Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/6/2016 08:21 PM
                          RWTL-CDE groups - 2/6/2016                           
                                      RIT                                      
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Tori Thompson             12 Rush-Henriet              7.36   1 
  2 Ny'Shaya Henderson        10 Franklin                  7.41   1 
  3 Gia Keith                 11 Mercy                     7.42   1 
  4 Brianna Randolph          11 Gates-Chili               7.53   1 
  5 Annie Hanna               11 Pittsford Su              7.54   1 
  6 Chima Dimgba              11 Greece Athen              7.55   1 
  7 Morgan Femiano            11 Greece Arcad              7.57   1 
  8 Stephanie Nwachi          10 Rush-Henriet              7.74   2 
  9 Samantha Ritter           10 Fairport                  7.78   2 
 10 Jayda Singleton            9 Greece Olymp              7.84   2 
 11 Meghan Crowfoot           11 Canandaigua               7.85   2 
 12 Allison Albers            10 Bath-Haverli              7.88   2 
 13 Destiny Fernandes          9 Greece Athen              7.90   3 
 13 Kelly Statskey            12 Rush-Henriet              7.90   2 
 15 Rebecca Glenn             12 Fairport                  7.92   1 
 16 Anaujah Nelson            11 Greece Olymp              7.93   2 
 17 Emily McNeil              10 Canandaigua               7.94   3 
 18 Tyara McLamore            10 Greece Athen              7.96   3 
 19 Brianna Jones             12 Franklin                  7.98   4 
 20 Haley Halter              12 Fairport                  8.02   3 
 21 Macie Ruda                10 Pittsford Me              8.05   4 
 22 Toniqua Jones             10 Greece Athen              8.06   4 
 23 Sabrina Campbell          12 Greece Odyss              8.08   4 
 24 Zene Kelley                7 Brighton                  8.08   3 
 25 Jaclyn Neubauer           12 Spencerport               8.09   4 
 26 Janie Potts               10 Pittsford Su              8.10   3 
 27 Janiyah Norris            11 Rush-Henriet              8.11   6 
 28 Jenna Gravino             10 Palmyra-Mace              8.11   4 
 29 Shanique Hill             10 Greece Olymp              8.12   5 
 30 Alexis Frith              11 Rush-Henriet              8.14   3 
 31 Ellie Ramirez             12 Rush-Henriet              8.14   4 
 32 Riley Ververs              8 Gates-Chili               8.17   5 
 33 Sarah Miller              12 Fairport                  8.17   5 
 34 Nadia McCraw               9 Greece Athen              8.20   5 
 35 Tahlise Scott              8 Brighton                  8.23   4 
 36 Megan Bowman               9 Pittsford Su              8.24   6 
 37 Catherine Flugel          12 Mercy                     8.24   3 
 38 Simone Haywood            10 Churchville-              8.24   5 
 39 Haley Smout                9 Churchville-              8.26   5 
 40 Sommer Edwards            10 Hilton                    8.28   6 
 41 Camila Mojica-Orendian     9 Fairport                  8.29   5 
 42 Kaya Pries                10 Rush-Henriet              8.30   6 
 43 Ashley Stafford           10 Churchville-              8.32   5 
 44 Elizabeth Yung            12 Greece Arcad              8.32   6 
 45 Kristine Renolo            9 Rush-Henriet              8.34   6 
 46 Arianna Fair              10 Hilton                    8.36   7 
 47 Jada Smith                 9 Rush-Henriet              8.37   7 
 48 Izzy Slater               10 Hilton                    8.42   7 
 49 Breannah Mills             9 Clyde-Savann              8.43   6 
 50 Grace Ebner                9 Pittsford Su              8.49   7 
 51 Maria Voss                10 Palmyra-Mace              8.50   8 
 52 Meaghan Newkirk           10 Mynderse Aca              8.61   8 
 53 Mae Gilley                 9 Williamson C              8.69   7 
 54 Shae McConnell             8 Mynderse Aca              8.69   9 
 55 Madison Lynch              9 Mynderse Aca              8.74   8 
 56 Victoria Tidball          10 Mynderse Aca              8.80   8 
 57 Rebecca Njoku             12 Rush-Henriet              8.81   6 
 58 Mary Glaccum              11 Bath-Haverli              8.81   9 
 59 Tia Rivera                11 Greece Odyss              8.83   8 
 60 Erika Meyn                 9 Williamson C              8.97   9 
 61 Cierra Mosley             10 East                      9.17   9 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Annie Hanna               11 Pittsford Su             41.93   1 
  2 Grace Dunnigan            12 Pittsford Su             42.46   1 
  3 Vanessa Watson             9 Spencerport              43.55   1 
  4 Stephanie Nwachi          10 Rush-Henriet             43.58   2 
  5 Amaya Morrow              10 Hilton                   43.59   2 
  6 Sinead Sargeant           10 Fairport                 44.16   1 
  7 Brianna Randolph          11 Gates-Chili              44.18   2 
  8 Julia Flocco              12 Fairport                 44.35   2 
  9 Taylor Alloco             11 Hilton                   44.78   3 
 10 Colleen Eckl              11 Pittsford Me             44.96   1 
 11 Taylor Atkins-Lewis       10 Fairport                 45.08   4 
 12 Shianne Chapman           12 Wayland-Coho             45.10   4 
 13 Emily Fish                10 Fairport                 45.24   3 
 14 Nubia Cromartie           10 Pittsford Su             45.31   4 
 15 Rachel Hodgson            10 Hilton                   45.77   3 
 16 Riley Ververs              8 Gates-Chili              45.96   5 
 17 Crystal Elvin             12 Fairport                 46.02   5 
 18 Sasha Fowler              12 Rush-Henriet             46.03   3 
 19 Kisha Baker               12 Franklin                 46.19   4 
 20 Emma Burke                 9 Churchville-             46.25   7 
 21 Jaclyn Neubauer           12 Spencerport              46.25   4 
 22 Janie Potts               10 Pittsford Su             46.37   6 
 23 Allison Albers            10 Bath-Haverli             46.39   6 
 24 Brianna Jones             12 Franklin                 46.42   6 
 25 Macie Ruda                10 Pittsford Me             46.48   7 
 26 Cemanie Brown             10 Rush-Henriet             46.57   8 
 27 Norah Arnold              12 Hilton                   46.82   5 
 28 Grace Ebner                9 Pittsford Su             46.99   5 
 29 Jada Smith                 9 Rush-Henriet             47.27   7 
 30 Madiha Hussain            11 Pittsford Me             47.36   9 
 31 Kaelin Shepard             8 Rush-Henriet             47.62   8 
 32 Rebecca Njoku             12 Rush-Henriet             47.70   7 
 33 Emma Kinnicutt             8 Wellsville               48.09   8 
 34 Alexis Frith              11 Rush-Henriet             48.12   7 
 35 Breannah Mills             9 Clyde-Savann             48.16   8 
 36 Lilly Williams            10 Pittsford Su             48.34   8 
 37 Alexandra Dittman          9 Hilton                   48.41   6 
 38 Jenna DeVito               8 Rush-Henriet             48.50   9 
 39 Shikerra Small            11 Franklin                 48.70   8 
 40 Hannah Pfeifer             8 Gates-Chili              49.09   6 
 41 Ashley Page                9 Wayland-Coho             49.18   9 
 42 Sarah Miller              12 Fairport                 49.26   7 
 43 Kristina Sebastian         8 Bath-Haverli             49.42  12 
 44 Lucy Bonin                12 Pittsford Su             49.42   9 
 45 Victoria Tidball          10 Mynderse Aca             49.96  10 
 46 Sequoia Howard            10 Greece Arcad             50.00   9 
 47 Maria Voss                10 Palmyra-Mace             50.06  10 
 48 Nicole Prindle            12 Palmyra-Mace             50.11  10 
 49 Baileigh Moquin           11 Palmyra-Mace             50.15  10 
 50 Marissa Peets              9 Williamson C             50.20  11 
 51 Jillian Quevedo           11 Pittsford Me             50.65  11 
 52 Tashiana Young            10 Franklin                 52.43  11 
 53 Shae McConnell             8 Mynderse Aca             54.49  12 
 54 Hannah Haws                9 Williamson C             57.24  12 
 55 Lily Frechette            10 Palmyra-Mace             57.99  11 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Taylor Alloco             11 Hilton                 1:42.31   1 
  2 Vanessa Watson             9 Spencerport            1:42.52   1 
  3 Colleen Eckl              11 Pittsford Me           1:45.27   1 
  4 Julia Wade                10 Mercy                  1:45.73   1 
  5 Jessie Hammers            12 Wayland-Coho           1:46.67   2 
  6 Sarah Cannon              12 Rush-Henriet           1:46.90   2 
  7 Amber Daley                8 Rush-Henriet           1:47.96   2 
  8 Anna Cuciurean-Zapan      10 Fairport               1:48.75   2 
