Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
              HY-TEK's Meet Manager 2/13/2016 12:40 AM
                    RWTL-ACD groups - 2/12/2016                          
                          ONE EVENT MEET                                 
                               RIT                                      
                             Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Tori Thompson             12 Rush-Henriet              7.22   1 
  2 Samantha Ritter           10 Fairport                  7.63   1 
  3 Meghan Crowfoot           11 Canandaigua               7.75   1 
  4 Rebecca Glenn             12 Fairport                  7.83   1 
  5 Jayda Singleton            9 Greece Olymp              7.88   1 
  6 Emily McNeil              10 Canandaigua               7.93   1 
  7 Samantha Spampinato       12 Rush-Henriet              7.94   1 
  8 Haley Halter              12 Fairport                  7.97   1 
  9 Alexis Frith              11 Rush-Henriet              8.08   2 
 10 Sommer Edwards            10 Hilton                    8.16   2 
 11 Mary Dusett               10 Greece Arcad              8.18   2 
 12 Camila Mojica-Orendian     9 Fairport                  8.20   2 
 13 Simone Haywood            10 Churchville-              8.24   2 
 14 Haley Smout                9 Churchville-              8.26   2 
 15 Jada Smith                 9 Rush-Henriet              8.28   2 
 16 Izzy Slater               10 Hilton                    8.42   3 
 17 Alaina Bowman             10 Batavia                   8.43   3 
 18 Haley Shangraw             9 Waterloo                  8.45   3 
 19 Kaya Pries                10 Rush-Henriet              8.47   2 
 20 Nia Ross                   9 Batavia                   8.60   3 
 21 Meaghan Newkirk           10 Mynderse Aca              8.68   3 
 21 Shae McConnell             8 Mynderse Aca              8.68   4 
 23 Madison Lynch              9 Mynderse Aca              8.73   3 
 24 Aniya DeBride             10 Honeoye Cent              8.89   4 
 25 Madison Forbes            10 Livonia                   9.11   4 
 26 Paige Mahnke               9 Livonia                   9.12   4 
 27 Kendra Derleth             9 Waterloo                  9.29   4 
 28 Lily Frechette            10 Palmyra-Mace              9.51   4 
 29 Kayla Wallis               9 Marcus Whitm              9.57   4 
 30 Kali Toomey               11 Palmyra-Mace              9.68   4 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Vanessa Watson             9 Spencerport              41.96   1 
  2 Stephanie Nwachi          10 Rush-Henriet             43.54   1 
  3 Julia Flocco              12 Fairport                 43.72   1 
  4 Adama Donzo               12 Rush-Henriet             43.79   3 
  5 Bryce Felton              12 Rush-Henriet             44.38   2 
  6 Hailey Rossi               9 Marcus Whitm             44.51   1 
  7 Emily Fish                10 Fairport                 44.95   1 
  8 Sasha Fowler              12 Rush-Henriet             45.02   2 
  9 Crystal Elvin             12 Fairport                 45.08   3 
 10 Taylor Atkins-Lewis       10 Fairport                 45.17   2 
 11 Regan Henrici              9 Batavia                  45.31   3 
 12 Cemanie Brown             10 Rush-Henriet             45.42   4 
 13 Jaclyn Neubauer           12 Spencerport              45.47   3 
 14 Emma May                  12 Palmyra-Mace             45.57   2 
 15 Rachel Hodgson            10 Hilton                   45.71   2 
 16 Emma Burke                 9 Churchville-             46.16   3 
 17 Shelby Hutton             12 Palmyra-Mace             46.20   4 
 18 Norah Arnold              12 Hilton                   46.32   3 
 19 Alexandra Dittman          9 Hilton                   46.33   4 
 20 Kierstin Hammond          10 Palmyra-Mace             46.47   5 
 21 Rebecca Njoku             12 Rush-Henriet             46.70   4 
 22 Bethany Van Pelt          12 East Rochest             47.26   5 
 23 Breannah Mills             9 Clyde-Savann             47.49   5 
 24 Isabel Thelen             12 Livonia                  47.52   4 
 25 Taylor Alloco             11 Hilton                   48.06   1 
 26 Hope Porrazzo             11 Churchville-             48.20   5 
 27 Sarah Miller              12 Fairport                 48.35   4 
 28 Maria Voss                10 Palmyra-Mace             48.39   6 
 29 Makenzie Desain           10 Palmyra-Mace             48.49   6 
 30 Morgan West               12 Marion                   48.52   6 
 31 Sequoia Howard            10 Greece Arcad             49.09   5 
 32 Victoria Tidball          10 Mynderse Aca             49.62   6 
 33 Sara Jane Stevens         11 Honeoye Cent             49.72   2 
 34 Karissa Michel            10 LeRoy                    51.67   6 
 35 Mandaryn King              9 Churchville-             51.83   7 
 36 Haley Scripp              10 LeRoy                    53.24   7 
 37 Jo Thompson               12 Marcus Whitm             53.73   7 
 38 Hannah Haws                9 Williamson C             55.21   7 
 39 Emily Kleiner             12 Honeoye Cent             55.55   7 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hayleigh Palotti          10 Livonia                1:41.17   1 
  2 Sinead Sargeant           10 Fairport               1:41.71   1 
  3 Lexi Peters               10 Rush-Henriet           1:45.66   1 
  4 Claire Zickl              10 Batavia                1:45.83   1 
  5 Kiaya Franklin            10 Batavia                1:45.96   1 
