Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
              HY-TEK's Meet Manager 2/13/2016 12:33 AM
                    RWTL-BEF groups - 2/12/2016                          
                          ONE EVENT MEET                                 
                               RIT                                     
                             Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Travasia Singletary       10 Aquinas Inst              7.41   1 
  2 Gia Keith                 11 Mercy                     7.45   1 
  3 Satin Holmes              12 Wilson/E. Co              7.46   1 
  4 Aubrianna Lantrip         12 Midlakes                  7.58   3 
  5 Stefani Teglash            9 Penfield                  7.69   1 
  6 Jenna Strickland          11 Victor Centr              7.71   1 
  7 Emily Bargy               10 Wayne Centra              7.79   1 
  8 MacKenzie Allen           11 Aquinas Inst              7.81   1 
  9 Andrea Benson             12 Webster Schr              7.87   2 
 10 Brianna Jones             12 Franklin                  7.89   2 
 11 Sabrina Campbell          12 Greece Odyss              8.06   2 
 12 Nadia McCraw               9 Greece Athen              8.08   3 
 13 Toniqua Jones             10 Greece Athen              8.10   3 
 14 Ravion Jackson            10 Wilson/E. Co              8.13   2 
 15 Paris Dade                11 Aquinas Inst              8.13   3 
 16 Sydney Frelier            12 Webster Schr              8.18   2 
 17 Megan Bowman               9 Pittsford Su              8.23   3 
 18 Sara DiVirgilio           10 Webster Thom              8.24   3 
 19 Nandi Jeffries            11 School Of Th              8.28   4 
 20 Mallory Doody             10 Red Jacket                8.33   4 
 21 Patience Kpor             11 School Of Th              8.37   3 
 22 Feionna Gause             12 Wilson/E. Co              8.42   3 
 23 Jessica Le                10 Gananda                   8.65   4 
 24 Sydney Trabold            11 Wayne Centra              8.73   4 
 25 Kaitlyn Forshay           11 Gananda                   9.25   4 
 26 Julyanna Cornish          11 Red Jacket                9.36   4 
 27 Mary Grasso                9 Lyons                     9.81   4 
 28 Shayla Prosser            10 Lyons                    10.32   4 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Grace Dunnigan            12 Pittsford Su             42.62   1 
  2 Hallie Buddendeck         11 Webster Thom             42.69   1 
  3 Abby Frank                11 Penfield                 45.05   2 
  4 Janie Potts               10 Pittsford Su             45.32   3 
  5 Brandi Leslie             11 Aquinas Inst             45.35   2 
  6 Catherine Flugel          12 Mercy                    45.96   2 
  7 Riley Ververs              8 Gates-Chili              46.00   2 
  8 Grace Ebner                9 Pittsford Su             46.56   2 
  9 Hannah DiLiberto          10 Webster Schr             46.79   4 
 10 Kyla Ross                  9 School Of Th             47.03   3 
 11 Lauren O'Dell             11 Victor Centr             47.39   5 
 12 Hannah Knapp              11 Aquinas Inst             47.43   4 
 13 Mayra Rodriguez           12 Webster Thom             47.51   5 
 14 Ashley Page                9 Wayland-Coho             47.76   5 
 15 Alicia Zimmer             10 Webster Thom             47.79   4 
 16 Madiha Hussain            11 Pittsford Me             47.92   3 
 17 Sarah Urban                9 Victor Centr             47.95   3 
 18 Ima Ikpot                 10 Mercy                    49.05   6 
 19 Nicole Johnson            10 Wilson/E. Co             49.07   4 
 20 Taylor Gabriel             9 Wayne Centra             49.19   4 
 21 Sara Johnstone             9 Wayne Centra             49.93   5 
 22 I'Neesha Morris           10 Sodus Centra             51.53   6 
 23 Rachel Drake               9 Dansville                51.69   6 
 24 Brynnli Sawyer             9 Red Jacket               55.57   6 
 25 Katie VanDuyne            10 Red Jacket             1:08.08   6 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Annie Hanna               11 Pittsford Su           1:40.08   1 
  2 Adrianna VanCuyck         12 Wayne Centra           1:43.80   1 