  9 Ashley Brawn              10 Rush-Henriet           1:49.09   2 
 10 Taylor Quackenbush        11 Wayland-Coho           1:50.01   2 
 11 Sarah Henretta            11 Fairport               1:50.11   1 
 12 Emma Kinnicutt             8 Wellsville             1:50.26   3 
 13 Sarah Dickinson           10 Pittsford Me           1:53.09   4 
 14 Jenna Gravino             10 Palmyra-Mace           1:53.79   3 
 15 Dena Ramos                 9 Fairport               1:53.91   4 
 16 Anya Lucey                 9 Pittsford Me           1:54.21   3 
 17 Meredith Morse            11 Pittsford Su           1:54.22   5 
 18 Elizabeth Priest          10 Fairport               1:54.24   3 
 19 Chloe Erdle               10 Pittsford Me           1:54.83   4 
 20 Lilly Williams            10 Pittsford Su           1:54.97   5 
 21 Taylor Biata               8 Rush-Henriet           1:55.98   4 
 22 Hope Porrazzo             11 Churchville-           1:56.20   5 
 23 Makenzie Desain           10 Palmyra-Mace           1:56.32   4 
 24 Brooke Bishop              9 Williamson C           1:56.41   4 
 25 Elizabeth Ruhland         10 Churchville-           1:57.24   5 
 26 Carrie Dugan              11 Greece Olymp           1:57.99   6 
 27 Lucy Bonin                12 Pittsford Su           1:58.53   6 
 28 Niara Daniels             10 Franklin               2:00.32   5 
 29 Emily Schwartz            10 Wayland-Coho           2:00.69   5 
 30 Amanda Hough               9 Hilton                 2:01.70   6 
 31 Reegan Mitchell           10 Gates-Chili            2:06.53   7 
 32 Alexa Johnson             12 Greece Odyss           2:10.93   7 
 33 Samantha Impastato        12 Mynderse Aca           2:19.43   7 
 34 Hannah Haws                9 Williamson C           2:23.58   7 
 -- Aeriana Rounds            12 Franklin                    DQ   7  inside the line
 -- Kayla Curtin              11 Wayland-Coho                DQ   6  inside the line
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lexi Peters               10 Rush-Henriet           3:13.63   1 
  2 Charlotte Kurzweil        12 Mercy                  3:16.34   1 
  3 Julia Tomanovich           9 Pittsford Me           3:18.25   1 
  4 Alexis Chatterton          8 Hilton                 3:19.14   1 
  5 Rebekah Preisser           9 Pittsford Su           3:23.74   1 
  6 Audrey Huff                8 Mercy                  3:24.01   2 
  7 Elizabeth Hofer            9 Palmyra-Mace           3:24.48   2 
  8 Alison Reigle              8 Hilton                 3:25.40   2 
  9 Jasmine Mohan             12 Fairport               3:27.63   2 
 10 Sarah Shapley             12 Fairport               3:28.64   1 
 11 Kyilee Quayle             10 Churchville-           3:29.79   1 
 12 Elizabeth Abrams          10 Palmyra-Mace           3:29.87   2 
 13 Heather Bonter            11 Hilton                 3:30.59   2 
 14 Maggie Moulton             9 Mercy                  3:31.01   2 
 15 Katie Gorenc              11 Pittsford Su           3:31.97   2 
 16 Emma Rath                  8 Clyde-Savann           3:32.00   2 
 17 Caroline Thomas           11 Pittsford Me           3:32.81   2 
 18 Natalie Lebedko           12 Greece Odyss           3:36.53   1 
 19 Rachael Mayou              9 Palmyra-Mace           3:36.79   3 
 20 Erin Maker                11 Wayland-Coho           3:37.32   3 
 21 Ellie Anstrom              9 Pittsford Me           3:37.81   1 
 22 Rebekah Thorp             10 Palmyra-Mace           3:40.11   3 
 23 Katelyn Jones             10 Palmyra-Mace           3:40.97   3 
 24 Hanna Bauman              11 Rush-Henriet           3:42.07   3 
 25 Ava Speidel                9 Gates-Chili            3:45.95   3 
 26 Jennifer Zambuto           9 Churchville-           3:46.56   3 
 27 Hannah Peake              10 Mynderse Aca           3:49.26   3 
 28 Mackenzie Cayea           10 Williamson C           4:35.71   3 
 -- Emily Welch                8 Mynderse Aca               DNF   3 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Elsa Cole                 11 Fillmore               5:01.00   1 
  2 Elyse Barkstrom           11 Pittsford Me           5:02.01   1 
  3 Haley Riorden              9 Rush-Henriet           5:03.62   1 
  4 Shannon Oberst            11 Brighton               5:06.41   1 
  5 Sarah Rappleye            11 Spencerport            5:08.28   1 
  6 Katie Cobos                9 Canandaigua            5:10.80   1 
  7 Rebekah Preisser           9 Pittsford Su           5:12.86   1 
  8 Charlotte Kurzweil        12 Mercy                  5:12.90   1 
  9 Abby Baerwaldt            11 Rush-Henriet           5:14.16   1 
 10 Julia Tomanovich           9 Pittsford Me           5:14.91   1 
 11 Amanda Burrichter          9 Fillmore               5:15.09   2 
 12 Vivian Rapp                9 Brighton               5:17.38   1 
 13 Dylanne Nowik             12 Rush-Henriet           5:19.27   1 
 14 Gillian Brown             11 Rush-Henriet           5:26.49   2 
 15 Caroline Thomas           11 Pittsford Me           5:26.87   1 
 16 Grace Nothnagle            8 Rush-Henriet           5:29.08   1 
 17 Ellie Anstrom              9 Pittsford Me           5:33.51   2 
 18 Reilly Reber               8 Canandaigua            5:34.19   1 
 19 Makenna Bleier            11 Hilton                 5:34.80   1 
 20 Morgan Evarts             10 Avoca                  5:35.06   1 
 21 Riley Johnson              9 Hilton                 5:35.45   2 
 22 Meagan Arguien            12 Churchville-           5:36.06   2 
 23 Audrey Bonham             11 Pittsford Su           5:37.00   2 
 24 Cheyenne Vorndran          9 Greece Arcad           5:37.27   2 
 25 Emma Rath                  8 Clyde-Savann           5:40.04   2 
 26 Isabella Caputo            9 Greece Arcad           5:41.27   2 
 27 Sara Ciurca                9 Mercy                  5:45.16   1 
 28 Samantha Stehler           9 Pittsford Me           5:48.09   2 
 29 Rachel McCarthy            9 Pittsford Me           5:49.22   2 
 30 Mikala Steinmann          11 Williamson C           5:52.54   2 
 31 Sophia Camillaci          11 Hilton                 5:54.89   2 
 32 Katrina Graham            12 Gates-Chili            6:05.45   2 
 33 Alicia Guarasci           10 Wayland-Coho           6:08.17   2 
 34 Cara Graham               10 Palmyra-Mace           6:18.11   2 
 35 Violet Koehler             9 Bath-Haverli           6:24.54   2 
 36 Kali Toomey               11 Palmyra-Mace           6:34.78   2 
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elsa Cole                 11 Fillmore              10:28.24  
  2 Haley Arguien             10 Churchville-          10:29.48  
  3 Haley Riorden              9 Rush-Henriet          11:10.14  
  4 Amanda Burrichter          9 Fillmore              11:10.89  
  5 Meredith Morse            11 Pittsford Su          11:13.03  
  6 Morgan Brady              10 Fairport              11:21.38  
  7 Allison Menendez          11 Rush-Henriet          11:33.21  
  8 Sara Ciurca                9 Mercy                 11:41.07  
  9 Anna Dinella              12 Spencerport           11:46.62  
 10 Meagan Arguien            12 Churchville-          11:48.06  
 11 Jenny Bartholomay         10 Rush-Henriet          11:59.02  
 12 Sarah Farnum              12 Churchville-          12:03.08  
 13 Shauna Glavin             10 Hilton                12:25.10  
 14 Rachel McCarthy            9 Pittsford Me          12:49.32  
 -- Molly O'Neill              8 Canandaigua                DNF  
 -- Lilly VonRhedy             8 Canandaigua                DNF  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Emily Wade                12 Mercy                     8.75   1 
  2 Chima Dimgba              11 Greece Athen              8.82   1 
  3 Jenna Berry               11 Pittsford Me              8.91   1 
  4 Amaya Morrow              10 Hilton                    8.92   1 
  5 Destiny Fernandes          9 Greece Athen              9.43   1 
  6 Ellie Ramirez             12 Rush-Henriet              9.51   1 
  7 Kelly Statskey            12 Rush-Henriet              9.54   2 
  8 Elizabeth Yung            12 Greece Arcad              9.78   3 
  9 Sarah Cook                12 Mercy                     9.81   2 
 10 Olivia Bockrath           10 Fairport                  9.84   2 
 11 Baileigh Moquin           11 Palmyra-Mace              9.93   3 
 12 Jordyn Brown               9 Canandaigua              10.03   2 
 13 Michela Maiola            12 Spencerport              10.09   3 
 14 Amanda Woodard            12 Pittsford Me             10.13   3 
 15 Makenna Sciandra          11 Palmyra-Mace             10.14   2 
 16 Daphine Postl             10 Fairport                 10.19   2 
 17 Tyara McLamore            10 Greece Athen             10.28   5 
