Yen Timing Service - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                       Victor XC Invitational - 9/26/2015                        
                                    Victor HS                                    
                              Last Completed Event                               
 
Event 7  Boys 1.5 Mile Run CC Mod
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Aidan Royston                Marcus Whitman            9:00                  
  2 Caleb Courtemanche           Avon Central              9:01    1             
  3 Austin Carrick               Notre Dame-Batavia        9:18                  
  4 Aiden Eighmey                Geneva                    9:26                  
  5 Ian Fanton                   Cuba-Rushford             9:27                  
  6 Andrew Deming                Red Creek                 9:28    2             
  7 Mason Bill                   Arkport                   9:29    3             
  8 Caleb Dick                   Campbell-Savona           9:36    4             
  9 Ronnie Dailey                Addison                   9:38    5             
 10 Curtis Grimes                Midlakes                  9:38    6             
 11 Frankie Martinez             Bloomfield                9:46    7             
 12 Ryan Wisniewski              Allegany-Limestone        9:46                  
 13 Owen Federicy                Dansville                 9:51    8             
 14 Joey Burdick                 Oakfield-Alabama          9:54    9             
 15 Kristopher Thompson          Addison                   9:56   10             
 16 Noah Greene                  Addison                   9:57   11             
 17 Stone Watkins                Pavilion/York             9:59                  
 18 Kevin Flint                  Caledonia-Mumford        10:00                  
 19 Aiden Riccotta               Avon Central             10:00   12             
 20 Max Willix                   Bloomfield               10:01   13             
 21 Henry Loudon                 Geneva                   10:03                  
 22 nick teta                    Aquinas Institute        10:14                  
 23 Sean Farrell                 Bloomfield               10:16   14             
 24 Jacob Sullivan               Campbell-Savona          10:22   15             
 25 Gram Hartz                   Caledonia-Mumford        10:28                  
 26 Lukas Jassak                 Arkport                  10:29   16             
 27 Aiden Cornelius              Oakfield-Alabama         10:33   17             
 28 Jordan Alles                 Cuba-Rushford            10:34                  
 29 Kevin Wehle                  Wheatland-Chili          10:36   18             
 30 Andrew Hedges                Arkport                  10:38   19             
 31 Sean Doran                   Wayne Central            10:39   20             
 32 Shawn Tobolski               Oakfield-Alabama         10:41   21             
 33 Braeden Wade                 Avon Central             10:42   22             
 34 Zach Forrester               Dansville                10:44   23             
 35 Orlando Petterson            Avon Central             10:45   24             
 36 Jaden Courtemanche           Avon Central             10:47   25             
 37 Caine Taft                   Campbell-Savona          10:48   26             
 38 Alex Feldman                 Campbell-Savona          10:50   27             
 39 Jordan Klein                 North Rose-Wolcott       10:52                  
 40 Joel VanSkiver               Campbell-Savona          10:53   28             
 41 Cameron Deisering            Midlakes                 10:55   29             
 42 Andrew Ricupito              Notre Dame-Batavia       10:56                  
 43 Travis Wiedrich              Oakfield-Alabama         10:56   30             
 44 Andrew Loftus                LeRoy                    10:56                  
 45 James Frisbie                Livonia                  10:59   31             
 46 Arrik Gerber                 Dansville                10:59   32             
 47 Holden Volpe                 Avon Central             10:59   33             
 48 Josh VanDerlike              Midlakes                 11:00   34             
 49 Chase Pangrazio              Oakfield-Alabama         11:03   35             
 50 Josiah Brown                 Red Creek                11:06   36             
 51 Matthew Burritt              Wayland-Cohocton         11:18                  
 52 Jordan Anderson              North Rose-Wolcott       11:21                  
 53 Collin Graham                Pavilion/York            11:23                  
 54 Andrew Rook                  Wayne Central            11:24   37             
 55 Sawyer Barron                Dansville                11:27   38             
 56 Luke Szulis                  Newark Hs-Ny             11:31                  
 57 Owen Connell                 Bloomfield               11:32   39             
 58 Jordan Merica                Oakfield-Alabama         11:34   40             
 59 Austin Miller                Livonia                  11:36   41             
 60 Kyle Sage                    Oakfield-Alabama         11:37   42             
 61 William Smith                Red Creek                11:43   43             
 62 Ryan Sage                    Oakfield-Alabama         11:46                  
 63 Daniel Emerson               Cuba-Rushford            11:48                  
 64 Carson Miller                Marcus Whitman           11:51                  
 65 Ben Besok                    Allegany-Limestone       11:52                  
 66 Ryan Jones                   Oakfield-Alabama         11:53                  
 67 Zach Foster                  Dansville                11:57   44             
 68 Andrew Betts                 Dansville                12:00   45             
 69 Devon Zinter                 Byron-Bergen-Elba        12:01                  
 70 Ryan Parsons                 Pavilion/York            12:03                  
 71 Trevor Wahl                  Wayne Central            12:04   46             
 72 Owen Saxby                   Bloomfield               12:04   47             
 73 Ethan DeMartinis             Livonia                  12:05   48             
 74 Tyler Brabant                Caledonia-Mumford        12:07                  
 75 Andrew Kiedrowski            Wayne Central            12:12   49             
 76 Logan Garling                Arkport                  12:13   50             
 77 Cory Collinge                Wheatland-Chili          12:15   51             
 78 Kain Bennett                 Midlakes                 12:16   52             
 79 Michael Snell                Holley Central           12:17                  
