Section V Cross Country Championships
                            Victor High School
                             November 7, 2015

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                            Boys Class DD - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Dawson Bathgate     12 East Rochester     16:30.0  5:19  DD   1  
    2    2 Eric Wright         12 Warsaw             17:45.6  5:43  DD   2  
    3    3 Evan McIlwain       10 Addison            17:48.8  5:44  DD   3  
    4    4 Cole O'Donnell      10 Oakfield/Elba      17:52.1  5:46  DD   4  
    5    5 Josh Larmon         11 Oakfield/Elba      17:52.9  5:46  DD   5  
    6    6 Joseph Thompson     11 Addison            18:04.4  5:50  DD   6  
    7    7 Breandan Mantz      11 Red Creek          18:09.1  5:51  DD   7  
    8    8 Ethan Dorow         12 East Rochester     18:10.9  5:52  DD   8  
    9    9 Aaron Vivlamore     9  Red Creek          18:11.0  5:52  DD   9  
   10   10 Sam Atwater         10 Clyde-Savannah     18:11.8  5:52  DD  10  
   11      Christian Valento   11 Pavilion/York      18:12.1  5:52  DD  11  
   12   11 Nate Disalvo        12 Oakfield/Elba      18:12.1  5:52  DD  12  
   13   12 Ethan Dietschler    10 Lyons              18:20.0  5:55  DD  13  
   14   13 Stephen Thompson    11 Addison            18:23.6  5:56  DD  14  
   15   14 Ryan English        10 Addison            18:25.2  5:56  DD  15  
   16   15 Tyler Jones         10 Williamson Central 18:34.8  5:59  DD  16  
   17   16 Hunter Yates        11 Clyde-Savannah     18:48.3  6:04  DD  17  
   18   17 Gavin Bathgate      9  East Rochester     18:55.1  6:06  DD  18  
   19   18 Dustin Rider        11 Geneseo            18:56.1  6:06  DD  19  
   20   19 Kyle Hainsworth     11 Geneseo            19:00.1  6:07  DD  20  
   21   20 Anderson Bradshaw   11 Alexander Central  19:03.1  6:08  DD  21  
   22   21 Jonah Burton        12 Addison            19:05.1  6:09  DD  22  
   23   22 Justin Hannan       10 Byron-Bergen       19:06.7  6:10  DD  23  
   24   23 Odin Patanzo        12 Lyons              19:07.7  6:10  DD  24  
   25   24 Trevor Zauner       11 Alexander Central  19:14.7  6:12  DD  25  
   26   25 Zachary Demay       11 East Rochester     19:15.4  6:12  DD  26  
   27   26 Henry Pflaumer      11 Oakfield/Elba      19:18.3  6:13  DD  27  
   28   27 Nathan Hough        10 Addison            19:20.5  6:14  DD  28  
   29   28 Will Beckhorn       10 Addison            19:20.6  6:14  DD  29  
   30   29 Joseph Yaeger       11 Alexander Central  19:22.1  6:15  DD  30  
   31   30 Ashton Maracle      8  East Rochester     19:24.6  6:15  DD  31  
   32   31 Cedric St. Louis    9  World of Inquiry   19:31.4  6:18  DD  32  
   33   32 Nate Palmer         11 Williamson Central 19:31.7  6:18  DD  33  
   34   33 Mark Anauo          9  Oakfield/Elba      19:37.8  6:20  DD  34  
   35   34 Jd Grell            11 Williamson Central 19:41.4  6:21  DD  35  
   36   35 Jonathan Tyx        11 Alexander Central  19:45.9  6:22  DD  36  
   37   36 Ryan Hawkins        9  Bloomfield         19:46.3  6:22  DD  37  
   38   37 Mike Bowen          11 Oakfield/Elba      19:46.6  6:22  DD  38  
   39   38 Ryan Dunlap         12 Oakfield/Elba      19:48.6  6:23  DD  39  
   40   39 Xavier Anderson     12 World of Inquiry   19:49.3  6:23  DD  40  
   41   40 Matthew Huffman     11 Avon Central       19:51.6  6:24  DD  41  
   42   41 Lawson Henderson    9  Red Creek          19:54.7  6:25  DD  42  
   43   42 Connor Ricotta      10 Avon Central       19:54.9  6:25  DD  43  
   44   43 Bradley Smith       9  Avon Central       19:56.9  6:26  DD  44  
   45   44 Devin Campbell      9  Bloomfield         19:59.6  6:27  DD  45  
   46   45 Zach Hannan         8  Byron-Bergen       20:09.6  6:30  DD  46  
   47   46 Nathan McGuire      12 Warsaw             20:27.3  6:36  DD  47  
   48   47 Dakota White        12 Byron-Bergen       20:28.0  6:36  DD  48  
   49   48 Zachary Smith       12 Alexander Central  20:29.7  6:36  DD  49  
   50   49 Noshua Crymer       11 Red Creek          20:30.9  6:37  DD  50  
   51   50 Trevor Robbins      11 Caledonia-Mumford  20:31.8  6:37  DD  51  
   52   51 Chandler Bow        10 Byron-Bergen       20:39.0  6:39  DD  52  
