     XXX   
  2 Alissa Borlaug            12 Alexander Ce           4-08.00    8   
     3-09.00 4-00.00 4-02.00 4-04.00 4-06.00 4-08.00 4-10.00 
         P       O       O       O       O     XXO     XXX   
  3 Ariana Ross               11 Batavia                4-04.00    6   
     3-09.00 4-00.00 4-02.00 4-04.00 4-06.00 
         O      XO     XXO     XXO     XXX   
  4 MaryBernadette Bochicchi  12 Notre Dame-B           4-02.00    3   
     3-09.00 4-00.00 4-02.00 4-04.00 
         O       O      XO     XXX   
  4 Breyana Crawford          12 Alexander Ce           4-02.00    3   
     3-09.00 4-00.00 4-02.00 4-04.00 
         P       O      XO     XXX   
  6 Emma Eastridge            11 Oakfield-Ala          J4-02.00    1   
     3-09.00 4-00.00 4-02.00 4-04.00 
         O      XO      XO     XXX   
  7 Kelsey Daniels            10 Holley Centr           4-00.00  
     3-09.00 4-00.00 4-02.00 
        XO      XO     XXX   
  8 Sydney Durawa             12 Batavia               J4-00.00  
     3-09.00 4-00.00 4-02.00 
         O     XXO     XXX   
  9 Hanna Waterman             9 Holley Centr           3-09.00  
     3-09.00 4-00.00 
         O     XXX   
  9 Nina Dilella               9 Holley Centr           3-09.00  
     3-09.00 4-00.00 
         O     XXX   
 11 Amber Foppes              12 Oakfield-Ala          J3-09.00  
     3-09.00 4-00.00 
        XO     XXX   
 11 Brittany Hicks            11 Oakfield-Ala          J3-09.00  
     3-09.00 4-00.00 
        XO     XXX   
 -- Gracie McNamara           10 Grand Island                NH  
     3-09.00 
       XXX   
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rachel Denise              9 Batavia                7-06.00   10   
     6-00.00 6-06.00 7-00.00 7-06.00 8-00.00 
         O       O       O     XXO     XXX   
  2 Alissa Borlaug            12 Alexander Ce           7-00.00    7   
     6-00.00 6-06.00 7-00.00 7-06.00 
         O       O      XO     XXX   
  2 Emily Gonyea               7 Byron-Bergen           7-00.00    7   
     6-00.00 6-06.00 7-00.00 7-06.00 
         O       O      XO     XXX   
  4 Reanne Dressler           10 Byron-Bergen          J7-00.00    4   
     6-00.00 6-06.00 7-00.00 7-06.00 
         O       O     XXO     XXX   
  5 Jianna Pellicci            9 Sweet Home             6-00.00    2   
     6-00.00 6-06.00 
         O     XXX   
  6 Vanessa Shores             9 Grand Island          J6-00.00    0.50
     6-00.00 6-06.00 
        XO     XXX   
  6 Kristyn Mott              12 Batavia               J6-00.00    0.50
     6-00.00 6-06.00 
        XO     XXX   
 -- Hannah Mahon              10 Grand Island                NH  
     6-00.00 
       XXX   
 -- Gabbi Russo               10 Sweet Home                  NH  
     6-00.00 
       XXX   
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tiana Luton               11 Sweet Home            17-08.00   10   
  2 Sydney Durawa             12 Batavia               15-04.50    8   
  3 Rachel Roberson           12 Sweet Home            14-08.00    6   
  4 Lindsey Lovett            12 Byron-Bergen          14-06.50    4   
  5 Kenydie Mott              11 Oakfield-Ala          14-06.00    2   
  6 Kristen Boyd              12 Batavia               14-03.00    1   
  7 Abby Kellogg              12 Oakfield-Ala          13-10.00  
  8 Samantha Cohen             9 Batavia               13-07.50  
  9 Faith Martell             10 Grand Island          13-02.75  
 10 Melissa MacCowan           7 Byron-Bergen          13-01.25  
 11 Brianna Matteson          11 Oakfield-Ala          12-05.50  
 12 Breyana Crawford          12 Alexander Ce          11-11.50  
 13 Grace Campbell            10 Byron-Bergen          11-11.25  
 14 Abigail Williams           8 Holley Centr          11-00.00  
 15 Abrianna Kruger            8 Holley Centr          10-10.00  
 16 Hanna Waterman             9 Holley Centr          10-08.50  
 17 Gemma Bochicchio           8 Notre Dame-B          10-03.50  
 18 Taylor Peck                9 Notre Dame-B          10-03.00  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sadira Brown              12 Sweet Home            36-06.50   10   
  2 Ariana Ross               11 Batavia               31-05.50    8   
  3 Kenydie Mott              11 Oakfield-Ala          30-10.00    6   
  4 Abby Kellogg              12 Oakfield-Ala          29-01.00    4   
  5 Karson Richenberg         10 Byron-Bergen          28-00.50    2   
