Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/7/2016 11:29 PM
                       Runnin' Cadet-Showdown - 5/7/2016                       
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Allison Cooper            11 Starpoint                12.94   1 
  2 Jaide Cummings            10 Clarence                 12.98   2 
  3 Haley Smout                9 Churchville-             13.04   2 
  4 Jenna Belden              10 Warsaw                   13.18   2 
  5 Nicole Valentine          10 Starpoint                13.29   2 
  6 Milagros Gonzalez         11 Greece Athen             13.37   1  13.365
  7 Kamilah Sobers             9 Pittsford Me             13.37   2  13.366
  8 Cecilia Savka             11 Pittsford Me             13.52   1 
  9 Mahalia Tisdell            9 School Of Th             16.11   1 
 
Women 100 Meter Dash Showdown
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Michaela Burrell          12 Corning                  12.05   2 
  2 Satin Holmes              12 Wilson/E. Co             12.33   2 
  3 Morgan Femiano            11 Greece Arcad             12.81   2 
  4 Jackie Britton            12 Geneseo                  12.93   2 
  5 Jayda Singleton            9 Greece Olymp             13.03   2 
  6 Anaya Dees                 8 Hilton                   13.19   1 
  7 Nicole Johnson            10 Wilson/E. Co             13.22   2 
  8 Audrey Klafehn            12 Spencerport              13.37   1 
  9 Taylor Heckman            11 Starpoint                13.43   1 
 10 Ravion Jackson            10 Wilson/E. Co             13.51   2 
 11 Briana Lowry              10 Hilton                   13.55   1 
 12 Monefay Hosang            11 Greece Athen             13.65   1 
 13 Dana Cowley               12 Greece Arcad             13.86   1 
 14 Emma Brown                 9 Corning                  13.88   1 
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Michaela Burrell          12 Corning                  25.49   4 
  2 Satin Holmes              12 Wilson/E. Co             26.17   4 
  3 Jackie Britton            12 Geneseo                  27.34   4 
  4 Jaide Cummings            10 Clarence                 27.40   4 
  5 Monefay Hosang            11 Greece Athen             27.73   3 
  6 Sommer Edwards            10 Hilton                   28.10   3 
  7 Jenna Belden              10 Warsaw                   28.15   2  28.141
  8 Jaclyn Neubauer           12 Spencerport              28.15   3  28.142
  9 Valerie Lepore             9 Pittsford Me             28.21   3 
 10 Ojahnique Hill            12 Hilton                   28.26   2 
 11 Nicole Valentine          10 Starpoint                28.37   4 
 12 Ava Grande                 8 Clarence                 28.43   2 
 13 Kaylee Birtch             10 Starpoint                28.84   2 
 14 Amanda Cohen              11 Corning                  29.20   2 
 15 Chloe Erdle               10 Pittsford Me             29.81   1 
 16 Mahalia Tisdell            9 School Of Th             35.11   1 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Vanessa Watson             9 Spencerport            1:00.69   3 
  2 Samantha Shea             10 Starpoint              1:02.90   3 
  3 Emma Burke                 9 Churchville-           1:03.34   3 
  4 Rachael Hodgson           10 Hilton                 1:03.78   3 
  5 Meagan Welsh              12 Starpoint              1:05.04   3 
  6 Kelechi Dimgba             9 Greece Athen           1:05.32   3 
  7 Abby Salvaggio            10 Geneseo                1:05.35   2 
  8 Olivia Daigneau           12 Westhill-Lud           1:05.55   3 
  9 Alexandra Dittman          9 Hilton                 1:05.62   3 
 10 Anna Tommasi              12 Pittsford Me           1:05.76   2 
 11 Zoe Fortin                10 Westhill-Lud           1:05.94   2 
 12 riley harling              8 Churchville-           1:07.25   1 
 13 Chloe Erdle               10 Pittsford Me           1:07.34   2 
 14 Claudia Pickles            9 Clarence               1:07.45   2 
 15 Mary Veljovski             9 Spencerport            1:08.47   1 
 16 Tori Weber                10 Geneseo                1:08.79   1 
 17 Amanda Cohen              11 Corning                1:09.15   2 
 18 Sarah Spencer             10 Corning                1:09.22   2 
 
Women 800 Meter Run Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kelsy Hastings            10 Letchworth             2:16.23  
  2 Cleo Baker                 9 Corning                2:18.77  
  3 Meghan Curtin             12 Wayland-Coho           2:18.91  
  4 Elyse Barkstrom           11 Pittsford Me           2:19.61  
  5 Taylor Alloco             11 Hilton                 2:19.65  
  6 Maddy Mason                8 Hilton                 2:22.40  
  7 Katelynn Krapf            12 Pittsford Me           2:23.69  
  8 Jamie Amoroso             12 Pittsford Me           2:23.87  
 
Women 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alivia Collins            10 Corning                2:30.25   2 
  2 Olivia Daigneau           12 Westhill-Lud           2:32.08   2 
  3 Julia Darlak              11 Clarence               2:32.84   2 
  4 Hannah Reinhardt          12 Clarence               2:32.87   2 
  5 Linzee Reyes               9 Hilton                 2:36.48   2 
  6 Erin Rollins               9 Geneseo                2:37.26   2 
  7 riley harling              8 Churchville-           2:38.60   1 
  8 Madison Whitney            8 Geneseo                2:39.25   1 
  9 Natalie Lebedko           12 Greece Athen           2:40.04   2 
 10 Heather Bonter            11 Hilton                 2:50.96   2 
 11 Kara Flynn                10 Starpoint              3:01.54   1 
 12 Madison Boccaci           11 Greece Arcad           3:05.15   1 
 13 Morgan Brothers           11 Greece Arcad           3:05.30   1 
 
Women 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Haylei Coolican            9 Westhill-Lud           5:01.96   2 
  2 Samantha Henry            11 Starpoint              5:02.87   2 
  3 Pearl Cooper              11 Corning                5:05.26   1 
  4 Quinn Metcalfe            10 Churchville-           5:10.60   2 
  5 Julia Tomanovich           9 Pittsford Me           5:10.96   2 
  6 McKensie Galusha          12 Pittsford Me           5:11.88   2 
  7 Moriah Martone            12 Spencerport            5:13.49   1 
  8 Grace Nolan               10 Greece Arcad           5:13.79   2 
  9 Alyssa Kalen              12 Hilton                 5:15.21   2 
 10 Jesse Dejneka             10 Corning                5:15.74   2 
 11 Heather Bugenhagen         9 Starpoint              5:21.63   2 
 12 Alexis Chatterton          8 Hilton                 5:24.18   2 
 13 Kyilee Quayle             10 Churchville-           5:30.97   1 
 14 Chloe Kernan              10 Geneseo                5:32.54   1 
 15 Sarah Hammond              9 Geneseo                5:33.16   1 
 16 Cheyenne Vorndran          9 Greece Arcad           5:33.77   1 
 
Women 3000 Meter Run Glavin
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jessica Lawson            11 Corning                9:30.17  
  2 Abbey Wheeler             12 Elmira                 9:40.57  
  3 Amanda Vestri             11 Webster Thom           9:57.64  
  4 Natalie Neamtu            11 Webster Thom           9:59.17  
  5 Anna Kostarellis          11 Churchville-          10:05.68  
  6 Katrina Patterson         11 Clarence              10:10.41  
  7 Kate Mertus               11 Corning               10:24.16  
  8 Elsa Cole                 11 Fillmore              10:24.35  
  9 Haley Arguien             10 Churchville-          10:25.93  
 10 Chloe Weaver              11 Red Creek             10:29.29  
 11 Ellie Songer              12 Webster Thom          10:30.40  
 12 Olivia Riley              11 Elmira                10:34.80  
 13 Mackenzie Tubbs           11 Elmira                10:34.96  
 14 Claire Ashton             11 Webster Thom          10:41.47  
 15 Genny Corcoran            12 Westhill-Lud          10:53.02  
 16 Emily Niu                 11 Corning               10:53.93  
 17 Brynne Ketchum             9 Corning               10:54.17  
 18 Maeve Holman              11 Corning               10:55.24  
 19 Megha Singh               12 Pittsford Me          11:02.24  
 
