Section V Cross Country Championships
                            Victor High School
                             November 7, 2015

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                             Boys Class C - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Austin Miller       11 Hornell            17:39.3  5:41  C    1  I 
    2    2 Eddie Ely           12 Palmyra-Macedon    17:43.2  5:43  C    2  I 
    3    3 Nate Mayton         12 Marcus Whitman     17:53.8  5:46  C    3  I 
    4    4 Maxin McKenzie      9  LeRoy              17:56.2  5:47  C    4  I 
    5    5 Gabe Stash          10 Marcus Whitman     17:59.8  5:48  C    5  I 
    6    6 Aaron Stewart       11 Bath-Haverling     18:02.4  5:49  C    6  T 
    7    7 Ben Parrow          12 Waterloo           18:08.1  5:51  C    7    
    8    8 Tyler Smith         11 Bath-Haverling     18:16.5  5:53  C    8  T 
    9    9 Jordan Cash-Rawleig 11 Bath-Haverling     18:21.2  5:55  C    9  T 
   10   10 Dominic Guarglia    12 Hornell            18:23.0  5:56  C   10    
   11   11 Corey Sprague       11 Bath-Haverling     18:23.3  5:56  C   11  T 
   12   12 Ben Eckler          10 Palmyra-Macedon    18:23.4  5:56  C   12    
   13   13 Tyler Schwarz       11 Marcus Whitman     18:26.6  5:57  C   13    
   14   14 Kevin Ebert         9  Wayland-Cohocton   18:33.1  5:59  C   14    
   15   15 Trevor Kline        12 Wayland-Cohocton   18:33.2  5:59  C   15    
   16   16 Benjamin Wilkinson  10 Wayland-Cohocton   18:38.0  6:00  C   16    
   17   17 Daniel Frisbee      10 Waterloo           18:38.0  6:00  C   17    
   18   18 Brenden Ebertz      12 Greece Odyssey     18:38.1  6:00  C   18    
   19   19 Michael Booth       11 Wayland-Cohocton   18:48.0  6:04  C   19    
   20   20 Tyler Foster        12 Dansville          18:50.4  6:04  C   20    
   21   21 Nicholas Stenberg   12 Waterloo           18:55.6  6:06  C   21    
   22   22 Stephen Borisuk     12 Marcus Whitman     18:59.0  6:07  C   22    
   23   23 Gregory Schwab      10 Wayland-Cohocton   19:03.3  6:08  C   23    
   24   24 Connor Wilkins      12 Livonia            19:03.5  6:09  C   24    
   25   25 Torrin Lisi         12 Bath-Haverling     19:06.6  6:10  C   25  T 
   26   26 Lucas Eggleston     10 Bath-Haverling     19:08.2  6:10  C   26  T 
   27   27 Cameron D'Angio     12 Waterloo           19:11.4  6:11  C   27    
   28   28 Elijah Perot        12 Marcus Whitman     19:14.3  6:12  C   28    
   29   29 Derek Rodenberg     11 Greece Odyssey     19:15.1  6:12  C   29    
   30   30 Jeremiah Carnicelli 10 Mynderse Academy   19:20.4  6:14  C   30    
   31   31 Hunter Orbaker      12 Marcus Whitman     19:20.9  6:14  C   31    
   32   32 Jack Manuse         10 Greece Odyssey     19:24.4  6:15  C   32    
   33   33 Hunter Brignall     9  Mynderse Academy   19:26.3  6:16  C   33    
   34   34 Zack Burdick        11 Hornell            19:27.6  6:16  C   34    
   35   35 Jackson West        11 Wayland-Cohocton   19:28.3  6:17  C   35    
   36   36 Brandon Northup     11 Waterloo           19:32.9  6:18  C   36    
   37   37 Ben Clements        10 Midlakes           19:35.0  6:19  C   37    
   38   38 Peyton Silliman     10 Penn Yan           19:44.2  6:22  C   38    
   39   39 Hunter Stone        11 Dansville          19:45.5  6:22  C   39    
   40   40 Derrick Hildreth    11 Holley Central     19:49.3  6:23  C   40    
   41   41 Ben Kemnitzer       11 Hornell            19:51.0  6:24  C   41    
   42   42 Jacob Bailey        10 Hornell            19:51.0  6:24  C   42    
   43   43 Alex Lyons          9  Marcus Whitman     19:53.7  6:25  C   43    
   44   44 Blake Spina         10 Waterloo           19:57.0  6:26  C   44    
   45   45 Max McDermott       9  Mynderse Academy   19:58.0  6:26  C   45    
   46   46 Johnathan Stenzel   12 Wayland-Cohocton   19:58.9  6:26  C   46    
   47   47 Mike Hagelberger    11 Attica             20:02.6  6:28  C   47    
   48   48 Cameron Stefani     10 LeRoy              20:04.0  6:28  C   48    
   49   49 Dean Damon          12 Livonia            20:04.7  6:28  C   49    
   50      Jair Vanduyne       11 Sodus Central      20:05.6  6:29  C   50    
   51   50 Alex Shick          10 Hornell            20:05.9  6:29  C   51    
   52   51 Colden Herzog       11 Livonia            20:06.4  6:29  C   52    
   53   52 Duvante Cora        10 Waterloo           20:10.1  6:30  C   53    
