Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/14/2016 09:49 PM
                            Royal Comet - 5/14/2016                            
                                Rush-Henrietta                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Lanae-Tava Thomas         10 Rush-Henriet             12.11   8  10   
  2 Tori Thompson             12 Rush-Henriet             12.83   8   8   
  3 Satin Holmes              12 Wilson/E. Co             13.15   8   6   
  4 Kiaya Franklin            10 Batavia                  13.38   8   4   
  5 Mikayla Bolles             9 Williamsvill             13.51   7   2   
  6 Mariah Elsenheimer        12 Albion                   13.55   5   1   
  7 Morgan Femiano            11 Greece Arcad             13.69   8 
  8 Jackie Britton            12 Geneseo                  13.82   8 
  9 Skylar Scheemaker          9 Palmyra-Mace             13.97   5 
 10 Veronica Barnes           12 Brockport                13.98   4 
 11 Deana Chan                10 Williamsvill             14.01   5  14.007
 12 Monefay Hosang            11 Greece Athen             14.01   7  14.010
 13 TT Requa                  10 Kendall                  14.05   8 
 14 Breea Silva               10 Brighton                 14.06   7 
 15 Ravion Jackson            10 Wilson/E. Co             14.14   5 
 16 Zene Kelley                7 Brighton                 14.19   4 
 17 Dana Cowley               12 Greece Arcad             14.22   5 
 18 Amaya Morrow              10 Hilton                   14.25   6  14.246
 19 Ashanti Muhanned           9 Mercy                    14.25   3  14.249
 20 Jade Distant               8 Churchville-             14.27   5  14.263
 21 Cyan Carter               10 Spencerport              14.27   6  14.267
 22 Abby Salvaggio            10 Geneseo                  14.28   3 
 23 Faith Johnson              8 Sweet Home               14.33   4 
 24 Madison Neurohr           12 Pembroke                 14.34   7 
 25 Briana Lowry              10 Hilton                   14.42   5 
 26 Jessica Dunlap            10 Lake Shore H             14.44   7 
 27 Maddie Schattinger        12 Auburn                   14.45   7 
 28 Tyara McLamore            10 Greece Athen             14.46   4  14.451
 29 Rebecca Glenn             12 Fairport                 14.46   6  14.460
 30 Kiara Davis               11 Sweet Home               14.47   3 
 31 Regan Henrici              9 Batavia                  14.51   3  14.504
 32 Ariana Cleveland          10 Brockport                14.51   5  14.509
 33 Madison Kier               9 Palmyra-Mace             14.53   2 
 34 Miriam Tardy               8 Byron-Bergen             14.59   6 
 35 Sam Quaranto              12 Pembroke                 14.60   3  14.597
 36 Mckayla Hamilton          10 Auburn                   14.60   4  14.599
 37 Olivia Ranalli             9 East Aurora              14.62   4 
 38 Haylea Ward                9 Fillmore                 14.79   4 
 39 Shannon Mest              11 Attica                   14.83   3 
 40 Audrey Klafehn            12 Spencerport              15.07   6 
 41 Felicia Harris            12 North Tonawa             15.09   2 
 42 Serina Dossen             12 Syracuse Aca             15.16   2 
 43 Hannah Taber              11 Gananda                  15.18   2 
 44 Gretchen Ziegler           7 Attica                   15.23   1 
 45 Maia Gioeli               11 North Tonawa             15.24   3 
 46 Rachel Doezema            10 Fillmore                 15.41   1 
 47 Dom Negrete               10 Tully                    15.44   2 
 48 Ana Sorgi                  9 East Aurora              15.49   4 
 49 Jessica Le                10 Gananda                  15.72   1 
 50 Kayla Summers             10 Kendall                  15.92   2 
 51 Kelsey Naab               12 Lake Shore H             16.02   6 
 52 Danielle DeValle          10 Rochester Ca             16.55   1 
 53 Sabrina Savacol           11 Tully                    17.90   1 
 54 Josette Rowser-Grohol     11 Syracuse Aca             18.01   2 
 -- Brianna Randolph          11 Gates-Chili                 FS   8 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         10 Rush-Henriet             24.81   8  10   
  2 Tori Thompson             12 Rush-Henriet             26.27   8   8   
  3 Vanessa Watson             9 Spencerport              26.37   8   6   
  4 Kiaya Franklin            10 Batavia                  26.54   8   4   
  5 Mikayla Bolles             9 Williamsvill             27.42   8   2   
  6 Lexi Hamilton             10 Tully                    27.67   8   1   
  7 Chloe Hurrell             10 Williamsvill             28.34   7 
  8 Nia Williams-Mathews       8 Aquinas Inst             28.53   7 
  9 Anaya Dees                 8 Hilton                   28.74   6 
 10 Camryn McCrossan          11 Sweet Home               28.89   7 
 11 Monefay Hosang            11 Greece Athen             29.03   6 
 12 Zene Kelley                7 Brighton                 29.08   6 
 13 Audrey Klafehn            12 Spencerport              29.12   6 
 14 Nicole Johnson            10 Wilson/E. Co             29.20   3 
 15 Tahlise Scott              8 Brighton                 29.22   6 
 16 Skylar Scheemaker          9 Palmyra-Mace             29.31   5  29.303
 17 TT Requa                  10 Kendall                  29.31   7  29.305
 18 Sam Quaranto              12 Pembroke                 29.43   4 
 19 Alexandra Dittman          9 Hilton                   29.47   5 
 20 Rebecca Glenn             12 Fairport                 29.48   7 
 21 Mckayla Hamilton          10 Auburn                   29.83   4 
 22 Amala Bernard             10 Aquinas Inst             29.88   4 
 23 Maddie Schattinger        12 Auburn                   29.91   5 
 24 Regan Henrici              9 Batavia                  30.25   5 
 25 Amylea Carson             10 North Tonawa             30.33   5 
 26 Olivia Ranalli             9 East Aurora              30.34   3 
 27 Madison Roncone           10 Lake Shore H             30.59   4 
 28 Megan Bugbee              10 Geneseo                  30.65   3 
 29 Shannon Mest              11 Attica                   30.67   4 
 30 Ariana Cleveland          10 Brockport                31.45   3 
 31 Savanna Calderon          11 Pembroke                 31.59   2 
 32 Jessica Le                10 Gananda                  31.72   2 
 33 Milagros Gonzalez         11 Greece Athen             31.76   6 
 34 Emily Hatch                8 Fillmore                 32.02   3 
 35 Ana Sorgi                  9 East Aurora              32.60   3 
 36 Natalie Fessel            10 Lake Shore H             32.78   2 
 37 Rachel Doezema            10 Fillmore                 32.81   2 
 38 Tina Moore                12 Rochester Ca             34.20   1 
 39 Taryn Hall                11 Gananda                  34.84   1 
 40 Grace Tarnowski           10 Palmyra-Mace             35.38   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vanessa Watson             9 Spencerport              58.25   8  10   
  2 Kiaya Franklin            10 Batavia                  59.20   8   8   
  3 Mikayla Bolles             9 Williamsvill           1:00.41   8   6   
  4 Sasha Fowler              12 Rush-Henriet           1:00.58   7   4   
  5 Jessica Donald            10 Tully                  1:00.65   8   2   
  6 Eva Scarpa                10 East Aurora            1:02.14   7   1   
  7 Nakeya Rogers             11 Auburn                 1:02.26   8 
  8 Taylor Alloco             11 Hilton                 1:02.41   8 
  9 Waniya Hudson              9 Greece Athen           1:02.69   8 
 10 Rachael Hodgson           10 Hilton                 1:02.82   6 
 11 Bryce Felton              12 Rush-Henriet           1:02.97   7 
 12 Claire Zickl              10 Batavia                1:03.43   6 
 13 Catharine Lewis           12 Brighton               1:03.57   7 
 14 Catherine Flugel          12 Mercy                  1:04.13   5 
 15 Bethany Zwolinski         10 Pembroke               1:04.72   6 
 16 Hannah Pfeifer             8 Gates-Chili            1:04.95   4 
 17 Abby Salvaggio            10 Geneseo                1:04.97   5 
 18 Shana Spinks              11 School Of Th           1:05.06   6 
 19 Rebecca Scutt             12 North Tonawa           1:05.79   6 
 20 Rachel Norman             11 East Aurora            1:05.87   4 
 21 Krista Willard             9 Gananda                1:06.09   5 
 22 Tiana Kerr                12 Williamsvill           1:06.22   5 
 23 Kelechi Dimgba             9 Greece Athen           1:06.26   6 
 24 Oomarie Diggs              8 Aquinas Inst           1:06.51   4 
 25 Elizabeth Rose             9 Lake Shore H           1:06.57   6 
 26 Maddie Schattinger        12 Auburn                 1:06.71   5 
 27 Cameron Rowe               9 Fairport               1:07.20   4 
 28 Jessica Moody             12 Brockport              1:07.30   5 
 29 Faith Johnson              8 Sweet Home             1:07.70   3 
 30 Shelby Hutton             12 Palmyra-Mace           1:08.00   6 
 31 Claire Birkemeier          9 Lake Shore H           1:08.01   4 
 32 Lydia Johnson             11 Geneseo                1:08.25   3 
 33 Hannah Leva               12 Tully                  1:08.26   5 
 34 Emily Hatch                8 Fillmore               1:08.59   3 
 35 Kristy Mundaniohl         11 Kendall                1:09.13   3 
 36 Hannah Grammer            10 Albion                 1:09.17   2 
 37 Maggie Moulton             9 Mercy                  1:09.38   3 
 38 Jenai simons              10 Irondequoit            1:09.40   4 
 39 Kirsten Struble            9 Albion                 1:09.82   3 
 40 Amanda Moody              12 Brockport              1:10.19   7 
 41 Maya Hampton              11 Gates-Chili            1:11.19   2 
 42 Julia Hundley             10 Greece Arcad           1:11.22   3 
 43 Elizabeth Hofer            9 Palmyra-Mace           1:11.82   1 
 44 Savanna Calderon          11 Pembroke               1:12.32   2 
 45 Gerally Rivera            10 Rochester Ca           1:18.59   1 
 46 Maddie Jacob               7 Kendall                1:19.61   1 
 47 Tina Moore                12 Rochester Ca           1:29.35   1 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Molly McLaughlin          10 East Aurora            2:20.20   4  10   
  2 Elsa Cole                 11 Fillmore               2:22.60   4   8   
  3 Ashleigh Crawford         12 Tully                  2:23.70   4   6   
  4 Natalie Cummings          11 Lake Shore H           2:28.40   4   4   
  5 Monica Gregg               9 Rush-Henriet           2:28.47   4   2   
  6 McKayla Kasperek           9 Sweet Home             2:29.78   3   1   
  7 Justine Willard           12 Gananda                2:30.65   4 
  8 Katie Cox                 12 Brighton               2:31.35   4 
  9 Olivia Moran               9 Williamsvill           2:31.93   4 
 10 Julia Flocco              12 Fairport               2:32.31   4 
 11 Cassidy McGinn            12 Tully                  2:33.32   4 
 12 Claire Zickl              10 Batavia                2:34.10   3 
 13 Ayana West                10 Sweet Home             2:34.55   4 
 14 Emma Canny                11 Rush-Henriet           2:34.61   3 
 15 Delia McDade Clay          9 Brighton               2:34.71   4 
 16 Carmen Mancuso             9 Fillmore               2:35.17   4 
 17 Briana Bromley             9 Batavia                2:35.75   3 
 18 Emily Becker              12 Lake Shore H           2:36.30   4 
 19 Jessica Harris            11 Geneseo                2:36.85   3 
 20 Grace Krizen              10 Pembroke               2:36.97   3 
 21 Jennifer Broderick        12 Fairport               2:37.66   3 
 22 Bridget Zargobelny         7 East Aurora            2:38.56   4 
 23 Linzee Reyes               9 Hilton                 2:38.65   3 
 24 Alexis Chatterton          8 Hilton                 2:40.37   3 
 25 Gabby Wagner               9 Auburn                 2:41.05   3 
 26 Alyssa Libonati            9 Spencerport            2:41.18   2 
 27 Nicole Amatore            12 Brockport              2:42.43   2 
 28 Hannah Pfeifer             8 Gates-Chili            2:42.62   4 
 29 Natalie Lebedko           12 Greece Athen           2:42.69   2 
 30 Meadow Wistner             9 Williamsvill           2:45.12   2 
 31 Hannah Grammer            10 Albion                 2:45.84   2 
 32 Darby McNamara             9 Gananda                2:47.95   2 
 33 Erin Rollins               9 Geneseo                2:48.22   3 
 34 Danielle Falkenstein      12 Brockport              2:48.33   2 
 35 Jessica Hanes              7 North Tonawa           2:48.44   3 
 36 Isabella Caputo            9 Greece Arcad           2:48.79   1 
 37 Emma Weber                11 Mercy                  2:48.83   3 
 38 Jenna Gravino             10 Palmyra-Mace           2:50.18   2 
 39 Maddie Folts               8 Attica                 2:50.70   2 
 40 Morgan Barone             11 North Tonawa           2:54.99   1 
 41 Bri Wakefield              7 Kendall                2:55.62   3 
 42 Kennedy Wilson            10 Auburn                 2:56.43   1 
 43 Emma Harwood               9 Palmyra-Mace           2:59.32   1 
 44 Isabella Stavalone        10 Greece Arcad           2:59.91   1 
 45 Gretchen Ziegler           7 Attica                 3:03.90   2 
 46 Ripley Insalaco            9 East Rochest           3:05.70   1 
 47 Gerally Rivera            10 Rochester Ca           3:34.79   1 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bailey Pierce             10 Rush-Henriet           5:09.62   2 
  2 Camryn Vogt               11 Gananda                5:15.96   2 
  3 Jamie MacBain             12 Auburn                 5:18.69   2 
  4 Maddy Mason                8 Hilton                 5:18.96   2 
  5 Grace Nolan               10 Greece Arcad           5:19.11   2 
  6 Catherine Hauser          12 Brighton               5:19.52   2 
  7 Briana Bromley             9 Batavia                5:20.52   2 
  8 Kayleigh Hildreth         11 Sweet Home             5:22.85   2 
  9 Kortnie Demers            11 Hilton                 5:23.46   2 
 10 Julia Hotchkiss           11 Fillmore               5:25.97   2 
 11 Dylanne Nowik             12 Rush-Henriet           5:26.92   1 
 12 Colleen Tytler             7 Irondequoit            5:28.18   2 
 13 Cassidy Macdonald          9 Brockport              5:30.27   2 
 14 Sara Ciurca                9 Mercy                  5:30.80   2 
 15 Annabele Paresan          10 Attica                 5:34.63   1 
 16 Rebecca Perry              9 Lake Shore H           5:35.83   2 
 17 Elizabeth Abrams          10 Palmyra-Mace           5:36.71   2 
 18 Tori Weber                10 Geneseo                5:40.94   1 
 19 Elena Davis               10 Irondequoit            5:42.67   1 
 20 Heidi Phelps               9 Geneseo                5:47.42   2 
 21 Jordan Renzi              10 Williamsvill           5:48.43   1 
 22 Ellie Garrity             12 Williamsvill           5:49.15   1 
 23 Emma Mathes                9 Albion                 5:50.18   2 
 24 Emily O'Bryan             10 North Tonawa           5:54.01   1 
 25 Bri Wakefield              7 Kendall                5:56.91   2 
 26 Rebekah Thorp             10 Palmyra-Mace           5:59.57   1 
 27 Carina Giannini           10 School Of Th           6:01.42   1 
 28 Julia Visconte            11 Brockport              6:05.92   1 
 29 Bianca Cilento             9 Gates-Chili            6:06.75   1 
 30 Kayley Omlor               9 Lake Shore H           6:07.89   1 
 31 Malory Adams               9 Albion                 6:12.61   1 
 32 Andrea Villalobos         10 Kendall                6:14.26   1 
 33 Samantha Ianni            10 Pembroke               6:18.15   1 
 34 Jenna Huntington          11 Byron-Bergen           6:21.14   1 
 35 Emily Schiener            11 Auburn                 6:39.51   1 
 
