05/08/15                       Men's Track & Field Meet Results                          PAGE  1

     ELMIRA FAST TIMES INVITE   AT  ERNIE DAVIS ACADEMY        05/08/15    OUTDOOR



                                     *** FINAL SCORING ***



                                         EVENT RESULTS


 1. STEEPLECHASE              FINAL    (FAT)     1.  Jack Ladouce(12)       Elmira                                    10:11.77
                                                                                                                      Meet Record
                                                 2.  Garrett Butters(12)    Elmira Notre Dame                         10:12.05
                                                 3.  Colin Sonnefeld(12)    Corning                                   10:32.60
                                                 4.  Shawn Rutledge(10)     Watkins Glen                              10:39.51
                                                 5.  Eric Doud(12)          Elmira                                    11:07.21
                                                 6.  Zachary Dejneka(9 )    Corning                                   11:45.23
                                                 7.  Grayson Campbell(10)   Corning                                     NF
                                                 8.  Nate Sherry(12)        Corning                                     NF
                                                 9.  Jason Kilts(12)        Lansing                                     NF


 2. 100 METER DASH       SEMI-FINAL  1 (FAT)     1.  John Nitterour(12)     Horseheads                                   11.70
                                                 2.  Corey Seymour(9 )      DRYDEN                                       12.04
                                                 3.  Nathanial Fleishman(11)Lansing                                      12.77
                                                 4.  Jack Bates(12)         Thomas A. Edison                             12.84
                                                 5.  Julian Thornton(9 )    Watkins Glen                                 16.42
                                                 6.  Peter Twist(10)        Campbell Savona                              19.86
                                                 7.  Alex Tostanoski(12)    Corning                                     NF

                         SEMI-FINAL  2 (FAT)     1.  Cabin Seymour(11)      Elmira                                       11.71
                                                 2.  Alex Spicer(9 )        Corning                                      11.79
                                                 3.  Lahtrelle Washington(11Elmira                                       11.93
                                                 4.  Paco Rillaroza(10)     Elmira Notre Dame                            12.41
                                                 5.  Wesley Van(09)         Lansing                                      15.84
                                                 6.  Darryl Fleming(08)     Lansing                                     NF

                         SEMI-FINAL  3 (FAT)     1.  Chris Roe(12)          Corning                                      11.61
                                                 2.  Airhik Ashley(9 )      Elmira                                       11.91
                                                 3.  Derek Stein(12)        Horseheads                                   12.13
                                                 4.  Trevor Felenchek(10)   Horseheads                                   12.62
                                                 5.  James Blair(09)        Lansing                                      12.86
                                                 6.  Sam Godfrey(10)        Elmira Notre Dame                            13.75
                                                 7.  Thomas Sherman(11)     Campbell Savona                              16.08

                         SEMI-FINAL  4 (FAT)     1.  Doug Porter(12)        Corning                                      11.67
                                                 2.  Bruce Jefferson(11)    Horseheads                                   12.26
                                                 3.  Dylan Eaton(12)        Campbell Savona                              12.46
                                                 4.  Ryan Pruitt(10)        Watkins Glen                                 12.46
                                                 5.  Cyrano Buda(10)        Campbell Savona                              13.54
                                                 6.  Christian Lopez(12)    Thomas A. Edison                             13.95
                                                 7.  Calvin Ayers(11)       Campbell Savona                              18.49

                              FINAL    (FAT)     1.  Chris Roe(12)          Corning                                      11.46
                                                 2.  John Nitterour(12)     Horseheads                                   11.60
                                                 3.  Doug Porter(12)        Corning                                      11.64
                                                 4.  Cabin Seymour(11)      Elmira                                       11.70
                                                 5.  Alex Spicer(9 )        Corning                                      11.90
                                                 6.  Lahtrelle Washington(11Elmira                                       11.91
                                                 7.  Airhik Ashley(9 )      Elmira                                       12.02
                                                 8.  Corey Seymour(9 )      DRYDEN                                       12.21


 3. 3200 METER RUN            FINAL    (FAT)     1.  Daniel Gahagan(9 )     Corning                                   10:26.94
                                                 2.  Quinn Nicholson(9 )    Corning                                   10:28.88
                                                 3.  Sebastian Bauco(12)    Horseheads                                10:30.69
                                                 4.  Greyson Sklba(11)      Elmira                                    10:58.84
                                                 5.  Garret Andriene(9 )    Elmira                                    11:32.23
                                                 6.  Matt Maycumber(11)     Elmira                                    12:01.92
                                                 7.  Trevor Prutsman(9 )    Corning                                   12:14.82
                                                 8.  Liam O'Reilly(11)      Corning                                   12:59.79
                                                 9.  Jared Sandritter(9 )   Watkins Glen                              12:59.79
                                                10.  Jeff Roblyer(12)       Thomas A. Edison                          13:07.79
                                                11.  Brad Zuke(10)          Thomas A. Edison                          14:50.12
                                                12.  Michael Everett(12)    Elmira                                      NF


