Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/28/2016 08:09 PM
                     Class A-AA Championships - 5/28/2016                      
                                   Penfield                                    
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Lanae-Tava Thomas         10 Rush-Henriet             11.92   3  10   
  2 Brianna Randolph          11 Gates-Chili              12.42   3   8   
  3 Abby Frank                11 Penfield                 12.48   3   6   
  4 Indya Richards             9 Gates-Chili              12.61   3   4   
  5 Ny'Shaya Henderson        10 Franklin-G               12.67   3   2   
  6 Adama Donzo               12 Rush-Henriet             12.82   2   1   
  7 Amanda Vogt               11 Web Schroeder            12.91   3 
  8 Jenna Strickland          11 Victor Centr             12.94   2  12.933
  9 Stefani Teglash            9 Penfield                 12.94   2  12.940
 10 Sarah Frame               12 Web Thomas               13.00   2  12.991
 11 Bryce Felton              12 Rush-Henriet             13.00   2  12.999
 12 Anaya Dees                 8 Hilton                   13.12   2 
 13 Monefay Hosang            11 Athena/Odys              13.29   2 
 14 Andrea Benson             12 Web Schroeder            13.37   1 
 15 Amy Buckner               12 Web Thomas               13.57   1 
 16 Rebecca Glenn             12 Fairport                 13.71   1 
 17 Kaya Pries                10 Rush-Henriet             13.91   1 
 18 Rachael Hodgson           10 Hilton                   13.98   1 
 
Girls 200 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         10 Rush-Henriet             24.77   3  10   
  2 Tori Thompson             12 Rush-Henriet             25.28   3   8   
  3 Abby Frank                11 Penfield                 26.33   3   6   
  4 Ny'Shaya Henderson        10 Franklin-G               26.41   3   4   
  5 SherDavesia Jacque        10 Gates-Chili              26.89   2   2   
  6 Sarah Frame               12 Web Thomas               27.03   3   1   
  7 Eva Boothby                9 Web Schroeder            27.07   1 
  8 Jenna Strickland          11 Victor Centr             27.09   2 
  9 Andrea Benson             12 Web Schroeder            27.31   1 
 10 Rachael Hodgson           10 Hilton                   27.39   2 
 11 Taylor Atkins-Lewis       10 Fairport                 27.43   1 
 12 Amaya Morrow              10 Hilton                   27.59   2 
 13 Brianna Randolph          11 Gates-Chili              27.68   3 
 14 Stefani Teglash            9 Penfield                 27.71   2 
 15 Anaya Dees                 8 Hilton                   27.79   1 
 16 Rebecca Glenn             12 Fairport                 27.96   1 
 17 Amy Buckner               12 Web Thomas               27.97   1 
 18 Amanda Vogt               11 Web Schroeder            28.24   2 
 19 Ellie Ramirez             12 Rush-Henriet             29.20   1 
 20 Samantha Ritter           10 Fairport                 31.29   3 
 
Girls 400 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stephanie Nwachi          10 Rush-Henriet             58.87   3  10   
  2 Sinead Sargeant           10 Fairport                 59.85   3   8   
  3 Taylor Alloco             11 Hilton                 1:02.10   3   6   
  4 Samantha Ritter           10 Fairport               1:02.26   3   4   
  5 Sarah Urban                9 Victor Centr           1:02.55   2   2   
  6 Maddy Mason                8 Hilton                 1:02.72   3   1   
  7 Samantha Spampinato       12 Rush-Henriet           1:02.92   2 
  8 Rachael Hodgson           10 Hilton                 1:02.96   2 
  9 Gianna Damico             11 Victor Centr           1:04.08   1 
 10 Jaime Gudyka               8 Web Schroeder          1:05.84   1 
 11 Cemanie Brown             10 Rush-Henriet           1:06.14   2 
 12 Cameron Rowe               9 Fairport               1:06.62   1 
 13 Hannah Pfeifer             8 Gates-Chili            1:08.62   2 
 
Girls 800 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Natalie Neamtu            11 Web Thomas             2:14.46   10   
  2 Amanda Vestri             11 Web Thomas             2:22.59    8   
  3 Taylor Alloco             11 Hilton                 2:26.02    6   
  4 Sarah Henretta            11 Fairport               2:26.38    4   
  5 Megan Sedita              12 Penfield               2:28.79    2   
  6 Bailey Pierce             10 Rush-Henriet           2:29.24    1   
  7 Natalie Hansen            10 Penfield               2:30.46  
  8 Marlee Angus               9 Penfield               2:32.44  
  9 Lexi Peters               10 Rush-Henriet           2:34.44  
 10 Lisa Pink                 11 Fairport               2:36.22  
 11 Erin Foley                11 Victor Centr           2:37.80  
 12 Emma Canny                11 Rush-Henriet           2:38.11  
 13 Anna Cuciurean-Zapan      10 Fairport               2:39.69  
 14 Jaime Gudyka               8 Web Schroeder          2:41.01  
 15 Linzee Reyes               9 Hilton                 2:41.09  
 16 Kelly O'Hara              12 Web Thomas             2:41.77  
 17 Maddy Mason                8 Hilton                 2:41.94  
 18 Allyson Bates             12 Web Schroeder          2:43.09  
 
Girls 1500 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amanda Vestri             11 Web Thomas             4:44.01   10   
  2 Bailey Pierce             10 Rush-Henriet           4:57.60    8   
  3 Boushra Belkhir           12 Victor Centr           5:03.69    6   
  4 Cameron Mackenzie         10 Penfield               5:04.23    4   
  5 Claire Ashton             11 Web Thomas             5:07.45    2   
  6 Jennifer Broderick        12 Fairport               5:15.23    1   
  7 Abby Baerwaldt            11 Rush-Henriet           5:16.02  
  8 Emily Colyer               9 Victor Centr           5:22.29  
  9 Emma Canny                11 Rush-Henriet           5:23.46  
 10 Alexis Chatterton          8 Hilton                 5:24.01  
 11 Erin Foley                11 Victor Centr           5:31.16  
 12 Mary Quinmore             10 Penfield               5:34.79  
 
Girls 3000 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellie Songer              12 Web Thomas            10:39.25   10   
  2 Claire Miller             12 Penfield              11:10.82    8   
  3 Morgan Brady              10 Fairport              11:22.56    6   
  4 Sarah Shapley             12 Fairport              11:22.71    4   
  5 Laura Broderick            9 Fairport              11:25.99    2   
  6 Vanessa Morgan            12 Victor Centr          11:31.09    1   
  7 Carolyn Bremer            11 Victor Centr          11:37.49  
  8 Clara Manley               9 Fairport              11:43.05  
  9 Sarah Farnand              9 Fairport              11:44.64  
 10 Makenna Bleier            11 Hilton                12:10.17  
 11 Kate Welch                10 Web Thomas            12:20.38  
 12 Alicia Loui                9 Fairport              12:22.22  
 13 Katarina Nichols          12 Fairport              12:30.44  
 14 Jessica Newmark           11 Fairport              12:41.20  
 15 Gillian Brown             11 Rush-Henriet          12:50.36  
 16 Ellie Pauly               12 Hilton                12:50.92  
 17 Elizabeth Ramsey           9 Web Schroeder         12:57.58  
 
Girls 100 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Indya Richards             9 Gates-Chili              15.09   3  10   
  2 Chima Dimgba              11 Athena/Odys              15.20   3   8   
  3 Destiny Fernandes          9 Athena/Odys              16.10   3   6   
  4 Amaya Morrow              10 Hilton                   16.17   3   4   
  5 Joanna Jin                10 Penfield                 16.71   3   2   
  6 Kelly Statskey            12 Rush-Henriet             17.21   3   1   
  7 Ellie Ramirez             12 Rush-Henriet             17.30   3 
  8 Olivia Bockrath           10 Fairport                 17.72   2 
  9 Dakota Dugan              12 Web Thomas               17.75   3 
 10 Tionna Watson             12 Edison                   17.87   1 
 11 Amelia Perry              11 Rush-Henriet             18.11   2 
 12 Kristine Renolo            9 Rush-Henriet             18.47   1 
 13 Brenna McKane             11 Web Thomas               18.48   1 
 14 Wilchelys Orsorio         10 Edison                   18.52   1 
 15 Megan Allenza             11 Rush-Henriet             18.56   2 
 16 Taylor Biata               8 Rush-Henriet             18.81   2 
 17 Daphine Postl             10 Fairport                 22.87   2 
 -- Maggie Phipps              9 Fairport                    FS   2 
 -- Lydia Slattery             9 Rush-Henriet                FS   2 
 
Girls 400 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Erika Tillotson           11 Victor Centr           1:02.08   3  10   
  2 Joanna Jin                10 Penfield               1:09.44   3   8   
  3 Christina Gates            9 Rush-Henriet           1:11.16   3   6   
  4 Monica Mack               11 Web Thomas             1:11.71   3   4   
  5 Julia Quan                 9 Gates-Chili            1:11.99   3   2   
  6 Dakota Dugan              12 Web Thomas             1:14.69   2   1   
  7 Taylor Biata               8 Rush-Henriet           1:15.11   2 
  8 Allison Prescott          11 Fairport               1:15.31   2 
  9 Madison McGrath            9 Penfield               1:16.39   2 
 10 Abby Dyson                11 Web Schroeder          1:17.51   1 
 11 Elizabeth Wisniewski       9 Web Thomas             1:22.69   1 
 12 Sumayyah Muhammad          9 Fairport               1:27.82   2 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Carpenter            12 Web Thomas             7:39.26   10   
  2 Rachael Jones             12 Fairport               7:49.05    8   
  3 Maeve reed                 9 Fairport               7:50.62    6   
  4 McKenzie Angus            12 Penfield               7:58.68    4   
  5 Allison Menendez          11 Rush-Henriet           7:58.91    2   
  6 Kelsie Canessa            11 Web Schroeder          8:01.62    1   
  7 Tory Fahrenholz           12 Penfield               8:04.03  
  8 Alyssa Kalen              12 Hilton                 8:06.10  
  9 Alena Wisniewski          11 Web Thomas             8:06.38  
 10 Kelly Farrell             11 Penfield               8:22.66  
 11 Olivia Anderson           11 Fairport               8:27.41  
 12 Abigail Williams          12 Fairport               8:27.95  
 13 Makenna Bleier            11 Hilton                 8:33.82  
 14 Kortnie Demers            11 Hilton                 8:37.59  
 15 Shauna Glavin             10 Hilton                 8:40.32  
 16 Brianna Walker            10 Web Schroeder          8:46.86  
 17 Linzee Reyes               9 Hilton                 8:54.93  
 
Girls 4x100 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                   47.81   2  10   
  2 Gates-Chili  'A'                                      49.36   2   8   
  3 Webster Schroeder  'A'                                50.67   2   6   
  4 Penfield  'A'                                         50.97   2   4   
  5 Hilton  'A'                                           51.78   2   2   
  6 Webster Thomas  'A'                                   52.16   2   1   
  7 Victor Central  'A'                                   52.91   2 
  8 Fairport  'A'                                         52.95   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Victor Central  'A'                                 4:03.51   10   
  2 Fairport  'A'                                       4:08.35    8   
  3 Rush-Henrietta  'A'                                 4:10.65    6   
  4 Webster Schroeder  'A'                              4:20.12    4   
  5 Penfield  'A'                                       4:21.88    2   
  6 Gates-Chili  'A'                                    4:24.01    1   
 
Girls 4x800 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fairport  'A'                                       9:44.28   10   
  2 Penfield  'A'                                      10:02.89    8   
  3 Webster Thomas  'A'                                10:14.11    6   
  4 Rush-Henrietta  'A'                                10:20.11    4   
  5 Webster Schroeder  'A'                             10:42.07    2   
  6 Victor Central  'A'                                10:51.50    1   
  7 Greece Athena  'A'                                 12:14.90  
 
