Monroe County Coaches' Invitational
                       October 29, 2016 - Parma Park

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                             Race 4 - Boys JV
------------------------------------------------------------------------------
                                TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
  1. Fairport                      
            1    4    7    8   19  (23) (32) =    39
         Sam Liberatore 11, Coleton Pallatto 11, Jack Callard 11, Jonathan
         Lutzer 11, Casey Ditzel 10, Jonathan Ackles 10, Josh Burmeister 10
  2. Irondequoit                   
            3   10   11   14   30  (31) (63) =    68
         Nick Dauphinee 9, Jacob Moszkowitz 11, Nick Bauman 9, Ethan Clark 9,
         Bogdan Rozvora 10, Alex White 10, Jared Coffey 9
  3. Brighton                      
           12   13   21   38   50  (91)(101) =   134
         Olaf Oddsson Cricco 10, Hayden Lieb 9, Nick Templeton 11, Andrew Knapp
         10, Benny Smith 10, Jeremy Markus 11, Arian Nadjimzadah 11
  4. Webster Thomas                
            9   15   26   40   46  (51) (65) =   136
         Carter Bertrand 10, Connor Lazzaro 10, Tommy Wygal 9, Daniel Yang 9,
         Andrew Finn 10, Angelo Destephano 9, Mitchell Carpenter 10
  5. Pittsford Sutherland          
           17   22   27   43   53  (60) (73) =   162
         James Walter 10, Noah Bobrow 10, William Wang 9, Jason Lipari 10,
         Nicholas Geigel 9, Rylan Hodgson 9, Steven Ludwig 9
  6. Penfield                      
            2    6   28   49   78  (87) (97) =   163
         Garrett Hall 9, Jake Marchese 10, Evan Brueckner 10, Nicolas Mady 9,
         Ben Mulvey 10, Nathan Johanneman 9, Mason Harrington 9
  7. Greece Arcadia                
           18   24   42   48   59  (64) (77) =   191
         Kevin Havens 10, Ben Bell 10, Sean Crowell 10, Tyler Snedden 10, Devin
         Maxwell 10, Dylan Contestabile 9, Nathaniel Ramos 10
  8. Hilton                        
           16   25   56   61   67  (86)(106) =   225
         Nick Grasso 10, Anthony Stirpe 10, Luke Defiore 10, Collin Nelson 9,
         William McDowell 11, Brendan Scheg 9, John Bateman 10
  9. Canandaigua                   
           20   36   44   47  104 (110)(111) =   251
         Grant Thomas 10, Peter Yoder 10, Nick Cutri 10, Thomas Adamescu 10,
         Will Walsh 10, Michael Braddon 10, Ben Harding 10
 10. Rush-Henrietta                
           33   34   41   72   74  (80) (84) =   254
         Trey Felton 10, Kyle Smith 9, Ricky Keenan 11, Brian Hedding 10,
         Jonathan Saysamone 10, Adam Benjamin 11, Tristan Badger 11
 11. Pittsford Mendon              
           29   35   45   71   79  (81) (82) =   259
         Jeremy Tabechian 10, Jacob Caputo 11, Luke O'Connor 11, Joe Fisher 10,
         Mike Anderson 10, Jack Rohrer 11, Max Serling 10
 12. Victor Central                
            5   37   55   83   88  (98)(102) =   268
         Shane Urban 10, Reed Lautenslager 9, Nathan Black 10, Cort Sherman 9,
         Matt Vankuren 10, Keith Kolczyk 9, Jack Carlson 9
 13. Batavia                       
           54   57   66   75   93 (100)(116) =   345
         Matt Adams 10, Wyatt Gaus 9, Joe Marchese 11, Tom Ognibene 10, Cameron
         Austin 10, David Pillo 10, Colton Martin 9
 14. Webster Schroeder             
           39   58   70   76  105 (108)(109) =   348
         Ben Tischner 9, Lucas Lyons 10, Mitchell Berenson 9, Sean Killip 10,
         Justin Lunn 10, Connor Lindsay 10, Devin Johnston 9
 15. Spencerport                   
           68   69   85   96  103 (107)(113) =   421
         Jarr Briggs 9, Chase Leckinger 9, Zach Edwards 10, Johnny Martone 8,
         Tye Leckinger 9, Daniel Rappleye 9, James Frisa 9



                    Monroe County Coaches' Invitational
                       October 29, 2016 - Parma Park

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                             Race 4 - Boys JV
------------------------------------------------------------------------------
                                TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
 16. Honeoye Falls-Lima            
           62   89   90   94   99 (112)(115) =   434
         Nathan Bradley 10, Teddy Warfle 9, Willem Zoeke 9, Tony Ennis 10, Josh
         Edelbach 10, Wyatt Hulsey 10, Riley Wall 9
 17. Brockport                     
           52   92   95  114  117 (120)(122) =   470
         Patrick Farrell 9, Joe Lomonaco 9, Adam Juzwick 9, Kaleb Haas 9, Royce
         Breslawski 9, Kyle Smith 9, Cameron Howard 11
 18. Greece Odyssey                
          119  121  123  125  129            =   617
         Vincent Le 9, Nick Opida 12, Corey Flores 10, Ray Matos 12, Brennen
         Balsamo 9
 19. Greece Olympia                
          118  124  126  127  128            =   623
         Tabeeb Ahmad 10, Nathan Kimbley 9, Kenny Vath 11, Garrett Johnson 10,
         Brandon Judge 11