  3 Sarah Frame               12 Webster Thom           1:44.54   1 
  4 Colleen Eckl              11 Pittsford Me           1:44.80   1 
  5 Julia Wade                10 Mercy                  1:44.82   1 
  6 Justine Willard           12 Gananda                1:45.04   1 
  7 Katie Schoen              12 Mercy                  1:46.48   1 
  8 Kelly O'Hara              12 Webster Thom           1:47.27   1 
  9 Nubia Cromartie           10 Pittsford Su           1:47.41   2 
 10 Shannon Oberst            11 Brighton               1:47.72   2 
 11 Elena Mantilla             9 Penfield               1:48.27   3 
 12 Molly Sauter               9 Penfield               1:49.47   2 
 13 McKenzie Angus            12 Penfield               1:49.54   2 
 14 Anna Tommasi              12 Pittsford Me           1:51.01   2 
 15 Kisha Baker               12 Franklin               1:51.92   3 
 16 Lilly Williams            10 Pittsford Su           1:52.83   3 
 17 Anya Lucey                 9 Pittsford Me           1:52.84   3 
 18 Abby Dyson                11 Webster Schr           1:53.29   3 
 19 Zoe-Dai Ferraro-Pedraza   10 Bishop Kearn           1:53.90   3 
 20 Carina Giannini           10 School Of Th           1:54.20   3 
 21 Sarah Dickinson           10 Pittsford Me           1:54.70   3 
 22 Sage Daughton             12 Penfield               1:55.81   4 
 23 Kristen Goebel            10 Victor Centr           1:58.93   4 
 24 Lucy Bonin                12 Pittsford Su           1:59.11   4 
 25 Niara Daniels             10 Franklin               2:00.27   4 
 26 Emily Schwartz            10 Wayland-Coho           2:00.81   4 
 27 Jillian Blodgett          11 Newark                 2:01.38   4 
 28 Samantha Carbajal          9 Sodus Centra           2:01.72   4 
 29 Rosalie Siracuse           9 Wayne Centra           2:03.63   4 
 30 Morgan Diggins             9 Newark                 2:05.31   5 
 31 Alyssa Cox                12 Dansville              2:06.09   5 
 32 Maggie Dorgan             11 Red Jacket             2:06.36   5 
 33 Uilanna Mazur              9 Northstar Ch           2:07.40   5 
 34 Adeline Reale             10 Lyons                  2:08.37   5 
 35 Alexa Johnson             12 Greece Odyss           2:13.27   5 
 36 Zy'erra Harris            12 School Of Th           2:15.63   5 
 37 Sophia Matties            10 Red Jacket             2:21.50   5 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Natalie Neamtu            11 Webster Thom           3:04.72   1 
  2 Ellie Songer              12 Webster Thom           3:11.49   1 
  3 Charlotte Kurzweil        12 Mercy                  3:13.47   1 
  4 Natalie Hansen            10 Penfield               3:13.97   1 
  5 Boushra Belkhir           12 Victor Centr           3:17.67   1 
  6 Tory Fahrenholz           12 Penfield               3:18.07   1 
  7 Michaela Knapp             9 Aquinas Inst           3:19.05   1 
  8 McKensie Galusha          12 Pittsford Me           3:19.86   1 
  9 Audrey Huff                8 Mercy                  3:26.05   1 
 10 Morgan Molesworth         11 Victor Centr           3:26.42   1 
 11 Ellie Anstrom              9 Pittsford Me           3:27.27   1 
 12 Jaime Gudyka               8 Webster Schr           3:30.20   1 
 13 Katie Gorenc              11 Pittsford Su           3:32.13   1 
 14 Maggie Moulton             9 Mercy                  3:35.25   2 
 15 Katie Cody                10 Red Jacket             3:36.00   2 
 16 Erin Maker                11 Wayland-Coho           3:36.51   2 
 17 Taylor Hayden             10 Victor Centr           3:40.12   2 
 18 Mia Callahan              11 Sodus Centra           3:43.08   2 
 19 Brianna Walker            10 Webster Schr           3:45.05   2 
 20 Tara Steensma             10 Wayne Centra           3:52.59   2 
 21 Hope VanDuyne              9 Sodus Centra           3:53.90   2 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Amanda Vestri             11 Webster Thom           4:52.76   1 
  2 Elyse Barkstrom           11 Pittsford Me           5:02.66   1 
  3 Claire Miller             12 Penfield               5:04.34   1 
  4 Meghan Curtin             12 Wayland-Coho           5:04.71   1 
  5 Julia Tomanovich           9 Pittsford Me           5:07.99   1 
  6 Claire Ashton             11 Webster Thom           5:11.85   1 
