Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/23/2016 06:10 PM
                       Webster Invitational - 4/23/2016                        
                               Webster Thomas HS                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Hallie Buddendeck         11 Webster Thom             12.72   4 
  2 Amanda Vogt               11 Webster Schr             12.97   4 
  3 Samantha Ritter           10 Fairport                 13.02   4 
  4 Aubrianna Lantrip         12 Midlakes                 13.24   3 
  5 Gia Keith                 11 Mercy                    13.29   4 
  6 Lauren Wiard              12 Avon Central             13.44   4 
  7 Rebecca Glenn             12 Fairport                 13.61   3  13.602
  8 Miriam Tardy               8 Byron-Bergen             13.61   3  13.606
  9 Emily McNeil              10 Canandaigua              13.62   3 
 10 Jailene Arroyo             9 Eastridge                13.63   3 
 11 Alana Morrow              12 Mercy                    13.65   4 
 12 Meghan Crowfoot           11 Canandaigua              13.66   3 
 13 Amy Buckner               12 Webster Thom             13.82   3 
 14 Audrey Klafehn            12 Spencerport              13.90   3 
 15 Abigail Smith              9 Wheatland-Ch             13.98   1 
 16 Semaja Wilson             12 Irondequoit              14.04   2 
 17 Paris Dade                11 Aquinas Inst             14.07   2 
 18 Sommer Edwards            10 Hilton                   14.14   2 
 19 Rachel McFadden            9 Midlakes                 14.17   1 
 20 Jaclyn Neubauer           12 Spencerport              14.18   2 
 21 Briana Lowry              10 Hilton                   14.22   2 
 22 Cassie Parker              9 Wheatland-Ch             14.37   1 
 23 Mackenzie Muoio           10 Byron-Bergen             14.56   2 
 24 Liberty Hager              9 Palmyra-Mace             14.62   1 
 25 Abbey Gardner             10 Palmyra-Mace             15.58   1 
 26 Mahalia Tisdell            9 School Of Th             16.72   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hallie Buddendeck         11 Webster Thom             26.88   4 
  2 Camille Dixon             12 Harley-Allen             26.89   3 
  3 Samantha Ritter           10 Fairport                 26.99   4 
  4 Gia Keith                 11 Mercy                    27.35   4 
  5 Taylor Atkins-Lewis       10 Fairport                 27.93   4 
  6 Eva Boothby                9 Webster Schr             27.97   3 
  7 Anaya Dees                 8 Hilton                   28.47   3 
  8 Rachael Hodgson           10 Hilton                   28.54   4 
  9 Taylor Clar               12 Wheatland-Ch             28.66   1 
 10 Alexis Duggan             12 Webster Schr             28.68   2 
 11 Catherine Flugel          12 Mercy                    28.70   3 
 12 Jaclyn Neubauer           12 Spencerport              28.92   3 
 13 Jailene Arroyo             9 Eastridge                28.97   4 
 14 Emily McNeil              10 Canandaigua              28.98   2 
 15 Rachel McFadden            9 Midlakes                 29.19   1  29.189
 16 Amy Buckner               12 Webster Thom             29.19   3  29.190
 17 Emma May                  12 Palmyra-Mace             29.22   2 
 18 Audrey Klafehn            12 Spencerport              29.63   3 
 19 Miriam Tardy               8 Byron-Bergen             29.69   2 
 20 Lindsey Hurlbut           10 Palmyra-Mace             29.79   1 
 21 Amala Bernard             10 Aquinas Inst             29.83   4 
 22 Semaja Wilson             12 Irondequoit              30.04   2 
 23 Maya Benda                11 Byron-Bergen             31.18   1 
 24 Sydney Socha              11 Midlakes                 31.20   1 
 25 Katie Russell             10 Wheatland-Ch             31.32   1 
 
Girls 400 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Taylor Alloco             11 Hilton                 1:00.95   4 
  2 Emily Fish                10 Fairport               1:01.14   4 
  3 Maddy Mason                8 Hilton                 1:02.05   3 
  4 Sarah Frame               12 Webster Thom           1:02.78   4 
  5 Elizabeth Decker          11 Eastridge              1:03.35   4 
  6 Taylor Clar               12 Wheatland-Ch           1:03.51   3 
  7 Julia Flocco              12 Fairport               1:03.71   4 
  8 Nia Williams-Mathews       8 Aquinas Inst           1:04.24   4 
  9 Eva Boothby                9 Webster Schr           1:04.62   4 
 10 Catherine Flugel          12 Mercy                  1:05.33   3 
 11 Shana Spinks              11 School Of Th           1:05.53   4 
 12 Sadie Cunningham           9 Webster Thom           1:05.81   3 
 13 Ashanti Muhanned           9 Mercy                  1:07.83   2 
 14 Ava Napier                10 Irondequoit            1:07.91   2 
 15 Siomara Caballero          8 Byron-Bergen           1:08.61   2 
 16 Hannah DiLiberto          10 Webster Schr           1:08.84   3 
 17 Sydney Socha              11 Midlakes               1:10.12   3 
 18 Jenai simons              10 Irondequoit            1:10.43   2 
 19 Sierra Kegler             10 Spencerport            1:10.85   2 
 20 Kalina Chin-Olivo          9 Harley-Allen           1:11.56   2 
 21 Grace Campbell            11 Byron-Bergen           1:12.10   1 
 22 Sara Barkley              10 Canandaigua            1:13.24   1 
 23 Mary Veljovski             9 Spencerport            1:14.95   2 
 24 Kali Toomey               11 Palmyra-Mace           1:20.47   1 
 