  6 Sarah Cannon              12 Rush-Henriet           1:47.30   1 
  7 Briana Bromley             9 Batavia                1:47.36   1 
  8 Dylanne Nowik             12 Rush-Henriet           1:47.52   2 
  9 Amber Daley                8 Rush-Henriet           1:47.68   1 
 10 Anna Cuciurean-Zapan      10 Fairport               1:47.81   1 
 11 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet           1:49.58   1 
 12 Elizabeth Hofer            9 Palmyra-Mace           1:50.26   1 
 13 Emma Kinnicutt             8 Wellsville             1:50.63   2 
 14 Erin Graham               12 Palmyra-Mace           1:52.67   2 
 15 Cali Nichols               9 Batavia                1:52.93   2 
 16 Jenna Crowell             10 Greece Arcad           1:52.94   2 
 17 Makenna Sciandra          11 Palmyra-Mace           1:53.11   2 
 18 Hollee Graham             11 Palmyra-Mace           1:53.48   2 
 19 Katie Hilton               9 Marion                 1:56.24   2 
 20 Jaime Kurmis              12 East Rochest           1:57.94   2 
 21 Brooke Bishop              9 Williamson C           1:58.37   2 
 22 Dena Ramos                 9 Fairport               1:58.93   2 
 23 Danielle Green            10 Honeoye Cent           1:59.89   3 
 24 Ellie Gorall              11 Honeoye Cent           2:01.29   3 
 25 Amanda Hough               9 Hilton                 2:01.68   3 
 26 Katelyn Jones             10 Palmyra-Mace           2:01.78   2 
 27 Allie Harford              9 Marcus Whitm           2:02.02   3 
 28 Elizabeth Ruhland         10 Churchville-           2:02.54   3 
 29 Makenna Hill               9 Williamson C           2:04.30   3 
 30 Jessie King               11 LeRoy                  2:05.71   3 
 31 Hailey Eckdahl            11 LeRoy                  2:06.59   3 
 32 Adamaryz Vargas            9 Hilton                 2:06.75   3 
 33 Lauren Menaguale          12 East Rochest           2:07.67   3 
 34 Cassidy Wiesmore          10 Churchville-           2:07.70   3 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Elsa Cole                 11 Fillmore               3:03.06   1 
  2 Jordan Hurlbut            12 Palmyra-Mace           3:09.52   1 
  3 Haley Riorden              9 Rush-Henriet           3:09.97   1 
  4 Mikayla Gullace           10 Honeoye Cent           3:14.96   1 
  5 Sarah Henretta            11 Fairport               3:15.37   1 
  6 Abby Baerwaldt            11 Rush-Henriet           3:18.80   1 
  7 Ashley Brawn              10 Rush-Henriet           3:18.86   1 
  8 Sarah Rappleye            11 Spencerport            3:18.94   1 
  9 Maddy Mason                8 Hilton                 3:19.39   1 
 10 Grace Nolan               10 Greece Arcad           3:19.78   1 
 11 Missy Graham              11 Wellsville             3:20.25   1 
 12 Allison Menendez          11 Rush-Henriet           3:22.14   2 
 13 Morgan Evarts             10 Avoca                  3:23.91   1 
 14 Sarah Shapley             12 Fairport               3:24.49   2 
 15 Molly O'Neill              8 Canandaigua            3:26.56   2 
 16 Alyssa Kalen              12 Hilton                 3:27.32   1 
 17 Kyilee Quayle             10 Churchville-           3:29.44   2 
 18 Taylor Matthews            8 Hilton                 3:30.26   2 
 19 Jasmine Mohan             12 Fairport               3:31.47   2 
 20 Lexi Bailey               12 Marion                 3:34.48   2 
 21 Sarah Farnum              12 Churchville-           3:35.19   2 
 22 Lilly VonRhedy             8 Canandaigua            3:35.72   2 
 23 Mikayla Bock              11 Honeoye Cent           3:36.30   2 
 24 Hannah Finkney             9 Batavia                3:41.30   2 
 25 Cara Graham               10 Palmyra-Mace           4:00.76   2 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sophia Dinehart           10 Batavia                5:02.42   1 
  2 Chloe Weaver              11 Red Creek              5:03.79   1 
  3 Katie Cobos                9 Canandaigua            5:06.09   1 
  4 Clarissa Hensler          11 Livonia                5:13.84   1 
  5 Morgan Brady              10 Fairport               5:16.23   1 
  6 Alison Reigle              8 Hilton                 5:19.60   1 
  7 Grace Nothnagle            8 Rush-Henriet           5:20.66   1 
  8 Alexis Chatterton          8 Hilton                 5:21.36   1 
  9 Kortnie Demers            11 Hilton                 5:21.79   1 
 10 Meagan Arguien            12 Churchville-           5:25.90   2 
 11 Rachael Mayou              9 Palmyra-Mace           5:26.01   2 
 12 Sydney Beach              11 Red Creek              5:27.47   1 
 13 Gillian Brown             11 Rush-Henriet           5:28.95   1 
 14 Reilly Reber               8 Canandaigua            5:31.64   1 
 15 Anna Dinella              12 Spencerport            5:31.88   1 
 16 Emma Rath                  8 Clyde-Savann           5:32.08   2 
 17 Cheyenne Vorndran          9 Greece Arcad           5:32.39   2 
 18 Elizabeth Abrams          10 Palmyra-Mace           5:32.67   2 
 19 Maggie Cecere             11 Batavia                5:36.35   1 
 20 Isabella Caputo            9 Greece Arcad           5:37.67   2 
 21 Alyssa Mendenhall          8 Red Creek              5:41.10   2 
 22 Riley Johnson              9 Hilton                 5:45.38   2 
 23 Marlayna Wertz             8 Marion                 5:45.70   2 
 24 Rebekah Thorp             10 Palmyra-Mace           5:49.01   2 
 25 Alyson VanCamp             9 Marion                 5:54.86   2 
 26 Mikala Steinmann          11 Williamson C           5:55.86   2 
