Licensed to Caledonia-Mumford
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/6/2016 11:37 PM
                     Cal-Mum Invitational 2016 - 5/7/2016                      
                                  Cal-Mum HS                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Nelson, Lilly                Bloomfield               14.09   3 
  2 Jones, Faith                 Caledonia-Mu             14.10   3 
  3 Brumfield, Lauren            Caledonia-Mu             14.47   2 
  4 Woodworth, Brittnay          Perry Centra             14.55   3 
  5 Richardson, Jayden           York                     14.63   3 
  6 Cartwright, Alyssa           Keshequa                 14.68   3 
  7 Gominiak, Gwen               Caledonia-Mu             14.84   3 
  8 Kearney, Emily               Livonia                  14.89   1 
  9 Younger, Beth                Avon Central             14.94   3 
 10 Walburn- Lewis, Ashley       Pavilion                 15.01   2 
 11 O'Duffy, Sara                Livonia                  15.10   1 
 12 Schofield, Taylor            Pavilion                 15.20   3 
 13 VanEpps, Bryn                Avon Central             15.24   2 
 14 Luther, Jada                 Keshequa                 15.27   2 
 15 Luongo, Sarah                Bloomfield               15.41   2 
 16 Woods, Micayla               Warsaw                   15.99   2 
 17 Cook, Kelly                  Warsaw                   16.66   1 
 -- Huff, Grace                  Perry Centra                NT   2 
 -- Seeley, Meghan               York                        NT   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Thelen, Isabel               Livonia                  29.19   2 
  2 Murray, Lauren               Bloomfield               29.76   2 
  3 Roggow, Karissa              Warsaw                   30.44   2 
  4 Cartwright, Alyssa           Keshequa                 30.74   2 
  5 Fisher, Katie                Perry Centra             30.98   2 
  6 Brumfield, Lauren            Caledonia-Mu             31.35   2 
  7 Gominiak, Gwen               Caledonia-Mu             31.51   2 
  8 VanEpps, Bryn                Avon Central             31.54   1 
  9 Gaddy, Christina             Keshequa                 32.64   1 
 10 Younger, Beth                Avon Central             32.87   2 
 11 Sandle, Jen                  Bloomfield               33.14   1 
 12 Miller, Grace                Warsaw                   33.74   1 
 13 Licata, Taylor               Livonia                  34.10   1 
 14 Ferrara, Morgan              Pavilion                 34.49   1 
 15 Benson, Nina                 Pavilion                 36.84   1 
 -- Mancuzzo, Vanessa            Mt. Morris                  NT   1 
 
Girls 400 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Pascoe, Chelsea              Perry Centra           1:03.17   2 
  2 Vasile, Savanah              Keshequa               1:04.14   2 
  3 Thelen, Isabel               Livonia                1:05.62   2 
  4 Brumfield, Olivia            Caledonia-Mu           1:06.15   2 
  5 Hillier, Lacey               Keshequa               1:09.01   2 
  6 Glise, Megan                 Avon Central           1:10.81   2 
  7 McDowell, Kendra             Avon Central           1:12.18   1 
  8 Shull, Karlee                Livonia                1:14.43   1 
  9 Roggow, Karissa              Warsaw                 1:14.61   1 
 10 Russo, Josilynn              Pavilion               1:16.57   1 
 11 Allen, Chloe                 York                   1:17.39   1 
 12 Blankenship, Madi            Pavilion               1:25.15   1 
 -- Kiriyak, Margita             Caledonia-Mu                NT   2 
 -- Merrell, Danielle            Bloomfield                  NT   2 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Raqueno, Marinna             Livonia                2:41.41  
  2 Brickwood, Ali               Keshequa               2:43.05  
  3 Pascoe, Alyssa               Perry Centra           2:44.30  
  4 Snyder, Rebecca              Keshequa               2:48.28  
  5 VanStralen, Nikolle          Bloomfield             2:48.79  
  6 Van Auken, Elyse             Caledonia-Mu           2:48.98  
  7 Barrett, Jordan              Pavilion               2:49.68  
  8 Mucher, Riley                Warsaw                 2:49.81  
  9 Williams, Cristyn            Pavilion               2:53.50  
 10 Phelps, Lilly                Caledonia-Mu           2:55.66  
 11 Allen, Chloe                 York                   3:11.48  
 12 Finch, Autumn                Warsaw                 3:24.59  
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hensler, Clarissa            Livonia                5:14.38  
  2 Powers, Libby                Avon Central           5:33.06  
  3 Snyder, Rebecca              Keshequa               5:33.49  
  4 Ferlica, MacKenzie           Livonia                5:42.29  
  5 Carrick, Molly               Avon Central           5:48.27  
  6 McKerrow, Lauren             Keshequa               5:49.94  
  7 VanStralen, Nikolle          Bloomfield             5:50.51  
  8 McGuirk, Morgan              Caledonia-Mu           5:53.92  
