Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/8/2016 05:59 PM
                          RWTL-ABF groups - 2/6/2016                           
                                      RIT                                      
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Satin Holmes              12 Wilson/E. Co              7.47   1 
  2 Hallie Buddendeck         11 Webster Thom              7.49   1 
  3 Travasia Singletary       10 Aquinas Inst              7.55   1 
  4 Abby Frank                11 Penfield                  7.56   1 
  5 Stefani Teglash            9 Penfield                  7.68   1 
  6 Yahnique Dickerson        10 Wilson/E. Co              7.70   2 
  7 Jenna Strickland          11 Victor Centr              7.71   2 
  8 Kiaya Franklin            10 Batavia                   7.74   1 
  9 Amanda Vogt               11 Webster Schr              7.74   1 
 10 Brandi Leslie             11 Aquinas Inst              7.77   3 
 11 MacKenzie Allen           11 Aquinas Inst              7.81   2 
 12 Ahjiana Johnson           12 Sodus Centra              7.81   2 
 13 Jailene Arroyo             9 Eastridge                 7.83   2 
 14 Emily Bargy               10 Wayne Centra              7.87   1 
 15 Leah Whiteman             12 Dansville                 7.88   2 
 16 Claire Zickl              10 Batavia                   7.88   3 
 17 Jaelyn Morgan             10 Marion                    7.92   3 
 18 T'Andrah Brundidge        11 Brockport                 7.95   2 
 19 Taylor Davis              11 Brockport                 7.99   3 
 20 Semaja Wilson             12 Irondequoit               8.01   3 
 21 Samantha Cohen            10 Batavia                   8.07   3 
 22 Kandace Reid              10 Irondequoit               8.10   3 
 23 Ravion Jackson            10 Wilson/E. Co              8.14   3 
 24 Camryn Buck                8 Batavia                   8.16   5 
 25 Hailey Corbett            10 Waterloo                  8.17   5 
 26 Feionna Gause             12 Wilson/E. Co              8.21   4 
 27 Rachel Denise             10 Batavia                   8.23   4 
 28 Sara DiVirgilio           10 Webster Thom              8.25   5 
 29 Alicia Zimmer             10 Webster Thom              8.27   6 
 30 Patience Kpor             11 School Of Th              8.29   5 
 31 Nandi Jeffries            11 School Of Th              8.31   5 
 32 Paris Dade                11 Aquinas Inst              8.31   4 
 33 Hannah DiLiberto          10 Webster Schr              8.33   5 
 34 Alyssa Kimball             9 Wayne Centra              8.35   5 
 35 Sydney Nikolevski          9 Penfield                  8.38   6 
 36 Sarah Urban                9 Victor Centr              8.38   6 
 37 Serena Uhl                11 Victor Centr              8.39   4 
 38 Kyla Ross                  9 School Of Th              8.40   4 
 39 Amala Bernard             10 Aquinas Inst              8.41   6 
 40 Sara Jane Stevens         11 Honeoye Cent              8.43   6 
 41 Haley Shangraw             9 Waterloo                  8.47   6 
 42 Julie Kuras                9 Warsaw                    8.48   7 
 43 Alaina Bowman             10 Batavia                   8.50   7 
 44 Paige Colley              10 Penfield                  8.57   6 
 45 Nia Ross                   9 Batavia                   8.61   7 
 45 Kara Taranto               9 Eastridge                 8.61   6 
 47 Cambrie White              9 Wayne Centra              8.62   5 
 48 Sydney Trabold            11 Wayne Centra              8.67   7 
 49 Jessica Le                10 Gananda                   8.71   7 
 50 Samantha Dickson           9 Bishop Kearn              8.78   7 
 51 Myah Gonzalez             10 Bishop Kearn              8.89   7 
 52 Anita Fuentes              9 Romulus                   9.00   8 
 53 Lauren Moore               9 Honeoye Cent              9.05   8 
 54 Brynnli Sawyer             9 Red Jacket                9.08   8 
 55 Davia Alvarez             11 South Seneca              9.18   9 
 56 Carolyn Jessop             9 Romulus                   9.28   8 
 57 Kendra Derleth             9 Waterloo                  9.31   9 
 58 Kaitlyn Forshay           11 Gananda                   9.35   8 
 59 Jo Thompson               12 Marcus Whitm              9.88   9 
 60 Riley Ayers                9 Marcus Whitm              9.89   9 
 61 Mary Grasso                9 Lyons                     9.92   9 
 62 Shayla Prosser            10 Lyons                    10.24   9 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Travasia Singletary       10 Aquinas Inst             41.56   1 
  2 Stefani Teglash            9 Penfield                 43.31   1 
  3 Katie Hamel                9 Wayne Centra             43.38   2 
  4 Eva Boothby                9 Webster Schr             43.74   1 
  5 Satin Holmes              12 Wilson/E. Co             43.85   1 
  6 Andrea Benson             12 Webster Schr             44.00   2 
  7 Erika Tillotson           11 Victor Centr             44.14   1 
  8 Hayleigh Palotti          10 Livonia                  44.40   1 
  9 Abby Frank                11 Penfield                 44.91   3 
 10 Shana Spinks              11 School Of Th             45.11   3 
 11 Jenna Strickland          11 Victor Centr             45.37   2 
 12 Elizabeth Decker          11 Eastridge                45.43   2 
 13 Aryana Anderson           12 Eastridge                45.84   3 
 14 Jailene Arroyo             9 Eastridge                45.88   2 
 15 Brandi Leslie             11 Aquinas Inst             45.97   4 
 16 Regan Henrici              9 Batavia                  46.00   3 
 17 Claire Zickl              10 Batavia                  46.60   2 
 18 Jessica Moody             12 Brockport                46.62   4 
 19 Kyla Ross                  9 School Of Th             46.71   4 
 20 Justine Willard           12 Gananda                  46.71   5 
 21 Isabel Thelen             12 Livonia                  47.00   6 
 22 Sarah Urban                9 Victor Centr             47.13   6 
 23 Karina Soto               11 Waterloo                 47.20   8 
 24 Bailey Lis                12 Honeoye Cent             47.33   4 
 25 Amala Bernard             10 Aquinas Inst             47.67   5 
 26 Hannah Knapp              11 Aquinas Inst             47.77   7 
 27 Jordan Hare               12 Brockport                47.83   8 
 28 Alicia Zimmer             10 Webster Thom             48.28   5 
 29 Mayra Rodriguez           12 Webster Thom             48.33   6 
 30 Hannah DiLiberto          10 Webster Schr             48.37   5 
 31 Mathilda Guizzardi        12 School Of Th             48.45   5 
 32 Lexi Bailey               12 Marion                   48.60   8 
 33 Sara Johnstone             9 Wayne Centra             49.08   9 
 34 Emily Privitera           11 Wayne Centra             49.24   7 
 35 Morgan West               12 Marion                   49.33   9 
 36 Natalie Eckl              11 Penfield                 49.53   7 
 37 Kayla Eason                9 Hornell                  49.63   8 
 38 Molly Sauter               9 Penfield                 49.84   6 
 39 Jessica Le                10 Gananda                  50.02   8 
 40 Skylar Dawson              8 South Seneca             51.04   9 
 41 Rachel Shoots              9 Romulus                  51.06   7 
 42 Rachel Drake               9 Dansville                51.11   9 
 43 Evelyse Johnson            7 East Rochest             51.25   9 
 44 Aniya DeBride             10 Honeoye Cent             51.28   9 
 45 I'Neesha Morris           10 Sodus Centra             52.44  10 
 46 Kaitlyn Forshay           11 Gananda                  53.33  10 
 47 Jo Thompson               12 Marcus Whitm             54.60  10 
 48 Maya Racho                10 Alfred-Almon             56.26  10 
 49 Sophia Matties            10 Red Jacket               59.65  11 
 50 Danielle Carias            9 Dansville              1:02.74  11 
 51 Kayla Wallis               9 Marcus Whitm           1:03.93  11 
 52 Mary Grasso                9 Lyons                  1:06.37  11 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Erika Tillotson           11 Victor Centr           1:41.89   1 
  2 Hayleigh Palotti          10 Livonia                1:42.11   1 
  3 Sarah Frame               12 Webster Thom           1:43.71   1 
  4 Elizabeth Decker          11 Eastridge              1:45.40   1 
  5 Hailey Rossi               9 Marcus Whitm           1:46.29   2 
  6 Kiaya Franklin            10 Batavia                1:46.39   2 
  7 Jade Tusch                 9 Marion                 1:46.43   2 
  8 Justine Willard           12 Gananda                1:46.62   2 
  9 Cameron Mackenzie         10 Penfield               1:46.86   2 
 10 Claire Miller             12 Penfield               1:47.92   1 
 11 Bethany Van Pelt          12 East Rochest           1:48.17   2 
 12 Briana Bromley             9 Batavia                1:48.22   1 
 13 Nicole Amatore            12 Brockport              1:48.77   3 
 14 Amanda Moody              12 Brockport              1:49.80   3 
 15 Morgan Molesworth         11 Victor Centr           1:49.92   3 
 16 Mary Armstrong            12 Lyons                  1:52.18   3 
 17 Cali Nichols               9 Batavia                1:53.47   3 
 18 Abby Dyson                11 Webster Schr           1:53.50   3 
 19 Abby Herman                9 Penfield               1:53.99   4 
 20 Morgan West               12 Marion                 1:54.72   4 
 21 Sage Daughton             12 Penfield               1:55.54   4 
 22 Karoline Williams          9 Marion                 1:55.59   5 
 23 Ariel Felice              12 South Seneca           1:56.31   5 
 24 Katie Hilton               9 Marion                 1:56.57   6 
 25 Victoria Miller           10 Wayne Centra           1:57.50   6 
 26 Sarah Hurlburt            12 Webster Thom           1:57.86   5 
 27 Danielle Green            10 Honeoye Cent           1:57.90   5 
 28 Mathilda Guizzardi        12 School Of Th           1:59.02   5 