Girls 1500 Meter Run Tanski
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Natalie Neamtu            11 Webster Thom           4:40.57   10   
  2 Anna Kostarellis          11 Churchville-           4:42.18    8   
  3 Sophia Tasselmyer         12 East Aurora            4:51.14    6   
  4 Elsa Cole                 11 Fillmore               4:51.61    4   
  5 Sam Peterman              11 Sweet Home             4:53.10    2   
  6 Ellie Songer              12 Webster Thom           5:00.61    1   
  7 Claire Miller             12 Penfield               5:00.66  
  8 Cameron Mackenzie         10 Penfield               5:01.42  
  9 Laura Broderick            9 Fairport               5:01.45  
 10 Maisy Webster             11 East Aurora            5:02.13  
 11 Emme Perkins              11 Tully                  5:10.37  
 12 Quinn Metcalfe            10 Churchville-           5:10.44  
 13 Lianna Liu                12 Greece Arcad           5:12.80  
 14 Sarah Rappleye            11 Spencerport            5:14.77  
 15 Maisie Merz               11 Brighton               5:17.76  
 16 Gabby Moncada             10 Tully                  5:18.31  
 17 Julia Spagnola             9 Mercy                  5:18.36  
 18 Megan McMullen             9 Aquinas Inst           5:20.79  
 19 Morgan Brady              10 Fairport               5:23.96  
 
Girls 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brooke Rauber              7 Tully                 10:13.01   2  10   
  2 Fiona Danieu              12 East Aurora           10:20.39   2   8   
  3 Chloe Weaver              11 Red Creek             11:01.60   2   6   
  4 Sydney Beach              11 Red Creek             11:09.90   2   4   
  5 Tori Klimowicz            11 East Aurora           11:13.99   2   2   
  6 Sarah Shapley             12 Fairport              11:27.38   2   1   
  7 Maddie Dovi               10 Mercy                 11:32.25   2 
  8 Makenna Bleier            11 Hilton                11:36.79   2 
  9 Sara Ciurca                9 Mercy                 11:38.46   2 
 10 Angie Parrizzi            10 Sweet Home            11:39.45   2 
 11 Maritza Cruz               9 Auburn                11:46.43   2 
 12 Gillian Brown             11 Rush-Henriet          11:47.41   2 
 13 Sophia Sheldon            12 Tully                 11:52.70   2 
 14 Anna Dinella              12 Spencerport           11:56.97   2 
 15 Cheyenne Vorndran          9 Greece Arcad          11:57.17   2 
 16 Ally O'Connor              9 Lake Shore H          12:05.12   2 
 17 Ellie Garrity             12 Williamsvill          12:10.34   1 
 18 Chloe Kernan              10 Geneseo               12:10.70   2 
 19 Samantha Burgio           12 Williamsvill          12:19.32   1 
 20 Madison Murray            10 Batavia               12:25.07   1 
 21 Alaina Dalheim             9 Geneseo               12:27.96   1 
 22 Hannah Perry              12 Brighton              12:34.95   1 
 23 Annmarie Gruttadauro      10 Brockport             12:38.44   1 
 24 Remziye Erdogen           12 Spencerport           12:40.63   1 
 25 Chloe Messore             11 Hilton                12:58.57   2 
 26 Hannah Finkney             9 Batavia               13:02.21   1 
 27 Kate Witkowski            10 Attica                13:28.70   1 
 28 Brittany Regan            11 Kendall               13:35.83   1 
 29 Isabel Penafiel            8 Albion                13:52.32   1 
 30 Brianna Grochala          10 North Tonawa          14:04.11   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tiana Luton               12 Sweet Home               15.15   7  10   
  2 Indya Richards             9 Gates-Chili              15.76   7   8   
  3 Chima Dimgba              11 Greece Athen             16.24   7   6   
  4 Alana Morrow              12 Mercy                    16.58   7   4   
  5 Destiny Fernandes          9 Greece Athen             16.61   7   2   
  6 Chanel Odum               11 School Of Th             17.02   6   1   
  7 Ellie Ramirez             12 Rush-Henriet             17.04   6 
  8 Emily Wade                12 Mercy                    17.05   7 
  9 Kelly Statskey            12 Rush-Henriet             17.47   6 
 10 Amylea Carson             10 North Tonawa             17.55   6 
 11 Sinead Sargeant           10 Fairport                 17.57   6 
 12 Hannah Duttweiler         12 Pembroke                 17.60   7 
 13 Mahogany Taylor           12 Albion                   17.77   5 
 14 Shelby Kittinger          12 Lake Shore H             17.95   6 
 15 Anna Molnar               11 Pembroke                 18.13   5  18.124
 16 Jenna Jacob               12 Kendall                  18.13   4  18.126
 17 T'Andrah Brundidge        11 Brockport                18.25   6 
 18 Maggie Phipps              9 Fairport                 18.30   5 
 19 Veronica Barnes           12 Brockport                18.55   5 
 20 Aerone' Colvin             9 Gates-Chili              18.58   3 
 21 Melissa MacCowan           8 Byron-Bergen             18.77   5 
 22 Mackenzie Delles           9 Tully                    18.97   3 
 23 Jacquelyn Smith           10 Greece Arcad             18.98   6 
 24 Michela Maiola            12 Spencerport              19.06   5 
 25 Edmarie Calderon-Torres   11 Batavia                  19.12   4 
 26 Kelsey Naab               12 Lake Shore H             19.31   5 
 27 Alex Walowsky             10 Tully                    19.33   3 
 28 Amy Tichacek              11 Gananda                  19.50   4  19.493
 29 Paige Perry               10 Attica                   19.50   4  19.500
 30 Skylar Dickason           10 Brighton                 19.62   3 
 31 Iouna Ardelean             9 Greece Arcad             19.71   2 
 32 Grace Heckman             10 Brighton                 19.74   4 
 33 Sierra Johnson            12 Attica                   19.77   4  19.764
 34 Amaya Morrow              10 Hilton                   19.77   7  19.768
 35 Reilly Mullen             10 Hilton                   19.81   3 
 36 Gillian Laco              11 Palmyra-Mace             19.96   2 
 37 Megan Malueg              10 Red Creek                20.20   5  20.191
 38 Megan Bugbee              10 Geneseo                  20.20   3  20.200
 39 Ravion Jackson            10 Wilson/E. Co             20.49   2 
 40 Brigid Kelly              10 Geneseo                  20.50   1 
 41 Natosha Worthington       11 Fillmore                 20.62   2 
 42 Ali Dixon                  9 East Aurora              21.94   2 
 43 Kenzie Heusler            10 Palmyra-Mace             23.51   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tiana Luton               12 Sweet Home             1:04.55   1  10   
  2 Sinead Sargeant           10 Fairport               1:04.71   5   8   
  3 Lexi Hamilton             10 Tully                  1:08.36   3   6   
  4 Sophia Zwolinski          10 Pembroke               1:08.72   5   4   
  5 Megan Malueg              10 Red Creek              1:09.36   4   2   
  6 Aleah Martone             10 Spencerport            1:09.47   5   1   
  7 T'Andrah Brundidge        11 Brockport              1:09.68   5 
  8 Shelby Kittinger          12 Lake Shore H           1:09.72   5 
  9 Julia Quan                 9 Gates-Chili            1:09.95   4 
 10 Christina Gates            9 Rush-Henriet           1:10.00   4 
 11 Julia Wade                10 Mercy                  1:12.46   4 
 12 Ellie Ramirez             12 Rush-Henriet           1:13.13   4 
 13 Kelechi Dimgba             9 Greece Athen           1:13.39   3 
 14 Kiaya Franklin            10 Batavia                1:13.84   5 
 15 Liz Wildt                 12 North Tonawa           1:14.22   3 
 16 Chima Dimgba              11 Greece Athen           1:14.80   5 
 17 Lindsay Allen             10 Brockport              1:14.80   2 
 18 Katie Wright              11 Kendall                1:14.81   3 
 19 Anna Molnar               11 Pembroke               1:15.02   3 
 20 Lyndsay Wright            10 Kendall                1:15.07   4 
 21 Aisha Thatcher             9 Batavia                1:15.25   2 
 22 Anna Engle                10 East Aurora            1:16.16   4 
 23 Iouna Ardelean             9 Greece Arcad           1:18.72   2 
 24 Mackenzie Delles           9 Tully                  1:18.99   3 
 25 Deanna Burton             12 Lake Shore H           1:19.74   1 
 26 Maria Maxon               11 Attica                 1:19.84   1 
 27 Ali Dixon                  9 East Aurora            1:21.92   3 
 28 Emily Barone               9 North Tonawa           1:21.96   2 
 29 Madeline Pizzo            12 Mercy                  1:26.12   3 
 30 Gillian Laco              11 Palmyra-Mace           1:28.71   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rachael Jones             12 Fairport               7:50.07   2  10   
  2 Madeleine Shellard        10 Irondequoit            7:54.52   2   8   
  3 Allison Menendez          11 Rush-Henriet           8:14.95   2   6   
  4 Maritza Cruz               9 Auburn                 8:15.14   2   4   
  5 Vivian Rapp                9 Brighton               8:20.25   1   2   
  6 Amanda Burrichter          9 Fillmore               8:27.83   2   1   
  7 Emma Weber                11 Mercy                  8:38.03   2 
  8 Sarah Farnum              12 Churchville-           8:38.84   2 
  9 Emily Gonyea               8 Byron-Bergen           8:44.60   2 
 10 Abigail Williams          12 Fairport               8:46.08   2 
 11 Sarah Cannon              12 Rush-Henriet           8:47.08   1 
 12 Shauna Glavin             10 Hilton                 8:53.51   1 
 13 Emma Mathes                9 Albion                 9:00.26   2 
 14 Maddie Folts               8 Attica                 9:01.80   1 
 15 Malory Adams               9 Albion                 9:03.31   2 
 16 Ellie Pauly               12 Hilton                 9:03.62   1 
 17 Mia Picciano              10 Auburn                 9:03.83   1 
 18 Sara Pieneszak            11 Kendall                9:04.69   2 
 19 Amanda Smith              12 Brighton               9:11.22   1 
 20 Emily Koss                12 Irondequoit            9:18.22   1 
 21 Allison Congelli          10 Tully                  9:22.76   2 
 22 Brittany Facklam          12 Attica                 9:29.34   1 
 23 Anna Hersom                9 Byron-Bergen           9:44.37   1 
 24 Ava Speidel                9 Gates-Chili           10:04.13   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                        49.12   3  10   
  2 Hilton                                                52.23   3   8   
  3 Kendall                                               52.30   3   6   
  4 Geneseo                                               53.78   3   4   
  5 Williamsville North                                   54.00   1   2   
  6 Greece Athena                                         54.42   2   1   
  7 Palmyra-Macedon                                       54.51   2 
  8 Sweet Home                                            54.61   2 
  9 East Aurora                                           54.79   2 
 10 North Tonawanda                                       54.88   2 
 11 Pembroke                                              55.27   3 
 12 Lake Shore Hs-Ny                                      56.35   2 
 13 Robert Brown/RST                                      57.61   3 
 14 Fillmore                                            1:00.67   1 
 15 Auburn                                              1:03.26   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      4:13.54   10   
  2 Tully                                               4:19.04    8   
  3 East Aurora                                         4:20.98    6   
  4 North Tonawanda                                     4:22.66    4   
  5 Williamsville North                                 4:25.23    2   
  6 Sweet Home                                          4:25.44    1   
  7 Pembroke                                            4:28.16  
  8 Auburn                                              4:32.14  
  9 Lake Shore Hs-Ny                                    4:33.46  
 10 Brockport                                           4:35.59  
 11 Geneseo                                             4:48.85  
 12 Fillmore                                            4:53.04  
 13 Palmyra-Macedon                                     5:10.08  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tully                                               9:23.75   10   
  2 East Aurora                                         9:38.64    8   
  3 Rush-Henrietta                                     10:05.84    6   
  4 Hilton                                             10:14.75    4   
  5 Mercy                                              10:18.97    2   
  6 Fairport                                           10:24.94    1   
  7 Geneseo                                            11:04.62  
  8 Williamsville North                                11:14.54  
  9 Red Creek                                          11:24.36  
 10 Lake Shore Hs-Ny                                   11:28.64  
 11 North Tonawanda                                    11:31.33  
 12 Gates-Chili                                        11:41.06  
 13 Greece Arcadia                                     12:01.31  
 14 Auburn                                             12:08.17  
 15 Kendall                                            13:56.31  
 
Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Asia McInnis              11 Greece Arcad           5-00.00      1.52m  10   
  2 Taylor Rutland            12 Kendall               J5-00.00      1.52m   8   
  3 Amy Tichacek              11 Gananda                4-10.00      1.47m   6   
  4 Stephanie Hyde            10 Rush-Henriet          J4-10.00      1.47m   4   
  5 Dyonte Allen               9 Gates-Chili           J4-10.00      1.47m   2   
  6 Maya Rutland              12 Kendall               J4-10.00      1.47m   1   
  7 Marissa Netti             12 Auburn                J4-10.00      1.47m 
  8 Shannon Mest              11 Attica                J4-10.00      1.47m 
  9 Destiny Fernandes          9 Greece Athen           4-08.00      1.42m 
  9 Victoria Daniels          12 Gates-Chili            4-08.00      1.42m 
  9 Madison Kinslow            7 Palmyra-Mace           4-08.00      1.42m 
  9 Chloe Couderc              9 Brighton               4-08.00      1.42m 
 13 Mahogany Taylor           12 Albion                 4-06.00      1.37m 
 13 Molly Martin               9 Fairport               4-06.00      1.37m 
 13 Jalesa Smith               9 Batavia                4-06.00      1.37m 
 13 Maddy Bugbee              10 Geneseo                4-06.00      1.37m 
 17 Briana Bromley             9 Batavia                4-04.00      1.32m 
 17 Hannah Newlands           10 Brighton               4-04.00      1.32m 
 19 Pam Smielecki             11 Pembroke               4-02.00      1.27m 
 19 Allison Congelli          10 Tully                  4-02.00      1.27m 
 19 Shannon Smielecki         11 Pembroke               4-02.00      1.27m 
 -- Reilly Mullen             10 Hilton                      NH            
 -- Gabby Wagner               9 Auburn                      NH            
 -- Maggie Phipps              9 Fairport                    NH            
 -- Heidi Phelps               9 Geneseo                     NH            
 -- Elizabeth Rose             9 Lake Shore H                NH            
 -- Alex Walowsky             10 Tully                       NH            
 -- Deanna Burton             12 Lake Shore H                NH            
 -- Sarah Bishop              11 Hilton                      NH            
 -- Sierra Johnson            12 Attica                      NH            
 -- Tatiana Henderson         11 Greece Athen                NH            
 
Girls Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Erica Ellis                9 Gates-Chili           11-00.00      3.35m  10   
  2 Gabrielle Gaygen          10 Williamsvill         J11-00.00      3.35m   8   
  3 Taylor Haude              12 Hilton                 9-06.00      2.89m   6   
  4 Emma Patterson            12 Pembroke               9-00.00      2.74m   4   
  5 Hannah Duttweiler         12 Pembroke              J9-00.00      2.74m   2   
  6 Mackenzie Delles           9 Tully                 J9-00.00      2.74m   1   
  7 Madeline Pizzo            12 Mercy                  8-06.00      2.59m 
  7 Emily Gonyea               8 Byron-Bergen           8-06.00      2.59m 
  9 Hannah Ulmen              10 Kendall               J8-06.00      2.59m 
 10 Rachel Denise             10 Batavia               J8-06.00      2.59m 
 11 Elizabeth Cohen            9 Batavia                8-00.00      2.43m 
 11 Katie Rustay              11 Albion                 8-00.00      2.43m 
 11 Meadow Wistner             9 Williamsvill           8-00.00      2.43m 
 11 Libby Ziegler             11 Attica                 8-00.00      2.43m 
 11 Maureen Whitney           12 Tully                  8-00.00      2.43m 
 16 Meghan Dann               12 Auburn                 7-06.00      2.28m 
 16 August Becker             10 Lake Shore H           7-06.00      2.28m 
 16 Gillian Laco              11 Palmyra-Mace           7-06.00      2.28m 
 16 Lauren Carr-Harris        11 Brighton               7-06.00      2.28m 
 16 Yelena Fedorishina         9 Spencerport            7-06.00      2.28m 
 16 Madison Roncone           10 Lake Shore H           7-06.00      2.28m 
 16 Maia Gioeli               11 North Tonawa           7-06.00      2.28m 
 23 Jacquelyn Smith           10 Greece Arcad           7-00.00      2.13m 
 23 Sachi Sharp                9 Brighton               7-00.00      2.13m 
 23 Hannah Cuzzupoli          10 Spencerport            7-00.00      2.13m 
 23 Lauren Becht              11 Albion                 7-00.00      2.13m 
 -- Abby Biehl                 8 Attica                      NH            
 -- Kristy Mundaniohl         11 Kendall                     NH            
 -- Earnie Burapan            11 Hilton                      NH            
 
Girls Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Morgan Femiano            11 Greece Arcad          18-01.00      5.51m  10   
  2 Chanyce Powell            11 Albion                16-06.75      5.04m   8   
  3 Emily Tait                 8 Attica                16-04.25      4.98m   6   
  4 Shana Spinks              11 School Of Th          16-02.50      4.94m   4   
  5 Jessica Dunlap            10 Lake Shore H          16-00.75      4.89m   2   
  6 Nia Williams-Mathews       8 Aquinas Inst          15-09.00      4.80m   1   
  7 Lexi Hamilton             10 Tully                 15-07.25      4.75m 
  8 Chanel Odum               11 School Of Th          15-06.00      4.72m 
  9 Megan Malueg              10 Red Creek             15-05.50      4.71m 
 10 Stephanie Hyde            10 Rush-Henriet          15-04.50      4.68m 
 11 Indya Richards             9 Gates-Chili           15-02.25      4.62m 
 12 Jalesa Smith               9 Batavia               15-00.25      4.57m 
 13 Josie Keenan               8 Fairport              14-11.25      4.55m 
 14 Dana Cowley               12 Greece Arcad          14-10.00      4.52m 
 15 Oomarie Diggs              8 Aquinas Inst          14-06.50      4.43m 
 16 Anaya Dees                 8 Hilton                14-06.00      4.41m 
 17 Adama Donzo               12 Rush-Henriet          14-05.25      4.40m 
 18 Breea Silva               10 Brighton              14-04.00      4.36m 
 19 Olivia Hecei              11 North Tonawa          14-01.75      4.31m 
 20 Collette Morris           10 Palmyra-Mace          14-00.50      4.27m 
 21 Jazhane MacDougald         9 Sweet Home            13-11.00      4.24m 
 22 Elizabeth Hofer            9 Palmyra-Mace          13-10.50      4.22m 
 23 Rebecca Glenn             12 Fairport              13-10.00      4.21m 
 24 Shelby Stepherson         10 Gates-Chili           13-09.50      4.20m 
 25 Pam Smielecki             11 Pembroke              13-08.25      4.17m 
 26 Melissa MacCowan           8 Byron-Bergen          13-07.75      4.15m 
 27 grace Frederick            9 East Aurora           13-07.00      4.14m 
 27 Miriam Tardy               8 Byron-Bergen          13-07.00      4.14m 
 29 Madison Neurohr           12 Pembroke              13-04.00      4.06m 
 30 Ariana Ross               12 Batavia               13-03.00      4.03m 
 31 Eva Voltz                  9 Williamsvill          13-01.50      4.00m 
 32 Jackie Britton            12 Geneseo               12-11.75      3.95m 
 33 Jessie Chen               11 Geneseo               12-11.00      3.93m 
 34 Jessica Hofer             12 Kendall               12-10.00      3.91m 
 35 Waniya Hudson              9 Greece Athen          12-09.00      3.88m 
 36 August Becker             10 Lake Shore H          12-08.75      3.87m 
 37 Deana Chan                10 Williamsvill          12-06.25      3.81m 
 38 Natosha Worthington       11 Fillmore              12-04.75      3.77m 
 39 Gretchen Ziegler           7 Attica                11-11.25      3.63m 
 40 Karleigh Harris           10 Auburn                11-11.00      3.63m 
 41 Reilly Mullen             10 Hilton                11-09.50      3.59m 
 42 Hannah Pellettiere         9 Tully                 11-04.50      3.46m 
 43 Gerally Rivera            10 Rochester Ca          11-04.00      3.45m 
 44 Lydia Bodnar              10 Fillmore              11-02.00      3.40m 
 45 Tina Moore                12 Rochester Ca          10-03.25      3.13m 
 -- Erin Lynch                10 Greece Athen              FOUL            
 
Girls Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Chanyce Powell            11 Albion                36-06.00     11.12m  10   
  2 Shana Spinks              11 School Of Th          34-06.00     10.51m   8   
  3 Chloe Hurrell             10 Williamsvill          32-06.25      9.91m   6   
  4 Megan Malueg              10 Red Creek             32-03.50      9.84m   4   
  5 Julia Wade                10 Mercy                 32-01.50      9.79m   2   
  6 Grace Sinsebox            10 Rush-Henriet          32-00.50      9.76m   1   
  7 Madison Roncone           10 Lake Shore H          32-00.00      9.75m 
  8 Emily Tait                 8 Attica                31-11.50      9.74m 
  9 Zara Lakehal-Ayat         12 Fairport              31-05.25      9.58m 
 10 Alexis Crane              10 Rush-Henriet          31-03.50      9.53m 
 11 Amy Tichacek              11 Gananda               30-10.00      9.39m 
 12 Marley Weber               8 Geneseo               30-07.75      9.34m 
 13 Ariana Ross               12 Batavia               30-07.25      9.32m 
 14 Marissa Netti             12 Auburn                29-10.00      9.09m 
 15 Olivia Hecei              11 North Tonawa          29-08.25      9.04m 
 16 Emma Patterson            12 Pembroke              29-06.00      8.99m 
 17 Meadow Wistner             9 Williamsvill          29-04.00      8.94m 
 18 Mackenzie Delles           9 Tully                 28-09.50      8.77m 
 19 Shannon Smielecki         11 Pembroke              28-09.00      8.76m 
 20 Jalesa Smith               9 Batavia               28-04.00      8.63m 
 21 Tori Weber                10 Geneseo               28-01.25      8.56m 
 22 grace Frederick            9 East Aurora           27-11.75      8.52m 
 23 Hannah Leva               12 Tully                 27-04.75      8.35m 
 24 Felicia Harris            12 North Tonawa          27-00.00      8.22m 
 25 Jessica Hofer             12 Kendall               26-09.00      8.15m 
 26 Sierra Johnson            12 Attica                26-06.00      8.07m 
 27 Danielle DeValle          10 Rochester Ca          19-11.50      6.08m 
 -- Hannah Newlands           10 Brighton                  FOUL            
 -- Collette Morris           10 Palmyra-Mace              FOUL            
 -- Naab Kelsey               12 Lake Shore H              FOUL            
 