  9 Barrett, Jordan              Pavilion               5:57.30  
 10 Williams, Cristyn            Pavilion               5:57.75  
 11 Glosser, Cherie              Warsaw                 6:25.65  
 12 Antolos, Daniela             Warsaw                 6:25.75  
 13 Klinkbeil, Lacey             York                   6:51.81  
 -- Barefoot, Alice              Caledonia-Mu                NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Geitner, Addi                Bloomfield               17.05   2 
  2 Willey, Kristle              Keshequa                 17.39   2 
  3 Bell, Jaclyn                 Bloomfield               18.05   2 
  4 Daugherty, Liz               Livonia                  19.18   2 
  5 White, Maegan                Keshequa                 19.65   1 
  6 Miller, Kathryn              Warsaw                   19.99   2 
  7 Pohler, Katie                Caledonia-Mu             20.36   2 
  8 Reed, Brianna                York                     20.40   1 
  9 Werner, Rachel               Warsaw                   21.11   1 
 10 Shull, Karlee                Livonia                  21.14   1 
 11 Dersham, Jenna               Pavilion                 21.55   2 
 12 Hinds, Mia                   Avon Central             22.15   1 
 -- Heineman, Taylor             Pavilion                    NT   2 
 
Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Geitner, Addi                Bloomfield             1:09.40   2 
  2 Pascoe, Chelsea              Perry Centra           1:09.66   2 
  3 Van Auken, Elyse             Caledonia-Mu           1:13.73   2 
  4 Yuhnke, Jennifer             Pavilion               1:15.20   2 
  5 Hillier, Lacey               Keshequa               1:15.77   2 
  6 Niver, Cassidy               Bloomfield             1:17.29   2 
  7 Reed, Brianna                York                   1:18.46   2 
  8 Glise, Megan                 Avon Central           1:20.71   1 
  9 Werner, Rachel               Warsaw                 1:30.40   1 
 10 Mancuzzo, Vanessa            Mt. Morris             1:31.84   1 
 11 Stewart, Hayley              Livonia                1:46.94   1 
 12 Fazio, Jenna                 Livonia                1:48.81   1 
 -- Wilson, Megan                Keshequa                    NT   1 
 -- Kiriyak, Margita             Caledonia-Mu                NT   1 
 -- Heineman, Taylor             Pavilion                    NT   2 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ferlica, MacKenzie           Livonia                8:19.05  
  2 Powers, Libby                Avon Central           8:28.64  
  3 Carrick, Molly               Avon Central           8:32.28  
  4 Raqueno, Marinna             Livonia                8:43.98  
  5 Thompson, Sylvia             Keshequa               8:50.42  
  6 McGuirk, Morgan              Caledonia-Mu           9:00.04  
  7 Welch, Lindsey               Avon Central           9:27.16  
  8 Hayes, Nora                  Avon Central           9:36.00  
  9 Schrier, Sadi                Pavilion               9:40.64  
 10 Jagodzinski, Tara            Pavilion              10:11.73  
 11 Klinkbeil, Lacey             York                  11:15.26  
 -- McKerrow, Lauren             Keshequa                    NT  
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bloomfield                                            55.14   2 
  2 Keshequa                                              55.34   2 
  3 Caledonia-Mumford                                     56.32   2 
  4 Bloomfield  'B'                                       56.80   2 
  5 Warsaw                                                57.99   2 
  6 York                                                  58.16   1 
  7 Pavilion                                              58.53   1 
  8 Avon Central                                        1:00.38   2 
  9 Pavilion  'B'                                       1:05.71   1 
 -- Perry Central                                            NT   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Keshequa                                            4:30.85  
  2 Perry Central                                       4:47.93  
  3 Warsaw                                              4:54.84  
  4 Pavilion                                            5:08.47  
  5 Avon Central                                        5:11.34  
 -- York                                                     NT  
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Keshequa                                           11:42.75  
  2 Avon Central                                       12:06.97  
  3 Pavilion                                           12:24.59  
  4 Warsaw                                             12:29.44  
 
Girls High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Phelps, Lilly                Caledonia-Mu           4-09.00      1.44m 
  2 Smith, Hayley                Keshequa               4-05.00      1.34m 
  3 Murray, Lauren               Bloomfield             4-03.00      1.29m 
  3 Wood, Amber                  Keshequa               4-03.00      1.29m 