Girls High Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rebecca Roth              10 Victor Centr           5-02.00      1.57m  10   
  2 Sarah Killip              12 Web Schroeder          5-00.00      1.52m   8   
  3 Dyonte Allen               9 Gates-Chili           J5-00.00      1.52m   6   
  4 Abbie Guidarelli          12 Victor Centr          J5-00.00      1.52m   4   
  5 Madison O'Brian           12 Penfield               4-10.00      1.47m   2   
  6 Destiny Fernandes          9 Athena/Odys            4-08.00      1.42m   1   
  7 Allison Prescott          11 Fairport               4-06.00      1.37m 
  8 Aubrey Richardson         12 Penfield              J4-06.00      1.37m 
  9 Holly Csaszar              9 Web Thomas             4-04.00      1.32m 
  9 Becca Gresens             10 Web Thomas             4-04.00      1.32m 
  9 Molly Martin               9 Fairport               4-04.00      1.32m 
 -- Charlotte Jarvis          12 Penfield                    NH            
 -- Maggie Phipps              9 Fairport                    NH            
 
Girls Pole Vault Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Erica Ellis                9 Gates-Chili           11-00.00      3.35m  10   
  2 Regan Maguire             10 Penfield              10-06.00      3.20m   8   
  3 Earnie Burapan            11 Hilton                10-00.00      3.04m   6   
  4 Julia Cappiello           10 Hilton               J10-00.00      3.04m   4   
  5 Sydney Angus              10 Penfield             J10-00.00      3.04m   2   
  6 Taylor Haude              12 Hilton                 9-00.00      2.74m   1   
  7 Elenie Mitchell           11 Penfield               8-06.00      2.59m 
  8 Alexis Duggan             12 Web Schroeder          8-00.00      2.43m 
  9 Mackenzie Johnson          9 Hilton                 7-06.00      2.28m 
 10 Courtney Burda            10 Fairport               7-00.00      2.13m 
 -- Allegra Maxwell           12 Victor Centr                NH            
 
Girls Long Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         10 Rush-Henriet          18-08.00      5.68m  10   
  2 Alexis Crane              10 Rush-Henriet          16-04.25      4.98m   8   
  3 Amanda Vogt               11 Web Schroeder         16-03.00      4.95m   6   
  4 Courtney Burda            10 Fairport              16-01.00      4.90m   4   
  5 Anaya Dees                 8 Hilton                15-09.50      4.81m   2   
  6 Adama Donzo               12 Rush-Henriet          15-08.25      4.78m   1   
  7 Josie Keenan               8 Fairport              15-04.75      4.69m 
  8 SherDavesia Jacque        10 Gates-Chili           15-00.50      4.58m 
  9 Kiara Kolaczyk            10 Victor Centr          15-00.25      4.57m 
 10 Anna Quan                  8 Gates-Chili           14-10.50      4.53m 
 11 Eva Boothby                9 Web Schroeder         14-08.00      4.47m 
 12 Ny'Shaya Henderson        10 Franklin-G            14-07.00      4.44m 
 13 Emma Jolley               11 Penfield              14-03.00      4.34m 
 14 Julia Cappiello           10 Hilton                13-11.00      4.24m 
 15 Carolyn Pink               9 Fairport              13-05.50      4.10m 
 -- Tionna Watson             12 Edison                    FOUL            
 -- Janiyah Norris            11 Rush-Henriet              FOUL            
 
Girls Triple Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Erika Tillotson           11 Victor Centr          35-04.00     10.76m  10   
  2 Josie Keenan               8 Fairport              34-08.00     10.56m   8   
  3 Anna Quan                  8 Gates-Chili           34-02.00     10.41m   6   
  4 Amaya Morrow              10 Hilton                32-06.50      9.91m   4   
  5 Courtney Burda            10 Fairport              32-00.00      9.75m   2   
  6 Zara Lakehal-Ayat         12 Fairport              31-11.50      9.74m   1   
  7 Alexis Crane              10 Rush-Henriet          31-10.50      9.71m 
  8 Kiara Kolaczyk            10 Victor Centr          31-08.50      9.66m 
  9 Jillian Daniel            10 Web Schroeder         30-10.50      9.41m 
 10 Emma Jolley               11 Penfield              29-10.00      9.09m 
 
Girls Shot Put Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Leah Hulbert              12 Rush-Henriet          39-11.25     12.17m  10   
  2 Brealle Brown             12 Rush-Henriet          32-02.50      9.81m   8   
  3 Renee LaSalle             10 Rush-Henriet          31-06.00      9.60m   6   
  4 Katey Ringo               10 Rush-Henriet          31-02.00      9.49m   4   
  5 Tiariqua Barlow           11 Gates-Chili           31-00.50      9.46m   2   
  6 McKenzie Sicke            12 Web Thomas            30-07.00      9.32m   1   
  7 Emily Riley               10 Rush-Henriet         J30-07.00      9.32m 
  8 Annika Gates              10 Rush-Henriet          29-06.25      8.99m 
  9 Sami Whitaker              9 Edison                29-00.50      8.85m 
 10 Jacklyn Capozzi           10 Rush-Henriet          27-09.00      8.45m 
 11 Essence Hill              11 Franklin-G            25-01.00      7.64m 
 
Girls Discus Throw Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Leah Hulbert              12 Rush-Henriet            128-11     39.29m  10   
  2 Katey Ringo               10 Rush-Henriet             95-06     29.10m   8   
  3 Brealle Brown             12 Rush-Henriet             94-04     28.75m   6   
  4 Rebecca Skolnick          10 Fairport                 92-04     28.14m   4   
  5 Kiara Tarricone           10 Rush-Henriet             91-00     27.73m   2   
  6 Jacklyn Capozzi           10 Rush-Henriet             90-08     27.63m   1   
  7 Tiariqua Barlow           11 Gates-Chili              83-00     25.29m 
  8 Katie Baird                9 Web Thomas               82-10     25.24m 
  8 Leah Manou                11 Web Schroeder            82-10     25.24m 
 10 Lily Stonebreaker         10 Victor Centr             81-04     24.79m 
 11 Annika Gates              10 Rush-Henriet             79-11     24.35m 
 12 McKenzie Sicke            12 Web Thomas               79-03     24.15m 
 13 Alyssa Walsh               9 Fairport                 73-01     22.27m 
 14 Sami Whitaker              9 Edison                   71-03     21.71m 
 15 Charlotte Jarvis          12 Penfield                 68-08     20.92m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class AA Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elena Mantilla             9 Penfield               2:37.03     607
  2 Sarah Cannon              12 Rush-Henriet           2:41.86     552
  3 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet           2:43.97     528
  4 Elena LaBella             11 Hilton                 2:45.04     516
  5 Emily Herrmann            12 Victor Centr           2:46.41     502
  6 Stephanie Hyde            10 Rush-Henriet           2:50.00     464
  7 Allison Feder             10 Fairport               2:54.28     420
  8 Nicole Bergeron           10 Victor Centr           2:57.37     390
  9 Reagan Mayer              12 Victor Centr           3:00.04     365
 10 Ava Speidel                9 Gates-Chili            3:04.28     326
 11 Sophia Camillaci          11 Hilton                 3:06.28     309
 12 Reilly Mullen             10 Hilton                 3:08.93     287
 13 Sarah Bishop              11 Hilton                 3:13.41     251
 -- Jordan Silver             12 Penfield                   DNF  
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class AA Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stephanie Hyde            10 Rush-Henriet             16.61   2    641
  2 Aerone' Colvin             9 Gates-Chili              17.60   2    530
  3 Allison Feder             10 Fairport                 18.21   3    467
  4 Jordan Silver             12 Penfield                 18.24   3    464
  5 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet             18.25   1    463
  6 Emily Herrmann            12 Victor Centr             18.66   2    423
  7 Nicole Bergeron           10 Victor Centr             19.39   1    355
  8 Elena Mantilla             9 Penfield                 19.48   1    347
  9 Madison Conn               9 Gates-Chili              19.50   1    345
 10 Reagan Mayer              12 Victor Centr             19.51   3    344
 11 Reilly Mullen             10 Hilton                   19.90   2    311
 12 Sarah Cannon              12 Rush-Henriet             20.07   3    296
 13 Elena LaBella             11 Hilton                   20.47   2    264
 14 Sophia Camillaci          11 Hilton                   22.33   1    138
 15 Sarah Bishop              11 Hilton                   23.19   3     92
 16 Ava Speidel                9 Gates-Chili              23.86   3     62
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephanie Hyde            10 Rush-Henriet             1.52m    4-11.75    644
  1 Jordan Silver             12 Penfield                 1.52m    4-11.75    644
  3 Allison Feder             10 Fairport                 1.42m    4-07.75    534
  4 Elena LaBella             11 Hilton                   1.37m    4-06.00    481
  4 Elena Mantilla             9 Penfield                 1.37m    4-06.00    481
  4 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet             1.37m    4-06.00    481
  7 Sarah Cannon              12 Rush-Henriet             1.32m    4-04.00    429
  7 Emily Herrmann            12 Victor Centr             1.32m    4-04.00    429
  9 Aerone' Colvin             9 Gates-Chili              1.27m    4-02.00    379
  9 Reilly Mullen             10 Hilton                   1.27m    4-02.00    379
  9 Madison Conn               9 Gates-Chili              1.27m    4-02.00    379
 12 Ava Speidel                9 Gates-Chili              1.22m    4-00.00    331
 12 Sarah Bishop              11 Hilton                   1.22m    4-00.00    331
 12 Reagan Mayer              12 Victor Centr             1.22m    4-00.00    331
 15 Nicole Bergeron           10 Victor Centr             1.12m    3-08.00    239
 15 Sophia Camillaci          11 Hilton                   1.12m    3-08.00    239
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephanie Hyde            10 Rush-Henriet             5.02m   16-05.75    565
  2 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet             4.45m   14-07.25    416
  3 Allison Feder             10 Fairport                 4.32m   14-02.25    384
  4 Sarah Cannon              12 Rush-Henriet             4.31m   14-01.75    381
  5 Madison Conn               9 Gates-Chili              4.23m   13-10.50    362
  6 Emily Herrmann            12 Victor Centr             4.13m   13-06.75    338
  7 Elena Mantilla             9 Penfield                 4.04m   13-03.25    317
  8 Aerone' Colvin             9 Gates-Chili              3.99m   13-01.25    306
  9 Jordan Silver             12 Penfield                 3.93m   12-10.75    292
 10 Elena LaBella             11 Hilton                   3.90m   12-09.50    285
 11 Nicole Bergeron           10 Victor Centr             3.87m   12-08.50    279
 12 Sarah Bishop              11 Hilton                   3.82m   12-06.50    267
 13 Sophia Camillaci          11 Hilton                   3.69m   12-01.25    239
 14 Reagan Mayer              12 Victor Centr             3.67m   12-00.50    235
 15 Reilly Mullen             10 Hilton                   3.64m   11-11.50    229
 16 Ava Speidel                9 Gates-Chili              3.35m   11-00.00    170
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Madison Conn               9 Gates-Chili              9.02m   29-07.25    465
  2 Stephanie Hyde            10 Rush-Henriet             7.89m   25-10.75    392
  3 Reagan Mayer              12 Victor Centr             7.67m   25-02.00    378
  4 Emily Herrmann            12 Victor Centr             7.55m   24-09.25    370
  5 Sophia Camillaci          11 Hilton                   7.11m   23-04.00    342
  6 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet             6.86m   22-06.25    326
  7 Allison Feder             10 Fairport                 6.85m   22-05.75    325
  8 Jordan Silver             12 Penfield                 6.77m   22-02.50    320
  9 Ava Speidel                9 Gates-Chili              6.69m   21-11.50    315
 10 Sarah Bishop              11 Hilton                   6.68m   21-11.00    315
 11 Elena Mantilla             9 Penfield                 6.59m   21-07.50    309
 12 Nicole Bergeron           10 Victor Centr             6.36m   20-10.50    294
 13 Sarah Cannon              12 Rush-Henriet             5.87m   19-03.25    263
 14 Elena LaBella             11 Hilton                   5.83m   19-01.50    261
 15 Aerone' Colvin             9 Gates-Chili              5.75m   18-10.50    255
 16 Reilly Mullen             10 Hilton                   5.31m   17-05.25    228
 
Girls Outdoor Pentathlon Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephanie Hyde            10 Rush-Henriet              2706   10   
  2 Miranda Hughes            10 Rush-Henriet              2214    8   
  3 Allison Feder             10 Fairport                  2130    6   
  4 Emily Herrmann            12 Victor Centr              2062    4   
  5 Elena Mantilla             9 Penfield                  2061    2   
  6 Sarah Cannon              12 Rush-Henriet              1921    1   
  7 Elena LaBella             11 Hilton                    1807  
  8 Jordan Silver             12 Penfield                  1720  
  9 Reagan Mayer              12 Victor Centr              1653  
 10 Nicole Bergeron           10 Victor Centr              1557  
 11 Reilly Mullen             10 Hilton                    1434  
 12 Sophia Camillaci          11 Hilton                    1267  
 13 Sarah Bishop              11 Hilton                    1256  
 14 Ava Speidel                9 Gates-Chili               1204  
 