 29 Kristen Goebel            10 Victor Centr           1:59.24   7 
 30 Jillian Blodgett          11 Newark                 2:00.38   5 
 31 Ellie Gorall              11 Honeoye Cent           2:00.75   6 
 32 Julia Robinson            10 Hornell                2:01.17   7 
 33 Allie Harford              9 Marcus Whitm           2:01.35   8 
 34 Jenai simons              10 Irondequoit            2:01.80   9 
 35 Rosalie Siracuse           9 Wayne Centra           2:02.26   7 
 36 Samantha Carbajal          9 Sodus Centra           2:02.46   8 
 37 Natasha Denninson         11 Penfield               2:03.54   7 
 38 Rachel Drake               9 Dansville              2:03.57   6 
 39 Alex Kendall               9 Dansville              2:04.44   8 
 40 Megan Perryman            11 Red Jacket             2:05.66   9 
 41 Maya Racho                10 Alfred-Almon           2:06.10   9 
 42 Sara Johnstone             9 Wayne Centra           2:06.77   6 
 43 Summer Kier                8 East Rochest           2:07.76   9 
 44 Uilanna Mazur              9 Northstar Ch           2:10.12  10 
 45 Cheryln Felle             10 Eastridge              2:10.48   7 
 46 Isabelle Porter            9 Red Jacket             2:10.71   6 
 47 Juliana Rizzo             11 Irondequoit            2:13.38  10 
 48 Kennedy Henshaw           11 Canisteo-Gre           2:15.57  10 
 49 Zy'erra Harris            12 School Of Th           2:19.35   9 
 50 Hayley Stewart             9 Livonia                2:36.81  10 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Amanda Vestri             11 Webster Thom           3:08.37   1 
  2 Sophia Dinehart           10 Batavia                3:09.80   1 
  3 Marlee Angus               9 Penfield               3:22.58   1 
  4 Kelly O'Hara              12 Webster Thom           3:22.64   1 
  5 Megan McMullen             9 Aquinas Inst           3:26.94   1 
  6 Elena Mantilla             9 Penfield               3:27.85   1 
  7 McKenna Cronberger         8 Waterloo               3:27.95   1 
  8 Lexi Bailey               12 Marion                 3:31.61   1 
  9 Tracy Stutzman             9 Honeoye Cent           3:32.57   2 
 10 Mikayla Bock              11 Honeoye Cent           3:36.46   2 
 11 Hanna Tormey               9 Alfred-Almon           3:36.48   2 
 12 Joanna O'Sullivan         11 Aquinas Inst           3:39.06   1 
 13 Abby Cardilli              9 Penfield               3:39.11   2 
 14 Victoria Miller           10 Wayne Centra           3:40.81   2 
 15 Jaime Kurmis              12 East Rochest           3:43.92   1 
 16 Amelia Ennis              11 Newark                 3:50.06   3 
 17 Lauren Smith               9 Newark                 3:52.90   3 
 18 Emma Correia               9 Newark                 3:53.74   3 
 19 Alyssa Cox                12 Dansville              4:03.77   3 
 20 Kennedy Henshaw           11 Canisteo-Gre           4:06.89   3 
 21 Rhea Marfatia             11 Warsaw                 4:12.40   3 
 22 Hope VanDuyne              9 Sodus Centra           4:21.71   3 
 23 Gwendolyn Werth            9 Dansville              4:24.37   3 
 -- Katie Cody                10 Red Jacket                  DQ   2 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Natalie Neamtu            11 Webster Thom           4:44.89   1 
  2 Ellie Songer              12 Webster Thom           4:59.04   1 
  3 Chloe Weaver              11 Red Creek              5:07.59   1 
  4 Natalie Hansen            10 Penfield               5:09.16   1 
  5 Megan Sedita              12 Penfield               5:11.31   1 
  6 Kelsie Canessa            11 Webster Schr           5:12.18   1 
  7 Boushra Belkhir           12 Victor Centr           5:16.08   1 
  8 Michaela Knapp             9 Aquinas Inst           5:18.13   1 
  9 Veronica Wojnowski        11 Eastridge              5:18.77   1 
 10 Megan McMullen             9 Aquinas Inst           5:19.69   1 
 11 Alex Carpenter            12 Webster Thom           5:21.96   1 
 12 Bryn Page                  7 Waterloo               5:22.18   2 
 13 Sydney Beach              11 Red Creek              5:27.63   1 
 14 Erin Davis                 8 Penfield               5:30.12   1 
 15 Joanna O'Sullivan         11 Aquinas Inst           5:31.67   1 
 16 Erin Foley                11 Victor Centr           5:32.56   1 
 17 Adelyn Carney              8 Webster Schr           5:32.66   1 
 18 Samantha Miller           12 Dansville              5:34.87   1 
 19 Meghan Domroes             9 Penfield               5:38.83   2 
 20 Hanna Tormey               9 Alfred-Almon           5:41.93   2 
 21 Alyson VanCamp             9 Marion                 5:43.58   2 
 22 Ripley Insalaco            9 East Rochest           5:44.81   2 
 23 Alyssa Mendenhall          8 Red Creek              5:48.72   2 
 24 Sarah Huffman             11 Lyons                  5:50.08   2 
 25 Breanna Rudesil           12 Hornell                5:50.35   2 
 26 Audry Mattle              12 Wayne Centra           5:51.52   2 
 27 Stephanie Knudsen         10 Dansville              5:53.87   2 
 28 Joan Mattle               10 Wayne Centra           5:54.35   2 
 29 Brianna Moon              11 North Rose-W           5:58.17   2 
 30 Madeleine Hart            12 Brockport              5:59.23   2 
 31 Sammie Kean               10 Red Jacket             6:00.31   2 
 32 Sarai Sharkey             10 Red Creek              6:36.04   2 
 33 Lilibeth Chavez           10 North Rose-W           6:56.13   2 
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chloe Weaver              11 Red Creek             10:42.45  
  2 Claire Ashton             11 Webster Thom          11:06.89  
  3 Clarissa Hensler          11 Livonia               11:08.68  
  4 Tory Fahrenholz           12 Penfield              11:10.53  
  5 Vanessa Morgan            12 Victor Centr          11:16.81  
  6 Hailey Rossi               9 Marcus Whitm          11:28.39  
  7 Sydney Beach              11 Red Creek             11:30.43  
  8 Shelly Fagner             10 Red Jacket            11:39.86  
  9 McKenzie Angus            12 Penfield              11:49.47  
 10 Samantha Miller           12 Dansville             11:50.22  
 11 Carolyn Bremer            11 Victor Centr          11:51.88  
 12 Alexis Rudesil            12 Hornell               12:14.53  
 13 Hannah Finkney             9 Batavia               12:16.15  
 14 Marlayna Wertz             8 Marion                12:20.13  
 15 Alyson VanCamp             9 Marion                12:20.62  
 16 Elena Davis               10 Irondequoit           12:24.97  
 17 Madison Murray            10 Batavia               12:27.85  
 18 Audry Mattle              12 Wayne Centra          12:36.45  
 19 Joan Mattle               10 Wayne Centra          13:10.47  
 20 Payton Clingerman         10 Waterloo              13:15.44  
 21 Stephanie Knudsen         10 Dansville             13:26.65  
 22 Emily Koss                12 Irondequoit           13:41.23  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Leah Whiteman             12 Dansville                 9.37   1 
  2 Ayanah Alexander          12 Brockport                 9.42   1 
  3 Hannah Pendleton          11 North Rose-W              9.51   1 
  4 Joanna Jin                10 Penfield                  9.58   1 
  5 Jade Tusch                 9 Marion                    9.62   1 
  6 Colette Anikwue           11 Letchworth                9.69   1 
  7 Mary Armstrong            12 Lyons                     9.85   3 
  8 T'Andrah Brundidge        11 Brockport                 9.89   1 
  9 Jordan Hare               12 Brockport                 9.89   2 
 10 Morgan Stewart            10 Penfield                 10.01   2 
 11 Sydney Frelier            12 Webster Schr             10.02   2 
 12 Amy Tichacek              11 Gananda                  10.09   3 
 13 Allegra Maxwell           12 Victor Centr             10.16   2 
 14 Veronica Barnes           12 Brockport                10.18   3 
 15 Maddi Stockman            10 Victor Centr             10.19   2 
 16 Emily Herrmann            12 Victor Centr             10.23   2 
 17 Kelly Williams            10 Marion                   10.24   3 
 18 Karina Soto               11 Waterloo                 10.27   3 
 19 Alyssa Kimball             9 Wayne Centra             10.34   3 
 20 Brianna Allen             10 Marion                   10.38   3 
 21 Rebecca Roth              10 Victor Centr             10.40   5 
 22 Meghan Mendola            11 Webster Thom             10.50   4 
 23 Teresa Neuman             12 Honeoye Cent             10.51   4 
 24 Alexis Duggan             12 Webster Schr             10.51   4 
 25 Hailey Rossi               9 Marcus Whitm             10.52   4 
 26 Hailey Corbett            10 Waterloo                 10.53   3 
 27 Kathryn Miller            10 Warsaw                   10.56   4 
 28 Dakota Dugan              12 Webster Thom             10.57   2 
 29 Taylor Davis              11 Brockport                10.59   5 
 30 Edmarie Calderon-Torres   11 Batavia                  10.63   5 
 31 Elizabeth Cohen            9 Batavia                  10.69   4 
 32 Molly Sauter               9 Penfield                 10.71   6 
 33 Spring DeFranco           10 Wayne Centra             10.73   4 
 34 Victoria Cramp            12 Hornell                  10.85   5 
 35 Katie Baird                9 Webster Thom             10.87   6 
 36 Serena Uhl                11 Victor Centr             11.00   5 
 37 McKenzie McIntyre         10 Red Creek                11.03   5 
 38 Kelley Mohr               10 Irondequoit              11.03   6 
 39 Alex Kendall               9 Dansville                11.14   7 
 40 Katie Hilton               9 Marion                   11.21   6 
 41 Jyl Russotti              10 Bishop Kearn             11.24   7 
 42 Audrie Prusinowski        12 Marcus Whitm             11.25   4 
 43 Alexandria LaPietra       11 Bishop Kearn             11.49   7 
 44 Emily Shortino            10 Penfield                 11.59   5 
