Monroe County Coaches' Invitational
                       October 29, 2016 - Parma Park

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                           Race 6 - Boys Varsity
--------------------------------------------------------------------------
                               GRADE                                  MILE     
PLACE  PTS NAME                PLACE SCHOOL                  TIME     PACE
--------------------------------------------------------------------------
    1    1 Nathan Lawler       11  1 Pittsford Mendon        15:08.8  5:03          
    2    2 Paul Dellinger      12  1 Brighton                15:24.9  5:09          
    3    3 Majd Rouhana        11  2 Fairport                15:42.9  5:15          
    4    4 Payton Gleason      11  3 Churchville-Chili       15:48.1  5:16          
    5    5 Tyler Senall        11  4 Penfield                15:55.8  5:19          
    6    6 Ryan Thompson       10  1 Irondequoit             15:56.2  5:19          
    7    7 Jonah Simpson       12  2 Brighton                15:59.1  5:20          
    8    8 Paul Suflita        12  3 Greece Arcadia          16:00.8  5:21          
    9    9 Sean Henretta       10  2 Fairport                16:01.2  5:21          
   10   10 Nicholas Andrews    10  3 Brockport               16:06.5  5:23          
   11   11 Collin Regan        11  5 Pittsford Sutherland    16:06.9  5:23          
   12   12 Brad Farnham        12  4 Penfield                16:09.6  5:24          
   13   13 Scott Loforte       11  6 Canandaigua             16:10.3  5:24          
   14   14 Michael Speciale    11  7 Hilton                  16:14.2  5:25          
   15   15 Peter Kostarellis   10  4 Churchville-Chili       16:17.4  5:26          
   16   16 Erik Lacourt        12  5 Brockport               16:19.6  5:27          
   17   17 Alec Andrews        11  8 Brockport               16:20.8  5:27          
   18   18 Jacob Scheg         12  6 Hilton                  16:21.3  5:28          
   19   19 Shane Pease         11  9 Greece Athena           16:22.1  5:28          
   20   20 Justin Schramm      12  7 Greece Arcadia          16:24.4  5:29          
   21   21 Jacob Fredericks    9   1 Penfield                16:28.0  5:30          
   22   22 Matt Abell          10  5 Fairport                16:28.8  5:30          
   23   23 Jack Murphy         12  8 Penfield                16:29.0  5:30          
   24   24 Sam Trawick         12  9 Pittsford Mendon        16:30.3  5:31          
   25   25 Brian Martin        12 10 Hilton                  16:30.9  5:31          
   26   26 Nathan Markle       12 11 Fairport                16:31.4  5:31          
   27   27 Ben Bulkeley        11 10 Fairport                16:31.5  5:31          
   28   28 Ethan Abell         11 11 Fairport                16:32.2  5:31          
   29   29 Oliver Rapp         12 12 Brighton                16:32.4  5:31          
   30   30 Sam Lawler          9   2 Pittsford Mendon        16:33.2  5:32          
   31   31 Aaron Albrecht      11 12 Brockport               16:33.3  5:32          
   32   32 Justin Micillo      11 13 Churchville-Chili       16:33.4  5:32          
   33   33 Brandon George      12 13 Rush-Henrietta          16:40.3  5:34          
   34   34 William Stone       12 14 Brighton                16:41.2  5:34          
   35   35 Conor Fitzgerald    12 15 Pittsford Mendon        16:46.1  5:36          
   36   36 Robert Thompson     11 14 Irondequoit             16:46.4  5:36          
   37   37 Nicholas Brown      11 15 Churchville-Chili       16:47.3  5:36          
   38   38 Conor Davis         12 16 Penfield                16:47.8  5:36          
   39   39 Joe Silivestro      12 17 Hilton                  16:50.6  5:37          
   40   40 Greg Keesee         11 16 Greece Athena           16:51.8  5:38          
   41   41 Oliver Kelley       10  6 Churchville-Chili       16:52.3  5:38          
   42   42 Drew Cuminale       10  7 Canandaigua             16:52.9  5:38          
   43   43 Zachary Gauronski   10  8 Penfield                16:55.8  5:39          
   44   44 Owen Goettler       12 18 Pittsford Sutherland    16:58.0  5:40          
   45   45 Nicholas Colucci    12 19 Churchville-Chili       16:58.7  5:40          
   46   46 Matt McMullen       8   1 Canandaigua             16:59.2  5:40          
   47   47 Michael Mancuso     12 20 Hilton                  17:01.8  5:41          
   48   48 James Smith         9   3 Pittsford Mendon        17:04.0  5:42          
   49   49 David Smith         10  9 Pittsford Sutherland    17:06.7  5:43          
   50   50 Xander Guzman       11 17 Brighton                17:08.8  5:43          


                    Monroe County Coaches' Invitational
                       October 29, 2016 - Parma Park

