Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/1/2015 09:39 PM
               Class A-AA Championships - 5/30/2015 to 6/1/2015                
                                   Victor HS                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Lanae-Tava Thomas          9 Rush-Henriet             12.28   3  10   
  2 Tori Thompson             11 Rush-Henriet             12.51   3   8   
  3 Amanda Vogt               10 Web Schroeder            12.93   3   6   
  4 Hallie Buddendeck         10 Web Thomas               12.94   3   4   
  5 Sherica Anderson          10 East Hs-                 13.19   3   2   
  6 Sarah Frame               11 Web Thomas               13.21   2   1   
  7 Stephanie Nwachi           9 Rush-Henriet             13.24   3 
  8 Aarika Colson             12 Gates-Chili              13.27   2 
  9 Amy Joerger                9 Spencerport              13.30   3 
 10 Adama Donzo               11 Rush-Henriet             13.40   2 
 11 SherDavesia Jacque         9 Gates-Chili              13.43   1 
 12 Jenna Strickland          10 Victor Centr             13.45   2 
 13 Julia Nicosia             12 Penfield                 13.48   3 
 14 Paula Heymann             11 Web Schroeder            13.50   2 
 15 Samantha Ritter            9 Fairport                 13.62   2 
 16 Brittani Campbell         10 Edison                   13.69   2 
 17 Stefani Teglash            8 Penfield                 13.76   2 
 18 Amy Buckner               11 Web Thomas               13.79   1 
 19 Monefay Hosang            10 Athena/Odys              13.80   1 
 20 Rachel Rieger             10 Web Schroeder            13.85   1 
 21 Jaclyn Neubauer           11 Spencerport              13.92   1 
 22 Ayana Morgan              10 Web Schroeder            13.97   1 
 23 Rebecca Glenn             11 Fairport                 13.99   1 
 
Girls 200 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas          9 Rush-Henriet             25.34   3  10   
  2 Tori Thompson             11 Rush-Henriet             26.01   3   8   
  3 Michaela Traylor          12 Penfield                 26.59   3   6   
  4 Aarika Colson             12 Gates-Chili              26.96   3   4   
  5 Sherica Anderson          10 East Hs-                 27.02   2   2   
  6 Sarah Frame               11 Web Thomas               27.09   2   1   
  7 Alexandra Teglash         11 Penfield                 27.11   2 
  8 Stephanie Nwachi           9 Rush-Henriet             27.37   3 
  9 Paula Heymann             11 Web Schroeder            27.48   1 
 10 Amanda Vogt               10 Web Schroeder            27.60   2 
 11 Jenna Strickland          10 Victor Centr             27.64   2 
 12 Andrea Benson             11 Web Schroeder            27.90   2 
 13 Kelly Statskey            11 Rush-Henriet             27.92   1 
 14 Julia Nicosia             12 Penfield                 28.08   3 
 15 Vanessa Watson             8 Spencerport              28.22   3 
 16 Payton Elliott             9 Victor Centr             28.37   1 
 17 Taylor Atkins-Lewis        9 Fairport                 28.40   1 
 18 Jaclyn Neubauer           11 Spencerport              28.44   1 
 19 Natalie Eckl              10 Penfield                 28.50   1 
 20 Gianna Damico             10 Victor Centr             28.73   1 
 21 Juanna Mason               9 Edison                   28.91   2 
 
Girls 400 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sammy Watson              10 Rush-Henriet             53.08   3  10   
  2 Ceara Watson              12 Rush-Henriet             55.02   3   8   
  3 Michaela Traylor          12 Penfield                 58.01   3   6   
  4 Sarah Giancursio          11 Penfield               1:01.02   3   4   
  5 Julia Flocco              11 Fairport               1:01.39   3   2   
  6 Alexandra Teglash         11 Penfield               1:02.03   2   1   
  7 Sherica Anderson          10 East Hs-               1:02.05   3  1:02.043
  8 Carly Oddi                11 Victor Centr           1:02.05   3  1:02.049
  9 Makaila Newland           12 Rush-Henriet           1:03.09   2 
 10 Monica Mack               10 Web Thomas             1:03.44   3 
 11 Lexi Peters                9 Rush-Henriet           1:03.75   2 
 12 Gianna Damico             10 Victor Centr           1:04.36   2 
 13 Claire Wolters            12 Hilton                 1:04.38   2 
 14 Shea Kinsella             12 Spencerport            1:04.98   1 
 15 Emma Canny                10 Rush-Henriet           1:05.05   1 
 16 Alexandra Dittman          8 Hilton                 1:05.84   1 
 -- Ajia McIntyre             12 Athena/Odys                 FS   2 
 
Girls 800 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sammy Watson              10 Rush-Henriet           2:07.86   10   
  2 Ceara Watson              12 Rush-Henriet           2:16.16    8   
  3 Alex Cooper               12 Rush-Henriet           2:24.70    6   
  4 Julia Wiseman             12 Web Schroeder          2:26.32    4   
  5 Colleen Miller            12 Web Schroeder          2:30.09    2   
  6 Cameron Mackenzie          9 Penfield               2:31.84    1   
  7 Lexi Peters                9 Rush-Henriet           2:34.05  
  8 Megan Sedita              11 Penfield               2:34.97  
  9 Bailey Pierce              9 Rush-Henriet           2:35.61  
 10 Daria Stacy               12 Web Thomas             2:36.40  
 11 Reagan Gillooly            8 Penfield               2:37.13  
 12 Abby Baerwaldt            10 Rush-Henriet           2:37.30  
 13 Sage Daughton             11 Penfield               2:38.49  
 14 Taylor Zeigler            10 Web Thomas             2:39.06  
 15 Julianna Murphy           11 Penfield               2:39.66  
 16 Annika Playfair            9 Penfield               2:40.49  
 
Girls 1500 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Cooper               12 Rush-Henriet           4:40.89   10   
  2 Siobhan Quinn             12 Rush-Henriet           4:44.91    8   
  3 Ellie Songer              11 Web Thomas             4:52.92    6   
  4 Bailey Pierce              9 Rush-Henriet           4:57.12    4   
  5 Boushra Belkhir           11 Victor Centr           5:00.06    2   
  6 Molly Williams             9 Victor Centr           5:05.83    1   
  7 Maeve reed                 8 Fairport               5:08.52  
  8 Sarah Rappleye            10 Spencerport            5:09.75  
  9 Elena Mantilla             8 Penfield               5:10.78  
 10 Rachael Jones             11 Fairport               5:10.94  
 11 Meghan Domroes             8 Penfield               5:16.30  
 12 Sage Daughton             11 Penfield               5:17.29  
 13 Marlee Angus               8 Penfield               5:19.99  
 14 Brittany Mechler          12 Web Thomas             5:20.86  
 15 Kelly O'Hara              11 Web Thomas             5:24.06  
 16 Sophia Camillaci          10 Hilton                 5:27.81  
 17 Tori Fox                  12 Fairport               5:46.43  
 18 Kortnie Demers            10 Hilton                 5:55.51  
 
Girls 3000 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amanda Vestri             10 Web Thomas            10:28.56   10   
  2 Siobhan Quinn             12 Rush-Henriet          10:37.05    8   
  3 Claire Ashton             10 Web Thomas            11:25.08    6   
  4 Tory Fahrenholz           11 Penfield              11:35.31    4   
  5 Vanessa Morgan            11 Victor Centr          11:35.35    2   
  6 Haley Riorden              8 Rush-Henriet          11:35.89    1   
  7 Mary Kunigan              12 Hilton                11:45.81  
  8 Sarah Shapley             11 Fairport              11:51.59  
  9 Laura Broderick            8 Fairport              11:56.00  
 10 Jennifer Broderick        11 Fairport              11:57.81  
 11 Gillian Brown             10 Rush-Henriet          12:03.64  
 12 Brittany Mechler          12 Web Thomas            12:07.80  
 13 Kate Welch                 9 Web Thomas            12:11.52  
 14 Mary Quinmore              9 Penfield              12:22.16  
 15 Natalie Hansen             9 Penfield              12:28.66  
 16 Katie Swider              12 Fairport              12:28.72  
 17 Makenna Bleier            10 Hilton                13:06.12  
 18 Chloe Messore             10 Hilton                13:17.37  
 -- Sage Daughton             11 Penfield                   DNF  
 
Girls 100 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Meaghan Schwartz          12 Gates-Chili              15.58   3  10   
  2 Indya Richards             8 Gates-Chili              16.24   3   8   
  3 Ellie Ramirez             11 Rush-Henriet             16.70   3   6   
  4 Britney Swarthout         12 Penfield                 16.78   3   4   
  5 Kelly Statskey            11 Rush-Henriet             16.87   3   2   
  6 Melody Hancock            12 Penfield                 16.93   3   1   
  7 Chima Digmba              10 Athena/Odys              17.49   3 
  8 Joanna Jin                 9 Penfield                 17.57   2 
  9 Harper Stewart            12 Penfield                 17.58   3 
 10 Isabel Moll               10 Fairport                 17.65   2 
 11 Michela Maiola            11 Spencerport              17.96   2 
 12 Olivia Bockrath            9 Fairport                 18.17   2 
 13 Kiara Kolaczyk             9 Victor Centr             18.20   2 
 14 Daphine Postl              9 Fairport                 18.30   2 
 15 Maggie Phipps              8 Fairport                 18.40   2 
 16 Jordan Silver             11 Penfield                 18.52   2 
 17 Maddi Stockman             9 Victor Centr             18.75   1 
 18 Amelia Perry              10 Rush-Henriet             19.37   1 
 19 Megan Allenza             10 Rush-Henriet             19.46   1 
 20 Milagros Gonzalez         10 Athena/Odys              19.72   1 
 21 Reagan Mayer              11 Victor Centr             19.83   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Erika Tillotson           10 Victor Centr           1:03.65   2  10   
  2 Sinead Sargeant            9 Fairport               1:03.90   2   8   
  3 Britney Swarthout         12 Penfield               1:04.30   2   6   
  4 Aleah Martone              9 Spencerport            1:11.36   2   4   
  5 Madison Walker            11 Hilton                 1:12.69   2   2   
  6 Alainna Schmidt           12 Victor Centr           1:12.84   2   1   
  7 Daphine Postl              9 Fairport               1:13.00   1 
  8 Aeriana Porchea           12 East Hs-               1:13.15   2 
  9 Chima Digmba              10 Athena/Odys            1:13.98   1 
 10 McKenzie Angus            11 Penfield               1:15.15   1 
 11 Isabel Moll               10 Fairport               1:16.49   1 
 12 Abby Bourcy               12 Penfield               1:17.34   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Cok                 12 Penfield               7:42.53   10   
  2 Mary Kunigan              12 Hilton                 7:50.52    8   
  3 McKenzie Angus            11 Penfield               7:55.94    6   
  4 Alex Carpenter            11 Web Thomas             7:58.80    4   
  5 Tory Fahrenholz           11 Penfield               8:08.86    2   
  6 Kelsie Canessa            10 Web Schroeder          8:10.34    1   
  7 Makenna Bleier            10 Hilton                 8:17.52  
  8 Alena Wisniewski          10 Web Thomas             8:22.97  
  9 Allison Menendez          10 Rush-Henriet           8:26.61  
 10 Olivia Anderson           10 Fairport               8:30.26  
 11 Abigail Williams          11 Fairport               8:31.77  
 12 Kelly Farrell             10 Penfield               8:35.67  
 13 Moriah Martone            11 Spencerport            8:36.55  
 14 Anna Dinella              11 Spencerport            8:38.30  
 15 Linzee Reyes               8 Hilton                 8:40.98  
 16 Alyssa Kalen              11 Hilton                 8:44.46  
 17 Haily Filer               12 Victor Centr           8:44.61  
 18 Kortnie Demers            10 Hilton                 8:49.52  
 
Girls 4x100 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                   47.74   2  10   
  2 Webster Thomas  'A'                                   48.98   2   8   
  3 Webster Schroeder  'A'                                50.04   2   6   
  4 Penfield  'A'                                         50.39   2   4   
  5 Hilton  'A'                                           50.40   2   2   
  6 Fairport  'A'                                         52.36   1   1   
  7 Spencerport  'A'                                      52.48   1 
  8 Victor Central  'A'                                   53.22   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 3:57.80   2  10   
  2 Fairport  'A'                                       4:07.63   2   8   
  3 Penfield  'A'                                       4:08.22   2   6   
  4 Victor Central  'A'                                 4:08.24   2   4   
  5 Hilton  'A'                                         4:09.31   2   2   
  6 Webster Schroeder  'A'                              4:33.41   1   1   
  7 Spencerport  'A'                                    4:34.19   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hilton  'A'                                         9:39.49   10   
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 9:48.48    8   
  3 Penfield  'A'                                      10:07.93    6   
  4 Fairport  'A'                                      10:11.76    4   
  5 Victor Central  'A'                                10:36.60    2   
  6 Webster Thomas  'A'                                10:47.51    1   
  7 Webster Schroeder  'A'                             11:15.19  
  8 Gates-Chili  'A'                                   11:40.86  
 