  5 Glosser, Stella              Warsaw                 4-01.00      1.24m 
  5 Bell, Emelyn                 Pavilion               4-01.00      1.24m 
  5 Carroll, Kaileigh            York                   4-01.00      1.24m 
  5 Wakefield, Meryl             Warsaw                 4-01.00      1.24m 
  9 Pohler, Katie                Caledonia-Mu           3-10.00      1.16m 
 -- Hayes, Nora                  Avon Central                NH            
 -- Seeley, Meghan               York                        NH            
 -- Snell, Maddie                Perry Centra                NH            
 -- Carney, Emily                Pavilion                    NH            
 
Girls Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Adams, Morgan                Pavilion               9-09.00      2.97m 
  2 Daugherty, Liz               Livonia                7-07.00      2.31m 
  3 Schofield, Taylor            Pavilion               6-07.00      2.00m 
  4 Carrick, Molly               Avon Central           6-01.00      1.85m 
  5 Miller, Grace                Warsaw                 5-07.00      1.70m 
  5 Waddell, Kara                Livonia                5-07.00      1.70m 
 -- Erny, Sarah                  Warsaw                      NH            
 
Girls Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Dollard, Rachael             Caledonia-Mu          15-01.00      4.59m 
  2 Ewing, Madison               Keshequa              14-10.50      4.53m 
  3 Nelson, Lilly                Bloomfield            14-05.00      4.39m 
  4 Willey, Kristle              Keshequa              13-09.50      4.20m 
  5 Phillips, Alyssa             Caledonia-Mu          13-08.50      4.17m 
  6 Carroll, Kaileigh            York                  13-03.00      4.03m 
  7 Kuras, Julie                 Warsaw                13-00.00      3.96m 
  8 Castrovinci, Erin            Livonia               12-11.00      3.93m 
  9 Brabant, Sarah               Caledonia-Mu          12-10.00      3.91m 
 10 Gouger, Emily                Pavilion              12-05.00      3.78m 
 11 Nelson, Sarah                Bloomfield            12-04.50      3.77m 
 11 O'Duffy, Sara                Livonia               12-04.50      3.77m 
 13 Welch, Lindsey               Avon Central          11-09.00      3.58m 
 14 Miller, Kathryn              Warsaw                11-06.50      3.51m 
 15 Dempsey, Maggie              Avon Central          11-06.00      3.50m 
 16 Boyd, Jessica                York                  10-11.00      3.32m 
 17 Winspear, Cassie             Pavilion              10-09.50      3.28m 
 
Girls Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ewing, Madison               Keshequa              31-11.50      9.74m 
  2 Dollard, Rachael             Caledonia-Mu          31-10.00      9.70m 
  3 Willey, Kristle              Keshequa              30-06.00      9.29m 
  4 Yuhnke, Jennifer             Pavilion              30-00.00      9.14m 
  5 Starken, Brittney            Bloomfield            29-10.50      9.10m 
  6 Phillips, Alyssa             Caledonia-Mu          28-08.50      8.75m 
  7 Kuras, Julie                 Warsaw                27-10.50      8.49m 
  7 Castrovinci, Erin            Livonia               27-10.50      8.49m 
  9 Carroll, Kaileigh            York                  27-07.50      8.42m 
 10 Welch, Lindsey               Avon Central          27-07.00      8.40m 
 11 Nelson, Sarah                Bloomfield            27-05.50      8.36m 
 12 Dougal, Mallory              York                  26-11.00      8.20m 
 13 Werner, Rachel               Warsaw                25-00.00      7.62m 
 14 Dempsey, Maggie              Avon Central          24-01.50      7.35m 
 -- Heineman, Taylor             Pavilion                    ND            
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Linsner, Sarah               Livonia               29-06.50      9.00m 
  2 Craft, Lacy                  Keshequa              28-00.00      8.53m 
  3 Dorey, Madeline              Livonia               24-11.00      7.59m 
  4 DeFisher, Jenna              Pavilion              23-02.00      7.06m 
  5 Tallman, Jordan              Keshequa              22-11.50      6.99m 
  6 Thomas, Tanysha              Caledonia-Mu          22-10.00      6.95m 
  7 Dumbleton, Jaden             Pavilion              22-09.50      6.94m 
  8 Lupoma, Liz                  York                  22-00.50      6.71m 
  9 Jones, Faith                 Caledonia-Mu          21-03.50      6.48m 
 10 Spuck, Mariah                York                  20-00.50      6.10m 
 11 Braun, Charlene              Avon Central          19-02.00      5.84m 
 12 Muchard, Sam                 Avon Central          19-00.00      5.79m 
 13 Omans, Brieanna              Warsaw                16-11.00      5.15m 
 14 Schwartz, Lessa              Warsaw                16-01.00      4.90m 
 -- Steele, Madison              Bloomfield                  ND            
 -- Snell, Laura                 Perry Centra                ND            
 -- Huff, Grace                  Perry Centra                ND            
 -- Coffey, Erica                Bloomfield                  ND            