 18 Jacquelyn Smith           10 Greece Arcad             10.39   3 
 19 Amelia Perry              11 Rush-Henriet             10.40   3 
 20 Kristine Renolo            9 Rush-Henriet             10.41   4 
 21 Ellen Battaglia            9 Pittsford Me             10.46   4 
 22 Megan Allenza             11 Rush-Henriet             10.59   3 
 23 Grace Heckman             10 Brighton                 10.63   5 
 24 Lydia Slattery             9 Rush-Henriet             10.65   3 
 25 Isabel Moll               11 Fairport                 10.66   2 
 26 Christina Gates            9 Rush-Henriet             10.70   4 
 27 Skylar Dickason           10 Brighton                 10.71   4 
 28 Taylor Biata               8 Rush-Henriet             10.71   4 
 29 Arianna Fair              10 Hilton                   10.96   4 
 30 Mackenizie Mortimer       10 Fairport                 10.99   4 
 31 Gillian Laco              11 Palmyra-Mace             11.08   5 
 32 Rachel Mahoney             8 Mynderse Aca             11.20   5 
 33 Millie Gonzalez           11 Greece Odyss             11.25   5 
 34 Reilly Mullen             10 Hilton                   11.92   5 
 35 Kristina Sebastian         8 Bath-Haverli             11.94   6 
 36 Sierra Taylor              9 Williamson C             11.94   6 
 37 Elizabeth Dickenson        9 Mynderse Aca             12.11   6 
 38 Jaeda Hotra                9 Greece Olymp             12.77   6 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Pittsford Sutherland                                1:50.57   1 
  2 Rush-Henrietta                                      1:51.86   1 
  3 Fairport                                            1:52.53   1 
  4 Mercy                                               1:52.75   1 
  5 Greece Olympia                                      1:52.96   2 
  6 Franklin                                            1:53.13   1 
  7 Canandaigua                                         1:54.80   2 
  8 Pittsford Mendon                                    1:55.48   1 
  9 Brighton                                            1:56.47   2 
 10 Greece Arcadia                                      1:57.47   2 
 11 Greece Odyssey                                      2:03.11   3 
 12 Hilton                                              2:03.44   3 
 13 Mynderse Academy                                    2:07.66   3 
 14 Williamson Central                                  2:09.57   3 
 -- Churchville-Chili                                        DQ   2  cut in early
 -- Greece Athena                                            DQ   3  cut in early
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Wayland-Cohocton                                    4:08.08   1 
  2 Fairport                                            4:09.43   1 
  3 Hilton                                              4:26.36   1 
  4 Rush-Henrietta                                      4:33.29   1 
  5 Pittsford Mendon                                    4:36.93   1 
  6 Gates-Chili                                         4:38.16   2 
  7 Mercy                                               4:40.18   2 
  8 Canandaigua                                         4:43.93   2 
  9 Pittsford Sutherland                                4:45.04   1 
 10 Greece Arcadia                                      4:46.25   2 
 11 Williamson Central                                  4:50.76   2 
 12 Mynderse Academy                                    5:10.24   2 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Palmyra-Macedon                                    10:11.22  
  2 Mercy                                              10:26.21  
  3 Pittsford Mendon                                   10:37.45  
  4 Hilton                                             10:50.68  
  5 Rush-Henrietta                                     11:02.79  
  6 Brighton                                           11:21.06  
  7 Fairport                                           11:22.90  
  8 Wayland-Cohocton                                   11:47.27  
  9 Williamson Central                                 12:25.73  
 10 Mynderse Academy                                   13:15.58  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jenna Berry               11 Pittsford Me           5-05.00  
  2 Asia McInnis              11 Greece Arcad           5-04.00  
  3 Jessica DeJesus           11 Greece Arcad           5-00.00  
  3 Makayla Binter            12 Greece Arcad           5-00.00  
  3 Chloe Couderc              9 Brighton               5-00.00  
  3 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace           5-00.00  
  7 Kasandra Diaz             11 Greece Olymp           4-10.00  
  7 Ericah Roncone            12 Pittsford Me           4-10.00  
  7 Ashanti Muhanned           9 Mercy                  4-10.00  
 10 Allison Feder             10 Fairport               4-08.00  
 11 Maddy Bugbee              10 Geneseo                4-06.00  
 11 Brianna Williams          11 Greece Olymp           4-06.00  
 11 Allison Prescott          11 Fairport               4-06.00  
 11 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet           4-06.00  
 15 Katie Matthews             9 Mynderse Aca           4-04.00  
 15 Trinity Glover            10 Wayland-Coho           4-04.00  
 15 Molly Martin               9 Fairport               4-04.00  
 15 Hollee Graham             11 Palmyra-Mace           4-04.00  
 15 Mikayla Stewart           10 Churchville-           4-04.00  
 20 Jennifer Maysuch          12 Fairport               4-02.00  
 21 Trinity Wilson            10 Brighton               4-00.00  
 21 Christina Gates            9 Rush-Henriet           4-00.00  
 21 Audrey Brown              10 Canandaigua            4-00.00  
 21 Kayla Curtin              11 Wayland-Coho           4-00.00  
 25 Rachel Mahoney             8 Mynderse Aca           3-09.00  
 -- Mikala Steinmann          11 Williamson C                NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Erica Ellis                9 Gates-Chili           11-06.00  
  2 Earnie Burapan            11 Hilton                11-00.00  
  3 Lily Hoyser               11 Pittsford Me          10-00.00  
  4 Julia Cappiello           10 Hilton                 9-06.00  
  5 Ericah Roncone            12 Pittsford Me           9-00.00  
  6 Madison Lewis             12 Wayland-Coho           8-06.00  
  6 Abby McGahey              11 Canandaigua            8-06.00  
  6 Madeline Pizzo            12 Mercy                  8-06.00  
  6 Emily Vandereems          12 Canandaigua            8-06.00  
 10 Jacquelyn Smith           10 Greece Arcad           7-06.00  
 11 Emmarie Moore             12 Pittsford Me           7-00.00  
 11 Emily Schwartz            10 Wayland-Coho           7-00.00  
 11 Cecilia Savka             11 Pittsford Me           7-00.00  
 14 Sachi Sharp                9 Brighton               6-06.00  
 14 Reegan Mitchell           10 Gates-Chili            6-06.00  
 16 Gillian Laco              11 Palmyra-Mace           6-00.00  
 16 Makenna Sciandra          11 Palmyra-Mace           6-00.00  
 16 Emma Flaherty             10 Churchville-           6-00.00  
 -- Ava Roncone               10 Pittsford Me                NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tori Thompson             12 Rush-Henriet          17-09.25  
  2 Emily Wade                12 Mercy                 17-06.75  
  3 Dasia Barclay             12 Greece Olymp          16-09.75  
  4 Morgan Femiano            11 Greece Arcad          16-06.25  
  5 Makayla Binter            12 Greece Arcad          16-06.00  
  6 Jenna Berry               11 Pittsford Me          15-07.75  
  7 Amber Daley                8 Rush-Henriet          15-07.25  
  8 Kasandra Diaz             11 Greece Olymp          15-06.00  
  9 Olivia Lewis              12 Churchville-          15-04.25  
 10 Brianna Williams          11 Greece Olymp          15-02.00  
 11 Sarah Cook                12 Mercy                 14-09.50  
 12 Ashley Stafford           10 Churchville-          14-09.25  
 13 Dana Cowley               12 Greece Arcad          14-08.50  
 14 Adama Donzo               12 Rush-Henriet          14-08.25  
 15 Allison Feder             10 Fairport              14-06.00  
 16 Amanda Woodard            12 Pittsford Me          14-05.75  
 17 Lily Hoyser               11 Pittsford Me          14-05.00  
 18 Rebecca Glenn             12 Fairport              14-03.00  
 19 Nejia Spencer             11 Canandaigua           14-02.50  
 20 Hannah O'Connor           12 Pittsford Me          14-02.25  
 21 Jenna DeVito               8 Rush-Henriet          14-01.75  
 22 Zara Lakehal-Ayat         12 Fairport              13-10.25  
 23 Zoe Spoor                 11 Churchville-          13-09.00  