Girls 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rachael Jones             12 Fairport               2:24.67   2 
  2 Taylor Alloco             11 Hilton                 2:27.24   2 
  3 Lisa Pink                 11 Fairport               2:27.70   2 
  4 Julia Wade                10 Mercy                  2:32.71   2 
  5 Alexis Chatterton          8 Hilton                 2:34.88   2 
  6 Nina Doyle                 9 Irondequoit            2:34.92   2 
  7 Joanna O'Sullivan         11 Aquinas Inst           2:35.73   2 
  8 Jaime Gudyka               8 Webster Schr           2:37.18   2 
  9 Elizabeth Decker          11 Eastridge              2:38.58   1 
 10 Colleen Tytler             7 Irondequoit            2:40.52   1 
 11 Katrina Delamarter        10 Canandaigua            2:40.66   2 
 12 Haley Smith               12 Midlakes               2:40.67   1 
 13 Abby Dyson                11 Webster Schr           2:41.38   2 
 14 Emma Fiorini              10 Harley-Allen           2:42.06   1 
 15 Emma Weber                11 Mercy                  2:43.27   2 
 16 Sarah Hurlburt            12 Webster Thom           2:44.45   1 
 17 Anna Dinella              12 Spencerport            2:45.01   2 
 18 Carina Giannini           10 School Of Th           2:45.44   1 
 19 Eleanor Foster             9 Harley-Allen           2:46.56   1 
 20 Kelly O'Hara              12 Webster Thom           2:51.95   2 
 21 Nicole Watts               9 Midlakes               2:52.21   1 
 22 Elizabeth Geiser          12 Webster Schr           2:55.85   1 
 23 Sara Barkley              10 Canandaigua            2:59.95   1 
 24 Maddie Vonglis            12 Wheatland-Ch           3:02.96   1 
 25 Anna Hersom                9 Byron-Bergen           3:05.23   1 
 26 Leslie Noble              10 Wheatland-Ch           3:05.96   1 
 27 Cara Graham               10 Palmyra-Mace           3:06.49   1 
 28 Claire Boss               10 Palmyra-Mace           3:09.14   1 
 29 Zy'erra Harris            12 School Of Th           3:33.72   1 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Amanda Vestri             11 Webster Thom           4:53.95   2 
  2 Madeleine Shellard        10 Irondequoit            5:09.03   2 
  3 Morgan Brady              10 Fairport               5:11.79   2 
  4 Sarah Henretta            11 Fairport               5:13.56   2 
  5 Eileen Reinhardt          11 Harley-Allen           5:13.82   2 
  6 Sarah Rappleye            11 Spencerport            5:18.40   2 
  7 Megan McMullen             9 Aquinas Inst           5:19.22   2 
  8 Julia Spagnola             9 Mercy                  5:23.50   1 
  9 Maddie Dovi               10 Mercy                  5:24.30   2 
 10 Alyssa Kalen              12 Hilton                 5:31.70   2 
 11 Abby Valachovic           12 Webster Thom           5:33.22   2 
 12 Elizabeth Abrams          10 Palmyra-Mace           5:34.83   2 
 13 Sarah Ball                12 Webster Thom           5:35.97   2 
 14 Libby Powers               8 Avon Central           5:38.15   1 
 15 Katie Carney               9 Harley-Allen           5:43.30   1 
 16 Brianna Walker            10 Webster Schr           5:43.86   1 
 17 Shauna Glavin             10 Hilton                 5:44.33   1 
 18 Remziye Erdogen           12 Spencerport            5:46.15   2 
 19 Grace Vangorder           11 Canandaigua            5:50.11   1 
 20 Nicole Watts               9 Midlakes               5:52.69   1 
 21 Rebekah Thorp             10 Palmyra-Mace           5:57.07   1 
 22 Alyssa Connelie           12 Wheatland-Ch           6:07.63   1 
 23 Ashley Montgomery         12 Byron-Bergen           6:10.73   1 
 24 Rachel Lynch               9 Wheatland-Ch           6:17.97   1 
 25 Jenna Huntington          11 Byron-Bergen           6:21.24   1 
 26 Natalya Vega              11 School Of Th           6:29.98   1 
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Natalie Neamtu            11 Webster Thom          10:18.35  
  2 Claire Ashton             11 Webster Thom          10:50.51  
  3 Ellie Songer              12 Webster Thom          10:57.58  
  4 Laura Broderick            9 Fairport              11:10.85  
  5 Maddie Dovi               10 Mercy                 11:18.81  
  6 Makenna Bleier            11 Hilton                11:24.65  
  7 Katarina Nichols          12 Fairport              11:28.03  
  8 Lilly VonRhedy             8 Canandaigua           11:30.21  
  9 Colleen Tytler             7 Irondequoit           11:55.88  
 10 Ellie Pauly               12 Hilton                12:01.11  
 11 Sara Ciurca                9 Mercy                 12:04.39  
 12 Liza Cotter                8 Harley-Allen          12:09.70  
 13 Elizabeth Ramsey           9 Webster Schr          12:15.48  
 14 Elena Davis               10 Irondequoit           12:16.74  
 15 Alyssa Connelie           12 Wheatland-Ch          12:22.87  
 16 Anna Hersom                9 Byron-Bergen          13:09.92  
 17 Annaleigh DeBoover         9 Midlakes              13:20.96  
 18 Natalie Amidon            10 Midlakes              13:24.76  
 19 Leslie Noble              10 Wheatland-Ch          13:46.60  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alana Morrow              12 Mercy                    15.60   3 
  2 Aubrianna Lantrip         12 Midlakes                 15.67   3 
  3 Emily Wade                12 Mercy                    16.08   3 
  4 Julia Gallagher           10 Canandaigua              18.13   2 
  5 Olivia Bockrath           10 Fairport                 18.22   2 
  6 Brenna McKane             11 Webster Thom             18.32   3 
  7 Sydney Socha              11 Midlakes                 18.72   3 
  8 Daphine Postl             10 Fairport                 19.04   3 
  9 Melissa MacCowan           8 Byron-Bergen             19.34   2 
 10 Kelley Mohr               10 Irondequoit              19.76   2 
 11 Cristina Aquino            9 Webster Schr             19.80   2 
 12 Maya Benda                11 Byron-Bergen             19.92   1 
 13 Gillian Laco              11 Palmyra-Mace             19.92   2 
 14 Teyah Brice               12 Wheatland-Ch             20.06   2 
 15 Alyssa Cusimano            9 Hilton                   20.09   1 
 16 Ashley Benitez            11 Eastridge                20.70   2 
 17 Samira Hossain            12 Aquinas Inst             21.15   1 
 18 Natalie Hirsch            10 Webster Schr             21.53   1 
 19 Rebecca Sears             10 Palmyra-Mace             22.74   1 
 20 Lindsey Moore              9 Wheatland-Ch             23.72   1 
 21 Danielle Geary            11 Harley-Allen             25.33   3 
 
Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sinead Sargeant           10 Fairport               1:06.72   2 
  2 Emily Wade                12 Mercy                  1:09.56   2 
  3 Alana Morrow              12 Mercy                  1:11.75   2 
  4 Norah Arnold              12 Hilton                 1:14.30   1 
  5 Kate Bartlett             12 Harley-Allen           1:14.83   2 
  6 Julia Gallagher           10 Canandaigua            1:15.28   2 
  7 Amy Schumacher            12 Irondequoit            1:15.66   2 
  8 Cristina Aquino            9 Webster Schr           1:19.65   1 
  9 Gwyn Gutheil               9 Harley-Allen           1:21.48   2 
 10 Morgan Fuller             10 Byron-Bergen           1:22.20   1 
 11 Kaelyn Button              9 Irondequoit            1:23.34   1 
 12 Alyssa Cusimano            9 Hilton                 1:24.07   1 
 13 Victoria Owen             10 Midlakes               1:34.30   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Meghan Curtin             12 Wayland-Coho           7:54.93  
  2 Alyssa Kalen              12 Hilton                 7:58.46  
  3 Alex Carpenter            12 Webster Thom           8:05.43  
  4 Grace Kibler              10 Attica                 8:08.64  
  5 Moriah Martone            12 Spencerport            8:13.09  
  6 Olivia Anderson           11 Fairport               8:15.19  
  7 Molly Carrick             10 Avon Central           8:15.38  
  8 Kelsie Canessa            11 Webster Schr           8:18.43  
  9 Emma Weber                11 Mercy                  8:24.25  
 10 Kortnie Demers            11 Hilton                 8:27.78  
 11 Sunniva Sheffield         10 Harley-Allen           8:31.38  
 12 Molly O'Neill              8 Canandaigua            8:31.39  
 13 Alena Wisniewski          11 Webster Thom           8:37.62  
 14 Haley Smith               12 Midlakes               8:42.68  
 15 Rachael Mayou              9 Palmyra-Mace           8:52.63  
 16 Diana Colpoys             11 Mercy                  8:53.63  
 17 Abigail Williams          12 Fairport               8:54.88  
 18 Morgan Fuller             10 Byron-Bergen           9:06.26  
 19 Emily Gonyea               8 Byron-Bergen           9:11.20  
 20 Samanatha Haas            10 Harley-Allen           9:26.81  
 21 Libby Powers               8 Avon Central           9:32.72  
 22 Riley Backus               9 Midlakes               9:57.46  
 23 Maddie Vonglis            12 Wheatland-Ch          10:07.47  
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Webster Schroeder                                     51.84   2 
  2 Mercy                                                 52.05   2 
  3 Webster Thomas                                        52.82   2 
  4 Aquinas Institute                                     53.03   2 
  5 Hilton                                                53.45   2 
  6 Canandaigua                                           53.77   2 
  7 Harley-Allendale-Col                                  54.32   2 
  8 Fairport                                              54.35   2 
  9 Byron-Bergen                                          55.19   1 
 10 Webster Schroeder  'B'                                55.27   1 
 11 Palmyra-Macedon                                     1:01.57   1 
 -- Spencerport                                              DQ   1  zone 1
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Palmyra-Macedon                                     4:19.61  
  2 Fairport                                            4:26.66  
  3 Hilton                                              4:31.15  
  4 Mercy                                               4:32.01  
  5 Spencerport                                         4:40.70  
  6 Byron-Bergen                                        4:47.42  
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Webster Thomas                                      9:58.27  
  2 Fairport                                           10:24.38  
  3 Mercy                                              10:57.61  
  4 Harley-Allendale-Col                               11:03.65  
  5 Spencerport                                        11:09.84  
  6 Byron-Bergen                                       11:16.77  
  7 Webster Schroeder                                  11:19.43  
  8 Hilton                                             11:26.33  
 