Girls Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Leah Hulbert              12 Rush-Henriet          37-06.50     11.44m  10   
  2 Tirzah Peters             11 Sweet Home            36-11.25     11.25m   8   
  3 Brealle Brown             12 Rush-Henriet          33-11.50     10.35m   6   
  4 Erin Lippa                11 Williamsvill          33-03.50     10.14m   4   
  5 Madeline Pizzo            12 Mercy                 33-02.75     10.12m   2   
  6 Hannah Duttweiler         12 Pembroke              32-11.75     10.05m   1   
  7 Megan Wood                12 Brockport             31-08.25      9.65m 
  8 Tara Meyer                12 Attica                31-00.00      9.44m 
  9 Celia Flynn               11 Batavia               30-06.50      9.30m 
 10 Madison Palmer            10 East Aurora           30-02.00      9.19m 
 11 Tiariqua Barlow           11 Gates-Chili           29-09.50      9.08m 
 12 Lauryn Wight              11 Batavia               29-08.75      9.06m 
 13 Jocelyn Hernandez         10 Churchville-          29-06.50      9.00m 
 14 Taylor Rutland            12 Kendall               29-04.50      8.95m 
 15 Jessey Bruening           10 Palmyra-Mace          28-04.25      8.64m 
 16 Anna Alberry              12 Auburn                28-03.75      8.62m 
 17 Carley Jordan             10 Spencerport           28-03.00      8.61m 
 18 Luna Pierre               12 Wilson/E. Co          27-08.25      8.43m 
 19 Jessmya Kilgore            9 Mercy                 27-07.50      8.42m 
 20 Molly Gibbs               11 Lake Shore H          27-04.50      8.34m 
 21 Quinn Audsley             12 Pembroke              26-08.75      8.14m 
 22 Audrey Parks              11 Lake Shore H          26-01.00      7.95m 
 23 Jenna LaRuez               9 Greece Arcad          26-00.50      7.93m 
 24 Meghan Hatch              12 Fillmore              25-11.00      7.89m 
 25 Bri Johnson                8 Albion                25-03.75      7.71m 
 25 Yasmeen Shabazz           11 Albion                25-03.75      7.71m 
 27 Josette Rowser-Grohol     11 Syracuse Aca          24-10.75      7.58m 
 28 Chloe Zuch                12 North Tonawa          24-09.25      7.55m 
 29 Brandi Leslie             11 Aquinas Inst          24-07.50      7.50m 
 30 Brigid Kelly              10 Geneseo               24-07.00      7.49m 
 31 Angela Stevick            10 North Tonawa          24-06.25      7.47m 
 32 Brianna Abbey             12 Churchville-          24-05.50      7.45m 
 33 Alyssa Walsh               9 Fairport              24-02.75      7.38m 
 34 Jasmine Simmons           11 Hilton                24-01.00      7.34m 
 35 Shelby Blanchard          11 Auburn                23-04.50      7.12m 
 36 Caitlin Bray              12 East Rochest          22-07.00      6.88m 
 37 Emily Badaszewski          8 Attica                22-04.00      6.80m 
 38 Jenna Phillips             9 Geneseo               21-07.75      6.59m 
 39 Emily Schule              10 Williamsvill          21-06.50      6.56m 
 40 Sierra Yonko               9 Tully                 21-04.75      6.52m 
 41 Lexi Scuderi              12 Hilton                21-04.00      6.50m 
 42 Jourdan Smith             11 Gates-Chili           20-10.50      6.36m 
 42 Hannah Lenz               12 Brockport             20-10.50      6.36m 
 44 Dom Negrete               10 Tully                 20-04.50      6.21m 
 45 Megan Hardenbrook         10 Kendall               19-08.50      6.00m 
 46 Megan Miller               9 Gananda               19-03.25      5.87m 
 47 Kristen Santiago          10 Aquinas Inst          15-01.00      4.59m 
 
Girls Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tirzah Peters             11 Sweet Home              113-02     34.49m  10   
  2 Erin Lippa                11 Williamsvill             99-11     30.45m   8   
  3 Molly Gibbs               11 Lake Shore H             99-08     30.37m   6   
  4 Leah Hulbert              12 Rush-Henriet             99-03     30.25m   4   
  5 Jenna Phillips             9 Geneseo                  98-00     29.87m   2   
  6 Madeline Pizzo            12 Mercy                    91-00     27.73m   1   
  7 Quinn Audsley             12 Pembroke                 87-06     26.67m 
  8 Tiariqua Barlow           11 Gates-Chili              83-00     25.29m 
  9 Madison Palmer            10 East Aurora              81-07     24.86m 
 10 Meredith McGee             9 Mercy                    75-05     22.98m 
 11 Susan Kehl                12 Attica                   75-00     22.86m 
 12 Brealle Brown             12 Rush-Henriet             74-09     22.78m 
 13 Jessey Bruening           10 Palmyra-Mace             74-04     22.65m 
 14 Hannah Weaver             10 Palmyra-Mace             72-05     22.07m 
 14 Alyssa Walsh               9 Fairport                 72-05     22.07m 
 14 Jasmine Simmons           11 Hilton                   72-05     22.07m 
 17 Luna Pierre               12 Wilson/E. Co             70-06     21.48m 
 18 Celia Flynn               11 Batavia                  69-11     21.31m 
 19 Audrey Lange              10 Batavia                  69-09     21.25m 
 20 Clarissa McNeil           10 Brighton                 69-00     21.03m 
 21 Isabelle Wickins          10 Attica                   68-11     21.00m 
 22 Carley Jordan             10 Spencerport              68-10     20.98m 
 23 Megan Wood                12 Brockport                68-09     20.95m 
 24 Sarah Ghadoum             12 Irondequoit              68-07     20.90m 
 25 Maureen Whitney           12 Tully                    68-03     20.80m 
 26 Chloe Zuch                12 North Tonawa             68-02     20.77m 
 27 Kyrah Graham               9 Brighton                 65-10     20.06m 
 28 Anna Alberry              12 Auburn                   65-02     19.86m 
 28 Emily Schule              10 Williamsvill             65-02     19.86m 
 30 Josette Rowser-Grohol     11 Syracuse Aca             64-11     19.78m 
 31 Alexa Salatel             11 Geneseo                  64-07     19.68m 
 32 Lexi Scuderi              12 Hilton                   63-04     19.30m 
 33 Kiara Smith               11 Albion                   63-00     19.20m 
 34 Nicole Eldred             11 Albion                   62-01     18.92m 
 35 Jenna LaRuez               9 Greece Arcad             59-09     18.21m 
 36 Jessica Hofer             12 Kendall                  59-06     18.13m 
 36 Billie Jo Miner           10 Auburn                   59-06     18.13m 
 38 Caitlin Bray              12 East Rochest             57-07     17.55m 
 39 Hannah Lenz               12 Brockport                52-07     16.02m 
 40 Dom Negrete               10 Tully                    51-10     15.79m 
 41 Angela Stevick            10 North Tonawa             49-07     15.11m 
 42 Audrey Parks              11 Lake Shore H             49-04     15.03m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tiara Filbert             12 Batavia                2:33.52     649
  2 Makayla Binter            12 Greece Arcad           2:35.01     631
  3 Olivia George             11 Alexander Ce           2:38.64     589
  4 Jackie Frost              12 Geneseo                2:45.55     511
  5 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet           2:45.57     511
  6 Bethany Van Pelt          12 East Rochest           2:49.71     467
  7 Elena LaBella             11 Hilton                 2:50.85     455
  8 Katie Schoen              12 Mercy                  2:51.96     443
  9 Emily Kukiela             11 Auburn                 2:53.51     428
 10 Alexis Payton             11 Kendall                2:55.96     404
 11 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace           2:57.14     392
 12 Allison Feder             10 Fairport               2:59.36     371
 13 Sam Kruger                11 Lake Shore H           2:59.43     370
 14 Lindsey Luce              12 Attica                 3:02.16     345
 15 Lemere Rowser-Grohol      12 Syracuse Aca           3:44.33      65
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ellen Jaworski            12 Tully                    17.52   2    539
  2 Jackie Frost              12 Geneseo                  17.82   3    507
  3 Lindsey Luce              12 Attica                   18.16   1    472
  4 Makayla Binter            12 Greece Arcad             18.29   3    459
  5 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet             18.49   1    439
  6 Emily Kukiela             11 Auburn                   18.77   3    412
  7 Madison Conn               9 Gates-Chili              19.09   3    382
  8 Allison Feder             10 Fairport                 19.16   1    376
  9 Bethany Van Pelt          12 East Rochest             19.44   1    350
 10 Olivia George             11 Alexander Ce             19.58   3    338
 11 Elena LaBella             11 Hilton                   20.31   3    277
 12 Sam Kruger                11 Lake Shore H             20.36   2    273
 13 Katie Schoen              12 Mercy                    21.04   2    222
 14 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace             21.98   2    159
 15 Alexis Payton             11 Kendall                  22.57   2    124
 16 Tiara Filbert             12 Batavia                  23.54   1     76
 17 Lemere Rowser-Grohol      12 Syracuse Aca             32.36   2 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Bethany Van Pelt          12 East Rochest             1.50m    4-11.00    621
  1 Makayla Binter            12 Greece Arcad             1.50m    4-11.00    621
  3 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace             1.45m    4-09.00    566
  3 Lindsey Luce              12 Attica                   1.45m    4-09.00    566
  5 Jackie Frost              12 Geneseo                  1.40m    4-07.00    512
  5 Ellen Jaworski            12 Tully                    1.40m    4-07.00    512
  5 Elena LaBella             11 Hilton                   1.40m    4-07.00    512
  8 Tiara Filbert             12 Batavia                  1.35m    4-05.00    460
  8 Allison Feder             10 Fairport                 1.35m    4-05.00    460
  8 Olivia George             11 Alexander Ce             1.35m    4-05.00    460
  8 Sam Kruger                11 Lake Shore H             1.35m    4-05.00    460
 12 Alexis Payton             11 Kendall                  1.30m    4-03.25    409
 12 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet             1.30m    4-03.25    409
 12 Madison Conn               9 Gates-Chili              1.30m    4-03.25    409
 15 Katie Schoen              12 Mercy                    1.25m    4-01.25    359
 16 Emily Kukiela             11 Auburn                   1.15m    3-09.25    266
 17 Lemere Rowser-Grohol      12 Syracuse Aca             1.05m    3-05.25    180
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Makayla Binter            12 Greece Arcad             4.87m   15-11.75    524
  2 Ellen Jaworski            12 Tully                    4.46m   14-07.75    418
  3 Olivia George             11 Alexander Ce             4.41m   14-05.75    406
  4 Alexis Payton             11 Kendall                  4.40m   14-05.25    403
  5 Madison Conn               9 Gates-Chili              4.39m   14-05.00    401
  6 Allison Feder             10 Fairport                 4.29m   14-01.00    376
  7 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace             4.28m   14-00.50    374
  8 Jackie Frost              12 Geneseo                  4.21m   13-09.75    357
  9 Sam Kruger                11 Lake Shore H             4.17m   13-08.25    347
 10 Emily Kukiela             11 Auburn                   4.14m   13-07.00    340
 11 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet             4.13m   13-06.75    338
 12 Bethany Van Pelt          12 East Rochest             4.12m   13-06.25    336
 13 Katie Schoen              12 Mercy                    3.93m   12-10.75    292
 14 Elena LaBella             11 Hilton                   3.87m   12-08.50    279
 15 Lindsey Luce              12 Attica                   3.83m   12-06.75    270
 16 Tiara Filbert             12 Batavia                  3.66m   12-00.25    233
 17 Lemere Rowser-Grohol      12 Syracuse Aca             2.64m    8-08.00     52
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Olivia George             11 Alexander Ce             9.15m   30-00.25    474
  2 Lindsey Luce              12 Attica                   8.59m   28-02.25    438
  3 Makayla Binter            12 Greece Arcad             8.02m   26-03.75    401
  4 Sam Kruger                11 Lake Shore H             7.98m   26-02.25    398
  5 Jackie Frost              12 Geneseo                  7.62m   25-00.00    375
  6 Bethany Van Pelt          12 East Rochest             7.56m   24-09.75    371
  7 Tiara Filbert             12 Batavia                  7.54m   24-09.00    370
  8 Madison Conn               9 Gates-Chili              7.50m   24-07.25    367
  9 Ellen Jaworski            12 Tully                    7.44m   24-05.00    363
 10 Allison Feder             10 Fairport                 7.11m   23-04.00    342
 11 Alexis Payton             11 Kendall                  6.94m   22-09.25    331
 12 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace             6.60m   21-08.00    309
 13 Katie Schoen              12 Mercy                    6.10m   20-00.25    278
 14 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet             6.07m   19-11.00    276
 15 Elena LaBella             11 Hilton                   5.95m   19-06.25    268
 16 Emily Kukiela             11 Auburn                   5.90m   19-04.25    265
 17 Lemere Rowser-Grohol      12 Syracuse Aca             5.23m   17-02.00    223
 
Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Makayla Binter            12 Greece Arcad              2636   10   
  2 Olivia George             11 Alexander Ce              2267    8   
  3 Jackie Frost              12 Geneseo                   2262    6   
  4 Bethany Van Pelt          12 East Rochest              2145    4   
  5 Lindsey Luce              12 Attica                    2091    2   
  6 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet              1973    1   
  7 Allison Feder             10 Fairport                  1925  
  8 Sam Kruger                11 Lake Shore H              1848  
  9 Cydney Halsey             10 Palmyra-Mace              1800  
 10 Elena LaBella             11 Hilton                    1791  
 11 Tiara Filbert             12 Batavia                   1788  
 12 Emily Kukiela             11 Auburn                    1711  
 13 Alexis Payton             11 Kendall                   1671  
 14 Katie Schoen              12 Mercy                     1594  
 15 Lemere Rowser-Grohol      12 Syracuse Aca               520  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kelly Brown               12 Wilson/E. Co             11.50   8  10   
  2 Jaquil Baxter             10 Robert Brown             11.59   8   8   
  3 Tracey Harrison           12 Hilton                   11.62   8   6   
  4 Anthony Brinson           10 Rush-Henriet             11.66   8   4   
  5 Derrick Rogers            10 Gates-Chili              11.69   7   2   
  6 Carson Wachholder         10 Geneseo                  11.79   7   1   
  7 Jake Lambert              12 Brighton                 11.83   7 
  8 Dexter Proctor            11 Gates-Chili              11.90   8 
  9 Jason Miller              11 Fillmore                 11.90   7 
 10 Justice Obasi             11 Rush-Henriet             12.04   8 
 11 Eric Davis                10 Batavia                  12.07   7 
 12 Josh Murray               12 Robert Brown             12.08   7 
 13 Jervon Harrison           12 Syracuse Aca             12.09   7 
 14 Rakim Cooper              11 Greece Arcad             12.22   5 
 15 Trent Collins             11 Aquinas Inst             12.33   5 
 16 Robert Carroll            11 Sweet Home               12.39   6 
 17 Jevontae Leslie           11 Greece Athen             12.41   6 
 18 Tom Mattison              11 Albion                   12.45   3 
 19 Kory Reynolds             11 Albion                   12.47   6 
 20 Xavier McGee              12 Greece Arcad             12.51   5 
 21 Robert Randall            11 Red Creek                12.53   5 
 22 Adaile Becoats            10 Ne/Nw Coll P             12.60   6 
 23 Celestino Mendez          12 Brockport                12.62   5 
 24 Dajon Sweat               10 Sweet Home               12.64   3 
 25 Anthony Sansone           11 Hilton                   12.65   6 
 26 Ethan Tracey              10 Irondequoit              12.66   5 
 27 Terrance Blatche           9 Syracuse Aca             12.67   2 
 28 Phillip Cai               10 Brighton                 12.79   5 
 29 Vito Mouio                12 Byron-Bergen             12.79   3 
 30 Davon St John             12 Batavia                  12.82   2 
 31 Doug Kuzande              12 Rochester Ca             12.86   2 
 32 Cole Boller               12 Pembroke                 12.87   4 
 33 Kyle Hochbrueckner        11 Geneseo                  12.87   5 
 34 Connor May                11 Lake Shore H             12.91   8 
 35 Shemar Hayes              12 Aquinas Inst             12.94   4 
 36 Wilson Eisenbaum           9 East Aurora              12.96   4 
 37 Sunny Kittasack            9 Pembroke                 12.97   3 
 38 Timothy Piate             10 Uprep Roches             12.97   2 
 39 Kedari Rutledge           10 Rochester Ca             12.98   3 
 40 Miguel Aguirre            10 Kendall                  13.01   1 
 41 JT Anstett                10 East Aurora              13.12   3 
 42 Fonati Merriam            10 Uprep Roches             13.13   4 
 43 Joe Guagliardo            12 North Tonawa             13.14   4 
 44 Shawn Benard               8 Ne/Nw Coll P             13.20   1 
 45 Josh Roberts              12 North Tonawa             13.32   2 
 46 Jason Cunningham          11 McQuaid Jesu             13.37   2 
 47 Giovanni Greer            10 Greece Athen             13.47   2 
 47 Cameron Parrelly          12 Williamsvill             13.47   4 
 49 Blake Pariso               9 Attica                   13.51   1 
 50 Zebulon Huber             11 Attica                   13.52   4 
 51 Robert Frost              10 Lake Shore H             13.81   4 
 52 Saheed Miller              9 School Of Th             14.30   2 
 53 Jesus Aguirre             11 Kendall                  14.47   1 
 54 Julian Johnson            10 Wilson/E. Co             14.98   1 
 55 Matt Bliss                 9 Fillmore                 15.39   1 
 56 Oliver Koeberle            9 Palmyra-Mace             15.68   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lukas D'Alfonso           11 Rush-Henriet             23.20   9  10   
  2 Jaquil Baxter             10 Robert Brown             23.38   8   8   
  3 Miles James               12 Churchville-             23.42   9   6   
  4 Tracey Harrison           12 Hilton                   23.74   9   4   
  5 Cody Sikora               12 North Tonawa             23.95   8   2   
  6 Jason Miller              11 Fillmore                 24.18   8   1   
  7 Justice Obasi             11 Rush-Henriet             24.39   9 
  8 Carson Wachholder         10 Geneseo                  24.65   8 
  9 Majoe Tullay              11 Robert Brown             24.82   7 
 10 Joseph Williams           12 Brockport                24.95   7 
 11 Kobe Vandyne              11 Auburn                   24.97   7 
 12 Jervon Harrison           12 Syracuse Aca             25.14   7 
 13 Trevor Conschafter        11 St. Joes                 25.33   6 
 14 Jacob Gefell              11 Greece Athen             25.35   6 
 15 Jevontae Leslie           11 Greece Athen             25.37   6 
 16 Cole Boller               12 Pembroke                 25.42   6 
 17 Ugene Harrison             9 Albion                   25.70   3 
 18 Michael Allen             10 Greece Arcad             25.71   5 
 19 Robert Randall            11 Red Creek                25.89   6 
 20 Doug Kuzande              12 Rochester Ca             26.03   3 
 21 Grant Vignaux             12 East Aurora              26.12   4 
 22 Ruot Juong                12 Spencerport              26.22   4 
 23 Mike May                  11 Geneseo                  26.35   4 
 24 Jacob Stanyard            10 Gananda                  26.57   4 
 25 Devon Henderson            9 Attica                   26.64   4 
 26 Zebulon Huber             11 Attica                   26.69   3 
 27 Jason Vidjan              12 Brighton                 26.83   4 
 28 Ben Eckler                10 Palmyra-Mace             26.85   2 
 29 Cascius Facen              9 Uprep Roches             27.06   3 
 30 Wilson Eisenbaum           9 East Aurora              27.10   5 
 31 Kaine Chapman             11 Auburn                   27.22   1  27.218
 32 Kedari Rutledge           10 Rochester Ca             27.22   3  27.220
 33 nicander sean             10 Lake Shore H             27.35   5 
 34 Josh Roberts              12 North Tonawa             27.37   5 
 35 Jonah Temple              10 McQuaid Jesu             27.45   3 
 36 Teddy Pintabona            9 Pembroke                 27.65   2 
 37 Israel Florentino         12 Albion                   27.67   2 
 38 Paul Urquhart             12 Kendall                  28.29   5 
 39 Saheed Miller              9 School Of Th             28.75   1 
 40 Wes Colter                11 Fillmore                 28.80   2 
 41 Josh Durant               12 Palmyra-Mace             31.27   1 
 42 Lloyd Davis               11 School Of Th             31.91   1 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cody Sikora               12 North Tonawa             50.03   8  10   
  2 Miles James               12 Churchville-             50.06   8   8   
  3 Jaquil Baxter             10 Robert Brown             50.84   8   6   
  4 Daniel Reger              12 Spencerport              52.98   8   4   
  5 Josh Murray               12 Robert Brown             53.01   8   2   
  6 Ben Hulbert                9 Rush-Henriet             53.03   7   1   
  7 Liam Sheehan              11 East Aurora              54.12   8 
  8 Franche' John             11 Gates-Chili              54.23   7 
  9 Pat Murray                11 East Aurora              54.31   7 
 10 Joseph Williams           12 Brockport                54.40   8 
 11 Kobe Vandyne              11 Auburn                   54.42   7 
 12 Stephen Beckham           10 Rush-Henriet             54.63   6 
 13 Justin Postell            11 Gates-Chili              54.68   6 
 14 Jordan Gardner            11 Byron-Bergen             54.82   6 
 15 Ryan Chmiel               11 St. Joes                 55.10   6 
 16 Isaiah Ciociola           11 Batavia                  55.11   6 
 17 Jacob Gefell              11 Greece Athen             55.38   5 
 18 Nick Reed                 11 Albion                   55.48   5 
 19 Brooks Bourkney            9 Lake Shore H             55.72   5 
 20 Liam Mears                12 Spencerport              55.75   5 
 21 Casey Harris              10 Hilton                   55.97   6 
 22 Hobart Williamson         11 McQuaid Jesu             56.44   4 
 23 Derek Mancuso             11 Fillmore                 56.72   5 
 24 Simeon Alvarez            10 Greece Athen             56.82   4 
 25 Max Yargeau               12 Lake Shore H             57.44   4 
 26 Maurice Glenn              9 Ne/Nw Coll P             57.51   4 
 27 Gilad Adar                12 Brighton                 57.66   4 
 28 Jacob Stanyard            10 Gananda                  57.67   3 
 29 Tyler Alex                12 Palmyra-Mace             57.74   7 
 30 Michael Abbott            10 Hilton                   57.84   4 
 31 Jacob Wood                12 Syracuse Aca             58.44   5 
 32 Devon Henderson            9 Attica                   59.22   3 
 33 Dixon Atkins              12 St. Joes                 59.62   3 
 34 Dejimere Leggette         10 Rochester Ca             59.89   3 
 35 Cody Place                 9 Brockport                59.99   4 
 36 James Neary               12 Attica                 1:00.18   3 
 37 Brill Johnson              8 Albion                 1:00.52   3 
 38 Matt Chan                 10 Geneseo                1:00.85   2 
 39 Carlos Hernandez          11 Sweet Home             1:00.91   5 
 40 Adam Swapceinski          10 Byron-Bergen           1:00.95   2 
 41 Zach Williams             10 Fairport               1:01.34   3 
 42 Zach Lanphere             11 Auburn                 1:01.60   2 
 43 Kaw Kier Moo              10 Uprep Roches           1:03.89   2 
 44 Roney Osario              11 Syracuse Aca           1:04.67   2 
 45 Gerald Peavey              9 Ne/Nw Coll P           1:05.56   2 
 46 Garante Jackson           10 Geneseo                1:05.77   1 
 47 Matt Bliss                 9 Fillmore               1:10.94   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marcus Brown              12 St. Joes               1:57.40   4  10   
  2 will schultz              12 Sweet Home             2:01.22   4   8   
  3 Noah Taddesse             12 Rush-Henriet           2:01.28   4   6   
  4 Lucas Kohorst             10 Pembroke               2:01.29   4   4   
  5 Chris Manth               12 North Tonawa           2:01.52   4   2   
  6 Alex Burrow               12 Brockport              2:04.38   4   1   
  7 Mark DiPasquale           12 McQuaid Jesu           2:05.88   4 
  8 Alex Vandermolen          12 Palmyra-Mace           2:06.81   2 
  9 Keyshawn Jones            10 Uprep Roches           2:07.47   4 
 10 josh cuddy                10 Auburn                 2:08.59   4 
 11 Jonah Simpson             11 Brighton               2:08.79   4 
 12 Macrae Kozody             12 Fairport               2:09.32   3 
 13 Matt Laframboise           9 Greece Arcad           2:09.46   3 
 14 Brandon George            11 Rush-Henriet           2:10.25   4 
 15 Ethan Dorow               12 East Rochest           2:10.32   4 
 16 Sam Schultz               10 Sweet Home             2:10.34   4 
 17 Jack Watson               10 East Aurora            2:10.53   3 
 18 buck haines               11 Auburn                 2:11.52   3 
 19 Alex Burg                 12 Attica                 2:11.93   3 
 20 Josh Bodnar               12 Fillmore               2:12.50   2 
 21 Diaz Mathis               12 Brighton               2:12.81   3 
 22 Michael Krueger           10 Brockport              2:12.89   3 
 23 Brian Martin              11 Hilton                 2:13.34   3 
 24 Dylan McNamara            11 Gananda                2:14.07   2 
 25 Brian Egan                10 Fairport               2:14.29   2 
 26 Evan Pirnie               10 Hilton                 2:14.45   3 
 27 Brendan Wheeler           11 Lake Shore H           2:15.86   3 
 28 Nick Callisher            12 Batavia                2:16.33   2 
 29 Craig Gebo                10 Greece Arcad           2:17.14   2 
 30 Zachary Vaughn            12 Churchville-           2:17.39   2 
 31 Trent Marasco             10 Spencerport            2:18.12   2 
 32 Simeon Alvarez            10 Greece Athen           2:18.49   2 
 33 Brian Freebern            10 Lake Shore H           2:20.84   2 
 34 Cole Gublo                12 Greece Athen           2:22.51   1 
 35 Samuel Cottrell           12 Gananda                2:22.62   3 
 36 Austin Ludlow             12 North Tonawa           2:23.26   2 
 37 Dezmond Virella           11 Wilson/E. Co           2:26.46   1 
 38 Kyle Mendez                9 Geneseo                2:29.53   1 
 39 Ryan Horn                 10 Geneseo                2:30.99   1 
 40 Tyler Stachowiak          11 Attica                 2:33.26   1 
 41 Gavin Bathgate             9 East Rochest           2:33.83   1 
 42 Chris Dillon              11 Palmyra-Mace           2:46.65   1 
 