 24 Kelly O'Connor            12 Churchville-          13-08.75  
 25 Mae Gilley                 9 Williamson C          13-07.00  
 26 Makenzie Desain           10 Palmyra-Mace          13-06.75  
 27 Collette Morris           10 Palmyra-Mace          13-05.50  
 28 Katie Matthews             9 Mynderse Aca          13-01.00  
 29 Erika Mynio               12 Rush-Henriet          12-11.25  
 30 Catherine Reid             9 Palmyra-Mace          12-10.75  
 31 Tyia McCarthy              9 Williamson C          12-10.50  
 32 Mackenzie Johnson          9 Hilton                12-10.00  
 33 Rachel Czolgosz           11 Churchville-          12-09.75  
 34 Samantha Ritter           10 Fairport              12-06.50  
 35 Janelle Max               10 Churchville-          12-05.25  
 36 Kendall Armstrong         11 Bath-Haverli          12-04.50  
 37 Sabrina Pathammavong      11 Churchville-          12-04.25  
 37 Kateryna Fetsyak           9 Rush-Henriet          12-04.25  
 39 Audrey Quinn              10 Palmyra-Mace          12-00.00  
 40 Nikki Nguyen              11 Spencerport           11-10.50  
 41 Reilly Mullen             10 Hilton                11-05.00  
 42 Melissa Cook              12 Mercy                 11-00.50  
 43 Nicole Ferrara            11 Mynderse Aca          10-03.50  
 44 Erika Meyn                 9 Williamson C          10-03.00  
 45 Tia Rivera                11 Greece Odyss           8-11.75  
 -- Ashanti Muhanned           9 Mercy                     FOUL  
 -- Lina Huynh                10 Churchville-              FOUL  
 -- Abigail Preston            9 Churchville-              FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Asia McInnis              11 Greece Arcad          37-01.25  
  2 Colleen Eckl              11 Pittsford Me          35-09.00  
  3 Dasia Barclay             12 Greece Olymp          35-05.75  
  4 Abby McGahey              11 Canandaigua           34-08.00  
  5 Olivia Lewis              12 Churchville-          33-09.00  
  6 Julia Wade                10 Mercy                 33-07.50  
  7 Kendall Armstrong         11 Bath-Haverli          32-08.00  
  8 Caroline Miller            9 Rush-Henriet          32-05.75  
  9 Allison Feder             10 Fairport              31-10.00  
 10 Grace Sinsebox            10 Rush-Henriet          31-09.75  
 11 Zara Lakehal-Ayat         12 Fairport              31-09.50  
 12 Anna Quan                  8 Gates-Chili           31-05.50  
 13 Riley Blasiak             10 Brighton              31-04.75  
 14 Sarah Cannon              12 Rush-Henriet          30-11.00  
 15 Lina Huynh                10 Churchville-          30-08.50  
 16 Janiyah Norris            11 Rush-Henriet          30-06.00  
 17 Ima Ikpot                 10 Mercy                 30-04.00  
 17 Julia Quan                 9 Gates-Chili           30-04.00  
 19 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace          29-11.00  
 20 Elena LaBella             11 Hilton                29-03.00  
 21 Tyia McCarthy              9 Williamson C          28-08.25  
 22 Michela Maiola            12 Spencerport           28-06.00  
 23 Jennifer Maysuch          12 Fairport              28-01.50  
 24 Erika Mynio               12 Rush-Henriet          28-00.50  
 25 Ellen Battaglia            9 Pittsford Me          27-08.00  
 26 Hannah O'Connor           12 Pittsford Me          27-06.75  
 27 Haneefa Rivkin             9 Mynderse Aca          27-02.50  
 28 Collette Morris           10 Palmyra-Mace          27-02.25  
 29 Reilly Reber               8 Canandaigua           27-01.25  
 30 Bailey Baerwaldt           9 Rush-Henriet          26-10.00  
 31 Nikki Nguyen              11 Spencerport           25-06.75  
 32 Samantha Minnehan         10 Hilton                23-00.25  
 -- Sasha Fowler              12 Rush-Henriet              FOUL  
 -- Michaela Levesque          9 Greece Arcad              FOUL  
 -- Amanda Woodard            12 Pittsford Me              FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rachel Richenberg         12 Canandaigua           35-02.50  
  2 Madeline Pizzo            12 Mercy                 33-05.50  
  3 Leah Hulbert              12 Rush-Henriet          33-04.00  
  4 Asia Hoyte                11 Pittsford Me          32-00.50  
  5 Brealle Brown             12 Rush-Henriet          31-09.25  
  6 Tiariqua Barlow           11 Gates-Chili           31-00.50  
  7 Essence Hill              11 Franklin              30-10.00  
  8 Emily Riley               10 Rush-Henriet          30-09.00  
  9 Vanessa Motzer            12 Wayland-Coho          30-06.25  
 10 Breanna Griffith          12 Greece Olymp          29-11.50  
 11 Katey Ringo               10 Rush-Henriet          28-11.50  
 12 Cheyenne Celentano        12 Wayland-Coho          28-03.00  
 13 Kayla Nellis              10 Hilton                27-11.50  
 14 Lindsay Fluman            10 Pittsford Me          27-07.50  
 15 Jacklyn Capozzi           10 Rush-Henriet          27-01.50  
 16 Paulina Goodermote        11 Churchville-          26-11.50  
 17 Vanessa Robertson         10 Bath-Haverli          26-05.00  
 18 Tori Greco                12 Palmyra-Mace          26-03.00  
 19 MarShae Smith             12 Rush-Henriet          25-06.50  
 20 Renee LaSalle             10 Rush-Henriet          25-00.00  
 21 Annmarie Olson            11 Canandaigua           24-11.75  
 22 Meredith McGee             9 Mercy                 24-10.50  
 23 Laura Benjamin            10 Rush-Henriet          24-07.50  
 24 Olga Solonichnaya         12 Greece Olymp          24-07.00  
 25 Cierra Mosley             10 East                  24-05.50  
 26 Jessey Bruening           10 Palmyra-Mace          24-01.50  
 27 Jenna LaRuez               9 Greece Arcad          24-00.00  
 28 Serita Lewis              11 Greece Olymp          23-08.00  
 29 Brianna Peacock           12 Greece Arcad          23-05.00  
 30 Jami Rose                 10 Hilton                23-01.50  
 31 Hannah Weaver             10 Palmyra-Mace          22-05.00  
 32 Mackenzie Cayea           10 Williamson C          21-09.00  
 33 Haneefa Rivkin             9 Mynderse Aca          21-02.00  
 34 Mary Glaccum              11 Bath-Haverli          20-11.00  
 35 Elizabeth Dickenson        9 Mynderse Aca          18-11.00  
 36 Alyssa Libonati            9 Spencerport           17-05.50  
 
Girls Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rachel Richenberg         12 Canandaigua           40-05.50  
  2 Madeline Pizzo            12 Mercy                 36-10.50  
  3 Asia Hoyte                11 Pittsford Me          34-10.25  
  4 Leah Hulbert              12 Rush-Henriet          33-09.25  
  5 Kayla Nellis              10 Hilton                33-09.00  
  6 Vanessa Robertson         10 Bath-Haverli          32-07.50  
  7 Kayla Gateson             12 Mercy                 32-05.00  
  8 Tiariqua Barlow           11 Gates-Chili           30-03.50  
  9 Jessey Bruening           10 Palmyra-Mace          28-06.00  
 10 Annmarie Olson            11 Canandaigua           28-05.50  
 11 Lindsay Fluman            10 Pittsford Me          28-01.00  
 12 Meredith McGee             9 Mercy                 28-00.00  
 13 Hannah Weaver             10 Palmyra-Mace          27-09.25  
 14 Essence Hill              11 Franklin              27-08.00  
 15 Kathryn Rose              11 Hilton                27-07.00  
 16 Melissa Cook              12 Mercy                 26-04.00  
 17 Breanna Griffith          12 Greece Olymp          25-07.00  
 18 Renee LaSalle             10 Rush-Henriet          25-02.50  
 19 Jenna LaRuez               9 Greece Arcad          23-08.75  
 20 Brianna Peacock           12 Greece Arcad          23-08.00  
 21 Taylor O'Connor           10 Churchville-          22-11.00  
 22 Sierra Taylor              9 Williamson C          22-01.50  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ellie Pauly               12 Hilton                 7:27.93  
  2 Chloe Messore             11 Hilton                 7:52.83  
  3 Alex Frantz-Bush          10 Rush-Henriet           7:58.29  
  4 Grace Vangorder           11 Canandaigua            8:13.25  
  5 McKenna Miller            10 Palmyra-Mace           8:27.18  
  6 Rina Shaffer              12 Rush-Henriet           8:31.37  
  7 Bernadette Hayes          12 Mercy                  8:41.25  
  8 Desiree Bresett           11 Williamson C           8:44.45  
  9 Anna Fish                 12 Fairport               8:46.03  
 10 Dana Wilsey               11 Palmyra-Mace           8:49.95  
 11 Nora McIntyre             11 Hilton                 8:54.56  
 12 Katrina Delamarter        10 Canandaigua            8:56.49  
 13 Emma Thomas                9 Pittsford Me           9:02.24  
 14 Sam Landschoot            12 Rush-Henriet           9:06.17  