Women 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lianna Liu                12 Greece Arcad          11:27.54  
  2 Audrey Pryll               9 Clarence              11:28.22  
  3 Makenna Bleier            11 Hilton                11:38.04  
  4 Ellie Anstrom              9 Pittsford Me          11:44.42  
  5 Sarah Rappleye            11 Spencerport           11:48.83  
  6 Katherine Novak           11 Pittsford Me          11:49.49  
  7 Rhian O'Dell              12 Corning               11:51.10  
  8 Tessa Beiter              11 Clarence              11:58.29  
  9 Meagan Arguien            12 Churchville-          12:14.92  
 10 Ellie Pauly               12 Hilton                12:21.00  
 11 Emily O'Reilly             8 Westhill-Lud          12:31.22  
 12 Meghan Evans              11 Westhill-Lud          12:36.33  
 13 Jessie King               11 LeRoy                 12:46.36  
 14 Isabella Stavalone        10 Greece Arcad          13:59.07  
 
Women 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 McKenna Cone               9 LeRoy                    17.25   2 
  2 Amanda Woodard            12 Pittsford Me             17.67   2 
  3 Nazir McCray              10 Wilson/E. Co             18.04   2 
  4 Theresa Zingerella-Andre   9 Geneseo                  19.49   1 
  5 Syndey Vanderhoof          9 LeRoy                    19.85   2 
  6 Alyssa Cusimano            9 Hilton                   19.93   2 
  7 Ravion Jackson            10 Wilson/E. Co             20.09   1 
  8 Elena LaBella             11 Hilton                   20.16   2 
  9 Mackenzie Powers          10 Westhill-Lud             20.37   1 
 10 Ashley Mackey              9 Geneseo                  21.72   1 
 
Women 100 Meter Hurdles Showdown
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chima Dimgba              11 Greece Athen             15.42   2 
  2 Annie Wozniak             12 Corning                  16.01   2 
  3 Amaya Morrow              10 Hilton                   16.25   1 
  4 Chanel Odum               11 School Of Th             16.60   2 
  5 Destiny Fernandes          9 Greece Athen             16.71   2 
  6 Katie de Veyra            12 Westhill-Lud             16.79   1 
  7 Katherine Doherty         12 Westhill-Lud             16.86   2 
  8 Taylor Jubilee            12 Corning                  17.01   1 
  9 Allison Binga             12 Starpoint                17.09   1 
 10 Elizabeth Yung            12 Greece Arcad             17.10   2 
 11 Megan Malueg              10 Red Creek                17.57   2 
 12 Sam Sherry                11 Corning                  17.66   1 
 13 Jacquelyn Smith           10 Greece Arcad             17.72   2 
 14 Jing Chang                11 Pittsford Me             17.78   1 
 15 Michela Maiola            12 Spencerport              17.98   1 
 16 Natalie Armon              9 Clarence                 18.21   1 
 
Women 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Allison Binga             12 Starpoint              1:08.29   2 
  2 Aleah Martone             10 Spencerport            1:08.96   2 
  3 Jenna Berry               11 Pittsford Me           1:08.98   2 
  4 Annie Wozniak             12 Corning                1:10.23   2 
  5 Jing Chang                11 Pittsford Me           1:10.28   2 
  6 Chima Dimgba              11 Greece Athen           1:10.90   2 
  7 Norah Arnold              12 Hilton                 1:11.27   2 
  8 Emilee Pulaski            11 Starpoint              1:12.60   1 
  9 Kelechi Dimgba             9 Greece Athen           1:12.84   1 
 10 Maylie Geiger              8 Clarence               1:14.24   1 
 11 Molly Reyngoudt           11 Churchville-           1:15.67   1 
 12 Mackenzie Powers          10 Westhill-Lud           1:17.79   1 
 13 Deyja Daniels             10 Corning                1:18.31   1 
 
Women 1800 Meter Steeplechase XC  -1600
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Haylei Coolican            9 Westhill-Lud           6:50.46  
  2 Sydney Beach              11 Red Creek              6:57.16  
  3 Kelsie Canessa            11 Webster Schr           7:03.75  
  4 Alaina Kenny              10 Westhill-Lud           7:15.82  
  5 Anna Dinella              12 Spencerport            7:18.86  
  6 Makenna Bleier            11 Hilton                 7:21.12  
  7 Sophie Herrmann           11 Corning                7:21.78  
  8 Kylie Nowicki              7 Westhill-Lud           7:24.54  
  9 Grace Bickham             10 Corning                7:26.73  
 10 Tori Weber                10 Geneseo                7:30.40  
 11 Kortnie Demers            11 Hilton                 7:30.45  
 12 Sarah Farnum              12 Churchville-           7:34.09  
 13 Chloe Messore             11 Hilton                 7:38.91  
 14 Shauna Glavin             10 Hilton                 7:42.52  
 15 Mackenzie Powers          10 Westhill-Lud           7:42.61  
 16 Lisa Bogardus             11 Westhill-Lud           7:42.96  
 17 Emily O'Reilly             8 Westhill-Lud           7:46.23  
 18 Linzee Reyes               9 Hilton                 7:53.07  
 19 Olivia Gombatto           11 Hilton                 8:05.08  
 20 Elizabeth Ruhland         10 Churchville-           8:14.85  
 21 Taylor Swartz             11 Starpoint              8:39.62  
 
Women 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tatum Naylor              12 Clarence               8:10.90  
  2 Izzy Kazour               12 Pittsford Me           8:13.25  
  3 Alaina Kenny              10 Westhill-Lud           8:21.31  
  4 Kortnie Demers            11 Hilton                 8:25.36  
  5 Anna Dinella              12 Spencerport            8:26.52  
  6 Carmela Carr              10 Westhill-Lud           8:38.71  
  7 Sarah Farnum              12 Churchville-           8:42.52  
  8 Shauna Glavin             10 Hilton                 8:51.02  
 -- Heidi Phelps               9 Geneseo                    DNF  
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hilton  'A'                                           51.02  
  2 Pittsford Mendon  'A'                                 51.75  
  3 Starpoint  'A'                                        52.18  
  4 Geneseo  'A'                                          52.60  
  5 Spencerport  'A'                                      52.74  
  6 Clarence  'A'                                         53.57  
  7 Corning  'A'                                          54.82  
 
Women 4x400 Meter Relay Showdown
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Wayland-Cohocton  'A'                               4:00.48  
  2 Corning  'A'                                        4:04.66  
  3 Hilton  'A'                                         4:12.81  
  4 Spencerport  'A'                                    4:15.63  
  5 Clarence  'A'                                       4:17.14  
  6 Starpoint  'A'                                      4:18.88  
  7 Pittsford Mendon  'A'                               4:25.86  
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hilton  'A'                                         4:49.92  
 
Women 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Pittsford Mendon  'A'                              10:14.73  
  2 Clarence  'A'                                      10:17.79  
  3 Corning  'A'                                       10:18.83  
  4 Hilton  'A'                                        11:07.30  
  5 Geneseo  'A'                                       11:12.31  
  6 Greece Arcadia  'A'                                11:41.19  
 
Women High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Corrinne Bernd            10 Clarence               4-06.00  
  2 Cleo Baker                 9 Corning                4-04.00  
  3 Nailah Phillips           10 Wilson/E. Co          J4-04.00  
  4 Deyja Daniels             10 Corning                4-02.00  
 -- Ericah Roncone            12 Pittsford Me                NH  
 -- Amanda Woodard            12 Pittsford Me                NH  
 -- Sarah Bishop              11 Hilton                      NH  
 -- Faith Thomas              12 Hilton                      NH  
 -- Syndey Vanderhoof          9 LeRoy                       NH  
 
