Section V Cross Country Championships
                             Wayne High School
                             November 5, 2016

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                             Boys Class B - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Nathan Lawler       11 Pittsford Mendon   15:43.4  5:04  B    1  t 
    2    2 Paul Dellinger      12 Brighton           16:01.4  5:10  B    2  i 
    3    3 Jonah Simpson       12 Brighton           16:29.3  5:19  B    3  i 
    4    4 Nicholas Andrews    10 Brockport          16:39.6  5:22  B    4  i 
    5    5 Dillon Vandemortel  11 Newark             16:40.3  5:22  B    5  i 
    6    6 Scott Loforte       11 Canandaigua        16:42.9  5:23  B    6  i 
    7    7 Shane Pease         11 Greece Athena      16:44.7  5:24  B    7    
    8    8 Liam Lyle           12 Honeoye Falls-Lima 16:49.7  5:25  B    8    
    9    9 Sam Lawler          9  Pittsford Mendon   16:50.4  5:26  B    9  t 
   10   10 Erik Lacourt        12 Brockport          16:52.0  5:26  B   10    
   11   11 Collin Regan        11 Pittsford Sutherla 17:01.9  5:29  B   11    
   12   12 Oliver Rapp         12 Brighton           17:06.9  5:31  B   12    
   13   13 Sam Trawick         12 Pittsford Mendon   17:13.4  5:33  B   13  t 
   14   14 William Stone       12 Brighton           17:17.9  5:35  B   14    
   15   15 Cameron McDaniel    10 Honeoye Falls-Lima 17:18.8  5:35  B   15    
   16   16 Joshua McCarthy     12 Pittsford Mendon   17:23.4  5:36  B   16  t 
   17   17 Conor Fitzgerald    12 Pittsford Mendon   17:28.2  5:38  B   17  t 
   18   18 James Smith         9  Pittsford Mendon   17:29.0  5:38  B   18  t 
   19   19 David Smith         10 Pittsford Sutherla 17:31.8  5:39  B   19    
   20   20 Owen Goettler       12 Pittsford Sutherla 17:33.1  5:39  B   20    
   21   21 Drew Cuminale       10 Canandaigua        17:34.1  5:40  B   21    
   22   22 Jack Eastman        11 Honeoye Falls-Lima 17:38.2  5:41  B   22    
   23   23 Alec Andrews        11 Brockport          17:42.4  5:42  B   23    
   24   24 Greg Keesee         11 Greece Athena      17:44.2  5:43  B   24    
   25   25 Aaron Albrecht      11 Brockport          17:45.5  5:43  B   25    
   26   26 Xander Guzman       11 Brighton           17:46.2  5:44  B   26    
   27   27 Patrick Wilbur      12 Brockport          17:49.9  5:45  B   27    
   28   28 Thomas Dellinger    12 Brighton           17:50.5  5:45  B   28    
   29   29 Andrew Warfle       11 Honeoye Falls-Lima 17:56.2  5:47  B   29    
   30   30 Brandon Custer      12 Newark             17:56.8  5:47  B   30    
   31   31 Tyler Lalonde       12 Honeoye Falls-Lima 17:57.1  5:47  B   31    
   32   32 Matt McMullen       8  Canandaigua        17:57.6  5:47  B   32    
   33   33 Ahren Spaker        10 Honeoye Falls-Lima 17:59.5  5:48  B   33    
   34   34 Alex Jones          12 Canandaigua        17:59.6  5:48  B   34    
   35   35 Ethan Owens         11 Canandaigua        18:01.5  5:49  B   35    
   36      Ben Eckler          11 Palmyra-Macedon    18:02.7  5:49  B   36    
   37   36 Matt Levengood      12 Pittsford Sutherla 18:02.9  5:49  B   37    
   38   37 Cody Mooney         12 Wayne Central      18:03.2  5:49  B   38    
   39   38 Daniel Warth        10 Brighton           18:03.6  5:49  B   39    
   40   39 Quinn Ewell         10 Greece Athena      18:05.1  5:50  B   40    
   41   40 Garrett Glanton     9  Pittsford Sutherla 18:07.8  5:51  B   41    
   42   41 Casey Woodward      12 Pittsford Mendon   18:08.3  5:51  B   42  t 
   43   42 Grey Benham         11 Canandaigua        18:08.4  5:51  B   43    
   44   43 Breadan Mantz       12 Newark             18:12.4  5:52  B   44    
   45   44 Derek Rodenberg     12 Greece Odyssey     18:16.4  5:53  B   45    
   46   45 Robert Reddick      10 Brockport          18:17.7  5:54  B   46    
   47   46 Andrew Cunningham   11 Batavia            18:20.8  5:55  B   47    
   48   47 Zech Nower          12 Newark             18:26.5  5:57  B   48    
   49   48 Noah Eighmey        10 Geneva             18:27.2  5:57  B   49    
   50   49 Ian Thompson        11 Honeoye Falls-Lima 18:32.0  5:58  B   50    