  6 Alexis Studley            10 Grand Island          27-11.00    1   
  7 Aimee Freeman             11 Batavia               27-04.00  
  8 Bethany Ezard             11 Byron-Bergen          27-00.00  
  9 Hanna Waterman             9 Holley Centr          26-07.75  
 10 Shelby McGinnis           11 Notre Dame-B          25-02.50  
 11 Faith Martell             10 Grand Island          25-01.00  
 12 Grace Campbell            10 Byron-Bergen          25-00.50  
 13 Abigail Williams           8 Holley Centr          24-03.00  
 14 Olivia Radford             7 Holley Centr          23-01.50  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lauryn Wight              10 Batavia               31-10.75   10   
  2 Amber Schwinn             11 Grand Island          29-05.50    8   
  3 Celia Flynn               10 Batavia               29-03.75    6   
  4 Gianni Ford               10 Grand Island          28-09.00    4   
  5 Elizabeth Emerson         12 Batavia               28-02.75    2   
  6 Johnae Naylor             11 Byron-Bergen          27-09.75    1   
  7 Samantha Barniak          12 Holley Centr          26-10.75  
  8 Jade Underwood            12 Holley Centr          26-10.25  
  9 Kassie Moss               10 Grand Island          25-11.25  
 10 Angela Weaver              9 Holley Centr          25-02.75  
 11 Alicyn Bizari             10 Byron-Bergen          24-09.75  
 12 Pam Hale                  12 Oakfield-Ala          24-03.25  
 13 Erica Gibson              11 Oakfield-Ala          23-02.00  
 14 Sam Morgante              12 Byron-Bergen          22-09.25  
 15 Breyana Crawford          12 Alexander Ce          22-02.00  
 16 Jessica Hicks              9 Oakfield-Ala          21-06.00  
 17 Mckenzie Haller           10 Notre Dame-B          20-01.25  
 18 Natalie Moulton           12 Notre Dame-B          18-08.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Samantha Barniak          12 Holley Centr             83-04   10   
  2 Liz Smith                 12 Batavia                  82-04    8   
  3 Natalie Amico             10 Batavia                  78-09    6   
  4 Gianni Ford               10 Grand Island             75-05    4   
  5 Alicyn Bizari             10 Byron-Bergen             74-11    2   
  6 Amber Schwinn             11 Grand Island             72-05    1   
  7 Sam Morgante              12 Byron-Bergen             72-01  
  8 Pam Hale                  12 Oakfield-Ala             70-10  
  9 Celia Flynn               10 Batavia                  70-07  
 10 Brittany Urbanczyk        12 Oakfield-Ala             69-02  
 11 Johnae Naylor             11 Byron-Bergen             68-08  
 12 Jade Underwood            12 Holley Centr             67-03  
 13 Lexie Gerhardy            11 Notre Dame-B             67-00  
 14 Kassie Moss               10 Grand Island             60-04  
 15 Natalie Moulton           12 Notre Dame-B             55-08  
 16 Angela Weaver              9 Holley Centr             49-08  
 17 Jocelyn Cryer              7 Notre Dame-B             40-02  
 18 Morgan Munger             11 Oakfield-Ala             40-01  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jalen Wallace             11 Sweet Home               11.25   3  10   
  2 Justice Milton            12 Sweet Home               11.32   3   8   
  3 Anthony Gallo             11 Batavia                  11.53   3   6   
  4 Eric Davis                 9 Batavia                  11.85   2   4   
  5 Dylan McDuffie             9 Sweet Home               11.99   2   2   
  6 Richard Flores            11 Byron-Bergen             12.03   3   1   
  7 Dom Mogavero              11 Batavia                  12.07   3 
  8 Chase Hughes              12 Notre Dame-B             12.15   3 
  9 Matt Drake                10 Byron-Bergen             12.50   2 
 10 Richard Tamblin           11 Holley Centr             12.64   2 
 11 Peter Daversa             11 Notre Dame-B             12.92   1 
 12 Joe Samplinski             9 Grand Island             12.97   2 
 13 Peicong Wu                11 Alexander Ce             13.37   2 
 14 Jason Kimmel              10 Holley Centr             13.44   2 
 15 Andrew Moseman             9 Holley Centr             13.99   1 
 16 Andrew Thompson            9 Grand Island             14.17   1 