   54   53 Ben Decker          12 Midlakes           20:11.3  6:30  C   54    
   55   54 Shane Gilman        12 Dansville          20:11.9  6:31  C   55    
   56   55 Maxwell Gottshall   11 Bath-Haverling     20:12.0  6:31  C   56  T 
   57   56 Jake Wadsworth      10 Dansville          20:15.6  6:32  C   57    
   58   57 Collin Farrell      12 Midlakes           20:15.8  6:32  C   58    
   59   58 John Veldhuizen     9  Livonia            20:16.1  6:32  C   59    
   60   59 Nick Kinsey         12 Penn Yan           20:16.7  6:32  C   60    
   61   60 Nathan Carman       12 Mynderse Academy   20:20.3  6:33  C   61    
   62   61 Brandon Manley      10 North Rose-Wolcott 20:20.9  6:33  C   62    
   63   62 Jordan House        12 Midlakes           20:31.5  6:37  C   63    
   64   63 Shawn Kirsch        11 Attica             20:34.0  6:38  C   64    
   65   64 Ben Demoras         10 Penn Yan           20:34.4  6:38  C   65    
   66   65 Nick Shaffer        12 Mynderse Academy   20:34.5  6:38  C   66    
   67   66 Brandyn Sigouin     10 Greece Odyssey     20:34.6  6:38  C   67    
   68   67 Zach Wadams         12 Dansville          20:37.6  6:39  C   68    
   69   68 Clifton Williams    10 LeRoy              20:41.6  6:40  C   69    
   70   69 Andrew Ehrmentraut  10 LeRoy              20:44.7  6:41  C   70    
   71   70 Chris Dillon        11 Palmyra-Macedon    20:45.8  6:41  C   71    
   72   71 Daniel Tomlinson    10 Penn Yan           20:46.6  6:42  C   72    
   73   72 Ryan Smith          9  Palmyra-Macedon    20:50.2  6:43  C   73    
   74   73 Sean Gublo          12 Greece Odyssey     20:52.0  6:43  C   74    
   75   74 Franz Leinders      11 Livonia            20:52.4  6:44  C   75    
   76   75 Jared Scherer       12 Holley Central     20:55.8  6:45  C   76    
   77   76 Kaden Vangalio      10 LeRoy              21:02.8  6:47  C   77    
   78   77 Shawn Owen          12 Penn Yan           21:04.1  6:47  C   78    
   79   78 Nick Meyers         9  Mynderse Academy   21:05.0  6:48  C   79    
   80   79 Christain Moore     12 Midlakes           21:07.3  6:48  C   80    
   81   80 Kevin Roelle        10 Dansville          21:08.3  6:49  C   81    
   82   81 Tanner Poplawski    10 Dansville          21:11.0  6:50  C   82    
   83   82 Zach Nangifesto     12 Greece Odyssey     21:13.0  6:50  C   83    
   84   83 Braydon Hobart      11 LeRoy              21:13.2  6:50  C   84    
   85   84 Will - Ronald Raes  12 Midlakes           21:19.3  6:52  C   85    
   86   85 Spencer Remington   11 Attica             21:20.6  6:53  C   86    
   87   86 Noah Follett        11 North Rose-Wolcott 21:20.9  6:53  C   87    
   88   87 Cole Gublo          12 Greece Odyssey     21:37.7  6:58  C   88    
   89   88 Jason Roelle        12 North Rose-Wolcott 21:54.7  7:04  C   89    
   90   89 Nick Vinci          11 Livonia            22:09.6  7:08  C   90    
   91   90 Hammond Raes        11 Midlakes           22:09.7  7:08  C   91    
   92   91 Richard Tamblin     12 Holley Central     22:15.3  7:10  C   92    
   93   92 Danial Sphar        11 Attica             22:28.4  7:14  C   93    
   94   93 Malakai Taylor      9  Mynderse Academy   22:35.0  7:17  C   94    
   95   94 Kyle O'Connor       12 Hornell            23:14.3  7:29  C   95    
   96   95 Jordan Stephens     10 LeRoy              23:19.2  7:31  C   96    
   97   96 Dylan Schmidt       10 Palmyra-Macedon    23:27.0  7:33  C   97    
   98   97 Damien Soyring      11 Penn Yan           23:40.6  7:38  C   98    
   99   98 Jacob Peters        9  Holley Central     24:00.9  7:44  C   99    
  100   99 Daniel Jiang        9  Penn Yan           24:06.8  7:46  C  100    
  101  100 Adam Hopseker       11 Palmyra-Macedon    24:14.3  7:49  C  101    
  102      Jacob Torres        12 Sodus Central      24:59.4  8:03  C  102    
  103  101 Michael Snell       7  Holley Central     25:32.1  8:14  C  103    
  104  102 Samuel Bornheimer   12 North Rose-Wolcott 25:38.4  8:16  C  104    
  105  103 Greg Morrill        9  Holley Central     25:57.0  8:22  C  105    
  106  104 Aaron Sells         11 North Rose-Wolcott 26:11.4  8:26  C  106    
  107  105 Parker Remington    7  Attica             27:08.3  8:45  C  107    
  108  106 Dwight Czworka      10 Attica             28:34.5  9:12  C  108    
  109  107 Tracy Rudgers       11 Attica             28:47.2  9:16  C  109