Girls High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Aubrianna Lantrip         12 Midlakes               5-01.00      1.54m 
  2 Sarah Killip              12 Webster Schr           5-00.00      1.52m 
  3 Lindsey Hurlbut           10 Palmyra-Mace           4-10.00      1.47m 
  4 Molly Martin               9 Fairport               4-08.00      1.42m 
  5 Madison Kinslow            7 Palmyra-Mace          J4-08.00      1.42m 
  6 Ashanti Muhanned           9 Mercy                 J4-08.00      1.42m 
  7 Mya Fisher                 9 School Of Th           4-06.00      1.37m 
  8 Jenna Gooding             10 Spencerport           J4-06.00      1.37m 
  9 Sarah Bishop              11 Hilton                 4-03.00      1.29m 
  9 Allison Prescott          11 Fairport               4-03.00      1.29m 
  9 Becca Gresens             10 Webster Thom           4-03.00      1.29m 
  9 Mallory Difelice          10 Webster Schr           4-03.00      1.29m 
  9 Siomara Caballero          8 Byron-Bergen           4-03.00      1.29m 
  9 Kate Bartlett             12 Harley-Allen           4-03.00      1.29m 
 15 Jessica Siragusa          10 Mercy                  4-00.00      1.21m 
 15 Julia Gallagher           10 Canandaigua            4-00.00      1.21m 
 15 Taylor Gionta             10 Spencerport            4-00.00      1.21m 
 15 Jaime Gudyka               8 Webster Schr           4-00.00      1.21m 
 -- Jailene Arroyo             9 Eastridge                   NH            
 -- Brooke Rockefellar         9 Midlakes                    NH            
 
Girls Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Earnie Burapan            11 Hilton                11-01.00      3.37m 
  2 Taylor Haude              12 Hilton                 9-06.00      2.89m 
  3 Alexis Duggan             12 Webster Schr          J9-06.00      2.89m 
  4 Madeline Pizzo            12 Mercy                  9-00.00      2.74m 
  5 Danielle Yeager           12 Irondequoit            8-06.00      2.59m 
  6 Lilli Smith               12 Palmyra-Mace           7-09.00      2.36m 
  7 Jessica Charlette         12 Midlakes               7-00.00      2.13m 
  8 Erynne Garver              9 Midlakes              J7-00.00      2.13m 
  8 Gabriella Gagarinas       10 Irondequoit           J7-00.00      2.13m 
  9 Gillian Laco              11 Palmyra-Mace          J7-00.00      2.13m 
  9 Emily Gonyea               8 Byron-Bergen          J7-00.00      2.13m 
 12 Johanna Gertin            10 Mercy                  6-03.00      1.90m 
 12 Hannah Cuzzupoli          10 Spencerport            6-03.00      1.90m 
 12 Daphine Postl             10 Fairport               6-03.00      1.90m 
 12 Reanne Dressler           11 Byron-Bergen           6-03.00      1.90m 
 16 Michelina Houlihan        10 Spencerport            5-06.00      1.67m 
 -- Lia Urban-Spillane        11 Harley-Allen                NH            
 -- Olivia Bockrath           10 Fairport                    NH            
 
Girls Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Emily Wade                12 Mercy                 16-01.00      4.90m 
  2 Amanda Vogt               11 Webster Schr          15-03.50      4.66m 
  3 Anaya Dees                 8 Hilton                14-09.00      4.49m 
  4 Aubrianna Lantrip         12 Midlakes              14-05.50      4.40m 
  5 Nia Williams-Mathews       8 Aquinas Inst          14-02.75      4.33m 
  6 Eva Boothby                9 Webster Schr          14-02.50      4.33m 
  7 Abby McGahey              11 Canandaigua           14-02.25      4.32m 
  8 Josie Keenan               8 Fairport              14-01.50      4.30m 
  9 Shana Spinks              11 School Of Th          14-00.25      4.27m 
 10 Elaina Alston             11 Irondequoit           13-11.25      4.24m 
 11 Miriam Tardy               8 Byron-Bergen          13-08.50      4.17m 
 12 Cassie Parker              9 Wheatland-Ch          13-08.00      4.16m 
 13 Zara Lakehal-Ayat         12 Fairport              13-07.00      4.14m 
 14 Jane Jonasse              12 Webster Thom          13-06.00      4.11m 
 15 Skylar Scheemaker          9 Palmyra-Mace          13-03.00      4.03m 
 16 Nikki Nguyen              11 Spencerport           12-11.25      3.94m 
 17 Taylor Gionta             10 Spencerport           12-10.25      3.91m 
 18 Sarah Cook                12 Mercy                 12-09.25      3.89m 
 19 Marjorie Rizzo             9 Canandaigua           12-07.50      3.84m 
 20 Rachel McFadden            9 Midlakes              12-07.00      3.83m 
 21 Juliana Larson            12 Webster Thom          12-06.50      3.82m 
 22 Elizabeth Hofer            9 Palmyra-Mace          12-04.00      3.75m 
 23 Sommer Edwards            10 Hilton                12-03.50      3.74m 
 24 Kandace Reid              10 Irondequoit           12-03.00      3.73m 
 25 Abigail Smith              9 Wheatland-Ch          11-11.50      3.64m 
 26 Samira Hossain            12 Aquinas Inst          11-01.50      3.39m 
 27 Natalie Hirsch            10 Webster Schr          11-00.00      3.35m 
 -- Lauren Wiard              12 Avon Central              FOUL            
 