 4. 800 METER RUN        FINAL HEAT  1 (FAT)     1.  Bobbie Brotherton(7 )  DRYDEN                                     2:20.31
                                                 2.  Jacob Smith(9 )        Corning                                    2:26.15
                                                 3.  Christopher Eames(9 )  Horseheads                                 2:29.06
                                                 4.  Matthew Bauman(10)     Horseheads                                 2:29.90
                                                 5.  Dawson Hilfiger(11)    Elmira Notre Dame                          2:30.28
                                                 6.  Sean Holland(9 )       Watkins Glen                               2:31.70
                                                 7.  Connor Ayers(9 )       Campbell Savona                            2:32.23
                                                 8.  Drew Blencowe(9 )      Campbell Savona                            2:33.34
                                                 9.  Tyler Kuenzli(10)      Campbell Savona                            2:35.95
                                                10.  Quinn Page(09)         Lansing                                    2:38.66
                                                11.  Octavio Tellez(11)     Lansing                                    2:39.82
                                                12.  Daniel Paradiso(9 )    Watkins Glen                                NF
                                                13.  Liam Hulsebosch(09)    Lansing                                     NF

                         FINAL HEAT  2 (FAT)     1.  Patrick Hazlitt(10)    Watkins Glen                               1:59.28
                                                 2.  John Sepelak(12)       Horseheads                                 2:00.35
                                                 3.  Jacob Yatsko(12)       DRYDEN                                     2:02.85
                                                 4.  Ben Cardamone(11)      Elmira                                     2:02.88
                                                 5.  Logan Winningham(12)   Corning                                    2:03.72
                                                 6.  Jacob Carocci(10)      Watkins Glen                               2:05.65
                                                 7.  Sam Mertus(11)         Corning                                    2:11.78
                                                 8.  Kade Austin(11)        Elmira                                     2:12.33
                                                 9.  Justin Bauco(9 )       Elmira Notre Dame                          2:15.20
                                                10.  Patrick Milliken(9 )   Elmira                                     2:15.37
                                                11.  Alex Hill(9 )          Elmira                                     2:15.64
                                                12.  Gavin Harrington(9 )   Elmira Notre Dame                          2:23.00
                                                13.  Conner Lin(9 )         Corning                                    2:24.90
                                                14.  Eric Varvayanis(11)    DRYDEN                                      NF

                              FINAL    (FAT)     1.  Patrick Hazlitt(10)    Watkins Glen                               1:59.28
                                                 2.  John Sepelak(12)       Horseheads                                 2:00.35
                                                 3.  Jacob Yatsko(12)       DRYDEN                                     2:02.85
                                                 4.  Ben Cardamone(11)      Elmira                                     2:02.88
                                                 5.  Logan Winningham(12)   Corning                                    2:03.72
                                                 6.  Jacob Carocci(10)      Watkins Glen                               2:05.65
                                                 7.  Sam Mertus(11)         Corning                                    2:11.78
                                                 8.  Kade Austin(11)        Elmira                                     2:12.33
                                                 9.  Justin Bauco(9 )       Elmira Notre Dame                          2:15.20
                                                10.  Patrick Milliken(9 )   Elmira                                     2:15.37
                                                11.  Alex Hill(9 )          Elmira                                     2:15.64
                                                12.  Bobbie Brotherton(7 )  DRYDEN                                     2:20.31
                                                13.  Gavin Harrington(9 )   Elmira Notre Dame                          2:23.00
                                                14.  Conner Lin(9 )         Corning                                    2:24.90
                                                15.  Jacob Smith(9 )        Corning                                    2:26.15
                                                16.  Christopher Eames(9 )  Horseheads                                 2:29.06
                                                17.  Matthew Bauman(10)     Horseheads                                 2:29.90
                                                18.  Dawson Hilfiger(11)    Elmira Notre Dame                          2:30.28
                                                19.  Sean Holland(9 )       Watkins Glen                               2:31.70
                                                20.  Connor Ayers(9 )       Campbell Savona                            2:32.23
                                                21.  Drew Blencowe(9 )      Campbell Savona                            2:33.34
                                                22.  Tyler Kuenzli(10)      Campbell Savona                            2:35.95
                                                23.  Quinn Page(09)         Lansing                                    2:38.66
                                                24.  Octavio Tellez(11)     Lansing                                    2:39.82
                                                25.  Daniel Paradiso(9 )    Watkins Glen                                NF
                                                26.  Liam Hulsebosch(09)    Lansing                                     NF
                                                27.  Eric Varvayanis(11)    DRYDEN                                      NF


