Section V Cross Country Championships
                            Victor High School
                             November 7, 2015

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                            Girls Class C - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Hayleigh Palotti    10 Livonia            18:56.8  6:06  C    1  T 
    2    2 Meghan Curtin       12 Wayland-Cohocton   20:15.1  6:32  C    2  I 
    3    3 Clarissa Hensler    11 Livonia            20:29.9  6:36  C    3  T 
    4    4 Grace Kibler        10 Attica             20:56.6  6:45  C    4  I 
    5      Maci Nicholson      9  Penn Yan           21:13.2  6:50  C    5  I 
    6    5 Riley Corey         9  Waterloo           21:17.2  6:52  C    6  I 
    7    6 Lindsey Allen       10 Holley Central     21:40.9  6:59  C    7  I 
    8    7 Jordan Hurlbut      12 Palmyra-Macedon    21:47.8  7:01  C    8    
    9    8 Samantha Miller     12 Dansville          21:50.8  7:02  C    9    
   10    9 Sennett Turner      8  Waterloo           21:51.5  7:03  C   10    
   11      McKenna Cone        9  LeRoy              22:05.0  7:07  C   11    
   12   10 Maddie Folts        8  Attica             22:23.1  7:13  C   12    
   13      Harley Mattison     11 Bath-Haverling     22:26.5  7:14  C   13    
   14   11 Molly Stewart       12 Livonia            22:27.6  7:14  C   14  T 
   15   12 Olivia Baxter       12 Mynderse Academy   22:32.2  7:16  C   15    
   16   13 Annabele Paresan    10 Attica             22:32.5  7:16  C   16    
   17   14 Haley Shangraw      9  Waterloo           22:32.7  7:16  C   17    
   18   15 Leah Anderson       12 Greece Odyssey     22:40.2  7:18  C   18    
   19   16 Isabel Thelen       12 Livonia            22:40.3  7:18  C   19  T 
   20   17 Erica Barbay        12 Mynderse Academy   22:41.9  7:19  C   20    
   21   18 Rachel Hoh          10 Livonia            22:45.4  7:20  C   21  T 
   22   19 Maddie Pope         12 Livonia            22:45.8  7:20  C   22  T 
   23   20 Tiffany Adames      11 Greece Odyssey     22:46.0  7:20  C   23    
   24   21 Audrey Weber        11 Livonia            22:48.0  7:21  C   24  T 
   25   22 Karina Soto         11 Waterloo           22:50.2  7:22  C   25    
   26   23 Jordan Rector       12 Mynderse Academy   22:51.5  7:22  C   26    
   27      Alexis Rudesil      12 Hornell            22:56.0  7:23  C   27    
   28   24 Amelia Linsner      12 Midlakes           23:02.5  7:25  C   28    
   29      Jessie King         11 LeRoy              23:12.9  7:29  C   29    
   30   25 Nicole Watts        9  Midlakes           23:23.7  7:32  C   30    
   31      Breanna Rudesil     12 Hornell            23:26.8  7:33  C   31    
   32      Mia Callahan        11 Sodus Central      23:35.4  7:36  C   32    
   33   26 Maggie Horvath      11 Attica             23:42.0  7:38  C   33    
   34   27 Alicia Guarasci     10 Wayland-Cohocton   23:45.9  7:39  C   34    
   35   28 Jaimee Frederick    11 Midlakes           23:48.9  7:40  C   35    
   36   29 Cheyenne Boone      11 North Rose-Wolcott 23:49.3  7:41  C   36    
   37   30 Sarah Shaffer       11 Mynderse Academy   23:51.7  7:41  C   37    
   38   31 Michelle Blum       12 Dansville          23:55.4  7:42  C   38    
   39   32 Elizabeth Abrams    10 Palmyra-Macedon    23:56.7  7:43  C   39    
   40   33 Emily Hersh         10 Wayland-Cohocton   23:58.9  7:44  C   40    
   41   34 Milla Turner        10 Waterloo           23:59.4  7:44  C   41    
   42   35 Anna Schmeider      11 Attica             23:59.4  7:44  C   42    
   43   36 Makenna Sciandra    11 Palmyra-Macedon    24:00.2  7:44  C   43    
   44   37 Haley Smith         12 Midlakes           24:02.0  7:45  C   44    
   45   38 Kate Witkowski      10 Attica             24:05.8  7:46  C   45    