 27 Payton Clingerman         10 Waterloo               6:00.57   2 
 28 Sarai Sharkey             10 Red Creek              6:37.23   2 
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Amaya Morrow              10 Hilton                    8.94   1 
  2 Jade Tusch                 9 Marion                    9.20   1 
  3 Ellie Ramirez             12 Rush-Henriet              9.29   1 
  4 Jordyn Brown               9 Canandaigua               9.34   1 
  5 Daphine Postl             10 Fairport                  9.61   2 
  6 Isabel Moll               11 Fairport                  9.63   1 
  7 Kelly Statskey            12 Rush-Henriet              9.67   1 
  8 Elizabeth Cohen            9 Batavia                   9.71   3 
  9 Olivia Bockrath           10 Fairport                  9.71   1 
 10 Jacquelyn Smith           10 Greece Arcad              9.71   2 
 11 Elizabeth Yung            12 Greece Arcad              9.74   2 
 12 Baileigh Moquin           11 Palmyra-Mace              9.76   2 
 13 McKenna Cone               9 LeRoy                     9.94   2 
 14 Karina Soto               11 Waterloo                 10.05   2 
 15 Milla Turner              10 Waterloo                 10.06   3 
 16 Michela Maiola            12 Spencerport              10.12   2 
 17 Kelly Williams            10 Marion                   10.15   2 
 18 Hailey Corbett            10 Waterloo                 10.18   3 
 19 Teresa Neuman             12 Honeoye Cent             10.34   4 
 20 Edmarie Calderon-Torres   11 Batavia                  10.38   4 
 21 Kristine Renolo            9 Rush-Henriet             10.46   3 
 22 Camille Sisto             10 Canandaigua              10.48   3 
 23 Amelia Perry              11 Rush-Henriet             10.55   3 
 24 Audrie Prusinowski        12 Marcus Whitm             10.57   4 
 25 Taylor Biata               8 Rush-Henriet             10.58   4 
 26 Mackenizie Mortimer       10 Fairport                 10.59   4 
 27 Arianna Fair              10 Hilton                   10.86   4 
 28 Rachel Mahoney             8 Mynderse Aca             11.24   5 
 29 Sierra Taylor              9 Williamson C             12.68   5 
 30 Jaeda Hotra                9 Greece Olymp             13.00   5 
 -- Megan Allenza             11 Rush-Henriet                FS   3 
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Colette Anikwue           11 Letchworth             5-00.00  
  2 Jalesa Smith               9 Batavia                4-06.00  
  2 Elena LaBella             11 Hilton                 4-06.00  
  2 Jennifer Maysuch          12 Fairport               4-06.00  
  2 Ella Senglaub             12 Canandaigua            4-06.00  
  6 Mikayla Stewart           10 Churchville-           4-03.00  
  6 Brianna Allen             10 Marion                 4-03.00  
  6 Maddy Bugbee              10 Geneseo                4-03.00  
 -- Camryn Buck                8 Batavia                     NH  
 -- Audrey Brown              10 Canandaigua                 NH  
 -- Molly Martin               9 Fairport                    NH  
 -- Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace                NH  
 -- Jessica DeJesus           11 Greece Arcad                NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Earnie Burapan            11 Hilton                10-06.00  
  2 Taylor Haude              12 Hilton                 9-06.00  
  3 Rachel Denise             10 Batavia                8-06.00  
  4 Liz Daugherty             10 Livonia                7-06.00  
  5 Emma Flaherty             10 Churchville-           6-06.00  
  5 Gillian Laco              11 Palmyra-Mace           6-06.00  
 -- Emily Vandereems          12 Canandaigua                 NH  
 -- Julia Cappiello           10 Hilton                      NH  
 -- Sierra Nagy               10 Honeoye Cent                NH  
 -- Bailey Lis                12 Honeoye Cent                NH  
 -- Karoline Williams          9 Marion                      NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         10 Rush-Henriet          19-09.25  
  2 Sammy Watson              11 Rush-Henriet          17-06.50  
  3 Makayla Binter            12 Greece Arcad          16-07.25  
  4 Morgan Femiano            11 Greece Arcad          16-04.00  
  5 Megan Malueg              10 Red Creek             15-09.00  
  6 Dana Cowley               12 Greece Arcad          15-07.50  
  7 Allison Feder             10 Fairport              15-04.75  
  8 Abby McGahey              11 Canandaigua           15-03.00  
  8 Olivia Lewis              12 Churchville-          15-03.00  
 10 Samantha Cohen            10 Batavia               14-10.50  
 11 Grace Sinsebox            10 Rush-Henriet          14-06.75  
 11 Dorothee Grant            12 Red Creek             14-06.75  
 13 Lina Huynh                10 Churchville-          14-06.00  
 14 Zara Lakehal-Ayat         12 Fairport              14-05.50  
 15 Ashley Stafford           10 Churchville-          14-05.00  
 16 Nejia Spencer             11 Canandaigua           14-03.75  
 17 Ariana Ross               12 Batavia               14-02.75  
 18 Janiyah Norris            11 Rush-Henriet          14-01.50  
 19 Kaelin Shepard             8 Rush-Henriet          14-00.00  
 20 Laynna Monagas            11 Churchville-          13-10.00  
 21 Sarah Bishop              11 Hilton                13-08.50  
 22 Catherine Reid             9 Palmyra-Mace          13-05.50  
 23 Tyia McCarthy              9 Williamson C          13-05.00  
 24 Isabelle Brewer           10 Palmyra-Mace          13-04.75  