Girls 100 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Satin Holmes              12 Wilson                   12.71   3  10   
  2 Cyan Carter               10 Spencerport              12.77   3   8   
  3 Morgan Femiano            11 Greece Arcad             12.82   3   6   
  4 Breea Silva               10 Brighton                 13.01   3   4   
  5 Alana Morrow              12 Mercy                    13.07   3   2   
  6 Naiyah James               9 Pitt Mendon              13.11   1   1   
  7 Nicole Johnson            10 Wilson                   13.23   2 
  8 Tyjah Love                 9 Wilson                   13.24   3 
  9 Zene Kelley                7 Brighton                 13.39   1 
 10 Emily McNeil              10 Canandaigua              13.40   2 
 11 Dana Cowley               12 Greece Arcad             13.50   1 
 12 Kamilah Sobers             9 Pitt Mendon              13.54   2 
 13 Haley Smout                9 Churchville-G            13.56   3 
 14 Elaina Alston             11 Irondequoit              13.57   2 
 15 Meghan Crowfoot           11 Canandaigua              13.58   2 
 16 Veronica Barnes           12 Brockport                13.62   1 
 17 Akira Cole                10 Brighton                 13.74   1 
 18 Jade Distant               8 Churchville-G            13.77   1 
 19 Tahlise Scott              8 Brighton                 13.78   1 
 20 Madi Davidson             10 Hon Falls-Lima           13.80   1 
 21 Cecilia Savka             11 Pitt Mendon              13.87   2 
 
Girls 200 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vanessa Watson             9 Spencerport              26.18   3  10   
  2 Grace Dunnigan            12 Pitt Sutherland          26.30   3   8   
  3 Cyan Carter               10 Spencerport              27.24   3   6   
  4 Naiyah James               9 Pitt Mendon              27.33   2   4   
  5 Lily Hoyser               11 Pitt Mendon              27.56   3   2   
  6 Meghan Crowfoot           11 Canandaigua              28.00   2   1   
  7 Leigha Hatch              11 Brighton                 28.23   2 
  8 Emily McNeil              10 Canandaigua              28.35   1 
  9 Valerie Lepore             9 Pitt Mendon              28.40   1 
 
Girls 400 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vanessa Watson             9 Spencerport              56.75   3  10   
  2 Annie Hanna               11 Pitt Sutherland          56.79   3   8   
  3 Colleen Eckl              11 Pitt Mendon              59.71   3   6   
  4 Makayla Binter            12 Greece Arcad             59.95   3   4   
  5 Emma Anderson              9 Brighton               1:02.78   2   2   
  6 Nubia Cromartie           10 Pitt Sutherland        1:03.03   3   1   
  7 Elizabeth Decker          11 Eastridge              1:03.17   3 
  8 Kelsey Anderson            9 Brighton               1:03.73   2 
  9 Jessica Moody             12 Brockport              1:04.69   2 
 10 Janie Potts               10 Pitt Sutherland        1:04.74   2 
 11 Chloe Erdle               10 Pitt Mendon            1:06.21   1 
 12 Jaclyn Neubauer           12 Spencerport            1:06.55   2 
 13 Riley Blasiak             10 Brighton               1:07.14   2 
 14 Amanda Moody              12 Brockport              1:08.08   3 
 15 Catharine Lewis           12 Brighton               1:09.15   3 
 16 Jenai simons              10 Irondequoit            1:10.19   1 
 
Girls 800 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elyse Barkstrom           11 Pitt Mendon            2:19.69   10   
  2 Annie Hanna               11 Pitt Sutherland        2:19.73    8   
  3 Jamie Amoroso             12 Pitt Mendon            2:24.49    6   
  4 Maddie Hobika             10 Pitt Sutherland        2:24.96    4   
  5 Gabby Wangler             11 Hon Falls-Lima         2:27.42    2   
  6 Julia Tomanovich           9 Pitt Mendon            2:30.98    1   
  7 Eilis Regan               11 Pitt Sutherland        2:31.05  
  8 Maisie Merz               11 Brighton               2:32.59  
  9 Julia Wade                10 Mercy                  2:32.75  
 10 Grace Nolan               10 Greece Arcad           2:32.88  
 11 Elizabeth Decker          11 Eastridge              2:33.91  
 12 Delia McDade Clay          9 Brighton               2:34.15  
 13 Katie Cox                 12 Brighton               2:34.58  
 14 McKensie Galusha          12 Pitt Mendon            2:36.30  
 15 Kate Winebrake            11 Pitt Sutherland        2:41.86  
 16 Kaitlyn Dobbertin         11 Hon Falls-Lima         2:43.72  
 17 Amanda Smith              12 Brighton               2:46.73  
 
Girls 1500 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anna Kostarellis          11 Churchville-G          4:45.64   10   
  2 Maddie Hobika             10 Pitt Sutherland        4:48.89    8   
  3 Elyse Barkstrom           11 Pitt Mendon            5:03.17    6   
  4 Julia Tomanovich           9 Pitt Mendon            5:03.75    4   
  5 Quinn Metcalfe            10 Churchville-G          5:05.04    2   
  6 Jessica Aldred            10 Pitt Sutherland        5:14.60    1   
  7 Julia Spagnola             9 Mercy                  5:19.47  
  8 Maisie Merz               11 Brighton               5:25.53  
  9 Sarah Bond                11 Hon Falls-Lima         5:28.38  
 10 Molly Falkenstein         10 Brockport              5:43.46  
 11 Catherine Hauser          12 Brighton               5:51.84  
 
Girls 3000 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anna Kostarellis          11 Churchville-G         10:35.33   10   
  2 Haley Arguien             10 Churchville-G         10:46.76    8   
  3 Katie Cobos                9 Canandaigua           10:57.88    6   
  4 Madeleine Shellard        10 Irondequoit           11:06.03    4   
  5 Sarah Rappleye            11 Spencerport           11:16.75    2   
  6 Meredith Morse            11 Pitt Sutherland       11:18.16    1   
  7 Zofia Stefankovic          7 Brighton              11:21.29  
  8 Maddie Dovi               10 Mercy                 11:32.16  
  9 Megha Singh               12 Pitt Mendon           11:35.01  
 10 Sara Ciurca                9 Mercy                 12:00.72  
 11 Katherine Novak           11 Pitt Mendon           12:07.99  
 12 Cheyenne Vorndran          9 Greece Arcad          12:13.21  
 13 Ellie Anstrom              9 Pitt Mendon           12:17.54  
 14 Colleen Tytler             7 Irondequoit           12:22.32  
 15 Elena Davis               10 Irondequoit           12:25.48  
 16 Meagan Arguien            12 Churchville-G         12:40.64  
 17 Lilly VonRhedy             8 Canandaigua           13:08.19  
 
Girls 100 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alana Morrow              12 Mercy                    15.67   3  10   
  2 Emily Wade                12 Mercy                    15.92   3   8   
  3 Jenna Berry               11 Pitt Mendon              15.97   3   6   
  4 Ariana Cleveland          10 Brockport                16.92   3   4   
  5 T'Andrah Brundidge        11 Brockport                16.97   2   2   
  6 Elizabeth Yung            12 Greece Arcad             17.13   3   1   
  7 Jacquelyn Smith           10 Greece Arcad             17.30   3 
  8 Madeline Pizzo            12 Mercy                    17.44   2 
  9 Sarah Cook                12 Mercy                    17.57   2 
 10 Michela Maiola            12 Spencerport              17.92   2 
 11 Julia Gallagher           10 Canandaigua              17.99   3 
 12 Miyah Sizer               10 Brighton                 18.02   1 
 13 Nazir McCray              10 Wilson                   18.08   1 
 14 Emma tenHoopen            11 Pitt Sutherland          18.16   2 
 15 Jing Chang                11 Pitt Mendon              18.18   2 
 16 Carolyn Thaney            10 Pitt Sutherland          18.27   1 
 17 Veronica Barnes           12 Brockport                18.31   2 
 18 Grace Heckman             10 Brighton                 18.60   1 
 19 Lindsay Allen             10 Brockport                18.99   1 
 20 Hannah Mance               8 Churchville-G            19.15   2 
 21 Sarah Smith               10 Hon Falls-Lima           19.20   1 
 22 Lily Hoh                  10 Hon Falls-Lima           19.39   1 
 -- Jordyn Brown               9 Canandaigua                 DQ   3  out of lane
 
Girls 400 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emily Wade                12 Mercy                  1:05.97   3  10   
  2 T'Andrah Brundidge        11 Brockport              1:07.09   3   8   
  3 Aleah Martone             10 Spencerport            1:07.57   3   6   
  4 Jenna Berry               11 Pitt Mendon            1:08.93   3   4   
  5 Emma Burke                 9 Churchville-G          1:10.11   3   2   
  6 Abby Miller               12 Pitt Mendon            1:10.61   2   1   
  7 Jing Chang                11 Pitt Mendon            1:12.08   3 
  8 Isabella Barry             9 Brighton               1:12.86   1 
  9 Alana Morrow              12 Mercy                  1:14.20   3 
 10 Olivia Vogler              9 Irondequoit            1:14.33   2 
 11 Amy Schumacher            12 Irondequoit            1:14.62   3 
 12 Iouna Ardelean             9 Greece Arcad           1:14.70   2 
 13 Sarah Winfree              8 Pitt Mendon            1:15.21   2 
 14 Lindsay Allen             10 Brockport              1:16.16   2 
 15 Elizabeth Yung            12 Greece Arcad           1:16.90   1 
 16 Olivia Templeton          10 Hon Falls-Lima         1:18.17   2 
 17 Katie Bernard             10 Pitt Mendon            1:18.52   1 
 18 Lily Hoh                  10 Hon Falls-Lima         1:19.17   1 
 19 Mary Bayer                11 Pitt Sutherland        1:19.25   1 
 20 Kelley Mohr               10 Irondequoit            1:19.30   2 
 21 Sarah Smith               10 Hon Falls-Lima         1:19.53   2 
 22 Nicole Amatore            12 Brockport              1:22.11   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sydney McDaniel           12 Hon Falls-Lima         7:23.21   10   
  2 Madeleine Shellard        10 Irondequoit            7:35.86    8   
  3 Molly O'Neill              8 Canandaigua            7:46.04    6   
  4 Bridget Wangler           11 Hon Falls-Lima         7:55.23    4   
  5 Izzy Kazour               12 Pitt Mendon            7:58.95    2   
  6 Vivian Rapp                9 Brighton               8:02.83    1   
  7 McKensie Galusha          12 Pitt Mendon            8:04.68  
  8 Olivia Templeton          10 Hon Falls-Lima         8:08.34  
  9 Madelyn Rose MacLaughlin   9 Pitt Mendon            8:09.40  
 10 Rebekah Preisser           9 Pitt Sutherland        8:09.85  
 11 Moriah Martone            12 Spencerport            8:11.71  
 12 Anna Dinella              12 Spencerport            8:30.80  
 13 Emma Weber                11 Mercy                  8:38.15  
 14 Erin Donahoe              12 Hon Falls-Lima         8:38.46  
 15 Sarah Farnum              12 Churchville-G          8:39.73  
 16 Melanie Calhoun            9 Hon Falls-Lima         9:07.55  
 17 Isabelle Reynolds          9 Pitt Mendon            9:13.96  
 18 Rachel McCarthy            9 Pitt Mendon            9:15.16  
 
Girls 4x100 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pittsford Sutherland  'A'                             50.16   10   
  2 Greece Arcadia  'A'                                   50.86    8   
  3 Pittsford Mendon  'A'                                 51.58    6   
  4 Canandaigua  'A'                                      52.59    4   
  5 Wilson Magnet  'A'                                    52.65    2   
  6 Honeoye Falls-Lima  'A'                               56.16    1   
 -- Mercy  'A'                                               DQ   out of zone
 -- Brighton  'A'                                            DQ   out of zone
 