Girls Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Abby McGahey              11 Canandaigua           33-03.00     10.13m 
  2 Julia Wade                10 Mercy                 32-01.50      9.79m 
  3 Josie Keenan               8 Fairport              32-06.00      9.90m 
  4 Zara Lakehal-Ayat         12 Fairport              30-08.00      9.34m 
  5 Jessica Siragusa          10 Mercy                 30-03.00      9.22m 
  6 Lindsey Hurlbut           10 Palmyra-Mace          30-01.00      9.16m 
  7 Earnie Burapan            11 Hilton                29-11.50      9.13m 
  8 Elaina Alston             11 Irondequoit           29-05.00      8.96m 
  9 Claire Dean               11 Webster Thom          28-07.00      8.71m 
 10 Kandace Reid              10 Irondequoit           28-04.00      8.63m 
 11 Taylor Haude              12 Hilton                27-08.50      8.44m 
 12 Collette Morris           10 Palmyra-Mace          27-04.00      8.33m 
 13 Juliana Larson            12 Webster Thom          27-00.50      8.24m 
 14 Marjorie Rizzo             9 Canandaigua           26-08.00      8.12m 
 15 Karson Richenberg         11 Byron-Bergen          26-00.00      7.92m 
 16 Rachel McFadden            9 Midlakes              25-11.00      7.89m 
 17 Grace Campbell            11 Byron-Bergen          25-00.00      7.62m 
 18 Natalie Hirsch            10 Webster Schr          24-11.50      7.60m 
 19 Alison Zell               10 Harley-Allen          24-09.00      7.54m 
 20 Jamie Coleman             11 Wheatland-Ch          24-05.50      7.45m 
 -- Nikki Nguyen              11 Spencerport               FOUL            
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Madeline Pizzo            12 Mercy                 34-03.50     10.45m 
  2 Rachel Richenberg         12 Canandaigua           34-00.00     10.36m 
  3 Harmony Brookins          11 Eastridge             32-00.00      9.75m 
  4 Johnae Naylor             12 Byron-Bergen          30-08.50      9.35m 
  5 Jessey Bruening           10 Palmyra-Mace          27-11.25      8.51m 
  6 Jasmine Boswell           12 Wheatland-Ch          27-10.25      8.48m 
  7 McKenzie Sicke            12 Webster Thom          27-03.25      8.31m 
  8 Carley Jordan             10 Spencerport           26-03.00      8.00m 
  9 Meredith McGee             9 Mercy                 25-10.25      7.88m 
 10 Rebecca Skolnick          10 Fairport              25-02.25      7.67m 
 11 Brandi Leslie             11 Aquinas Inst          24-10.50      7.58m 
 12 Zaria Austin              10 Irondequoit           24-10.00      7.56m 
 12 Olivia Audsley            11 Byron-Bergen          24-10.00      7.56m 
 14 Olivia Lannon             11 Midlakes              24-07.25      7.49m 
 15 Liberty Hager              9 Palmyra-Mace          24-00.25      7.32m 
 16 Katherine Vonglis         10 Wheatland-Ch          24-00.00      7.31m 
 17 Katie Baird                9 Webster Thom          23-09.00      7.23m 
 18 Kelley Mohr               10 Irondequoit           23-06.00      7.16m 
 19 Leah Manou                11 Webster Schr          23-04.75      7.13m 
 20 Amy Jennings              12 Canandaigua           23-03.00      7.08m 
 21 Kaitlin Patt              11 Spencerport           23-02.25      7.06m 
 22 Indiia Maring             10 Harley-Allen          23-01.25      7.04m 
 23 Alyssa Walsh               9 Fairport              21-11.50      6.69m 
 24 Madisyn Fischer            9 Webster Schr          21-04.25      6.50m 
 25 Nicole Sarlo              10 Hilton                19-07.50      5.98m 
 26 Emily Mullen              11 Hilton                19-04.00      5.89m 
 27 Kristen Santiago          10 Aquinas Inst          14-08.25      4.47m 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Rachel Richenberg         12 Canandaigua             100-01     30.50m 
  2 Madeline Pizzo            12 Mercy                    90-11     27.71m 
  3 Johnae Naylor             12 Byron-Bergen             86-00     26.21m 
  4 McKenzie Sicke            12 Webster Thom             85-07     26.08m 
  5 Harmony Brookins          11 Eastridge                81-03     24.76m 
  6 Rebecca Skolnick          10 Fairport                 78-06     23.92m 
  7 Cecelia Loeffler          11 Canandaigua              76-10     23.41m 
  8 Meredith McGee             9 Mercy                    75-11     23.13m 
  9 Alyssa Walsh               9 Fairport                 73-08     22.45m 
 10 Katherine Vonglis         10 Wheatland-Ch             71-10     21.89m 
 11 Jessey Bruening           10 Palmyra-Mace             71-07     21.81m 
 12 Indiia Maring             10 Harley-Allen             71-04     21.74m 
 13 Mia Krolczyk              11 Spencerport              69-07     21.20m 
 14 Leah Manou                11 Webster Schr             68-00     20.72m 
 15 Carley Jordan             10 Spencerport              65-08     20.01m 
 16 Hannah Weaver             10 Palmyra-Mace             65-05     19.93m 
 17 Olivia Lannon             11 Midlakes                 65-04     19.91m 
 18 Sarah Ghadoum             12 Irondequoit              63-06     19.35m 
 19 Macayla Stahl              9 Webster Schr             62-00     18.89m 
 20 Katie Baird                9 Webster Thom             59-05     18.11m 
 21 Emily Mullen              11 Hilton                   58-07     17.85m 
 22 Madisyn Fischer            9 Webster Schr             55-08     16.96m 
 23 Jasmine Boswell           12 Wheatland-Ch             54-00     16.45m 
 24 Nicole Sarlo              10 Hilton                   49-03     15.01m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aleah Martone             10 Spencerport            2:37.11     606
  2 Katie Schoen              12 Mercy                  2:37.34     604
  3 Elena LaBella             11 Hilton                 2:45.02     517
  4 Dakota Dugan              12 Webster Thom           2:45.59     510
  5 Amy Faville               11 Avon Central           2:46.51     500
  6 Baileigh Moquin           11 Palmyra-Mace           2:47.58     489
  7 Joye Levendusky           10 Avon Central           2:49.01     474
  8 Imani Baker               10 Harley-Allen           2:49.03     474
  9 Allison Feder             10 Fairport               2:49.23     472
 10 Bethany Ezard             12 Byron-Bergen           2:49.47     469
 11 Hayley Bronk               9 Mercy                  2:50.92     454
 12 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace           2:57.12     392
 13 Reilly Mullen             10 Hilton                 3:03.95     329
 14 Beth Pierce               12 Midlakes               3:06.72     305
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Baileigh Moquin           11 Palmyra-Mace             17.22   2    572
  2 Dakota Dugan              12 Webster Thom             18.15   2    473
  3 Amy Faville               11 Avon Central             18.30   1    458
  4 Allison Feder             10 Fairport                 18.51   1    437
  5 Aleah Martone             10 Spencerport              18.65   1    424
  6 Imani Baker               10 Harley-Allen             18.95   1    395
  7 Bethany Ezard             12 Byron-Bergen             19.18   2    374
  8 Joye Levendusky           10 Avon Central             20.12   2    292
  9 Reilly Mullen             10 Hilton                   20.63   2    252
 10 Katie Schoen              12 Mercy                    20.77   1    241
 11 Beth Pierce               12 Midlakes                 20.79   2    240
 12 Elena LaBella             11 Hilton                   21.01   1    224
 13 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace             21.41   1    196
 14 Hayley Bronk               9 Mercy                    25.20   2     19
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace             1.47m    4-09.75    588
  2 Amy Faville               11 Avon Central             1.42m    4-07.75    534
  2 Joye Levendusky           10 Avon Central             1.42m    4-07.75    534
  2 Elena LaBella             11 Hilton                   1.42m    4-07.75    534
  5 Hayley Bronk               9 Mercy                    1.32m    4-04.00    429
  5 Allison Feder             10 Fairport                 1.32m    4-04.00    429
  5 Bethany Ezard             12 Byron-Bergen             1.32m    4-04.00    429
  8 Imani Baker               10 Harley-Allen             1.27m    4-02.00    379
  8 Aleah Martone             10 Spencerport              1.27m    4-02.00    379
 10 Reilly Mullen             10 Hilton                   1.22m    4-00.00    331
 10 Beth Pierce               12 Midlakes                 1.22m    4-00.00    331
 12 Katie Schoen              12 Mercy                    1.17m    3-10.00    284
 12 Baileigh Moquin           11 Palmyra-Mace             1.17m    3-10.00    284
 -- Dakota Dugan              12 Webster Thom                NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Amy Faville               11 Avon Central             4.30m   14-01.25    379
  1 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace             4.30m   14-01.25    379
  3 Allison Feder             10 Fairport                 4.18m   13-08.75    350
  4 Aleah Martone             10 Spencerport              4.09m   13-05.00    329
  5 Joye Levendusky           10 Avon Central             4.08m   13-04.75    326
  6 Elena LaBella             11 Hilton                   3.83m   12-06.75    270
  7 Baileigh Moquin           11 Palmyra-Mace             3.82m   12-06.50    267
  8 Reilly Mullen             10 Hilton                   3.72m   12-02.50    246
  9 Katie Schoen              12 Mercy                    3.70m   12-01.75    242
 10 Dakota Dugan              12 Webster Thom             3.65m   11-11.75    231
 11 Bethany Ezard             12 Byron-Bergen             3.63m   11-11.00    227
 12 Beth Pierce               12 Midlakes                 3.47m   11-04.75    194
 12 Imani Baker               10 Harley-Allen             3.47m   11-04.75    194
 14 Hayley Bronk               9 Mercy                    3.40m   11-02.00    180
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Beth Pierce               12 Midlakes                 9.37m   30-09.00    488
  2 Amy Faville               11 Avon Central             9.13m   29-11.50    473
  3 Joye Levendusky           10 Avon Central             7.50m   24-07.25    367
  4 Imani Baker               10 Harley-Allen             6.79m   22-03.50    322
  5 Allison Feder             10 Fairport                 6.51m   21-04.25    304
  6 Baileigh Moquin           11 Palmyra-Mace             6.44m   21-01.50    299
  7 Aleah Martone             10 Spencerport              6.42m   21-00.75    298
  8 Bethany Ezard             12 Byron-Bergen             6.18m   20-03.50    283
  9 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace             6.08m   19-11.50    276
 10 Hayley Bronk               9 Mercy                    6.05m   19-10.25    274
 11 Elena LaBella             11 Hilton                   5.80m   19-00.50    259
 12 Dakota Dugan              12 Webster Thom             5.64m   18-06.00    249
 13 Katie Schoen              12 Mercy                    5.26m   17-03.25    225
 14 Reilly Mullen             10 Hilton                   5.25m   17-02.75    224
 
