Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/30/2015 03:59 PM
                          Houghton Invit - 12/30/2015                          
                               Houghton College                                
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Lanae-Tava Thomas         10 Rush-Henriet              6.90   6 
  2 Tori Thompson             12 Rush-Henriet              7.28   6 
  3 Travasia Singletary       10 Aquinas Inst              7.52   6 
  4 Samantha Spinella         11 Depew                     7.67   6 
  5 Brianna Randolph          11 Gates-Chili               7.68   6 
  6 Abby Frank                11 Penfield                  7.69   5 
  7 Stefani Teglash            9 Penfield                  7.70   6 
  8 Morgan Femiano            11 Greece Arcad              7.75   5 
  9 Satin Holmes              12 Wilson/E. Co              7.77   6 
 10 Jayda Singleton            9 Greece Olymp              7.79   4 
 11 Kiaya Franklin            10 Batavia                   7.82   6 
 12 Samantha Ritter           10 Fairport                  7.83   4 
 13 Adama Donzo               12 Rush-Henriet              7.87   4 
 14 Jessie Hammers            12 Wayland-Coho              7.89   5 
 14 Samantha Rogers           10 Brockport                 7.89   5 
 16 Samantha Cohen            10 Batavia                   7.92   5 
 17 Rebecca Glenn             12 Fairport                  7.93   3 
 18 MacKenzie Allen           11 Aquinas Inst              7.94   4 
 19 Leah Whiteman             12 Dansville                 7.96   4 
 20 Fleur Young               11 Palmyra-Mace              7.98   5 
 21 Butler Kelly              11 Warsaw                    8.00   2 
 22 Anaujah Nelson            11 Greece Olymp              8.02   4 
 22 Taylor Davis              11 Brockport                 8.02   3 
 24 Kayla McDonald            10 Brighton                  8.03   3 
 25 Taylor DeJEsus            11 Mount Saint               8.04   4 
 26 Dana Cowley               12 Greece Arcad              8.08   3 
 27 Taylor Quackenbush        11 Wayland-Coho              8.10   4 
 28 Emma Harris               12 West Seneca               8.11   3 
 28 Zene Kelley                7 Brighton                  8.11   3 
 30 marissa saber             12 Mount Saint               8.28   2 
 31 Shelby Hutton             12 Palmyra-Mace              8.30   3 
 31 Nadine Haug               11 West Seneca               8.30   2 
 33 Jadasia Lee                8 Gates-Chili               8.47   2 
 33 Hillary Peterson          11 Wellsville                8.47   5 
 35 Colette Anikwue           11 Letchworth                8.58   2 
 36 Sadie Embser              10 Wellsville                8.68   5 
 37 Kayla Eason                9 Hornell                   8.70   2 
 38 Danielle Carias            9 Dansville                 9.80   1 
 39 Madison Kupka             12 Depew                    12.33   1 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sammy Watson              11 Rush-Henriet             40.80   5 
  2 Kiaya Franklin            10 Batavia                  43.98   5 
  3 Katelynn Frawley          12 Depew                    44.90   5 
  4 Amber Daley                8 Rush-Henriet             44.91   5 
  5 Makayla Binter            12 Greece Arcad             45.03   4 
  6 Claire Zickl              10 Batavia                  45.13   4 
  7 Taylor Quackenbush        11 Wayland-Coho             45.20   5 
  8 Shianne Chapman           12 Wayland-Coho             45.41   4 
  9 Shannon Sedita            10 Penfield                 45.85   4 
 10 Breanna Lambert           10 West Seneca              45.95   3 
 11 T'Andrah Brundidge        11 Brockport                46.00   3 
 11 Julia Flocco              12 Fairport                 46.00   4 
 13 Rachel Joachimi           12 Mount Saint              46.15   4 
 14 Sasha Fowler              12 Rush-Henriet             46.38   5 
 15 Rena Reid                 10 Brighton                 46.44   4 
 16 Taylor Atkins-Lewis       10 Fairport                 46.66   3 
 17 Grace Van Houten          10 Depew                    46.94   2 
 18 Hollee Graham             11 Palmyra-Mace             47.06   2 
 19 Anaujah Nelson            11 Greece Olymp             47.39   3 
 20 Ryan Luplow               11 Warsaw                   47.99   3 
 21 Joanna Jin                10 Penfield                 48.01   2 
 22 Jenna Gravino             10 Palmyra-Mace             48.03   2 
 23 Ariana Cleveland          10 Brockport                48.05   3 
 24 Riley Ververs              8 Gates-Chili              48.12   1 
 25 Satin Holmes              12 Wilson/E. Co             48.34   5 
 26 Riley Blasiak             10 Brighton                 48.40   4 
 27 Taylor DeJEsus            11 Mount Saint              48.84   2 
 28 Amala Bernard             10 Aquinas Inst             48.89   1 
 29 Tabitha J.W. Raithel       8 West Seneca              49.18   2 
 29 Anna Quan                  8 Gates-Chili              49.18   2 
 31 Sadie Embser              10 Wellsville               49.42   3 
 32 Nicole Johnson            10 Wilson/E. Co             50.27   3 
 33 Kayla Eason                9 Hornell                  51.04   2 
 34 McKenna Padgham            9 Greece Olymp             53.26   1 
 35 Kennedy Henshaw           11 Canisteo-Gre             56.83   1 
 36 Gwendolyn Werth            9 Dansville                57.13   1 
 37 Danielle Carias            9 Dansville              1:00.67   1 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sammy Watson              11 Rush-Henriet           1:31.74   5 
  2 Madison Lewis             12 Wayland-Coho           1:40.62   5 
  3 Meghan Curtin             12 Wayland-Coho           1:40.66   5 
  4 kimberly fohrd            12 Mount Saint            1:41.76   5 
  5 Sarah Cannon              12 Rush-Henriet           1:47.29   5 
  6 Megan Sedita              12 Penfield               1:47.55   5 
  7 marissa saber             12 Mount Saint            1:50.54   5 
  8 Tess Schilke              11 Fillmore               1:50.71   4 
  9 Ashley Dibble             11 West Seneca            1:52.00   3 
 10 Molly Sauter               9 Penfield               1:52.57   4 
 11 Emma Kinnicutt             8 Wellsville             1:52.59   4 
 12 Bethany Van Pelt          12 East Rochest           1:53.45   4 
 13 Nicole Maltese            12 Batavia                1:54.36   4 
 14 Cali Nichols               9 Batavia                1:54.61   4 
 15 Hannah Knapp              11 Aquinas Inst           1:55.41   4 
 16 Nicole Amatore            12 Brockport              1:57.16   4 
 17 Makenzie Desain           10 Palmyra-Mace           1:57.83   3 
 18 Sydney Steger             12 Depew                  1:59.66   3 
 19 Dena Ramos                 9 Fairport               2:00.12   2 
 20 Jessica Spinelli          10 Wellsville             2:02.66   5 
 21 Rachel Drake               9 Dansville              2:03.09   3 
 22 Nina Vadala                9 West Seneca            2:03.59   2 
 23 Reegan Mitchell           10 Gates-Chili            2:05.54   2 
 24 Ripley Insalaco            9 East Rochest           2:06.41   1 
 25 Julia Robinson            10 Hornell                2:07.71   3 
 26 Dana Wilsey               11 Palmyra-Mace           2:09.57   2 
 27 Kelly Warzel               9 Depew                  2:09.58   3 
 28 Emily Dowler              11 Brighton               2:10.50   1 
 29 Uilanna Mazur              9 Northstar Ch           2:17.83   1 