 15 Emily Friden              10 Pittsford Me           9:09.05  
 16 Faith Thomas              12 Hilton                 9:34.19  
 17 Taylor Brignall            9 Mynderse Aca           9:48.24  
 18 Rachel Carman             10 Mynderse Aca           9:55.40  
 19 Violet Koehler             9 Bath-Haverli           9:58.77  
 20 Adriannah Klejment        11 Williamson C          10:12.11  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tracey Harrison           12 Hilton                    6.58   1 
  2 Carson Wachholder         10 Geneseo                   6.68   1 
  3 Elijah Mannigualt         11 Uprep Roches              6.69   1 
  3 Anthony Smith             11 Uprep Roches              6.69   1 
  5 Xavier McGee              12 Greece Arcad              6.71   1 
  6 Anthony Brinson           10 Rush-Henriet              6.75   1 
  7 Shane Presley             12 Greece Olymp              6.79   2 
  8 Derrick Rogers            10 Gates-Chili               6.84   1 
  9 Dexter Proctor            11 Gates-Chili               6.89   2 
 10 Miles James               12 Churchville-              6.92   2 
 11 Rakim Cooper              11 Greece Arcad              6.95   2 
 12 Cascius Facen              9 Uprep Roches              6.95   2 
 13 Jon Brown                 11 Canandaigua               6.96   2 
 14 Tre Jones                 12 Rush-Henriet              6.97   4 
 15 Kydani Chaparro           11 Franklin                  6.98   3 
 16 Jaylin Daugherty           9 Uprep Roches              7.05   7 
 17 Liam Gordon               11 Fairport                  7.07   3 
 18 J'Quan Owens              11 Franklin                  7.09   8 
 19 Jevontae Leslie           11 Greece Athen              7.09   2 
 20 Jacob Dedie               10 Churchville-              7.10   3 
 21 Mathew Perez               9 Franklin                  7.14   4 
 22 Joshua McCleary           10 Greece Olymp              7.15   3 
 23 Jason Vidjan              12 Brighton                  7.16   6 
 24 Zion Dickerson            10 Uprep Roches              7.16   3 
 24 Curtis Sapp                9 Churchville-              7.16   4 
 24 Brady Lin                 12 Rush-Henriet              7.16   5 
 27 Giovanni Greer            10 Greece Athen              7.18   6 
 28 Cipher Campbell - Bollar  11 East                      7.21   3 
 29 Jason Hyde                12 Churchville-              7.22   3 
 30 Teddy Smith               11 Canandaigua               7.22   6 
 31 William Bergman           11 Spencerport               7.22   5 
 32 Anthony Sansone           11 Hilton                    7.23   6 
 32 Dylan Crandall            12 Greece Odyss              7.23   4 
 34 John Kanu                 11 Uprep Roches              7.23   5 
 35 Jon Hanna                 10 Rush-Henriet              7.24   4 
 36 Ethan Ingraham            10 Pittsford Me              7.25   7 
 37 Tariq Martin              12 Franklin                  7.26   6 
 38 D'Aaron Johnson           12 East                      7.26   4 
 39 Aiden Daniels             10 Rush-Henriet              7.27   5 
 40 Will Bendzus              12 Wayland-Coho              7.27   6 
 41 Perriyone Brown            9 Uprep Roches              7.29   6 
 42 Javon Jackson             11 East                      7.29   8 
 43 Eli McClein               12 Spencerport               7.31   5 
 44 Mike Mule                 10 Churchville-              7.32   4 
 45 Justin Eaton               9 Williamson C              7.32   3 
 45 Casey Harris              10 Hilton                    7.32   6 
 47 Jahmel Brumfield          11 Greece Olymp              7.36   7 
 48 Liam McKessy              10 Fairport                  7.37   9 
 49 Jordan Day                11 Greece Olymp              7.38   8 
 50 Marcus Humble             10 Uprep Roches              7.38   8 
 51 Alex Hargraves            11 Bath-Haverli              7.38   5 
 52 Henry Trojian             10 Pittsford Su              7.38   7 
 53 Kendale Williams           9 Greece Athen              7.40   8 
 54 Jarek Balent              11 Hilton                    7.42   7 
 55 Karl Willis               11 Greece Olymp              7.43   9 
 56 Jocsan Vega               11 Greece Olymp              7.43   9 
 57 Sebastian Osbourne        10 Fairport                  7.44   7 
 58 Izaiah Cheek              10 Fairport                  7.50   9 
 59 Chris Spraggins           11 Greece Olymp              7.51  10 
 60 Jahari Parker-Nash         8 Uprep Roches              7.51   8 
 61 Nathan Schmitt            10 Spencerport               7.51  10 
 62 Tyler Ringleben            9 Fairport                  7.52   9 
 63 Daniel Rinker             12 Rush-Henriet              7.54   7 
 64 John Tran                 11 Rush-Henriet              7.55   9 
 65 Blake Reed-Corcoran        9 Canandaigua               7.56  10 
 66 Michael Abbott            10 Hilton                    7.57  11 
 67 Zach Baccarro             10 Fairport                  7.61  11 
 68 Caleb Klaver              12 Rush-Henriet              7.63  10 
 69 Keith Scott Jr.           10 Brighton                  7.64  11 
 70 Myles Singleton            9 Uprep Roches              7.65  10 
 71 Malik McCray               9 Uprep Roches              7.65   9 
 72 Eynni Pailin               9 Pittsford Su              7.67  11 
 73 Matt Clement              12 Canandaigua               7.68  11 
 74 Jordan West               11 Clyde-Savann              7.72  11 
 75 C.J. Wahl                 10 Palmyra-Mace              7.73  10 
 76 Reginald Frederick        10 East                      7.80   8 
 77 William Pierce             9 Pittsford Su              7.83  11 
 78 Nicholas Jeffery          10 Palmyra-Mace              7.86  12 
 79 Sean Irizarry              9 East                      8.05  12 
 80 Garret Suhr               10 Hilton                    8.19   9 
 81 Eduardo Fontan-Keating     9 East                      8.49  12 
 82 Nash Cahoon                9 Williamson C              9.34  12 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anthony Smith             11 Uprep Roches             35.40   1 
  2 Dilan Campbell            12 Rush-Henriet             36.33   1 
  3 Lukas Dalfonso            11 Rush-Henriet             36.86   1 
  4 Jon Brown                 11 Canandaigua              37.64   1 
  5 Dylan Crandall            12 Greece Odyss             38.24   1 
  6 Hunter Duford             12 Hilton                   38.32   2 
  7 Jay-von Mathis            10 Gates-Chili              38.38   2 
  8 Danaus Seay               12 Franklin                 38.47   6 
  9 Casey Harris              10 Hilton                   38.58   2 
 10 Liam Gordon               11 Fairport                 38.62   3 
 11 Jason Page                11 Wayland-Coho             38.71   5 
 12 Cascius Facen              9 Uprep Roches             38.79   3 
 13 Jake Lambert              12 Brighton                 38.90  11 
 14 Anthony Sansone           11 Hilton                   39.01   5 
 15 Aiden Daniels             10 Rush-Henriet             39.07   2 
 16 Kydani Chaparro           11 Franklin                 39.10   3 
 17 Mathew Perez               9 Franklin                 39.17   3 
 18 Henry Burton              12 Pittsford Me             39.21   3 
 19 Tanner Day                11 Rush-Henriet             39.24   4 
 20 Ethan Ingraham            10 Pittsford Me             39.27   5 
 21 Michael Booth             11 Wayland-Coho             39.44   7 
 22 Jaylin Daugherty           9 Uprep Roches             39.53   6 
 23 Rakim Cooper              11 Greece Arcad             39.54   8 
 24 Jordan Day                11 Greece Olymp             39.62   6 
 25 Shane Presley             12 Greece Olymp             39.65   1 
 26 Maleek Cusack             10 Hilton                   40.08   3 
 27 Wayne Parsons             12 Wayland-Coho             40.24   8 
 28 Andrew Myers              10 Wayland-Coho             40.41   4 
 29 Will Bendzus              12 Wayland-Coho             40.42   7 
 30 Jordan Murphy             12 Uprep Roches             40.45  11 
 31 Dylan Orcutt              10 Fairport                 40.47   4 
 32 Cody Smith                 9 Clyde-Savann             40.47   9 
 33 Semaj Stinson             12 Gates-Chili              40.49   5 
 34 Curtis Sapp                9 Churchville-             40.97  12 
 35 Chistian Rodriguez        11 Franklin                 40.98   7 
 36 Trevor Boss               10 Bath-Haverli             41.02   5 
 37 Jason Vidjan              12 Brighton                 41.07   8 
 38 Brandon Ribis             10 Rush-Henriet             41.12   4 
 39 Adrian Medina             12 Brighton                 41.17   8 
 40 John Kanu                 11 Uprep Roches             41.36   8 