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Linsner, Sarah               Livonia               91-03.50     27.82m 
  2 Pascoe, Alyssa               Perry Centra          75-07.50     23.05m 
  3 Tallman, Jordan              Keshequa                 72-10     22.19m 
  4 Brock-Schlageter, Jessic     York                     69-04     21.13m 
  5 Craft, Lacy                  Keshequa              68-10.50     20.99m 
  6 Hyman, Alyse                 Warsaw                   66-03     20.19m 
  7 Dumbleton, Jaden             Pavilion              65-08.50     20.02m 
  8 Cinotti, Ashley              Avon Central             64-02     19.55m 
  9 Jones, Faith                 Caledonia-Mu             62-04     18.99m 
 10 Finster, Rebekah             Livonia               62-01.50     18.93m 
 11 Luchetti, Kendall            Warsaw                61-06.50     18.75m 
 12 Cinotti, Alicia              Avon Central             59-08     18.18m 
 13 DeFisher, Jenna              Pavilion                 56-03     17.14m 
 14 Spuck, Mariah                York                  54-00.50     16.47m 
 15 Colf, Cassidy                Caledonia-Mu             43-06     13.25m 
 15 Thomas, Tanysha              Caledonia-Mu             43-06     13.25m 
 -- Snell, Laura                 Perry Centra                ND            
 -- Coffey, Erica                Bloomfield                  ND            
 -- Steele, Madison              Bloomfield                  ND            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Faville, Amy                 Avon Central           2:46.85     497
  2 Bugman, Cameryn              Keshequa               2:49.37     470
  3 Levendusky, Joye             Avon Central           2:51.96     443
  4 Luplow, Ryan                 Warsaw                 2:59.57     369
  5 Willet, Lily                 Keshequa               3:02.15     345
 -- Lockwood, Sydney             Livonia                     NT  
 -- Lowe, Katy                   Livonia                     NT  
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Willet, Lily                 Keshequa                 17.73     517
  2 Faville, Amy                 Avon Central             18.09     479
  3 Levendusky, Joye             Avon Central             18.51     437
  4 Bugman, Cameryn              Keshequa                 18.92     398
  5 Luplow, Ryan                 Warsaw                   19.99     303
 -- Lowe, Katy                   Livonia                     NT  
 -- Lockwood, Sydney             Livonia                     NT  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Levendusky, Joye             Avon Central             1.44m    4-08.75    555
  2 Faville, Amy                 Avon Central             1.39m    4-06.75    502
  3 Willet, Lily                 Keshequa                 1.34m    4-04.75    449
  3 Lockwood, Sydney             Livonia                  1.34m    4-04.75    449
  5 Bugman, Cameryn              Keshequa                 1.29m    4-02.75    399
  6 Luplow, Ryan                 Warsaw                   1.09m    3-06.75    214
 -- Lowe, Katy                   Livonia                     NH            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Levendusky, Joye             Avon Central             4.76m   15-07.50    495
  2 Faville, Amy                 Avon Central             4.39m   14-05.00    401
  3 Willet, Lily                 Keshequa                 3.82m   12-06.50    267
  4 Luplow, Ryan                 Warsaw                   3.81m   12-06.00    265
  5 Bugman, Cameryn              Keshequa                 3.66m   12-00.25    233
  6 Lockwood, Sydney             Livonia                  3.56m   11-08.25    212
 -- Lowe, Katy                   Livonia                     ND            
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Faville, Amy                 Avon Central             9.65m   31-08.00    507
  2 Levendusky, Joye             Avon Central             8.65m   28-04.50    441
  3 Luplow, Ryan                 Warsaw                   7.92m   26-00.00    394
  4 Lockwood, Sydney             Livonia                  6.93m   22-09.00    331
  5 Willet, Lily                 Keshequa                 6.83m   22-05.00    324
  6 Bugman, Cameryn              Keshequa                 5.96m   19-06.75    269
 -- Lowe, Katy                   Livonia                     ND            
 
Girls Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Faville, Amy                 Avon Central              2386  
  2 Levendusky, Joye             Avon Central              2371  
  3 Willet, Lily                 Keshequa                  1902  
  4 Bugman, Cameryn              Keshequa                  1769  
  5 Luplow, Ryan                 Warsaw                    1545  
  6 Lockwood, Sydney             Livonia                    992  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Salvati, Michael             Avon Central             11.60   2 
  2 Hollister, Andrew            Perry Centra             11.71   2 
  3 Swede, Nate                  Pavilion                 12.04   2 