   46   39 Maya Prosser        8  Mynderse Academy   24:08.1  7:47  C   46    
   47      Katie Voak          11 Penn Yan           24:08.1  7:47  C   47    
   48   40 Allie Harford       9  Marcus Whitman     24:09.4  7:47  C   48    
   49   41 Abrams Alyssa       12 Palmyra-Macedon    24:13.7  7:48  C   49    
   50   42 Rebekah Thorp       10 Palmyra-Macedon    24:14.4  7:49  C   50    
   51   43 Kayla Curtin        11 Wayland-Cohocton   24:15.2  7:49  C   51    
   52   44 Payton Clingerman   10 Waterloo           24:22.7  7:51  C   52    
   53   45 Elizabeth Hofer     9  Palmyra-Macedon    24:23.0  7:51  C   53    
   54   46 Erin Maker          11 Wayland-Cohocton   24:25.6  7:52  C   54    
   55   47 Abigail Heckman     11 Greece Odyssey     24:35.6  7:55  C   55    
   56   48 Kira Sage           10 Greece Odyssey     24:40.1  7:57  C   56    
   57   49 Hailey Corbett      10 Waterloo           24:49.8  8:00  C   57    
   58   50 Desirie Carson      11 North Rose-Wolcott 24:53.8  8:01  C   58    
   59   51 Stephanie Knudsen   10 Dansville          24:58.3  8:03  C   59    
   60   52 Victoria Owen       10 Midlakes           25:06.8  8:05  C   60    
   61   53 Emily Schwartz      10 Wayland-Cohocton   25:07.7  8:06  C   61    
   62   54 Jackie Nickels      11 Wayland-Cohocton   25:10.3  8:07  C   62    
   63   55 Amanda Cline        10 Marcus Whitman     25:10.9  8:07  C   63    
   64   56 Lauren Tyler        11 Mynderse Academy   25:14.0  8:08  C   64    
   65   57 Abby Rescorl        10 Mynderse Academy   25:19.1  8:09  C   65    
   66   58 Sabrina Campbell    12 Greece Odyssey     25:21.4  8:10  C   66    
   67   59 Sara Oliver         12 Dansville          25:21.9  8:10  C   67    
   68   60 Drew Reuther        10 Greece Odyssey     25:31.6  8:13  C   68    
   69      Lydia Anderson      11 Penn Yan           25:38.7  8:16  C   69    
   70   61 Allyson Bacon       12 Dansville          25:42.2  8:17  C   70    
   71   62 Jessica Skellie     12 Midlakes           25:48.7  8:19  C   71    
   72   63 Brianna Moon        11 North Rose-Wolcott 25:55.1  8:21  C   72    
   73   64 Gabby Rettburg      10 Dansville          26:00.8  8:23  C   73    
   74   65 Kenzie Desain       11 Palmyra-Macedon    26:07.0  8:25  C   74    
   75   66 Bayli Fugle         11 Attica             26:07.4  8:25  C   75    
   76      Monet Harris        11 Bath-Haverling     26:12.0  8:26  C   76    
   77   67 Alexa Johnson       12 Greece Odyssey     26:20.1  8:29  C   77    
   78   68 Rhiannon Bonowitz   10 Midlakes           26:41.4  8:36  C   78    
   79   69 Lilibeth Chavez     10 North Rose-Wolcott 26:47.9  8:38  C   79    
   80   70 Tiffany Hall        12 North Rose-Wolcott 26:58.1  8:41  C   80    
   81   71 Mikalah Thomas      12 Dansville          27:04.3  8:43  C   81    
   82   72 Madison Marsh       9  Holley Central     27:17.5  8:48  C   82    
   83      Hope Vanduyne       9  Sodus Central      27:50.5  8:58  C   83    
   84      Meghan Gerringer    10 LeRoy              28:03.1  9:02  C   84    
   85   73 Hannah Biedlingmaie 11 Holley Central     28:09.5  9:04  C   85    
   86   74 Emily Borisuk       11 Marcus Whitman     28:26.1  9:10  C   86    
   87   75 Taylor Lavalley     10 North Rose-Wolcott 29:00.4  9:21  C   87    
   88   76 Emma MacDowell      9  Marcus Whitman     29:20.6  9:27  C   88    
   89   77 Amy Borisuk         9  Marcus Whitman     29:49.5  9:36  C   89    
   90   78 Alice McAllister    11 Holley Central     30:12.1  9:44  C   90    
   91   79 Madison Day         10 Holley Central     30:47.1  9:55  C   91    
   92   80 Hannah Day          10 Holley Central     31:02.7 10:00  C   92    
   93      Alexis Diver        12 Sodus Central      32:45.3 10:33  C   93    
   94   81 Jassmine Rotach     12 North Rose-Wolcott 33:55.5 10:56  C   94