 17 Caleb Wolcott             10 Notre Dame-B             14.27   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jalen Wallace             11 Sweet Home               22.86   4  10   
  2 Jaysen Wylie              11 Batavia                  23.39   4   8   
  3 Anthony Gallo             11 Batavia                  23.86   4   6   
  4 Andrew Mruczek            10 Batavia                  24.01   4   4   
  5 Eric Johnson               9 Sweet Home               24.61   3   2   
  6 Richard Flores            11 Byron-Bergen             24.68   4   1   
  7 Chase Hughes              12 Notre Dame-B             24.87   3 
  8 Chris Lemley              10 Notre Dame-B             25.26   2 
  9 John Harris               11 Oakfield-Ala             25.39   4 
 10 Christain Mason           12 Grand Island             25.40   3 
 11 Thomas Rivera              9 Sweet Home               26.22   3 
 12 Richard Tamblin           11 Holley Centr             26.38   2 
 13 Joe Samplinski             9 Grand Island             26.53   2 
 14 Thomas Berggren            9 Notre Dame-B             27.15   2 
 15 Peicong Wu                11 Alexander Ce             27.25   2 
 16 Erik Balys                 8 Holley Centr             28.42   1 
 17 Andrew Moseman             9 Holley Centr             28.52   1 
 18 Kyle Burdick               9 Oakfield-Ala             30.17   1 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joe Frailey               10 Grand Island             51.48   3  10   
  2 Chris Dabney              12 Sweet Home               52.40   3   8   
  3 Jarrett Laskett           12 Batavia                  52.98   3   6   
  4 Alex Kovalchuk            10 Sweet Home               54.26   3   4   
  5 Matt DeSimone              9 Holley Centr             54.88   2   2   
  6 Luke Hollenbeck           12 Byron-Bergen             55.45   3   1   
  7 Justin Kendrot            12 Byron-Bergen             55.95   2 
  8 Evan McEwan               11 Batavia                  56.58   3 
  9 Trevor Sherwood           11 Batavia                  58.43   2 
 10 Jack Sutherland           11 Notre Dame-B             58.63   2 
 11 Chris Lemley              10 Notre Dame-B           1:00.01   2 
 12 Andrew Thompson            9 Grand Island           1:02.81   1 
 13 Peicong Wu                11 Alexander Ce           1:03.69   2 
 14 Connor Franz              11 Alexander Ce           1:04.61   1 
 15 Joshua Hannibal            9 Grand Island           1:05.42   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 will schultz              11 Sweet Home             2:02.16   2  10   
  2 Mitchell Daddario         12 Sweet Home             2:05.03   2   8   
  3 Joe Frailey               10 Grand Island           2:05.47   2   6   
  4 Joseph Zickl              12 Notre Dame-B           2:08.41   2   4   
  5 Peter Miller              11 Sweet Home             2:11.10   2   2   
  6 Eric Dilaura              12 Batavia                2:12.69   2   1   
  7 David Schrenker           11 Byron-Bergen           2:16.77   1 
  8 Kevin Minton              12 Grand Island           2:16.78   2 
  9 Campbell Andersen         10 Batavia                2:22.10   2 
 10 Andrew Rowley             10 Holley Centr           2:23.99   1 
 11 Max Keller                10 Grand Island           2:24.66   1 
 12 Trevor Zauner             10 Alexander Ce           2:24.94   1 
 13 Anderson Bradshaw         10 Alexander Ce           2:27.69   1 
 14 Jake Rada                 12 Byron-Bergen           2:31.68   1 
 15 Connor Franz              11 Alexander Ce           2:38.96   1 
 16 Jason Kimmel              10 Holley Centr           2:42.71   1 
 17 Jacob Gualtieri            9 Notre Dame-B           2:48.02   1 
 18 Logan Kellogg              9 Oakfield-Ala           2:50.19   1 
 19 Tyler Fuller               8 Notre Dame-B           2:53.68   1 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mitchell Daddario         12 Sweet Home             4:23.69   2  10   
  2 Everett Geiger            12 Caledonia-Mu           4:24.34   2   8   
  3 Chris Nowak               10 Sweet Home             4:30.91   2   6   
  4 Kevin Terragnoli          12 Sweet Home             4:33.85   2   4   
  5 Josh Larmon               10 Oakfield-Ala           4:56.61   2   2   
  6 Ryan Buzby                 9 Grand Island           5:05.21   2   1   
  7 Nate DiSalvo              11 Oakfield-Ala           5:07.82   2 
  8 Louis Leone               11 Batavia                5:11.49   2 