Girls 4x400 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pittsford Sutherland  'A'                           4:09.35   10   
  2 Spencerport  'A'                                    4:17.77    8   
  3 Pittsford Mendon  'A'                               4:17.93    6   
  4 Brighton  'A'                                       4:20.86    4   
  5 Brockport  'A'                                      4:21.25    2   
  6 Mercy  'A'                                          4:34.43    1   
 
Girls 4x800 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Honeoye Falls-Lima  'A'                             9:45.94   10   
  2 Pittsford Mendon  'A'                               9:58.52    8   
  3 Brighton  'A'                                      10:08.33    6   
  4 Mercy  'A'                                         10:13.74    4   
  5 Pittsford Sutherland  'A'                          10:30.96    2   
  6 Canandaigua  'A'                                   10:40.64    1   
  7 Brockport  'A'                                     10:53.61  
  8 Greece Arcadia  'A'                                11:47.06  
 
Girls High Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jenna Berry               11 Pitt Mendon            5-05.00      1.65m  10   
  2 Jessica Anderson          11 Canandaigua            5-03.00      1.60m   8   
  3 Asia McInnis              11 Greece Arcad           5-00.00      1.52m   6   
  4 Makayla Binter            12 Greece Arcad           4-10.00      1.47m   4   
  5 Jessica DeJesus           11 Greece Arcad           4-08.00      1.42m   0.75
  5 Emily Marshall            12 Pitt Sutherland        4-08.00      1.42m   0.75
  5 Chloe Couderc              9 Brighton               4-08.00      1.42m   0.75
  5 Ashanti Muhanned           9 Mercy                  4-08.00      1.42m   0.75
  9 Jenna Gooding             10 Spencerport           J4-08.00      1.42m 
 10 Rachel Sequeira            9 Hon Falls-Lima         4-06.00      1.37m 
 10 Kate Hancey               12 Pitt Sutherland        4-06.00      1.37m 
 10 Hannah Newlands           10 Brighton               4-06.00      1.37m 
 10 Ericah Roncone            12 Pitt Mendon            4-06.00      1.37m 
 14 Elissa Goorman            12 Pitt Sutherland        4-04.00      1.32m 
 -- Jailene Arroyo             9 Eastridge                   NH            
 
Girls Pole Vault Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hannah Roof               12 Hon Falls-Lima        10-03.00      3.12m  10   
  2 Lily Hoyser               11 Pitt Mendon          J10-03.00      3.12m   8   
  3 Madeline Pizzo            12 Mercy                  9-06.00      2.89m   6   
  4 Danielle Yeager           12 Irondequoit            9-00.00      2.74m   3   
  4 Abby McGahey              11 Canandaigua            9-00.00      2.74m   3   
  6 Sachi Sharp                9 Brighton               8-06.00      2.59m   0.50
  6 Ericah Roncone            12 Pitt Mendon            8-06.00      2.59m   0.50
  8 Emily Vandereems          12 Canandaigua           J8-06.00      2.59m 
  9 Cecilia Savka             11 Pitt Mendon            8-00.00      2.43m 
  9 Ava Roncone               10 Pitt Mendon            8-00.00      2.43m 
  9 Brianne Giuffrida         11 Hon Falls-Lima         8-00.00      2.43m 
  9 Lauren Carr-Harris        11 Brighton               8-00.00      2.43m 
  9 Sasha Kiniova              8 Brighton               8-00.00      2.43m 
 14 Emma Galusha              10 Pitt Mendon            7-06.00      2.28m 
 14 Yelena Fedorishina         9 Spencerport            7-06.00      2.28m 
 14 Anna Garcia               11 Hon Falls-Lima         7-06.00      2.28m 
 17 Rachel Roof                9 Hon Falls-Lima         7-00.00      2.13m 
 17 Gabriella Gagarinas       10 Irondequoit            7-00.00      2.13m 
 17 Emily Latulipe            10 Pitt Mendon            7-00.00      2.13m 
 17 Hannah Cuzzupoli          10 Spencerport            7-00.00      2.13m 
 -- Claire Cornelus           10 Pitt Mendon                 NH            
 
Girls Long Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Morgan Femiano            11 Greece Arcad          17-11.00      5.46m  10   
  2 Makayla Binter            12 Greece Arcad          17-08.50      5.39m   8   
  3 Emily Wade                12 Mercy                 17-00.50      5.19m   6   
  4 Olivia Lewis              12 Churchville-G         16-11.50      5.16m   4   
  5 Colleen Eckl              11 Pitt Mendon           16-03.00      4.95m   2   
  6 Alona Miller              10 Brighton              16-01.25      4.90m   1   
  7 Jenna Berry               11 Pitt Mendon           15-09.00      4.80m 
  8 Kandace Reid              10 Irondequoit           15-07.00      4.74m 
  9 Dana Cowley               12 Greece Arcad          15-06.00      4.72m 
 10 Lily Hoyser               11 Pitt Mendon           15-03.00      4.64m 
 11 Elaina Alston             11 Irondequoit           15-02.50      4.63m 
 12 Grace Messina             11 Pitt Sutherland       15-02.00      4.62m 
 13 Addie Ivey                 9 Pitt Sutherland       15-01.00      4.59m 
 14 Megan Bowman               9 Pitt Sutherland       14-10.00      4.52m 
 15 Idalys Fraguada           12 Pitt Sutherland       14-09.50      4.50m 
 16 Carly Brister             10 Pitt Mendon           14-07.00      4.44m 
 17 Maddi Pitt                11 Hon Falls-Lima        14-06.00      4.41m 
 18 Rosalyn Albarran          10 Pitt Sutherland       14-05.50      4.40m 
 19 Lina Huynh                10 Churchville-G         13-11.00      4.24m 
 -- Asia McInnis              11 Greece Arcad              FOUL            
 
Girls Triple Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Olivia Lewis              12 Churchville-G         36-06.00     11.12m  10   
  2 Asia McInnis              11 Greece Arcad          36-02.00     11.02m   8   
  3 Emily Wade                12 Mercy                 35-02.50     10.73m   6   
  4 Colleen Eckl              11 Pitt Mendon           35-02.00     10.71m   4   
  5 Abby McGahey              11 Canandaigua           33-11.00     10.33m   2   
  6 Mary Dusett               10 Greece Arcad          33-09.50     10.29m   1   
  7 Carolyn Thaney            10 Pitt Sutherland       32-11.00     10.03m 
  8 Rachel Sequeira            9 Hon Falls-Lima        32-07.50      9.94m 
  9 Jessica Anderson          11 Canandaigua           32-00.75      9.77m 
 10 Ima Ikpot                 10 Mercy                 31-05.00      9.57m 
 10 Hannah Newlands           10 Brighton              31-05.00      9.57m 
 12 Lina Huynh                10 Churchville-G         31-03.00      9.52m 
 13 Alona Miller              10 Brighton              30-11.50      9.43m 
 14 Elaina Alston             11 Irondequoit           30-10.25      9.40m 
 15 Julia Wade                10 Mercy                 30-10.00      9.39m 
 16 Nikki Nguyen              11 Spencerport           30-07.00      9.32m 
 16 Jessica DeJesus           11 Greece Arcad          30-07.00      9.32m 
 18 Riley Blasiak             10 Brighton              28-08.00      8.73m 
 
Girls Shot Put Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Madeline Pizzo            12 Mercy                 34-09.00     10.59m  10   
  2 Rachel Richenberg         12 Canandaigua           34-05.00     10.49m   8   
  3 Maddy Childs              12 Hon Falls-Lima        33-10.50     10.32m   6   
  4 Asia Hoyte                11 Pitt Mendon           33-00.50     10.07m   4   
  5 Taylor Himes              12 Hon Falls-Lima        32-11.50     10.04m   2   
  6 Megan Wood                12 Brockport             32-07.75      9.95m   1   
  7 Carli Lenz                10 Canandaigua           31-05.50      9.58m 
  8 Ayanna Simmons            10 Churchville-G         31-04.00      9.55m 
  9 Jessmya Kilgore            9 Mercy                 30-07.00      9.32m 
 10 Gillian Kurtic            11 Hon Falls-Lima        30-05.25      9.27m 
 11 Carley Jordan             10 Spencerport           28-10.50      8.80m 
 12 Lindsay Fluman            10 Pitt Mendon           28-10.00      8.78m 
 13 Jocelyn Hernandez         10 Churchville-G         27-11.50      8.52m 
 14 Maddie Smith              11 Pitt Sutherland       27-06.00      8.38m 
 15 Brianna Abbey             12 Churchville-G         27-00.00      8.22m 
 16 Meredith McGee             9 Mercy                 26-03.00      8.00m 
 17 Gabby Hansen              10 Hon Falls-Lima        26-01.00      7.95m 
 18 Jenna LaRuez               9 Greece Arcad          25-05.00      7.74m 
 
Girls Discus Throw Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Grace Messina             11 Pitt Sutherland         113-01     34.46m  10   
  2 Rachel Richenberg         12 Canandaigua              99-09     30.40m   8   
  3 Gillian Kurtic            11 Hon Falls-Lima           92-00     28.04m   6   
  4 Lindsay Fluman            10 Pitt Mendon              91-10     27.99m   4   
  5 Asia Hoyte                11 Pitt Mendon              86-08     26.41m   2   
  6 Carley Jordan             10 Spencerport              86-02     26.26m   1   
  7 Madeline Pizzo            12 Mercy                    83-03     25.37m 
  8 Meredith McGee             9 Mercy                    82-05     25.12m 
  9 Maddy Childs              12 Hon Falls-Lima           80-04     24.48m 
 10 Maddie Smith              11 Pitt Sutherland          79-03     24.15m 
 11 Hannah Rolfe              11 Canandaigua              79-01     24.10m 
 12 Cecelia Loeffler          11 Canandaigua              78-04     23.87m 
 13 Megan Wood                12 Brockport                77-11     23.74m 
 14 Amy Jennings              12 Canandaigua              77-04     23.57m 
 15 Sarah Ghadoum             12 Irondequoit              73-11     22.52m 
 16 Clarissa McNeil           10 Brighton                 69-04     21.13m 
 17 Abigail Congdon           10 Greece Arcad             63-06     19.35m 
 -- Taylor Himes              12 Hon Falls-Lima            FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class A Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katie Broikos             10 Pitt Mendon            2:43.23     536
  2 Amanda Woodard            12 Pitt Mendon            2:44.41     523
  3 Emma Gilbert              11 Hon Falls-Lima         2:46.93     496
  4 Hanna Holland             11 Pitt Mendon            2:49.12     473
  5 Hayley Bronk               9 Mercy                  2:51.39     449
  6 Kaitlyn Gelb               9 Pitt Mendon            2:56.45     399
  7 Elaina Difante             9 Mercy                  2:57.06     393
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class A Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amanda Woodard            12 Pitt Mendon              18.06     482
  2 Emma Gilbert              11 Hon Falls-Lima           18.10     478
  3 Katie Broikos             10 Pitt Mendon              19.80     319
  4 Elaina Difante             9 Mercy                    20.49     263
  5 Hanna Holland             11 Pitt Mendon              20.69     248
  6 Hayley Bronk               9 Mercy                    20.81     239
  7 Kaitlyn Gelb               9 Pitt Mendon              20.82     238
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kaitlyn Gelb               9 Pitt Mendon              1.37m    4-06.00    481
  2 Hayley Bronk               9 Mercy                    1.32m    4-04.00    429
  2 Hanna Holland             11 Pitt Mendon              1.32m    4-04.00    429
  4 Emma Gilbert              11 Hon Falls-Lima           1.27m    4-02.00    379
  5 Elaina Difante             9 Mercy                    1.22m    4-00.00    331
  5 Amanda Woodard            12 Pitt Mendon              1.22m    4-00.00    331
  5 Katie Broikos             10 Pitt Mendon              1.22m    4-00.00    331
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Emma Gilbert              11 Hon Falls-Lima           4.48m   14-08.50    423
  2 Amanda Woodard            12 Pitt Mendon              4.46m   14-07.75    418
  3 Kaitlyn Gelb               9 Pitt Mendon              4.29m   14-01.00    376
  4 Katie Broikos             10 Pitt Mendon              3.63m   11-11.00    227
  5 Hayley Bronk               9 Mercy                    3.62m   11-10.50    225
  6 Hanna Holland             11 Pitt Mendon              3.59m   11-09.50    218
  7 Elaina Difante             9 Mercy                    3.31m   10-10.50    163
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hayley Bronk               9 Mercy                    7.79m   25-06.75    386
  2 Emma Gilbert              11 Hon Falls-Lima           7.35m   24-01.50    357
  3 Katie Broikos             10 Pitt Mendon              6.96m   22-10.00    332
  4 Hanna Holland             11 Pitt Mendon              6.27m   20-07.00    288
  5 Amanda Woodard            12 Pitt Mendon              6.04m   19-09.75    274
  6 Kaitlyn Gelb               9 Pitt Mendon              4.02m   13-02.25    147
  7 Elaina Difante             9 Mercy                    3.69m   12-01.25    127
 