Women High Jump Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jenna Berry               11 Pittsford Me           5-03.00  
  2 Asia McInnis              11 Greece Arcad           5-02.00  
  3 Colette Anikwue           11 Letchworth             5-00.00  
  4 Jessica DeJesus           11 Greece Arcad           4-08.00  
  5 Kameryn Duell             11 Warsaw                J4-08.00  
  6 Elena LaBella             11 Hilton                 4-06.00  
  7 Destiny Fernandes          9 Greece Athen          J4-06.00  
  8 Maddy Bugbee              10 Geneseo                4-04.00  
 
Women Pole Vault Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Erica Ellis                9 Gates-Chili           12-08.00  
  2 Emily Gallagher           11 Lansing               11-06.00  
  3 Earnie Burapan            11 Hilton                10-06.00  
  4 Mallory Prelewicz         11 Clarence              10-00.00  
  4 Lily Hoyser               11 Pittsford Me          10-00.00  
  6 Katherine Doherty         12 Westhill-Lud         J10-00.00  
  6 Gwen Gisler                8 Lansing              J10-00.00  
  8 Meghan Matheny            10 Lansing              J10-00.00  
  9 Taylor Haude              12 Hilton               J10-00.00  
 10 Allison Cooper            11 Starpoint              9-06.00  
 11 Alexis Duggan             12 Webster Schr           8-06.00  
 12 Noelle Coolican           10 Westhill-Lud          J8-06.00  
 
Women Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Julia Cappiello           10 Hilton                 9-06.00  
  2 Ericah Roncone            12 Pittsford Me           9-00.00  
  3 Katie de Veyra            12 Westhill-Lud           8-06.00  
  4 Paige Keelty               9 Starpoint              8-00.00  
  5 Mackenzie Johnson          9 Hilton                 7-06.00  
  5 Jacquelyn Smith           10 Greece Arcad           7-06.00  
  5 Erin Vargo                11 Corning                7-06.00  
  8 Amanda Schurr              8 Starpoint             J7-06.00  
  9 Sarah Halstead            10 Geneseo                7-00.00  
  9 Ava Roncone               10 Pittsford Me           7-00.00  
  9 Cecilia Savka             11 Pittsford Me           7-00.00  
 12 Alyssa Adamczyk            9 Spencerport            6-06.00  
 12 Michela Maiola            12 Spencerport            6-06.00  
 
Women Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Olivia Lewis              12 Churchville-          16-02.00  
  2 Chanel Odum               11 School Of Th          15-05.75  
  3 Taylor Heckman            11 Starpoint             15-03.00  
  4 Katie de Veyra            12 Westhill-Lud          14-05.75  
  5 Zoe Fortin                10 Westhill-Lud          14-01.50  
  6 Jenna Belden              10 Warsaw                13-09.75  
  7 Marley Weber               8 Geneseo               13-09.50  
  8 Emma Brown                 9 Corning               13-09.00  
  9 Milagros Gonzalez         11 Greece Athen          13-02.75  
 10 Lily Hoyser               11 Pittsford Me          13-01.50  
 11 Sommer Edwards            10 Hilton                13-01.25  
 12 Julia Cappiello           10 Hilton                13-00.75  
 13 Sam Sherry                11 Corning               13-00.25  
 -- Nikki Nguyen              11 Spencerport               FOUL  
 
Women Long Jump Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Morgan Femiano            11 Greece Arcad          16-11.50  
  2 Dasia Barclay             12 Greece Olymp          16-07.75  
  3 Taylor Jubilee            12 Corning               16-02.00  
  4 Megan Malueg              10 Red Creek             16-01.00  
  5 Bella Dockery             11 Starpoint             15-05.25  
  6 Colleen Eckl              11 Pittsford Me          15-02.75  
  7 Dana Cowley               12 Greece Arcad          14-04.00  
  8 Shana Spinks              11 School Of Th          14-03.75  
  9 Anaya Dees                 8 Hilton                13-06.25  
 
Women Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor Jubilee            12 Corning               35-08.00  
  2 Olivia Lewis              12 Churchville-          35-06.00  
  3 Asia McInnis              11 Greece Arcad          35-02.00  
  4 Colleen Eckl              11 Pittsford Me          34-07.50  
  5 Jenna Berry               11 Pittsford Me          32-09.50  
  6 Shana Spinks              11 School Of Th          32-05.00  
  7 Bella Dockery             11 Starpoint             32-03.50  
  8 McKenna Cone               9 LeRoy                 32-02.75  
  9 Amaya Morrow              10 Hilton                32-02.50  
 10 Nikki Nguyen              11 Spencerport           31-09.00  
 11 Zoe Fortin                10 Westhill-Lud          31-03.75  
 12 Elena LaBella             11 Hilton                30-10.50  
 13 Mary Dusett               10 Greece Arcad          30-06.50  
 14 Samantha Shea             10 Starpoint             30-03.50  
 15 Kameryn Duell             11 Warsaw                30-03.00  
 16 Kelechi Dimgba             9 Greece Athen          30-02.00  
 17 Maddy Bugbee              10 Geneseo               28-10.50  
 18 Bicuma Rubingu            11 School Of Th          28-06.00  
 
Women Shot Put Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brianna McKenzie          11 Lancaster             37-10.50  
  2 Madison Offhaus           10 Warsaw                34-07.50  
  3 Cassandra Rohrdanz        12 Lancaster             32-01.50  
  4 Asia Hoyte                11 Pittsford Me          31-10.50  
  5 Marissa Ohl               11 Corning               30-10.50  
  6 Mary Washburn             12 Westhill-Lud          30-06.00  
  7 Olivia George             11 Lancaster             30-05.00  
 
Women Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ayanna Simmons            10 Churchville-          32-03.50  
  2 Hunter Erway              11 Corning               30-05.00  
  3 Laura Bagley              11 Clarence              29-01.50  
  4 Carley Jordan             10 Spencerport           26-09.00  
  5 Kiara McDowell             9 Starpoint             26-06.50  
  5 Ashley Andrews            11 Lancaster             26-06.50  
  7 Lindsay Fluman            10 Pittsford Me          26-01.00  
  8 Jenna LaRuez               9 Greece Arcad          25-11.00  
  9 Andrea Resto              12 School Of Th          25-10.50  
  9 Luna Pierre               12 Wilson/E. Co          25-10.50  
 11 Celeste Henry             10 Greece Athen          23-00.00  
 12 Danielle Nahas            11 Spencerport           22-10.00  
 13 Ally Miller               11 LeRoy                 22-07.50  
 14 Jasmine Simmons           11 Hilton                22-01.50  
 15 Emily Friend              11 LeRoy                 21-02.00  
 16 Abigail Congdon           10 Greece Arcad          19-05.00  
 17 Celia Dennis              11 Greece Athen          18-01.00  
 18 Emily Mullen              11 Hilton                21-06.00  
 
Women Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cassandra Rohrdanz        12 Lancaster               113-09  
  2 Ashley Andrews            11 Lancaster               105-06  
  3 Cori Shearing             10 Letchworth               97-06  
  4 Jenna Phillips             9 Geneseo                  90-08  
  5 Asia Hoyte                11 Pittsford Me             88-00  
  6 Mary Washburn             12 Westhill-Lud             87-08  
  7 Marissa Ohl               11 Corning                  86-06  
  8 Meagan Welsh              12 Starpoint                85-05  
  9 Lindsay Fluman            10 Pittsford Me             83-11  
 10 Morgan Rhode              11 Corning                  80-00  
 11 Kiara McDowell             9 Starpoint                78-01  
 12 Carley Jordan             10 Spencerport              77-06  
 13 Luna Pierre               12 Wilson/E. Co             76-01  
 14 Laura Bagley              11 Clarence                 74-10  
 15 Abigail Congdon           10 Greece Arcad             74-09  
 15 Ally Miller               11 LeRoy                    74-09  
 17 Jasmine Simmons           11 Hilton                   68-06  
 18 Jenna LaRuez               9 Greece Arcad             64-04  
 19 Emily Mullen              11 Hilton                   62-02  
 20 Danielle Nahas            11 Spencerport              58-11  
 21 Celeste Henry             10 Greece Athen             55-06  
 22 Celia Dennis              11 Greece Athen             53-05  
 23 Hannah Arneth             11 LeRoy                    52-07  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Makayla Binter            12 Greece Arcad           2:30.05     692
  2 Jessica Harris            11 Geneseo                2:34.55     637
  3 Annibel Coolican          12 Westhill-Lud           2:35.52     625
  4 Stephany Samis             9 LeRoy                  2:38.61     589
  5 Lydia Johnson             11 Geneseo                2:45.37     513
  6 Hanna Holland             11 Pittsford Me           2:50.40     459
  7 Emma Bryant               10 Westhill-Lud           2:50.60     457
  8 Sophia Camillaci          11 Hilton                 2:52.28     440
  9 Hannah O'Connor           12 Pittsford Me           2:56.43     399
 10 Shayla Tillman             9 Starpoint              2:57.89     385
 11 Erin Lynch                10 Greece Athen           2:58.41     380
 12 Mackenzie Curtin          10 Wayland-Coho           3:07.41     299
 13 Reilly Mullen             10 Hilton                 3:09.75     280
 
