Yen Timing Service - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                     Penfield-Irondequoit Invit - 10/7/2016                      
                                    Penfield                                     
                              Last Completed Event                               
 
Event 4  Boys 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Tyler Senall              11 Penfield              16:29.16    1             
  2 Ryan Thompson             10 Irondequoit           16:32.55    2             
  3 Cameron McDaniel          10 Honeoye Falls-Lima    17:01.30    3             
  4 Brad Farnham              12 Penfield              17:06.81    4             
  5 Jacob Fredericks           9 Penfield              17:14.62    5             
  6 Jack Eastman              11 Honeoye Falls-Lima    17:19.31    6             
  7 Robert Thompson           11 Irondequoit           17:19.93    7             
  8 Jack Murphy               12 Penfield              17:20.71    8             
  9 Liam Lyle                 12 Honeoye Falls-Lima    17:21.74    9             
 10 Shane Pease               11 Greece Athena         17:22.88   10             
 11 John Pullano              11 Penfield              17:28.07   11             
 12 Zachary Gauronski         10 Penfield              17:33.49   12             
 13 Conor Davis               12 Penfield              17:37.24   13             
 14 Greg Keesee               11 Greece Athena         17:42.04   14             
 15 Aaron Freedman            11 Irondequoit           17:53.30   15             
 16 Ahren Spaker              10 Honeoye Falls-Lima    17:54.82   16             
 17 Adam Czech                12 Alden                 18:05.31   17             
 18 Ian Thompson              11 Honeoye Falls-Lima    18:10.94   18             
 19 Ben Dertinger             10 Webster Schroeder     18:18.16   19             
 20 Adam Yeager               11 Irondequoit           18:20.89   20             
 21 Trent Marasco             11 Spencerport           18:21.37   21             
 22 Tyler Jones               11 Williamson Central    18:21.61   22             
 23 Dylan McNamara            12 Gananda               18:22.68                  
 24 Brandon Nicosia           10 Webster Schroeder     18:23.53   23             
 25 Nick Dauphinee             9 Irondequoit           18:23.87   24             
 26 Jerry Gitsis              12 Webster Schroeder     18:29.53   25             
 27 Patrick Sayers            12 Aquinas Institute     18:29.91   26             
 28 Carl Farrell              12 Alden                 18:34.22   27             
 29 David Andrzejewski        11 Alden                 18:36.40   28             
 30 Nate Palmer               12 Williamson Central    18:42.56   29             
 31 Cody Mooney               12 Wayne Central         18:45.40   30             
 32 Josh Pomerleau            11 Webster Schroeder     18:47.28   31             
 33 Josh Jeziorski            11 Alden                 18:54.59   32             
 34 Thomas James              12 Honeoye Falls-Lima    18:55.37   33             
 35 Zach Zaharkin             10 Spencerport           18:56.77   34             
 36 Jacob Yare                12 Aquinas Institute     19:02.06   35             
 37 Quinn Ewell               10 Greece Athena         19:08.30   36             
 38 Tyler Lewis               11 Skaneateles           19:10.05   37             
 39 Calvin Blackwell          12 Skaneateles           19:12.63   38             
 40 Owen Aser                 11 Webster Schroeder     19:13.39   39             
 41 Evan Steier               12 Albion                19:13.86   40             
 42 Jack Lehtonen             11 Spencerport           19:14.72   41             
 43 Aaron Scholz              11 Wayne Central         19:15.14   42             
 44 Caleb Amering              9 Greece Athena         19:26.74   43             
 45 Cole Viavattene           11 Spencerport           19:27.04   44             
 46 Kyle Beiter               11 Honeoye Falls-Lima    19:30.24   45             
 47 Levi Silvarole            12 Wheatland-Chili       19:31.92   46             
 48 Ian Gillis                10 Spencerport           19:33.58   47             
 49 John Veldhuizen           10 Livonia               19:38.36   48             
 50 Jordan Servos             12 Alden                 19:41.79   49             
 51 J.W. Simmons              12 Skaneateles           19:42.95   50             
 52 Elijah Otto               10 Wheatland-Chili       19:44.42   51             
 53 Jack Snover               11 Webster Schroeder     19:45.82   52             
 54 Jacob Gefell              12 Greece Athena         19:56.54   53             
 55 Chase Chapman              9 Niagara Wheatfield    19:57.50   54             
 56 Micheal Gabriel           12 Wayne Central         20:02.56   55             
 57 Dylan Collasanti          10 Alden                 20:04.81   56             
 58 Jerome Spinks             11 Byron-Bergen          20:05.92                  
 59 Ben Kringer                9 Skaneateles           20:06.35   57             