Girls Outdoor Pentathlon Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emma Gilbert              11 Hon Falls-Lima            2133   10   
  2 Amanda Woodard            12 Pitt Mendon               2028    8   
  3 Katie Broikos             10 Pitt Mendon               1745    6   
  4 Hayley Bronk               9 Mercy                     1728    4   
  5 Hanna Holland             11 Pitt Mendon               1656    2   
  6 Kaitlyn Gelb               9 Pitt Mendon               1641    1   
  7 Elaina Difante             9 Mercy                     1277  
 
Boys 100 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Noah Williams             11 McQuaid Jesu             11.05   3  10   
  2 Tracey Harrison           12 Hilton                   11.25   3   8   
  3 Anthony Brinson           10 Rush-Henriet             11.30   3   6   
  4 Derrick Rogers            10 Gates-Chili              11.34   2   4   
  5 Myles Calhoun             10 Web Schroeder            11.35   3   2   
  6 Dexter Proctor            11 Gates-Chili              11.51   3   1   
  7 Jaquil Baxter             10 Edison                   11.57   3 
  8 Tre Jones                 12 Rush-Henriet             11.60   2 
  9 Myles McKinney            12 Churchville-B            11.67   2 
 10 Jayson Lane               12 Web Schroeder            11.71   1 
 11 Justice Obasi             11 Rush-Henriet             11.72   3 
 12 Jalen Smith               10 Gates-Chili              11.74   2 
 13 Nathan Zariczny           10 Penfield                 11.78   1 
 14 Umaru Andrews             11 Churchville-B            11.80   3 
 15 Nassir Jones               9 Edison                   11.82   1 
 16 Josh Murray               12 Edison                   11.95   2 
 17 Chris Allen                9 Penfield                 11.97   1 
 18 Elijah Ross               11 Edison                   11.98   2 
 19 Jevontae Leslie           11 Athena/Odys              12.05   1 
 20 Anthony Sansone           11 Hilton                   12.06   1 
 21 Dohntae Puryear            9 Edison                   12.17   1 
 -- Majoe Tullay              11 Edison                      FS   2 
 
Boys 200 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Noah Williams             11 McQuaid Jesu             22.25   3  10   
  2 Tracey Harrison           12 Hilton                   22.59   3   8   
  3 Lukas D'Alfonso           11 Rush-Henriet             22.69   3   6   
  4 Anthony Brinson           10 Rush-Henriet             22.86   1   4   
  5 Miles James               12 Churchville-B            22.89   3   2   
  6 Jaquil Baxter             10 Edison                   22.92   3   1   
  7 Cole Mazzo                12 Web Thomas               23.20   2 
  8 Jayson Lane               12 Web Schroeder            23.36   2 
  9 Umaru Andrews             11 Churchville-B            23.58   3 
 10 Justice Obasi             11 Rush-Henriet             24.04   3 
 11 Khaleel Fenn              11 Fairport                 24.16   2 
 12 Anthony Sansone           11 Hilton                   24.41   1 
 13 Dylan DiMonda             12 Web Thomas               24.44   1 
 14 Dexter Proctor            11 Gates-Chili              24.46   3 
 15 Casey Harris              10 Hilton                   24.68   2 
 16 Derrick Rogers            10 Gates-Chili              24.79   2 
 17 Kade Canessa              12 Web Schroeder            24.89   1 
 
Boys 400 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lukas D'Alfonso           11 Rush-Henriet             49.11   3  10   
  2 Miles James               12 Churchville-B            49.30   3   8   
  3 Noah Williams             11 McQuaid Jesu             49.64   3   6   
  4 Andy Scott                11 Penfield                 51.50   3   4   
  5 Ben Hulbert                9 Rush-Henriet             51.52   3   2   
  6 Josh Murray               12 Edison                   52.01   2   1   
  7 Brandon George            11 Rush-Henriet             52.18   2 
  8 Kyle Bensink              11 Victor Centr             52.93   3 
  9 Lowell McCarthy           11 Penfield                 53.00   2 
 10 Zachary Vaughn            12 Churchville-B            53.18   2 
 11 Alex Gonnella             11 Victor Centr             53.79   2 
 12 Adam Yusuf                12 Churchville-B            54.12   2 
 13 Justin Postell            11 Gates-Chili              54.58   1 
 14 Connor Preston             9 Victor Centr             54.90   1 
 15 Kevin Winn                11 Fairport                 55.43   1 
 16 Casey Harris              10 Hilton                   56.01   1 
 17 Andy Frank                 9 Penfield                 57.22   1 
 18 Brandon Ribis             10 Rush-Henriet             58.70   2 
 -- Jaquil Baxter             10 Edison                      DQ   3  out of lane
 
Boys 800 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ben Bulkeley              10 Fairport               1:54.32   10   
  2 Nico Bellavia             10 Victor Centr           1:56.51    8   
  3 Noah Taddesse             12 Rush-Henriet           1:57.41    6   
  4 Nathan Markle             11 Fairport               2:01.55    4   
  5 Nathaniel Goulart         12 Churchville-B          2:01.81    2   
  6 Brad Farnham              11 Penfield               2:02.84    1   
  7 Jack Murphy               11 Penfield               2:03.34  
  8 Cole Ziskind              11 Web Thomas             2:04.14  
  9 Hunter Braun              10 Victor Centr           2:05.05  
 10 Andrew Lembo-Ehms         10 Web Schroeder          2:07.54  
 11 Samuel Schraver           10 Fairport               2:07.59  
 12 Matthew Ruhland           12 Churchville-B          2:08.17  
 13 Brian Martin              11 Hilton                 2:12.26  
 14 Andrew Helbig             12 Web Schroeder          2:13.51  
 -- Tommy Alvermann           11 McQuaid Jesu               DNF  
 
Boys 1600 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Donny Glavin              12 McQuaid Jesu           4:19.56   10   
  2 Nick Neamtu               12 Web Thomas             4:23.14    8   
  3 Brad Farnham              11 Penfield               4:31.42    6   
  4 Mark DiPasquale           12 McQuaid Jesu           4:33.07    4   
  5 Shane Pease               10 Athena/Odys            4:33.72    2   
  6 Matt Orcutt               12 Fairport               4:40.47    1   
  7 Jacob Scheg               11 Hilton                 4:43.33  
  8 Jason Ziskind             11 Web Thomas             4:45.92  
  9 Conor Davis               11 Penfield               4:46.33  
 10 Trevor Carney             12 Web Schroeder          4:50.19  
 11 Andrew Schmuhl             9 Victor Centr           4:52.50  
 12 Justin Scheg              12 Hilton                 4:55.67  
 13 Justin Micillo            10 Churchville-B          5:00.81  
 14 Coleton Pallatto          10 Fairport               5:02.07  
 15 Robert Grasso             12 Victor Centr           5:02.26  
 16 Cesc Case                 12 Web Thomas             5:04.59  
 
Boys 3200 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Donny Glavin              12 McQuaid Jesu           9:36.89   10   
  2 Tyler Senall              10 Penfield               9:39.65    8   
  3 Payton Gleason            10 Churchville-B          9:59.75    6   
  4 Jasper Suhr               12 Web Thomas            10:03.85    4   
  5 Aidan Blake               11 McQuaid Jesu          10:07.51    2   
  6 Mark DiPasquale           12 McQuaid Jesu          10:08.48    1   
  7 Peter Kostarellis          9 Churchville-B         10:10.37  
  8 Brian Egan                10 Fairport              10:25.96  
  9 Sean Henretta              9 Fairport              10:28.86  
 10 Andrew Hecht              12 Web Schroeder         10:30.42  
 11 Jake Marchese              9 Penfield              10:31.94  
 12 Zachary Gauronski          9 Penfield              10:37.25  
 13 Michael Speciale          10 Hilton                10:53.81  
 14 Justin Scheg              12 Hilton                11:00.62  
 
Boys 110 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Max Gloskey               11 Web Thomas               15.27   2  10   
  2 Zachary Kashmer           12 Churchville-B            16.11   2   8   
  3 Connor Spiegel            12 Web Thomas               16.23   2   6   
  4 Nathan Cannon             12 Gates-Chili              16.26   2   4   
  5 Atiba McLaren             12 McQuaid Jesu             16.34   2   2   
  6 Justin Robinson           11 Fairport                 16.50   1   1   
  7 Jack Smith                12 Web Schroeder            16.76   2 
  8 Michael Bayley             9 Victor Centr             16.88   1 
  9 Andrew Patrick            11 Fairport                 16.97   1 
 10 Semaj Stinson             12 Gates-Chili              17.00   2 
 11 Evan Williams             12 Gates-Chili              17.05   1 
 12 Jacob Dedie               10 Churchville-B            17.59   1 
 13 Brendan Frutchey          11 Victor Centr             17.91   1 
 14 Ahmad Clanton             11 Web Thomas               18.09   2  18.082
 15 Curtis Hartsfield III     11 Athena/Odys              18.09   1  18.089
 
Boys 400 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Atiba McLaren             12 McQuaid Jesu             56.91   3  10   
  2 Max Gloskey               11 Web Thomas               57.83   3   8   
  3 Daniel Rooney             11 McQuaid Jesu             57.97   3   6   
  4 Nathan Cannon             12 Gates-Chili              58.26   3   4   
  5 Zachary Kashmer           12 Churchville-B            59.07   3   2   
  6 Michael Allchin           12 Penfield                 59.30   3   1   
  7 Aiden Daniels             10 Rush-Henriet             59.97   2 
  8 Wesley Burke              11 Churchville-B          1:00.35   3 
  9 Mason Kozody               9 Fairport               1:00.86   2 
 10 Evan Williams             12 Gates-Chili            1:01.00   2 
 11 Brandon Ottenschot        12 Web Thomas             1:02.01   3 
 12 Liam Gordon               11 Fairport               1:02.07   1 
 13 Evan Pirnie               10 Hilton                 1:02.38   1 
 14 Malachi Duvall            10 Web Schroeder          1:03.10   2 
 15 Maleek Cusack             10 Hilton                 1:03.62   2 
 16 Brendan Frutchey          11 Victor Centr           1:04.72   1 
 17 AJ Tillotson               9 Victor Centr           1:05.42   2 
 18 Macrae Kozody             12 Fairport               1:17.55   2 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nick Caterisano           11 McQuaid Jesu          10:04.12   10   
  2 Jasper Suhr               12 Web Thomas            10:08.92    8   
  3 Macrae Kozody             12 Fairport              10:23.79    6   
  4 John Pullano              10 Penfield              10:23.80    4   
  5 Ethan Abell               10 Fairport              10:32.94    2   
  6 Joe Doerr                 11 McQuaid Jesu          10:41.26    1   
  7 Abel Hagos                 9 McQuaid Jesu          10:41.27  
  8 Michael Mancuso           11 Hilton                10:57.87  
  9 Jack Callard              10 Fairport              11:10.64  
 10 Nathan Ramsay             12 Web Schroeder         11:15.50  
 11 John Scherer              11 McQuaid Jesu          11:17.81  
 
Boys 4x100 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                   43.71   2  10   
  2 Webster Thomas  'A'                                   43.90   2   8   
  3 Rush-Henrietta  'A'                                   44.24   2   6   
  4 Gates-Chili  'A'                                      44.61   2   4   
  5 Churchville-Chili  'A'                                46.17   2   2   
  6 Penfield  'A'                                         46.35   2   1   
  7 Webster Schroeder  'A'                                46.65   2  46.641
  8 Fairport  'A'                                         46.65   1  46.645
  9 Hilton  'A'                                           46.70   1 
 10 Victor Central  'A'                                   47.87   1 
 -- Edison Tech  'A'                                        DNF   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 3:28.45   2  10   
  2 Webster Thomas  'A'                                 3:31.75   2   8   
  3 Churchville-Chili  'A'                              3:32.07   2   6   
  4 Victor Central  'A'                                 3:32.59   2   4   
  5 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:32.65   2   2   
  6 Penfield  'A'                                       3:32.98   2   1   
  7 Webster Schroeder  'A'                              3:36.83   1 
  8 Hilton  'A'                                         3:38.56   2 
  9 Gates-Chili  'A'                                    3:42.20   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Penfield  'A'                                       8:03.43   10   
  2 McQuaid Jesuit  'A'                                 8:11.11    8   
  3 Webster Thomas  'A'                                 8:16.21    6   
  4 Fairport  'A'                                       8:20.62    4   
  5 Rush-Henrietta  'A'                                 8:27.54    2   
  6 Churchville-Chili  'A'                              8:28.00    1   
  7 Hilton  'A'                                         8:30.22  
  8 Webster Schroeder  'A'                              8:30.68  
 