  7 Rebekah Preisser           9 Pittsford Su           5:14.38   1 
  8 Meredith Morse            11 Pittsford Su           5:15.22   1 
  9 Cameron Mackenzie         10 Penfield               5:18.05   1 
 10 Erin Foley                11 Victor Centr           5:19.90   1 
 11 Megan McMullen             9 Aquinas Inst           5:23.93   1 
 12 Emma Weber                11 Mercy                  5:27.79   2 
 13 Erin Davis                 8 Penfield               5:31.99   2 
 14 Joanna O'Sullivan         11 Aquinas Inst           5:32.47   2 
 15 Sara Ciurca                9 Mercy                  5:33.33   1 
 16 Adelyn Carney              8 Webster Schr           5:37.31   2 
 17 Audrey Bonham             11 Pittsford Su           5:40.61   2 
 18 Audry Mattle              12 Wayne Centra           5:43.80   2 
 19 Samantha Stehler           9 Pittsford Me           5:46.28   2 
 20 Sammie Kean               10 Red Jacket             5:53.35   2 
 21 Stephanie Knudsen         10 Dansville              6:04.46   2 
 22 Alicia Guarasci           10 Wayland-Coho           6:20.01   2 
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chima Dimgba              11 Greece Athen              8.48   1 
  2 Alana Morrow              12 Mercy                     8.67   1 
  3 Emily Wade                12 Mercy                     8.80   1 
  4 Leah Whiteman             12 Dansville                 9.50   1 
  5 Destiny Fernandes          9 Greece Athen              9.53   1 
  6 Mary Armstrong            12 Lyons                     9.73   2 
  7 Sarah Cook                12 Mercy                     9.75   2 
  8 Maddi Stockman            10 Victor Centr              9.77   2 
  9 Dakota Dugan              12 Webster Thom              9.87   2 
 10 Amanda Woodard            12 Pittsford Me              9.97   2 
 11 Ahjiana Johnson           12 Sodus Centra             10.03   2 
 12 Alyssa Kimball             9 Wayne Centra             10.16   3 
 13 Emily Herrmann            12 Victor Centr             10.20   2 
 14 Amy Tichacek              11 Gananda                  10.27   3 
 15 Spring DeFranco           10 Wayne Centra             10.44   3 
 16 Ellen Battaglia            9 Pittsford Me             10.45   3 
 17 Meghan Mendola            11 Webster Thom             10.56   3 
 18 Grace Heckman             10 Brighton                 10.66   3 
 19 Katie Baird                9 Webster Thom             10.67   4 
 20 Jyl Russotti              10 Bishop Kearn             11.09   4 
 21 Millie Gonzalez           11 Greece Odyss             11.16   4 
 22 Alexandria LaPietra       11 Bishop Kearn             11.28   4 
 23 Hana Cheasman             12 Red Jacket               11.34   4 
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Madison O'Brian           12 Penfield               4-09.00  
  1 Ashanti Muhanned           9 Mercy                  4-09.00  
  1 Jordan Silver             12 Penfield               4-09.00  
  4 Ellenia-Jo Errington      12 Dansville              4-06.00  
  5 Megan Perryman            11 Red Jacket             4-03.00  
  5 Trinity Glover            10 Wayland-Coho           4-03.00  
  7 Kayla Curtin              11 Wayland-Coho           4-00.00  
  7 Drianni Bennett           10 Sodus Centra           4-00.00  
 -- Trinity Wilson            10 Brighton                    NH  
 -- Sarah Killip              12 Webster Schr                NH  
 -- Kahlan VanSchaffel         9 Wayne Centra                NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Madeline Pizzo            12 Mercy                  8-06.00  
  2 Cecilia Savka             11 Pittsford Me           7-06.00  
  3 Sachi Sharp                9 Brighton               7-00.00  
 -- Elenie Mitchell           11 Penfield                    NH  
 -- Regan Maguire             10 Penfield                    NH  
 -- Allegra Maxwell           12 Victor Centr                NH  
 -- Ericah Roncone            12 Pittsford Me                NH  
 -- Ava Roncone               10 Pittsford Me                NH  
 -- Sydney Angus              10 Penfield                    NH  
 -- Alexis Duggan             12 Webster Schr                NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shana Spinks              11 School Of Th          16-07.50  