 25 Madelyn Lessar            10 Churchville-          13-03.75  
 26 Reilly Mullen             10 Hilton                13-00.75  
 27 Nikki Nguyen              11 Spencerport           12-08.50  
 28 McKenzie McIntyre         10 Red Creek             12-07.25  
 29 Siera McClendon           12 Greece Arcad          12-06.50  
 30 Mae Gilley                 9 Williamson C          12-05.50  
 31 Samantha Barnhart         10 Waterloo              12-04.75  
 32 Audrey Quinn              10 Palmyra-Mace          12-02.00  
 33 Emily Borisuk             11 Marcus Whitm          12-00.75  
 34 Riley Ayers                9 Marcus Whitm          11-09.50  
 35 Mackenzie Johnson          9 Hilton                11-06.00  
 36 Abigail Preston            9 Churchville-          11-03.50  
 37 Janelle Max               10 Churchville-          11-02.75  
 38 Collette Morris           10 Palmyra-Mace          11-01.50  
 39 Erika Meyn                 9 Williamson C          10-08.25  
 40 Cameron Parrow            10 Waterloo               1-08.75  
 -- Jenna DeVito               8 Rush-Henriet              FOUL  
 -- Asia McInnis              11 Greece Arcad              FOUL  
 -- Kateryna Fetsyak           9 Rush-Henriet              FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mady Dibble               12 Waterloo              37-03.25  
  2 Rachel Richenberg         12 Canandaigua           34-09.50  
  3 Leah Hulbert              12 Rush-Henriet          34-01.00  
  4 Emily Riley               10 Rush-Henriet          30-10.50  
  5 Celia Flynn               11 Batavia               29-04.75  
  6 Kayla Nellis              10 Hilton                29-03.00  
  7 Jacklyn Capozzi           10 Rush-Henriet          29-00.50  
  8 Katey Ringo               10 Rush-Henriet          28-06.75  
  9 Renee LaSalle             10 Rush-Henriet          27-10.00  
 10 Sarah Parrow               9 Waterloo              27-05.50  
 11 MarShae Smith             12 Rush-Henriet          27-05.00  
 12 Katherine Wiseley         11 Batavia               27-04.50  
 13 Tori Greco                12 Palmyra-Mace          26-10.25  
 14 Bailey Robinson           10 Marcus Whitm          26-10.00  
 15 Jenna LaRuez               9 Greece Arcad          26-08.50  
 15 Paulina Goodermote        11 Churchville-          26-08.50  
 17 Brianna Peacock           12 Greece Arcad          25-06.00  
 18 Laura Benjamin            10 Rush-Henriet          25-00.00  
 19 Brittany Trank            11 Marcus Whitm          24-03.00  
 20 Annmarie Olson            11 Canandaigua           24-02.00  
 21 Jessey Bruening           10 Palmyra-Mace          24-01.25  
 22 Cierra Mosley             10 East                  24-00.25  
 23 Emily Miles               10 Honeoye Cent          23-06.50  
 24 Laura Guiste              12 Batavia               23-05.50  
 25 Caitlin Bray              12 East Rochest          23-00.50  
 26 Katie White               11 Marion                22-05.75  
 27 Sabrina Anderson          12 East Rochest          22-02.25  
 28 Hannah Weaver             10 Palmyra-Mace          21-06.50  
 29 AnnMarie Georgia          11 Batavia               21-00.50  
 30 Bethany Ovenshire          9 Waterloo              21-00.00  
 31 Miranda VanHout           11 Marion                20-09.00  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chloe Messore             11 Hilton                 7:36.95  
  2 Alex Frantz-Bush          10 Rush-Henriet           7:39.21  
  3 Ellie Pauly               12 Hilton                 7:46.98  
  4 Remziye Erdogen           12 Spencerport            7:52.15  
  5 Grace Vangorder           11 Canandaigua            8:01.50  
  6 Rina Shaffer              12 Rush-Henriet           8:18.93  
  7 Madison Moore             11 Batavia                8:21.24  
  8 Ashley Gonzalez            9 Marion                 8:23.30  
  9 Paige Wasilewski          10 Batavia                8:34.99  
 10 Anna Fish                 12 Fairport               8:36.19  
 11 Desiree Bresett           11 Williamson C           8:37.83  
 12 McKenna Miller            10 Palmyra-Mace           8:42.62  
 13 Dana Wilsey               11 Palmyra-Mace           8:43.08  
 14 Elizabeth Page             9 Canandaigua            8:45.18  
 15 Sam Landschoot            12 Rush-Henriet           8:45.44  
 16 Nora McIntyre             11 Hilton                 8:45.70  
 17 Katrina Delamarter        10 Canandaigua            9:11.08  
 18 Amanda Cline              10 Marcus Whitm           9:11.09  
 19 Kelly Fitzpatrick         12 Rush-Henriet           9:30.59  
 20 Brooke Robinson           10 Honeoye Cent           9:35.28  
 21 Adriannah Klejment        11 Williamson C          10:29.54  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ray Anikwue               12 Letchworth                6.53   1 
  2 Elijah Mannigualt         11 Uprep Roches              6.70   1 
  3 Carson Wachholder         10 Geneseo                   6.72   1 
  4 Anthony Butler            12 Letchworth                6.76   1 
  5 Jaysen Wylie              12 Batavia                   6.81   1 
  6 Tre Jones                 12 Rush-Henriet              6.87   1 
  7 Rakim Cooper              11 Greece Arcad              6.92   1 
  8 Anthony Gallo             12 Batavia                   6.98   2 
  9 Joshua McCleary           10 Greece Olymp              7.00   1 
 10 Jaylin Daugherty           9 Uprep Roches              7.03   2 
 11 Chandler Baker            10 Batavia                   7.08   2 
 12 Breandan Mantz            11 Red Creek                 7.10   3 