 41 Gidyon Chane               9 Greece Olymp             41.39  11 
 42 Jacob Gefell              11 Greece Athen             41.67   6 
 43 Cole Gublo                12 Greece Odyss             41.83  10 
 43 Jocsan Vega               11 Greece Olymp             41.83  10 
 45 Henry Trojian             10 Pittsford Su             41.93   8 
 46 Simeon Alvarez            10 Greece Odyss             42.38   9 
 47 C.J. Wahl                 10 Palmyra-Mace             42.81  10 
 48 Lazarus Wallace           11 Bath-Haverli             43.03   9 
 49 Jahari Parker-Nash         8 Uprep Roches             43.32  11 
 50 Hector Santiago           10 Franklin                 44.16   7 
 51 Dakota Podlaski            9 East                     44.71  12 
 52 Sean Irizarry              9 East                     45.26  13 
 53 Guy Kagde                  9 Greece Olymp             45.27  11 
 54 Nick Myers                 9 Mynderse Aca             45.29  13 
 55 Henry Lemen               12 Avon Central             45.45  12 
 56 Michael Jobling           10 Pittsford Su             46.23  13 
 57 Malik McCray               9 Uprep Roches             46.50   9 
 58 Raequann Sapp             10 Mynderse Aca             48.82  13 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ben Bulkeley              10 Fairport               1:22.89   1 
  2 Justin Schramm            11 Greece Arcad           1:26.93   2 
  3 Jonah Simpson             11 Brighton               1:28.06   2 
  4 Noah Taddesse             12 Rush-Henriet           1:28.17   2 
  5 Nathan Markle             11 Fairport               1:28.33   1 
  6 Tanner Day                11 Rush-Henriet           1:28.90   2 
  7 Wesley Burke              11 Churchville-           1:30.86   3 
  8 Paul Dellinger            11 Brighton               1:30.89   2 
  9 Samuel Schraver           10 Fairport               1:30.92   4 
 10 Jacob Scheg               11 Hilton                 1:31.14   2 
 11 Evan Pirnie               10 Hilton                 1:31.14   3 
 12 Kevin Winn                11 Fairport               1:31.34   4 
 13 Tyler Hartman             12 Greece Olymp           1:31.46   4 
 14 Chris Luther              12 Greece Arcad           1:32.32   1 
 15 Brandon Ribis             10 Rush-Henriet           1:32.50   5 
 16 Liam Mears                12 Spencerport            1:32.86   4 
 17 Demetrious Dowdell        12 Greece Olymp           1:33.41   3 
 18 Shagar Jogi               11 Greece Olymp           1:33.68   3 
 19 Jaisaan Lovett            10 Uprep Roches           1:33.72   5 
 20 Cody Smith                 9 Clyde-Savann           1:33.94   5 
 21 Dean Marcello             10 Pittsford Su           1:34.99   5 
 22 Owen Goettler             11 Pittsford Su           1:35.18   7 
 23 Jerry Hoppa                9 Pittsford Me           1:35.56   5 
 24 Trent Marasco             10 Spencerport            1:37.14   6 
 25 Josh Battaglia             9 Hilton                 1:37.78   6 
 26 Simeon Alvarez            10 Greece Odyss           1:39.04   6 
 27 Andrew Myers              10 Wayland-Coho           1:39.70   6 
 28 Kevin Rinehart            12 Palmyra-Mace           1:39.80   7 
 29 Cole Gublo                12 Greece Odyss           1:40.39   5 
 30 Chistian Rodriguez        11 Franklin               1:40.63   7 
 31 Hector Santiago           10 Franklin               1:40.66   8 
 32 Alex Micket               12 Greece Arcad           1:40.71   6 
 33 Glen Shuster              11 Mynderse Aca           1:41.39   8 
 34 Lucas Eggleston           10 Bath-Haverli           1:42.42   8 
 35 Henry Lemen               12 Avon Central           1:43.44   8 
 36 Zachary Woodruff          11 Churchville-           1:43.70   7 
 37 Nate O'Brachta             9 Avoca                  1:46.88   7 
 38 Aaron Delehanty           11 Palmyra-Mace           1:51.19   9 
 39 George Konstantinou        9 Williamson C           1:53.01   9 
 40 Alex Watches              11 Bath-Haverli           1:54.28   9 
 -- Lukas Dalfonso            11 Rush-Henriet               DNF   1 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Henry Burton              12 Pittsford Me           2:40.65   1 
  2 Matt Orcutt               12 Fairport               2:42.03   1 
  3 Paul Dellinger            11 Brighton               2:45.46   1 
  4 Ethan Abell               10 Fairport               2:47.98   1 
  5 Shane Pease               10 Greece Athen           2:48.50   1 
  6 Brian Martin              11 Hilton                 2:49.65   1 
  7 Jonah Simpson             11 Brighton               2:50.55   1 
  8 Justin Townsend           11 Churchville-           2:50.69   1 
  9 Matt Laframboise           9 Greece Arcad           2:50.92   1 
 10 Jordan Cash-Rawleigh      11 Bath-Haverli           2:51.54   1 
 11 Paul Suflita              11 Greece Arcad           2:52.37   2 
 12 Brent Kissinger            9 Fairport               2:53.48   2 
 13 Jeremiah Carnicelli       10 Mynderse Aca           2:53.54   2 
 14 Owen Goettler             11 Pittsford Su           2:54.20   1 
 15 Eric Piato                12 Hilton                 2:56.16   2 
 16 Tyler Bentivegna          11 Greece Arcad           2:56.38   3 
 17 Nathan Daley              10 Gates-Chili            2:56.46   3 
 18 Nicholas Brown            10 Churchville-           2:57.43   3 
 19 Spencer Perrotte          12 Palmyra-Mace           2:57.54   3 
 20 Ray Fujita                 9 Fairport               2:57.89   2 
 21 JD Grell                  11 Williamson C           2:57.93   3 
 22 Rickie Strong             12 Canandaigua            2:57.96   2 
 23 Coleton Pallatto          10 Fairport               2:58.31   3 
 24 Justin Mosher              9 Hilton                 2:58.51   2 
 25 Michael Mancuso           11 Hilton                 2:58.55   2 
 26 Lucas Simonetti            9 Pittsford Su           2:58.90   3 
 27 John Lepore               12 Pittsford Me           2:59.01   2 
 28 Nick Ladd                 11 Wayland-Coho           2:59.97   2 
 29 Tyler Jones               10 Williamson C           3:02.39   2 
 30 Hunter Yates              11 Clyde-Savann           3:02.91   3 
 31 Paul Vicks                11 Pittsford Me           3:03.43   2 
 32 Robby Bettin              12 Hilton                 3:05.46   4 
 33 Manjinder Brar            12 Greece Olymp           3:06.12   3 
 34 Hunter Brignall            9 Mynderse Aca           3:06.16   4 
 35 Quinn Ewell                9 Greece Athen           3:08.44   4 
 36 Cody Ward                 10 Greece Olymp           3:08.68   3 
 37 Jerry Miller              12 Avoca                  3:09.22   4 
 38 Max Delehanty             10 Palmyra-Mace           3:10.28   4 
 39 James Walter               9 Pittsford Su           3:12.54   4 
 40 Chris Dillon              11 Palmyra-Mace           3:12.69   4 
 41 Edris Mohammad             9 Greece Olymp           3:15.40   3 
 42 Charlie Freeman            9 Rush-Henriet           3:15.75   2 
 43 Sam Viggiani              11 Canandaigua            3:16.44   1 
 44 Jacob Hueber              11 Spencerport            3:16.93   4 
 45 Cameron Dickerson          8 Gates-Chili            3:17.64   4 
 46 Jack Manuse               10 Greece Odyss           3:17.70   3 
 47 Tate Mendel               10 Geneseo                3:20.80   4 
 48 Ja'mil Horner              9 Wayland-Coho           3:21.10   4 
 49 Isaac Rath                12 Clyde-Savann           3:22.78   4 
 50 Henry Graner              10 Bath-Haverli           3:27.79   4 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mike Mallow               12 Fairport               4:35.15   1 
  2 Griffin Hess              12 Pittsford Me           4:40.47   1 
  3 Cole Viavattene           10 Spencerport            4:41.06   1 
  4 Josh Bodnar               12 Fillmore               4:41.24   1 
  5 Peter Kostarellis          9 Churchville-           4:41.93   1 
  6 Macrae Kozody             12 Fairport               4:47.14   1 
  7 Michael Speciale          10 Hilton                 4:49.39   1 
  8 Nathan Lockwood           10 Churchville-           4:51.11   1 
  9 Noah Brown                10 Rush-Henriet           4:52.60   1 
 10 Michael Mancuso           11 Hilton                 4:52.61   1 
 11 William Stone             11 Brighton               4:54.39   1 
 12 Justin Micillo            10 Churchville-           4:56.66   1 
 13 Hunter Yates              11 Clyde-Savann           4:57.00   2 
 14 Alex Jones                11 Canandaigua            4:57.22   1 
 15 Oliver Rapp               11 Brighton               4:57.39   2 
 16 Daniel Warth               9 Brighton               4:57.68   2 
 17 JD Grell                  11 Williamson C           4:57.81   1 
 18 Tyler Jones               10 Williamson C           4:57.93   1 