  9 Zakariah Jantzi            8 Batavia                5:13.85   2 
 10 Andrew Rowley             10 Holley Centr           5:18.10   1 
 11 Nick Neid                  9 Batavia                5:18.52   2 
 12 Jared Scherer             11 Holley Centr           5:20.41   1 
 13 Dylan Fix                 12 Notre Dame-B           5:21.57   2 
 14 Robert Jankowiak          10 Grand Island           5:24.29   2 
 15 Trevor Nellis              9 Notre Dame-B           5:33.52   1 
 16 Reno Klotzbach             9 Oakfield-Ala           5:34.29   1 
 17 Michael Bowen             10 Byron-Bergen           5:36.18   1 
 18 Jason Kimmel              10 Holley Centr           5:59.47   1 
 19 Eric Meng                 10 Grand Island           6:00.28   1 
 20 Tyler Fuller               8 Notre Dame-B           6:10.39   1 
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 matt penberthy            12 Sweet Home            10:36.03   10   
  2 Cal Jantzi                11 Batavia               11:05.54    8   
  3 Jared Scherer             11 Holley Centr          11:57.00    6   
  4 Sean Mcnutt               12 Sweet Home            11:58.85    4   
  5 Sean Donovan              12 Byron-Bergen          12:06.55    2   
  6 Andrew Thompson            9 Grand Island          12:09.56    1   
  7 Tyler Stewart              9 Batavia               12:42.33  
 -- Austin Fisher             12 Grand Island               DNF  
 -- Zach Davis                12 Sweet Home                  DQ   inside line
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Christain Mason           12 Grand Island             16.11   2  10   
  2 Conor Harrigan            12 Grand Island             16.27   2   8   
  3 John Harris               11 Oakfield-Ala             16.69   2   6   
  4 Adonis Davis              11 Batavia                  16.73   2   4   
  5 Nathan McCarthy           12 Byron-Bergen             17.51   2   2   
  6 Lazavia Price             10 Batavia                  17.75   2   1   
  7 Mason Woodard             11 Oakfield-Ala             18.06   2 
  8 James Cryer               12 Batavia                  19.87   2 
  9 Austin Fisher             12 Grand Island             20.21   1 
 10 James Skehan              10 Holley Centr             20.28   1 
 11 Ethan Hall                11 Byron-Bergen             20.78   1 
 12 Antonio Puente            10 Holley Centr             21.52   1 
 13 Josh Phelps                9 Byron-Bergen             21.69   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Justin Willson            12 Sweet Home               58.96   3  10   
  2 Corde Smart               12 Oakfield-Ala             59.31   3   8   
  3 Nathan McCarthy           12 Byron-Bergen           1:04.22   3   6   
  4 Austin Fisher             12 Grand Island           1:06.26   3   4   
  5 Lazavia Price             10 Batavia                1:06.49   3   2   
  6 Ryan Moseman              11 Holley Centr           1:07.46   2   1   
  7 Derrick Hildreth          10 Holley Centr           1:08.72   3 
  8 John Kindig                9 Batavia                1:09.43   2 
  9 Josh Phelps                9 Byron-Bergen           1:11.90   2 
 10 Caleb Stallard            10 Grand Island           1:12.19   2 
 11 Tyler Gaus                11 Batavia                1:12.38   2 
 12 Antonio Puente            10 Holley Centr           1:13.92   1 
 13 Tim Howard                10 Grand Island           1:16.36   1 
 14 Ryan Dunbar               10 Alexander Ce           1:18.55   1 
 15 Curtis Kreutter           11 Alexander Ce           1:19.00   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sam Schultz                9 Sweet Home            10:56.33   10   
  2 Nick Callisher            11 Batavia               11:20.52    8   
  3 Jerome Masters            10 Grand Island          11:39.33    6   
  4 Max Keller                10 Grand Island          11:42.06    4   
  5 Kyle Frascatore           11 Grand Island          11:42.59    2   
  6 Cole O'Donnell             9 Oakfield-Ala          11:43.80    1   
  7 Kyle Lyons                12 Oakfield-Ala          11:50.56  
  8 Ryan Dunlap               11 Oakfield-Ala          12:09.92  
  9 Anderson Bradshaw         10 Alexander Ce          12:10.09  
 10 Dylan Gaus                 9 Batavia               12:42.01  
 11 Jacob Gualtieri            9 Notre Dame-B          13:26.37  