Outdoor Pentathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stephany Samis             9 LeRoy                    17.35   2    558
  2 Jessica Harris            11 Geneseo                  18.07   1    481
  3 Annibel Coolican          12 Westhill-Lud             18.66   1    423
  4 Makayla Binter            12 Greece Arcad             18.66   2    423
  5 Hannah O'Connor           12 Pittsford Me             18.74   1    415
  6 Reilly Mullen             10 Hilton                   19.43   1    351
  7 Lydia Johnson             11 Geneseo                  19.55   2    341
  8 Hanna Holland             11 Pittsford Me             21.06   2    220
  9 Mackenzie Curtin          10 Wayland-Coho             21.85   2    167
 10 Emma Bryant               10 Westhill-Lud             21.90   2    164
 11 Erin Lynch                10 Greece Athen             21.98   2    159
 12 Sophia Camillaci          11 Hilton                   25.56   1     11
 13 Shayla Tillman             9 Starpoint                26.72   2 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Women High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Makayla Binter            12 Greece Arcad             1.60m     736
  2 Annibel Coolican          12 Westhill-Lud             1.50m     621
  2 Stephany Samis             9 LeRoy                    1.50m     621
  4 Shayla Tillman             9 Starpoint                1.40m     512
  5 Hanna Holland             11 Pittsford Me             1.35m     460
  6 Erin Lynch                10 Greece Athen             1.30m     409
  6 Emma Bryant               10 Westhill-Lud             1.30m     409
  6 Lydia Johnson             11 Geneseo                  1.30m     409
  9 Reilly Mullen             10 Hilton                   1.20m     312
  9 Jessica Harris            11 Geneseo                  1.20m     312
 -- Hannah O'Connor           12 Pittsford Me                NH  
 -- Mackenzie Curtin          10 Wayland-Coho                NH  
 -- Sophia Camillaci          11 Hilton                      NH  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Makayla Binter            12 Greece Arcad             5.02m     565
  2 Lydia Johnson             11 Geneseo                  4.42m     408
  3 Shayla Tillman             9 Starpoint                4.40m     403
  4 Stephany Samis             9 LeRoy                    4.32m     384
  5 Hanna Holland             11 Pittsford Me             4.11m     333
  6 Annibel Coolican          12 Westhill-Lud             4.00m     308
  7 Jessica Harris            11 Geneseo                  3.91m     287
  8 Hannah O'Connor           12 Pittsford Me             3.84m     272
  9 Erin Lynch                10 Greece Athen             3.83m     270
 10 Emma Bryant               10 Westhill-Lud             3.75m     252
 11 Reilly Mullen             10 Hilton                   3.63m     227
 12 Sophia Camillaci          11 Hilton                   3.44m     188
 13 Mackenzie Curtin          10 Wayland-Coho             3.33m     167
 
Outdoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shayla Tillman             9 Starpoint                8.79m     451
  2 Makayla Binter            12 Greece Arcad             8.04m     402
  3 Mackenzie Curtin          10 Wayland-Coho             7.87m     391
  4 Jessica Harris            11 Geneseo                  7.45m     364
  5 Annibel Coolican          12 Westhill-Lud             7.11m     342
  5 Sophia Camillaci          11 Hilton                   7.11m     342
  7 Stephany Samis             9 LeRoy                    7.03m     337
  8 Emma Bryant               10 Westhill-Lud             6.96m     332
  9 Lydia Johnson             11 Geneseo                  6.72m     317
 10 Hanna Holland             11 Pittsford Me             6.51m     304
 11 Erin Lynch                10 Greece Athen             6.30m     290
 12 Reilly Mullen             10 Hilton                   6.05m     274
 13 Hannah O'Connor           12 Pittsford Me             5.92m     266
 
Women Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Makayla Binter            12 Greece Arcad              2818  
  2 Stephany Samis             9 LeRoy                     2489  
  3 Annibel Coolican          12 Westhill-Lud              2319  
  4 Jessica Harris            11 Geneseo                   2081  
  5 Lydia Johnson             11 Geneseo                   1988  
  6 Hanna Holland             11 Pittsford Me              1776  
  7 Shayla Tillman             9 Starpoint                 1751  
  8 Emma Bryant               10 Westhill-Lud              1614  
  9 Erin Lynch                10 Greece Athen              1508  
 10 Reilly Mullen             10 Hilton                    1444  
 11 Hannah O'Connor           12 Pittsford Me              1352  
 12 Mackenzie Curtin          10 Wayland-Coho              1024  
 13 Sophia Camillaci          11 Hilton                     981  
 
Men 100 Meter Dash Showdown
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ray Anikwue               12 Letchworth               10.80   2 
  2 Noah Williams             11 McQuaid Jesu             10.92   2 
  3 Tremaine Moore            12 Greece Olymp             10.98   2 
  4 Tracey Harrison           12 Hilton                   11.22   2 
  5 Carson Wachholder         10 Geneseo                  11.32   1 
  6 Jacob Williams            11 Pittsford Me             11.59   1 
  7 Joshua McCleary           10 Greece Olymp             11.64   1 
  8 Logan Yoder               11 Starpoint                11.72   2 
  9 Fonati Neal               10 Uprep Roches             12.08   1 
 10 Zion Dickerson            10 Uprep Roches             12.32   1 
 
Men 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Christopher Miller        12 Warsaw                   11.45   4 
  2 Sean Law                  12 Clarence                 11.59   4 
  3 Ethan Majewski            10 Starpoint                11.60   3 
  4 Alex Spicer               10 Corning                  11.66   4 
  5 Matt Longfellow           12 Churchville-             11.71   3 
  6 Anthony Sansone           11 Hilton                   11.73   4 
  7 Cole Norris Jr            11 Greece Arcad             11.84   3 
  8 Michael Allen             10 Greece Arcad             11.91   4  11.901
  9 Jaylin Daugherty           9 Uprep Roches             11.91   2  11.908
 10 Kyle Hochbrueckner        11 Geneseo                  11.93   3 
 11 Matt Pennell              11 Hilton                   11.97   4  11.961
 12 Kendale Williams           9 Greece Athen             11.97   3  11.969
 13 Adam French               12 Westhill-Lud             12.01   1 
 14 David Thompson            11 Pittsford Me             12.12   2 
 15 Escol Williams            11 Sodus Centra             12.24   2 
 16 D'Andre Snow              11 School Of Th             12.32   2 
 17 Steve Marzano             12 Clarence                 12.36   3 
 18 David Roe                 11 Corning                  12.46   2 
 19 Emanuel Wallace           10 Corning                  12.48   2 
 20 Jason Cunningham          11 McQuaid Jesu             12.57   1 
 21 Eli Scamacca               9 Greece Athen             12.83   3 
 22 Leone Roach                9 Spencerport              12.91   2 
 23 Steve Lyness              10 LeRoy                    12.93   2 
 24 Saheed Miller              9 School Of Th             12.98   1 
 -- Jonah Temple              10 McQuaid Jesu                FS   1 
 