Girls High Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jordan Silver             11 Penfield               5-00.00      1.52m  10   
  2 Rebecca Roth               9 Victor Centr          J5-00.00      1.52m   8   
  3 Harper Stewart            12 Penfield               4-10.00      1.47m   6   
  4 Dyonte Allen               8 Gates-Chili           J4-10.00      1.47m   4   
  5 Madison O'Brian           11 Penfield              J4-10.00      1.47m   2   
  6 Aeriana Porchea           12 East Hs-               4-08.00      1.42m   0.50
  6 Caitlin Broderick         12 Spencerport            4-08.00      1.42m   0.50
  8 Ajia McIntyre             12 Athena/Odys           J4-08.00      1.42m 
  9 Sarah Gillies              9 Hilton                J4-08.00      1.42m 
 10 Sara Thomas               12 Web Thomas            J4-08.00      1.42m 
 11 Haley Brust               12 Hilton                 4-06.00      1.37m 
 12 Meredith Blackburn        10 Penfield              J4-06.00      1.37m 
 13 Becca Gresens              9 Web Thomas            J4-06.00      1.37m 
 13 Allison Feder              9 Fairport              J4-06.00      1.37m 
 13 Abbie Guidarelli          11 Victor Centr          J4-06.00      1.37m 
 -- Lisa Pink                 10 Fairport                    NH            
 -- Maria Boris               11 Web Thomas                  NH            
 -- Jenna Gooding              9 Spencerport                 NH            
 -- Miranda Hughes             9 Rush-Henriet                NH            
 
Girls Pole Vault Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Earnie Burapan            10 Hilton                11-00.00      3.35m  10   
  2 Erica Ellis                8 Gates-Chili           10-06.00      3.20m   8   
  3 Zoe Camillaci             12 Hilton                10-00.00      3.04m   6   
  4 Regan Maguire              9 Penfield             J10-00.00      3.04m   4   
  5 Taylor Haude              11 Hilton               J10-00.00      3.04m   2   
  6 Rachel Siciliano          12 Hilton                 9-06.00      2.89m   1   
  7 Allegra Maxwell           11 Victor Centr           9-00.00      2.74m 
  8 Karly Schuhart            12 Penfield               8-06.00      2.59m 
  9 Sydney Angus               9 Penfield              J8-06.00      2.59m 
 10 Alexis Duggan             11 Web Schroeder          8-00.00      2.43m 
 10 Amanda Slack              12 Penfield               8-00.00      2.43m 
 12 Elenie Mitchell           10 Penfield              J8-00.00      2.43m 
 12 Julia Cappiello            9 Hilton                J8-00.00      2.43m 
 -- Julia Mazza               10 Victor Centr                NH            
 
Girls Long Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas          9 Rush-Henriet          17-09.50      5.42m  10   
  2 Darcy DeAngelis           12 Spencerport           16-10.50      5.14m   8   
  3 Sammy Watson              10 Rush-Henriet          16-04.00      4.97m   6   
  4 Harper Stewart            12 Penfield              15-11.00      4.85m   4   
  5 Maria Boris               11 Web Thomas            15-01.50      4.61m   2   
  6 Monique Lawrence          12 Rush-Henriet          15-01.00      4.59m   1   
  7 Imani Obieke              11 Edison                14-11.00      4.54m 
  8 Indya Richards             8 Gates-Chili          J14-11.00      4.54m 
  9 Rachel Rieger             10 Web Schroeder         14-05.00      4.39m 
  9 Victoria Farina           12 Hilton                14-05.00      4.39m 
  9 Marley Jarvis             12 Web Thomas            14-05.00      4.39m 
 12 Anna Burgin               11 Web Schroeder         14-04.00      4.36m 
 13 Courtney Burda             9 Fairport              14-03.25      4.34m 
 14 Alexis Crane               9 Rush-Henriet          14-01.25      4.29m 
 15 Tamara Harley             12 Penfield              14-01.00      4.29m 
 16 Erin Lynch                 9 Athena/Odys           13-08.25      4.17m 
 17 Sydney Angus               9 Penfield              12-07.50      3.84m 
 
Girls Triple Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Darcy DeAngelis           12 Spencerport           36-10.50     11.23m  10   
  2 Indya Richards             8 Gates-Chili           34-06.00     10.51m   8   
  3 Imani Obieke              11 Edison                34-03.00     10.43m   6   
  4 Aarika Colson             12 Gates-Chili           34-01.50     10.40m   4   
  5 Erin Lynch                 9 Athena/Odys           33-01.00     10.08m   2   
  6 Marley Jarvis             12 Web Thomas            32-09.00      9.98m   1   
  7 Caitlin Broderick         12 Spencerport           32-06.50      9.91m 
  8 Alexis Crane               9 Rush-Henriet          31-08.50      9.66m 
  9 Victoria Farina           12 Hilton                31-04.00      9.55m 
 10 Maria Boris               11 Web Thomas            30-11.00      9.42m 
 11 Miranda Hughes             9 Rush-Henriet          30-10.00      9.39m 
 11 Courtney Burda             9 Fairport              30-10.00      9.39m 
 13 Madison Conn               8 Gates-Chili           30-08.00      9.34m 
 14 Regan Maguire              9 Penfield              30-06.00      9.29m 
 15 Ellie Ramirez             11 Rush-Henriet          30-02.00      9.19m 
 16 Meg Beiter                12 Fairport              30-00.50      9.15m 
 -- Ceara Watson              12 Rush-Henriet                ND            
 
Girls Shot Put Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ana Santiago              12 East Hs-              35-10.00     10.92m  10   
  2 Leah Hulbert              11 Rush-Henriet          35-08.00     10.87m   8   
  3 Krystal Bradley           12 Web Thomas            31-07.00      9.62m   6   
  4 Nijah Smith               10 Penfield              30-07.00      9.32m   4   
  5 Alexa Guzman              12 Fairport              29-09.50      9.08m   2   
  6 Jamyra Green              12 Athena/Odys           29-03.00      8.91m   1   
  7 Brealle Brown             11 Rush-Henriet          28-04.75      8.65m 
  8 Gabrielle Bell            12 Fairport              28-04.00      8.63m 
  9 Jimhye Manor              10 Rush-Henriet          27-09.50      8.47m 
 10 Rachel Cassorla           12 Web Schroeder         27-06.00      8.38m 
 11 Sam Carlson               12 Web Thomas            27-02.25      8.28m 
 12 Annika Gates               9 Rush-Henriet          26-11.50      8.21m 
 13 Rebecca Rock              11 Penfield              26-08.00      8.12m 
 14 Aislinn Butler            11 Athena/Odys           26-02.00      7.97m 
 15 Tiariqua Barlow           10 Gates-Chili           24-10.00      7.56m 
 16 Carley Jordan              9 Spencerport           23-02.00      7.06m 
 
Girls Discus Throw Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ana Santiago              12 East Hs-                107-06     32.76m  10   
  2 Sam Carlson               12 Web Thomas              106-02     32.35m   8   
  3 Alexa Guzman              12 Fairport                105-05     32.13m   6   
  4 Krystal Bradley           12 Web Thomas              101-01     30.81m   4   
  5 Gabrielle Bell            12 Fairport                 99-09     30.40m   2   
  6 Rachel Cassorla           12 Web Schroeder            91-10     27.99m   1   
  7 Tiariqua Barlow           10 Gates-Chili              88-02     26.87m 
  8 Nijah Smith               10 Penfield                 87-04     26.61m 
  9 Rachel Schuyler           11 Gates-Chili              86-02     26.26m 
 10 Kristen Woods             12 Web Thomas               84-05     25.73m 
 11 Brealle Brown             11 Rush-Henriet             80-08     24.58m 
 12 Rebecca Rock              11 Penfield                 79-09     24.30m 
 13 Charlotte Jarvis          11 Penfield                 77-05     23.59m 
 14 Carley Jordan              9 Spencerport              72-05     22.07m 
 15 Kiara Tarricone            9 Rush-Henriet             71-09     21.86m 
 16 Rebecca Skolnick           9 Fairport                 71-07     21.81m 
 17 Brianna Cusack            12 Hilton                   64-05     19.63m 
 18 Lilly Stonebreaker         9 Victor Centr             59-00     17.98m 
 -- Leah Hulbert              11 Rush-Henriet              FOUL            
 -- Aislinn Butler            11 Athena/Odys               FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class AA Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shannon Page              12 Hilton                 2:34.03     643
  2 Sarah Cannon              11 Rush-Henriet           2:40.00     573
  3 Aerone' Colvin             8 Gates-Chili            2:48.26     482
  4 Emily Herrmann            11 Victor Centr           2:48.68     477
  5 Dakota Dugan              11 Web Thomas             2:50.78     456
  6 Stephanie Hyde             9 Rush-Henriet           2:55.79     405
  7 Ava Speidel                8 Gates-Chili            3:03.87     330
  8 Aubrey Richardson         11 Penfield               3:04.24     327
  9 Sarah Bishop              10 Hilton                 3:05.00     320
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class AA Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shannon Page              12 Hilton                   16.94   1    603
  2 Stephanie Hyde             9 Rush-Henriet             16.95   2    602
  3 Emily Herrmann            11 Victor Centr             18.40   2    448
  4 Dakota Dugan              11 Web Thomas               18.62   1    426
  5 Aerone' Colvin             8 Gates-Chili              19.35   1    358
  6 Aubrey Richardson         11 Penfield                 20.56   1    257
  7 Ava Speidel                8 Gates-Chili              22.30   2    139
  8 Sarah Bishop              10 Hilton                   22.36   2    136
  9 Sarah Cannon              11 Rush-Henriet             22.50   1    128
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Shannon Page              12 Hilton                   1.52m    4-11.75    644
  2 Aubrey Richardson         11 Penfield                 1.37m    4-06.00    481
  2 Stephanie Hyde             9 Rush-Henriet             1.37m    4-06.00    481
  2 Sarah Cannon              11 Rush-Henriet             1.37m    4-06.00    481
  5 Sarah Bishop              10 Hilton                   1.27m    4-02.00    379
  5 Aerone' Colvin             8 Gates-Chili              1.27m    4-02.00    379
  5 Emily Herrmann            11 Victor Centr             1.27m    4-02.00    379
  8 Dakota Dugan              11 Web Thomas               1.12m    3-08.00    239
  8 Ava Speidel                8 Gates-Chili              1.12m    3-08.00    239
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Shannon Page              12 Hilton                   4.80m   15-09.00    506
  2 Stephanie Hyde             9 Rush-Henriet             4.77m   15-07.75    498
  3 Sarah Cannon              11 Rush-Henriet             4.20m   13-09.50    355
  4 Emily Herrmann            11 Victor Centr             4.06m   13-04.00    322
  4 Aerone' Colvin             8 Gates-Chili              4.06m   13-04.00    322
  6 Dakota Dugan              11 Web Thomas               3.84m   12-07.25    272
  7 Sarah Bishop              10 Hilton                   3.83m   12-06.75    270
  8 Ava Speidel                8 Gates-Chili              3.32m   10-10.75    165
  9 Aubrey Richardson         11 Penfield                 3.15m   10-04.00    133
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Shannon Page              12 Hilton                   7.60m   24-11.25    374
  2 Emily Herrmann            11 Victor Centr             7.51m   24-07.75    368
  3 Stephanie Hyde             9 Rush-Henriet             6.83m   22-05.00    324
  4 Dakota Dugan              11 Web Thomas               6.65m   21-10.00    313
  5 Sarah Cannon              11 Rush-Henriet             6.16m   20-02.50    281
  6 Ava Speidel                8 Gates-Chili              5.93m   19-05.50    267
  7 Aubrey Richardson         11 Penfield                 5.72m   18-09.25    254
  8 Sarah Bishop              10 Hilton                   5.71m   18-09.00    253
  9 Aerone' Colvin             8 Gates-Chili              5.09m   16-08.50    214
 
Girls Outdoor Pentathlon Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shannon Page              12 Hilton                    2770   10   
  2 Stephanie Hyde             9 Rush-Henriet              2310    8   
  3 Emily Herrmann            11 Victor Centr              1994    6   
  4 Sarah Cannon              11 Rush-Henriet              1818    4   
  5 Aerone' Colvin             8 Gates-Chili               1755    2   
  6 Dakota Dugan              11 Web Thomas                1706    1   
  7 Aubrey Richardson         11 Penfield                  1452  
  8 Sarah Bishop              10 Hilton                    1358  
  9 Ava Speidel                8 Gates-Chili               1140  
 