 5. 110M HURDLES         SEMI-FINAL  1 (FAT)     1.  Corey Cooper(9 )       DRYDEN                                       16.32
                                                 2.  Billy Tucker(11)       Corning                                      17.07
                                                 3.  Max Malloy(10)         Horseheads                                   22.43
                                                 4.  Darius Desnoes(09)     Lansing                                      22.51
                                                 5.  Anthony Prestigiacomo(1Corning                                     NF

                         SEMI-FINAL  2 (FAT)     1.  Michael Stearns(11)    Elmira                                       17.04
                                                 2.  Conrad Keenan(12)      Corning                                      19.05
                                                 3.  Eric Kelsey(9 )        Elmira                                       19.73
                                                 4.  Nick Muldoon(11)       DRYDEN                                       21.22
                                                 5.  Maverick Salvagin(9 )  Campbell Savona                              21.57

                              FINAL    (FAT)     1.  Nick Muldoon(11)       DRYDEN                                       16.21
                                                 2.  Billy Tucker(11)       Corning                                      16.48
                                                 3.  Michael Stearns(11)    Elmira                                       17.24
                                                 4.  Conrad Keenan(12)      Corning                                      18.90
                                                 5.  Eric Kelsey(9 )        Elmira                                       19.82
                                                 6.  Maverick Salvagin(9 )  Campbell Savona                              20.87
                                                 7.  Corey Cooper(9 )       DRYDEN                                       21.04
                                                 8.  Max Malloy(10)         Horseheads                                  NF


 6. 400 METER DASH       FINAL HEAT  1 (FAT)     1.  Brandon Ellis(9 )      Horseheads                                   58.38
                                                 2.  Dante VanNoy(9 )       Horseheads                                   59.95
                                                 3.  Blake Stermer(9 )      Elmira Notre Dame                          1:03.51
                                                 4.  Sean Holland(9 )       Watkins Glen                               1:07.82
                                                 5.  Cameron Connelly(10)   Watkins Glen                               1:08.45
                                                 6.  Jaylen Townsend(9 )    Elmira                                     1:09.83
                                                 7.  Jordan Laursen(11)     Campbell Savona                             NF
                                                 8.  Bob Jones(12)          Campbell Savona                             NF

                         FINAL HEAT  2 (FAT)     1.  Cole Ford(12)          Newark Valley                                54.58
                                                 2.  Nathanial Fleishman(11)Lansing                                      56.77
                                                 3.  Aidan DeBolt(10)       Watkins Glen                                 59.22
                                                 4.  James Blair(09)        Lansing                                    1:01.09
                                                 5.  Josh Zajac(09)         Lansing                                    1:01.78
                                                 6.  Ryan Bennett(09)       Lansing                                    1:01.81
                                                 7.  Jack Larson(9 )        Corning                                     NF
                                                 8.  Taisean Horton(9 )     Elmira                                      NF

                         FINAL HEAT  3 (FAT)     1.  Sean Strayer(12)       Horseheads                                   51.75
                                                 2.  Darius Fulmer(10)      Elmira                                       53.49
                                                 3.  Bruce Jefferson(11)    Horseheads                                   53.71
                                                 4.  Carrington Vaughn(10)  Corning                                      54.16
                                                 5.  Ricky Houghtelling(12) Elmira                                       54.32
                                                 6.  Zach Quist(12)         Corning                                      54.56
                                                 7.  Paco Rillaroza(10)     Elmira Notre Dame                            55.67
                                                 8.  Kris Kelchner(11)      DRYDEN                                       56.09