  2 Anna Burgin               12 Webster Schr          15-03.00  
  3 Eva Boothby                9 Webster Schr          15-01.50  
  4 Samantha King             11 Dansville             14-04.50  
  5 Alix Soule                12 Penfield              14-04.25  
  6 Carley Schojan             9 Wayne Centra          14-00.50  
  7 Amanda Poetker            11 Penfield              13-11.50  
  8 Emma Jolley               11 Penfield              13-11.00  
  9 Ali Johnston              11 Penfield              13-08.50  
 10 Alexis Villarubbia        11 Aquinas Inst          13-03.00  
 11 Gracie Young               9 Sodus Centra          12-10.00  
 12 Melissa Cook              12 Mercy                 12-03.50  
 13 Maci Moore                 9 Red Jacket            12-00.00  
 14 Olivia Nguyen             11 Penfield              11-10.75  
 15 Kendralee Bell            10 Newark                11-08.50  
 16 Nichole Caralla           12 Newark                11-00.00  
 -- Claire Dean               11 Webster Thom              FOUL  
 -- Hannah O'Connor           12 Pittsford Me              FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rylee North                9 Red Jacket            32-05.50  
  2 Sydney Sheehe             12 Newark                30-06.50  
  3 Essence Hill              11 Franklin              29-07.50  
  3 Casey Metzler             10 Penfield              29-07.50  
  5 Sydney Dillman            10 Victor Centr          29-04.00  
  6 Mollie Biehl              10 Red Jacket            28-10.00  
  7 Alexis Lunn               10 Webster Schr          28-09.00  
  8 Rebecca Rock              12 Penfield              27-10.00  
  9 Brittany Cunningham       10 Wayne Centra          27-03.50  
 10 Meredith McGee             9 Mercy                 26-11.00  
 11 Rachel Graf               10 Wayne Centra          26-00.50  
 12 Lindsay Fluman            10 Pittsford Me          26-00.00  
 13 Emily Springer            12 Gananda               25-05.00  
 14 TaMia Minnis              11 School Of Th          25-04.00  
 15 Lexie Blackwell           12 Red Jacket            25-01.25  
 16 Emma Rock                  9 Penfield              24-09.50  
 17 Keiasha Wolfe             11 Aquinas Inst          24-05.00  
 18 Jaelyn Linzy Richardson   10 Lyons                 23-10.50  
 18 Kayleigh Schermerhorn      9 Newark                23-10.50  
 20 Olivia Rye                10 Webster Schr          23-08.00  
 21 Jordyn Pollot              9 Red Jacket            22-11.75  
 22 Nia Bowman                11 Franklin              20-11.00  
 23 Lexi Hinds                11 Dansville             20-07.00  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Corrine Perry             11 Red Jacket             8:07.06  
  2 Bernadette Hayes          12 Mercy                  8:24.95  
  3 Payton Yelle               9 Penfield               8:27.03  
  4 Alys Derby                12 Red Jacket             8:29.65  
  5 Emma Thomas                9 Pittsford Me           8:55.57  
  6 Danielle Carias            9 Dansville              8:59.99  
  7 Maria Meck                10 Penfield               9:12.67  
  8 Emily Friden              10 Pittsford Me           9:18.80  
  9 Hannah Means              10 Wayne Centra           9:43.14  
 10 Gwendolyn Werth            9 Dansville              9:52.51  
 11 Raven Foote               11 Wayland-Coho          11:03.82  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Noah Williams             11 McQuaid Jesu              6.63   1 
  2 Max Gloskey               11 Webster Thom              6.87   1 
  3 Chris Ryder                9 McQuaid Jesu              6.91   2 
  4 Daniel Fee                10 Webster Schr              6.92   1 
  5 Jake Lambert              12 Brighton                  6.98   1 
  5 Kelvin Knight             12 Aquinas Inst              6.98   1 
  7 Trent Collins             11 Aquinas Inst              7.01   3 
  8 Jevontae Leslie           11 Greece Athen              7.03   2 
  9 Jacahn Martinez            9 Franklin                  7.09   3 
 10 Chris Allen                9 Penfield                  7.10   2 
 11 Zion Ponder               11 School Of Th              7.15   3 