Girls 100 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Satin Holmes              11 Wilson                   13.12   3  10   
  2 Aubrie Bleier             12 Pitt Sutherland          13.19   3   8   
  3 Olivia Robinson           12 Brockport                13.34   3   6   
  4 Amanda Chen               11 Pitt Sutherland          13.36   3   4   
  5 Gia Keith                 10 Mercy                    13.37   3   2    13.362
  6 Morgan Femiano            10 Greece Arcad             13.37   2   1    13.365
  7 Lauren LaBarge             9 Canandaigua              13.52   3 
  8 De'Zhaire Bennett         12 Irondequoit              13.54   3 
  9 Dana Cowley               11 Greece Arcad             13.56   2 
 10 Meghan Crowfoot           10 Canandaigua              13.62   2 
 11 Breea Silva                9 Brighton                 13.66   2 
 12 Kandace Reid               9 Irondequoit              13.78   1 
 13 Margaret Kreienberg       12 Pitt Mendon              13.80   2 
 14 Veronica Barnes           11 Brockport                13.91   3 
 15 Elaina Alston             10 Irondequoit              13.97   1  13.962
 16 Jode Solomon              11 Wilson                   13.97   2  13.964
 17 Semaja Wilson             11 Irondequoit              14.10   2 
 18 Jailene Arroyo             8 Eastridge                14.17   1 
 19 Janie Potts                9 Pitt Sutherland          14.30   1 
 
Girls 200 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emem Ikpot                12 Mercy                    26.34   2  10   
  2 Aubrie Bleier             12 Pitt Sutherland          26.66   2   8   
  3 Gia Keith                 10 Mercy                    27.08   2   6   
  4 Colleen Eckl              10 Pitt Mendon              27.11   1   4   
  5 Nejia Spencer             10 Canandaigua              27.14   1   2   
  6 Victoria Banghart         12 Pitt Mendon              27.28   1   1   
  7 Deona Campbell            10 Greece Arcad             27.36   1 
  8 Satin Holmes              11 Wilson                   27.59   2 
  9 Olivia Robinson           12 Brockport                27.61   2 
 10 Samantha Carro            12 Canandaigua              27.86   2 
 11 Margaret Kreienberg       12 Pitt Mendon              27.91   1 
 12 Emily George              12 Brighton                 28.59   1 
 13 Jode Solomon              11 Wilson                   28.86   2 
 14 Jailene Arroyo             8 Eastridge                29.51   1 
 
Girls 400 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emem Ikpot                12 Mercy                    57.70   3  10   
  2 Elyse Barkstrom           10 Pitt Mendon              59.66   3   8   
  3 Annie Hanna               10 Pitt Sutherland          59.77   3   6   
  4 Makayla Binter            11 Greece Arcad           1:01.20   3   4   
  5 Jordynn Barnnart          12 Greece Arcad           1:01.21   3   2   
  6 Kisha Baker               11 Franklin               1:01.45   2   1   
  7 Jamie Amoroso             11 Pitt Mendon            1:01.55   2 
  8 Catherine Flugel          11 Mercy                  1:01.60   2 
  9 Satin Holmes              11 Wilson                 1:02.06   3 
 10 Elizabeth Decker          10 Eastridge              1:03.18   2 
 11 Leann Hochadel            12 Hon Falls-Lima         1:03.32   3 
 12 Aryana Anderson           11 Eastridge              1:03.36   3 
 13 Andrea Johnson            12 Brighton               1:03.77   2 
 14 Katelynn Krapf            11 Pitt Mendon            1:04.05   2 
 15 Nubia Cromartie            9 Pitt Sutherland        1:06.02   1 
 16 Niara Daniels              9 Franklin               1:06.92   1 
 17 Abby Aroesty              10 Pitt Sutherland        1:07.65   1 
 18 Taylor Bova                9 Pitt Sutherland        1:08.55   1  1:08.542
 18 Jenai simons               9 Irondequoit            1:08.55   1  1:08.542
 20 Sanaa Wade                 9 Pitt Mendon            1:08.61   1 
 -- Olivia Lewis              11 Churchville-                FS   1 
 
Girls 800 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anna Kostarellis          10 Churchville-           2:17.05   10   
  2 Elyse Barkstrom           10 Pitt Mendon            2:21.39    8   
  3 Catharine Lewis           11 Brighton               2:23.84    6   
  4 Gabby Wangler             10 Hon Falls-Lima         2:24.48    4   
  5 Amanda Zeccola            12 Pitt Mendon            2:28.38    2   
  6 Eilis Regan               10 Pitt Sutherland        2:28.46    1   
  7 Katelynn Krapf            11 Pitt Mendon            2:30.68  
  8 Shannon Oberst            10 Brighton               2:35.05  
  9 Katie Cox                 11 Brighton               2:35.90  
 10 Mia Walker                12 Franklin               2:38.78  
 11 Nicole Amatore            11 Brockport              2:38.80  
 12 Catherine Hauser          11 Brighton               2:39.95  
 13 Kate Winebrake            10 Pitt Sutherland        2:41.26  
 14 Anna Tommasi              11 Pitt Mendon            2:44.78  
 
Girls 1500 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shannon Miller            12 Pitt Mendon            4:50.83   10   
  2 Autumn Albrecht           12 Brockport              4:51.17    8   
  3 Mary Barger               12 Pitt Mendon            4:53.83    6   
  4 Veronica Wojnowski        10 Eastridge              5:03.93    4   
  5 Maddy Hobika               9 Pitt Sutherland        5:09.24    2   
  6 Haley Arguien              9 Churchville-           5:09.40    1   
  7 Meredith Morse            10 Pitt Sutherland        5:10.62  
  8 Julia Tomanovich           8 Pitt Mendon            5:19.10  
  9 Quinn Metcalfe             9 Churchville-           5:19.18  
 10 Vivian Rapp                8 Brighton               5:19.60  
 11 Maya Dunne                 9 Hon Falls-Lima         5:20.90  
 12 Catherine Hauser          11 Brighton               5:22.54  
 13 Shannon Oberst            10 Brighton               5:25.12  
 14 Grace Nolan                9 Greece Arcad           5:27.49  
 15 McKensie Galusha          11 Pitt Mendon            5:28.14  
 
Girls 3000 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Visca                12 Pitt Sutherland       10:35.03   10   
  2 Katie Cobos                8 Canandaigua           10:56.69    8   
  3 Mary Barger               12 Pitt Mendon           11:01.57    6   
  4 Shannon Miller            12 Pitt Mendon           11:10.59    4   
  5 Haley Arguien              9 Churchville-          11:10.84    2   
  6 Megha Singh               11 Pitt Mendon           11:14.16    1   
  7 Madeleine Shellard         9 Irondequoit           11:24.79  
  8 Lianna Liu                11 Greece Arcad          11:40.30  
  9 Katherine Novak           10 Pitt Mendon           11:42.03  
 10 Ellie Anstrom              8 Pitt Mendon           11:44.27  
 11 Sara Ciurca                8 Mercy                 11:46.46  
 12 Jessica Aldred             9 Pitt Sutherland       11:46.74  
 13 Riley Poisson              9 Canandaigua           11:48.42  
 14 Meagan Arguien            11 Churchville-          11:58.50  
 15 Savoy Curry               12 Brockport             12:05.83  
 16 Chloe Carlson             11 Hon Falls-Lima        12:24.31  
 17 Hannah Perry              11 Brighton              12:33.87  
 
Girls 100 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Samantha Carro            12 Canandaigua              15.08   3  10   
  2 Jenna Berry               10 Pitt Mendon              15.87   3   8   
  3 Alana Morrow              11 Mercy                    15.90   3   6   
  4 Ayanah Alexander          11 Brockport                16.81   2   4   
  5 Sarah Cook                11 Mercy                    17.27   3   2   
  6 Molly Kase                12 Brighton                 17.28   3   1   
  7 Veronica Barnes           11 Brockport                17.61   3 
  8 Jacquelyn Smith            9 Greece Arcad             17.70   2 
  9 Elizabeth Yung            11 Greece Arcad             17.72   3 
 10 Julia Gallagher            9 Canandaigua              17.92   2 
 11 Ariana Cleveland           9 Brockport                17.97   2 
 12 Jordyn Brown               8 Canandaigua              18.00   3 
 13 Jing Chang                10 Pitt Mendon              18.24   2 
 14 Emma tenHoopen            10 Pitt Sutherland          18.27   2 
 15 Lily Hoh                   9 Hon Falls-Lima           18.46   2 
 16 Camille Sisto              9 Canandaigua              18.60   2 
 17 Ashley Benitez            10 Eastridge                18.72   1 
 18 Khamariya Morrow          12 Irondequoit              18.85   1 
 19 Carolyn Thaney             9 Pitt Sutherland          18.94   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alana Morrow              11 Mercy                  1:06.04   3  10   
  2 T'Andrah Brundidge        10 Brockport              1:07.53   3   8   
  3 Jenna Berry               10 Pitt Mendon            1:09.48   3   6   
  4 Jing Chang                10 Pitt Mendon            1:10.37   3   4   
  5 Genevieve Rotz            12 Canandaigua            1:11.85   3   2   
  6 Julia Gallagher            9 Canandaigua            1:12.41   2   1   
  7 Abby Miller               11 Pitt Mendon            1:13.15   3 
  8 Julia Wade                 9 Mercy                  1:13.88   2 
  9 Emma tenHoopen            10 Pitt Sutherland        1:14.16   3 
 10 Kisha Baker               11 Franklin               1:15.85   3 
 11 Ashley Benitez            10 Eastridge              1:16.90   2 
 12 Lily Hoh                   9 Hon Falls-Lima         1:17.12   1 
 13 Sarah Smith                9 Hon Falls-Lima         1:17.37   1 
 14 Destiny Sandlin            9 Irondequoit            1:18.17   1 
 15 Elizabeth Yung            11 Greece Arcad           1:18.83   2 
 16 Olivia Templeton           9 Hon Falls-Lima         1:20.56   2 
 17 Katie Bernard              9 Pitt Mendon            1:20.75   2 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anna Kostarellis          10 Churchville-           7:27.59   10   
  2 Sydney McDaniel           11 Hon Falls-Lima         7:36.23    8   
  3 Stephanie Wojnowski       12 Eastridge              7:39.80    6   
  4 Madeleine Shellard         9 Irondequoit            7:53.78    4   
  5 Emma Weber                10 Mercy                  8:13.25    2   
  6 Bridget Wangler           10 Hon Falls-Lima         8:19.72    1   
  7 Rebecca Wittlin           12 Pitt Mendon            8:27.56  
  8 Sara Urckfitz             11 Hon Falls-Lima         8:39.57  
  9 Olivia Templeton           9 Hon Falls-Lima         8:41.94  
 10 Megan Tremaine            12 Pitt Mendon            8:41.97  
 11 Claire Anvelt             11 Pitt Sutherland        8:50.19  
 12 Shannon Burke             12 Pitt Sutherland        8:53.67  
 13 Erin Kesel                12 Canandaigua            8:56.22  
 
Girls 4x100 Meter Relay Class A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Canandaigua  'A'                                      50.43   2  10   
  2 Pittsford Mendon  'A'                                 50.57   2   8   
  3 Mercy  'A'                                            50.62   2   6   
  4 Pittsford Sutherland  'A'                             50.78   2   4   
  5 Wilson Magnet  'A'                                    51.15   2   2   
  6 Brockport  'A'                                        51.16   2   1   
  7 East Irondequoit  'A'                                 51.96   1 
  8 Brighton  'A'                                         52.00   1 
  9 Irondequoit  'A'                                      52.59   1 
 -- Honeoye Falls-Lima  'A'                                  DQ   1  zone 1-2
 
Girls 4x400 Meter Relay Class A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pittsford Sutherland  'A'                           4:02.54   2  10   
  2 Pittsford Mendon  'A'                               4:10.45   2   8   
  3 Honeoye Falls-Lima  'A'                             4:14.22   2   6   
  4 Mercy  'A'                                          4:19.08   2   4   
  5 Greece Arcadia  'A'                                 4:19.93   1   2   
  6 Brighton  'A'                                       4:22.22   2   1   
  7 East Irondequoit  'A'                               4:24.61   2 
  8 Canandaigua  'A'                                    4:31.20   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pittsford Mendon  'A'                               9:50.06   10   
  2 Brockport  'A'                                      9:51.30    8   
  3 Pittsford Sutherland  'A'                          10:04.11    6   
  4 Mercy  'A'                                         10:18.17    4   
  5 Brighton  'A'                                      10:29.15    2   
  6 Honeoye Falls-Lima  'A'                            10:43.21    1   
  7 Greece Arcadia  'A'                                11:32.75  
 