Men 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ray Anikwue               12 Letchworth               21.76   4 
  2 Miles James               12 Churchville-             22.54   4 
  3 Andrew Hines              12 Sodus Centra             22.72   4 
  4 Carson Wachholder         10 Geneseo                  23.11   3 
  5 Daniel Reger              12 Spencerport              23.47   4 
  6 Casey Harris              10 Hilton                   23.54   4 
  7 Canyon Roster             10 LeRoy                    23.66   3 
  8 Adam Greenstein           11 Pittsford Me             23.72   3 
  9 Ethan Majewski            10 Starpoint                23.76   3 
 10 Jeff Mott                 11 Clarence                 23.85   3 
 11 Ryan Mazurkiewicz         10 Clarence                 23.91   2 
 12 Christopher Miller        12 Warsaw                   24.03   3 
 13 David Littlefield         11 Starpoint                24.05   2 
 14 Jim Keneally              12 Pittsford Me             24.08   2 
 15 Clay Curtis               11 Corning                  24.25   2 
 16 Jacob Gefell              11 Greece Athen             24.30   1 
 17 Cody Badman               12 Westhill-Lud             24.49   1 
 18 Greg Marullo              10 Sodus Centra             24.76   2 
 19 Adam French               12 Westhill-Lud             24.94   1 
 20 John Kanu                 11 Uprep Roches             25.00   2 
 21 Jonah Temple              10 McQuaid Jesu             25.44   2 
 22 Evan Halstead             12 Geneseo                  25.84   1 
 23 David Roe                 11 Corning                  26.21   1 
 24 Semaj Cruz                 9 School Of Th             26.46   1 
 25 Eli Scamacca               9 Greece Athen             26.53   3 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Miles James               12 Churchville-             50.15   4 
  2 Anthony Smith             11 Uprep Roches             50.97   4 
  3 Daniel Reger              12 Spencerport              52.24   4 
  4 Adam Yusuf                12 Churchville-             53.80   4 
  5 Jim Keneally              12 Pittsford Me             53.96   3 
  6 Cody Badman               12 Westhill-Lud             54.24   4 
  7 Tyler Hernandez           12 Starpoint                54.93   3 
  8 Alex Spicer               10 Corning                  55.07   3 
  9 Silas Wade                11 Pittsford Me             55.30   3 
 10 Jacob Gefell              11 Greece Athen             55.75   2 
 11 Ben Hunter                12 Westhill-Lud             55.80   3 
 12 Ethan Loewer              10 Clarence                 55.81   2 
 13 Michael Abbott            10 Hilton                   56.64   3 
 14 Simeon Alvarez            10 Greece Athen             56.65   2 
 15 Matthew Woods             11 Clarence                 58.56   2 
 16 Chris Hibbard             11 St. Joes                 59.96   2 
 17 Alex Micket               12 Greece Arcad           1:01.85   2 
 
Men 800 Meter Run Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Marcus Brown              12 St. Joes               1:55.36  
  2 Justin Schramm            11 Greece Arcad           1:58.47  
  3 Nick Spinosa              12 Spencerport            1:59.30  
  4 Tommy Alvermann           11 McQuaid Jesu           1:59.39  
  5 Nathaniel Goulart         12 Churchville-           2:01.65  
  6 John Cleary                9 Corning                2:04.08  
  7 Jack Larson               11 Corning                2:08.89  
 
Men 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Keyshawn Jones            10 Uprep Roches           2:03.57   2 
  2 David Privatera           11 LeRoy                  2:05.44   2 
  3 Shane Pease               10 Greece Athen           2:05.49   1 
  4 Sam Costich               12 Clarence               2:05.71   2 
  5 Tyshawn Jones             10 Uprep Roches           2:06.24   2 
  6 Brian Martin              11 Hilton                 2:07.54   2 
  7 Hunter Reed               10 Clarence               2:07.67   2 
  8 Reed Bihary               12 St. Joes               2:08.14   2 
  9 Kieran O'Halloran         12 LeRoy                  2:08.90   2 
 10 Ben Rosero                 9 Pittsford Me           2:09.04   1 
 11 Peter Kostarellis          9 Churchville-           2:09.26   1 
 12 Zach Anderson             11 McQuaid Jesu           2:10.44   2 
 13 Sam Shebert               12 Pittsford Me           2:10.53   2 
 14 Nate Tangeman             11 Warsaw                 2:11.68   1 
 15 Cal Niezabytowski         10 Westhill-Lud           2:12.14   1 
 16 Alex Giamberdino          10 Starpoint              2:12.48   2 
 17 Chris Luther              12 Greece Arcad           2:13.18   2 
 18 Evan Watt                 10 Westhill-Lud           2:13.98   1 
 19 Eric Piato                12 Hilton                 2:14.40   1 
 20 Luis Martinez              9 Sodus Centra           2:16.85   1 
 21 Dixon Atkins              12 St. Joes               2:17.02   1 
 22 Evan Halstead             12 Geneseo                2:17.83   1 
 23 Camden Malone              9 Geneseo                2:24.86   1 
 24 Jose Quintero             12 Sodus Centra           2:28.08   1 
 
Men 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Marcus Brown              12 St. Joes               4:31.77   2 
  2 Liam O'Reilly             12 Corning                4:37.46   2 
  3 Jake Suddaby              10 Westhill-Lud           4:45.08   2 
  4 Owen Juan                  9 Corning                4:47.75   2 
  5 Joshua Pusateri            9 Starpoint              4:48.91   2 
  6 Sam Costich               12 Clarence               4:49.72   2 
  7 Oliver Smith              11 Pittsford Me           4:50.86   2 
  8 Peter Kostarellis          9 Churchville-           4:51.28   2 
  9 Zach Prue                 11 Starpoint              4:52.85   2 
 10 Justin Micillo            10 Churchville-           4:56.95   2 
 11 Trevor Kline              12 Wayland-Coho           4:57.40   1 
 12 Zach Zaharkin              9 Spencerport            4:58.68   1 
 13 Jared Carl                11 McQuaid Jesu           5:00.09   1 
 14 Alex Ladstatter           10 Westhill-Lud           5:00.78   2 
 15 Shane Pease               10 Greece Athen           5:01.37   2 
 16 Jerry Hoppa                9 Pittsford Me           5:06.17   2 
 17 Tyler Bentivegna          11 Greece Arcad           5:06.48   1 
 18 Craig Gebo                10 Greece Arcad           5:11.53   1 
 19 Kyle Rosenthal            11 McQuaid Jesu           5:12.18   1 
 20 Robby Bettin              12 Hilton                 5:21.24   1 
 21 Nick Grasso                9 Hilton                 5:22.18   1 
 22 Braydon Hobart            11 LeRoy                  5:33.38   1 
 23 Camden Malone              9 Geneseo                5:35.08   1 
 24 Chris Borraccia           11 Spencerport            5:43.49   1 
 
Men 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Matt Laframboise           9 Greece Arcad          10:14.37  
  2 Sam Lawler                 8 Pittsford Me          10:16.92  
  3 Payton Gleason            10 Churchville-          10:18.21  
  4 Michael Speciale          10 Hilton                10:20.09  
  5 Cole Viavattene           10 Spencerport           10:22.41  
  6 Nathan Lockwood           10 Churchville-          10:27.90  
  7 Dan Daddario               9 Clarence              10:36.66  
  8 Nathan Lawson              9 Corning               10:42.96  
  9 Spencer Malone            11 Geneseo               10:53.84  
 10 Ryan Young                12 Pittsford Me          11:01.71  
 11 Brody Hayes-Glick          9 Corning               11:04.99  
 12 Isaac Perkins              9 Churchville-          11:05.39  
 13 Ryan Driscoll             10 LeRoy                 11:05.81  
 14 Nate Brunacini            10 McQuaid Jesu          11:20.88  
 15 Noah Crane                11 Geneseo               11:30.47  
 16 Ian Gillis                 9 Spencerport           11:32.14  
 17 Nathan McGuire            12 Warsaw                11:38.68  
 18 Ethan Sodaro               8 Starpoint             11:53.23  
 19 John Bateman               9 Hilton                12:44.99  
 