 12 Rasheen Hardy             12 Wilson/E. Co              7.16   4 
 12 Hughan Reid               11 Webster Thom              7.16   2 
 14 Jonah Dean                 9 Webster Thom              7.17   3 
 15 Jason Vidjan              12 Brighton                  7.21   3 
 16 Giovanni Greer            10 Greece Athen              7.23   3 
 17 Michael Vongphachanh       9 McQuaid Jesu              7.25   4 
 18 Hiran Khatri              10 McQuaid Jesu              7.28   4 
 19 Charles DeHaven           10 Lyons                     7.33   6 
 20 D'Andre Snow              11 School Of Th              7.34   5 
 21 Henry Trojian             10 Pittsford Su              7.35   4 
 21 Kendale Williams           9 Greece Athen              7.35   5 
 23 Jimmy Spampinato          10 McQuaid Jesu              7.36   4 
 24 Justin Lunn                9 Webster Schr              7.37   4 
 25 Ben Fisler                10 Webster Thom              7.41   5 
 26 Chaz Velazquez            10 Penfield                  7.43   5 
 27 Desmond Barber            11 Wayne Centra              7.44   4 
 28 Justin Myers              11 Victor Centr              7.44   5 
 28 Tariq Martin              12 Franklin                  7.44   3 
 30 Jonah Temple              10 McQuaid Jesu              7.48   5 
 31 Eynni Pailin               9 Pittsford Su              7.49   6 
 32 Ethan Heil                10 Webster Thom              7.55   5 
 33 Joey Loffredo             12 Victor Centr              7.63   6 
 34 Niklas Lehnhardt          10 Northstar Ch              7.65   6 
 35 Travez Miller             12 Newark                    7.65   6 
 36 Dan Clark                 12 Red Jacket                7.72   6 
 37 John Scharf                9 Red Jacket                7.78   7 
 38 William Pierce             9 Pittsford Su              7.80   7 
 39 Brandon Williams          11 Victor Centr              7.81   7 
 40 Jacob Strong               9 Lyons                     9.03   7 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kelly Brown               12 Wilson/E. Co             35.48   1 
  2 Jaquil Baxter             10 Robert Brown             35.87   1 
  3 Cole Mazzo                12 Webster Thom             37.71   1 
  4 Dylan Crandall            12 Greece Odyss             37.73   1 
  5 Michael DiFiore           11 Webster Schr             37.88   1 
  6 Alex Gonnella             11 Victor Centr             38.56   2 
  7 Jacob Smith               12 Sodus Centra             38.80   3 
  8 Elijah Ross               11 Robert Brown             39.29   3 
  9 Mathew Perez               9 Franklin                 39.33   2 
 10 Juan Camacho              11 Northstar Ch             39.50   2 
 11 Lowell McCarthy           11 Penfield                 39.70   2 
 12 Andrew Bogert             11 Webster Schr             39.72   5 
 13 Will Bendzus              12 Wayland-Coho             39.76   5 
 14 Ben Dertinger              9 Webster Schr             39.89   5 
 15 Greg Marullo              10 Sodus Centra             39.92   3 
 16 Andy Frank                 9 Penfield                 39.92   2 
 17 Jacob Gefell              11 Greece Athen             39.96   4 
 18 Hobart Williamson         11 McQuaid Jesu             40.01   4 
 19 Joe Pizzi                  9 Penfield                 40.14   3 
 20 Michael Booth             11 Wayland-Coho             40.17   2 
 21 Brandon Custer            11 Newark                   40.21   5 
 22 Andrew Myers              10 Wayland-Coho             40.28   3 
 23 Connor Preston             9 Victor Centr             40.57   3 
 24 Danial Deriba             10 Wilson/E. Co             40.69   5 
 25 Wayne Parsons             12 Wayland-Coho             40.74   4 
 26 Escol Williams            11 Sodus Centra             40.88   4 
 27 Alex Mack                 12 Newark                   41.02   4 
 28 Ben Knowlton              12 Red Jacket               41.34   6 
 29 Jason Ott                 11 Sodus Centra             41.85   6 
 30 Lilo Nielsen               9 Wayland-Coho             41.88   6 
 31 Jon Yacono                11 Red Jacket               41.92   6 
 32 Preston Higgins           11 Wayne Centra             41.97   5 
 33 Michael Jobling           10 Pittsford Su             44.67   7 