 30 Gwendolyn Werth            9 Dansville              2:24.03   1 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Meghan Curtin             12 Wayland-Coho           3:06.51   3 
  2 Sophia Dinehart           10 Batavia                3:08.99   3 
  3 Tess Schilke              11 Fillmore               3:09.57   3 
  4 Bailey Pierce             10 Rush-Henriet           3:15.24   3 
  5 Lexi Peters               10 Rush-Henriet           3:15.90   3 
  6 Cameron Mackenzie         10 Penfield               3:16.93   3 
  7 Shania LiVecchi           12 West Seneca            3:18.99   3 
  8 Abby Baerwaldt            11 Rush-Henriet           3:20.26   2 
  9 Michaela Knapp             9 Aquinas Inst           3:20.89   2 
 10 Grace Nolan               10 Greece Arcad           3:21.56   3 
 11 Briana Bromley             9 Batavia                3:22.37   2 
 12 Missy Graham              11 Wellsville             3:22.70   2 
 13 Meghan Domroes             9 Penfield               3:24.61   2 
 14 Sarah Henretta            11 Fairport               3:25.77   3 
 15 Megan McMullen             9 Aquinas Inst           3:26.06   2 
 16 McKenzie Angus            12 Penfield               3:26.10   3 
 17 Elizabeth Hofer            9 Palmyra-Mace           3:27.89   2 
 18 Anna Cuciurean-Zapan      10 Fairport               3:30.90   2 
 19 Allison Stainsby           9 West Seneca            3:34.66   2 
 20 Erin Graham               12 Palmyra-Mace           3:38.86   1 
 21 Danielle Falkenstein      12 Brockport              3:39.33   2 
 22 Celia Rahill               9 Mount Saint            3:40.09   1 
 23 Erin Maker                11 Wayland-Coho           3:42.77   1 
 24 Angel Stenzel             11 Depew                  3:47.54   1 
 25 Alyssa Cox                12 Dansville              3:49.18   1 
 26 Emma Hammes               10 Brighton               3:50.13   1 
 27 Carrie Dugan              11 Greece Olymp           4:00.51   1 
 28 Madeleine Hart            12 Brockport              4:01.21   1 
 29 Kellilah Gonzalez         10 Dansville              4:09.26   1 
 30 Rhea Marfatia             11 Warsaw                 4:10.86   1 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anna Rybczynski            9 West Seneca            4:43.42   2 
  2 Elsa Cole                 11 Fillmore               4:48.83   2 
  3 Haley Riorden              9 Rush-Henriet           5:03.43   2 
  4 Maggie Cecere             11 Batavia                5:11.57   2 
  5 Jordan Hurlbut            12 Palmyra-Mace           5:12.51   2 
  6 Shannon Oberst            11 Brighton               5:14.11   2 
  7 Claire Miller             12 Penfield               5:15.69   2 
  8 Tory Fahrenholz           12 Penfield               5:17.41   2 
  9 Emma Larkman               9 West Seneca            5:22.01   2 
 10 Marlee Angus               9 Penfield               5:30.23   2 
 11 Vivian Rapp                9 Brighton               5:34.04   2 
 12 Morgan Brady              10 Fairport               5:35.84   1 
 13 Molly Falkenstein         10 Brockport              5:36.68   1 
 14 Samantha Miller           12 Dansville              5:38.90   2 
 15 Cassidy Macdonald          9 Brockport              5:43.12   1 
 16 Jaime Kurmis              12 East Rochest           5:44.59   1 
 17 Elizabeth Abrams          10 Palmyra-Mace           5:44.61   1 
 18 Elizabeth Priest          10 Fairport               5:45.10   1 
 19 Joanna O'Sullivan         11 Aquinas Inst           5:46.93   1 
 20 Julie Quebral             10 Mount Saint            5:49.34   2 
 21 Abby Goodman              10 Rush-Henriet           5:51.53   1 
 22 grace pearl               10 Mount Saint            5:52.79   2 
 23 Breanna Rudesil           12 Hornell                6:00.60   1 
 24 Hanna Tormey               9 Alfred-Almon           6:01.81   1 
 25 Stephanie Knudsen         10 Dansville              6:32.77   1 
 26 Katrina Graham            12 Gates-Chili            6:38.54   1 
 27 Kelly Warzel               9 Depew                  6:41.04   1 
 28 Ava Speidel                9 Gates-Chili            6:51.47   1 
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elsa Cole                 11 Fillmore              11:15.88  
  2 Lianna Liu                12 Greece Arcad          11:18.57  
  3 Zofia Stefankovic          7 Brighton              11:49.16  
  4 Sarah Mruk                 8 West Seneca           11:52.60  
  5 Gillian Brown             11 Rush-Henriet          12:03.33  
  6 Samantha Miller           12 Dansville             12:05.14  
  7 Erin Davis                 8 Penfield              12:10.34  
  8 Hannah Finkney             9 Batavia               12:20.78  
  9 Sarah Shapley             12 Fairport              12:22.29  
 10 Rachel Mayou               9 Palmyra-Mace          12:28.10  
 11 Madison Murray            10 Batavia               12:30.88  
 12 Alicia Guarasci           10 Wayland-Coho          12:31.03  
 13 Isabella Cole              9 Penfield              12:34.40  
 14 Jenny Bartholomay         10 Rush-Henriet          12:45.66  
 15 Rebekah Thorp             10 Palmyra-Mace          12:48.56  
 16 Jasmine Mohan             12 Fairport              12:56.59  
 17 Alexis Rudesil            12 Hornell               13:07.92  
 18 Jenna Donati              12 Depew                 13:11.59  
 19 Megan Cooper               8 Brighton              13:42.22  
 20 Stephanie Knudsen         10 Dansville             14:11.90  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Fleur Young               11 Palmyra-Mace              9.19   5 
  2 Emma Harris               12 West Seneca               9.29   5 
  3 Leah Whiteman             12 Dansville                 9.30   5 
  4 Ellie Ramirez             12 Rush-Henriet              9.40   5 
  5 Joanna Jin                10 Penfield                  9.55   5 
  6 Isabel Moll               11 Fairport                  9.64   5 
  7 Ayanah Alexander          12 Brockport                 9.74   5 
  8 Rachel Joachimi           12 Mount Saint               9.75   2 
  9 Elizabeth Yung            12 Greece Arcad              9.81   4 
 10 T'Andrah Brundidge        11 Brockport                 9.89   5 
 11 Allyson Meintel           12 Rush-Henriet              9.95   4 
 12 Olivia Bockrath           10 Fairport                  9.96   4 
 12 Baileigh Moquin           11 Palmyra-Mace              9.96   4 
 14 Makenna Sciandra          11 Palmyra-Mace             10.00   4 
 15 Ariana Cleveland          10 Brockport                10.02   4 
 16 Kelly Statskey            12 Rush-Henriet             10.04   4 
 17 Jacquelyn Smith           10 Greece Arcad             10.09   3 
 18 Nicole Torres             12 West Seneca              10.13   4 
 19 Morgan Stewart            10 Penfield                 10.18   3 
 20 Nicole Maltese            12 Batavia                  10.26   3 
 21 Elizabeth Cohen            9 Batavia                  10.63   2 
 22 Skylar Dickason           10 Brighton                 10.69   2 
 23 Kathryn Miller            10 Warsaw                   10.72   2 
 24 Destiny Barnes-Norman     10 Gates-Chili              11.05   2 
 25 Natalie DiFrancesco        9 Penfield                 11.06   3 
 26 Victoria Cramp            12 Hornell                  11.22   2 
 27 Briana Diehl              10 Depew                    11.28   3 
 28 Grace Heckman             10 Brighton                 11.49   1 
 29 Savannah Martin            9 Gates-Chili              11.79   1 
 30 Alex Kendall               9 Dansville                12.77   1 
 31 Isabelle Beach             9 Depew                    12.90   1 
 32 Daphine Postl             10 Fairport                 13.80   3 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:50.24   2 