 12 Curtis Kreutter           11 Alexander Ce          13:33.21  
 13 Trevor Zauner             10 Alexander Ce          13:47.71  
 
Boys 4x100 Meter Relay Throwers
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Byron-Bergen                                          52.71   10   
  2 Notre Dame-Batavia                                    53.20    8   
  3 Holley Central                                        54.02    6   
  4 Batavia                                               54.11    4   
  5 Oakfield-Alabama                                      55.76    2   
 -- Grand Island                                             DQ   zone 3
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Batavia                                               45.32   10   
  2 Byron-Bergen                                          47.03    8   
  3 Holley Central                                        50.45    6   
  4 Grand Island                                          50.93    4   
  5 Notre Dame-Batavia                                    51.97    2   
 -- Sweet Home                                               DQ   zone 2
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sweet Home                                          3:33.24   2  10   
        54.341 (54.341)  1:50.661 (56.320)  2:42.634 (51.974)  3:33.237 (50.604)
  2 Batavia                                             3:34.06   2   8   
        53.468 (53.468)  1:49.114 (55.646)  2:41.856 (52.743)  3:34.059 (52.203)
  3 Grand Island                                        3:39.57   2   6   
        53.177 (53.177)  1:50.830 (57.654)  2:47.300 (56.470)  3:39.567 (52.268)
  4 Oakfield-Alabama                                    3:43.13   2   4   
        55.442 (55.442)  1:52.032 (56.591)  2:47.307 (55.276)  3:43.122 (55.815)
  5 Byron-Bergen                                        3:46.07   2   2   
        56.953 (56.953)  1:54.011 (57.059)  2:49.921 (55.911)  3:46.070 (56.149)
  6 Notre Dame-Batavia                                  3:48.60   1   1   
  7 Holley Central                                      4:08.52   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Batavia                                             8:26.12   10   
       2:03.318 (2:03.318)        4:10.746 (2:07.428)        6:18.223 (2:07.478)
       8:26.111 (2:07.888)
  2 Oakfield-Alabama                                    8:41.74    8   
       2:09.203 (2:09.203)        4:21.530 (2:12.327)        6:35.294 (2:13.764)
       8:41.736 (2:06.442)
  3 Grand Island                                        8:56.65    6   
       2:12.157 (2:12.157)        4:24.233 (2:12.077)        6:38.688 (2:14.456)
       8:56.646 (2:17.958)
  4 Holley Central                                      9:29.22    4   
       2:18.366 (2:18.366)        4:39.160 (2:20.795)        6:59.362 (2:20.203)
       9:29.220 (2:29.859)
  5 Notre Dame-Batavia                                 10:15.67    2   
       2:18.276 (2:18.276)        4:45.962 (2:27.687)        7:26.662 (2:40.700)
      10:15.663 (2:49.002)
 
Boys 1600 Sprint Medley Frosh-Soph
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sweet Home                                          3:46.26   10   
  2 Grand Island                                        4:01.05    8   
  3 Batavia                                             4:01.94    6   
  4 Holley Central                                      4:12.57    4   
  5 Byron-Bergen                                        4:24.98    2   
  6 Notre Dame-Batavia                                  4:40.19    1   
  7 Oakfield-Alabama                                    5:02.08  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jarrett Laskett           12 Batavia                6-00.00   10   
     4-06.00 4-09.00 5-00.00 5-02.00 5-04.00 5-06.00 5-08.00 5-10.00 6-00.00 6-01.00 
         P       P       P       P       P       P       O       O       O     XXX   
  2 Adonis Davis              11 Batavia               J6-00.00    8   
     4-06.00 4-09.00 5-00.00 5-02.00 5-04.00 5-06.00 5-08.00 5-10.00 6-00.00 6-01.00 
         P       P       P       P       P       P       O       O      XO     XXX   
  3 Malachi Chenault          11 Batavia                5-10.00    6   
     4-06.00 4-09.00 5-00.00 5-02.00 5-04.00 5-06.00 5-08.00 5-10.00 6-00.00 
         P       P       P       P       P       O       O      XO     XXX   
  4 Conor Harrigan            12 Grand Island           5-08.00    4   