Girls High Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jenna Berry               10 Pitt Mendon            5-05.25      1.65m  10   
  2 Asia McInnis              10 Greece Arcad           5-03.00      1.60m   8   
  3 Makayla Binter            11 Greece Arcad           5-01.00      1.54m   6   
  4 Jiya Grayson              12 Wilson                 5-00.00      1.52m   4   
  5 Jessica Anderson          10 Canandaigua            4-10.00      1.47m   2   
  6 Elissa Goorman            11 Pitt Sutherland        4-08.00      1.42m   1   
  7 Emily Marshall            11 Pitt Sutherland       J4-08.00      1.42m 
  8 Rose Heffron              12 Mercy                  4-06.00      1.37m 
  8 Ericah Roncone            11 Pitt Mendon            4-06.00      1.37m 
 10 Kate Hancey               11 Pitt Sutherland       J4-06.00      1.37m 
 11 Mia Walker                12 Franklin              J4-06.00      1.37m 
 12 Grace O'Brien             12 Hon Falls-Lima        J4-06.00      1.37m 
 13 Emma Michels               9 Brockport             J4-06.00      1.37m 
 -- Adina Goldstein           10 Brighton                    NH            
 
Girls Pole Vault Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Laura Piazza              12 Hon Falls-Lima        10-00.00      3.04m  10   
  2 Hannah Roof               11 Hon Falls-Lima       J10-00.00      3.04m   8   
  3 Grace O'Brien             12 Hon Falls-Lima         9-06.00      2.89m   6   
  4 Lourdes Sharp             10 Brighton              J9-06.00      2.89m   4   
  5 Madeline Leon             12 Pitt Mendon            9-00.00      2.74m   1.50
  5 Lily Hoyser               10 Pitt Mendon            9-00.00      2.74m   1.50
  7 Madeline Pizzo            11 Mercy                  8-06.00      2.59m 
  7 Katherine Lowenguth       12 Brighton               8-06.00      2.59m 
  9 Emily Vandereems          11 Canandaigua           J8-06.00      2.59m 
 10 Ericah Roncone            11 Pitt Mendon            8-00.00      2.43m 
 10 Abby McGahey              10 Canandaigua            8-00.00      2.43m 
 12 Lauren Carr-Harris        10 Brighton               7-06.00      2.28m 
 13 Cecilia Savka             10 Pitt Mendon           J7-06.00      2.28m 
 14 Danielle Yeager           11 Irondequoit            7-00.00      2.13m 
 14 Kara Rosenthel            12 Greece Arcad           7-00.00      2.13m 
 14 Gabriella Gagarinas        9 Irondequoit            7-00.00      2.13m 
 17 Brianne Giuffrida         10 Hon Falls-Lima        J7-00.00      2.13m 
 -- Esabella Cesarini         11 Brighton                    NH            
 
Girls Long Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Morgan Femiano            10 Greece Arcad          16-05.50      5.01m  10   
  2 Jiya Grayson              12 Wilson                16-04.75      4.99m   8   
  3 Makayla Binter            11 Greece Arcad          15-11.50      4.86m   6   
  4 Lisa Huynh                12 Churchville-          15-07.00      4.74m   4   
  5 Jenna Berry               10 Pitt Mendon           15-06.00      4.72m   2   
  6 Dana Cowley               11 Greece Arcad          15-05.25      4.70m   1   
  7 Rose Heffron              12 Mercy                 15-03.50      4.66m 
  8 Sarah Wied                12 Canandaigua           15-02.00      4.62m 
  9 Jordan Beckley            12 Eastridge             15-01.50      4.61m 
 10 Olivia Lewis              11 Churchville-          15-00.00      4.57m 
 11 Grace Messina             10 Pitt Sutherland       14-10.00      4.52m 
 12 Lilia Sagan               11 Brockport             14-08.50      4.48m 
 13 Elaina Alston             10 Irondequoit           14-07.00      4.44m 
 14 Leanna Harris             11 Eastridge             14-05.50      4.40m 
 15 Courtney Alexander        10 Hon Falls-Lima        14-04.75      4.38m 
 16 Alyssa DeMott             12 Canandaigua           14-03.00      4.34m 
 17 Lily Hoyser               10 Pitt Mendon           14-02.50      4.33m 
 18 Alana Morrow              11 Mercy                 14-00.25      4.27m 
 19 Breea Silva                9 Brighton              13-10.75      4.23m 
 20 Lily Mayo                 12 Hon Falls-Lima        13-06.00      4.11m 
 
Girls Triple Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jiya Grayson              12 Wilson                35-03.00     10.74m  10   
  2 Abby McGahey              10 Canandaigua           35-02.00     10.71m   8   
  3 Olivia Lewis              11 Churchville-          34-05.50     10.50m   6   
  4 Asia McInnis              10 Greece Arcad          34-04.50     10.47m   4   
  5 Ayanah Alexander          11 Brockport             34-03.00     10.43m   2   
  6 Lilia Sagan               11 Brockport             34-02.00     10.41m   1   
  7 Elaina Alston             10 Irondequoit           33-06.00     10.21m 
  8 Colleen Eckl              10 Pitt Mendon           33-04.50     10.17m 
  9 Alyssa DeMott             12 Canandaigua           33-02.00     10.10m 
  9 Lisa Huynh                12 Churchville-          33-02.00     10.10m 
 11 Leanna Harris             11 Eastridge             31-09.00      9.67m 
 12 Madeline Leon             12 Pitt Mendon           31-08.50      9.66m 
 13 Julia Wade                 9 Mercy                 31-06.50      9.61m 
 14 Rose Heffron              12 Mercy                 31-02.00      9.49m 
 15 Christine Teng            11 Brighton              30-11.00      9.42m 
 16 Carolyn Thaney             9 Pitt Sutherland       30-10.00      9.39m 
 17 Ty'sen Pinkard            11 Wilson                30-04.50      9.25m 
 18 Riley Blasiak              9 Brighton              29-08.25      9.04m 
 19 Jordan Beckley            12 Eastridge             29-01.00      8.86m 
 
Girls Shot Put Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Megan Smith               12 Brockport             34-06.75     10.53m  10   
  2 Lily Robinson             10 Brockport             33-02.00     10.10m   8   
  3 Brianna Young              9 Brockport             32-06.50      9.91m   6   
  4 Megan Wood                11 Brockport             32-03.25      9.83m   4   
  5 Rachel Richenberg         11 Canandaigua           32-00.50      9.76m   2   
  6 Lily Mayo                 12 Hon Falls-Lima        31-11.25      9.73m   1   
  7 Mia Caterisano            12 Mercy                 31-05.25      9.58m 
  8 Madeline Pizzo            11 Mercy                 31-02.00      9.49m 
  9 Taylor Himes              11 Hon Falls-Lima        29-09.50      9.08m 
 10 Jocelyn Hernandez          9 Churchville-          28-10.50      8.80m 
 11 Luna Pierre               11 Wilson                27-08.00      8.43m 
 12 Deavana Williams          12 Wilson                27-07.50      8.42m 
 13 Maddy Childs              11 Hon Falls-Lima        27-06.75      8.40m 
 14 Gillian Kurtic            10 Hon Falls-Lima        27-02.00      8.28m 
 15 Geralyn Halmond           12 Brockport             26-09.75      8.17m 
 16 Alannah Burke             11 Brighton              26-07.50      8.11m 
 17 Rachel Schaefer           10 Pitt Sutherland       25-11.00      7.89m 
 18 MaiJoi Sharp              12 Brighton              25-10.75      7.89m 
 19 Lea Schmidtgen            11 Brighton              24-11.00      7.59m 
 20 Ayanna Simmons             9 Churchville-          24-10.25      7.57m 
 
Girls Discus Throw Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Brianna Young              9 Brockport               133-05     40.66m  10   
  2 Megan Smith               12 Brockport               103-02     31.44m   8   
  3 Taylor Himes              11 Hon Falls-Lima          103-01     31.41m   6   
  4 Lily Mayo                 12 Hon Falls-Lima           99-07     30.35m   4   
  5 Geralyn Halmond           12 Brockport                97-10     29.81m   2   
  6 Grace Messina             10 Pitt Sutherland          97-04     29.66m   1   
  7 Rachel Richenberg         11 Canandaigua              94-08     28.85m 
  8 Lourdes Sharp             10 Brighton                 87-00     26.51m 
  9 Madeline Pizzo            11 Mercy                    86-04     26.31m 
 10 Rachel Foster             12 Canandaigua              85-10     26.16m 
 11 Gillian Kurtic            10 Hon Falls-Lima           82-10     25.24m 
 12 Deavana Williams          12 Wilson                   78-10     24.02m 
 13 Hannah Rolfe              10 Canandaigua              78-06     23.92m 
 14 Mia Caterisano            12 Mercy                    77-10     23.72m 
 15 Lily Robinson             10 Brockport                77-09     23.69m 
 16 MaiJoi Sharp              12 Brighton                 77-06     23.62m 
 17 Maddy Childs              11 Hon Falls-Lima           75-04     22.96m 
 18 Amy Jennings              11 Canandaigua              74-09     22.78m 
 19 Lindsay Fluman             9 Pitt Mendon              66-11     20.39m 
 20 Rachel Schaefer           10 Pitt Sutherland          62-09     19.12m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class A Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emma Gilbert              10 Hon Falls-Lima         2:33.53     649
  2 Ann Bisognano             12 Pitt Sutherland        2:36.78     610
  3 Amanda Woodard            11 Pitt Mendon            2:51.81     445
  4 Alex Hetterich             9 Mercy                  2:56.13     402
  5 Katie Gold                12 Pitt Mendon            2:56.69     397
  6 Anna Herman               11 Pitt Mendon            2:57.13     392
  7 Hannah O'Connor           11 Pitt Mendon            2:58.88     376
  8 Audrey Goldfarb           12 Hon Falls-Lima         3:00.28     363
  9 Aleksandra Dewa           12 Mercy                  3:06.07     311
 10 Melissa Cook              11 Mercy                  3:24.64     170
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class A Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ann Bisognano             12 Pitt Sutherland          18.00   1    488
  2 Katie Gold                12 Pitt Mendon              18.26   1    462
  3 Emma Gilbert              10 Hon Falls-Lima           18.82   2    407
  4 Amanda Woodard            11 Pitt Mendon              19.09   1    382
  5 Audrey Goldfarb           12 Hon Falls-Lima           19.14   1    377
  6 Aleksandra Dewa           12 Mercy                    19.58   2    338
  7 Alex Hetterich             9 Mercy                    19.87   2    313
  8 Hannah O'Connor           11 Pitt Mendon              20.52   1    261
  9 Melissa Cook              11 Mercy                    20.71   2    246
 10 Anna Herman               11 Pitt Mendon              22.50   2    128
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Anna Herman               11 Pitt Mendon              1.37m    4-06.00    481
  1 Alex Hetterich             9 Mercy                    1.37m    4-06.00    481
  1 Audrey Goldfarb           12 Hon Falls-Lima           1.37m    4-06.00    481
  4 Aleksandra Dewa           12 Mercy                    1.32m    4-04.00    429
  4 Amanda Woodard            11 Pitt Mendon              1.32m    4-04.00    429
  4 Katie Gold                12 Pitt Mendon              1.32m    4-04.00    429
  4 Ann Bisognano             12 Pitt Sutherland          1.32m    4-04.00    429
  8 Emma Gilbert              10 Hon Falls-Lima           1.27m    4-02.00    379
  9 Hannah O'Connor           11 Pitt Mendon              1.12m    3-08.00    239
  9 Melissa Cook              11 Mercy                    1.12m    3-08.00    239
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Emma Gilbert              10 Hon Falls-Lima           4.56m   14-11.50    443
  2 Aleksandra Dewa           12 Mercy                    4.20m   13-09.50    355
  3 Alex Hetterich             9 Mercy                    4.16m   13-07.75    345
  4 Katie Gold                12 Pitt Mendon              4.14m   13-07.00    340
  5 Amanda Woodard            11 Pitt Mendon              4.08m   13-04.75    326
  6 Hannah O'Connor           11 Pitt Mendon              4.06m   13-04.00    322
  7 Ann Bisognano             12 Pitt Sutherland          4.04m   13-03.25    317
  8 Audrey Goldfarb           12 Hon Falls-Lima           3.87m   12-08.50    279
  9 Melissa Cook              11 Mercy                    3.60m   11-09.75    220
 10 Anna Herman               11 Pitt Mendon              3.51m   11-06.25    202
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ann Bisognano             12 Pitt Sutherland          8.18m   26-10.00    411
  2 Audrey Goldfarb           12 Hon Falls-Lima           8.09m   26-06.50    405
  3 Emma Gilbert              10 Hon Falls-Lima           6.72m   22-00.75    317
  4 Melissa Cook              11 Mercy                    6.68m   21-11.00    315
  5 Alex Hetterich             9 Mercy                    6.40m   21-00.00    297
  5 Aleksandra Dewa           12 Mercy                    6.40m   21-00.00    297
  7 Amanda Woodard            11 Pitt Mendon              6.29m   20-07.75    290
  8 Anna Herman               11 Pitt Mendon              5.86m   19-02.75    262
  9 Katie Gold                12 Pitt Mendon              5.65m   18-06.50    249
 10 Hannah O'Connor           11 Pitt Mendon              5.49m   18-00.25    239
 
