Section V Cross Country Championships
                            Victor High School
                             November 7, 2015

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                            Girls Class B - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Clancy Rheude       9  Canandaigua        19:14.8  6:12  B    1  I 
    2    2 Katie Cobos         9  Canandaigua        19:24.4  6:15  B    2  I 
    3    3 Sydney McDaniel     12 Honeoye Falls-Lima 19:27.2  6:16  B    3  T 
    4    4 Payton Reed         10 Honeoye Falls-Lima 19:27.2  6:16  B    4  T 
    5    5 Madeleine Shellard  10 Irondequoit        19:33.0  6:18  B    5  I 
    6    6 Rebekah Preisser    9  Pittsford Sutherla 19:48.1  6:23  B    6  I 
    7    7 Megha Singh         12 Pittsford Mendon   19:55.9  6:25  B    7  I 
    8    8 Maddy Hobika        10 Pittsford Sutherla 20:00.7  6:27  B    8    
    9    9 Charlotte Kurzweil  12 Mercy              20:02.1  6:27  B    9    
   10   10 Gabby Wangler       11 Honeoye Falls-Lima 20:05.9  6:29  B   10  T 
   11   11 Meredith Morse      11 Pittsford Sutherla 20:20.1  6:33  B   11    
   12   12 Chloe Carlson       12 Honeoye Falls-Lima 20:20.5  6:33  B   12  T 
   13   13 Julia Tomanovich    9  Pittsford Mendon   20:21.6  6:34  B   13    
   14   14 Elyse Barkstrom     11 Pittsford Mendon   20:27.5  6:36  B   14    
   15   15 Moriah Martone      12 Spencerport        20:28.6  6:36  B   15    
   16   16 Ellie Anstrom       9  Pittsford Mendon   20:33.9  6:38  B   16    
   17   17 Shannon Oberst      11 Brighton           20:34.2  6:38  B   17    
   18   18 Audra Burrall       9  Geneva             20:36.2  6:38  B   18    
   19   19 Veronica Wojnowski  11 Eastridge          20:36.9  6:39  B   19    
   20   20 Sarah Bond          11 Honeoye Falls-Lima 20:40.9  6:40  B   20  T 
   21   21 Jamie Amoroso       12 Pittsford Mendon   20:45.7  6:41  B   21    
   22   22 Katie Giugno        10 Mercy              20:50.4  6:43  B   22    
   23   23 Sarah Rappleye      11 Spencerport        20:53.6  6:44  B   23    
   24   24 Adriana Behrendt    8  Wayne Central      20:55.4  6:45  B   24    
   25   25 Megan McMullen      9  Aquinas Institute  20:59.1  6:46  B   25    
   26   26 Maddie Dovi         10 Mercy              21:03.7  6:47  B   26    
   27   27 Alyssa Libonati     9  Spencerport        21:06.7  6:48  B   27    
   28   28 Anna Schriefer      9  Pittsford Mendon   21:07.0  6:48  B   28    
   29   29 Emma O'Neill        9  Canandaigua        21:09.2  6:49  B   29    
   30   30 Eilis Regan         11 Pittsford Sutherla 21:16.4  6:51  B   30    
   31      Rebecca Rapoza      7  School Of The Arts 21:18.1  6:52  B   31    
   32   31 Mickey Knapp        9  Aquinas Institute  21:20.1  6:53  B   32    
   33   32 Katherine Novak     11 Pittsford Mendon   21:25.1  6:54  B   33    
   34   33 Vivian Rapp         9  Brighton           21:29.5  6:56  B   34    
   35   34 Maria Villanti      11 Honeoye Falls-Lima 21:30.8  6:56  B   35  T 
   36   35 Katie Sargeant      12 Mercy              21:32.0  6:56  B   36    
   37   36 Julia Spagnola      9  Mercy              21:35.6  6:57  B   37    
   38   37 Anna Dinella        12 Spencerport        21:41.2  6:59  B   38    
   39   38 Cheyenne Vorndran   9  Greece Arcadia     21:43.2  7:00  B   39    
   40   39 Riley Poisson       10 Canandaigua        21:47.0  7:01  B   40    
   41   40 Sara Ciurca         9  Mercy              21:50.7  7:02  B   41    
   42   41 Mallorey Fitzgerald 12 Geneva             21:51.7  7:03  B   42    
   43   42 Bailey Reed         12 Honeoye Falls-Lima 21:55.0  7:04  B   43  T 
   44   43 Katie Gorenc        11 Pittsford Sutherla 21:57.7  7:05  B   44    
   45   44 Jocelyn McKnight    10 Irondequoit        22:01.8  7:06  B   45    
   46   45 Giannina Popelka    11 Canandaigua        22:06.9  7:08  B   46    
   47   46 Tiara Filbert       12 Batavia            22:13.0  7:10  B   47    
   48   47 Elena Davis         10 Irondequoit        22:15.2  7:10  B   48    
   49   48 Ryann Shultz        9  Geneva             22:16.1  7:11  B   49    
   50   49 Emma Weber          11 Mercy              22:19.5  7:12  B   50    
   51   50 Tara Steensma       10 Wayne Central      22:24.8  7:13  B   51    
   52   51 Kendra Allen        9  Canandaigua        22:27.7  7:14  B   52    
   53   52 Kate Costanza       12 Brighton           22:28.2  7:14  B   53    
   54   53 Elaine Willaims     10 Greece Arcadia     22:28.3  7:14  B   54    
   55   54 Annmarie Gruttadaur 10 Brockport          22:35.2  7:17  B   55    
   56   55 Isabella Caputo     9  Greece Arcadia     22:36.0  7:17  B   56    
   57   56 Madison Murray      10 Batavia            22:36.6  7:17  B   57    