                              FINAL    (FAT)     1.  Sean Strayer(12)       Horseheads                                   51.75
                                                 2.  Darius Fulmer(10)      Elmira                                       53.49
                                                 3.  Bruce Jefferson(11)    Horseheads                                   53.71
                                                 4.  Carrington Vaughn(10)  Corning                                      54.16
                                                 5.  Ricky Houghtelling(12) Elmira                                       54.32
                                                 6.  Zach Quist(12)         Corning                                      54.56
                                                 7.  Cole Ford(12)          Newark Valley                                54.58
                                                 8.  Paco Rillaroza(10)     Elmira Notre Dame                            55.67
                                                 9.  Kris Kelchner(11)      DRYDEN                                       56.09
                                                10.  Nathanial Fleishman(11)Lansing                                      56.77
                                                11.  Brandon Ellis(9 )      Horseheads                                   58.38
                                                12.  Aidan DeBolt(10)       Watkins Glen                                 59.22
                                                13.  Dante VanNoy(9 )       Horseheads                                   59.95
                                                14.  James Blair(09)        Lansing                                    1:01.09
                                                15.  Josh Zajac(09)         Lansing                                    1:01.78
                                                16.  Ryan Bennett(09)       Lansing                                    1:01.81
                                                17.  Blake Stermer(9 )      Elmira Notre Dame                          1:03.51
                                                18.  Sean Holland(9 )       Watkins Glen                               1:07.82
                                                19.  Cameron Connelly(10)   Watkins Glen                               1:08.45
                                                20.  Jaylen Townsend(9 )    Elmira                                     1:09.83
                                                21.  Jordan Laursen(11)     Campbell Savona                             NF
                                                22.  Bob Jones(12)          Campbell Savona                             NF
                                                23.  Jack Larson(9 )        Corning                                     NF
                                                24.  Taisean Horton(9 )     Elmira                                      NF


 7. 200 METER DASH       SEMI-FINAL  1 (FAT)     1.  John Nitterour(12)     Horseheads                                   23.73
                                                 2.  Alex Spicer(9 )        Corning                                      24.05
                                                 3.  Dylan Eaton(12)        Campbell Savona                              25.11
                                                 4.  Brandon Ellis(9 )      Horseheads                                   26.37
                                                 5.  Devin Gwinner(12)      Campbell Savona                              27.40
                                                 6.  Jason Whiting(09)      Lansing                                      30.23

                         SEMI-FINAL  2 (FAT)     1.  Jerry McPeak(12)       Elmira                                       22.94
                                                 2.  Noah Bosket(10)        Horseheads                                   23.94
                                                 3.  Ryan Pruitt(10)        Watkins Glen                                 25.75
                                                 4.  Trevor Felenchek(10)   Horseheads                                   26.13
                                                 5.  Darius Desnoes(09)     Lansing                                      29.22
                                                 6.  Darryl Fleming(08)     Lansing                                     NF

                         SEMI-FINAL  3 (FAT)     1.  Alex Tostanoski(12)    Corning                                      23.97
                                                 2.  Corey Seymour(9 )      DRYDEN                                       24.07
                                                 3.  Jan Ziembicki(9 )      Elmira                                       25.62
                                                 4.  Aidan DeBolt(10)       Watkins Glen                                 25.96
                                                 5.  Cyrano Buda(10)        Campbell Savona                              27.78
                                                 6.  Christian Lopez(12)    Thomas A. Edison                             28.83
                                                 7.  Julian Thornton(9 )    Watkins Glen                                 33.18

                         SEMI-FINAL  4 (FAT)     1.  Doug Porter(12)        Corning                                      24.02
                                                 2.  Chris Roe(12)          Corning                                      24.09
                                                 3.  Ryan Bennett(09)       Lansing                                      26.97
                                                 4.  Sam Godfrey(10)        Elmira Notre Dame                            27.58
                                                 5.  Paco Rillaroza(10)     Elmira Notre Dame                           NF
                                                 6.  Gavin Reese(9 )        Elmira                                      NF

                              FINAL    (FAT)     1.  Jerry McPeak(12)       Elmira                                       22.58
                                                                                                                         Meet Record
                                                 2.  John Nitterour(12)     Horseheads                                   23.19
                                                 3.  Alex Tostanoski(12)    Corning                                      23.34
                                                 4.  Chris Roe(12)          Corning                                      24.24
                                                 5.  Noah Bosket(10)        Horseheads                                   24.48
                                                 6.  Corey Seymour(9 )      DRYDEN                                       24.74
                                                 7.  Doug Porter(12)        Corning                                      25.18
                                                 8.  Alex Spicer(9 )        Corning                                      30.78