Boys High Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Connor Spiegel            12 Web Thomas             6-03.00      1.90m  10   
  2 Robert Quist              12 McQuaid Jesu           6-02.00      1.87m   8   
  3 Zachary Kashmer           12 Churchville-B          6-01.00      1.85m   6   
  4 Dante Arbello             10 Gates-Chili            6-00.00      1.82m   4   
  5 Brandon Leiter            11 Web Thomas             5-10.00      1.77m   2   
  6 Eric Lewis                10 Churchville-B         J5-10.00      1.77m   1   
  7 Zach Hoffman              10 Rush-Henriet           5-06.00      1.67m 
  7 Adam Yusuf                12 Churchville-B          5-06.00      1.67m 
 -- Zuhrick Jackson           10 Web Schroeder               NH            
 -- Jack Smith                12 Web Schroeder               NH            
 
Boys Pole Vault Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jack Smith                12 Web Schroeder         13-06.00      4.11m  10   
  2 Dustin Meyer               9 Gates-Chili          J13-06.00      4.11m   8   
  3 Johnathan Mueller         12 Web Schroeder         12-09.00      3.88m   6   
  4 James Pavlov              11 Hilton                12-03.00      3.73m   4   
  5 Ben Vanderstouw           12 Web Schroeder        J12-03.00      3.73m   2   
  6 Cosmo Giunta              10 Gates-Chili           12-00.00      3.65m   0.50
  6 Nathan Cannon             12 Gates-Chili           12-00.00      3.65m   0.50
  8 Ryan Harman                9 Fairport              11-06.00      3.50m 
  9 Jonah McGrath             11 Penfield             J11-06.00      3.50m 
 10 Jon Maxwell               10 Victor Centr         J11-06.00      3.50m 
 11 Cameron Tsai              11 Web Thomas            11-00.00      3.35m 
 12 Bryan Klee                12 Web Thomas            10-06.00      3.20m 
 13 Ricky Desens              11 Web Thomas             9-06.00      2.89m 
 -- Ethan Miles               10 Victor Centr                NH            
 -- Dallin Forsgren           10 Fairport                    NH            
 -- Dylan DelConte            10 Gates-Chili                 NH            
 
Boys Long Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Myles McKinney            12 Churchville-B         21-10.50      6.66m  10   
  2 Brandon Leiter            11 Web Thomas            21-03.25      6.48m   8   
  3 Raphael Abel              12 McQuaid Jesu          20-07.50      6.28m   6   
  4 Tobi Tella                12 McQuaid Jesu          20-06.75      6.26m   4   
  5 Ahmad Clanton             11 Web Thomas            19-07.75      5.98m   2   
  6 Jalen Smith               10 Gates-Chili           19-07.00      5.96m   1   
  7 Trevon Tripp              12 Rush-Henriet          19-06.00      5.94m 
  8 Tracey Harrison           12 Hilton                19-04.00      5.89m 
  8 Trevor Schneggenburger     9 Fairport              19-04.00      5.89m 
 10 Kade Canessa              12 Web Schroeder         19-03.00      5.86m 
 11 Justin Robinson           11 Fairport              19-00.50      5.80m 
 11 Marcus McFadden            9 Gates-Chili           19-00.50      5.80m 
 13 Zuhrick Jackson           10 Web Schroeder         18-01.50      5.52m 
 14 Maleek Cusack             10 Hilton                18-00.50      5.49m 
 15 Alex Marino               11 Web Schroeder         17-10.75      5.45m 
 16 Umaru Andrews             11 Churchville-B         17-10.50      5.44m 
 
Boys Triple Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tobi Tella                12 McQuaid Jesu          47-08.50     14.54m  10   
  2 Myles McKinney            12 Churchville-B         43-01.00     13.13m   8   
  3 Trevon Tripp              12 Rush-Henriet          41-09.25     12.73m   6   
  4 Ahmad Clanton             11 Web Thomas            41-03.50     12.58m   4   
  5 Raphael Abel              12 McQuaid Jesu          40-10.25     12.45m   2   
  6 Jalen Smith               10 Gates-Chili           40-05.50     12.33m   1   
  7 Eric Lewis                10 Churchville-B         40-02.00     12.24m 
  8 Justin Robinson           11 Fairport              40-01.00     12.21m 
  9 Kelvin Collazo            12 Victor Centr          39-04.00     11.98m 
 10 Lucas Bechtold            10 Web Thomas            38-05.00     11.70m 
 11 Trevor Schneggenburger     9 Fairport              38-02.00     11.63m 
 12 Marcus McFadden            9 Gates-Chili           37-10.50     11.54m 
 13 Jonah McGrath             11 Penfield              37-07.00     11.45m 
 14 Majoe Tullay              11 Edison                37-04.50     11.39m 
 15 Zuhrick Jackson           10 Web Schroeder         36-11.00     11.25m 
 
Boys Shot Put Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jake McPherson            10 Rush-Henriet          47-04.25     14.43m  10   
  2 Petro Huley               12 Churchville-B         46-02.00     14.07m   8   
  3 Kyle Schreiner            11 Fairport              45-09.00     13.94m   6   
  4 Zack Leader               11 Web Thomas            43-07.25     13.29m   4   
  5 Dylan Heller              11 Web Schroeder         43-02.50     13.16m   2   
  6 Thomas Coene              12 Web Thomas            42-03.00     12.87m   1   
  7 John Charleton            11 Victor Centr          41-05.25     12.63m 
  8 Cole Comden               12 Hilton                41-04.50     12.61m 
  9 Antonio Hanna             11 Rush-Henriet          40-08.75     12.41m 
 10 Chris Harden              12 Rush-Henriet          40-02.00     12.24m 
 11 Timothy Burns             12 Churchville-B         40-00.00     12.19m 
 12 Dart Corwin               11 Victor Centr          39-00.00     11.88m 
 13 Lorenzo Robinson          11 Gates-Chili           38-10.25     11.84m 
 14 Connor Guarino            12 Web Thomas            36-02.00     11.02m 
 15 Ethan Woeller             12 Churchville-B         35-01.75     10.71m 
 
Boys Discus Throw Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jake McPherson            10 Rush-Henriet            142-03     43.35m  10   
  2 Thomas Coene              12 Web Thomas              133-08     40.74m   8   
  3 Kyle Schreiner            11 Fairport                131-10     40.18m   6   
  4 Lorenzo Robinson          11 Gates-Chili             128-01     39.03m   4   
  5 Matt LaDuca               12 McQuaid Jesu            127-11     38.98m   2   
  6 Cole Comden               12 Hilton                  119-10     36.52m   1   
  7 Ethan Woeller             12 Churchville-B           116-07     35.53m 
  8 Nate Mitchell             12 Gates-Chili             114-07     34.92m 
  9 Petro Huley               12 Churchville-B           113-02     34.49m 
 10 Tajmon Glasgow            12 Rush-Henriet            110-10     33.78m 
 11 Derek Kesel               12 Web Thomas              109-05     33.35m 
 12 Chris Harden              12 Rush-Henriet            109-04     33.32m 
 13 Jacob Dedie               10 Churchville-B           106-05     32.43m 
 14 Mike Dokus                11 Fairport                106-03     32.38m 
 15 Rayvond Gibson            11 Gates-Chili             103-05     31.52m 
 16 Collin Herring            12 Rush-Henriet            103-02     31.44m 
 17 Chrisean Davis-Pinckney   11 Gates-Chili              98-06     30.02m 
 18 Mitchell Makowski         10 Web Thomas               98-03     29.94m 
 19 Shaun Cobbs               11 Web Thomas               96-08     29.46m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class AA Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 John Steele               11 McQuaid Jesu           4:32.67     727
  2 Andrew Wygal              10 Web Thomas             4:41.14     673
  3 Cole Vandenberg           10 Victor Centr           4:41.61     670
  4 Zachary Ramsay            12 Web Schroeder          5:07.08     520
  5 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu           5:07.17     519
  6 Thomas Firkins            12 Hilton                 5:17.39     464
  7 Dustin Coha               10 McQuaid Jesu           5:25.87     420
  8 Zack Wigent               11 Fairport               5:28.40     407
  9 Matt Daudelin             10 Rush-Henriet           5:40.95     347
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class AA Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu             16.32   2    697
  2 Cole Vandenberg           10 Victor Centr             16.59   2    668
  3 Thomas Firkins            12 Hilton                   17.30   1    593
  4 Zack Wigent               11 Fairport                 17.99   2    525
  5 Andrew Wygal              10 Web Thomas               18.26   1    499
  6 Dustin Coha               10 McQuaid Jesu             21.15   1    264
  7 John Steele               11 McQuaid Jesu             21.39   1    248
  8 Zachary Ramsay            12 Web Schroeder            22.81   2    161
  9 Matt Daudelin             10 Rush-Henriet             24.16   2     96
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Andrew Wygal              10 Web Thomas               1.72m    5-07.75    560
  2 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu             1.67m    5-05.75    520
  2 Cole Vandenberg           10 Victor Centr             1.67m    5-05.75    520
  2 Thomas Firkins            12 Hilton                   1.67m    5-05.75    520
  5 Dustin Coha               10 McQuaid Jesu             1.62m    5-03.75    480
  6 Zack Wigent               11 Fairport                 1.57m    5-01.75    441
  7 Zachary Ramsay            12 Web Schroeder            1.52m    4-11.75    404
  8 John Steele               11 McQuaid Jesu             1.47m    4-09.75    367
  8 Matt Daudelin             10 Rush-Henriet             1.47m    4-09.75    367
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Cole Vandenberg           10 Victor Centr             5.78m   18-11.75    540
  2 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu             5.72m   18-09.25    527
  3 Andrew Wygal              10 Web Thomas               5.49m   18-00.25    479
  4 Zack Wigent               11 Fairport                 5.23m   17-02.00    427
  5 Thomas Firkins            12 Hilton                   5.22m   17-01.50    425
  6 Dustin Coha               10 McQuaid Jesu             4.99m   16-04.50    380
  7 John Steele               11 McQuaid Jesu             4.82m   15-09.75    348
  8 Zachary Ramsay            12 Web Schroeder            4.35m   14-03.25    264
  9 Matt Daudelin             10 Rush-Henriet             3.91m   12-10.00    191
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu            12.25m   40-02.25    622
  2 Matt Daudelin             10 Rush-Henriet            10.98m   36-00.25    545
  3 Zachary Ramsay            12 Web Schroeder           10.00m   32-09.75    486
  4 Zack Wigent               11 Fairport                 9.13m   29-11.50    434
  5 John Steele               11 McQuaid Jesu             9.07m   29-09.25    430
  6 Dustin Coha               10 McQuaid Jesu             8.69m   28-06.25    407
  7 Andrew Wygal              10 Web Thomas               8.54m   28-00.25    398
  8 Thomas Firkins            12 Hilton                   6.37m   20-10.75    270
  9 Cole Vandenberg           10 Victor Centr             6.35m   20-10.00    269
 
Boys Outdoor Pentathlon Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu              2885   10   
  2 Cole Vandenberg           10 Victor Centr              2667    8   
  3 Andrew Wygal              10 Web Thomas                2609    6   
  4 Thomas Firkins            12 Hilton                    2272    4   
  5 Zack Wigent               11 Fairport                  2234    2   
  6 John Steele               11 McQuaid Jesu              2120    1   
  7 Dustin Coha               10 McQuaid Jesu              1951  
  8 Zachary Ramsay            12 Web Schroeder             1835  
  9 Matt Daudelin             10 Rush-Henriet              1546  
 