  4 Eldredge, Nate               Bloomfield               12.17   2 
  5 Didas, Garrett               York                     12.19   2 
  6 Guesno, Andrew               York                     12.21   2 
  7 Gomez, Cesar                 Bloomfield               12.25   1 
  8 Cesarano, Cody               Caledonia-Mu             12.41   2 
  9 Costello, Liam               Keshequa                 12.60   1 
 10 Daniel, Alex                 Warsaw                   12.62   1 
 11 Warner, Sam                  Livonia                  12.67   1 
 11 Hall, Maxwell                Avon Central             12.67   2 
 13 Maniscalco, Evan             Caledonia-Mu             13.67   1 
 14 Livingston, Alex             Livonia                  15.32   1 
 -- VanBuren, Caleb              Pavilion                    NT   1 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lutz, Ryan                   Livonia                  23.78   2 
  2 Hollister, Andrew            Perry Centra             24.07   2 
  3 Morrison, David              Caledonia-Mu             24.69   2 
  4 Swede, Nate                  Pavilion                 24.77   2 
  5 Didas, Garrett               York                     25.28   2 
  6 Costello, Liam               Keshequa                 25.53   2 
  7 Warner, Sam                  Livonia                  25.92   1 
  8 Letson, Cameron              Caledonia-Mu             26.17   1 
  9 Hall, Maxwell                Avon Central             26.21   2 
 10 Rossborough, Trevor          York                     27.45   1 
 11 Carroll, Steven              York                     28.89   1 
 12 Evans, Quinn                 Bloomfield               29.17   1 
 13 Cote, Jacob                  Pavilion                 29.72   1 
 14 Noon, Mitch                  Warsaw                   30.48   1 
 -- Edwards, Mike                Mt. Morris                  NT   1 
 -- Salvati, Michael             Avon Central                NT   2 
 
Boys 400 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Platt, Josh                  Caledonia-Mu             55.68   3 
  2 Wolfanger, Blake             Perry Centra             55.79   3 
  3 Canarvis, Parker             Livonia                  56.64   3 
  4 Grant, Rob                   Keshequa                 58.62   3 
  5 Ayers, Lucas                 Livonia                  59.66   3 
  6 Hall, Maxwell                Avon Central             59.84   3 
  7 Boyle, Dillon                Perry Centra             59.99   2 
  8 Roides, Josh                 Caledonia-Mu           1:00.86   2 
  9 Roney, Dominic               Bloomfield             1:01.24   3 
 10 Page, Chris                  York                   1:03.35   2 
 11 D'Angelo, Jack               Warsaw                 1:03.51   2 
 12 Todd, Lance                  Keshequa               1:04.79   2 
 13 Evans, Quinn                 Bloomfield             1:05.79   2 
 14 Coral, Cameron               Pavilion               1:08.32   2 
 15 Paddock, David               Pavilion               1:16.81   1 
 16 Noon, Mitch                  Warsaw                 1:23.30   1 
 17 Shultz, Luke                 York                   1:43.85   1 
 -- Salvati, Michael             Avon Central                NT   3 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 LaJoie, Collin               York                   2:06.65  
  2 Strobel, Austin              Keshequa               2:07.27  
  3 Platt, Josh                  Caledonia-Mu           2:18.81  
  4 Conaway, Brock               Perry Centra           2:21.33  
  5 Brado, Mark                  Livonia                2:21.53  
  6 Roides, Josh                 Caledonia-Mu           2:25.82  
  7 D'Angelo, Jack               Warsaw                 2:27.87  
  8 Carroll, Steven              York                   2:28.49  
  9 Matthews, Sam                Perry Centra           2:29.29  
 10 Bondgren, Harrison           Avon Central           2:29.95  
 11 Dempsey, Sean                Avon Central           2:30.70  
 12 Seal, Tristan                Keshequa               2:37.37  
 13 Grayson, Sylvan              Pavilion               2:39.82  
 14 Veldhuizen, John             Livonia                2:43.60  
 15 Paddock, David               Pavilion               2:43.71  
 16 Brewer, Zach                 Warsaw                 2:48.49  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Strobel, Austin              Keshequa               4:50.24  
  2 LaJoie, Collin               York                   4:53.65  
  3 Valento, Christian           Pavilion               5:02.58  
  4 Herzog, Colden               Livonia                5:05.34  
  5 Comstock, Joey               Caledonia-Mu           5:19.91  
  6 Stahl, Jimmy                 Bloomfield             5:22.41  
  7 Schroeter, Matt              Bloomfield             5:23.80  
  8 Huffman, Matthew             Avon Central           5:29.27  
  9 Matthews, Sam                Perry Centra           5:32.99  
 10 Willett, Graham              Keshequa               5:33.81  
 11 Berreios, Marcos             Mt. Morris             5:40.14  
 12 Bramer, Brendon              York                   5:41.75  