Men 3200 Meter Run Glavin
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Paul Dellinger            11 Brighton               9:18.99  
  2 Isaac Goodman             12 Pittsford Me           9:19.24  
  3 Kevin Moshier             11 Corning                9:24.08  
  4 Nathan Lawler             10 Pittsford Me           9:24.33  
  5 Brian Bates               12 Corning                9:28.40  
  6 Caleb Covell              12 Eastridge              9:28.95  
  7 Peter Kane                12 Corning                9:29.39  
  8 Henry Burton              12 Pittsford Me           9:33.44  
  9 Liam Hilbert              12 St. Joes               9:35.00  
 10 Nick Neamtu               12 Webster Thom           9:35.89  
 11 Griffin Hess              12 Pittsford Me           9:36.40  
 12 Ben Cardamone III         12 Elmira                 9:37.27  
 13 Quinn Nicholson           10 Corning                9:37.98  
 14 Donny Glavin              12 McQuaid Jesu           9:41.35  
 15 Jasper Suhr               12 Webster Thom           9:43.34  
 16 Anthony Belfatto          12 St. Joes               9:44.42  
 17 Erik LaCourt              11 Brockport              9:45.48  
 18 Sam Trawick               11 Pittsford Me           9:47.24  
 19 Kevin Seitz               12 Williamsvill           9:48.38  
 20 Alex Hogue                12 Wheatland-Ch           9:48.97  
 21 Bryce Derick               9 Corning                9:49.09  
 22 Aidan Blake               11 McQuaid Jesu           9:49.22  
 23 Mark DiPasquale           12 McQuaid Jesu           9:50.15  
 24 Paul Suflita              11 Greece Arcad           9:50.57  
 25 Jacob Scheg               11 Hilton                 9:56.68  
 26 Josh Bodnar               12 Fillmore               9:58.53  
 27 Drew Schmitt              12 Brighton              10:09.06  
 28 Dan Gahagan               10 Corning               10:09.91  
 29 Garnet Remillard          12 Westhill-Lud          10:17.50  
 30 Justin Scheg              12 Hilton                10:35.18  
 
Men 110 Meter Hurdles Showdown
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tony SanGregory           11 Warsaw                   15.00   2 
  2 Willie Meyer              12 Red Creek                15.17   2 
  3 Alpha Barry               12 Greece Olymp             15.22   2 
  4 Noah Fisher               11 Red Creek                16.15   2 
  5 Dan Sgroi                 11 Starpoint                16.88   1 
  6 Thomas Firkins            12 Hilton                   16.98   1 
  7 Clay Curtis               11 Corning                  17.05   1 
  8 Bryan King                12 Westhill-Lud             17.32   2 
  9 Michael Allen             10 Greece Arcad             17.43   2 
 10 James O'Heron             12 Pittsford Me             17.45   1 
 11 Gaven Cassidy             10 LeRoy                    17.54   1 
 12 Owen Hoyne                10 Westhill-Lud             17.60   1 
 -- Atiba McLaren             12 McQuaid Jesu                DQ   2 
 
Men 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jacob Dedie               10 Churchville-             17.50   2 
  2 Max Bowden                 9 Starpoint                18.11   2 
  3 Kyle Hochbrueckner        11 Geneseo                  18.21   2 
  4 Steve Marzano             12 Clarence                 18.46   1 
  5 Curtis Hartsfield III     11 Greece Athen             18.50   2 
  6 Josh Ruskauff             11 Geneseo                  18.88   2 
  7 Eric Kelsey               10 Corning                  18.93   1 
  8 Declan Revenue            10 Spencerport              19.01   1 
  9 Jarek Balent              11 Hilton                   19.07   2 
 10 Anthony Ren               10 Pittsford Me             19.40   2 
 11 Noah Brooks               10 Hilton                   19.49   1 
 12 Ian Skeele                12 Westhill-Lud             20.08   1 
 13 Fabrizio Passalaqua       10 Starpoint                20.56   1 
 14 Tahj Snow                 12 Spencerport              26.04   2 
 
Men 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tony SanGregory           11 Warsaw                   57.60   3 
  2 Dan Sgroi                 11 Starpoint                59.40   3 
  3 Wesley Burke              11 Churchville-             59.80   3 
  4 Gaven Cassidy             10 LeRoy                  1:01.74   3 
  5 Nick Caterisano           11 McQuaid Jesu           1:02.02   3 
  6 Brendon Stone             12 Corning                1:04.36   2 
  7 Chris Luther              12 Greece Arcad           1:04.92   3 
  8 Andrew Marcellin          11 Corning                1:05.18   2 
  9 Evan Realbuto             11 Pittsford Me           1:05.61   2 
 10 Thomas Firkins            12 Hilton                 1:06.86   3 
 11 Zachary Woodruff          11 Churchville-           1:07.01   1 
 12 Mark Kazour               12 Pittsford Me           1:08.46   2 
 13 Ryan Horn                 10 Geneseo                1:09.43   1 
 14 Amir Massey               10 Uprep Roches           1:09.74   2 
 15 Fabrizio Passalaqua       10 Starpoint              1:10.11   1 
 16 Michael Warren            10 Uprep Roches           1:10.62   2 
 17 Jack VanKouwenberg        11 Sodus Centra           1:10.83   1 
 18 Maxwell Ogden             11 Greece Athen           1:11.50   1 
 19 Ian Skeele                12 Westhill-Lud           1:11.72   2 
 20 Anthony Stirpe             9 Hilton                 1:13.51   1 
 21 Freeman David              9 Greece Athen           1:14.89   1 
 
Men 1800 Meter Steeplechase XC    -1600
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Grayson Campbell          11 Corning                5:50.78  
  2 Abel Hagos                 9 McQuaid Jesu           5:54.24  
  3 Payton Gleason            10 Churchville-           5:58.70  
  4 Justin Townsend           11 Churchville-           6:07.09  
  5 Brian Martin              11 Hilton                 6:07.27  
  6 Matthew Johnson           12 Clarence               6:11.07  
  7 Nikolas Nguyen            12 Spencerport            6:15.85  
  8 Michael Mancuso           11 Hilton                 6:16.00  
  9 Trevor Prutsman           10 Corning                6:17.55  
 10 Zach Zaharkin              9 Spencerport            6:18.62  
 11 Evan Pirnie               10 Hilton                 6:25.58  
 12 Spencer Malone            11 Geneseo                6:28.10  
 13 Michael Speciale          10 Hilton                 6:30.13  
 14 Jack Savage               10 Westhill-Lud           6:38.01  
 15 Robby Bettin              12 Hilton                 6:42.45  
 16 Trevor Kline              12 Wayland-Coho           6:49.57  
 
Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nick Caterisano           11 McQuaid Jesu          10:24.04  
  2 Joe Doerr                 11 McQuaid Jesu          10:26.77  
  3 Joshua McCarthy           11 Pittsford Me          10:46.27  
  4 Michael Mancuso           11 Hilton                10:49.64  
  5 Matthew Johnson           12 Clarence              10:49.70  
  6 Eric Wright               12 Warsaw                10:54.71  
  7 Evan Pirnie               10 Hilton                10:59.37  
  8 Nathan Prisella           11 Corning               11:01.18  
  9 Justin Townsend           11 Churchville-          11:05.15  
 10 Matthew Ruhland           12 Churchville-          11:11.71  
 11 Maxin McKenzie             9 LeRoy                 11:23.29  
 12 Tylor Muscarella          10 Geneseo               11:37.56  
 13 Nikolas Nguyen            12 Spencerport           11:43.81  
 14 Cameron Stefani           10 LeRoy                 12:08.80  
 15 Ryan Ahart                11 Starpoint             12:24.38  
 16 Andrew O'Neil             12 Spencerport           13:19.57  
 -- Jacob Winden              10 Greece Arcad               DNF  
 -- Jared Gridley              9 Corning                     DQ   water jump violation
 
Men 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Starpoint  'A'                                        45.11   2 
  2 Pittsford Mendon  'A'                                 46.05   2 
  3 Clarence  'A'                                         46.63   2 
  4 Sodus Central  'A'                                    46.73   2 
  5 Uprep Rochester  'A'                                  46.91   2 
  6 Greece Athena  'A'                                    48.81   1 
  7 Corning  'A'                                          49.48   1 
 -- Hilton  'A'                                              DQ   2  zone 3
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Geneseo  'A'                                        4:43.45  
 