 13 Robert Randall            11 Red Creek                 7.11   2 
 14 Zion Dickerson            10 Uprep Roches              7.12   2 
 15 Eli McClein               12 Spencerport               7.14   3 
 16 Perriyone Brown            9 Uprep Roches              7.18   3 
 17 John Kanu                 11 Uprep Roches              7.18   3 
 18 Jahmel Brumfield          11 Greece Olymp              7.20   4 
 19 Stephen Beckham           10 Rush-Henriet              7.21   3 
 20 Jarek Balent              11 Hilton                    7.21   4 
 21 Jon Hanna                 10 Rush-Henriet              7.22   2 
 22 Justice Barnes            10 East                      7.24   3 
 23 Liam McKessy              10 Fairport                  7.31   4 
 24 Jahari Parker-Nash         8 Uprep Roches              7.32   4 
 25 Steven Gillespie          11 Red Creek                 7.34   4 
 26 Mike Mule                 10 Churchville-              7.34   3 
 27 Peyton Watts              10 Rush-Henriet              7.37   4 
 28 Tyler Ringleben            9 Fairport                  7.39   5 
 29 Sebastian Osbourne        10 Fairport                  7.43   3 
 30 Izaiah Cheek              10 Fairport                  7.45   5 
 31 Taiyo Iburi-Bethel         9 Batavia                   7.47   4 
 32 Garret Suhr               10 Hilton                    7.47   5 
 33 Chris Spraggins           11 Greece Olymp              7.52   5 
 34 John Tran                 11 Rush-Henriet              7.55   5 
 35 Joshua Arliss              9 Clyde-Savann              7.56   5 
 36 Blake Reed-Corcoran        9 Canandaigua               7.59   5 
 37 Jordan West               11 Clyde-Savann              7.69   6 
 38 Myles Singleton            9 Uprep Roches              7.70   6 
 39 Memphis Lohnes             9 Marcus Whitm              7.80   7 
 40 Ryan Henderson            11 Livonia                   7.85   6 
 41 Collin King               11 Clyde-Savann              8.09   6 
 42 Aaron Delehanty           11 Palmyra-Mace              8.19   6 
 43 Caleb Patterson           12 Honeoye Cent              8.46   7 
 44 Mike Piacente              9 Honeoye Cent              9.03   6 
 45 Nash Cahoon                9 Williamson C              9.30   7 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anthony Smith             11 Uprep Roches             35.74   1 
  2 Jon Brown                 11 Canandaigua              37.24   1 
  3 Daniel Reger              12 Spencerport              38.21   1 
  4 Brandon Ribis             10 Rush-Henriet             38.25   3 
  5 Hunter Duford             12 Hilton                   38.29   1 
  6 Aiden Daniels             10 Rush-Henriet             38.36   2 
  7 Justice Obasi             11 Rush-Henriet             38.45   2 
  8 Anthony Sansone           11 Hilton                   38.64   2 
  9 Tanner Day                11 Rush-Henriet             38.65   2 
 10 Tyler Alex                12 Palmyra-Mace             38.74   1 
 11 Mason Kozody               9 Fairport                 39.06   3 
 12 Nic Buirch                10 Marion                   39.42   5 
 13 Casey Harris              10 Hilton                   39.49   1 
 14 Dylan Orcutt              10 Fairport                 39.84   3 
 15 Teddy Smith               11 Canandaigua              39.98   3 
 16 Dean Damon                12 Livonia                  39.98   4 
 17 Allen Enright              9 Marion                   40.30   5 
 18 Cody Smith                 9 Clyde-Savann             40.30   4 
 19 Jordan Day                11 Greece Olymp             40.43   3 
 20 Jerry Reinhart            11 Batavia                  40.58   2 
 21 Jacob Thomas              10 Honeoye Cent             40.73   5 
 22 Ryan Bieniek              11 Batavia                  40.73   6 
 23 Jocsan Vega               11 Greece Olymp             40.98   6 
 24 Anthony Brinson           10 Rush-Henriet             41.16   3 
 25 Samuel Warner             10 Livonia                  41.26   4 
 26 Trent Marasco             10 Spencerport              41.66   4 
 27 Preston Pinkney           11 Uprep Roches             41.83   5 
 28 David Ficarra              9 Rush-Henriet             41.93   4 
 29 C.J. Wahl                 10 Palmyra-Mace             41.94   6 
 30 Tai' Jmeir Gray            9 East Rochest             41.96   7 
 31 Josh Lyon                 10 Greece Arcad             42.05   4 
 32 Jeff Cantwell             11 Williamson C             42.26   7 
 33 Marcus Delgaizo           10 Greece Arcad             42.40   6 
 34 Guy Kagde                  9 Greece Olymp             42.54   7 
 35 Zachary Woodruff          11 Churchville-             43.05   7 
 36 Marquise Majors           10 LeRoy                    43.15   5 
 37 Dakota Podlaski            9 East                     44.35   7 
 38 Henry Lemen               12 Avon Central             44.89   8 
 39 Sean Irizarry              9 East                     44.96   8 
 40 Dustin Tomaka             12 East Rochest             45.35   7 
 41 Jarod Harwood             11 Palmyra-Mace             45.51   6 
 42 Devyn Kelly               11 LeRoy                    46.09   8 
 43 Chris Dillon              11 Palmyra-Mace             46.97   6 
 44 George Konstantinou        9 Williamson C             47.08   8 
 45 Jarrett Marrapese          9 Honeoye Cent             47.18   8 
 46 Ahmed Collier             11 Uprep Roches             57.54   8 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lukas Dalfonso            11 Rush-Henriet           1:26.25   1 