  2 Wayland-Cohocton  'A'                               1:52.07   2 
  3 Penfield  'A'                                       1:52.14   2 
  4 Greece Olympia  'A'                                 1:54.55   2 
  5 Brockport  'A'                                      1:55.39   2 
  6 Fairport  'A'                                       1:57.17   1 
  7 Batavia  'A'                                        1:57.44   2 
  8 Wilson/E. Col  'A'                                  1:58.17   1 
  9 West Seneca West  'A'                               2:03.61   1 
 10 Dansville  'A'                                      2:33.68   1 
 -- Gates-Chili  'A'                                        DNF   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 4:04.50   2 
  2 Batavia  'A'                                        4:29.49   2 
  3 West Seneca West  'A'                               4:37.98   2 
  4 Penfield  'A'                                       4:40.41   2 
  5 Palmyra-Macedon  'A'                                4:43.45   2 
  6 Wayland-Cohocton  'A'                               4:48.03   2 
  7 Greece Olympia  'A'                                 4:58.05   1 
  8 Dansville  'A'                                      5:28.35   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                10:13.55  
  2 Penfield  'A'                                      10:19.65  
  3 West Seneca West  'A'                              10:22.31  
  4 Mount Saint Mary Aca  'A'                          10:44.26  
  5 Palmyra-Macedon  'A'                               10:54.78  
  6 Batavia  'A'                                       11:04.19  
  7 Fairport  'A'                                      11:06.47  
  8 Depew  'A'                                         11:06.73  
  9 East Rochester  'A'                                11:37.00  
 
Girls 1600 Sprint Medley 8-2-2-4
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Batavia  'A'                                        4:33.92  
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 4:38.19  
  3 Fairport  'A'                                       4:49.85  
  4 Palmyra-Macedon  'A'                                4:58.38  
  5 Hornell  'A'                                        5:02.52  
  6 Dansville  'A'                                      5:03.39  
  7 West Seneca West  'A'                               5:06.01  
  8 Penfield  'A'                                       5:11.55  
  9 Warsaw  'A'                                         5:12.38  
 10 Greece Olympia  'A'                                 5:19.11  
 -- Aquinas Institute  'A'                                   DQ  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Asia McInnis              11 Greece Arcad           5-05.25  
  2 Cassie Serafin            11 Depew                  5-02.00  
  3 Makayla Binter            12 Greece Arcad          J5-02.00  
  4 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace           5-00.00  
  5 Anna Flaitz               10 Hornell                4-10.00  
  5 Jordan Silver             12 Penfield               4-10.00  
  5 Colette Anikwue           11 Letchworth             4-10.00  
  8 Madison O'Brian           12 Penfield              J4-10.00  
  9 Aubrey Richardson         12 Penfield               4-08.00  
 10 Kasandra Diaz             11 Greece Olymp          J4-08.00  
 11 Kameryn Duell             11 Warsaw                 4-06.00  
 11 Kayla Murray              11 West Seneca            4-06.00  
 11 Trinity Glover            10 Wayland-Coho           4-06.00  
 11 Jessica DeJesus           11 Greece Arcad           4-06.00  
 11 Bethany Van Pelt          12 East Rochest           4-06.00  
 16 Adina Goldstein           11 Brighton              J4-06.00  
 17 Camryn Buck                8 Batavia               J4-06.00  
 18 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet          J4-06.00  
 19 Trinity Wilson            10 Brighton               4-03.00  
 19 Ellenia-Jo Errington      12 Dansville              4-03.00  
 19 Kierstin Hammond          10 Palmyra-Mace           4-03.00  
 19 Makayla Bonus             11 Depew                  4-03.00  
 23 Mina Stollberg            10 West Seneca           J4-03.00  
 24 Brianna Williams          11 Greece Olymp          J4-03.00  
 25 Ariana Ross               12 Batavia               J4-03.00  
 26 Kayla Curtin              11 Wayland-Coho           4-00.00  
 -- Miarri Phillips            9 Gates-Chili                 NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rachel Denise             10 Batavia                8-06.00  
  2 Madison Lewis             12 Wayland-Coho           8-00.00  
  3 Sydney Angus              10 Penfield               7-06.00  
  4 Jacquelyn Smith           10 Greece Arcad          J7-06.00  
  5 Elenie Mitchell           11 Penfield              J7-06.00  
  6 Kayla Murray              11 West Seneca            7-00.00  
  7 Makenna Sciandra          11 Palmyra-Mace           6-06.00  
  8 Cassandra Siwy            11 West Seneca           J6-06.00  
  9 Samantha King             11 Dansville              6-00.00  
 -- Ava Speidel                9 Gates-Chili                 NH  
 -- Reegan Mitchell           10 Gates-Chili                 NH  
 -- Gillian Laco              11 Palmyra-Mace                NH  
 -- Elizabeth Cohen            9 Batavia                     NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         10 Rush-Henriet          19-08.00  
  2 Samantha Spinella         11 Depew                 17-03.50  
  3 Travasia Singletary       10 Aquinas Inst          16-07.00  
  4 Dasia Barclay             12 Greece Olymp          16-04.50  
  5 Morgan Femiano            11 Greece Arcad          16-03.00  
  6 Tori Thompson             12 Rush-Henriet          16-00.00  
  7 elizabeth Suhay           12 Mount Saint           15-07.00  
  8 Makayla Bonus             11 Depew                J15-07.00  
  9 Amber Daley                8 Rush-Henriet          15-02.00  
 10 Samantha Cohen            10 Batavia               15-00.50  
 11 Dana Cowley               12 Greece Arcad          14-11.00  
 12 Brianna Williams          11 Greece Olymp          14-09.00  
 13 Elaina Alston             11 Irondequoit           14-07.50  
 14 Anna Flaitz               10 Hornell               14-06.00  
 15 Taylor DeJEsus            11 Mount Saint          J14-06.00  
 16 Butler Kelly              11 Warsaw                14-01.00  
 17 Rena Reid                 10 Brighton              13-09.50  
 18 Samantha Rogers           10 Brockport             13-08.00  
 19 Jadasia Lee                8 Gates-Chili           13-07.50  
 20 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace          13-06.50  
 21 Ellenia-Jo Errington      12 Dansville             13-06.00  
 22 Kathryn Miller            10 Warsaw                13-05.00  
 23 Makayla Binter            12 Greece Arcad         J13-05.00  
 24 Alix Soule                12 Penfield              13-04.00  
 25 Rebecca Glenn             12 Fairport              13-03.00  
 26 Victoria Cramp            12 Hornell               13-02.50  
 27 Isabelle Brewer           10 Palmyra-Mace          12-11.00  
 28 Destiny Barnes-Norman     10 Gates-Chili           12-09.00  
 29 Kelsey Sainsbury           8 West Seneca           12-06.50  
 30 Zara Lakehal Ayat         12 Fairport              12-03.50  
 31 Emma Jolley               11 Penfield              12-03.00  
 32 Kayla McDonald            10 Brighton              12-01.50  
 33 Veronica Barnes           12 Brockport             11-05.00  