 8. 1600 METER RUN       FINAL HEAT  1 (FAT)     1.  Frank Vassallo(9 )     Elmira Notre Dame                          5:02.10
                                                 2.  Matt Connolly(9 )      Elmira Notre Dame                          5:04.76
                                                 3.  Nico Tripeny(9 )       Elmira Notre Dame                          5:08.85
                                                 4.  Sean Holland(9 )       Watkins Glen                               5:11.82
                                                 5.  Matthew Bauman(10)     Horseheads                                 5:15.55
                                                 6.  Josh Zajac(09)         Lansing                                    5:23.47
                                                 7.  David McMaster(9 )     Horseheads                                 5:24.30
                                                 8.  Joe Rachetta(11)       DRYDEN                                     5:38.35
                                                 9.  Connor Ayers(9 )       Campbell Savona                            5:50.45
                                                10.  Drew Blencowe(9 )      Campbell Savona                            5:50.78
                                                11.  Tyler Kuenzli(10)      Campbell Savona                            5:52.54
                                                12.  Jared Sandritter(9 )   Watkins Glen                               6:14.95
                                                13.  Brad Zuke(10)          Thomas A. Edison                           6:29.37
                                                14.  Jeff Roblyer(12)       Thomas A. Edison                            NF
                                                15.  Anders Gartenberg(09)  Lansing                                     NF
                                                16.  Cameron Connelly(10)   Watkins Glen                                NF

                         FINAL HEAT  2 (FAT)     1.  Jared Moore(12)        Corning                                    4:27.88
                                                 2.  Terrell Coleman(11)    Elmira                                     4:28.94
                                                 3.  Ben Eisenhut(12)       Lansing                                    4:37.75
                                                 4.  Micah Page(12)         Horseheads                                 4:38.80
                                                 5.  Brendan Collins(12)    Elmira                                     4:41.90
                                                 6.  Jake Drew(12)          Corning                                    4:44.35
                                                 7.  Bryce Derick(8 )       Corning                                    4:45.88
                                                 8.  Jordan Holmes(12)      Elmira                                     4:46.30
                                                 9.  Kelvin Green(11)       DRYDEN                                     4:52.25
                                                10.  Matt Karee(10)         Elmira Notre Dame                          4:52.64
                                                11.  Gabriel Planty(7 )     Watkins Glen                               4:56.30
                                                12.  Will Armstrong(11)     Horseheads                                 5:01.46
                                                13.  Ian Howard(9 )         Corning                                    5:06.34
                                                14.  Kevin Strong(12)       Elmira                                     5:08.19

                              FINAL    (FAT)     1.  Jared Moore(12)        Corning                                    4:27.88
                                                 2.  Terrell Coleman(11)    Elmira                                     4:28.94
                                                 3.  Ben Eisenhut(12)       Lansing                                    4:37.75
                                                 4.  Micah Page(12)         Horseheads                                 4:38.80
                                                 5.  Brendan Collins(12)    Elmira                                     4:41.90
                                                 6.  Jake Drew(12)          Corning                                    4:44.35
                                                 7.  Bryce Derick(8 )       Corning                                    4:45.88
                                                 8.  Jordan Holmes(12)      Elmira                                     4:46.30
                                                 9.  Kelvin Green(11)       DRYDEN                                     4:52.25
                                                10.  Matt Karee(10)         Elmira Notre Dame                          4:52.64
                                                11.  Gabriel Planty(7 )     Watkins Glen                               4:56.30
                                                12.  Will Armstrong(11)     Horseheads                                 5:01.46
                                                13.  Frank Vassallo(9 )     Elmira Notre Dame                          5:02.10
                                                14.  Matt Connolly(9 )      Elmira Notre Dame                          5:04.76
                                                15.  Ian Howard(9 )         Corning                                    5:06.34
                                                16.  Kevin Strong(12)       Elmira                                     5:08.19
                                                17.  Nico Tripeny(9 )       Elmira Notre Dame                          5:08.85
                                                18.  Sean Holland(9 )       Watkins Glen                               5:11.82
                                                19.  Matthew Bauman(10)     Horseheads                                 5:15.55
                                                20.  Josh Zajac(09)         Lansing                                    5:23.47
                                                21.  David McMaster(9 )     Horseheads                                 5:24.30
                                                22.  Joe Rachetta(11)       DRYDEN                                     5:38.35
                                                23.  Connor Ayers(9 )       Campbell Savona                            5:50.45
                                                24.  Drew Blencowe(9 )      Campbell Savona                            5:50.78
                                                25.  Tyler Kuenzli(10)      Campbell Savona                            5:52.54
                                                26.  Jared Sandritter(9 )   Watkins Glen                               6:14.95
                                                27.  Brad Zuke(10)          Thomas A. Edison                           6:29.37
                                                28.  Jeff Roblyer(12)       Thomas A. Edison                            NF
                                                29.  Anders Gartenberg(09)  Lansing                                     NF
                                                30.  Cameron Connelly(10)   Watkins Glen                                NF