   58   57 Joanna O'Sullivan   11 Aquinas Institute  22:38.7  7:18  B   58    
   59   58 Lily Sellers        10 Geneva             22:53.1  7:22  B   59    
   60   59 Colleen Burke       11 Pittsford Sutherla 22:54.0  7:23  B   60    
   61   60 Shreya Mishra       11 Pittsford Sutherla 22:54.2  7:23  B   61    
   62   61 Hannah Perry        12 Brighton           22:57.3  7:24  B   62    
   63   62 Sadie Kenyon-Dean   12 Geneva             23:03.3  7:26  B   63    
   64   63 Alicia Reuscher     12 Geneva             23:03.4  7:26  B   64    
   65   64 Emily Vandereems    12 Canandaigua        23:05.5  7:26  B   65    
   66   65 Mackenzie McMahon   10 Brighton           23:06.7  7:27  B   66    
   67   66 Cassidy Macdonald   9  Brockport          23:07.6  7:27  B   67    
   68   67 Megan Kelley        12 Geneva             23:11.7  7:28  B   68    
   69   68 Hannah Finkney      9  Batavia            23:11.8  7:28  B   69    
   70   69 Joan Mattle         10 Wayne Central      23:14.0  7:29  B   70    
   71   70 Alexandra Wilder    12 Irondequoit        23:17.3  7:30  B   71    
   72   71 Audry Mattle        12 Wayne Central      23:19.2  7:31  B   72    
   73   72 Amy Schumacher      12 Irondequoit        23:23.1  7:32  B   73    
   74   73 Spring Defranco     10 Wayne Central      23:23.4  7:32  B   74    
   75   74 Suzanna Wojnowski   9  Eastridge          23:24.3  7:32  B   75    
   76   75 Rachel Armstrong    10 Brighton           23:26.6  7:33  B   76    
   77   76 Hannah Weaver       12 Spencerport        23:28.2  7:34  B   77    
   78   77 Emily Arendt        12 Spencerport        23:36.6  7:36  B   78    
   79      Mathilda Guizzardi  12 School Of The Arts 23:57.4  7:43  B   79    
   80   78 Madeleine Hart      12 Brockport          23:58.0  7:43  B   80    
   81   79 Destiny Sandlin     10 Irondequoit        23:59.2  7:44  B   81    
   82   80 Aryana Anderson     12 Eastridge          23:59.3  7:44  B   82    
   83   81 Sara Johnstone      9  Wayne Central      24:02.5  7:45  B   83    
   84   82 Melina Leone        10 Wayne Central      24:04.4  7:45  B   84    
   85   83 Taylor Stark        9  Greece Athena      24:04.4  7:45  B   85    
   86   84 Danielle Falkenstei 12 Brockport          24:06.0  7:46  B   86    
   87   85 Amelia Ennis        11 Newark             24:11.6  7:48  B   87    
   88   86 Natalie Maar        9  Brockport          24:19.6  7:50  B   88    
   89   87 Morgan Brothers     11 Greece Arcadia     24:20.3  7:51  B   89    
   90   88 Remziye Erdogen     12 Spencerport        24:20.4  7:51  B   90    
   91   89 Lea Brown           12 Batavia            24:28.5  7:53  B   91    
   92   90 Emily Koss          12 Irondequoit        24:30.4  7:54  B   92    
   93   91 Elizabeth Decker    11 Eastridge          24:31.4  7:54  B   93    
   94   92 Anisah Williams     10 Eastridge          24:42.6  7:58  B   94    
   95   93 Ellegra Nier        11 Greece Athena      24:42.9  7:58  B   95    
   96   94 Emma Hammes         10 Brighton           24:52.1  8:01  B   96    
   97   95 Chima Dimgba        11 Greece Athena      24:59.3  8:03  B   97    
   98   96 Karlee Auld         10 Greece Arcadia     25:12.4  8:07  B   98    
   99   97 Kelechi Dimgba      9  Greece Athena      25:18.0  8:09  B   99    
  100   98 Amanda Cahill       9  Greece Athena      25:18.4  8:09  B  100    
  101   99 Indigo Collier      11 Aquinas Institute  25:25.9  8:12  B  101    
  102  100 Lauren Smith        9  Newark             25:38.9  8:16  B  102    
  103  101 Cali Nichols        9  Batavia            25:47.4  8:19  B  103    
  104  102 Nicole Amatore      12 Brockport          25:59.8  8:23  B  104    
  105  103 Alana Puma          12 Batavia            26:01.7  8:23  B  105    
  106  104 Morgan Diggins      9  Newark             26:11.7  8:26  B  106    
  107  105 Molly Larocca       12 Brockport          26:15.5  8:28  B  107    
  108  106 Lindsay Fink        10 Greece Athena      26:17.4  8:28  B  108    
  109  107 Kate Folger         9  Batavia            26:19.5  8:29  B  109    
  110  108 Jacquelyn Smith     10 Greece Arcadia     26:49.5  8:39  B  110    
  111  109 Madison Boccaci     11 Greece Arcadia     27:15.8  8:47  B  111    
  112      Katherine Scardino  11 School Of The Arts 28:50.1  9:17  B  112    
  113  110 Sarah Giamberdino   11 Aquinas Institute  29:51.8  9:37  B  113    
  114  111 Lauren Worthy       12 Aquinas Institute  29:52.8  9:38  B  114    
  115  112 Amanda Columbo      9  Newark             30:14.4  9:44  B  115    
  116  113 Alyssa Tavino       12 Aquinas Institute  30:32.8  9:50  B  116    
  117  114 Raylyn Schommer     11 Newark             32:01.6 10:19  B  117    
  118      Alyssa Steger       11 School Of The Arts 36:37.0 11:48  B  118