Girls Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Amy Faville               11 Avon Central              2344  
  2 Aleah Martone             10 Spencerport               2036  
  3 Joye Levendusky           10 Avon Central              1993  
  4 Allison Feder             10 Fairport                  1992  
  5 Baileigh Moquin           11 Palmyra-Mace              1911  
  6 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace              1831  
  7 Elena LaBella             11 Hilton                    1804  
  8 Bethany Ezard             12 Byron-Bergen              1782  
  9 Imani Baker               10 Harley-Allen              1764  
 10 Katie Schoen              12 Mercy                     1596  
 11 Beth Pierce               12 Midlakes                  1558  
 12 Dakota Dugan              12 Webster Thom              1463  
 13 Reilly Mullen             10 Hilton                    1382  
 14 Hayley Bronk               9 Mercy                     1356  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dakari Brown              11 Eastridge                11.31   5 
  2 Tracey Harrison           12 Hilton                   11.35   5 
  3 Tremell Jones             10 Spencerport              11.57   5 
  4 Abdullah Mujcic           11 E.Syracuse-M             11.58   5 
  5 Myles Calhoun             10 Webster Schr             11.71   5 
  6 Trevor Conschafter        11 St. Joes                 11.80   4 
  7 Jayson Lane               12 Webster Schr             11.81   4 
  8 Alton Jones               10 Spencerport              11.91   5 
  9 Jamarr Paisley            11 Harley-Allen             12.02   4 
 10 Ethan Tracey              10 Irondequoit              12.06   2 
 11 Anthony Sansone           11 Hilton                   12.08   3 
 12 Jaylin Daugherty           9 Uprep Roches             12.16   5 
 13 Dylan DiMonda             12 Webster Thom             12.22   3 
 14 Naser Jackson             11 St. Joes                 12.28   4 
 15 Trent Collins             11 Aquinas Inst             12.30   3 
 16 Devon Burton              12 Irondequoit              12.38   2 
 17 Ahmad Clanton             11 Webster Thom             12.52   4 
 18 Jacob Fosdick             11 Webster Thom             12.58   3 
 19 Sebastian Osbourne        10 Fairport                 12.60   2 
 20 Alex Marino               11 Webster Schr             12.61   3 
 21 Liam McKessy              10 Fairport                 13.13   2 
 22 Semaj Cruz                 9 School Of Th             13.40   2 
 23 Vincent Brown             11 Canandaigua              13.54   2 
 24 Saheed Miller              9 School Of Th             13.72   1 
 25 Myles Singleton            9 Uprep Roches             13.81   4 
 26 Cody Bullock               9 Palmyra-Mace             14.17   1 
 27 Oliver Koeberle            9 Palmyra-Mace             15.27   1 
 28 Dez Walker                 9 Wheatland-Ch             17.40   1 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anthony Smith             11 Uprep Roches             22.60   5 
  2 Tracey Harrison           12 Hilton                   23.22   5 
  3 Tremell Jones             10 Spencerport              23.64   5 
  4 Cole Mazzo                12 Webster Thom             23.71   5 
  5 Max Gloskey               11 Webster Thom             24.20   5 
  6 Alton Jones               10 Spencerport              24.35   5 
  7 Michael Salvati           11 Avon Central             24.72   4 
  8 Khaleel Fenn              11 Fairport                 24.73   3 
  9 Adam Lennon               12 Palmyra-Mace             24.80   3 
 10 Massie Scott              12 Eastridge                24.99   4 
 11 Caleb Felton               9 Irondequoit              25.09   2 
 12 Dylan DiMonda             12 Webster Thom             25.11   3 
 13 Casey Harris              10 Hilton                   25.20   4 
 14 Adam Baghi                11 Midlakes                 25.41   3 
 15 Josh Thermidor            11 St. Joes                 25.64   3 
 16 Ethan Tracey              10 Irondequoit              25.69   2 
 17 Kriss Arokiaraj           11 Fairport                 25.87   1 
 18 Connor Herbst             12 Palmyra-Mace             25.89   2 
 19 Nick Martone              11 St. Joes                 25.90   3 
 20 Kevin VanGee              11 Webster Schr             25.93   2 
 21 Teddy Smith               11 Canandaigua              25.96   2 
 22 John Kanu                 11 Uprep Roches             26.26   4 
 23 Preston Pinkney           11 Uprep Roches             26.52   4 
 24 Semaj Cruz                 9 School Of Th             27.85   1 
 25 Saheed Miller              9 School Of Th             28.11   1 
 26 Tommy Snyder              11 Wheatland-Ch             28.62   1 
 
Boys 400 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anthony Smith             11 Uprep Roches             51.11   5 
  2 Ben Bulkeley              10 Fairport                 52.09   5 
  3 Graycen Carter            11 Aquinas Inst             52.75   4 
  4 Daniel Reger              12 Spencerport              52.97   5 
  5 Cole Mazzo                12 Webster Thom             53.15   5 
  6 Michael Salvati           11 Avon Central             53.80   2 
  7 Max Gloskey               11 Webster Thom             54.26   5 
  8 Massie Scott              12 Eastridge                55.44   5 
  9 Tyler Alex                12 Palmyra-Mace             55.56   4 
 10 Aaron Berghash            12 Wheatland-Ch             55.62   1 
 11 Caleb Felton               9 Irondequoit              56.09   4 
 12 Casey Harris              10 Hilton                   56.26   4 
 13 Kade Canessa              12 Webster Schr             56.33   4 
 14 Andrew Bogert             11 Webster Schr             56.91   3 
 15 Ruot Juong                12 Spencerport              56.97   3 
 16 Richard Flores            12 Byron-Bergen             57.12   3 
 17 Teddy Smith               11 Canandaigua              57.19   3 
 18 Josh McFadden             11 Midlakes                 57.37   4 
 19 Jaylin Daugherty           9 Uprep Roches             57.57   5 
 20 Andrew Helbig             12 Webster Schr             57.65   2 
 21 Daniel Fee                10 Webster Schr             57.90   3 
 22 Nick Schultze              9 Harley-Allen             57.96   3 
 23 Danny Cook                12 Wheatland-Ch             58.04   2 
 24 Preston Pinkney           11 Uprep Roches             58.08   5 
 25 Cole McGowan              12 Palmyra-Mace             58.21   3 
 26 Garret Suhr               10 Hilton                   58.21   4 
 27 Johnathan Fedison          9 Eastridge                58.25   2 
 28 Vincent Christiano        10 St. Joes                 58.63   2 
 29 Adam Yeager               10 Irondequoit              58.93   1 
 30 Casey Rizzo               11 Canandaigua              58.97   2 
 31 Andrew LaPoint             9 Fairport                 59.53   1 
 32 Oce Jones                 12 Aquinas Inst             59.85   2 
 33 Dixon Atkins              12 St. Joes               1:00.39   2 
 34 Saheed Miller              9 School Of Th           1:03.61   4 
 