 45 Nicole Bergeron           10 Victor Centr             11.60   6 
 46 Hana Cheasman             12 Red Jacket               12.24   7 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Webster Schroeder                                   1:51.03   1 
  2 Aquinas Institute                                   1:52.78   2 
  3 Penfield                                            1:53.21   1 
  4 Wayne Central                                       1:56.29   1 
  5 Wilson/E. Col                                       1:57.39   1 
  6 Batavia                                             1:58.34   1 
  7 Victor Central                                      1:58.77   1 
  8 Dansville                                           1:59.97   2 
  9 Waterloo                                            2:00.77   2 
 10 Hornell                                             2:02.92   2 
 11 Eastridge                                           2:04.47   2 
 12 Gananda                                             2:09.50   3 
 13 South Seneca                                        2:11.06   3 
 14 Marcus Whitman                                      2:13.09   3 
 15 Honeoye Central                                     2:13.88   2 
 16 Red Jacket                                          2:16.45   3 
 17 Bishop Kearney                                      2:17.45   3 
 -- Sodus Central                                            DQ   3  cut in early
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Batavia                                             4:10.07   1 
  2 Eastridge                                           4:20.99   1 
  3 Aquinas Institute                                   4:35.20   1 
  4 Honeoye Central                                     4:46.50   1 
  5 Red Jacket                                          4:52.79   2 
  6 Hornell                                             4:56.88   2 
  7 Penfield                                            4:57.34   1 
  8 Newark                                              5:05.06   2 
  9 Sodus Central                                       5:06.29   2 
 10 Dansville                                           5:11.48   2 
 11 East Rochester                                      5:17.94   2 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Webster Thomas                                      9:56.64  
  2 Penfield                                           10:26.72  
  3 Webster Schroeder                                  10:59.53  
  4 Waterloo                                           11:06.69  
  5 Red Creek                                          11:15.47  
  6 Victor Central                                     11:26.43  
  7 Honeoye Central                                    11:39.12  
  8 East Rochester                                     11:44.99  
  9 Hornell                                            11:57.94  
 10 Wayne Central                                      12:05.73  
 11 Sodus Central                                      12:22.24  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aubrianna Lantrip         12 Midlakes               5-06.00  
  2 Rebecca Roth              10 Victor Centr           5-02.00  
  3 Jordan Silver             12 Penfield               5-00.00  
  4 Bethany Van Pelt          12 East Rochest           4-10.00  
  4 Anna Flaitz               10 Hornell                4-10.00  
  4 Sarah Killip              11 Webster Schr           4-10.00  
  4 Madison O'Brian           12 Penfield               4-10.00  
  8 Suzanna Wojnowski          9 Eastridge              4-06.00  
  8 Meredith Blackburn        11 Penfield               4-06.00  
  8 Aubrey Richardson         12 Penfield               4-06.00  
  8 Spring DeFranco           10 Wayne Centra           4-06.00  
  8 Jalesa Smith               9 Batavia                4-06.00  
  8 Camryn Buck                8 Batavia                4-06.00  
  8 Briana Bromley             9 Batavia                4-06.00  
 15 Mackenzie Brooks          11 Hornell                4-04.00  
 15 Ellenia-Jo Errington      12 Dansville              4-04.00  
 15 Lydia Barnard             11 Honeoye Cent           4-04.00  
 15 Kahlan VanSchaffel         9 Wayne Centra           4-04.00  
 19 Skylar Dawson              8 South Seneca           4-02.00  
 19 Marlayna Wertz             8 Marion                 4-02.00  
 21 Megan Perryman            11 Red Jacket             4-00.00  
 21 Brooke Robinson           10 Honeoye Cent           4-00.00  
 -- Katie VanDuyne            10 Red Jacket                  NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Allegra Maxwell           12 Victor Centr          10-06.00  
  2 Regan Maguire             10 Penfield               9-06.00  
  3 Alexis Duggan             12 Webster Schr           9-00.00  
  4 Rachel Denise             10 Batavia                8-06.00  
  4 Sydney Angus              10 Penfield               8-06.00  
  6 Elenie Mitchell           11 Penfield               7-06.00  
  6 Danielle Yeager           12 Irondequoit            7-06.00  
  8 Heather Hickok            11 Hornell                7-00.00  
  9 Elizabeth Cohen            9 Batavia                6-06.00  
  9 Olivia Koepke             10 Eastridge              6-06.00  
 11 Julia Hubbard              9 South Seneca           6-00.00  
 12 Hannah Vinci              10 Eastridge              5-06.00  
 12 Karoline Williams          9 Marion                 5-06.00  
 12 Jaelyn Morgan             10 Marion                 5-06.00  
 -- Sierra Nagy               10 Honeoye Cent                NH  
 -- Emma Smith                 9 Webster Schr                NH  
 -- Bailey Lis                12 Honeoye Cent                NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shana Spinks              11 School Of Th          16-11.50  
  2 Megan Malueg              10 Red Creek             16-07.00  
  3 Amanda Vogt               11 Webster Schr          16-02.00  
  4 Anna Burgin               12 Webster Schr          15-06.25  
  5 Samantha Cohen            10 Batavia               15-05.50  
  6 Morgan Stewart            10 Penfield              14-10.50  
  7 Dorothee Grant            12 Red Creek             14-09.25  
  8 Anna Flaitz               10 Hornell               14-07.00  
  9 Samantha Rogers           10 Brockport             14-05.25  
 10 Andrea Benson             12 Webster Schr          14-04.00  
 10 Maria Boris               12 Webster Thom          14-04.00  
 10 Samantha King             11 Dansville             14-04.00  
 13 Ariana Ross               12 Batavia               14-02.00  
 14 Veronica Barnes           12 Brockport             14-01.25  
 15 Claire Dean               11 Webster Thom          14-00.25  
 16 Eva Boothby                9 Webster Schr          13-10.50  
 17 Ryan Luplow               11 Warsaw                13-09.50  
 18 Alix Soule                12 Penfield              13-09.00  
 19 Kathryn Miller            10 Warsaw                13-05.00  
 20 Ellenia-Jo Errington      12 Dansville             13-03.00  
 21 Alexis Villarubbia        11 Aquinas Inst          13-02.75  
 22 Nichole Caralla           12 Newark                13-02.50  
 23 Maddi Stockman            10 Victor Centr          13-01.50  
 23 Julie Kuras                9 Warsaw                13-01.50  
 25 Kandace Reid              10 Irondequoit           13-01.25  
 26 Hadassah Adams            11 Dansville             12-11.75  
 27 Emma Jolley               11 Penfield              12-11.50  
 27 Lydia Barnard             11 Honeoye Cent          12-11.50  
 29 Jocelyn Kagoro            10 Irondequoit           12-11.00  
 30 Samantha Barnhart         10 Waterloo              12-10.50  
 31 Isabelle Porter            9 Red Jacket            12-10.00  
 32 Victoria Cramp            12 Hornell               12-08.00  
 33 Gracie Young               9 Sodus Centra          12-06.50  
 34 Olivia Nguyen             11 Penfield              12-04.25  
 35 Cambrie White              9 Wayne Centra          12-04.00  
 36 Aleya Coira                9 Hornell               12-02.50  
 37 Maci Moore                 9 Red Jacket            11-08.75  
 38 Courtney Caralla          12 Newark                11-08.50  
 38 Emily Borisuk             11 Marcus Whitm          11-08.50  
 40 Uilanna Mazur              9 Northstar Ch          11-08.00  
 41 Riley Ayers                9 Marcus Whitm          10-03.00  
 42 Rachel Shoots              9 Romulus               10-00.25  
 43 Juliana Rizzo             11 Irondequoit           10-00.00  
 -- Breoshena Washington      11 School Of Th              FOUL  
 -- Ali Johnston              11 Penfield                  FOUL  
 -- Kendra Derleth             9 Waterloo                  FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aubrianna Lantrip         12 Midlakes              34-02.25  
  2 Erika Tillotson           11 Victor Centr          33-10.00  
  3 Colette Anikwue           11 Letchworth            33-03.50  
  4 Elaina Alston             11 Irondequoit           32-04.50  
  5 Anna Burgin               12 Webster Schr          31-06.25  
  6 Ariel Felice              12 South Seneca          31-01.50  
  7 Amy Tichacek              11 Gananda               30-06.00  
  8 Samantha Rogers           10 Brockport             30-05.50  
  9 Megan Malueg              10 Red Creek             30-04.00  
 10 Kelly Williams            10 Marion                30-02.00  
 11 Samantha King             11 Dansville             30-00.50  
 12 Jalesa Smith               9 Batavia               29-05.00  
 12 Claire Dean               11 Webster Thom          29-05.00  
 14 Mia Callahan              11 Sodus Centra          29-04.00  
 14 Nandi Jeffries            11 School Of Th          29-04.00  
 16 Ariana Ross               12 Batavia               29-03.00  
 16 Courtney Caralla          12 Newark                29-03.00  
 18 McKenzie McIntyre         10 Red Creek             29-02.00  
 19 Maria Boris               12 Webster Thom          29-01.00  