 34 Johnathon Tedone          10 Greece Athen             45.92   7 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Adrian Minott             12 Northstar Ch           1:24.65   1 
  2 Kyle Seegler              12 Penfield               1:25.65   1 
  3 Brad Farnham              11 Penfield               1:26.37   1 
  4 Tanner Freida             12 Wayne Centra           1:27.40   1 
  5 Daniel Rooney             11 McQuaid Jesu           1:28.15   1 
  6 Kevin VanGee              11 Webster Schr           1:28.30   1 
  7 Brandon Ottenschot        12 Webster Thom           1:30.33   2 
  8 Kydani Chaparro           11 Franklin               1:30.52   2 
  9 John Pullano              10 Penfield               1:30.60   1 
 10 Jack Murphy               11 Penfield               1:30.63   2 
 11 Ben Bogdan                11 McQuaid Jesu           1:31.15   2 
 12 Michael Allchin           12 Penfield               1:31.16   1 
 13 Chris Lowenguth           11 Webster Thom           1:31.33   2 
 14 Conor Davis               11 Penfield               1:32.29   3 
 15 Ben Stalls                11 Eastridge              1:32.43   2 
 16 Andrew Helbig             12 Webster Schr           1:32.64   3 
 17 Justin Colucci            11 Victor Centr           1:33.55   2 
 18 Migual DeSaja             10 Northstar Ch           1:34.28   3 
 19 Ramsey Daymon              9 Bishop Kearn           1:35.62   3 
 20 Dean Marcello             10 Pittsford Su           1:36.31   3 
 21 Jack Snover               10 Webster Schr           1:36.47   3 
 22 Jerry Hoppa                9 Pittsford Me           1:37.52   3 
 23 Judah Nietopski           12 Bishop Kearn           1:37.68   4 
 24 Chistian Rodriguez        11 Franklin               1:38.13   4 
 25 Noah Bonadonna             8 Brighton               1:39.06   3 
 26 Alfredo Aponte            10 School Of Th           1:39.35   4 
 27 Hector Santiago           10 Franklin               1:39.98   5 
 28 Jesse Smith               12 Lyons                  1:40.75   4 
 29 Owen Marchand             12 Bishop Kearn           1:41.01   4 
 30 Travis Anstee             12 Lyons                  1:41.06   5 
 31 Spencer Madsen            11 Red Jacket             1:41.27   4 
 32 Matthew Giacovelli        10 Bishop Kearn           1:41.54   4 
 33 Simeon Alvarez            10 Greece Odyss           1:42.10   4 
 34 Will Lamar                 9 Sodus Centra           1:42.22   5 
 35 Luis Martinez              9 Sodus Centra           1:42.88   5 
 36 Zachary Coates             9 Red Jacket             1:43.54   5 
 37 Jack VanKouwenberg        11 Sodus Centra           1:44.54   5 
 38 Nicholas Walker           12 School Of Th           1:47.61   5 
 39 Noah Bobrow                9 Pittsford Su           1:50.07   5 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tyler Senall              10 Penfield               2:41.39   1 
  2 Dylan McNamara            11 Gananda                2:46.16   1 
  3 Cole Ziskind              11 Webster Thom           2:47.49   1 
  4 Aaron Scholz              10 Wayne Centra           2:47.79   1 
  5 Trevor Carney             12 Webster Schr           2:49.39   1 
  6 Zachary Gauronski          9 Penfield               2:50.40   2 
  7 Abel Hagos                 9 McQuaid Jesu           2:51.40   2 
  8 Andrew Lembo-Ehms         10 Webster Schr           2:51.78   1 
  9 Zach Anderson             11 McQuaid Jesu           2:51.87   1 
 10 Paul Vicks                11 Pittsford Me           2:52.47   1 
 11 Jake Marchese              9 Penfield               2:52.92   2 
 12 Jackson Correia           11 Newark                 2:53.40   2 
 13 Sean Carroll              12 Bishop Kearn           2:56.16   2 
 14 Lucas Simonetti            9 Pittsford Su           2:56.21   2 
 15 Tommy Betters             10 McQuaid Jesu           2:58.57   1 
 16 Evan Mancini              10 McQuaid Jesu           2:59.02   2 
 17 John Scherer              11 McQuaid Jesu           3:00.11   1 
 18 Matt Lehman                9 Webster Schr           3:04.05   2 
 19 John Lepore               12 Pittsford Me           3:04.15   2 
 20 Jack Manuse               10 Greece Odyss           3:06.15   3 
 21 Jair VanDuyne             11 Sodus Centra           3:06.26   3 
 22 Quinn Ewell                9 Greece Athen           3:06.99   3 