     4-06.00 4-09.00 5-00.00 5-02.00 5-04.00 5-06.00 5-08.00 5-10.00 
         P       P       P       P       P       O       O     XXX   
  5 Dylan Fix                 12 Notre Dame-B           5-04.00    2   
     4-06.00 4-09.00 5-00.00 5-02.00 5-04.00 5-06.00 
         O       O       O       O     XXO     XXX   
  6 Stephen Mallet            12 Holley Centr           5-02.00    1   
     4-06.00 4-09.00 5-00.00 5-02.00 5-04.00 
         P     XXO       O      XO     XXX   
  7 Ryan Dunbar               10 Alexander Ce          J5-02.00  
     4-06.00 4-09.00 5-00.00 5-02.00 5-04.00 
         O      XO     XXO     XXO     XXX   
  8 Flint Dilella             11 Holley Centr           4-09.00  
     4-06.00 4-09.00 5-00.00 
         O       O     XXX   
  9 Austin Fisher             12 Grand Island           4-06.00  
     4-06.00 4-09.00 
         O     XXX   
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Josh Willson              12 Sweet Home            13-09.00   10   
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 10-06.00 11-00.00 11-06.00 12-00.00 13-00.00 13-06.00 13-09.00 14-03.00 
         P       P       P       P       P       P        P        P        P        P        O       XO        O      XXO      XXX   
  2 Andrew Maniace            12 Batavia               11-00.00    8   
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 10-06.00 11-00.00 11-06.00 
         P       P       P       P       P       P        P        O        O      XXX   
  3 Michael Hughes            11 Batavia                9-06.00    5   
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 
         P       P       O       O       O      XO      XXX   
  3 Jacob Housenecht          10 Oakfield-Ala           9-06.00    5   
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 
         P       P       O       O       O      XO      XXX   
  5 Ryan Dunlap               11 Oakfield-Ala          J9-06.00    2   
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 
         P       P       O       O     XXO      XO      XXX   
  6 Justin Hannan              9 Byron-Bergen           9-00.00    1   
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 
         P      XO      XO       O       O     XXX   
  7 Cory Utter                12 Byron-Bergen           8-06.00  
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 
         P       P      XO       O     XXX   
  8 Ryan Dunbar               10 Alexander Ce           8-00.00  
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 
        XO       O       O     XXX   
  9 Erik Balys                 8 Holley Centr           7-06.00  
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 
         O       O     XXX   
 10 Andrew Thompson            9 Grand Island          J7-06.00  
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 
        XO     XXO     XXX   
 11 Flint Dilella             11 Holley Centr           7-00.00  
     7-00.00 7-06.00 
         O     XXX   
 -- Caleb Stallard            10 Grand Island                NH  
     7-00.00 
       XXX   
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 John Harris               11 Oakfield-Ala          20-04.00   10   
  2 Andrew Mruczek            10 Batavia               19-06.00    8   
  3 Jaysen Wylie              11 Batavia               19-03.25    6   
  4 Sal Schwable              11 Oakfield-Ala          18-11.50    4   
  5 Conor Harrigan            12 Grand Island          18-10.50    2   
  6 Matt DeSimone              9 Holley Centr          18-06.00    1   
  7 Tucker Bezon              10 Byron-Bergen          18-03.00  
  8 Shane O'Halloran          10 Byron-Bergen          17-09.00  
  9 Christain Mason           12 Grand Island          17-08.50  
 10 Dylan Rowcliffe           11 Byron-Bergen          17-08.00  
 11 Josh Whitescarver         11 Batavia               17-07.75  
 12 Mason Woodard             11 Oakfield-Ala          17-03.75  
 13 Dylan McDuffie             9 Sweet Home            16-10.00  
 14 Chris Balys               10 Holley Centr          16-07.00  
 15 Thomas Rivera              9 Sweet Home            16-06.00  
 16 Peter Daversa             11 Notre Dame-B          14-09.00  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Malachi Chenault          11 Batavia               41-06.00   10   
  2 Nathaniel Davis            9 Sweet Home            41-04.25    8   