 20 Regan Maguire             10 Penfield              28-09.00  
 21 Samantha Barnhart         10 Waterloo              28-05.50  
 22 Isabelle Porter            9 Red Jacket            28-02.25  
 23 Sara Jane Stevens         11 Honeoye Cent          27-09.50  
 23 Nia Ross                   9 Batavia               27-09.50  
 25 Tracy Stutzman             9 Honeoye Cent          27-08.50  
 26 Rosalie Siracuse           9 Wayne Centra          27-03.25  
 27 Julia Hubbard              9 South Seneca          27-01.50  
 28 Amber Mooney              10 Wayne Centra          26-02.00  
 29 Lydia Sacheli              8 Marcus Whitm          26-01.50  
 30 Mallory Doody             10 Red Jacket            26-01.00  
 31 Amanda Cline              10 Marcus Whitm          25-08.50  
 32 Emily Borisuk             11 Marcus Whitm          25-02.00  
 33 Nichole Caralla           12 Newark                25-00.25  
 34 Alexis Rudesil            12 Hornell               24-07.50  
 35 Hadassah Adams            11 Dansville             24-06.00  
 36 Ellasun Chamberlain        8 East Rochest          21-04.50  
 -- Ayanah Alexander          12 Brockport                 FOUL  
 -- Dorothee Grant            12 Red Creek                 FOUL  
 -- Regan Henrici              9 Batavia                   FOUL  
 -- Kennedy Walters           12 Webster Schr              FOUL  
 -- Brianna Allen             10 Marion                    FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mady Dibble               12 Waterloo              34-08.25  
  2 Lily Robinson             11 Brockport             32-09.25  
  3 Hannah Pendleton          11 North Rose-W          30-09.50  
  4 Katherine Wiseley         11 Batavia               30-00.25  
  5 Nijah Smith               11 Penfield              29-10.00  
  6 Casey Metzler             10 Penfield              29-09.25  
  7 Sydney Sheehe             12 Newark                29-08.25  
  8 Mackenzie Brooks          11 Hornell               29-02.50  
  9 Megan Wood                12 Brockport             28-10.25  
  9 Sydney Dillman            10 Victor Centr          28-10.25  
 11 Aubrianna Lantrip         12 Midlakes              28-09.50  
 12 Madison Offhaus           10 Warsaw                28-04.00  
 13 Alexis Lunn               10 Webster Schr          27-09.00  
 14 Hallie Minges              9 South Seneca          27-07.75  
 15 Celia Flynn               11 Batavia               27-05.25  
 16 Claudia Below             11 Waterloo              27-02.50  
 17 Sarah Parrow               9 Waterloo              27-02.25  
 17 Bailey Robinson           10 Marcus Whitm          27-02.25  
 19 Mollie Biehl              10 Red Jacket            26-09.25  
 20 Rebecca Rock              12 Penfield              26-04.00  
 21 Elaina Alston             11 Irondequoit           26-03.75  
 22 Brittany Cunningham       10 Wayne Centra          26-03.25  
 23 Vicki Sturdivant          12 South Seneca          26-02.00  
 24 Emily Herrmann            12 Victor Centr          25-11.00  
 25 TaMia Minnis              11 School Of Th          25-08.25  
 26 Rachel Graf               10 Wayne Centra          25-06.00  
 27 Jordyn Pollot              9 Red Jacket            25-05.25  
 28 Laura Guiste              12 Batavia               24-10.50  
 29 Emily Springer            12 Gananda               24-07.75  
 30 Brittany Trank            11 Marcus Whitm          24-06.75  
 31 Emily Miles               10 Honeoye Cent          24-02.50  
 32 Jaelyn Linzy Richardson   10 Lyons                 24-02.25  
 33 Gabby Vedora              11 Romulus               23-10.50  
 34 Zaria Austin              10 Irondequoit           23-10.00  
 35 Kayleigh Schermerhorn      9 Newark                23-07.25  
 36 Leah Manou                11 Webster Schr          23-06.50  
 37 Michaela Moore            10 Red Jacket            23-01.75  
 38 Nicole Kendall            10 Red Jacket            22-10.25  
 39 Emma Rock                  9 Penfield              22-08.50  
 40 Keiasha Wolfe             11 Aquinas Inst          22-07.50  
 41 Bethany Ovenshire          9 Waterloo              22-06.50  
 42 Crandall Lauren           11 Warsaw                22-01.50  
 43 Lexie Blackwell           12 Red Jacket            21-11.00  
 43 Jessica Gunkler           11 North Rose-W          21-11.00  
 45 Miranda VanHout           11 Marion                21-09.25  
 46 Isabella Shannon           9 Eastridge             21-08.75  
 47 Caitlin Bray              12 East Rochest          21-03.00  
 48 Sabrina Anderson          12 East Rochest          21-00.75  
 49 Teresa Neuman             12 Honeoye Cent          20-06.00  
 50 Katie White               11 Marion                20-05.50  
 51 Anita Fuentes              9 Romulus               19-08.25  
 52 Lexi Hinds                11 Dansville             19-07.25  
 53 Lauren Sparacio           10 Irondequoit           19-05.50  
 54 Chahzae Reynolds          11 School Of Th          18-10.50  
 55 Rhiannon DuVall           10 Red Creek             16-04.25  
 -- Kennedy Mammano           11 Newark                      ND  
 -- Meghan Johnson             7 Newark                      ND  
 -- Brianna Young             10 Brockport                   ND  
 -- Rebecca Clifford          10 Hornell                     ND  
 
Girls Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Madison Offhaus           10 Warsaw                44-01.00  
  2 Megan Wood                12 Brockport             39-02.50  
  3 Rebecca Rock              12 Penfield              38-11.00  
  4 Olyvia Zinkiewich         10 Brockport             36-00.00  
  5 Katherine Wiseley         11 Batavia               35-09.50  
  6 Casey Metzler             10 Penfield              35-07.00  
  7 Bailey Robinson           10 Marcus Whitm          34-10.00  
  8 Lexie Blackwell           12 Red Jacket            34-06.50  
  9 Vicki Sturdivant          12 South Seneca          33-03.75  
 10 Brittany Trank            11 Marcus Whitm          31-11.00  
 11 Lily Robinson             11 Brockport             31-04.50  
 12 Celia Flynn               11 Batavia               30-09.00  
 13 Sydney Dillman            10 Victor Centr          29-08.25  
 14 Sabrina Anderson          12 East Rochest          29-00.25  
 15 Jaime Kurmis              12 East Rochest          28-04.00  
 16 Emma Rock                  9 Penfield              28-03.75  
 17 Caitlin Bray              12 East Rochest          28-01.00  
 18 Laura Guiste              12 Batavia               26-07.00  
 19 Jamie Longo               11 Dansville             26-05.25  
 20 Lydia Cross               10 Penfield              26-05.00  
 21 Camille Harrison          10 Brockport             26-00.50  
 22 Taler Fonda               10 Batavia               25-00.50  
 23 Lexi Hinds                11 Dansville             25-00.00  
 24 Brittany Cunningham       10 Wayne Centra          24-10.00  
 25 Emily Miles               10 Honeoye Cent          24-08.25  
 26 Gabby Vedora              11 Romulus               24-01.25  
 27 Crandall Lauren           11 Warsaw                24-01.00  
 27 Nicole Kendall            10 Red Jacket            24-01.00  
 29 Hallie Minges              9 South Seneca          23-11.50  
 30 AnnMarie Georgia          11 Batavia               23-10.50  
 31 Hannah Moyer               9 Red Jacket            23-08.25  
 32 Leah Manou                11 Webster Schr          23-07.50  
 33 Michaela Moore            10 Red Jacket            23-03.50  
 34 Jordyn Pollot              9 Red Jacket            22-10.75  
 35 Laci Olix                 11 Hornell               22-04.25  
 36 Rachel Graf               10 Wayne Centra          21-11.50  
 37 Sarah Parrow               9 Waterloo              21-08.00  
 38 Emily Springer            12 Gananda               20-10.00  
 39 Rebecca Clifford          10 Hornell               19-07.75  
 40 Katie White               11 Marion                19-03.00  
 41 Mollie Biehl              10 Red Jacket            18-09.00  
 42 Claudia Below             11 Waterloo              18-06.00  
 43 Isabella Shannon           9 Eastridge             15-04.50  
 44 Lauren Sparacio           10 Irondequoit           13-07.50  
 45 Krista Duell              12 Irondequoit            7-02.50  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Corrine Perry             11 Red Jacket             8:08.12  
  2 Carolyn Jessop             9 Romulus                8:20.16  
  3 Madison Moore             11 Batavia                8:21.18  
  4 Payton Yelle               9 Penfield               8:25.01  
  5 Paige Wasilewski          10 Batavia                8:27.15  
  6 Ashley Gonzalez            9 Marion                 8:29.43  
  7 Alys Derby                12 Red Jacket             8:38.13  
  8 Adah Brophy               11 Penfield               9:10.72  
  9 Emily Murphy               8 Penfield               9:10.80  
 10 Amanda Cline              10 Marcus Whitm           9:17.17  
 11 Molly LaRocca             12 Brockport              9:21.67  
 12 Hannah Means              10 Wayne Centra           9:30.21  
 13 Mikalah Thomas            12 Dansville              9:31.54  
 14 Lauren Moore               9 Honeoye Cent           9:34.49  
 15 Emily Caccamise            9 Batavia                9:34.64  
 16 Kristina Bevins            9 Eastridge              9:35.77  
 17 Ellie Gorall              11 Honeoye Cent           9:37.34  
 18 Brooke Robinson           10 Honeoye Cent           9:49.99  
 19 Danielle Carias            9 Dansville             10:01.17  
 20 Lydia Sacheli              8 Marcus Whitm          11:05.67  
 21 Laura Galbraith            9 Lyons                 11:48.74  
 -- Maria Meck                10 Penfield                   DNF  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kelly Brown               12 Wilson/E. Co              6.44   1 
  2 Ray Anikwue               12 Letchworth                6.59   1 