Boys 1600 Meter Run Tanski
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mike Mallow               12 Fairport               4:23.30   10   
  2 Donny Glavin              12 McQuaid Jesu           4:24.75    8   
  3 Marcus Brown              12 St. Joes               4:25.05    6   
  4 Tyler Senall              10 Penfield               4:25.66    4   
  5 Brad Farnham              11 Penfield               4:26.38    2   
  6 Chris Nowak               11 Sweet Home             4:28.62    1   
  7 Nick Neamtu               12 Webster Thom           4:29.35  
  8 Cole Viavattene           10 Spencerport            4:29.95  
  9 Ian Russ                  10 East Aurora            4:30.16  
 10 Paul Dellinger            11 Brighton               4:31.84  
 11 Ben Bulkeley              10 Fairport               4:34.21  
 12 Alec Andrews              10 Brockport              4:34.40  
 13 Nick Spinosa              12 Spencerport            4:34.70  
 14 josh cuddy                10 Auburn                 4:37.54  
 15 Tommy Alvermann           11 McQuaid Jesu           4:37.61  
 16 Shane Pease               10 Greece Athen           4:37.84  
 17 Josh Bodnar               12 Fillmore               4:43.51  
 18 Justin Schramm            11 Greece Arcad           4:50.93  
 19 Justin Scheg              12 Hilton                 4:54.26  
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jasper Suhr               12 Webster Thom           4:40.75   2 
  2 Erik LaCourt              11 Brockport              4:40.88   2 
  3 Matt Sieracki             11 East Aurora            4:46.84   2 
  4 Ethan Dorow               12 East Rochest           4:48.49   2 
  5 Payton Gleason            10 Churchville-           4:50.07   2 
  6 Justin Micillo            10 Churchville-           4:52.46   2 
  7 Louis Leone               12 Batavia                4:53.15   2 
  8 Nick Callisher            12 Batavia                4:53.40   1 
  9 Samuel Cottrell           12 Gananda                4:55.58   2 
 10 Robert Wolf               10 Lake Shore H           4:56.11   2 
 11 Gavin Gorney              10 Auburn                 4:56.26   2 
 12 William Stone             11 Brighton               4:56.60   2 
 13 Alex Burg                 12 Attica                 4:57.35   2 
 14 Mark Pham                 11 Rush-Henriet           4:58.52   2 
 15 Aaron Vivlamore            9 Red Creek              4:59.27   2 
 16 Adam Ballard              11 Lake Shore H           4:59.60   2 
 17 Jared Carl                11 McQuaid Jesu           5:01.70   2 
 18 Spencer Malone            11 Geneseo                5:02.79   2 
 19 Nick Dauphinee             8 Irondequoit            5:03.13   1 
 20 Tyler Bentivegna          11 Greece Arcad           5:03.76   2 
 21 Charles Cilano            12 St. Joes               5:07.98   2 
 22 Gavin Bathgate             9 East Rochest           5:14.66   1 
 23 Greyson Huntington         8 Byron-Bergen           5:20.23   1 
 24 Jaydin Blanc              10 Palmyra-Mace           5:26.97   1 
 25 Brenden Humphries         10 Aquinas Inst           5:29.96   1 
 26 Tony DiQuattro             9 Byron-Bergen           5:30.90   1 
 27 Joshua Pawlik              9 North Tonawa           5:33.56   1 
 28 Lukas Switzer             10 Greece Athen           5:33.57   1 
 29 Dezmond Virella           11 Wilson/E. Co           5:35.25   2 
 30 Bogdan Rozvora             9 Irondequoit            5:39.11   1 
 31 Edward Hammer             10 Pembroke               5:44.09   1 
 32 Ramsey Phuc               11 Syracuse Aca           6:46.87   1 
 
Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kenny Vasbinder           12 East Aurora            9:29.74   2  10   
  2 TJ Murray                 12 East Aurora            9:47.64   2   8   
  3 Liam Hilbert              12 St. Joes               9:52.54   2   6   
  4 Nicholas Andrews           9 Brockport              9:56.25   2   4   
  5 Majd Rouhana              10 Fairport               9:58.75   2   2   
  6 Paul Suflita              11 Greece Arcad          10:09.80   2   1   
  7 Peter Kostarellis          9 Churchville-          10:10.35   2 
  8 Sean Henretta              9 Fairport              10:11.28   2 
  9 Anthony Belfatto          12 St. Joes              10:13.29   2 
 10 Oliver Rapp               11 Brighton              10:15.87   2 
 11 Nathan Lockwood           10 Churchville-          10:21.69   2 
 12 Thomas Dellinger          11 Brighton              10:28.61   2 
 13 Aaron Albrecht            10 Brockport             10:46.72   2 
 14 Aaron Vivlamore            9 Red Creek             10:58.48   2 
 15 Zach Zaharkin              9 Spencerport           11:01.21   2 
 16 J.P. Barone                7 North Tonawa          11:02.15   2 
 17 Nikolas Nguyen            12 Spencerport           11:10.52   2 
 18 Nate Brunacini            10 McQuaid Jesu          11:26.81   2 
 19 Andrew Cunningham         10 Batavia               11:35.30   2 
 20 Brian Freebern            10 Lake Shore H          11:46.12   2 
 21 Nick Hammond               9 Geneseo               11:50.29   2 
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jayon Frater              11 Brockport                15.57   5  10   
  2 Willie Meyer              12 Red Creek                15.85   5   8   
  3 Warren Carter             12 Aquinas Inst             15.86   5   6   
  4 Eric Davis                10 Batavia                  16.47   5   4   
  5 Kelly Brown               12 Wilson/E. Co             16.55   5   2   
  6 Kaleb Luton                9 Sweet Home               16.67   5   1   
  7 Michael Allen             10 Greece Arcad             16.71   4 
  8 Noah Fisher               11 Red Creek                16.88   5 
  9 Nathan Cannon             12 Gates-Chili              16.90   4 
 10 Ed Gath                   11 North Tonawa             17.47   4 
 11 Adonis Davis              12 Batavia                  17.76   4 
 12 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu             17.95   4 
 13 Jordan Amstey             11 Brighton                 18.49   4 
 14 Semaj Stinson             12 Gates-Chili              18.52   4 
 15 Curtis Hartsfield III     11 Greece Athen             18.75   3 
 16 Amire Odey                10 Brockport                18.82   3 
 17 Mike Orlowski             11 North Tonawa             19.11   3 
 18 Declan Revenue            10 Spencerport              19.14   3 
 19 Dan Rinker                12 Rush-Henriet             19.54   2 
 20 Konnor Blankenbush        12 Rush-Henriet             19.56   3 
 21 Grant Vignaux             12 East Aurora              20.10   2 
 22 Noah Brooks               10 Hilton                   20.13   2 
 23 Zack Wigent               11 Fairport                 20.19   3 
 24 Jarek Balent              11 Hilton                   20.20   2 
 25 Nester Soto                9 Robert Brown             20.28   1 
 26 Cody Rideout              10 Greece Athen             20.60   1 
 27 Jordan Aho                 9 Geneseo                  20.90   1 
 28 Carlton Aures             10 East Aurora              20.96   1 
 29 Terrance Blatche           9 Syracuse Aca             22.34   2 
 30 Soren Calderon             9 Pembroke                 22.38   2 
 31 Elijah Ross               11 Robert Brown             24.34   1 
 -- Tahj Snow                 12 Spencerport                DNF   4 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anthony Smith             11 Uprep Roches             58.39   5  10   
  2 Willie Meyer              12 Red Creek                59.34   5   8   
  3 Nathan Cannon             12 Gates-Chili            1:00.43   5   6   
  4 Ed Gath                   11 North Tonawa           1:00.78   5   4   
  5 Maleek Cusack             10 Hilton                 1:01.61   4   2   
  6 Aiden Daniels             10 Rush-Henriet           1:02.17   5   1   
  7 Lamar Chambers            11 Albion                 1:03.10   5 
  8 William Guagliardo        10 North Tonawa           1:03.13   3 
  9 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu           1:03.39   4 
 10 Evan Williams             12 Gates-Chili            1:04.36   4 
 11 Julio Vazquez             10 Batavia                1:05.22   3 
 12 Freddie Cunningham        11 Batavia                1:05.40   4 
 13 Jordan Silva              11 Sweet Home             1:05.98   4 
 14 Bryan Hensen              12 East Aurora            1:06.71   4 
 15 Wilson Eisenbaum           9 East Aurora            1:07.70   4 
 16 Elijah Ross               11 Robert Brown           1:08.43   1 
 17 Chris Luther              12 Greece Arcad           1:08.54   4 
 18 Amir Massey               10 Uprep Roches           1:08.60   3 
 19 Nester Soto                9 Robert Brown           1:08.77   2 
 20 Soren Calderon             9 Pembroke               1:09.65   1 
 21 Dejimere Leggette         10 Rochester Ca           1:10.44   1 
 22 Tylor Muscarella          10 Geneseo                1:10.47   3 
 23 Blaze McKinney             9 Geneseo                1:10.77   2 
 24 Zach Williams             10 Fairport               1:10.84   2 
 25 Cody Rideout              10 Greece Athen           1:11.55   1 
 26 Curtis Hartsfield III     11 Greece Athen           1:13.19   1 
 27 Wes Colter                11 Fillmore               1:15.52   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Paul Suflita              11 Greece Arcad          10:18.24   2  10   
  2 Drew Schmitt              12 Brighton              10:25.67   2   8   
  3 Vander Hart                9 Brockport             10:41.95   2   6   
  4 Ethan Abell               10 Fairport              10:43.87   2   4   
  5 Jack Callard              10 Fairport              10:46.90   2   2   
  6 Matthew Slominski         12 North Tonawa          10:48.33   2   1   
  7 Aaron Freedman            10 Irondequoit           10:51.56   2 
  8 Justin Townsend           11 Churchville-          11:03.97   2 
  9 Michael Mancuso           11 Hilton                11:05.47   2 
 10 Patrick Sayers            11 Aquinas Inst          11:11.04   1 
 11 Xander Guzman             10 Brighton              11:12.46   1 
 12 Zakariah Jantzi            9 Batavia               11:13.46   2 
 13 Tyler Slominski           12 North Tonawa          11:17.36   1 
 14 Jacob Winden              10 Greece Arcad          11:20.84   2 
 15 Zachary DeMay             11 East Rochest          11:24.43   1 
 16 Adam Yeager               10 Irondequoit           11:36.30   2 
 17 Joey Tyner                10 Rush-Henriet          11:54.40   1 
 18 Nate Loria                10 Batavia               12:01.46   1 
 19 Michael Bowen             11 Byron-Bergen          12:11.88   1 
 20 Kyle Hainsworth           11 Geneseo               12:26.27   1 
 21 Kylar Mayer               11 Attica                12:34.40   1 
 22 Camden Malone              9 Geneseo               12:36.78   1 
 23 Dominick DioGuardi        11 Fillmore              12:47.20   1 
 24 Mitchell Rushok           11 Lake Shore H          13:23.35   1 
 25 Andrew O'Neil             12 Spencerport           14:53.03   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gates-Chili                                           44.77   3  10   
  2 Rush-Henrietta                                        44.87   3   8   
  3 Robert Brown/RST                                      45.60   3   6   
  4 Brockport                                             46.75   2   4   
  5 Batavia                                               46.81   3   2   
  6 Albion                                                47.05   3   1   
  7 Sweet Home                                            47.39   2 
  8 Uprep Rochester                                       47.47   2 
  9 Auburn                                                47.61   2 
 10 East Aurora                                           47.93   1 
 11 North Tonawanda                                       48.28   1 
 12 Greece Athena                                         49.54   1 
 13 Syracuse Academy of Science                           49.55   2 
 14 Kendall                                               50.36   1 
 15 Attica                                                53.12   1 
 16 Palmyra-Macedon                                       58.58   1 
 -- Ne/Nw Coll Prep                                         DNF   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      3:34.90   2  10   
  2 Fairport                                            3:35.42   2   8   
  3 North Tonawanda                                     3:36.25   2   6   
  4 Sweet Home                                          3:43.10   2   4   
  5 East Aurora                                         3:44.37   2   2   
  6 St. Joes                                            3:48.19   1   1   
  7 Albion                                              3:48.68   1 
  8 Attica                                              4:04.49   1 
  9 Lake Shore Hs-Ny                                    4:08.66   2 
 10 Geneseo                                             4:41.27   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Aurora                                         8:08.32   10   
  2 Fairport                                            8:26.47    8   
  3 Rush-Henrietta                                      8:28.45    6   
  4 Irondequoit                                         8:34.52    4   
  5 Hilton                                              8:43.37    2   
  6 Gates-Chili                                         9:21.26    1   
  7 Lake Shore Hs-Ny                                    9:21.71  
  8 North Tonawanda                                     9:30.36  
  9 Attica                                              9:32.58  
 10 Geneseo                                             9:38.42  
 
Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Brandon Burke             11 Byron-Bergen           6-04.00      1.93m  10   
  2 kavon hunt                12 Auburn                 6-03.00      1.90m   8   
  3 Dante Arbello             10 Gates-Chili            6-01.00      1.85m   6   
  4 Adonis Davis              12 Batavia                6-00.00      1.82m   4   
  5 Fidel Norris              12 Greece Arcad          J6-00.00      1.82m   2   
  6 Tahj Snow                 12 Spencerport           J6-00.00      1.82m   1   
  7 Nick Lavanture            12 East Aurora            5-10.00      1.77m 
  8 Cole Norris Jr            11 Greece Arcad          J5-10.00      1.77m 
  9 Amire Odey                10 Brockport              5-08.00      1.72m 
  9 Devin Woodyard            12 Brighton               5-08.00      1.72m 
  9 Noah Fisher               11 Red Creek              5-08.00      1.72m 
  9 Devin Nottingham          12 Brockport              5-08.00      1.72m 
  9 Kyle Hochbrueckner        11 Geneseo                5-08.00      1.72m 
 14 Devon Henderson            9 Attica                 5-06.00      1.67m 
 14 Ben Hulbert                9 Rush-Henriet           5-06.00      1.67m 
 16 Zack Wigent               11 Fairport               5-04.00      1.62m 
 16 Tyler Ringleben            9 Fairport               5-04.00      1.62m 
 16 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu           5-04.00      1.62m 
 19 Freeman David              9 Greece Athen           5-02.00      1.57m 
 19 Jaydin Blanc              10 Palmyra-Mace           5-02.00      1.57m 
 -- Freddie Cunningham        11 Batavia                     NH            
 -- Keith Scott Jr.           10 Brighton                    NH            
 -- Elijah Hand-Nelson        11 Greece Athen                NH            
 -- Micah Walker              11 Spencerport                 NH            
 -- Syr'Dontaivyerr Seay       9 Robert Brown                NH            
 -- Savion Joyles              9 Gates-Chili                 NH            
 -- Zach Majeski              12 Rush-Henriet                NH            
 
Boys Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Chris Beckley             12 Lake Shore H          13-00.00      3.96m  10   
  2 Nathan Cannon             12 Gates-Chili           12-06.00      3.81m   7   
  2 Dylan DelConte            10 Gates-Chili           12-06.00      3.81m   7   
  4 Anthony Guerrieri         11 Brockport             12-00.00      3.65m   4   
  5 Jason Farell              12 East Aurora          J12-00.00      3.65m   2   
  6 Austin Kassel             12 Rush-Henriet          11-06.00      3.50m   1   
  7 Michael Hughes            12 Batavia              J11-06.00      3.50m 
  8 Ryan Storms               12 East Aurora           11-00.00      3.35m 
  9 David Bletsko             12 Spencerport          J11-00.00      3.35m 
  9 James Pavlov              11 Hilton               J11-00.00      3.35m 
 11 Justin Hannan             10 Byron-Bergen          10-06.00      3.20m 
 12 Jordan Silva              11 Sweet Home            10-00.00      3.04m 
 12 Brett Patmore             10 Spencerport           10-00.00      3.04m 
 12 Ryan Harman                9 Fairport              10-00.00      3.04m 
 12 Connor Herbst             12 Palmyra-Mace          10-00.00      3.04m 
 16 Austin Clay               12 Kendall                9-06.00      2.89m 
 16 Nate Hamilton             10 Batavia                9-06.00      2.89m 
 16 Preston Flugel            10 Albion                 9-06.00      2.89m 
 -- Dallin Forsgren           10 Fairport                    NH            
 -- Bailey Maier              11 Albion                      NH            
 -- Phoenix Palmer             9 Brighton                    NH            
 -- Zachary Alexander         12 Brockport                   NH            
 -- Brenden Humphries         10 Aquinas Inst                NH            
 -- Nick Remaly               12 Auburn                      NH            
 -- Joseph Farnsworth         12 McQuaid Jesu                NH            
 
Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tobi Tella                12 McQuaid Jesu          22-06.50      6.87m  10   
  2 kavon hunt                12 Auburn                20-02.00      6.14m   8   
  3 Trevon Tripp              12 Rush-Henriet          19-04.75      5.91m   6   
  4 Raphael Abel              12 McQuaid Jesu          19-04.50      5.90m   4   
  5 Jalen Smith               10 Gates-Chili           18-08.75      5.70m   2   
  6 Caleb Howe                11 Brighton              18-08.50      5.70m   1   
  7 Noah Fisher               11 Red Creek             18-08.00      5.68m 
  8 Maleek Cusack             10 Hilton                18-07.50      5.67m 
  9 Marcus McFadden            9 Gates-Chili           18-05.00      5.61m 
 10 Josh Rabidoux             10 Spencerport           18-02.00      5.53m 
 11 Darius Whitehead           9 Sweet Home            17-07.75      5.37m 
 12 Devin Woodyard            12 Brighton              17-07.50      5.37m 
 13 Connor May                11 Lake Shore H          17-03.75      5.27m 
 14 Davon St John             12 Batavia               17-03.00      5.25m 
 15 Celestino Mendez          12 Brockport             17-02.00      5.23m 
 16 Robert Randall            11 Red Creek             17-01.25      5.21m 
 17 Peyton Lake                9 Albion                17-00.75      5.20m 
 18 Collan Zimmerman          10 East Aurora           16-09.25      5.11m 
 19 Carlos Hernandez          11 Sweet Home            16-08.00      5.08m 
 20 Dominick DioGuardi        11 Fillmore              16-07.50      5.06m 
 20 LeVonte Smith             10 Rush-Henriet          16-07.50      5.06m 
 22 Myles Singleton            9 Uprep Roches          16-04.75      4.99m 
 23 Jordan Aho                 9 Geneseo               16-00.00      4.87m 
 24 Joe Guagliardo            12 North Tonawa          15-09.75      4.81m 
 25 Carlton Aures             10 East Aurora           15-09.00      4.80m 
 26 Robert Frost              10 Lake Shore H          15-08.75      4.79m 
 27 Tylor Muscarella          10 Geneseo               15-07.50      4.76m 
 28 Zack Perrin               11 Kendall               15-06.00      4.72m 
 29 Jarrett Champion          10 Brockport             15-05.00      4.69m 
 30 Saheed Miller              9 School Of Th          15-04.75      4.69m 
 31 Nate Robson               11 Palmyra-Mace          15-01.25      4.60m 
 32 Jeremy Browe              10 Kendall               14-09.00      4.49m 
 33 Sunny Kittasack            9 Pembroke              13-11.75      4.26m 
 34 Kaine Chapman             11 Auburn                13-06.75      4.13m 
 35 Natrell Colbert            9 Robert Brown          13-05.00      4.08m 
 36 Cody Bullock               9 Palmyra-Mace          13-01.25      3.99m 
 37 Halvernett Alston         10 Robert Brown          12-05.25      3.79m 
 38 Freeman David              9 Greece Athen          11-06.00      3.50m 
 39 Colton Rosier              9 Fillmore              10-09.00      3.27m 
 
Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Trevon Tripp              12 Rush-Henriet          41-02.50     12.56m  10   
  2 Jayon Frater              11 Brockport             39-09.75     12.13m   8   
  3 Kedari Rutledge           10 Rochester Ca          38-10.25     11.84m   6   
  4 Manwell Taylor            12 Albion                37-09.00     11.50m   4   
  5 Keith Scott Jr.           10 Brighton              37-07.25     11.46m   2   
  6 Majoe Tullay              11 Robert Brown          37-04.75     11.39m   1   
  7 Kaleb Luton                9 Sweet Home            37-01.00     11.30m 
  8 Amir Massey               10 Uprep Roches          36-05.00     11.09m 
  9 Rakim Cooper              11 Greece Arcad          35-09.50     10.90m 
 10 Connor May                11 Lake Shore H          35-08.50     10.88m 
 11 Collan Zimmerman          10 East Aurora           35-05.00     10.79m 
 12 Joe Guagliardo            12 North Tonawa          35-01.00     10.69m 
 13 Peyton Lake                9 Albion                35-00.00     10.66m 
 14 Freddie Cunningham        11 Batavia               34-07.00     10.54m 
 15 Jervon Harrison           12 Syracuse Aca          34-03.50     10.45m 
 16 Dohntae Puryear            9 Robert Brown          33-07.00     10.23m 
 17 Kaine Chapman             11 Auburn                32-04.25      9.86m 
 18 Noah Crane                11 Geneseo               32-00.25      9.75m 
 19 Michael Abbott            10 Hilton                31-10.50      9.71m 
 20 Jeremy Browe              10 Kendall               31-07.00      9.62m 
 21 Dejimere Leggette         10 Rochester Ca          31-03.75      9.54m 
 22 Zebulon Huber             11 Attica                29-10.50      9.10m 
 23 Cody Bullock               9 Palmyra-Mace          28-06.00      8.68m 
 24 Amari Williams            11 Syracuse Aca          27-07.00      8.40m 
 25 Zack Perrin               11 Kendall               27-05.00      8.35m 
 26 Nate Robson               11 Palmyra-Mace          27-00.00      8.22m 
 27 Brennen Cahill            12 Fillmore              26-03.75      8.02m 
 
Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 George Shaw               12 Geneseo               50-10.00     15.49m  10   
  2 Jake McPherson            10 Rush-Henriet          47-11.25     14.61m   8   
  3 Andrew Palermo            10 Spencerport           47-03.75     14.42m   6   
  4 Kyle Schreiner            11 Fairport              46-01.00     14.04m   4   
  5 Anthony Ray               10 Batavia               45-02.25     13.77m   2   
  6 Mitchell Chudzik          11 Attica                43-07.25     13.29m   1   
  7 Hunter Borzelleri         11 Lake Shore H          43-05.00     13.23m 
  8 Petro Huley               12 Churchville-          42-05.25     12.93m 
  9 Brian Murphy              11 St. Joes              40-11.50     12.48m 
 10 Cole Comden               12 Hilton                40-10.00     12.44m 
 11 Caleb Nickens             10 Sweet Home            40-02.00     12.24m 
 12 Hayden Holmes             12 North Tonawa          40-01.50     12.23m 
 13 Alex Tian                 10 Brighton              39-11.50     12.17m 
 14 Timothy Burns             12 Churchville-          39-03.25     11.96m 
 15 Darin John                12 Lake Shore H          38-04.50     11.69m 
 15 Nate Mitchell             12 Gates-Chili           38-04.50     11.69m 
 17 bill alberry              11 Auburn                38-03.75     11.67m 
 18 Chris Harden              12 Rush-Henriet          38-02.00     11.63m 
 19 Jason Sikorski            12 Fillmore              37-07.50     11.46m 
 20 Lorenzo Robinson          11 Gates-Chili           37-04.50     11.39m 
 21 Russell Harvey            10 Geneseo               36-11.25     11.25m 
 22 Mike Hamilton             10 Auburn                36-01.50     11.01m 
 23 Evan Zhou                 10 Brighton              36-01.00     10.99m 
 24 Traevon Rivers            11 Robert Brown          35-10.25     10.92m 
 25 Hayden Ricci              12 East Rochest          35-09.50     10.90m 
 26 Jake Schrider             12 Batavia               35-04.50     10.78m 
 27 Shelby Tucker             11 Fillmore              34-09.75     10.61m 
 28 Jason Cunningham          11 McQuaid Jesu          33-11.25     10.34m 
 29 Jason LaRuez              11 Greece Arcad          33-09.50     10.29m 
 30 Alex Laure                12 Brockport             33-08.25     10.26m 
 31 Hunter Grad               12 East Aurora           32-09.50      9.99m 
 32 JT Anstett                10 East Aurora           32-07.00      9.93m 
 33 Dominic Polizzi            9 Brockport             32-00.00      9.75m 
 34 Jamie Baldwin             10 Uprep Roches          31-07.50      9.63m 
 35 Dan Debonis               10 Aquinas Inst          31-05.50      9.58m 
 36 Evan Baldwin              10 Uprep Roches          31-05.00      9.57m 
 37 Jacob Stanyard            10 Gananda               31-03.50      9.53m 
 38 Connor Hennon             12 Kendall               31-01.50      9.48m 
 39 Connor Hester             11 McQuaid Jesu          30-10.00      9.39m 
 40 Ameer Rizek               10 North Tonawa          29-09.50      9.08m 
 41 Charles Morrison           9 St. Joes              29-07.75      9.03m 
 42 Martin Hoag               12 Attica                29-05.00      8.96m 
 43 Geoffrey Decoste          10 Aquinas Inst          25-02.50      7.68m 
 
Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Killian Lewis             11 Pembroke                154-03     47.01m  10   
  2 Anthony Ray               10 Batavia                 137-08     41.96m   8   
  3 Andrew Palermo            10 Spencerport             135-02     41.19m   6   
  4 Alex Laure                12 Brockport               125-05     38.22m   4   
  5 Mitchell Chudzik          11 Attica                  124-05     37.92m   2   
  6 Jake McPherson            10 Rush-Henriet            124-04     37.89m   1   
  7 Jason LaRuez              11 Greece Arcad            123-09     37.71m 
  8 George Shaw               12 Geneseo                 122-00     37.18m 
  9 Jake Schrider             12 Batavia                 118-01     35.99m 
 10 Matt LaDuca               12 McQuaid Jesu            117-03     35.73m 
 11 Kyle Schreiner            11 Fairport                114-00     34.74m 
 12 Ethan Woeller             12 Churchville-            113-07     34.62m 
 13 Jamie Baldwin             10 Uprep Roches            112-00     34.13m 
 14 Mike Ciminella            11 Sweet Home              110-07     33.70m 
 15 Rayvond Gibson            11 Gates-Chili             109-11     33.50m 
 16 Cole Comden               12 Hilton                  109-07     33.40m 
 17 Alex Tian                 10 Brighton                109-03     33.29m 
 18 Darin John                12 Lake Shore H            109-00     33.22m 
 19 Jamai Thomas              11 Brighton                108-03     32.99m 
 20 Mike Dokus                11 Fairport                105-00     32.00m 
 21 Nate Mitchell             12 Gates-Chili             101-09     31.01m 
 22 Chris Harden              12 Rush-Henriet            101-05     30.91m 
 23 Caleb Nickens             10 Sweet Home              101-01     30.81m 
 24 Evan Baldwin              10 Uprep Roches            100-09     30.70m 
 25 Hunter Borzelleri         11 Lake Shore H             99-05     30.30m 
 26 Petro Huley               12 Churchville-             97-01     29.59m 
 27 Connor Hester             11 McQuaid Jesu             94-08     28.85m 
 28 Hayden Ricci              12 East Rochest             92-00     28.04m 
 29 bill alberry              11 Auburn                   91-11     28.01m 
 30 Cory Hint                 10 Fillmore                 90-07     27.60m 
 31 Brian Murphy              11 St. Joes                 88-09     27.05m 
 32 Greg Taylor               12 Auburn                   87-00     26.51m 
 33 Martin Hoag               12 Attica                   85-08     26.11m 
 34 Russell Harvey            10 Geneseo                  85-03     25.98m 
 35 Hunter Grad               12 East Aurora              85-02     25.95m 
 36 Hayden Holmes             12 North Tonawa             85-00     25.90m 
 37 Traevon Rivers            11 Robert Brown             84-09     25.83m 
 38 JT Anstett                10 East Aurora              84-07     25.78m 
 39 Ryan McKee                10 Brockport                83-10     25.55m 
 40 Jason Sikorski            12 Fillmore                 80-08     24.58m 
 40 Dylan Spellan             10 Kendall                  80-08     24.58m 
 42 Dan Debonis               10 Aquinas Inst             76-06     23.31m 
 43 Allen Tonas               10 Kendall                  75-00     22.86m 
 44 Ameer Rizek               10 North Tonawa             74-10     22.80m 
 45 Charles Morrison           9 St. Joes                 74-04     22.65m 
 46 Cole McGowan              12 Palmyra-Mace             64-11     19.78m 
 47 Geoffrey Decoste          10 Aquinas Inst             64-04     19.60m 
 48 John Geissler             11 Pembroke                 63-04     19.30m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kyle Rollins              11 Geneseo                4:36.06     705
  2 John Steele               11 McQuaid Jesu           4:36.91     700
  3 Eric O'Connor             12 East Aurora            4:49.37     622
  4 TJ Kmitch                 12 Lake Shore H           4:50.23     617
  5 Tyler Gaus                12 Batavia                5:03.80     538
  6 Evan Samuel               12 Fairport               5:25.45     422
  7 Isaiah Kelly              10 Brighton               5:32.69     386
  8 Spencer Remington         11 Attica                 5:47.49     317
  9 Kobe Lewis                10 Rush-Henriet           5:50.81     303
 10 Tre Yaskulski              9 Albion                 6:14.14     209
 11 Killaun Blatche           11 Syracuse Aca           6:53.98      87
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kobe Lewis                10 Rush-Henriet             16.30   3    699
  2 Kyle Rollins              11 Geneseo                  16.33   3    696
  3 Danaus Seay               12 Franklin                 17.01   1    623
  4 TJ Kmitch                 12 Lake Shore H             17.13   1    611
  5 Tre Yaskulski              9 Albion                   17.72   2    551
  6 Eric O'Connor             12 East Aurora              17.86   1    538
  7 Isaiah Kelly              10 Brighton                 18.45   2    482
  8 Evan Samuel               12 Fairport                 18.54   3    474
  9 Tyler Gaus                12 Batavia                  18.89   2    442
 10 Thomas Firkins            12 Hilton                   19.10   1    424
 11 Spencer Remington         11 Attica                   20.11   2    341
 12 Ja Juante Riggins         12 Uprep Roches             20.64   3    300
 13 Killaun Blatche           11 Syracuse Aca             21.51   1    240
 14 John Steele               11 McQuaid Jesu             21.78   2    222
 15 Brandon Lewis             12 Kendall                  22.04   1    206
 -- Lequavious Lee            11 Gates-Chili                DNF   3 
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kyle Rollins              11 Geneseo                  1.98m    6-06.00    785
  2 Kobe Lewis                10 Rush-Henriet             1.85m    6-00.75    670
  3 Danaus Seay               12 Franklin                 1.70m    5-07.00    544
  4 Killaun Blatche           11 Syracuse Aca             1.60m    5-03.00    464
  5 Isaiah Kelly              10 Brighton                 1.55m    5-01.00    426
  5 Thomas Firkins            12 Hilton                   1.55m    5-01.00    426
  5 Evan Samuel               12 Fairport                 1.55m    5-01.00    426
  8 TJ Kmitch                 12 Lake Shore H             1.50m    4-11.00    389
  8 Tre Yaskulski              9 Albion                   1.50m    4-11.00    389
  8 Eric O'Connor             12 East Aurora              1.50m    4-11.00    389
 11 Lequavious Lee            11 Gates-Chili              1.45m    4-09.00    352
 11 Spencer Remington         11 Attica                   1.45m    4-09.00    352
 11 John Steele               11 McQuaid Jesu             1.45m    4-09.00    352
 -- Ja Juante Riggins         12 Uprep Roches                NH            
 -- Brandon Lewis             12 Kendall                     NH            
 -- Tyler Gaus                12 Batavia                     NH            
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Danaus Seay               12 Franklin                 6.14m   20-01.75    617
  2 Kobe Lewis                10 Rush-Henriet             5.88m   19-03.50    561
  3 Kyle Rollins              11 Geneseo                  5.81m   19-00.75    546
  4 Killaun Blatche           11 Syracuse Aca             5.52m   18-01.50    485
  5 Ja Juante Riggins         12 Uprep Roches             5.49m   18-00.25    479
  6 TJ Kmitch                 12 Lake Shore H             5.39m   17-08.25    459
  7 Evan Samuel               12 Fairport                 5.09m   16-08.50    400
  7 Isaiah Kelly              10 Brighton                 5.09m   16-08.50    400
  9 Tyler Gaus                12 Batavia                  5.07m   16-07.75    396
 10 Lequavious Lee            11 Gates-Chili              4.87m   15-11.75    358
 11 Thomas Firkins            12 Hilton                   4.82m   15-09.75    348
 12 Brandon Lewis             12 Kendall                  4.81m   15-09.50    346
 13 Spencer Remington         11 Attica                   4.69m   15-04.75    324
 14 John Steele               11 McQuaid Jesu             4.62m   15-02.00    312
 15 Tre Yaskulski              9 Albion                   4.61m   15-01.50    310
 16 Eric O'Connor             12 East Aurora              4.16m   13-07.75    232
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kyle Rollins              11 Geneseo                 11.00m   36-01.25    546
  2 Evan Samuel               12 Fairport                10.81m   35-05.75    534
  3 Kobe Lewis                10 Rush-Henriet             9.49m   31-01.75    455
  4 Eric O'Connor             12 East Aurora              9.38m   30-09.25    448
  5 Isaiah Kelly              10 Brighton                 9.32m   30-07.00    445
  6 Danaus Seay               12 Franklin                 9.25m   30-04.25    441
  7 TJ Kmitch                 12 Lake Shore H             9.22m   30-03.00    439
  8 Killaun Blatche           11 Syracuse Aca             9.09m   29-10.00    431
  9 Spencer Remington         11 Attica                   9.04m   29-08.00    428
 10 Tre Yaskulski              9 Albion                   8.48m   27-10.00    395
 11 Ja Juante Riggins         12 Uprep Roches             8.25m   27-01.00    381
 12 John Steele               11 McQuaid Jesu             7.97m   26-01.75    365
 13 Tyler Gaus                12 Batavia                  7.44m   24-05.00    333
 14 Thomas Firkins            12 Hilton                   6.71m   22-00.25    290
 
Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kyle Rollins              11 Geneseo                   3278   10   
  2 Kobe Lewis                10 Rush-Henriet              2688    8   
  3 TJ Kmitch                 12 Lake Shore H              2515    6   
  4 Evan Samuel               12 Fairport                  2256    4   
  5 Eric O'Connor             12 East Aurora               2229    2   
  6 Isaiah Kelly              10 Brighton                  2139    1   
  7 John Steele               11 McQuaid Jesu              1951  
  8 Tre Yaskulski              9 Albion                    1854  
  9 Spencer Remington         11 Attica                    1762  
 10 Tyler Gaus                12 Batavia                   1709  
 11 Killaun Blatche           11 Syracuse Aca              1707  
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             100        2) Tully                      44   
    3) Sweet Home                  42        4) East Aurora                41   
    5) Williamsville North         40        6) Greece Arcadia             30   
    7) Fairport                    20        7) Gates-Chili                20   
    9) Albion                      19       10) Hilton                     18   
   11) Spencerport                 17       12) Red Creek                  16   
   12) Batavia                     16       14) Kendall                    15   
   15) School Of The Arts          13       15) Fillmore                   13   
   17) Geneseo                     12       17) Lake Shore HS-NY           12   
   19) Mercy                       11       19) Webster Thomas             11   
   19) Pembroke                    11       22) Greece Athena               9   
   23) Attica                       8       23) Alexander Central           8   
   23) Churchville-Chili            8       23) Irondequoit                 8   
   27) Wilson/E. Col                6       27) Gananda                     6   
   29) North Tonawanda              4       29) East Rochester              4   
   29) Auburn                       4       32) Brighton                    2   
   33) Aquinas Institute            1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta              80        2) Fairport                   42   
    3) Brockport                   41        3) Gates-Chili                41   
    5) East Aurora                 34        6) Robert Brown/RST           31   
    7) North Tonawanda             25        8) St. Joes                   23   
    9) McQuaid Jesuit              22       10) Geneseo                    21   
   11) Batavia                     20       12) Spencerport                17   
   13) Auburn                      16       13) Red Creek                  16   
   13) Lake Shore HS-NY            16       16) Churchville-Chili          14   
   16) Pembroke                    14       16) Hilton                     14   
   16) Sweet Home                  14       20) Greece Arcadia             13   
   21) Brighton                    12       21) Wilson/E. Col              12   
   23) Byron-Bergen                10       23) UPrep Rochester            10   
   25) Aquinas Institute            6       25) Rochester Career Mentorin   6   
   25) Penfield                     6       28) Albion                      5   
   29) Irondequoit                  4       30) Attica                      3   
   31) Fillmore                     1