 19 Lazarus Wallace           11 Bath-Haverli           4:59.98   2 
 20 Mark Pham                 11 Rush-Henriet           5:00.31   2 
 21 Eric Piato                12 Hilton                 5:01.20   2 
 22 Jacob Winden              10 Greece Arcad           5:03.09   2 
 23 Jarred Perkins            10 Rush-Henriet           5:05.30   2 
 24 Spencer Malone            11 Geneseo                5:06.00   2 
 25 Ryan Smith                 9 Palmyra-Mace           5:18.97   2 
 26 Tucker Wehner             12 Pittsford Su           5:19.51   2 
 27 Caleb Doughty             10 Bath-Haverli           5:27.74   2 
 28 Jarod Harwood             11 Palmyra-Mace           5:29.06   2 
 29 Zach Wright                9 Greece Olymp           5:35.42   2 
 30 Brogan Bailey             10 Wellsville             5:42.25   2 
 31 Lucas Simonetti            9 Pittsford Su           5:49.98   2 
 32 Jonah Hauf                 8 Mynderse Aca           6:28.40   2 
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Isaac Goodman             12 Pittsford Me           9:39.01  
  2 Nathan Lawler             10 Pittsford Me           9:41.02  
  3 Majd Rouhana              10 Fairport               9:53.84  
  4 Paul Suflita              11 Greece Arcad          10:16.71  
  5 Payton Gleason            10 Churchville-          10:23.41  
  6 Sean Henretta              9 Fairport              10:23.57  
  7 Joshua McCarthy           11 Pittsford Me          10:25.45  
  8 Josh Bodnar               12 Fillmore              10:26.71  
  9 Jack Callard              10 Fairport              10:30.52  
 10 Robert Meyer              11 Rush-Henriet          10:52.90  
 11 Matt Abell                 9 Fairport              10:55.33  
 12 Zach Zaharkin              9 Spencerport           11:07.56  
 13 Xander Guzman             10 Brighton              11:15.09  
 14 Hunter Brignall            9 Mynderse Aca          11:15.69  
 15 Sam Liberatore            10 Fairport              11:30.87  
 16 Zach Wright                9 Greece Olymp          11:58.90  
 -- Neil Stanton              11 Wellsville                 DNF  
 -- John Magnan               12 Canandaigua                DNF  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Isaiah Brown              12 Pittsford Su              8.03   1 
  2 Andy Allen                12 Greece Olymp              8.25   1 
  3 Zachary Kashmer           12 Churchville-              8.48   1 
  4 Nathan Cannon             12 Gates-Chili               8.60   1 
  5 Reggie Russell            12 Greece Olymp              8.72   2 
  6 Evan Williams             12 Gates-Chili               8.76   1 
  7 J'Quan Owens              11 Franklin                  8.77   2 
  8 Kobe Lewis                10 Rush-Henriet              8.79   2 
  9 Ja Juante Riggins         12 Uprep Roches              8.83   2 
 10 Semaj Stinson             12 Gates-Chili               8.83   1 
 11 Michael Warren            10 Uprep Roches              8.91   2 
 12 Jamar Miller              10 Uprep Roches              9.23   3 
 13 Thomas Firkins            12 Hilton                    9.28   2 
 14 James O'Heron             12 Pittsford Me              9.31   3 
 15 Daniel Rinker             12 Rush-Henriet              9.42   3 
 16 Zach Faucher              12 Brighton                  9.43   3 
 17 Jordan Amstey             11 Brighton                  9.50   3 
 18 Walta Leake               12 Rush-Henriet              9.57   4 
 19 Charles Coley             12 Wayland-Coho              9.57   3 
 20 Curtis Hartsfield         11 Greece Odyss              9.64   3 
 21 Jahari Hoyte              11 Uprep Roches              9.66   4 
 22 Brady Lin                 12 Rush-Henriet              9.86   2 
 23 Anthony Ren               10 Pittsford Me              9.91   5 
 24 Bryce Medyn               10 Palmyra-Mace             10.18   4 
 25 Jacob Gefell              11 Greece Athen             10.25   5 
 26 Cody Rideout              10 Greece Athen             10.31   5 
 27 Jarek Balent              11 Hilton                   10.36   5 
 28 Andrew Fitzgerald         12 Williamson C             10.40   3 
 29 Mujtaba Aminal Haq        10 Rush-Henriet             10.46   4 
 30 Noah Brooks               10 Hilton                   10.61   5 
 31 Daniel Simmonds           12 Rush-Henriet             10.70   2 
 32 Nathan Schmitt            10 Spencerport              10.91   4 
 33 Nvayo Ndongwa             10 Greece Athen             11.04   4 
 34 Paul Beck                 10 Spencerport              11.15   5 
 35 Dakota Podlaski            9 East                     11.39   5 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Gates-Chili                                         1:36.46   1 
  2 Greece Olympia                                      1:37.57   1 
  3 Franklin                                            1:38.11   1 
  4 Canandaigua                                         1:38.75   2 
  5 Brighton                                            1:39.38   2 
  6 Uprep Rochester                                     1:40.26   1 
  7 Hilton                                              1:40.61   1 
  8 Rush-Henrietta                                      1:41.77   3 
  9 Pittsford Sutherland                                1:42.11   3 
 10 Greece Odyssey                                      1:43.61   3 
 11 Pittsford Mendon                                    1:47.57   3 
 12 Clyde-Savannah                                      1:49.84   4 
 13 Williamson Central                                  1:49.98   3 
 14 Geneseo                                             1:49.99   4 
 15 Palmyra-Macedon                                     1:54.68   4 
 16 Wayland-Cohocton                                    1:57.74   2 
 -- Mynderse Academy                                         DQ   4  cut in early
 -- Greece Athena                                            DQ   2  cut in early
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Uprep Rochester                                     3:38.74   1 
  2 Gates-Chili                                         3:49.41   1 
  3 Greece Olympia                                      3:49.46   1 
  4 Pittsford Mendon                                    3:57.84   2 
  5 Williamson Central                                  3:58.52   2 
  6 Canandaigua                                         3:59.28   2 
  7 Greece Arcadia                                      4:04.05   1 
  8 Rush-Henrietta                                      4:05.05   1 
  9 Churchville-Chili                                   4:06.98   2 
 10 Clyde-Savannah                                      4:20.12   2 
 11 Pittsford Sutherland                                4:30.95   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Palmyra-Macedon                                     8:23.44  
  2 Fairport                                            8:37.35  
  3 Churchville-Chili                                   8:41.09  
  4 Hilton                                              8:54.38  
  5 Greece Olympia                                      8:57.86  
  6 Pittsford Mendon                                    9:01.52  
  7 Brighton                                            9:04.44  
  8 Wayland-Cohocton                                    9:19.42  
  9 Williamson Central                                  9:36.83  
 10 Mynderse Academy                                   10:08.27  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tremaine Moore            12 Greece Olymp           6-01.00  
  2 Kobe Lewis                10 Rush-Henriet           6-00.00  
  2 Zachary Kashmer           12 Churchville-           6-00.00  
  4 Davian Hosag              12 Uprep Roches           5-08.00  
  4 Devin Woodyard            12 Brighton               5-08.00  
  6 Ja Juante Riggins         12 Uprep Roches           5-06.00  
  6 James O'Heron             12 Pittsford Me           5-06.00  
  6 Andy Allen                12 Greece Olymp           5-06.00  
  6 Colin Zavacki             10 Gates-Chili            5-06.00  
 10 Evan Samuel               12 Fairport               5-04.00  
 10 Micah Walker              11 Spencerport            5-04.00  
 12 Isaiah Kelly              10 Brighton               5-02.00  
 12 Zack Wigent               11 Fairport               5-02.00  
 14 Raequann Sapp             10 Mynderse Aca           5-00.00  
 14 Joshua McCleary           10 Greece Olymp           5-00.00  
 14 Gavin Luckey              10 LeRoy                  5-00.00  
 14 Isaac Rath                12 Clyde-Savann           5-00.00  
 18 Devon Rasbeck             10 Mynderse Aca           4-10.00  
 18 Nicholas Jeffery          10 Palmyra-Mace           4-10.00  
 18 Shawn Kelly                9 Greece Olymp           4-10.00  