  3 Dakari Brown              11 Eastridge                 6.67   1 
  4 Myles Calhoun             10 Webster Schr              6.71   1 
  5 Massie Scott              12 Eastridge                 6.72   1 
  6 Jaquil Baxter             10 Robert Brown              6.81   1 
  7 Julian Riley              12 Webster Thom              6.89   1 
  8 Kelvin Knight             12 Aquinas Inst              6.90   2 
  9 Daniel Fee                10 Webster Schr              6.93   2 
 10 Daniel Rooney             11 McQuaid Jesu              6.94   1 
 11 Chris Ryder                9 McQuaid Jesu              6.99   2 
 12 Anthony Gallo             12 Batavia                   7.01   2 
 13 Tyler Green               10 Hornell                   7.04   2 
 14 Christopher Miller        12 Warsaw                    7.06   2 
 15 Hughan Reid               11 Webster Thom              7.09   3 
 16 Dante Greene              11 Bishop Kearn              7.09   2 
 17 Chandler Baker            10 Batavia                   7.09   3 
 18 Elijah Ross               11 Robert Brown              7.14   5 
 19 Ethan Tracey              10 Irondequoit               7.17   3 
 20 Zion Ponder               11 School Of Th              7.18   4 
 21 Jarrett Champion          10 Brockport                 7.18   3 
 22 Jarrett Odorisi           10 McQuaid Jesu              7.19   2 
 23 Danial Deriba             10 Wilson/E. Co              7.19   5 
 24 Trent Collins             11 Aquinas Inst              7.19   4 
 25 Robert Randall            11 Red Creek                 7.20   3 
 26 Jonah Dean                 9 Webster Thom              7.21   4 
 27 Breandan Mantz            11 Red Creek                 7.21   4 
 28 Chris Jackson             12 Bishop Kearn              7.22   5 
 29 Caleb Felton               9 Irondequoit               7.22   6 
 30 Celestino Mendez          12 Brockport                 7.22   4 
 31 Hakeem Shorter            12 Newark                    7.25   4 
 32 Rasheen Hardy             12 Wilson/E. Co              7.27   5 
 33 Damaris Edmondson-Breeze   9 Wilson/E. Co              7.28   3 
 34 Payce Hooker              10 Hornell                   7.32   5 
 35 Hiran Khatri              10 McQuaid Jesu              7.34   5 
 36 Johnathan Mueller         12 Webster Schr              7.36   9 
 37 D'Andre Snow              11 School Of Th              7.37   9 
 38 Alex Marino               11 Webster Schr              7.39   7 
 39 Jimmy Spampinato          10 McQuaid Jesu              7.39   6 
 40 Alex Gonnella             11 Victor Centr              7.40   6 
 40 Steven Gillespie          11 Red Creek                 7.40   6 
 42 Taiyo Iburi-Bethel         9 Batavia                   7.41   9 
 43 Josh Quatella              9 Aquinas Inst              7.42   8 
 44 Ben Bogdan                11 McQuaid Jesu              7.42  10 
 45 Jack Furber                9 Sodus Centra              7.42   8 
 45 Noah Colon                10 Marion                    7.42   8 
 47 Desmond Barber            11 Wayne Centra              7.43   6 
 48 Tim Kennerson             11 Waterloo                  7.44  10 
 49 Andrew Bogert             11 Webster Schr              7.44   6 
 50 Tom Jaworowicz            11 Webster Thom              7.45   7 
 51 Chaz Velazquez            10 Penfield                  7.46   8 
 52 Ben Fisler                10 Webster Thom              7.46   9 
 53 Tai' Jmeir Gray            9 East Rochest              7.47   8 
 54 Justin Lunn                9 Webster Schr              7.48   6 
 55 Jonah Temple              10 McQuaid Jesu              7.48   7 
 56 Devin Anglin              12 Newark                    7.50   9 
 57 Matt Ryan                 10 Webster Schr              7.51   7 
 58 Ethan Heil                10 Webster Thom              7.51   9 
 59 Hobart Williamson         11 McQuaid Jesu              7.52   9 
 60 Preston Higgins           11 Wayne Centra              7.53   8 
 61 Ben Vanderstouw           12 Webster Schr              7.53   9 
 62 Justin Myers              11 Victor Centr              7.55   8 
 63 Daekwon Myers             10 Newark                    7.57   7 
 64 Ruben Mercado             12 Webster Thom              7.57  10 
 65 TyShaun Anderson          11 Newark                    7.60  10 
 66 Nate Hamilton             10 Batavia                   7.61  10 
 67 Deon Steward               9 Sodus Centra              7.61  13 
 68 David Feng                11 Northstar Ch              7.62  10 
 68 Fredrick Walker           12 Wilson/E. Co              7.62   8 
 70 Scott Boyce               10 Bishop Kearn              7.70  10 
 71 Niklas Lehnhardt          10 Northstar Ch              7.71  12 
 72 Damon Yanklowski          10 Brockport                 7.71  11 
 73 Sergio Paredes            10 Irondequoit               7.72  11 
 74 Travez Miller             12 Newark                    7.77  11 
 75 Pau Soriguera             11 Northstar Ch              7.80  12 
 76 Jayden Cintron            10 Newark                    7.82  11 
 77 Emmanuel Perkins          10 Wilson/E. Co              7.83  12 
 78 John Steele               11 McQuaid Jesu              7.84   7 
 79 Tyre Cromartie             9 Sodus Centra              7.86  13 
 80 Ryan Henderson            11 Livonia                   7.87  13 
 81 Shane Conlon              10 Livonia                   7.89  11 
 82 Alfred Nickerson          11 Dansville                 7.89  12 
 83 Brandon Williams          11 Victor Centr              7.91  12 
 84 John Scharf                9 Red Jacket                7.92  13 
 85 Joey Loffredo             12 Victor Centr              7.93  11 
 86 Derek Rice Porter         10 Waterloo                  7.93  12 
 87 Marques Hargrave          10 Batavia                   7.94  11 
 88 Julian Johnson            10 Wilson/E. Co              8.04  12 
 89 Josh Pratt                 9 Red Jacket                8.05  13 
 90 Jeremy Wilkinson          12 Warsaw                    8.06  13 
 91 James Stephens            12 Canaseraga                8.12  13 
 92 Tommy Faticone            10 Penfield                  8.18  14 
 93 Andy Griffin              11 South Seneca              8.18  14 
 94 Isiah Paine               10 Canaseraga                8.46  14 
 95 Eduardo Casalmir           9 Lyons                     8.47  14 
 96 Zachary Zweig             12 Honeoye Cent              8.66  13 
 97 Ryan Baginsky              9 Honeoye Cent              8.69  14 
 98 Jacob Strong               9 Lyons                     9.07  14 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kelly Brown               12 Wilson/E. Co             36.21   1 
  2 Cole Mazzo                12 Webster Thom             37.32   2 
  3 Massie Scott              12 Eastridge                37.44   1 
  4 Michael DiFiore           11 Webster Schr             37.57   2 
  5 Nico Bellavia             10 Victor Centr             37.64   1 
  6 Ray Anikwue               12 Letchworth               37.68   1 
  7 Kesean Haten              12 Wilson/E. Co             37.88   2 
  8 Jaysen Wylie              12 Batavia                  38.10   2 
  9 Warren Carter             12 Aquinas Inst             38.32   4 
 10 Anthony Gallo             12 Batavia                  38.42   5 
 11 Chris Ryder                9 McQuaid Jesu             38.59   3 
 12 Ethan Dorow               12 East Rochest             38.64   3 
 13 Myles Calhoun             10 Webster Schr             38.92   3 
 14 Jarrett Odorisi           10 McQuaid Jesu             38.94   3 
 15 Chandler Baker            10 Batavia                  39.03   4 
 16 Max Gloskey               11 Webster Thom             39.11   2 
 17 Chris Allen                9 Penfield                 39.26   3 
 18 Ben Bogdan                11 McQuaid Jesu             39.43   8 
 19 Brandon Custer            11 Newark                   39.59   6 
 20 Kade Canessa              12 Webster Schr             39.64   7 
 21 Kevin VanGee              11 Webster Schr             39.71   9 
 22 Isaiah Ciociola           11 Batavia                  39.75   6 
 23 Andy Frank                 9 Penfield                 39.78   4 
 24 Elijah Ross               11 Robert Brown             39.83   8 
 25 Joe Pizzi                  9 Penfield                 39.86   7 
 26 Ethan Tracey              10 Irondequoit              39.86   5 
 27 Tyler Green               10 Hornell                  39.90   5 
 27 Brandon Ottenschot        12 Webster Thom             39.90   6 
 29 Freddie Cunningham        11 Batavia                  39.94   7 
 30 Jacob Smith               12 Sodus Centra             40.01   6 
 31 Lowell McCarthy           11 Penfield                 40.11   4 
 32 Dean Damon                12 Livonia                  40.14   8 
 33 Hobart Williamson         11 McQuaid Jesu             40.14  10 
 34 Alex Mack                 12 Newark                   40.26  12 
 35 Brandon Torres-Manuse     11 Eastridge                40.32   4 
 36 Cole Ziskind              11 Webster Thom             40.32   7 
 37 Keith Rizzo               12 Red Jacket               40.33   6 
 38 Andrew Bogert             11 Webster Schr             40.39   8 
 39 Ben Dertinger              9 Webster Schr             40.45   9 
 40 Christopher Miller        12 Warsaw                   40.56   4 
 41 Alecszandre Burger        12 Romulus                  40.74   9 
 42 Joe Walters               12 Hornell                  40.83   5 
 43 Allen Enright              9 Marion                   40.88   9 
 44 Caleb Felton               9 Irondequoit              41.04   7 
 45 Danial Deriba             10 Wilson/E. Co             41.09  11 
 46 Joe Massaro               12 Red Jacket               41.16  13 
 47 Zion Ponder               11 School Of Th             41.25   9 
 48 Payce Hooker              10 Hornell                  41.47   9 
 49 Jacob Thomas              10 Honeoye Cent             41.56  10 
 50 Hiran Khatri              10 McQuaid Jesu             41.63  10 
 51 Preston Higgins           11 Wayne Centra             41.92  11 