 34 Hadassah Adams            11 Dansville             11-01.00  
 35 Uilanna Mazur              9 Northstar Ch          10-06.50  
 -- Jalesa Smith               9 Batavia                   FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Asia McInnis              11 Greece Arcad          35-11.00  
  2 Dasia Barclay             12 Greece Olymp          33-04.50  
  3 Ayanah Alexander          12 Brockport             33-02.50  
  4 Sasha Fowler              12 Rush-Henriet          32-10.50  
  5 Fleur Young               11 Palmyra-Mace          32-07.50  
  6 Cassie Serafin            11 Depew                 32-06.00  
  7 Caroline Miller            9 Rush-Henriet          32-02.50  
  8 Kennedy Meisenzahl         9 Gates-Chili           31-11.00  
  9 Colette Anikwue           11 Letchworth            31-10.50  
 10 Mary Dusett               10 Greece Arcad          31-08.00  
 11 elizabeth Suhay           12 Mount Saint           31-07.00  
 12 Elaina Alston             11 Irondequoit           31-05.00  
 13 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet          31-03.00  
 14 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace          31-00.00  
 15 Kayla Murray              11 West Seneca           30-10.00  
 16 Julia Quan                 9 Gates-Chili           30-04.50  
 17 Riley Blasiak             10 Brighton              30-04.00  
 18 Kameryn Duell             11 Warsaw                30-03.00  
 19 Zara Lakehal Ayat         12 Fairport              29-10.00  
 20 Celia Rahill               9 Mount Saint           29-04.00  
 21 Makayla Bonus             11 Depew                 29-01.50  
 22 Anna Quan                  8 Gates-Chili           28-09.50  
 23 Ali Johnston              11 Penfield              27-11.00  
 24 Jalesa Smith               9 Batavia               27-08.00  
 25 Briana Diehl              10 Depew                 27-07.50  
 26 Mackenzie Slater          12 Penfield              26-10.00  
 27 Kelsey Sainsbury           8 West Seneca           25-06.00  
 28 Hadassah Adams            11 Dansville             25-00.00  
 29 Alexis Rudesil            12 Hornell               24-09.00  
 30 Jamie Longo               11 Dansville             22-03.50  
 -- Ariana Ross               12 Batavia                   FOUL  
 -- Kasandra Diaz             11 Greece Olymp              FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Leah Hulbert              12 Rush-Henriet          35-11.75  
  2 Brealle Brown             12 Rush-Henriet          30-09.50  
  3 Vanessa Motzer            12 Wayland-Coho          30-03.50  
  4 Cheyenne Celentano        12 Wayland-Coho          30-01.00  
  5 Madison Offhaus           10 Warsaw                29-09.25  
  6 Tiffany Major             10 West Seneca           29-08.00  
  7 Emily Riley               10 Rush-Henriet          28-02.50  
  8 Celia Flynn               11 Batavia               27-09.75  
  9 Casey Metzler             10 Penfield              27-06.75  
 10 Rebecca Rock              12 Penfield              27-06.50  
 11 Breanna Griffith          12 Greece Olymp          27-05.75  
 12 Emma Kinnicutt             8 Wellsville            26-08.25  
 13 Olga Solonichnaya         12 Greece Olymp          26-01.75  
 14 Emma Rock                  9 Penfield              25-10.50  
 15 Katherine Wiseley         11 Batavia               25-05.00  
 16 Brianna Peacock           12 Greece Arcad          25-02.50  
 17 Keiasha Wolfe             11 Aquinas Inst          24-07.50  
 18 Tori Greco                12 Palmyra-Mace          24-06.75  
 19 Jessey Bruening           10 Palmyra-Mace          24-06.50  
 20 Laura Guiste              12 Batavia               24-02.00  
 21 Susan Dobrasz             12 Mount Saint           23-10.50  
 22 Katie Steckstor           10 Depew                 23-07.00  
 23 Kaitlyn Zelazny           12 Depew                 23-06.50  
 24 Nyah Coley                10 Aquinas Inst          23-00.75  
 25 Rebecca Clifford          10 Hornell               23-00.00  
 26 Caitlin Bray              12 East Rochest          22-04.00  
 27 Alyssa Walsh               9 Fairport              21-10.75  
 28 Sabrina Anderson          12 East Rochest          21-02.75  
 29 Jenna LaRuez               9 Greece Arcad          21-00.75  
 30 Julia Orcutt               9 West Seneca           20-11.75  
 31 Zoie Howe                 11 Dansville             20-08.00  
 32 Keyarra Smith             11 Mount Saint           20-07.50  
 33 Crandall Lauren           11 Warsaw                20-04.00  
 34 Lexi Hinds                11 Dansville             20-02.75  
 35 Laci Olix                 11 Hornell               18-06.75  
 36 Taylor Stolberg           10 Brighton              17-06.50  
 
Girls Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Madison Offhaus           10 Warsaw                43-00.00  
  2 Brealle Brown             12 Rush-Henriet          41-07.50  
  3 Leah Hulbert              12 Rush-Henriet          34-11.00  
  4 Olyvia Zinkiewich         10 Brockport             33-03.00  
  5 Rebecca Rock              12 Penfield              32-07.00  
  6 Casey Metzler             10 Penfield              30-10.50  
  7 Mina Stollberg            10 West Seneca           29-00.00  
  8 Celia Flynn               11 Batavia               27-10.00  
  9 Jessey Bruening           10 Palmyra-Mace          27-07.00  
 10 Rebekah Quinlivan         11 West Seneca           27-04.50  
 11 Tiffany Major             10 West Seneca           27-03.50  
 12 Lexi Hinds                11 Dansville             25-10.50  
 13 Kaitlyn Zelazny           12 Depew                 25-09.50  
 14 Katherine Wiseley         11 Batavia               25-03.50  
 15 Hannah Weaver             10 Palmyra-Mace          24-09.00  
 16 Hannah Rex                12 Dansville             24-08.00  
 17 Laura Guiste              12 Batavia               24-03.00  
 18 Emma Rock                  9 Penfield              23-11.00  
 19 Jenna LaRuez               9 Greece Arcad          23-10.50  
 20 Caitlin Bray              12 East Rochest          23-10.00  
 21 Crandall Lauren           11 Warsaw                23-03.50  
 22 Sabrina Anderson          12 East Rochest          22-09.50  
 23 Olga Solonichnaya         12 Greece Olymp          22-02.50  
 24 Breanna Griffith          12 Greece Olymp          20-00.00  
 25 Laci Olix                 11 Hornell               19-00.00  
 26 Rebecca Clifford          10 Hornell               18-05.00  
 27 Maddie Petherick          12 Depew                 15-08.50  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Madison Moore             11 Batavia                8:28.85  
  2 Paige Wasilewski          10 Batavia                8:34.34  
  3 Rina Shaffer              12 Rush-Henriet           8:40.14  
  4 Jane McGowan              11 Palmyra-Mace           8:42.80  
  5 Alex Frantz-Bush          10 Rush-Henriet           8:46.09  
  6 Payton Yelle               9 Penfield               8:54.14  
  7 Emily Benkleman           10 West Seneca            8:57.39  
  8 Mikalah Thomas            12 Dansville              9:28.92  
  9 Anna Fish                 12 Fairport               9:31.02  
 10 McKenna Miller            10 Palmyra-Mace           9:49.31  
 11 Charlotte Nazarian        10 Penfield              10:10.03  
 12 Raven Foote               11 Wayland-Coho          11:08.95  
 13 Kellilah Gonzalez         10 Dansville             11:41.34  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Elijah Mannigualt         11 Uprep Roches              6.70   7 
  2 Anthony Smith             11 Uprep Roches              6.71   7 