 9. 400M HURDLES         FINAL HEAT  1 (FAT)     1.  Andrew Marcellin(10)   Corning                                    1:08.45
                                                 2.  Shawn Rutledge(10)     Watkins Glen                               1:12.67
                                                 3.  Eric Kelsey(9 )        Elmira                                     1:18.15
                                                 4.  Maverick Salvagin(9 )  Campbell Savona                            1:24.66
                                                 5.  Jason Kilts(12)        Lansing                                     NF

                         FINAL HEAT  2 (FAT)     1.  Michael Stearns(11)    Elmira                                       58.88
                                                 2.  John Sepelak(12)       Horseheads                                   59.26
                                                 3.  Nick Muldoon(11)       DRYDEN                                     1:03.46
                                                 4.  Billy Tucker(11)       Corning                                    1:03.98
                                                 5.  Brendan Stone(11)      Corning                                    1:06.82
                                                 6.  Andrew Gallipeau(12)   Campbell Savona                             NF

                              FINAL    (FAT)     1.  Michael Stearns(11)    Elmira                                       58.88
                                                 2.  John Sepelak(12)       Horseheads                                   59.26
                                                 3.  Nick Muldoon(11)       DRYDEN                                     1:03.46
                                                 4.  Billy Tucker(11)       Corning                                    1:03.98
                                                 5.  Brendan Stone(11)      Corning                                    1:06.82
                                                 6.  Andrew Marcellin(10)   Corning                                    1:08.45
                                                 7.  Shawn Rutledge(10)     Watkins Glen                               1:12.67
                                                 8.  Eric Kelsey(9 )        Elmira                                     1:18.15
                                                 9.  Maverick Salvagin(9 )  Campbell Savona                            1:24.66
                                                10.  Jason Kilts(12)        Lansing                                     NF
                                                11.  Andrew Gallipeau(12)   Campbell Savona                             NF


10. 3200 METER RELAY          FINAL    (FAT)     1.  Elmira (A)                                                        8:49.92
                                                   (Jack Ladouce(12),Patrick Milliken(9 ),Alex Hill(9 ),Kade Austin(11))
                                                 2.  DRYDEN (A)                                                        9:14.77
                                                   (Jacob Yatsko(12),Kelvin Green(11),Bobbie Brotherton(7 ),Eric Varvayanis(11))
                                                 3.  Horseheads (A)                                                    9:33.95
                                                   (Sean Strayer(12),Will Armstrong(11),Bruce Jefferson(11),Sebastian Bauco(12))
                                                 4.  Corning (A)                                                       9:41.45
                                                   (Gavin Derick(11),Matthew Rebis(9 ),Peter Dohn(12),Britton Cook(9 ))
                                                 5.  Elmira Notre Dame (A)                                             9:43.07
                                                 6.  Campbell Savona (A)                                              10:52.70
                                                   (Connor Ayers(9 ),Tyler Kuenzli(10),Jordan Laursen(11),Drew Blencowe(9 ))
                                                 7.  Watkins Glen (A)                                                   NF
                                                   (Shawn Rutledge(10),Sean Holland(9 ),Daniel Paradiso(9 ),Gabriel Planty(7 ))


11. 400 METER RELAY           FINAL    (FAT)     1.  Elmira (A)                                                          45.02
                                                   (Airhik Ashley(9 ),Jerry McPeak(12),Lahtrelle Washington(11) ,Cabin Seymour(11))
                                                 2.  Corning (A)                                                         45.08
                                                   (Chris Roe(12),Doug Porter(12),Alex Spicer(9 ),Alex Tostanoski(12))
                                                 3.  Horseheads (A)                                                      45.94
                                                   (Noah Bosket(10),John Nitterour(12),Sean Strayer(12),Micah Page(12))
                                                 4.  DRYDEN (A)                                                          47.84
                                                   (Corey Seymour(9 ),Kris Kelchner(11),Christian English(11),Nick Muldoon(11))
                                                 5.  Campbell Savona (A)                                                 51.97
                                                   (Dylan Eaton(12),Derek Gauss(10),Andrew Gallipeau(12),Devin Gwinner(12))
                                                 6.  Watkins Glen (A)                                                   NF
                                                   (Tristan Yuhasz(9 ),Jacob Slater(11),Kevin Kernan(12),Ryan Pruitt(10))