 23 Landon Urzetta            10 Victor Centr           3:07.40   3 
 24 Xander Guzman             10 Brighton               3:07.82   3 
 25 Seth Gerlock               9 Red Jacket             3:17.32   3 
 26 James Walter               9 Pittsford Su           3:17.41   3 
 27 James Boula                9 Dansville              3:21.61   3 
 28 Josh Pratt                 9 Red Jacket             3:24.73   3 
 29 Michael Armstrong          9 Lyons                  3:31.70   3 
 30 Tyre Cromartie             9 Sodus Centra           3:38.98   3 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Donny Glavin              12 McQuaid Jesu           4:21.22   1 
  2 Nick Neamtu               12 Webster Thom           4:25.27   1 
  3 Dawson Bathgate           12 East Rochest           4:25.43   1 
  4 Henry Burton              12 Pittsford Me           4:27.26   1 
  5 Caleb Covell              12 Eastridge              4:27.79   1 
  6 Adrian Mazur              12 Northstar Ch           4:38.31   1 
  7 Nick Caterisano           11 McQuaid Jesu           4:40.73   1 
  8 Tommy Alvermann           11 McQuaid Jesu           4:41.02   1 
  8 Griffin Fitzsimmons       12 Victor Centr           4:41.02   2 
 10 Stephen Loce              12 Webster Thom           4:41.15   1 
 11 Shane Pease               10 Greece Athen           4:41.37   1 
 12 Aidan Blake               11 McQuaid Jesu           4:46.54   2 
 13 Dillon Vandermortel       10 Newark                 4:48.82   1 
 14 Owen Goettler             11 Pittsford Su           4:49.20   2 
 15 Joshua McCarthy           11 Pittsford Me           4:49.93   2 
 16 Hunter Braun              10 Victor Centr           4:51.16   1 
 17 Joe Doerr                 11 McQuaid Jesu           4:53.13   1 
 18 Dominic Bushen            11 Aquinas Inst           4:53.68   2 
 19 Robert Grasso             12 Victor Centr           4:56.16   1 
 20 Andrew Hecht              12 Webster Schr           4:56.42   2 
 21 Jason Ziskind             11 Webster Thom           4:58.00   1 
 22 Zech Nower                11 Newark                 4:58.18   2 
 23 Tommy Hanley              12 Webster Thom           5:04.43   2 
 24 Nathan Ramsay             12 Webster Schr           5:06.00   2 
 25 Nathan Sawyer             12 Red Jacket             5:15.23   2 
 26 Ian Ciullia               11 Wayne Centra           5:18.00   2 
 27 Eric Hettel               10 Penfield               5:18.85   2 
 28 Tucker Wehner             12 Pittsford Su           5:19.79   2 
 29 David Kuehnert            11 Red Jacket             5:44.87   2 
 30 Jack Mancarella            9 Bishop Kearn           5:48.12   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Isaiah Brown              12 Pittsford Su              7.72   1 
  2 Warren Carter             12 Aquinas Inst              7.89   1 
  3 Atiba McLaren             12 McQuaid Jesu              8.33   1 
  4 J'Quan Owens              11 Franklin                  8.93   1 
  5 Joe Massaro               12 Red Jacket                9.01   1 
  6 Devin Anglin              12 Newark                    9.09   1 
  7 Brendan Frutchey          11 Victor Centr              9.17   2 
  8 Curtis Hartsfield         11 Greece Odyss              9.27   2 
  9 James O'Heron             12 Pittsford Me              9.28   2 
 10 Nvayo Ndongwa             10 Greece Athen              9.44   3 
 11 Ben Harrington            11 Wayne Centra              9.46   2 
 12 Josh Tellstone            11 Victor Centr              9.65   2 
 13 Anthony Ren               10 Pittsford Me              9.69   2 
 14 Cody Rideout              10 Greece Athen             10.34   3 
 15 Ian Pawluckie             12 Bishop Kearn             10.72   3 
 16 Trenton Wynn               9 Penfield                 11.24   1 
 -- Deon Steward               9 Sodus Centra                FS   3 
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Robert Quist              12 McQuaid Jesu           5-09.00  
  2 Cole Vandenberg           10 Victor Centr           5-06.00  
  3 Jacob Yare                11 Aquinas Inst           5-03.00  
  3 Isaiah Kelly              10 Brighton               5-03.00  
  5 TyShaun Anderson          11 Newark                 5-00.00  
  6 Andrew Vogler              9 Dansville              4-06.00  