  3 Xavier McGee              12 Greece Arcad             J6.71   7 
  4 Noah Williams             11 McQuaid Jesu              6.72   6 
  5 Anthony Brinson           10 Rush-Henriet              6.74   7 
  6 Derrick Rogers            10 Gates-Chili               6.85   6 
  7 Carson Wachholder         10 Geneseo                   6.86   5 
  8 Anthony Butler            12 Letchworth               J6.86   5 
  9 Shane Presley             12 Greece Olymp              6.92   6 
 10 Jake Lambert              12 Brighton                  6.94   6 
 11 Daniel Rooney             11 McQuaid Jesu              6.95   6 
 12 Rakim Cooper              11 Greece Arcad              6.98   5 
 12 Dexter Proctor            11 Gates-Chili               6.98   6 
 14 Joshua McCleary           10 Greece Olymp              7.00   5 
 15 Kesean Haten              12 Wilson/E. Co              7.01   6 
 16 Kelvin Knight             12 Aquinas Inst              7.02   4 
 17 Antonio Antonov           11 Depew                     7.03   6 
 17 Enzo Amati                12 East Rochest              7.03   4 
 19 Jarrett Odorisi           10 McQuaid Jesu              7.04   4 
 20 James Embser              12 Wellsville                7.08   5 
 21 Tyler Green               10 Hornell                   7.15   5 
 21 Nathan Crane              11 Letchworth                7.15   4 
 23 Chris Allen                9 Penfield                  7.17   5 
 24 Trent Collins             11 Aquinas Inst              7.21   4 
 25 Zion Dickerson            10 Uprep Roches              7.29   4 
 26 Travis Kelly               9 West Seneca               7.30   4 
 27 Joshua Barrow             12 West Seneca               7.33   3 
 28 Juan Camacho              11 Northstar Ch              7.34   3 
 29 Anthony Gallo             12 Batavia                   7.35   4 
 30 Sebastian Osbourne        10 Fairport                  7.42   2 
 31 Payce Hooker              10 Hornell                   7.44   3 
 32 Lazavia Price             11 Batavia                   7.50   2 
 33 Tyler Alex                12 Palmyra-Mace              7.51   3 
 34 Will Bendzus              12 Wayland-Coho              7.55   3 
 35 Joe Pizzi                  9 Penfield                  7.57   2 
 36 Connor Faucher            10 Brighton                  7.71   2 
 37 Tai' Jmeir Gray            9 East Rochest              7.74   2 
 38 Anthony Kanaval           12 Dansville                 7.79   2 
 39 C.J. Wahl                 10 Palmyra-Mace              7.83   2 
 40 Jeremy Wilkinson          12 Warsaw                    7.92   1 
 41 Alfred Nickerson          11 Dansville                 7.98   1 
 42 Ryan Haak                 10 Depew                     8.10   1 
 -- Bryce Li                  11 Northstar Ch                FS   2 
 -- Ray Anikwue               12 Letchworth                  FS   7 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anthony Smith             11 Uprep Roches             35.63   6 
  2 Dilan Campbell            12 Rush-Henriet             36.59   6 
  3 Daniel Rooney             11 McQuaid Jesu             36.79   5 
  4 Noah Williams             11 McQuaid Jesu             37.01   6 
  5 Adrian Minott             12 Northstar Ch             37.17   6 
  6 Atiba McLaren             12 McQuaid Jesu             37.20   6 
  7 Kyle Seegler              12 Penfield                 37.60   5 
  8 Peter Borzillieri         10 West Seneca              37.96   5 
  9 Elijah Mannigualt         11 Uprep Roches             38.83   6 
 10 Kesean Haten              12 Wilson/E. Co             38.89   5 
 11 Parker Welling            11 West Seneca              39.08   5 
 12 Tyler Alex                12 Palmyra-Mace             39.19   4 
 13 Lowell McCarthy           11 Penfield                 39.31   5 
 14 Liam Gordon               11 Fairport                 39.68   3 
 15 Isaiah Ciociola           11 Batavia                  39.84   3 
 16 Juan Camacho              11 Northstar Ch             39.88   3 
 17 Ray Anikwue               12 Letchworth               40.00   6 
 17 Christopher Miller        12 Warsaw                   40.00   5 
 19 Andy Frank                 9 Penfield                 40.05   4 
 20 Tanner Day                11 Rush-Henriet             40.15   4 
 21 James Embser              12 Wellsville               40.24   4 
 22 Tony SanGregory           11 Warsaw                   40.32   4 
 23 Michael Booth             11 Wayland-Coho             40.50   3 
 24 Jason Page                11 Wayland-Coho             40.61   4 
 25 Payce Hooker              10 Hornell                  40.78   2 
 26 Chandler Baker            10 Batavia                  41.44   4 
 27 Jason Vidjan              12 Brighton                 41.64   2 
 28 Patrick Wilbur            11 Brockport                42.65   2 
 29 Trent Collins             11 Aquinas Inst             42.70   2 
 30 Franche' John             11 Gates-Chili              42.98   3 
 31 C.J. Wahl                 10 Palmyra-Mace             43.37   3 
 32 Evan Donovan              11 Greece Olymp             43.40   2 
 33 Muxing Zhao               11 Brighton                 43.60   1 
 34 Alfred Nickerson          11 Dansville                45.42   1 
 35 Nelson Phaphanthong        9 Depew                    45.71   1 
 36 Martin Florian             9 Depew                    45.79   1 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Eddie Ely                 12 Palmyra-Mace           1:24.09   5 
  2 Ben Bulkeley              10 Fairport               1:24.62   5 
  3 Nathan Cannon             12 Gates-Chili            1:27.95   5 
  4 Ethan Dorow               12 East Rochest           1:28.82   4 
  5 Jonah Simpson             11 Brighton               1:30.03   5 
  6 Chris Luther              12 Greece Arcad           1:30.17   4 
  7 Campbell Andersen         11 Batavia                1:30.59   5 
  8 Keyshawn Jones            10 Uprep Roches           1:32.04   4 
  9 Michael Allchin           12 Penfield               1:32.06   4 
 10 Michael Krueger           10 Brockport              1:32.44   3 
 11 Drew Schmitt              12 Brighton               1:33.45   5 
 12 Tyshawn Jones             10 Uprep Roches           1:33.60   3 
 12 Tyler Hartman             12 Greece Olymp           1:33.60   3 
 14 Ben Bogdan                11 McQuaid Jesu           1:34.18   3 
 15 Wayne Parsons             12 Wayland-Coho           1:34.38   4 
 16 John Scherer              11 McQuaid Jesu           1:35.08   3 
 17 James Cohan               11 West Seneca            1:35.64   2 
 18 Neil Stanton              11 Wellsville             1:36.26   4 
 19 Sean Henretta              9 Fairport               1:36.58   3 
 20 Josh Jacobs               11 Dansville              1:36.78   2 
 21 Eric Fortner              11 Wellsville             1:36.83   4 
 22 Ryan Flagg                10 Wayland-Coho           1:38.05   2 
 23 Evan Williams             12 Gates-Chili            1:39.11   2 
 24 Travis Kelly               9 West Seneca            1:39.65   2 
 25 Edris Mohammad             9 Greece Olymp           1:40.62   3 
 26 Migual DeSaja             10 Northstar Ch           1:40.82   1 
 27 Eric Hettel               10 Penfield               1:41.07   2 
 28 Jarod Harwood             11 Palmyra-Mace           1:44.19   1 
 29 Michael Hughes            12 Batavia                1:44.42   1 
 30 Tate Mendel               10 Geneseo                1:45.97   1 
 31 Joey Amirato               9 Depew                  1:48.08   1 
 32 Jacob DiGiacomo            9 Depew                  1:49.34   1 