 52 Ben Harrington            11 Wayne Centra             41.93  10 
 53 Alex Rono                  9 Honeoye Cent             42.10  11 
 54 Noah Colon                10 Marion                   42.37  11 
 55 Taiyo Iburi-Bethel         9 Batavia                  42.40  12 
 56 Patrick Wilbur            11 Brockport                42.64  12 
 57 Alfredo Aponte            10 School Of Th             42.79  13 
 58 Judah Nietopski           12 Bishop Kearn             42.97  12 
 59 Tai' Jmeir Gray            9 East Rochest             43.28  14 
 60 Samuel Warner             10 Livonia                  43.73   8 
 61 Dustin Tomaka             12 East Rochest             43.82  13 
 62 Trent Collins             11 Aquinas Inst             43.90  12 
 63 Josh Tellstone            11 Victor Centr             44.70  13 
 64 James Stephens            12 Canaseraga               46.09  15 
 65 Andy Griffin              11 South Seneca             46.34  13 
 66 Duvante Cora              10 Waterloo                 46.74  14 
 67 Eduardo Casalmir           9 Lyons                    48.67  15 
 68 Jacob Strong               9 Lyons                    51.53  14 
 69 Isiah Paine               10 Canaseraga               52.14  15 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nico Bellavia             10 Victor Centr           1:24.31   1 
  2 Jaquil Baxter             10 Robert Brown           1:24.84   1 
  3 Donny Glavin              12 McQuaid Jesu           1:25.61   1 
  4 Adrian Minott             12 Northstar Ch           1:26.79   1 
  5 Hunter Clark              12 Alfred-Almon           1:28.21   2 
  6 Zach Erickson             12 Honeoye Cent           1:29.15   2 
  7 Cole Ziskind              11 Webster Thom           1:29.25   1 
  8 Aaron Scholz              10 Wayne Centra           1:29.48   2 
  9 Griffin Fitzsimmons       12 Victor Centr           1:29.71   2 
 10 John Pullano              10 Penfield               1:30.44   5 
 11 Kesean Haten              12 Wilson/E. Co           1:30.63   2 
 12 Brandon Ottenschot        12 Webster Thom           1:30.64   3 
 13 Josh Murray               12 Robert Brown           1:30.65   1 
 14 Andrew Doody              12 Red Jacket             1:30.97   3 
 15 Chris Lowenguth           11 Webster Thom           1:31.18   3 
 16 Ben Stalls                11 Eastridge              1:32.33   3 
 17 Justin Colucci            11 Victor Centr           1:32.71   3 
 18 Dylan McNamara            11 Gananda                1:32.99   4 
 19 Caleb Peck                10 Brockport              1:33.50   4 
 20 Michael Krueger           10 Brockport              1:33.66   3 
 21 Jackson Correia           11 Newark                 1:34.08   4 
 22 Andrew Wygal              10 Webster Thom           1:34.76   4 
 23 Isaiah Ciociola           11 Batavia                1:35.43   4 
 24 Scott Phillips            12 Red Creek              1:36.02   6 
 25 Connor Higbee             11 Marion                 1:36.41   7 
 26 Alex Rono                  9 Honeoye Cent           1:36.72   6 
 27 Jack Snover               10 Webster Schr           1:36.74   6 
 28 Patrick Wilbur            11 Brockport              1:36.76   5 
 29 Ramsey Daymon              9 Bishop Kearn           1:36.90   4 
 30 Judah Nietopski           12 Bishop Kearn           1:37.35   5 
 31 Jacob Yare                11 Aquinas Inst           1:37.65   5 
 32 Alfredo Aponte            10 School Of Th           1:38.60   6 
 33 Zachary Coates             9 Red Jacket             1:40.66   7 
 34 Jair VanDuyne             11 Sodus Centra           1:41.57   8 
 35 Matthew Giacovelli        10 Bishop Kearn           1:42.09   7 
 36 Owen Marchand             12 Bishop Kearn           1:42.16   7 
 37 Jesse Smith               12 Lyons                  1:42.43   7 
 38 Luis Martinez              9 Sodus Centra           1:42.73   8 
 39 Blake Spina               10 Waterloo               1:43.35   8 
 40 Travis Anstee             12 Lyons                  1:44.27   8 
 41 Jacob Bailey              10 Hornell                1:45.20   9 
 42 Adam Yeager               10 Irondequoit            1:47.08   2 
 43 Jacob Dence               10 Irondequoit            1:48.03   9 
 44 Nicholas Walker           12 School Of Th           1:48.67   8 
 45 Aaron Sells               11 North Rose-W           1:50.91   9 
 46 Jalen Corbett             11 Waterloo               1:55.02   9 
 47 Samuel Bornheimer         12 North Rose-W           2:20.30   9 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Donny Glavin              12 McQuaid Jesu           2:38.37   1 
  2 Caleb Covell              12 Eastridge              2:43.29   1 
  3 Nick Caterisano           11 McQuaid Jesu           2:46.02   1 
  4 Tommy Alvermann           11 McQuaid Jesu           2:46.03   1 
  5 Aidan Blake               11 McQuaid Jesu           2:48.35   2 
  6 Walter Schaertl           12 Red Jacket             2:52.06   1 
  7 John Scherer              11 McQuaid Jesu           2:52.41   2 
  8 Zach Anderson             11 McQuaid Jesu           2:52.52   3 
  9 Michael Allchin           12 Penfield               2:53.33   2 
 10 Ben Parrow                12 Waterloo               2:54.18   2 
 11 Ethan Dietschler          10 Lyons                  2:54.29   2 
 12 Conor Davis               11 Penfield               2:54.40   1 
 13 Eric Wright               12 Warsaw                 2:54.47   1 
 14 Tommy Betters             10 McQuaid Jesu           2:54.88   3 
 15 Zech Nower                11 Newark                 2:55.31   1 
 16 Abel Hagos                 9 McQuaid Jesu           2:55.45   2 
 17 Noah Winslow              12 Brockport              2:55.77   2 
 18 Evan Mancini              10 McQuaid Jesu           2:56.14   3 
 19 Sam Bartz                 11 Batavia                2:56.56   3 
 20 Dylan McNamara            11 Gananda                2:56.61   1 
 21 Sean Carroll              12 Bishop Kearn           2:57.50   3 
 22 Pete VanHouten            11 Honeoye Cent           2:57.60   1 
 23 Joe Doerr                 11 McQuaid Jesu           2:57.67   2 
 24 John Steele               11 McQuaid Jesu           2:59.14   2 
 25 Aaron Scholz              10 Wayne Centra           3:00.18   2 
 26 Matt Lehman                9 Webster Schr           3:00.50   3 
 27 Jackson Correia           11 Newark                 3:01.19   3 
 28 Peter VanCamp             10 Marion                 3:02.21   3 
 29 Zachary DeMay             11 East Rochest           3:02.65   3 
 30 Landon Urzetta            10 Victor Centr           3:04.23   4 
 31 Joshua Walsh              11 Hornell                3:04.30   3 
 32 Nathan McGuire            12 Warsaw                 3:04.35   4 
 33 Tyler Stewart             10 Batavia                3:06.17   4 
 34 Nick Page                  9 Waterloo               3:07.97   4 
 35 John Bruggman              9 Batavia                3:09.88   4 
 36 Jacob Humphreys           12 Brockport              3:10.22   4 
 37 Stephen Borisuk           12 Marcus Whitm           3:10.53   3 
 38 Zach Cornish              11 Honeoye Cent           3:11.49   4 
 39 Hudson Laprade            10 Alfred-Almon           3:12.58   2 
 40 Alex Shick                10 Hornell                3:13.98   4 
 41 Spencer Madsen            11 Red Jacket             3:18.01   3 
 42 Braeden Perot             11 Marcus Whitm           3:32.57   4 
 43 James Boula                9 Dansville              3:35.40   4 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nick Neamtu               12 Webster Thom           4:27.57   1 
  2 Tyler Senall              10 Penfield               4:31.97   1 
  3 Tanner Freida             12 Wayne Centra           4:34.21   1 
  4 Nick Caterisano           11 McQuaid Jesu           4:37.95   1 
  5 Adrian Mazur              12 Northstar Ch           4:44.78   1 
  6 Tommy Alvermann           11 McQuaid Jesu           4:45.62   1 
  7 Conor Davis               11 Penfield               4:46.06   1 
  8 Joe Doerr                 11 McQuaid Jesu           4:46.51   1 
  9 Zachary Gauronski          9 Penfield               4:47.35   1 
 10 Robert Grasso             12 Victor Centr           4:48.85   2 
 11 Hunter Braun              10 Victor Centr           4:50.02   1 
 12 Trevor Stein              11 Brockport              4:51.40   2 
 13 Louis Leone               12 Batavia                4:52.22   1 
 14 Jacob Fredericks           8 Penfield               4:53.44   2 
 15 Dominic Bushen            11 Aquinas Inst           4:53.92   2 
 16 Campbell Andersen         11 Batavia                4:54.15   2 
 17 Matthew Faulkenberry      11 Livonia                4:54.49   2 
 18 Trevor Carney             12 Webster Schr           4:54.65   2 
 19 Cal Jantzi                12 Batavia                4:55.71   1 
 20 Daniel Ferreri            12 Marion                 4:56.80   2 
 21 Pete VanHouten            11 Honeoye Cent           4:57.91   2 
 22 Joshua Walsh              11 Hornell                4:59.20   2 
 23 Tommy Hanley              12 Webster Thom           4:59.98   2 
 24 Daniel Frisbee            10 Waterloo               5:03.13   3 
 25 Braeden Szostak            9 Marion                 5:09.69   3 
 26 Hudson Laprade            10 Alfred-Almon           5:10.89   3 
 27 Gavin Bathgate             9 East Rochest           5:13.09   3 
 28 Stephen Borisuk           12 Marcus Whitm           5:18.47   3 
 29 Brenden Humphries         10 Aquinas Inst           5:27.50   3 
 30 Mike Rizzo                12 Red Jacket             5:31.43   3 
 31 Clifford Imes             11 Eastridge              5:34.14   3 
 32 Yaak Awuok                10 Bishop Kearn           5:41.65   3 
 33 Jack Mancarella            9 Bishop Kearn           5:51.16   3 
 34 James Boula                9 Dansville              5:51.42   3 
 35 Jarrett Marrapese          9 Honeoye Cent           6:03.60   3 
 36 Bryan Best                 9 Marcus Whitm           6:04.85   3 