12. 1600 METER RELAY          FINAL    (FAT)     1.  Corning (A)                                                       3:39.69
                                                   (Carrington Vaughn(10),Billy Tucker(11),Zach Quist(12),Logan Winningham(12))
                                                 2.  Horseheads (A)                                                    3:54.75
                                                   (Jacob Malloy(12),Derek Stein(12),Will Armstrong(11),Sebastian Bauco(12))
                                                 3.  Lansing (A)                                                       3:59.50
                                                   (James Blair(09),Josh Zajac(09),Nathanial Fleishman(11),Ryan Bennett(09))
                                                 4.  Elmira Notre Dame (A)                                             4:01.31
                                                   (Justin Bauco(9 ),Gavin Harrington(9 ),Matt Karee(10),Frank Vassallo(9 ))
                                                 5.  Campbell Savona (A)                                               4:14.39
                                                   (Dylan Eaton(12),Andrew Gallipeau(12),Devin Gwinner(12),Tyler Kuenzli(10))
                                                 6.  Watkins Glen (A)                                                   NF
                                                   (Gabriel Planty(7 ),Aidan DeBolt(10),Jacob Carocci(10),Patrick Hazlitt(10))


13. HIGH JUMP                 FINAL              1.  Micah Page(12)         Horseheads                                5'06.00"
                                                 2.  Derek Stein(12)        Horseheads                                5'06.00"
                                                 3.  Christian English(11)  DRYDEN                                    5'04.00"
                                                 4.  Michael Lapar(09)      Lansing                                   5'04.00"
                                                 5.  Jacob Carocci(10)      Watkins Glen                              5'04.00"
                                                 6.  Jordan Laursen(11)     Campbell Savona                           5'02.00"
                                                 7.  Anthony Prestigiacomo(1Corning                                   5'02.00"
                                                 8.  Jesse Johnson(9 )      Horseheads                                5'00.00"
                                                 9.  Cameron Richards(09)   Lansing                                   5'00.00"
                                                10.  Taisean Horton(9 )     Elmira                                    4'09.00"
                                                11.  Airhik Ashley(9 )      Elmira                                    4'09.00"
                                                12.  Maverick Salvagin(9 )  Campbell Savona                           4'06.00"


14. LONG JUMP                 FINAL              1.  Jerry McPeak(12)       Elmira                                   22'04.75"
                                                 2.  Alex Tostanoski(12)    Corning                                  20'06.00"
                                                 3.  Cabin Seymour(11)      Elmira                                   19'04.75"
                                                 4.  Alex Spicer(9 )        Corning                                  18'02.00"
                                                 5.  Spencer Kohli(12)      Corning                                  18'01.25"
                                                 6.  Corey Seymour(9 )      DRYDEN                                   18'00.25"
                                                 7.  Dante VanNoy(9 )       Horseheads                               17'10.50"
                                                 8.  Ryan Pruitt(10)        Watkins Glen                             17'03.75"
                                                 9.  Carrington Vaughn(10)  Corning                                  17'03.00"
                                                10.  James Blair(09)        Lansing                                  15'11.50"
                                                11.  Derek Gauss(10)        Campbell Savona                          14'11.75"
                                                12.  Darius Desnoes(09)     Lansing                                  14'10.50"
                                                13.  Ryan Bennett(09)       Lansing                                  14'01.50"
                                                14.  Jack Bates(12)         Thomas A. Edison                         14'01.00"
                                                15.  Colin McClure(09)      Lansing                                  13'11.00"
                                                16.  Cyrano Buda(10)        Campbell Savona                          12'11.75"


15. DISCUS                    FINAL              1.  Logan Fisher(12)       DRYDEN                                  114'08.00"
                                                 2.  Colie Smith(10)        Campbell Savona                         106'05.00"
                                                 3.  Dan Fedor(9 )          Elmira                                  105'08.00"
                                                 4.  Braydon Jackson(10)    Lansing                                 104'03.00"
                                                 5.  Jon Fleming(12)        Elmira                                  102'05.00"
                                                 6.  Jacob Malloy(12)       Horseheads                              102'02.00"
                                                 7.  Anson Meza(09)         Corning                                  99'08.00"
                                                 8.  Manpreet Singh(10)     Elmira                                   99'02.00"
                                                 9.  Christopher Eames(9 )  Horseheads                               91'04.00"
                                                10.  Storm Mayer(11)        Corning                                  88'02.00"
                                                11.  Mitch Kunkle(11)       Thomas A. Edison                         87'11.00"
                                                12.  Bob Jones(12)          Campbell Savona                          86'04.00"
                                                13.  Alex Perkins(9 )       DRYDEN                                   85'09.00"
                                                14.  Alex Powers(09)        Lansing                                  85'02.00"
                                                15.  Ali Abel-Ferretti(11)  DRYDEN                                   84'04.00"
                                                16.  Jordan Green(11)       Horseheads                               80'07.00"
                                                17.  Alex Lehman(11)        Campbell Savona                          79'05.00"
                                                18.  Joe Barkley(12)        Elmira Notre Dame                        79'02.00"
                                                19.  Nathan Fayerweather(10)Horseheads                               73'03.00"
                                                20.  Ian Ustanik(12)        Corning                                  71'11.00"
                                                21.  Kyle Nickerson(09)     Lansing                                  71'09.00"
                                                22.  Lucas Friedrichsen(09) Corning                                  67'01.00"
                                                23.  TJ Singh(11)           Elmira                                   65'11.00"
                                                24.  Cole Vandepoel(09)     Lansing                                  65'02.00"
                                                25.  Aidan DeBolt(10)       Watkins Glen                             63'03.00"
                                                26.  Jared Gallipeau(11)    Campbell Savona                          59'06.00"