  2 Miles James               12 Churchville-           1:26.39   1 
  3 Ethan Dorow               12 East Rochest           1:27.49   1 
  4 Dilan Campbell            12 Rush-Henriet           1:28.58   1 
  5 Zachary Vaughn            12 Churchville-           1:28.70   1 
  6 Macrae Kozody             12 Fairport               1:29.53   1 
  7 Maleek Cusack             10 Hilton                 1:30.23   2 
  8 Samuel Schraver           10 Fairport               1:30.54   2 
  9 Evan Pirnie               10 Hilton                 1:30.56   2 
 10 Fred Owen                 11 Livonia                1:30.72   1 
 11 Sam Viggiani              11 Canandaigua            1:30.93   1 
 12 Wesley Burke              11 Churchville-           1:30.95   2 
 13 Chris Luther              12 Greece Arcad           1:31.87   1 
 14 Kevin Winn                11 Fairport               1:32.16   2 
 15 Jeremiah Carnicelli       10 Mynderse Aca           1:32.17   4 
 16 Gaven Cassidy             10 LeRoy                  1:32.39   2 
 17 David Privatera           11 LeRoy                  1:32.88   2 
 18 Liam Mears                12 Spencerport            1:33.01   2 
 19 Jaisaan Lovett            10 Uprep Roches           1:33.11   2 
 20 Spencer Perrotte          12 Palmyra-Mace           1:33.67   4 
 21 Matthew Ruhland           12 Churchville-           1:34.47   2 
 22 Gidyon Chane               9 Greece Olymp           1:35.02   3 
 23 Connor Higbee             11 Marion                 1:35.31   3 
 24 Scott Phillips            12 Red Creek              1:35.58   3 
 25 Nick Callisher            12 Batavia                1:36.67   3 
 26 Josh Battaglia             9 Hilton                 1:37.61   3 
 27 AJ Niles                   9 Williamson C           1:38.30   3 
 28 Isaiah Ciociola           11 Batavia                1:38.80   3 
 29 Alex Rono                  9 Honeoye Cent           1:39.02   3 
 30 Kevin Rinehart            12 Palmyra-Mace           1:39.07   4 
 31 Trayton Schmeelk           9 Williamson C           1:40.51   4 
 32 Alex Micket               12 Greece Arcad           1:40.67   3 
 33 Ryan Smith                 9 Palmyra-Mace           1:41.68   4 
 34 Jordan Murphy             12 Uprep Roches           1:41.98   3 
 35 Zach Cornish              11 Honeoye Cent           1:42.31   4 
 36 Nate O'Brachta             9 Avoca                  1:43.72   4 
 37 Jacob Hueber              11 Spencerport            1:46.93   4 
 38 Joseph Lohnes             10 Marcus Whitm           1:47.52   4 
 39 Raequann Sapp             10 Mynderse Aca           1:57.98   4 
 40 Anthony Troiano           12 East Rochest           2:11.35   4 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ben Bulkeley              10 Fairport               2:29.38   1 
  2 Justin Schramm            11 Greece Arcad           2:36.08   1 
  3 Mike Mallow               12 Fairport               2:37.98   1 
  4 Alex Vandermolen          12 Palmyra-Mace           2:42.76   1 
  5 Kieran O'Halloran         12 LeRoy                  2:44.20   1 
  6 Cole Viavattene           10 Spencerport            2:46.27   1 
  7 Louis Leone               12 Batavia                2:46.56   1 
  8 Keyshawn Jones            10 Uprep Roches           2:46.58   1 
  9 Noah Brown                10 Rush-Henriet           2:47.77   1 
 10 Brian Kline               11 Rush-Henriet           2:48.75   2 
 11 Brian Martin              11 Hilton                 2:48.94   1 
 12 Matthew Faulkenberry      11 Livonia                2:50.48   2 
 13 Tyshawn Jones             10 Uprep Roches           2:50.78   1 
 14 Justin Townsend           11 Churchville-           2:51.87   2 
 15 Brent Kissinger            9 Fairport               2:51.95   2 
 16 Nathaniel Goulart         12 Churchville-           2:53.19   3 
 17 Jesse Hallett             12 Honeoye Cent           2:53.62   3 
 18 Rickie Strong             12 Canandaigua            2:53.74   2 
 19 Eric Piato                12 Hilton                 2:53.76   2 
 20 Nathan Lockwood           10 Churchville-           2:54.23   2 
 21 Nicholas Brown            10 Churchville-           2:54.34   3 
 22 Mark Pham                 11 Rush-Henriet           2:54.35   2 
 23 Justin Mosher              9 Hilton                 2:54.87   3 
 24 Carter Underwood          12 Rush-Henriet           2:54.90   2 
 25 Pete VanHouten            11 Honeoye Cent           2:55.31   2 
 26 Coleton Pallatto          10 Fairport               2:55.36   3 
 27 Michael Speciale          10 Hilton                 2:56.13   2 
 28 Ray Fujita                 9 Fairport               2:57.24   3 
 29 Spencer Malone            11 Geneseo                3:01.41   3 
 30 Robby Bettin              12 Hilton                 3:02.02   4 
 31 Edris Mohammad             9 Greece Olymp           3:02.13   3 
 32 Peter VanCamp             10 Marion                 3:03.09   3 
 33 Tyler Bentivegna          11 Greece Arcad           3:03.74   2 
 34 Hunter Brignall            9 Mynderse Aca           3:05.40   4 
 35 Nick Page                  9 Waterloo               3:06.18   4 
 36 Charlie Freeman            9 Rush-Henriet           3:06.83   3 
 37 Manjinder Brar            12 Greece Olymp           3:07.14   3 
 38 Tyler Stewart             10 Batavia                3:08.69   4 
 39 Blake Spina               10 Waterloo               3:09.30   3 
 40 Max Delehanty             10 Palmyra-Mace           3:14.66   4 
 41 Cody Ward                 10 Greece Olymp           3:15.46   3 