Girls Outdoor Pentathlon Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ann Bisognano             12 Pitt Sutherland           2255   10   
  2 Emma Gilbert              10 Hon Falls-Lima            2195    8   
  3 Audrey Goldfarb           12 Hon Falls-Lima            1905    6   
  4 Katie Gold                12 Pitt Mendon               1877    4   
  5 Amanda Woodard            11 Pitt Mendon               1872    2   
  6 Alex Hetterich             9 Mercy                     1838    1   
  7 Aleksandra Dewa           12 Mercy                     1730  
  8 Anna Herman               11 Pitt Mendon               1465  
  9 Hannah O'Connor           11 Pitt Mendon               1437  
 10 Melissa Cook              11 Mercy                     1190  
 
Boys 100 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Calvary Rogers            12 Athena/Odys              11.16   3  10   
  2 Noah Williams             10 McQuaid Jesu             11.35   3   8   
  3 Amari Lawrence            12 McQuaid Jesu             11.37   3   6   
  4 Myles Watts               12 Rush-Henriet             11.39   3   4   
  5 Myles Calhoun              9 Web Schroeder            11.51   3   2   
  6 Justice Obasi             10 Rush-Henriet             11.53   3   1   
  7 Charlie Ippoltio          11 Victor Centr             11.61   2 
  8 Khaleel Fenn              10 Fairport                 11.80   2 
  9 Beeshaun Curry            10 Fairport                 11.82   2 
 10 Howard Dacosta            12 Edison                   11.83   2 
 11 Aaron Spencer             10 Rush-Henriet             11.95   1 
 12 Derrick Rogers             9 Gates-Chili              12.01   2 
 13 Emmitt Miles              12 East Hs-                 12.05   3 
 14 Andy Scott                10 Penfield                 12.10   2 
 15 Nathan Zariczny            9 Penfield                 12.40   1 
 16 Michael Halligan          12 Hilton                   12.45   1 
 
Boys 200 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Calvary Rogers            12 Athena/Odys              22.32   3  10   
  2 Noah Williams             10 McQuaid Jesu             22.45   3   8   
  3 Lukas Dalfonso            10 Rush-Henriet             23.27   3   6   
  4 Amari Lawrence            12 McQuaid Jesu             23.33   3   4   
  5 Jaquil Baxter              9 Edison                   23.43   3   2   
  6 Charlie Ippoltio          11 Victor Centr             23.49   2   1   
  7 Josh Murray               11 Edison                   23.54   3 
  8 Starr Metales             12 Edison                   23.78   2 
  9 Justice Obasi             10 Rush-Henriet             23.81   3 
 10 Cole Mazzo                11 Web Thomas               23.89   2 
 11 David Brannigan           12 Web Thomas               23.99   2 
 12 Kyle Seegler              11 Penfield                 24.04   1 
 13 Dexter Proctor            10 Gates-Chili              24.26   1 
 14 Max Gloskey               10 Web Thomas               24.28   2 
 15 Myles Calhoun              9 Web Schroeder            24.50   2 
 16 Andy Scott                10 Penfield                 24.57   1 
 17 Brandon Ribis              9 Rush-Henriet             24.58   1 
 18 Mitchell Haefele          12 Victor Centr             25.45   1 
 
Boys 400 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Calvary Rogers            12 Athena/Odys              48.81   3  10   
  2 Noah Williams             10 McQuaid Jesu             49.39   3   8   
  3 Matt Barton               12 Victor Centr             49.76   3   6   
  4 Jason J. Hall             12 Victor Centr             49.98   3   4   
  5 Dilan Campbell            11 Rush-Henriet             50.39   3   2   
  6 Lukas Dalfonso            10 Rush-Henriet             50.59   3   1   
  7 Ryan Kenney               12 Rush-Henriet             51.77   3 
  8 Daniel Reger              11 Spencerport              52.04   2 
  9 Kyle Seegler              11 Penfield                 52.76   2 
 10 Josh Murray               11 Edison                   52.97   3 
 11 Justin Namba              11 Rush-Henriet             53.25   2 
 12 Alex Gonnella             10 Victor Centr             54.09   2 
 13 Brandon Ribis              9 Rush-Henriet             54.62   1 
 14 Daniel Harper             12 Hilton                   54.96   1 
 15 Jon Novak                 12 Penfield                 55.69   2 
 16 Andrew Bogert             10 Web Schroeder            55.96   1 
 17 Michael DiFiore           10 Web Schroeder            55.97   1 
 
Boys 800 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Henry                12 Rush-Henriet           1:56.24   10   
  2 Tim Williams              12 Victor Centr           2:01.43    8   
  3 Tim Olmsted               12 Spencerport            2:01.87    6   
  4 Ben Bulkeley               9 Fairport               2:02.98    4   
  5 Nico Bellavia              9 Victor Centr           2:04.14    2   
  6 Fletcher Lill             12 Web Thomas             2:04.62    1   
  7 Ryan Yuhas                12 Rush-Henriet           2:04.83  
  8 Josh Roman                12 Fairport               2:05.48  
  9 Michael Slattery          12 Rush-Henriet           2:06.12  
 10 Jack Gillooly             12 Penfield               2:06.36  
 11 Cole Ziskind              10 Web Thomas             2:06.89  
 12 John Pullano               9 Penfield               2:08.16  
 13 Jack Murphy               10 Penfield               2:08.97  
 14 Kevin Winn                10 Fairport               2:09.98  
 15 Jacob Dyson               12 Web Schroeder          2:12.63  
 16 Kevin VanGee              10 Web Schroeder          2:12.82  
 17 Chris Lowenguth           10 Web Thomas             2:14.08  
 
Boys 1600 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nick Ciolkowski           12 McQuaid Jesu           4:19.45   10   
  2 Mehamed Abdurahim         12 Rush-Henriet           4:32.43    8   
  3 Nick Spinosa              11 Spencerport            4:33.89    6   
  4 Brad Farnham              10 Penfield               4:34.71    4   
  5 Nick Neamtu               11 Web Thomas             4:35.09    2   
  6 Cole Viavattene            9 Spencerport            4:36.76    1   
  7 Tyler Senall               9 Penfield               4:37.78  
  8 Tommy Alvermann           10 McQuaid Jesu           4:43.29  
  9 Kevin Killigrew           12 Web Schroeder          4:43.36  
 10 Mike Mallow               11 Fairport               4:44.78  
 11 Jasper Suhr               11 Web Thomas             4:50.75  
 12 Ethan Abell                9 Fairport               4:51.97  
 13 Trevor Carney             11 Web Schroeder          4:53.66  
 14 Shane Pease                9 Athena/Odys            4:59.39  
 15 Robert Grasso             11 Victor Centr           4:59.68  
 -- Hunter Braun               9 Victor Centr                DQ   cut in -early 512.2
 
Boys 3200 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nick Ciolkowski           12 McQuaid Jesu           9:35.07   10   
  2 Sean Welch                12 Web Thomas             9:49.90    8   
  3 Griffin Fitzsimmons       11 Victor Centr           9:52.35    6   
  4 Donny Glavin              11 McQuaid Jesu           9:57.16    4   
  5 Majd Rouhana               9 Fairport               9:59.53    2   
  6 Matt Brien                12 McQuaid Jesu          10:03.83    1   
  7 Matt Orcutt               11 Fairport              10:19.88  
  8 Rob Brooks                11 Fairport              10:21.99  
  9 Jacob Scheg               10 Hilton                10:22.93  
 10 Justin Vestri             12 Web Thomas            10:28.12  
 11 Aidan Blake               10 McQuaid Jesu          10:30.34  
 12 Brian Egan                 9 Fairport              10:35.02  
 13 Justin Scheg              11 Hilton                10:38.48  
 14 Sean Henretta              8 Fairport              10:42.71  
 15 Mark DiPasquale           11 McQuaid Jesu          10:44.17  
 16 Ryan Burnham              12 Fairport              10:48.43  
 17 Tommy Alvermann           10 McQuaid Jesu          10:48.51  
 18 Manuel Stoeckl            12 Penfield              11:02.28  
 
Boys 110 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anthony Clark             12 Gates-Chili              14.79   2  10   
  2 Matt Barton               12 Victor Centr             15.12   2   8   
  3 Atiba McLaren             11 McQuaid Jesu             15.59   2   6   
  4 Dan Guidarelli            12 Victor Centr             15.65   2   4   
  5 Tyrone Roundtree          12 Edison                   15.84   2   2   
  6 Max Gloskey               10 Web Thomas               16.23   2   1   
  7 Brendan Frutchay          10 Victor Centr             17.61   1 
  8 Yusef Ely                 11 Gates-Chili              18.18   2 
  9 Evan Williams             11 Gates-Chili              18.48   1 
 10 Zach Wigent               10 Fairport                 18.70   1 
 -- Ethan Maguire             12 Penfield                    DQ   2 
 
Boys 400 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Matt Barton               12 Victor Centr             55.98   2  10   
  2 Atiba McLaren             11 McQuaid Jesu             56.73   2   8   
  3 Dilan Campbell            11 Rush-Henriet             58.30   2   6   
  4 Abdul Conteh              12 East Hs-                 58.60   2   4   
  5 Stanley Exeart            12 Gates-Chili              59.09   2   2   
  6 Mason Deluca               9 Web Schroeder          1:00.62   1   1   
  7 Dan Post                  12 Victor Centr           1:00.63   2 
  8 Andrew Wygal               9 Web Thomas             1:02.63   1 
  9 Brandon Ottenschot        11 Web Thomas             1:03.23   2 
 10 Sean Gublo                11 Athena/Odys            1:03.43   1 
 11 Macrae Kozody             11 Fairport               1:04.04   2 
 12 Tyler Douglas             12 Rush-Henriet           1:04.51   1 
 13 Khaleel Fenn              10 Fairport               1:04.90   1 
 14 Brendan Frutchay          10 Victor Centr           1:04.99   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Donny Glavin              11 McQuaid Jesu          10:12.99   10   
  2 Nick Caterisano           10 McQuaid Jesu          10:25.53    8   
  3 Jasper Suhr               11 Web Thomas            10:29.88    6   
  4 Evan Pirnie                9 Hilton                10:41.54    4   
  5 Joey Hendron              12 Gates-Chili           10:43.39    2   
  6 John Scherer              10 McQuaid Jesu          10:44.21    1   
  7 Macrae Kozody             11 Fairport              10:47.77  
  8 Stephen Loce              11 Web Thomas            10:53.57  
  9 David McCarroll           12 Rush-Henriet          11:01.27  
 10 Cameron Campbell          12 Hilton                11:07.59  
 11 Andrew Hecht              11 Web Schroeder         11:08.02  
 12 Nathan Ramsay             11 Web Schroeder         11:12.07  
 13 Michael Mancuso           10 Hilton                11:22.15  
 
Boys 4x100 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                   43.10   2  10   
  2 Rush-Henrietta  'A'                                   44.03   2   8   
  3 Edison Tech  'A'                                      44.14   2   6   
  4 Webster Thomas  'A'                                   44.59   2   4   
  5 Victor Central  'A'                                   45.10   1   2   
  6 Webster Schroeder  'A'                                45.74   2   1   
  7 Penfield  'A'                                         45.98   1 
  8 Fairport  'A'                                         46.05   1 
 -- Gates-Chili  'A'                                         DQ   2  zone
 