Boys 100 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kelly Brown               12 Wilson                   10.90   3  10   
  2 Dakari Brown              11 Eastridge                11.47   3   8   
  3 Jacob Williams            11 Pitt Mendon              11.57   3   6   
  4 Jake Lambert              12 Brighton                 11.76   3   4   
  5 Rakim Cooper              11 Greece Arcad             11.81   2   2   
  6 Luis Playa                10 Hon Falls-Lima           11.88   3   1   
  7 Jarrett Champion          10 Brockport                11.94   1 
  8 Ray Smith                 12 Irondequoit              11.95   1 
  9 Xavier McGee              12 Greece Arcad             11.97   3 
 10 AJ Clifford               10 Canandaigua              11.99   3 
 11 Jason Vidjan              12 Brighton                 12.19   2 
 12 Phillip Cai               10 Brighton                 12.21   2 
 13 Ethan Tracey              10 Irondequoit              12.37   2 
 14 Celestino Mendez          12 Brockport                12.45   2 
 15 Eli McClein               12 Spencerport              12.61   2 
 -- Cole Bechtold             12 Brockport                   FS   3 
 
Boys 200 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kelly Brown               12 Wilson                   21.54   2  10   
  2 Cole Bechtold             12 Brockport                22.89   2   8   
  3 Jake Lambert              12 Brighton                 23.06   2   6   
  4 Kesean Haten              12 Wilson                   23.31   2   4   
  5 Massie Scott              12 Eastridge                23.81   2   2   
  6 Luis Playa                10 Hon Falls-Lima           23.90   2   1   
  7 AJ Clifford               10 Canandaigua              23.94   1 
  8 Rakim Cooper              11 Greece Arcad             24.06   1 
  9 Mathew Perez               9 Franklin-B               24.17   1 
 10 Joseph Williams           12 Brockport                24.21   2 
 11 Adam Greenstein           11 Pitt Mendon              24.33   2 
 12 Jim Keneally              12 Pitt Mendon              24.37   1 
 13 Ethan Tracey              10 Irondequoit              25.17   1 
 
Boys 400 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daniel Reger              12 Spencerport              51.43   3  10   
  2 Roman Sagan               11 Brockport                51.67   3   8   
  3 Massie Scott              12 Eastridge                52.17   3   6   
  4 Kydani Chaparro           11 Franklin-B               52.23   3   4   
  5 Patrick Perry             12 Hon Falls-Lima           52.67   3   2   
  6 Jacob Caputo              10 Pitt Mendon              52.78   3   1   
  7 Joseph Williams           12 Brockport                52.98   3 
  8 Mathew Perez               9 Franklin-B               53.00   3 
  9 John O'Neil               12 Pitt Sutherland          53.14   2 
 10 Ethan Ingraham            10 Pitt Mendon              53.88   2 
 11 Hector Santiago           10 Franklin-B               54.61   2 
 12 Chistian Rodriguez        11 Franklin-B               54.65   2 
 13 Brandon Shafer            12 Hon Falls-Lima           54.88   2 
 14 Jim Keneally              12 Pitt Mendon              55.31   2 
 15 Tommy Winters             12 Pitt Sutherland          55.76   1 
 16 Ethan Tracey              10 Irondequoit              56.18   2 
 17 Sean Kling                12 Hon Falls-Lima           56.43   1 
 18 Ben Stalls                11 Eastridge                58.38   1 
 19 Sam Shebert               12 Pitt Mendon            1:03.91   1 
 
Boys 800 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Justin Schramm            11 Greece Arcad           1:57.67   10   
  2 Liam Lyle                 11 Hon Falls-Lima         1:58.40    8   
  3 Nick Spinosa              12 Spencerport            2:00.47    6   
  4 Alec Andrews              10 Brockport              2:01.22    4   
  5 Leo Orsini                12 Hon Falls-Lima         2:02.68    2   
  6 Alex Burrow               12 Brockport              2:02.92    1   
  7 Henry Burton              12 Pitt Mendon            2:03.89  
  8 Justin Cavanaugh          11 Pitt Sutherland        2:04.32  
  9 Ryshig Scott-Thompson     11 Wilson                 2:04.75  
 10 Jonah Simpson             11 Brighton               2:06.28  
 11 Brandon Torres-Manuse     11 Eastridge              2:10.24  
 12 Tyler LaLonde             11 Hon Falls-Lima         2:11.84  
 13 Diaz Mathis               12 Brighton               2:11.93  
 14 Devin Perry               12 Hon Falls-Lima         2:12.76  
 15 Ben Rosero                 9 Pitt Mendon            2:13.01  
 16 Paul Vicks                11 Pitt Mendon            2:18.72  
 17 Sam Shebert               12 Pitt Mendon            2:36.71  
 
Boys 1600 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Dellinger            11 Brighton               4:25.31   10   
  2 Luke Robbins              12 Pitt Sutherland        4:25.97    8   
  3 Cole Viavattene           10 Spencerport            4:26.19    6   
  4 Caleb Covell              12 Eastridge              4:26.85    4   
  5 Isaac Goodman             12 Pitt Mendon            4:26.93    2   
  6 Griffin Hess              12 Pitt Mendon            4:29.61    1   
  7 Liam Lewis                10 Irondequoit            4:41.31  
  8 Ryan Thompson              9 Irondequoit            4:45.68  
  9 Matt Laframboise           9 Greece Arcad           4:49.82  
 10 Owen Goettler             11 Pitt Sutherland        4:50.43  
 11 David Harvey              12 Hon Falls-Lima         4:51.18  
 12 Emanuel Garcia-Myers      12 Irondequoit            4:54.97  
 13 William Stone             11 Brighton               4:55.43  
 14 Nick Dauphinee             8 Irondequoit            4:58.84  
 15 Matt Queiroz               9 Pitt Mendon            5:00.95  
 16 Noah Winslow              12 Brockport              5:01.38  
 17 Jerry Hoppa                9 Pitt Mendon            5:01.44  
 18 Paul Vicks                11 Pitt Mendon            5:04.39  
 19 Zach Zaharkin              9 Spencerport            5:05.47  
 
Boys 3200 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathan Lawler             10 Pitt Mendon            9:44.23   10   
  2 Paul Dellinger            11 Brighton               9:45.25    8   
  3 Caleb Covell              12 Eastridge              9:47.07    6   
  4 Isaac Goodman             12 Pitt Mendon            9:53.81    4   
  5 Sam Trawick               11 Pitt Mendon            9:58.60    2   
  6 Griffin Hess              12 Pitt Mendon           10:01.15    1   
  7 Jackson Tate              12 Hon Falls-Lima        10:02.53  
  8 Oliver Rapp               11 Brighton              10:21.05  
  9 Nicholas Andrews           9 Brockport             10:26.06  
 10 Cameron McDaniel           9 Hon Falls-Lima        10:26.08  
 11 Casey Woodward            11 Pitt Mendon           10:28.08  
 12 Aaron Albrecht            10 Brockport             10:30.38  
 13 Sam Lawler                 8 Pitt Mendon           10:35.69  
 14 Matt Levengood            11 Pitt Sutherland       11:15.57  
 
Boys 110 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kelly Brown               12 Wilson                   14.18   2  10   
  2 Jayon Frater              11 Brockport                15.07   2   8   
  3 Jake Converse             12 Hon Falls-Lima           15.99   2   6   
  4 Amire Odey                10 Brockport                16.55   2   4   
  5 Dillon Gleason            11 Canandaigua              17.74   1   2   
  6 Zach Faucher              12 Brighton                 17.84   1   1   
  7 Jordan Amstey             11 Brighton                 18.07   2 
  8 Tahj Snow                 12 Spencerport              18.29   2 
  9 Declan Revenue            10 Spencerport              18.84   1 
 -- Isaiah Brown              12 Pitt Sutherland             FS   2 
 
Boys 400 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nolan Hoh                 12 Hon Falls-Lima           59.36   3  10   
  2 Jake Converse             12 Hon Falls-Lima           59.53   3   8   
  3 Kesean Haten              12 Wilson                 1:00.20   3   6   
  4 Mason Deluca              10 Irondequoit            1:00.57   3   4   
  5 Evan Realbuto             11 Pitt Mendon            1:01.88   2   2   
  6 Jordan Amstey             11 Brighton               1:01.90   3   1   
  7 Andrew Warfle             10 Hon Falls-Lima         1:03.13   2 
  8 Liam Mears                12 Spencerport            1:03.26   3 
  9 Ryan Morabito             10 Pitt Sutherland        1:03.83   2 
 10 Zach Faucher              12 Brighton               1:03.93   2 
 11 Silas Wade                11 Pitt Mendon            1:04.11   2 
 12 Linjun Peng               11 Pitt Sutherland        1:04.73   3 
 13 Bryan Tornatore           12 Hon Falls-Lima         1:05.17   2 
 -- Chistian Rodriguez        11 Franklin-B                  FS   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Drew Schmitt              12 Brighton               9:53.38   10   
  2 Paul Suflita              11 Greece Arcad          10:03.87    8   
  3 Erik LaCourt              11 Brockport             10:14.43    6   
  4 Andrew Warfle             10 Hon Falls-Lima        10:18.63    4   
  5 Collin Regan              10 Pitt Sutherland       10:24.18    2   
  6 Henry Burton              12 Pitt Mendon           10:25.27    1   
  7 Nolan Hoh                 12 Hon Falls-Lima        10:26.90  
  8 Joshua McCarthy           11 Pitt Mendon           10:28.82  
  9 Vander Hart                9 Brockport             10:34.80  
 10 Aaron Freedman            10 Irondequoit           10:36.03  
 11 Patrick Downey            12 Pitt Sutherland       10:41.88  
 12 Liam Lyle                 11 Hon Falls-Lima        10:45.35  
 13 Adam Yeager               10 Irondequoit           11:11.66  
 14 Xander Guzman             10 Brighton              11:11.95  
 15 Ryan Young                12 Pitt Mendon           11:32.42  
 
Boys 4x100 Meter Relay Class A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brockport  'A'                                        44.85   2  10   
  2 Honeoye Falls-Lima  'A'                               45.42   2   8   
  3 Pittsford Mendon  'A'                                 45.68   2   6   
  4 Pittsford Sutherland  'A'                             46.62   2   4   
  5 East Irondequoit  'A'                                 46.65   1   2   
 -- Brighton  'A'                                            DQ   1  out of zone
 
Boys 4x400 Meter Relay Class A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brockport  'A'                                      3:29.34   2  10   
  2 Wilson Magnet  'A'                                  3:31.05   2   8   
  3 Franklin  'A'                                       3:33.99   2   6   
  4 Pittsford Sutherland  'A'                           3:36.37   2   4   
  5 Spencerport  'A'                                    3:37.88   2   2   
  6 Pittsford Mendon  'A'                               3:41.52   2   1   
  7 Greece Arcadia  'A'                                 3:42.27   2 
  8 East Irondequoit  'A'                               3:44.39   1 
  9 Brighton  'A'                                       3:49.96   1 
 -- Honeoye Falls-Lima  'A'                                  DQ   2  baton
 
Boys 4x800 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Honeoye Falls-Lima  'A'                             8:16.80   10   
  2 Brockport  'A'                                      8:24.31    8   
  3 Irondequoit  'A'                                    8:28.82    6   
  4 Pittsford Mendon  'A'                               8:39.15    4   
  5 Greece Arcadia  'A'                                 8:40.50    2   
  6 Brighton  'A'                                       8:51.94    1   
  7 Canandaigua  'A'                                    8:52.66  
  8 Pittsford Sutherland  'A'                           9:31.88  
 
Boys High Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Xavier McGee              12 Greece Arcad           6-00.00      1.82m  10   
  2 Tahj Snow                 12 Spencerport            5-10.00      1.77m   8   
  3 Devin Woodyard            12 Brighton              J5-10.00      1.77m   6   
  4 Jake Converse             12 Hon Falls-Lima        J5-10.00      1.77m   3   
  4 Devin Nottingham          12 Brockport             J5-10.00      1.77m   3   
  6 Zachary Briggs            11 Pitt Mendon            5-09.00      1.75m   1   
  7 Micah Walker              11 Spencerport            5-08.00      1.72m 
  7 Cole Norris Jr            11 Greece Arcad           5-08.00      1.72m 
  7 Amire Odey                10 Brockport              5-08.00      1.72m 
 10 Josh D'Agostino           12 Hon Falls-Lima         5-06.00      1.67m 
 11 Rapheal Odey              11 Brockport              5-04.00      1.62m 
 -- Stratton Hancey            9 Pitt Sutherland             NH            
 