 42 Jake Montoya               9 LeRoy                  3:16.58   4 
 43 Chris Borraccia           11 Spencerport            3:16.73   4 
 44 Tate Mendel               10 Geneseo                3:17.40   4 
 45 John Bruggman              9 Batavia                3:35.17   4 
 46 Jalen Corbett             11 Waterloo               3:36.09   4 
 47 Wesley Dorow               9 East Rochest           3:56.37   4 
 -- Nathan Markle             11 Fairport                   DNF   1 
 -- Matt Orcutt               12 Fairport                   DNF   1 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Eddie Ely                 12 Palmyra-Mace           4:32.34   1 
  2 Josh Bodnar               12 Fillmore               4:38.77   1 
  3 Cal Jantzi                12 Batavia                4:40.24   1 
  4 Majd Rouhana              10 Fairport               4:40.53   1 
  5 Jacob Scheg               11 Hilton                 4:42.41   1 
  6 Peter Kostarellis          9 Churchville-           4:42.85   1 
  7 Ben Eckler                10 Palmyra-Mace           4:43.31   1 
  8 Noah Taddesse             12 Rush-Henriet           4:46.74   1 
  9 Ethan Abell               10 Fairport               4:47.14   1 
 10 Payton Gleason            10 Churchville-           4:48.74   1 
 11 Justin Scheg              12 Hilton                 4:49.96   1 
 12 Matt Laframboise           9 Greece Arcad           4:50.95   1 
 13 Brandon George            11 Rush-Henriet           4:52.10   1 
 14 Jack Callard              10 Fairport               4:54.32   1 
 15 Hunter Yates              11 Clyde-Savann           4:56.44   2 
 16 Michael Mancuso           11 Hilton                 4:56.97   1 
 17 Maxin McKenzie             9 LeRoy                  4:58.81   2 
 18 JD Grell                  11 Williamson C           4:58.87   2 
 19 Sean Henretta              9 Fairport               5:00.03   1 
 20 Alex Jones                11 Canandaigua            5:00.15   2 
 21 Daniel Ferreri            12 Marion                 5:03.03   2 
 22 Tyler Jones               10 Williamson C           5:05.03   2 
 23 Matt Abell                 9 Fairport               5:07.70   2 
 24 Jacob Winden              10 Greece Arcad           5:08.26   2 
 25 Neil Stanton              11 Wellsville             5:09.54   2 
 26 Kristopher Kuszlyk         9 Batavia                5:10.85   2 
 27 Zach Zaharkin              9 Spencerport            5:11.49   2 
 28 Stephen Borisuk           12 Marcus Whitm           5:11.52   2 
 29 John Magnan               12 Canandaigua            5:11.95   2 
 30 Gavin Bathgate             9 East Rochest           5:11.98   2 
 31 Jerry Miller              12 Avoca                  5:12.90   2 
 32 Braeden Szostak            9 Marion                 5:14.48   2 
 33 Ryan Frisbee               9 Waterloo               5:33.18   2 
 34 Zach Wright                9 Greece Olymp           5:33.44   2 
 35 Duvante Cora              10 Waterloo               5:38.93   2 
 36 Ryan Driscoll             10 LeRoy                  5:39.46   2 
 37 Braeden Perot             11 Marcus Whitm           6:11.46   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Josh Whitescarver         12 Batavia                   8.54   1 
  2 Tim Kennerson             11 Waterloo                  8.80   1 
  3 Dillon Gleason            11 Canandaigua               8.87   1 
  4 Friend Olsen              10 Honeoye Cent              8.88   1 
  5 Thomas Firkins            12 Hilton                    8.92   2 
  6 Brady Lin                 12 Rush-Henriet              9.10   1 
  7 JJ Kuhns                  11 LeRoy                     9.27   2 
  8 Julio Vazquez             10 Batavia                   9.47   3 
  9 Daniel Rinker             12 Rush-Henriet              9.50   2 
 10 Walta Leake               12 Rush-Henriet              9.69   2 
 11 Daniel Simmonds           12 Rush-Henriet              9.74   1 
 12 Andrew Fitzgerald         12 Williamson C             10.28   2 
 13 Nathan Schmitt            10 Spencerport              10.51   2 
 14 Jack Flanagan             10 East Rochest             11.05   3 
 15 Ryan Baginsky              9 Honeoye Cent             11.07   3 
 16 Bryan Best                 9 Marcus Whitm             12.31   3 
 -- Kobe Lewis                10 Rush-Henriet                FS   1 
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Evan McEwan               12 Batavia                5-06.00  
  1 Ben Parrow                12 Waterloo               5-06.00  
  3 Zach Hoffman              10 Rush-Henriet           5-03.00  
  4 Isaac Rath                12 Clyde-Savann           5-00.00  
  4 Orion Clark               10 Hilton                 5-00.00  
 -- Davian Hosag              12 Uprep Roches                NH  
 -- Zachary Kashmer           12 Churchville-                NH  
 -- Drake Lortscher           11 Honeoye Cent                NH  
 -- Zack Wigent               11 Fairport                    NH  
 -- Ja Juante Riggins         12 Uprep Roches                NH  
 -- Micah Walker              11 Spencerport                 NH  
 -- Freddie Cunningham        11 Batavia                     NH  
 -- Nicholas Jeffery          10 Palmyra-Mace                NH  
 -- Andy Allen                12 Greece Olymp                NH  
 -- Gavin Luckey              10 LeRoy                       NH  
 -- Tyler Gaus                12 Batavia                     NH  
 -- Noah Stephan              12 Waterloo                    NH  
 -- Evan Samuel               12 Fairport                    NH  