 -- Sinan Ersan               10 Webster Schr                NH  
 -- Zuhrick Jackson           10 Webster Schr                NH  
 -- Devin Woodyard            12 Brighton                    NH  
 -- Ryan Kirchner             10 Webster Schr                NH  
 -- Matt Buttaggi             12 Webster Schr                NH  
 -- Nolan Bernardi            11 McQuaid Jesu                NH  
 -- Kevin Lewis               11 Webster Schr                NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
 -- Ben Vanderstouw           12 Webster Schr                NH  
 -- Matt Ryan                 10 Webster Schr                NH  
 -- Jack Smith                12 Webster Schr                NH  
 -- Johnathan Mueller         12 Webster Schr                NH  
 -- Robert Calkins            11 Brighton                    NH  
 -- Jacob Gifford             12 Lyons                       NH  
 -- Gibson Campbell           10 Penfield                    NH  
 -- Josh Quatella              9 Aquinas Inst                NH  
 -- Jonah McGrath             11 Penfield                    NH  
 -- Richard Heintzelman       12 Wayne Centra                NH  
 -- Jon Maxwell               10 Victor Centr                NH  
 -- Angelo Hutchins           12 Eastridge                   NH  
 -- Trevor Delly              11 Eastridge                   NH  
 -- Bryan Klee                12 Webster Thom                NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tobi Tella                12 McQuaid Jesu          22-04.25  
  2 Raphael Abel              12 McQuaid Jesu          21-00.50  
  3 Brandon Leiter            11 Webster Thom          20-06.75  
  4 Colin Willebrandt         10 Victor Centr          19-01.50  
  5 Andrew Doody              12 Red Jacket            19-00.50  
  6 Alex Marino               11 Webster Schr          18-10.50  
  7 Hakeem Shorter            12 Newark                18-06.25  
  8 Julian Dingwall           11 Webster Thom          18-05.50  
  8 Ruben Mercado             12 Webster Thom          18-05.50  
 10 Keith Scott Jr.           10 Brighton              17-03.00  
 11 Jayden Cintron            10 Newark                16-08.00  
 12 William Dorfner           12 Wayne Centra          16-05.00  
 13 James Flannery             9 Wayne Centra          15-02.50  
 14 Daekwon Myers             10 Newark                14-02.00  
 15 Lloyd Davis               11 School Of Th          13-08.50  
 -- Jordan Babcock            11 Dansville                 FOUL  
 -- Bryce Li                  11 Northstar Ch              FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chris Jackson             12 Bishop Kearn          44-04.00  
  2 Aaron Rodriguez           10 Aquinas Inst          42-02.00  
  3 John Charleton            11 Victor Centr          41-02.00  
  4 Alex Tian                 10 Brighton              40-10.00  
  5 Thomas Coene              12 Webster Thom          40-05.00  
  5 Andrew Brownyard          11 Franklin              40-05.00  
  7 Charles Coley             12 Wayland-Coho          39-11.00  
  8 Skylar Rowe               12 Webster Schr          38-11.00  
  9 Ethyan Briggs             11 Wayland-Coho          38-04.00  
 10 Emmanuel Perkins          10 Wilson/E. Co          38-01.00  
 11 Connor Guarino            12 Webster Thom          37-11.00  
 12 Jake Verkey               10 Newark                36-09.00  
 13 Ricky Russotti            12 Bishop Kearn          36-07.00  
 14 Bryce Kennedy             12 Wayland-Coho          36-05.00  
 15 Shakur Griffin            12 Wilson/E. Co          34-09.00  
 16 Chase Thompson            12 Sodus Centra          34-04.00  
 17 Joe Blake                 10 McQuaid Jesu          33-06.00  
 18 Devon Schaertl            10 Red Jacket            31-07.00  
 19 Caleb Johnson             11 Dansville             29-09.00  
 20 Tommy Howe                12 McQuaid Jesu          29-02.00  
 21 Sam Hawkins                9 Northstar Ch          28-06.00  
 22 Christopher LePore        11 Pittsford Me          27-07.00  
 23 Mike Marin                12 Northstar Ch          27-03.00  
 24 Noor Hassan               11 School Of Th          27-02.00  
 25 Geoffrey Decoste          10 Aquinas Inst          26-07.00