 13 Marshall, Colby              Livonia                5:42.50  
 14 Hartz, Gram                  Caledonia-Mu           5:56.47  
 15 Brewer, Zach                 Warsaw                 6:24.54  
 -- Grayson, Sylvan              Pavilion                    NT  
 -- Ricotta, Connor              Avon Central                NT  
 -- Wolf, Sam                    Warsaw                      NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hart, James                  Bloomfield               17.51   2 
  2 Ellsworth, Nathan            Keshequa                 18.55   2 
  3 Tewksbury, Alberto           Livonia                  18.88   2 
  4 Mendez, Franky               Mt. Morris               20.11   2 
  5 Page, Andrew                 Avon Central             20.41   2 
  6 Page, Chris                  York                     21.58   1 
  7 Brown, Connor                Bloomfield               21.92   1 
  7 Freeman, Shane               Pavilion                 21.92   2 
  9 Cole, Trevor                 Livonia                  23.26   1 
 10 Wright, Dakota               York                     29.54   2 
 
Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Brandon               Caledonia-Mu           1:01.73   2 
  2 Lubanski, Donnie             York                   1:02.27   2 
  3 Hart, James                  Bloomfield             1:03.21   2 
  4 Wright, Dakota               York                   1:05.84   2 
  5 Mendez, Franky               Mt. Morris             1:07.77   2 
  6 Ayers, Lucas                 Livonia                1:08.12   2 
  7 Ellis, Hayden                Livonia                1:08.28   2 
  8 Robertson, Jordan            Warsaw                 1:09.11   1 
  9 Page, Andrew                 Avon Central           1:10.39   1 
 10 Brown, Connor                Bloomfield             1:11.78   1 
 11 Conaway, Brock               Perry Centra           1:12.82   1 
 12 Wilkinson, Jeremy            Warsaw                 1:27.60   1 
 -- Bush, Mason                  Perry Centra                NT   2 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Blanchard, Jake              Keshequa              10:42.84  
  2 Valento, Christian           Pavilion              10:56.56  
  3 Snyder, Ryan                 Keshequa              10:58.04  
  4 Cunningham, Nick             York                  11:01.76  
  5 Herzog, Colden               Livonia               11:46.54  
  6 Wollschieger, Chris          Bloomfield            12:04.01  
  7 Ricotta, Connor              Avon Central          12:19.01  
  8 Freeman, Shane               Pavilion              12:26.65  
  9 Comstock, Joey               Caledonia-Mu          12:31.45  
 10 Robinson, Jonathan           Avon Central          12:36.08  
 11 Milliman, Seth               Caledonia-Mu          14:03.93  
 -- Santiago, Zach               York                        NT  
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Caledonia-Mumford                                     47.24   2 
  2 Bloomfield                                            47.85   2 
  3 Avon Central                                          51.93   2 
  4 Keshequa                                              52.86   2 
  5 Livonia                                               53.12   2 
  6 York                                                  53.49   2 
  7 Pavilion                                              54.76   2 
 -- Livonia  'B'                                             DQ   1 
 -- Caledonia-Mumford  'B'                                   DQ   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 York                                                3:50.01  
  2 Caledonia-Mumford                                   3:53.56  
  3 Bloomfield                                          3:56.47  
  4 Keshequa                                            4:05.33  
  5 Avon Central                                        4:12.71  
  6 Pavilion                                            4:31.81  
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Keshequa                                            8:54.90  
  2 York                                                9:08.07  
  3 Bloomfield                                          9:47.46  
  4 Avon Central                                       10:01.24  
  5 Caledonia-Mumford                                  10:19.03  
  6 Livonia                                            10:34.06  
 
Boys High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ellis, Hayden                Livonia                5-05.00      1.65m 
  2 Kobylanski, Josh             York                  J5-05.00      1.65m 
  3 Nusbickel, Matt              Caledonia-Mu           5-03.00      1.60m 
  4 Flickner, Jared              York                   5-01.00      1.54m 
  4 Jones, Brandon               Caledonia-Mu           5-01.00      1.54m 
  6 Robertson, Jordan            Warsaw                 4-10.00      1.47m 
  6 Fryer, Sam                   Bloomfield            J4-07.00      1.39m 
  7 Costello, Liam               Keshequa               4-07.00      1.39m 