Boys 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Eddie Ely                 12 Palmyra-Mace           1:57.77   2 
  2 Nathan Markle             11 Fairport               2:01.48   2 
  3 Nick Spinosa              12 Spencerport            2:04.61   2 
  4 Nick Neamtu               12 Webster Thom           2:04.93   2 
  5 Samuel Schraver           10 Fairport               2:06.52   2 
  6 Cody Jerome               12 Palmyra-Mace           2:07.30   2 
  7 Ryan Chmiel               11 St. Joes               2:07.38   2 
  8 Tyshawn Jones             10 Uprep Roches           2:07.49   2 
  9 Chris Lowenguth           11 Webster Thom           2:09.64   2 
 10 Ben Dertinger              9 Webster Schr           2:10.32   2 
 11 Brian Martin              11 Hilton                 2:10.58   2 
 12 Matt Lehman                9 Webster Schr           2:16.68   1 
 13 Kyle Hall                 11 St. Joes               2:17.43   1 
 14 David Schrenker           12 Byron-Bergen           2:20.56   1 
 15 Ben Stalls                11 Eastridge              2:21.91   1 
 16 Adam Yeager               10 Irondequoit            2:22.44   1 
 17 Cole Ziskind              11 Webster Thom           2:22.96   2 
 18 Aaron Freedman            10 Irondequoit            2:24.95   1 
 19 Jordan Murphy             12 Uprep Roches           2:29.13   2 
 20 Jarrett Wehle             12 Wheatland-Ch           2:29.63   1 
 21 Hunter Outhouse            9 Canandaigua            2:31.98   1 
 22 Gunnar Hammonds            9 Harley-Allen           2:32.17   1 
 23 Michael Bowen             11 Byron-Bergen           2:36.09   1 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Marcus Brown              12 St. Joes               4:31.75   2 
  2 Turner Dirrigl            11 St. Joes               4:33.00   2 
  3 Cole Viavattene           10 Spencerport            4:33.79   2 
  4 Dominic Bushen            11 Aquinas Inst           4:44.98   2 
  5 Liam Lewis                10 Irondequoit            4:46.26   2 
  6 Ben Eckler                10 Palmyra-Mace           4:47.90   2 
  7 Matt Orcutt               12 Fairport               4:48.06   2 
  8 Cole Ziskind              11 Webster Thom           4:48.26   2 
  9 Jason Ziskind             11 Webster Thom           4:48.32   2 
 10 Trevor Carney             12 Webster Schr           4:49.86   2 
 11 Sean Henretta              9 Fairport               4:53.22   2 
 12 Ryan Thompson              9 Irondequoit            4:55.31   1 
 13 Andrew Lembo-Ehms         10 Webster Schr           5:02.06   2 
 14 Cesc Case                 12 Webster Thom           5:03.83   1 
 15 Rickie Strong             12 Canandaigua            5:07.93   2 
 16 Sam Reeder                 9 Harley-Allen           5:09.25   1 
 17 Jerry Gitsis              11 Webster Schr           5:14.62   1 
 18 Spencer Perrotte          12 Palmyra-Mace           5:19.24   1 
 19 Ben Stalls                11 Eastridge              5:23.41   1 
 20 Robby Bettin              12 Hilton                 5:26.83   1 
 21 Levi Silvarole            11 Wheatland-Ch           5:32.45   1 
 22 Preston Spence            11 Wheatland-Ch           5:40.68   1 
 23 Patrick Sayers            11 Aquinas Inst           5:40.76   1 
 24 Billirich Stamp           10 Byron-Bergen           5:47.82   1 
 25 Andrew Landschoot         12 Midlakes               5:50.65   1 
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dawson Bathgate           12 East Rochest           9:38.17  
  2 Caleb Covell              12 Eastridge              9:42.15  
  3 Nick Neamtu               12 Webster Thom           9:45.78  
  4 Alex Hogue                12 Wheatland-Ch           9:48.17  
  5 Majd Rouhana              10 Fairport               9:54.40  
  6 Jacob Scheg               11 Hilton                 9:58.93  
  7 Anthony Belfatto          12 St. Joes               9:59.93  
  8 Jasper Suhr               12 Webster Thom          10:04.95  
  9 Dylan Vogel               11 Wheatland-Ch          10:12.55  
 10 Liam Hilbert              12 St. Joes              10:13.22  
 11 Stephen Loce              12 Webster Thom          10:17.88  
 12 Nick Berg                  8 E.Syracuse-M          10:24.44  
 13 Robert Thompson           10 Irondequoit           10:25.92  
 14 Brian Egan                10 Fairport              10:30.04  
 15 Emanuel Garcia-Myers      12 Irondequoit           10:40.84  
 16 Justin Scheg              12 Hilton                10:41.40  
 17 Alex Jones                11 Canandaigua           10:47.31  
 18 Drew Cuminale              9 Canandaigua           11:00.96  
 19 Brandon Nicosia            9 Webster Schr          11:01.79  
 20 Josh Pomerleau            10 Webster Schr          11:13.42  
 21 Zach Zaharkin              9 Spencerport           11:21.59  
 22 Ian Gillis                 9 Spencerport           11:34.46  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Max Gloskey               11 Webster Thom             15.56   4 
  2 Warren Carter             12 Aquinas Inst             16.03   4 
  3 Marcus Nicholas           11 Irondequoit              16.07   3 
  4 Isaiah Brooks             11 E.Syracuse-M             16.12   4 
  5 Jack Smith                12 Webster Schr             16.46   4 
  6 Michael Warren            10 Uprep Roches             17.47   4 
  7 Spike Su                  12 Harley-Allen             17.52   4 
  8 Ahmad Clanton             11 Webster Thom             17.82   3 
  9 Sinan Ersan               10 Webster Schr             18.25   3 
 10 Collin Farrell            12 Midlakes                 18.52   4 
 11 Andrew Patrick            11 Fairport                 19.02   3 
 12 Declan Revenue            10 Spencerport              19.04   3 
 13 Mason Deluca              10 Irondequoit              19.20   2 
 14 Jordan Miller             11 Byron-Bergen             19.38   2 
 15 Josh Phelps               10 Byron-Bergen             20.67   2 
 16 Julian Dingwall           11 Webster Thom             20.77   1 
 17 Nathan Schmitt            10 Spencerport              20.78   2 
 18 Noah Brooks               10 Hilton                   21.85   2 
 19 Mike Worth                12 Wheatland-Ch             22.49   1 
 20 Kevin Carey               11 Wheatland-Ch             23.91   1 
 -- Jeff Orbaker              10 Canandaigua                 DQ   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Warren Carter             12 Aquinas Inst             59.46   2 
  2 Brandon Ottenschot        12 Webster Thom           1:02.40   2 
  3 Mason Deluca              10 Irondequoit            1:03.12   2 
  4 Andrew Wygal              10 Webster Thom           1:04.54   2 
  5 Mason Kozody               9 Fairport               1:04.93   2 
  6 Josh Phelps               10 Byron-Bergen           1:09.59   1 
  7 Aaron Clark               12 Wheatland-Ch           1:12.11   1 
  8 David Wegman              10 Hilton                 1:13.37   1 
  9 Amir Massey               10 Uprep Roches           1:14.05   2 
 10 Chris Dillon              11 Palmyra-Mace           1:14.57   2 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Matt Young                12 E.Syracuse-M          10:21.46  
  2 Jared Henry               11 E.Syracuse-M          10:32.45  
  3 Andrew Hecht              12 Webster Schr          10:57.29  
  4 Ethan Abell               10 Fairport              11:04.78  
  5 Jack Callard              10 Fairport              11:10.42  
  6 Aaron Freedman            10 Irondequoit           11:18.00  
  7 Nikolas Nguyen            12 Spencerport           11:18.68  
  8 Alex Burg                 12 Attica                11:20.36  
  9 Taven Romesser            11 Attica                11:20.99  
 10 Michael Mancuso           11 Hilton                11:25.96  
 11 Aaron Clark               12 Wheatland-Ch          11:36.85  
 12 Jerome Spinks             10 Byron-Bergen          11:39.18  
 13 Michael Bowen             11 Byron-Bergen          12:12.83  
 14 Dylan Schmidt             10 Palmyra-Mace          12:37.45  
 15 Levi Silvarole            11 Wheatland-Ch          12:40.01  
 16 Bennett Kukla             11 Harley-Allen          12:54.48  
 -- Andrew O'Neil             12 Spencerport                DNF  
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Webster Thomas                                        45.08   2 
  2 Webster Schroeder                                     45.26   2 
  3 Aquinas Institute                                     45.27   2 
  4 Hilton                                                47.40   2 
  5 St. Joes                                              48.09   2 
  6 Palmyra-Macedon                                       49.14   2 
  7 Wheatland-Chili                                       50.45   1  zone 3
 -- Spencerport                                             DNF   2 
 -- Fairport                                                 DQ   1  zone 1
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Webster Schroeder                                   3:40.11   2 
  2 Spencerport                                         3:44.62   2 
  3 Harley-Allendale-Col                                3:46.43   1 
  4 Webster Thomas                                      3:46.91   2 
  5 Fairport                                            3:47.09   2 
  6 Irondequoit                                         3:47.60   1 
  7 Midlakes                                            3:48.93   2 
  8 Hilton                                              3:49.32   2 
  9 Palmyra-Macedon                                     4:42.15   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Fairport                                            8:47.68  
  2 Hilton                                              8:56.94  
  3 Webster Thomas                                      8:56.94  
  4 Webster Schroeder                                   9:02.99  
  5 Irondequoit                                         9:16.17  
  6 Spencerport                                         9:27.47  
  7 Wheatland-Chili                                    10:08.61  
 