Men 4x400 Meter Relay Showdown
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:23.87  
  2 Uprep Rochester  'A'                                3:32.12  
  3 Corning  'A'                                        3:33.32  
  4 Hilton  'A'                                         3:35.68  
  5 LeRoy  'A'                                          3:38.26  
  6 Clarence  'A'                                       3:40.95  
  7 Starpoint  'A'                                      3:42.23  
 
Men 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Pittsford Mendon  'A'                               8:50.25  
  2 Hilton  'A'                                         8:50.28  
  3 Sodus Central  'A'                                  8:54.82  
  4 Corning  'A'                                        8:56.32  
  5 Starpoint  'A'                                      9:14.89  
  6 McQuaid Jesuit  'A'                                 9:23.14  
  7 Geneseo  'A'                                        9:52.55  
  8 LeRoy  'A'                                         10:43.79  
 
Men High Jump Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kyle Rollins              11 Geneseo                6-00.00  
  2 Tahj Snow                 12 Spencerport            5-10.00  
  3 Xavier McGee              12 Greece Arcad           5-08.00  
  4 Zion Ponder               11 School Of Th           5-04.00  
  5 Cole Norris Jr            11 Greece Arcad          J5-04.00  
 
Men High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Hines              12 Sodus Centra           5-10.00  
  2 Micah Walker              11 Spencerport            5-08.00  
  3 Nolan Bernardi            11 McQuaid Jesu          J5-08.00  
  4 Canyon Roster             10 LeRoy                 J5-08.00  
  5 Kyle Hochbrueckner        11 Geneseo                5-06.00  
  6 Adam Yusuf                12 Churchville-          J5-06.00  
  7 Zachary Briggs            11 Pittsford Me          J5-06.00  
  8 Nate Lang                  9 Starpoint              5-04.00  
 -- Elijah Hand-Nelson        11 Greece Athen                NH  
 -- Markis Fisher             12 Corning                     NH  
 -- Anson Meza                10 Corning                     NH  
 -- Evan Realbuto             11 Pittsford Me                NH  
 -- Freeman David              9 Greece Athen                NH  
 
Men Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 William Bergman           11 Spencerport           11-00.00  
  2 Jeff Page                 12 Spencerport           10-06.00  
  3 Tyler Wells               12 Starpoint            J10-06.00  
  4 Ben Eassa                 10 Westhill-Lud          10-00.00  
  5 Max Bowden                 9 Starpoint            J10-00.00  
  6 Evan Watt                 10 Westhill-Lud           9-06.00  
  7 Brendon Stone             12 Corning               J9-06.00  
  8 Kevin Farnand             12 McQuaid Jesu           9-00.00  
  9 Charlie Cerrone           11 Pittsford Me          J9-00.00  
 10 Ethan Roy                 10 LeRoy                  8-00.00  
 11 Joseph Farnsworth         12 McQuaid Jesu          J8-00.00  
 -- David Wegman              10 Hilton                      NH  
 -- Matt Chan                 10 Geneseo                     NH  
 
Men Pole Vault Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Terry Taylor              12 Greece Olymp          14-06.00  
  2 Nino Prestigiacomo        12 Corning               13-06.00  
  3 Cam Calandra              12 Starpoint             13-00.00  
  4 Bryan King                12 Westhill-Lud          12-06.00  
  5 Johnathan Mueller         12 Webster Schr          12-00.00  
  6 Ben Vanderstouw           12 Webster Schr         J12-00.00  
  7 James Pavlov              11 Hilton                11-06.00  
  7 Eric Leary                12 Geneseo               11-06.00  
  9 Austin Bowden             12 Starpoint             11-00.00  
 -- Jack Smith                12 Webster Schr                NH  
 
Men Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Hines              12 Sodus Centra          20-09.25  
  2 Logan Yoder               11 Starpoint             19-04.50  
  3 Maleek Cusack             10 Hilton                18-09.00  
  4 Austin Bowden             12 Starpoint             18-08.25  
  5 Noah Flynn                12 Corning               18-07.25  
  6 Eric Lewis                10 Churchville-          17-10.75  
  7 Micah Walker              11 Spencerport           17-07.75  
  8 Christopher Miller        12 Warsaw                17-06.00  
  9 Escol Williams            11 Sodus Centra          17-05.75  
 10 Ethan Loewer              10 Clarence              17-02.50  
 11 Dietrich Mauck            12 Clarence              17-00.75  
 12 D'Andre Snow              11 School Of Th          16-10.50  
 13 Daniel Vay                10 Hilton                16-07.25  
 14 Maxwell Ogden             11 Greece Athen          16-05.75  
 15 Blaze McKinney             9 Geneseo               16-05.00  
 16 Ian Buogiorne             11 Hilton                16-00.00  
 17 Cameron Inclima           12 Spencerport           15-10.50  
 18 Marcus Humble             10 Uprep Roches          15-05.25  
 19 Saheed Miller              9 School Of Th          14-03.50  
 
Men Long Jump Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tobi Tella                12 McQuaid Jesu          22-04.25  
  2 Tremaine Moore            12 Greece Olymp          22-00.50  
  3 Anthony Butler            12 Letchworth            21-00.00  
  4 Alpha Barry               12 Greece Olymp          20-10.50  
  5 Myles McKinney            12 Churchville-          20-10.25  
  6 Raphael Abel              12 McQuaid Jesu          20-08.50  
  7 Tracey Harrison           12 Hilton                20-06.50  
  8 Keandre Sanders           11 Westhill-Lud          19-11.75  
  9 Noah Fisher               11 Red Creek             19-06.50  
 10 Xavier McGee              12 Greece Arcad          18-02.25  
 
Men Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Butler            12 Letchworth            42-03.00  
  2 Myles McKinney            12 Churchville-          41-10.25  
  3 Micah Walker              11 Spencerport           40-06.75  
  4 Clay Curtis               11 Corning               40-06.00  
  5 Escol Williams            11 Sodus Centra          39-10.00  
  6 Eric Lewis                10 Churchville-          39-08.50  
  7 Austin Bowden             12 Starpoint             38-07.25  
  8 Amir Massey               10 Uprep Roches          37-03.00  
  9 Noah Flynn                12 Corning              J37-03.00  
 10 Silas Wade                11 Pittsford Me          36-09.25  
 11 Will Lamar                 9 Sodus Centra          36-02.75  
 12 Nolan Bernardi            11 McQuaid Jesu          35-05.00  
 13 Joshua McCarthy           11 Pittsford Me          34-08.50  
 14 Michael Abbott            10 Hilton                33-07.50  
 15 Josh Ruskauff             11 Geneseo               33-00.75  
 
Men Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Russ Kobierecki           11 Clarence              48-09.00  
  2 Petro Huley               12 Churchville-          45-07.00  
  3 Jon Surdej                 9 Lancaster             44-09.00  
  4 Cole Comden               12 Hilton                43-09.00  
  5 Jacob Plesums             12 Warsaw                43-07.50  
  6 Sean Corbett              11 Westhill-Lud          41-01.50  
  7 Will Swertwood            12 Westhill-Lud          40-09.00  
  8 Storm Mayer               11 Corning               40-01.50  
  9 Timothy Burns             12 Churchville-          40-00.00  
 10 Mike Parisse              10 Starpoint             39-09.50  
 11 Derek Gilbert             10 Warsaw                39-06.50  
 12 Andy Pietrantoni           9 Lancaster             39-06.00  
 13 Nuradean Ashkar           12 Greece Athen          38-03.00  
 14 Anson Meza                10 Corning               37-03.50  
 15 Jason LaRuez              11 Greece Arcad          36-08.50  
 16 Connor Garrett            11 Clarence              34-08.50  
 17 Marshall Schultz           9 LeRoy                 33-10.50  
 18 Jason Cunningham          11 McQuaid Jesu          33-03.00  
 19 Russell Harvey            10 Geneseo               32-01.50  
 20 Jose Quintero             12 Sodus Centra          31-11.50  
 21 Joe Hoover                10 Hilton                31-09.50  
 22 Jaykob Luckenbach         10 Sodus Centra          31-04.00  
 23 William Crain             11 Pittsford Me          29-10.50  
 24 Josef Brunner              8 McQuaid Jesu          29-05.00  
 25 Colby Black               10 Pittsford Me          27-10.00  
 26 Nate McAvoy               10 LeRoy                 26-00.50  
 27 Josh Lotta                 9 Spencerport           25-07.50  
 