 33 Jacob Bailey              10 Hornell                1:52.36   2 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mike Mallow               12 Fairport               2:41.82   3 
  2 Nick Caterisano           11 McQuaid Jesu           2:42.35   3 
  3 Justin Schramm            11 Greece Arcad           2:43.60   3 
  4 John Pullano              10 Penfield               2:45.40   3 
  5 Noah Taddesse             12 Rush-Henriet           2:45.75   3 
  6 Louis Leone               12 Batavia                2:46.01   3 
  7 Nathan Markle             11 Fairport               2:46.05   3 
  8 Cal Jantzi                12 Batavia                2:46.96   3 
  9 Brandon George            11 Rush-Henriet           2:48.97   2 
 10 Dawson Bathgate           12 East Rochest           2:49.85   3 
 11 Tommy Alvermann           11 McQuaid Jesu           2:54.54   3 
 12 Joseph Brown              10 West Seneca            2:55.58   2 
 13 William Stone             11 Brighton               2:56.91   2 
 14 Jake Marchese              9 Penfield               2:57.00   2 
 15 Thomas Dellinger          11 Brighton               2:57.18   2 
 16 Noah Winslow              12 Brockport              2:58.89   2 
 17 Aaron Albrecht            10 Brockport              2:59.65   2 
 18 Zachary DeMay             11 East Rochest           3:01.11   1 
 19 Spencer Perrotte          12 Palmyra-Mace           3:03.12   2 
 20 Max Delehanty             10 Palmyra-Mace           3:05.83   1 
 21 Cole Banks                 9 West Seneca            3:05.85   1 
 22 Manjinder Brar            12 Greece Olymp           3:12.96   2 
 23 Nathan McGuire            12 Warsaw                 3:13.75   1 
 24 Jacob Bailey              10 Hornell                3:17.64   1 
 25 Cody Ward                 10 Greece Olymp           3:20.58   1 
 26 Billy Kapinos              9 Depew                  3:21.10   1 
 27 Alex Shick                10 Hornell                3:28.18   1 
 28 James Boula                9 Dansville              3:37.33   1 
 29 Joe Fisher                12 Depew                  3:37.83   1 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Donny Glavin              12 McQuaid Jesu           4:28.47   2 
  2 Paul Dellinger            11 Brighton               4:29.86   2 
  3 Brad Farnham              11 Penfield               4:39.78   2 
  4 Majd Rouhana              10 Fairport               4:39.88   2 
  5 Erik LaCourt              11 Brockport              4:42.99   2 
  6 Jack Murphy               11 Penfield               4:45.33   2 
  7 Alex Vandermolen          12 Palmyra-Mace           4:45.80   2 
  8 Adrian Mazur              12 Northstar Ch           4:46.52   2 
  9 Josh Bodnar               12 Fillmore               4:46.75   2 
 10 Macrae Kozody             12 Fairport               4:47.80   2 
 11 Matt Laframboise           9 Greece Arcad           4:48.89   2 
 12 Hunter Clark              12 Alfred-Almon           4:50.19   2 
 13 Brian Kline               11 Rush-Henriet           4:50.95   2 
 14 Ben Eckler                10 Palmyra-Mace           4:53.34   2 
 15 Zakariah Jantzi            9 Batavia                4:57.74   1 
 16 Conor Davis               11 Penfield               4:58.43   2 
 17 Carson Tenhagen           12 West Seneca            5:01.73   2 
 18 Charlie Freeman            9 Rush-Henriet           5:07.02   1 
 19 Trevor Stein              11 Brockport              5:09.26   1 
 20 Spencer Malone            11 Geneseo                5:11.95   1 
 21 Nick Callisher            12 Batavia                5:12.59   2 
 22 Gavin Bathgate             9 East Rochest           5:15.80   1 
 23 David Russo               10 Depew                  5:18.47   1 
 24 Oliver Rapp               11 Brighton               5:18.88   2 
 25 Tommy Betters             10 McQuaid Jesu           5:19.71   1 
 26 Joe Paolini               12 Depew                  5:23.56   1 
 27 Micah Schilke              9 Fillmore               5:24.25   1 
 28 Nathan McGuire            12 Warsaw                 5:35.62   1 
 29 Kevin Rinehart            12 Palmyra-Mace           5:36.83   1 
 30 Zach Wright                9 Greece Olymp           5:56.53   1 
 31 Brenden Humphries         10 Aquinas Inst           6:00.39   1 
 32 Zach Bailey               11 Hornell                6:01.20   1 
 33 Adam Palmer                9 Greece Olymp           6:28.61   1 
 
Boys 3200 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dawson Bathgate           12 East Rochest           9:49.08   2 
  2 Tyler Senall              10 Penfield               9:58.62   2 
  3 Hunter Clark              12 Alfred-Almon          10:06.64   2 
  4 Paul Suflita              11 Greece Arcad          10:23.19   2 
  5 Josh Bodnar               12 Fillmore              10:24.90   2 
  6 Ethan Abell               10 Fairport              10:30.89   2 
  7 Joe Doerr                 11 McQuaid Jesu          10:34.21   2 
  8 Brian Egan                10 Fairport              10:41.61   2 
  9 Joshua Walsh              11 Hornell               10:45.57   2 
 10 Zachary Gauronski          9 Penfield              10:46.56   2 
 11 Spencer Roberts           11 West Seneca           10:51.17   1 
 12 Tyler Deuschle            12 Depew                 10:52.79   2 
 13 Micah Schilke              9 Fillmore              10:54.41   1 
 14 Vander Hart                9 Brockport             11:02.19   2 
 15 John Miller               12 Rush-Henriet          11:05.87   2 
 16 Daniel Warth               9 Brighton              11:24.46   1 
 17 Erik Lipa                 12 Depew                 11:29.67   1 
 18 Xander Guzman             10 Brighton              11:32.15   1 
 19 Evan Mancini              10 McQuaid Jesu          11:39.56   1 
 20 John Archilla             10 West Seneca           11:44.95   1 
 21 Ryan Smith                 9 Palmyra-Mace          12:05.49   1 
 22 Tyler Stewart             10 Batavia               12:11.26   1 
 23 Chris Dillon              11 Palmyra-Mace          12:12.91   1 
 24 Zach Wright                9 Greece Olymp          12:40.54   1 
 25 Adam Palmer                9 Greece Olymp          13:19.32   1 
 -- Dominic Bushen            11 Aquinas Inst               DNF   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kelly Brown               12 Wilson/E. Co              7.73   4 
  2 Jayon Frater              11 Brockport                 8.02   4 
  3 Warren Carter             12 Aquinas Inst              8.09   4 
  4 Alpha Barry               12 Greece Olymp              8.29   4 
  5 Tony SanGregory           11 Warsaw                    8.32   4 
  6 Semaj Stinson             12 Gates-Chili               8.68   3 
  7 Nathan Cannon             12 Gates-Chili               8.74   4 
  8 Jonathan Armella          11 Greece Olymp              8.82   3 
  9 Justin Robinson           11 Fairport                  8.88   4 
 10 Evan Williams             12 Gates-Chili               8.93   3 
 11 Lazavia Price             11 Batavia                   8.96   3 
 12 Atiba McLaren             12 McQuaid Jesu              9.01   4 
 13 Nathan Crane              11 Letchworth                9.07   3 
 14 Josh Whitescarver         12 Batavia                   9.08   2 
 15 Zach Wigent               11 Fairport                  9.21   1 
 16 Daniel Simmonds           12 Rush-Henriet              9.27   2 
 17 Daniel Sudyn              11 West Seneca               9.35   2 
 18 Brady Lin                 12 Rush-Henriet              9.55   3 
 19 Charles Coley             12 Wayland-Coho              9.67   2 
 20 George Pollinger          11 Depew                     9.69   2 