16. SHOT PUT                  FINAL              1.  Jon Fleming(12)        Elmira                                   45'00.00"
                                                 2.  Dan Fedor(9 )          Elmira                                   39'09.00"
                                                 3.  Ali Abel-Ferretti(11)  DRYDEN                                   38'04.00"
                                                 4.  Logan Fisher(12)       DRYDEN                                   37'08.00"
                                                 5.  Storm Mayer(11)        Corning                                  37'06.00"
                                                 6.  Anson Meza(09)         Corning                                  37'02.00"
                                                 7.  Mitch Kunkle(11)       Thomas A. Edison                         36'10.00"
                                                 8.  Joe Barkley(12)        Elmira Notre Dame                        36'03.00"
                                                 9.  Jacob Malloy(12)       Horseheads                               35'00.00"
                                                10.T Braydon Jackson(10)    Lansing                                  33'09.00"
                                                  .T Christopher Eames(9 )  Horseheads                               33'09.00"
                                                12.  Alex Powers(09)        Lansing                                  33'05.00"
                                                13.  Bob Jones(12)          Campbell Savona                          33'03.00"
                                                14.T Nathan Fayerweather(10)Horseheads                               32'07.00"
                                                  .T Jackson Macgee(9 )     Elmira                                   32'07.00"
                                                16.  Jordan Green(11)       Horseheads                               30'09.00"
                                                17.  Manpreet Singh(10)     Elmira                                   30'01.00"
                                                18.  Alex Perkins(9 )       DRYDEN                                   29'08.00"
                                                19.T Colie Smith(10)        Campbell Savona                          29'03.00"
                                                  .T Ian Ustanik(12)        Corning                                  29'03.00"
                                                21.  Lucas Friedrichsen(09) Corning                                  27'00.00"
                                                22.  Kyle Nickerson(09)     Lansing                                  26'08.00"
                                                23.  Cole Vandepoel(09)     Lansing                                  24'07.00"
                                                24.  Jared Gallipeau(11)    Campbell Savona                          23'07.00"
                                                25.  Alex Lehman(11)        Campbell Savona                          23'02.00"
                                                26.  Calvin Ayers(11)       Campbell Savona                          17'00.00"


17. POLE VAULT                FINAL              1.  Jack Bates(12)         Thomas A. Edison                         11'06.00"
                                                 2.  Carter Calkins(12)     Corning                                  11'06.00"
                                                 3.  Xavier Gell(09)        Lansing                                   9'06.00"
                                                 4.  Brendan Stone(11)      Corning                                   9'06.00"
                                                 5.  Andrew Ellison(11)     Elmira                                    9'00.00"
                                                 6.  Eric Kelsey(9 )        Elmira                                    8'06.00"


18. TRIPLE JUMP               FINAL              1.  Conrad Keenan(12)      Corning                                  39'01.00"
                                                 2.  Max Malloy(10)         Horseheads                               36'07.00"
                                                 3.  Spencer Kohli(12)      Corning                                  35'07.50"
                                                 4.  Derek Stein(12)        Horseheads                               34'02.00"
                                                 5.  Taisean Horton(9 )     Elmira                                   33'06.00"
                                                 6.  Hunter Perez(10)       Horseheads                               32'06.00"
                                                 7.  Cameron Richards(09)   Lansing                                  31'08.00"
                                                 8.  Cole Barber(9 )        Corning                                  30'07.25"
                                                 9.  Ben Sullivan(9 )       Horseheads                               28'06.50"
                                                10.  Cameron Connelly(10)   Watkins Glen                             26'08.00"
                                                11.  Jared Sandritter(9 )   Watkins Glen                             25'08.50"