Men Shot Put Showdown
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Colin Blair               12 Lancaster             62-00.00  
  2 Julian Smallwood          12 St. Joes              52-11.00  
  3 Sam Wray                  12 Starpoint             52-01.00  
  4 Matt Faulise              12 Lancaster             51-08.50  
  5 George Shaw               12 Geneseo               50-02.00  
  5 Connor Strusienski        12 Lancaster             50-02.00  
  7 Charlie Higgins           12 St. Joes              48-05.50  
  8 Andrew Palermo            10 Spencerport           47-07.00  
  9 Paul Kemsley              11 Lancaster             47-02.00  
 10 Anthony Robinson          10 Starpoint             47-01.00  
 11 Ryan Eleczko              12 Lancaster             46-02.00  
 
Men Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sam Wray                  12 Starpoint               191-02  
  2 Colin Blair               12 Lancaster               176-09  
  3 Jacob Plesums             12 Warsaw                  151-09  
  4 Anthony Robinson          10 Starpoint               148-01  
  5 Connor Strusienski        12 Lancaster               145-01  
  6 Andrew Palermo            10 Spencerport             143-01  
  7 Matt Faulise              12 Lancaster               139-04  
  8 Julian Smallwood          12 St. Joes                134-06  
  9 Anson Meza                10 Corning                 129-08  
 10 Jason LaRuez              11 Greece Arcad            127-07  
 11 Cole Comden               12 Hilton                  127-02  
 12 George Shaw               12 Geneseo                 127-01  
 13 Russ Kobierecki           11 Clarence                126-07  
 14 Mike Parisse              10 Starpoint               117-04  
 15 Ethan Woeller             12 Churchville-            111-11  
 16 Derek Gilbert             10 Warsaw                  108-11  
 17 Nick Visconti             12 Westhill-Lud            106-09  
 18 Petro Huley               12 Churchville-            105-11  
 19 Tyler Culian              10 Greece Arcad            104-05  
 20 Connor Hester             11 McQuaid Jesu            103-00  
 21 Dan Chen                  10 Clarence                101-04  
 21 Nuradean Ashkar           12 Greece Athen            101-04  
 23 Amrit Singh               10 Corning                  94-06  
 24 Jack VanKouwenberg        11 Sodus Centra             94-03  
 25 Robert Quist              12 McQuaid Jesu             93-09  
 26 Joe Hoover                10 Hilton                   89-00  
 27 Sean Corbett              11 Westhill-Lud             85-05  
 28 Russell Harvey            10 Geneseo                  83-02  
 29 Patrick Richardson         9 LeRoy                    82-01  
 30 William Crain             11 Pittsford Me             79-02  
 31 Jaykob Luckenbach         10 Sodus Centra             76-04  
 32 Josh Lotta                 9 Spencerport              74-06  
 33 Marshall Schultz           9 LeRoy                    64-11  
 34 Colby Black               10 Pittsford Me             62-03  
 -- Charlie Higgins           12 St. Joes                  FOUL  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Men 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 John Steele               11 McQuaid Jesu           4:41.26     672
  2 Zachary Kashmer           12 Churchville-           4:48.70     627
  3 Roan Mallaber              9 LeRoy                  4:55.94     583
  4 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu           4:56.45     580
  5 JJ Kuhns                  11 LeRoy                  5:01.97     548
  6 Rakim Cooper              11 Greece Arcad           5:04.91     532
  7 Braden Apt                11 Pittsford Me           5:08.19     513
  8 Charlie Stevens           11 Pittsford Me           5:12.07     492
  9 Charles Coley             12 Wayland-Coho           5:25.40     422
 10 Ryan Lorenzen             12 Sodus Centra           5:43.68     335
 11 Curtis Acker              12 Hilton                 5:45.10     328
 
Outdoor Pentathlon: #1 Men 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zachary Kashmer           12 Churchville-             16.64   1    662
  2 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu             16.89   1    636
  3 Braden Apt                11 Pittsford Me             17.80   2    543
  4 JJ Kuhns                  11 LeRoy                    18.31   2    495
  5 Charles Coley             12 Wayland-Coho             18.88   2    443
  6 Curtis Acker              12 Hilton                   19.26   2    410
  7 Ryan Lorenzen             12 Sodus Centra             19.46   2    393
  8 Roan Mallaber              9 LeRoy                    20.35   1    322
  9 Charlie Stevens           11 Pittsford Me             20.48   1    312
 10 Rakim Cooper              11 Greece Arcad             21.46   1    243
 11 John Steele               11 McQuaid Jesu             22.02   2    207
 
Outdoor Pentathlon: #2 Men High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zachary Kashmer           12 Churchville-             1.95m     758
  2 Braden Apt                11 Pittsford Me             1.70m     544
  3 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu             1.65m     504
  4 John Steele               11 McQuaid Jesu             1.60m     464
  4 Roan Mallaber              9 LeRoy                    1.60m     464
  4 JJ Kuhns                  11 LeRoy                    1.60m     464
  7 Charles Coley             12 Wayland-Coho             1.55m     426
  7 Curtis Acker              12 Hilton                   1.55m     426
  9 Ryan Lorenzen             12 Sodus Centra             1.50m     389
 10 Rakim Cooper              11 Greece Arcad             1.45m     352
 11 Charlie Stevens           11 Pittsford Me             1.40m     317
 
Outdoor Pentathlon: #4 Men Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zachary Kashmer           12 Churchville-             5.48m     477
  2 Rakim Cooper              11 Greece Arcad             5.38m     457
  3 Charlie Stevens           11 Pittsford Me             5.16m     413
  4 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu             5.10m     402
  5 Braden Apt                11 Pittsford Me             5.08m     398
  6 John Steele               11 McQuaid Jesu             4.97m     377
  7 JJ Kuhns                  11 LeRoy                    4.81m     346
  8 Curtis Acker              12 Hilton                   4.76m     337
  9 Ryan Lorenzen             12 Sodus Centra             4.75m     335
 10 Roan Mallaber              9 LeRoy                    4.65m     317
 11 Charles Coley             12 Wayland-Coho             4.58m     304
 
Outdoor Pentathlon: #3 Men Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu            12.14m     615
  2 Charles Coley             12 Wayland-Coho            11.60m     582
  3 Braden Apt                11 Pittsford Me            11.41m     571
  4 Zachary Kashmer           12 Churchville-            11.24m     560
  5 Rakim Cooper              11 Greece Arcad            10.37m     508
  6 Ryan Lorenzen             12 Sodus Centra            10.08m     490
  7 Curtis Acker              12 Hilton                   9.76m     471
  8 JJ Kuhns                  11 LeRoy                    9.09m     431
  9 Charlie Stevens           11 Pittsford Me             7.96m     364
 10 John Steele               11 McQuaid Jesu             7.89m     360
 11 Roan Mallaber              9 LeRoy                    7.81m     355
 
Men Outdoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zachary Kashmer           12 Churchville-              3084  
  2 Alex McNulty              10 McQuaid Jesu              2737  
  3 Braden Apt                11 Pittsford Me              2569  
  4 JJ Kuhns                  11 LeRoy                     2284  
  5 Charles Coley             12 Wayland-Coho              2177  
  6 Rakim Cooper              11 Greece Arcad              2092  
  7 John Steele               11 McQuaid Jesu              2080  
  8 Roan Mallaber              9 LeRoy                     2041  
  9 Curtis Acker              12 Hilton                    1972  
 10 Ryan Lorenzen             12 Sodus Centra              1942  
 11 Charlie Stevens           11 Pittsford Me              1898