 -- Josh Pitt                 11 Honeoye Cent                NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ben Twomley               11 Canandaigua           12-06.00  
  2 Nate Hamilton             10 Batavia                9-06.00  
  3 Zachary DeMay             11 East Rochest           8-06.00  
  4 Zach Erickson             12 Honeoye Cent           7-06.00  
  5 Connor Bateman             9 Hilton                 6-06.00  
  5 Cody Wohlschegel           9 Honeoye Cent           6-06.00  
 -- David Bletsko             12 Spencerport                 NH  
 -- Jeff Page                 12 Spencerport                 NH  
 -- James Pavlov              11 Hilton                      NH  
 -- Nathan Crane              11 Letchworth                  NH  
 -- Michael Hughes            12 Batavia                     NH  
 -- Ethan Roy                 10 LeRoy                       NH  
 -- Caleb Beeley              12 Honeoye Cent                NH  
 -- Ryan Harman                9 Fairport                    NH  
 -- Dallin Forsgren           10 Fairport                    NH  
 -- Connor Herbst             12 Palmyra-Mace                NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Enzo Amati                12 East Rochest          20-06.50  
  2 Tracey Harrison           12 Hilton                20-04.75  
  3 Xavier McGee              12 Greece Arcad          19-08.00  
  4 Tyrell Bluto              11 Waterloo              19-00.00  
  5 Jacob Kuebel              10 Greece Arcad          18-08.00  
  6 Justin Eaton               9 Williamson C          17-11.00  
  7 Sterling Newsome          12 Uprep Roches          17-09.50  
  8 Marcus Humble             10 Uprep Roches          17-05.75  
  9 D'Aaron Johnson           12 East                  17-04.00  
 10 Davon St John             12 Batavia               17-03.50  
 11 Jacob Dedie               10 Churchville-          17-02.25  
 12 Kyle Ellis                11 Avon Central          17-02.00  
 13 Dylan Wohlschegel         12 Honeoye Cent          16-10.50  
 14 Shawn Kelly                9 Greece Olymp          16-07.25  
 15 Jacob Mance               12 Churchville-          16-06.25  
 16 Cody Bullock               9 Palmyra-Mace          16-00.00  
 17 Brett Watts               12 Marcus Whitm          15-10.25  
 18 Derek Rice Porter         10 Waterloo              15-09.00  
 19 Kameron Miles              9 East                  14-11.75  
 20 Nick Ciancaglini           9 Marcus Whitm          14-11.00  
 21 Nate Robson               11 Palmyra-Mace          14-05.50  
 22 Ian Fisher                11 Waterloo              12-09.75  
 -- Cameron Inclima           12 Spencerport               FOUL  
 -- Nick Spinosa              12 Spencerport               FOUL  
 -- Trevon Tripp              12 Rush-Henriet              FOUL  
 -- Trevor Healy              10 Honeoye Cent              FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Ray               10 Batavia               49-00.50  
  2 Petro Huley               12 Churchville-          44-01.50  
  3 Vitaly Gurman             12 Spencerport           42-10.75  
  4 Mike Thompson             12 Canandaigua           42-04.25  
  5 Jason LaRuez              11 Greece Arcad          39-00.50  
  6 Nathan Pearce             11 Palmyra-Mace          38-10.25  
  7 Justin Clayton            12 Hilton                38-06.75  
  8 Wolfgarr Lobo             11 Avon Central          38-05.75  
  9 Sean Lyman                12 Rush-Henriet          38-00.00  
 10 Cipher Campbell - Bollar  11 East                  37-10.50  
 11 Ryan Bittel               11 Canandaigua           36-11.00  
 12 Matt McHenry              11 Canandaigua           36-10.75  
 13 Norberto Cervantes        11 Williamson C          36-10.00  
 14 Addison Pitcher           12 Batavia               36-09.50  
 15 Anthony Kane              12 Greece Arcad          36-07.50  
 16 Cory White                12 Clyde-Savann          35-00.00  
 17 Nicholas Schoeller        12 Marcus Whitm          34-10.00  
 18 Cody Crane                12 Honeoye Cent          34-09.50  
 19 Tyler Culian              10 Greece Arcad          34-07.00  
 20 Jamie Baldwin             10 Uprep Roches          34-03.00  
 21 Tajmon Glasgow            12 Rush-Henriet          33-11.00  
 22 Bryce Bordonaro           10 LeRoy                 33-10.00  
 23 Tyler Duvall              11 Red Creek             33-09.00  
 24 Evan Baldwin              10 Uprep Roches          33-07.00  
 25 Ian SanFratello           11 Batavia               33-03.00  
 26 Clayton Gorski            12 Batavia               32-07.50  
 27 Kaleef Reed               12 Uprep Roches          32-06.25  
 28 Lucky Edwards             12 Uprep Roches          32-04.00  
 29 Russell Harvey            10 Geneseo               32-03.00  
 30 Collin Waldron            12 Livonia               31-11.50  
 31 James Judkins             11 East                  31-09.50  
 32 Jaheim Smith               9 Batavia               31-07.00  
 33 Chris Perchitti           10 Waterloo              31-02.50  
 34 Robert Ungar              10 Honeoye Cent          31-02.25  
 35 Cameron D'Angio           12 Waterloo              29-04.00  
 36 Leo Ceron                  9 Williamson C          29-02.75  
 37 Tyler Scutt               10 Red Creek             28-07.50  
 38 Austin Prince             10 Hilton                25-05.00  
 39 Eduardo Fontan-Keating     9 East                  23-03.00  
 40 Nick Columbo              10 Hilton                23-01.00  
 41 Christian Finnerty         9 Red Creek             23-00.50