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                           Race 6 - Boys Varsity
--------------------------------------------------------------------------
                               GRADE                                  MILE     
PLACE  PTS NAME                PLACE SCHOOL                  TIME     PACE
--------------------------------------------------------------------------
   51   51 Patrick Wilbur      12 21 Brockport               17:08.9  5:43          
   52   52 Matt Levengood      12 22 Pittsford Sutherland    17:10.6  5:44          
   53   53 Joshua McCarthy     12 23 Pittsford Mendon        17:12.0  5:44          
   54   54 Hunter Braun        11 18 Victor Central          17:13.4  5:45          
   55   55 Kyle Bensink        12 24 Victor Central          17:13.6  5:45          
   56   56 Charlie Freeman     10 10 Rush-Henrietta          17:14.7  5:45          
   57   57 Thomas Dellinger    12 25 Brighton                17:15.4  5:46          
   58   58 Alex Jones          12 26 Canandaigua             17:16.2  5:46          
   59   59 Riley Maloney       12 27 Webster Thomas          17:17.7  5:46          
   60   60 Jacob Winden        11 19 Greece Arcadia          17:21.8  5:48          
   61   61 Trent Marasco       11 20 Spencerport             17:21.8  5:48          
   62   62 Nathan Lockwood     11 21 Churchville-Chili       17:22.2  5:48          
   63   63 Grey Benham         11 22 Canandaigua             17:23.7  5:48          
   64   64 Andrew Wygal        11 23 Webster Thomas          17:26.7  5:49          
   65   65 Jason Ziskind       12 28 Webster Thomas          17:27.0  5:49          
   66   66 Ben Dertinger       10 11 Webster Schroeder       17:27.9  5:50          
   67   67 Cole Viavattene     11 24 Spencerport             17:28.9  5:50          
   68   68 Matt Laframboise    10 12 Greece Arcadia          17:34.7  5:52          
   69   69 Jacob Berg          10 13 Webster Thomas          17:35.1  5:52          
   70   70 Brandon Nicosia     10 14 Webster Schroeder       17:36.6  5:53          
   71   71 Garrett Glanton     9   4 Pittsford Sutherland    17:39.3  5:54          
   72   72 Robert Reddick      10 15 Brockport               17:41.2  5:54          
   73   73 Tyler Lalonde       12 29 Honeoye Falls-Lima      17:44.1  5:55          
   74   74 Mark Pham           12 30 Rush-Henrietta          17:44.8  5:55          
   75   75 Trevor Stein        12 31 Brockport               17:45.9  5:56          
   76   76 Robert Meyer        12 32 Rush-Henrietta          17:46.1  5:56          
   77   77 Daniel Warth        10 16 Brighton                17:46.5  5:56          
   78   78 Kevin Gabalski      9   5 Webster Thomas          17:47.8  5:56          
   79   79 Aaron Freedman      11 25 Irondequoit             17:48.5  5:57          
   80   80 John Pullano        11 26 Penfield                17:49.6  5:57          
   81   81 Landon Urzetta      11 27 Victor Central          17:51.8  5:58          
   82   82 Andrew Warfle       11 28 Honeoye Falls-Lima      17:53.3  5:58          
   83   83 Casey Woodward      12 33 Pittsford Mendon        17:53.8  5:58          
   84   84 Andrew Cunningham   11 29 Batavia                 17:55.6  5:59          
   85   85 Josh Pomerleau      11 30 Webster Schroeder       17:57.1  6:00          
   86   86 Ethan Owens         11 31 Canandaigua             17:57.4  6:00          
   87   87 Harlan Wunrow       12 34 Canandaigua             18:00.5  6:01          
   88   88 Quinn Ewell         10 17 Greece Athena           18:02.1  6:01          
   89   89 Jerry Gitsis        12 35 Webster Schroeder       18:03.4  6:02          
   90   90 Andrew Lembo-Ehms   11 32 Webster Schroeder       18:03.9  6:02          
   91   91 Zach Zaharkin       10 18 Spencerport             18:07.2  6:03          
   92   92 Ian Gillis          10 19 Spencerport             18:08.1  6:03          
   93   93 Derek Rodenberg     12 36 Greece Odyssey          18:09.3  6:04          
   94   94 David Ficarra       10 20 Rush-Henrietta          18:12.7  6:05          
   95   95 Jon Maxwell         11 33 Victor Central          18:13.1  6:05          
   96   96 Zach Wright         10 21 Greece Olympia          18:13.3  6:05          
   97   97 Chris Lowenguth     12 37 Webster Thomas          18:13.5  6:05          
   98   98 Aiden Daniels       11 34 Rush-Henrietta          18:15.0  6:05          
   99   99 Nate Loria          11 35 Batavia                 18:15.2  6:06          
  100  100 Tyler Bentivegna    12 38 Greece Arcadia          18:16.3  6:06          