 21 Jordan Amstey             11 Brighton                  9.87   2 
 22 Trenton Wynn               9 Penfield                 10.05   2 
 23 Zach Faucher              12 Brighton                 10.34   1 
 24 Jamar Miller              10 Uprep Roches             10.36   2 
 25 Noah Shaw                 10 Depew                    10.44   1 
 26 Ja Juante Riggins         12 Uprep Roches             10.99   3 
 27 Bryce Medyn               10 Palmyra-Mace             11.29   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Gates-Chili  'A'                                    1:39.15   2 
  2 Uprep Rochester  'A'                                1:39.59   2 
  3 Greece Olympia  'A'                                 1:40.67   2 
  4 Rush-Henrietta  'A'                                 1:41.13   2 
  5 Batavia  'A'                                        1:42.00   1 
  6 Hornell  'A'                                        1:42.19   2 
  7 McQuaid Jesuit  'A'                                 1:42.30   2 
  8 Wayland-Cohocton  'A'                               1:42.67   1 
  9 Brockport  'A'                                      1:43.24   2 
 10 Fairport  'A'                                       1:43.92   2 
 11 Penfield  'A'                                       1:45.48   1 
 12 West Seneca West  'A'                               1:47.84   1 
 13 Palmyra-Macedon  'A'                                1:53.68   1 
 14 Depew  'A'                                          1:58.23   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:33.85   2 
  2 Penfield  'A'                                       3:41.35   2 
  3 Fairport  'A'                                       3:41.60   2 
  4 Rush-Henrietta  'A'                                 3:43.37   2 
  5 Northstar Christian  'A'                            3:46.23   2 
  6 Batavia  'A'                                        3:54.63   2 
  7 Uprep Rochester  'A'                                3:57.45   1 
  8 Gates-Chili  'A'                                    3:57.57   2 
  9 Greece Olympia  'A'                                 3:57.71   2 
 10 West Seneca West  'A'                               4:06.54   1 
 11 Depew  'A'                                          4:11.02   1 
 12 Palmyra-Macedon  'A'                                4:17.73   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 8:36.88  
  2 Greece Arcadia  'A'                                 8:37.43  
  3 Penfield  'A'                                       8:40.10  
  4 Rush-Henrietta  'A'                                 8:43.29  
  5 Palmyra-Macedon  'A'                                9:02.92  
  6 Fairport  'A'                                       9:09.22  
  7 Brockport  'A'                                      9:13.16  
  8 Greece Olympia  'A'                                 9:40.32  
  9 West Seneca West  'A'                               9:45.74  
 10 Batavia  'A'                                       10:03.39  
 11 Depew  'A'                                         10:47.25  
 
Boys 1600 Sprint Medley 8-2-2-4
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Batavia  'A'                                        3:57.61   2 
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 4:01.43   2 
  3 Greece Olympia  'A'                                 4:02.26   2 
  4 West Seneca West  'A'                               4:03.61   2 
  5 Depew  'A'                                          4:08.11   2 
  6 McQuaid Jesuit  'A'                                 4:09.93   2 
  7 Fairport  'A'                                       4:10.11   1 
  8 Uprep Rochester  'A'                                4:10.64   1 
  9 Wayland-Cohocton  'A'                               4:12.03   1 
 10 Hornell  'A'                                        4:15.02   2 
 11 Aquinas Institute  'A'                              4:16.15   2 
 12 Penfield  'A'                                       4:17.53   2 
 13 Warsaw  'A'                                         4:18.32   1 
 14 Dansville  'A'                                      4:45.29   1 
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Robert Quist              12 McQuaid Jesu           5-10.00  
  2 Xavier McGee              12 Greece Arcad          J5-10.00  
  3 Zach Majeski              12 Rush-Henriet           5-08.00  
  4 Devin Woodyard            12 Brighton              J5-08.00  
  5 Anthony Butler            12 Letchworth            J5-08.00  
  6 Matt Van Houten           12 Depew                  5-06.00  
  6 Ray Anikwue               12 Letchworth             5-06.00  
  6 Jacob Yare                11 Aquinas Inst           5-06.00  
  6 Cole Norris Jr            11 Greece Arcad           5-06.00  
 10 Zach Wigent               11 Fairport              J5-06.00  
 11 Enzo Amati                12 East Rochest          J5-06.00  
 12 Isaiah Kelly              10 Brighton              J5-06.00  
 13 Nolan Bernardi            11 McQuaid Jesu          J5-06.00  
 14 Zach Hoffman              10 Rush-Henriet          J5-06.00  
 15 Davian Hosag              12 Uprep Roches           5-04.00  
 16 Evan Samuel               12 Fairport              J5-04.00  
 17 Kyle Ellis                11 Avon Central           5-02.00  
 18 Evan McEwan               12 Batavia                5-00.00  
 18 Alex Vandermolen          12 Palmyra-Mace           5-00.00  
 18 Josh Whitescarver         12 Batavia                5-00.00  
 21 Colin Zavacki             10 Gates-Chili           J5-00.00  
 22 Nelson Phaphanthong        9 Depew                  4-09.00  
 23 Andrew Vogler              9 Dansville             J4-09.00  
 23 Nicholas Jeffery          10 Palmyra-Mace          J4-09.00  
 -- Alex Shick                10 Hornell                     NH  
 -- Andy Allen                12 Greece Olymp                NH  
 -- Sterling Newsome          12 Uprep Roches                NH  
 -- Henry Lemen               12 Avon Central                NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Terry Taylor              12 Greece Olymp          14-01.00  
  2 Nathan Crane              11 Letchworth            13-00.00  
  3 Dylan DelConte            10 Gates-Chili           12-06.00  
  4 Cosmo Giunta              10 Gates-Chili           12-00.00  
  5 Dustin Meyer               9 Gates-Chili           11-06.00  
  6 Ryan Harman                9 Fairport              10-06.00  
  7 Michael Hughes            12 Batavia                9-06.00  
  8 Campbell Andersen         11 Batavia               J9-06.00  
  9 Dallin Forsgren           10 Fairport               9-00.00  
  9 Jonah McGrath             11 Penfield               9-00.00  
 11 Josh Quatella              9 Aquinas Inst           8-06.00  
 12 Zachary DeMay             11 East Rochest          J8-06.00  
 13 Liam Gibson               10 West Seneca           J8-06.00  
 14 George Pollinger          11 Depew                  8-00.00  
 15 Gibson Campbell           10 Penfield              J8-00.00  
 16 Brenden Humphries         10 Aquinas Inst          J8-00.00  
 17 Zachary Alexander         12 Brockport              7-06.00  
 -- Alex Eastman              10 West Seneca                 NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tobi Tella                12 McQuaid Jesu          22-05.50  
  2 Alpha Barry               12 Greece Olymp          22-01.25  
  3 Kyle Seegler              12 Penfield              20-10.50  
  4 Raphael Abel              12 McQuaid Jesu          20-03.75  
  5 Justin Robinson           11 Fairport              20-03.00  
  6 Xavier McGee              12 Greece Arcad          20-02.00  
  7 Dilan Campbell            12 Rush-Henriet          19-09.50  