   51   50 Harlan Wunrow       12 Canandaigua        18:33.3  5:59  B   51    
   52   51 Nate Loria          11 Batavia            18:37.6  6:00  B   52    
   53   52 James Walter        10 Pittsford Sutherla 18:44.5  6:02  B   53    
   54   53 Trevor Stein        12 Brockport          18:49.0  6:04  B   54    
   55   54 Terrance Greene     11 Newark             18:52.7  6:05  B   55    
   56   55 Jordan Buisch       12 Geneva             18:54.0  6:05  B   56    
   57   56 Cooper Whiteleather 11 Geneva             18:56.1  6:06  B   57    
   58   57 Liam Kellogg        11 Newark             18:57.2  6:07  B   58    
   59   58 Wesley McKinley     12 Eastridge          18:59.4  6:07  B   59    
   60   59 Aaron Scholz        11 Wayne Central      18:59.8  6:07  B   60    
   61   60 Isaiah Ciociola     12 Batavia            19:01.4  6:08  B   61    
   62   61 Lucas Simonetti     10 Pittsford Sutherla 19:03.3  6:08  B   62    
   63   62 Zach Wright         10 Greece Olympia     19:04.9  6:09  B   63    
   64   63 Mario Rosales       9  Batavia            19:14.5  6:12  B   64    
   65   64 Micheal Gabriel     12 Wayne Central      19:20.7  6:14  B   65    
   66   65 John Bruggman       10 Batavia            19:24.1  6:15  B   66    
   67   66 Aiden Eighmey       8  Geneva             19:34.0  6:18  B   67    
   68   67 Jackson Correia     12 Newark             19:34.7  6:19  B   68    
   69   68 Campbell Andersen   12 Batavia            19:35.9  6:19  B   69    
   70   69 Matt Adams          10 Batavia            19:37.4  6:19  B   70    
   71   70 Clifford Imes       12 Eastridge          19:40.3  6:20  B   71    
   72   71 Jack Manuse         11 Greece Odyssey     19:40.4  6:20  B   72    
   73   72 Brandyn Sigouin     11 Greece Odyssey     19:40.4  6:20  B   73    
   74   73 Ben Stalls          12 Eastridge          19:46.7  6:22  B   74    
   75   74 Matt Trabold        10 Wayne Central      19:51.4  6:24  B   75    
   76   75 Jon Jones           10 Wayne Central      20:01.7  6:27  B   76    
   77   76 Andrew Gruver       9  Greece Athena      20:01.7  6:27  B   77    
   78   77 Brayton Slusser     10 Geneva             20:17.8  6:32  B   78    
   79   78 Trevor Massett      11 Wayne Central      20:22.2  6:34  B   79    
   80   79 Jacob Gefell        12 Greece Athena      20:23.5  6:34  B   80    
   81   80 Desmond Barber      12 Wayne Central      20:23.6  6:34  B   81    
   82   81 Liam Ewell          10 Greece Athena      20:24.2  6:34  B   82    
   83      Kyle Green          9  Palmyra-Macedon    20:25.8  6:35  B   83    
   84      Chris Dillon        12 Palmyra-Macedon    20:33.5  6:37  B   84    
   85      Dylan Schmidt       11 Palmyra-Macedon    20:33.6  6:38  B   85    
   86   82 Jack Logothetis     9  Eastridge          20:38.0  6:39  B   86    
   87   83 Edris Mohammad      10 Greece Olympia     20:44.2  6:41  B   87    
   88   84 Henry Louden        9  Geneva             21:00.0  6:46  B   88    
   89   85 Clark Pearce        12 Eastridge          21:05.5  6:48  B   89    
   90   86 Adam Palmer         10 Greece Olympia     21:13.6  6:50  B   90    
   91   87 Simeon Alvarez      11 Greece Odyssey     21:14.9  6:51  B   91    
   92   88 Tylor Vantyne       10 Greece Olympia     21:22.2  6:53  B   92    
   93   89 Susanth Kakarla     11 Greece Odyssey     21:30.4  6:56  B   93    
   94   90 Nick Opida          12 Greece Odyssey     21:39.9  6:59  B   94    
   95   91 Devon Kilduff       12 Greece Odyssey     21:42.5  7:00  B   95    
   96   92 Markese Williams    10 Eastridge          21:50.1  7:02  B   96    
   97   93 Dwight Bolton       11 Eastridge          21:50.1  7:02  B   97    
   98   94 Cody Ward           11 Greece Olympia     22:04.8  7:07  B   98    
   99   95 Angel Ochoa         12 Geneva             22:22.0  7:12  B   99    
  100   96 Tabeeb Ahmad        10 Greece Olympia     22:25.8  7:14  B  100    
  101   97 Shawn Kelly         10 Greece Olympia     22:48.8  7:21  B  101    
  102      Kameron Miles       10 East               27:59.4  9:01  B  102    
  103      Najee Davis         9  East               30:17.3  9:45  B  103    
  104      Bryan Santana       12 East               33:41.2 10:51  B  104