 80 Collin Fitzgerald            Geneva                   12:18                  
 81 Chris Mourey                 North Rose-Wolcott       12:18                  
 82 Noah Holland                 Dansville                12:20   53             
 83 Liam Crawley                 Geneva                   12:21                  
 84 Connor Wehle                 Wheatland-Chili          12:21   54             
 85 Cole Carney                  Wayland-Cohocton         12:22                  
 86 Joey Frederick               Cuba-Rushford            12:29                  
 87 Leland Essigmann             Jasper-Troupsburg        12:34                  
 88 Elijah Langan                Bloomfield               12:38   55             
 89 Nick Ensell                  Allegany-Limestone       12:40                  
 90 Cory Fox                     North Rose-Wolcott       12:41                  
 91 Matt Henning                 LeRoy                    12:43                  
 92 Chase Perkins                Dansville                12:54                  
 93 Jonah Clare                  Byron-Bergen-Elba        12:54                  
 94 Aiden Johnson                Oakfield-Alabama         12:56                  
 95 Matt Raes                    Midlakes                 12:58   56             
 96 Trevor Kohn                  Allegany-Limestone       12:59                  
 97 Noah Gray                    Oakfield-Alabama         12:59                  
 98 Zachary Babcock              Notre Dame-Batavia       13:04                  
 99 Nathan Lonthair              Holley Central           13:07                  
100 Erik Killgrove               Red Creek                13:12   57             
101 Matthew Weber                Bloomfield               13:14   58             
102 Ryan Sutryk                  Addison                  13:19   59             
103 Luke Otto                    Wheatland-Chili          13:21   60             
104 Aaron Leone                  LeRoy                    13:24                  
105 Bryan Armpriest              Campbell-Savona          13:39   61             
106 Dominick Bell                Red Creek                14:03   62             
107 Matthew Culver               Penn Yan                 14:22                  
108 Andrew Lynde                 Addison                  14:23   63             
109 Justin Merry                 Arkport                  14:27   64             
110 Dawson Coffey                Oakfield-Alabama         14:48                  
111 Sebastian Stahlman           Penn Yan                 14:53                  
112 Jonathon Vales               Livonia                  15:08   65             
113 Bennett Blaid                Midlakes                 15:17   66             
114 Ethan Cornelius              Oakfield-Alabama         15:29                  
115 Mason Bishop                 Penn Yan                 16:03                  
116 Ethan Davidson               Campbell-Savona          16:04   67             
117 Trevor Brockway              Oakfield-Alabama         16:05                  
118 Brenden Risley               Campbell-Savona          16:21                  
119 Kyle Fitzpatrick             Campbell-Savona          16:33                  
120 Mitchell Williams            Jasper-Troupsburg        17:01                  
121 Aydan Driggs                 Oakfield-Alabama         17:32                  
122 Ian Ward                     Livonia                  18:07   68             
123 Adam Welker                  Wayne Central            18:16   69             
124 Jacob Henshaw                Arkport                  18:43   70             
125 Dylan Johnson                Oakfield-Alabama         18:55                  
126 Joshua Beldue                Wheatland-Chili          22:33   71             
127 Deacon Smith                 Byron-Bergen-Elba        25:47                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Avon Central                 84    1   12   22   24   25   33               
      Total Time:    51:15.00                                                    
         Average:    10:15.00                                                    
   2 Campbell-Savona             100    4   15   26   27   28   61   67          
      Total Time:    52:29.00                                                    
         Average:    10:29.80                                                    
   3 Oakfield-Alabama            112    9   17   21   30   35   40   42          
      Total Time:    53:07.00                                                    
         Average:    10:37.40                                                    
   4 Bloomfield                  120    7   13   14   39   47   55   58          
      Total Time:    53:39.00                                                    
         Average:    10:43.80                                                    
   5 Dansville                   145    8   23   32   38   44   45   53          
      Total Time:    54:58.00                                                    
         Average:    10:59.60                                                    
   6 Addison                     148    5   10   11   59   63                    
      Total Time:    57:13.00                                                    
         Average:    11:26.60                                                    
   7 Arkport                     152    3   16   19   50   64   70               
      Total Time:    57:16.00                                                    
         Average:    11:27.20                                                    
   8 Midlakes                    177    6   29   34   52   56   66               
      Total Time:    56:47.00                                                    
         Average:    11:21.40                                                    
   9 Red Creek                   200    2   36   43   57   62                    
      Total Time:    59:32.00                                                    
         Average:    11:54.40                                                    
  10 Wayne Central               221   20   37   46   49   69                    
      Total Time:  1:04:35.00                                                    
         Average:    12:55.00                                                    
  11 Livonia                     253   31   41   48   65   68                    
      Total Time:  1:07:55.00                                                    
         Average:    13:35.00                                                    
  12 Wheatland-Chili             254   18   51   54   60   71                    
      Total Time:  1:11:06.00                                                    
         Average:    14:13.20