  8 Caleb Howe                11 Brighton              19-07.25  
  9 Kelvin Knight             12 Aquinas Inst          19-06.50  
 10 Ja Juante Riggins         12 Uprep Roches          19-02.75  
 11 Antonio Antonov           11 Depew                 19-01.50  
 12 Trevon Tripp              12 Rush-Henriet          18-09.75  
 13 Matt Van Houten           12 Depew                 18-04.75  
 14 Carson Wachholder         10 Geneseo               18-04.50  
 15 Peter Borzillieri         10 West Seneca           18-04.00  
 16 Derrick Rogers            10 Gates-Chili           18-00.00  
 17 Parker Welling            11 West Seneca           17-11.75  
 18 Kane Countryman           10 Hornell               17-11.00  
 19 Ryan Bieniek              11 Batavia               17-03.00  
 20 Joe Walters               12 Hornell               17-01.50  
 21 Jason Page                11 Wayland-Coho          16-11.50  
 22 Michael Booth             11 Wayland-Coho          16-09.75  
 23 Celestino Mendez          12 Brockport             16-07.50  
 24 Perriyone Brown            9 Uprep Roches          16-04.50  
 25 Trenton Wynn               9 Penfield              15-04.00  
 26 Chris Day                 10 Brighton              15-03.50  
 27 Jordan Babcock            11 Dansville             15-02.75  
 28 Nate Robson               11 Palmyra-Mace          14-07.50  
 29 Henry Lemen               12 Avon Central          14-01.00  
 30 Tai' Jmeir Gray            9 East Rochest          13-11.50  
 31 Jeremy Wilkinson          12 Warsaw                13-10.50  
 32 Andrew Vogler              9 Dansville             13-09.25  
 -- Bryce Li                  11 Northstar Ch              FOUL  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Justin Robinson           11 Fairport              43-02.00  
  2 Alpha Barry               12 Greece Olymp          42-03.50  
  3 Trevon Tripp              12 Rush-Henriet          41-06.75  
  4 Jonah McGrath             11 Penfield              41-02.00  
  5 Jayon Frater              11 Brockport             40-07.25  
  6 Parker Welling            11 West Seneca           40-02.50  
  7 Raphael Abel              12 McQuaid Jesu          39-09.00  
  8 Sagar Sharma              10 Brighton              38-00.75  
  9 Ryan Bieniek              11 Batavia               37-05.75  
 10 Peter Borzillieri         10 West Seneca           37-04.50  
 11 Amir Massey               10 Uprep Roches          37-00.00  
 12 Kyle Ellis                11 Avon Central          36-11.50  
 13 Mason Kozody               9 Fairport              36-09.25  
 14 George Pollinger          11 Depew                 36-02.50  
 15 Peyton Watts              10 Rush-Henriet          35-07.00  
 16 Keith Scott Jr.           10 Brighton              35-04.75  
 17 Christopher Miller        12 Warsaw                35-00.00  
 18 Marcus Delgaizo           10 Greece Arcad          34-11.25  
 19 Gibson Campbell           10 Penfield              34-07.75  
 20 Jordan Babcock            11 Dansville             33-02.00  
 21 Ryan Smith                 9 Palmyra-Mace          30-06.50  
 -- Nate Robson               11 Palmyra-Mace              FOUL  
 -- Anthony Butler            12 Letchworth                FOUL  
 -- Jalen Smith               10 Gates-Chili               FOUL  
 -- Colin Benzin              11 Depew                     FOUL  
 -- Jamar Miller              10 Uprep Roches              FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Ray               10 Batavia               48-11.25  
  2 Jason LaRuez              11 Greece Arcad          43-10.25  
  3 Wolfgarr Lobo             11 Avon Central          40-03.25  
  4 Addison Pitcher           12 Batavia               40-02.25  
  5 Aaron Rodriguez           10 Aquinas Inst          40-01.00  
  6 Austin Reeves             12 Rush-Henriet          38-11.75  
  7 Charles Coley             12 Wayland-Coho          38-00.25  
  8 Alex Tian                 10 Brighton              37-11.50  
  9 Michael Buirch            12 Brockport             37-06.00  
 10 Jacob Plesums             12 Warsaw                37-01.50  
 11 Austin Myers              12 Brockport             37-01.00  
 12 Ethyan Briggs             11 Wayland-Coho          36-10.00  
 13 Derek Gilbert             10 Warsaw                36-07.00  
 14 Clayton Gorski            12 Batavia               35-07.75  
 15 Sean Lyman                12 Rush-Henriet          35-05.75  
 16 Joseph Castoire           10 West Seneca           35-02.00  
 17 Tyler Culian              10 Greece Arcad          34-11.25  
 18 Joe Oriel                 12 Greece Olymp          34-09.75  
 19 Russell Harvey            10 Geneseo               33-10.50  
 20 Evan Samuel               12 Fairport              33-06.75  
 21 Shakur Griffin            12 Wilson/E. Co          33-06.00  
 22 Bryce Kennedy             12 Wayland-Coho          33-02.75  
 23 Luke Azatassou            12 Wilson/E. Co          33-01.00  
 24 Joe Blake                 10 McQuaid Jesu          32-06.50  
 25 Kaleef Reed               12 Uprep Roches          32-06.25  
 26 Noah Shaw                 10 Depew                 32-03.00  
 27 Brendan Collins           11 Hornell               31-10.25  
 28 Adam Frazer               10 West Seneca           31-09.25  
 29 Anthony Kanaval           12 Dansville             31-08.00  
 30 Ethan Davenport           10 Fairport              31-01.00  
 31 Zavier King               10 Hornell               30-10.75  
 32 Caleb Johnson             11 Dansville             30-04.00  
 33 Chris Spraggins           11 Greece Olymp          29-10.00  
 34 Spencer Abbott             9 Penfield              25-08.25  
 35 Nathan Farnham             9 Penfield              25-04.00  
 36 Alex Knight               10 Depew                 24-08.00  
 37 Jason Duffy               10 Brighton              22-03.25  
 
Boys Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Ray               10 Batavia               48-08.50  
  2 Jason LaRuez              11 Greece Arcad          47-07.50  
  3 Jacob Plesums             12 Warsaw                42-09.50  
  4 Aaron Rodriguez           10 Aquinas Inst          41-04.00  
  5 Alex Laure                12 Brockport             39-11.00  
  6 Tajmon Glasgow            12 Rush-Henriet          39-04.50  
  7 Gabe Chappell             11 Dansville             38-05.00  
  8 Addison Pitcher           12 Batavia               38-00.00  
  9 Clayton Gorski            12 Batavia               36-06.50  
 10 Michael Buirch            12 Brockport             35-09.00  
 11 Joseph Castoire           10 West Seneca           35-06.00  
 12 Nicolus Buksic            11 Rush-Henriet          35-04.00  
 13 Wolfgarr Lobo             11 Avon Central          33-11.00  
 14 Jerome Hooker             11 Depew                 31-10.00  
 15 Joe Oriel                 12 Greece Olymp          31-06.00  
 16 Anthony Kanaval           12 Dansville             31-04.50  
 17 Russell Harvey            10 Geneseo               31-01.00  
 18 Cole Yanni                10 Hornell               30-08.50  
 19 Derek Gilbert             10 Warsaw                30-05.50  
 20 Zavier King               10 Hornell               29-06.00  
 21 Shevar Reid               11 Greece Olymp          26-01.50  
 22 Joe Blake                 10 McQuaid Jesu          25-09.50  
 23 Connor Barrow             10 West Seneca           25-08.00  
 24 Nathan Farnham             9 Penfield              24-00.50  
 25 Spencer Abbott             9 Penfield              23-09.00  
 26 Alex Knight               10 Depew                 18-05.00