 60 Nick Paciorek             10 Skaneateles           20:07.41   58             
 61 Donovan Brusino           10 Niagara Wheatfield    20:08.48   59             
 62 Brett Patmore             11 Spencerport           20:08.91   60             
 63 Chandler Bow              11 Byron-Bergen          20:09.82                  
 64 Sean Killip               10 Webster Schroeder     20:10.99   61             
 65 Tony DiRubbo               9 Skaneateles           20:11.96   62             
 66 James Frisbie              9 Livonia               20:13.11   63             
 67 Jaren Dixon               10 Niagara Wheatfield    20:13.47   64             
 68 Jarr Briggs                9 Spencerport           20:18.94   65             
 69 Connor Higbee             12 Marion                20:20.44   66             
 70 Trevor Massett            11 Wayne Central         20:22.30   67             
 71 Edris Mohammad            10 Greece Olympia        20:24.34   68             
 72 Matt Trabold              10 Wayne Central         20:24.78   69             
 73 Marcos Dela Osa Cruz      10 Marion                20:25.82   70             
 74 Aiden Tribbetts            9 Niagara Wheatfield    20:26.31   71             
 75 JD Grell                  12 Williamson Central    20:27.41   72             
 76 Kevin Wehle                9 Wheatland-Chili       20:34.39   73             
 77 Sean Colby                12 Niagara Wheatfield    20:36.80   74             
 78 Dawson LaMora             11 Marion                20:38.33   75             
 79 Alex Wulff                12 Skaneateles           20:42.82   76             
 80 Zach Nau                  11 Spencerport           20:43.77                  
 81 Zach Hannan                9 Byron-Bergen          20:50.62                  
 82 Gabe Pepe                 10 Albion                20:51.17   77             
 83 Andrew Rook                9 Wayne Central         20:51.72   78             
 84 Zach Edwards              10 Spencerport           20:52.08                  
 85 Vincent Steffen           12 Wayne Central         20:53.25   79             
 86 Kyle Pappalardo            9 Albion                20:53.44   80             
 87 Zandyr Meakin              8 Albion                20:55.96   81             
 88 Noah Wadhams              10 Albion                20:57.43   82             
 89 Alex VanRiper             12 Skaneateles           21:00.44                  
 90 Liam Ewell                10 Greece Athena         21:01.94   83             
 91 Mike Harling               9 Albion                21:05.39   84             
 92 Brenden Humphries         11 Aquinas Institute     21:05.83   85             
 93 Spencer Kaminski          11 Alden                 21:08.97   86             
 94 Mack Brewington            8 Marion                21:09.59   87             
 95 Jacob Stanyard            11 Gananda               21:16.73                  
 96 Zach Wright               10 Greece Olympia        21:18.69   88             
 97 Adam Schreiber            10 Williamson Central    21:19.15   89             
 98 Josh Falbo                11 Spencerport           21:20.69                  
 99 Ross Janezic               9 School Of The Arts    21:21.54                  
100 Andrew Gruver              9 Greece Athena         21:22.49   90             
101 Jared Murray              12 Niagara Wheatfield    21:23.93   91             
102 Daniel Fee                11 Webster Schroeder     21:25.57                  
103 Matt Cicco                12 Niagara Wheatfield    21:29.00   92             
104 Adam Fruck                10 Niagara Wheatfield    21:37.59                  
105 Jaquil Baxter             11 Robert Brown/RST      21:41.09                  
106 Jeffery Branham            9 Niagara Wheatfield    21:41.62                  
107 Elijah Ross               12 Robert Brown/RST      21:47.07                  
108 Cameron Davis             11 Wheatland-Chili       21:47.68   93             
109 Jack Mancarella           10 Bishop Kearney        21:53.27                  
110 Carmine Albanese          10 Albion                21:55.98   94             
111 Bryson Leitch              9 Niagara Wheatfield    22:00.09                  
112 Max Hall                  11 Skaneateles           22:06.49                  
113 Tylor VanTyne             10 Greece Olympia        22:16.89   95             
114 Nick Teta                  9 Aquinas Institute     22:22.00   96             
115 Francis Tavino            10 Aquinas Institute     22:23.30   97             
116 Adam Palmer               10 Greece Olympia        22:27.95   98             
117 Nate Niles                12 Williamson Central    22:36.42   99             
118 Connor Gell                9 Skaneateles           23:00.24                  
119 Francisco Torres           9 Marion                23:03.20  100             
120 Elijah Hopkins             9 Livonia               23:04.60  101             
121 Connor Dowd                9 Alden                 23:12.43                  
122 Erik Schroeder            10 Wheatland-Chili       23:13.24  102             
123 Doug Krenzer              10 Wheatland-Chili       23:14.42  103             