 -- Bush, Mason                  Perry Centra                NH            
 -- Barcomb, Kyle                Livonia                     NH            
 
Boys Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Howe, Levi                   Keshequa              10-00.00      3.04m 
  2 Didas, Garrett               York                   9-07.00      2.92m 
  3 Sego, Jeff                   Livonia                9-01.00      2.76m 
  3 Robinson, Jonathan           Avon Central           9-01.00      2.76m 
  5 Wolf, Sam                    Warsaw                 8-07.00      2.61m 
  6 Brado, Mark                  Livonia                7-07.00      2.31m 
  6 Conaway, Brock               Perry Centra           7-07.00      2.31m 
 -- Battle, AJ                   Keshequa                    NH            
 -- Williams, Vinny              York                        NH            
 
Boys Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Lutz, Ryan                   Livonia               18-10.50      5.75m 
  2 Wolfanger, Blake             Perry Centra          18-06.00      5.63m 
  3 Nusbickel, Matt              Caledonia-Mu          17-09.00      5.41m 
  4 Eveleigh, Christian          Bloomfield            17-08.50      5.39m 
  5 Geitner, Pat                 Bloomfield            17-04.50      5.29m 
  6 Swede, Nate                  Pavilion              17-03.00      5.25m 
  7 McGuirk, Cole                Caledonia-Mu          16-04.00      4.97m 
  8 Welch, Michael               Avon Central          15-00.00      4.57m 
  9 Geens, Mason                 Keshequa              14-06.50      4.43m 
 10 Flickner, Jared              York                  14-01.50      4.30m 
 11 Newton, Jamie                Avon Central          14-00.00      4.26m 
 12 Williams, Vinny              York                  13-09.00      4.19m 
 13 Wilkinson, Jeremy            Warsaw                13-00.50      3.97m 
 14 Cote, Jacob                  Pavilion              12-10.00      3.91m 
 15 Noon, Mitch                  Warsaw                12-09.00      3.88m 
 -- Mahnke, Conor                Livonia                     ND            
 -- Edwards, Mike                Mt. Morris                  ND            
 -- McEvoy, Connor               Keshequa                    ND            
 
Boys Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Geitner, Pat                 Bloomfield            38-11.50     11.87m 
  2 Lutz, Ryan                   Livonia               38-08.50     11.79m 
  3 Hollister, Andrew            Perry Centra          38-03.00     11.65m 
  4 Wolfanger, Blake             Perry Centra          38-00.00     11.58m 
  5 Daniel, Alex                 Warsaw                37-04.50     11.39m 
  6 Guesno, Andrew               York                  36-10.00     11.22m 
  7 Estes, Richard               Caledonia-Mu          35-10.50     10.93m 
  8 Tewksbury, Alberto           Livonia               35-04.50     10.78m 
  9 Robertson, Jordan            Warsaw                34-08.00     10.56m 
 10 Fryer, Sam                   Bloomfield            33-11.50     10.35m 
 11 Cunningham, Nick             York                  33-03.50     10.14m 
 12 Ellsworth, Nathan            Keshequa              32-05.00      9.88m 
 13 holley, wyatt                Keshequa              30-03.00      9.22m 
 14 Bondgren, Harrison           Avon Central          28-10.00      8.78m 
 15 Lagonegro, Sean              Avon Central          26-03.00      8.00m 
 16 Hartz, Gram                  Caledonia-Mu          21-10.50      6.66m 
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Rojo-Altamirano, Edwi        Perry Centra          43-03.50     13.19m 
  2 Spuck, Billy                 York                  40-09.50     12.43m 
  3 Mathews, Cody                Avon Central          38-07.00     11.76m 
  4 O'Grady, Brendan             Bloomfield            37-06.00     11.43m 
  5 Shull, Brad                  Livonia               35-06.00     10.82m 
  6 Valentine, John              Avon Central          35-00.50     10.68m 
  7 Garrett, Clayton             Caledonia-Mu          34-08.00     10.56m 
  8 Boudreau, Tyler              Caledonia-Mu          33-10.00     10.31m 
  9 DuVall, Mitchell             Bloomfield            33-08.50     10.27m 
 10 Lobo, Wolfgarr               Avon Central          33-05.50     10.19m 
 11 Schoonover, Trevor           Pavilion              32-10.00     10.00m 
 12 Mascellino, Sal              Livonia               30-03.50      9.23m 
 13 Smith, Connor                Perry Centra          28-08.50      8.75m 
 14 Binder, Ryan                 Pavilion              28-05.00      8.66m 
 15 calcote, paul                Keshequa              27-09.00      8.45m 
 16 Navarra, Bryan               Warsaw                27-00.50      8.24m 
 17 Osborn, Steven               Keshequa              25-09.00      7.84m 
 -- Englert, Zach                York                        ND            
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Rojo-Altamirano, Edwi        Perry Centra         119-11.50     36.56m 
  2 holley, wyatt                Keshequa             107-11.50     32.90m 