Boys 4x400 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Victor Central  'A'                                 3:23.07   2  10   
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 3:23.21   2   8   
  3 Webster Thomas  'A'                                 3:33.03   2   6   
  4 Penfield  'A'                                       3:37.52   1   4   
  5 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:38.84   2   2   
  6 Hilton  'A'                                         3:43.26   1   1   
  7 Webster Schroeder  'A'                              3:46.42   1 
  8 Gates-Chili  'A'                                    3:49.52   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fairport  'A'                                       7:57.43   10   
  2 McQuaid Jesuit  'A'                                 8:10.45    8   
  3 Webster Thomas  'A'                                 8:23.71    6   
  4 Penfield  'A'                                       8:28.00    4   
  5 Rush-Henrietta  'A'                                 8:33.19    2   
  6 Webster Schroeder  'A'                              8:41.51    1   
  7 Hilton  'A'                                         8:52.35  
  8 Victor Central  'A'                                 8:53.04  
 
Boys High Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Fardan Allen              12 Rush-Henriet           6-02.00      1.87m  10   
  2 Connor Spiegel            11 Web Thomas             6-00.00      1.82m   8   
  3 Robert Quist              11 McQuaid Jesu          J6-00.00      1.82m   6   
  4 Dante Arbello              9 Gates-Chili            5-10.00      1.77m   3   
  4 Beeshaun Curry            10 Fairport               5-10.00      1.77m   3   
  6 Matt Buttaggi             11 Web Schroeder         J5-10.00      1.77m   1   
  7 Anthony Lamb              11 Athena/Odys           J5-10.00      1.77m 
  8 Ke'on Peterkin            12 Athena/Odys            5-06.00      1.67m 
 -- Brandon Leiter            10 Web Thomas                  NH            
 -- Zuhrick Jackson            9 Web Schroeder               NH            
 -- Zach Majeski              11 Rush-Henriet                NH            
 
Boys Pole Vault Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ethan Maguire             12 Penfield              14-00.00      4.26m  10   
  2 Brett Baker               12 Hilton                13-06.00      4.11m   8   
  3 Jack Smith                11 Web Schroeder         13-00.00      3.96m   6   
  4 Anthony Clark             12 Gates-Chili           12-00.00      3.65m   4   
  5 Ben Vanderstouw           11 Web Schroeder         11-06.00      3.50m   1.50
  5 Danny Schuhmacher         12 Penfield              11-06.00      3.50m   1.50
  7 Dylan DelConte             9 Gates-Chili          J11-06.00      3.50m 
  8 Josh Blackburn            11 Gates-Chili          J11-06.00      3.50m 
  9 Brennan McTarnaghan       12 Rush-Henriet          11-00.00      3.35m 
 10 Austin Kassel             11 Rush-Henriet         J11-00.00      3.35m 
 11 Bryan Klee                11 Web Thomas           J11-00.00      3.35m 
 11 James Pavlov              10 Hilton               J11-00.00      3.35m 
 13 Cosmo Giunta               9 Gates-Chili          J11-00.00      3.35m 
 14 Dustin Meyer               8 Gates-Chili          J11-00.00      3.35m 
 15 Jeff Page                 11 Spencerport           10-00.00      3.04m 
 16 William Bergeman          10 McQuaid Jesu           9-06.00      2.89m 
 17 Andrew Alvermann          12 Victor Centr          J9-06.00      2.89m 
 -- Jonathan Maxwell           9 Victor Centr                NH            
 
Boys Long Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jimmy Shih                12 Web Schroeder         21-07.50      6.59m  10   
  2 Fardan Allen              12 Rush-Henriet          20-08.00      6.29m   8   
  3 Armani Simmons            12 Athena/Odys          J20-08.00      6.29m   6   
  4 Brandon Leiter            10 Web Thomas            20-00.25      6.10m   4   
  5 Chris Young               12 Spencerport           20-00.00      6.09m   2   
  6 Raphael Abel              11 McQuaid Jesu          19-11.00      6.07m   1   
  7 Tyrone Roundtree          12 Edison                19-04.75      5.91m 
  8 Matthew Godwin            12 Web Thomas            19-04.50      5.90m 
  9 Beeshaun Curry            10 Fairport              19-04.00      5.89m 
 10 Jack Smith                11 Web Schroeder         18-11.50      5.77m 
 11 Dan Guidarelli            12 Victor Centr          18-03.00      5.56m 
 12 Anthony Clark             12 Gates-Chili           18-02.50      5.54m 
 -- Trevon Tripp              11 Rush-Henriet              FOUL            
 
Boys Triple Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jimmy Shih                12 Web Schroeder         45-01.50     13.75m  10   
  2 Chris Young               12 Spencerport           42-11.00     13.08m   8   
  3 Jack Smith                11 Web Schroeder         42-06.50     12.96m   6   
  4 Tyrone Roundtree          12 Edison                41-10.00     12.75m   4   
  5 Fardan Allen              12 Rush-Henriet         J41-10.00     12.75m   2   
  6 Ke'on Peterkin            12 Athena/Odys           40-11.00     12.47m   1   
  7 Brandon Leiter            10 Web Thomas            40-08.50     12.40m 
  8 Anthony Lamb              11 Athena/Odys           40-05.00     12.31m 
  9 Raphael Abel              11 McQuaid Jesu          40-03.50     12.28m 
 10 Solomon Mohammed           9 Rush-Henriet          40-01.50     12.23m 
 11 Matthew Godwin            12 Web Thomas            39-07.00     12.06m 
 -- Tim Williams              12 Victor Centr                ND            
 -- Trevon Tripp              11 Rush-Henriet              FOUL            
 
Boys Shot Put Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Christian Johnson         12 Victor Centr          51-03.00     15.62m  10   
  2 Keanu Heedram             12 Rush-Henriet          50-00.75     15.25m   8   
  3 Kyle Schreiner            10 Fairport              44-06.50     13.57m   6   
  4 Lucien Brisson            12 Spencerport           43-02.00     13.15m   4   
  5 Vitaly Gurman             11 Spencerport           41-10.00     12.75m   2   
  6 Syrano Edwards            12 Hilton                40-02.50     12.25m   1   
  7 John Charleton            10 Victor Centr          39-05.50     12.02m 
  8 Connor Moon               12 Web Schroeder         39-02.50     11.95m 
  9 Anthony Owten             12 Hilton                38-04.00     11.68m 
 10 Thomas Coene              11 Web Thomas            38-02.50     11.64m 
 11 Jake McPherson             9 Rush-Henriet          38-01.75     11.62m 
 12 Justin Clayton            11 Hilton                37-07.75     11.47m 
 13 Andrew Palermo             9 Spencerport           36-11.25     11.25m 
 14 Sean Lyman                11 Rush-Henriet          36-11.00     11.25m 
 15 Skylar Rowe               11 Web Schroeder         36-10.00     11.22m 
 15 Sam Welkley               12 Penfield              36-10.00     11.22m 
 17 Austin Reeves             11 Rush-Henriet          35-04.00     10.76m 
 
Boys Discus Throw Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Keanu Heedram             12 Rush-Henriet            163-08     49.88m  10   
  2 Christian Johnson         12 Victor Centr            150-10     45.97m   8   
  3 Sam Welkley               12 Penfield                146-07     44.67m   6   
  4 Thomas Coene              11 Web Thomas              125-00     38.10m   4   
  5 Andrew Palermo             9 Spencerport             119-06     36.42m   2   
  6 Syrano Edwards            12 Hilton                  117-11     35.94m   1   
  7 Cole Comden               11 Hilton                  116-02     35.40m 
  8 Nate Mitchell             11 Gates-Chili             112-05     34.26m 
  9 Robert West               12 Fairport                111-08     34.03m 
 10 Rayvond Gibson            10 Gates-Chili             109-06     33.37m 
 11 Jake Cox                  12 Penfield                108-06     33.07m 
 12 Collin Herring            11 Rush-Henriet             98-05     29.99m 
 -- Anthony Owten             12 Hilton                    FOUL            
 -- Lucien Brisson            12 Spencerport               FOUL            
 -- Vitaly Gurman             11 Spencerport               FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class AA Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathan Cannon             11 Gates-Chili            4:26.51     768
  2 Anthony Rita              12 Hilton                 4:49.70     620
  3 Colby Wiktorski           10 Penfield               4:52.26     605
  4 Alex McNulty-Romaguera     9 McQuaid Jesu           4:58.11     571
  5 Jeremy Voigtschild        10 Rush-Henriet           4:58.15     570
  6 William Franceschi        12 Victor Centr           5:02.01     548
  7 Ryan Flynn                12 Web Thomas             5:10.07     503
  8 Lequavious Lee            10 Gates-Chili            5:16.05     471
  9 Zach Hoffman               9 Rush-Henriet           5:17.62     463
 10 Semaj Stinson             11 Gates-Chili            5:18.43     458
 11 Dart Corwin               10 Victor Centr           5:23.72     431
 12 Evan Samuel               11 Fairport               5:27.44     412
 13 Thomas Firkins            11 Hilton                 5:27.99     409
 14 Kobe Lewis                 9 Rush-Henriet           6:27.00     165
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class AA Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anthony Rita              12 Hilton                   16.27   2    703
  2 Ryan Flynn                12 Web Thomas               16.59   2    668
  3 Nathan Cannon             11 Gates-Chili              16.98   1    626
  4 Alex McNulty-Romaguera     9 McQuaid Jesu             17.48   1    575
  5 Semaj Stinson             11 Gates-Chili              18.01   2    523
  6 Jakevius Sims             12 Edison                   18.54   1    474
  7 William Franceschi        12 Victor Centr             18.59   1    469
  8 Lequavious Lee            10 Gates-Chili              19.04   2    429
  9 Colby Wiktorski           10 Penfield                 19.12   1    422
 10 Thomas Firkins            11 Hilton                   19.37   1    401
 11 Kobe Lewis                 9 Rush-Henriet             19.45   2    394
 12 Evan Samuel               11 Fairport                 20.36   2    321
 13 Zach Hoffman               9 Rush-Henriet             21.24   1    258
 14 Jeremy Voigtschild        10 Rush-Henriet             21.87   2    217
 15 Dart Corwin               10 Victor Centr             24.61   2     77
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ryan Flynn                12 Web Thomas               1.70m    5-07.00    544
  2 Colby Wiktorski           10 Penfield                 1.60m    5-03.00    464
  2 Anthony Rita              12 Hilton                   1.60m    5-03.00    464
  2 Kobe Lewis                 9 Rush-Henriet             1.60m    5-03.00    464
  5 Alex McNulty-Romaguera     9 McQuaid Jesu             1.55m    5-01.00    426
  5 Zach Hoffman               9 Rush-Henriet             1.55m    5-01.00    426
  5 Nathan Cannon             11 Gates-Chili              1.55m    5-01.00    426
  8 Evan Samuel               11 Fairport                 1.50m    4-11.00    389
  8 William Franceschi        12 Victor Centr             1.50m    4-11.00    389
  8 Semaj Stinson             11 Gates-Chili              1.50m    4-11.00    389
 11 Jeremy Voigtschild        10 Rush-Henriet             1.45m    4-09.00    352
 12 Thomas Firkins            11 Hilton                   1.40m    4-07.00    317
 -- Dart Corwin               10 Victor Centr                NH            
 -- Lequavious Lee            10 Gates-Chili                 NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ryan Flynn                12 Web Thomas               5.77m   18-11.25    537
  2 Anthony Rita              12 Hilton                   5.76m   18-10.75    535
  3 Colby Wiktorski           10 Penfield                 5.53m   18-01.75    487
  4 Nathan Cannon             11 Gates-Chili              5.51m   18-01.00    483
  5 William Franceschi        12 Victor Centr             5.33m   17-06.00    447
  6 Jeremy Voigtschild        10 Rush-Henriet             4.91m   16-01.50    365
  7 Kobe Lewis                 9 Rush-Henriet             4.90m   16-01.00    363
  8 Thomas Firkins            11 Hilton                   4.81m   15-09.50    346
  9 Evan Samuel               11 Fairport                 4.80m   15-09.00    345
 10 Alex McNulty-Romaguera     9 McQuaid Jesu             4.78m   15-08.25    341
 11 Semaj Stinson             11 Gates-Chili              4.58m   15-00.50    304
 12 Zach Hoffman               9 Rush-Henriet             3.85m   12-07.75    182
 13 Dart Corwin               10 Victor Centr             3.50m   11-05.75    130
 -- Lequavious Lee            10 Gates-Chili               FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Anthony Rita              12 Hilton                  10.80m   35-05.25    534
  2 Dart Corwin               10 Victor Centr            10.70m   35-01.25    528
  3 Alex McNulty-Romaguera     9 McQuaid Jesu            10.04m   32-11.25    488
  4 Nathan Cannon             11 Gates-Chili             10.02m   32-10.50    487
  5 Ryan Flynn                12 Web Thomas               9.75m   32-00.00    471
  6 William Franceschi        12 Victor Centr             9.31m   30-06.50    444
  7 Evan Samuel               11 Fairport                 9.10m   29-10.25    432
  8 Lequavious Lee            10 Gates-Chili              8.36m   27-05.25    388
  9 Colby Wiktorski           10 Penfield                 8.23m   27-00.00    380
 10 Jeremy Voigtschild        10 Rush-Henriet             7.72m   25-04.00    350
 11 Semaj Stinson             11 Gates-Chili              7.59m   24-11.00    342
 12 Zach Hoffman               9 Rush-Henriet             7.08m   23-02.75    312
 13 Kobe Lewis                 9 Rush-Henriet             6.83m   22-05.00    297
 14 Thomas Firkins            11 Hilton                   5.87m   19-03.25    241
 