Boys High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Brandon Burke             11 Byron-Bergen           6-06.00      1.98m 
  2 Tahj Snow                 12 Spencerport            5-10.00      1.77m 
  2 Jack Smith                12 Webster Schr           5-10.00      1.77m 
  4 Brandon Leiter            11 Webster Thom           5-10.00      1.77m 
  5 Isaiah Brooks             11 E.Syracuse-M           5-10.00      1.77m 
  6 Daryn Carswell            11 Midlakes               5-10.00      1.77m 
  7 Sinan Ersan               10 Webster Schr           5-08.00      1.72m 
  8 Zuhrick Jackson           10 Webster Schr           5-08.00      1.72m 
  9 Niles Jones                9 Harley-Allen           5-08.00      1.72m 
 10 Adam Baghi                11 Midlakes               5-03.00      1.60m 
 10 Devon Burton              12 Irondequoit            5-03.00      1.60m 
 10 Justin Joseph              9 Irondequoit            5-03.00      1.60m 
 10 Jaydin Blanc              10 Palmyra-Mace           5-03.00      1.60m 
 14 Nick Schultze              9 Harley-Allen           5-03.00      1.60m 
 15 Andrew Wygal              10 Webster Thom           5-03.00      1.60m 
 16 Collin Farrell            12 Midlakes               5-03.00      1.60m 
 17 Matt Buttaggi             12 Webster Schr           5-00.00      1.52m 
 18 Ryan Harman                9 Fairport               5-00.00      1.52m 
 19 Mason Kozody               9 Fairport               5-00.00      1.52m 
 19 Spencer Perrotte          12 Palmyra-Mace           5-00.00      1.52m 
 
Boys Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ben Twombly               11 Canandaigua           12-06.00      3.81m 
  2 Trevor Delly              11 Eastridge            J12-06.00      3.81m 
  3 Johnathan Mueller         12 Webster Schr          12-00.00      3.65m 
  4 Ben Vanderstouw           12 Webster Schr         J12-00.00      3.65m 
  5 James Pavlov              11 Hilton                11-06.00      3.50m 
  6 Jeff Page                 12 Spencerport           11-00.00      3.35m 
  6 Ben Decker                12 Midlakes              11-00.00      3.35m 
  8 John Sitter               11 Midlakes             J11-00.00      3.35m 
  9 Ryan Harman                9 Fairport              10-06.00      3.20m 
  9 Yurlin Garcia-Santos      11 Irondequoit           10-06.00      3.20m 
 11 William Bergman           11 Spencerport            9-09.00      2.97m 
 11 Connor Herbst             12 Palmyra-Mace           9-09.00      2.97m 
 13 Cameron Tsai              11 Webster Thom           9-00.00      2.74m 
 13 Dallin Forsgren           10 Fairport               9-00.00      2.74m 
 13 Brandon Bansbach          10 Irondequoit            9-00.00      2.74m 
 13 Justin Hannan             10 Byron-Bergen           9-00.00      2.74m 
 17 Johnathan Fedison          9 Eastridge              7-06.00      2.28m 
 -- Bryan Klee                12 Webster Thom                NH            
 -- Joey Sutherland            8 Wheatland-Ch                NH            
 -- Ben Clements              10 Midlakes                    NH            
 -- Jarrett Wehle             12 Wheatland-Ch                NH            
 -- Jack Smith                12 Webster Schr                NH            
 -- David Wegman              10 Hilton                      NH            
 
Boys Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Tracey Harrison           12 Hilton                20-04.00      6.19m 
  2 Spike Su                  12 Harley-Allen          19-06.00      5.94m 
  3 Abdullah Mujcic           11 E.Syracuse-M          19-03.00      5.86m 
  4 Brandon Leiter            11 Webster Thom          19-01.00      5.81m 
  5 Shane O'Halloran          11 Byron-Bergen          19-00.50      5.80m 
  6 Robert Russel             10 St. Joes              19-00.00      5.79m 
  7 Dakari Brown              11 Eastridge             18-09.00      5.71m 
  8 Kade Canessa              12 Webster Schr          18-08.00      5.68m 
  9 Josh Rabidoux             10 Spencerport           18-02.75      5.55m 
 10 Trevor Schneggenburger     9 Fairport              18-02.00      5.53m 
 11 Micah Walker              11 Spencerport           17-11.50      5.47m 
 12 Alex Marino               11 Webster Schr          17-09.75      5.42m 
 13 Vincent Brown             11 Canandaigua           17-01.50      5.21m 
 14 Hunter Jankowski          11 Midlakes              16-08.00      5.08m 
 15 Curtis Williams           10 Wheatland-Ch          16-04.50      4.99m 
 16 Ruben Mercado             12 Webster Thom          16-04.00      4.97m 
 17 Eury Rosario              12 Fairport              16-02.00      4.92m 
 17 Josh Thermidor            11 St. Joes              16-02.00      4.92m 
 19 Marcus Humble             10 Uprep Roches          15-08.00      4.77m 
 20 Justin Joseph              9 Irondequoit           15-03.00      4.64m 
 21 Yurlin Garcia-Santos      11 Irondequoit           14-11.75      4.56m 
 22 Dez Walker                 9 Wheatland-Ch          14-07.50      4.45m 
 23 Nate Robson               11 Palmyra-Mace          14-07.00      4.44m 
 24 Kelvin Knight             12 Aquinas Inst          12-03.00      3.73m 
 25 Jaydin Blanc              10 Palmyra-Mace           9-08.00      2.94m 
 -- Myles Calhoun             10 Webster Schr              FOUL            
 -- Lucky Edwards             12 Uprep Roches              FOUL            
 