  3 DuVall, Mitchell             Bloomfield            97-11.50     29.85m 
  4 Sego, Jeff                   Livonia                  94-03     28.72m 
  5 O'Grady, Brendan             Bloomfield               94-02     28.70m 
  6 Mathews, Cody                Avon Central          92-05.50     28.18m 
  7 Milliman, Seth               Caledonia-Mu          91-11.50     28.02m 
  7 Valentine, John              Avon Central          91-11.50     28.02m 
  9 Cesarano, Cody               Caledonia-Mu             89-08     27.33m 
 10 Spuck, Billy                 York                  84-09.50     25.84m 
 11 Smith, Connor                Perry Centra          79-03.50     24.16m 
 12 Schoonover, Trevor           Pavilion              73-04.50     22.36m 
 13 Navarra, Bryan               Warsaw                72-08.50     22.16m 
 14 Binder, Ryan                 Pavilion              58-03.50     17.76m 
 -- Waldron, Collin              Livonia                     ND            
 -- McEvoy, Connor               Keshequa                    ND            
 -- Englert, Zach                York                        ND            
 -- Lobo, Wolfgarr               Avon Central                ND            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Milligan, Luke               Pavilion               4:35.12     711
  2 Damon, Dean                  Livonia                4:56.17     582
  3 Middleton, Marcus            Caledonia-Mu           4:58.01     571
  4 Payne, Layne                 Keshequa               5:00.24     558
  5 Ziegler, Jake                Warsaw                 5:19.70     452
  6 Sica, Matthew                York                   5:24.47     427
  7 Van Stralen, Noah            Bloomfield             5:51.10     302
  8 Ford, Hunter                 Bloomfield             5:51.19     301
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Middleton, Marcus            Caledonia-Mu             18.36     490
  2 Ziegler, Jake                Warsaw                   19.00     432
  3 Damon, Dean                  Livonia                  19.08     425
  4 Van Stralen, Noah            Bloomfield               20.67     298
  5 Ford, Hunter                 Bloomfield               21.00     274
  6 Milligan, Luke               Pavilion                 21.42     246
  7 Sica, Matthew                York                     22.75     165
  8 Payne, Layne                 Keshequa                 22.85     159
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Damon, Dean                  Livonia                  1.65m    5-05.00    504
  1 Milligan, Luke               Pavilion                 1.65m    5-05.00    504
  3 Middleton, Marcus            Caledonia-Mu             1.55m    5-01.00    426
  4 Van Stralen, Noah            Bloomfield               1.40m    4-07.00    317
  4 Ziegler, Jake                Warsaw                   1.40m    4-07.00    317
  4 Payne, Layne                 Keshequa                 1.40m    4-07.00    317
  7 Ford, Hunter                 Bloomfield               1.33m    4-04.25    270
 -- Sica, Matthew                York                        NH            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Middleton, Marcus            Caledonia-Mu             5.15m   16-10.75    411
  1 Damon, Dean                  Livonia                  5.15m   16-10.75    411
  3 Milligan, Luke               Pavilion                 4.87m   15-11.75    358
  4 Ford, Hunter                 Bloomfield               4.57m   15-00.00    303
  5 Payne, Layne                 Keshequa                 4.55m   14-11.25    299
  6 Van Stralen, Noah            Bloomfield               4.34m   14-03.00    262
  7 Ziegler, Jake                Warsaw                   4.27m   14-00.25    250
  8 Sica, Matthew                York                     3.96m   13-00.00    199
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Payne, Layne                 Keshequa                10.83m   35-06.50    536
  2 Middleton, Marcus            Caledonia-Mu            10.62m   34-10.25    523
  3 Van Stralen, Noah            Bloomfield               9.53m   31-03.25    457
  3 Damon, Dean                  Livonia                  9.53m   31-03.25    457
  5 Ziegler, Jake                Warsaw                   9.49m   31-01.75    455
  6 Milligan, Luke               Pavilion                 8.94m   29-04.00    422
  7 Sica, Matthew                York                     8.65m   28-04.50    405
  8 Ford, Hunter                 Bloomfield               7.97m   26-01.75    365
 
Boys Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Middleton, Marcus            Caledonia-Mu              2421  
  2 Damon, Dean                  Livonia                   2379  
  3 Milligan, Luke               Pavilion                  2241  
  4 Ziegler, Jake                Warsaw                    1906  
  5 Payne, Layne                 Keshequa                  1869  
  6 Van Stralen, Noah            Bloomfield                1636  
  7 Ford, Hunter                 Bloomfield                1513  
  8 Sica, Matthew                York                      1196