                    Monroe County Coaches' Invitational
                       October 29, 2016 - Parma Park

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                           Race 6 - Boys Varsity
--------------------------------------------------------------------------
                               GRADE                                  MILE     
PLACE  PTS NAME                PLACE SCHOOL                  TIME     PACE
--------------------------------------------------------------------------
  101  101 Samuel Schraver     11 36 Fairport                18:16.4  6:06          
  102  102 Justin Mosher       10 22 Hilton                  18:17.4  6:06          
  103  103 John Colombo        11 37 Webster Thomas          18:17.9  6:06          
  104  104 Jack Balta          11 38 Pittsford Sutherland    18:18.5  6:07          
  105  105 Thomas James        12 39 Honeoye Falls-Lima      18:19.7  6:07          
  106  106 Craig Gebo          11 39 Greece Arcadia          18:23.8  6:08          
  107  107 Lucas Simonetti     10 23 Pittsford Sutherland    18:26.1  6:09          
  108  108 Ethan Hilbert       11 40 Greece Arcadia          18:26.3  6:09          
  109  109 Campbell Andersen   12 40 Batavia                 18:27.8  6:10          
  110  110 Jack Lehtonen       11 41 Spencerport             18:29.0  6:10          
  111  111 Wesley McKinley     12 41 Eastridge               18:32.7  6:11          
  112  112 Conrad Bremer       10 24 Victor Central          18:33.2  6:12          
  113  113 Daniel Fee          11 42 Webster Schroeder       18:33.3  6:12          
  114  114 Kyle Beiter         11 43 Honeoye Falls-Lima      18:34.4  6:12          
  115  115 Jack Manuse         11 44 Greece Odyssey          18:35.7  6:12          
  116  116 Dakota Prokop       12 42 Rush-Henrietta          18:36.7  6:13          
  117  117 Rony Waheibi        12 43 Irondequoit             18:42.4  6:15          
  118  118 Mario Rosales       9   6 Batavia                 18:43.1  6:15          
  119  119 Clifford Imes       12 44 Eastridge               18:46.4  6:16          
  120  120 Nico Bellavia       11 45 Victor Central          18:48.4  6:17          
  121  121 Jacob Gefell        12 45 Greece Athena           18:50.4  6:17          
  122  122 Anthony Dirisio     10 25 Greece Athena           18:53.3  6:18          
  123  123 John Graham         10 26 Irondequoit             18:53.8  6:18          
  124  124 Kevin Vangee        12 46 Webster Schroeder       18:55.5  6:19          
  125  125 Brandyn Sigouin     11 46 Greece Odyssey          18:59.5  6:20          
  126  126 Isaiah Ciociola     12 47 Batavia                 18:59.7  6:20          
  127  127 Orsini Reese        12 48 Honeoye Falls-Lima      19:21.9  6:28          
  128  128 Andrew Brincka      11 47 Honeoye Falls-Lima      19:30.4  6:31          
  129      Thomas Walter       9   7 Gates-Chili             19:34.3  6:32          
  130  129 Edris Mohammad      10 27 Greece Olympia          19:34.7  6:32          
  131  130 Andrew Gruver       9   8 Greece Athena           19:36.3  6:33          
  132  131 Ben Stalls          12 49 Eastridge               19:37.5  6:33          
  133  132 Brett Patmore       11 48 Spencerport             19:52.6  6:38          
  134  133 Kyle Egan           9   9 Eastridge               19:56.4  6:39          
  135  134 Jack Logothetis     9  10 Eastridge               19:57.5  6:40          
  136  135 Connor Debadts      12 50 Honeoye Falls-Lima      20:00.9  6:41          
  137  136 John Bruggman       10 28 Batavia                 20:18.2  6:47          
  138  137 Clark Pearce        12 51 Eastridge               20:30.2  6:51          
  139  138 Simeon Alvarez      11 49 Greece Odyssey          20:33.9  6:52          
  140  139 Josh Falbo          11 50 Spencerport             20:34.4  6:52          
  141  140 Dwight Bolton       11 51 Eastridge               20:34.6  6:52          
  142  141 Liam Ewell          10 29 Greece Athena           20:36.6  6:53          
  143  142 Adam Palmer         10 30 Greece Olympia          20:44.0  6:55          
  144      James Schmidt       9  11 Gates-Chili             20:54.0  6:58          
  145  143 Devon Kilduff       12 52 Greece Odyssey          20:56.5  6:59          
  146  144 Tylor Vantyne       10 31 Greece Olympia          20:59.9  7:00          
  147  145 Shawn Kelly         10 32 Greece Olympia          21:06.6  7:03          
  148      Joey Cilento        12 53 Gates-Chili             21:06.8  7:03          
  149  146 Susanth Kakarla     11 52 Greece Odyssey          21:07.0  7:03          
  150  147 Tierney O'Shea      12 54 Greece Odyssey          22:05.3  7:22