 -- Nick Spinosa              12 Spencerport                 NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Terry Taylor              12 Greece Olymp          14-00.00  
  2 Ben Twomley               11 Canandaigua           12-06.00  
  2 Dylan DelConte            10 Gates-Chili           12-06.00  
  2 Nathan Cannon             12 Gates-Chili           12-06.00  
  5 Dustin Meyer               9 Gates-Chili           12-00.00  
  5 James Pavlov              11 Hilton                12-00.00  
  7 Kameron Pettit            11 Wellsville            11-00.00  
  8 Ryan Harman                9 Fairport              10-06.00  
  9 Brett Patmore             10 Spencerport            9-06.00  
  9 Robert Calkins            11 Brighton               9-06.00  
 11 Dallin Forsgren           10 Fairport               9-00.00  
 12 Trayton Schmeelk           9 Williamson C           7-06.00  
 -- Connor Bateman             9 Hilton                      NH  
 -- Cosmo Giunta              10 Gates-Chili                 NH  
 -- David Bletsko             12 Spencerport                 NH  
 -- William Bergman           11 Spencerport                 DQ  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alpha Barry               12 Greece Olymp          20-10.25  
  2 Tracey Harrison           12 Hilton                20-09.00  
  3 Reggie Russell            12 Greece Olymp          20-04.50  
  4 Trevon Tripp              12 Rush-Henriet          19-04.75  
  4 Devin Woodyard            12 Brighton              19-04.75  
  6 Ja Juante Riggins         12 Uprep Roches          19-03.25  
  7 Xavier McGee              12 Greece Arcad          19-02.75  
  8 Sterling Newsome          12 Uprep Roches          18-11.00  
  9 Trevor Boss               10 Bath-Haverli          18-07.50  
 10 Maleek Cusack             10 Hilton                18-04.00  
 11 Ryan Harman                9 Fairport              18-03.25  
 12 Jacob Kuebel              10 Greece Arcad          18-00.00  
 13 Keith Scott Jr.           10 Brighton              17-11.50  
 14 Jacob Dedie               10 Churchville-          17-09.50  
 15 Cameron Inclima           12 Spencerport           17-08.50  
 16 Zack Wigent               11 Fairport              17-04.00  
 17 Dallin Forsgren           10 Fairport              17-03.50  
 18 AJ Niles                   9 Williamson C          17-00.00  
 19 Shawn Kelly                9 Greece Olymp          16-05.00  
 20 Nate Robson               11 Palmyra-Mace          15-02.50  
 21 D'Aaron Johnson           12 East                  15-02.00  
 22 Cody Bullock               9 Palmyra-Mace          14-03.00  
 23 Jordan Cash-Rawleigh      11 Bath-Haverli          14-01.00  
 24 Sagar Sharma              10 Brighton              14-00.00  
 -- Marcus Humble             10 Uprep Roches              FOUL  
 -- Caleb Howe                11 Brighton                  FOUL  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Justin Robinson           11 Fairport              42-03.25  
  2 Alpha Barry               12 Greece Olymp          42-02.50  
  3 Trevon Tripp              12 Rush-Henriet          41-00.50  
  4 Micah Walker              11 Spencerport           40-05.50  
  5 Jamar Miller              10 Uprep Roches          39-03.00  
  6 Nathan Cannon             12 Gates-Chili           39-02.50  
  7 Sterling Newsome          12 Uprep Roches          38-10.00  
  8 Mason Kozody               9 Fairport              37-09.75  
  9 Jaisaan Lovett            10 Uprep Roches          37-00.50  
 10 Justin Eaton               9 Williamson C          36-11.00  
 11 Devon Rasbeck             10 Mynderse Aca          36-06.50  
 12 Gavin Luckey              10 LeRoy                 35-00.25  
 13 JJ Kuhns                  11 LeRoy                 34-06.00  
 14 Marcus Delgaizo           10 Greece Arcad          34-02.00  
 15 Kalum Holbrook            10 Wayland-Coho          33-08.25  
 16 Michael Abbott            10 Hilton                32-07.75  
 17 Ryan Smith                 9 Palmyra-Mace          32-01.00  
 18 Cameron Conolly           10 Hilton                29-10.00  
 19 Cody Bullock               9 Palmyra-Mace          28-02.25  
 -- Daniel Reger              12 Spencerport               FOUL  
 -- Tremaine Moore            12 Greece Olymp              FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Palermo            10 Spencerport           47-02.50  
  2 Vitaly Gurman             12 Spencerport           43-09.75  
  3 Joe Oriel                 12 Greece Olymp          41-11.00  
  4 Petro Huley               12 Churchville-          41-06.00  
  5 Mike Thompson             12 Canandaigua           40-11.50  
  6 Jason LaRuez              11 Greece Arcad          40-05.00  
  7 Alex Tian                 10 Brighton              40-00.50  
  8 Ethyan Briggs             11 Wayland-Coho          39-08.50  
  9 Wolfgarr Lobo             11 Avon Central          39-03.50  
 10 Terry Taylor              12 Greece Olymp          38-04.00  
 11 Ryan Bittel               11 Canandaigua           37-10.25  
 12 Timothy Burns             12 Churchville-          37-09.50  
 13 Charles Coley             12 Wayland-Coho          37-08.25  
 14 Norberto Cervantes        11 Williamson C          35-09.75  
 15 Bryce Kennedy             12 Wayland-Coho          35-09.00  
 16 Cipher Campbell - Bollar  11 East                  35-06.50  
 17 Tajmon Glasgow            12 Rush-Henriet          35-02.00  
 17 Duncan Bastedo            12 Clyde-Savann          35-02.00  
 19 Russell Harvey            10 Geneseo               34-08.00  
 20 Cory White                12 Clyde-Savann          34-06.00  
 21 Jacob Sisk                10 Churchville-          34-03.00  
 21 Matt McHenry              11 Canandaigua           34-03.00  
 23 Sean Lyman                12 Rush-Henriet          34-02.50  
 24 Evan Trout                10 Mynderse Aca          34-00.50  
 25 Andrew Brownyard          11 Franklin              33-10.50  
 26 Kaleef Reed               12 Uprep Roches          33-03.50  
 27 Tyler Culian              10 Greece Arcad          33-01.50  
 28 Evan Baldwin              10 Uprep Roches          31-09.00  
 29 Jonah Stiner              11 Palmyra-Mace          30-06.50  
 30 Jesse Barnes              12 Brighton              30-01.50  
 31 Corey Kennedy             12 Uprep Roches          29-09.00  
 32 James Judkins             11 East                  29-00.00  
 33 Jamie Baldwin             10 Uprep Roches          28-07.00  
 34 Leo Ceron                  9 Williamson C          28-06.50  
 35 Christopher LePore        11 Pittsford Me          26-06.00  
 36 Austin Prince             10 Hilton                26-04.50  
 37 Eduardo Fontan-Keating     9 East                  24-11.50  
 38 Thad Peake                11 Mynderse Aca          24-11.00  
 -- Anthony Kane              12 Greece Arcad              FOUL  
 
Boys Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Palermo            10 Spencerport           55-05.25  
  2 Norberto Cervantes        11 Williamson C          53-03.50  
  3 Ethan Woeller             12 Churchville-          46-02.50  
  4 Ryan Bittel               11 Canandaigua           45-03.50  
  5 Collin Herring            12 Rush-Henriet          44-00.50  
  6 Joe Oriel                 12 Greece Olymp          43-08.50  
  7 Matt McHenry              11 Canandaigua           43-04.00  
  8 Anthony Kane              12 Greece Arcad          43-03.00  
  9 Vitaly Gurman             12 Spencerport           43-00.00  
 10 Justin Clayton            12 Hilton                42-00.00  
 11 Nick Scammell             10 Canandaigua           41-03.50  
 12 Mike Thompson             12 Canandaigua           41-00.00  
 13 Tyler Culian              10 Greece Arcad          40-10.00  
 14 Petro Huley               12 Churchville-          40-09.75  
 15 Wolfgarr Lobo             11 Avon Central          40-05.50  
 16 Jason LaRuez              11 Greece Arcad          38-00.00  
 17 Alex Tian                 10 Brighton              36-10.25  
 18 Timothy Burns             12 Churchville-          36-04.00  
 19 Nicolus Buksic            11 Rush-Henriet          36-03.25  
 20 Danaus Seay               12 Franklin              35-03.25  
 21 Andrew Brownyard          11 Franklin              35-00.00  
 22 Christopher LePore        11 Pittsford Me          32-00.50  
 23 Jesse Barnes              12 Brighton              31-09.50  
 24 Kaleef Reed               12 Uprep Roches          30-08.75  
 25 Leo Ceron                  9 Williamson C          30-06.25  
 26 Jamie Baldwin             10 Uprep Roches          29-09.75  
 27 Shevar Reid               11 Greece Olymp          24-07.50  
 28 Austin Prince             10 Hilton                24-02.25  
 29 Tariq Martin              12 Franklin              24-00.00