   53   52 Kyle Sharp          12 Clyde-Savannah     20:40.0  6:40  DD  53  
   54   53 Nate Niles          11 Williamson Central 20:42.3  6:40  DD  54  
   55   54 Jesse Smith         12 Lyons              20:42.4  6:40  DD  55  
   56   55 Bryan Horne         12 Avon Central       20:48.8  6:42  DD  56  
   57   56 Brandon Jones       12 Caledonia-Mumford  20:53.7  6:44  DD  57  
   58   57 Devon Goodman       10 Clyde-Savannah     20:59.4  6:46  DD  58  
   59   58 Curtis Kreutter     12 Alexander Central  21:03.2  6:47  DD  59  
   60   59 Jerome Spinks       10 Byron-Bergen       21:08.2  6:49  DD  60  
   61   60 Paul Cripps         11 Geneseo            21:08.8  6:49  DD  61  
   62   61 Joe Zimmer          11 Geneseo            21:14.4  6:51  DD  62  
   63   62 Sean Goodhue        11 Caledonia-Mumford  21:16.5  6:51  DD  63  
   64   63 Tyler Duvall        11 Red Creek          21:18.8  6:52  DD  64  
   65   64 Shawn Myers         10 Pembroke           21:19.4  6:52  DD  65  
   66   65 Bryon Carroll       10 Caledonia-Mumford  21:25.3  6:54  DD  66  
   67   66 Halston McIntyre    10 Red Creek          21:30.4  6:56  DD  67  
   68   67 Aaron Buckland      12 Byron-Bergen       21:30.9  6:56  DD  68  
   69   68 Derek Austin        11 Bloomfield         21:31.1  6:56  DD  69  
   70   69 Benjamin Slenker    10 Alexander Central  21:34.3  6:57  DD  70  
   71   70 Jack D'Angelo       9  Warsaw             21:35.3  6:57  DD  71  
   72   71 Alex Roach          9  Bloomfield         21:37.9  6:58  DD  72  
   73   72 Christopher Miller  12 Warsaw             21:45.9  7:01  DD  73  
   74   73 Alec Mann           10 Clyde-Savannah     21:48.2  7:02  DD  74  
   75   74 Andrew Hamblet      11 Clyde-Savannah     21:48.5  7:02  DD  75  
   76   75 Travis Anstee       12 Lyons              21:50.0  7:02  DD  76  
   77   76 Kolbi Brew          8  Byron-Bergen       21:51.5  7:03  DD  77  
   78   77 Alex Fullmer        11 Bloomfield         21:52.2  7:03  DD  78  
   79   78 Tim Ellis           11 Geneseo            22:06.8  7:08  DD  79  
   80   79 Cody Jacobson       10 Lyons              22:07.6  7:08  DD  80  
   81   80 Jared Rodriguez     11 World of Inquiry   22:09.4  7:08  DD  81  
   82   81 Adam Schreiber      9  Williamson Central 22:15.0  7:10  DD  82  
   83   82 Cody Smith          10 East Rochester     22:18.1  7:11  DD  83  
   84   83 Kyle Sinclair       10 Avon Central       22:25.5  7:14  DD  84  
   85   84 Ty Smith            9  Williamson Central 22:35.1  7:17  DD  85  
   86   85 Camden Arlauckas    10 Avon Central       22:35.8  7:17  DD  86  
   87   86 Daniel Sonnenfeld   9  Pembroke           22:44.4  7:20  DD  87  
   88   87 Brian Noger         10 Williamson Central 22:45.5  7:20  DD  88  
   89   88 Joe Stout           11 Red Creek          22:46.8  7:20  DD  89  
   90   89 Noah Van Stralen    12 Bloomfield         22:50.2  7:22  DD  90  
   91   90 Michael Armstrong   9  Lyons              22:54.6  7:23  DD  91  
   92   91 Hunter Ford         12 Bloomfield         23:06.7  7:27  DD  92  
   93   92 Jon Doud            11 Pembroke           23:06.9  7:27  DD  93  
   94   93 Zach Goodman        8  Clyde-Savannah     23:13.3  7:29  DD  94  
   95   94 Juan Laporte Jr.    11 World of Inquiry   23:18.6  7:31  DD  95  
   96      Matt Sica           10 Pavilion/York      23:28.8  7:34  DD  96  
   97   95 Phillip Davis       9  World of Inquiry   23:30.7  7:35  DD  97  
   98   96 Nico Baletto        12 Avon Central       23:31.1  7:35  DD  98  
   99   97 Eduardo Casalmir    9  Lyons              23:34.4  7:36  DD  99  
  100   98 Seth Milliman       11 Caledonia-Mumford  23:45.2  7:39  DD 100  
  101   99 Wesley Dorow        9  East Rochester     24:10.9  7:47  DD 101  
  102  100 Edward Hammer       10 Pembroke           24:35.9  7:56  DD 102  
  103  101 Joey Comstock       11 Caledonia-Mumford  25:30.9  8:13  DD 103  
  104  102 Justin Castronovo   11 Caledonia-Mumford  25:41.4  8:17  DD 104  
  105  103 Tyler Wood          10 Pembroke           25:45.9  8:18  DD 105  
  106  104 Kyle Navara         12 Warsaw             26:30.2  8:32  DD 106  
  107  105 Zach Brewer         12 Warsaw             27:28.7  8:51  DD 107