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dawson Bathgate           12 East Rochest           9:34.89  
  2 Stephen Loce              12 Webster Thom          10:15.37  
  3 Dillon Vandermortel       10 Newark                10:20.56  
  4 Jesse Hallett             12 Honeoye Cent          10:22.03  
  5 Robert Grasso             12 Victor Centr          10:35.65  
  6 Jake Marchese              9 Penfield              10:48.61  
  7 Daniel Ferreri            12 Marion                10:53.49  
  8 Cody Mooney               11 Wayne Centra          10:57.88  
  9 Breandan Mantz            11 Red Creek             11:00.50  
 10 Kristopher Kuszlyk         9 Batavia               11:03.07  
 11 Connor Higbee             11 Marion                11:06.66  
 12 Gavin Bathgate             9 East Rochest          11:10.23  
 13 Ian Ciullia               11 Wayne Centra          11:12.73  
 14 Nathan Ramsay             12 Webster Schr          11:15.63  
 15 Eric Wright               12 Warsaw                11:17.87  
 16 Zakariah Jantzi            9 Batavia               11:36.35  
 17 Jacob Thomas              10 Honeoye Cent          11:44.62  
 18 Adam Yeager               10 Irondequoit           11:45.07  
 19 Ryan Frisbee               9 Waterloo              12:07.72  
 20 Ben Knowlton              12 Red Jacket            12:21.48  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Warren Carter             12 Aquinas Inst              7.94   1 
  2 Max Gloskey               11 Webster Thom              8.03   1 
  3 Michael Bayley             9 Victor Centr              8.75   1 
  4 Nathan Crane              11 Letchworth                8.77   1 
  5 Joe Massaro               12 Red Jacket                8.78   1 
  6 Trenton Wynn               9 Penfield                  8.95   1 
  7 Josh Whitescarver         12 Batavia                   9.06   1 
  8 Andrew Wygal              10 Webster Thom              9.10   2 
  9 Devin Anglin              12 Newark                    9.11   2 
 10 Andrew Doody              12 Red Jacket                9.19   2 
 11 Atiba McLaren             12 McQuaid Jesu              9.31   1 
 12 Cole Vandenberg           10 Victor Centr              9.31   3 
 13 Keith Rizzo               12 Red Jacket                9.46   3 
 14 Brendan Frutchey          11 Victor Centr              9.53   2 
 15 Friend Olsen              10 Honeoye Cent              9.57   2 
 16 Austin Iodice             11 Eastridge                 9.65   2 
 17 Tyler Gaus                12 Batavia                   9.80   3 
 18 Julio Vazquez             10 Batavia                  10.18   3 
 19 Deon Steward               9 Sodus Centra             10.42   3 
 20 Jon Maxwell               10 Victor Centr             10.58   3 
 21 Jack Flanagan             10 East Rochest             10.62   4 
 22 Ben Harrington            11 Wayne Centra             10.78   2 
 23 Ian Pawluckie             12 Bishop Kearn             10.99   3 
 24 Jack VanKouwenberg        11 Sodus Centra             11.48   4 
 25 Bryan Best                 9 Marcus Whitm             12.74   4 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 McQuaid Jesuit                                      1:32.89   1 
  2 Webster Schroeder                                   1:36.03   1 
  3 Wilson/E. Col                                       1:36.11   1 
  4 Penfield                                            1:38.38   1 
  5 Hornell                                             1:38.94   1 
  6 Batavia                                             1:39.30   2 
  7 Aquinas Institute                                   1:39.93   2 
  8 Eastridge                                           1:40.08   1 
  9 East Rochester                                      1:40.24   2 
 10 Bishop Kearney                                      1:41.10   2 
 11 Sodus Central                                       1:41.91   3 
 12 Wayne Central                                       1:42.56   2 
 13 Victor Central                                      1:44.93   2 
 14 Newark                                              1:45.18   3 
 15 Waterloo                                            1:45.80   3 
 16 Red Jacket                                          1:46.43   4 
 17 Brockport                                           1:48.12   3 
 18 Dansville                                           1:49.37   3 
 19 Northstar Christian                                 1:51.28   4 
 20 Marcus Whitman                                      1:54.59   4 
 21 Livonia                                             1:55.02   4 
 22 Honeoye Central                                     1:56.13   4 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 McQuaid Jesuit                                      3:28.22   1 
  2 Northstar Christian                                 3:36.51   1 
  3 Penfield                                            3:38.87   1 
  4 Batavia                                             3:43.43   1 
  5 Sodus Central                                       3:47.40   1 
  6 Webster Schroeder                                   3:48.46   2 
  7 Eastridge                                           3:51.08   2 
  8 Marion                                              3:59.95   2 
  9 Livonia                                             3:59.98   2 
 10 Bishop Kearney                                      4:01.04   2 
 11 Marcus Whitman                                      4:25.68   2 
 12 Red Jacket                                          4:31.75   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 McQuaid Jesuit                                      8:37.27  
  2 Webster Thomas                                      8:45.72  
  3 Webster Schroeder                                   8:57.06  
  4 Wayne Central                                       9:17.82  
  5 Newark                                              9:45.55  
  6 Waterloo                                            9:46.05  
  7 Victor Central                                      9:49.72  
  8 Penfield                                           10:01.10  
  9 Sodus Central                                      10:13.50  
 10 Red Jacket                                         10:39.62  
 11 Hornell                                            10:47.88  
 12 East Rochester                                     11:23.91  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alecszandre Burger        12 Romulus                6-04.00  
  2 Connor Spiegel            12 Webster Thom           6-02.00  
  3 Robert Quist              12 McQuaid Jesu           6-00.00  
  4 Noah Stephan              12 Waterloo               5-10.00  
  4 Freddie Cunningham        11 Batavia                5-10.00  
  6 Sinan Ersan               10 Webster Schr           5-08.00  
  6 Cole Vandenberg           10 Victor Centr           5-08.00  
  8 Jacob Yare                11 Aquinas Inst           5-06.00  
  8 Matt Buttaggi             12 Webster Schr           5-06.00  
  8 Nolan Bernardi            11 McQuaid Jesu           5-06.00  
  8 Tyler Gaus                12 Batavia                5-06.00  
 12 Zuhrick Jackson           10 Webster Schr           5-04.00  
 12 Ben Parrow                12 Waterloo               5-04.00  
 12 Cole Mazzo                12 Webster Thom           5-04.00  
 15 Ryan Kirchner             10 Webster Schr           5-02.00  
 15 Peter VanCamp             10 Marion                 5-02.00  
 17 Trevon Pitts              11 Eastridge              5-00.00  
 17 Dylan Wohlschegel         12 Honeoye Cent           5-00.00  
 17 Kevin Lewis               11 Webster Schr           5-00.00  
 20 Josh Pitt                 11 Honeoye Cent           4-10.00  
 20 Andrew Vogler              9 Dansville              4-10.00  
 -- TyShaun Anderson          11 Newark                      NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nathan Crane              11 Letchworth            14-00.00  
  2 Jack Smith                12 Webster Schr          13-00.00  
  3 Johnathan Mueller         12 Webster Schr          12-06.00  
  4 Trevor Delly              11 Eastridge             12-00.00  
  4 Ben Vanderstouw           12 Webster Schr          12-00.00  
  4 Roman Sagan               11 Brockport             12-00.00  
  4 Angelo Hutchins           12 Eastridge             12-00.00  
  8 Bryan Klee                12 Webster Thom          11-06.00  
  9 Jon Maxwell               10 Victor Centr          11-00.00  
  9 Jacob Gifford             12 Lyons                 11-00.00  
 11 Michael Hughes            12 Batavia               10-06.00  
 11 Josh Quatella              9 Aquinas Inst          10-06.00  
 11 Richard Heintzelman       12 Wayne Centra          10-06.00  
 14 Jonah McGrath             11 Penfield              10-00.00  
 14 Nate Hamilton             10 Batavia               10-00.00  
 16 Yurlin Garcia-Santos      11 Irondequoit            9-06.00  
 16 Zachary DeMay             11 East Rochest           9-06.00  
 18 Caleb Beeley              12 Honeoye Cent           9-00.00  
 19 Jesse Smith               12 Lyons                  8-06.00  
 19 Gibson Campbell           10 Penfield               8-06.00  
 19 Matt Ryan                 10 Webster Schr           8-06.00  
 19 Brenden Humphries         10 Aquinas Inst           8-06.00  
 23 Sam Bartz                 11 Batavia                8-00.00  
 -- Zachary Alexander         12 Brockport                   NH  
 -- Zach Erickson             12 Honeoye Cent                NH  
 -- Ethan Miles               10 Victor Centr                NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tobi Tella                12 McQuaid Jesu          23-01.00  
  2 Anthony Butler            12 Letchworth            22-03.50  
  3 Kyle Seegler              12 Penfield              21-05.00  
  4 Brandon Leiter            11 Webster Thom          20-08.50  
  5 Enzo Amati                12 East Rochest          19-11.50  
  6 Raphael Abel              12 McQuaid Jesu          19-09.50  
  7 Dakari Brown              11 Eastridge             19-09.00  