Boys Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Brandon Burke             11 Byron-Bergen          41-05.50     12.63m 
  2 Micah Walker              11 Spencerport           39-08.00     12.09m 
  3 Sinan Ersan               10 Webster Schr          38-11.75     11.88m 
  4 Jordan Miller             11 Byron-Bergen          38-11.00     11.86m 
  5 Zuhrick Jackson           10 Webster Schr          38-08.25     11.79m 
  6 Trevor Schneggenburger     9 Fairport              37-10.00     11.53m 
  7 Amir Massey               10 Uprep Roches          36-06.25     11.13m 
  8 Eury Rosario              12 Fairport              36-03.75     11.06m 
  9 Tahj Snow                 12 Spencerport           34-11.00     10.64m 
 10 Ben Twombly               11 Canandaigua           34-07.00     10.54m 
 11 Hunter Jankowski          11 Midlakes              34-05.00     10.49m 
 12 Jaydin Blanc              10 Palmyra-Mace          34-01.50     10.40m 
 13 Gabe Quintero              9 Irondequoit           33-10.50     10.32m 
 14 Josh Thermidor            11 St. Joes              33-09.00     10.28m 
 15 Daryn Carswell            11 Midlakes              33-07.00     10.23m 
 16 Robert Russel             10 St. Joes              33-06.00     10.21m 
 17 Julian Dingwall           11 Webster Thom          32-11.00     10.03m 
 18 Mike Worth                12 Wheatland-Ch          32-10.50     10.02m 
 19 Ryan Smith                 9 Palmyra-Mace          29-09.00      9.06m 
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Julian Smallwood          12 St. Joes              51-03.50     15.63m 
  2 Andrew Palermo            10 Spencerport           46-06.00     14.17m 
  3 Charlie Higgins           12 St. Joes              44-11.50     13.70m 
  4 Kyle Schreiner            11 Fairport              44-00.00     13.41m 
  5 Matt Clements             12 Irondequoit           40-06.25     12.35m 
  6 Cole Comden               12 Hilton                39-08.00     12.09m 
  7 Mike Thompson             12 Canandaigua           39-03.50     11.97m 
  8 Andrew Gottler            12 Byron-Bergen          38-04.00     11.68m 
  9 Regan Craig               11 Irondequoit           38-01.50     11.62m 
 10 Nathan Pearce             11 Palmyra-Mace          37-09.00     11.50m 
 11 Zach Leader               11 Webster Thom          37-00.00     11.27m 
 12 Zach Berg                 11 E.Syracuse-M          36-11.25     11.25m 
 13 Connor Guarino            12 Webster Thom          35-11.00     10.94m 
 14 Ryan Bittel               11 Canandaigua           35-09.00     10.89m 
 15 Derek Kesel               12 Webster Thom          35-05.50     10.80m 
 16 Dylan Heller              11 Webster Schr          34-10.50     10.62m 
 17 Rajae Wright              12 Eastridge             34-09.75     10.61m 
 18 Paul McDermott            10 Byron-Bergen          34-07.25     10.54m 
 19 Jayson Lane               12 Webster Schr          34-04.50     10.47m 
 20 Paul Monachino            11 Aquinas Inst          32-11.50     10.04m 
 21 Cameron Inclima           12 Spencerport           31-04.00      9.55m 
 22 Joe Hoover                10 Hilton                31-03.75      9.54m 
 23 Jamie Baldwin             10 Uprep Roches          30-03.00      9.22m 
 24 Dean West                 10 Fairport              29-10.50      9.10m 
 25 Evan Baldwin              10 Uprep Roches          29-09.25      9.07m 
 26 Darrien Crossman          11 E.Syracuse-M          29-06.00      8.99m 
 27 Luke Wagner                9 Midlakes              27-04.50      8.34m 
 28 Garratt Karge              9 Midlakes              26-06.50      8.08m 
 29 Brandon Medina             9 Harley-Allen          25-10.50      7.88m 
 30 Tommy Snyder              11 Wheatland-Ch          22-02.75      6.77m 
 31 Garrett Young             10 Wheatland-Ch          17-09.00      5.41m 
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Thomas Coene              12 Webster Thom            139-09     42.59m 
  2 Dan Tette                 12 Irondequoit             127-10     38.96m 
  3 Andrew Palermo            10 Spencerport             127-09     38.93m 
  4 Kyle Schreiner            11 Fairport                119-08     36.47m 
  5 Matt McHenry              11 Canandaigua             119-04     36.37m 
  6 Derek Kesel               12 Webster Thom            116-03     35.43m 
  7 Noah Smith                11 Canandaigua             116-01     35.38m 
  8 Cole Comden               12 Hilton                  112-08     34.34m 
  9 Konner Oakes              12 Irondequoit             112-03     34.21m 
 10 Andrew Gottler            12 Byron-Bergen            112-00     34.13m 
 11 Charlie Higgins           12 St. Joes                111-06     33.98m 
 12 Julian Smallwood          12 St. Joes                110-03     33.60m 
 13 Jamie Baldwin             10 Uprep Roches            102-06     31.24m 
 14 Mike Dokus                11 Fairport                101-11     31.06m 
 15 Nathan Pearce             11 Palmyra-Mace            101-04     30.88m 
 16 Ben Decker                12 Midlakes                100-06     30.63m 
 17 Zach Leader               11 Webster Thom            100-00     30.48m 
 18 Emir Karic                11 E.Syracuse-M             99-09     30.40m 
 19 Connor Guarino            12 Webster Thom             99-06     30.32m 
 20 Justin McLendin           12 Wheatland-Ch             93-06     28.49m 
 21 Spike Su                  12 Harley-Allen             89-06     27.27m 
 22 Rajae Wright              12 Eastridge                87-10     26.77m 
 23 Zachary Ramsay            12 Webster Schr             86-02     26.26m 
 24 Evan Baldwin              10 Uprep Roches             85-11     26.18m 
 25 Joe Hoover                10 Hilton                   83-02     25.34m 
 26 Zach Berg                 11 E.Syracuse-M             82-05     25.12m 
 27 Tommy Wyant               10 Webster Schr             78-09     24.00m 
 28 Cameron Inclima           12 Spencerport              70-10     21.59m 
 29 Paul McDermott            10 Byron-Bergen             69-06     21.18m 
 30 Luke Wagner                9 Midlakes                 67-08     20.62m 
 31 Garrett Young             10 Wheatland-Ch             67-00     20.42m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Vandermolen          12 Palmyra-Mace           4:21.72     800
  2 John Steele               11 McQuaid Jesu           4:52.77     602
  3 Justin Roof               12 Palmyra-Mace           5:00.59     556
  4 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu           5:02.06     548
  5 Thomas Firkins            12 Hilton                 5:14.14     481
  6 Evan Samuel               12 Fairport               5:16.66     468
  7 Kevin Lewis               11 Webster Schr           5:25.68     421
  8 Zack Wigent               11 Fairport               5:40.00     351
  9 Curtis Acker              12 Hilton                 5:50.29     305
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu             17.22   1    602
  2 Thomas Firkins            12 Hilton                   17.86   2    538
  3 Zack Wigent               11 Fairport                 18.58   2    470
  4 Evan Samuel               12 Fairport                 19.29   1    407
  5 Justin Roof               12 Palmyra-Mace             19.72   1    372
  6 Curtis Acker              12 Hilton                   20.19   1    334
  7 Alex Vandermolen          12 Palmyra-Mace             20.56   1    306
  8 John Steele               11 McQuaid Jesu             21.81   2    220
  9 Kevin Lewis               11 Webster Schr             21.85   2    218
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kevin Lewis               11 Webster Schr             1.65m    5-05.00    504
  1 Zack Wigent               11 Fairport                 1.65m    5-05.00    504
  3 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu             1.60m    5-03.00    464
  3 Thomas Firkins            12 Hilton                   1.60m    5-03.00    464
  5 Alex Vandermolen          12 Palmyra-Mace             1.55m    5-01.00    426
  6 John Steele               11 McQuaid Jesu             1.50m    4-11.00    389
  6 Evan Samuel               12 Fairport                 1.50m    4-11.00    389
  8 Curtis Acker              12 Hilton                   1.45m    4-09.00    352
  9 Justin Roof               12 Palmyra-Mace             1.40m    4-07.00    317
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Evan Samuel               12 Fairport                 5.27m   17-03.50    435
  2 Zack Wigent               11 Fairport                 5.12m   16-09.75    405
  3 Alex Vandermolen          12 Palmyra-Mace             5.09m   16-08.50    400
  4 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu             5.08m   16-08.00    398
  5 Thomas Firkins            12 Hilton                   5.07m   16-07.75    396
  6 Justin Roof               12 Palmyra-Mace             5.06m   16-07.25    394
  7 Curtis Acker              12 Hilton                   4.85m   15-11.00    354
  8 John Steele               11 McQuaid Jesu             4.75m   15-07.00    335
  9 Kevin Lewis               11 Webster Schr             4.62m   15-02.00    312
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu            11.29m   37-00.50    563
  2 Evan Samuel               12 Fairport                 9.12m   29-11.25    433
  3 Curtis Acker              12 Hilton                   8.95m   29-04.50    423
  4 Alex Vandermolen          12 Palmyra-Mace             8.75m   28-08.50    411
  5 Zack Wigent               11 Fairport                 8.28m   27-02.00    383
  6 Justin Roof               12 Palmyra-Mace             8.11m   26-07.25    373
  7 John Steele               11 McQuaid Jesu             7.54m   24-09.00    339
  8 Kevin Lewis               11 Webster Schr             7.18m   23-06.75    318
  9 Thomas Firkins            12 Hilton                   6.49m   21-03.50    277
 
Boys Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu              2575  
  2 Alex Vandermolen          12 Palmyra-Mace              2343  
  3 Thomas Firkins            12 Hilton                    2156  
  4 Evan Samuel               12 Fairport                  2132  
  5 Zack Wigent               11 Fairport                  2113  
  6 Justin Roof               12 Palmyra-Mace              2012  
  7 John Steele               11 McQuaid Jesu              1885  
  8 Kevin Lewis               11 Webster Schr              1773  
  9 Curtis Acker              12 Hilton                    1768