  3 Sal Schwable              11 Oakfield-Ala          39-10.00    6   
  4 Adonis Davis              11 Batavia               39-06.25    4   
  5 Christain Mason           12 Grand Island          37-11.00    2   
  6 Jordan Miller             10 Byron-Bergen          36-10.00    1   
  7 Josh Whitescarver         11 Batavia               36-07.50  
  8 Tucker Bezon              10 Byron-Bergen          36-00.50  
  9 Mason Woodard             11 Oakfield-Ala          36-00.00  
 10 Shane O'Halloran          10 Byron-Bergen          35-06.25  
 11 Flint Dilella             11 Holley Centr          33-09.00  
 12 Chris Balys               10 Holley Centr          32-06.00  
 13 Joshua Hannibal            9 Grand Island          31-04.25  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Devon Koepp               12 Batavia               49-04.00   10   
  2 Anthony Ray                9 Batavia               48-03.75    8   
  3 Gunner Rapone             12 Batavia               40-04.00    6   
  4 Andrew Gottler            11 Byron-Bergen          38-08.00    4   
  5 Jason Marin               12 Sweet Home            37-06.75    2   
  6 Charles Utter             12 Byron-Bergen          37-04.00    1   
  7 Ross Pinson               11 Holley Centr          36-08.25  
  8 Ethan Osborne             11 Notre Dame-B          35-06.00  
  9 Bryan Hallenbeck          12 Byron-Bergen          35-03.00  
 10 Stephen Mallet            12 Holley Centr          34-08.00  
 11 Dakota Weidman            11 Notre Dame-B          33-08.75  
 12 Glenn Robb                12 Holley Centr          33-08.00  
 13 Zachary Jasen             10 Alexander Ce          32-02.50  
 14 Bradley Stevenson         10 Grand Island          30-06.00  
 15 Zach Tacy                 12 Oakfield-Ala          30-04.75  
 16 Pangrazio Ivan            12 Oakfield-Ala          28-09.75  
 17 Damian Hargrave           12 Alexander Ce          28-04.75  
 18 Harrison Mangat           10 Grand Island          28-01.25  
 19 Caleb Wolcott             10 Notre Dame-B          25-08.75  
 20 Jonah Schnettler          10 Oakfield-Ala          24-07.50  
 21 Joshua Hannibal            9 Grand Island          21-07.50  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Devon Koepp               12 Batavia                 145-05   10   
  2 Dylan Lashure             12 Batavia                 129-00    8   
  3 Charles Utter             12 Byron-Bergen            117-11    6   
  4 Gunner Rapone             12 Batavia                 115-09    4   
  5 Andrew Gottler            11 Byron-Bergen            103-05    2   
  6 Cory Utter                12 Byron-Bergen            102-02    1   
  7 Joseph Zickl              12 Notre Dame-B            102-00  
  7 Jason Marin               12 Sweet Home              102-00  
  9 Glenn Robb                12 Holley Centr             97-02  
 10 Harrison Mangat           10 Grand Island          91-03.50  
 11 Jimmy Zickl               10 Notre Dame-B             91-01  
 12 Bradley Stevenson         10 Grand Island          84-06.50  
 13 Pangrazio Ivan            12 Oakfield-Ala             84-05  
 14 Zach Porter               11 Oakfield-Ala             78-08  
 15 James Skehan              10 Holley Centr             75-06  
 16 Damian Hargrave           12 Alexander Ce             70-01  
 17 Jonah Schnettler          10 Oakfield-Ala             69-05  
 18 Ross Pinson               11 Holley Centr             69-02  
 19 Max Keller                10 Grand Island          50-05.50  
 -- Ethan Osborne             11 Notre Dame-B              FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Batavia                    196.50     2) Sweet Home                183   
    3) Grand Island                58.50     4) Byron-Bergen               52   
    5) Holley Central              43        6) Notre Dame-Batavia         35   
    7) Alexander Central           22        8) Oakfield-Alabama           17   
    9) Attica                      10                                           
 
                    Men - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Batavia                    207        2) Sweet Home                158   
    3) Grand Island                84        4) Oakfield-Alabama           58   
    5) Byron-Bergen                51        6) Holley Central             31   
    7) Notre Dame-Batavia          20        8) Caledonia-Mumford           8