  8 Roman Sagan               11 Brockport             19-08.50  
  8 Kelvin Knight             12 Aquinas Inst          19-08.50  
  8 Jaysen Wylie              12 Batavia               19-08.50  
 11 Jonah Franciosa           12 East Rochest          19-03.00  
 12 Jonah McGrath             11 Penfield              18-10.50  
 12 Andrew Doody              12 Red Jacket            18-10.50  
 14 Tyrell Bluto              11 Waterloo              18-10.00  
 15 Steven Gillespie          11 Red Creek             18-07.50  
 16 Joe Walters               12 Hornell               18-05.00  
 17 Ruben Mercado             12 Webster Thom          18-04.75  
 18 Keith Rizzo               12 Red Jacket            18-03.00  
 19 Kane Countryman           10 Hornell               18-02.00  
 20 Robert Randall            11 Red Creek             18-01.75  
 21 Alex Marino               11 Webster Schr          18-00.75  
 22 Daekwon Myers             10 Newark                17-11.00  
 22 Davon St John             12 Batavia               17-11.00  
 24 Celestino Mendez          12 Brockport             17-10.00  
 25 Will Lamar                 9 Sodus Centra          17-07.50  
 26 Kade Canessa              12 Webster Schr          17-06.00  
 27 Trevon Pitts              11 Eastridge             17-05.25  
 28 Julian Dingwall           11 Webster Thom          17-05.00  
 29 Jordan Babcock            11 Dansville             17-03.50  
 30 Michael Bayley             9 Victor Centr          17-03.25  
 31 Jayden Cintron            10 Newark                17-02.00  
 32 Noah Stephan              12 Waterloo              17-01.00  
 33 Fenix Burger               9 Romulus               17-00.50  
 34 Scott Phillips            12 Red Creek             16-11.00  
 35 Allen Enright              9 Marion                16-10.00  
 36 Nolan Bernardi            11 McQuaid Jesu          16-08.50  
 37 Trevor Healy              10 Honeoye Cent          16-07.50  
 38 Yurlin Garcia-Santos      11 Irondequoit           16-07.00  
 39 Dylan Wohlschegel         12 Honeoye Cent          16-06.00  
 40 Jarrett Champion          10 Brockport             16-03.50  
 41 William Dorfner           12 Wayne Centra          16-00.00  
 42 Brett Watts               12 Marcus Whitm          15-04.00  
 43 Nick Ciancaglini           9 Marcus Whitm          14-08.00  
 44 Jeremy Wilkinson          12 Warsaw                14-03.50  
 45 Andrew Vogler              9 Dansville             13-11.75  
 46 Michael Bacchetta          9 Irondequoit           13-09.00  
 47 Lloyd Davis               11 School Of Th          13-04.25  
 48 Ian Fisher                11 Waterloo              12-10.00  
 -- Matt Buttaggi             12 Webster Schr              FOUL  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Butler            12 Letchworth            47-07.50  
  2 Tobi Tella                12 McQuaid Jesu          47-00.50  
  3 Kyle Seegler              12 Penfield              42-06.50  
  4 Jack Smith                12 Webster Schr          41-10.25  
  5 Brandon Leiter            11 Webster Thom          41-06.00  
  6 Jonah Franciosa           12 East Rochest          41-00.25  
  7 Elijah Jarvis             12 Webster Thom          39-06.00  
  8 Richard Heintzelman       12 Wayne Centra          39-02.25  
  9 Sinan Ersan               10 Webster Schr          38-10.00  
 10 Lucas Bechtold            10 Webster Thom          38-09.50  
 11 Zuhrick Jackson           10 Webster Schr          37-10.25  
 12 Julian Dingwall           11 Webster Thom          37-07.50  
 13 Enzo Amati                12 East Rochest          37-04.75  
 14 Josh Whitescarver         12 Batavia               37-04.00  
 15 Tyler Duvall              11 Red Creek             37-00.00  
 16 James Flannery             9 Wayne Centra          36-09.00  
 17 Jordan Babcock            11 Dansville             35-10.50  
 18 Will Lamar                 9 Sodus Centra          35-09.00  
 19 Trevor Healy              10 Honeoye Cent          35-03.25  
 20 Greg Marullo              10 Sodus Centra          34-09.00  
 21 John Bruggman              9 Batavia               34-06.50  
 22 Davon St John             12 Batavia               34-03.25  
 23 Brett Watts               12 Marcus Whitm          32-08.00  
 -- Escol Williams            11 Sodus Centra              FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Ray               10 Batavia               48-08.25  
  2 Chris Jackson             12 Bishop Kearn          46-03.00  
  3 Russell Militello         12 Victor Centr          43-00.50  
  4 Aaron Rodriguez           10 Aquinas Inst          41-04.00  
  4 John Charleton            11 Victor Centr          41-04.00  
  6 Michael Buirch            12 Brockport             39-08.75  
  7 Regan Craig               11 Irondequoit           39-07.00  
  8 Emmanuel Perkins          10 Wilson/E. Co          39-02.50  
  9 Addison Pitcher           12 Batavia               38-11.75  
 10 Jacob Plesums             12 Warsaw                38-10.50  
 11 Thomas Coene              12 Webster Thom          38-10.25  
 12 Skylar Rowe               12 Webster Schr          38-09.75  
 13 Jake Verkey               10 Newark                38-00.50  
 14 Ricky Russotti            12 Bishop Kearn          35-09.50  
 15 Chase Thompson            12 Sodus Centra          35-08.50  
 16 Tyrell Bluto              11 Waterloo              35-06.75  
 17 Nicholas Schoeller        12 Marcus Whitm          35-04.25  
 18 Zack Smith                12 South Seneca          35-02.25  
 19 Fredrick Walker           12 Wilson/E. Co          34-09.00  
 20 Joe Blake                 10 McQuaid Jesu          34-07.50  
 21 Devon Schaertl            10 Red Jacket            34-00.75  
 22 Alex Laure                12 Brockport             34-00.00  
 23 Derek Gilbert             10 Warsaw                33-06.75  
 24 Clayton Gorski            12 Batavia               33-06.25  
 25 Brendan Collins           11 Hornell               33-05.00  
 26 Tyler Duvall              11 Red Creek             33-04.00  
 27 Shakur Griffin            12 Wilson/E. Co          32-11.50  
 28 Connor Guarino            12 Webster Thom          32-09.50  
 29 Cole Yanni                10 Hornell               32-06.50  
 30 Jaheim Smith               9 Batavia               31-07.25  
 31 Caleb Johnson             11 Dansville             31-04.75  
 32 Frederick Becker          10 Wayne Centra          31-03.75  
 33 Chris Perchitti           10 Waterloo              31-00.25  
 34 Tyler Huff                 9 South Seneca          29-10.50  
 35 Cody Crane                12 Honeoye Cent          29-05.00  
 36 Skyler Harper             12 North Rose-W          29-04.50  
 37 Robert Ungar              10 Honeoye Cent          28-06.75  
 38 Sam Hawkins                9 Northstar Ch          27-09.25  
 39 Tyler Scutt               10 Red Creek             26-10.50  
 40 Mike Marin                12 Northstar Ch          25-09.50  
 41 Geoffrey Decoste          10 Aquinas Inst          25-02.50  
 42 Noor Hassan               11 School Of Th          25-00.75  
 43 Christian Finnerty         9 Red Creek             23-07.00  
 44 Nathan Perry               9 Red Jacket            21-01.00  
 -- Antonio Morales           12 Robert Brown                ND  
 -- Konner Oakes              12 Irondequoit                 ND  
 
Boys Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Ray               10 Batavia               56-07.50  
  2 Aaron Rodriguez           10 Aquinas Inst          45-04.75  
  3 Russell Militello         12 Victor Centr          45-00.00  
  4 Addison Pitcher           12 Batavia               42-02.00  
  5 Alex Laure                12 Brockport             41-11.00  
  6 Nicholas Schoeller        12 Marcus Whitm          41-09.00  
  7 Clayton Gorski            12 Batavia               39-11.50  
  8 Jacob Plesums             12 Warsaw                39-05.75  
  9 Dominic Passafiume        10 Brockport             38-03.00  
 10 Skylar Rowe               12 Webster Schr          38-02.75  
 11 Zachary Alexander         12 Brockport             38-01.00  
 12 Owen Manchester           10 Brockport             38-00.25  
 13 Dylan Frey                12 Webster Thom          37-07.00  
 14 Ian SanFratello           11 Batavia               37-00.50  
 15 John Charleton            11 Victor Centr          36-02.50  
 16 Connor Guarino            12 Webster Thom          35-04.75  
 17 Michael Buirch            12 Brockport             35-02.25  
 18 Cody Crane                12 Honeoye Cent          35-02.00  
 19 Brendan Collins           11 Hornell               34-10.25  
 20 Tommy Howe                12 McQuaid Jesu          34-09.25  
 21 Caleb Beeley              12 Honeoye Cent          34-09.00  
 22 Kevin Hickson             10 Hornell               34-07.50  
 23 Derek Gilbert             10 Warsaw                34-03.00  
 24 Alfred Nickerson          11 Dansville             33-07.50  
 25 Evan Bartz                 9 Batavia               32-11.25  
 26 Regan Craig               11 Irondequoit           30-07.00  
 27 Zack Smith                12 South Seneca          28-03.00  
 28 Michael Carlson           12 Brockport             28-02.00  
 29 Tyler Huff                 9 South Seneca          27-00.00  
 30 Nicholas McGuire          10 Warsaw                26-02.50  
 31 Chris Perchitti           10 Waterloo              25-09.25  
 32 Christian Finnerty         9 Red Creek             25-07.50  
 33 Frederick Becker          10 Wayne Centra          25-06.00  
 34 Cameron D'Angio           12 Waterloo              23-08.00  
 35 Caleb Johnson             11 Dansville             22-03.00  
 -- Devon Schaertl            10 Red Jacket                FOUL  
 -- Thomas Coene              12 Webster Thom              FOUL  
 -- Tyler Scutt               10 Red Creek                 FOUL  
 
Boys 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 AJ Gruttadauro            12 Brockport              6:32.20