Boys Outdoor Pentathlon Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anthony Rita              12 Hilton                    2856   10   
  2 Nathan Cannon             11 Gates-Chili               2790    8   
  3 Ryan Flynn                12 Web Thomas                2723    6   
  4 Alex McNulty-Romaguera     9 McQuaid Jesu              2401    4   
  5 Colby Wiktorski           10 Penfield                  2358    2   
  6 William Franceschi        12 Victor Centr              2297    1   
  7 Semaj Stinson             11 Gates-Chili               2016  
  8 Evan Samuel               11 Fairport                  1899  
  9 Jeremy Voigtschild        10 Rush-Henriet              1854  
 10 Thomas Firkins            11 Hilton                    1714  
 11 Kobe Lewis                 9 Rush-Henriet              1683  
 12 Zach Hoffman               9 Rush-Henriet              1641  
 13 Lequavious Lee            10 Gates-Chili               1288  
 14 Dart Corwin               10 Victor Centr              1166  
 
Boys 100 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Byron Hearst              12 Greece Arcad             10.80   3  10   
  2 Kelly Brown               11 Wilson                   11.04   3   8   
  3 Joe Mendola               12 Greece Arcad             11.12   3   6   
  4 Matthew Stone             12 Brighton                 11.21   3   4   
  5 Alex Siracusa             12 Churchville-             11.46   3   2   
  6 Dakari Brown              10 Eastridge                11.53   3   1   
  7 Trevor Lacz               12 Hon Falls-Lima           11.55   3 
  8 Miles McKinney            11 Churchville-             11.71   2 
  9 Maleek Griffin            12 Churchville-             11.77   2 
 10 Rakim Cooper              10 Greece Arcad             11.80   2 
 11 Jake Lambert              11 Brighton                 12.00   2 
 12 Ethan Tracey               9 Irondequoit              12.02   2 
 13 Tyshun Brooks             12 Wilson                   12.08   2 
 14 Adam Greenstein           10 Pitt Mendon              12.34   2 
 15 Unique Appleberry         12 Churchville-             12.42   1 
 16 Joshua Olson              10 Brockport                12.50   1 
 17 Phillip Cai                9 Brighton                 12.62   1 
 -- Jacob Williams            10 Pitt Mendon                 FS   2 
 
Boys 200 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Byron Hearst              12 Greece Arcad             22.01   3  10   
  2 Joe Mendola               12 Greece Arcad             22.15   3   8   
  3 Kelly Brown               11 Wilson                   22.16   3   6   
  4 Matthew Stone             12 Brighton                 23.18   3   4   
  5 Trevor Lacz               12 Hon Falls-Lima           23.49   3   2   
  6 Bryan Wager               11 Hon Falls-Lima           23.87   3   1   
  7 Jim Keneally              11 Pitt Mendon              23.91   3 
  8 Tyshun Brooks             12 Wilson                   24.08   2 
  9 Massie Scott              11 Eastridge                24.14   2 
 10 Miles James               11 Churchville-             24.57   1 
 11 Ryan Potter               10 Hon Falls-Lima           24.63   2 
 12 Cameron Howard             9 Brockport                24.85   2 
 13 Ethan Tracey               9 Irondequoit              24.91   2 
 14 Jacob Williams            10 Pitt Mendon              25.29   1 
 
Boys 400 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joe Mendola               12 Greece Arcad             49.15   2  10   
  2 Byron Hearst              12 Greece Arcad             49.52   2   8   
  3 Jim Keneally              11 Pitt Mendon              51.43   2   6   
  4 Zachary Vaughn            11 Churchville-             51.65   2   4   
  5 Geo Davilla               12 Greece Arcad             51.77   2   2   
  6 Kyrren Love               11 Charlotte                52.86   1   1   
  7 Miles James               11 Churchville-             53.65   2  53.643
  8 Alex Burrow               11 Brockport                53.65   1  53.644
  9 Massie Scott              11 Eastridge                53.67   2 
 10 Ethan Ingraham             9 Pitt Mendon              53.97   1 
 11 Adam Yusuf                11 Churchville-             54.43   1 
 12 Kesean Haten              11 Wilson                   54.55   1 
 13 Brandon Torres-Manuse     10 Eastridge                55.39   1 
 14 Cameron Howard             9 Brockport                56.10   1 
 15 Ethan Tracey               9 Irondequoit              56.26   1 
 
Boys 800 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Will Corbett              12 Pitt Sutherland        1:58.57   10   
  2 Evan Feigel               12 Pitt Mendon            2:00.37    8   
  3 Kevin Dooley              12 Pitt Mendon            2:02.27    6   
  4 Zachary Vaughn            11 Churchville-           2:02.34    4   
  5 Justin Schramm            10 Greece Arcad           2:02.72    2   
  6 Matt Geraci               12 Hon Falls-Lima         2:05.26    1   
  7 Liam Lyle                 10 Hon Falls-Lima         2:05.69  
  8 Brandon Callahan          12 Brockport              2:07.48  
  9 Britt Kaukeinen           11 Irondequoit            2:08.18  
 10 Trevor Poisson            12 Canandaigua            2:08.61  
 11 Ethan Hilbert              9 Greece Arcad           2:08.70  
 12 Sam Viggiani              10 Canandaigua            2:08.99  
 13 Devin Perry               11 Hon Falls-Lima         2:10.85  
 14 Sam Winebrake             12 Pitt Sutherland        2:11.88  
 15 Matthew Ruhland           11 Churchville-           2:12.45  
 16 Jonah Simpson             10 Brighton               2:12.91  
 17 Chris Luther              11 Greece Arcad           2:14.46  
 18 Tommy Winters             11 Pitt Sutherland        2:17.65  
 19 Isaak Valoshka            12 Churchville-           2:20.04  
 
Boys 1600 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Britt Kaukeinen           11 Irondequoit            4:27.19   10   
  2 Evan Feigel               12 Pitt Mendon            4:29.80    8   
  3 Nathan Lawler              9 Pitt Mendon            4:30.23    6   
  4 Caleb Covell              11 Eastridge              4:31.25    4   
  5 Griffin Hess              11 Pitt Mendon            4:31.90    2   
  6 Henry Burton              11 Pitt Mendon            4:35.69    1   
  7 Jackson Tate              11 Hon Falls-Lima         4:36.39  
  8 Isaac Goodman             11 Pitt Mendon            4:40.89  
  9 Josh Emerson              12 Canandaigua            4:41.81  
 10 Liam Oberst               12 Brighton               4:44.06  
 11 Justin Micillo             9 Churchville-           4:47.59  
 12 Alec Andrews               9 Brockport              4:47.61  
 13 Casey Woodward            10 Pitt Mendon            4:49.90  
 14 Kevin Dooley              12 Pitt Mendon            4:51.17  
 15 Sean Clark                12 Irondequoit            4:51.74  
 16 Nate Barrot               11 Canandaigua            4:52.54  
 17 Owen Goettler             10 Pitt Sutherland        4:57.13  
 
Boys 3200 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Isaac Goodman             11 Pitt Mendon            9:57.59   10   
  2 Nathan Lawler              9 Pitt Mendon           10:01.84    8   
  3 Derek Smith               12 Greece Arcad          10:07.00    6   
  4 Evan Feigel               12 Pitt Mendon           10:14.11    4   
  5 Henry Burton              11 Pitt Mendon           10:17.55    2   
  6 Griffin Hess              11 Pitt Mendon           10:22.28    1   
  7 Jackson Tate              11 Hon Falls-Lima        10:27.39  
  8 Liam Lewis                 9 Irondequoit           10:36.58  
  9 David Harvey              11 Hon Falls-Lima        10:43.37  
 10 Robert Thompson            9 Irondequoit           10:44.81  
 11 Sam Trawick               10 Pitt Mendon           10:49.25  
 12 Peter Kostarellis          8 Churchville-          10:49.69  
 13 Liam Oberst               12 Brighton              10:49.90  
 14 Kyle Richards             12 Eastridge             10:57.59  
 15 Paul Suflita              10 Greece Arcad          11:04.01  
 16 Bryan Tornatore           11 Hon Falls-Lima        11:13.62  
 17 Nate Barrot               11 Canandaigua           11:13.69  
 
Boys 110 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kelly Brown               11 Wilson                   15.48   2  10   
  2 Jayon Frater              10 Brockport                15.63   2   8   
  3 Christopher Carlson       12 Brockport                16.32   2   6   
  4 Javonte Green             12 Greece Arcad             16.43   2   4   
  5 Evan Kesel                12 Canandaigua              16.61   2   2   
  6 Marcus Nicholas           10 Irondequoit              16.92   2   1   
  7 Dillon Gleason            10 Canandaigua              17.27   1 
  8 Danny Mot                 12 Pitt Sutherland          18.36   1 
  9 Jordan Amstey             10 Brighton                 18.66   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Evan Kesel                12 Canandaigua              58.10   2  10   
  2 Christopher Carlson       12 Brockport                58.93   2   8   
  3 Bryztin Johnson           12 Pitt Sutherland          59.13   2   6   
  4 Wesley Burke              10 Churchville-           1:01.89   2   4   
  5 Jordan Amstey             10 Brighton               1:02.70   1   2   
  6 Nolan Hoh                 11 Hon Falls-Lima         1:03.19   2   1   
  7 Nick Beach                12 Canandaigua            1:03.31   2 
  8 Ryan Fordham              12 Canandaigua            1:04.76   2 
  9 Liam Orr                  10 Churchville-           1:04.86   1 
 10 Josh Lyon                  9 Greece Arcad           1:04.94   2 
 11 Silas Wade                10 Pitt Mendon            1:07.55   1 
 12 Austin Iodice             10 Eastridge              1:09.05   1 
 13 Marcus Nicholas           10 Irondequoit            1:11.99   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Henry Burton              11 Pitt Mendon           10:05.66   10   
  2 Drew Schmitt              11 Brighton              10:06.52    8   
  3 Liam Lyle                 10 Hon Falls-Lima        10:13.12    6   
  4 Patrick Downey            11 Pitt Sutherland       10:27.42    4   
  5 Paul Suflita              10 Greece Arcad          10:36.23    2   
  6 Nolan Hoh                 11 Hon Falls-Lima        10:50.42    1   
  7 Collin Regan               9 Pitt Sutherland       11:05.36  
  8 Erik LaCourt              10 Brockport             11:08.28  
  9 Joshua McCarthy           10 Pitt Mendon           11:11.67  
 10 David Azzara              12 Pitt Mendon           11:13.59  
 11 Devon Tayman              10 Pitt Mendon           11:17.02  
 12 Justin Townsend           10 Churchville-          11:22.19  
 13 Ethan Bulmahn             10 Irondequoit           11:22.78  
 14 Aaron Freedman             9 Irondequoit           11:39.86  
 
Boys 4x100 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Honeoye Falls-Lima  'A'                               44.30   10   
  2 Wilson Magnet  'A'                                    45.19    8   
  3 Greece Arcadia  'A'                                   45.34    6   
  4 Canandaigua  'A'                                      45.72    4   
  5 Pittsford Sutherland  'A'                             47.02    2   
 -- Brighton  'A'                                            DQ   zone 3-4
 -- Churchville-Chili  'A'                                   DQ   zone 1-2
 
Boys 4x400 Meter Relay Class A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pittsford Sutherland  'A'                           3:29.49   2  10   
  2 Honeoye Falls-Lima  'A'                             3:29.63   2   8   
  3 Greece Arcadia  'A'                                 3:30.14   2   6   
  4 Pittsford Mendon  'A'                               3:31.49   2   4   
  5 Churchville-Chili  'A'                              3:38.27   2   2   
 
Boys 4x800 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pittsford Mendon  'A'                               8:22.43   10   
  2 Brighton  'A'                                       8:25.60    8   
  3 Brockport  'A'                                      8:28.13    6   
  4 Canandaigua  'A'                                    8:31.27    4   
  5 Greece Arcadia  'A'                                 8:33.09    2   
  6 Pittsford Sutherland  'A'                           8:34.45    1   
  7 Honeoye Falls-Lima  'A'                             8:35.12  
  8 Churchville-Chili  'A'                              8:50.37  
 