124 Shawn Turner              10 Byron-Bergen          23:22.50                  
125 Marcos Barreiro           10 Livonia               23:39.91  104             
126 Garrett Johnson           10 Greece Olympia        23:51.47  105             
127 Nate Combs                12 Marion                24:43.49  106             
128 Bryce Kaminski            10 Alden                 24:43.75                  
129 Derek Adriaansen           9 Marion                24:53.55  107             
130 Tommy Snyder              12 Wheatland-Chili       25:01.16  108             
131 Justin Gilman             11 Aquinas Institute     25:23.94  109             
132 Liam Kerrigan             12 Skaneateles           25:24.14                  
133 Ivory Lanos               11 Robert Brown/RST      26:14.46                  
134 Austin Miller              8 Livonia               26:19.77  110             
135 Kameron Miles             10 East                  28:19.90                  
136 Colin Maihofer            12 Wheatland-Chili       31:02.87                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Penfield                     29    1    4    5    8   11   12   13          
      Total Time:  1:25:39.37                                                    
         Average:    17:07.88                                                    
   2 Honeoye Falls-Lima           52    3    6    9   16   18   33   45          
      Total Time:  1:27:48.11                                                    
         Average:    17:33.63                                                    
   3 Irondequoit                  68    2    7   15   20   24                    
      Total Time:  1:28:30.54                                                    
         Average:    17:42.11                                                    
   4 Webster Schroeder           137   19   23   25   31   39   52   61          
      Total Time:  1:33:11.89                                                    
         Average:    18:38.38                                                    
   5 Alden                       153   17   27   28   32   49   56   86          
      Total Time:  1:33:52.31                                                    
         Average:    18:46.47                                                    
   6 Greece Athena               156   10   14   36   43   53   83   90          
      Total Time:  1:33:36.50                                                    
         Average:    18:43.30                                                    
   7 Spencerport                 187   21   34   41   44   47   60   65          
      Total Time:  1:35:33.48                                                    
         Average:    19:06.70                                                    
   8 Skaneateles                 240   37   38   50   57   58   62   76          
      Total Time:  1:38:19.39                                                    
         Average:    19:39.88                                                    
   9 Wayne Central               263   30   42   55   67   69   78   79          
      Total Time:  1:38:50.19                                                    
         Average:    19:46.04                                                    
  10 Williamson Central          311   22   29   72   89   99                    
      Total Time:  1:41:27.15                                                    
         Average:    20:17.43                                                    
  11 Niagara Wheatfield          322   54   59   64   71   74   91   92          
      Total Time:  1:41:22.56                                                    
         Average:    20:16.52                                                    
  12 Aquinas Institute           339   26   35   85   96   97  109               
      Total Time:  1:43:23.11                                                    
         Average:    20:40.62                                                    
  13 Albion                      360   40   77   80   81   82   84   94          
      Total Time:  1:42:51.86                                                    
         Average:    20:34.38                                                    
  14 Wheatland-Chili             365   46   51   73   93  102  103  108          
      Total Time:  1:44:51.65                                                    
         Average:    20:58.33                                                    
  15 Marion                      398   66   70   75   87  100  106  107          
      Total Time:  1:45:37.38                                                    
         Average:    21:07.48                                                    
  16 Livonia                     426   48   63  101  104  110                    
      Total Time:  1:52:55.75                                                    
         Average:    22:35.15                                                    
  17 Greece Olympia              454   68   88   95   98  105                    
      Total Time:  1:50:19.34                                                    
         Average:    22:03.87