Boys Pole Vault Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Trevor Delly              11 Eastridge             13-00.00      3.96m  10   
  2 Thomas James              11 Hon Falls-Lima        12-09.00      3.88m   8   
  3 Roman Sagan               11 Brockport            J12-09.00      3.88m   6   
  4 Anthony Guerrieri         11 Brockport             12-00.00      3.65m   4   
  5 Ben Twombly               11 Canandaigua          J12-00.00      3.65m   2   
  6 David Joshpe              11 Pitt Sutherland       11-06.00      3.50m   1   
  7 Brett Patmore             10 Spencerport          J11-06.00      3.50m 
  8 Jeff Page                 12 Spencerport          J11-06.00      3.50m 
  9 David Bletsko             12 Spencerport           11-00.00      3.35m 
 10 Robert Calkins            11 Brighton             J11-00.00      3.35m 
 11 Elijah Goldberg           11 Brighton              10-06.00      3.20m 
 12 William Bergman           11 Spencerport          J10-06.00      3.20m 
 13 Phoenix Palmer             9 Brighton               9-06.00      2.89m 
 
Boys Long Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Roman Sagan               11 Brockport             20-04.50      6.21m  10   
  2 Jayon Frater              11 Brockport             19-11.50      6.08m   8   
  3 Xavier McGee              12 Greece Arcad          19-09.50      6.03m   6   
  4 Caleb Howe                11 Brighton              19-05.25      5.92m   4   
  5 Dakari Brown              11 Eastridge             19-01.25      5.82m   2   
  6 Marquis Carter            11 Pitt Sutherland       18-11.00      5.76m   1   
  7 Ryan Potter               11 Hon Falls-Lima        18-07.50      5.67m 
  8 Dane Carter               12 Brighton              17-11.00      5.46m 
  9 Devin Woodyard            12 Brighton              17-09.50      5.42m 
 10 Gino Filiaci              11 Pitt Sutherland       17-07.25      5.36m 
 11 Sagar Sharma              10 Brighton              17-04.25      5.28m 
 12 Trevon Pitts              11 Eastridge             16-10.00      5.13m 
 13 Chris Day                 10 Brighton              15-05.00      4.69m 
 14 Mathew Perez               9 Franklin-B            13-09.75      4.21m 
 
Boys Triple Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Micah Walker              11 Spencerport           42-04.00     12.90m  10   
  2 Marquis Carter            11 Pitt Sutherland      J42-04.00     12.90m   8   
  3 Jayon Frater              11 Brockport             41-05.00     12.62m   6   
  4 Sagar Sharma              10 Brighton              40-01.00     12.21m   4   
  5 Mathew Nolan              11 Pitt Sutherland      J40-01.00     12.21m   2   
  6 Zach Szczublewski         12 Hon Falls-Lima        39-02.50     11.95m   1   
  7 Dakari Brown              11 Eastridge             38-11.00     11.86m 
  8 Jonah Simpson             11 Brighton              37-09.00     11.50m 
  9 Gabe Quintero              9 Irondequoit           37-07.50     11.46m 
 10 Trevon Pitts              11 Eastridge             36-03.00     11.04m 
 11 Andre Williams            10 Irondequoit           35-10.50     10.93m 
 
Boys Shot Put Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Andrew Palermo            10 Spencerport           49-01.25     14.96m  10   
  2 Tyler Felder              12 Hon Falls-Lima        47-03.00     14.40m   8   
  3 Marquis Carter            11 Pitt Sutherland       46-09.50     14.26m   6   
  4 Konner Oakes              12 Irondequoit           43-10.00     13.36m   4   
  5 Dan Tette                 12 Irondequoit           43-03.25     13.18m   2   
  6 Mike Thompson             12 Canandaigua           42-07.25     12.98m   1   
  7 Alex Tian                 10 Brighton              42-05.00     12.92m 
  8 Andrew Brownyard          11 Franklin-B            40-10.00     12.44m 
  9 Matt Clements             12 Irondequoit           40-01.00     12.21m 
 10 Joseph Capuano            12 Eastridge             39-07.50     12.07m 
 11 Regan Craig               11 Irondequoit           39-04.50     12.00m 
 12 Teig Balistere            12 Hon Falls-Lima        38-03.00     11.65m 
 13 Matt Griffith             11 Hon Falls-Lima        38-01.00     11.60m 
 14 Evan Zhou                 10 Brighton              37-11.25     11.56m 
 15 Matt McHenry              11 Canandaigua           37-09.00     11.50m 
 16 Alex Laure                12 Brockport             35-04.00     10.76m 
 
Boys Discus Throw Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Andrew Palermo            10 Spencerport             140-06     42.82m  10   
  2 Dan Tette                 12 Irondequoit             137-08     41.96m   8   
  3 Matt McHenry              11 Canandaigua             137-01     41.78m   6   
  4 Konner Oakes              12 Irondequoit             130-11     39.90m   4   
  5 Alex Tian                 10 Brighton                128-05     39.14m   2   
  6 Alex Laure                12 Brockport               120-03     36.65m   1   
  7 Noah Smith                11 Canandaigua             119-08     36.47m 
  8 Teig Balistere            12 Hon Falls-Lima          116-07     35.53m 
  9 Jason LaRuez              11 Greece Arcad            109-04     33.32m 
 10 Tyler Felder              12 Hon Falls-Lima          108-06     33.07m 
 11 Jamai Thomas              11 Brighton                104-09     31.92m 
 12 Matt Clements             12 Irondequoit              95-03     29.03m 
 13 Ryan Bittel               11 Canandaigua              89-08     27.33m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class A Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rickie Strong             12 Canandaigua            4:35.79     707
  2 Evan Powell               11 Pitt Mendon            4:45.99     643
  3 Charlie Stevens           11 Pitt Mendon            5:04.33     535
  4 Braden Apt                11 Pitt Mendon            5:10.80     499
  5 Harrison Shashaty         10 Hon Falls-Lima         5:17.11     465
  6 Christopher LePore        11 Pitt Mendon            5:25.44     422
  7 Isaiah Kelly              10 Brighton               5:26.85     415
  8 Owen Tompkins             10 Hon Falls-Lima         5:28.02     409
  9 Anthony Ren               10 Pitt Mendon            6:06.73     237
 10 James O'Heron             12 Pitt Mendon            6:06.75     237
 11 Marcus Nicholas           11 Irondequoit            6:52.89      90
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class A Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marcus Nicholas           11 Irondequoit              16.27   2    703
  2 Harrison Shashaty         10 Hon Falls-Lima           16.29   1    700
  3 Braden Apt                11 Pitt Mendon              17.35   1    588
  4 Isaiah Kelly              10 Brighton                 17.62   2    561
  5 James O'Heron             12 Pitt Mendon              17.95   2    529
  6 Anthony Ren               10 Pitt Mendon              18.23   1    502
  7 Rickie Strong             12 Canandaigua              18.38   1    488
  8 Evan Powell               11 Pitt Mendon              20.22   1    332
  9 Charlie Stevens           11 Pitt Mendon              20.46   1    314
 10 Owen Tompkins             10 Hon Falls-Lima           20.67   2    298
 11 Christopher LePore        11 Pitt Mendon              20.86   2    284
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Braden Apt                11 Pitt Mendon              1.67m    5-05.75    520
  2 James O'Heron             12 Pitt Mendon              1.62m    5-03.75    480
  2 Marcus Nicholas           11 Irondequoit              1.62m    5-03.75    480
  4 Isaiah Kelly              10 Brighton                 1.57m    5-01.75    441
  5 Evan Powell               11 Pitt Mendon              1.52m    4-11.75    404
  5 Rickie Strong             12 Canandaigua              1.52m    4-11.75    404
  7 Christopher LePore        11 Pitt Mendon              1.37m    4-06.00    297
  7 Harrison Shashaty         10 Hon Falls-Lima           1.37m    4-06.00    297
  7 Anthony Ren               10 Pitt Mendon              1.37m    4-06.00    297
  7 Charlie Stevens           11 Pitt Mendon              1.37m    4-06.00    297
 -- Owen Tompkins             10 Hon Falls-Lima              NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Marcus Nicholas           11 Irondequoit              5.77m   18-11.25    537
  2 Braden Apt                11 Pitt Mendon              5.57m   18-03.25    496
  3 Harrison Shashaty         10 Hon Falls-Lima           5.42m   17-09.50    465
  4 Isaiah Kelly              10 Brighton                 5.22m   17-01.50    425
  5 Charlie Stevens           11 Pitt Mendon              4.98m   16-04.25    378
  6 James O'Heron             12 Pitt Mendon              4.90m   16-01.00    363
  7 Owen Tompkins             10 Hon Falls-Lima           4.75m   15-07.00    335
  8 Christopher LePore        11 Pitt Mendon              4.73m   15-06.25    332
  9 Rickie Strong             12 Canandaigua              4.45m   14-07.25    281
 -- Evan Powell               11 Pitt Mendon               FOUL            
 -- Anthony Ren               10 Pitt Mendon               FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Marcus Nicholas           11 Irondequoit             12.54m   41-01.75    639
  2 James O'Heron             12 Pitt Mendon             11.07m   36-04.00    550
  3 Braden Apt                11 Pitt Mendon             10.43m   34-02.75    512
  4 Owen Tompkins             10 Hon Falls-Lima           9.64m   31-07.50    464
  5 Isaiah Kelly              10 Brighton                 9.61m   31-06.50    462
  6 Christopher LePore        11 Pitt Mendon              9.56m   31-04.50    459
  7 Evan Powell               11 Pitt Mendon              9.32m   30-07.00    445
  8 Charlie Stevens           11 Pitt Mendon              9.10m   29-10.25    432
  9 Harrison Shashaty         10 Hon Falls-Lima           8.85m   29-00.50    417
 10 Anthony Ren               10 Pitt Mendon              8.74m   28-08.25    410
 11 Rickie Strong             12 Canandaigua              8.24m   27-00.50    381
 
Boys Outdoor Pentathlon Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Braden Apt                11 Pitt Mendon               2615   10   
  2 Marcus Nicholas           11 Irondequoit               2449    8   
  3 Harrison Shashaty         10 Hon Falls-Lima            2344    6   
  4 Isaiah Kelly              10 Brighton                  2304    4   
  5 Rickie Strong             12 Canandaigua               2261    2   
  6 James O'Heron             12 Pitt Mendon               2159    1   
  7 Charlie Stevens           11 Pitt Mendon               1956  
  8 Evan Powell               11 Pitt Mendon               1824  
  9 Christopher LePore        11 Pitt Mendon               1794  
 10 Owen Tompkins             10 Hon Falls-Lima            1506  
 11 Anthony Ren               10 Pitt Mendon               1446  
 
              Women - Class AA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             170        2) Fairport                   86   
    3) Penfield                    68        4) Webster Thomas             64   
    5) Gates-Chili                 59        6) Victor Central             58   
    7) Hilton                      36        8) Webster Schroeder          27   
    9) Greece Athena               15       10) Franklin                    6   
 
              Women - Class A - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Pittsford Mendon           124.50     2) Pittsford Sutherland       71.75
    3) Mercy                       67.75     4) Honeoye Falls-Lima         61   
    5) Greece Arcadia              56.75     6) Spencerport                51   
    7) Canandaigua                 47        8) Churchville - Chili        46   
    9) Brighton                    19.25    10) Brockport                  17   
   11) Irondequoit                 15       12) Wilson Magnet              12   
 
               Men - Class AA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) McQuaid Jesuit             145        2) Webster Thomas            111   
    3) Rush-Henrietta              78        4) Churchville-Chili          70   
    5) Fairport                    42        6) Gates-Chili                36   
    6) Penfield                    36        8) Hilton                     25   
    9) Webster Schroeder           22       10) Victor Central             20   
   11) Greece Athena                2       11) Edison Tech                 2   
 
                Men - Class A - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Brockport                  105        2) Honeoye Falls-Lima         86   
    3) Spencerport                 62        4) Brighton                   61   
    5) Pittsford Mendon            53        6) Wilson Magnet              48   
    7) East Irondequoit            40        8) Greece Arcadia             38   
    9) Pittsford Sutherland        36        9) Irondequoit                36   
   11) Canandaigua                 13       12) Franklin                   10