Boys High Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Zachary Briggs            10 Pitt Mendon            5-10.00      1.77m  10   
  2 Devin Woodyard            11 Brighton              J5-10.00      1.77m   8   
  3 Jon Wilson                12 Greece Arcad           5-08.00      1.72m   6   
  4 Parris Strickland         12 Brighton              J5-08.00      1.72m   4   
  5 Noah Holtje               12 Hon Falls-Lima         5-06.00      1.67m   2   
  6 Adam Yusuf                11 Churchville-           5-04.00      1.62m   1   
 
Boys Pole Vault Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kevin Palmisano           12 Canandaigua           14-03.00      4.34m  10   
  2 James Patton              12 Hon Falls-Lima        12-06.00      3.81m   8   
  3 Angelo Hutchins           11 Eastridge             12-00.00      3.65m   6   
  4 John Gould                12 Pitt Mendon           11-06.00      3.50m   4   
  5 Trevor Delly              10 Eastridge            J11-06.00      3.50m   1   
  5 Anthony Guerrieri         10 Brockport            J11-06.00      3.50m   1   
  5 Robert Calkins            10 Brighton             J11-06.00      3.50m   1   
  8 Ian Crowley Perry         12 Brighton             J11-06.00      3.50m 
  9 Thomas James              10 Hon Falls-Lima        11-00.00      3.35m 
 10 Roman Sagan               10 Brockport            J11-00.00      3.35m 
 11 Max Whitehead             11 Brighton              10-00.00      3.04m 
 12 Nate Shone                12 Hon Falls-Lima       J10-00.00      3.04m 
 13 Phillip Cai                9 Brighton               9-06.00      2.89m 
 14 Elijah Goldberg           10 Brighton               9-00.00      2.74m 
 
Boys Long Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Alex Siracusa             12 Churchville-          21-00.75      6.41m  10   
  2 Miles McKinney            11 Churchville-          20-05.50      6.23m   8   
  3 Noah Holtje               12 Hon Falls-Lima        20-00.00      6.09m   6   
  4 Joe Mendola               12 Greece Arcad          19-11.00      6.07m   4   
  5 Dustin Ngo                12 Greece Arcad          19-05.25      5.92m   2   
  6 Marquis Carter            10 Pitt Sutherland       18-10.25      5.74m   1   
  7 Dakari Brown              10 Eastridge             18-09.50      5.72m 
  8 Roman Sagan               10 Brockport             18-05.75      5.63m 
  9 Ryan Potter               10 Hon Falls-Lima        18-04.50      5.60m 
 10 Caleb Howe                10 Brighton              18-02.00      5.53m 
 11 Gilad Adar                11 Brighton              16-06.75      5.04m 
 12 Bless Siler               12 Wilson                15-06.25      4.73m 
 -- Unique Appleberry         12 Churchville-              FOUL            
 
Boys Triple Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Miles McKinney            11 Churchville-          43-10.00     13.36m  10   
  2 Noah Holtje               12 Hon Falls-Lima        42-10.00     13.05m   8   
  3 Gerard Dyson              12 Wilson                42-05.00     12.92m   6   
  4 Marquis Carter            10 Pitt Sutherland       40-02.75     12.26m   4   
  5 Jayon Frater              10 Brockport             40-01.00     12.21m   2   
  6 Dustin Ngo                12 Greece Arcad          40-00.50     12.20m   1   
  7 Dakari Brown              10 Eastridge             39-00.00     11.88m 
  8 Devin Woodyard            11 Brighton              38-11.00     11.86m 
  9 Sagar Sharma               9 Brighton              38-06.00     11.73m 
 10 Javar Frater              12 Brockport             37-10.50     11.54m 
 11 Zach Szczublewski         11 Hon Falls-Lima        37-07.00     11.45m 
 12 Javonte Green             12 Greece Arcad          37-01.00     11.30m 
 13 Bless Siler               12 Wilson                35-06.00     10.82m 
 
Boys Shot Put Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jonathan Robinson         12 Brockport             46-01.50     14.05m  10   
  2 Anthony Pane              12 Brockport             41-11.75     12.79m   8   
  3 Lee Matthews              12 Hon Falls-Lima        41-06.50     12.66m   6   
  4 Joshua Olson              10 Brockport             41-01.75     12.54m   4   
  5 Casey Goldberg            12 Brighton              41-01.25     12.52m   2   
  6 Marquis Carter            10 Pitt Sutherland       40-11.00     12.47m   1   
  7 Jason LaRuez              10 Greece Arcad          39-03.75     11.98m 
  8 Timothy Burns             11 Churchville-          39-00.50     11.89m 
  9 Rajae Wright              11 Eastridge             37-07.25     11.46m 
 10 Teig Balistere            11 Hon Falls-Lima        37-02.00     11.32m 
 11 Regan Craig               10 Irondequoit           36-05.25     11.10m 
 11 Tyler Felder              11 Hon Falls-Lima        36-05.25     11.10m 
 13 Javonte Green             12 Greece Arcad          36-04.00     11.07m 
 14 Dan Tette                 11 Irondequoit           34-11.25     10.64m 
 15 Konner Oakes              11 Irondequoit           34-11.00     10.64m 
 16 Mike Thompson             11 Canandaigua           34-10.75     10.63m 
 
Boys Discus Throw Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Javonte Green             12 Greece Arcad            127-11     38.98m  10   
  2 Lee Matthews              12 Hon Falls-Lima          120-03     36.65m   8   
  3 Paul Tobin                12 Hon Falls-Lima          120-00     36.57m   6   
  4 Jonathan Robinson         12 Brockport               116-11     35.63m   4   
  5 Dan Tette                 11 Irondequoit             116-10     35.61m   2   
  6 Anthony Pane              12 Brockport               114-01     34.77m   1   
  7 Konner Oakes              11 Irondequoit             113-02     34.49m 
  8 Sam Baker                 12 Canandaigua             112-06     34.29m 
  9 Jason LaRuez              10 Greece Arcad            110-07     33.70m 
 10 Joshua Olson              10 Brockport               109-09     33.45m 
 11 Ethan Woeller             11 Churchville-            107-10     32.86m 
 11 Greyson Chudyk            11 Hon Falls-Lima          107-10     32.86m 
 13 Jordan Amstey             10 Brighton                106-06     32.46m 
 14 Alex Laure                11 Brockport               105-00     32.00m 
 15 Noah Smith                10 Canandaigua             100-11     30.75m 
 16 Christian Brand           12 Canandaigua             100-05     30.60m 
 17 Tyler Felder              11 Hon Falls-Lima          100-04     30.58m 
 18 Matt McHenry              10 Canandaigua              86-03     26.28m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class A Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Will Kibler               12 Canandaigua            4:30.41     742
  2 Robbie Berndt             12 Pitt Mendon            4:40.53     677
  3 Jake Converse             11 Hon Falls-Lima         4:50.00     619
  4 Zachary Kashmer           11 Churchville-           4:53.29     599
  5 Jack McDonald             12 Hon Falls-Lima         4:56.10     582
  6 Braden Apt                10 Pitt Mendon            5:00.00     560
  7 Harrison Shashaty          9 Hon Falls-Lima         5:31.34     393
  8 James O'Heron             11 Pitt Mendon            6:10.44     223
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class A Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jack McDonald             12 Hon Falls-Lima           16.17   2    714
  2 Jake Converse             11 Hon Falls-Lima           16.55   1    672
  3 Zachary Kashmer           11 Churchville-             16.91   1    634
  4 Will Kibler               12 Canandaigua              17.31   2    592
  5 Harrison Shashaty          9 Hon Falls-Lima           17.99   1    525
  6 Braden Apt                10 Pitt Mendon              18.39   2    487
  7 James O'Heron             11 Pitt Mendon              19.99   1    350
  8 Robbie Berndt             12 Pitt Mendon              20.94   2    279
  9 Charlie Stevens           10 Pitt Mendon              23.23   1    139
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jake Converse             11 Hon Falls-Lima           1.80m    5-10.75    627
  1 Zachary Kashmer           11 Churchville-             1.80m    5-10.75    627
  3 Will Kibler               12 Canandaigua              1.70m    5-07.00    544
  3 Jack McDonald             12 Hon Falls-Lima           1.70m    5-07.00    544
  5 Braden Apt                10 Pitt Mendon              1.65m    5-05.00    504
  6 Robbie Berndt             12 Pitt Mendon              1.50m    4-11.00    389
  6 Harrison Shashaty          9 Hon Falls-Lima           1.50m    4-11.00    389
  6 James O'Heron             11 Pitt Mendon              1.50m    4-11.00    389
 -- Charlie Stevens           10 Pitt Mendon                 NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jake Converse             11 Hon Falls-Lima           5.85m   19-02.50    554
  2 Zachary Kashmer           11 Churchville-             5.81m   19-00.75    546
  3 Jack McDonald             12 Hon Falls-Lima           5.76m   18-10.75    535
  4 Will Kibler               12 Canandaigua              5.63m   18-05.75    508
  5 Braden Apt                10 Pitt Mendon              5.43m   17-09.75    467
  6 Charlie Stevens           10 Pitt Mendon              4.79m   15-08.75    343
  7 Robbie Berndt             12 Pitt Mendon              4.76m   15-07.50    337
  8 James O'Heron             11 Pitt Mendon              4.75m   15-07.00    335
  9 Harrison Shashaty          9 Hon Falls-Lima           4.60m   15-01.25    308
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jack McDonald             12 Hon Falls-Lima          11.59m   38-00.25    582
  2 Jake Converse             11 Hon Falls-Lima          11.09m   36-04.75    551
  3 Braden Apt                10 Pitt Mendon             10.73m   35-02.50    530
  4 Will Kibler               12 Canandaigua             10.34m   33-11.25    506
  5 James O'Heron             11 Pitt Mendon              9.65m   31-08.00    465
  6 Robbie Berndt             12 Pitt Mendon              9.55m   31-04.00    459
  7 Zachary Kashmer           11 Churchville-             9.41m   30-10.50    450
  8 Charlie Stevens           10 Pitt Mendon              8.97m   29-05.25    424
  9 Harrison Shashaty          9 Hon Falls-Lima           8.46m   27-09.25    394
 
Boys Outdoor Pentathlon Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jake Converse             11 Hon Falls-Lima            3023   10   
  2 Jack McDonald             12 Hon Falls-Lima            2957    8   
  3 Will Kibler               12 Canandaigua               2892    6   
  4 Zachary Kashmer           11 Churchville-              2856    4   
  5 Braden Apt                10 Pitt Mendon               2548    2   
  6 Robbie Berndt             12 Pitt Mendon               2141    1   
  7 Harrison Shashaty          9 Hon Falls-Lima            2009  
  8 James O'Heron             11 Pitt Mendon               1762  
 
              Women - Class AA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             182        2) Penfield                   97   
    3) Webster Thomas              63        4) Hilton                     53   
    5) Gates-Chili                 48        6) Victor Central             36   
    7) Fairport                    33        8) East HS-                   24.50
    9) Spencerport                 22.50    10) Webster Schroeder          21   
   11) Edison Tech                  6       12) Greece Athena               3   
 
              Women - Class A - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Pittsford Mendon           115        2) Brockport                  86   
    3) Pittsford Sutherland        71        4) Honeoye Falls-Lima         69   
    5) Mercy                       63        6) Canandaigua                45   
    7) Greece Arcadia              44        8) Wilson Magnet              34   
    9) Churchville-Chili           33       10) Brighton                   14   
   11) East Irondequoit            10       12) Irondequoit                 4   
   13) Franklin                     1                                           
 
               Men - Class AA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) McQuaid Jesuit             123        2) Rush-Henrietta             94   
    3) Victor Central              80        4) Webster Thomas             56   
    5) Webster Schroeder           39.50     6) Greece Athena              37   
    7) Penfield                    31.50     8) Spencerport                31   
    9) Gates-Chili                 29       10) Fairport                   25   
   10) Hilton                      25       12) Edison Tech                14   
   13) East HS-                     4                                           
 
                Men - Class A - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Greece Arcadia             105        2) Pittsford Mendon          103   
    3) Honeoye Falls-Lima          92        4) Brockport                  58   
    5) Churchville-Chili           49        6) Brighton                   41   
    7) Pittsford Sutherland        39        8) Wilson Magnet              38   
    9) Canandaigua                 36       10) Irondequoit                13   
   11) East Irondequoit            12       12) Charlotte HS                1